Page 1

• Проектні роботи • Оздоблення та ремонт • Вікта на двері • Сантехніка • Електрика • Будівельні матеріали та інструмент • Дизайн та інтер’єр • Ландшафт та озеленення Високоякісні замки стійкі до різних методів злому Захист 3-4-5 класу Широкий вибір оздоблення Виготовлення нестандартних розмірів Елетні в котедж Двері в під’їзд Якісні металопластикові

ЗАЛІЗОБЕТОННІ ОГОРОЖІ якість, закріплена 10 річним досвідом найбільший вибір форм та візерунків у Волинській області

м. Луцьк, вул. Теремніська, 57 (2-й пов.) т. 28-55-93, моб. 067 334-76-67, 099 233-10-66

м. Луцьк, вул. Володимирська

(район МКБ село Великий Омеляник,вул. Набережна, 1))

тел. 0332 76-07-91, 067 604-04-50, 050 801-81-10

ВОРОТА•ДВЕРІ•АВТОМАТИКА

• Електроприводи до розпашних та виїздних воріт • Ролетні системи • Перевантажувальна техніка • Ворота гаражні та промислові • Двері внутрішні, зовнішні • Шлагбауми, бар’єрні стовпи

• МОНТАЖ • ГАРАНТІЯ • СЕРВІС

Німецька якість за справжньою ціною! м. Луцьк, вул. Винниченка, 35/1, тел. 0332 29-09-01, (094) 908-19-01


ТРИ УЧАСНИЦІ, ЯКІ СТАНУТЬ ПЕРЕМОЖНИЦЯМИ ОТРИМАЮТЬ ОРИГІНАЛЬНІ ПОДАРУНКИ

,

ВОРОТА ГАРАЖНІ ТА ПРОМИСЛОВІ

АВТОМАТИКА

ДЛЯ РОЗПАШНИХ ТА В’ЇЗНИХ ВОРІТ ШЛАГБАУМИ, КОНСОЛЬНА ФУРНІТУРА ШВИДКО • ЯКІСНО • НАДІЙНО МОНТАЖ • ГАРАНТІЯ • СЕРВІС Луцьк, вул. Ковельська, 22 (2 пов.)

т./ф. (0332) 77-65-90, 285-165, моб. (050) 223-22-41

e-mail: igor.vorota@mail.ru


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

4

П’ЯТЬ ТИПОВИХ ПОМИЛОК при купівлі заміського будинку З усіх елементарних правил купівлі заміського будинку найбільш часто нехтують двома правом власності на землю і на будинок. Але є низка другорядних помилок, яких не менш важливо уникати при виборі і придбанні заміської нерухомості. Експерти звертають увагу на п’ять найтиповіших помилок, яких незалежно від бюджету покупки припускається більшість покупців.

Фундамент не менш важливий, ніж фасад!

Не так важливо, з чого побудовано будинок. Головне - як він побудований, вважають експерти. «Дуже часто люди купують будинок за великі суми і не спромагаються перевірити його технічну” начинку, оскільки вважають, що досить оглянути фасад, пройтися по ділянці, погодитися з плануванням і - можна брати. При цьому фундамент будинку, його конструктив і перекриття не перевіряють зовсім. Так, перевірку будівлі в кращому випадку проводить тільки кожен третій покупець. Сьогодні трапляються будинки з досить низькою якістю будівництва. Мало того, велика частина всіма улюблених цегельних котеджів побудована з неприпустимими порушеннями. Вони стають непридатними за 5-10 років. Вартість перевірки технічного стану будинку становить від $ 500 до $ 2000.

Усні домовленості

Намагайтеся допускати як можна менше усних домовленостей при входженні в угоду. Домовленості, які залишаються за рамками договору, дуже часто не виконуються. За останнє десятиліття наші громадяни стали набагато більш юридично підковані, тим не менш, ми звикли жити «за поняттями» і навіть при великих операціях якусь частину важливих питань вирішувати на словах. Починаючи від того, чи залишає продавець меблі і закінчуючи датою вселення покупця і терміни остаточних виплат. Порада: максимально докладно прописувати всі нюанси. Також це питання постає при купівлі будинку або ділянки з ще не підведеними комунікаціями. Сьогодні люди більш насторожено ставляться до обіцянок увімкнути газ завтра і намагаються, щоб всі гарантії забудовника були підкріплені у договорі у вигляді фінансових забезпечень і штрафних санкцій.

