Page 1

№ 7 (157) вересень 2012

виходить з 1 вересня 1995 року

З новим навчальним роком! Першокурсники, ми раді вітати вас у країні ЛІБС УБС НБУ!

Молодіжному центру ЛІБС УБС НБУ – 5 років Без вас дозвілля неможливо уявити. Без Центру молодіжного так сумно було б жити. Створити свято можете завжди, Поганий настрій нанівець звести! У професійний перший п’ятирічний ювілей Бажаємо блискучих і цікавих вам ідей! Ужинків творчих і гучних аплодисментів, Талановитих, обдарованих студентів! Ю. Г. ДЕДЮХІНА.

2–3 стор.

3 стор.

Меморандум про співпрацю між ЛІБС УБС НБУ і ЛОДА, угода з Краківським економічним університетом. УБС НБУ посів перше місце серед економічних вишів.

6–7 стор.

VII Міжнародна науково-практична конференція «Інтеграція України в європейський і світовий фінансовий простір».

10–11 стор.

Участь студентів нашого вишу в «Євро – 2012».

У серпні Україна святкувала 21-й День народження! Зі святом нас усіх!

У вересні святкуємо 16-й День народження гривні!


 країна УБС НБУ

Відкритий лист першокурсникам Ц

ьогорічне Перше вересня ви святкуєте як студенти. Гордий з того, що з-поміж багатьох чудових вишів нашого регіону ви надали перевагу нашому Львівському інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, який вважають найкращим у Галичині профільним вищим навчальним закладом четвертого рівня акредитації. Щиро вітаю вас у чудовій країні ЛІБС УБС НБУ – оазі знань, доброзичливості і постійного розвитку! У нашому інституті вам випаде не тільки чудова нагода здобути якісні знання, отримати навички майбутнього фаху (ази банківського фаху вам розкриватимуть висококваліфіковані, закохані у свою справу викладачі, а також наші друзі: банкіри, фінансисти, економісти), а й відчути насолоду неповторного, справжнього, насиченого студентського життя (найталановитіших ми неодмінно «відкриємо» на нашому традиційному святі першокурсників «Будьмо знайомі!»). Від імені всього колективу інституту обіцяю – ваше студентське життя буде неймовірно насиченим, різноманітним, працьовитим і цікавим. Ми допоможемо вам, наші першокурсники, втілити в життя унікальну можливість отримати престижну освіту, що поєднує в собі багатогранні сучасні знання фінансиста, банківського службовця, управлінця, аналітика, наукового співробітника і керівника будь-якого рангу, та щиро сподіваємося, що ви станете гідними наступниками і продовжувачами славних традицій, що склалися за багатолітню історію діяльності нашого інституту. Ласкаво просимо у країну ЛІБС УБС НБУ! Успіхів, наполегливості, наснаги, нових відкриттів і здобутків зичу вам я, Микола Андрійович ВОЗНЮК, директор ЛІБС УБС НБУ.

Між Університетом банківської справи Національного банку України і Краківським економічним університетом (Республіка Польща) досягнуто принципової домовленості про розроблення та впровадження спільної магістерської програми подвійного диплома зі спеціальності «Банківська справа» Це дасть змогу студентам УБС НБУ за помірну плату (приблизно 1 500 доларів США) після закінчення магістратури отримати також диплом магістра КЕУ, що визнають у всіх економічно розвинених країнах світу. Домовленість стала підсумком роботи міжнародного науково-мето-

2 

дичного круглого столу «Формування програм підготовки магістрів в Україні та країнах Європейського Союзу», що відбувся в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція України в європейський і світовий фінансовий простір» (20–22 червня, м. Львів).

№ 7 (157) вересень 2012


наш Університет 

Рейтинг МОНМСУ: УБС НБУ – лідер серед економічних ВНЗ Напередодні вступної кампанії 2012 року газета «Освіта України» оприлюднила рейтинги найкращих ВНЗ України, складені Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України. Університет банківської справи Націоналнього банку України посів перше місце у структурі групи вищих навчальних закладів «Економіки, фінансів, управління, підприємництва». У рейтинговому оцінюванні взяли участь 229 вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації всіх форм власності та підпорядкування. Рейтинг визначали на підставі опрацювання результатів діяльності й потенціалу за 2010/2011 навчальний і 2011 календарний роки. Діяльність вищого навчального закладу оцінювали за допомогою глобального критерію рейтингу, який є інтеграль-

ним і визначається сумою таких індексів критеріїв: індекс міжнародної активності; індекс якості контингенту студентів; індекс якості науково-педагогічного персоналу; індекс якості науково-дослідної та науково-технічної діяльності; індекс ресурсного забезпечення. Ранжирування суб’єктів здійснюють у межах ідентифікованих груп, об’єднаних із урахуванням специфіки підготовки

кадрів і профілю вищого навчального закладу. Апробацію проекту «Національна система рейтингового оцінювання ви­щих навчальних закладів» проводять у рамках реалізації заходів Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки та спрямована на виконання Указу Президента України № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», плану-графіка реформ за напрямом «Реформа освіти». Координатором і розробником проекту є Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України.

ЛІБС УБС НБУ підписав меморандум про співробітництво із Львівською обласною державною адміністрацією щодо реалізації програм соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку Львівщини Урочисте підписання документа відбулося 27 червня. Меморандум регламентує співпрацю установ у таких напрямах, як підготовка та надання пропозицій у провадженні соціальних проектів і програм; проведення аналітичних досліджень і підготовка експертних висновків до проектів програм соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку Львівської області, їх висвітлення; проведення моніторингу стану вирішення пріоритетних завдань розвитку регіону, розв’язання яких матиме значний соціально-економічний ефект і сприятиме підвищенню рівня життя населення Львівської області; проведення досліджень і виконання науково-дослідних робіт; обмін інформацією щодо інноваційної діяльності та аналітичні дослідження у сфері інноваційної політики; проведення моніторингу інвестиційно-інноваційних проектів, які впроваджують в області; надання консультацій щодо процедур розгляду і особливостей підготовки інвестиційних та інноваційних проектів; організація і проведення спільних заходів, у тому числі науково-практичних семінарів, конференцій, круглих столів, бізнес-форумів та інших заходів, спрямованих на розв’язання проблем, що становлять взаємний інтерес сторін; залучення посадових осіб сторін до участі в заходах, які ті проводить; сприяння залученню інвестицій в інноваційний розвиток області.

№ 7 (157) вересень 2012

3


 cлово – редакторові

Першокурснику, ми кажемо тобі: «Привіт!»

О

сь і позаду важкі вступні перегони, іспити та очікування результатів. Позаду переживання і тривоги. Здійснилося, збулося – ти приєднався до чудової, дружньої і невгамовної студентської родини найкращого студентства найкращого навчального закладу – ЛІБС УБС НБУ. Тож ми кажемо тобі: «Привіт!» Зараз ти тримаєш у руках нашу газету «Банк’О», газету, яку ми – колектив студентської редколегії – творимо разом, і яку ми зараз даруємо тобі. Звичайно, ти неодмінно довідався б

На 2012–2013 роки по місяцях

Кошти можна перерахувати на р/р № 46293000002 у Львівському інституті банківської справи УБС НБУ, МФО 399067, ЗКПО 34482083

4 

про неї пізніше, на презентаціях передплатної кампанії, які ми проводимо разом із Студентською радою щовересня. Адже наша газета розповсюджується згідно з передплатою, і перший передплатний номер виходить у жовтні. Отже, не барися і заповни передплатний купон, який розміщено на цій сторінці. Це може також зробити відповідальний за газету, якого ви оберете на зборах групи. Заповнений передплатний талон належить принести до редакції газети, що міститься у видавництві (третій корпус, просп. В. Чорновола, 61, другий поверх, каб. 219). А ще дуже хочу запросити в гості до редакції всіх, хто має хист до журналістики, хто пише вірші і прозові твори, кому легко дається викладати думки на папір і хто хотів би друкуватися в нашій газеті. Тож не впустіть свого шансу! Приходьте, і ми неодмінно знайдемо ту нішу, яку ви займете, – адже газета має постійні рубрики і сторінки, які ведуть їхні редактори, такі ж студенти, як і ти. А оскільки деякі редактори відділів уже перегорнули сторінку студентської пори, отримавши дипломи, у тебе є реальний шанс посісти вакантну посаду або ж очолити відділ, назву якому придумаєш сам. Ми завжди раді новим творчим особистостям і сподіваємося на плідну співпрацю. Друзі, ви вже здогадалися, що спокійного життя у вас з нами не буде? І це дійсно так, ми вам це гарантуємо! Адже ви починаєте нове, цікаве й насичене подіями студентське життя, в якому є не тільки навчання, а й багато інших цікавих речей. А вже перші свої колективні доробки ви продемонструєте нам на традиційному заході «Будьмо знайомі!», або Дні першокурсника. Тож до зустрічі! Хай щастить!

Лариса КОЗАНКЕВИЧ, головний редактор газети «Банк’О».

На 2012–2013 роки по місяцях

Кошти можна перерахувати на р/р № 46293000002 у Львівському інституті банківської справи УБС НБУ, МФО 399067, ЗКПО 34482083

№ 7 (157) вересень 2012


підбиваємо підсумки 

ЛІБС УБС НБУ вручив дипломи бакалаврів Першого червня в ЛІБС УБС НБУ відбулося вручення дипломів бакалаврам фінансово-економічного факультету і факультету банківської справи та інформаційних технологій, а також першого випуску бакалаврів факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки (спеціальності «Управління персоналом та економіка праці»).

