Page 1

Signatuur najaar

A.W. Bruna Uitgevers

2017


VERSCHIJNINGSOVERZICHT september

Carlos Ruiz Zaf贸n De schaduw van de wind oktober

Fatma Aydemir Ellebogen Affinity Konar Mischling Carlos Ruiz Zaf贸n Het spel van de engel Carlos Ruiz Zaf贸n De gevangene van de hemel november

Jorge Baron Biza De woestijn Carlos Ruiz Zaf贸n Het labyrint der geesten januari

Yoko Tawada Memoires van een ijsbeer

onze digitale aanbieding vindt u op www.uitgeverijsignatuur.nl/najaarsaanbieding


‘Ellebogen is een stomp in de maag. Of beter gezegd, twee. Eén voor de misogyne Turkse gemeenschap. En één voor de huichelarij van onze o zo liberale samenleving.’ Süddeutsche Zeitung

‘Invloedrijk romandebuut.’ de Volkskrant

‘De vragen waarmee de auteur de lezer achterlaat zijn cruciaal voor een land waar immigratie allang aan de orde van de dag is.’ Spiegel online ★ ★ ★ ★ ★ ‘Een sterk, aangrijpend,

© BRADLEY SECKER

belangrijk debuut.’ Stern


• Advertenties in nrc.next en Volkskrant Magazine

FATMA AYDEMIR

Ellebogen

• Advertenties in tijdschriften • Facebook- en Instagramcampagne • Optreden op Crossing Border

Een roman als een mokerslag

Een urgent en onverzoenlijk verhaal over de woede van een migrantendochter in een Europa waar ze zich nooit helemaal thuis voelt. Ze is zeventien. Ze is in Berlijn geboren. Ze heet Hazal Akgündüz. Eigenlijk had ze een doodnormale vol­ wassene kunnen worden. Alleen voelden haar Turkse ouders zich nooit helemaal thuis in Duitsland. En heeft Hazal in haar zoektocht naar identiteit fatale fouten begaan. Eerst is het slechts een gestolen lip­ penstift. Daarna bruut geweld. Als de politie haar achternazit, vlucht Hazal naar Istanboel, waar ze nooit eerder is geweest. Warm en vurig vertelt Aydemir over diegenen die tussen culturen en landen leven en hun plaats op de wereld zoeken. Je wilt Hazal helpen, met haar door de nacht rennen, je wilt weten hoe het met haar en ons verschijnt

10 oktober 2017

uitvoering

paperback met flappen, 14 x 21,5 cm

omvang prijs

€19,99

isbn

978 90 5672 590 7

nur

302, vertaalde roman

cap e-book

Turkse gastarbeiders. Ze heeft Duits en Amerikanistiek

Ellbogen

gestu­deerd en werkt als redacteur voor de krant Taz. Haar contro­ver­siële debuutroman Ellebogen werd meteen een

€13,99

fenomeen. Aydemir neemt met regelmaat deel aan het

978 90 449 7656 4

publieke debat over integratie in Duitsland.

isbn e-book

2

FATMA AYDEMIR (Duitsland, 1986) is de doch­­ter van

ca. 240 pag.

oorspronkelijke titel

allemaal verdergaat.


Een jonge Turks-Duitse duwt een man voor de metro. Hij sterft, zij voelt geen berouw.


‘Dit verhaal is waargebeurd. Geweldig intiem. Wanhopig. Ontroerend en verontrus­tend tegelijkertijd.’ Le Monde ‘Een familiedrama, een sociale schandvlek, een logisch schan­ daal. Een filosofie van de pijn en het verhaal van een passionele liefde. Een van de beste romans van de afgelopen jaren.’ Clarín


JORGE BARON BIZA

De woestijn

• Uitgebreide pr-campagne • Advertenties • Bannercampagne op nrc.nl • Counter display • Crosspromotie

‘Een van de 25 beste Spaanstalige boeken van de afgelopen 25 jaar.’ El País

Gebaseerd op Jorge Baron Biza’s eigen familiege­ schiedenis. Snijdend en uniek. Voor de lezers van Hanya Yanagihara en Jesús Carrasco. Mario’s ouders besluiten een punt achter hun pas­ sionele en getormenteerde huwelijk te zetten. Maar in plaats van de echtscheidingspapieren te onder­ tekenen, gooit Mario’s vader zwavelzuur in het ge­ zicht van zijn echtgenote, terwijl Mario machteloos toekijkt. Moeder en zoon beginnen een lange zwerftocht langs de beste ziekenhuizen ter wereld om haar gezicht te reconstrueren. Mario vergezelt haar tijdens het hele proces terwijl de herinneringen aan zijn vader de

Moderne klassieker voor het eerst in Nederlandse vertaling

revue passeren. Tot hij Dina ontmoet. Die nieuwe liefde verplicht hem zijn eigen afkomst en leven onder ogen te zien.

verschijnt

14 november 2017

uitvoering

paperback met flappen, 14 x 21,5 cm

omvang

Toen De woestijn door alle uitgeverijen in Buenos Aires was afgewezen, heeft JORGE BARON BIZA het in eigen beheer uit­gegeven. Hij pleegde in 2001 zelfmoord. Na zijn dood werd de roman unaniem bejubeld en beschouwd als een van de beste Spaanstalige boeken.

prijs

ca. 240 pag.