Незнання навколишньої місцевості

Обов’язково добре вивчіть місцевість навколо вашого майбутнього будинку. Оптимально - перед купівлею оглянути котедж і навколишню територію як мінімум двічі, в різний час доби. Коли покупець звертається в авторитетну ріелторську компанію, то його попереджають про небажане «сусідство», але нерідко буває, що люди набувають будинок мало не на ділянці з лініями електропередач, розташованими неподалік сміттєвими звалищами, тощо.

Юрист юристу ворожнечу

Досить часто клієнт при купівлі нерухомості намагається залучити до процесу свого знайомого юриста, забуваючи про те, що кожен юрист має вузьку специфікацію. Все це призводить до того, що покупка будинку розтягується в часі, а нерідко і взагалі зривається. Непрофільні фахівці запитують документи, які не є обов’язковими для безпечного укладання угоди або взагалі не мають до неї ніякого стосунку. Наприклад, просять висновок про можливе обтяження на ділянку, запрошують передісторію ділянки, збирають додаткові експертні думки тощо. Річ у тому, що завдання залученого юриста відрізняється від завдання юриста, що спеціалізується на операціях з нерухомістю. Першому треба

продемонструвати, що він працює, показати список опрацьованих документів, а другому просто безпечно провести операцію. Дуже важливо, що люди стали замислюватися про юридичну чистоту угоди, тим не менш, кожна велика ріелторська компанія робить первинну перевірку документів. Якщо покупець наполягає на більш глибинному аналізі документації, то він має розуміти, що йому потрібен не просто юрист, а юрист, який спеціалізується на операціях з нерухомістю.

Неправильно оцінка вартості об’єкта

Дві коробки, що зовні мають практично однаковий вигляд, всередині можуть бути на абсолютно різних стадіях готовності. Недосвідчений покупець не в змозі оцінити, які роботи проведені в будинку і скільки вони коштують. З одного боку, різницю між будинками видно навіть не фахівцю, але оцінити, наскільки вона велика, непрофесіонали не можуть. За собівартістю і якістю будівництва схожі будинки можуть відрізнятися в ціні один від одного в 2-3 рази. Наскільки утеплені стіни, як проведено гідроізоляцію фундаменту, будував господар котедж для себе чи на продаж тощо. Зовні це не видно, але від цього залежить, як буде експлуатуватися будинок, чи буде в ньому прохолодно влітку й тепло взимку. Тому не варто вважати високу ціну явно завищеною, а низьку - об’єктивною ринковою ціною. Варто просто провести технічну перевірку цих «схожих об’єктів» і лише потім зробити вибір.


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

8

СПЛАТА ПОДАТКІВ ПРИ ПРОДАЖІ НЕРУХОМОСТІ Додатковою умовою не оподаткування нерухомості при продажу до 01.01.2011 р. було те, що загальна площа об’єкту нерухомого майна не мала перевищувати 100 кв.м. Якщо площа майна перевищувала 100 кв.м, то ставка податку дорівнювала 1% від вартості такого нерухомого майна. А згідно з нововведеннями ПКУ, з 01.01.2011 р. умовою неоподаткування - є перебування такого майна у власності платника податку понад три роки. Якщо майно перебуває у власності менше як три роки, то ставка оподаткування такого майна дорівнює 5% (п.172.2 ст. 172 ПКУ), а не 1%, як було згідно п.п11.1.1 п.11.1 ст.11 Закону, тобто податок з такої операції доведеться сплатити в більшій сумі. Ось тобі й зменшення податкового навантаження.

0%

Пункт 172.1. статті 172 ПКУ: І. Продаж (обмін) не частіше одного разу протягом звітного податкового року та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки: - житлового будинку*,

- квартири або її частини, - кімнати, - садового (дачного) будинку*, - земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення. * - 1) включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці; 2) дохід від відчуження господарськопобутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

5%

Пункт 172.2. статті 172 ПКУ: І. Продаж: - протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 статті 172 ПКУ, - об’єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 ПКУ. ІІ. Продаж (обмін) об’єкта незавершеного будівництва.

Пункт 172.3. статті 172 ПКУ: ІІІ. Дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна не визначеного у пункті 172.1. статті 172 ПКУ при обміні об’єкта нерухомості на інший (інші).

15%

Пункт 172.9. статті 172: І. Продаж (обмін) протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 статті 172 ПКУ, чи об’єкта не-рухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 ПКУ, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівліпродажу, але не нижчий від оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (пункт 172.3. статті 172 ПКУ). Порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України (пункт 172.11. статті 172 ПКУ). Суму податку визначають та самостійно сплачують через банківські установи: а) особа, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни; б) особа, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації (пункт 172.5. статті 172 ПКУ).