У

церемонії вручення взяли участь в. о. ректора УБС НБУ Володимир Васильович Хиленко, представники банківських установ та голови ДЕКів. Микола Андрійович Вознюк оприлюднив дані щодо результатів державної атестації студентів-бакалаврів. Так, на IV курсі за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» навчалися 227 студентів, а саме за напрямами підготовки: «Фінанси і кредит – Банківські технології та процеси» – 110 осіб, «Фінанси» – 48 осіб, «Облік і аудит» – 26 осіб, «Економічна кібернетика» – 20 осіб, «Управління персоналом та економіка праці» – 23 особи. До складання державних іспитів допущено 227 студентів, і всі вони успішно склали державну атестацію, успішність становить 100%. Склали державну атестацію на «5» 100 студентів (44,1%), на «4» – 93 студентів (41,0%). Якісний показник – 85%. Отримали дипломи з відзнакою 50 студентів, що становить 22%. 102 студенти напряму підготовки «Фінанси і кредит» склали державну атестацію з іноземної мови. Успішність становить 100%, якість – 92,2. Микола Андрійович ознайомив присутніх із результатами рейтингів спеціальностей і навчальних груп. За спеціальностями місця розподілено так: I місце – «Управління персоналом та економіка праці» (заві­ дувач кафедри – Любов Казимирівна Семів); II місце – «Економічна кібернетика» (завідувач кафедри – В’ячеслав Михайлович Чаплига); ІІІ місце – «Банківська справа» (завідувач кафедри – Ростислав Анатолійович Слав’юк); ІV місце – «Облік і аудит» (завідувач кафедри – Богдан Федорович Усач); V місце – «Фінанси» (завідувач кафедри – Володимир Степанович Марцин). Рейтинг груп: І місце – група 403-БС (куратор – Оксана Миколаївна Сарахман, староста – Василь Миронович Гельжинський); ІІ місце – група 401-УП (куратор – Наталя Зенонівна Шегинська, староста – Оксана Володимирівна Савонюк); ІІІ місце – група 402-БС (куратор – Павлишин Олександра Павлівна, староста – Ольга Олександрівна Демчунь); ІV місце – група 401-ОА (куратор – Оксана Петрівна КундряВисоцька, староста – Наталія Федорівна Харчук); V місце – група 404-БС (куратор – Раїса Романівна Коцовська, староста – Анна Григорівна Бешта); VІ місце – група 401-ЕК (куратор – Христина Юріївна Джала, староста – Оксана Орестівна Фіцало);

№ 7 (157) вересень 2012

VІІ місце – група 401-Ф (куратор – Галина Теодорівна Кравчук, староста – Назар Ярославович Бермес); VІІІ місце – група 401-БС (куратор – Віра Володимирівна Фостяк, староста – Оксана Володимирівна Хархаліс); ІХ місце – група 402-Ф (куратор – Тетяна Віталіївна Шевчук, староста – Сергій Ігорович Сорочка). Цей випуск багатий на студентів, які упродовж чотирьох років не тільки добре навчалися, а й були активними учасниками студентського самоврядування, Молодіжного центру. Вони – обличчя та гордість нашого інституту: студентка групи 402-БС, переможниця конкурсу «Найкращий студент інституту» в номінації «Культурно-масова робота» у 2009/2010 н. р. і в номінації «Навчальна робота» у 2010/2011 н. р. Ольга Демчунь; студентка групи 404-БС, переможниця конкурсу «Найкращий студент інституту» в номінації «Універсальний студент» у 2009/2010 н. р. Юлія Осечко; студентка групи 401-БС, переможниця конкурсу «Найкращий студент інституту» в номінації «Культурна-масова робота» у 2010/2011 н. р. Ірина Грудлевська; студентка групи 403-БС, переможниця конкурсу «Найкращий студент Університету банківської справи» в номінації «Культурно-масова робота» у 2010/2011 н. р. Ольга Ліщишин; студентка групи 403-БС, переможниця конкурсу «Найкращий студент інституту» у номінації «Культурно-масова робота» у 2009/2010 н. р. Катерина Денисюк; студентка групи 402-Ф – золотий голос інституту, «Міс інституту – 2009», лауреат студентського фестивалю-конкурсу «Голос молодого серця» (м. Львів), «СтудМіс Львова» Роксоляна Онишкевич; студент групи 401-Ф – голова студентської ради інституту, неодноразовий лауреат номінації «Громадська діяльність» конкурсу «Кращий студент ЛІБС УБС НБУ» і «Кращий студент УБС НБУ» Назар Бермес; студент групи 401-УП – спортивна гордість спеціальності «Управління персоналом», неодноразовий переможець спортивних змагань та універсіад Андрій Шептицький.

5


 наука і практика

Україна інтегрує: науковці вивчали процес 20–22 червня у Львові відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Інтеграція України в європейський і світовий фінансовий простір» У конференції взяли участь представники п’яти країн: України, Республіки Польщі, Російської Федерації, Білорусі та Німеччини. Загальна кількість учасників – понад 140 осіб, які представляли 37 вищих навчальних закладів, наукових і фінансових установ, органів державної влади. Наукову потужність конференції підсилила участь у ній 40 докторів наук, 12 академіків, 80 кандидатів наук і 50 молодих науковців. 30 осіб представляли 16 закордонних установ, серед них: Національний банк Республіки Польща (заступник голови Правління Здіслав Сокаль), Центральний банк Російської Федерації (дослідники Наталія Кирюхіна та Ольга Радєєва), Національний банк Республіки Білорусь (Жанна Островецкая), Університет прикладних наук Дойче Бундесбанку (професор Стефан Шафер), Фінансовий університет при Уряді Російської Федерації (професор Антоніна Ряховська, директор Інституту антикризового управління), Краківський економічний університет (д-р Януш Фудалінський, д-р Єжі Гейнар та інші), Вроцлавський економічний університет (д-р Гразжина Вознєвська), Польський державний університет (доцент Марина Конопницька) та інші. Загалом, було виголошено більше ніж 100 доповідей. За результатами конференції опубліковано три збірники наукових праць. Наукові статті, які не ввійшли в ці видання, будуть вміщені в збірнику наукових праць «Вісник УБС НБУ». На пленарному засіданні виступили перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Богдан Михайлович Матолич із доповіддю «Розвиток інновацій та залучення інвестицій в економіку регіону (на прикладі Львівської області)». У виступі посадовець оцінив стан і перспективи залучення інвестицій в економіку Львівщини, зокрема визначив фактори, що вплинули на цей показник: проведення Чемпіонату Європи з футболу «Євро – 2012», наявність кордону з Європейським Союзом (Республікою Польщею), активний розвиток малого та середнього бізнесу. Особливу увагу доповідач зосередив на функціонуванні на Львівщині програм енергозбереження. Так, кошти на відшкодування процентів за кредитами банків закладають в обласний бюджет, а потім виплачують позичальникам для покриття витрат запозиченими під енергоощадні проекти коштами. Як підсумок доповіді, доповідач висловив низку пропозицій, які доцільно врахувати в діяльності державних органів влади та бізнесу. Зокрема, це: створення установи, що має координувати транскордонну роботу із фінансування та реалізації проектів у сфері енергоощадних технологій; упровадження ефективних механізмів компенсації відсотків за позиками банків, що надають на реалізацію проектів з енергозбереження (із залученням коштів європейських фондів, що фінансують подібні проекти, для прикладу NEFKO).

6 

Заступник голови Правління Національного банку Польщі Здіслав Сокаль виступив із доповіддю «Miejsce i rola banku centralnego w systemie finansowym» («Місце та роль центрального банку у фінансовій системі»). Доповідь складалась із чотирьох блоків: оцінка макроекономічної ситуації у світі; розвиток функцій центрального банку; місце центрального банку в економічній політиці; майбутні виклики для фінансової системи. Автор доповіді, зокрема, дав оцінку потенціалові розвитку ролі нових потужних учасників на міжнародних фінансових ринках: Китаю, Південної Кореї, Бразилії. Наведено результати дослідження потенційних ризиків глобалізованої світової фінансової системи. Віктор Олексійович Шевчук, проректор з наукової роботи Львівської комерційної академії, д. е. н., професор, виступив із доповіддю «Монетарні чинники гальмування інфляції в Україні, 2010–2011 рр.». В основу доповіді автор поклав наукову супе­ речність між сучасним рівнем інфляції на тлі здорожчання цін на газ, значного дефіциту бюджету і від’ємного сальдо платіжного балансу. За результатами проведеного теоретичного та емпіричного аналізу науковець зробив такі висновки: відсутність негайного зв’язку між пропозицією грошової маси та інфляцією може бути наслідком браку раціональності учасників ринку; причинність «грошова маса і інфляція» стала менш виразною, ніж у 1990-х роках, але залишається вагомою; згідно з оцінками VAR/VEC, грошова маса визначає близько 40% інфляції (для даних 1990-х років цей показник становив 50%); знецінення номінального ефективного обмінного курсу є вагомим чинником інфляції. Антоніна Миколаївна Ряховська, ректор Інституту економіки та антикризового управління Фінансового університету при Уряді Російської Федерації, д. е. н., професор, виступила з доповіддю «Реализация госпрограмм в моногородах Российской Федерации. Опыт, проблемы, направления развития». Ідея доповіді викликана наявністю в Росії значної кількості міст, інфраструктура яких повністю побудована навколо одного системоутворювального підприємства. Наведено статистичні показники. У Російській Федерації 468 міст із 1 096 є монопрофільними, розкрито алгоритм прийняття управлінських рішень щодо розвитку монопрофільних міст. Доповідачка виокремила фактори та причини кризи містоутворювальних підприємств та організацій. На її думку, це недооцінка ризиків, неефективний менеджмент, залежність від сировинних ринків, екстенсивна стратегія виробництва тощо. Євген Володимирович Мних, завідувач кафедри фінансового аналізу і контролю Київського національного торгівельноекономічного університету, д. е. н., професор, представив на розгляд конференції доповідь «Інтегровані системи інформаційно-аналітичного забезпечення фінансового менеджменту»,

