Page 1

Uyuşturucu ile mücadele toplantısına başkanlık yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan:

Hatay’daki Narkotik köpekleri Türkiye’de bir numara Erhan UNAY’ın Haberi Sayfa 3’te

Atayurt Sessiz çoğunluğun sesi

www.atayurtgazetesi.com.tr

GÜNLÜK SÝYASÝ GAZETE

YIL : 24 e-mail: info@atayurtgazetesi.com.tr

SAYI : 6749

17 OCAK 2020 CUMA

Fiyatı 75 Kuruş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, dün ziyaretiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, Hatay’ da büyük dikkat çekti:

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Hz. İsa’ nın vaftiz edildiği gün olarak 19 Ocak’ ta kutlanan Kıddes Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayınladı:

Bu hoşgörü nesiller boyu sürsün ATAYURT Haber Merkezi

D

Başkan Savaş’ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sürpriz ziyareti kulisleri dalgalandırdı ATAYURT Erhan UNAY

bir şekilde ziyaret etmesi, Hatay’ daki kulislerde büyük bir dalgalanma yarattı. atay Büyükşehir Belediye Başkan Lütfü Savaş sosyal Başkanı Doç. Dr. Lütfü medya hesabından yaptığı paySavaş’ ın, CHP Genel Başkanı laşımda, “ CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nu dün sürpriz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nu

H

Ankara’ da genel merkezimizde ziyaret ettik. Hatay’ da gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hakkında brifing verdik. Misafirperverliğinden dolayı Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ederim” şeklindeki ifadesi kulislerde büyük bir yankı

uyandırdı. Hatay CHP, İl Başkanlığı seçimine odaklandığı bir ortamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ ın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ nu ziyaret etmesi büyük bir dikkat çekti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, AA’nın Kahire Ofisine yapılan Baskını şiddetle kınadı ATAYURT Haber Merkezi

Silah Tüccarına Polis Baskını: 5 adet tabanca ele geçirildi ATAYURT Haber Merkezi

kapsamında yapılan operasyonda H.U. isimli şüphelinin yakalanarak ikametinde atay Emniyet Müdürve aracında yapılan aramada; lüğü, KOM Şube 5 Adet P-114 G19C ibareli 9 Müdürlüğü silah tüccarına mm çapında tabanca ve bu yaptığı baskında 5 tabancanın tabancalara ait 5 adet şarjör ele geçirildiği bildirildi. ele geçirildiği belirtildi. Hatay Emniyet MüdürEmniyet Müdürlüğü açıklalüğünden yapılan açıklamaya masında, Şüpheli şahıs göre, Kırıkhan İlçesinde KOM gerekli işlemler için adli merŞube Müdürlüğü ekiplerince cilere çıkarılmak üzere 6136 S.K.M (Silah Ticareti) gözaltına alındığı kaydedildi.

H

Sayfa 2’ de

Mehmet ÇARDAK

Hüseyin Güler

Gümrük Dünyası

SURİYE KRİZİNİN BAŞLAMASI VE BU GÜN NERDEYİZ?

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 2019/2020 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle kutlama mesajı yayınladı:

T

ürkiye Gazeteciler Federasyonu, Mısır güvenlik güçlerince Anadolu Ajansının (AA) Kahire bürosuna baskın düzenleyerek çalışanlarının gözaltına alınmasını kınadı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu tepkilere yer verildi: “ Hiçbir gerekçe gösterilmeden AA’ nın Kahire bürosuna Mısır güvenlik güçlerince yapılan baskın ve sonrasında çalışanlarının gözaltına alınması Türk Basınına ve dünya demokrasisine yapılmış bir eylemdir ve şiddetle kınıyoruz. Bu eylem demokrasiden uzak basın özgürlüğüne yönelik bir tacizdir. Dünya kamuoyu içerisinde önemli bir yere sahip olan ajansımız tüm dünyaya gerçek

Hayattan başka yolumuz yok! Sayfa 3’ te

efne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Hz. İsa’ nın vaftiz edildiği gün olarak 19 Ocak’ ta kutlanan Kıddes Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayınladı. Başkan İbrahim Güzel yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Hoşgörü kentimiz Hatay’ da, kültür zenginliklerimizin en güzel dayanışma örneğinden biri olan Kıddes Bayramı, farklı inanışlara olan saygının önemli bir yansımasıdır. Farklı inançların özel günlerini özel günümüz sayıp, unutulmasına izin vermeyip, nesillerce aynı heyecanla kutladığımız, güzel insanların kardeşçe yaşadığı bu eşsiz kentte yaşıyor olmaktan ötürü son derece mutluyum. Dünyada gezip görülmesi gereken yerler listesinde yer alan kentimiz, sadece mimarı yapıları ile değil, farklı inanışların aynı sevgi ile sarıp sarmalandığı, hoşgörü ve saygının hüküm sürdüğü manevi yönleri ile de merak uyandıran bir şehir olmaya devam etmektedir. Nesiller boyunca kenetlenerek hep bir arada kutlayacağımız nice bayramlar diliyor, tüm halkımızın Kıddes Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

haberleri tüm şeffaflığıyla aktarmaktadır. Bunlardan rahatsız olan Mısır hükümetinin bu tutumu eminiz ki sonuçsuz kalacaktır. Basın ve ifade özgürlüğünün asla önüne geçemeyeceklerdir. Mısır hükümetinin konuyla alakalı hiçbir açıklama yapmaması da oldukça düşündürücüdür. Türk basınına ve dünya demokrasisine karşı yapılan bu eylemi şiddetle kınıyor, gözaltında bulunan 5 AA Çalışanının derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz.”

