Page 1

Novinky z dění ve firmě

srpen 2011

Vážení obchodní partneři, dostává se k Vám další číslo našeho newsletteru, ve kterém bychom vás rádi informovali o zajímavostech a novinkách ve firmě Avito. Přibyly nejen nové projekty a zakázky, ale také jsme rozšířili a renovovali firemní prostory. A v neposlední řadě mohu hrdě oznámit, že jsem přivítal přírůstek do rodiny Vybíralů, který dostal jméno Michal. Přeji vám příjemné čtení. František Vybíral CEO

Weby od Avita jsou ještě bezpečnější! Využíváte ve svém e-shopu nástroj Google Analytics a nemáte jej zabezpečený SSL certifikátem? Do budoucna to nebude možné. Google totiž chystá zpřísnění podmínek a bez zabezpečení e-shopu SSL certifikátem nebudete moci nástroj Google Analytics vůbec používat. Protože podobným inovacím držíme palce, stali jsme se obratem SSL certifikovaným partnerem a potřebné zabezpečení umíme pro e-shopy i weby svých klientů na přání zajistit. SSL certifikát zamezuje možnost odposlechu citlivých údajů třetí stranou. Jednoduše řečeno, osobní data vám při nákupu v zabezpečeném e-shopu nikdo neukradne.

standardní SSL zabezpečení

Redakční systém pagio má novou verzi 2.60 Vývoj redakčního systému pagio se po vydání verze 2.50 ani na chvilku nezastavil. Výsledkem je nová verze, ve které jsme se zaměřili hlavně na rychlost načítání webu. Co dalšího přináší? · umožňuje přidělit přístupy v administraci pouze na určité stránky, např. jen na vybranou jazykovou mutaci · umí editaci více obrázků a jejich rotaci přímo na stránce · rychlost načítání příznivě ovlivňuje pozice stránek ve vyhledávači Google Všechny změny najdete v nápovědě na help.pagio.cz, která se dočkala nové grafické podoby a doplnění obsahu.

SSL rozšířený certifikát

Nyní garantujeme 100% dostupnost webů na našem hostingu Pro všechny, kteří pro své aplikace a weby využívají náš hosting, máme skvělou zprávu. Vedle pravidelného každodenního zálohování je od června náš server převeden do tzv. HA clusteru. To znamená, že při jakémkoliv problému je hlavní server do 1 minuty plně nahrazen záložním se všemi aktuálními daty. Výsledkem je 99,9% dostupnost vašich webů i aplikací.

Zajímavé projekty v druhém kvartálu

Rozšiřujeme firemní prostory Rosteme, a nevyhnutelně s námi musí růst i naše kanceláře. Přestože zůstáváme na stejné adrese, dceřiné firmy evidio a optimio jsme přestěhovali do zrenovovaných prostor.

Členství v AČRA-MK potvrzeno!

Od května se řadíme mezi členy Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK). Prohlubujeme tak své zapojení do veřejného dění na poli reklamy a marketingu a dále rozvíjíme spolupráci s partnery podobného zaměření. A zdá se, že se to vyplácí. Už během ročního čekatelského období jsme byli pověření tvorbou oficiálních webových stránek asociace.

Firemní know-how? Máme na něj vlastní Wikipedii Pro přehledné vedení firemních znalostí a postupů jsme zavedli vlastní Avito wikipedii. Na jednom místě a dostupné 24 hodin denně nyní máme veškeré know-how. Školení zaměstnanců, poradenství nebo technická podpora tak fungují ještě pružněji než dříve.

Avito tvoří v HTML5 Při tvorbě internetových stránek jsme naplno přešli k nejnovějšímu standardu HTML5. Ten umožňuje řadu technických vylepšení a specialit: · kvalitnější kód stránek · využití animací a audia · formuláře usnadňující vyplňování · bezproblémové fungování formulářů na dotykových telefonech · pestré využití videosekvencí přímo na webu


Jsme členy programu Google Point Dceřiná firma optimio se stala členem programu Google Point, který sdružuje profesionály z online marketingu. Díky přímé vazbě na českou pobočku jsme Googlu zase o krok blíž.

Již tři Google AdWords certifikáty v naší firmě! Mimo zapojení do Google Point jsme rozšířili počty zaměstnanců, kteří vlastní certifikáty Google AdWords. Kromě Marka Žáčka, který tento doklad získal již začátkem letošního roku, jsou novými držiteli také jednatel optimia Jan Bindr a SEO konzultant Lukáš Bureš. Certifikát Google AdWords je celosvětově uznávaným dokladem vysoké profesionality poskytovaných služeb v systému Google AdWords. Na dalším zkvalitnění služeb usilovně pracujeme, příště se dozvíte více!