• ТЕПЛА ПІДЛОГА • АНТИКРИГОВА СИСТЕМА ДАХУ • СИСТЕМА СНІГОТАНЕННЯ вул. Рівненська, 76к, тел. 78-26-41, моб. 066 87-88-33-1, 098 589-70-85


5


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

12

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ Узаконення перепланування в правовому полі України справа настільки клопітка і невдячна, що слід тричі подумати, перш ніж вносити будь-які інженерні зміни у вашу типову квартиру, оскільки загальну площу квартири вам все одно збільшити не вдасться, і, крім того, зміна планування квартири потягне за собою серйозну паперову тяганину. Зазвичай, легалізацію перепланування треба проводити в двох випадках: 1) перепланування з метою поліпшення житлових умов; 2) перепланування вже виконане і не легалізоване. У першому випадку потрібно чітко розуміти, що допускається і чого категорично не можна робити в квартирі житлового багатоквартирного будинку, щоб уникнути подальших труднощів і неприємностей. У лютому 2011 р. Верховна Рада України посилила ступінь відповідальності за протиправне втручання в конструкції житлового будинку. У другому випадку легалізація перепланування є вимушеною, оскільки без належного оформлення документів годі буде зробити будь-які операції з нерухомістю. Без повного пакету документів неможливо юридично оформити продаж, дарування квартири, отримання кредиту під заставу тощо. Пройти всі бюрократичні перешкоди самостійно, щоб узгодити перепланування, завдання непросте. У цьому питанні потрібні грунтовні знання з архітектури, інженерних комунікацій та юриспруденції. Власне, значна кількість самовільних перепланувань пояснюється саме тим, що добитися всіх потрібних дозволів у нормальної людини частіше за все бракує часу і терпеливості. Перепланування квартири, яке спричинило тяжкі наслідки, за теперішнім законодавством карається не лише адміністративно, а й кримінально. Якщо в результаті вашого втручання в конструкцію будинку завдано шкоду життю чи здоров’ю оточуючих, або ж це створює незручності іншим мешканцям, наприклад, зменшується сходова клітка чи погіршується звукоізоляція, вам загрожує штраф

від 1700 до 4250 грн. При особливо злісному порушенні конструкції будинку - три роки в’язниці. За повтор подібних дій - від 3 до 8 років позбавлення волі. Якщо ж сталося обвалення і є людські жертви, або збитків завдано в особливо великих розмірах (понад 17 000 грн), то сісти можна на термін від 5 до 12 років. Що прийнято вважати переплануванням квартири? За законом перепланування - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який проводиться на підставі спеціально затвердженої та погодженої проектної документації, при якому змінюються розміри і фізичні параметри приміщення. При цьому може бути здійснено демонтаж перегородок, які не є несучими, або облаштування у них прорізів і проходів, раніше не передбачених. При цьому за законом дозволено: - збільшення площі житлових кімнат за рахунок площі коридорів і допоміжних приміщень; - об’єднання між собою суміжних приміщень, якщо це не зачіпає несучі конструкції; - облаштування прорізів у ненесучих перегородках; - демонтаж антресолей, вбудованих шаф і комор з метою збільшення площі інших кімнат; - перенесення вхідних дверей у квартиру.

Щоб почати перепланування квартири, потрібно провести певні адміністративноюридичні дії. 1. Розробити проект майбутнього планування (вкрай бажано, щоб це виконував спеціаліст або організація, що має на це ліцензію). 2. Узгодити цей проект з пожежниками, енергопостачальною організацією. Процес цей платний. 3. Незначні зміни можуть бутиузгодженіна рівні ЖКГ або ОСББ. Але ось втручання в прокладання труб водопостачання, опалення або газових труб зажадає повного проходження всіх інстанцій. 4. Остаточний дозвіл на проведення робіт видає райдержадміністрація на підставі всіх зібраних документів. Але є тут ще один «підводний камінь». 5. Для дозволу на перепланування треба зібрати також підписи сусідів всіх прилеглих квартир, що вони не заперечують проти перепланування. Розв’язати цю проблему зовсім непросто. Навіть милі і добрі сусіди задумаються, чи підписувати цей папір. Після закінчення ремонту власник квартири повинен замовити в БТІ інвентаризацію перепланованого об’єкта, який при-


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

ймається в експлуатацію згідно з актом міжвідомчої комісії. Потім документ затверджується в РДА. Після цього всі документи господар квартири подає до головного управління житлового забезпечення місцевій міськдержадміністрації. Тут йому мають видати новий правовстановлюючий документ на його нерухомість. Легалізація перепланування квартири через суд. Такий метод легалізації перепланування квартири доволі широко практикують адвокатські контори. Не менш дорогий, але більш швидкий. Це легалізація перепланування через суд. Відбувається це таким чином: треба отримати на руки відмову райдержадміністрації про введення вашого житла в експлуатацію. І далі оскаржити її в суді. У ході розгляду суд зазвичай вимагає проведення експертизи, яка має підтвердити докази, що переплану-

