Page 1

S W E N KOŠICE

Marec 2012

EDITORIÁL

Dvojmesačník o nákupoch a zábave

Spisovateľka evita urbaníková:

Pľuť dušu nie je zdravé, do roka sa zbláznite Hriechom najúspešnejšej slovenskej spisovateľky a vydavateľky je pozeranie amerických mysterióznych televíznych seriálov. V knihe Odviate vetrom, ktorú miluje, má podčiarknuté veci, ku ktorým sa často vracia. Píše ľudovo a baby ju rady čítajú. Evita Urbaníková.

Časom človek ľutuje všetky hriechy, ktorých sa dopustil, a tiež tie, ktoré zabudol spáchať... povedala kedysi Brigitte Bardot. Ide o ženu s pomerne kontroverzným životopisom, ale nestalo sa už aspoň raz v živote aj vám, že ste ľutovali niečo, čo ste neurobili? Nejde ani tak o hriešne myšlienky alebo činy, chceli ste urobiť niečo zaujímavé, dôležité, nové... len ste sa na to v tej chvíli neodhodlali, mali ste viacero dôvodov, nebol čas, peniaze, ten správny moment. Je už takmer tradíciou, že aj nakupovanie sa zaraďuje medzi hriechy. Najmä u žien ide takmer o každodenné pokušenia – a veľmi dobre vieme, že najlepšie zo všetkého chutí práve zakázané ovocie. Aby však jeho príchuť nebola až taká trpká, Aupark pre vás pripravil víkend plný zliav. Veď kúpiť si môžete aj niečo zdravé, niečo čím potešíte iných, niečo praktické, niečo poučné... Je to hriech? Posúďte sami.

šéfredaktorka

Aktuálne informácie zo života Auparku v Košiciach nájdete aj na sociálnych sieťach:

Oskenujte si tento QR kód a na našom profile na Facebooku sa dozviete všetko o Hriešne dobrých nákupoch v Auparku, ktoré sme pre vás pripravili v dňoch 23. – 25. 3. 2012 spolu s mesačníkom EVA.

Miestom nášho stretnutia je Panta Rhei, ktoré ste sama navrhli. Prečo práve tu? Má to viac dôvodov. Nefajčí sa tu, môžem skontrolovať svoje vyložené knižky a mám to blízko do kancelárie. Preto väčšinu stretnutí organizujem práve v Panta Rhei. Nákupné centrá využívate tiež takto efektívne? Do nákupných centier chodím hlavne pred sezónou kvôli deťom. Mám svoje vytypované obchody a viem, že všetko v nich nájdem pod jednou strechou. Pre seba nakupujem, keď sa blíži nejaká akcia. Napríklad teraz sa chystám na udalosť roka – OTO, pričom mám svoje obchody a viem, kde čo nakúpim. A potom ešte pred Vianocami. Tie vybavujem v predstihu, už v septembri – októbri. Tu sa musím priznať, že najprv nakupujem pre seba, lebo mi tie veci hneď udierajú do očí. Zrazu zistím, že z rozpočtu ubudlo, a vtedy sa sústredím na ostatných. Ste známa ako autorka a vydavateľka na Slovensku aj v Česku, nechystáte expanziu „evitoviek“ aj do vzdialenejšieho sveta? Raz za rok-dva zájdem pracovne do New Yorku, ale to sa vždy týka iba titulov, ktoré preberáme ako vydavateľstvo zo zahraničia a prinášame na Slovensko. Čo sa týka smerovania evitoviek von, máme stále otvorené Poľsko a Taliansko, dokonca jedna ponuka prišla až z Pakistanu, čo ma úplne šokovalo. Inak presadiť sa v zahraničí je dosť problém. Ak má niekto predstavu, že príde do Ameriky a tam mu vydajú knižku, napríklad preložia zo slovenčiny do angličtiny a bude sa to tam predávať, to je čistá utópia. Myslím si však, že čo sa strednej Európy týka, možnosti sú. Ale nie je to otázka jedného týždňa. Aký hriech si neviete odoprieť? Mojím hriechom sú seriály, ktoré nestíham pozerať. Preto ich mám na jednom DVD a keď som chorá, pustím si ho. Hriechom je, že kým seriál nedopozerám celý, neskončí sa PN-ka :-). Som taká vo všetkom, kým niečo nedokončím a neuzavriem, neviem existovať. Patria medzi vaše hriechy aj smajlíky? V maile ste mi ich poslali dosť. Používať smajlíky ma naučila moja dcéra. Používam ich rada a veľa, najmä pri styku s kamoškami. Niekedy sa pristihnem, že ich dávam aj do oficiálnej pošty, a vtedy sa pýtam sama seba, či mi už nešibe.

STRANA

04

Pred naším rozhovorom sme sa vôbec nepoznali, napriek tomu ste okamžite súhlasili. V Amerike by o vás už točili filmy. Čo vás drží pri zemi? Ja sa hlavne necítim nad zemou. Viem, že sa mi darí v rámci práce a mojich knižiek, tvrdo na tom aj robím. Možno za pätnásť rokov vám zazívam do telefónu a poviem, že sa mi nechce. Vyletieť rýchlo a byť hore, to nie je až také ťažké. Úspech je, keď sa hore udržíte niekoľko desiatok rokov. V tomto je inšpiráciou pre mňa môj otec. Má úspešný obchod s nábytkom, pod sebou tristo ľudí, ale aj tak bojuje, pretože aj úspech znamená boj. Jasné, že mávam svoje chvíľky, napríklad teraz som išla okolo stojanu s knihami a tam všade iba Sushi v dushi (moja najnovšia knižka). Vtedy v duchu poskočím, zakričím „jupí“, ale trvá to iba pár sekúnd, život ide ďalej. Som mama dvoch detí, ktoré vyvážam do škôlky a školy, na krúžky, starám sa o ne, keď sú choré. Mám chlapa, ktorý chce každý večer teplú večeru. To sú veci, ktoré ma držia pri zemi. Kedy ste zistili, že píšete dobre „o ženách pre ženy“ a je záujem o vaše práce? Odmalička som milovala, keď prišli mamine kamarátky a rozprávali sa o chlapoch, neverách a „verách“, o pôrodoch a susedách. Vtedy som sedela pri nich, tvárila som sa, že si čítam, ale v skutočnosti som počúvala, tieto obyčajné príbehy nasávala a bola som nimi fascinovaná. A keď som si to spätne čítala, tak som zistila, že „wau, toto je dobré“. Začiatky boli, samozrejme, kostrbaté. Ale postupne sa to zlepšovalo. Nehovorím však, že píšem geniálne. Píšem ľudovo a baby to rady čítajú. Máte niekedy plné zuby práce? Mám to vždy, keď dopíšem knihu. Vtedy nastáva obdobie, keď sa kniha promuje. Pekne sa namaľujem, idem

