Page 1

říjen 2011

Vážení obchodní partneři, právě se k Vám dostalo nové vydání Avito občasníku, kde Vás jako vždy informujeme o novinkách, zajímavostech a aktuálních projektech. Tentokrát pro Vás máme dvě hlavní témata. 1) Doslova pár hodin předtím, než čtete tyto řádky, jsme spustili významný projekt pro značku Kenvelo. 2) Připravili jsme velkou informativní akci o mikrostránkách a internetovém marketingu, ve které vám ukážeme jejich praktický přínos na podnikání. Přeji Vám hezké čtení. František Vybíral CEO

Spustili jsme web a e-shop pro Kenvelo! Pro světovou módní značku Kenvelo jsme právě společně s partnerskou agenturou ArkAdia s.r.o. dokončili nové webové stránky a e-shop. Jak se na tuto ikonu mladé módy sluší, webový katalog na první pohled upoutá velkoformátovými fotkami, které nejen dobře vypadají, ale hlavně prodávají.

Sedm týdnů mezi džínami, triky a doplňky

8 vychytávek projektu Kenvelo To, že nám realizace trvala 7 týdnů, neznamená, že byla šitá horkou jehlou. Do projektu jsme zvládli zapracovat řadu nadstandardních funkcí. Posuďte sami:

Jak se můžete přesvědčit sami, nejde o nijak malý nebo jednoduchý projekt. O to více jsme pyšní na to, že jsme jej celý dokončili za neuvěřitelných 7 týdnů! Práce na projektu byla náročná, intenzivní a inspirativní a věříme, že výsledek stojí za to!

1. Web má hned 4 jazykové mutace.

E-shop pro celou střední Evropu

2. E-shop podporuje více měn.

Jádrem nového webu značky Kenvelo je internetový obchod se zbrusu novým a podle nás také velmi atraktivním grafickým kabátkem, který měla kompletně na starost partnerská společnost ArkAdiA s.r.o. Ruku v ruce s jazykovými variantami jde podpora různých měn, kterou nový e-shop samozřejmě také umí. Vedle toho je v něm implementován také univerzální on-line platební systém PayPal. Chtěli jsme, aby byl nákup v e-shopu Kenvelo zážitkem. Příjemným zážitkem. Proto web obsahuje řadu drobných funkcí a vylepšení, které zákazníkovi usnadní nákup a zpříjemní den. Namátkou: můžete v něm vytvořit svůj wishlist a poslat jej pro inspiraci přátelům či rodině; nákupní seznam můžete sdílet třeba přes Facebook; pobočky se vyhledávají podle geografických údajů a dál bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Nezapomínáme ani na mobilní zařízení! Počet návštěvníků přicházejících z chytrých telefonů a tabletů stále roste a žádný moderní e-shop si již nemůže dovolit tuto skupinu ignorovat. Proto jsme i pro Kenvelo vytvořili speciální mobilní aplikaci, přes kterou můžete sledovat aktuální kolekce oblečení a číst zprávy o nejnovějších módních trendech a novinkách. Mobilní aplikaci Kenvelo jsme připravili jak pro zařízení značky Apple, tak pro ty, které využívají operační systém Android.

3. Web vám najde nejbližší obchod pomocí geografických údajů. 4. V e-shopu můžete založit svůj seznam „vysněného“ zboží s možnosti sdílení s přáteli. 5. E-shop je napojen na PayPal. 6. Data jsou synchronizována se systémem SAP Kenvela. 7. Web je napojen na e-mailingový systém MailChimp. 8. Součástí řešení jsou mobilní aplikace pro iPhone i Android.


Naše mikrostránky přináší výsledky! Mikrostránky. Služba, kterou jsme už v našich newsletterech několikrát zmiňovali. Služba, která se těší trvale rostoucí oblibě klientů. A v neposlední řadě služba, která dokáže pověstnou kombinaci za málo peněz hodně muziky převést do reality. Zatímco zde si povíme více o tom, co to vlastně mikrostránky jsou, jak vypadá jejich výstavba a co znamenají pro obchod, v druhé části newsletteru věnované optimiu uvidíte pár příkladů, jak mikrostránky pomáhají při optimalizaci pro vyhledávače (SEO).

Proč by mě měly zajímat mikrostránky? Mikrostránky (malé, velmi úzce specializované weby) patří mezi velmi efektivní nástroje internetového marketingu. Pokud je vhodně zkombinujete s dalšími marketingovými kanály, dokážou s vaším byznysem na internetu udělat divy. Jejich realizace je rychlá, obchodní dopad takřka okamžitý. Zkušenosti Avita: „Postavili jsme již desítky mikrostránek a právě teď další vznikají. Díky různorodé praxi dokážeme najít efektivní řešení pro každého klienta – od živnostníka po korporaci.“

Dva typy nejčastěji budovaných mikrostránek Co vlastně novopečení majitelé mikrostránek za své peníze získají? Nejčastěji je to buďto podpora konkrétního produktu či služby, nebo zabavení návštěvníka a podpora samotné značky. Podle toho dělíme mikrostránky na produktové a herní.