№ 7 (157) вересень 2012


наука і практика 

в якій відобразив алгоритми здійснення управлінських дій у сфері фінансового менеджменту з урахування специфіки розвитку бізнесу в Україні. Під час роботи конференції працювало чотири секції, проведено міжнародний науково-методичний круглий стіл «Формування програм підготовки магістрів в Україні та країнах ЄС». Головними висновками і пропозиціями, що було апробовано на конференції щодо розвитку сфери фінансів, є: ZZ створення моделі функціонування економіки на основі банку капіталу дозволить синергетично ускладнити грошову масу з обмеженими можливостями грошово-кредитного регулювання; ZZ перспективність M&A-угод визначається: можливістю залучення додаткових ресурсів, що сприятиме отриманню синергійного ефекту (взаємодоповнююча дія активів декількох страховиків); зростанням якості управління та подоланням неефективності діяльності; географічним розширенням функціонування; особистими мотивами менеджерів; технологічно диверсифіковані іноземні компанії звичайно проникають на нові ринки через поглинання місцевих фірм; великі ТНС випереджають дрібніші компанії за кількістю M&A-угод, хоча через зниження трансакційних витрат активізуються невеликі фірми; у разі, коли злиттями управляють технології і глобалізація економіки, а не бажання компаній домінувати на ринках і підвищувати ціни, можна говорити про позитивні наслідки (перш за все, ефект масштабу), інакше позитивні наслідки можуть бути короткостроковими, і, загалом, на рівні самих підприємств; для обмеження негативних наслідків процесів M&A і недопущення надмірної концентрації, антиконкурентної поведінки та підвищення цін необхідним є контроль з боку держави, основними напрямами такого контролю в розвинених країнах мають бути: антимонопольне регулювання, ревізування операцій із цінними паперами, оптимізація оподатковування, оскільки від діапазону податкових виплат залежить і безпосередня вартість угоди злиття або поглинання; ZZ уведення розрахунків України з Росією за імпортований газ у російських рублях дозволить дещо зменшити тиск на обмінний курс гривні до долара США через зменшення попиту на цю іноземну валюту. Водночас із часом Україна матиме можливість запропонувати Росії розрахунки за торгівельними операціями у гривнях, що розширить спектр використання національної валюти. Крім того, проведені зміни в системі валютного регулювання стосовно можливостей застосування інструментів хеджування валютних ризиків, таких як форварди та свопи, дозволяють певною мірою також мінімізувати тиск на валютний ринок;

№ 7 (157) вересень 2012

ZZ використання даних квартальних ІЕАА забезпечує оперативний аналіз макроекономічних (у тому числі й міжсекторних) пропорцій, сприяє виявленню загрозливих тенденцій і механізму поширення ризиків у Єврозоні; ZZ проблеми розвитку торгівельного бізнесу в поєднанні зі значним потенціалом розвитку вітчизняного рітейлу (за даними міжнародного консалтингового агентства «АТ. Kearney», рівень насиченості ринку роздрібної торгівлі в Україні становить 46 пунктів за зворотною стобальною шкалою) визначають подальший вектор розвитку цієї сфери національної економіки загалом і торгівельного капіталу зокрема. При цьому коло потенційних інвесторів є досить широким. З одного боку, імовірним є прихід в український рітейл торгівельних мереж Польщі, країн Прибалтики, Скандинавії і Німеччини, які мають у наявності вільні засоби і готові їх інвестувати в український бізнес. Сьогоднішнє зниження інвестиційної привабливості роздрібної торгівлі України не є критичним, а низький рівень насиченості вітчизняного ринку рітейлу дозволяє сподіватися на його подальше кількісне та якісне зростання. Головними висновками та пропозиціями у сфері розвитку банківської системи України є: ZZ пріоритетними напрямами вдосконалення регулювання та нагляду за діяльністю банків є: оптимізація вимог до капіталу банків з метою поліпшення його якості; наближення підходів до формування резервів за активними операціями банків до положень Міжнародних стандартів фінансової звітності; удосконалення нагляду за системоутворювальними банками та моніторингу системних ризиків; посилення захисту прав споживачів фінансових послуг і вдосконалення системи гарантування вкладів; вирішення питання щодо рекапіталізованих банків; упровадження в діяльність банків методів контрциклічного регулювання, які дозволять уникнути небажаних наслідків підйомів і спадів у банківській системі, а також системних криз; ZZ необхідним є вдосконалення інституційної структури банківської системи України в напрямі створення спеціалізованих банків для фінансування ними економічно та соціально важливих для держави проектів і програм через механізми кредитування. Такий інституційний механізм сприятиме посиленню стимулювальної ролі банківської системи у стратегії модернізації національної економіки, оскільки сприятиме як зростанню ділової активності суб’єктів ринку, так і соціально-економічної активності громадян, створюючи можливості для членів суспільства бути не лише пасивним споживачем державних соціальних програм, а й самим брати в цьому участь; (Закінчення на 15 стор.)

7


 спільні заходи

Нарбутівські читання: з аудиторій – на галявину У кінці травня в УБС НБУ відбулися традиційні, уже треті Нарбутівські читання. Цьогоріч захід перенесли з актових залів та аудиторій на природу, а точніше – у Музей народної архітектури та побуту в с. Пирогово (недалеко від Києва). Варто сказати, що цей хід цілком себе виправдав, і читання принесли всім учасникам багато позитивних емоцій і спогадів! У рамках читань відбулося також нагородження переможців конкурсу «Кращий студент Університету». Захід відкрив в. о. ректора УБС НБУ Володимир Хиленко. Він привітав учасників і висловив гордість за досягнення кращих студентів Університету в різних сферах. Команда кращих з ЛІБС УБС НБУ: Ольга Ліщишин – номінація «Культурно-масова діяльність», диплом І ступеня; Юрій Сисун – номінація «Професійна підготовка», диплом І ступеня; Назар Бермес – номінація «Громадська діяльність», диплом ІІ ступеня; Марта Денека – номінація «Спортивна діяльність», диплом ІІ ступеня; Софія Морис – номінація «Навчання», диплом ІІІ ступеня;

8 

Ірина Гасюк – номінація «Наукова діяльність», диплом ІІІ ступеня. У загальноуніверситетському підсумку переможці розподілились ось як. Дипломи першого ступеня отримали студенти: Олег Кузькін – студент Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у навчанні»; Алла Дем’яненко – студентка Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у науково-дослідній роботі»; Юрій Сисун – студент Львівського інституту банківської справи УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у професійній підготовці»;

Юлія Гулевата – студентка Харків­ ського інституту банківської справи УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у громадській роботі»; Ольга Ліщишин – студентка Львів­ ського інституту банківської справи УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у культурно-масовій роботі»; Сергій Мельник – студент Харківського інституту банківської справи УБС НБУ за перемогу в номінації «Кращий у спортивно-масовій роботі». Дипломи другого ступеня отримали студенти: Вікторія Меченко – студентка Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ в номінації «Кращий у навчанні»; Сергій Медвідь – студент Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у науково-дослідній роботі»;

№ 7 (157) вересень 2012


нашому МЦ – 5 років 

«Парадоксально, але факт – безліч артистів, поетів, музикантів і танцю­р истів дають світу навчальні заклади економічного та фінансового спря­м ування, чого, на жаль, не можна сказати про гуманітарні – жодна консерваторія, музичне училище чи академія мистецтв не може похвалитись ані фінансистами, ані банкірами, ані навіть звичайними бухгалтерами», – переконана керівник гуртка МЦ Юлія Космачова.

Першого вересня 2007 року на базі художньої самодіяльності нашого навчального закладу розпочав роботу новий структурний підрозділ Львівського інституту банківської справи УБС НБУ – Молодіжний центр (МЦ), що стало підсумком і завершенням процесу уніфікації структури інституту у складі Університету банківської справи Національного банку України. Діяльність МЦ є невід’ємною частиною навчально-виховного процесу і спрямована на забезпечення культурного, інтелектуального і духовного розвитку студентської молоді, формування активної життєвої позиції та корпоративного духу студентства шляхом естетичного та етичного виховання. Багато студентів, котрі стають учасниками Молодіжного центру, мають можливість продовжити свій творчий шлях, уже володіючи певними навичками та досвідом, але більшість з них розкривають свій творчий потенціал уперше, самостійно обираючи напрям творчості. Історія створення та діяльності Молодіжного центру у викладі його завідувача, випускника нашого вишу 2005 року Богдана Малафія Художня самодіяльність – ровесниця нашого навчального закладу. Із року в рік, починаючи ще з часів фінансовокредитного технікуму і аж до наших днів, лави самодіяльності поповнювали нові яскраві талановиті особистості. Художнім керівником закладу новітньої доби був Ярослав Сало, який майже 30 років уміло згуртовував навколо себе і розкривав творчі здібності не одного покоління студентів. Я горджуся тим, що серед цих везунчиків випало бути й мені. Адже той підхід спілкування і роботи зі студентами, яким керувався Ярослав Сало, – це неоціненний досвід як для вибору власної життєвої позиції, так і для досягнення успіхів на творчій ниві. Окрему подяку хочу висловити керівникові гуртка художньої самодіяльності

1999–2008 років Ользі Беркій, у доробок якої увійшла ціла колекція з понад 50 авторських музичних композицій, що стали золотою спадщиною Молодіжного центру. До слова, саме Ольга Беркій стала першим завідувачем МЦ і розпочала процес його становлення та зміцнення значимості у структурі УБС НБУ. Найуспішнішим і наймаштабнішим проектом того часу вважаю постановку мюзиклу «Зіронька на ім’я Гривенька», присвяченого 10-й річниці національної грошової одиниці. Прем’єра відбулася 11 вересня 2006-го, а музичні номери спектаклю стали візиткою нашого закладу, їх донині використовують у концертних програмах, з якими студенти проводять гастрольні тури від Львова до Києва. Першим офіційним заходом, з яким МЦ заявив про себе як про команду творчо обдарованих і креативних особистостей, були Франківські читання з програмою «Тричі мені являлася любов» (вересень 2007 р.), в яких узяли участь студенти Львівського, Черкаського і

№ 7 (157) вересень 2012

Харківського інститутів банківської справи і студенти Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ. Ну а найбільшим досягненням стала перемога і здобуття звання володаря Гран-прі студента ЛІБСу, а нині керівника гуртка МЦ Володимира Чижовича на XIII Міжнародному студентському фестивалі «Барви осені – 2010». Ця перемога стала поштовхом до здобуття багатьох інших дипломів і відзнак МЦ, які зараз прикрашають сукупний доробок інституту та розміщені у фойє актового залу. Якщо говорити про сьогодення Молодіжного центру, то, безперечно, хочу подякувати керівникам гуртків, яким повсякденною працею вдалося не лише зберегти традиційні напрями художньої самодіяльності, а й розвинути нові різноманітної гурткової роботи – хореографічної, духовної, театральнодраматичної. А завдяки розумінню та всебічній підтримці заступника директора з навчально-виховної роботи Ірини Владиславівни Жеребило вдається втілювати в життя як ідеї працівників МЦ, так і найрізноманітніші студентські ініціативи, що сприяє досягненню найкращих результатів. Ми щоосені радіємо появі нових студентських талантів, з якими разом і прямуємо до нових творчих перемог! Адже рушійною силою та гордістю Центру завжди були і залишаються наші всебічно обдаровані студенти. Тож звертаюся до наших першокурсників – якщо ви маєте бажання паралельно зі знаннями за фахом набувати творчого досвіду, брати участь у цікавих проектах, активно відпочивати та розвиватися, будемо раді бачити вас у Молодіжному центрі!


 Молодіжному центру –

Вокальна формація «Аверс»

У

часниці цього колективу, направду, є окрасою і гордістю Молодіжного центру зокрема і навчального закладу загалом. До репертуару «Аверсу» входять як народні пісні, так і сучасні естрадні композиції українською та іноземними мовами. Проте основною ідеєю ансамблю залишається популяризація української пісні, а улюбленою «родзинкою» колективу є народні обрядові пісні. Щороку колектив бере участь у всіх культурно-масових заходах інституту та Університету, а також у міських, обласних і Всеукраїнських фестивалях і конкурсах [«Велика коляда» (м. Львів), «Віртуоз» (м. Одеса), «Червона рута»]. Незмінним

керівником та ідейним наставником формації є Мар’яна Ометюх, під керівництвом якої «Аверс» активно розширює свій репертуар і наполегливо крокує до здобуття звання зразкового ансамблю. Юлія Осечко, студентка групи 404-БС: «Нас об’єднує любов до музики, завдяки якій ми передаємо свої почуття та розуміємо одне одного з півслова. Ми ніколи не перестаємо співати – «затихає все, завмирає все, коли музика дзвенить». Дякую керівникам Молодіжного центру, які створили у ЛІБСі ще одну маленьку співочу країну!»

Вокальний гурт «Ва-банк»

«В

а-банк» розпочав свою творчу діяльність на початку 2011/2012 навчального року та зібрав у своєму складі найяскравіші чоловічі голоси інституту. Керівником гурту став випускник ЛІБСу 2011 року і працівник Молодіжного центру Володимир Чижович. Особливістю кожного виступу колективу є а-капельний вокал без використання інструментального супроводу. Не зважаючи на юний вік гурту,

хлопці вже встигли здобути визнання і повагу серед студентів, викладачів і працівників Університету, і все частіше з’являються на сцені на радість глядачів і слухачів. Юрій Шептицький, студент групи 502-Фм: «Для мене «Ва-Банк» – це щось більше, ніж просто вокальний колектив. «Ва-банк» – це як друга сім’я, як повітря, без якого неможливо уявити свого студентського життя».

№ 7 (157) вересень 2012


5 років  Хореографічний колектив «Екстрем»

Щ

е однією можливістю для особистісного розвитку студентів є танцювальний ансамбль «Екстрем», який працює в таких напрямах хореографії, як фолк (народний), модерн, класика, джаз, хіп-хоп. Різноплановість танцювальних постановок забезпечує мобільність колективу, тому виступи «Екстрему» завжди відповідають тематиці заходів. Колектив бере активну участь, окрім заходів інституту та Університету, у міських, обласних і Всеукраїнських конкурсах і фестивалях, танцювальних флеш-мобах, працює із зірками естради (Владислав Левицький, Олександр Божик та інші). Керівником «Екстрему» є Наталія Черниш, яка разом з учасниками запрошує на заняття всіх, хто вміє або хоче навчитися танцювати, а особливо хлопців! Божена Войтків, студентка групи 306-ФКБС: «Минуло вже три роки відтоді, як я прийшла в цей чудовий колектив. І зараз мені важко уявити себе без нього. Нас усіх об’єднує одне – любов до танцю!»

Вокально-інструментальний гурт

З

розширенням матеріально-технічної бази та появою нових музичних інструментів у ЛІБСі з’явився вокально-інструментальний гурт, який на нинішній день є наймолодшим у Молодіжному центрі. До складу гурту входять студенти, що мають навички гри на різних музичних інструментах. Колектив працює паралельно у двох музичних напрямах: народному і рок-стилі. Надихає роботу колективу його керівник Володимир Чижович. Поява хлопців на сцені з відомими композиціями рок-гуртів щоразу стає приємною несподіванкою для глядачів і додає позитивних емоцій кожному заходу. Павло Карліц, студент групи 201-УП: «Прийшовши в інститут у статусі випускника музичного училища, приємно здивувався, що зможу продовжувати улюблену справу в команді інструментального колективу. МЦ став для мене другою домівкою, а сцена актового залу замінила сцени музучилища і філармонії».

Студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ)

Н

а заняттях цього гуртка під керівництвом Юлії Космачової студенти мають можливість розвивати, а згодом реалізовувати свої акторські здібності. Учасники СТЕМу практикують ораторське мистецтво, читають вірші та прозу, займаються театральними постановками, виступають ведучими концертів Молодіжного центру та традиційних культурно-масових і благодійних заходів Університету. У здобутки гуртка увійшли постановки Франківських, Шевченківських, Сковородинівських і Нарбутівських читань; постановка святкування 70-ї річниці заснування нашого навчального закладу; театральні мініатюри планових культурно-масових заходів інституту.

№ 7 (157) вересень 2012

Олена Хміль, студентка групи 201-УП: «Те, чим для мене є студентський театр, не можна описати одним реченням, абзацом чи навіть цілою статтею. Але одне знаю точно: найяскравіші враження та спогади зі студентського життя в мене будуть пов’язані саме зі СТЕМом і Молодіжним центром».


 нашому МЦ – 5 років

Завдяки співпраці інститутів Університету банківської справи НБУ (м. Київ) та Української академії банківської справи НБУ (м. Суми) учасники Молодіжного центру дуже цікаво, яскраво і з користю проводять своє дозвілля. Кращі учасники МЦ мають можливість відпочити в різних місцях України, обмінятися творчим досвідом з іншими студентамиактивістами, весело провести час, вільний від навчання, та знайти натхнення під час літніх творчих відпусток.

Молодіжний центр ЛІБСу в Севастополі

У

же другий рік поспіль учасники Молодіжного центру і керівники гуртків отримують запрошення погостювати на узбережжі Криму від Севастопольського інституту банківської справи Української академії банківської справи НБУ (м. Суми). Цьогоріч право поїхати до своїх колег отримали близько 30 студентів ЛІБСу, учасників колективів і гуртків МЦ. Ми стали учасниками IV Міжнародного кримського студентського фестивалю реклами «Сафарі» і були присутні на офіційному його відкритті за участі директора фестивалю Тетяни Пирогової, а також найвідомішого рекламіста України Павла Клубнікіна. Окрім того, вокалісти Молодіжного центру залюбки провели концерт української народної пісні для мешканців Севастополя на літній сцені в Парку Перемоги. Варто зазначити, що виступ мав неабиякий успіх, і наші студенти завершували його під гучні оплески місцевих жителів і відпочивальників! За час відпочинку на Чорноморському узбережжі учасники поїздки встигли прогулятися визначними місцями героїчного Севастополя, відвідати з екскурсією античний Херсонес, побачити Інкерман, Балаклаву та Ялту. Також не забули львів’яни й про новий спортивний комплекс УАБС на березі моря, де

зібралися для товариського футбольного матчу з харківськими колегами. Від імені всіх учасників Молодіжного центру ЛІБСу хочу подякувати організаторам поїздки та господарям за чудово проведений час під південним кримським сонцем! Маємо надію на тісну співпрацю та продовження гарних традицій! Ольга КЛИМЕНКО, студентка ЛІБС УБС НБУ. Настя Чирва, другий курс: «Я дуже люблю море. Воно ніколи не буває одноманітним, нецікавим, бо щодня, навіть щохвилини, воно різне – таємниче, мінливе, неосяжне... Залишилося дуже багато позитивних і яскравих вражень та емоцій від Севастополя. І я дуже вдячна організаторам за цю чудову і незабутню поїздку!» Юрій Шептицький, випускний курс: «Словами це не передати... Емоції переповнюють!!! Так що, друзі, запрошую всіх вас у МЦ... Найактивніші поїдуть наступного літа! Вакансії звільняються! Це, наразі, найкраще ЛІТО В МОЄМУ ЖИТТІ!!!» Андріана Беля, другий курс: «Загалом дуже класно! Море позитиву і вражень! Хороший колектив, хороші умови, ну і, звичайно ж, море. Дуже цікаво було побувати в самому центрі Севастополя, відвідати Херсонес і, разом з тим, ближче ознайомитися з історією. Дуже рада, що поїхала, і вдячна тим людям, завдяки яким вдалось організувати цю поїздку та гарно провести час!» Наталя Котик, третій курс: «Безліч вражень я привезла з цього чудового міста! Не вистачить слів, щоб описати чарівне море, гарячий пісок, нових друзів і наш веселий відпочинок. Розкинуте на пагорбах місто досить величеньке, воно займає територію чи не більшу за Львів. Особливо запам’ятався мені захід сонця. Так гарно було! Сонце поволі ховалось у море, поринаючи в його глибочінь, занурюючись у лагідну прохолодну воду, зливаючись iз морем, ніби хотіло вмитися, трохи охолонути перед сном. Ось блиснув останній промінчик, але темрява не охопила виднокіл. Нiби змiнюючи на посту сонце, на небi вже господарював непомiчений нами досі величезний срiблястий мiсяць…»

№ 7 (157) вересень 2012


ми – студенти!  Євгенія Педько – студентка Харків­ ського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у професійній підготовці»; Назар Бермес – студент Львівського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у громадській роботі»; Юлія Пархоменко – студентка Харківського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у культурномасовій роботі»; Марта Денека – студентка Львівського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у спортивно-масовій роботі»; Дипломи третього ступеня отримали студенти: Софія Морис – студентка Львівського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у навчанні»; Юлія Яловенко – студентка Харків­ ського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у навчанні»; Ірина Гасюк – студентка Львівського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у науково-дослідній роботі»; Тетяна Ромась – студентка Харків­ ського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у науководослідній роботі»;

Василь Шльончак – студент Черкась­ кого інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у професійній підготовці»; Анна Мосесова – студентка Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ в номінації «Кращий у професійній підготовці»; Інна Полянська – студентка Черкась­ кого інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у громадській роботі»; Ольга Лактіонова – студентка Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ в номінації «Кращий у громадській роботі»; Марина Горбатенко – студентка Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у культурномасовій роботі»; Анна Тищенко – студентка Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ в номінації «Кращий у культурно-масовій роботі»; Анна Баштова – студентка Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ в номінації «Кращий у спортивно-масовій роботі»; Віктор Малий – студент Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ в номінації «Кращий у спортивно-масовій роботі».

Після підбиття підсумків конкурсу «Найкращий студент УБС» почалась програма безпосередньо Нарбутівських читань, присвячена творчості Григорія Нарбута, українського художника-графіка та ілюстратора, автора перших українських банкнот. Команда кожного інституту підготувала виступ-ознайомлення на тему «Етнобанкір – 2012» і творчий номер. Окремим конкурсом зараховували результати інтелектуального брейнрингу на тему «Життя і творчість Г. Нарбута». Команда ЛІБСу мала назву «Етноінвест», а творчим номером стала пісня «Їхали козаки…», перероблена на банківську тематику «Їхали банкіри…». ЧІБС – у номінації «Нарбутівські читання» – переможець Читань; ЛІБС переміг у номінації «Україна має талант!», ІМПО – у номінації «Етнобанкір – 2012»; ХІБС – у номінації «Козацькому роду нема переводу». Далі на учасників чекали козацькі забави (такі як перетягування каната і метання чобота на відстань і народні пісні в супроводі гітари. Погода сприяла справжнім «народним гулянням», тож сподіваємося на підтримку ідеї проведення Читань під відкритим небом на майбутніх заходах УБС НБУ! Щиро дякуємо студентам і викладачам ІМПО та всім, хто долучився до організації цього чудового заходу! Ольга КЛИМЕНКО.

Студенти ЛІБСу взяли участь у «ЄВРО – 2012» Весь червень у Львові тривала грандіозна подія – чемпіонат Європи з футболу. Кожен бажав долучитися до цього справжнього свята, і наші студенти не є виключенням! Окрему програму до «Євро – 2012» підготував вокальний колектив «Аверс». Дівчата неодноразово виступали на центральній сцені на площі Ринок, де Львівська міська рада організувала концерти кращих молодіжних вокальних і танцювальних колективів Львівщини на підтримку збірної України. Виступи «Аверсу» щоразу викликали бурхливі овації глядачів (а особливо іноземних фанів), а поза сценою колектив отримав пропозицію від львівської поетеси заспівати пісні з її нового збірника. Більше ніж 15 студентів ЛІБСу стали офіційними волонтерами УЄФА (50 студентів – волонтерами приймаючого міста), і працювали весь період чемпіонату на стадіоні «Арена – Львів». До слова, волонтери Ольга Демчунь та Юлія Осечко є активними учасниками «Аверсу».

№ 7 (157) вересень 2012

9


 ми – студенти!

«Євро – 2012» у Львові: волонтери ЛІБСу напоготові! Готуватися до наймасштабнішої події 2012 року Львів почав давно. Розмови дійшли до справ: відкрили новий стадіон, почали перекривати вулиці на ремонт, змінили транспортну схему, побудували міжнародний аеропорт із сучасним терміналом… Але для успішного проведення Чемпіонату Європи з футболу потрібні, перш за все, підготовлені люди! І це не тільки міліція, медики та працівники сфери послуг, а й люди, що допомагають безпосередньо в організації заходу, – волонтери. «Волонтер» із французької – доброволець, тож працюють вони БЕЗ будь-якої матеріальної винагороди. У всіх містах – господарях Чемпіонату діяли дві волонтерські програми. Одна – від міської влади (у Львові за програмою міської ради працювали близько 800 волонтерів) і друга – від головного організатора змагань, тобто УЄФА (у Львові в УЄФА працювало близько 600 волонтерів). Волонтери міста працювали на вокзалі, в аеропорту, та основна частина – у центрі міста (їх легко впізнавали за жовтими футболками з написом «Ask me!»). Волонтери УЄФА працювали на стадіоні та у львівській штаб-квартирі УЄФА (їх можна було побачити в блакитній формі «Adidas»). Більше ніж десяток студентів ЛІБС УБС НБУ стали волонтерами УЄФА. Ми разом вирішили розповісти про цей історичний досвід тим, хто не встиг приєднатися!

Ольга Клименко, media operations: «Програмою волонтерства УЄФА я зацікавилася з моменту її появи влітку 2011-го. Мінімальні вимоги для початку

10 

були такі: мати повних 18 років, володіти англійською мовою на достатньому рівні та заповнити вчасно досить докладну анкету з описом свого досвіду та мотивації (англійською). З усіх восьми міст України і Польщі, які приймали Чемпіонат, було подано рекордну кількість аплікацій – 23 965! Восени шляхом індивідуальних інтерв’ю з них обрали 5 500. На вибір пропонували 20 напрямів діяльності, з яких ми обирали три найцікавіші. Подальший вибір був за інтерв’юером… Я вирішила не зраджувати свого журналістського хобі і запевнила інтерв’юера, що буду працювати у сфері «media services & operations». Узимку підписали контракт з УЄФА про волонтерську діяльність. Своїх змін чекала з нетерпінням, дивуючись високому рівню організації роботи волонтерів. Особливо вразила завчасність і продуманість найменших деталей проекту, чого я не бачила раніше в українських програмах. Усі представники медіа (журналісти, фотографи, оператори, коментатори) – група, що потребує особливої уваги на Чемпіонаті. На стадіоні «Арена – Львів» для них створено Медіа-центр зі всіма умовами для роботи, облаштовано окрему аудиторію для фотографів, сервісні центри, зал для прес-конференцій і міксзону (приміщення, що дозволяє вільно поспілкуватися відразу з усією командою гравців). Безпосередньо з видом на поле на Арені є медіа-трибуна, вона відразу під VIP-ложею та займає місце трьох звичайних трибун. Ось ця «кухня» і була моєю роботою – друкувати пропуски, проводити на місце роботи, асистувати на конференціях із гравцями, допомагати всією можливою інформацією… Я була в захваті від такої діяльності, адже медіа – професіонали, а ще дуже оригінальні та цікаві особистості, і спілкування з ними приносить не тіль-

ки практику розмовної англійської, а й величезне моральне задоволення! Такі заходи, як кажуть, не проходять безслідно… Лишилося море веселих спогадів, десятки нових друзів і колег з усього світу (день прощання з волонтерами емоційно нагадав мені шкільний випускний)… Відчути себе господарем та організатором третьої за величиною спортивної події світу – відчуття просто неймовірне! Тим більше, допомагаючи рідному місту та навчаючись у майстрів УЄФА. Бажаю всім ніколи не пропускати таких можливостей у житті!»

Юрій Смолинець, information & communication technologies: «Я працював волонтером у сфері ICT. Моя робота полягала в тому, щоб контролювати функціонування всієї комп’ютерної апаратури, а також відповідати на питання працівників щодо неполадок та усувати їх. Зміни час від часу проходили спокійно, проблем як таких не було, однак у деякі дні, зокрема, у дні матчів, відпочити просто не було коли. Переважно, виникали проблеми з принтерами та з поштовими клієнтами, а оскільки стадіон великий, то бігати доводилося добряче. Також щодня ми перевіряли всі локації, чи все там працює: підключення до Інтернету, принтери, телефони. Узагалі, волонтерство варте витраченого часу та зусиль, адже це неабиякий досвід роботи на такому рівні заходів. Робота з іноземними спеціалістами допомогла поліпшити навички спілкування англійською мовою, адже під час роботи можна було

№ 7 (157) вересень 2012


ми – студенти!  спілкуватися лише нею, особливо нашому відділу волонтерів, адже наші координатори не розуміли ні української, ні російської. Волонтерство УЄФА – це море вражень і задоволення від роботи з чудовою командою, з якою ми разом творили історію – Чемпіонат європейського рівня в Україні, і, судячи з розмов з іноземцями та працівниками УЄФА, вони задоволені нами і Україною загалом. Ми допомогли європейцям краще зрозуміти нашу країну, побачити, які насправді тут привітні і виховані люди, що Україна гідна називатись європейською державою!»

Платіні, кронпринц Данії Фредерік, Григорій Суркіс, Сергій Льовочкін, Андрій Садовий і багато інших. Усі наші дівчата-волонтерки жартували: «Мені усміхнувся Святослав Вакарчук… А мені принц Данії»!!! Дуже цікаво було спостерігати, як поводяться «ВІПи». І взагалі, від побаченого та пережитого залишилися лише приємні враження! На прощальній вечірці, організованій УЄФА для волонтерів, ми вирішили, що мусимо обов’язково зустрітись на «Євро – 2016» у Франції або на Олімпійських іграх у Сочі».

контролювали, за потреби – заміняли, допомагали в роботі Волонтерського центру. Уся інформація виходила від нас, саме ми забезпечували волонтерів усім необхідним. На відміну від інших підрозділів, робота АСЕ розпочалася 12 травня, певно, саме тому ми були найдружніші: дивилися всі матчі України у фанзоні, відпочивали разом, знімали маленький фільм, кожен день творили чарівну історію. АСЕ пообіцяли, що «Євро – 2016» у Франції та Олімпіада 2014 року в Сочі відбуватимуться за нашої участі».

Ольга Демчунь, VIP ser vices: «Пам’ятаю, я навчалась у 10-му класі, коли Мішель Платіні витягнув конверт із назвами двох країн – України та Польщі для проведення Чемпіонату Європи! Ще тоді вирішила, що просто зобов’язана взяти участь у такій події! І ось кілька днів тому зустрічала його, Платіні, у VIPсекторі стадіону «Арена – Львів» перед матчем «Данія – Португалія» як волонтер. Я ніколи не була особливою фанаткою футболу. Щиро вболівала лише тоді, коли грала збірна України. Але побачивши величезний стадіон, тисячі вболівальників, відчула атмосферу справжнього футболу і закохалась у нього! Кращі гравці Європи, котрі передають точні паси, схвильовані вболівальники – це красивий футбол, який зачарував мене під час «Євро – 2012»! Багато недоспаних ночей, море позитивних емоцій і незабутніх вражень, можливість побачити наживо всі три матчі, зіграні у Львові, і, звичайно, досвід на все життя! А скільки нових друзів із різних країн світу! Це і є робота волонтера! У моїй команді, «VIP Services Volunteers», було всього 10 волонтерів, а також координатори з Португалії, Польщі та Ізраїлю! Нашим завданням було організувати приємний перегляд матчів для VIP-гостей, серед яких були Мішель

Юлія Осечко, volunteers management: «Creating history together… Правдиві слова, саме ми, волонтери, створили частину історії «Євро – 2012». Емоції неможливо передати словами – неймовірно, незабутньо, неочікувано, «круто»! Волонтерство – дуже цікава діяльність. По-перше, хороший досвід, який тобі відкриває нові двері в майбутнє. По-друге, емоційне піднесення. Коли ти стоїш на стадіоні, навколо тебе 33 тисячі осіб, які так щиро вболівають за свою країну, – відчуття незрівнянні. Хтось скандує «Україна!!!», хтось – «Deutschland!!!», інші «Polska!!!» чи «Portugal!!!», а в мене мурашки бігають по шкірі. У душі гордість за свою країну, а на устах слова – МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ! По-третє, це просто ВЕСЕЛО!!! У волонтерському центрі кожного дня жевріло життя: першість настільного футболу, першість із тенісу, флеш-моб (відео про Lviv Volunteers можете побачити на «youtube»), уроки самби, хіп-хопу, кожна хвилина приносила щось нове та цікаве. Volunteers areas (так ми називали напрями роботи) було 20, і кожен із них мав чітко поставлені завдання. Я працювала в підрозділі Volunteer Management ACE. Нас називали «універсальними солдатиками». ACE знали роботу всіх ланок,

Андрій Лисенко, ticketing: «Сфера, яку я обрав, – це «ticketing». У цьому напрямі під час матчу я перебував на самому стадіоні і контролював правильне розміщення всіх на свої місця, вирішував проблеми з квитками (якщо вони виникали). Також ми друкували і видавали квитки на матчі, надрукували ми багацько! (Закінчення на 13 стор.)

№ 7 (157) вересень 2012

Студенти ЛІБС і напрями роботи Ольга Клименко (201-УП) – media operations; Юрій Смолинець (301-ЕК) – information & communication technologies; Ольга Демчунь (402-БС) – VIP services; Юлія Осечко (404-БС) – volunteer management; Андрій Лисенко (401-ОА) – ticketing; Наталя Ковб (202-ФК) – media operations; Марія Гладка (301-ЕК) – volunteer management; Юлія Баюн (403-БС) – stadium logistics; Павло Високінський (401-ОА) – accreditation.

 11


 мій майбутній фах

Якщо опосередковано говорити про те, які професії можна здобути в ЛІБС УБС НБУ, то їх можна поділити на три основні категорії: банкір (банківський працівник), фінансист (зокрема, обліковець, бухгалтер) і управлінець. Хочете знати більше? Читайте! Професія «Банківський службовець» Усі міжнародні фінансові проблеми вирішують саме банки. Банківський службовець має розбиратися у процесі переміщення ресурсів, уміти сконцентрувати систему фінансових послуг на інтересах клієнта, працювати з кредитами тощо. Специфіка професії банкіра Плюси професії ZZ конкурентоспроможна зарплата; ZZ соціальний пакет. Банківські службовці можуть розраховувати на широкий спектр додаткових стимулів, починаючи від оплачуваного мобільного зв’язку, медичної страховки і закінчуючи пільговими умовами при використанні банківських продуктів; ZZ можливість підвищення кваліфікації. Сьогодні банки надають розвиткові свого персоналу більше уваги, ніж будьякому іншому напряму діяльності; ZZ можливість кар’єрного зростання. Банківські установи так швидко ростуть і розвиваються, що вже після шести місяців роботи в банку «новачки» мають можливість кар’єрного просування. Особисті якості ZZ інтелект, набутий у процесі навчання; ZZ знання;

12 

ZZ навички побудови комунікацій; ZZ управління бізнесом. Скільки отримує банкір? У Києві, за даними порталу rabota.ua, працівникам банківської сфери пропонують від 2,5 тис. грн. У переважній більшості випадків зарплата офіційна, що, зокрема, відкриває доступ до спрощеного отримання кредиту.

