0 4 2

2:9

4

Pred úvodným hvizdom

Po dvoch víťazstvách, nad Račou v majstrovskom a Stupavou v pohárovom súboji prehralo naše „áčko” v Pezinku, kde nestačilo na domáce PSČ. Pezinčania už v úvode získali vedenie, do prestávky zvýšil ich náskok Hejčík. Po zmene strán Volf opäť skóroval, Šamorínčanom sa podarilo v závere duelu zaznamenať aspoň čestný úspech. „Zlyhali sme predovšetkým v obrane, dnes nás nepodržal ani brankár. Opäť sme nedokázali ťažiť z tutoviek. Citeľnou stratou pre nás bolo Buchelovo zranenie, náš kanonier musel odstúpiť už v 12. minúte. Tento zápas sme prehrali sami, lebo sme súperovi darovali tri góly po našich obrovských chybách. Dúfam, že si niektorí hráči po tomto zápase prehodnotia svoje účinkovanie v klube a taktiež verím, že v najbližších zápasoch budeme úspešnejší” – hodnotil dianie na trávniku v

-

Buchel (12. Fekete), Hindák (59. Kopúň), Szöllös (61. Mikuš)

Pezinku Attila Pinte, hrajúci tréner nováčika zo Žitného ostrova.

Tréner Pinte aj v úlohe kanoniera FC Nitra B–ŠTK Šamorín 1:1 (1:0)

Zápisnica

Rysuje sa zaujímavé meranie síl na štadióne v Pomlé. Domácich vzpružila remíza pod Zoborom, hostí pre zmenu nasrdilo domáce zakopnutie proti Pezinku. Po strate bodov museli prepustiť čelo tabuľky Topoľčancom. „Verím, že zisk bodu nás naštartoval správnym smerom a proti silnej rezerve Spartaka dokážeme pokračovať v tomto trende. A to i napriek citeľnej maródke. Náš kapitán, Ivan Buchel určite nenastúpi, zranenia trápia aj Hindáka a Végha, napokon ani ja nie som celkom fit. Lenže ani v  Nitre sme nehrali v  najsilnejšom zložení a  predsa sme podali dobrý, kolektívny výkon. Spolieham sa opäť na silu a bojovnosť kolektívu” – znela predzápasová prognóza skúseného lodivoda domácich, Attilu Pinteho.

Šamorínsky nováčik II. ligy Západ získal prvý bod na trávniku súpera, keď v nedeľu remizoval pod Zoborom s rezervou FC Nitra 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 14. minúte po štandardke. „Protihráč evidentne fauloval vo výskoku nášho gólmana, rozhodca však tento priestupok nepotrestal. Ešte predtým, za bezgólového stavu v sľubnej pozícii Marič síce preloboval brankára nitrianskej rezervy, lenže lopta smerovala do autu. Kedže v prvom polčase Nitrania z miernej prevahy už nedokázali profitovať, po obrátke sme ich zaskočili ofenzívou. Tá bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom. Po rohovom kope som z voleja napálil loptu pod brvno. Deľba bodov je vzhľadom na priebeh súboja spravodlivá. Som rád, že naši hráči podali kolektívny výkon, a predovšetkým v druhom polčase hrali naozaj dobre. Verím, že tento výsledok zdvihne sebavedomie tímu” – hodnotil súboj pod Zoborom Attila Pinte, hrajúci tréner

Hulínek

Pinte (59.) Marušin, Vaško, Soós T., Fulmek

-

Hulínek (77. Fekete), Pinte (87. Longauer)

Šamorína. ŠTK nastúpil na tento duel v pozmenenej zostave, bez troch zranených futbalistov: Buchela, Hindáka a Végha.

0

Z našich tímov v jesennej časti súťažného ročníka je stopercentná už iba rezerva mužov, účinkujúca v III. triede MO Dunajská Streda. V doterajších troch súbojoch presvedčivo zdolala svojich súperov a usadila sa na prvej priečke tabuľky. Vedúci celok výkonmi i výsledkami dal každému najavo, že jeho ambície sú majstrovské! 2. kolo: ŠTK 1914 Šamorín B–Trstená na Ostrove 3:0 (0:0). Góly: Fráz (48., 89.), M. Šipoš (48.). ŠTK B: Süke (51. Földváry)– M. Šipoš, Jáger,

Viac info na našej webstránke:

