Page 1

KURUCUMUZ

Uyan,

Büyük Yoga Üstadı

kalk

PARAMAHAMSA YOGAÇARYA MAHA YOGİ AKİF MANAF

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf Batıdaki en başarılı Yogi’lerden biridir. Hayatını, öğrencilerine Yoga sayesinde mükemmel sağlık ve spiritüel evrim kazandırmak için çabalayarak, insanlığa hizmet etmekle geçirmektedir. Paramahamsa Yogaçarya Akif Manaf 1975’ten 1980’e kadar Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde Sibernetik Ekonomi öğrenimi gördü. 1980’de ekonomi ve matematik dallarında uzmanlaşarak mezun oldu. 1984’te ekonomide mastır tezini vererek Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde hocalık yapmaya başladı. 1994’te felsefe doktorasını (Ph.D.) tamamladı.

ve Üstadı bul !

Yoga neredeyse, orada refah, başarı, özgürlük ve mutluluk vardır.

NEDEN YOGA ACADEMY ? 2001 yılında kurulmuş olan Yoga Academy'nin amacı Yoga eğitimini bilimsel bir şekilde gerçekleştirmek, Yoga tekniklerini olduğu gibi vermek, insanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını geliştirmek ve spiritüel evrimine yardım etmektir.

0’dan 100’e Herkes için Yoga!

Yoga Academy bünyesinde verilen eğitimler Orijinal Yoga Sistemine, açık bir ifade ile derin felsefeye, bilimsel açıklamalara ve tecrübeden geçirilmiş doğru tekniklere dayanmaktadır.

Yoga ile ilk 5 yaşında tanışan, Yoga eğitimine 7 yaşında başlayan ve 14 yaşından itibaren düzenli Yoga uygulayan Yogaçarya Akif Manaf, daha sonra Uzakdoğu felsefelerine duyduğu ilgi dolayısıyla 1989’da Hindistan’a yerleşti.

Yoga Academy'de verilen eğitimler spekülasyonlardan ve zararlı inançlardan arınmıştır. Amacımız Orijinal Yoga Sistemi’ni insanlara olduğu gibi sunmak ve Yoga'nın sayısız yararlarından herkesin faydalanmasını sağlamaktır.

Sanskrit dilini öğrenip Veda ve Yoga felsefesinde uzmanlaştı. Hindistan’da çeşitli Yoga Üstatlarından eğitim alarak Yogi’lik mertebesine kadar ulaştı. Himalaya dağlarında bulundu ve uzun süre Himalaya dağlarında yaşayan gerçek Yoga Üstatlarından eğitim aldı. Orijinal Yoga Sistemi’nin gizli felsefe ve tekniklerini öğrendi.

Etiler - Kadıköy - Nişantaşı - Kemerburgaz - Bahçeşehir - Cumhuriyetköy - Beşiktaş Çiftehavuzlar - Bakırköy - Anadoluhisarı - Ataşehir - Çankaya - Çayyolu Gaziosmanpaşa - Kentpark - Tandoğan - Karşıyaka - Alsancak - Çeşme - Bornova Bursa - Yalova - Bodrum - Ayvalık - Antalya - Datça - Adana - Aydın - İzmit Gaziantep - Kuşadası - Mersin - Manisa - Muğla - Denizli - Çorlu - Lefkoşa - Girne Magosa - Eskişehir - İskenderun – Malatya - New York - New Jersey - Chikago Fransa - Almanya - İspanya – Bahreyn - Türkmenistan - Bulgaristan - Kore Azerbeycan

Orijinal Yoga Sistemi ile Fiziksel, Zihinsel, Ruhsal Bütünleşmeyi Yaşayın!

YOGA ACADEMY ŞİMDİ İTÜ’DE ! İletişim: 0533 689 35 09 Yoga Eğitmeni Dr. Aysun Köroğlu bilgi@yogaacademy.com www.yogaakademi.com


ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ NEDİR? Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi 'büyük' veya 'en yüksek' demektir. Yoga 'bütünleşmek' demektir. Bu bir taraftan vücudun, zihnin ve ruhun mükemmel uyumu ve bütünleşmesi, diğer taraftan ise bireysel bilincin Evrensel Bilinçle bütünleşmesi, teması anlamına gelir. Böylece Yoga uygulayarak insan vücudunu, duygularını ve zihnini tamamen kontrol edebilir. Doğadan ve evrenden kopmaz. Sonuçta Evrensel Bilinçle temasta kalır. Orijinal Yoga Sistemi DİN DEĞİLDİR: Ruh konusunda detaylı bilgiler ve teknikler sunması, insanı bilinç ve ruh konularında geliştirmesi ile birlikte teoloji ve ritüellere dayanan bir din değildir. Orijinal Yoga Sisteminde hiyerarşi ve herhangi bir lidere veya tanrıya tapınma yoktur. Yoga spiritüel bilgi kaynağıdır. Bu bilgileri edinerek birey bütün dinlerin temel prensiplerini kavramaktadır.

ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ’NİN FAYDALARI • Gittikçe stresin arttığı toplumda, Yoga sağlık ve huzuru korumak için bir vasıtadır. • Nefes teknikleri gerginliği atmaya ve canlanmaya, vücut çalışmaları tüm günü masa başında oturmaktan toplanmış fiziksel yorgunluğu ve rahatsızlığı kaldırmaya yardım etmektedir. • Gevşeme teknikleri zamanın daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. • Cep telefonları, bilgisayar, yoğun trafik ve devamlı alışveriş çağında Yoga çalışmaları kişisel ve hatta iş hayatında büyük anlam taşımaktadır. • Yoga, her tür insanın ihtiyaçlarını karşılayabilen bir evrensel sistemdir. • İnsana bütün yönlerde gelişim işlemini tamamlaması için yardım etmektedir.

Kültürel ve spiritüel bilgi dalıdır Yoga, hiç bir sınıf, inanç, renk, ırk, cinsiyet ve yaş ayırımı olmayan, tüm insanlığa açık olan kültürel ve spiritüel bilgi dalıdır. OYS, sahip olduğumuz bedeni kullanma kılavuzudur

Yoga Academy’de uygulanan Orijinal Yoga Sistemi 8 basamaklı bir gelişim sistemidir. Günümüzde yaygın olan sözde yoga türleri Orijinal Yoga Sistemi’nin her bir basamağından alıntılar içermektedir. Bu nedenle Orijinal Yoga Sistemi’nin sağladığı faydalardan uzaktır. Sözde yoga türleri kişisel tekamül aracı olarak kullanmak için yetersiz ve sığdır. Örneğin yaygın olarak uygulanan Hatha yoga sadece fiziksel bedenin esnekliğini sağlamaktadır.

* Zihin kontrol altına alınır * Bilinçaltı zihin arındırılır * Düşünceler pozitifleşir * Konsantrasyon artar * Tüm enerji sistemi dengelenir * Huzur ve neşe artar

Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf

Yoga doğru yaşam ilmidir Yoga insanın bütün yönlerini: bedensel, zihinsel, duygusal, sinirsel, psikolojik, enerjetik ve spiritüel yönlerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Yoga kelimesi 'birleşmek' demektir. Spiritüel anlamda bu bireysel bilinç ile Evrensel Bilincin birleşmesi demektir. Fiziki boyutta Yoga bedeni, zihni ve duyuları dengelemek ve uyuma sokmak için bir vasıtadır.

YOGA ACADEMY’DE UYGULANAN ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ’Nİ SÖZDE YOGA TÜRLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ayrıca: • Diyabet, • Solunum Rahatsızlıkları (Astım,Bronşit vs.), • Migren, MS Hastalığı, Tiroid, • Tansiyon Dengesizliği, Kansızlık • Kireçlenme, Boyun ve Omuz Ağrıları, Omurga Bozuklukları, Boyun Fıtıkları, • Sindirim Düzensizliği, Uyku düzensizleri • Adet Düzensizlikleri, Adet Sancıları, • Menapoz Öncesi ve Menapoz Dönemi Rahatsızlıklar, • HIV, • Kanser, • Depresyon, • Panik Ataklar, Her Türlü Korku ve Fobiler gibi rahatsızlıkların giderilmesinde de etkilidir. Ateşli çaba,kendini eğitme ve Mutlak varlığı algılama, Yoga faliyetidir

ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ 8 BASAMAKLI GELİŞİM SİSTEMİDİR 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

Yama – Negatiflerden arınma Niyama- Pozitifleri güçlendirme Asana- Duruşlar Pranayama- Nefes ve biyoenerji teknikleri Pratyahara- Duyu ve Enerji Kontrolü Dharana- Konsantrasyon Dhyana- Meditasyon Samadhi- Süperkonsantrasyon

Her bir basamakta ilerledikçe sonraki basamaktaki eylem ve tekniklerini uygulamak kolaylaşmaktadır. Ayrıca her bir basamak hayatın her yönünü ayrı ayrı etkilemektedir. Maha-Yoga, orijinal temel Yoga sistemidir.

Original Yoga System_Brochure  

Brief information about Original Yoga System

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you