Page 1

Genel Oyunlar Gelişen teknolojiyle artık bilgisayara bağlı yaşamımızı sürdürmekteyiz. Kendimiz dâhil çocuklarımız bile bilgisayar ortamında büyümektedirler. Bunun elbette hem zararlı hem de yararlı tarafları vardır. Bunlar tartışılmaya açık konulardır.

Biz bilgisayarda ki genel oyunlar hakkında bilgi verelim. Bildiğiniz gibi çocuklarımız eskiden sokaklarda saklambaçlar, ip atlamaları, yerden yüksekler, topaç çevirme, misketler olmak üzere daha doğal oyunlar oynamaktalardı. Gün geçtikçe oyunlar yerini atarilere bıraktı. Atari kasetlerine yüklenen oyunlarla çocuklarımız belli bir süre büyüdüler. Daha sonra internet gelişince oyunlar atık internet ortamına taşındı. Kız çocuklarına ve erkek çocuklarına göre oyunlar çıkarıldı. Genel oyunlar arasında erkeklerin en çok tercih ettiği yarış oyunları ve futbol oyunları oldu. Yine genel oyunlar arasında kızların tercihi ise bebek oyunlarından yana oldu. İnternetteki genel oyunlar çocuklar hatta yetişkinler arasında büyük ilgi görmektedir. Genel oyunlar öğretici nitelik taşımaktadır. Genel oyunlar içerisinde en öğretici zekâ oyunları olmaktadır. İnternette yüzlerce oyun bulunmaktadır. Hangi siteye girerseniz girin istediğiniz hatta aklınıza bile gelmeyecek türde oyunlar bulabilirsiniz. Genel oyunlar hem eğlenceli hem de heyecanlı olmaktadır. Genel oyunlar içerisinde birçok oyun kategorisiyle karşılaşabilirsiniz kâğıt oyunlarından dövüş oyunlarına mario oyunlarından motor oyunlarına futbol oyunlarından makyaj oyunlarına kadar birçok oyun çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Eğer çocuklarınıza küçük yaştan beceri kazandırmak istiyorsanız ya da zekâlarının gelişmesini istiyorsanız rahatlıkla sizin kontrolünüz altında bu tür oyunları oynatabilirsiniz.

Cocuk ve Oyunlar  

Sizlere çocuk ve oyun konusu ile hazırladıdığımız küçük bir tanıtım aracılığı ile sitemize giredek eğleceli yepyeni uygulamalar ile farklı...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you