Tüm öğrencilerimize verimli bir ara tatil diliyorum ATAYURT Haber Merkezi

D

efne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, ara tatilde öğrencilere verimli bir tatil geçirmeleri dileğinde bulundu. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 2019/2020 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Bir eğitim-öğretim yılını yarılayan kıymetli öğretmenlerimiz ve ara karne almanın heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimizi, emeklerinden ve başarılarından ötürü kutluyorum. 15 günlük ara tatil ile birlikte birinci dönem yorgunluğunu atacak olan eğitim emekçilerimiz ve öğrencilerimize güzel, keyifli ve verimli bir sömestr tatili geçirmelerini diliyor; başarılarının 2.dönemde de daim olmasını temenni ediyorum.”


T

ürkiye-Suriye Krizi, 2011 yılının Mart ayında, Suriye İç Savaşı'nın başlamasıyla birlikte, Türkiye ile Suriye arasında yaşanan, askeri ve siyasi gerilimler, çatışmalar dizisidir. Suriye’ nin iç savaşın içine itilmesinden bu yana 9 yıl arkada kalmış. Öyle yıllar ki, Suriye halkı çektiği acıları yakından takip ettik. Suriye’ nin vatanlarını savunmalarını ve birlik yönündeki mücadelesini, kendi mücadelemiz olarak kabul ettik. Türkiye-Suriye krizi başladıktan sonra ki dönemde, sınır bölgelerinde haber yapan bir gazeteci olarak, hep Amerika’ nın ve teröristlerin yenileceğine, Suriye devletinin ve milletinin kazanacağına inandım. Yine Suriye saldırısının arkasında mezhep kavgası değil, emperyalist saldırı olduğuna inandım. Haberlerimi hep bu inançla yaptım. Sınırlardan ve Suriye-Türkiye krizi konusunda binlerle ifade edecek haberlere imza attım. Haberlerimi yaparken, korku, tehdit gibi girişimlere hiç dönüp, bakmadım. İlk sınırlarımızdan Suriye mültecilerin gelmesini haber yapmak için Altınözü Derekuyumevkisine gitmiştim.

Akşam olmuştu, kepçelerle yollar açılıyor, teller kesiliyordu, Suriyeli mülteciler tepelerde bekliyorlardı. Daha sonra Antakya Cumhuriyet mahallesinde Suriyeli mültecilerle konuştum. Bu mülteciler kaçak girmişti. Bir evde toplantı yaptık ve onlar o zaman şunu söylemişti: “ Bizi hükümet getirdi, 100 bin Suriyeli Türkiye’ ye gelirse, Amerika müdahale edecek” demişlerdi ve eklemişlerdi, bize “ bize iki kat eve, tarla verecekler” ifadesini kullanmışlardı. Bu mülteciler aslında Suriyeli aşiretlerin girişimi ile Türkiye’ ye gelmişlerdi. Sokaklarımızda o zaman Suriyeli terör grupları ellerini, kollarını sallayarak dolaşıyorlardı. Bir gün Yayladağı ilçesinde o dönemin milletvekili Mevlüt Dudu ve ekip olarak geziyorduk. Bir Suriyeli terörist sokakta gezerken, fotoğraflarını çektim, kamaraya kayıt yaptım. Terörist üzerime yürüdü, ben çekmeye devam ettim. En sonunda kaçarak kaldığı eve sığınmıştı. Apaydın kampını herkes bilir. Bu kamp Suriye’ den gelen yüksek rütbeli komutanların kaldığı bir kamptır. Bu kampa üç kez girdim. Birisinde kamara, fotoğraf makineme el kondu ve

Hüseyin GÜLER

Atayurt Haber

2

SURİYE KRİZİNİN BAŞLAMASI VE BU GÜN NERDEYİZ?

silindi. Yine Reyhanlı ilçesinde gezerken, Apaydın kampından şehre gelen bir yerde yüksek rütbeli komutanlarla röportaj yaptık. O dönem hükümet kamplardan bunların çıkmadığını söylemişti. Biz de çıktıklarını böylece belgelemiş olduk. Daha yüzlerce böyle haberler yaptık. En önemlilerden birisi de Cisreşuğur da terör gruplarının ve istihbarat birimlerinin ortak saldırısı ile 170 Suriyeli devlet görevlisinin diri, diri yakılması, ters arabalara bağlanarak parçalanması Suriye devletinin üzerine atılacaktı ama olmadı. O dönem Antakya Edebiyatçılar Derneğinde İdlip milletvekilleri gelmiş, olayın gerçek yüzünü açıklamışlardı. Polis bu milletvekilleri ile röportaj yaparken, yarıda kesmişlerdi. Bütün bunları niye anlatıyoruz:

17 OCAK 2020 CUMA

MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Suriye Ulusal Güvenlik Büro Başkanı Tümgeneral Ali Memlük, Moskova’ da bir araya geldi. Görüşmede 9 maddelik çerçeve çizildi. Fırat’ ın doğusunda işbirliği gündemde... Türkiye ile Suriye arasında en yüksek düzeyde temas Moskova’ da gerçekleşti. MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Suriye Ulusal Güvenlik Büro Başkanı Tümgeneral Ali Memlük bir araya geldiler. Görüşmede dokuz maddelik bir çerçeve çizildi, bu çerçeveye göre hareket edilmesi kararlaştırıldı. İdlib’ in durumu ile Türkiye ve Suriye’ nin Fırat’ ın doğusunda terör örgütlerine karşı işbirliği yapmasının da ele alındığı öğrenildi. Moskova’ da gözlerin Libya görüşmelerine dikildiği günlerde önemli bir gelişme daha yaşandı. Moskova’ da bulunan Türk heyetinde yer alan Hakan Fidan, Suriye’ de Devlet Başkanı Beşar Esad’ a en yakın isimlerden Tümgeneral Ali Memlük ile bir araya geldi. Türkiye ve Suriye heyetleri arasında yapılan görüşmede, Rusya Federasyonu temsilcileri de yer aldı. Türkiye ile Suriye arasında gerçek-