STRANA

Predstavujeme

05

medzi ľudí a rozprávam o svojej knihe, ktorú nenávidím :-). Píšem veľmi intenzívne, kým to nedokončím, od práce nevstávam, a tak som po dopísaní úplne prázdna, „vyflusnutá“. Keď potrebujem po takomto výkone vypnúť, idem do záhrady a sadím alebo štrikujem. Inak mám prácu veľmi dobre zorganizovanú. V mojom nakladateľstve pracuje veľa ľudí a fungujeme ako dobre nastavený mechanizmus. Od členov svojho tímu chcem, aby aj žili, chodili medzi ľudí, pretože tieto zážitky potom pretavujú do svojej práce. Pľuť dušu nie je zdravé, do roka sa zbláznite. Vaša najobľúbenejšia kniha? Odviate vetrom. A nechápem prečo. Mám v nej podčiarknuté veci a vraciam sa iba k tým. A nedávno som objavila knižku Malý princ v nás. Je to také dovysvetľovávanie Malého princa, veľmi milé a obsahuje návody, ako prežiť v pokoji a väčšej pohode. Ste naozaj „multifunkčná“. Poraďte našim čitateľkám, ako sa dá z časového hľadiska zvládať úspešná práca vydavateľky, autorky a mamy dvoch detí. Je to o rozložení síl. Keď chce žena hneď po pôrode kariéru, skôr či neskôr sa jej to zosype ako domček z karát. Preto by si mala každá uvedomiť, že má len jedných sto percent, a tie si má rozdeliť podľa životnej situácie, v ktorej sa nachádza. Nedá sa byť naraz stopercentnou matkou, manželkou, milenkou a zamestnankyňou alebo šéfkou. A vedieť povedať nie. Čo som od začiatku ani ja nevedela. Volala mama, že niečo potrebuje, kamoške som tiež niečo sľúbila a do toho redakcia, že treba ešte jeden článok. Zrazu som sa našla o tretej ráno za počítačom, uplakaná a s obrovskou kávou v sebe aj pred sebou. Takže dôležité je vedieť povedať nie, ale to sa musíme naučiť.

STRANA

hriešne ženské

06

hriešne Chlapské


STRANA

Hriešna očista Detoxikačná kúra neera

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až zo 61 najlepších značiek košického Auparku.

101 DROGÉRIE

30 % na vybrané produkty (PUMA a WELLAFLEX), PLAYBOY a ADIDAS DNS 75 ml 1+1 zadarmo (ľubovoľná kombinácia)

30 % a 1+1 7CAMICIE

20 % na celý sortiment

20 % ADIDAS

1+1 za 1/2, 50 % zľava sa uplatňuje na lacnejší výrobok

1+1 za 1/2 BAGGER

20 % na nezľavnený sortiment

20 % BEPON

30 % na celý sortiment

30 %

BIG STAR

Po dlhej zime, keď sme telo viac zaťažovali ťažkými jedlami a nemali dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, prichádza obdobie, ktoré nás láka k vykonaniu očistného pôstu. V tradičných liečebných systémoch Číny a domorodých Američanov sú jarné mesiace vhodné najmä na očistu zameranú na pečeň a žlčník. Ak ich chcete udržovať v dobrom stave, ponúka sa tu rad pôstov od tých najjednoduchších po zložitejšie a časovo náročnejšie.

20 % na celý sortiment

BLAŽEK

Štúdio ponúka najmodernejšie postupy a technológie v tejto oblasti. A neustále sa zdokonaľuje. V súčasnosti má Vánok niekoľko noviniek.

30 %

BIOPARK

20 %

20 % na celý sortiment

20 %

BLUE DOG

(Replay & Armani Jeans) Darček v hodnote 30,- € pri nákupe nad 200,- €

DARČEK BUSHMAN

Darček (tričko Bushman) v hodnote 30,- € pri nákupe nad 70,- €

DARČEK CAFE 41

1+1 espresso zdarma

Jarná detoxikačná kúra Neera Diétu vyvinul pred viac ako 50 rokmi skúsený havajský odborník Stanley Burroughs. Kúra Neera pozostáva z prijímania nápoja, na ktorého prípravu potrebujete citrónovú šťavu, prírodný stromový sirup Madal Bal, kajenské korenie a vodu. Citrón blahodarne pôsobí na pečeň a veľmi dobre prečisťuje telo. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, draslíka a ďalších minerálov, má aj adstringentné účinky – sťahuje a posilňuje tkanivá, čím uvoľňuje toxíny z hlbín tkanív a orgánov. Kajenské korenie napomáha očistu krvi, uvoľňuje jedy a hlieny a zahrieva telo. Prírodný stromový sirup Madal Bal dodáva energiu, je chuťovo výborný a plný minerálov. Počas kúry sa rozpúšťajú tukové tkanivá a likvidujú všetky choroby typov virózy, astmy, sennej nádchy, zápalu dutín, problémov s prieduškami a nádchou. Takže vás prestanú trápiť rôzne alergie, ktoré spôsobujú dýchacie problémy alebo upchanie dutín. Cholesterol uložený v cievach a žilách sa vďaka mocnému účinku kúry uvoľňuje z tela. Spolu s prečistením tela môžu zmiznúť i kožné problémy. Na prípravu dennej dávky (2 litrov) nápoja potrebujete: · 1,5 dl čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (3-4 citróny) · 1,5 dl Madal Bal prírodného stromového sirupu · cca 1/10 kávovej lyžičky kajenského korenia – na konček noža (prispôsobte podľa chuti) · 1,7 l čistej vody

Dĺžka kúry Odporúča sa dodržiavať kúru desať dní, aby prebehol celý proces uvoľnenia, odplavenia a vylúčenia nahromadených odpadových látok. Pre mnoho ľudí je však predstava desaťdennej kúry príliš náročná. Preto odporúčame vybrať si zo šiestich verzií: 3 dni Základná verzia diéty. Jedno balenie Madal Bal sirupu (500 ml) vydrží v priemere 3 dni. 10 dní Štandardná verzia, odporúčaná tvorcami diéty, ponecháva telo v očistnom režime dlhší čas a prináša optimálny účinok. Raz do týždňa Výborná voľba, ak chcete svojmu tráviacemu traktu dopriať raz do týždňa odpočinok. Vyberte si ktorýkoľvek deň v týždni a v tento deň pite iba nápoj Neera. Vyskúšajte tento systém šesť týždňov alebo aj viac. Relax Nápojom Neera nahraďte jedno jedlo denne, napr. večeru. Tento spôsob predĺži prirodzený čas na očistu – noc, keď sú obličky a pečeň najaktívnejšie. Zakončenie kúry Keďže zažívacia sústava oddychovala 10 dní, musíme s ňou pri zakončení programu zaobchádzať šetrne a ohľaduplne. Najčastejšou chybou je začať jesť priskoro príliš veľa. Naplánujte si postupný prechod naspäť k normálnej strave počas dvoch alebo troch dní. Zložitejšie jedlá pridávajte postupne. Od čerstvo vytlačených ovocných štiav postupujte k zeleninovým šťavám, surovému ovociu, parenej zelenine, komplexným sacharidom a nakoniec tukom a bielkovinám. Madal Bal prírodný stromový sirup dostanete v predajni biopotravín Biopark.

