Page 1


Tajna Piracka Baza Grąbkowo k. Potęgowa

1

Piraci z Karaibów

Achoj dzielne maluchy! Czeka na Was niesamowita wyprawa po skarb Kapitana Sparrowa. Przeprawy pirackim łódeczkami przez wielką wodę (bardzo płytki basen). Wyścigi pirackich tratw. Park linowy z pirackich beczek. Skrzynia skarbów! Labirynt zaginionych dukatów! Łowienie ryb, nauka strzelania, pirackie tatuaże, wyścig beczki. Pokładowe Tańce Wygibańce i nauka pirackich przyśpiewek... a na deser Piracka Tawerna. Rzut okiem Sparrow’a, pieczęć korsarzy, gra w kości. Każdy wygrywa: dukaty, sakiewki ze złotem lub muszelki. Chrzest Piracki na Czarnej Perle. Certyfikaty przyjęcia do hordy Sparrowa i opaski na oko dla każdego. Na czas wyprawy przebierzemy Wasza piratów!

2

Piotruś Pan i Dzwoneczek

Bajkowa podróż do Nibylandii, gdzie Piotruś Pan nauczy Was latać, strzelać z łuku i katapulty, a Dzwoneczek czarować i malować tęczowym piaskiem swoje marzenia. Upieczecie ciasteczka w kolorach tęczy i pięknie je ozdobicie. Zatańczycie wróżkowe tańce w deszczu mydlanych baniek. Odwiedzicie Wyspę Piratów i będziecie figlować w pirackim małpim gaju. Ale… niestety pojawi się też Kapitan Hook, który będzie próbował porwać Piotrusia!!! Nie pozwolimy mu na to! Będziemy wspinać się po linowych mostach, pokonamy rzekę krokodyli, przejdziemy przez bajkowy tor przeszkód i zdobędziemy statek Kapitana Hooka. Dzwoneczek ozdobi Was złotym, magicznym pyłkiem i nada bajkowe imiona. Dla każdego złoty medal za odwagę i paszport Nibylandii. Na czas zajęć dzieci otrzymają akcesoria bajkowe.

skarb pirata

SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA PAMIĄTEK DLA CAŁEJ GRUPY (polecamy przedszkolakom) Mały skarb 5 zł - Duży Skarb 10 zł

3

Minionki

Minionki- wesołe, żółte stworki wyruszają w daleką podróż, by znaleźć swojego władcę! Wy razem z nimi przemierzycie kontynenty naszego globu: w Europie weźmiecie udział w rajdzie Formuły 1, w Azji wytropicie „złe charaktery” w podziemnym labiryncie, w Afryce przejdziecie po linowych mostach, w Ameryce będzie rzut lassem, podkową i strzelanie z łuku , w Australii „jak kangury”- skakanie na trampolinie, Antarktyda- bal w lodowym pałacu z tańcami połamańcami w bańkowym deszczu. Dla wszystkich bajkowe kostiumy. Ale będzie minionkowe rozrabianie! A do tego malowanie kolorowym piaskiem, wytwarzanie mega baniek, pływanie w minionkowych łódeczkach (w bardzo płytkim baseniku) i figlowanie w pirackim małpim gaju. Wasze buźki pomalujemy we wzorki zapewniające dobre humorki. A na koniec najważniejsze pasowanie na Minionka!!! Kto uczestnictwem w zabawie i uśmiechem się wykaże otrzyma medal Super Minionka i balonowy prezent .

Program realizowany również w Warzenku k. Gdańska

str. 2


4

Bajkowa Kraina Lodu

Magiczny napój przeniesie Was do Lodowej Krainy księżniczki Elsy, Anny i wesołego bałwanka Olafa. Niestety w krainie panuje wielki smuteczek bowiem Elsa utraciła swoją moc i nie może przywołać lata. Jeśli jednak wykona wszystkie zadania złej czarownicy jej moc wróci i w Kainie Lodu znów zakwitną kwiaty. Czy pomożecie jej? Pamiętajcie jednak, że to wyprawa tylko dla odważnych, albowiem czeka na Was labirynt ciemności, przeprawa przez lodowatą wodę, pokonanie mostów z lodowych beczek, rzuty śniegowymi kulami, układanie portretu Elsy, marsz po lodowych krach, tworzenie kwiatów na powitanie lata. Jeśli lato wróci to Elsa zabierze Was na wielki bal – dla każdego przebranie i zimowy makijaż. Wszyscy otrzymają lodowe kryształy i Paszporty Krainy Lodu.

Program realizowany również w Warzenku k. Gdańska

6

Mali Komandosi

Park linowy. Tor przeszkód. Strzelnica. Przeprawa tratwą. Małpi gaj. Ściana wspinaczkowa! Maskowanie! Survivalowa wyprawa dla najmłodszych po leśnych bezdrożach, podczas, której Robin Hood nauczy Was jak być dzielnym i samodzielnym .Pokonacie labirynt strachu i ciemności. Nauczycie się tropić zwierzęta, rozpalać ognisko bez zapałek, zbudować schronienie, odnaleźć drogę, opatrzyć zranionego kolegę, zamaskować i ukryć się, przeprawić się po linie. Nawet najczarniejszą nocą las nie będzie już Wam straszny. A do tego wspinanie po ścianie, park linowych mostów, strzelanie z łuku i pistoletu, maskowanie, tor przeszkód i turniej o złota strzałę Robina. Dla relaksu będziemy doić sztuczną krowę i przeprawiać się piracką tratwą !!! Każdy Dzielny Samodzielny otrzyma certyfikat dzielności.

Program realizowany również w Warzenku k. Gdańska

5

Na tropie Przygody

Jeden za wszystkich –wszyscy za jednego !!! Integracja– survival- adrenalina. Hit szkoła pilotów! Zajęcia integracyjne, które budują więzi w grupie i zachęcają do kreatywnego myślenia. A wszystko to oczywiście poprze wspaniałą zabawę!!! Park linowy - pokonanie przeszkód umieszczonych na wysokościach. Tor przeszkód - 10 elementów ruchomych. Ściana wspinaczkowa– 10m nad ziemią. Szkoła pilotów lub zorbing - grawitacja nie istnieje. Strzelnica - broń pneumatyczna, łuk, proca. Przeprawy tratwą. Dmuchane literki. Pokonanie terenu skażonego. Skoki w workach, skoki przez mega skakankę. Marsz na szczudłach. Marsz w wieloosobowych spodniach. Wykrywacz metali. Dojenie sztucznej krowy. Zwycięski zespół otrzymuje Trofeum Przygody. Dla wszystkich certyfikaty Łowcy Przygód.

