Page 1


V Německu dominoval Malík Malík si dokázal v Německu dojet pro lék na svoji pochroumanou pověst z loňského roku kdy dojel pouze jeden závod a to v Belgii kde poprvé vyhrál . Už tehdy dokázal že si na něj musí ostatní jezdci dávat pozor . Naopak se trápil Jan Pospíšil který držel v průběžném pořadí třetí místo . Pospíšil se závodem doslova pro trápil a padalo hodně špatných rozhodnutí které ovlivnily hlavně to že už nemohl bojovat o druhou pozici . Po závodě byl Pospíšil dost podráždený hlavně díky druhé zatáčce ve které pro něj z části skončil závod . Na tiskovce se vyjádřil velice prudce a zamčel se na pár hodin do kamionu týmu M Tech . Králíček sice nedojel nějak moc ve předu dokonce dostal od Martina Malíka 2 kola ale i tak si udržel první místo v průběžném pořadí .


Pirreli ukazuje že jejich pneumatiky se chovají občas nepředvídavě V Německu se většina jezdců rozhodla pro měkkou nebo střední směs . A těžko říct kdo na které více vydělal ale bylo jasné že na jiné směsi by to byla sebevražda což částečně vyvrátil Jan Pospíšil který jako jediný kvůli chybným výpočtům nasadil tvrdou směs a na ní během 16 kol ztratil víc jak za celý závod . V Maďarsku jsme se dočkali využívaní superměkké a měkké směsi . Otázkou bude belgická Spa kde budou opět využívány tvrdé směsi a možná dojde i na tu tvrdou .


Do šampionátu se zapojil Toman V závodě v Maďarsku se představil Jiří Toman kterého angažovala stáj M Tech . A dávala mu velké naděje do závodu a ukázalo se že oprávněně . I když v kvalifikaci byl rychlejší Pospíšil v závodě dominoval z této stáje Toman a rychle ujížděl svému kolegovi který se opět trápil . Ale M Tech měl velkou smůlu opět . Napřed Toman odstoupil díky poruše motoru z prvního místa . A o druhé místo přišel Jan Pospíšil v posledním kole když se snažil atakovat nejrychlejší kolo závodu . Oba jezdci M Techu byly velice nešťastní po závodě . Pospíšil se vyjádřil že tento závod nepatřil mezi jejich nejlepší ale že budou další závody a že tam sem jim snad bude dařit lépe .


KERS a DRS je velkou otázkou Po Imole byly zrušeny systémy KERS a DRS a důvod ? Důvodem bylo to že tyto systémy byly zřízeny jiným systémem než v realu a daly se celkem lehce obejít . Atmosféra mezi jezdci začala být neklidná hlavně ke konci týdne když padali stále rychlejší časy a nikdo si nebyl jistý jestli ten druhý nepodvádí . A i pro adminy bylo těžké kontrolovat každého po každém závodě . Ale opět se nabízí možnost zavedení těchto systémů . Probíhají debaty a nové systémy řešení těchto systémů . Konečného rozhodnutí se můžeme dočkat někdy v období mezi Belgii a Itálii .


Nové země v mistroství ligy Oproti loňskému roku kdy zde jezdily zástupci zemí České republiky a Slovenské republiky tak letos se k nám připojují jezdci z celého světa což je určitě velkým plusem pro naši ligu . Do mistroství ligy se připojily zástupci Řecka ( Loucas Afxentiou a další ) také Nor Kjell Nielsen a další jezdci . Zatím se v závodě ukázal pouze Loucas Afxentiou který rozhodně nepatřil mezi nejpomalejší a i když nedojel ukázal že umí jezdit a pro nějaký body by si mohl v následujících velkých cenách mohl dojet .


Kolik velkých cen bude příští rok ? Už jsme toto téma nakousli v minulém vydání . Příští rok by se mělo jezdit podle reálného kalendáře a zřejmě i v čas kdy pojedou v realu velké ceny . Otázkou bude kolik bude cen . Zatím se hovoří o 20 velkých cenách s tím že by mohla být i jedna z klasických tratí zveřejněna v šampionátu F1 2012 . Ale v kalendáři by se měli objevit hlavně reálné současné velké ceny jako je Korea , Dillí , Abu Dhabí a další . Vedení ligy si od tohoto slibuje narůst popularity série F1 u jezdců i u diváků . Kalendář na další rok bude zveřejněn buď na konci sezóny v únoru a nebo při testovaní na novou sezónu .

Pospíšil a Malík si můžou podat ruce Pospíšil prožívá velkou smůlu letos . Téměř v každém závodě ho postihla nějaká nepříjemná událost . V Imole odstoupil v prvním kole (neznámé důvody) . V Německu až příliš chyboval a trápil se na tvrdé směsi . V Maďarsku díky chybě v posledním kole ztratil druhé místo a v Belgii odstoupil po jedenácti kolech taky díky neznámým důvodům . Naopak Martin je letos naprosto suveréní a ukazuje že je jedním s velkých favoritů na letošní titul .


Nastupující série Rally V lize by se v blízké době měla objevit nová série ale nepojede se na simulátoru rFactor ale na rally simulaci Richard Burns Rally . Kdy by se mohla tato série objevit to je zatím otázka ale měla by se objevit během září a nebo na přelomu měsíce září/říjen . V rally budou kategorie WRC , S2000 a třída S1600 . Mohlo by závodit klidně až 300 jezdců ale sami ještě nemáme zkušenosti s organizací rally turnajů takže zřejmě bude na začátku trochu chaos . Ale snad se vše podaří a Rally série bude probíhat v pořádku .