Zastavme čas V rámci jarnej očisty tela a duše určite neobíďte kozmetický salón Vánok. Skúsenosti tu získavajú od roku 1994 a vďaka širokej ponuke poskytovaných služieb na najvyššej úrovni je Vánok ideálnou oázou krásy, oddychu a relaxácie.

30 % na vybranú kolekciu

Pečeň a žlčník majú vplyv nielen na alergie, ale aj na autoimunitné procesy a tiež na cievnu problematiku. Podľa mesačného rytmu je ideálny čas na očistnú kúru pečene a žlčníka vždy, ak je Mesiac v Rakovi. Tento rok je to na konci marca (30. 3. – 1. 4.).

02

Kryolipolýza je nová metóda na odstraňovanie podkožného tuku. Riadeným bezbolestným ochladzovaním dochádza ku kryštalizácii lipidov v tukových bunkách, čo spustí ich odumieranie. O ostatné sa postarajú naše biele krvinky, pričom táto nová účinná metóda nepredstavuje žiaden zásah do organizmu. Oxys je kyslíková kúra s okamžitým liftingovým efektom. Starnutím dochádza k znižovaniu schopnosti pokožky absorbovať kyslík, čím sa znižuje aj jej hydratácia. Metóda Oxys prinavracia pokožke dôležitý kyslík a tým

stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, čím dochádza k vyrovnaniu vrások. S nimi, ochabnutou pokožkou a celulitídou úspešne bojuje aj nová dynamická kvadripolárna rádiofrekvenčná metóda Rádio 4. Zlepšuje tonus a elasticitu tváre, redukuje vrásky, zlepšuje kontúry tváre, formuje postavu a spomaľuje proces starnutia.

Okrem týchto noviniek ponúka Vánok oveľa viac: kozmetiku, trvalé odstránenie tuku, líčenie, kožné injekčné výplne, nechtový dizajn, trvalé odstránenie ochlpenia, pedikúru, manikúru, chemický peeling, depiláciu, permanentný mejkap, telové zábaly, detox elektrolýzou, wellness&spa, ošetrenie poprsia, lymfodrenáž – Vacupress, kaderníctvo a iné.

originálne domáce kúpele

1+1

Príjemný rituál domácich kúpeľov so zapálenou sviečkou, vôňou kúpeľov, osviežujúcou sprchou, masážou či iným rozmaznávaním vám aspoň na chvíľu pomôže odpútať sa od problémov a vypätia a na chvíľku si skrátka odpočinúť. Ku každému z našich kozmetických radov máme pre vás pripravených niekoľko báječných receptov na originálne domáce kúpele.

CLEMATIS GOLDLINE 30 % na celý sortiment

30 %

CUBE CAFE

1+1 cappuccino zdarma

1+1

DATART

15 % na haircare výrobky (fény, žehličky na vlasy...)

15 %

EXISPORT

30 % na celý sortiment

30 %

FANN PARFUMÉRIE 20 % na celý sortiment

20 %

Manufaktura je originálna česká kozmetika, ktorá je inšpirovaná zaujímavými prírodnými ingredienciami a ktorá premení vašu kúpeľňu v malé domáce kúpele... A prečo vlastne domáce kúpele? Žijeme v rýchlej dobe plnej stresu, napätia a zhonu...

Vydavateľ: Aupark Property Management, 2012.   ·   www.aupark.sk/kosice   ·   www.facebook.com/kosice.aupark

SPA EXCLUSIVE Unikátny rad z výťažkov z perál a ruží. Perly sú nazývané elixírom krásy, sú symbolom elegancie a luxusu. Obsahujú cenné morské minerály bohaté na enzýmy a antioxidanty. Revitalizujú, regenerujú, omladzujú a hydratujú pokožku a chránia ju pred nepriaznivými účinkami životného prostredia. Unikátny, veľmi jemný olej z divokých ruží je bohatým zdrojom cenných esenciálnych a mastných kyselín, ktoré sa využívajú na starostlivosť o pokožku už po celé stáročia. Vďaka výnimočným regeneračným, omladzujúcim, hydratačným a hojivým účinkom pomáha proti predčasnému starnutiu pokožky, obnovuje jej pružnosť, zmierňuje vplyvy slnečného žiarenia a predchádza strate vody z pokožky.

Aj predajne BIOPARK, MANUFAKTURA a kozmetický salón Vánok sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v košickom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.


STRANA

03

Objavte novú kolekciu s.Oliver a vyhrajte zájazd do Paríža

FASHION NEWS

Aupark Košice je ďalší zo známych obchodných centier, ktoré sa zapojili do neopakovateľnej módnej šou značky s.Oliver. Nová jarná kolekcia, atraktívne výhry a množstvo zábavy vás čaká už od 26. 4. do 29. 4. v centrálnej časti SC Aupark Košice. Viac informácií priamo na mieste. s.Oliver, to je skutočná móda pre skutočných ľudí.

Chcete prežiť jarné prehánky v suchu? Typickými vlastnosťami trenčkotu, u nás známeho ako „baloniak“, sú nepremokavosť a mechanická odolnosť. Tento suchý opis dnes už prudko módneho kúska šatníka neprekvapí nikoho, kto pozná jeho históriu. Trenčkot bol totiž pôvodne navrhnutý ako vojenský odev.

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až zo 61 najlepších značiek košického Auparku.

FAX COPY

Thomas Burberry, zakladateľ po ňom pomenovaného módneho gigantu, si dal trenčkot patentovať už v roku 1901. O niekoľko rokov sa stal jeho dodávateľom pre dôstojníkov britskej armády, ktorí sa praktického a pohodlného trenčkotu ani po skončení 1. svetovej vojny nevedeli vzdať – a vďaka tomu ho začali nosiť aj britskí civili. Napodobňovaniu sa nevyhli ani armády Ruska, Francúzska a USA a príbeh sa i tam opakoval.

30 % na fotodarčeky (potlač šálok, tričiek...)