Program realizowany również w Warzenku k. Gdańska

Piracka strawa:

ognisko z kiełbaskami 8,50 zł Hot-dogi 5,5 zł dla wszystkich słodki poczęstunek bułeczka i lemoniada dla opiekunów kawa i ciasteczka

galeria zdjęć wycieczki szkolne przygoda lębork

przygoda Lębork

7

Autochodzik

Rewelacyjny program wychowania komunikacyjnego dla najmłodszych - Autochodzik !!! Pod okiem Rajdka i Luzika zbudujecie drogowe miasteczko. Z mięciutkich elementów ( ponad 100 szt.) powstanie: stacja benzynowa, ulice, przejścia dla pieszych, znaki drogowe i oczywiście … samochody. Jesteście gotowi? To zapinamy pasy, inaczej samochód nie ruszy - i zaczynamy pierwszą lekcję jazdy. Ścigamy się wyścigówami, ale zgodnie z zasadami. Rajdek zamieni Was w odblaskowe maluchy, które widzą i zawsze są widoczne. Rozpoznacie odgłosy ulicy. Wymyślicie własne znaki drogowe. Uzupełnicie Drogowy Elementarz i złożycie uroczystą obietnice ZZ – Zawsze Zapinam (pasy bezpieczeństwa). Odszukacie Skarb Odblaskowców. Pokonacie jaskinię ciemności. A na deser skoki na trampolinie i dzikie figle w pirackim małpim gaju. Do domu wrócicie z Pierwszym Prawem Jazdy i odblaskowym prezentem. Będzie czym się chwalić!!!. Program zalecany jest przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz MEN.

www.przygodalebork.pl

str. 3


Krajoznawczo dla Szkrabusiów

ANIMACJE BAJKOWI PILOCI

8

SZALONE EXPERTYMENTY z Profesorem Kleksem Najbardziej znany profesor Alojzy Kleks zaprasza Was do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Weźmiecie udział w niesamowitych eksperymentach i doświadczeniach oraz poznacie najtajniejsze tajniki wiedzy. Zobaczycie wielki żaglowiec - Dar Pomorza. Zbierać będziecie kolorowe piegi dla Pana Kleksa. Zdobywcy największej ilości piegów otrzymają nagrody ze słodkiej planety Mango. Na życzenie wizyta w Centrum Zabawy lub Oceanarium (za dopłatą). Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie.

9

TRÓJMIASTO- najsłodsze na świecie Niesamowite wrażenia podczas zwiedzania fabryki cukierków CIUCIU! (kupujemy prześliczne cukiereczki- cena 6zł), gdzie można oglądać i smakować kolorowe słodkości na Gdańskiej Starówce. Zwiedzimy Gdańsk, a śliczna gdańszczanka lub kupiec gdański opowie nam zaklęte legendy. Spotkamy się z tymi co to skaczą i fruwają czyli zwierzątkami w ZOO. Na Skwerze Kościuszki zobaczycie wielki żaglowiec Dar Pomorza. W drodze powrotnej czekają nas konkursy i zabawy z nagrodami w wesołym autobusie. Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie.

10

Mini, mini…- MINIATUROWY ŚWIAT Statua Wolności, Sfinks i Kaszubski Dworek w jednym miejscu? Między bajki włożyć? Nie, nie, nie! To możliwe w Kaszubskim Parku Miniatur, który możecie odwiedzić już dziś. Wspinaczka na Wieżycę. Park Gigantów na życzenie. A do tego lepienie garnków w Chmielnie lub egzotyczne Zoo. Kaszubski pilot nauczy was piosenek śpiewania i o Kaszubach bajania. Zagracie na burczybasie i kaszubskich skrzypcach. A dla każdego szneka z glancem- „słodziutka bułeczka”. Konkursy z nagrodami i super zabawami. Istnieje możliwość wizyty w domku „do góry nogami” w Szymbarku. Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie.

11

KASZUBSKIE KLIMATY - oferta dostosowana dla szkół z nauką języka kaszubskiego… ale nie tylko. Niezwykła wyprawa na Kaszuby- świetna zabawa i kultura regionu. Pełna ekscytujących przygód wizyta w kaszubskim skansenie we Wdzydzach Kiszewskich, lekcja w starej szkole, pisanie gęsim piórem i lepienie w glinie. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Nauka gry na kaszubskich instrumentach (diabelskich skrzypcach i burczybasie), śpiewanie kaszubskich piosenek, wspinaczka na Wieżycę. Ognisko, a przy nim legendy kaszubskie oraz kiełbaski z pajdą wiejskiego chleba. Pilot- animator w stroju kaszubskim już podczas podróży zapewni Wam wiele zabawy. Na życzenie: Egzotyczne ZOO Kaszuby, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie lub pokaz lepienia garnków w Chmielnie. Zabawy i animacje w autokarze. Nagrody dla najaktywniejszych. Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie.

str. 4

12

DINO WYCIECZKA DO ŁEBA PARKU Wszystkie atrakcje w cenie wycieczki!!! Razem z Dinusiem zawitacie w Łeba Parku gdzie czeka na Was seans w kinie 7D, podróż przez trójwymiarową Bajlandię, a dla tych co się nie boją odwiedziny w Zamku Strachu. Do tego jeszcze podróż przez Krainę Czerwonego Kapturka w ciuchci i przejażdżki Dinusiową Kolejką. Poznamy całą gigantyczną rodzinę Pimpusia i odkopiemy szkielet jego praprzodka. Będziemy pływać mini łódeczkami, stąpać po wodzie w plastikowych kulach, skakać na eurobungee i zjeżdżać na zjeżdżalniach. Zobaczymy życie jaskiniowców, a nawet przejedziemy się ich pojazdami! W indiańskiej wiosce będziemy strzelać z łuku, a w starej płukalni poszukamy złota. Weźmiemy udział w pirackich potyczkach, a na dinozaurowych warsztatach ulepimy z gliny własnego dinusia! Zagramy też w mini golfa na największym w Polsce polu golfowym. Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie.

13

POMORSKIE PARKI ROZRYWKI Z MINIONKIEM Dzień pełen atrakcji po brzegi. Jedna wycieczka, a aż dwa paki rozrywki i do tego w towarzystwie szalonego Minionka. Najpierw zawitacie w Sea Parku i poznacie życie uroczych foczek . Zobaczycie jak zjadają swój obiadek i harcują w wodzie. Następnie wizyta w zatopionym pirackim statku, który dnem do góry leży. Pokonacie linowe mosty i poznacie morskie potwory. A na najodważniejszych czeka wizyta w niesamowitym oceanarium i …atak rekina ! A potem odwiedzimy Park Labirynt , w którym będziemy szukać drogi i ukrytego skarbu łakomczuchów oraz zagramy w wielkoformatowe gry plenerowe. Wszystkich obdarujemy Minionkowymi medalami !!! Soczki i słodkie bułeczki na drugie śniadanie!

14

HEL Z PIRATAMI Któż nie miałby ochoty zobaczyć ślicznej foczki i to na dodatek kiedy łakomie pochłania swój rybny obiadek? A może chcecie zupełnie z bliska zobaczyć jak rzeka wpada do morza? A wiecie co to Gwiazda Północy? Do tego wizyta w latarni morskiej i pięknym pałacu w Krokowej oraz w Muzeum Rybołówstwa w Helu. A wszystko to pomiędzy tysiącem zabaw, pląsów, piosenek i konkursów prowadzonych przez piratkę Agatkę lub Kapitana Rogera

www.przygodalebork.pl


Wycieczki jednodniowe 15

ANIMACJE ZABAWY I KONKURSY

TORUŃ – CIECHOCINEK Toruń – zwiedzanie starówki, Krzywa Wieża, Katedra, przedmurza, pieczenie pierników według starej receptury. Podróż śladami Vojagerów w Planetarium. Ciechocinek – spacer po parku zdrojowym, wejście do Parku Tężniowego (możliwość zamiany wizyty w Ciechocinka zamek w Gołubiu Dobrzyniu za dopłatą). Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Na życzenie: Obserwatorium Astrologiczne i spotkanie z astronomem, Młyn Wiedzy, Muzeum Papiernictwa, Dom Legend.

16

MIECZ, BERŁO I SAKIEWKA Skansen Archeologiczny w Biskupinie, zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Katedra Gnieźnieńska. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Dla wszystkichsłodki poczęstunek. Fakultatywnie przejazd kolejką wąskotorową.

17

POZNAŃ W PIGUŁCE Całodniowa wycieczka do Poznania. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: rynek (ratusz z koziołkami), starówka, Ostrów Tumski, katedra z kryptą. Palmiarnia lub Muzeum Instrumentów Dętych. Malta – sztuczny stok narciarski, tor bobslejowy. Możliwość wizyty w katedrze w Gnieźnie.

18

Pomorskie Parki Rozrywkiwszystkie atrakcje w cenie !!!

Dwa parki rozrywki w jeden dzień wyboru: 1. Łeba Park-wizyta prehistorycznym świecie dinozaurów, Zamek Strachu, Bajlandia w 3D, Kino 7D, mega zjeżdżalnie, mini golf, eurobungee, kule wodne, zjeżdżalnie dmuchane, Kraina Czerwonego Kapturka (przejazd kolejką), dinusiowa ciuchcia, wioska indiańska, strzelanie z łuku, płukanie złota, lepienie w glinie, przedstawienie pirackie, mini zoo, place zabaw. 2. Sea Park w Sarbsku - pokaz karmienia fok, wizyta w oceanarium 3D (atak rekina!), widowisko multimedialne z udziałem wieloryba, zatopiony dnem do góry piracki okręt, kino emocji 5D, piracka kolejka, mosty linowe, małpi gaj, makiety latarni morskich, mini zoo, plac zabaw. 3. Labirynt Park-pokonamy największy w Polsce labirynt i znajdziemy jego serce, przejdziemy przez labirynty klasyczne i zagramy w bulle. Na zakończenie wycieczki Wielki Turniej gier wielkoformatowych w plenerze.

19

GNIEW – „Wakacje z duchami” Oto w jednej chwili przeniesiecie się do nieistniejącego świata duchów, tych przyjaznych i tych złych, do świata walących się murów, płonących stropów, pękających okien i bezgłowych rycerzy. Zobaczycie z bliska, na własne oczy to, z czym wcześniej obcowaliście tylko w kinie. Przedstawienie zachwyca, przestrasza i uczy. Następnie zwiedzimy zamek krzyżacki z przewodnikiem. Możliwość rezerwacji warsztatów rzemieślniczych, spektaklu konnego Zawisza Czarny, spotkania z rycerstwem (za dopłatą). W drodze powrotnej spacer po Starówce Gdańskiej lub Parku Oliwskim.

20

GNIEW – GDZIE NOCĄ DUCHY, A DNIEM RYCERZE Wizyta w słynnym zamku krzyżackim w Gniewie, gdzie płynie sobie „spokojne” życie średniowiecznych rycerzy. W scenerii zamku zapoznamy się z życiem i pracą dawnych rzemieślników. Zwiedzimy warsztaty: mincerski, garncarski, drukarski, płatnerski i kowalski. Zobaczymy jak powstają łuki i kusze. Spotkamy się z rycerzem z Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, a następnie czeka nas seans audiowizualny. Na koniec zwiedzimy Muzeum Zamkowe.

21

Z KASZUBSKIM W TLE Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku gdzie zobaczycie m.in.: Dom do góry nogami, bunkier Ptasia Wola, najdłuższą deskę świata i największy fortepian (rekordy Giunnessa), dom trapera i kaszubski świat bajek. Skansen Wsi Kaszubskiej we Wdzydzach Kaszubskich, a tam: lekcja w starej szkole, pisanie gęsim piórem, kaszubskie zabawy, prace gospodarskie i wizyta w młynie, karczmie, kościele, chacie gbura. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Najstarsza kaszubska pracownia garncarska r. Neclów w Chmielnie. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie . Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. We wszystkich opcjach zagramy na kaszubskich instrumentach: diabelskich skrzypcach i burczybasie i posłuchamy kaszubskich legend. Możliwość zamówienia ogniska z kiełbaskami.

22

KASZUBSKIE TOP ATRAKCJE Kaszubski Park Miniatur i Gigantów - zobaczycie wieżę Eiffla, Sfinksa i Big Bena, Krzywą Wieżę w miniaturze, a także poczujecie się jak Guliwer wśród przedmiotów w giga wielkości. Odwiedzicie Gabinet Śmiechu, bajkową krainę, zamek strachu i mini zoo. Następna atrakcja to Kaszubskie Zoo Egzotyczne – tu poznasz, dotkniesz i nawet zrobisz zdjęcie z największymi wężami świata, papugami, gadami i płazami. Zobaczysz wspaniałe życie podwodnych zwierząt i roślin. Na koniec ognisko z kiełbaskami. Możliwość zamiany na: Fermę Strusia Afrykańskiego lub Parowozownię w Kościerzynie.

23

GDAŃSK – HISTORIA JEST CIEKAWA! Niezwykły spacer śladami historii w Centrum Hewelianum na Górze Gradowej. Poprzez zwiedzanie poszczególnych wartowni i schronów poznamy historię wojny, uzbrojenia oraz walk o Gdańsk. Wspaniałe efekty wizualne i dźwiękowe. Na wystawie „Energia, Niebo iSłońce” odkryjemy świat niesamowitych eksperymentów i poznamy mapę nieba. Sami możemy zmienić się w fizyków i astronomów. Następnie odwiedzimy Westerplatte – miejsce pamięci narodowej. Spacer Królewskim Traktem po starym Gdańsku. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Zabawy i animacje w autokarze. Quiz historyczny z nagrodami. Muzeum Żuraw lub Spichlerze na Ołowiance.

24

TRÓJMIASTO w jeden dzień Gdynia – Skwer Kościuszki, Dar Pomorza, Sopot – spacer po bulwarze Monte Casino oraz po słynnym molo, Gdańsk – Trakt Królewski, Żuraw, Kościół Mariacki. Za dodatkową opłatą Oceanarium w Gdyni. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Dla wszystkich słodkipoczęstunek.

str. 5


25

GDAŃSK – HISTORIA NAJNOWSZA Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Eksponaty historyczne, projekcje przestrzenne i elektroniczne, fotografie oraz filmowe materiały archiwalne. Zwiedzanie wystawy z audioprzewodnikiem. Wycieczkę uzupełni spacer z naszym przewodnikiem śladem zabytków Głównego Miasta: Trakt Królewski, Długie Pobrzeże, ulica Mariacka. Legendy i anegdoty związane z tymi miejscami. Największa ceglana świątynia świata - kościół Mariacki. Muzeum Żuraw lub Spichlerze na Ołowiance.

26

SZLAKIEM GDAŃSKICH LWÓW I LEGEND Dawny gdański kronikarz zabierze Was na niezwykłą podróż w czasie. Wędrując po Gdańsku będziecie szukać lwów i poznacie historie poprzez legendy, baśnie i anegdoty. Najpiękniejsze zakątki Starego i Głównego Miasta staną się scenografią tej podroży. O Aneczce i Jakubku. Jan Heweliusz. O psach Wyspy Spichrzów pilnujących. O pochodzeniu herbu Ferberów. Jak Stolem do Gdańska przybył. Opowieść o Sądzie Ostatecznym. Klątwa Zegara Astronomicznego ... dziwy i niezwykłe historie zaklęte w zabytkach i uliczkach starego Gdańska. A do tego jeszcze dzięki specjalnej mapie odszukać trzeba lwy ukryte w zabytkach i odpowiedzieć na pytania gry terenowej. Dla wszystkich dyplomy –nagrody.