leşen görüşme resmen de açıklandı. Suriye resmi devlet ajansı SANA görüşmeyi tüm dünyaya ilan etti. SANA’ nın haberinde Suriye istihbaratının başı Ali Memlük ile temsil olunan Suriye tarafının, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan’ ın temsil ettiği Türk tarafına bir çağrıda bulunduğu, söz konusu çağrıda, Suriye’ nin Türkiye’ den şu istekte bulunduğu belirtildi: “ Türkiye, İdlib konusunda Soçi ‘ de verdiği sözleri tutsun. Özellikle de bölgeyi teröristlerden ve silahlardan arındırarak, Halep-Lazkiye ve HalepHama yollarını açma bağlamında, yükümlülüklerini yerine getirsin.” Görüşmede Ali Memlük’ ün, Suriye Devleti’ nin “ Suriye’ nin İdlib bölgesinin tamamını, Suriyeli vatandaşların güven ve huzurunu garanti edecek şekilde kurtarma azim ve ısrarına” vurgu yaptığı bildirildi. Hani geriye dönüp, baktığımızda bir rüya gibi gelmektedir. Suriye parçalanacaktı, “ bu iş bitti” diyenler, bu gün Suriye ile görüşmenin altına imza atıyorlar. Nereden, nereye geldik? Daha nerelere gideceğiz!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi yarı yıl tatiline girecek öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik mesaj yayınladı:

Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir ATAYURT Haber Merkezi

A

ntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yarı yıl tatili dolayısıyla yayınladığı mesajında, “ Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir” vurgusunu yaptı. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz 2019 –2020 Eğitim Öğretim dönemi yarı yıl tatiline girecek öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “ Sevgili Öğrenciler, birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyor, karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyorum. Karne; eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Kat’ i suretle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir. Zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkândır. Değerli Veliler, sizlerin de bildiği üzere çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Karne, çocuğunuzun ne kadar zeki olup olmadığının bir göstergesi değildir. Çocuğun, eğitim dönemi boyunca öğretilen konuları ne kadar öğrenip, öğrenemediğini gösterir. Karnelerde yer alan notlar yalnız

Hatay Büyükşehir Belediyesinden Tarıma destek devam ediyor öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır. Kıymetli Öğretmenler, çocuğun yetişmesinde sırayla, Anne; evladın edep ve terbiyedeki göstergesi, Baba; çocuğun eğitimiyle yakından ilgilenen, hedefini tayin etmesinde yardımcı olan desteği, Toplum; sevgide saygıda, ilimde, dürüstlükte, terbiyede eksikliklerini gideren yardımcısı, Öğretmenler; cevheri otaya çıkartmada ve işlemede bir kâşif olmalıdır. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu bir yarıyıl tatili diliyorum.”

ATAYURT Haber Merkezi

H

atay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Hatay genelinde vatandaşların talebi ve gerçekleştirilen tespitlerin

ardından gerekli görülen sulama kanallarında temizlik çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kanallarda suyun israfını önlemek ve üreticilere daha sağlıklı ulaşmasını

sağlamak amacıyla yabani ot, çamur ve plastik gibi atıkların temizliğini gerçekleştiren ekiplerin, çiftçiler için önem arz eden sulama suyu kanallarının önündeki birikintileri temizleyerek suyun üretici ile kesintisiz buluşmasını sağladıkları kaydedildi.

Özellikle kent genelindeki kırsal mahallelerde yağışlı günlerde kanallardaki çalışmalarını hızlandıran Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, kanallardaki temizlik çalışmalarının yanı sıra onarım çalışmaları da gerçekleştirdikleri açıklamada yer verildi.


Atayurt Haber

S

evgili okurlarım! Ünlü Alman Psikolog Arno Gruen, Totem Yayınları’ ndan yeni çıkan ‘ TERÖRİZME KARŞI’ adlı eserinde şöyle diyor: İnsanların gerçek sorunları, yüzlerce ve binlerce yıl önceki ile aynı kalsa da boyutları her geçen gün on yıl daha da vahimleşiyor. Bunlar; yoksulluk, açlık, kölelik, tiranlık, daimi savaşlar, dini hoşgörüsüzlük, uyuşturucu ve açgözlülüktür. Tüm kötülüklerin kökü tam olarak burada yatar! Bu insan sefaleti olmadan, Hitler, Stalin, Lenin, Mussolini, Bin Ladin veya IŞİD teröristleri, kitleleri etrafında toplayamazlardı. Serbest ticaretin dünya çapında refahı teşvik etmekte olduğu söylenir. Ancak, bu umudun aldatıcı olduğuna dair elimizde yeterli kanıt mevcuttur. Yüz yıl önce zengin ülkelerle fakir olanlar arasındaki refah oranı 10’ da 1 iken, günümüzde 100’ de 1’ dir. Buna ilave olarak, yoksullar ölçüsüz sefalet çekerken zenginler ultra-zengin olduğu için, refah içinde yaşayanların dünya nüfusuna oranı önemli ölçüde azalmıştır. Birçok Amerikalı işçinin geliri 1970’ den bu yana reel olarak artış