€18,99

isb n 978 90 5672 602 7 nur

302, vertaalde roman

oorspronkelijke titel cap e-book

El desierto y su semilla

€11,99

isbn e-book

978 90 449 7672 4

5


YOKO TAWADA

• Auteursbezoek: optreden op Winternachten

Memoires van een ijsbeer

• Online campagne bij o.a. NRC en de Volkskrant • Boektrailer • A2-posters • Aandacht in diverse media

‘Een auteur met diepe empathie. Haar taal is een personage op zich.’ New York Times Magazine

Kafkaësk verhaal over menselijkheid, familie en ver­ vreemding door de ogen van ijsberen. Drie generaties van getalenteerde en wereldberoemde circusartiesten en schrijvers, die toevallig ijsberen zijn, vertellen hun verhaal. De grootmoeder, een voor­ malig circusartieste, schrijft per ongeluk een zeer suc­ ces­ volle autobiografie in de Sovjet-Unie, maar vlucht via West-Duitsland naar Canada omdat het daar zo lekker koud is. Haar dochter Tosca vertrekt juist weer naar de ddr en wordt een wereldster in het circus daar. Als haar zoon Knut geboren wordt, laat ze de zorg aan mensen in de dierentuin over. Knut heeft een prima leven, totdat zijn verzorger Matthias 9 januari 2018

uitvoering

paperback met flappen, 14 x 21,5

omvang

ca. 288 pag.

prijs

€19,99

isbn

978 90 5672 599 0

nur

302, vertaalde roman

oorspronkelijke titel cap e-book

YOKO TAWADA (Tokyo, 1960) verhuisde op haar 22e naar Duitsland. Ze schrijft in zowel Japans als Duits en heeft korte ver­ halen, romans, poëzie, toneelstukken en essays op haar naam staan. Ze ontving daarvoor verschei­

€13,99

dene literaire prijzen, waaronder de Goethe-Medaille en

978 90 449 7670 0

de Kleist-Preis.

isbn e-book

6

Etüden im Schnee

verdwijnt…

© YVES NOIR

verschijnt


‘Verontrustend en opwindend vreemd. Met een behendige zwaai met haar literaire staf laat Tawada de grens tussen mensen en dieren verdwijnen.’ Charles Foster, auteur van Leven als een beest

‘Een gedurfd en grandioos koorddansnummer.’ WDR (Westdeutscher Rundfunk)


• Uitverkozen tot een van de beste boeken van 2016 door Amazon en Hebban • Filmrechten naar Eric Roth, producer en

AFFINITY KONAR

Mischling

scenarioschrijver van The Curious Case of Benjamin Button, Forrest Gump and Munich. • Vertaalrechten aan 28 landen verkocht

Dit indrukwekkende verhaal over de tweelingzusjes Stacha en Perle in Auschwitz hebben vele lezers wereldwijd al in hun hart gesloten. ‘Verbijsterend, complex, ontroerend, krachtig, verwoestend en subliem. Een meeslepende hommage aan het onoverwinnelijke van menselijke compassie.’ ­Elle

€ 12,50

‘Ik kan me niet herinneren dat ik ooit zo heb gehuild om een roman. Uitzonderlijk gevoelig en onvergetelijk boek.’ New York Times Book Review

Nu in voordeeleditie! verschijnt

24 oktober 2017

uitvoering

paperback 14 x 21,5 cm

omvang

ca. 368 pag.

€12,50

isbn

978 90 5672 600 3

nur

302, vertaalde roman

cap e-book

8

Mischling

€9,99

isbn e-book

Margriet

‘Dit prachtige verhaal over overleven en wraak laat je vanaf de eerste pagina niet los.’

prijs

oorspronkelijke titel

‘Een gedurfde, memorabele roman.’

978 90 449 7539 0

Zin

‘Een hartverscheurende roman over compassie en wreedheid, duisternis en schoonheid.’ the Guardian


DE BESTSELLERS VAN DIT NAJAAR

zie aparte folder


a.w. bruna uitgevers

recensie-exemplaren/

accountmanager

Johannes Vermeerstraat 24

drukproeven/beeldmateriaal

e sven.robeyns@wpg.be

1071 dr Amsterdam

e publiciteit@awbruna.nl

t + 32 491 860 867

vertegenwoordiger

verkoop en distributie belgië

accountmanager

Sandra van der Meeren

e ilse.trimborn@wpg.be

t 06 200 103 27

wpg uitgevers belgië nv

e sandra.van.der.meeren@awbruna.nl

Rijnkaai 100 / A11

t +32 491 867 320

2000 Antwerpen

marketing & publiciteit

verkoop binnendienst

e besteldienst@wpg.be

e barbara.geenen@wpg.be

t 020 218 16 00

t +32 3 285 72 00

t +32 3 285 72 17

e verkoop@awbruna.nl verkoop binnendienst publiciteit

e rita.wets@wpg.be

Saskia Hausel

t +32 3 285 73 17

Marije Lenstra

sales manager

Happinez, 24 Kitchen en VIP – is

e yves.debrauwer@wpg.be

aangesloten bij het Integraal fonds

t +32 499 94 27 66

van het Centraal Boekhuis.

t 020 218 16 05

Wijzigingen van bibliografische

e marije.lenstra@awbruna.nl

gegevens zijn voorbehouden.

| a m st er da m

e saskia.hausel@awbruna.nl

imprints Uitgeverij Signatuur, Lev.,

on t w er p : bi j ba r ba r a

t 020 218 16 21

A.W. Bruna Uitgevers – inclusief de

Najaarsaanbieding 2017 Uitgeverij Signatuur  

A.W. Bruna Uitgevers

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you