Професія «Фінансист» У сучасному світі спеціаліста у сфері фінансової науки і практики називають фінансистом. Особливості роботи Здійснює фінансовий і банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства. Бере участь у розробленні інвестиційних програм, визначенні напрямів витрачання коштів, забезпеченні поточного фінансування. Здійснює взаємодію з різними структурами фінансового ринку з усіляких аспектів фінансової, кредитної і податкової діяльності. Місцем професійної діяльності фінансиста можуть бути державні органи федерального, територіального і муніципального

№ 7 (157) вересень 2012


мій майбутній фах  рівнів; банки, біржі, фінансові компанії, інвестиційні фонди, економічні і фінансові служби підприємств та організацій. Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрями і цілі такі. 1. Фінансово-кредитна (кредит – позика, надання грошей або товарів у борг, на умовах повернення), розроблення і використання різних систем обліку і витрат для оцінювання витрат і доходів, складання фінансових кошторисів, розроблення кредитних операцій і контроль за ними, планування фінансів, а також надання рекомендацій щодо операцій із нерухомістю (продаж, купівля, злиття фірм). 2. Податково-бюджетна (податок – вид платежу, що стягує держава з підприємств, організацій і населення; бюджет – кошторис доходів і витрат); розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету. 3. Інвестиційна (капіталовкладення, спрямовані на підтримку і розширення капіталу). Інвестиції реалізуються шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і купівлі цінних паперів. 4. Нормативно-методична: розроблення і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів. 5. Страхова (система економічних стосунків, за яких за рахунок внесків підприємств і населення створюють страхові фонди, призначені для відшкодування збитків від стихійного лиха, а також надання допомоги громадянам або їхнім сім’ям); робота зі страховими документами. 6. Зовнішньоекономічна: економіка і організація виробництва (робота в умовах постійної змінної економічної кон’юнктури). Таким чином, в обов’язки фінансиста входить: ZZ надавати висновки з аналізу фінансових документів; ZZ проводити операції з нерухомістю і цінними паперами; ZZ складати фінансові кошториси і звіти; ZZ займатися біржовими операціями, оподаткуванням. Працюючи як на державному, так і на приватному підприємстві, фінансист несе матеріальну (за збереження грошей і цінних паперів) і моральну (за дотримання законності) відповідальність. Робочий день фінансиста досить напружений, що потребує посидючості. Вимоги професії до індивідуально-особистих особливостей фахівця:

«Євро – 2012» у Львові: волонтери ЛІБСу напоготові! (Закінчення. Поч. на 10 стор.) Але що там робота – саме волонтерство було святом для кожного! Наші менеджери, які за все відповідали, кожен день нас підгодовували солодким, ми постійно бавилися в різні ігри – і твістер, і мафію, і багато-багато інших… Саме волонтерство – це більше відпочинок і приплив енергії. Після змін усі збирались у Волонтерському центрі, і тоді вечір тільки починався...

ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ ZZ

аналітичний склад розуму; емоційно-вольова стійкість; уважність; акуратність; сумлінність; посидючість, уміння багато і напружено працювати; нервово-психічна стійкість; рахунково-аналітичні здібності; висока працездатність; здібність до концентрації і розподілу уваги впродовж тривалого часу; ZZ хороша оперативна і довготривала пам’ять. Основні працедавці випускників із спеціалізацією «Фінанси» – банки, інвестиційні, страхові, аудиторські і консалтингові компанії, а також міжнародні корпорації з розвиненими фінансовими підрозділами. Усередині організацій можна проявити себе в таких видах професійної діяльності, як кредитний і інвестиційний аналізи, управління ризиками, робота з цінними паперами. У великих компаніях затребувані фінансові менеджери і фахівці з обліку і планування. Можна розпочати кар’єру з економіста або скарбника і з часом дорости до посади фінансового директора. Ще одна сфера застосування отриманих знань – робота спеціалістом з фінансового планування для приватних (зазвичай, платоспроможних) клієнтів. Ця сфера діяльності в багатьох країнах є таким самим атрибутом благополуччя, як сімейний лікар або особистий адвокат. Деякі вирушають у вільне плавання – інвестують власні кошти, але це швидше виняток, аніж правило. Варто зазначити, що кваліфікованих фахівців у сфері фінансового аналізу й інвестицій поки що не так уже й багато, тому велика вірогідність, що попит на експертів, які володіють глибокими знаннями в окремих галузях, зростатиме.

Професія «Управлінець» (менеджер із персоналу) Менеджмент, або керівництво чи управління, – особливий вид професійної діяльності. Головна мета управління – забезпечити цілеспрямовану, скоординовану роботу керованого колективу задля вирішення певних завдань. (Закінчення на 14–15 стор.)

Усе пройшло неймовірно весело, незабутньо!!! Усі волонтери, не зважаючи на напрями й професії, були як одна велика сім’я, ми разом ходили дивитися матчі збірної України у фанзону, і навіть після закінчення матчів у Львові збираємося вболівати за команду, яку вподобали. Як би там не було, а проект УЄФА «Євро – 2012» залишиться для мене яскравим спогадом на все життя!» Вісімнадцятого червня відбулася прощальна вечірка. Кожного волон-

№ 7 (157) вересень 2012

тера нагородили пам’ятною медаллю, м’ячиком і двома сертифікатами (один – із підписом Мішеля Платіні). Хтось бігав із блокнотиком і просив написати кілька слів на пам’ять, хтось «розписувався» на м’ячі, інші – на футболках. Проте більшість насолоджувалися хорошою музикою, танцювали, сміялися і згадували незвичні моменти з волонтерського життя. Yes, we have created a history together! Підготувала Ольга КЛИМЕНКО.

 13


 мій майбутній фах (Закінчення. Поч. на 12 і 13 стор.) Відповідальність є однією з визначальних ознак менеджерської діяльності. Діяльність менеджера розпочинається з того, що він бере на себе відповідальність за якість і результати власного управління. Головними, визначальними ознаками ідентифікації будьякого менеджера є: ZZ повноваження щодо управління людьми, тобто право ке­рувати; ZZ декларована особиста відповідальність за результати керування. Загальна характеристика професії: спеціаліст із кадрової роботи Посадові обов’язки В епоху розвиненого соціалізму менеджерів із персоналу називали просто кадровиками. Зазвичай, їхні функції зводилися до заповнення трудових книжок і відправлення людей на відпочинок. Робота не складна і особливих зусиль не вимагала. Але часи змінилися, а з ними й вимоги. Зараз в обов’язки HR-ника входить розроблення і підтримка корпоративного стилю компанії, добір кандидатів на вакантні місця, створення системи заохочення і покарання працівників підприємства. Адже найголовніше – це результат, а щоб були результати, потрібна серйозна мотивація. Як її досягти, менеджер із персоналу вирішує сам, виходячи зі своїх міркувань про ефективність цих методів і ситуації, що склалася в колективі. Треба сформулювати цілі і місію організації, довести їх до співробітників, проводити заходи, які посприяють зміцненню внутрішнього духу компанії, відкрити перед кожним працівником його перспективи на посаді. Менеджерові з персоналу повинно бути добре з людьми, а людям – з ним. Спілкування має бути легким, оскільки за видом занять розмовляти доведеться багато. Співробітників потрібно вміти вислухати, цінувати особливості їхньої поведінки, зуміти спрогнозувати професійну успішність, інколи допомогти хорошою порадою. У той же час ці фахівці мають бути хорошими управлінцями. Для того, щоб упоратися з поставленими перед ними завданнями, від менеджерів із персоналу потрібна суворість і авторитетність. Кваліфікаційні вимоги У молодій фірмі або тій, що розширюється, менеджера із персоналу оцінюють, перш за все, за ефективністю роботи відібраних ним людей. В обов’язки кадровика входить визначення і реалізація системи добору персоналу. Така система, у свою чергу, визначається кадровою стратегією фірми. У невеликих компаніях менеджер із персоналу часто самостійно або ж за допомогою 1–2 помічників здійснює весь комплекс посадових обов’язків (добір і найм персоналу, навчання і розвиток персоналу, розрахунок зарплат і визначення системи компенсацій, ведення кадрового діловодства тощо). Функції менеджера з персоналу, зазвичай, варіюються залежно від розмірів компанії, політики керівництва відносно персоналу, корпоративної культури компанії і розмірів самого відділу роботи з персоналом. Приводимо опис стандартних функціональних завдань, що стоять перед менеджером із персоналу. Кадрове діловодство Документальне оформлення і облік контактів, призначень, звільнень, переміщень.

14 

Облік і ведення особистих справ, оформлення трудових книжок. Розроблення, оформлення і облік договорів підряду з особами нештатного складу. Формування і ведення звідного табеля обліку робочого часу. Підготовка матеріалів із персоніфікованого обліку для Пенсійного фонду України. Оформлення договорів про матеріальну відповідальність. Оформлення і облік відряджень. Ведення кадрової бази даних. Формування штатного розкладу. Підбір персоналу Укладення договорів із рекрутинговими компаніями, згідно із запитами підрозділів компанії. Проведення співбесід і тестування кандидатів, що претендують на роботу в компанії. Видача висновків професійної придатності. Планування найму співробітників. Організація навчання і перепідготовки співробітників компанії Організація корпоративних тренінгів. Залучення сторонніх організацій, що здійснюють навчання персоналу. З’ясування потреби в проведенні того чи іншого типу навчання. У разі потреби сприяння в навчанні співробітників за кордоном і обговорення цього питання з вищестоящою посадовою особою. Допомога у виборі стороннього навчального закладу і організації навчання співробітників. Нарахування заробітних плат і розроблення компенсаційних схем Проведення аналізу ринку праці, систем компенсацій і бонусів. Здійснення контролю і прийняття рішень з нарахування, змін, скорочення окладів співробітників. Розроблення схем додаткових виплат, бонусів. Розроблення методів нематеріальної мотивації співробітників. Розроблення критеріїв оцінювання якості виконання співробітниками їхніх функціональних завдань. Організація проведення атестацій співробітників. Координація кар'єрних просувань і нових призначень усередині компанії. Оптимізація організаційної структури компанії Розроблення оптимальної організаційної схеми. Проведення реструктуризації компанії відносно кадрів. Переміщення співробітників усередині структурних підрозділів компанії. Ротація персоналу. Формування кадрової політики компанії Участь у формуванні корпоративної культури компанії. Розроблення місії компанії відносно кадрів. Перспективи посадового зростання менеджера з персоналу залежать, перш за все, від самої організації, де він працює. Якщо організація невелика, але динамічно розвивається, і менеджер із персоналу є єдиним представником відділу кадрів, то наступною його посадою може бути посада начальника відділу кадрів. У великих компаніях, із чисельністю персоналу більше ніж 200 осіб, за наявності начальника відділу кадрів, кар’єрне зростання менеджера з персоналу може бути вельми важким.