göstermemiş, buna karşılık %1’ i oluşturan en yüksek gelir elde edenler grubu bu dönemde %362 daha fazla kazanmıştır. Bir Oxfam raporuna göre, 2016 yılında dünya nüfusunun en zengin yüzdesi nüfusun geri kalan %99’ undan daha fazla varlık biriktirmiştir. Bunun çok kapsamlı sonuçları var: Mağdurların uyuyan iş kurbanı, yavaş yavaş uyanacak ve onunla birlikte yıkıcı şiddete olan istekliği de ortaya çıkacaktır. IŞİD’ in intikam eylemlerinde karşılaştığımız gibi son yıllardaki savaşlar, bu sonuçların insan soyu ve insanlığı için büyük bir tehlike ile bağlantılı olduğunu göstermiştir. Terörize eden otoritelerle yaşanan en eski çocukluk deneyimlerinin doğasında teröre neden olanların idealleştirilmesi yatar. Gerçekten deneyimlenen duyguların bu kıvrılması, istisnasız bir şekilde itaat etmeye zorlama olduğu durumlarda ortaya çıkar. Kendilerini ölümcül bir yaşam hedefine adayanlar bu sayede tanrılar gibi davranabilir ve böyle tanrılara ihtiyaç duyan diğerlerinden kendilerini ve hedeflerini kendini kur-

komplo kurdukları için şiddet senaryolarında daha tutarlı ve amansız olanların ellerinde oyuncak olunur. Sorunla baş etmenin bir diğer yolu ise, popülistlerin ve demagogların, iç kurbana, onun aşağılık kompleksi ve zorbalık yaratan nefretine bir çıkış m-cardak@windowslive.com noktası sağlamak için düşman görüntülerini onaylayarak ele ban etme ‘ sevgisi’ ile onlara geçirmeleridir. sunumlarını talep eder. Bu tür ‘ tanAncak uzun vadede, sefaletten rılar’ , diğerlerinin kökünü kazımayı amaçları haline getiren insanlar kate- kurtaran ve gerçek değişim anlamına gelen tek yol var: Çocuklarımızı, içsel gorisine aittir. Her şey öldürmekle ilgilidir! Ancak bir kurban olmaktan korumaktır. takındıkları insanlık maskesi, tutkuyla Demokratik toplumlar ancak, insanların gerçek ihtiyaçlarını tanıyarak ve gönüllü bir esaret arayan takipçionları ciddiye alarak, çocukların lerinin onu algılamasını engeller. kendi empatik algı ve gereksinimlerBöylece, benliğe sahip olmayan insanlar, ölümlerini önceden planlayıp ine dayanarak gerçek bir çocukluk programlayan ve bilinçli olarak kabul geçirmelerini sağlayarak sürekliliğini koruyabilirler. İnsanlığın kurtuluşu edenlerle birleşirler. Bu nedenle, bu sorunla kısa vad- budur! Zaman azalıyor! Yaşamla karşı ede baş etmenin sadece iki yolu var: karşıya kalan herkes iç kurbanın Her ikisi de halkın ihtiyaçları, varoluşsal sıkıntıları ve şeref talebiyle bastırılması için bir arada durmalı ve ilgilenir. Ancak bu, ciddi ve hakiki bir tüm insanlar için onurlu bir var oluş vaat etmeyi sağlama misyonunu şekilde yapılmalı ve sadece sahneüstlenmelidir. Diğer bir yandan da lenmiş bir medya programı olarak çocuklarımızın refahını pekiştirmeliyiz. görülmemelidir. Hayata yatırım yapmak, yenilenen Yalan vaatlerle, yalnızca, ölüme Mehmet ÇARDAK

17 OCAK 2020 CUMA

Gümrük Dünyası

Hayattan başka yolumuz yok!

3 silahlanmaları ve gelecek savaşları finanse etmekten çok daha ucuza mal olacaktır. Hayattan başka bir yolumuz yok! SÜPER DEMOKRASİ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yüzünden Türkiye’ de demokrasi tıkanmıştır. Ancak 17 yıldır yapılan yanlışlar ne kadar büyük olursa olsun, daha iyi bir Türkiye, alternatif bir Türkiye mümkündür. Ve bunun da yolu birlikten geçer! Eğer gerçekten millet birlik içinde olursa, millet gerçekten haktan, adaletten, doğrudan yana tavır alırsa ‘ Cumhuriyet’ geri alınabilir. Ve gerçekten inançla ve fedakârlıkla omuz omuza verilirse ‘ imkânsız gibi görünen’ hayallerimiz gerçeğe dönüşebilir! Türkiye’ nin ‘ Süper Demokrasi’ kavramına ihtiyacı var! Süper Demokrasi Türkiye’ nin Orta Çağ’ a geri götürülmesini engelleyecek yeni bir siyasal iddiadır, Türkiye için yepyeni bir sistemdir. Süper Demokrasi, kutuplaşmaların ve bölünmelerin önüne set çekecek bir yol haritasıdır, katılımcı demokrasinin anahtarıdır!

Uyuşturucu ile mücadele toplantısına başkanlık yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan:

Hatay’daki Narkotik köpekleri Türkiye’de bir numara ATAYURT Erhan UNAY

H

atay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ daki Narkotik köpeklerin Türkiye’ de ilk sırada yer aldıklarını söyledi. Dün 81 il’ de eş zamanlı yapılan uyuşturucu ile mücadele toplantısına başkanlık yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, uyuşturucu ile büyük bir mücadele sergilendiğine dikkat çekti. Dün sabah saat 10’ da Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Davud-i Antaki toplantı salonunda Uyuşturucu ile mücadele ile yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Rahmi Doğan, Hatay’ ın sınır ili olmasından dolayı uyuşturucu ile ilgili büyük bir mücadele sergilendiğine dikkat çekerek, “ İlimiz üzerinden Avrupa’ ya götürülen uyuşturucunun bir kısmı maalesef hem

ilimizde hem de ülkemizde kalıyor. Özellikle Okul çevrelerinde büyük önlemler almış vaziyetteyiz. Şu anda Türkiye’ nin 81 il’ inde eş zamanlı olarak bu uyuşturucu ile mücadele toplantıları yapılıyor. Biz de kendi ilimizde mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz Hatay olarak Narkotik köpeklerimiz operasyonlarda Türkiye’ de bir numara. Büyük operasyonlara imza atıyorlar. İnşallah alacağımız ve aldığımız önlemlerle gençlerimizi bu uyuşturucu belasına bulaşmamaları en büyük önceliğimizdir” dedi. Vali Rahmi Doğan, uyuşturucu konusunda öğrenciler kadar öğrenci velilerinde duyarlılık göstermeleri ve çocuklarını bu illete bulaşmamaları için aynı mücadele sergilemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.