30 %

FIRO TOUR

30 % na letecké zájazdy s odletom z BA a z KE

30 %

FUSION RESTAURANT 1+1 koláč zdarma

1+1 GATTA

Kate Moss tvárou manga

30 % na celý sortiment

Mango, najväčšia španielska módna značka s medzinárodnou pôsobnosťou, predstavuje Kate Moss ako tvár kolekcie jar/leto 2012.

GOLDENPOINT

30 %

30 % na celý sortiment

30 %

Táto britská modelka okrem toho, že je ikonou vo svete módy, stelesňuje sebavedomú a odvážnu ženu s typicky mestským štýlom obliekania. Kate pózovala s najnovšími kúskami kolekcie jar/leto 2012 pred objektívom slávneho fotografa Terryho Richardsa v Londýne.

GUESS

30 % na vybranú kolekciu

30 %

GURMETUM

Mango, čisto španielska spoločnosť so sídlom v Barcelone, odieva ženy celého sveta. Značka začala expandovať za hranice svojej rodnej zeme v roku 1992. Od tohto času otvorila 2 400 obchodov v 107 mestách sveta.

Trenčkot sa od 50. rokov stal neoddeliteľnou súčasťou šatníka mužov i žien po celom svete.

Darček (Hpntiq Harmonie 0,7 l) v hodnote 22,90 € k nákupu nad 55,- €

DARČEK HODINÁR

Mango spája kvalitu materiálov, najnovšie módne trendy a cenovú dostupnosť.

30 % na tovar aj služby

30 %

KADERNÍCKY SALÓN L’ORÉAL

Každá predajňa Mango je vytvorená v súlade s imidžom značky a a vie veľmi účinne vyzdvihnúť jedinečnosť každého zákazníka.

30 % na všetky služby

30 %

Okrem pána Burberryho si síce vynájdenie trenčkotu privlastňuje aj ďalšia firma, no pre skutočných znalcov módy sa trenčkot bude navždy spájať najmä s týmto výrobcom.

KILLTEC

ce, ležérne topy a šifónové blúzky s potlačou. Neodmysliteľné sú skladané a zvonové sukne, ktoré ladia s jemne splývavými svetrami z jemnej pleteniny.

Storočnú tradíciu bez výnimky oceňujú modelky, hviezdy strieborného plátna, módne ikony a iné celebrity, zvečnené objektívom, zakrádajúce sa ulicami a letiskami v obrovských tmavých slnečných okuliaroch a – trenčkote.

V Orsay venujeme vyššiu pozornosť detailom. Kontrastné lemovanie, lastúrové nariasené okraje a trojrozmerné aplikácie, predovšetkým s kvetinovými a viazacími prvkami. Užite si výlet týmto pestrým svetom módy z Orsay.

Klasicky elegantný strih, dvojradové zapínanie, výložky na ramenách a opasok zdôrazňujúci postavu sú základy trenčkotu, ktoré sa v priebehu 100 rokov nezmenili. Napriek tomu je trenčkot večnou výzvou pre každého módneho návrhára a značku. Vedia prečo – jeho čaro spočíva v tom, že od zarytého klasika až po milovníčku ružovej si každý príde na svoje. Ponuka farieb už dávno nie je obmedzená na pôvodnú béžovú alebo čiernu, o strihu, dĺžke či vzore nehovoriac.

30 % na celý sortiment

30 %

KLENOTY TREND

Darček (strieborný set) v hodote 20 € k nákupu nad 30 €

DARČEK LOBBY BAR

1+1 espresso zdarma

1+1

MANGO

25 % na celý sortiment

25 % MANIA

V tohtoročnej sezóne vás Orsay Muži a ženy si pozýva na dobrodružnú ho dennodenne cestu svetom módy obliekajú Nová, svieža jarná kolekcia Dreamy Paradise na oblek, ponúka dievčenský look s vidieckym nádykostým, chom, kde jar a romantické šaty patria neodmysliteľne k sebe. do práce... alebo na nič. Trenčkot vie byť totiž chladný a odmeraný, ale aj Zasnenému casual vzhľadu pridávajú ženskosť hravé poriadne hriešny. detaily typu ažúrový úplet a široký opasok. Kľúčovými prvkami jarnej sezóny sú: cigaretové a mrkvové nohavi-

30 % na celý sortiment slnečných okuliarov a okuliarových rámov, 50 % na vybraný sortiment

30 % a 50 % MANUFAKTuRA

Aj predajne s.Oliver, Mango a Orsay sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v košickom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

20 % na detskú kozmetiku a kozmetiku z karlovarského radu + darček (mydlo zo šípovej ruže) k nákupu nad 20,- €

20 % NATÉ

30 % celý sortiment

30 %


STRANA

04

predstavujeme GAUDÍ je módna značka, ktorá je určená pre všetky vekové kategórie, pre mužov, ktorí majú štýl, a ženy, ktoré chcú vyniknúť. Vyznačuje sa zaujímavo prepracovanými aplikáciami na jednotlivých modeloch, farebnosťou a drží krok s módnymi trendmi. Ak vstúpite do predajne a poobzeráte si kolekciu modelov, zistíte, že sa jednotlivé modely dajú využiť na množstvo rôznych príležitostí. Oblečiete sa na bežný deň, aby ste sa cítili pohodlne do práce, aby ste pôsobili reprezentatívne na večierok, kde potrebujete vyzerať štýlovo, a takisto aj na spoločenské akcie, kde budete pôsobiť elegantne a zároveň sa odlíšite od ostatných. Stačí, ak navštívite našu predajňu, ktorú otvoríme o pár týždňov, a túto taliansku značku si okamžite zamilujete.

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až zo 61 najlepších značiek košického Auparku.

OFFICE SHOES 20 % na celý sortiment

20 %

OLYMPIC CASINO

1+1 nealko, káva, čaj, pivo zdarma

1+1

CAMAIEU je francúzska značka zameraná na modernú a úspešnú mladú ženu. Je najväčším predajcom dámskej konfekcie vo Francúzsku a medzinárodná sieť značky zahŕňa viac ako 1000 predajní. Štylisti a nákupcovia Camaïeu úzko spolupracujú, aby mohli každý týždeň v predajniach ponúknuť stovky noviniek. Charakter Camaïeu je vyjadrený v nových tvaroch, farbách, materiáloch a štýloch, s ktorými značka neustále prichádza. Nová letná kolekcia ulahodí každej zákazníčke. Ponúka rozmanitosť farieb aj tvarov. Štruktúrované, ale aj voľné strihy sú určené na bežné nosenie, ako aj na výnimočné príležitosti. Široká škála farieb od odvážnej červenej cez jasne modrú a žltú až po romantickú lososovú a vždy trendy čiernu umožňuje zákazníčke výber podľa jej osobného vkusu. Príďte si vybrať a nechajte sa očariť novými kolekciami, dostupnými cenami a príjemným prostredím s milým personálom. Tešíme sa na vašu návštevu!