Produktové mikrostránky – podpořte prodej! Potřebujete podpořit prodeje konkrétního produktu nebo služby? Povolejte do služby mikrostránku! Produktu je v ní podřízena jak struktura webu, tak i texty a grafický obsah. Výhodou také je, že stojí mimo váš web – můžete si tedy dovolit odvážnější grafiku i texty. Výsledkem tak je velmi efektivní prezentace produktu se zajímavými obchodními výsledky. Dobrý příkladem produktové mikrostránky v našem portfoliu je web http://lifetime.garmin.cz

Herní mikrostránky – buďte vidět! Časově náročnější, ale ve výsledku často ještě řádově účinnější, jsou herní mikrostránky. Jejich jádrem bývá speciálně vyvinutá hra, obvykle v kombinaci se soutěží. Jak to například funguje? Po dohodě s klientem zde mohou návštěvníci hraním hry soutěžit a porovnávat své výsledky s ostatními. Kdo dosáhne nejvyššího skóre, vyhrává. Hry navrhujeme individuálně s ohledem na cíle a zaměření klienta a vždy je velmi pečlivě testujeme jak z hlediska zabezpečení před podvodníky, tak i zátěže na server. Tvorba herní mikrostránky je sice náročnější, než u její produktové sestry, ale při zakomponování do větší reklamní kampaně je její efekt zpravidla mnohem vyšší. Ideálním příkladem herní mikrostránky se soutěží byla stránka http://www.dobra-voda.cz/soutez/ (nyní umístěno na http://jsdv.arkadia.cz/). Chcete se dozvědět, jak vám může mikrostránka pomoci při optimalizaci pro vyhledávače (SEO)? Pokračujte na stránku věnovanou optimiu!

Kontaktujte nás!

Rozšiřujeme tým! Avito opět roste a od září můžete v naší firmě potkávat dva nové kolegy. Jsou to: David Gross obchodní zástupce david.gross@avito.cz +420 777 569 576 Josef Čáslavský PHP programátor josef.caslavsky@avito.cz

Spouštíme technickou podporu Na webu Avito najdete nově stránku technické podpory a helpcentrum. Slouží nejen pro hlášení servisních požadavků, ale také jako rozcestník ke všem nápovědám, návodům a zajímavým článkům firmy Avito. Více na: www.avito.cz/podpora

Dokončené projekty na systému pagio www.guidline.cz www.prodavame-firmy.cz www.jkanimals.cz


Jak využít mikrostránky pro získání nových zákazníků a jak s jejich pomocí posílit důležitá klíčová slova Kolegové z Avita vám ve své části newsletteru ukázali, jak je možné využít produktové a herní mikrostránky pro internetový marketing a pro fungování vaší firmy na internetu.

Optimio získalo certifikaci ETARGET Certified Partner

Našim denním chlebem je optimalizace pro vyhledávače (SEO). A pro SEO se dají mikrostránky využít stejně dobře, jako pro posílení značky či prodejnosti produktu. Víme, že jeden příklad vydá za deset teorií. Proto vám ukážeme dva nejvýznamnější přínosy mikrostránek pro SEO na fiktivním e-shopu se zdravou výživou. Pojďme na to!

Podařilo se nám získat další prestižní certifikát prokazující vysokou úroveň našich služeb!

1) Získání kvalitních odkazů pro váš hlavní web Kvalita zpětných odkazů je jedním z faktorů, které výrazně ovlivňují šance na dobré umístění webu ve výsledcích vyhledávání. Proto je prvním důvodem, proč vytvářet podpůrné mikrostránky, získávání cenných zpětných odkazů pro váš hlavní web.

Tentokrát jsme získali certifikaci ETARGET Certified Partner, která je udělována nezávislým společnostem, které prokázaly schopnost poskytovat profesionální služby při správě kampaní v systému ETARGET.

Odkazy z tematicky příbuzných mikrostránek (například ze stránek o doplňcích stravy při sportu) jsou obecně kvalitnější než odkazy z webu naprosto odlišného zaměření (například nakoupené odkazy z webu o automobilech). Velkou výhodou je také cenová dostupnost takto získaných odkazů. Zatímco při nákupu odkazů na cizích webech musíte platit pravidelně (zpravidla za každý měsíc, kdy na vás odkazují), zde zaplatíte pouze jednorázově za výrobu mikrostránky.

2) Posílení konkrétních klíčových slov Každý web může být optimalizovaný na desítky a stovky klíčových slov. Zpravidla není možné je do hlavního webu zapracovat všechna v dostatečné míře – ať už proto, že jde o velmi konkurenční nebo mimořádně specializovaná slova. A to je přesně úkol pro mikrostránky. Pokud potřebujete být vidět i na doplňková slova či slova, která přesně neodpovídají zaměření vašeho webu, může vám speciální mikrostránka výrazně pomoct. Jak to může vypadat v praxi v našem fiktivním obchodu se zdravou výživou? Doplňkových témat je celá řada a vzniknout tak můžou například podpůrné mikrostránky o: • dopadu kouření na zdravý životní styl • vlivu sportování na zdraví člověka • výpočtu BMI (Body Mass Index) • kalorických hodnotách vybraných potravin • podrobnějších informacích o účinných látkách používaných v přípravcích zdravé výživy

Internet Session Brno pokračuje po prázdninové pauze Po letní okurkové sezóně proběhla již dvě setkání příznivců internetového podnikání Internet Session Brno. Zářijovým tématem byly platební brány a prezentaci si vzala na starost firma GoPAY. V říjnu pak Mário Roženský prezentoval možnosti Affiliate marketingu. Fotky z těchto akcí i podrobnosti o příštím setkání, najdete na webu http://www.session-brno.cz/

Ze všech mikrostránek samozřejmě povedou odkazy na hlavní web a ten tak získá cennou návštěvnost, které by jinak dosahoval jen velmi komplikovaně. Máte zájem o nápady, jak by mohla mikrostránka pomoci s optimalizací vašeho webu? Kontaktujte nás a nechte si připravit návrh na míru!

Kontaktujte nás!

Newsletter říjen 2011  

Newsletter firmy Avito na říjen 2011

Newsletter říjen 2011  

Newsletter firmy Avito na říjen 2011

Advertisement