№ 7 (157) вересень 2012


мій майбутній фах  Винятком може бути лише та ситуація, коли менеджерові з персоналу належить розвивати новий напрям, наприклад, роботу з персоналом, навчання і т. д. Зарплата менеджерів з персоналу може серйозно варіюватися, залежно від багатьох чинників, серед яких: напрям діяльності підприємства, чисельність персоналу, коло обов'язків на цій посаді тощо.

Професія «Бухгалтер» Чим займається бухгалтер? На підприємствах бухгалтери працюють за напрямами: каса, основні засоби, валютні операції, розрахунок зарплати, склад. За ведення всієї бухгалтерії відповідає головний бухгалтер. У невеликій фірмі один бухгалтер може відповідати за все. Кваліфікований бухгалтер, який розбирається в усіх питаннях обліку та податкової політики, – безцінний працівник і найшанованіша людина на підприємстві. Однак і відповідальність висока – він відповідає за будь-яку помилку в розрахунках. Роботу бухгалтерії суворо контролює, з одного боку, роботодавець, з іншого – укази та постанови Мінфіну, Міністерство з податків та зборів, які, на жаль, часто суперечать одне одному. Тому потрібно розбиратися в перипетії законодавства і вміти спілкуватися з держорганами, наприклад, податковими. Потрібно тримати в голові всю фінансову картину підприємства, щоб знати, як будь-яка угода позначиться на балансі, звітності та премії генерального директора. Специфіка професії бухгалтера Плюси професії: ZZ затребуваність на ринку праці; ZZ можна мати додатковий заробіток, наприклад, допомагати з веденням бухгалтерії дрібним підприємцям. Мінуси професії: ZZ часті зміни в законодавстві; ZZ суперечності законодавства (наприклад, податкового та бухгалтерського); ZZ доводиться виконувати вказівки вищого начальства, навіть якщо вони здаються неправильними в певній ситуації; ZZ діяльність бухгалтера суворо регламентована і не залишає простору для творчості; ZZ ненормований робочий день; ZZ помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів і т. п. Де працює бухгалтер: у будь-яких організаціях. Особисті якості Люди цієї професії мають бути, перш за все, відповідальними та організованими, тому що несвоєчасне подання звіту або втрата якого-небудь документа може дорого обійтися компанії. Крім того, він повинен любити цифри – з ними йому доведеться стикатися щодня, а помилка може виявитися фатальною. Також необхідні висока концентрація уваги, скрупульозність і посидючість. Непогано мати добру пам’ять і, найголовніше, треба вміти мовчати (оскільки нерідко бухгалтерові доводиться зберігати комерційну таємницю). Безумовно, багато знати – добре, але добре знати – ще краще. Тому, як і в будь-якій іншій діяльності, вузька спеціалізація – це шлях до якіснішого загального результату! Будьте фахівцями в обраній спеціальності та прямуйте вперед – від можливого до дійсного! За матеріалами мережі «Інтернет».

№ 7 (157) вересень2012

Україна інтегрує: науковці вивчали процес (Закінчення. Поч. на 6 і 7 стор.) ZZ необхідним є посилення нагляду з боку Національного банку України за процесом споживчого кредитування і його впливом на стійкість банківської системи, а саме: здійснення більш ретельних перевірок банків, які ведуть агресивну політику кредитування; запровадження регулярного проведення стрес-тестування банків; здійснення контролю за потоками капіталу (контроль за іноземними запозиченнями банків та/або їхніх клієнтів; установлення диференційованих вимог до обов’язкових резервів у національній та іноземній валютах); ZZ роль фінансового омбудсмена в інституційному забезпеченні управління банківським капіталом полягає в тому, що банки не тільки зменшують судові витрати на повернення коштів, наданих у кредити, і підвищують рівень довіри споживачів фінансових послуг до своєї діяльності, але й сприяє поглибленому виявленню системних проблем у банківському секторі економіки країни, дає змогу з’ясувати сфери виникнення найістотніших ризиків взаємодії реального сектору національної економіки та банків; ZZ для вітчизняної практики організації і регулювання готівкового грошового обігу на нинішній день актуальним є питання розроблення та прийняття стратегії щодо вдосконалення регулювання та організації роботи з готівкою, яка б передбачала перехід до децентралізованої моделі готівкового обігу; ZZ індикатор ліквідності – це інтегральний показник оцінки ризику ліквідності, який володіє такими властивостями, як системність, комплексність, чутливість до наслідків прийнятих управлінських рішень. В основу його побудови покладено системно-синергетичний підхід, який передбачає когерентність (узгодженість) динаміки показників функціонування банківської системи, які впливають на рівень ліквідності та платоспроможності, прояви системних властивостей в окремих складових, своєрідне вираження антиномії частини та цілого. О. О. ДРУГОВ, заступник директора з наукової та міжнародної роботи ЛІБС УБС НБУ, доктор економічних наук, доцент.

 15


 наостанок

Привіт, першокурсники! Перш за все, вітаю із закінченням вступної метушні і ласкаво прошу до ЛІБС УБС НБУ! Не дарма кажуть, що студентські роки – найкращі в житті… Ми з вами тепер мислимо та діємо як дорослі люди, але все ж маємо купу вільного від дорослих турбот часу та головне – право самостійно ним розпоряджатися! Звичайно, ЛІБС – це навчання. Тут ми стаємо спеціалістами в обраній галузі. Тут ми вчимося любити свою справу. Тут з’являються професіонали банківництва. Але не було би життя студентів таким класним, якби там було лише навчання! Не сприймай як пафосні слова, що в ЛІБСі є дуже багато можливостей для самореалізації. Упродовж першого семестру навчання ти зрозумієш, що тобі ближче, можливо, робота в старостаті чи в Студентській раді, а можливо – участь в олімпіадах і діяльність у Науковому студентському товаристві. Можеш обрати спортивні гуртки, творче

життя Молодіжного центру чи редакцію газети «Банк’О». Або брати участь у заходах УБС НБУ в Києві, Черкасах, Харкові, Сумах, Севастополі та в міжнародних обмінах і практичних курсах… Широке

поле позанавчальної діяльності чекає на твій вибір! Адже так вчитися набагато цікавіше, ніж просто приходити щодня на пари. Усі заходи Університету проводять, перш за все, для нас, студентів. Тому не вагайтеся, чи брати в них участь, і не бійтеся проявляти ініціативу – це заохочують! І головне – полюйте за інформацією. «Діставайте» питаннями старшокурсників, викладачів, працівників деканатів. Учитися всього чотири роки – отож, не баріться… Будьте в курсі подій – і буде що згадати на захисті диплома. Бажаю дійсно цікавого навчання, нових справжніх друзів, веселого студентського дозвілля, широких горизонтів нових можливостей, а за ними – і нових досягнень! Ольга КЛИМЕНКО, головний студредактор газети «Банк’О».

• Вокальна формація «Аверс» • Вокальний гурт «Ва-банк» • Хореографічний колектив «Екстрем» • Вокально-інструментальний гурт • Студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ)

Чекаємо на вас щодня (крім суботи і неділі) з 15 год. 30 хв. до 20 години

м. Львів, вул. Жовківська, 53, актовий зал

Засновник: Університет банківської справи Національного банку України. Реєстраційне свідоцтво: серія ЛВ № 905/158 від 19 березня 2009 року. Керівник проекту: І. Жеребило. Головний редактор: Л. Козанкевич. Cтудентські головні редактори: О. Клименко, Н. Ковб. Редактори відділів: репортерського О. Кручик; «Студент і наука» І. Гасюк; інформаційного В. Осіна, Л. Нискогуз; «Особистість – соціум» Р. Сегін; фотозабезпечення І. Берегівський. Дизайн, верстка: Д. Іщенко. Коректор: О. Яремчук. Адреса редакції: м. Львів, просп. В. Чорновола, 61, навчальний корпус № 3, к. 219, тел.:  297-72-37, e-mail: larisa@lbi.wubn.net. Від­по­ві­даль­ність за досто­вірність фак­тів, ци­тат, прізвищ та інших ві­до­мостей не­суть ав­то­ри публі­кацій.

16 

№ 7 (157) вересень 2012

Banko 07 (157)  

Студентська газета "БанкО" ЛІБС УБС НБУ

Banko 07 (157)  

Студентська газета "БанкО" ЛІБС УБС НБУ

Advertisement