OM KEBAP

30 % na Iskender kebap + polievka zdarma k šalátom (fitness, tuniak, šopský)

30 %

OPTIKA SILOE

Talianske značky REPLAY & ARMANI JEANS sú výrobcom kvalitných džínsov a odevov. REPLAY je svetoznámou módnou značkou s tradíciou. Ponúka široký sortiment dámskej, pánskej a detskej kolekcie (od 3 do 14 rokov) vrátane doplnkov a obuvi. Zameriava sa na kolekcie pre voľný čas, preto sa drží hesla „pohodlnosť predovšetkým“. Značka ARMANI JEANS si potrpí na luxus, pohodlie a dokonalý strih. Táto módna ikona je známa po celom svete, predstavuje prestíž a jedinečnosť. Zahŕňa kvalitné materiály s perfektným spracovaním. Ponúka dámsku a pánsku kolekciu a široký výber luxusných doplnkov. Je vyhľadávanou značkou mnohých známych a úspešných ľudí a nájdete ju v predajni Blue Dog.

80 % na pár dioptrických stenčených jednoohniskových skiel s antireflexnou úpravou v hodnote 100 € s podmienkou nákupu dioptrického rámu so zľavou 51 %

51 % a 80 % ORSAY

poukážka na ďalší nákup v hodnote 10,- €

DARČEK

OUTDOOR GUIDE 30 % na celý sortiment

30 %

PATIO CAFE

1+1 espresso zdarma

1+1

PIZZERIA ANDIAMO Kolekcia „Bushman classic“ obsahuje najúspešnejšie modely vychádzajúce z tradície značky BUSHMAN.

Nová kolekcia módneho domu Blažek na sezónu jar/leto 2012 dostala príznačný názov „Around the world“.

Zaručuje zákazníkovi štandardnú kvalitu, osvedčené strihy a materiály po celý rok bez ohľadu na sezónu alebo pominuteľné módne výstrelky. Skrátka, Bushman prináša kolekciou jar/leto 2012 na trh módy svieži vietor tradície a kvality, stavia istoty proti neistým vrtochom trendov, slobodu obliekania proti diktátu módy.

Môžete cestovať po celom svete a cítiť sa pri tom pohodlne, elegantne a hlavne svetovo. Kolekcia je rozšírená o nový rad džínsov vo všetkých odtieňoch modrej až čiernej farby. Tie doplňte skvelými módnymi doplnkami. Vyberať môžete zo širokej ponuky celokoženej obuvi, biznis aktoviek a tašiek a veľa ďalších. Už tradične nechýbajú obleky v mnohých strihoch a farebných vyhotoveniach. Viac o kolekcii v predajniach Blažek.

1+1 cappuccino zdarma

1+1

PROFIMED

20 % na vybraný sortiment

20 % PUPA

20 % na produkty z kategórie oči, pery, ruky 30 % na jarnú kolekciu

20 % a 30 % RENO

20 % na celý sortiment

20 %

RESHOES

30 % na celý sortiment

30 %

ROBEL OBUV

7camicie je úplne nová talianska značka na našom trhu. Výrobok 7camicie vyniká svojou vysokou krajčírskou precíznosťou a originalitou štýlu vyhotovenia produktov.

20 % na celý sortiment

20 %

S.OLIVER

20 % na nezľavnený sortiment Jedinečný dizajn, ktorý sa neustále inovuje a kombinuje. Značka 7camicie je charakteristická moderným dizajnom, kvalitou a všestrannosťou. Vzory, detaily, tkaniny tvoria elegantnú a rafinovanú podstatu značky. Okrem pánskych a dámskych košieľ značka 7camicie ponúka kravaty, opasky, traky, manžetové gombíky, pulóvre a vesty. Všetko je starostlivo navrhnuté tak, aby uspokojila mužov, ktorí majú radi pohodlie a eleganciu, aj ženy, ktoré hľadajú zmyselnosť a romantický štýl obliekania.

 www.aupark.sk/kosice   ·   www.facebook.com/kosice.aupark

20 %

SAFFRON

Aj predajne BLUE DOG, BLAŽEK, 7CAMICIE a BUSHMAN sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v košickom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

Darček (2 dekoratívne vankúše vo farbe postele a 1 antikorová tablička s gravírovaným menom klienta) pri kúpe ktorejkoľvek postele z ponuky

DARČEK

SALAMANDER

20 % z pôvodnej ceny na 2 vybrané produkty

20 %


STRANA

05

Hriešne ženské Účesy, účesy, ach, tie účesy... je text známej piesne Beáty Dubasovej. K hriešnym účesom pridajme aj hriešne doplnky, hudbu a more a ste dokonalá. Vyberte si sama...

Hpnotiq Harmónia Hpnotiq Harmónia, prémium francúzsky likér s prenikavou fialovou farbou, je lahodnou zmesou bobuľovitých plodov, fialiek a levandule. Ochutnajte chladený samostatne alebo odporúčame mixovať s citrónom, limetkou a sódou.Vynikajúco chutí aj zmiešaný so sektom... „Hriešny fialový večer“ s Hpnotiq HARMONIE DARČEK môžete získať v predajni Gurmetum.

Sušič na vlasy Remington D 5800 Tento šikovný sušič na vlasy s výkonom 2 100 w vaše vlasy perfektne vysuší a zároveň ponúka jednoduché riešenie problémov so skladovaním – zasúvací samonavíjací kábel. Keramická mriežka zabezpečí rýchle zahriatie a dokonalejšie rozloženie teploty. Ionizácia slúži na redukciu statickej energie a zabezpečí lesklé vlasy bez krepatenia. Nastavenie 3 teplôt a 2 rýchlostí umožňuje kontrolu počas vysúšania a studená vlna pomáha zafixovaniu účesu. Viac v predajni Datart.

Svadobné obrúčky Gold Art

Krajší svet cez okuliare Každý zákazník Optiky Siloe sa môže spoľahnúť na profesionálne služby našich oftalmológov, ktorí priamo v predajni Optiky Siloe bezplatne vyšetria váš zrak, prípadne vám odporučia iné špecializované pracovisko v rámci komplexnej starostlivosti o zrak. Úplnou samozrejmosťou je aj každodenná starostlivosť a poradenstvo našich optikov, ktorí sú vám k dispozícii v každej z našich predajní. Nastavenie rámu, dotiahnutie skrutiek, vyčistenie šošoviek a odborné poradenstvo v oblasti optiky. Viac v predajni Optika Siloe.