2011

вання не порушує будівельні норми і не несе загрози життю оточуючим. І якщо у вас справді немає небезпечних змін конструкції будинку, то нові документи вам зобов’язані видати за рішенням суду. У той же час існує ряд дій технічного характеру, які при переплануванні неприпустимі. При цьому багато вважаються забороненими юридично, хоча насправді загрози за собою не тягнуть, і тому порушуються повсюдно. Заборонено при переплануванні квартири виконувати такі дії: - збільшення площі санвузлів за рахунок площі кухні; - об’єднання кімнат або кухонь з лоджією; - винесення на балкон батарей центрального опалення; - демонтаж підвіконної частини стіни і облаштування друго-

14

го виходу на балкон; - облаштування отворів у перекритті для поєднання верхньої та нижньої квартир; - зведення прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах багатоповерхових будинків; - встановлення супутникових антен і кондиціонерів на фасадах будівлі.

Категорично заборонено: - демонтувати вентиляційні короби і канали; - порушувати в будь-якому вигляді конструкції несучих стін; - проводити операції з газовими трубами. Подібні дії можуть порушити міцність несучої конструкції будівлі, створити небезпеку для життя сусідів і вашого власного.


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

16

Здоровий клімат вашої оселі

Сучасні вікна увібрали в себе останні досягнення науки. Склопакети вирішують питання з шумо- та пилоізоляцією, утепленням квартири. Але заміна старого вікна на нове, герметичне, без створення додаткового приточного каналу, призводить до порушення повітрообміну приміщення. І, як наслідок, підвищена вологість, пліснява, захворювання… На заході для розв’язання питання притоку повітря через герметичні вікна розробили про-

вітрювачі. Перший провітрювач з’явився ще у 60-х рр. разом із першим пластиковим вікном. Провітрювач — невеликий пристрій, який вмонтовується на виробництві або вже на готове вікно. Завдяки дії природних законів різниці тиску зовні та в приміщенні, повітря постійно постачається в приміщення. Провітрювачі мають високий ступінь шумоізоляції, захищають від зовнішніх погодних умов та комах, мають ручне дорегулювання.

Для чого потрібна віконна вентиляція? •ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ: У приміщеннях з поганою вентиляцією накопичуються забруднення із шкідливими речовинами пари, диму та в гіршому випадку вуглекислого газу. З продуманою вентиляцією ви комфортно живете в природному середовищі. •ДЛЯ ЗДОРОВ’Я БУДИНКУ: Природна вентиляція видаляє вологу з

будинку та запобігає утворенню грибків і конденсату, що забезпечує більш тривалий термін придатності будівлі та теплоізоляційних матеріалів. •ДЛЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ: Можна провітрювати приміщення, відчиняючи вікна, але це призводить до великих втрат тепла та протягів. Тому природна вентиляція має бути скерованою та контрольованою, зазделегідь порахованими індивідуальними характеристиками для кліматичних умов та конструктивних особливостей будинку. •ДЛЯ БЕЗПЕКИ: Старі вікна були нещільними та обладнані кватирками, що й виконувало свого часу функцію приточної вентиляції. У сучасних герметичних вікнах функцію вентиляції виконують віконні приточно-вентиляційні пристрої. Вони створюють контрольований та направлений повітрообмін при щільно зачинених вікнах і відповідно, справну роботу димовивідних каналів.


• ñèñòåìè áåçïåêè • ñèñòåìè ïîæåæåíî¿ ñèãíàë³çàö³¿ • â’¿çäí³ òà ãàðàæí³ âîðîòà • ШЛАГБАУМИ • АВТОМАТИЧНІ ДВЕРІ • ПРОТИПОЖЕЖНІ ДВЕРІ • СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ • СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ

Ліц. АВ №365756 ДДПБ МНС України від 28.03.08р.