27

WZDŁUŻ HELSKIEJ KOSY Niezapomniany widok z pięknej wieży widokowej oraz spotkanie z dinozaurami w Kaszubskim Oku w Gniewinie. Wizyta w Klasztorze Żarnowieckim. Wizyta w Fokarium Uniwersytetu Gdańskiego – foczy savuavivr, czyli jak foki zachowują się przy stole. Spacer po dziedzińcu i parku Pałacu w Krokowej. Latarnia morska na najdalej wysuniętym na północ skrawku Polski - Rozewiu – Muzeum Latarnictwa. Punkt widokowy Gwiazda Północy, Muzeum Rybołówstwa w Helu. Dla każdego słodki poczęstunek.

28

HEL W KOLORZE KHAKI – MILITARNA PRZYGODA Niesamowita atrakcja dla młodych komandosów. Przez lata niedostępny dla ludzkich oczu, dziś możliwy do zwiedzania rejon, umocniony Hel oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Następnie wzorem Komando Foki pokonamy mosty linowe, siatki i prawdziwy tor przeszkód w Tarzan Parku. Spotkamy się też z fokami, które wcale nie walczą w komando, ale za to potrafią pięknie poprosić o rybkę. Eksploracja grot w Mechowie. Dla wszystkich regeneracyjny poczęstunek. Zabawy i animacje w autokarze. Bez Tarzan Parku odliczamy 18 złotych.

29

MALBORK - DINOZAURY SIĘ RUSZAJĄ !!! Niesamowita wizyta w Parku Dinozaurów w Malborku. Spacer wśród dinozaurów, które się ruszają !!! (jedyne takie w Polsce) 40 wielkich zwierzaków czeka na Was. To wyprawa tylko dla odważnych !!! Do tego Muzeum Skamieniałości – niesamowita okazja obejrzenia eksponatów sprzed setek milionów lat. Każdy z Was pozna prawdziwą historię życia dinozaurów oraz zobaczy wspaniałą kolekcję skamieniałości roślin i zwierząt. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Na życzenie: zamek krzyżacki w Malborku lub katedra w Pelplinie (za dopłatą). str. 6

30

MALBORK – PELPLIN Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, Wystawa Bursztynów. Pelplin – jedna z trzech najpiękniejszych katedr w Polsce, jeden z największych ołtarzy w Europie. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Góra Jana Pawła II.

31

WIRTY – PELPLIN – GNIEW Wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym gdzie rosną setki egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów. Słynna katedra w Pelplinie, Zamek Krzyżacki w Gniewie. Ognisko z kiełbaskami. Zabawy i animacje w autokarze. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Góra Jana Pawła II.

32

FROMBORK Wzgórze Katedralne we Fromborku: Bazylika Katedralna, dawny Pałac Biskupi, Dzwonnica tzw. Wieża Radziejowskiego, a w niej wahadło Foucalta (przyrząd do obserwacji ruchu wirowego Ziemi) i Wieża Kopernika. Seans astronomiczny w planetarium. Dla wszystkich słodki poczęstunek.

33

SZTUTOWO BLISKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ Zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego STUTTHOF, seans filmowy dotyczący martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej, spacer po Starówce w Gdańsku. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Możliwość wizyty w Centrum Hevelianum – historyczny szlak pt. „Człowiek i pocisk”. Dla wszystkich słodki poczęstunek.

34

SPACER PO DNIE OCEANU Zapraszamy na spacer po dnie oceanu. To nie fantastyka. Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami … Niesamowitość doznań potęguje wielkość prezentowanych ssaków i ryb. Latarnia morska na Rozewiu. Mechowskie groty (schodzimy pod ziemię) i ferma strusi. Na deser pałac i park w Krokowej.

35

PUSTYNIA W POLSCE? SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY Zwiedzanie Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Wizyta w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Spacer wydmami Czołpińskimi do plaży, latarnia morska lub wieża widokowa na Rowokole. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Zabawy i animacje nagrodami w autokarze.

36

OLSZTYN – POLA GRUNWALDU – PODRÓŻ DO GWIAZD Zwiedzanie olsztyńskiej starówki, katedra, zamek, Muzeum Kopernika, seans w największym w Polsce planetarium. Zwiedzanie z przewodnikiem miejsca słynnej bitwy pod Grunwaldem. Zabawy i animacje w autokarze.


Wycieczki integracyjne JEDEN ZAWSZYSTKICH!

Integracja klasy, wspólne działanie, pokonywanie wzajemnych zahamowań, budowa zaufania, nauka umiejętności wspólnego podejmowania decyzji, wspaniała zabawa. Kaszuby, Lębork okolice Słupska, Gdyni oraz Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park.

37

WRAŻENIA NA MAXA 4 punkty do wyboru: Dojenie sztucznej krowy- Sokole oko (strzelnica - pistolet, łuk) - ściana wspinaczkowa - Walki sumo - Szkoła pilotów lub zorbing - ROLLERSURFER – uliczne surfowanie - Park linowy - Rodeo na byku pneumatycznym. Wybór uzależniony od miejsca realizacji.

38

PIRACKI SKARB – PROGRAM INTEGRACYJNY Najsłynniejszy pirat świata, okrutny i groźny Barbossa po ograbieniu wielkiej flotylii ze skrzynek pełnych klejnotów ukrył swój skarb w miejscu zaznaczonym tylko na jednej mapie. Wasze zadanie to odszukać miejsce zakopania skrzyni ze skarbem. Musicie zdobyć mapę, która przez lata podarła się na 10 części. Zdobycie każdej części to osobne zadanie. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie części dotrze do skrzyni i wygra jej zawartość. Przykłady zadań: rzut pirackim sztyletem, strzelanie, gra w pirackie kości, wyścig beczki, połów pereł, łowienie ryb, rzut okiem Barbossy, węzły bosmańskie, ratunek na szalupie, chrzest piracki.

39

TROFEUM PRZYGODY 1. Mega - Zapałki - łamigłówki, 2. Pajęczyna – pokonywanie oczek siatki, 3. Marsz Ślepców, 4. Bieg w nartach wieloosobowych, 5. Marsz na szczudłach, 6. Spacer w wielkim cyrklu, 7. Gąsienica –pełzanie w terenie, 8. Wszyscy na pokład – ciasna zbiórka, 9. Eureka – przenoszenie wody, 10. Skoki w workach, 11. Przemyt dynamitu – utrzymanie za pomocą systemu linek niebezpiecznego pakunku umieszczonego na drążku.

40

ROBIN HOOD NA TROPIE PRZYGODY Survivalowa wyprawa dla najmłodszych po leśnych bezdrożach, podczas której Robin Hood nauczy Was jak być dzielnym i samodzielnym. Nie bać się ciemności, potrafić tropić zwierzęta, jak rozpalać ognisko bez zapałek, odróżniać rośliny jadalne od niejadalnych, zbudować schronienie, odnaleźć drogę, opatrzeć zranionego kolegę, przewidywać pogodę, zamaskować i ukryć się, przeprawić się po linie. Po takiej wyprawie nawet najczarniejszą nocą las nie będzie Wam straszny. Dla każdego Dzielnego Samodzielnego Poradnik Przetrwania.

41

INDIANA JONES W ŁEBA PARK Uwaga ! W cenie wycieczki: Zamek Strachu, Kino 7D, Bajlandia 3D, mini golf, kolejki bajkowe. Kilka godzin niesamowitej przygody podczas odkrywania tajemnic Indiana Jones - gra na terenie parku. Mnóstwo atrakcji : spotkanie z dinozaurami, przeprawa tratwą, skoki na eurobungee, strzelanie z wiatrówki, strzelanie z łuku, płukanie złota, pokonanie toru przeszkód, place zabaw, wioska indiańska- rodeo, rzut lassem. Zwiedzanie Parku. Mega wielkie zjeżdżalnie. Mini zoo. Lepienie w glinie lub malowanie piaskiem, mini golf.

42

WIEŻA ADRENALINY 1. Ewakuacja rannych – wyścig z noszami 2. Oponka- przejście po oponach 3. Rękaw – przejście tunelu 4. Węzeł ludzki Twister – rozwiążcie węzeł z samych siebie 5. Drabina ludzka – stańmy się pomostem 6. Murzyńska kładka 7. Teren skażony – marsz na szczudłach 8. Zgaduj zgadula – z gestów odgadnij niewidoczne hasła 9. Memory – dobieranie do pary.

Akademia zabawy URODZINKI, IMIENINKI, IMPREZKI Organizujemy urodzinki dla dzieci w naszej sali Akademii Zabawy (Lębork, Pasaż nad Rzeką ul.Bat. Chłopskich) oraz w wybranych przez Was miejscach. Dwie godziny fantastycznej zabawy z bajkową postacią! Tańce, konkursy, zabawy ruchowe, zgadywanki, warsztaty plastyczne. Na naszych urodzinkach nikt się nie nudzi. Gratis kostium dla solenizanta z naszej Wypożyczalni Kostiumów.

www.przygodalebork.pl

FESTYN? PIKNIK? DZIEŃ DZIECKA? O tak! Na świetnej zabawie znamy się najlepiej. Organizujemy wszelkiego rodzaju wydarzenia – od Mikołajek, przez imprezy karnawałowe po spotkania integracyjne, zabawy i bale. Prowadzimy imprezy dla dzieci jak i dla dorosłych. Znajdziemy dla Was ciekawe miejsce na organizację lub przyjedziemy do Was. str. 7


Wycieczki wielodniowe 43

WARSZAWA (2 LUB 3 DNI) Wilanów – ogród włoski, ogród różany, Wystawa Rzemiosła Artystycznego. Zwiedzanie Pałacu Jana III Sobieskiego, Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski. Stare Miasto – Rynek, mury obronne, Barbakan, Katedra św. Jana, Syrenka, Pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Teatralny, Ogród Saski, Centrum Nauki Kopernik (opcjonalnie). Łazienki, Sejm i Senat, przejazd metrem. Wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury (fakultatywnie), Muzeum Techniki. Okęcie – terminal portu lotniczego, taras widokowy. Zwiedzanie Stadionu Narodowego – Strefa Kibica. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Na życzenie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Interaktywne Muzeum F. Chopina, wizyta w Sejmie, Niewidzialna Wystawa.

44

TORUŃ – GOLUB DOBRZYŃ – CIECHOCINEK ( 2dni) Toruń: zwiedzanie starówki z przewodnikiem: Krzywa Wieża, Katedra, przedmurza, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium lub makieta „Światło i dźwięk”. Ciechocinek – zwiedzanie najstarszego w Polsce uzdrowiska, park zdrojowy, tężnie (jedyne w Europie), fontanny, pijalnie wód. Ognisko z kiełbaskami. Golub Dobrzyń wizyta na zamku (nocleg na zamku !), zwiedzanie komnat z przewodnikiem. Muzeum Wisły w Tczewie. Na życzenie: Młyn Wiedzy w Toruniu, zwiedzanie fortów, Dom Legend, Muzeum Piśmiennictwa w Grębocinie, Zamek Krzyżacki w Malborku.

45

WARMIA I MAZURY (2,3 DNI) NA ŻYCZENIE WILNO Grunwald – pole bitwy, pomnik, Olsztynek, zamek gotycki, Muzeum Kopernika, seans w Planetarium Lotów Kosmicznych. Giżycko – Twierdza Boyen, Kętrzyn – Zamek Krzyżacki, Gierłoż – „Wilczy Szaniec”, wojenna kwatera Hitlera, Święta Lipka – kościół „Perła baroku”. Stoczek – sanktuarium i zespół klasztorny, Lidzbark Warmiński – zamek „Mały Wawel”. Fakultatywnie: Muzeum Etnograficzno – Misyjne „Dookoła świata” – Pieniężno, Park Dzikich Zwierząt – Kadzidłowo, Stacja Badawcza PAN Jeleniowatych, Pokazy w Hucie Szkła Artystycznego – Olsztynek.

46

KASZUBY DAJĄ SIĘ LUBIĆ (2 DNI) Muzeum Kościerskie w starym ratuszu, Kaszubskie Centrum Edukacji I Promocji Regionu – Dom Sybiraka i najdłuższa deska świata. Gołubieński Ogród Botaniczny – prześliczny zakątek rezerwat „KAMIENNE KRĘGI” w Węsiorach, kościół poklasztorny Kartuzów w Kartuzach, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie, Skansen Starych Parowozów – bardzo bliskie spotkanie z koleją żelazną, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Zakłady Porcelany Stołowej „LUBIANA” SA (od IV klasy), wieża widokowa na Wieżycy, farma strusi afrykańskich. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze.

str. 8

www.przygodalebork.pl

47

SZLAK PIASTOWSKI (2, 3 DNI) Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, skansen Archeoloogiczny w Biskupinie. Katedra w Gnieźnie. Przejazd kolejką wąskotorową – fakultatywnie. Zwiedzanie z przewodnikiem Poznania / Muzeum Instrumentów Muzycznych/ Pracownia Arkadego Fiedlera w Puszczykówku. Zamek i arboretum w Kórniku, zespół parkowo – pałacowy w Rogalinie (dęby Lech, Czech i Rus) – skansen miniatur w Pobiedziskach. Leszno – najnowocześniejszy kompleks basenów kraju.

48

GNIEW Z DUCHAMI (2 DNI) Zwiedzanie muzeum obozu w Sztutowie z przewodnikiem. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem. Nocne spotkanie z duchem gniewskiego zamku. Lekcja historii na zamku w Gniewie. Zwiedzanie katedry w Pelplinie. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze.

