NICE 2018

ADRIATICO 2018

INTERVIEW

STRADE BIANCHE 2018

Jak už určitě víte. V sobotu se jel závod Strade Bianche. Velmi těžký závod na prašných úsecích. Dnes se moc neprášilo. Jako v minulém roce velmi pršelo. Závodníci měli velmi těžké podmínky. Závod byl takticky velmi zajímavý. Na trati jsme měli dvě skupiny. V té první jsme měli hlavní hvězdy závodu. Velkými favority byli před závodem vítěz z minulého roku Michal Kwiatkowski a jeho pronásledovatel mistr světa Peter Sagan. Ti se dnes obrovsky hlídali. Tam kde byl Sagan, tak tam byl Kwiatkowski a naopak. Do tohoto boje se zapojil třeba lídr našeho Aubisgue Rankingu, který vede Alejandro Valverde.

Dalším velikým soupeřem byl mistr světa v cyklokrosu Wout Van Aert. Nemůžeme zapomínat ani na našeho Zdeňka Štybara, který tento závod dokázal vyhrát. Teď pojďme už k závodu. Na čelo se dostal Wout Van Aert a Romain Bardet. Druhá skupina s Kwiatkowskim a Saganem velmi taktizovala a tento závod nezvládla. K první dvojici dojel Tsiejs Benoot z týmu Lotto Soudal. Benoot na nic nečekal a odjel této dvojici. Benoot nakonec slavil na Piazza del Campo. Druhý skončil Romain Bardet, který v Sieně dokázal sklepat Belgičana Van Aerta. Sedmý skončil Zdeněk Štybar. Do bylo ze sobotního Strade Bianche.

PARIS NICE 2018

Závod za sluncem byl letos velmi napínavý. V minulém roce tento závod ovládl Sergio Henao. Závodník týmu SKY dokázal o dvě sekundy překonat Alberta Contadora, který na něj v poslední sezóně velmi snažil vyhrát. V cílové rovince v Nice vyhrál De LaCruz, který letos jede v dresu SKY na pomoc Woutu Poelsovi a Sergiu Henaovi. V prvních etapách vévodil startovnímu poli Arnaud Démare, který dokázal vyhrát první etapu. Tam orazil Izzagira o pár milimetrů. Druhá etapa patřila letošnímu sprinterskému suverénovi Dylanu Groenewegenovi. V této etapě porazil znovu Démara.

Další etapy už patřily klasikářům a vrchařům. V dalších etapách jsme viděli některé dlouhé úniky. Sanchéz z Astany se svými souputník odjel a převlékl se do žlutého trikotu. Sanchéz jel velmi dlouho ve žlutém trikotu. Nejblíže mu byl Wout Poels, který vyhrál časovku. Poels útočil na Sanchéze, ale v jedné z mokrých zatáček nepříjemně spadl a musel odstoupit. Sanchéze nakonec vysvlekl ze žlutého Simon Yates, který šel do poslední etapy ve žlutém. Poslední etapu ovládl David De LaCruz z týmu SKY. Marc Soler nakonec vysvlekl Simona Yatese.

TIRRENO ADRIATICO 2018

Letošní závod dvou moří byl znovu velmi zajímavý. Závod začal týmovou časovkou, což nám naznačovalo veliký souboj mezi časovkářskými týmy. Velké ambice měl určitě tým BMC a Quick Step floors. Společně se SKY tvořily velmi silnou trojici. SKY jel fantasticky, ale stačilo to jen na třetí místo. Na prvním místě skončily mistři světa z BMC. BMC bylo v této disciplíně znovu nepřekonatelné. Do modrého trikotu šel mladý Patrik Bevin. Druhá etapa byla sprinterská. Zde jsme viděli souboj mezi Kittelem a Saganem. Kittel měl nakonec více sil, které Sagan neměl. Třetí etapa

stoupala na né malé stoupání. Zde překvapil peloton Primož Roglič. Slovinský závodník se, ale do modrého nepřevlékl. Modrý dres patřil Thomasovi ze SKY. Další etapa byla královská. Thomas měl v cílovém stoupání technické problémy a do modrého šel závodník BMC Damiano Caruso. Etapu ovládl Mikel Landa z Movistaru. V další etapě uspěl Adam Yates z MItchelton Scott, ale do vedení šel Michal Kwiatkowski. Poslední sprinterskou etapu zvládl nejlépe znovu Marcel Kittel z Katusha Alpeci. V poslední etapě se radoval Kwiatkowski z celkového pořadí. Dennis z Etapy.

INTERVIEW: ADAM BLYTHE

Adam Blythe. Jeden z nejlepších britských sprinterů. V Británii je velmi těžké se prosadit do profesionálních týmů. Adam Blythe toto dokázal. Stal se dokonce britským mistrem. V roce 2016 se stal mistrem své země. Blythe se poté stěhoval do Irské prokontinentální stáje Aqua Blue Sport. V tomto týmu se vše točí okolo něj. On je tím, který zde má hlavní slovo. První Irský prokontinentální tým. Blythe nezačínal na silnici. Jak víme ve Velké Británii a všude na ostrovech je velmi populární dráhová cyklistika. Adam získal mnoho úspěchů ať na poli evropském i světovém. Blythe

s Lukem Rowem nebo Peterem Kennaughem, jak víme. Oba dva závodníci týmu SKY. Kennaugh tedy už ne. Adam se konečně v tomto rýmu chytil a my doufáme, že bude mít veliké úspěchy. Blythe se učil od samotných hvězd. Při jeho štaci v Omega Pharma Quick Step ho učil sám Philippe Gilbert, což je veliká škola. V dalších letech se bude Adam určitě snažit získat co nejvíce vítězství. Tým Aqua Blue Sport byl v minulé sezóně pozván na Vueltu. Blythe by tam v letošní sezóně mohl předvést nějaký zajímavý výsledek.

PHOTOS BY: KRISTOF RAMON

AUBISQUE POINTS Alejandro Valverde             8000 Arnaud Démare                   7200 Michal Kwiatkowski              6900 Marc Soler                           6800 Tim Wellens                          6700 Elia Viviani                           6800 Gorka Izaguirre                    5950 Adam Yates                         5600 Tseijs Benoot                        5500 Luis Leon Sanchéz                5500