• ñèñòåìè “Ðîçóìíèé ä³ì”

Луцьк, вул. Генерала Шухевича, 4, (колишня вул. Кузнєцова) тел./факс.: (0332) 77-00-77, 77-05-56, 77-11-77 e-mail: alert@lt.ukrtel.net, newposition@ukr.net, www.np.net.ua


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

20

СТВОРЕННЯ ОСББ Термін “ОСББ” вперше став відомим широкому загалу у 1992 році, коли у Законі України “Про приватизацію державного житлового фонду” було зазначено, що власники приватизованих квартир можуть створювати такі об’єднання. В Україні статус ОСББ визначається Законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, згідно зі статтею 1 цього Закону ОСББ - це юридична особа, створена власниками приміщень для сприяння використання їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. Тобто об’єднання має печатку, банківській рахунок, укладає цивільно-правові договори, за своїми зобов’язаннями відповідає своїм майном (але не особистим і не спільним майном своїх членів), є неприбутковою організацією. На відміну від будинків комунальної власності, члени ОСББ самостійно визначають кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формують штатний розклад, персональний склад працівників та їхню заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо), мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг (вивіз сміття, дезинфекція, ремонтних робіт), самі визначають черговість проведення поточного ремонту і головне - набувають реального впливу на якість цих робіт. ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг (теплоенерго, водоканал) виконання умов договорів, які воно уклало. ОСББ, як юридична особа може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території тощо. Цю прибудинкову територію у свою власність може отримати тільки ОСББ, у той час як власники квартир - співвласники будинку такої можливості не мають. Після прийому будинку на свій баланс ОСББ може здавати у оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла. Відповідно до статті 24 згаданого вище Закону, колишній власник будинку (як правило - місцева рада) зобов’язаний взяти участь у першому після прийому будинку на баланс ОСББ капітальному ремонті. Новостворене ОСББ не має відповідати за борги мешканців будинку, які у них залишились перед ЖКГ. ОСББ має особливості оподаткування - воно за законом не платить податок на прибуток у частині основної своєї діяльності.

Зрозуміло, що ці права поєднуються і з обов’язками, головними з яких є забезпечення своєчасної сплати мешканцями внесків за житлово-комунальні послуги та утримання будинку в належному технічному і санітарному стані. ОСББ створено за суто демократичними засадами. Відповідно до статті 9 Закону членом ОСББ може бути кожний, хто є власником (співвласником) житлового або нежитлового приміщення будинку. Члени ОСББ мають право обирати і бути обраними у керівні органи - Правління і ревізійну комісію; беззастережно ознайомитися з документами об’єднання; у кількості 20% можуть скликати позачергові збори без рішення на те Правління і у тому числі достроково переобрати керівництво. Ці права і обов’язки докладно закріплені у типовому статуті ОСББ, з розподілом між зборами, Правлінням, зборами уповноважених, а також членами об’єднання. ОСББ має достатньо широкий простір вибору принципів свого господарювання. Так, згідно із статтею 11 цього Закону, воно може передати свій будинок на баланс і обслуговування житлово-експлуатаційній організації будь-якої організаційно-правової форми, в тому числі залишити будинок на обслуговуванні у ЖКГ, може укласти з ЖКГ договори лише та деякі послуги, може самостійно проводити повне обслуговування житла, укласти прямі договори з постачальниками комунальних послуг. Для створення ОСББ співвласники будинку мають дотримуватись такої послідовності дій: Як було вказано вище, ОСББ можуть створити тільки власники квартир та інших (нежилих) приміщень, що розташовані у будинку. В одному будинку (житловому комплексі) може бути створене тільки одне таке об’єднання. Створення та діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків регулюється Законом України „Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”. Це основний, профільний закон щодо ОСББ, він регулює більшість питань щодо їх створення і функціонування. Крім нього, діяльність кожного об’єднання регулюється Статутом, який затверджується окремо, членами відповідного ОСББ. Установчі збори Перед початком проведення потрібних процедур потрібно провести попередні збори жителів будинку. На цих зборах важливо обговорити питання щодо створення ОСББ і розповісти, як воно

буде працювати. Зазвичай, більшість людей цього не знають, а тому можуть виступити проти. Не тому, що не хочуть жити краще, а саме тому, що не володіють інформацією. Якщо більшість власників квартир не проти створення у будинку ОСББ, потрібно провести відповідну підготовчу роботу. По-перше, визначитись із датою установчих зборів. За два тижні до них треба попередити майбутніх учасників. До проведення зборів бажано підготувати проект Статуту об’єднання, за основу якого береться Типовий Статут, затверджений наказом Держжитлокомунгоспу України. На установчих зборах ухвалюються рішення про створення ОСББ, обираються його Правління і ревізійна комісія та затверджується Статут. Під час проведення зборів ведеться відповідний протокол. Реєстрація ОСББ Другий етап - це реєстрація ОСББ. Пакет документів подається до міськради на реєстрацію. Треба подати: протокол установчих зборів, затверджений Статут (2 оригінали і 5 копій), заповнену реєстраційну картку і список членів ОСББ. Протягом одного місяця виконком ухвалить рішення про реєстрацію ОСББ і видасть відповідне свідоцтво. Далі копію отриманого свідоцтва і реєстраційну картку (іншої форми) треба подати до міської реєстраційно-ліцензійної палати. Протягом трьох днів видається ще одне свідоцтво - про реєстрацію ОСББ як юридичної особи. Зазначимо, що вся процедура реєстрації безплатна. Завершальний етап Третім, заключним етапом створення


