Page 6

25

GDAŃSK – HISTORIA NAJNOWSZA Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Eksponaty historyczne, projekcje przestrzenne i elektroniczne, fotografie oraz filmowe materiały archiwalne. Zwiedzanie wystawy z audioprzewodnikiem. Wycieczkę uzupełni spacer z naszym przewodnikiem śladem zabytków Głównego Miasta: Trakt Królewski, Długie Pobrzeże, ulica Mariacka. Legendy i anegdoty związane z tymi miejscami. Największa ceglana świątynia świata - kościół Mariacki. Muzeum Żuraw lub Spichlerze na Ołowiance.

26

SZLAKIEM GDAŃSKICH LWÓW I LEGEND Dawny gdański kronikarz zabierze Was na niezwykłą podróż w czasie. Wędrując po Gdańsku będziecie szukać lwów i poznacie historie poprzez legendy, baśnie i anegdoty. Najpiękniejsze zakątki Starego i Głównego Miasta staną się scenografią tej podroży. O Aneczce i Jakubku. Jan Heweliusz. O psach Wyspy Spichrzów pilnujących. O pochodzeniu herbu Ferberów. Jak Stolem do Gdańska przybył. Opowieść o Sądzie Ostatecznym. Klątwa Zegara Astronomicznego ... dziwy i niezwykłe historie zaklęte w zabytkach i uliczkach starego Gdańska. A do tego jeszcze dzięki specjalnej mapie odszukać trzeba lwy ukryte w zabytkach i odpowiedzieć na pytania gry terenowej. Dla wszystkich dyplomy –nagrody.

27

WZDŁUŻ HELSKIEJ KOSY Niezapomniany widok z pięknej wieży widokowej oraz spotkanie z dinozaurami w Kaszubskim Oku w Gniewinie. Wizyta w Klasztorze Żarnowieckim. Wizyta w Fokarium Uniwersytetu Gdańskiego – foczy savuavivr, czyli jak foki zachowują się przy stole. Spacer po dziedzińcu i parku Pałacu w Krokowej. Latarnia morska na najdalej wysuniętym na północ skrawku Polski - Rozewiu – Muzeum Latarnictwa. Punkt widokowy Gwiazda Północy, Muzeum Rybołówstwa w Helu. Dla każdego słodki poczęstunek.

28

HEL W KOLORZE KHAKI – MILITARNA PRZYGODA Niesamowita atrakcja dla młodych komandosów. Przez lata niedostępny dla ludzkich oczu, dziś możliwy do zwiedzania rejon, umocniony Hel oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Następnie wzorem Komando Foki pokonamy mosty linowe, siatki i prawdziwy tor przeszkód w Tarzan Parku. Spotkamy się też z fokami, które wcale nie walczą w komando, ale za to potrafią pięknie poprosić o rybkę. Eksploracja grot w Mechowie. Dla wszystkich regeneracyjny poczęstunek. Zabawy i animacje w autokarze. Bez Tarzan Parku odliczamy 18 złotych.

29

MALBORK - DINOZAURY SIĘ RUSZAJĄ !!! Niesamowita wizyta w Parku Dinozaurów w Malborku. Spacer wśród dinozaurów, które się ruszają !!! (jedyne takie w Polsce) 40 wielkich zwierzaków czeka na Was. To wyprawa tylko dla odważnych !!! Do tego Muzeum Skamieniałości – niesamowita okazja obejrzenia eksponatów sprzed setek milionów lat. Każdy z Was pozna prawdziwą historię życia dinozaurów oraz zobaczy wspaniałą kolekcję skamieniałości roślin i zwierząt. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Na życzenie: zamek krzyżacki w Malborku lub katedra w Pelplinie (za dopłatą). str. 6

30

MALBORK – PELPLIN Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, Wystawa Bursztynów. Pelplin – jedna z trzech najpiękniejszych katedr w Polsce, jeden z największych ołtarzy w Europie. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Góra Jana Pawła II.

31

WIRTY – PELPLIN – GNIEW Wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym gdzie rosną setki egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów. Słynna katedra w Pelplinie, Zamek Krzyżacki w Gniewie. Ognisko z kiełbaskami. Zabawy i animacje w autokarze. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Góra Jana Pawła II.

32

FROMBORK Wzgórze Katedralne we Fromborku: Bazylika Katedralna, dawny Pałac Biskupi, Dzwonnica tzw. Wieża Radziejowskiego, a w niej wahadło Foucalta (przyrząd do obserwacji ruchu wirowego Ziemi) i Wieża Kopernika. Seans astronomiczny w planetarium. Dla wszystkich słodki poczęstunek.

33

SZTUTOWO BLISKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ Zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego STUTTHOF, seans filmowy dotyczący martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej, spacer po Starówce w Gdańsku. Zabawy i animacje z nagrodami w autokarze. Możliwość wizyty w Centrum Hevelianum – historyczny szlak pt. „Człowiek i pocisk”. Dla wszystkich słodki poczęstunek.

34

SPACER PO DNIE OCEANU Zapraszamy na spacer po dnie oceanu. To nie fantastyka. Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami … Niesamowitość doznań potęguje wielkość prezentowanych ssaków i ryb. Latarnia morska na Rozewiu. Mechowskie groty (schodzimy pod ziemię) i ferma strusi. Na deser pałac i park w Krokowej.

35

PUSTYNIA W POLSCE? SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY Zwiedzanie Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Wizyta w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Spacer wydmami Czołpińskimi do plaży, latarnia morska lub wieża widokowa na Rowokole. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Zabawy i animacje nagrodami w autokarze.

36

OLSZTYN – POLA GRUNWALDU – PODRÓŻ DO GWIAZD Zwiedzanie olsztyńskiej starówki, katedra, zamek, Muzeum Kopernika, seans w największym w Polsce planetarium. Zwiedzanie z przewodnikiem miejsca słynnej bitwy pod Grunwaldem. Zabawy i animacje w autokarze.

Wycieczki szkolne Przygoda Lębork 2017  

"Agencja turystyczno - artystyczna Przygoda" funkcjonuje na rynku lokalnym od ponad 20 lat. Doświadczenie, znajomość lokalnych uwarunkowań p...

Wycieczki szkolne Przygoda Lębork 2017  

"Agencja turystyczno - artystyczna Przygoda" funkcjonuje na rynku lokalnym od ponad 20 lat. Doświadczenie, znajomość lokalnych uwarunkowań p...

Advertisement