Page 59

KONSER AJANDA

MART 2019

. LATIN INDIE . ELEKTRONIK ➡ 2012’de ilk albümüyle İzlanda’da tek gecede listeleri altüst etti. İzlanda nüfusuna göre on İzlandalı'dan birinin evinde Ásgeir’in albümü olduğu matematiksel bir gerçek! Geçen ay Back on Stage'e konuşan Ásgeir 2 Mart, 22.30'da Salon İKSV'de.

INDIE POP ➡ Indie pop ve folk sound’u, gitarına eşlik eden güçlü vokaliyle, soul ve caz tınılarını harmanlayan İngiliz besteci ve söz yazarı Charlie Winston, 7 Mart, 21.30'da Babylon'da. ➡ Londra çıkışlı Türk asıllı yetenek Nilüfer Yanya ile, müziğinin gücünü Güneş’ten alan Güneşin Kadınları serisi kapsamında, 28 Mart, 21.30'da Babylon sahnesinde olacak. Yanya, geçen ay Heavyweight Champion of the Year teklisini paylaştı. Kim bilir yeni albümden birkaç parça da seslendirir.

. KLASIK ➡ Türkiye turnesinde konser salonlarını dolduran Evgeny Grinko yeniden İstanbul'da. Artık bizden biri sayılan piyanistin konserleri şöyle: 1 Mart Gaziantep, 2 Mart Adana, 3 Mart Kayseri, 4 Mart Ankara, 5 Mart İstanbul... ➡ Geçen ay Deep adlı teklisini yayımlayan multienstrümantalist, neo-klasik müzik bestecisi ve prodüktör Peter Sandberg, albümü öncesi 29 Mart, 21.30'da Salon İKSV'de sahne alacak.

➡ Biraz müzik biraz hatıra... Ayhan Sicimoğlu konserlerinin onun deyişiyle "Hastasıyız!" Sicimoğlu, Latin All Stars ile 10 Mart, 20.30'da İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda. Bu fantastik konseri bir kenara yazın.

METAL ➡ %100 Metal katkılarıyla gerçekleşen Laneth Bir Gece’nin üçüncüsü 8 Mart, 20.30'da IF Performance Hall Beşiktaş’ta gerçekleşecek. Gecenin isimlerini sayıyoruz: The Climb, Objektif, Cultus, Pagan, Razor ve after party'de elbette DJ Nikki Wild.

POP ROCK ➡ Solo kariyerinde ışık hızında ilerleyen Fatma Turgut, sahnelerden sahnelere koşuyor. Turgut'u dinlemek isteyenler 29 Mart, 22.30'da Moda Kayıkhane'de olsun.

RAP ➡ Türkçe rap camiasının öncü isimlerinden Norm Ender, 3 Mart, 20.30'da Antalya Holly Stone Performance Hall sahnesinde sevilen şarkılarını seslendirecek. ➡ Enstrümantal yeteneklerini sosyal medyada paylaşan ve yeni sound'larla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Ezhel 9 Mart, 22.30'da Jolly Joker Vadistanbul'da. ➡ Yeni albümü AV ile yeni sound'larla karşımıza çıkan Allame, albümünün ilk konserini 27 Mart, 21.00'de Jolly Joker Beyoğlu'nda verecek.

REGGEA ➡ Roots reggae, dub, reggae fusion, reggae revival türleri arasında gezinen Bosphoroots, kasım sonunda yayınladığı yeni teklisi Başka Sokak sonrasında 30 Mart, 21.00'de Nayah sahnesinde.

Sofi Tukker

ROCK ➡ Athena popüler ve hareketli şarkılarıyla sahnelerini coşturmaya devam ediyor. Grup, 9 Mart 22.00'da Beyrut Performans sahnesinde olacak. Zıplamaya ve eğlenmeye devam! ➡ Teoman'ın eski şarkılarını yeni versiyonlarla seslendirdiği albümlerinin konserleri devam ediyor. Müzisyen 15 Mart, 21.30'da Zorlu PSM'de. ➡ Şebnem Ferah'ın rock müzikteki başarısını saymakla bitmez. Son zamanlardaki konserleri fazla 'ateşli' olsa da izlemesi hâlâ çok güzel. Ferah 16 Mart, 22.00'de Jolly Joker Bursa'da sahne alacak. ➡ Eğlenceli ve coşkulu sahne performanslarıyla tanınan ve 2000'lerin başından bu yana gençlerin sevgilisi haline gelen Duman, 22 Mart saat 21.30'da Ankara Milyon Performance'ta sahne alacak.

. SAYKEDELIK ROCK

Charlie Winston

Nilüfer Yanya

Wooden Shjips

➡ Erik ‘Ripley’ Johnson’ın vokal ve gitarları, Dusty Jermier’in bası, Nash Whalen’in klavyesi ve Omar Ahsanuddin’in davullarıyla saykedelik bir rüya takımı Wooden Shjips, Berlin’den kiraladıkları bir karavanla Avrupa’yı turluyor. Arabaları 16 Mart, 22.30'da Salon İKSV'nin önünde olacak! Selami Şahin

59

Profile for Back on Stage

Back On Stage - No: 4  

Back on Stage Mart ayında da dopdolu! Röportajlardan araştırma konularına, fotoromandan müzik magazinine ne ararsanız var. Kapaktaki konumuz...

Back On Stage - No: 4  

Back on Stage Mart ayında da dopdolu! Röportajlardan araştırma konularına, fotoromandan müzik magazinine ne ararsanız var. Kapaktaki konumuz...