Page 6

15 Temmuz ruhu ile cevap vereceğiz. Herkes “acaba ben ne yapmalıyım?” diye sormadan, vatandaşlık bilinciyle üzerine düşeni yaparsa, milli mücadelede zafer bizim olur. 2016, kendi kişisel tarihim için de çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Uzun bir süre, kurulan kumpaslar neticesinde uzak kaldığım ülkeme, Türk adaletine güvenerek geri döndüm. Ülkemin topraklarına yeniden ayak bastığım günden bu yana, bana ve benim gibi pek çok yurtsever işadamına kumpas kuran, ocakları söndüren, ülkemizin güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye atan FETÖ‘ye karşı mücadeleye başladım. Bu mücadelede ne kadar başarılı olabildim bilmiyorum ama nefesim yettiği müddetçe bu mücadelem de sürecek.

GÜLE GÜLE 2016 HOŞ GELDİN 2017 Büyük umutlarla karşıladığımız 2016 yılını da uğurladık. 2016 hem ülkemiz, hem insanımız, hem de dünya için çok büyük değişimlerin olduğu bir yıl olarak hafızalarda yer edecek. Yaşananlar hafızalardan çok uzun yıllar silinmeyecek. Geçtiğimiz yıl, iç ve dış güç odaklarının güzel ülkemizin üzerinde kirli oyunlarını tatbik etmeye çalıştığı ve toplumumuzun her bir ferdinin bu oyuna karşı verdiği anlamlı mücadelenin yılı olarak hatırlanacaktır. 15 Temmuz tarihi ise yaşanan hain darbe girişimine verilen unutulmaz cevabın tarihi olarak hafızalara kazınacaktır. Siyasal olarak başarılamayan darbenin ekonomik olarak hayata geçirilmeye çalışıldığı, ancak bunun da ülkesini seven Türk vatandaşının duyarlılığı ile önüne geçildiği bir yıl olarak belleklerde yer bulacaktır. Bundan sonraki süreçte de toplumsal barışımıza fitne sokmak isteyenlere her zaman

2016’yı bu düşüncelerle uğurlarken, yeni yılı da umut dolu karşıladık. Bu yıl, Türkiye için hayati önem taşıyan bir yıl olacak. Öncelikle başkanlık sistemi için sandığın halkımızın önüne geleceği bir yıl olacak 2017. Türkiye’nin ekonomisi, siyaseti, diğer ülkelerle olan ilişkileri, gündelik sosyal yaşamı, kısacası gelecek vizyonu da bu referandumun ardından belirlenecek. Biz Türkiye’ye ve ekonomimize güveniyoruz. Bu güvenden hareketle Metro Holding olarak, enerji, turizm, madencilik, gıda gibi alanlarda faaliyet gösteren iştirak şirketlerimizde yatırımlarımıza tam gaz devam edeceğiz. Türkiye’yi bölgenin lider ülkesi konumuna yükseltme ve 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi noktasında üzerimize düşen tüm görevleri harfiyen yerine getirmeyi borç biliyoruz. Hem referandumun hem de yeni yılın tüm ülkemize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm okurlarımızın ve yolcularımızın yeni yıllarını kutluyorum.

GALİP ÖZTÜRK

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

6

Mlife Ocak 2017  
Mlife Ocak 2017  
Advertisement