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“ ОСББ буде отримання довідки в управлінні статистики, взяття на облік у районних: податковій інспекції, управлінні пенсійного фонду, відділеннях фондів соцстраху (від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань; з тимчасової втрати працездатності; на випадок безробіття). Потім потрібно відкрити рахунок у будь-якому банку міста і отримати дозвіл міліції на виготовлення печатки. Після виготовлення печатки ОСББ вважається остаточно створеним. Відтепер у нього є всі, необхідні для проведення господарської діяльності реквізити. Відповідно до статті 11 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” загальні збори ОСББ можуть ухвалити рішення про прийняття свого будинку на баланс. Ця процедура проводиться згідно з постановою КМУ № 1521. Голова ОСББ звертається до виконавчого органу місцевої ради, який виносить це питання на сесію ради, далі голова виконавчого органу видає відповідне розпорядження, на підставі якого формується комісія з прийомупередачі будинку. Передача будинку проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом, іншою технічною документацією. Якщо вона некомплектна, то виготовити її має власник будинку своїм коштом. Головною є проблема, що доволі часто у акті не зазначаються суттєві вади технічного стану будинку, непогоджені перепланування допоміжних приміщень, реальний процент зносу конструкцій будинку. Це зашкодить у майбутньому під час вирішення питання проведення першого капітального ремонту та визначення участі у ньому колишнього власника. У зв’язку з цим слід до підписання акту проводити обстеження будинку з залученням незалежної професійної будівельної організації. ОСББ може звернутися до органів місцевого самоврядування для отримання прибудинкової ділянки у власність. Для цього треба надати (за максимальним обсягом): затверджений статут ОСББ; свідоцтво про держреєстрацію; довідку про включення до ЄДРПОУ; матеріали земельно-кадастрової інвентаризації; документ, що підтверджує передачу будинку об’єднанню у встановленому порядку (акт прийому на баланс); копія рішення місцевої ради про надання ділянки колишньому власнику та план відведення земельної ділянки згідно з цим рішенням; позитивні висновки міських служб: управління містобудування, архітектури та дизайну, головного санітарного лікаря, управління охорони навколишнього середовища, управління культури.

2011

22

ОСББ-ONLINE На плечі адмінапарату покладено додаткові функції, не пов’язані з безпосередньою підтримкою житлового стану будинку, а саме: паспортний стіл, забезпечення прозорості у веденні бухгалтерського обліку та публічна діяльність. Основною метою діяльності адмінапарату має бути функціонування ОСББ як механізму ефективного бізнесу, що працює як швейцарський годинник. На сайті http://osbb.ck.ua пропонується до вашої уваги найбільш вдалий варіант конструкції такого механізму. Він базується на використанні сучасних інформаційних технологій, і, звісно, з використанням інтернету. Ядром системи є інтернет-сервіс ОСББonline. Інтернет-сервіс в спрощеному розумінні - це та ж сама комп’ютерна програма, але вона знаходиться не у вас персонально на комп’ютері, а на сервері в інтернеті за адресою www.osbb.ck.ua. Далі в нашій системі з’являються головніучасники процесу: Будинок з його мешканцями, Голова ОСББ, Бухгалтер, Банк та Податкова інспекція. Голова ОСББ мусить зберігати документацію в актуальному стані і надає системі інфор-

мацію про зміни по особових рахунках. Після цього є можливість сформувати оновлені рахунки з квартплати і рознести іх мешканцям. Вони сплачують за квитанцією потрібну суму. А банк (за наявності договору) надсилає в режимі посиленої безпеки інформацію про проплати. Отримана інформація обробляється і зберігається у внутрішній базі даних для подальшого використання. Бухгалтер в будь-який момент має можливість сформувати оборотно-сальдову відомість, перевірити дані. А також ввести коригування та, у разі сплати мешканцем готівкою, самостійно внести проплату в базу даних. Інформація про процес оплати, про наявність боржників також може бути надана у доступній формі Голові ОСББ. Але і це ще не все: мешканці будинку також можуть завітати на сайт та задовольнити свою цікавість, переглянувши різноманітні діаграми та графіки про стан фінансів. Саме таким чином реалізується прозорість фінансового стану в запропонованому механізмі.


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

ГЛУШИ СУСІДІВ ЗА ЗАКОНОМ Захист власного спокою обходиться потом та кров’ю. Наявність законів про тишу “компенсується“ тим, що вони не виконуються. Багато хто з нас мириться з шумом, який створюють сусіди. Проте таке сусідство може стати справжнім жахом. Якщо жодні розмови не допомагають, варто звертатися в міліцію. Це правопорушення кваліфікується як адміністративне і потребує обов’язкового оформлення дільничим. Відповідно до ст. 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” у нічний час, із 22 до 8 години на захищених об’єктах (житлові приміщення) забороняються гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. А у вихідні та святкові дні - цілодобово. Порушення згаданих положень тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 182 КУпАП. Відповідний протокол мають складати працівники міліції. На практиці найчастіше виходить, що примусити правоохоронців реагувати на такі виклики доволі складно. Тому юрис-

ти рекомендують діяти таким чином: шукайте однодумців серед сусідів і пишіть колективну скаргу на ім’я вашого дільничого. Щоб він не розслаблявся, відправте копію начальнику районного відділу внутрішніх справ. Краще, якщо ви особисто віднесете скаргу до міліції. Запишіть дату, час і реєстраційний номер заяви. Обов’язково збережіть копію звернення. Відповідно до положень Закону “Про звернення громадян”, дільничий зобов’язаний відреагувати на вашу заяву протягом 10 днів. Якщо ж ви не отримаєте відповідь і заходів не буде вжито, скаржтеся у вищу інстанцію (в цьому випадку до Міністерства внутрішніх справ). Заборонено проводити ремонтні й будівельні роботи в квартирах, офісних приміщеннях, розташованих у житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до них нежитлових приміщеннях з 21.00 до 9.00, а також у святкові й неробочі дні протягом доби, а також БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ всіх мешканців про початок будівельно-ремонтних робіт. До речі,

нормативний рівень шуму під час ремонту не має перевищувати 40-45 дБА. Відповідальність для громадян за порушення тиші тягне санкції у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів (від 85 до 255 грн), а для суб’ єктів господарювання (кафе, бари тощо) від 15 до 30 (255-510 грн). Якщо складений протокол міліцією буде направлений в суд, то до сусідів можуть застосувати адміністративні санкції у вигляді штрафу від 255 до 510 грн з конфіскацією апаратури, піротехніки та інших предметів, за допомогою яких створювався шум.


ПП “ЛУЦЬКПРОМБУДПРОЕКТ“ Державна ліц. АВ №406270

Проектування житлових, громадських та промислових об’єктів, дизайн інтер’єрів, ландшафтне проектування

м. Луцьк вул. Ковельська, 2 тел. 728-725 ел. адреса: prombudproekt@mail.ru

ПП “Дисконт Плюс” Ліц. АБ №294836 ВОДА від 28.11.2005 р.

Будівельні роботи Послуги автокрану (24 т) Вантажні перевезення (22т) Послуги автовишки (27т) Санітарія міста Послуги навантажувача сипучих матеріалів

м. Луцьк, вул. Романюка, 9 тел. 067 361-14-16, 0 332 28-52-23


ТЕЛЕФОННІ КОДИ Місто Луцьк Володимир-Волинський Горохів Іваничі Камінь- Каширський Ківерці Ковель Локачі Любешів Любомль Маневичі Нововолинськ Ратне Рожище Стара Вижівка Турійськ Цумань Шацьк Вінниця Дніпропетровськ Донецьк Житомир Запоріжжя Івано-Франківськ Київ Кіровоград Луганськ Львів Миколаїв Одеса Полтава Рівне Севастополь Сімферополь Суми Тернопіль Ужгород Харків Херсон Хмельницький Черкаси Чернівці Чернігів

Код 0332, 03322 03342 03379 03372 03357 03365 03352 03374 03362 03377 03376 03344 03366 03368 03346 03363 03348 03355 0432 056, 0562 062, 0622 0412 0612, 06122 034, 0342, 03422 044 0522 0642 0322 0512 048, 0482 0532 0362 0692 0652 0542 0352 0312 0572 0552 0382 0472 03722 0462


Рекламно-інформаційний довідник “Будинок від А до Я“

2011

28

ВАЖЛИВІ ТЕЛЕФОНИ

ДОВІДКОВІ СЛУЖБИ:

Автовокзал №1...................................................................15-04 Автовокзал №2..............................................................26-25-91 Залізничний вокзал............................................................15-05 Продаж авіаквитків......................................................77-00-18 Бізнес-довідка.....................................................................15-68 Міська довідка........................................................................109 Довідкова служба надання тел. номерів..........................15-09 Інформаційно-довідкова послуга АМТС...............................170 Служба прийому телеграм................................................ 15-66 Служба оперативного реагування міськвиконкому........15-80 Довідкове бюро УМВС України у Волинській обл......74-23-33 Довідкова служба ДПА........................................................15-07 Управління у справах захисту прав споживачів........72-48-26 Телефон довіри Луцького міського центру..................25-60-42