Jedinečnosť svadobných obrúčok Gold Art sa skrýva v perfektnom spracovaní tvaru, povrchu a hlavne v dokonalom fasovaní kameňov. Variabilita zasa v možnosti zmien jednotlivých základných vzorov svadobných obrúčok podľa predstáv zákazníkov. V našom sortimente nájdete modely nielen pre najnáročnejších klientov s plne osadenými briliantmi, ale aj odľahčené, cenovo dostupné svadobné obrúčky. Viac v predajni Klenoty Trend.

Kulma Remington Ci95 Profesionálna loknovacia kulma s luxusnými odleskmi perál pre lesklé pevné lokne či zbiehajúce sa vlny. Unikátny zlepšený keramický povrch obsahuje 15x viac keramiky ako bežný keramický povrch, čo spôsobuje, že je o 85 % pevnejší a vďaka tomu zostanú žehliace plochy ako nové viac ako 5 rokov. Viac v predajni Datart.

SÚŤAŽ Do 13. apríla nám napíšte na mailovú adresu sutaz@auparkkosice.sk, aký je rozdiel medzi cenami v predajniach a na internete v Datarte. Traja z vás, ktorí správne odpovedia, dostanú 10 € poukážku na nákup v Datarte.

Systém na dlhodobé odStRánenie chĺpkov IPL5000 i-Light i-LIGHT je rýchly, bezbolestný a vysoko efektívny. Používa prevratnú technológiu intenzívneho pulzného svetla (IPL) – rovnakú technológiu odstraňovania chĺpkov využívajú profesionálne salóny a kliniky – bezpečne odstráni chĺpky pre nádherne hladkú pokožku až na 12 týždňov. i-LIGHT prináša ako prvý unikátnu „multi-flash mode technológiu“, vďaka nej predstavuje najrýchlejšiu metódu na odstraňovanie chĺpkov. Viac v predajni Datart.

SALAMANDER Produkty vyrábané s využitím najmodernejších technológií. Upútajú a zaručujú značke jedinečnú identitu. Kombinujú tradičnú eleganciu s najnovšími módnymi trendmi. V predajniach Salamander ich nájdete v rôznych kombináciách. Viac v predajni Salamander.

TIPY PRE RODINY S DEŤMI Adriana Beach Club****+ – all inclusive hotel v krásnom prírodnom prostredí pri jednej z najkrajších pláží Algarve Luna Falésia Mar***+ – all inclusive apartmány až pre 4 dospelých len asi 5 km od rušného letoviska Albufeira Pestana Delfim Beach & Golf**** – all inclusive hotel pri krásnej zlatistej pláži TIPY PRE NAJNÁROČNEJŠÍCH Crowne Plaza Vilamoura***** – novo zrekonštruovaný hotel, ktorý vás očarí príjemnou atmosférou Tivoli Marina Vilamoura***** – luxus priamo v srdci medzinárodne uznávaného osobného prístavu Aqua Pedra dos Bicos**** – dizajnový hotel len asi 300 m od rušného centra Albufeira

Kolekcia Letný dážď Tieto ultra súčasné šperky spájajú jemné kovové motívy s oslnivými zrkadlovými efektmi. Práve táto letná kolekcia zvýrazní jednoduchú krásu každej ženy kvapkami svetla. Pre ženy, ktoré si želajú byť krásne sebavedomo a bez rozruchu. Najmä ženy, ktoré si chcú vybrať hlavný módny štýl rýchlo a dobre. Viac v predajni Spleen.

LEŤTE DO RAJA! Horúcou novinkou cestovnej kancelárie FIRO-tour sú letné dovolenky na portugalskom pobreží Algarve s odletom z Košíc a Bratislavy. A prečo práve v jednej z najobľúbenejších celoročných destinácií Európanov? Desiatky kilometrov nedotknutých pláží s jemným pieskom, bizarné skalné útesy vystupujúce z mora, romantické zátoky, elitné golfové ihriská, zábavné vodné parky, ideálne podmienky na vodné športy, stále živé tradičné zvyky a sviatky, historické pamiatky starovekej i nedávnej minulosti, vychýrená kuchyňa, kasína, diskotéky, pôvabné horské a rybárske dedinky, kvalitné turistické služby, komfortné hotely... to je len niekoľko dôvodov, prečo sa vybrať práve do tohto slnečného raja.

TIPY PRE GOLFISTOV Sheraton Algarve***** – kvalitné služby pre golfových nadšencov i priaznivcov wellness služieb Grande Real Santa Eulália Resort & Hotel Spa***** – elegantný hotelový komplex na dosah viacerých 9- až 27-jamkových golfových ihrísk Viac na www.firotour.sk.

KATARÍNA KNECHTOVÁ: TAJOMSTVÁ Kto sleduje účinkovanie Katky Knechtovej, vie, že táto mladá dáma nikdy nemienila zostať na mieste ani sa točiť v kruhu. Jej druhý sólový album Tajomstvá však predstavuje doteraz asi najvýraznejší posun. Vo vytúženej spolupráci s Christianom Eignerom, stálym spolupracovníkom Depeche Mode, vznikol zatiaľ jej najambicióznejší a po všetkých stránkach najvyzretejší počin. Na poslucháča tu čakajú zvukové experimenty, pohodová atmosféra a obdivuhodná interpretačná istota. Posúďte sami. Viac v predajni v Compact Studio.

Detoxikačný gél minceur detox Blíži sa letná sezóna a vy nie ste spokojná so svojou postavou? Získajte kontrolu nad svojím telom vďaka detoxikačnému gélu z radu Minceur Detox. Viac v predajni Yves Rocher.

Aj predajne OPTIKA SILOE, SALAMANDER, KLENOTY TREND, SPLEEN, GURMETUM, DATART, YVES ROCHER a FIRO TOUR sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v košickom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.


STRANA

06

Hriešne Chlapské Šport, šport a ešte šport. Občas počítačové hry a občas kasíno. Ideálna kombinácia dobrej zábavy väčšiny chlapov. Kamaráti sú na takéto hriešne kombinácie vždy poruke, ak je poruke dobrá ponuka...

MacBook Air

Authority Atro Ak chcete byť „in“ pri sledovaní hokejových zápasov play off či iných športových udalostí, nemalo by vám chýbať niektoré z pánskych tričiek Authority Pro z novej kolekcie 2012, ktoré nájdete na pultoch v rôznych farbách a rôznych materiáloch. Viac v predajni Exisport.

Najrýchlejšia kopačka teraz už aj s mozgom Dokáž svoju rýchlosť. Súťaž na ihrisku a meraj si svoju rýchlosť. Následne zdieľaj svoje dáta online a porovnávaj sa s ostatnými hráčmi. Myslíš, že si rýchly? Dokáž to s novými adizero F50 v kombinácii s miCoach. Viac v predajni Adidas.

MacBook Air je ešte výkonnejší ako predtým. Je plný tých najmodernejších technológií a úžasných vlastností, ktoré ho robia neodolateľným. Pre rýchlejší prístup k dátovým súborom bol nahradený klasický interný disk pamäťou Flash (128 GB alebo 256 GB). Na jedno nabitie batérie dokážete na 13“ modeli pracovať plných 5 hodín. Priestranný trackpad podporuje multigestá a svojou vyspelosťou sa radí k tým najlepším na trhu. Nový širokouhlý displej má LED podsvietenie a rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Modelový rad MacBook Air 11“ je vybavený energeticky úspornými procesormi Intel Core i5 s vysokým výkonom a grafickými akcelerátormi Intel HD Graphics 3000. Bezdrôtový život je pre MacBook Air úplne samozrejmý. Vstavaný Bluetooth a AirPort Extreme (WiFi 802.11n) vám umožnia rýchlo a pohodlne surfovať na webe, prijímať a posielať poštu, sťahovať hudbu, video bez ohľadu na to, či sa nachádzate na jednom mieste. Dva USB 2.0 porty sú rovnako novinkou. Jednoducho úžasný, výkonný a príťažlivý. V predajni iStores.

SIX

20 % na celý sortiment

20 %

SOŇA SHOES

30 % na obuv a galantériu

30 % SPLEEN

20 %

STEFFEL

Tieto hodinky sú určené pre mužov, ktorí sa neboja ukázať svoje hriechy svetu. Vostok Ekranoplan KM si totiž málokto nevšimne. Oceľové telo, ruská duša a svetové technológie predurčujú tieto hodinky na prežitie za každých podmienok. To umožňuje aj vodotesnosť do 200 metrov. Spolu s funkciou indikácie dňa a noci bude každý vedieť, koľká bije. Viac v predajni Mirror.

50 % na kožené rukavice, pánske tašky, kabelky, opasky, kožušinové vesty, 30 % na kožené bundy

30 % a 50 % SUBWAY

30 % na celý sortiment mimo akciovej ponuky

30 %

Kronika vtáčika na kľúčik – Vtáčik jasnovidec V slovenskom preklade vychádza v týchto dňoch druhý diel Murakamiho trilógie Kronika vtáčika na kľúčik – Vtáčik jasnovidec.

PRVÁ PÁNSKA VÔŇA: ZIPPO ORIGINAL Zippo je jednou z najvýznamnejších ikon životného štýlu Američanov. Vôňa odráža mužné hodnoty, ktoré americká spoločnosť komunikuje prostredníctvom svojej histórie aj každodenného života. Viac v predajni Fann Parfumerie.

Adidas „originals“ V každom z nás sa nachádza „originals“. Príďte si po svoj originál do predajne Reshoes, ktorá vám ponúka veľký výber Adidas Originals.

Pri čítaní si asi väčšina čitateľov bude klásť otázku – o čom vlastne je táto trilógia? Trochu o manželskej kríze a romantickej láske, o temnej povahe politikov, o splynutí hranice medzi snom a realitou a čiastočne o odkaze japonskej agresie počas druhej svetovej vojny... Sám Murakami v rozhovore vyhlásil, že pri písaní nemal premyslenú žiadnu presnú kompozíciu a nechal sa voľne unášať dejom.

Aplikácia ČSOB SmartBanking umožňuje klientom zistiť zostatok na svojom účte, prehliadať si realizované transakcie, ako aj zadávať platobný príkaz (po prihlásení sa do časti pre klientov ČSOB). Vďaka ďalším funkciám si klienti môžu niekoľkými dotykmi vyhľadať najbližší bankomat či pobočku ČSOB (príp. sa k nej nechať priamo navigovať), prepočítať aktuálny kurz zahraničných mien, zistiť dôležité telefónne čísla do svojej banky (napr. v prípade straty platobnej karty a potreby jej zablokovania) či vyrátať si parametre finančných produktov ČSOB.

TCHIBO

20 % na celý sortiment zrnkovej kávy

20 %

TOMMY HILFIGER

20,- € poukážka k nákupu nad 100,- €

DARČEK

TOMMY HILFIGER DENIM, G-STAR RAW 20,- € poukážka k nákupu nad 100,- €

DARČEK TRIUMPH

30 % na celý sortiment Príbeh sa odohráva v okrajovej tokijskej štvrti. Hlavný hrdina – tridsiatnik Toru Okada nemá prácu, ambície a jeho zdanlivo bezproblémové manželstvo sa rozpadá. Najskôr niekam zmizne jeho kocúr a potom aj jeho manželka. Toru sa stretáva s jasnovideckými sestrami Kanoovými – Maltou a Krétou, navštevuje adolescentnú susedu May Kasaharovú a v rámci hľadania úplnej osamotenosti zostúpi až na dno hlbokej studne. Tu zažije transcendentný zážitok na pomedzí sna a reality. Ocitne sa v hotelovej izbe s neznámou ženou, ktorá ho zvedie, a na jeho líci sa objaví tmavá škvrna. Tá mu však zostane ako pamiatka na jeho živý sen. Viac v kníhkupectve Panta Rhei.

ČSOB SmartBanking sa dostáva už aj do iPadov

 www.aupark.sk/kosice   ·   www.facebook.com/kosice.aupark

29 %

20 % na kolekciu Spleen Bijoux

V novej kolekcii jar/leto 2012 vás upútajú nové modely svetoznámych značiek ako Polo Ralph Lauren, Lacoste, Tommy Hilfiger, Skechers, Kitten, Nike, Adidas, Puma. Objavte svoju značku, štýl a pohodlnú obuv v našej predajni OFFICE SHOES s možnosťou širokého výberu topánok.

Aj predajne ADIDAS, OFFICE SHOES, RESHOES, EXISPORT a FANN PARFUMERIE, sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v košickom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

SATUR

29 % na všetky zájazdy z katalógu MORE 2012

Hodinky Vostok Ekranoplan KM

Lacoste v office shoes

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až zo 61 najlepších značiek košického Auparku.

HRA O TRÓNY Výpravná fantasy sága Hra o tróny! Predlohou je knižná bestsellerová séria Piesne ohňa a ľadu od jedného z najúspešnejších spisovateľov súčasnosti, Georgea R. R. Martina. Hlavnú dejovú líniu predstavuje boj o post zvrchovaného vládcu Siedmich kráľovstiev. Televízne obrazovky bitku takých rozmerov ešte nezažili. Viac v predajni Compact Studio.