49

BERLIN WYSPA TROPIKALNA (2 LUB 3 DNI) Kołobrzeg – Muzeum Oręża, Katedra, Ratusz. Trzęsacz – ruiny Zamku. Międzyzdroje „Aleja Gwiazd”, rezerwat żubrów. Świnoujście – przeprawa promowa. Szczecin – wieczorny spacer po mieście. Krausnick – Tropikalna Wyspa – kompleks basenów, tropikalny las, egzotyczne plaże, laguny, wioski typowe dla Tajlandii, Amazonii i Kongo, wspaniałe show na wodzie. Berlin – zwiedzanie miasta

50

KOTLINA KŁODZKA - PRAGA LUB STARE MIASTO Wrocław - Panorama Racławicka, spacer po mieście - Rynek, Ratusz. Pręgierz, pomnik A. Fredry, Plac Solny, kamieniczki Jaś i Małgosia. Twierdza Kłodzka - podziemny labirynt zwiedzanie z przewodnikiem, kamienny most z XV w. na Nysie, Kletno - Jaskinia Niedźwiedzia. Bystrzyca Kłodzka - historia niecenia ognia w Muzeum Filumenistycznym lub Duszniki - Muzeum papiernictwa. Kudowa - Zdrój - park zdrojowy. Czermna - Kaplica Czaszek, „Kamienne Miasto”. Błędne Skały. Karłów - Szczelinie Wlk., Wambierzyce - bazylika, ruchoma szopka. Strzecha Akademicka, Kocioł Małego Stawu, Świątynia Wang. Muzeum minerałów. Wodospad Kamieńczyka, Praga lub Skalne Miasto.

51

KRAKÓW - ZAKOPANE (5 DNI) Częstochowa zwiedzanie Jasnej Góry: Zespół Klasztorny OO. Paulinów, skarbiec. Kraków - Szlakiem Królów Polskich, Wawel, Katedra zwiedzanie z przewodnikiem. Tatry Polskie - wycieczka z przewodnikiem w góry. Zakopane spacer: Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Atma, skocznie narciarskie, pomnik Tytusa Chałubińskiego i Sabały. Jaszczurówka. Wejście na Gubałówkę - panorama Tatr. Kopalnia Soli w Wieliczce. Przejazd do Wadowic - miasta Jana Pawła II, Kościółek Prezentacji NMP - miejsce chrztu Karola Wojtyły z domem rodzinnym papieża. Na życzenie Tatralandia - wodny park rozrywki, Jaskinia Lodowa, baseny termalne - Poprad lub Oświęcim.


Zielone Szkoly kolonie-obozy Na życzenie organizujemy pobyty grup w ramach „zielonych szkół” za granicą. Proponujemy pobyty we Włoszech, Francji, Chorwacji, Grecji i Bułgarii w atrakcyjnych cenach i ciekawym programem. Organizujemy kolonie i obozy młodzieżowe w Polsce jak i za granicą. Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze pomysły.

Biwaki dla klas

# Pobyt zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy obiadem dnia ostatniego #Na każde 15 dzieci 1 opiekun gratis #Każda grupa ma dyskotekę #Potrzebne śpiwory # Istnieje możliwość wyboru programu (płatne - opisy programów na nastepnej stronie) dodatkowo) # Możemy zapewnić transport # Można dokupić dodatkowy obiad (ok. 15 – 20 zł) lub ognisko z kiełbaskami (9-10 zł)

52

OŚRODEK KOLONIJNY W ŁEBIE Położony 150 m od morza, wśród drzewostanu sosnowego, teren ogrodzony. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami. Do dyspozycji duży, ogrodzony teren, plac zabaw, boiska sportowe, korty tenisowe, świetlica, kawiarnia.

53

OŚRODEK KOLONIJNO – WCZASOWY „MAUSZ” Ostrów Mausz położony w samym centrum Kaszub, wśród lasu sosnowego na półwyspie otoczonym jeziorem Mausz. Na terenie znajdują się: place zabaw, kąpielisko, przystań ze sprzętem wodnym, boiska i korty. Pokoje 3-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji dzieci: świetlica, sala dyskotekowa, sklepik.

54

OŚRODEK KOLONIJNY – FRYDRYCHOWO Położony w samym centrum Kaszub, wśród lasu sosnowego nad jeziorem Mausz. Na terenie znajdują się: place zabaw, kąpielisko, przystań ze sprzętem wodnym, boiska i korty. Pokoje 3-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji dzieci: świetlica, sala dyskotekowa, sklepik.

55

OŚRODEK WYPOCZYNKOWO – KOLONIJNY W USTCE Ośrodek położony ok. 500 m od morza wśród sosnowych drzew na ogrodzony, bezpiecznym terenie. Na terenie ośrodka boiska sportowe, plac zabaw, miejsce na ognisko. Zakwaterowanie w pokojach 2-3- 4 osobowych z łazienkami.

56

Super cena ognisko gratis!

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY SKIERKA Położony 5 km za Sulęczynem nad jeziorem Mausz. Na terenie ośrodka boisko do piłki siatkowej, miejsce na ognisko, grill, stoły do tenisa, piłkarzyki. Darty – gra w lotki, sklepik, świetlica z telewizorem i TV SAT, sala dyskotekowa, plac zabaw dla dzieci, huśtawki, piaskownice, stołówka. Domki 5- lub 7- osobowe o wysokim standardzie, wyposażone w łazienki z kompletnym węzłem sanitarnym, TV, lodówkę.

57

Nowość!!!

OŚRODEK KOLONIJNY WARZENKO Ośrodek położony jest nad J. Tuchomskim w spokojnej, pięknej okolicy nieopodal Chwaszczyna k. Gdańska. Obiekt jest ogrodzony i przystosowany do wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie obiektu znajdują się boiska sportowe, miejsce ogniskowe, miejsca rekreacyjne, rozległe tereny zielone, świtelica, tuż obok sklep. Zakwaterowanie w budynkach murowanych, w pokojach wieloosobowych, pełne węzły sanitarne na korytarzu (opiekuowie pokoje z łazienkami).

58

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY KLIF Ośrodek położony w Jastrzębiej Górze. Ośrodek leży tylko 300 metrów od plaży, niedaleko centrum miasta. Posiada 8.000 m2 przestrzeni, boiska, park, miejsce na ognisko i pięknie kwiaty. Do dyspozycji gości pozostają: kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci, sala telewizyjna, sala do gier zręcznościowych, sala dyskotekowa, miejsce na ognisko, w tym dwa namioty, stołówka na 100 miejsc. Zakwaterowanie w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami.

Programy biwaków na następnej stronie

str. 9


Programy podczas biwaków WIOSKA MINIONKÓW! BANANA !!! 21 ZŁ

Dla małych i nieco większych. Dzielimy się na zespoły, a kapitan każdego z nich przebiera w kostium Super Minionka. Ale stać się prawdziwym Minionkiem nie jest tak łatwo … Każda grupa otrzymuje tajną listę, gdzie zapisane są misje do wykonania – zlecone oczywiście przez Gru. Która z drużyn wykona je jako pierwsza wygrywa. Przykładowe zadania – 1. Przejście po skażonym terenie 2. Wykradzenie niebezpiecznego ładunku 3. Przedostanie się do tajnej bazy przez tunel strachu 4. Rozszyfrowanie ukrytej wiadomości 5. Odnalezienie magazynu bananów 6. Budowa schronienia dla Czarnego Charakteru 7. Rzut do celu 8. Przejście przez zabezpieczenia Wektora …. I kilka innych. Najlepsza banda Minionków otrzymuje minionkowy skarb, a dla wszystkich Minionkowe medale!