4

Atayurt Haber

17 OCAK 2020 CUMA

Ayda 100 bin liralık Elektrik üreteceğiz ATAYURT Haber Merkezi

Muhtarı Ramazan Güneş, Daire Başkanları, şube müdürleri, yüklenici firma yetkilileri ve çok atay Büyükşehir sayıda vatandaş katıldı. ELEKTRİK ÜRETİMİ İÇİN Belediye Başkanı Doç. SEFERBERLİK YAPTIK Dr. Lütfü Savaş, HATSU’ nun yılda 100 bin liralık elektrik üreteHatay Büyükşehir Belediyesi ceğini söyledi. ve HATSU olarak daha çok elekHatay Büyükşehir Belediyesi trik üretimine ihtiyaç duyduklarını Su ve Kanalizasyon İdaresi belirten Başkan Lütfü Savaş, Genel Müdürlüğü’ nün, İsk“ Çünkü bizim 13,5 milyon enderun Biyolojik Atıksu Arıtma civarında her ay elektrik faturası Tesisi’ nin elektrik enerjisine ödeyen bir HATSU’ muz vardı. katkıda bulunacak olan ‘ Hatay Onun da 10/1 kadar Büyükşehir Güneş Enerji Santrali’ nin Belediyemiz elektrik faturası temelini attı. ödüyordu. Anlayacağınız sizin Zararlı gazların salınımını en- vermiş olduğunuz su fatugelleyerek küresel iklim değişik- ralarının %65 i elektrik faturası liği probleminin ortadan olarak TEDAŞ’ a veya kalkmasına, kurumun bütçesine TEİAŞA’ a geri dönüyordu. Biz katkıda bulunmasına ve enerjide bununla ilgili çalışmalar yapıp, tasarrufu sağlayacak projenin sizin vermiş olduğunuz o su fattemel atma törenine Hatay uralarının geri hizmete dönmesi Büyükşehir Belediye Başkanı adına elektrik üretmek için seferDoç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU berlik yaptık. Bu tesisimiz ile de Genel Müdürü Mehmet Çayaklaşık ayda 100 bin TL’ lik parali, Genel Sekreter Yardımcısı elektrik üreteceğiz” dedi. AMACIMIZ GİDERLERİ Taygun Cantürk, HATSU Genel AZALTMAK, GELİRLERİ Müdür Yardımcısı Hüsna ARTTIRMAK Karayazgan, Meydan Mahalle

H

“ Doğal şartlarda güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi ile olmadı hidro enerjiyle bu enerjilerden nasıl faydalanıp, elektrik üretiriz, nasıl bizim faturalar aşağı çekeriz yönünde çalışmalar yapıyoruz” vurgusunu yapan Başkan Savaş, “ Aşağı çektiğimiz ölçüde de paraları hizmet yönünde harcarız. Hem Büyükşehir hem de HATSU borç ödemek için uğraşıyor. HATSU’ nun da ayakta durması, yatırım yapabilir durumda olması ve size temiz, hijyenik aynı zamanda bol su üretmesi gerekiyor. Bunun için HATSU’ nun giderlerini azaltmak, gelirlerini arttırmak ve bununla birlikte yatırımları belli bir seviye yükseltmek gerekiyordu. Bunun çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerine yer verdi. 5 YILDA 9 ATIK SU ARITMA TESİSİ KAZANDIRDIK Başkan Savaş, 5 yıllık bir süre içinde 9 atıksu arıtma tesisini kazandırdıklarını kaydederken, Bu 9 arıtma tesisinin

iyi elektrik harcadığına dikkat çekerek, “ Biz elektriği harcayalım ama bu kadar imkânı olan bu şehirde de üretelim. Hem size temiz su verelim hem de imkânlarımız ölçüsünde atık sularımızı, kirli sularımızı temizleyecek enerjiye sahip olalım. Onun için buradayız. Bu tesisimiz inşallah yakın zamanda bitip enerji üretmeye başlayacaktır” ifadesinde bulundu. TEMEL ATMAYI VE AÇILIŞLARI BİRLİKTE YAPACAĞIZ Hatay’ ın geleceği ve Hatay halkının sağlığı için çalışmalara devam ettiklerine vurgu yapan Başkan Savaş, “ Onlar da bittikçe onların da inşallah bir kısmının temelini atacağız. Bitenlerinde açılışını hep birlikte yapacağız. Bugün bu mütevazı açılışımıza katılmak üzere buraya gelen tüm dostlarımıza, basın mensubu arkadaşlarımıza, sayın protokol üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Tesisimizin

