Page 1

www.avtomix.net

ЛУЦЬК - РІВНЕ

№ 29/2014

86105

передплатний індекс

ОДІОЗНІ ПОДАТКИ ВІДМІНЕНО

ПЕРЕВАГИ ГАЗОВОГО ПАЛИВА МОТОРОШНІ МІСЦЯ СВІТУ 10 ОЗНАК КУ-КУ

ОЛЕКСІЙ ВІГОВСЬКИЙ: «МИ ПОВИННІ ДБАТИ ПРО СВОЇХ ПАЦІЄНТІВ»


СЛОВО РЕДАКТОРА Літо ... Непередавані по набору фарб світанки, запах вимоклої під першими зливами землі, легкі сутінкові вітри, трава, що розсипається феєрверками з-під косарок, теплий пісок під ногами, соковита черешня і такі короткі моменти розміреного, розмореного, переповненого емоціями самовідданого неробства... Хочеться залишити на столі ноутбук і піти просто гуляти вулицями до самого серпня, мало спати і багато запам’ятовувати. Відсунути подалі робочі плани, взяти сачок і наловити радості, не пропустивши жодної літньої миті... Літо – це маленьке життя. Здається, весь рік ми живемо в очікуванні теплих днів, коли сонце замінить нам теплі речі, коли недоліки фігури можна приховати не за правильно підібраним одягом, а за гарним настроєм. На жаль, літо так швидко закінчується. Ніби щойно повернувся з відпустки – а вже небо супиться осінніми дощами. Тому це «маленьке життя» потрібно прожити так, щоб зарядитися імунітетом від поганого настрою на весь рік. І хай щасливе літо-2014 сонячними зайчиками залишиться у Вашій пам’яті… Попереду ще багато літніх днів, але таких самих більше ніколи не буде, розумієте?

ЛІТО – ЦЕ МАЛЕНЬКЕ ЖИТТЯ

ВАЛЕНТИНА МИСЮК


Зміст 5 5 8 14

ЧЕРВЕНЬ, 2014 ЛУЦЬК / РІВНЕ

ОДІОЗНІ 16 ПОДАТКИ ВІДМІНЕНО Лучан зобов’яжуть реєструвати На Волині побудують завод по переробці сміття домашніх тварин

Школярам скасували обов’язкову другу іноземну мову Дороги ремонтуватимуть за рахунок власників вантажівок

21 ПЕРЕВАГИ

ГАЗОВОГО ПАЛИВА

22

ОЛЕКСІЙ ВІГОВСЬКИЙ: МИ ПОВИННІ ДБАТИ ПРО СВОЇХ ПАЦІЄНТІВ ЗУБИ ДАЮТЬСЯ ЛЮДИНІ БЕЗКОШТОВНО ДВА РАЗИ В ЖИТТІ. НА ТРЕТІЙ ЗА НИХ ТРЕБА ПЛАТИТИ...

29

24

Як проживеш день так проживеш і життя

25

Медовий масаж

25

Філософія здоровя! Роздуми лікаря

28

Сонце – на здоров’я!


34 33

32

10 ОЗНАК КУ-КУ

КРЕАТИВНІ АВТОПОДОРОЖІ З ДІТЬМИ:

Розвиваємо здібності 30 31

поради від художньої

Мама, тато, я – просто копія? Пізно тільки ніколи...

студії «Вулик»

33

36

Купуємо онлайн: покупки в інтернет-магазинах

38

Cекрети здорового волосся

42

Найголовніше – погода в домі

40

Моторошні місця світу

НАЙЕКСТРЕМАЛЬНІШІ РОЗВАГИ НА ПЛАНЕТІ


Луцьк

www.avtomix.net

На Волині побудують перший в Україні завод по переробці сміття

В Луцьку з аукціону продавали картини «сонячних» дітей 2 червня в Луцькій міській раді відбувся благодійний аукціон, на якому продавали картини, виготовлені дітьми з синдромом Дауна. Попередньо ці роботи були виставлені у холі Луцькради. Виставка була присвячена Міжнародному дню захисту дітей. Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що картини «сонячних» діток – справжні витвори мистецтва, адже в кожну з них вкладено душу. Сувеніри, виготовлені руками таких особливих малюків, можна придбати і в Луцькому КП «Центр туристичної інформації та послуг», де представлені вишивки, аплікації, художні роботи та багато іншого. Всі виручені кошти будуть спрямовані дітям з особливими потребами.

6

червень 2014

У Нововолинську побудують завод із переробки відходів та генерування енергії, аналогів якому немає в Україні. Депутати Нововолинської міської ради дали дозвіл виробничому управлінню комунального господарства ЖКО на участь у створенні спільного підприємства. Ще торік у листопаді була укладена тристороння угода в місті Глівици (Польща) між Нововолинською міською радою, німецькою компанією «INSIL Deutschland UG» та «Агенцією сталого енергетичного розвитку» про наміри побудувати підприємство такого типу. Проектна потужність заводу — переробка 25 тисяч тонн сміття на рік. Реалізація проекту має на меті також забезпечити городян тепловою енергією. Сума інвестицій цього проекту — 40 мільйонів євро. Представник «Агенції сталого енергетичного розвитку» Сергій Кошарук, який призначений куратором будівництва, запевнив, що підприємство, яке має постати на теренах Нововолинська приблизно за 15-16 місяців, буде екологічно безпечним, а його діяльність принесе неабиякий енергетичний ефект місту.

Лучани зайняли перше місце на Міжнародній виставці екопродуктів 23-25 травня 2014 року місто Луцьк вперше було презентовано на VIII Міжнародній виставці екологічних продуктів харчування «Eкогала–2014», що традиційно відбувається у місті Жешув (Республіка Польща). Цього року на виставкових стендах продукцію представили 96 учасників з різних регіонів Польщі, Румунії, Греції, Грузії та Італії. Екологічну продукцію України представляли лише Луцьк та Львів. Перше місце за найкраще оформлення виставкового стенду конкурсна комісія одноголосно присудила місту Луцьк. Луцьк був представлений екологічною продукцією Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан»: медом, питними медами, медовими десертами, косметикою і оздоровчими засобами з продуктів бджільництва. Відвідувачі луцького стенду дізналися про унікальну історико-культурну спадщину та сучасну культуру Луцька, отримали туристичні путівники містом, карти, буклети та інші промоційні матеріали. Лучани запрошували потенційних туристів відвідати славнозвісну Волинь і місто Луцьк.

Лучан зобов’яжуть реєструвати домашніх тварин Жителів Луцька будуть штрафувати за відмову від обов’язкової реєстрації домашніх тварин. Про це повідомила директор КП «Ласка» Дана Новарчук. «Часто виловлені тварини – дуже соціалізовані, що свідчить про те, що у них був господар. Тому ми піднімаємо питання про реєстрацію тварин. Штраф за відмову від реєстрації - 300800 гривень. Це дуже стимулює людей. Бо платити за тварину 2 гривні кожного місяця - це не 800», - стверджує вона. Новарчук розповіла, що найбільше скарг надходить щодо безпритульних тварин на вулицях міста. Захисники тварин намагаються вирішити цю проблему. Але, за словами директора КП «Ласка», є точки, де нові тварини знову з›являються, скільки б їх не забирали. Це місця, де є кормова база, або де тварин годують самі мешканці. Зокрема, це район гіпермаркету «Там-Там», вул. Кравчука і парк за РАЦСом.


Рiвне

www.avtomix.net

Рівненським журналістам провели кулінарний майстер-клас Акцію для місцевих медійників влаштував італійський ресторатор Андреа Пірас, який вже два роки мешкає в Рівному. Щоб підсолодити життя представникам ЗМІ, він провів кулінарний майстер-клас – вчив готувати тірамісу. Саме цей десерт, впевнений кухар, пасуватиме до свята – Дня журналіста, що відзначається 6 червня. Італієць зазначив, що в рівненських кав’ярнях тірамісу здебільшого готують як торт. В оригіналі ж консистенція цього десерту інша, тому він повинен подаватися у креманці. Італійському кухарю подобається й українська кухня. «Взагалі мені подобається жити в Рівному. Воно мені навіть нагадує Болонью, звідки я приїхав. І люди приємні. Хоча, якщо порівнювати, італійці більш емоційні», - ділиться враженнями ресторатор. Ідея провести кулінарний майстер-клас для журналістів виникла під час попередньої акції. Нещодавно, щоб підтримати українську армію, Андреа Пірас влаштував обід для солдатів. Готував для них страву у кольорах італійського прапора – пасту з томатним соусом та базиліком. Тоді журналісти жартома запитали про десерт. Саме тому до професійного свята ресторатор вирішив навчити місцевих медійників готувати тірамісу.

Рівняни зняли мультфільм про небезпечне сміття

У Рівному проходить фотовиставка «Чия крихітка?» 3 червня в ТЦ «Злата Плаза» відкрилася фотовиставка «Чия крихітка?», приурочена до Міжнародного дня захисту дітей. Рівняни і гості міста можуть переглянути роботи семи фотохудожників. Основна тематика світлин – життя дітей, які не знають батьківської турботи і ласки. Виставка триватиме до 1 липня 2014 року.

У соціальній мережі Facebook рівняни поширюють мультфільм про небезпечні побутові відходи. Одним зі співавторів мультфільму є голова ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» Сергій Пінчук. «Фактично сміттєві баки, що розміщуються у безпосередній близькості до житлових будинків, містять у собі «коктейль», в якому поряд з органічними рештками знаходяться ртуть, нікель, цинк, свинець, інші небезпечні метали з батарейок, лампочок, електроприладів, причому все це приправлено барвниками, пестицидами, миючими засобами та різноманітними хімікатами. Неконтрольоване змішування усіх цих хімічних елементів створює надзвичайно отруйну та вибухонебезпечну суміш, яка наносить значну та невідворотну шкоду не лише довкіллю, а й життю та здоров’ю людини», - розповідає він. Сергій Пінчук додав, що для вирішення проблеми необхідно змусити місцеву владу виконати судове рішення: «6 березня 2014 року Рівненський міський суд ухвалив рішення, згідно з яким міська влада Рівного має розробити схему роздільного збирання побутових відходів, яка передбачає відокремлення небезпечних на етапі збирання. Лишилася дрібничка - змусити владу виконати рішення суду, зауважив він.

У Рівному презентували соціальний фільм під назвою «Чорнобіле кіно». Художньо-документальну стрічку створили з метою профілактики шкідливих звичок у молоді. Акторами фільму стали самі школярі, які у кількох історіях показують, до чого призводить алкоголь та наркотики. Уся стрічка побудована на грі кольорів – чорного та білого. У створенні 45-хвилинного фільму дітям допомагали психологи, правоохоронці, священики та навіть самі наркозалежні, які на своєму життєвому досвіді застерігали молодь в жодному разі не вживати отруту. До проекту долучились і народні артисти України, і студенти Національного Університету «Острозька академія». Фільм відзнятий на вулицях Рівного минулого року. Його доповнили документальними та навіть шокуючими кадрами життя справжніх наркоманів. Автори та творчі натхненники кажуть, що це фільм про підлітків, для підлітків і навіть створений підлітками. Його варто переглянути не лише дітям, а й дорослим. Вони переконані: фільм стане початком всеукраїнського проекту. А його показ схвалений Міністерством освіти України в усіх навчальних закладах для дітей віком від 14 років. червень 2014

7


Україна

www.avtomix.net

Школярам скасували обов’язкову другу іноземну мову Біометричні паспорти почнуть видавати з січня 2015 року Виготовлення, оформлення та видача проїзного документа біженця, особи без громадянства та громадянина України з безконтактним електронним носієм для виїзду за кордон розпочнеться з 1 січня 2015 року. Про це йдеться у постановах 152-154 від 7 травня, текст яких був оприлюднений на офіційному сайті уряду 2 червня. Зокрема, цими розпорядженнями Кабмін затвердив зразок бланка, технічний опис та порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення проїзного документа біженця з безконтактним електронним носієм; особи без громадянства для виїзду за кордон; громадянина України для виїзду за кордон. Також зазначається, що документи, видані до набрання чинності цих постанов, дійсні протягом терміну, на який вони були видані, а до введення, оформлення і видачі біометричних документів закордонні паспорти оформляються з використанням бланків попередніх зразків.

8

червень 2014

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що було ухвалено рішення про затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Були затверджені лише зміни, які підтримані педагогами, учнями та батьками. Зокрема, йдеться про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної мови, починаючи з 5-го класу, в тих школах, де для цього поки що немає умов (відсутність вчителя тощо). Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчальнометодичне забезпечення, а головне – бажання учнів та їхніх батьків, розроблено варіант, який дозволяє вивчати дві іноземні мови. Години, які планувалися для вивчення другої іноземної мови, школа може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів. Також значно збільшено кількість годин на вивчення рідної мови у школах з навчанням мовами національних меншин. Розроблено варіант Типових навчальних планів, яким передбачено вивчення етики чи курсів духовно-морального спрямування (християнської етики та ін.) у 5-6 класах. «При цьому курси духовноморального спрямування можуть впроваджуватися лише за умови письмової згоди батьків усіх учнів класу та за наявності підготовленого вчителя», зазначають у МОН. Перерозподілено й години на вивчення алгебри і геометрії у 7-му класі: на вивчення алгебри – 2,5 години, геометрії – 1,5.

З 1 червня в Україні підвищилася ціна на електроенергію для населення Залежно від обсягу споживання, рекомендовано встановити такі граничні розміри тарифів на електроенергію для населення, що проживає в житлових будинках з газовими та іншими плитами (крім електричних): до 150 кВт/ год на місяць - 30,8 копійки за кВт/год (зараз - 23,35 копійки); від 150 до 800 кВт/ год - 41,9 копійки (зараз - 30,4 копійки); більше 800 кВт/год - 134,04 копійки (зараз - 79,8 копійки).

Максимальна сума, яку клієнти зможуть зняти з депозитних та поточних рахунків, становитиме 150 тис грн. Про це йдеться в постанові Нацбанку №328, яка набула чинності з 1 червня і діє до 1 вересня. «Банки зобов’язані обмежити видачу готівкових коштів у національній валюті з поточних (зокрема, карткових) і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 150 тис гривень на добу на одного клієнта», - йдеться в постанові. Ці вимоги не поширюються на видачу готівкових коштів за зарплатними, пенсійними, стипендійними та іншими соціальними проектами, а також за поточними і депозитними рахунками, за умови їх внесення готівкою і в межах внесеної суми готівкою. До вересня продовжено і обмеження продажу готівкової валюти для фізичних осіб на рівні 15 тис грн, а також обмеження на зняття коштів у іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 15000 гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті за офіційним курсом).


www.avtomix.net

червень 2014

39


Світ

www.avtomix.net

Для Франції побудували поїзди, що не вміщаються в платформи У залізничній промисловості Франції стався конфуз. Французька машинобудівна компанія Alstom і канадська Bombardier спеціально для регіональної мережі залізниць побудували 341 пасажирський поїзд, витративши близько 15 млрд євро. Ці поїзди повинні були ввести в експлуатацію до кінця 2016 року. Але проблема в тому, що вони занадто великі для багатьох станцій. Міністр транспорту Фредерік Кювійе назвав ситуацію трагікомічною. Щоб прийняти нові поїзди, необхідно перебудувати близько 1300 платформ по всій Франції. Це обійдеться в 50 млн євро. Як заявили державна залізнична компанія SNCF і оператор залізничної мережі RFF, нові поїзди були зроблені за міжнародними стандартами. Але при замовленні не врахували, що багато платформ були побудовані близько 30 років тому - до прийняття цих стандартів. Помилку виявили занадто пізно. «Це якби ви купили новий Ferrari і зрозуміли, що авто не поміщається в гаражі. Тому що до цього у вас не було Ferrari», - сказав радіостанції France Info директор RFF зі зв’язків з громадськістю Крістоф Пьеноель. Причиною події Кювійе назвав плутанину в залізничній системі, викликану поділом функцій між SNCF і RFF кілька років тому. Цього вимагали закони Євросоюзу, який таким чином хотів зробити систему ліберальнішою. Тому уряд Франції наполягає на проведенні реформи - щоб оператори поїздів та залізничних мереж перебували під крилом однієї координуючої організації. Оскільки між ними зберігалося б поділ, правила ЄС не порушувалися б. «Суть пропонованої нами залізничної реформи стає зрозуміла, коли ви подивитеся на нинішній плачевний стан залізниць Франції», - сказав Кювійе.

10

червень 2014

Можливо, в Естонії іноземці незабаром зможуть подати заявку на отримання «віртуального виду на проживання» в країні.

У Германії не вистачає понад 117 тисяч фахівців. Такий висновок міститься в дослідженні, опублікованому кельнським Інститутом німецької економіки (IW) 26 травня. Бракує кваліфікованих кадрів у таких областях, як математика, IT, а також інженерні та технічні науки. Експерти Інституту німецької економіки попереджають про небезпеку нестачі фахівців.    Глава Інституту Міхаель Хютер (Michael Hüther) заявив про необхідність «привести в дію всі важелі, щоб збільшити число кваліфікованого персоналу, інакше можливість економічного зростання буде втрачена».  За оцінками експертів, пенсійна реформа, що дозволяє йти на пенсію при наявності великого трудового стажу в 63 роки, може погіршити ситуацію. Інститут німецької економіки вважає, що до кінця десятиліття нестача фахівців загрожує досягти 700 тисяч осіб.

Цей документ дозволить користуватися місцевими онлайн-послугами, відкривати банківські рахунки і реєструвати компанії, не в’їжджаючи в країну, повідомляє ZDnet. Крім того, власників таких посвідчень планують звільнити від сплати податків, якщо отримані кошти будуть реінвестуватися в економіку Естонії. Для отримання нового статусу необхідно буде пройти перевірку, аналогічну тій, яка проводиться під час видачі візи, а також надати свої біометричні дані – відбитки пальців або сканований знімок сітківки ока. Спочатку для подання заяви здобувачам доведеться приїжджати до Естонії, але вже через рік влада розраховує зробити процес підтвердження особи та подання заяви можливим в консульських установах за кордоном. Ідея обговорювалася близько семи років. Тепер, якщо естонський парламент прийме відповідні поправки до законодавства без суттєвих затримок, влада зможе почати видавати нові посвідчення особи для віртуальних резидентів до кінця цього року. В уряді очікують, що до 2025 року електронними резидентами Естонії, населення якої становить 1,4 млн осіб, стануть 10 млн іноземців. “Ми хочемо створити інфраструктуру і дозволити компаніям, як естонським, так і зарубіжним, користуватися цією інфраструктурою, щоб розширити межі нашої країни. Зараз в Естонії налічується 80 тис компаній, якщо нам вдасться подвоїти це число за допомогою електронного громадянства – це буде відмінний результат,” – пояснив заступник голови відомства з комунікацій та державних інформаційних систем Тааві Котка. Експерти вже побачили в новій ініціативі можливість залучення підприємців, які потребують банківських рахунків Європейського Союзу. Скільки коштуватиме статус віртуального резидента, не повідомляється.


www.avtomix.net

червень 2014

7


АвтоУкраїна

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ

www.avtomix.net

УКРАЇНСЬКИЙ АВТОРИНОК ВПАВ НА САМЕ ДНО Підсумки травневих продажів на автомобільному ринку поставили черговий антирекорд. Показники реєстрацій нових автомобілів у травні ледь перевалили за 3 тис одиниць, що на 80 % менше, ніж рік тому. Таких низьких показників український авторинок ще не демонстрував за всю історію спостережень, пише AUTO-Consulting.

Провідні українські юристи в сфері безпеки дорожнього руху разом з ДАІ та громадськими активістами готують нові ПДР і планують їх представити на Загальнонаціональному форумі з питань безпеки руху, який пройде в червні 2014 року. Одне з ключових нововведень ПДР - зміна їх статусу (від рівня документа, затвердженого постановою Кабміну, до закону, прийнятого Верховною Радою). Правила руху планується прописати окремим розділом Закону України «Про дорожній рух». Про це повідомляє «Автоцентр». Також пропонується переформатування звичної структури – на початок будуть перенесені розділи, що стосуються дорожніх знаків, розмітки, регулювання дорожнього руху, і лише потім будуть частини про порядок і режими їзди. А от вимоги з приводу прав і обов’язків всіх учасників руху взагалі будуть прибрані з ПДР і перенесені в інший розділ закону «Про дорожній рух». Автори нововведень пояснюють це логічною доцільністю – в ПДР повинні бути тільки правила, як потрібно поводитися на дорозі, і основоположні принципи регулювання руху, а не вимоги з приводу прав і обов’язків, техстану транспортних засобів тощо. По суті, більшість вимог ПДР залишаться колишніми, хоча з’являться і повністю нові. Наприклад, пропонується зобов’язати водіїв, які перебувають біля своєї машини на дорозі вночі, одягати світловідбиваючі жилети; заборонити неправомірне використання «аварійки», парковку авто на тротуарах, розмови за кермом без гарнітури «hands free», ввести пріоритет кругового руху; заміну літніх і зимових шин відповідно до сезону та інше. Один з найбільш цікавих нових термінів - «агресивна їзда» – визначає поведінку водія під час руху транспортного засобу, який створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху: різке гальмування і маневрування; неодноразова і часта зміна смуги руху; недотримання безпечного інтервалу або дистанції; перешкода обгону; випередження узбіччям; безпідставне використання звукового сигналу; використання образливих жестів і криків по відношенню до інших учасників дорожнього руху. Пропонується також внести зміни до розділу, що регламентує швидкість руху ТЗ, – знизити її до 40 км/год в тих населених пунктах, де на автошляхах відсутні тротуари, а тому пішоходам і велосипедистам доводиться рухатися по краю проїзної частини. 12

червень 2014

Те, що травневі продажі будуть шокуюче низькими, стало зрозуміло ще в квітні. Але результати виявилися навіть гіршими, ніж очікування. Обнадіює лише той факт, що в останній тиждень травня продажі істотно активізувалися, і ще не всі авто встигли потрапити у підсумкову статистику. Але це - слабка втіха. Швидше за все, травневі показники - це і є «дно» падіння українського авторинку. Адже нижче вже просто нікуди падати, - зазначають у виданні. На показниках травня відбилися відразу всі негативні фактори: і девальвація, і нові ціни, і затяжні свята, і, звичайно, ситуація на Сході країни. Весь місяць з Донецької та Луганської областей приходили тривожні повідомлення. Поставки авто в цей регіон практично припинилися, а у покупців зникла звичка відвідувати автосалони. Та й самим автосалонам доводилося боротися за виживання. Але і в інших регіонах ситуація не була кращою. Покупці авто спочатку були шоковані новими цінниками через девальвацію гривні, потім побоювалися робити дорогі покупки. І тільки після президентських виборів почалося невелике пожвавлення. У результаті стрімкого падіння авторинку всі без винятку оператори закінчили місяць з мінусовими результатами. Різниться тільки модуль абсолютних показників. Так, ЗАЗ в травні зумів повернути 1-е місце, потіснивши Geely. Друге місце на українському ринку, як і раніше, займає Toyota. А на третю позицію вийшла Skoda.

З урахуванням нових цін йде зміна позиціонування всіх брендів. І цей процес в травні ще був у самому розпалі. Знову в Топ-10 з’явилися ВАЗи. Але й сенсацією стало 10-е місце на ринку у Mercedes-Benz. Очевидно, що маркетологи автомобільних компаній намагаються «намацати» своїх нових споживачів, враховуючи зміну співвідношення цін на ринку. Поки не у всіх це виходить, та й самі покупці авто насилу усвідомлюють, що вони реально можуть «потягнути» вже зовсім інші автомобілі, ніж навіть кілька місяців тому. Чим обернеться для автомобільного бізнесу такий стрімкий спад - стане зрозуміло вже найближчим часом. Більшість дилерів вже не перший місяць працюють з мінусами. Але до таких низьких продажів автомобільний ринок був не готовий.


www.avtomix.net

Фінанси

ПРОДАВЦІ «АВТОЦИВІЛКИ» ВСТАНОВИЛИ КОНТРОЛЬ ЗА ГРОШИМА МТСБУ Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) вперше ввело положення про інвестиційну політику. На вчорашньому засіданні президії МТСБУ страховики внесли три положення: про інвестиційну політику, інвестиційну декларацію та інвесткомітет Бюро, який контролюватиме рух грошей. Про це повідомила генеральний директор МТСБУ Наталія Гудима. «Таким чином, процес розміщення коштів фондів Бюро стане прозорим і зрозумілим страховим компаніям, які ці фонди формують», - зазначила вона.

У інвестиційний комітет увійшли представники страхових компаній-членів президії: «АХА Страхування», «Глобус», «Іллічівське», «Інго Україна», PZU , СГ «ТАС» та «Універсальна», а також двоє фінансистів МТСБУ - Альона Ковальова та Павло Андрєєв. Передбачається, що декларація про розміщення коштів затверджуватиметься раз в квартал президією МТСБУ, а інвесткомітет розглядатиме динаміку показників щомісяця. Продавці «автоцивілки» сподіваються, що новий підхід до інвестування коштів МТСБУ зробить цей процес більш зрозумілим і менш ризикованим. «Будь-яке накопичення грошей вимагає чіткої інвестиційної політики. Вона є у всіх великих страховиків, тому повинна бути і в Бюро, однією з основних функцій якого є накопичення грошей», - підкреслює президент Української федерації страхування Андрій Перетяжко. За його словами, нова політика покликана забезпечити корпоративне управління цією функцією і контроль за виконанням рішень президії. «Нарешті страхові компанії будуть бачити, в яких фінансових інструментах і під які відсотки розміщені гроші Фонду захисту потерпілих МТСБУ», - говорить голова правління страхової компанії «Глобус» Володимир Ганчак. Доступу до такої інформації у страховиків не було з 2012 р, після того, як попередній склад президії Бюро саморозпустився. Причиною розпуску нібито стала боротьба за контроль над організацією між народними депутатами, які входили до Коордради МТСБУ і Нацкомфінпослуг. Страховики побоялися брати участь у протистоянні і позбулися доступу до управління грошима МТСБУ.

«Функції президії з контролю за інвестиціями перейшли до дирекції Бюро, а вона останні роки ні перед ким не звітувала», - розповідає гендиректор асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька. Підсумком такого управління грошима стало заморожування майже 250 млн грн з Фонду захисту потерпілих МТСБУ в проблемному Брокбізнесбанку. А так як нещодавно Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запропонував Нацбанку почати процедуру ліквідації Брокбізнесбанку, то страховики побоюються, що цих грошей вони більше не побачать. «Йдеться про кошти, які повинні використовуватися для виплат постраждалим в ДТП громадянам, тобто фактично це кошти фізосіб», - запевняє Білошицька. Страховики сподіваються, що Нацбанк знайде спосіб повернути гроші фонду МТСБУ з Брокбізнесбанку, тим більше, що допомогти в цьому питанні їм обіцяв голова коордради МТСБУ, голова підкомітету комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради Андрій Пінчук. «Я допомагаю, - запевняє нардеп. - Минулого тижня обговорював це питання з головою Нацбанку Степаном Кубівим. А днями наш комітет підтримав проект закону про приєднання Брокбізнесбанку до одного з держбанків». Але коли парламент прийме документ, Пінчук сказати не може. Чи зможе МТСБУ виконати всі свої зобов’язання перед потерпілими, якщо гроші з проблемного банку повернути не вдасться, страховики поки не знають. «Потрібно дочекатися результатів фінансового аудиту, які повинні бути готові 16 червня, - говорить Перетяжко. - Тоді побачимо, які активи і зобов’язання є у Бюро». червень 2014

13


АвтоУкраїна

www.avtomix.net

Дороги ремонтуватимуть за рахунок власників вантажівок

У Міністерстві інфраструктури пропонують стягувати плату за проїзд з великогабаритного транспорту масою 12 тонн і більше, як це роблять у деяких країнах ЄС. Причиною такого рішення стала катастрофічна нестача коштів на ремонт доріг у поточному році. Щоправда, таке нововведення планується не раніше 2016 року. Для збору плати з великогабаритного транспорту створять систему, за допомогою якої гроші будуть надходити безпосередньо на рахунки Державного дорожнього фонду. Для цього дороги, які Кабінет Міністрів визначить платними (всього близько 21 тис. км), обладнають спеціальними приладами обліку інформації та пунктами обслуговування. У Мінінфраструктури розраховують, що внаслідок нововведення щорічні надходження становитимуть від 4 до 8 млрд грн.

червень 2014

Державне агентство автомобільних доріг України провело весняний комісійний огляд доріг загального користування.

Українці перестали купувати б/в автомобілі. Попит на автомобілі, які були у вжитку, впав на 86%, що є найнижчим показником з 2008 року.

За минулий місяць на територію України пригнали трохи більше 1050 автомобілів, що ледь перевищує 11 % від загальної кількості перших реєстрацій. У позаминулому місяці частка б/в транспортних засобів, вперше зареєстрованих в Україні, склала 9 %. Переважну більшість б/в авто купують не для особистого користування, а «для справи». З 1057 автомобілів 858 - це комерційний транспорт (в позаминулому місяці цей показник був на 3 % меншим, в квітні 2013 року - на 93% вищим).

За даними прес-служби відомства, сукупна площа виявленої ямковості перевищує 3 млн. кв. метрів. Найбільше пошкоджень дорожнього полотна виявлено в Одеській області - 680 тис. кв. м. Значні ремонтні роботи потрібні також у Львівській області ( 360 тис. кв. м. деформацій), Івано-Франківській та Донецькій областях (по 250-270 тис. кв. м). При огляді оцінювали не лише стан покриття проїзної частини, а й узбіч, смуг відведення, придорожніх територій, тротуарів, технічних засобів організації дорожнього руху та зовнішнього освітлення. Встановлено, що приблизно на 56 тис. км доріг потрібно оновити дорожню розмітку, уздовж 20 тис. км - ліквідувати стихійні звалища, уздовж 15 тис. км - здійснити вирубку порослі. Досліджувалися також складні ділянки доріг, місця концентрації ДТП на предмет відповідності дорожніх знаків затвердженим схемам руху, проводився демонтаж знаків, які вводили необгрунтовані обмеження для учасників дорожнього руху. Виявлені недоліки на дорожній мережі країни Укравтодор пообіцяв ліквідувати протягом року.

Українські програмісти запустили сервіс, який дозволяє оцінити якість дорожнього покриття.

Завдяки новому проекту «Дороги України», всі бажаючі можуть взяти участь у складанні карти вітчизняних магістралей. Дані про якість дорожнього покриття активісти збираються регулярно передавати в Укравтодор. Щоб приєднатися до проекту, достатньо встановити додаток «Дороги України» під Android або iOS і включити трекінг під час руху авто. Технологія роботи програми дуже проста: всі сучасні смартфони дозволяють вимірювати через акселерометр рівень «струсів» телефона. Зібрана інформація обробляється математично, паралельно через GPS телефона визначаються і записуються координати місцезнаходження. Після цього всі дані відправляються на сервер і графічно відображаються на картах. Для підвищення якості вимірювань надалі планують розробити невеликий датчик, який можна закріпити на колесах автомобіля. На даний момент сервіс працює в бетаверсії, запрошення для участі в тестуванні можна отримати на сайті проекту.


www.avtomix.net

червень 2014

9


Свiт

www.avtomix.net

У найближчих два роки в Дубаї (ОАЕ) з’явиться мережа персонального автоматичного транспорту.

Система, що має назву PRT, являє собою вид міського та приміського високотехнологічного транспорту для перевезення пасажирів у режимі таксі без присутності водія. Для реалізації цього завдання в Дубаї створюється спеціальна мережа виділених шляхів. Така транспортна система зараз вже працює у тестовому режимі в столиці ОАЕ - Абу-Дабі. Планується, що до 2016 року така послуга буде доступною по всій країні. Щоб замовити машину, клієнтові потрібно підключитися до єдиної мережі або оформити заявку через соціальну мережу. Передбачається, що у майбутньому саме такі авто будуть формувати високотехнологічну мережу таксі.

16

червень 2014

Рівень смертності на дорогах Європи за останні 10 років знизився вдвічі Таку статистику представив європейський журнал The Local, що видається англійською мовою в більшості країн ЄС. За даними, наданими виданню Європейською радою з безпеки на транспорті (ETSC), за період з 2001 по 2012 рік на дорогах Союзу в результаті ДТП загинуло більше 240 000 учасників руху. При цьому якщо в 2001 в країнах ЄС (включаючи Швейцарію) в результаті аварій загинуло більше 28 тисяч водіїв і пасажирів автомобілів, то 2012 році - всього 12 тисяч. Аналітики The Local відзначають, що найбільшого прогресу в плані зниження смертності на дорогах вдалося домогтися в Іспанії та Латвії. Найбезпечнішими для водіїв і пасажирів фахівці ETSC назвали Швейцарію, Голландію, Великобританію та Швецію. Найвищий показник смертності (з розрахунку на млрд км пробігу) зафіксовано у Польщі. На думку експертів, зниження смертності в Європі вдалося домогтися завдяки збільшенню штрафів за порушення ПДР і оперативній роботі місцевих поліцейських служб з виявлення таких порушень, як водіння у п’яному вигляді або невикористання ременів безпеки.


www.avtomix.net

В США планують створити безшумний мотоцикл для антитерористичних та військових операцій.

Гібридний двигун і функція «stealth» дозволять машині їздити безшумно і виробляти менше шкідливих викидів, за якими теж можна «засікти» транспортний засіб. Цей мотоцикл вже назвали майбутнім двоколісного транспорту. Грант на його розробку і подальше виробництво виграла компанія Logos Technologies (Фейрфакс, Вірджинія). Кошти на реалізацію проекту надає американське агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA), яке вже прославилося на весь світ створенням унікальних роботів-тварин для військових місій. Мотоцикл допоможе невеликим загонам спецназу на високих швидкостях пересуватися на великі відстані всередині ворожої території, залишаючись непоміченими. Інженери Logos Technologies розповідають, що новий засіб пересування компактний і легкий в управлінні, а також має великий діапазон швидкостей, що робить його ідеальним для американських солдатів у важких польових умовах. Такі мотоцикли в майбутньому планує використовувати не тільки американська армія, а й транспортні компанії. Адже зараз швидко зростає попит на невеликі транспортні засоби, здатні працювати в складних умовах, залишаючись незалежними і непомітними.

З 1 червня компанію Citroen очолить британка Лінда Джексон, яка стане першою жінкою-директором в історії Citroen і другою за всю історію автопрому жінкою, що стала главою компаніїавтовиробника. Нинішній глава Citroen Фредерік Банзе перейшов на роботу в компанію FFP, якій належать 19 % акцій групи PSA Peugeot Citroen. Лінда Джексон , яка приходить на його місце, раніше працювала керуючим директором британського та ірландського підрозділів Citroen. червень 2014

17


АвтоСвiт

www.avtomix.net

ОДІОЗНІ ПОДАТКИ ВІДМІНЕНО Нещодавно на автомобільному ринку сталася знакова подія - 18 квітня набув чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль». 18

червень 2014

Відміни утилізаційного збору та акцизу на переобладнання автомобілів добивалися і автовласники, і автодилери, і підприємства з переобладнання авто. Загалом, тема була болючою для всіх учасників авторинку. Причин для цього багато… Зокрема, ще у січні Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів заявляла, що автомобільний ринок перебуває у глибокій кризі, а заходи, спрямовані нібито на підтримку вітчизняного автопрому, насправді призвели до його падіння і ввели авторинок у стан «відкладеного попиту», коли українці не купують автомобілі, а намагаються притримати фінанси, надіючись на покращення ситуації. Тоді ж організація закликала вжити термінових заходів, зокрема, скасувати утилізаційний збір та акцизний збір на переобладнання транспортних засобів. Як розповідав глава ВААІД Олег Назаренко, введення утилізаційного збору 1 вересня 2013 року призвело до масового закриття автосалонів, адже автомобілі просто не купували. Причина – низька купівельна спроможність українців і те, що в нашій державі автомобілі – одні з найдорожчих у світі. А з введенням додаткових податків ціна на авто ще більше зросла… І прикро, що подорожчання


www.avtomix.net стосувалося насамперед потенційних покупців. Тому автомобіль для українців став ще більш недосяжною мрією. За словами пана Назаренка, «Україна – єдина держава в Європі, де вважають, що автомобіль – це підакцизний товар». Введення утилізаційного збору та спецмит також спричинило контрабандний сплеск. З вересня до лютого 2014 року в Україну нелегально потрапило близько 85 тисяч автомобілів – без сплати й копійки податку. У чому ж виграли бюджет чи вітчизняні автовиробники? Експерти неодноразово заявляли, що стимулювати національне автомобільне виробництво треба не через обмеження для інших учасників ринку, а шляхом пільг при здійсненні інвестиційної діяльності, імпорті обладнання, допомоги держави при залученні іноземних інвестицій і, звичайно, справедливих і прозорих умов ведення бізнесу. Та хто ж до них дослухався? У березні на митницях Західної України відбулася низка протестів проти введення акцизного збору на переобладнані автомобілі. Запровадження цього мита вдарило по роботі підприємств з переобладнання автомобілів, яких багато на Західній Україні (читайте про це у журналі «АвтоMIX» №27). Необхідність сплати акцизу значно здорожчувала послуги з переобладнання авто: можна сказати, що машина дорожчала вдвічі. Таке нововведення ставило під загрозу У БЕРЕЗНІ НА МИТНИЦЯХ ЗАХІДНОЇ саме існування УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЯ НИЗКА ПРОТЕСТІВ бізнесу з переобладнання ПРОТИ ВВЕДЕННЯ АКЦИЗНОГО ЗБОРУ НА авто, а значить, ПЕРЕОБЛАДНАНІ АВТОМОБІЛІ. залишало без роботи тисячі людей. Більше того, під загрозою опинився економічний розвиток цілих регіонів. Окрім того, за свідченням експертів, цей податок як інструмент додаткового наповнення бюджету не виправдав сподівань. Після його прийняття імпорт «бусів» значно скоротився. Як наслідок – поступлення в бюджет ще більше зменшилися. І ось, нарешті одіозні податки відмінено. Скасування цих вимог, за свідченням працівників митниці, збільшило об’єми ввезення на митну територію України легкових і вантажних автомобілів, що забезпечує надходження додаткових митних платежів до бюджетів усіх рівнів. А чи допомогло це рядовим учасникам автомобільного ринку? Звичайно, минуло ще замало часу, щоб робити якісь висновки. Але все ж ми вирішили запитати, чи є позитивні тенденції в роботі після відміни цих податків і загалом, як працюється у теперішніх реаліях.

АвтоСвiт

ВИ ПРИГНАЛИ АВТОМОБІЛЬ З-ЗА КОРДОНУ ? ПОТРІБНО СЕРТИФІКУВАТИ СІЛЬГОСПТЕХНІКУ, СПЕЦТЕХНІКУ ЧИ ВИРОБНИЦТВО ? А МОЖЛИВО ПОТРІБНЕ РІШЕННЯ, ЩО ПРОДУКЦІЯ ЧИ ТОВАР НЕ ПІДЛЯГАЄ СЕРТИФІКАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ? ТОВ «Автопром Сертифікат» надає кваліфіковані посередницькі послуги щодо фомування та отримання пакету документів відносно випробування промислової, харчової та нафтовопромислової продукції та товару з подальшим отримання сертифікатів відповідності, декларацій, технічних умов тощо. Повноцінно представимо інтереси замовника в органах реєстрації, випробовувальних центрах, лабораторіях і відомостях. Допоможемо отримати посвідчення у системі ISO та НАССР, розробити ТУ та зміни до ТУ.

(продовження читайте у наступному номері)

За докладнішою інформацією звертайтесь: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 22 б. офіс 39 Тел.: 066 619 77 88 , 096 023 72 55 e-mail: ap.sertifikat@gmail.com www.autopromsertificat.com червень 2014

19


www.avtomix.net

ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСІВ НА ДОКУМЕНТАХ НОТАРІУСОМ Однією із нотаріальних дій, які вчиняються нотаріусами є засвідчення справжності підпису на документах. Нотаріус, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчує факти, викладені у документі, а лише підтверджує, що підпис зроблений певною особою, яка звернулася до нотаріуса. Засвідчуючи справжність підпису, нотаріус не посвідчує факти, викладені у документі, а лише підтверджує, що підпис зроблений певною особою та засвідчує справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить закону і які не мають характеру правочинів та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. На договорі нотаріус може засвідчити справжність підпису особи, що підписалась за іншу особу, яка не могла це зробити власноручно внаслідок фізичної вади, хвороби або з інших поважних причин. У цьому випадку нотаріус установлює особу як того, хто підписався, так і того, за кого ця особа підписалася. Договір не може підписувати особа, на користь або за участю якої її посвідчено. Тому нотаріус з’ясовує причини, з яких фізична особа, зацікавлена у вчинен-

ні певної нотаріальної дії, не могла підписати документ. Нотаріус не може засвідчувати справжність підпису фізичної особи на документі, у якому стверджуються обставини, право посвідчення яких належить лише відповідному державному органові (час народження, шлюбу, смерті, наявність хвороби, інвалідності, права власності на майно тощо). Справжність підпису на зазначеному документі може бути засвідчено у випадку, якщо документ призначений для подання до компетентних органів іншої держави. Перед засвідченням справжності підпису на документах, нотаріус встановлює особу, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії. При засвідченні зразків підписів посадових осіб юридичних осіб на картках, що подаються до Національного банку України, комерційних банків з метою відкриття рахунків, нотаріус перевіряє обсяг правоздатності юридичної особи, справжність підписів посадових осіб та їх повноваження на право підпису. На підтвердження повноважень на право підпису, нотаріусу подаються: - копія наказу про призначення

на посаду або копія протоколу про обрання посадової особи, довіреність на ім’я керівника, видану вищим органом управління юридичної особи; - статут юридичної особи; - паспорта та ідентифікаційні коди уповноважених осіб юридичної особи, справжність підписів котрих засвідчуються. Цивільна правоздатність та дієздатність юридичної особи перевіряється нотаріусом на підставі установчих документів юридичної особи, підтверджується інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців цієї юридичної особи. Важливо, що може мати місце підписання документа також перекладачем, підпис якого засвідчується нотаріусом У такому випадку підпис перекладача засвідчується не на правочині, а на перекладі зазначеного правочину При засвідченні справжності підпису перекладача на перекладі тексту з однієї мови на іншу, перекладачем подається документ, який встановлює його особу, та документ, який підтверджує його кваліфікацію.

консультує приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу

Вероніка Іванівна Фоменко

Луцьк, пр. Соборності, 26, т. 0332 71-62-30, 71-59-36

червень 2014


www.avtomix.net

АУКЦІОН З ПРОДАЖУ КАБМІНІВСЬКИХ АВТО ПРОВАЛИВСЯ На аукціон з розпродажу 73 авто з кабмінівського гаража зареєструвався лише один учасник. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак. Таким чином, вже зрозуміло, що анонсований на 6 червня аукціон не відбудеться. Семерак повідомив, що непродане майно Кабміну буде виставлено на наступному аукціоні, який відбудеться через два тижні після першого. За словами міністра, якщо автомобілі не вдасться реалізувати на повторному аукціоні, то Фонд державного майна буде знижувати ціну на урядові машини. Семерак також висловив надію на те, що Кабінету Міністрів України вдасться позбутися надлишкового майна та поповнити державний бюджет. Чиновник закликав громадян активніше брати участь в аукціоні.

Причина провалу аукціону - навіть не відсутність реклами, а занадто великі «апетити» чиновників. Як і прогнозував AUTO-Consulting, попит на відверто старі, які вже відпрацювали свій ресурс, автомобілі буде слабким. Не допомогли навіть «приманки» для колекціонерів у вигляді ЗІЛ-114 і ГАЗ-14. А ще, як з’ясував кореспондент AUTOConsulting, три «Чайки» з кабмінівського гаража мають «мутні» документи. Очевидно, у Кабінеті Міністрів вирішили, що це не їхні проблеми, а турботи майбутнього покупця. Але ринок дуже швидко дав зрозуміти, що навіть перекупщикам такі авто виявилися не цікаві. До слова, до оцінки автомобілів також є багато питань. Але це в Кабміні вже зрозуміли.

ПЕРЕВАГИ ГАЗОВОГО ПАЛИВА Той, хто вміє рахувати свої гроші, погодиться, що найбільші витрати при їзді йдуть на паливо. Існує кілька способів зменшення цих витрат. Одним із шляхів здешевлення поїздок на автомобілі є установка газового обладнання. За переобладнання автомобілів на газове паливо виступають екологи. Вони стверджують, що використання такого палива не тільки сприяє економії, але і зменшує викиди в атмосферу токсичних вихлопних газів. Незважаючи на такі привабливі перспективи зберегти і свої гроші, і природу, відсоток автомобілів на газовому паливі не такий уже й великий. У чому ж причина чому багато автомобілістів не хочуть переходити на економне і щадне для природи газове обладнання? Перегляньмо переваги переходу на газове паливо. Загальні витрати на паливо, в порівнянні з бензином, зменшуються при використанні пропан-бутану майже в два рази, а при використанні метану - майже в три рази. Висновок напрошується сам: чим більша витрата бензину, тим вигідніше переходити на газове паливо, Зменшується також і навантаження

на шатунно-поршневі механізми двигуна. Навантаження зменшується за рахунок високого октанового числа (для пропан-бутану - 100-110 одиниць, для метану - 114-118 одиниць) і антидетонаційної стійкості газового палива, За рахунок чистоти самого газу, на свічках, поршнях і клапанах практично не утворюється нагар, Збільшується ресурс двигуна і продовжується термін експлуатації багатьох агрегатів автомобіля (свічок, гільз циліндра, поршнів, шийок колінчастого валу, поршневих кілець і т.д.); У газі відсутній свинець, чого не скажеш про етилований бензин;

Добре відрегульований двигун на газовому паливі працює м’якше і більш плавно реагує на положення педалі газу. Це особливо помітно у великих містах при русі в заторах; Водій на ходу може переключитися з газової подачі палива на бензин (і навпаки), що збільшує сумарний пробіг від однієї заправки практично вдвічі. Ця перевага буде особливо цікавою тим водіям, які часто подорожують на довгі відстані і побоюються заправлятися на АЗС у регіонах через гіршу якість бензину. В самому ж питанні щодо установки та переобладнання авто на газ допоможе Вам, приватне підприємство «АВТОТЕМА» – яке спеціалізується на продажі газобалонного обладнання та відповідних комплектуючих від провідних фірм-виробників: ВRС, LOVAТО, LANDI RENZO, GAS ТЕСН. ПП «Автотема» в Україні є регіональним представником провідної компанії «ХКД Трейд», яка є лідером на українському ринку газу ВRС з 1998 р. Кваліфіковані спеціалісти підприємства завжди радо допоможуть Вам.

ПП «Автотема», м. Рівне, вул. Млинівська, 25 0362 642 019, +38 ( 067 ) 811 - 09 - 89, +38 ( 050 ) 375 - 11 -65 червень 2014

21


Особистість

www.avtomix.net

ОЛЕКСІЙ ВІГОВСЬКИЙ:

МИ ПОВИННІ ДБАТИ ПРО СВОЇХ ПАЦІЄНТІВ Останнім часом очевидним став факт, що сучасне і якісне лікування, особливо у сферах, які вимагають точної діагностики, гарантувати можуть лише ті медичні центри, чий персонал володіє достатньою кваліфікацією і досвідом. Часто якісна медицина стає можливою лише поза системою безкоштовної державної охорони здоров’я, яка просто не може скласти конкуренцію за різноманітністю і якістю наданих послуг. Авторитет “ЛОР-центру лікаря Віговського” і її очільника в цьому випадку є кращою гарантією якості надаваних медичних послуг. Напевно, перша ознака, що лікар – справді професіонал своєї справи, це коли пацієнти приводять до нього на прийом своїх родичів, знайомих і друзів. Біля його кабінету – завжди черги, а прийом зазвичай розписаний практично похвилинно. До нього звертаються дорослі, приводять дітей, багато сімей «зберігають йому вірність» довгі роки. Він – лікар-отоларинголог з величезним досвідом, сучасним поглядом на лікування та індивідуальним підходом до кожного пацієнта. Наша розмова – з Олексієм Андрійовичем Віговським. 22

червень 2014

Олексію Андрійовичу, що привело Вас у медицину? Це була дитяча мрія чи усвідомлений вибір? Практично це був усвідомлений вибір. Ще до закінчення школи я твердо вирішив стати лікарем, і не продовжив сімейну династію (сміється. – Авт.). Вся моя родина працювала в сільськогосподарському секторі: мама – завідувачка кафедри в сільськогосподарському інституті, дядько був деканом, проректором цього ж інституту, тато - також у цій сфері, а я поїхав до Києва поступати в медичний. А де навчалися? Закінчив Київський медичний інститут та клінічну ординатуру на кафедрі отоларингології Київського інституту післядипломної освіти ім. акад. П. Шупика під керівництвом професора зі світовим ім’ям О. Євдощенко. Знаю, що у Вас була можливість залишитися в столиці? Так. Міг залишитися після інституту, не залишився, пішов працювати. Через кілька років вступив на кафедру вдосконалення лікарів-отоларингологів - клінічним ординатором. Навчання в ординатурі за конкретною спеціалізацією протягом 2-х років було досить серйозним. На той час зі мною займалися професори, доценти. Можна було залишитися в Києві, проте вирішив повернутися на Волинь. Чому обрали саме таку спеціалізацію? Зі спеціалізацією я визначився, ще навчаючись в інституті. По-перше, відчув, що це моє, по-друге, отоларингологи, як і стоматологи, були і залишаються найбільш затребуваними. Ось такий практичний підхід. Зараз У Вас за плечима неабиякий досвід роботи в дорослій отоларингології (клінічна ординатура) та практично 15 років завідування обласним дитячим ЛОР-відділенням на Волині. А пам’ятаєте свого першого пацієнта і ті емоції? Звичайно, пам’ятаю (посміхається. – Авт.). Це було під час інтернатури, яку я проходив у невеликому містечку на Черкащині. Протягом першого тижня мене поверхнево ознайомили з документацією, розпорядком роботи. Був один раз присутній на операції, один раз асистував. На той час альтернативні методи лікування практично не застосовувалися, і операцій робилося багато, майже щодня – видалення мигдаликів, аденоїдної тканини у дітей тощо. І ось на третій операційний день я залишився один на ціле відділення, бо обидва лікарі поїхали у відпустку. Призначені операції довелося робити мені. Допомогла операційна сестра – досвідчена жіночка старшого віку, і все пройшло досить вдало. Пацієнт мав хронічний тонзиліт, який постійно загострювався. Видалив йому мигдалики - і цей чоловік аж дякував мені, адже він