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Поліклініка №1...............................................................23-40-04 Поліклініка №2...............................................................25-14-07 Поліклініка №3...............................................................72-36-83 Невідкладна дитяча допомога.....................................25-78-56 Невідкладна стоматологічна допомога.......................72-30-50 Луцький пологовий будинок........................23-44-44, 23-10-31 Обласна клінічна лікарня: приймальне відділення.................................................77-31-37 довідкове бюро.............................................................23-02-32 Луцька міська клінічна лікарня приймальне відділення.................................................25-22-97 довідкове бюро..............................................................25-25-71 травмпункт......................................................................25-23-37 Аптечна довідка.............................................................24-44-60

ОРГАНИ ВЛАДИ ТА ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ

Волинська обласна державна адміністрація: (приймальня)...................................................................77-81-21 Приймальня міського голови........................................77-79-01 Управління ДАІ УМВС України у волинській області: чергова частина.............................................................24-02-05 телефон довіри................................................................74-20-83 ВДАІ м. Луцька..............................................71-02-43, 71-09-68 Луцьке міське управління ГУМНС України у Волинській області.........................................................25-45-54 Прокуратура м. Луцька...................................................72-31-01 Управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку.....77-41-10 Луцький міськрайонний суд..........................................72-36-17

МІСЬКІ СЛУЖБИ

«Луцькводоканал»..............................................15-53, 25-55-55 «Луцьктепло»..................................................72-72-90, 72-51-39 «Міськсвітло»....................................................................24-71-94 «Волиньобленерго»........................................................24-20-97 «Волиньгаз»......................................................................72-49-11 «Волиньліфт»....................................................................28-03-08 «Аверс»...................................................................77-10-62, 062 «Укртелеком»......................................................................4-42-10 «Утел»..............................................................................77-02-45 «Фотаком».......................................................................78-00-16

ЖКП

ЖКП №1..........................................................................72-48-02 ЖКП №2..........................................................................26-09-92 ЖКП №3..........................................................................24-73-79 ЖКП №5..........................................................................26-24-40 ЖКП №6..........................................................................24-58-12 ЖКП №7...........................................................................25-37-51 ЖКП №8..........................................................................25-21-31 ЖКП №10........................................................................24-11-23 ЖКП №11........................................................................25-60-01

СЛУЖБИ ТЕРМІНОВОГО ВИКЛИКУ

Пожежна охорона...................................................................101 Міліція......................................................................................102 Швидка допомога..................................................................103 Служба газу.............................................................................104 “МТС” Комбiнацiї набору 01, 010, 011 02, 020, 022 03, 030, 033 04, 040, 044 112 8-ХХХ*-01 8-ХХХ*-02 8-ХХХ*-03 8-ХХХ*-04

Служба Пожежна служба Мiлiцiя Швидка медична допомога Аварiйна газу Екстрена служба Пожежна служба Мiлiцiя Швидка медична допомога Аварiйна газу

Послуга Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна Платна Платна Платна Платна

Комбiнацiї набору 01, 101, 8-ХХХ*-01 02, 102, 8-ХХХ*-02 03, 103, 8-ХХХ*-03 04, 104, 8-ХХХ*-04 112

Служба Пожежна служба Мiлiцiя Швидка медична допомога Аварiйна газу Екстрена служба

Послуга Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна Безкоштовна

ЗАТ “Київстар Дж.Ес.Ем.”

* - код мiста


• КЕРАМІЧНА ПЛИТКА для стін та підлоги, морозостійка мороз зос й йк ка к • ВАННИ (акрилові, сталеві, еві, ча чавунні) вун унні) і) • ДУШОВІ КАБІНИ, ГІДРОБОКСИ ОБОКС КСИ • СИСТЕМИ ГІДРОМАСАЖУ АСАЖУ • УНІТАЗИ, УМИВАЛЬНИКИ, БІДЕ НИКИ, БІД ДЕ • МЕБЛІ У ВАННУ КІМНАТУ НАТУ • ЗМІШУВАЧІ, ВОДОНАГРІВАЧІ НАГР ВА • ЛАМІНОВАНІ ПІДЛОГИ

Луцьк, вул. Карпенка-Карого, 15 тел. 0 (332) 78-25-87, 28-44-44

www.eurokeramika.com.ua


Budunok 2011  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you