ülkemize, Hatay’ ımıza ve İskenderun’ umuza hayırlı olmasını diliyorum” temennisinde bulundu. GENEL MÜDÜR ÇAPARALİ, “ 1 MİLYON 316 BİN KİLOWATTSAAT ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETECEĞİZ” Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili teknik bilgiler aktaran Genel Müdür Mehmet Çaparali, Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans İhale Birimince ihalesi yapılmış ve 595 bin 428 Euro bedelle Seha Mühendislik A.Ş. ve İzfen Enerji Şirketi ortak girişim ile sözleşmeye bağlandığını belirtti. Santralin kurulum maliyetinin yüzde 85’ i olan 506 bin 114 Euro hibe programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından ve yüzde 15’ i olan 89 bin 314 Euro’ nun HATSU Genel Müdürlüğün’ ce karşılandığını belirten Çaparali, Güneş Enerji Santrali çevre dostu olan güneş ışığını güneş enerji panelleri ile elektrik ener-

jisine çevireceğini ifade ederek, “ günümüzde artan enerji maliyetlerine karşı güneş enerji panelleriyle üretilen elektrik enerjisi, kurumumuzun bütçesine katkıda bulunacaktır” dedi. 1 MİLYON 316 BİN KİLOWAT SAAT ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETECEK Santralin 780 kiloWatt kurulu güce sahip olacağına ve yılda 1 milyon 316 binkiloWattSaat elektrik enerjisi üreteceğine dikkat çeken Genel Müdür Mehmet Çaparali, GES sisteminde her bir panelin gücü 275 Watt olacağını ve toplamda 2920 adet güneş enerji paneli kullanılacağını belirtti. Üretilen elektrik enerjisi sayesinde HATSU’ nun yılda yaklaşık 1 milyon ile 1 milyon 200 bin lira arasında tasarruf sağlayacağını belirten Genel Müdür Mehmet Çaparali, 14 dönüm alan üzerine kurulacak olan Güneş Enerji Santralinin, 20 Mayıs 2020 tarihinde enerji üretmeye başlaması planlandığını sözlerine ekledi.


17 OCAK 2020 CUMA

Atayurt Haber

Antakya Belediyesi Çocuk korosu çalışmalarına devam ediyor

5

Antakya Belediyesi Ücretsiz Gitar Kursu devam ediyor

ATAYURT Haber Merkezi

ATAYURT Haber Merkezi

ettiği bildirildi. Antakya Belediyesi’ nden konuyla ilgili yapılan ntakya Belediyesi açıklamada şunlar yer aldı; Kültür Sanat ve Spor “ Antakya Belediyesi Merkezi bünyesinde kurulan çocuk korosu; farklı çocuk korosu eğitmenler okullarda okuyan müziğe Hakan Kalçın, Zeynep Şayatkın çocukların önemli bir banoğlu ve Cemre Temiz şe- kurum altında bir araya gelfliğinde çalışmalarına devam erek kaynaşmalarını, temel

A

müzik eğitimi almalarını, çok sesli koro kültürü ile beslenerek, güzel, yenilikçi ve öncü sanat işlerinde aktif olarak yer almalarını sağlamak, öte yandan onların sosyal hayatlarına katkı sağlamak ve sanat alanında güçlü bireyler yetiştirmek amacıyla çalışmalarına

devam ediyor. Bağrıyanık Mahallesi’ nde bulunan Kültür Sanat ve Spor Merkezi içerisinde çalışmalarını sürdürecek olan çocuk korosu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 0326 213 03 04 numaralı telefondan ulaşabilirler.”

A

ntakya Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezi, gitar kurslarında yeni dönemle hizmet vermeye yoğun ilgiyle devam ettiği belirtildi. Antakya Belediyesi’ nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Kültür Sanat ve Spor Merkezi’ nde Gitar Kursu eğit-

meni Zeynep Şabanoğlu eşliğinde verilen kurslarla gençlere, gitar enstrümanını kullanmayı, müzik bilgisi aşılamayı ve aynı zamanda kendilerine sosyal bir yaşam alanı oluşturmalarını sağlamayı hedeflediği bildirildi. Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Bağrıyanık Mahallesi Askeri Kışla Civarı Kültür Sanat ve Spor Merkezi’ ni ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri açıklamada hatırlatıldı.

Parklarda yenileme çalışmalarına devam ATAYURT Haber Merkezi

A

ntakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerinin, Kışlasaray Mahallesi Atatürk Parkı’ nda aydınlatma direklerinde yenileme çalışması gerçekleştirdikleri bildirildi. Antakya Belediyesi’ nden yapılan açıklamada; vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Kışlasaray Mahallesi Atatürk Parkı’ nda aydınlatma direklerinde, aydınlatma direkleri komple bakım ve onarımdan geçerken, parkta bulunan yeşil alanların da güzelleştirildikleri ifade edildi. Açıklamada ayrıca; şehir genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım ve yenileme çalışmalarının sürdürüldüğü vurgulandı.


6

Atayurt Haber

17 OCAK 2020 CUMA

Dörtyol Şehit Harun Taş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu’ nun ortaklığını yaptığı “ eTwinning-Heybemiz İyilik Dolu” projesi kapsamında minik yavruların hedefleri olan ve verdiği sözünü tutan bireyler olmayı öğrendikleri belirtildi:

Heybemiz iyilik dolu

ATAYURT Sedat İSKENDEROĞLU

gösteren, saygılı, hoşgörü sahibi, yardımsever, vatansever, erdemli, hedefleri olan örtyol Şehit Harun Taş ve verdiği sözünü tutan İlkokulu Sınıf Öğretmeni bireyler olmayı öğrendikleri beAyfer Paşalıoğlu’ nun ortaklirtildi. lığını yaptığı “ eTwinningHatay, Kırşehir, Nevşehir, Heybemiz İyilik Dolu’ ’ projesi Çorum, Adana, Elazığ, Isparta, kapsamında minik yavruların Osmaniye, Konya, değerler eğitimi ile çevresinAnkara, İstanbul, Burdur, deki canlılara karşı sevgi Ordu ve Manisa illerinden 20

