1 minute read

Deve Diken Kapsül

Deve Dikeni Nedir?

Deve dikeni nebatı papatyagiller familyasından olan bir nebat türüdür. İnsanlara sıhhat açısından pek çok yararlar sağlayan devedikeni bitkisi yol kenarlarında hiçbir bakım gerektirmeden yetişir. Deve dikeni bitkisi ile ilgili bilgi sahibi değilseniz deve dikeni nedir, deve dikeni ne işe fayda, deve dikeni yararlı mıdır diye merak ediyorsanız birazdan hepsini öğreneceksiniz. İşte deve dikeni nebatında ait her şey.

Karaciğer için deve dikeni ve enginar Deve dikeni nebatı ince ve çengel biçiminde olan otsu bir nebattır. Temmuz ve ağustos aylarında çoğunlukla mor renkli çiçekler açar. Çok nadir olarak çiçekleri beyaz da olabilir. Deve dikeni çiçeği yaşken güzel kokuludur.

Deve dikeni nebatı, İnce ve çengellidir. Temmuz ve Ağustos aylarında çoğunlukla erguvan, bazen de beyaz renge sahip çiçekler açar. Yaşken güzel kokuludur. Kuruyunca bu koku kaybolur. Deve dikeni nebatının sıhhatimiz açısından bir hayli yararı bulunmaktadır. Deve dikeni nebatının yararları şu şekildedir;

İşte deve dikeninin yararları… Deve dikenin hem tohumundan hem kökünden hem de yaprağından yararlanabilirsiniz. Deve dikenini şifa olarak kullanmanın yanı sıra, lezzetli enfes tarifte yemeklerde hazırlayabilirsiniz. Deve dikeninin nasıl hazırlanması gerektiğine gelmeden önce öncelikle yararlarından söz edelim.

Karaciğer hastalıkları Deve dikeni Kapsülü çoklukla karaciğer hastalıkları rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. Karaciğerin yağ parçalama özelliğini kullanarak bu uzuvda yağ birikmesine mani olur. Dolayısıyla deve dikeni tüketerek karaciğerinizin yağlanmasını engelleyebilir, karaciğer hastalıklarından savunabilirsiniz.

Mide ve sindirim sistemi Deve dikeni düzenli miktarlarda tüketildiğinde sindirim sistemi ve mide de olan rahatsızlıkların gelişmesine de mani olur.

Sirozu engeller İçki kullanımına bağlı olarak vücutta gelişen siroz hastalığına deve dikeni mani olmaktadır. Tabii içkinin vücutta oluşturduğu felaketi hiçbir ürün engelleyemez. Bizler yeniden de kullanmamızı öneriyoruz.

Ateş düşürücü tesiri Deve dikeni suyunun ateş düşürücü tesiri olduğu söylenmektedir.

Romatizma Deve dikeni bitkisinin romatizmaya bağlı gelişen hastalıkları da engellediği söylenmektedir.

Kanser hücrelerinin gelişimini engeller Deve dikeni bitkisinin kanser hücreleri engelleyici tesiri olduğu ve gelişmesini durduğu bilinmektedir. Günde bir bardak deve dikeni çayının kanser hücrelerinin gelişmesini engelleyici tesiri bulunmaktadır.

Deve dikeni nasıl kullanılır? Deve dikeni bitkisi daimi kullanıldığında ciddi yan tesirlere kapı aralayabilir bu yüzden günlük kullanımda doz miktarına dikkat etmek gerekir.

Şayet ciddi bir sağlık meseleniz varsa ve rehabilitasyon emelli deve dikenini kullanacaksanız 3 aylık molalarla kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak her vakit bu tip alternatif tıp yollarının doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

This story is from: