Page 1

Ko m u n i k ač n í s t r at e g i e


Kdo jsme AtlanticPraha je agentura, která nabízí komplexní služby v oblasti marketingové komunikace. Naší předností je osobní přístup ke každému klientovi, profesionální péče o jeho značku a výhodný poměr kvality poskytovaných služeb a jejich ceny.

o c a n , i s e t r e b y V

T U H C E T MÁ


Ko m u n i k ač n í s t r at e g i e

Komunikační strategie

D O GO It’s

Příkladem vytvoření a realizace účinné komunikační strategie je práce pro klienta METEOR a jeho značky AUTODÍLY METEOR a METEORSPORT. Pro obě značky jsme nejprve definovali cílové skupiny, navrhli formy efektivního oslovení, mediální plány, kreativní zpracování, připravili návrh na podporu prodeje a zvolili metody pro následné vyhodnocení efektivity. Dlouhodobé budování značky AUTODÍLY METEOR je zaměřeno na několik cílových skupin - servisy, automechanici, hobby opraváři a řidiči. Potřeby zákazníků průběžně monitorujeme, proto pak můžeme v rámci celkové strategie realizovat i efektivní taktické kampaně. Příkladem může být rozsáhlá kampaň „chystáte se letos na dovolenou“, která stála na nápadu provedení kontroly technického stavu vozidla v STK v celém kraji zdarma, přičemž náklady za provedené služby hradil METEOR. Komunikujeme také pomocí menších

krátkodobých kampaní, jako byly např. „vánoční dárek pro chlapa“, „sáhněte si na kvalitu“, „vaše auto plné síly“ atd. Na principu cross promotion realizujeme také regionální podporu některých značek nabízených ve značkové prodejně klienta (např. Banner baterie). Průběžná komunikace směrem k oslovení jednotlivých cílových skupin využívá standardních nástrojů, klíčovým a osvědčeným médiem v daných podmínkách je zejména outdoor.


Ko m u n i k ač n í s t r at e g i e

METEORSPORT je oficiální dovoze motorek, skútrů, oblečení, helem, speciální obuvi, chráničů a náhradních dílů asi 35 značek, kromě toho nabízí také tři vlastní značky - JAG, EMERZE, PILOT. Cílovou skupinou jsou motorkáři, proto se přirozeně komunikační strategie od „autodílů“ značně liší. Kampaně realizujeme především v odborných magazínech a dalších periodikách, na internetu a v outdooru, případně i v rádiu. Připravujeme samostatné promotion akce stejně jako prezentace na výstavách a veletrzích. Kromě ATL zajišťujeme i BTL materiály pro podporu jednotlivých značek - produktové brožury, katalogy, webové stránky daných značek, ale také stránky samotného Meteorsportu.


K r e at i v n í ko n c e p t y

1 1

BONECO

Pro taktickou kampaň v časopisech pro ženy jsme pro omáčky BONECO vytvořili dva typy inzerce včetně sloganu. Koncept má ženy inspirovat novými příchutěmi omáček z různých evropských měst.

2 2

HUHTAMAKI

V sérii vtipných inzerátů pro oborové periodikum jsme komunikovali funkční i ekologické přednosti nových originálních obalů na vejce.

Kreativní koncepty Umíme navrhnout a připravit taková kreativní řešení, která svou originalitou a nápaditostí pomohou vaše produkty prodat. To plně platí např. jak pro launch kampaň včetně TV spotu, tak pro menší taktickou printovou či internetovou kampaň.


K r e at i v n í ko n c e p t y

3

5

4

3 4

MOJEMOTORKA

Inzerce do odborných magazínů a na internet.

5

VAREX

Výrobce nábytkových hran VAREX se stal oficiálním dovozcem lepidel Durante. Úkolem bylo komunikovat novou nabídku v odborných časopisech pro truhláře a nábytkářské firmy.


web+new media

B E FAC 1

1

PSí Hubík

Jako jedni z mála v České republice jsme vytvořili online konfigurátor výrobků. Kdokoliv si může v tomto unikátním nástroji poskládat vlastní barevnou kombinaci kombinézy na motocykl. Zároveň web pracuje s třemi jazykovými mutacemi, které všechny umožňují plnohodnotné funkční využití, od výběru oblečení přes jeho barevnou konfiguraci až po jeho prodej.

