Page 11

TÜRKİYE;

DÜNYA;

Memur Maaş Pazarlığı Kamu çalışanlarının ve emeklilerin maaş artış telaşı vardı. Sendikalarla hükümet masaya oturdu, ilkinde anlaşamadı. İkinci toplantıda gelen teklif ise imzayla sonuçlandı. Buna göre Türkiye’de kamu görevlisi ve memur emeklisi 2018 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için ise yüzde 3.5 zam alacak.

Kredi Kartı İnternet Kullanımı Kredi kartını onaylamayan, internetten alışveriş yapamayacaktı. Geri sayım yapıldı, son güne gelindi. Ama görüldü ki internetten alışveriş yapanlar bile bu işlemi tamamlamadı. Böyle olunca, son anda bir kararla uygulama ertelendi. Kart sahiplerinin yüzde 50’sinin katılım göstermemesi ile birlikte yeni son tarih 31 Aralık.

Beyaz Saray’da Trump Krizi ABD Başkanı tweet atıyor, dolar değer kaybediyor. Trump sonrası dolarda başlayan değer kaybı sürüyor. Üstelik Trump, kadrosunda da fireler veriyor. Görev getirdiği kişiler arasında istifa ve görevden alma kararları dikkat çekici.

Çin’den Jeep Atağı Dünyanın en iyileri, yavaş yavaş Çin çatısı altında toplanıyor. Çinli şirket bu kez 4x4’e adını veren Jeep’i kancaya taktı. Çinli otomobil üreticisi Great Wall, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile Jeep için masada. Çinli firma amacın, Jeep markası ile birlikte küresel pazarlara daha hızlı giriş yapmak olduğunu vurguladı.

Yakın zamanda Kuzey Kore ile de gerilim yaşayan, Afganistan konusunda ‘devam’ kararı alan Trump’ın geleceği tartışma konusu.

11

Ekonomi Kıbrıs

Prestige EYLÜL 2017

BEKLENTİ:

Bu sürede KOBİGEM’in açacağı hibe ve kredi programları da ekonomi adına doping etkisi gösterecek.

endeks

Tatil bitiyor, yavaş yavaş iş disiplininin geri gelmesini bekliyoruz ilk olarak. Bolca tatil sonrası yoğun bir dönem olacak KKTC ekonomisi için. Başta üniversitelere yapılacak kayıt sayısı önem taşıyor, sonra da konut projelerindeki gelişmeleri izleyeceğiz.

Profile for AYAZ MEDYA GRUBU

Ekonomi Kibris Prestige - Eylul 2017  

Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige Eylül 2017 sayısıyla yayında. KKTC’de yeni yatırım projeleri, ülke ekon...

Ekonomi Kibris Prestige - Eylul 2017  

Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige Eylül 2017 sayısıyla yayında. KKTC’de yeni yatırım projeleri, ülke ekon...

Advertisement