Rézverő, Sánka (47. Kvassay), Rabay, Cséfalvay (58. Koszna), Fráz, Longauer, Haluška, Chudoba. Tréneri: Peter Bogár, Jozef Fiedler. 3. kolo: ŠTK 1914 Šamorín B–Trstená na Ostrove 4:2 (1:1). Góly za ŠTK: Haluška (8.), Fráz (55.), Jáger (77.), Rabay (87.). ŠTK B: Süke (76. Földváry)–Michal Šipoš, Jáger, Rézverő, Kvassay (66. Sárkány), Kosna (77. Urhoffer), Fráz, Rabay, Hervay, Haluška, Cséfalvay (57. Urhoffer). Tréneri: Peter Bogár, Jozef Fiedler.

DORASTENCI (U-19) – IV. LIGA, JUHOVÝCHOD / DORASTENCI (U-17)– III. LIGA, Bratislava

Strelecké hody vo Vrakúni Zverenci trénera Richarda Varadína vo Vrakúni domácich prekonali vo všetkých ukazovateľoch a do zápisnice sa napokon dostal hokejový výsledok 8:0. „Bez nadsázky, mohli sme zvíťaziť aj vyšším rozdielom, lenže kolektívny herný prejav sa po prestávke vytratil, chlapci začali viac sólovať. Gólová úroda mohla byť aj bohatšia, veľa tutoviek sme však nezužitkovali” – hodnotil vystúpenie Šamorínčanov na trávniku okresného rivala Jozef Mezzei, vedúci mužstva. Vrakúň–ŠTK 1914 Šamorín A (U-19) 0:8 (0:5). Góly: Erik Rigó (34., 40., 76), Lipka (9., 28.), Kiss (56., 82.), Both (15.). ŠTK A (U-19): Stimm–Štefan Rigó, Stifter, Antalics (36. Mezzei), Richard Rigó, Kiss, Lipka, Peter Rigó (Attila Pinte ml.), Tenczer (51. Faragó), Both, Erik Rigó. Tréner: Richard Varadín.

Deľba bodov tentokrát nepotešila

Naši starší dorastenci (U-19) síce na svoje konto v nedeľu si pripísali bod za remízu vo Vlčanoch, lenže vzhľadom na priebeh súboja 6. kola IV. dorasteneckej ligy Juhozápad sa dá povedať, že streleckou nemohúcnosťou zverenci trénera Varadína dva stratili. Peter Rigó už v úvode trafil v dobrej pozícii nad, vzápätí neskóroval ani Erik Rigó a takisto mal nepresnú mušku Both. V neprehľadnej situácii v 28. minúte videl loptu v sieti Šamorína azda postranný rozhodca, ktorý signalizoval arbitrovi,

že lopta prešla celým objemom za bránkovú čiaru. Až 66. minúte pretrhol streleckú mizériu ŠTK Erik Rigó, ktorý loptu usmernil vedľa vybehnuvšieho gólmana do siete. „Deľba bodov je úspechom domácich” – hodnotil tento súboj stručne a výstižne Jozef Mezzei, vedúci družstva hostí. „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom, boli sme aktívny v hre dopredu a aj naša defenzíva, až na gólový moment, bola spoľahlivá. Jednoznačne sme však mali nad týmto superom zvíťaziť.” Vlčany–ŠTK 1914 Šamorín A (U-19) 1:1 (1:1). Gól za ŠTK: Erik Rigó (66.). ŠTK 1914 Šmorín (U-19): Marko Rigó–Mezzei, Stifter, Štefan Rigó, Richard Rigó, Kiss, Lipka, Peter Rigó, Tenczer, Both (70. Stimm), Erik Rigó. Tréner: Richard Varadín.

0

Obrat nastal po prestávke V polčase bol výsledok ešte nerozhodný, lenže po obrátke svoje herné kvality dokázali vyjadriť aj ďalšími gólmi zverenci trénera Viliama Opálka, ktorý potvrdili úlohu favorita a po dobrom výkone prekonali aj ružinovskú prekážku. ŠTK 1914 Šamorín (U-16)–FC Ružinov 4:2 (1:1). Góly za ŠTK: Csejtey 2, Horváth Ľudovít, Rigó Ladislav.

Pezinská brána bola začarovaná

V prvých troch majstrovských súbojoch gólovo naladení zverenci trénera Opálka tentokrát v Pezinku nedokázali skórovať. Tutoviek síce mali neúrekom, lenže domáca brána bola pre nich akoby začarovaná. Csejtey navyše dvakrát trafil do žrde. „Za odohratý zápas som hráčov pochválil a vyzdvihol ich kolektívny výkon. Zároveň som ich upozornil na to, že ich rivali už teraz z nich majú rešpekt a s pribúdajúcimi zápasmi sa permanentne budú stretávať s defenzívnym ponímaním hry súpera” – znelo pozápasové hodnotenie trénera Opálka. PSČ Pezinok–ŠTK 1914 Šamorín B (U-16) 0:0. ŠTK 1914 B (U-16): Brunczlik–Gabriel Csiba (Darida), Csölle, Ladislav Rigó, Nagy, Czvedler, Pénzes, Horváth, Rajmund Mikuš, Csejtey, Botló. Tréner: Viliam Opálek. Po 4. kole sú naši mládežníci na druhej priečke tabuľky za vedúcim Interom. Pri rovnosti bodov v  prospech žlto-čiernych rozhodlo lepšie skóre.

MLADŠÍ a starší ŽIACI – III. LIGA, STRED / STARŠÍ ŽIACI (U14) MO Dun. Streda Najbližší domáci program ŠTK Šamorín

Lehnice

Starší žiaci (U-14) B 1. kolo: ŠTK Šamorín B–V. Blahovo 7:1 (6:0). 2. kolo FK Zl. Klasy–ŠTK Šamorín B 2:0.

STARŠÍ ŽIACI (U14) – MO DUN. STREDA 1. FK Zl. Klasy 2. Povoda 3. Lehnice 4. ŠTK Šamorín B 5. O. Potôň 6. Vydrany 7. H. Bar 8. Čenkovce 9. V. Blahovo 10. N. Život 11. Rohovce

Pataš

4. kolo: ŠTK 1914 Šamorín (U-12)–Nové Mesto nad Váhom B 8:2.

V prvom polčase získali domáci dvojgólové vedenie. Po obrátke naši chlapci v rýchlom slede zaznamenali dva góly (2:2) a vyzeralo to nádejne. Lenže v ďalšom priebehu hráči Galanty dokázali potrestať zaváhania v obrannej činnosti a zvíťazili rozdielom triedy. „Ak sa nevyvarujeme z hrubých chýb v obrannej fáze, najmä pred vlastnou bránou, šanca na úspech s ťažšími alebo vyrovnanými súpermi je v nedohľadne. Každopádne, prehru s takým vysokým rozdielom sme si nezaslúžili” – komentoval krutú prehru šamorínskeho kolektívu asistent trénera, Marek Kopúň. 5. kolo: Galanta–ŠTK 1914 Šamorín (U-12) 7:2 (2:2). Góly za ŠTK: Urban, Simandl. ŠTK: Vilina–László, Botló, Orban, Nagy, Remža, Csutora, Petrík, Simandl. Tréner: František Chudoba.

NEWS

V prvý septembrový deň zverenci trénera Bláhu sviatkovali dvojciferným víťazstvom. Pri streleckej chuti bol predovšetkým Krisztián Mikuš, autor štyroch gólov. Za zmienku stojí fakt, že súper, ktorý pred týmto zápasom bol bez prehry so 7 bodmi na 2. mieste tabuľky inkasoval v predchádzajúcich troch súbojoch iba dva góly... „Hoci naši hráči nastrieľali súperovi desať gólov, zvíťaziť by mohli oveľa vyšším rozdielom” – komentoval strelecké manévre v Pomlé Tibor Szabó, vedúci mužstva starších žiakov. 4. kolo: ŠTK 1914 Šamorín (U-14)–Nové Mesto nad Váhom B 10:0 (4:0). Góly: Krisztián Mikus 4, Vasi 3, Derzsi 2, Ágh. ŠTK: Fenes (Rublik)–Urhoffer (Marcel), Krisztián Mikus, Ágh, Derzsi, Szabó (Vasi), Csivre (Krchnák), Tomáš Csiba, Jakub Csutora, Szeif (Tóthová), Csáder (Sipos). Tréner: Peter Bláha.

Gólové suchoty v Galante

Po dvojcifernom (10:0) víťazstve v strede uplynulého týždňa v sobotu pre zmenu prišli na rad gólové suchoty. Naši starší žiaci totiž v zápase 5. kola III. ligy Stred prehrali v Galante 0:2. V prvom