GRA O TRON 22 ZŁ NOWOŚĆ!!! Poczuj się jak bohater serialu! Na lądach Siedmiu Królestw wpływy mają cztery rody: Targaryenowie, Lannisterowie, Starkowie oraz Baratheonowie. Po latach wojen Żelazny Tron objęła rodzina Baratheonów, ale chętnych do roli króla wciąż jest wielu. W świecie zazdrości i zdrady nie ma stabilności, chyba że… Pojawi się klan, który wszystkich zjednoczy. Podzieleni na cztery rody wcielicie się w postaci z kultowego serialu Gra o Tron i zawalczycie o miejsce w Czerwonej Twierdzy. Zaplątani w sieć intryg i spisków, będziecie musieli wykazać się inteligencją i sprytem. Na mapie zostaną umieszczone zadania, które zbliżą Was do przejęcia pełnej kontroli nad pozostałymi rodami. Odwiedzicie niezwykłe miejsca, a ród, który najszybciej rozwinie zagadki i uniknie pułapek, zwycięży i przejmie władzę nad kontynentem. Spieszcie się! Nadchodzi zima ….

PIRACKI SKARB – PROGRAM INTEGRACYJNY - 19 ZŁ

Dla małych i nieco większych. Najsłynniejszy pirat świata, okrutny i groźny Barbossa po ograbieniu wielkiej flotylli ze skrzynek pełnych klejnotów ukrył swój skarb w miejscu zaznaczonym tylko na jednej mapie. Wasze zadanie to odszukać miejsce zakopania skrzyni ze skarbem . Musicie zdobyć mapę , która przez lata podarła się na wiele części. Zdobycie każdej części to osobne zadanie. Przykłady zadań: strzelanie, gra w pirackie kości, wyścig beczki, połów pereł, łowienie ryb, rzut okiem Barbossy, węzły bosmańskie, ratunek na szalupie, chrzest piracki, przeciąganie liny. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie części i dotrze do skrzyni wygra jej zawartość!!!

PRZYSTANEK WYOBRAŹNIA 24 ZŁ

Dla małych i nieco większych. Ograniczeniem naszych działań jest tylko nasza wyobraźnia. Dziś puszczamy jej wodze … Będziemy „malować” piaskiem we wszystkich kolorach tęczy, lepić w prawdziwej glinie (według form lub własnego pomysłu), produkować papier czerpany niczym sto lat temu, projektować biżuterię z przeróżnych dziwnych przedmiotów i tworzyć wspólne dzieła. A na deser body painting – czyli malowanie własnych buziek (lub rąk) specjalnymi farbami. Wszystko co stworzycie zabieracie ze sobą!

ŁOWCY PRZYGÓD – 19 ZŁ

Zajęcia nastawione na integrację grupy, rozwój umiejętności pracy w zespole oraz doskonałą zabawę. Aby sprostać zadaniom uczestnicy będą musieli działać razem, wspierać się nawzajem i obudzić w sobie ducha rywalizacji. Podzieleni na mniejsze drużyny będziecie mieli do wykonania m.in.: 1. Akwedukt- łącząc system rur i rurek musicie przetransportować wodę z bazy do konewki i podlać usychające drzewko. 2. Czołg - wtłoczeni w czołgową gąsiennicę musimy pokonać wyznaczony odcinek 3. Robaczki – skoki na pneumatycznych rurach, 4. Węzeł ludzki Twister – rozwiążcie węzeł z samych siebie, 5. Transport niebezpiecznego ładunku 6. Syzyf – pokonywanie gumowych odciągów, 7. Zgaduj Zgadula – zagadki logiczne 8. Radosna lina – konkurencje z wykorzystaniem liny

LEŚNA WYPRAWA - SZKOŁA PRZETRWANIA - 19ZŁ

Zasady orientacji w terenie, posługiwanie się mapą i kompasem, znaki topograficzne, przepowiadanie pogody, budowa obozowiska, pozyskiwanie i uzdatnianie wody, łączność, umiejętność przetrwana w trudnych warunkach dzikiej przyrody, przeprawa linowa, podstawy udzielenia pierwszej pomocy, strzelanie z karabinka pneumatycznego oraz łuku. „Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego” str. 10

DREAM TEAM – JAK STWORZYĆ ZGRANY ZESPÓŁ ! – 19 ZŁ Dzięki specjalnie przygotowanym konkurencjom nastawionym na pracę zespołową uczestnicy zapomną o podziałach wewnątrzklasowych i przez zabawę oraz wspólne działanie staną się jedną drużyną, w której „jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Szybkie, lecz wspólne, podejmowanie decyzji, pomoc innym członkom zespołu - oto jedyna możliwość zdobycia Trofeum Przygody. Program został bardzo wysoko oceniony przez szkolnych psychologów. Oto kilka wersji programu: 1. Mega - Zapałki - łamigłówki, 2. Pajęczyna – pokonywanie oczek siatki, 3. Marsz Ślepców, 4. Bieg w nartach wieloosobowych, 5. Marsz na szczudłach, 6. Spacer w wielkim cyrklu, 7. Gąsienica – pełzanie w terenie, 8. Wszyscy na pokład – ciasna zbiórka, 9. Eureka – przenoszenie wody, 10. Skoki w workach, 11. Przemyt dynamitu – utrzymanie za pomocą systemu linek niebezpiecznego pakunku umieszczonego na drążku. AGENCI CIA - 21 ZŁ Przez agenta amerykańskiego wywiadu zostaniecie podzieleni na grupy operacyjne. Ruszycie do akcji by zapobiec wielkiemu atakowi terrorystycznemu. Oto agencja wywiadu CIA otrzymała informację, że zagrożone wybuchem bombowym są ważne obiekty na świecie. Zadaniem agentów –czyli WAS- jest rozbroić bobmy... By tego dokonać będziecie potrzebować kodu dostępu do walizek z ukrytymi ładunkami. Kod należy zdobyć wykonując zadania specjalne, unikając zastawionych pułapek. W skład zadań wchodzą m.in.: strzelanie, przeprawa po linie, pokonanie zasieków, szyfrowanie, wykrywacze metali, maskowanie i zacieranie śladów, przejście przez pole minowe, rzut sztyletem oraz test… na dobre maniery. Niespodzianka z tajnej walizki dla zwycięskiej grupy!!! OSTRA JAZDA BEZ TRZYMANKI!! 25 ZŁ 4 punkty do wyboru: 1.ROLLERSURFER - Rollersurfer łączy trzy dyscypliny sportowe: surfing, skateboard i klasyczną deskorolkę 2.Szkoła pilotów - zapięci w wirujące koło poczujecie, że grawitacja nie istnieje. Adrenalina na maxa. 3.Zorbing- mega wielka kula, w której zamknięci będziecie tracić poczucie grawitacji. 4. Slacklining - nauczymy chodzić po profesjonalnej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm od ziemi. 5.Walki sumo - w niesamowitych kombinezonach będziecie walczyć na macie niczym prawdziwi wojownicy sumo. 6.Sokole oko - strzelanie z broni pneumatycznej, z łuku sportowego, procy 7.Byk pneumatyczny - próba jazdy rodeo

