Page 5

Yaşlı bakım evi binasının yerinde yeni yapılacak gençlik merkezinin bir salonu satranç çalışmalarına ayrılacak

GELENEKSEL YENİ YIL SATRANÇ TURNUVASI’NA 100’Ü AŞKIN LİSANSLI SPORCU KATILDI

A

RAHMİ GENÇER: AYVALIK’IMIZDA HERKESİN FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİNDE YAŞAMASI GEREKTİĞİNE İNANIYOR VE BUNU GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

"K

onum olarak Ayvalık’ımızın en güzel noktalarından birinde yer alan yeni çok amaçlı hizmet binamız son derece modern ve güzel oldu. Göreve gelirken amacımız toplumun her kesimine dokunmaktı. İlk olarak çocuklarımıza dokunduk ve Zeytin Çekirdekleri projemizi hayata geçirdik. Evde Bakım Hizmetleri ile beraber, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dokunduk. Ambulanslarımızı düzenleyerek, onların büyükşehirlere ulaşımını sağladık. Bu sayede gerekli gördüklerinde tedavilerini büyük hastanelerde yaptırabiliyorlar.

çılış hamlesini Namık Kemal Nazlı ile Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in birlikte yaptığı ve İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen geleneksel Yeni Yıl Satranç Turnuvası çekişmeli geçti. Başkanı Gençer, açılış sırasında yaşlı bakım evi binasının yerinde yeni yapılacak gençlik merkezindeki bir salonun satranç çalışmalarına ayrılacağı müjdesini verdi.

Ayvalık Satranç Spor Kulübü ve TSF Ayvalık Temsilciliği’nin düzenlediği turnuvaya Ayvalık Belediyesi, Milli Eğitim ve Gençlik Hizmetleri ile Spor müdürlükleri destek verdi. Toplam 109 lisanlı satranç sporcusunun katıldığı turnuvada hakemlikleri Mehmet Ali Beşbudak, Sami Akyüz, Zafer Yaşar ve Nahil Filiz üstlendi. İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki turnuvada Minikler kategorisinde Alper Batuhan Aksoy birinci olurken en iyi kız sporcu ödülünü Nazlı Mutlu aldı. Küçükler kategorisinde Ada Akdeniz Alkan birinciliği elde etti. Bu kategorinin en iyi kız sporcusu ise Ecrin Tuanna Engel oldu. Turnuvanın Yıldızlar kategorisinde Kerem Adanan Betik birinci olurken, en iyi kız sporcu Pınar Özdemir seçildi. Gençler kategorisinde birincilik ödülünü Orkun Efe Alumert kazandı. Ayvalık Satranç Kulübü Başkanı Nahil Filiz turnuva sonrası, katılan sporcular ve antrenörlerin yanı sıra velilere de teşekkür etti. Satranç sporunu Ayvalık’ta geliştirmek için kulüp olarak çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Filiz, tüm satranç severleri 9-10 Nisan tarihlerinde yapılacak 23 Nisan Satranç Turnuvası’na davet etti.

Bu kez üç güzel hizmetimizi tek bir merkezde topladık. Seçimden önce de sonra da söz verdiğimiz, Kadın Danışma Merkezi’mizi hayata geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Ayrıca, özel çocuklarımız daha modern bir ortamda eğitim görecek, yaşlılarımız daha iyi koşullarda misafirimiz olacak. Onlara yaşlı gözüyle bakmadığımızı da belirtmek istiyorum. Bizden tek farkları bizden önce doğmuş olmaları. O nedenle isimlerini de 'erken doğmuşlar' olarak koyduk. Ayvalık’ımızda herkesin fırsat eşitliği içinde yaşaması gerektiğine inanıyoruz."

5

Ayda bir ayvalik 31 web  
Ayda bir ayvalik 31 web  
Advertisement