Page 1


TeoSoft IT, danışmanlık ve teknoloji anlamında bütünleşik, ana faaliyet alanı olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri uygulama ve yazılım danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Sektör bilgisiyle müşterilere somut anlamda ölçülebilir ve önemli değerler katmak amacıyla kurulan firmamız, rekabete güvenerek müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için esnek çözümler tasarlamaktadır.


%100 YERLİ ve MİLLİ YAZILIM Sektörün ihtiyaçlarına yönelik, tamamen şirketimiz bünyesinde %100 yerli ve milli kaynaklar ile geliştirilen bir yazılımdır.


PLATFORM BAĞIMSIZ ve BAĞIMSIZ VERİ FORMATI Sunucu, istemci ve veri tabanı katmanlarının tamamı platform bağımsızdır. Her türlü veri kaynağı kullanılarak, farklı veri kaynakları arasında veri dönüşümü sağlanmaktadır.


YÜKSEK PERFORMANS DÜŞÜK MALİYET Milyonlarca sözel ve konumsal verinin yüksek performansta sunumu ve çizimi, lisans bedelleri milyonları bulan ithal ürünlere kıyasla çok daha düşük maliyetlidir.


Fikrin Oluşumu

Tarihçemiz

Ortaklık Yapısının Oluşturulması

Firmanın Kurulumu Firmamız TeoSoft olarak kuruldu.

CyberPark Şirketimiz AR-GE firması olarak Bilkent CyberPark teknoloji geliştirme bölgesine taşındı.


Organizasyon Şeması Şirket Ortağı, Teknoloji Direktörü

Onur BAŞAL

Şirket Ortağı, Genel Müdür

Turgut YALEZE

Bilgisayar Müh.

Bilgisayar Müh.

Satış Direktörü

Emre ATALAN

İşletme

Şirket Ortağı, İş Geliştirme Direktörü

M. Gökhan PAMUK Gayrimenkul Danışmanı

Görsel Yönetmen

Caner ŞANLI Güzel Sanatlar


TeoSoft IT olarak farklı sektörlere, kurum ve kuruluşlara, danışmanlık, projeler ve çeşitli çözümler sunmaktayız. Bu anlamda referans kurumlar; OEDAŞ (Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş) DSİ (Devlet Su İşleri)

VEDAŞ (Van Gölü Dağıtım A.Ş.) Üsküdar Belediyesi

Manisa Belediyesi


OEDAŞ Arıza Yönetim Sistemi Kurum bünyesinde çalışan kullanıcıların, sistem üzerinden arıza, iş emirlerini oluşturabildiği,ilgili ekipleri iş emirleri için yönetebildiği, çeşitli network analizleri ile TEDAŞ servislerini tüketebildiği uygulama geliştirilmiştir.

DSİ Su Veritabanı Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Türkiye’de bulunan akarsu, göl ve barajlardaki suların yıllık bazda biyolojik, hidromorfolojik ve kimyasal analizlerinin yapılması sağlanmıştır. Böylece Türkiye Su haritası ve su veritabanı oluşturulması sağlanmıştır.


Üsküdar Kent Bilgi Sistemi Kentin tüm haritaları, mülkiyet bilgileri, imar planları, altyapı bilgileri, bina, işyeri, konut envanterleri, yerel vergi kayıtları gibi yönetime destek olacak bütün bilgileri içinde tutar. Tüm belediye işleyişinin bilgisayar ortamında yapılmasını temin ettiğinden, tüm birimler arasında güçlü bir eşgüdüm sağlamaktadır.

Manisa Belediyesi Proje Takip Sistemi Proje takip yazılımı ile kurum ve kuruluşlar, bünyelerinde gerçekleştirdikleri tüm projeleri, harita sistemiyle bütünleşik web ve mobil uygulamar üzerinden takip edebilmektedirler. Kurumlar uygulama üzerinden yeni projeler oluşturulabildiği gibi mevcut projelerini de sisteme kayıt edip, takibini ve analizlerini gerçekleştirmektedirler.


TeoSOFT Ürün Gamı Ülkemizde Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında milli bir ürün sıkıntısının varlığından yola çıkılarak 2015 yılı itibariyle başlatılan yazılım ürünü çalışmaları 2017 yılı sonunda ilk meyvelerini vermiş olup, tamamen yerli ve milli bir ürün yelpazesi TeoGIS adıyla ortaya çıkarılmıştır.

TeoGIS TeoBase

TeoMap

TeoServer

TeoDesktop


TeoGIS Ürün Özellikleri %100 Yerli ve Milli Yazılım

Sektörün ihtiyaçlarına yönelik, tamamen şirketimiz bünyesinde %100 yerli ve milli kaynaklar ile geliştirilen bir yazılımdır.