вже міг пити холодне пиво з друзями... (сміється. – Авт.). Який випадок зі своєї практики можете назвати найскладнішим? Двічі за всю практику я пришивав повністю відірваний ніс. І обидва рази він прижився, хоча надії на це уже практично не було, адже через певний час починається відмирання тканин. Дякувати Богу, моїм пацієнтам пощастило. Також у моїй практиці було кілька випадків папіломатозу гортані. Сьогодні це захворювання досить успішно лікують консервативно, тоді ж – тільки хірургічним втручанням. Деяких діток привозили з різних районів області кожних три тижні, я їх оперував. Хірургічне втручання було життєво необхідним, інакше дитина могла просто задихнутися. Зі зростанням дитини міняється гормональний склад, обмінні процеси в організмі – і папіломи зникають. Головне – довести дитину до цього періоду живою. Вас можна сміливо назвати лікарем для всієї сім’ї. Чи є якісь принципові відмінності у лікуванні дорослих і дітей? Найперша відмінність – це стан імунітету. У малюків імунна система тільки розвивається. Щодень навколо нас зростає число шкідливих чинників, які негативно впливають на організм. Зокрема, це алергени. Багато мам жаліються, що малюк тиждень


www.avtomix.net в садочку, два – вдома. Справа в тому, що імунна система дитини не розрахована на умови садочка – 8-10 годин в тісному приміщенні разом з трьома десятками інших дітей. Малюки постійно обмінюються вірусами і бактеріями. Після перенесеного захворювання у дитини виробляється імунітет на цей вірус, але ж є ще мільйони інших! Мало хто з батьків знає, що після перенесеного захворювання дитячий імунітет відновлюється аж 4 місяці. А в нас як? Тиждень прохворіли вдома – і в садочок. В 6 років, коли час іти в школу, імунна система значно міцніша, і дитина вже не так хворіє. Тому при лікуванні дітей часто необхідні імуномодулятори і біопрепарати, які не стимулюють імунітет, а оберігають його, доповнюють, допомагають організму боротися з мікробами і вірусами. Мною розроблені схеми для лікування і профілактики часто хворіючих дітей. У ці схеми включені імуномодулятори, вітаміни, біопрепарати. Це допомагає зміцнити організм і поліпшити стан імунітету. Надаємо перевагу препаратам рослинного походження та гомеопатичним, які не наносять шкоди. У дорослих же імунна система сформована, тому питання не настільки гостре, потреби коригувати імунітет практично немає. Наскільки мені відомо, Ви не лише берете участь у семінарах в Україні, а й переймаєте закордонний досвід, стежите за світовими досягненнями. Обов’язково відвідую усі семінари, які проходять в Україні. Не просто їду послухати, а й опрацьовую та вивчаю усі стендові матеріали і документацію, які не завжди виносяться на доповідь. Для лікаря це дуже важливо. Звичайно, буваю і за кордоном. Не так давно стажувався по імплантації та слухопротезуванню у Інституті фізіології в Польщі. Чи використовуєте у лікуванні якісь унікальні методики? На кожне захворювання є спеціальні протоколи, затверджені Міністерством охорони здоров’я. Відступати від них не можна. Інша справа, що сьогодні компетенція отоларингології значно розширилася. Раніше отоларингологи лікували лише вухо-горло-ніс. Зараз займаємося і проблемами алергології, і захворюваннями дихальних шляхів. Звичайно, маємо свої технології і напрацювання, але використовуємо їх лише у рамках протокольного лікування. Це світова практика. Які лор-захворювання можна назвати «сучасними» - такими, що з’явилися недавно? Перш за все, це алергічні прояви. Варто знати, що алергія часто дає ускладнення, і досить тяжкі. Зокрема, у дітей алергічний риніт легко може перейти у обструктивний бронхіт, потім – у бронхіальну астму. Як наслідок, дитина стає інвалідом. Або сьогодні бронхоспазм, завтра – бронхіт, післязавтра – запалення легенів. Таким ускладненням можна запобігти завдяки профілактичному лікуванню. Пацієнтів з алергічними проявами ми періодично викликаємо на огляд. Якщо алергія сезонна, пропонуємо пройти профілактику перед сезоном, адже ми повинні дбати про своїх пацієнтів і не допускати у них ускладнень. Розкажіть про особливості слухопротезування. Перевіряємо і коректуємо слух у дорослих і дітей. Якщо це можливо, допомагаємо медикаментозно, якщо ні – покращуємо якість життя за допомогою слухових апаратів. Серед наших пацієнтів є й діти з імплантами нового покоління – кохлеарними. Займаємося з ними за особливими програмами. Звертається й багато старших людей, у яких слух погіршився з віком. Стараємося максимально їм допомогти. Якщо людина придбала у нас слуховий апарат, повністю беремо на себе його обслуговування. Працювати приватно легше, ніж у державній установі? Далеко не легше. Є багато нюансів і різних питань. Можеш

надіятися лише на себе, особисто відповідаєш за наслідки лікування. Єдиний суттєвий плюс - самостійно плануєш свій час. Складається враження, що ви живете на роботі і роботою. Чи залишається у вас вільний час? Вільного часу маю небагато. Як любите проводити час поза роботою? Переглядаю спеціалізовану літературу, передивляюся медичні теми в інтернеті - тобто все одно працюю. Час, що залишається, проводжу з сім’єю. Розкажіть про свою сім’ю. Маю дружину і двох доньок. Одна – громадянка Канади, закінчила там університет і працює у приватній школі, має сім’ю. Молодша дочка живе з нами. Вона - аспірантка на кафедрі психології СНУ. Основна її спеціалізація – робота з батьками дітей з особливими потребами. Адже сім’ям, де є дитина з ДЦП чи аутизмом, необхідна адаптація: треба донести, що їхнє дитя таке ж, як всі інші, і любити його потрібно, як і всіх інших. Робота досить складна. Можливо, згодом будемо співпрацювати. Адже діти, які погано чують, - теж з особливими потребами, з ними також треба індивідуально працювати. Давали дітям можливість самостійно вибрати професію? Так, звичайно. Як бачите, в медицину не пішла ні одна, ні друга донька. А хто лікує Вас? Ви критично ставитеся до інших лікарів? Звичайно, критично. Проте є лікарі, яким довіряю, і не сумніваюся у їхній кваліфікації. Вони практично і є нашими сімейними лікарями. Оглядаючись у минуле, чи хотіли б щось змінити на професійному шляху? Чесно кажучи, ніколи над цим не замислювався. Працюю у медицині вже більше 30 років. Можливо, якби повернутися назад, дещо зробив би по-іншому, можливо, прийняв би інше рішення. Але в основному ні про що не шкодую.

червень 2014

23


Здоров’я

www.avtomix.net

ЯК ПРОЖИВЕШ ДЕНЬ ТАК ПРОЖИВЕШ І ЖИТТЯ Напевно, немає людини, яка б не знала, що таке травма. Там вдарився, тут ногу підвернув – здавалося б, дрібниці. Але нерідко трапляється, що ніби то й невелика травма, але довгий час нагадує про себе набряком і болем. Буває, що на зміну погоди – крутить-турбує раніше пошкоджена кінцівка…Вам це знайомо? З чим пов’язані такі неприємні явища і як їм запобігти, розповів керівник ПП «Вітамед», досвідчений лікар голкотерапевт, гомеопат, мануальний терапевт Віталій Нездименко. Віталію Валерійовичу, чому іноді так важко позбавитися від наслідків травми?

При лікуванні травми основна задача – максимально відновити рухливість всього опорно-рухового апарату людини, що, на жаль, недостатньо враховує офіційна медицина. Адже масаж після гіпсу – лише початковий етап відновлення. Необхідно повністю зняти набряки суглобів і їх скутість, інакше пошкоджене місце даватиме про себе знати неприємними симптомами в різних частинах тіла. Головне завдання нашого реабілітаційного центру – повністю відновити рухливість і збалансувати тіло. Адже якщо цього не зробити, наслідками будуть перевтома суглобів і зв’язок та швидке старіння організму. Можливо, нічого й не болітиме, але людина не почуватиметься здоровою. Варто зазначити, що при травмах треба лікувати не лише там, де болить. Потрібно відновити весь організм, зокрема, хребет, адже від стану опорно-рухового апарату залежить і здоров’я внутрішніх органів. Все взаємопов’язано.

Усі ми періодично падаємо і вдаряємося. При яких симптомах необхідно звернутися до лікаря?

Перш за все, при болі або почутті скутості м’язів. Наприклад якщо вдарили ногу, пройшло чимало часу, а ви все ще накульгуєте – зверніться до лікаря. Небезпечним симптомом є нічний біль. Якщо біль не проходить навіть після відпочинку, це може вказувати на переродження тканин та інші ускладнення. Частим явищем є посттравматичний артроз, що виникає внаслідок механічного пошкодження. Зокрема, це запалення кульшового суглоба. Якщо людина терпить біль чи неправильно лікується, за 3-5 років її можуть поставити перед фактом необхідності операції – заміни суглоба штучним. У нашому медичному центрі за допомогою методів відновлення навіть задавнені проблеми з кульшовими суглобами успішно лікують без хірургічного втручання.

Нерідко при зміні погоди чи в міжсезоння людину турбують старі травми. Як допомогти у таких випадках? Таке трапляється, коли травма задавнена

24

червень 2014

чи до кінця не вилікувана. Починається запальний процес, через це організм і реагує на погоду. Цей стан обов’язково потрібно лікувати. Хочу застерегти: не варто терпіти біль! Сам фактор його наявності свідчить про те, що суглоби деформуються. І чим довше людина тягне з лікуванням, тим важче їй потім допомогти. Наприклад, при травмі можливий спазм м’язів, який, у свою чергу, може спровокувати варикоз і хронічний набряк. Здавалося б, просто вдарився, а страждає і судинна система.

Чула, що з віком міжхребцеві диски і суглоби зношуються, так би мовити, старіють. Ця проблема стосується всіх людей чи виникає при певній роботі або захворюванні?

саме його потреб.

А які особливості голкотерапії?

Звичайно, зі старінням організму зношуються і суглоби. Це природний процес. Але коли у ще молодої людини виникає біль і скутість рухів - це називається прискореним старінням і вимагає лікування.

Голкотерапія сприяє покращенню обмінних процесів в глибоких структурах організму. При лікуванні травм ця процедура дозволяє зняти спазм і покращити кровопостачання.

Факторів дуже багато: малорухливий спосіб життя, спадковість, харчування та багато іншого. У активної людини міцніші кістки, суглоби і зв’язки. Але стан опорно-рухового апарату потрібно контролювати. У нашому реабілітаційному центрі, окрім відновлювального лікування, використовуємо і метод комп’ютерної діагностики, яка дозволяє оцінити стан опорно-рухового апарату, а значить, і здоров’я усього організму. За допомогою комп’ютерної діагностики, із врахуванням усіх особливостей організму пацієнта, розробляється індивідуальна програма лікувального фітнесу. Навантаження розподіляється таким чином, щоб слабкі м’язи працювали, а перенапружені – розслаблювалися. Лікувальний фітнес успішно застосовується при відновленні після травм.

Не секрет, що абсолютно здорових людей не буває. Кожен має якесь захворювання, просто воно до пори до часу не дає про себе знати. Для тих, хто займається спортом, фітнесом, раджу пройти комп’ютерну діагностику, щоб визначити слабкі місця організму, і рівень навантажень корисний для вашого тіла. На основі результатів діагностики призначається відповідний лікувально-профілактичний комплекс.

А від чого суглоби швидко старіють?

Які ще методи лікування застосовуються у «Вітамеді»? Чи є протипокази?

Наші методи природні і жодним чином не шкодять організму. Успішно застосовуємо гомеопатичні ліки, голкотерапію, мануальну терапію, спеціальні масажі. Кожному пацієнту лікування призначається індивідуально, із врахуванням

Чи є якісь профілактичні методи для підтримання здоров’я опорно-рухового апарату?

А як залишатися бадьорим і життєрадісним?

Перш за все, жити активно. Сидячий спосіб життя перевантажує хребет, від цього страждають і внутрішні органи, сповільнюються обмінні процеси в організмі. В здоровому тілі здоровий дух – радість життя. За законами Тибету, як людина прожила день, так вона проживе і все життя. Тому не відкладайте час, щоб зайнятися собою. Бережіть своє здоров’я уже зараз. Адже воно найцінніше.

м. Луцьк, пр. Волі, 66а/229. Консультація за тел.: 050-92-42-608 095-45-67-209, 71-66-23 www.vitamed.lutsk.ua, Ліц. АГ № 570156


Здоров’я

www.avtomix.net

ФІЛОСОФІЯ ЗДОРОВ’Я: РОЗДУМИ ЛІКАРЯ Понад 29 відданих медицині років я замислююся над тим, як зробити людину здоровішою і стійкішою до стресів. Сучасні умови негативно впливають на стан здоров’я. Людський імунітет з кожним поколінням стає слабкішим, а організм - вразливішим. Поняття «здоровий спосіб життя» - це комплекс чинників, що поєднує елементи фізичної, психічної, соціальної і духовної сфер здоров’я. Фізичне здоров`я включає індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, перебіг фізіологічних функцій організму в різних динамічних умовах, довкілля, спадковість, рівень фізичного розвитку органів і систем організму. Психічне здоров’я - індивідуальні особливості психічних процесів і властивостей людини (поведінка, збудженість, емоційність). Психічне здоров’я пов’язане зі специфікою виховання, мислення, характеру, здібностей, що формують відповіді-реакції на життєві ситуації та стійкість до стресів. Соціальне здоров’я опирається на економічний базис суспільства, стосунки людини з сім’єю, організаціями, з якими створюються соціальні зв’язки. Чим вищий рівень розвитку головних сфер суспільного життя – економічної, політичної, соціальної, духовної - тим вищий стан здоров’я людини. Як приємно бачити, що наша медицина все частіше повертається до духовності. І це не тільки каплички в лікувальних закладах, а і відповідне ставлення до хворого зі сторони медиків. Ми боремося з хворобами, а часто - просто з невмінням чи небажанням людини самоорганізуватися, долати стреси, налаштовуватися на позитив. Наші ліки – це переконливі слова і впевненість. Ну і, звичайно, призначення фітокомпозицій, що є у арсеналі «Зеленої планети». Недаремно сказано: якщо людина «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА ЗЕМНОЇ» пр. Грушевського, 27 тел. (0332) 23 44 71 (050) 158 86 86

вийшла від лікаря не оздоровлена – це не лікар. Оздоровлення словом, власним прикладом, впевненістю, вірою – ось що ми повинні нести людям. Здоров’я – це не лише відсутність хвороби. Ще - світлий розум, чисті помисли і правильні дії, взаємодія духовного, тілесного та психологічного станів. Зберігати психологічну свободу – це відвертання розуму від шкідливих і злих помислів. Тілесна свобода – це дотримання розумної дієти, прийом оздоровчих та лікувальних засобів, фізичні вправи. В українських народних традиціях є дуже багато факторів, що використовувалися для оздоровлення. Це загартовування, духовне зцілення через молитву, паломництво, водні процедури, сонячне проміння, цілющі рослини. Саме цілюща сила рослин використовується у ліках «Зеленої планети» - у розумному поєднанні з основами філософії здоров’я. Крім цього, відновлення народних методів оздоровлення сприяє вихованню у молодого покоління національної самосвідомості, духовності, моралі, збереженню національної гордості, формуванню навичок раціонального способу життя, використання власного здоров’я та вміння посилювати функціональні резерви. Сьогодні існує проблема створення певної програми для здорового способу життя людини. І ось тут ми, фахівці, медики «Зеленої планети», несемо ідеологію взаємозв’язку здоров’я особистості зі здоров’ям духовним, фізичним та психічним. Доброго Вам здоров’я!

ЗЕЛЕНА

ПЛАНЕТА ЗЕМНОЇ

МЕДОВИЙ МАСАЖ

Медовий масаж – хороший засіб для підтримки відмінного стану організму при різноманітних стресах, перевантаженнях. Він забирає втому і надає легкості, відчуття польоту.

Основна ціль медового масажу - це очищення енергетичних каналів, підкріплення при захворюваннях хребта, дискомфорті суглобів, енергетична підзарядка для внутрішніх органів та власне тіла. Для масажу потрібний натуральний мед - квітковий, липовий або інший, без будь-яких домішок і, звичайно, щоб не засахарився. Як доповнення, у мед можна додавати ефірні масла: лимонне, апельсинове, мандаринове, грейпфрутове, масло ялівця, евкаліпту, лаванди, петит-грейна. Після медового масажу збільшується енергійність, життєдіяльність, фізична легкість, зникають відчуття хворобливості. Медовий масаж рекомендується при застуді, кашлі, а при радикуліті він просто необхідний. Також цей масаж має дуже хороші антицелюлітні властивості. Посилюючи кровообіг у глибоких шарах шкіри та м’язових волокнах, він сприяє покращеному насиченню внутрішніх органів та тканин. Мед виділяє біологічно активні речовини, абсорбує шлаки та токсини, сприяє швидкому виведенню їх з організму. Шкіра після подібної процедури стає шовковистою, еластичною, розгладжуються підшкірні кірочки, та покращується загальний стан організму. Після завершення масажу треба прийняти душ, щоб змити залишки меду. Відпрацьований мед є токсичним. Також необхідно випити стакан теплої води або зеленого чаю. Тривалість такого масажу зазвичай близько двох годин. Курс 10 - 15 сеансів. м. Рівне, вул. Лісовської, 5, 2-й поверх (приміщення оздоровчого центру «Купала») моб. (050) 435-27-26, (093) 380-19-08 червень 2014

25


Фото

www.avtomix.net

Від хвороби, від помсти, страшної війни, Від пустих і бездумних ідей,

Ми кричати всім світом сьогодні повинні: «БЕРЕЖІМО СВОЇХ ДІТЕЙ»

26

червень 2014


www.avtomix.net

Фото

червень 2014

27


Здоров’я

www.avtomix.net

СОНЦЕ – НА ЗДОРОВ’Я! Спеціалісти говорять, що захищати очі потрібно з раннього віку. Більше того, вони стверджують, що 40 хвилин, проведені дитиною на яскравому сонці без сонцезахисних окулярів, шкодять зору так, як 2 години перед телевізором. Навіть існує думка, що більшість проблем із зором у дорослому віці – це наслідок нехтування захистом для очей у дитинстві та юності! З якого ж віку «ощасливити» дитину сонцезахисними окулярами? Звичайно, можна їх придбати і для дворічного малюка. Але готуйтеся, що він буде сприймати окуляри як іграшку – надовго точно не вистачить. Звичайно, є й винятки. Якщо ваша дитина і у «ніжному» віці розуміє, що це не забавка – чому б і не купити? Практика показує, що оптимальний вік для покупки сонцезахисних окулярів – це 3-4 роки. Дитина стає більш відповідальною, «відривається від маминої спідниці», багато рухається і знаходиться на відкритому просторі.