Indidentů míň než se čekalo Velkým plusem je že je míň incidentů než se čekalo před sezónou díky náročnosti módu . Zatím safetycar vyjel pouze v Imole kde po bouračce zůstal na trati stát Martin Jilemnický . Zatím nejtežší nehody měl zřejmě Jan Pospíšil . Napřed jeho nehoda v Maďarsku kde byl moc rád že mu zůstali všechny kola a že mohl dojet závod . A jeho nepříjemná kolize ve SPA která vypadala hrůzostrašně . Velice často kolidujícím jezdcem je taky Jiří Malík který má v závodech problémy se občas udržet na trati . Stejné problémy má i Tomáš Stratil který taky velice často havaroval v součastné sezóně . I na redbullu jedoucí Miloš Vašíček má v závodech problémy a často dojíždí díky tomu s velkou ztrátou na prvního jezdce .


Celkový počet incidentů za poslední dva závody : 51 incidentů - Jan Pospíšil 45 incidentů - Miloš Vašíček 19 incidentů - Tomáš Stratil 12 incidentů - Jiří Malík 10 incidentů - Peter Stavina 10 incidentů - Nicolas Vigikakis 6 incidentů - Pavel Králíček 6 incidentů - Loucas Afxentiou 5 incidentů - Martin Jilemnický


1 incident - Kjell Nielsen 1 incident - Martin Malík 0 incidentů - Jiří Toman 0 incidentů - Jan Hejtmánek

400 kol nový cíl jezdců Každý jezdec by měl trénovat a za velkou motivaci mužou jezdci považovat 1 bod za 400 kol před začátkem kvalifikace . Toto pravidlo bylo poprvé uvedené do pravidel před velkou cenou San Marina a od té doby se trénovaní na závody skutečně zintenzivnělo . Na každou velkou cenu je natrénováno celkově kolem 2000 kol což je velice dobré . Také byly zavedeny nové oficiální tréninky ( P1 , P2 a P3 ) 1.Volný neoficiální trénink každý den 2.Oficiální trénink,ctvrtek(P1),pátek(P2),sobota(P3)všechny v daném týdnu kdy se koná závod zacátek oficiálního tréninku je 19:00h a konec 20:00h. 3.Kvalifikace bude na 3 část(Q1,Q2,SQ3).V první casti Q1 vypadává posledních 50%jezdcú V druhé Q2 vypadává opět 50% jezdcú.V poslední cásti SQ3 bude bojovat zbytek jezdcú o nejlepší postavení na startu v takzvaném Super Poli(SQ3). Tito piloti budou muset zajet svůj nejlepší čas na jedno ostré kolo. 4.Bodování : jezdec který vyhraje všechny tri oficiální tréninky nejrychlejším časem získá 1bod pro sebe i svuj tým.Pilot který přesáhne za všechny volné i oficiální tréninky hranici 400 kol získavá taktéž 1bod pro sebe i tým. 5.Vítěz Kvalifikace získává 1bod pro sebe i tým.


Hattrick !!!!! Martin Malík může slavit . 4 závod od změny módu a 3 vítězství . Zastaví někdo tohoto suveréna , kdo se mu postaví v cestě za titulem ? Zatím nejvíc Martina ohrožuje Jiří Toman a určitě se musí počítat s Petrem Kuželou který se vrátí do mistroství ligy . Otázkou jsou i nový jezdci jako je třeba Kjell Nielsen který je zatím velice rychlí a udělal dojem na ostatní jezdce . Jedno je jisté zastavit Martina bude velice těžké a zatím si dláždí jednoduchou cestu za titulem . Uvidíme v Italské Monze jestli ho někdo sesadí z pomyslného trůnu .

Konec ??? Jan Pospíšil prohlásil těsně po Velké ceně Belgie ve Spa že končí letos sezónu . Odůvodnil to hlavně tím že už je unavený a nesoustředěný v závodech a že si potřebuje dat pauzu . Nastoupí na začátku příští sezóny . " Uvědomil sem si že sem až příliš přetažený a více méně nezvládám už závody jako loňský rok . Potřebuji si dát letos pauzu věřím že kluci si budou dávat na trati i beze mě a


máme se na co těšit . Samozřejmě toto rozhodnutí znamená že musím najít do týmu nového pilota . Velice mě zaujal švéd Nielsen který předvedl dobrý výkon a opravdu nás velice zaujal ." Dále budeme vídat Honzu při komentovaní velkých cen a ve studiu takže doufejme že i toto pozvedne atraktivitu .

V F1 1992 se začíná přiostřovat Uvidíme jak se bude dál vyvíjet sezóna ale zatím se vyvíjí velice zajímavě . Pořadí vede Pavel Králíček ale těsně za ním je Martin Malík a i Toman který se velice dobře zapojil do této série když první závod vyhrál . Dlouho v závodě v Mexiku vedl Martin Malík ale do sluchátek mu zřejmě přikázali aby spomalil a nebo měl nějaké problémy to nikdo neví ale ztratil vedení a vystřídal ho Jiří Toman a ukázal že si na něj Martin i Pavel musí dávat pozor .


Víc přenosů Bude více přenosů ze závodů . Díky tomu že Jan Pospíšil odstupuje ze šampionátu tak bude dělat komentátora TSL . Ale důležitější je že bude zřejmě komentovat i David Čech jeden z nejlepších komentátorů na rfactor. A určitě


se dočkáme i takových závodů kde budou komentovat oba dva . Bude více přenosů ze studia TSL ( zajímavosti , události z tréninků atd ) . Komentovaná série bude F1 2011 a možná i série F1 1992 . Budou komentované tréninky , kvalifikace , warm up a samozřejmě závod .


TSL Magazine 3  

Další číslo magazínu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you