30 %

VÁNOK COSMETICS 30 % na kozmetické služby

30 % VEGA

30 % na celý sortiment + kožený darček ku každému nákupu

30 %

YVES ROCHER

20 % na 1. výrobok a 35 % na 2. výrobok podľa vlastného výberu (okrem výrobkov označených zeleným bodom)

20 % a 35 %


STRANA

Napísali ste nám...

hriešne riešenia

V minulom čísle sme pre vás pripravili niekoľko súťaží. Prišlo nám obrovské množstvo odpovedí, riešení a príhod, za ktoré vám ďakujeme. Traja vyžrebovaní krížovkári, ktorí nám poslali správnu odpoveď, teda „Každý človek je zámožný, ak má zdravé ruky a trochu rozumu“, vyhrávajú prekvapenie od Auparku. Sú nimi Terézia P. z Iňačoviec, Ladislav Ž. z Košíc a Vladimíra M. z Gelnice. Hlavolam „Pre bystrých“, ktorého výsledok bol 4 andulky a 3 klietky, správne rozlúskla Jana O. z Košíc a môže sa tešiť na malé prekvapenie od Auparku. Niektoré príhody s vašimi faux pas z plesov nás skoro dohnali k slzám. V  tejto kategórii sme vyžrebovali Agnesu L. z Košíc, ktorej posielame poukážku do predajne Salamander v hodnote 100 €. Jej vtipný zážitok vznikol, keď neustále poháňala svojho muža, aby si s ňou sadol k stolu, pretože ju bolia nohy. Po vynaložení značného fyzického úsilia na upútanie jeho pozornosti naša výherkyňa zistila, že nejde o jej manžela :-). Všetkým výhercom gratulujeme a tešíme sa na vaše ďalšie správne odpovede.

Sudoku

07

život v auparku sprievodné podujatia HRiEŠNE DOBRých nákupov Piatok 23. 3. 2012 10.00 – 20.00 h Líčenie s Yves Rocher Zverte sa do rúk odborníkov a nechajte si poradiť a nalíčiť sa zdarma priamo v pasáži Auparku! 16.00 – 19.00 h Profesionálne fotenie s Fax Copy Máte chuť sa aspoň na  chvíľu vžiť do roly modelky? Stačí prísť do Auparku počas nákupného víkendu a odnesiete si domov profesionálnu fotografiu. Sobota 24. 3. 2012 10.00 – 20.00 h Líčenie s Yves Rocher 16.00 – 19.00 h Profesionálne fotenie s Fax Copy 17.00 – 19.00 h Fashion show / Peter Bic Project Inšpirujte sa na prehliadke aktuálnych módnych trendov na jar/leto značiek z košického Auparku a nenechajte si ujsť Peter Bic Project naživo!

Veľká noc v Auparku 31. 3. – 7. 4. 2012 Veľká noc s Auparkom divadlo, koncerty, tvorivé dielne Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov 5. – 7. 4. 2012 otvorené 8. 4. 2012 zatvorené 9. 4. 2012 otvorené (od 13.00 do 21.00 h)

UNIKÁTNA LEGO VÝSTAVA 11. 4. – 13. 5. 2012 Presvedčte sa na vlastné oči, čo všetko sa dá vytvoriť z lega! Aupark prináša unikátnu výstavu obrovských lego sôch – filmových postavičiek a zvierat, súťaže pre verejnosť o skvelé ceny ako zájazd do Legolandu či stavebnice, tvorivé dielne s legom, lego shop a omnoho viac. Nenechajte si ujsť fenomén lego priamo v pasáži košického Auparku!

detská zóna lodička Krížovkami si od nepamäti krátime voľné chvíle. To isté platí aj pre sudoku. Či je to v kaviarni, vo vlaku cestou do práce alebo doma pri televíznych seriá­loch, vždy nás dokážu na pár minút zamestnať a potrápiť. Dokonca si ich riešením trénujeme našu pamäť a občas sa dozvieme aj niečo nové. Určite už máte pripravený krížovkársky slovník a ceruzku. Vylúštenú tajničku a sudoku nám pošlite do 13. apríla na mailovú adre-

su sutaz@auparkkosice.sk alebo poštou na adresu: Aupark Košice, Námestie osloboditeľov, 040 01 Košice a traja z vás dostanú od nás knižnú novinku od Panta Rhei.

Postup pri riešení: Mriežku je potrebné vyplniť tak, aby každý stĺpec, riadok aj štvorec s rozmermi 3 x 3 políčka obsahoval čísla od 1 do 9. Čísla sa nesmú opakovať. Na riešenie nie sú potrebné žiadne matematické vzorce ani výpočty, stačí iba logika. Tajnička je v druhom riadku!

Nielen počas Hriešne dobrých nákupov môžete svoje malé ratolesti zobrať do nového detského kútika Lodička. Nachádza sa na druhom poschodí pri reštaurácii Fusion, je otvorené každý deň od 9.00 do 21.00 h a je určené pre deti vo veku od 1 do 9 rokov. Tešíme sa na vás.

BEZPLATNÁ ANALÝZA VODY Tepláreň Košice, a.s., pri príležitosti Svetového dňa vody verejnosti opäť ponúka bezplatnú analýzu vody. Túto službu môže využiť každý, kto vo štvrtok 22. marca 2012 prinesie v čase od 8.00 do 12.00 hod. do skúšobného laboratória spoločnosti na Teplárenskej ulici 3 v Košiciach pitnú vodu z vlastných zdrojov, resp. studní (stačí 0,5 litra). Bezplatná analýza vody sa týka len obsahu dusičnanov. Analýzy budú vykonávané orientačným stanovením dusičnanov s výsledkom vyhovuje, resp. nevyhovuje zákonnému limitu pre pitnú vodu. „Každý záujemca dostane poradové číslo, na základe ktorého si bude môcť skontrolovať výsledok uverejnený na internetovej stránke www.teko.sk najneskôr 30. marca 2012,“ povedala Ing. Aneta Čapová, vedúca skúšobného laboratória Tepláreň Košice, a.s.

Bezplatná analýza vody je súčasťou aktivít, ktorými spoločnosť prispieva k zlepšeniu kvality života Košičanov.

Pomocnú ruku tepláreň podala napríklad v prípade Detskej fakultnej nemocnice Košice (zakúpenie 7 pulzových oximetrov), Autistického centra Rubikon (vybudovanie detského ihriska) či Národnej transfúznej služby SR (dvakrát do roka mobilný odber krvi v priestoroch spoločnosti). Zamestnanci Teplárne Košice, a.s., prejavujú ľudskú solidaritu aj prostredníctvom rôznych interných zbierok na pomoc pacientom s onkologickými ochoreniami. Viac informácií nájdete na www.teko.sk.


Inz NV 273,5x387,8_KE.indd 1

2.3.2012 11:31

Aupark News  

zákaznícke noviny Aupark Košice

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you