Як обрати «правильні» окуляри для дитини? Літо – щаслива і безтурботна пора, особливо для діток. Що може бути кращим від веселих ігор на свіжому повітрі? Користь сонячних ванн для дитячого організму складно переоцінити. Але надлишок сонця – все ж не дуже добре. Тому, збираючись у спекотний день на прогулянку з дитиною, ми не забуваємо про панамку і сонцезахисний крем, правда? А чи потрібні малюкам окуляри від сонця?

Повірте, колір, фасон і ціна – далеко не найважливіші критерії вибору. В першу чергу, треба звернути увагу на якість і властивості лінз. Головна їхня функція – захищати очі від ультрафіолету. Одягаючи на малюка затемнені окуляри без УФ-фільтра, ви робите його оченята дуже вразливими. Зіниця через малу інтенсивність світла розширюється, і до сітківки проникає ще більша кількість ультрафіолету. Тому обов’язково дивіться на маркування окулярів. Забарвлення лінз має бути рівномірним, інакше очі будуть втомлюватися. І уникайте яскравих стекол – вони дуже шкідливі для дітей. Зокрема, носіння рожевих окулярів негативно впливає на психіку маляти, чер-

воний спектр спотворює кольори, а синій взагалі може призвести до опіку очей. Офтальмологи рекомендують обрати лінзи сірого або коричневого кольору, але не занадто темні. Оптимальний для дитячих окулярів матеріал – полікарбонатний пластик. Зверніть увагу, з чого виготовлена оправа – вона повинна бути гіпоалергенною і безпечною. Найкращий вибір – якісний пластик з металевою вкладкою. Повністю металева оправа може викликати у дитини алергічну реакцію. Щодо форми окулярів немає жодних обмежень - купуйте те, що подобається дитині. Але придивіться, чи зручно їй в окулярах. Малюки багато рухаються, тому

Mega

ОПТИКА

м. Луцьк вул. Кравчука, 17

тел. 0332 28-49-88 червень 2014

18

моб. 099-261-08-18 моб. 066-028-48-89

важливо, щоб сонцезахисні окуляри добре «сиділи», не сповзали на ніс і не злітали при кожному повороті голови. При покупці одягніть окуляри на дитину і попросіть покрутити головою в різні сторони, нахилити її вниз. Ну і зрозуміло, що дитячі окуляри повинні бути міцними – мало хто з малюків відмовиться погнути їх в різні сторони чи й спробувати на зуб. Вибір сонцезахисних окулярів для дітей – справа серйозна, адже мова йде про здоров’я. Не купуйте їх на ринку чи вуличній розкладці – навряд чи вам там дадуть гарантію якості. Найкраще обрати спеціалізовані магазини оптики, які пропонують сертифікований і якісний товар.

Окуляри Кольорові контактні лінзи Контактні лінзи та аксесуари Сонцезахисні окуляри Консультації лікаря Комп’ютерна діагностика Окуляри для роботи за комп’ютером Окуляри блу-блокер для водіїв


www.avtomix.net

про стоматологiю i не тiльки... Зуби даються людині безкоштовно два рази в житті. На третій за них треба платити...

Завжди дивує, коли, здавалося б, освічені люди задають дивні запитання... Ось і нещодавно одна знайома поцікавилася: “А що, молочні зуби треба лікувати? Навіщо? Все одно ж випадуть...” А ви як гадаєте: молочні зуби – важливий етап розвитку чи тимчасове явище? Особисто я, як спеціаліст, твердо переконана: природу не обдуриш. А невеликими засобами вона досягає великих ефектів. Тому якщо молочні зуби передбачені, значить, вони необхідні, саме такі і саме у такому віці. Це неодмінний етап розвитку дитини, і не варто ним нехтувати. Недбалість батьків у цьому питанні може завдати суттєвої шкоди здоров’ю малюка у майбутньому. По-друге, нам важко уявити, наскільки в дитячому організмі все взаємопов’язано. Все велике складається з малого – і це закон життя. Зачатки постійних зубів знаходяться безпосередньо під молочними, тому інфекція у молочному зубі негативно впливає на постійний. Як наслідок, він з’являється уже слабким і пошкодженим. Потім не нарікайте, чому у вашої дитини такі погані зуби... А ще дитячий організм дуже вразливий для будь-яких токсинів і мікробів. Каріозний зуб як джерело інфекції може стати причиною неполадок у здоров’ї – від хронічних хвороб горла до серйозних проблем з внутрішніми органами.... Небажана перспектива, чи не так? Як не дивно звучить, від здоров’я молочних зубів залежить і психологічне благополуччя дитини у майбутньому. Адже кожному з нас так важливо бути привабливим і подобатися! Рівні красиві зуби і сяюча посмішка у дорослого неможливі без повноцінного догляду за молочними зубами у дитинстві. Лікувати чи не лікувати дитині молочні зуби – рішення за Вами. Але вирішуйте з розумом і думкою про майбутнє. Бережіть дитячу посмішку. І хай наші діти будуть здоровими.

завжди Ваша, Ярина Куцик м. Луцьк стоматологIя вул. Г.-Артемовського, 7/10 Ярини Куцик тел. роб.: 72-42-24 моб.: 050 535-21-74 Ліцензія МОЗ України серія АВ 565969 від 16. 09. 2010 р. червень 2014

29


Нашi дiти

www.avtomix.net

МАМА, ТАТО, Я – ПРОСТО КОПІЯ? Чому деяким батькам так важливо, щоб дитина була схожою на них у всьому - аж до найменших дрібниць? У сучасному світі в дітей є стільки можливостей, скільки їхні батьки не мають і в 30 років. Мами і тати радіють, проголошуючи еру забезпеченого, щасливого дитинства, а психологи намагаються зрозуміти, добре це чи погано - бути маленькою копією свого тата чи мами. МИ З ТАМАРОЮ ХОДИМО ПАРОЮ

Сучасний тренд - коли дитячий одяг повністю копіює дорослий. Пам’ятаєте знамените фото Бреда Пітта з малюком Ноксом на руках, зроблене у японському аеропорту? І тато, і крихітка син були в сірих футболках, джинсах і абсолютно однакових кепках. Приблизно в цей же час Пітт поділився враженням від батьківства з одним із британських журналів: «Син дуже схожий на мене! Він обожнює музику, яка подобається мені». Син Девіда Бекхема носить такий же ірокез, як і його таточко. Сінді Кроуфорд уважно стежить за гардеробом своєї 12-річної Кайї, і частенько мама і донька прогулюються в абсолютно однакових комплектах. У декого такий підхід викликає гнів: подивіться-но, дитину наряджають під колір нових туфель!!! У ліберально налаштованих людей - усмішку розчулення. Багато хто прагне наслідувати зірковий приклад. На вулицях міст зустріти мам і дочок, одягнених і зачесаних однаково, не так вже й складно. 30

червень 2014

ВЕСЬ У БАТЬКА

Деякі батьки не зупиняються на виборі одягу і йдуть далі - в сферу талантів і творчих прагнень дитини. А може, своїх? Та ж Кайа Кроуфорд вже робить перші, але досить упевнені кроки в модельному бізнесі: у 10 років вона відкривала показ дитячої колекції Versace. Настільки ж завидною кар’єрою може похвалитися семирічна донька Наталії Водянової Нева - на її рахунку кілька фотосесій для модних журналів та участь у показах. Але, мабуть, ніхто не досяг таких вершин, як Уілл Сміт – його діти співають, пишуть музику, танцюють, шиють одяг, знімаються у кіно і гастролюють по світу. Загалом, роблять те ж саме, що їх талановитий тато, тільки у більш ранньому віці і під чуйним батьківським керівництвом. Нагадаємо, Джейдену 15 років, доньці Віллоу – 13, обоє давно переведені на домашнє навчання. Сам Сміт вважає такий підхід ідеальним: він дозволяє дітям бути не як усі і дає можливість спробувати себе в різних сферах. З одного боку, це суперкорисний і цікавий для дитини досвід, з іншого - дітлахи ризикують залишитися самотніми, бо знайти однодумців, здатних розділити їхні переживання, вкрай складно. В одному з інтерв’ю Джейден сумно зауважив, що у нього немає друзів серед однолітків, тому що йому з ними просто «немає про що говорити», і що не представляє своє життя іншим - без гастролей і кінопрем’єр. Варто згадати і про спорт: часто мами приводять трирічних нащадків на лід, не питаючи, хочуть вони кататися чи ні. І діти займаються за таким графіком, від якого завив би будь-який дорослий. Те ж саме відбувається на різних конкурсах типу «Ало, ми шукаємо таланти»: дитину


Особистий простір

www.avtomix.net

занурюють у зовсім доросле середовище з конкуренцією, злісними поглядами, жорстким таймингом і великою відповідальністю. Загалом, питання в тому, наскільки це близько малюкові і чи є у нього вибір - хай не в 3 роки, але хоча б у 7 чи 10, коли він зможе аргументувати свої «хочу » і «не буду». Відомий психолог Міхай Чіксентміхайі вважає, що дітям для самопізнання потрібно самостійно на щось зважитися і самостійно від чогось відмовитися. А доки сучасні батьки приносять їм на блюдечку все, аж до стилю в одязі, життєвих сценаріїв і гіпотетичної кар’єри, діти не можуть подорослішати.

ПІЗНО ТІЛЬКИ НІКОЛИ... Суспільство окреслює нам цілі у вигляді посади, зарплатні, житла, машини, і спонукає до тяжкої праці, щоб досягнути цього. Будемо відверті:

УСПІХ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ ПРЯМО ПРОПОРЦІЙНИЙ КІЛЬКОСТІ ЇЇ ЖИТТЄВОЇ ЕНЕРГІЇ успіх відчуваєш тоді, коли в тебе все вдається. Проте успішне життя - це не обов’язково виснажлива праця. Коли людина має високі цілі, плани і вірить, що в неї достатньо сил досягнути мети, кожний день наповнений і радісний. Успіх в житті людини прямо пропорційний кількості її життєвої енергії. Слабкі люди не здатні на великі справи. Ось чому так важливо займатися саморозвитком і підтримувати свою енергію в тонусі. Ми живемо у небувалому темпі. Для того, щоб відчувати життя на кінчиках пальців, недостатньо просто пливти у попутньому напрямку.

НЕ МАВПУВАТИ!

Найкраще, на думку фахівців, діти навчаються на особистому досвіді. Але варто пам’ятати, що авторитет дорослого для дитини настільки великий, що вона приймає за правило все, що той робить (навіть якщо це свідомо неправильні дії). Тому власне ви повинні демонструвати бажану поведінку в повсякденному житті. Навчіться приймати свою дитину такою, якою вона є. І не заважайте їй насолоджуватися дитинством - коли можна скакати по ліжку, малювати на стінах і носити піжаму в червоний горошок з зеленими шкарпетками, не зважаючи, що про це думають її батьки.

Що потрібно для відчуття гармоніі, щастя, успіху?.. Потрібні ви самі, ваші знання, вміння, навички. «Майстер потрібен не для того, щоб навчити тебе істині, він є для того, щоб нагадати, що істина в тобі». Розвиток особистості починається з роботи над собою. Тому інвестиції у себе вважаються найвигіднішими. Відвідування тренінгів, семінарів, майстер-класів - все це надихає на досягнення. Чи більше знань і досвіду людина інтегрує у свою

«МАЙСТЕР ПОТРІБЕН НЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НАВЧИТИ ТЕБЕ ІСТИНІ, ВІН Є ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НАГАДАТИ, ЩО ІСТИНА В ТОБІ». працю, життя - тим якіснішим стає смак і рівень цього життя! Психолог, бізнес- тренер, коуч Софія Воронцова

т. 067 108 31 98, ksv_uspeh@ukr.net ФАКТ 1 . Чим спокійніше виглядає людина, тим рідше інші люди їй суперечать. Навпаки, людина, яка відстоює свою точку зору з запалом, ризикує зустріти добре аргументований і шалений опір.

ФАКТ 2. Магазини

мають цілий арсенал психологічних вивертів. Наприклад, відомо, що , змінивши цінник з «Персик - $ 0.25/штука» на «Персик - $ 1/4 штуки», можна збільшити продажі рівно вполовину .

ФАКТ 3 . У незнайомому місці більшість людей робить поворот направо . Тому , якщо ви не хочете опинитися в натовпі або стояти довго в черзі , йдіть наліво або займайте ту чергу , що лівіше. червень 2014

31


Нашi дiти

www.avtomix.net

Розвиваємо

здібності

ВСІ БАТЬКИ МРІЮТЬ, ЩОБ ЇХНЯ ДИТИНА БУЛА БЛАГОПОЛУЧНОЮ І ЩАСЛИВОЮ. АЛЕ НЕ ВСІ ЗНАЮТЬ, ЩО БАГАТО В ЧОМУ МАЙБУТНЄ МАЛЮКА ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД НИХ. АДЖЕ ПО СПРАВЖНЬОМУ УСПІШНОЮ Є ТА ЛЮДИНА, ЩО ЗАЙМАЄТЬСЯ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ПРИРОДНІ ЗДІБНОСТІ. Кожна дитина з пелюшок – уже особистість з певним характером і задатками. Це підтвердить кожна мама. А ось яким малюк виросте – залежить саме від дорослих. Уже в перші місяці життя дитини, спостерігаючи за нею, можна визначити, який спосіб засвоєння інформації – візуальний, слуховий чи тактильний - для неї пріоритетний. Це треба враховувати при виборі методики подальших занять. В перші місяці життя формуються зв’язки між клітинками головного мозку. Тому саме у цей час закладаються майбутні інтелектуальні здібності малюка. А пізнає навколишній світ він через дотики. Тому частіше беріть свою дитину на руки – тактильні відчуття, які отримує маля при спілкуванні з батьками, допомагають йому розвиватися. Перші іграшки мають бути фактурними – зробленими з різних матеріалів. Для дитини віком від 6 місяців можна змайструвати забавку самостійно міцно пришити до цупкого матеріалу ґудзики різної форми і розміру. Малюк, бавлячись з ними, розвиватиме дрібну моторику, від якої, як відомо, напряму залежить розвиток мови і мислення. Частіше розмовляйте зі своєю дитиною. Так-так, навіть з новонародженою! Це тільки здається, що вона нічого не розуміє. Насправді діти з перших днів «опрацьовують» отриману інформацію, відкладаючи її в глибини підсвідомості. Тому, коментуючи своєму тримісячному малюку все, що відбувається навколо, ви робите йому неоціненну послугу. Головне – не сюсюкайте, вимовляйте слова правильно і чітко. Через кілька років винагородою Вам буде багата і гарна мова вашої дитини. Вік до 3-х років – найкращий для розвитку пам’яті. Розповідайте малюкові коротенькі віршики, читайте йому дитячу літературу. Зазвичай дитина починає проявляти зді32

червень 2014

бності до чогось у віці 4-5 років, рідше – з 3-х. Тому період від 3 до 6 років дуже важливий. В основі розвитку здібностей лежать природні задатки. Як же визначити, якими талантами наділена ваша дитина? І знову ж таки, на допомогу прийде спостереження. Проаналізуйте, чим полюбляє займатися ваша

малеча. Спостерігаючи за малюком, батьки можуть скласти загальне уявлення про його можливості. Особливості дитини добре розкриваються у грі. Придивіться, якими іграшками любить бавитися ваш малюк і як він з ними грає. Частіше грайте у рольові ігри – в лікаря, перукаря, будівельника тощо.

ЯКІ СХИЛЬНОСТІ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ У ДОШКІЛЬНЯТ? ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ. Дитина спостережлива і

допитлива, задає багато питань. Має дуже хорошу пам’ять і зазвичай знає більше, ніж її однолітки. Швидко і легко навчається.

МУЗИЧНІ. Із задоволенням слухає музику різних жанрів. Легко запам’ятовує мелодії на слух і так само легко їх відтворює. Часто і з задоволенням співає, навіть коли про це не просять.

ХУДОЖНІ.

Малює все, що бачить, і всім, що трапиться під руку. Прагне прикрасити будинок або обдарувати всіх своїми «витворами». Із задоволенням ліпить, намагається скомбінувати різні матеріали.

ЛІТЕРАТУРНІ.

Дитина дуже любить, щоб їй читали. Рано навчилася читати сама. Легко переказує прочитане. Запам’ятовує, на чому зупинилися, читаючи книгу. Вміє і любить щось розповідати, часто фантазує, але доводить свої розповіді до логічного кінця. Із задоволенням і емоційно переповідає побачене.

АРТИСТИЧНІ.

Легко і невимушено виступає перед великою аудиторією. Прагне, щоб її виступ викликав похвалу і захоплення. Часто замінює слова мімікою, жестами. Наслідує улюблених героїв і артистів. Дуже емоційна.

ТЕХНІЧНІ.

ЇЇ улюблені іграшки - машинки, механізми, конструктори. Намагається самостійно відремонтувати зламану іграшку. Цікавиться роботою домашньої побутової техніки і татовими інструментами. Любить малювати машинки, техніку.

СПОРТИВНІ. Дитина непосидюча, увесь час

рухається. Активний учасник всіх рухливих ігор. Швидко вловлює основні моменти гри. Легко управляється з м’ячем, роликами, велосипедом. Не боїться ніяких перешкод на шляху. Недовго засмучується з приводу розбитих колін. Має відмінну координацію та вміння тримати рівновагу. Не пропускає жодного спортивного снаряда або сходів і гірок дитячих майданчиків. Часто буває лідером серед однолітків.

При вихованні всесторонньо розвиненої особистості важливо приділяти увагу розвитку таких життєво необхідних рис характеру, як наполегливість у досягненні мети і впевненість у власних силах. І пам’ятайте: подальша успішність вашої дитини залежить саме від Вас, батьків. Зростаючи в атмосфері любові і турботи, малюк неодмінно розкриє всі грані свого таланту.


Краса

www.avtomix.net

КРЕАТИВНІ АВТОПОДОРОЖІ З ДІТЬМИ: поради від художньої студії «Вулик»

Напередодні літніх канікул батьки доволі часто починають планувати сімейну відпустку. Сучасний туристичний ринок пропонує безліч цікавих можливостей, але для подорожей з дітьми найбільш комфортним і доступним є автотуризм. Поїздки автомобілем не обтяжать сімейний бюджет, а також дозволять батькам і малечі весело провести час разом, не відволікаючись на надокучливі щоденні турботи. В дорозі можна придумати безліч веселих занять: роздивлятися мінливі пейзажі, рахувати хмаринки, машини і дерева, грати в слова та цифри, розказувати вірші і співати пісні, слухати аудіо-книги (для діток можна підібрати казки) і багато іншого. Щоб зробити подорож цікавішою, можна запропонувати юним туристам трохи помалювати разом. Для цього потрібно завчасно приготувати олівці, ручки і фломастери, а також альбоми

або блокноти з твердою палітуркою. Малювання краще запланувати на першу половину дня, щоби художники-початківці працювали при хорошому освітленні. Для найменших малюків можна купити спеціальні розмальовки, які допоможуть весело та пізнавально провести час в дорозі. Дослідження вказують на неабияку користь малювання для розвитку дитини: під час даного виду творчості використовуються одночасно права і ліва півкулі мозку, що сприяє формуванню зв’язків між ними. Малюк вчиться виражати свої почуття і опановувати емоції, тому психологи часто використовують олівець і фарби в роботі з гіперактивними дітьми. Розвивається вміння візуально обробляти інформацію, а також сприймати і пізнавати світ творчо. Дитина знайомиться з досягненнями сучасного мистецтва та класичними роботами і формує свій власний художній смак. Малювання розвиває фантазію,

просторовий інтелект, і, крім того, може стати новим цікавим способом для самостійного відпочинку дитини. Художня студія «Вулик», яка нещодавно відкрилася в Луцьку, допоможе дітям та підліткам від 4 до 16 років розвинути творчі здібності, реалізувати сміливі ідеї, а також чудово провести вільний час. Молодіжний колектив викладачів легко знаходить спільну мову як з малюками, так і з старшими школярами, орієнтуючись на особливий підхід до кожної дитини. В художній студії панує дружня атмосфера, а дітям страшенно подобається займатися на яскравих і дуже зручних мольбертах, схожих формою на чудернацьких котів.

Команда художньої студії «Вулик» бажає вам чудово і незабутньо відпочити цього року, а також насолоджуватися кожною хвилиною сімейних подорожей! Адреса: м. Луцьк, вул. Глушець, 49 Телефон: (066) 6949599 Художня студія «Вулик» В контакті: https://vk.com/artvulyk червень 2014


Особистий простiр

www.avtomix.net

10 ОЗНАК КУ-КУ,

АБО ПЕРЕВІР СВОЇ ШАНСИ НА ПРОЛІТ НАД ГНІЗДОМ ЗОЗУЛІ

ТВОЄМУ ВОЛОХАТОМУ ПРЕДКУ ГОЛОВА БУЛА ПОТРІБНА, ЛИШЕ ЩОБ НЕЮ ЇСТИ. ДЛЯ ВИЖИВАННЯ, ПОПУЛЯРНОСТІ У САМОК І ГАРНОЇ КАР’ЄРИ НА НИВІ ПОЛЮВАННЯ ТРЕБА БУЛО ЛИШЕ МІЦНЕ ТІЛО. ВОНО Ж, ДО РЕЧІ, І ОТРИМУВАЛО БІЛЬШІСТЬ УДАРІВ ДОЛІ. АЛЕ ТАК БУЛО КОЛИСЬ. ТЕПЕР РАДОЩІ ЖИТТЯ МАЛО ЗАЛЕЖАТЬ ВІД М’ЯЗІВ. ГОЛОВНЕ ЗНАРЯДДЯ, ЯКИМ ТИ ПРОБИВАЄШ СОБІ ДОРОГУ ДО БЛАГОПОЛУЧЧЯ, - ГОЛОВА. АЛЕ, НА ЖАЛЬ, НА ЦЬОМУ ШЛЯХУ Є БАГАТО ШАНСІВ ЦЮ САМУ ГОЛОВУ РОЗБИТИ. СЬОГОДНІ БІЛЬШІСТЬ УДАРІВ СИПЛЕТЬСЯ НЕ НА М’ЯЗОВИЙ КОРСЕТ, А НА ПСИХІКУ ЛЮДИНИ. А ШРАМИ НА НІЙ ТОЧНО НЕ ПРИКРАШАЮТЬ. ЗА ОЦІНКАМИ ВСЕСВІТНЬОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, ДО 20-25 % НАСЕЛЕННЯ ЗЕМЛІ СТРАЖДАЮТЬ ТИМ ЧИ ІНШИМ ПСИХІЧНИМ АБО ПОВЕДІНКОВИМ РОЗЛАДОМ. І НЕ ФАКТ, ЩО ТИ НЕ ВХОДИШ В ЦІ ЧОРНІ СПИСКИ...

Під «поведінковими і психічними розладами» розуміють найрізноманітніші відхилення від нудної норми - від невинних дивацтв до конкретного «ку-ку», коли ти вранці приходиш на роботу в костюмі Дарта Вейдера і вимагаєш від генерального директора передати базу повстанців під твій контроль. Фокус в тому, що «дивацтва», якщо ними вчасно не зайнятися, можуть перерости у повне руйнування особистості. Лікаря ми тобі, звичайно, не замінимо і діагноз не поставимо, але одну важливу справу зробимо - покажемо найочевидніші для непрофесійного ока прикмети проблем з головою. Якщо знайдеш у себе симптом із нашого списку (або навіть два) - швидше йди до психіатра або психотерапевта. Поки ж читай і думай. 34

червень 2014

СИМПТОМ 1. НАСТРІЙ НА НУЛІ

Загалом, настрій - штука досить міцна. Але трапляється, що раптом ти, сам того не бажаючи, починаєш заводитися, як хороша машина, з півоберта. Трохи щось не по-твоєму - настрій падає нижче плінтуса, і ти не тільки не намагаєшся його підняти, а навпаки, продовжуєш шукати конфлікту і скандалу. І взагалі-то відчуваєш, що поводишся, як дурень, але зупинитися не виходить. Можеш втішати себе тим, що це стрес, що працюєш, як віл і що все мине. А можна тверезо поглянути на речі: у тебе невроз. Це саме те, що починається з постійних стресів, а призводить до того, що від будь-якої дрібниці ти злітаєш з котушок. Нелікований невроз з великою часткою імовірності призведе до повної втрати працездатності, та й людей, охочих проводити з тобою час поза роботою, явно поменшає. Замість них твоїми супутниками стануть панічні атаки, серцебиття, тремтіння в руках, нетверда хода, неконтрольовані страхи, пітливість, а також проблеми з потенцією, тиском і постійна втома. Запущений невроз лікувати досить складно.


Особистий простiр

www.avtomix.net

СИМПТОМ 2. МОДНИЙ ВИРОК

Якби у психічно хворих була уніформа, виглядала б вона ну дуже ошатно - максимум яскравих та непоєднуваних фарб і візерунків. Потяг до такого одягу свідчить, що у людини, швидше за все, проблеми не зі смаком, а з головою. Скажеш, творчі особистості? Сам знаєш, скільки серед них людей з дивацтвами (інакше кажучи, з діагнозами). До того ж, одна справа, якщо, як новорічна ялинка, одягається модний художник, інша - якщо такі наряди раптом з’являються в гардеробі твого друга-програміста. Тут, можливо, йдеться про шизофренію, головні прояви якої - розщеплення особистості і постійні спроби виділитися з натовпу. При так званій «простій» формі шизофренії галюцинацій і марення у людини ще немає. Але дивна і нетипова поведінка, втрата колишніх інтересів або незвичайні нові, бідна мова - достатня прикмета того, що в голові пацієнта щось відбувається. Що саме? Розібратися повинен лікар. Шизофренія - найпоширеніше психічне захворювання, яке має купу варіацій. На думку психіатрів, якщо вчасно помітити недугу, її можна буде контролювати, і людина буде жити і працювати практично так само, як здорова.

СИМПТОМ 6. СПАДКОВИЙ ПСИХ

Шизофренія - спадкова хвороба. Не лінуйся намалювати своє генеалогічне древо і перевірити його на предмет гнилих гілок: чим більше таких (навіть якщо це не прямі родичі), тим вищі шанси захворіти у тебе. Є різний перебіг хвороби. Буває «ураганний», коли людина за кілька років деградує. А ще в когось дивацтва з’являться аж на старості років. Рідні списуватимуть це на старечі примхи, насправді ж у людини - прогресуюча нелікована хвороба. Зауваж вона її раніше і отримай лікування, жила б і в старості у відносно тверезому розумі і загальному здоров’ї.

СИМПТОМ 3. БРУДНИЙ ПАЦІЄНТ

Немите волосся, брудний одяг, несвіжий запах - хвора людина перестає стежити за собою, і це ознака майже всіх психічних розладів. Тобто пацієнт все далі від реальності і прийнятих у ній норм.

СИМПТОМ 4. ЇДЕ ДАХ

Для водіїв їзда назло всім і повне небажання поступитися дорогою - привід задуматися. Це ж саме стосується напруженої пози за кермом, якщо, звичайно, людина не щойно отримала права. «Це страшно, але у нас контроль за психічним станом автолюбителів абсолютно відсутній. Усі довідки купуються», - стверджує лікар.

СИМПТОМ 5. РОБОТА – ВОВК

Тривожна ознака - якщо робота стає для тебе головним джерелом емоцій. Ти не можеш перестати думати про неї навіть у вихідні, а відпочинок сприймаєш не як час на особисте життя, а як неробство, намагаючись і його зайняти робочими справами. Поза роботою тобі просто незатишно, ти мало з ким спілкуєшся і все частіше ховаєшся від життя у робоче крісло. Це називається втечею від реальності. Трудоголізм може бути і симптомом психічних проблем, і причиною їх подальшого розвитку. Трудоголік працює так, що організм починає не справлятися. Йому потрібен відпочинок, але отримати позитивні емоції без головного наркотика - роботи - така людина не може. При цьому працювати так само добре, як раніше, через втому у неї не виходить, і вона намагається це компенсувати, проводячи на роботі ще більше часу. «Вищий пілотаж» трудоголіка - синдром Кароші. Це одержимість, яка може призвести до смерті від перевтоми прямо на робочому місці.

СИМПТОМ 7. РИТУАЛИ

Забув, чи виключив праску, - повернувся додому. Праска в порядку, але тепер треба подивитися в дзеркало, а потім пройти певним «щасливим маршрутом», щоб день склався вдало, дотриматися ще кількох ритуалів - і тоді все налагодиться. Нав’язливі стани та ритуали можуть бути ознаками різних психічних захворювань, але найчастіше це - симптом неврозу.

СИМПТОМ 8. ХРОНІЧНИЙ ФІЛОСОФ

Постійне штудіювання філософських праць згубне для психіки. Тому серед філософів так багато диваків. Не варто надмірно захоплюватися такою літературою, якщо не хочеш, як Ніцше, до кінця життя остаточно втратити людську подобу. Особливо шкідливо замикатися в собі, обмежуючи своє життя такими читаннями і роздумами про сутність речей. Передозування філософією називають метафізичною інтоксикацією, і вона так само шкідлива, як будь-яка інша інтоксикація. Тут можлива зворотна залежність. Як філософія може зводити з розуму, так і філософствування може бути ознакою божевілля. Наприклад, один з різновидів простої шизофренії - «філософський»: людина постійно «скочується» на малозрозумілі міркування про сенс життя.

СИМПТОМ 9. НА ЗДОРОВ’Я!

Психіатри стверджують: любиш випити - з тобою не все гаразд. «За 15 років практики я бачив всього декількох «чистих» алкоголіків, які просто отримували задоволення від пияцтва, констатує відомий психотерапевт. - У всіх інших випадках воно було не причиною, а наслідком різноманітних проблем - неврозів, депресій, фобій. Людина намагається зняти внутрішнє напруження алкоголем, але цим тільки посилює проблему». Можна змусити людину перестати пити, але від причини пияцтва це не позбавить. Це все одно, що при холері намагатися лікувати пронос. Ще гірше, якщо «під градусом» ти агресивний і не можеш себе контролювати. За самоконтроль відповідають вищі відділи мозку, і вони у тебе явно не в порядку. червень 2014

35


Шопiнг

www.avtomix.net

КУПУЄМО ОНЛАЙН:

ПОКУПКИ В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНАХ Всесвітня павутина надійно обплела всі сфери життя. Сучасний світ без інтернету уявити важко. На інтернет-просторах ми знайомимося, спілкуємося, знаходимо необхідну інформацію. І з кожним днем проводимо в онлайні все більше часу. Із розвитком технологій стрімко набирає популярності інтернет-шопінг. Купувати в інтернеті зручно і швидко. Але, незважаючи на суттєві переваги, онлайн-торгівля у багатьох викликає недовіру. Хтозна, чи не обдурять? - думаєте Ви. Однозначно, доля ризику при покупці в інтернеті є. Але ж обдурити можуть і в реальному житті… Вирішувати, звичайно, Вам. Що ж таке інтернет-магазин? По суті, це електронний каталог товарів, кожна позиція у якому супроводжується фото, ціною і коротким описом. Купити в інтернеті можна практично все: одяг, взуття, побутову техніку, їжу, запчастини… Список безкінечний... Також Ви можете обрати спосіб оплати послуги і спосіб доставки.

ЯКІ Ж ПЕРЕВАГИ ПОКУПОК В ІНТЕРНЕТІ?

означає, що Вам не треба відпрошуватися з роботи чи жертвувати вихідним днем у колі сім’ї. Купуйте у зручний для Вас час – хоч вдень, хоч вночі. Вигідна ціна. Зазвичай товари в Інтернеті дешевші, ніж у стандартних магазинах. Нижча ціна товарів пояснюється просто: інтернет-магазину, на відміну від звичайних точок продажу, не потрібно платити оренду, зарплату і таке подібне. Як всім відомо, такі витрати включаються у вартість товару. До того ж в інтернет-магазинах нерідко діють спецпропозиції, знижки і сезонні розпродажі. Зручна доставка. Ви можете замовити доставку додому або в офіс. Щоправда, це стосується лише столиці та обласних центрів. Частіше товар забирається зі складу перевізника, на пошті або у місцевому представництві інтернет-магазину.

Зручність. Можна придбати усе необхідне, не виходячи з дому. Вам не потрібно тратити час на походи по магазинах, примірку, стояння в чергах тощо. Достатньо задати в пошуку А ЧИ Є «ПІДВОДНІ КАМЕНІ» В ІНТЕРНЕТ-ТОРГІВЛІ? назву потрібного Вам товару – і його опис, ціна та наявність ОДНОЗНАЧНО, ЯК ЖЕ БЕЗ НИХ? на складі відобразиться на моніторі. Одним кліком мишки Інтернет-шопінг – це, можна сказати, «купівля відправляємо обрану річ у віртуальну корзину – і вуаля! По- кота в мішку». Ви не можете як слід оглянути річ, покупка здійснена. Що може бути зручніше? тримати її в руках. Зображення і опис товару можуть До того ж інтернет-магазини працюють цілодобово, а це не відповідати дійсності. При бажанні повернути товар або обміняти його можуть виникнути проблеми. Ще один істотний недолік – досить тривалий термін (зазвичай кілька днів) з моменту замов-

24

червень 2014

Хочете здивувати кохану людину, ділового партнера чи друзів? Бажаєте підняти авторитет в їхніх очах? Замовляйте доставку подарунків кур’єром - сьогодні це невід’ємна частина бізнес-етики в ділових кругах та чудовий приємний сюрприз для найдорожчих!

Доставка подарунків та квітів - це найприємніший вид послуг. Адже її суть - подарувати радість, приємно здивувати, зробити красивий жест, подарувати величезний заряд позитиву! Дивуйте близьких не лише на свято, а й у будні! Нехай вони посміхаються частіше!


Краса

www.avtomix.net

лення товару до його отримання. Виняток - великі міста, де знаходиться офіс або склад магазину. У такому випадку покупку можуть доставити у день замовлення. Однак найбільше лякає потенційних покупців ризик потрапити на недобросовісного продавця – отримати неякісний товар чи взагалі його не отримати.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

Не лінуйтеся перевірити всі дані компанії-продавця. Зокрема, зверніть увагу на наявність юридичної адреси та стаціонарних телефонів. Прочитайте відгуки про інтернет-магазин, в якому збираєтеся зробити покупку. Уважно вивчіть інформацію щодо доставки товару, його повернення і оплати. Поцікавтеся думкою досвідчених в онлайнкупівлі друзів і знайомих. Наступний параметр оцінки компаніїпродавця – її сайт. Він має бути виконаний професійно та якісно, мати зручну навігацію. Уважно прочитайте про гарантійні зобов’язання інтернет-магазину. Якщо Ви погоджуєтеся на відсутність гарантії, у разі виникнення проблем зможете нарікати лише на себе. Оплачувати товар краще готівкою при отриманні товару (принаймні при першій покупці). Якщо такої можливості немає, скористайтеся банківським переказом. У разі виникнення проблем з магазином у Вас на руках буде документ про сплату коштів. При покупці в інтернет-магазині укладайте договір та вимагайте чек. У договорі має вказуватися назва та місцезнаходження фірми, характеристики товару, ціна, яка включає вартість доставки та умови оплати, умови, за яких товар можна або не можна повернути, та як це зробити, гарантійні зобов’язання продавця. Згідно із положенням Закону про Захист прав споживачів, покупець може повернути або обміняти товар протягом 14 днів із дати його отримання. Щоправда, це можливо лише за наявності підтверджуючих покупку документів. Купувати чи не купувати онлайн – особиста справа кожного. Але, гадаю, спробувати варто. Адже у шаленому ритмі сучасного світу це суттєво спрощує життя.

Квiточка

ВИГОТОВЛЕННЯ ГНУЧКИХ МАГНІТІВ магніти • фото на магнітах блокноти на магніті Луцьк, вул. Глушець, 49 т. 29 29 23, 29 10-49 099 341 64 03, 096 76 20 116 art_lucky@mail.ru

ЯКІ ТОВАРИ НАЙУСПІШНІШЕ ПРОДАЮТЬСЯ В ІНТЕРНЕТІ СЬОГОДНІ ? Побутова та електронна техніка Комп’ютери та всі супутні до них товари Одяг і взуття Дитячі товари Якщо раніше складно було уявити, як можна купувати в інтернеті, то сьогодні ми бачимо, що покупка одягу через інтернет - на третьому місці за популярністю серед всіх товарів. В 2010 році частка інтернет - продажів у загальному товарообігу країни становила менше 1 %. А сьогодні вона вже 2 % і , як прогнозують експерти, до 2015 року буде становити 5 %. Для порівняння, частка інтернет-продажів у загальному товарообігу країн Європи та США сьогодні близько 15 %. Пов’язано це, перш за все, з тим, що в цих країнах досить добре розвинений інтернет. З усього вищесказаного напрошується висновок: у найближчі роки гарантовано будуть рости продажі, що здійснюються в інтернеті. А самі інтернет-продажі є і будуть одним із найбільш перспективних напрямків розвитку бізнесу.

WWW.KVITU.COM

Великий вибір живих квітів тел. 0332 28-71-71 Весільні букети моб. 099-777-77-18 Кімнатні рослини моб. 096-777-77-19 Оформлення урочистих подій Приймаємо замовлення цілодобово Квіти, що розмовляють

Дос т по м авка лиш істу е 25 грн червень 2014

25


www.avtomix.net

СЕКРЕТИ

ЗДОРОВОГО ВОЛОССЯ Продовження. Початок в попередньому номері

ПРАВИЛО 5. БАЛЬЗАМ АБО КОНДИЦІОНЕР ОБОВ’ЯЗКОВІ

Бальзам і кондиціонер закривають волосяні лусочки, роблять волосся гладким, позбавляють від статичної електрики. Завдяки їм волосся легко розчісується і піддається укладанню. Корисні компоненти цих засобів вбудовуються в структуру волосини, обволікають її плівкою, відновлюючи дрібні пошкодження, створюють захисний бар’єр, що перешкоджає агресивному впливу зовнішнього середовища. Вони ж додають волоссю того самого блиску і шовковистості. Для багатьох виробників слова «бальзам» і «кондиціонер» стали синонімами. Вони мають однаковий вплив на волосся, але різниця в текстурі самих засобів все ж є. Бальзам містить жири і масла в більшій концентрації, ніж кондиціонер. Саме тому бальзам краще підходить для сухого, пошкодженого волосся, а кондиціонер - для жирного. На відміну від шампуню, ці засоби потрібно вибирати не тільки залежно від шкіри голови, а й від проблем, пов’язаних з волоссям.

ФАРБОВАНЕ ВОЛОССЯ

Фарба для волосся руйнує хімічні сполуки, складові речовини і кутикулу волосини, в результаті чого вона стає ламкою. Врятувати становище можуть бальзами з вмістом силікону. Ця речовина заповнює пошкоджені ділянки волосини, вбудовується в її структуру, обволікає по всій довжині. В результаті волосся виглядає густим, блискучим і шовковистим. Також у цьому випадку добре підійде незмивний кондиціонер або бальзам (якщо тільки волосся не жирне) з вмістом протеїнів, масел і амінокислот. Він також обволікає волосся і виконує «ремонтні роботи».

НА ЗАМІТКУ: Бальзам або кондиціонер не можна наносити на шкіру голови, він покриє її жирною плівкою і порушить живлення волосся, в результаті воно стане ламким і тьмяним. Правильно наносити засіб масажними рухами по всій довжині, відступаючи 5-7 см від коренів волосся. Щоб корисні компоненти бальзаму подіяли на волосся, потрібно залишити його на голові на 3-4 хвилини, а потім ретельно змити.

СУХЕ І ЛАМКЕ ВОЛОССЯ

Для сухого і ламкого волосся вибирайте бальзам із вмістом протеїнів, амінокислот, масел, керамідів, кератину, Оmega 3. Ці речовини відновлюють пошкоджену структуру волосся, живлять його. 38

червень 2014

ЖИРНЕ ВОЛОССЯ

Жирне волосся вимагає ретельного догляду. Надмірне саловиділення порушує мікроциркуляцію, надходження


Краса

www.avtomix.net кисню до коренів волосся, і, отже, його живлення. Локони стають тьмяними і млявими, волосся починає випадати. Завдання бальзаму - скоротити виділення шкірного сала. Для цього він повинен містити такий важливий компонент, як цинк. Цей мікроелемент скорочує надмірне саловиділення, регулює діяльність сальних залоз. Нехай вас не бентежить, що в основному цинк міститься в бальзамах проти лупи, адже він до того ж має антимікробну дію.

ПРАВИЛО6. ЖИВИТЬ І ЗВОЛОЖУЄ ВОЛОССЯ

Нашому волоссю для нормального життя теж необхідне живлення і зволоження. У цьому допомагають інтенсивні засоби для відновлення волосся.

МАСКА

Концентрація корисних речовин в масці вдвічі, а то і втричі більша, ніж у бальзамі. Її потрібно робити раз на тиждень. Особливо це необхідно взимку, коли ми постійно ходимо в шапках, багато часу проводимо в опалюваних приміщеннях, у зв’язку з чим волосся швидше зневоднюється. Маски добре підживлюють і покращують структуру волосся. До їх складу входить необхідний комплекс корисних речовин, серед яких живильні масла, амінокислоти, протеїн, кератин.

СИВОРОТКА

Сиворотка поєднує в собі дію бальзаму і маски для волосся. Має легку текстуру. При її застосуванні потрібно уважно читати інструкцію з використання. Сиворотки бувають призначені спеціально для коренів волосся і для кінчиків волосся. Завдяки активним компонентам сиворотки можуть активізувати ріст волосся, зробити його міцним і еластичним, позбавити від ламкості і посічених кінців. Сиворотку можна застосовувати до декількох разів на тиждень, вона стане відмінним доповненням до маски і бальзаму для волосся.

ПРАВИЛО 7. ТЕРМОЗАХИСТ!

Стайлери, випрямлення, плойки, фен - страшні види зброї, які ніби спеціально були придумані для боротьби з красою і здоров’ям волосся. Вони висмоктують з нього всю вологу, залишаючи сохнути і чахнути. Проте відмовитися від укладок нам не під силу. У плойок і прасок є гідний супротивник - терморегулюючий спрей. Він містить активні речовини - гліцерин, пропіленгліколь, масла, які затримують вологу усередині волосини. Випаровуючись у процесі укладання, вони захищають волосся від сухості і ламкості. Тому кожен раз перед укладанням наносьте на волосся термозахисний спрей по всій довжині.

ПРАВИЛО 8

ВИБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНІ ГРЕБІНЦІ

Металеві гребінці рвуть волосся, тому від них краще позбутися. Пластикові, дерев’яні гребінці повинні бути із закругленими зубчиками.

НА ЗАМІТКУ: Для поліпшення мікроциркуляції крові та живлення волосся потрібно розчісувати як мінімум 4 рази на день. Причому робити це треба ґрунтовно - протягом 3-5 хвилин.

НА ЗАМІТКУ: Маску потрібно наносити на чисте волосся, злегка висушене рушником. Навіть якщо на флаконі написано «нанесіть на 3 хвилини», все одно потрібно залишити її на 15 хвилин, одягнути на голову банну шапочку і перев’язати голову рушником. 15-20 хвилин - саме стільки часу потрібно корисним компонентам, щоб почати діяти, а під впливом тепла вони активніше проникають в структуру волосся. червень 2014

35


Подорож

www.avtomix.net

МОТОРОШНІ МІСЦЯ СВІТУ

Продовження. Початок в попередньому номері

ОСТРІВ ПАСХИ (ЧИЛІ)

Це місце вважається одним із найбільш таємничих на планеті. Острів був відкритий у 1772 році голландськими моряками. Першовідкривачів вразило те, що місцеві жителі мали ознаки різних рас: серед них були чорно-, жовто-, червоно- та білошкірі. А ще тіла туземців були розмальовані зображеннями різноманітних птахів і звірів, хоча на острові водилися лише щури та дрібні ящірки. Місцеві жителі не мали інструментів чи навиків певного ремесла. Та що говорити, у них навіть не було нормального житла і необхідного одягу. Тому матроси були приголомшені, побачивши на острові гігантські кам’яні статуї, яких аборигени називали «моаї». Голландці не могли повірити, що ці скульптури, які сягають від 4 до 20 метрів, спорудили місцеві жителі. Тоді хто ж їх створив? Ця загадка залишається головною таємницею острова Пасхи і зараз. На сьогодні збереглося 887 таких статуй, версій виникнення яких існує чимало. Одні вірять, що це творіння рук древніх цивілізацій, інші – що ці кам’яні монументи побудували інопланетяни. Але, на думку дослідників, найбільш вірогідно, що все-таки їх створили туземці. Можливо, розмірковують вчені, багато років тому з місцевим населенням сталася якась біда, що призвела до деградації і нівелювання цивілізації. Може, це кара за якісь гріхи? Дослідники острова Пасхи відзначають: складається враження, ніби люди десятиліттями працювали, а потім водночас все покинули і пішли. У каменеломнях залишилися заготовки скульптур і стародавні знаряддя праці, а готові «моаї» лежать вздовж доріг, якими їх спускали на узбережжя. Ще одна загадка – як же ці статуї переміщали? Адже їх вага сягає до 90 тонн! Місцеві легенди твердять, що «моаї» самостійно йшли на своє місце. Вчені ж спочатку припускали, що їх волокли до місця призначення. Але пізніше доведено, що транспортували цих велетнів у вертикальному положенні. А як це робили – достеменно не знає ніхто. Сучасні жителі острова Пасхи вірять, що статуї «моаї» володіють священною силою і повернуті обличчям до тієї частини світу, над якою мають владу і за яку несуть відповідальність. Правда це чи ні - невідомо. Але гігантські кам’яні велетні на масивних постаментах вражають туристів, навіюючи роздуми про містичну сутність острова Пасхи.

40

червень 2014


www.avtomix.net

ЛИСА ГОРА (УКРАЇНА)

Це історична місцевість у Києві, одне з наймістичніших місць не лише в Україні, а й в усьому світі. Згідно з народними повір’ями, на Лисій горі збиралася на шабаш нечиста сила. Дослідники підтверджують, що тут справді творилися дивні речі. Зокрема, кілька років назад археологи знайшли на горі древню яму зі спаленими церковними книгами, а неподалік – кілька обезголовлених півнячих скелетів. У народі Лису гору поділяють на три частини. Перша - Русалоччин яр. Він названий так через розташоване в ньому озеро, де, згідно з повір’ями, мешкають русалки. Друга - це Відьмин яр, де з давніх-давен сходилися на свої чорні меси шанувальники культу диявола. Найбільша частина гори - Мертвецький гай. У цій частині виявлені містичні поховання минулих століть. А ще під Лисою горою знаходиться цілий комплекс підземель, таємниці яких не відомі і донині. Це місце оповите легендами. Як розповідається в одній із них, земну кулю опоясує величезна і дуже зла змія. Місце, в якому вона кусає себе за хвіст, володіє великою енергетичною силою. І знаходиться воно якраз на київській Лисій горі. Існує ще одна версія: під час татаро-монгольської навали нападники замурували у печерах на Лисій горі киян, що намагалися від них врятуватися. Вчені ж стверджують: в цьому місці справді знаходиться дуже потужна геопатогенна зона. Напевно, тому воно притягує самогубць. На сьогодні Лиса гора – одне з улюблених місць сатаністів, язичників і прихильників магічних обрядів.

ОЗЕРО ЛОХ-НЕСС (ШОТЛАНДІЯ)

Це озеро, сховане у шотландських плоскогір’ях, є однією з найбільших прісноводних водойм Європи. А загадковості і таємничості озеру надають безліч чуток і пліток про чудовисько, яке мешкає в його глибинах. Загадка лохнесського монстра спільно з дивовижною красою цього краю приваблюють до озера безліч туристів. Міфічна істота, яку називають Нессі, стала національним символом Шотландії. Про існування цього загадкового монстра було офіційно оголошено у 1933 році. Але легенди про лохнесське чудовисько існували ще з давніх-давен. За переказами, першими, хто розповів світові про таємничу істоту в шотландському озері, були римські легіонери. Місцеві жителі увічнили в камені всіх представників шотландської фауни - від оленя до миші. Єдиною кам’яною статуєю, ідентифікувати яку римляни не змогли, було дивне зображення довгошийого тюленя велетенських розмірів. Згодом у різні роки багато очевидців свідчили, що на власні очі бачили Нессі. Чи справді в озері живе загадковий ящур, чи це плід уяви багатьох людей - і досі залишається загадкою. Містичності місцевості надають і кліматичні особливості. Вдень сонце яскраво освітлює поверхню водойми, вночі ж на озеро часто опускається густий туман, створюючи атмосферу таємничості і розбурхуючи уяву.

червень 2014


Оселя

www.avtomix.net

НАЙГОЛОВНІШЕ – ПОГОДА В ДОМІ СЬОГОДНІШНІЙ РИНОК ПРОПОНУЄ ВЕЛИЧЕЗНЕ РІЗНОМАНІТТЯ КЛІМАТИЧНОГО УСТАТКУВАННЯ. ТОМУ ЗАПЛУТАТИСЯ І ПРИДБАТИ НЕ ЗОВСІМ ТЕ, ЩО ПОТРІБНО, А ЧАСТО І ЗОВСІМ НЕ ТЕ, ДУЖЕ ЛЕГКО. НАЙКРАЩЕ РІШЕННЯ – ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПРОФЕСІОНАЛІВ, ЯКІ ДОБРЕ ОРІЄНТУЮТЬСЯ У ЦІЙ СФЕРІ І ДОПОМОЖУТЬ ПОРАДОЮ. АЛЕ ВСЕ Ж НЕОБХІДНО І САМОМУ ХОЧ ТРОХИ ОЗНАЙОМИТИСЯ ІЗ ОСНОВНИМИ НЮАНСАМИ РИНКУ КОНДИЦІОНЕРІВ.

Відповідно до найбільш поширеної класифікації, виділяють побутові, напівпромислові та промислові кондиціонери. Побутові кондиціонери використовуються у невеликих приміщеннях площею 15-80 кв.м. Це прилади потужністю до 7-8 кВт. Особливістю побутових кондиціонерів є живлення від однофазної мережі і споживана потужність менше 3 кВт - та, яку допускають стандартні розетки. До напівпромислових кондиціонерів відносяться спліт- і мульти-

42

червень 2014

спліт-системи потужністю понад 8 кВт. Напруга живлення здебільшого трифазна. Зазвичай використовуються у великих квартирах, котеджах і офісах. Промислові кондиціонери – це системи потужністю понад 20-25 кВт, призначені для обслуговування житлових і адміністративних будівель, торгівельних залів, виробничих приміщень площею до 300400 кв.м. За конструкцією кондиціонери поділяються на моноблочні (з одного блоку) та спліт-системи (два і більше блоків). У недавньому минулому великим попитом користувалися віконні кондиціонери, які вмонтовуються у віконний отвір. Але, порівняно з більш сучасними агрегатами, вони мають більше недоліків, ніж переваг, тому стрімко втрачають популярність. З плюсів – відносно низька ціна та простий монтаж. Але при монтажі втрачається теплоізоляція приміщення, тому взимку всередину проникає холодне повітря. До того ж такі кондиціонери шумні у роботі і загороджують простір вікна, що зменшує освітленість. Мобільний моноблочний кондиціонер зовні виглядає як невелика тумбочка на колесах. Це єдиний тип, що не потребує спеціального монтажу. Можливо навіть встановити його самостійно – достатньо вивести гнучкий шланг повітропровода через кватирку або отвір в стіні на вулицю. Принцип роботи мобільного кондиціонера такий: повітря з приміщення ділиться на два потоки: гаряче по гнучкому шлангу виводиться на вулицю, а холодне – залишається. За допомогою коліщат такий кондиціонер можна переміщувати


www.avtomix.net по квартирі. Недоліки – шумність і висока ціна. Також важливо звернути увагу на об’єм конденсатовідбірника: чим він менший, тим частіше доведеться виливати воду, оскільки при заповненій ємності прилад перестає працювати. Найбільш функціональними, а відтак і популярними на сьогодні є спліт-системи. Складаються вони із зовнішнього та внутрішнього блоків. Шумна частина, що містить компресор, винесена назовні. Внутрішній блок можна розмістити практично в будь-якому місці квартири чи офісу. Зовнішній блок у всіх спліт-системах практично однаковий, розрізняються ж вони за типом виконання внутрішнього блоку. Найбільш поширеними і доступними за ціною є спліт-системи настінного типу. Такий кондиціонер дозволяє охолоджувати приміщення площею 15-70 кв.м. Перевагою цього типу можна назвати практично безшумну роботу і доступну ціну. Для невеликого приміщення настінні кондиціонери – найбільш вдалий варіант, адже інші типи спліт-систем не мають холодильної потужності нижче 3,5 кВт. Канальний кондиціонер встановлюється за підвісною або підшивною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок. У міжстельовому просторі розміщуються і теплоізольовані повітроводи, за допомогою яких здійснюється розподіл охолодженого повітря. Потужність таких кондиціонерів – 12-25 кВт, що дозволяє обслуговувати 4-5-кімнатну квартиру чи середньої величини офіс. Спліт-система канального типу дозволяє охолоджувати кілька кімнат одночасно, але не передбачає регулювання температури в кожному приміщенні індивідуально. Установка такого кондиціонера вимагає попередньої підготовки і хорошого проектного опрацювання. Касетні системи спеціально розроблені для великих приміщень з підвісною стелею – супермаркетів, банків, торгівельних павільйонів тощо. Внутрішній блок монтується в міжстельовому просторі, при цьому видно тільки декоративні грати. Повітря розподіляється по чотирьох напрямах через регульовані жалюзі, що забезпечує рівномірний повітрообмін у приміщенні. Для великих площ також призначені і стельові (підлогово-стельові) спліт-системи. Вони схожі на настінні кондиціонери, але встановлюються або на стелі, або внизу стіни і мають значно більшу потужність. Чудово підходять для приміщень з дуже високими стелями. Найбільш потужними є колонні кондиціонери, які використовуються там, де потрібна висока холодопродуктивність. За габаритами вони нагадують холодильник і встановлюються на підлозі. Створюють сильний потік охолодженого повітря, тому застосовуються лише у великих виробничих приміщеннях. У житлових приміщеннях найчастіше використовуються спліт-системи настінного типу, рідше – канальні. Мультиспліт-система складається із зовнішнього блоку і кількох внутрішніх, що дозволяє підтримувати комфортні показники у всьому приміщенні. Таке рішення більш вигідне і щодо монтажу, і стосовно експлуатації. Мультиспліт-системи зазвичай мають функції кондиціонування повітря, підтримки вологості та багато іншого. Однак вартість таких кондиціонерів «кусається». Підходьте до вибору кондиціонера «з розумом», і у вашому домі завжди буде комфортно і затишно.

*знижка діє з 01.09.2013 до 31.07.2014 детальні умови у менеджерів

77 44 77 785 888 063 6200533 097 8614522

5 КАМЕР ЗА ЦІНОЮ 3 КАМЕР ПВХ - ЕКОПРОФІЛЬ MEGALINE ТІЛЬКИ В ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА: "РІДНІ ВІКНА" М. ЛУЦЬК

червень 2014


www.avtomix.net

НАЙЕКСТРЕМАЛЬНІШІ РОЗВАГИ НА ПЛАНЕТІ

4 1 6 2 ВІДЧУЙТЕ СЕБЕ ЛЬОТЧИКОМ ВИНИЩУВАЧА

НЕЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, ЩО В НАШ ЧАС ІНДУСТРІЯ ЕКСТРЕМАЛЬНИХ РОЗВАГ НАДЗВИЧАЙНО РОЗВИНЕНА, ДЕКОМУ НЕ ВИСТАЧАЄ НАВІТЬ ЦЬОГО РОЗМАЇТТЯ. ДЛЯ ТАКИХ ЛЮДЕЙ ПРОПОЗИЦІЇ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ДІЗНАТИСЯ МЕЖІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ, А В ДЕЯКИХ ВИПАДКАХ - ОБЕРНУТЬСЯ СПРАВЖНІМ ЖАХОМ.

Всього за 16 тис доларів вас з вітерцем покатають на Міг-29 на висоті 72 тисячі футів! Ви зможете відчути себе пілотом величезного винищувача , який рухається швидше, ніж поширюється звук. Наприкінці вас прокатають на жахливо низькій висоті. У вартість входить якісний медичний огляд і рукостискання пілота винищувача.

ВІДВІДАЙТЕ ВЛАСНІ ПОХОРОНИ

Всього за 3 тисячі доларів ви можете організувати власне поховання - з усіма декораціями і похоронним маршем. У вартість замовлення входить повноцінний некролог і виступи присутніх на похоронах. Всі учасники можуть бути пригніченими і виражати щиру скорботу. Завдяки цьому способу ви зможете померти не один раз ...

ПРОВЕДІТЬ НІЧ У МОРЗІ

Якщо панахида полоскоче ваші нерви недостатньо, всього за 2 тис доларів ви можете потрапити в морг після інсценованого нещасного випадку. Вас помістять в карету швидкої, одягнуть у спеціальний мішок для трупів і навіть наклеять справжню бірку для небіжчиків. При покупці розширеного пакета вас навіть огляне трунар, після чого отримаєте копію справжнього свідоцтва про смерть та всі супутні документи. Навіть передбачена можливість замовити дзвінок медиків обраним вами особам.

3

ОГОЛОШЕНИЙ В РОЗШУК

Заплатіть всього 2 тис доларів - і будете оголошені в розшук. Вас будуть переслідувати скрізь - у лісі, полі, горах. Отримаєте масу нових відчуттів!

44

червень 2014

ОРЕНДА «ФОРМУЛИ-1»

Якщо звичайні спортивні автомобілі для вас недостатньо швидкі, то чому б не спробувати дійсно швидкісну машину? Всього за 600 доларів ви зможете опинитися на місці пілота «Формули-1» , машини , яка здатна розганятися майже до 400 км/год!

Хочете випробувати межі своїх можливостей? Опиніться лицем до лиця зі своїми страхами, занурившись з величезними скатами Манту, які плавно ковзають крізь водну товщу. Ви будете пливти вночі, у світлі прожекторів, які вихоплюватимуть з мороку ці величезні створіння, що проносяться повз вас у пошуках планктона. Вони можуть нарізати навколо вас концентричні кола, до жаху нагадуючи цим своїх родичів - акул. Незважаючи на те, що на людей не полюють, скати можуть ковтати великі за розміром об’єкти ...

7

ЕКСТРЕМАЛЬНЕ ПРАСУВАННЯ

Більшість екстремальних видів спорту вас не збуджують? Чому б не скомбінувати їх з прасуванням одягу? Ви зможете попрасувати свою сорочку в таких місцях, при погляді на які інших кине в холодний піт. Можна зайнятися прасуванням, стоячи на краю прірви, пливучи в човні, їдучи на всюдиході, і навіть у момент вільного падіння у прірву.

МАРАФОН ЧЕРЕЗ САХАРУ

Для дійсно відчайдушних - марафон через смертельно небезпечну Сахару. За 40 тис доларів вас змусять подолати 250 км через найнебезпечнішу пустелю світу. Вас оточуватиме лише пісок і розпечене повітря. Це одна із найбільш небезпечних пригод, підготовка до якої може зайняти майже три роки. У 2007 р двом спортсменам не вдалося виконати цей перехід, і вони загинули.

5

НІЧНЕ ЗАНУРЕННЯ З ВЕЛИЧЕЗНИМИ СКАТАМИ

8

9

КАЯКІНГ В АТЛАНТИЦІ

Всього за 16 тис доларів ви зможете пройти в каяку через Атлантику! Вас закинуть на край світу, де будете пливти, оточені величними льодами і неймовірно холодним повітрям. Вам доведеться вести каяк крізь небезпечно вузькі проходи, де ваш човен можуть перевернути агресивні морські хижаки.


www.avtomix.net

ДИВО НА ДВОХ КОЛЕСАХ!

Офіційно історія велосипеда починається з 1817 року – від першої письмової згадки про винахід німецького професора барона Карла фон Дреза. Хоча це був ще не велосипед, а маленький дерев’яний двоколісний самокат, який його творець охрестив “машиною для ходьби”. А от перший велосипед, що вже був схожий на звичні нам моделі, з’явився в 1884 році. Він був обладнаний ланцюговою передачею, майже однаковими колесами, а сідло розташовувалося між ними, ближче до заднього колеса. Ідея такої безпечної конструкції прийшла в голову англійцю Джону Старлі, а назвав він своє творіння “Блукачем” (Rover). Сьогодні, купуючи велосипед можна розгубитися від величезного вибору. Насамперед потрібно навчитися розрізняти моделі велосипедів. На сьогодні найпопулярнішими є три: дорожні або міські, спортивні - їх ще називають шосейними та гірські велосипеди. Окрім того, усі моделі велосипедів характеризуються рядом важливих технічних характеристик. Так, гірські велосипеди повинні мати міцну, але водночас легку раму, передні та задні амортизатори. Вибираючи велосипед, обов’язково слід звертати увагу на якість гальм та трансмісії. Для того, щоб їзда була комфортною, потрібно грамотно підібрати параметри велосипеда згідно зі своїм зростом та комплекцією. Без велосипедів не обходиться навіть такий відомий концерн, як Mercedes-Benz. В німецькому Зіндельфінгені робочі пересуваються територією заводу на велосипедах, причому у кожного відділу — велосипеди свого кольору. Прихильників ексклюзивності та оригінальності теж не оминув велосипед. Для них є цікавинки, які виготовляє фірма Aurumania. Там пропонують велосипеди, вкриті 24-каратним золотом і 600 кристалами Сваровські. Золотий велосипед «Crystal Edition» є ексклюзивним і виготовлений усього в 10 екземплярах. Вартість цього транспортного засобу оцінюється в 100 000 доларів. Займайтесь велоспортом і велотуризмом – це запорука здоров’я і хорошого настрою. Зрештою, велосипед є чудовим транспортним засобом, і мільйони людей по всьому світу на ньому дістаються до роботи.

RoveR (Ровер), магазин

ВЕЛОСИПЕДИ продаж • прокат • ремонт м. Рівне, вул. Академіка Грушевського, 2а («Літа» на Грушевського) тел. (0362) 45-45-25, (093) 488-66-88 — прокат (097) 86-41-184 — ремонт rover-rv@ukr.net, http://rover.rv.ua

АДРЕНАЛІН: ФАКТИ

1 .Мобілізує захисні функції організму і підтримує його в стані неспання. Це допомагає впоратися зі стресом , викликаним складними ситуаціями або фізичною травмою . 2 . Визначає характер. Люди з високим вмістом чудо- гормону , - сміливі , запальні і відважні . 3 . Підсилює апетит. На виділення гормону витрачається багато енергії. Для заповнення хочеться з’їсти що-небудь калорійне . 4 . Таїть небезпеку. Надлишок адреналіну виснажує організм , може спровокувати гіпертонію , захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки , викликати утворення виразки. 5 . Рятує життя . В екстрених ситуаціях, наприклад, при раптовій зупинці серця в результаті електрошоку, адреналін вводять прямо в серцевий м’яз, і він починає скорочуватися. червень 2014

45


Курйози

www.avtomix.net

Минулого року майбутнім студентам запропонували написати твір на тему «Довести або спростувати думку, що будь-які проблеми роблять нас кращими». Викладачі, які перевіряли твори абітурієнтів, склали список найбільш яскравих цитат. Отже, найцікавіші вирази абітурієнтів: Політики - як стадо баранів, і кожен хоче посісти місце вожака, отож і б’ються, як собаки у дворі.  Кожного дня ми бачимо, як хтось щось робить, а інші жують.  Проблеми нам Господь створив, щоб нам не здавалася земля пухом, поїли не тільки пряник, ну і кнут.  США суне свої штати, куди не потрібно.  У школі я пройшла наче Другу Світову війну. 

Подружився з дівчиною, вона вирішила познайомити мене зі своїм татом - полковником міліції. І попереджає: «Тато у мене строгий, колишній військовий. Так що ти уважніше, добре?» - Добре, - відповідаю і в душі посміхаюся (багато я таких татусів бачив). Приходимо до них додому, привіталися. Роззуваюся, тут таточко видає: «Барсику, гості!» В коридорі з’являється кіт, який тягне в зубах мені тапки ... Ось тут-то я й зрозумів, що попав серйозно ... Їду в маршрутці. Запитую у водія: - На світлофорі вийти можна? Він у відповідь: - У цій маршрутці можна все! Якщо всі скинуться, взагалі на море поїдемо! Їхав сьогодні у переповненому вагоні метро. Прийшовши додому, знайшов у кишені плаща записку, написану красивим жіночим почерком, з номером телефону і словами: «Зателефонуй, не пошкодуєш». 46

червень 2014

Наші проблеми - це наші вчителі. Змолоду нас характеризують, просто це треба пережити. Далі у нас стільки проблем, що мама не горюй.  Всі ми незабаром помремо. Бажаємо успіху.  Шановні перевіряючі, поставте мені добру оцінку, бо батьки мене повісять.  Людина, народившись на світ, - це вже проблема для батьків.  Хочеться забути все, відкинути, забути, а ще краще - кайфанути.  Сиджу я у цьому класі і чухаю там, де не свербить, бо нічого не знаю. Твір, це, на жаль, занадто складне завдання для нашого склеротичного мозку. Я вирішив, що якщо не можу вступити, де подобається, піду, де добре платять. Купив собі мопеда... І дуже хочу, щоб він їздив, як швейцарський годинник. Є таке прислів’я: якщо не любиш свою професію, краще сиди вдома.

Відразу набрав цей номер і почув у слухавці приємний жіночий голос: - Служба допомоги людям з надмірною вагою слухає! Так красиво мене ще ніколи не обламували ... Тискаючи свого кота, у нападі розчулення звертаюсь до нього: - І за що я тебе так люблю, нахабна мордо?! - Тому що я неповторний! з апломбом видає мій хлопець, на секунду відволікаючись від компа. Адже і не посперечаєшся...)

Тіло хоче хавати. Багатство – це гроші. Коли їх рахуєш, все тіло живиться, а душа звеселяється. Навіть у бактерій та грибків є свої проблеми та бажання їх вирішити. Саме тому ми й існуємо. Проблема падає нам на плечі, звісивши ноги і чекаючи, що ми будемо робити. Щастя – мати гарну жінку, горе – мати таке щастя. Тож усім треба вміти знаходити діжку меду у ложці смоли. Мойсей вів народ через постелю.

З пояснення двірника: «Я не був п’яний у п’ятницю. Я лежав на газоні та їв траву тому що поламалася коса, а план по покосу трави потрібно було виконувати»

У громадському транспорті справжні чоловіки завжди сидять з закритими очима, тому що їм боляче бачити, як жінки стоять. - Ну, як до будинку нормально дійшов ? - Нормально ... Все одно телефон я поміняти збирався, та й цими двома зубами я майже не користувався... Розповідаючи дітям казку на ніч , тато захопився , і розповів як він з’їздив в сауну ...

А пам’ятаєш, подруго , які ми були молоді, красиві ... особливо я ... а тепер стали старі, страшні ... особливо ти .....


ШИРОКИЙ ВИБІР ЗАПЧАСТИН до ВАНТАЖНИХ, ЛЕГКОВИХ та С/Г ТЕХНІКИ Оригінальні запчастини виробництва Білорусії, Росії (нові та б/у) - КРАЗ - МАЗ - КАМАЗ ДОСТАВКА ПРОТЯГОМ 2-3 ДНІВ КОНСУЛЬТАЦІЇ СУПРОВІДНІ ПОСЛУГИ ТА ІНШІ м. Рівне, вул. Млинівська, 25, тел. (0362) 68-23-10, 096 570 19 54, 050 435 87 03 shheg-vova@rambler.ru Щеглюк Володимир Павлович

ІНФОРМАЦІЙНО-РЕКЛАМНИЙ ЖУРНАЛ Реєстраційне свідоцтво ВЛ №366-100Р від 18.05.2010 р.

Засновник: Мисюк В. М.

Адреси редакцій: 43000, м. Луцьк, вул. Глушець, 49, 4-й пов. тел.: 0332 29 29 46, 29 10 49 33000, м. Рівне, вул. Грушевського, 2к тел. 0362 45-16-78 E-mail: auto_mix2010@mail.ru

Ліц. № АВ 601561

З ПРИВОДУ РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ: 096 76 20 116 099-341-64-03 29-29-46 Виходить 1 раз на місяць. БЕЗКОШТОВНЕ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ в межах Волинської, Рівненської областей оплачено рекламодавцями. Тираж – згідно із замовленням.

Відповідальність за зміст інформації та достовірність фактів несе автор. Відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Редакція не несе відповідальності за точність опублікованої інформації та різного роду наслідки, пов’язані з публікаціями. Відповідальність за якість друку несе друкарня.


Avtomix 29  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you