D

okulda hayata geçirilen proje ile çocukların küçük kalplerinin sevgi ile doldurulduğu vurgulandı. Dörtyol Şehit Harun Taş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu proje kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki Mehmetçiklere yılbaşı kartı gönderildiğini,

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ ın desteğiyle Dörtyol, Erzin ve Payas Bölge Koordinatörü Tansel Demirel’ den kuş yuvası ve mama kapları temin edildiğini ve bunların Büyükşehir’ e ait araçlarla ağaçlara yerleştirildiğini belirtti. Ayrıca öğrencilerin kendi harçlıklarını biriktirerek hayvan-

lara mama aldığını belirten Dörtyol Harun Taş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu Projenin hedefleri hakkında da bilgiler vererek; “ eTwinningHeybemiz İyilik Dolu projemizle veli, öğretmen, öğrenci ilişkisini güçlendirerek, öğrenmenin çok boyutlu olarak gerçekleşmesini sağlamak, olumlu etkisini göstermek, iyilik

yapmanı önemini kavramak, çocuklarımıza karakter eğitimi verirken onların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlamaktır. Projemize destek veren Dörtyol Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, velilerimize, okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

İyi Parti Hatay Büyükşehir ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi İlyas Uygur İyi Parti’ nin büyük bir aile olduğunu belirtti:

Kongrede Gürcan Eker’e vefa borcumu ödeyeceğim

ATAYURT Sedat İSKENDEROĞLU

İ

yi Parti Hatay Büyükşehir ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi İlyas Uygur Kongrede Gürcan Eker’ e vefa borcunu ödeyeceği sözünü verdi. İyi Parti Hatay Büyükşehir ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi İlyas Uygur, İYİ Parti’ nin büyük bir aile olduğunu, kısa bir süre içerisinde İyi Partinin istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı oluşturduğunu belirtti.

İyi Parti Hatay Büyükşehir ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi İlyas Uygur, İyi Parti Kadrolarının başarıya endeksli, arzulu, çalışkan, güçlü insanlardan oluştuğunu belirterek şunları dile getirdi: “ Bu gün itibariyle İyi Partinin her üyesi; devletinin, yüce Türk Milletinin ve partisinin yüksek menfaatleri adına üstlendiği ve üstleneceği her görevi hakkıyla,

layıkıyla ve liyakatiyle, en İYİ şekilde yerine getireceğinde kimsenin zerre

kadar şüphesi yoktur. Partimizin ilçe kongresine hazırlandığı şu günlerde

lanacağı üzere yerel seçimler öncesinde oluşturduğumuz Millet İttifakının ülke genelinde ve ilçemizde elde ettiği başarı ortadadır. Bununla da kalmayıp seçim sonrasındaki kararlı duruşu ve istikrarlı tutumu sayesinde ortaya koyduğu hizmetlerde kamuoyunun takdirindedir. Yerel seçim sürecinde orbu göreve aday olan her arkadaşımız sıraladığımız taya koyduğu samimi bu özelliklere haizdir. Hatır- duruş, uzlaşmacı yak-

laşım, istikrarlı ve isabetli karar alma kabiliyetiyle başarı elde edilmesindeki payı büyük olan ve bizler ile yol arkadaşlığı yapan mevcut ilçe başkanımız Sayın Gürcan Eker’ e olan vefa borcum bir gereği olarak şahsına olan desteğimi açıkça ilan etmek istiyorum. Önümüzdeki İyi parti İlçe kongresinde, vefa borcum bulunan İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Eker’ i destekleyeceğim. Aday olan arkadaşlarımıza da çıktıkları yolda başarılar diliyorum.”


7

Atayurt Haber

17 OCAK 2020 CUMA

Seyhan Nural, Ras El Seni Ve Kıddes Bayramı’nı Kutladı

Erzurum’ da yapılan Liseler arası genç erkek Türkiye Boks Şampiyonasında Sezer Gümüş Boks Kulübü Sporcusu Boran Gümüş (KASIRGA) Hatay’ ı temsil etti:

ATAYURT Erdal YILMAZÇELİK

R

adikal Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Seyhan Nural halkın Ras el Seni ve Kıddes Bayramı’ nı Kutladı. Nural açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Arap Alevilerinin yüzyıllardır kutladığı, manevi duyguların yoğunlaştığı, küslüklerin unutulduğu, yeni umutların yeşerdiği müstesna günlerdir. Bu geleneklerin kuşaktan kuşağa aktarılarak bu günlere gelmesi, her yıl aynı coşkuyla kutlanması toplumsal barış, kardeşlik açısından, kültürel değerlerimizin yaşatılması açısından önemlidir. Bu coğrafyanın en büyük zenginliği olan birlikte yaşama kültürünün, barışın, kardeşliğin kökleşmesi, gelenek, göreneklerimizin yaşatılmasından, gelecek kuşaklara aktarılmasından geçmektedir. Bütün halkımızın Ras El Seni ve Kıddes Bayramı’ nı kutlarım.“

Boran Gümüş Türkiye üçüncüsü ATAYURT Erdal YILMAZÇELİK

landırdı. Boks antrenörü Sezer Gümüş boks branşında Hatay ve Hatayı ve ürkiye Boks Şampiyonasında ilçesi Samandağının bu kısıtlı Sezer Gümüş Boks Kulübü imkanlar içerisinde temsil ettiğine Sporcusu Boran Gümüş (KASIRGA) dikkat çekildi. Türkiye üçüncüsü oldu. Boran Gümüş, Türkiye Erzurum’ da yapılan Liseler üçüncüsü olmasının sevincini şöyle arası genç erkek Türkiye Boks kutladı: Şampiyonasında Sezer Gümüş “ Bildiğiniz üzere ülkemizde Boks Kulübü Sporcusu Boran Fenerbahçe Beşiktaş Trabzon ve Gümüş (KASIRGA) Türkiye diğer büyük kulüplerle aynı kulvarda üçüncüsü olarak Hatayı gururmücadele verip dereceye girmek