Yüksek Performans: Milyonlarca sözel ve konumsal verinin yüksek performansta sunumu ve çizimi sağlanmaktadır.

Platform Bağımsız Sunucu, istemci ve veri tabanı katmanlarının tamamı platform bağımsızdır.

Düşük Maliyet Lisans bedelleri milyonları bulan ithal ürünlere kıyasla çok daha düşük maliyetlidir.

Veri Formatı Bağımsız Her türlü veri kaynağı kullanılarak, farklı veri kaynakları arasında veri dönüşümü sağlanmaktadır.


 TeoSoft CBS ĂźrĂźn gamÄąnÄąn tamamÄą TeoBASE kĂźtĂźphanesi Ăźzerine geliĹ&#x;tirilmiĹ&#x;tir. TĂźm iliĹ&#x;kisel veri tabanlarÄą ile entegre çalÄąĹ&#x;Äąp sorgu ve analizleri oluĹ&#x;turabilecek bir alt yapÄą sunmaktadÄąr. Kurumlar TeoBASE kĂźtĂźphanesini kullanarak kendi CBS yazÄąlÄąm uygulamalarÄą ve çÜzĂźmlerini geliĹ&#x;tirebilir. TeoGIS ĂźrĂźn gamÄąna TeoBase ile eklentiler geliĹ&#x;tirilebilir. Topolojik kurallar ile geometrik iĹ&#x;lemler, coÄ&#x;rafi sorgular ve analizler oluĹ&#x;turulmasÄąnÄą saÄ&#x;lar. CoÄ&#x;rafi veri Ăźzerinde ekleme, silme ve dĂźzenleme yapÄąlmasÄąna imkan saÄ&#x;lar.
TeoMAP, herhangi bir mobil veya web sayfasÄąna zengin içerikli CBS uygulamalarÄą geliĹ&#x;tirilmesini ve dinamik bir harita eklenmesini saÄ&#x;lar. Herhangi bir kaynaktan yĂźklenen vektĂśr veya raster verinin gĂśrĂźntĂźlenmesi, her tĂźrlĂź coÄ&#x;rafi bilginin kullanÄąmÄą, gĂźncellenmesi ve sorgusunun yapÄąlabilmesini saÄ&#x;lar. Platform baÄ&#x;ÄąmsÄąz olup tĂźm web tarayÄącÄąlarda, tablet ve telefonlarda çalÄąĹ&#x;maktadÄąr.


TeoMap HTML5 ve JavaScript tabanlı bir kütüphane olup aşağıdaki temel özellikleri sağlamaktadır: Coğrafi verinin semboller ile iki boyutlu harita şeklinde sunumu, Milyonlarca vektörel verinin yüksek performansta sunumu, Vektörel verinin web ortamında ekleme çıkarma ve silme işlemlerinin yapılabilmesi, Tüm projeksiyon sistemleri arasında “anında” çevirimin sağlanması, Harita katman sembollerinin web ortamında güncellenebilmesi, Özel filtrelemer ile istenilen verinin harita üzerinde sunumu, Çalışma haritalarının web ortamında yaratılabilmesi ve yayınlanabilmesi.
TeoSERVER, veri kaynaklarında tutulan sözel ve coğrafi bilgileri, kurum ve kuruluşlardaki kullanıcılara, kurum içi veya internet bağlantısı olan herkese açık hale getirebilen bir yazılım uygulamasıdır. TeoSERVER, coğrafi verilerin sorgu ve analiz sonuçlarının, tabletler, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve web servislerine bağlanabilen diğer tüm cihazlar tarafından tüketilmesini sağlamaktadır.
TeoServer JAVA tabanlı bir kütüphane olup aşağıdaki temel özellikleri sağlamaktadır. TeoSERVER ile birçok formata uygun haritaların yayınlanması, (WMS – WFS - WMTS- KML – GeoJSON – TeoJSON) Yüksek performans ile vektör ve raster verinin sunumu, Özgün, optimize ve veri güvenliğini sağlamaya yönelik coğrafi veri formatı (TeoJSON), Konumsal ve sözel sorgulamaların yapılması, Disconnected Editing ile konumsal ve sözel verileri offline bir şekilde düzenleme imkanı, Konumsal analizlerin yapılması, (Network – Yükseklik vb.) Veri ve sistem güvenliği, Yetkilendirme ve kimlik doğrulama.


Cyberpark Cyber Plaza Üniversiteler Mah. 1606. Cad. C-Blok 4 C 25 Çankaya/Ankara www.teogis.com

Teosoft Broşür Detaylı  
Teosoft Broşür Detaylı  
Advertisement