í n j e d o pr

P O H S E

Web+new media Naši klienti oceňují naše schopnosti při tvorbě architektury webových stránek, web designu, interaktivních prezentací a digitální strategie. Samozřejmostí je využívání nástrojů jako jsou např. CMS redakční systém Octopus, SEO optimalizace pro vyhledávače, PPC kampaně a možnosti sociálních sítí (Facebook, Twitter).


web+new media

PŘIKRÝVKY - E-shop

2

Vytvořili jsme přehledný a jednoduše ovladatelný e-shop především pro nakupující ženy, které ocení kvalitu a domácí výrobu. E-shop je postaven na administračním systému Octopus, který splňuje ty nejnáročnější klientovy požadavky, včetně vystavení objednávek a fakturace. Nadále se staráme o SEO, Facebook a PPC kampaně. E-shop během 1 roku přinesl 20x větší obrat!

2

POLARIS - Image prezentace čtyřkolek

3

Rychle a snadno obsluhovatelný web je postaven na robustním redakčním systému, který je možno ještě dále rozšiřovat. Pro video a foto materiály byla vytvořena přehledná fotogalerie, web využívá nejmodernějších prvků jako je JQUERY, využívání plochy celé obrazovky od notebooku po full HD monitor.

Czech specials - PPCkampaň

4

Pro agenturu Czech Tourism jsme vytvořili kampaň, která zvýšila návštěvnost Facebook profilu Czech Specials. Jen za první měsíc se podařilo získat více než 1500 nových českých i zahraničních fanoušků.

3

4


g r a f i ck é s t u d i o

1 1 2

2

ELVEMA

Firma se zabývá elektroinstalacemi, my jsme pro ni vytvořili redesign loga a návrh vizuálního stylu.

e t a r o corp

Y T I T N E ID

grafické studio Tým našich schopných grafiků umí realizovat nejen koncepty, kampaně a prezentace, ale je připraven flexibilně nabídnout kvalitní grafická řešení i menších zakázek, jako jsou letáky, bannery, brožury apod. Kromě kmenových grafiků pro nás pracuje také několik špičkových externistů.


g r a f i ck é s t u d i o

3 3 4

AGFOODS

Pro specialistu na výrobu a prodej nápojových směsí navrhujeme grafiku jednotlivých značek a branding automatů.

5

4 5

EKO SVĚTLO

Nové logo, nový vizuální styl a jeho aplikace na materiálech na podporu prodeje.


o b a lo v ý d e s i g n

obalový design Schopnosti našich grafiků se velmi dobře uplatňují u návrhů designu obalů. V tomto oboru se nám už tradičně daří nabízet pestrou škálu nápaditých a originálních řešení.

1

BONECO

, í b í l o c ě n m děte jim to Když se

tak

1

Á N T U H C I


o b a lo v ý d e s i g n

, hut c u o r b o D

m ý r b o sd

M E L A OB 2 3

2

HAMÉ

3

WARP

Dobře zabalené funkční prádlo slibuje, že tělo i nohy budou v teple.


DT P + p r o d u kc e

1

MIVOKOR

Navrhli jsme nejen nový vizuální styl, zpracovali grafický manuál a realizovali veškeré materiály na podporu prodeje. Pro tohoto výrobce drátěného programu do interiérů jsme zajistili také veškerou exekuci od sazby až po tisk materiálů a výrobu reklamních předmětů.

DTP+produkce Veškeré návrhy, které v naší agentuře vzniknou, umíme také sami realizovat. Samozřejmostí je např. předtisková příprava, výběr vhodné tiskové technologie, sazba firemních tiskovin a tisková produkce, umíme si však profesionálně poradit i s přípravou televizního či rozhlasového spotu.


DT P + p r o d u kc e

2

VARIANT

Katalogy, ceníky, produktové listy, faktury, dodací listy, návody – to všechno připravujeme a realizujeme pro firmu specializovanou na elektronické systémy ochrany budov. Pro účely zejména výstav a veletrhů jsme pro klienta vyvinuli a vyrobili speciální prezentační stěnu, která umožňuje předvádět zabezpečovací techniku na principu funkčního modelu.


klienti

meteorsport

meteorsport

meteorsport www.IJSGlobal.com

COACHINGCENTRE BRATISLAVA, s.r.o.

meteorsport

meteorsport

meteorsport

meteorsport

www.meteorsport.cz

www.meteorsport.cz


KONTAKT David Rýpal client service director tel.: 773 993 580, e-mail: rypal@atlanticpraha.cz

Jan Horák creative director tel.: 773 742 680, e-mail: horak@atlatnicpraha.cz

AtlanticPraha Rostovská 2b/260 101 00 Praha 10 - Vršovice tel.: +420 226 218 299 e-mail: office@atlanticpraha.cz

E M L L A C


Atlantic Praha book  
Atlantic Praha book  

Atlantic Praha book

Advertisement