T

ACİL SATILIK PARSEL Dursunlu Yolu Üzeri Köprüsü Civarı İki Yola Bakan Köşe Başı (Ana Yol ve Arka Cadde) 688 m2’lik İfrazlı Parsel Sahibinden Satılıktır. İrtibat:

0541 575 87 75 - 0553 481 04 18

kolay bir durum değildir. Bu sebeple bu gibi bir başarı bir hayli gurur verici bir durumdur. Hedefimiz ilerleyen zamanlarda altın madalyayla Hatay’ a gelmek ve boks sporunu en iyi şekilde modellendirecek zeki ahlaklı ve başarılı sporcular yetiştirerek bu elit branşın teşvikini en iyi şekilde sporseverlere sunmaktır. Çünkü boks branşına büyük bir ön yargı ile yaklaşılmaktadır. Oysaki günümüz de Boks sporu dünya da

ve son zamanlarda ülkemiz de büyük bir Popülarite yakalamıştır. Bunu izlediğimiz film ve dizilerde olsun veya beğendiğimiz oyuncuların karakter ve özel hayatlarında görebiliyoruz. Unutulmamalıdır ki boks uzun bir tarihe dayanan asil bir spordur. Bizler bu sporu bölgemiz de hem müsabık sporcu yetiştirme hem de hobi ve ilgi alanı anlamında Sporseverleri en iyi ve en doğru şekilde eğitme konusunda iddialı olduğumuza inanıyoruz.”

www.atayurtgazetesi.com.tr Günlük Siyasi Gazete / Yerel Süreli Yayýn Kurucusu ve Ýmtiyaz Sahibi

Ahmet ABDULLAHOÐLU Yazýiþleri Müdürü : Erhan UNAY Genel Yayın Yönetmeni : Seyfettin UYGUN Genel Müdür : Neval ALTINÖZ Foto Muhabiri : Anıl Ozan SABANCI Muhabir : Tuba ÖNMEN Kuruluþ Tarihi : 06/Ocak/1997 Adres : Silahlý Kuvvetler Cd. Beyluni Azar Ap. 2/5 Haber Merkezi Tel.: 213 58 33 Antakya /HATAY e-mail: info@atayurtgazetesi.com.tr atayurt_gazetesi@hotmail.com ......................................................... Fiyatý: 75 Kuruþ (KDV dahil) Abone - Yýllýk : 300 TL. 6 Aylýk : 200 TL. Dizgi : Atayurt Bilgi Ýþlem Merkezi Silahlı Kuvvetler Cd. Beyluni Azar Apt. 2/5 Baský: Deniz Ofset Matbaacılık Küçükdalyan Mah. Atatürk Cad. No:11 ANTAKYA/HATAY Matbaa Tlf: 0326 216 63 11


Sessiz çoğunluğun sesi

Atayurt www.atayurtgazetesi.com.tr

GÜNLÜK SÝYASÝ GAZETE

YIL : 24 e-mail: info@atayurtgazetesi.com.tr

17 OCAK 2020 CUMA

SAYI : 6749

Fiyatı 75 Kuruş

Antakya’ nın en işlek caddesi 75. Yıl bulvarının Suriyeli Galericiler tarafından işgal edildiği iddia edildi:

Suriyelilere bu ayrıcalık niye? ATAYURT Anıl Ozan SABANCI

H

atay Antakya’ da yaşayan Suriyeliler tanınan imtiyazlar, Antakya halkını her geçen gün daha da üzmeye devam ediyor. Gazetemize şikayette bulunan vatandaşlar, Antakya’ nın en işlek caddelerinden biri olan 75. Yıl bulvarının Suriyeli ota galericiler tarafından işgal edildiği iddia edildi. Trafik yoğunluğu yaşanan 75. Yıl bulvarında Suriyeli galericilerin kaldırımlardan sonra caddeleri de işgal ederek, trafiğe ayrı bir sıkıntı yarattıkları dile getirildi. Suriyelilerin özellikle kaldırımlardan sonra yolun emniyet şeridinde araçlarını koymalarına tepki gösteren şikayetçi vatandaşlar, “ Suriyelilere bu ayrıcalık niye? Emniyet şeridinde Suriyeli galericiler kaldırımları caddeleri işgal ediyorlar. Suriyeliler diye kimse sesini çıkarmıyor. Belediye, Emniyet Valilik, bunların önüne geçilmesi lazım” ifadelerine yer verdiler.

VEFAT VE TEŞEKKÜR Ailemizin değerli büyüğü, Rahmetli Abdulkerim Ezelsoy’un eşi; Ali Ezelsoy, Cumana Seyfettin ve Nidal Özdemir’in annesi; Dr. Ahmet Özdemir, Dt. Nebil Seyfettin ve Rana Ezelsoy’un kayınvalidesi; İmat, Selin, Kerem ve Deniz’in anneannesi; Mercan ve Işıl’ın babaannesi, aramızdan ani ve zamansız bir şekilde ayrılan annemiz

BESiME EZELSOY’un

Vefatı nedeni ile acımızı paylaşan, bizleri yalnız bırakmayarak cenaze törenine katılan, telefonla, mesajla arayan, evimize gelen taziyelerini bildiren tüm dost, akraba ve sevenlerimize şükranlarımızı sunarız. AİLESİ

Profile for ATAYURT GAZETESİ

17-01-2020  

17-01-2020  

Advertisement