Nastavení PPC kampaně zdarma a dvě nové služby

Noví klienti optimio

Ve spolupráci se společností Google jsme pro zákazníky, kteří zatím aktivně nevyužívají výkonnostních PPC kampaní, připravili speciální akci, ve které jim jejich první PPC kampaně nastavíme zdarma. Akce je ideální pro malé a střední podniky a živnostníky s lokálním působením. Microsite na klíč Oblibu si získala výroba malých podpůrných stránek (microsites) na klíč, které využíváme jako silný nástroj link buildingu (budování zpětných odkazů). Služby pro sociální sítě Nově vytváříme strategie a reklamní kampaně na oblíbených sociálních sítích Facebook, Twitter a dalších.

optimio prezentovalo firemní blogy na ISB

Konference IAC2011 s naší účastí!

Na květnové Internet Session Brno přednášela opora týmu firmy optimio, SEO konzultant Zdeněk Hejl.

Zúčastnili jsme se konference Internet Advertising Conference (IAC2011), kterou organizuje SPIR (Sdružení pro internetovou reklamu).

Tématem své přednášky zvolil využití blogu pro firemní účely se zaměřením na to, jaké nabízí blog možnosti a výhody oproti jiným způsobům internetové komunikace.

WEBsro.cz

Více o celé přednášce najdete v laboratoři optimio na adrese http://seolab.optimio.cz/kvetnova-internet-sessiono-firemnim-blogovani

Přednášky byly především o propagaci na Facebooku, trendech ve vyhledávání, mobilní reklamě a zavádění placeného obsahu na českém internetu. Jako pokaždé, i tentokrát získané poznatky ihned využijeme při práci pro klienty.

WEBsro.cz rozšiřuje nabízené služby Systém pro tvorbu krásných webů pro české podnikatele WEBsro.cz dostal nejen nové grafické šablony, ale také doplňkové služby. Pro větší úspěch na internetu nyní můžete využít optimalizaci a nastavení PPC kampaní partnerskou firmou optimio, plnění obsahu webu a jeho grafickou úpravu pomocí stylů nebo zprostředkování tvorby logotypů a tiskovin.


Zajímavé referenční projekty dokončené v druhém kvartálu B2B eshop značky SCOTT Pro výhradního dodavatele světoznámé sportovní značky SCOTT jsme ve spolupráci s partnerskou společností CCV vytvořili moderní B2B eshop s napojením na systém Microsoft Dynamics NAV. www.scottb2b.cz

Spuštěno: květen 2011

Internetový portál pro cestovní kancelář Kudrna Webové stránky netradiční brněnské cestovní kanceláře, které zároveň plní i funkci komunitního serveru, jsme vytvořili společně s partnerem Better Marketing. Martin Zetík z BETTER MARKETINGU: “Vše probíhalo podle plánu proto děkuji všem, jak klukům z Avita, tak i pánům z CK KUDRNA, protože to byl pořádný kus práce.” Ředitel CK Kudrna, pan Jiří Šiler doplňuje: “Za všechny z Kudrny děkuji za vynikající spolupráci. Dejte si skleničku i za nás.”

www.kudrna.cz

Spuštěno: červen 2011

Webová aplikace pro navigace Garmin Firma Picodas Praha je výhradním dodavatelem zařízení Garmin pro ČR a webová aplikace pro odemykání mapových podkladů navigací Garmin je dalším naším projektem, který jsme pro tohoto klienta vytvořili. Jiří Černý, ředitel Picodas Praha: "S firmou Avito jsme spolupracovali již na třech velkých projektech a vždy oceňujeme jejich profesionalitu, ochotu a vstřícnost vedoucí k dobrému výsledku."

unlock.garmin.cz

Spuštěno: duben 2011

Herní microsite Čtyřlístek – Jízda s Dobrou vodou Ve spolupráci s partnerskou agenturou Arkadia jsme připravili soutěžní Microsite s kreslenou grafikou českého komiksu Čtyřlístek. Zajímavostí je efektní elektronické puzzle, a také samotná soutěžní hra o ceny od Dobré vody. Romana Konečná, Arkadia: “Avito odvedlo kvalitní a profesionální práci, která výborně doplnila naši velmi úspěšnou reklamní kampaň.”

www.dobra-voda.cz/soutez

Spuštěno: červenec 2011

Firemní web společnosti Genius Media Pro pražskou firmu pohybující se v oblasti internetových televizí jsme společně s grafickým studiem David Geč vytvořili moderní firemní prezentaci. Václav Friedmann, jednatel společnosti: “Vážení, chtěl jsem vám tímto upřímně poděkovat za spolupráci při vývoji a zprovoznění našeho webu, oceňuji váš přístup a profesionalitu!"

www.geniusmedia.cz

Aktuálně pracujeme na projektech pro tyto klienty

Spuštěno: květen 2011

Newsletter Srpen 2011  
Newsletter Srpen 2011  

Newsletter firmy Avito na Srpen 2011

Advertisement