www.przygodalebork.pl


TOP SECRET GRA STRATEGICZNA ( program dzienny lub nocny) – 19 zł W ściśle tajnym miejscu spotkacie się z łącznikiem Wielkim Mistrzem, który każdej grupie przekaże tajne zadania – w celu zabezpieczenia przed przeciwnikiem wszystko co napisane zostanie zaszyfrowane. Przeistoczycie się w tajnych agentów, szpiegów, poszukiwaczy skarbów i detektywów... Przez cały czas obserwowani będziecie przez Centrum Operacyjne, a swoje samodzielnie wykonane zadania będziecie musieli udokumentować zdjęciami. Dostarczamy wszelkie gadżety i sprzęt potrzebny do realizacji zadań. NOCNE PODCHODY SMS – 21 ZŁ (PROGRAM NOCNY) Uczestnicy zostają podzieleni na dwa zespoły. Każdy zespół wyposażony w „zestaw poszukiwacza” (tj. plecak z latarkami, tabelą znaków i szyfrów, wykrywaczem metali) rusza w poszukiwaniu 9 cyfr. Zespół drogą smsową otrzymywać będzie kolejne zadania i wskazówki, tą samą drogą udzielać będzie odpowiedzi i zadawać dodatkowe pytania. Aby znaleźć każdą z 9 ukrytych cyfr uczestnicy muszą wykonać kolejne zadania np.: odczytać ukryte hasła, przeszukać wykrywaczem metalu wyznaczony teren, rozszyfrować tajne znaki, trafić do celu, skradać się niezauważonym, rozwiązać łamigłówki, odnaleźć kłębowisko insektów, zbudować schronienie, w którym wszyscy się zmieścicie. Zwycięża zespół, który pierwszy zdobędzie numer tel. koordynatora i wykona połączenie. Dla zwycięzców nagroda!!!! INDIANA JONES -TAJEMNICA GROBOWCA NOWOŚĆ!!! (program nocny) 21 zł Gra fabularna dla tych co nie boją się ciemności. Wzorem nieustraszonego podróżnika Indiana Jones ruszycie w poszukiwaniu pradawnego skarbu ukrytego w grobowcu Faraonów. Część z Was za pomocą kostiumów i charakteryzacji (m.in. sztuczna krew) przemieni się w zjawy , zmory i duchy strzegące tajemnicy skarbu. Pozostali to poszukiwacze, na których czeka wiele niebezpieczeństw… Podążając według mapy odszukacie wskazówki jak dotrzeć do skarbu, ale na Waszej drodze stanie wiele zadań, od których włos się jeży… przejście przez grotę wampirów, polowanie na nietoperze, próba celności, odszyfrowanie wiadomości od wrogiego strażnika grobowca, próba czosnku, poszukiwanie zaklętej szkatuły z pergaminem tajemnej wiedzy i pieczęcią władzy. Twoim jedynym światłem będzie blask pochodni … Jeśli Wam się uda wszyscy otrzymacie Certyfikaty Łowcy Przygód Indiana Jones.

ESCAPE PIRATE SHIP! UWIĘZIENI! 25 ZŁ NOWOŚĆ!!! Setki lat temu Kapitan Rudobrody ukrył najcenniejszy skarb tego świata. Nikt nie wie co to jest, ale wielu śmiałków próbowało się do niego dobrać w każdy możliwy sposób. Na niekorzyść poszukiwaczy, Kapitan odznaczał się wyjątkową przebiegłością. Ukrył skarb za trzema pirackimi komnatami (wydzielonymi obszarami) – dopiero otwarcie jednej umożliwiało przejście do następnej. Dodatkowo w każdej z nich umieścił zegar, który odmierzał czas na przemieszczenie się do kolejnego pokoju. Tylko ten, który rozwiąże wszystkie zagadki i ominie pułapki zastawione przez Rudobrodego we właściwym czasie odnajdzie łup. Trzy pirackie załogi muszą przejść trzy pirackie komnaty – na każdą z nich macie 40 minut. Rozwiązując zadania, odnajdując szyfry i wskazówki, otwierając zakodowane walizki i skrzynie zbliżycie się do celu. Horda, która najszybciej upora się z plątaniną łamigłówek otrzyma skarb, o którym śni tak wielu! PRZEDSTAWIENIA INTERAKTYWNE PIRACKIE OPOWIEŚCI – ŁEBA 19 ZŁ Mnóstwo wspólnych pląsów, tańców, animacji i zabaw. Aktorzy tworzą przedstawienie razem z Wami. Spotkanie z Zuzą Czarną Meduzą i Kapitanem Hakiem. Pirackie potyczki pomiędzy obiema załogami. Toczenie beczki, tańce wygibańce na chwiejnym pokładzie, pirackie pieczęcie, przejście pod pokładem, nauka pirackiego hasła, piracki chrzest. Certyfikat Pirata dla każdego. Czas trwania: ok.2 godziny JUŻ ZAPALIŁO SIĘ OGNISKO 18 ZŁ NOWOSĆ!!! Harcerskie zabawy w blasku ognia Ognisko to nieodłączna część wyjazdów biwakowych. Ale co zrobić by nie skończyło się na pieczeniu kiełbasek? Odpowiedź jest prosta – zaprosić naszych animatorów. Nasz ogniskowy program to dwie godziny zabaw, konkursów, pląsów i wspólnego śpiewania. To też zagadki dla tęgich głów i zadania zręcznościowe dla zwinnych nóg. Zatańczymy tańce wygibańce i zabawimy się w tradycyjne harcerskie zabawy. W razie deszczu ognisko zamienimy na „świeczkowisko”. W cenę nie jest wliczony koszt rozpalenia ogniska i poczęstunek.

A co jak będzie padał deszcz? Zajęcia mogą być prowadzone jako alternatywa na wypadek deszczu, na dowolnej sali lub pod wiatą, zastępując program podczas biwaku lub wycieczki po wcześniejszym uzgodnieniu tego faktu przez kierownika wyjazdu i instruktora A.T.A. Przygoda. Klocki jenga – budowanie chwiejnej konstrukcji z drewnianych klocków Linia produkcyjna - stwórzmy linię produkcyjną jakiegoś przedmiotu Rebusy i zagadki – rozwiążcie jak największą ilość zagadek i rebusów Nie dotknąć podłogi – przejście z pomocą kilku przedmiotów Baloniarstwo – konkurencje z wykorzystaniem balonów Wyścigi – z jajem, w workach, skaczących piłek, toczenie beczki, wyścigi rydwanów, łyżwiarstwo. Picasso – malujcie pociągając za sznurki Sokole oko – rzut piłeczkami, lotkami, obręczą, strzelanie z pistoletu na kulki Memory – znajdź przedmioty do pary Mieszkanie – stań się jednym z funkcjonalnych Węzeł ludzki – wyplącz się z węzła z samego siebie Jeść i pić – przejście toru obżartuchów tj. jedzenie jabłek, budyniu, picie przez słomkę na czas itp. Lustro – naśladuj ruchy prowadzącego w lustrzanym odbiciu Domino – ułóżcie wąż z jak największej ilości kostek


Wycieczki szkolne Przygoda Lębork 2017  

"Agencja turystyczno - artystyczna Przygoda" funkcjonuje na rynku lokalnym od ponad 20 lat. Doświadczenie, znajomość lokalnych uwarunkowań p...

Wycieczki szkolne Przygoda Lębork 2017  

"Agencja turystyczno - artystyczna Przygoda" funkcjonuje na rynku lokalnym od ponad 20 lat. Doświadczenie, znajomość lokalnych uwarunkowań p...

Advertisement