feature-image

REIZEN BUITEN HET GEWONE

Exclusieve reizen naar bijzondere bestemmingen

2021-2022

EXCLUSIEVE PROGRAMMA’S voor de meerwaardereiziger

BESTEMMINGEN Europa & wereldwijd

GROEPSREIZEN Nederlandstalig begeleid in kleine groep

UNIEKE COMBINATIE Natuur, cultuur avontuur en gastronomie

EXCLUSIEVE REIZEN NAAR BIJZONDERE BESTEMMINGEN

NEDERLANDSTALIG BEGELEIDE GROEPSREIZEN BEGELEIDE RONDREIZEN IN INTERNATIONAAL GEZELSCHAP INDIVIDUELE REIZEN & MAATWERK

Beste reizig(st)er, ‘Crisissen zijn uitdagingen’, zeker ook in de reissector. Van tsunami over bankencrisis tot aanslagen. Dankzij onze veerkracht komen we er telkens bovenop. De corona-pandemie is een crisis zonder voorgaande en van een ongezien kaliber. Opnieuw zijn we vastbesloten om ook deze uitdaging het hoofd te bieden. Het vraagt enkel wat meer tijd en extra inspanningen. ‘Geduld is een mooie deugd’. Nu wordt ons geduld wel erg op de proef gesteld. Het strookt ook niet met onze doe-mentaliteit waarmee we problemen aanpakken. Maar, op sommige zaken hebben we geen enkele directe impact. Daarom moeten we geduldig zijn tot de pandemie onder controle is. Dan kan u opnieuw onbegrensd de wereld rond reizen. Neem ondertussen de tijd om te dromen en te plannen. Want, dat maakt de pandemie ook duidelijk. Pluk de dag en geniet van het moment! Kies voor uw droomreis zodra mogelijk en stel ze zeker niet uit. Ons team is enthousiast aan het werk gegaan voor uw vakanties in 2021 en ook al een beetje in 2022. U ontdekt een aantal nieuwe bestemmingen in ons aanbod zoals Malta, Ierland, de Duitse Hanzesteden en Stockholm. Trouw aan ons DNA staan in 2022 ook een aantal nieuwe expedities op stapel. Vanzelfsprekend blijven onze andere bestemmingen ‘buiten het gewone’ als vaste waarden behouden. Actief bezig blijven met de blik op de toekomst is de beste therapie en noodzakelijk voor succes. Onszelf creatief heruitvinden en nagaan hoe we u nog beter van dienst kunnen zijn. U ‘ontzorgen’. Daar gaan we voor. Maak vandaag nog werk van uw bucketlist met reisbestemmingen voor volgend jaar en daarna. Wilt u graag extra inspiratie? Doorblader deze brochure met Nederlandstalig begeleide groepsreizen. Bezoek onze website voor een nog uitgebreidere kennismaking met ons aanbod. Voor u het weet, zit u op dat paradijselijke eiland, in die cultuurtempel, tussen de wijngaarden of in de zodiac tussen de ijsschotsen. Droom nu, plan en reis binnenkort.

Annick Desmet Zaakvoerster Asteria Expeditions

Het Asteria Expeditions-team

GROENLAND

IJSLAND

ZWEDEN NOORWEGEN

RUSLAND

ESTLAND LETLAND LITOUWEN

IERLAND DUITSLAND

PORTUGAL

FINLAND

POLEN

OEKRAÏNE OOSTENRIJK HONGARIJE SLOVENIË/KROATIË MONTENEGRO CORSICA GEORGIË ITALIË ARMENIË SPANJE SARDINIE SICILIË MALTA JORDANIË EGYPTE

KAZACHSTAN

OEZBEKISTAN

IRAN

VER. AR. EMIRATEN OMAN

MYANMAR

CAMBO ETHIOPIË

SEYCHELLEN

NAMIBIË BOTSWANA

ONZE GROEPSREIZEN

REIZEN OP MAAT & INDIVIDUELE REIZEN

Keuze uit topbestemmingen zoals Sicilië, winters en zomers

De groepsreizen geven u een duidelijk beeld van wat

Lapland, IJsland, Kamchatka, de Expo in Dubai, Botswana, Japan,

Asteria Expeditions zoal kan organiseren. Maar, er is meer.

Heeft u zelf een groep of heeft u specifieke wensen? Graag stellen we voor u persoonlijk, een reis op maat samen. Met

U reist in kleine groepjes van gemotiveerde ‘meerwaardereizigers’.

onze eigen ruime en rijke reiservaringen en ons groot netwerk

Kortom: een select reisgezelschap van 8 tot 20 personen, begeleid

van lokale agenten én gidsen, kunnen we iedere reiswens

vanuit Brussel.

omzetten in een prachtige (levens)ervaring. Of het nu gaat om

We werken op elke bestemming met lokale partners die we sinds

een avontuurlijke woestijnreis, een culturele stedentrip of een

jaren kennen en die borg staan voor een kwalitatieve service.

ontdekkingstocht naar afgelegen natuurgebieden. We ontzorgen u en maken er altijd iets bijzonders van.

INHOUD BESTEMMING VERTREKDATUM PAGINA

PORTUGAL & SPANJE

17/09/21 6

SPANJE: BILBAO & BASKENLAND

24/04/21 8

CORSICA & SARDINIË

29/05/21 10

ITALIË: SICILIË

30/09/21 12

ITALIË: PUGLIA

14/05/21 + 18/09/21 14

MALTA & GOZO

08/11/21 16

SLOVENIË, KROATIË & MONTENEGRO

1 2/09/21 18

IERLAND 19/07/21 20

KAMCHATKA

DE DUITSE HANZESTEDEN

20/08/21 22

POLEN: KRAKAU

05/04/21 + 27/09/21 24

OOSTENRIJK: WENEN 03/06/21 26 HONGARIJE: BUDAPEST

08/04/21 28

ZWEDEN: STOCKHOLM

21/05/21 + 30/07/21 30

WINTERS LAPLAND

DIVERSE VERTREKDATA

ZOMERS LAPLAND

DIVERSE VERTREKDATA

RUSLAND 30/04+21 + 23/07/21 + 01/10/21 ZUID-KOREA

JAPAN

RUSLAND: VOLGA DREAM

15/08/21 68

RUSLAND: KAMCHATKA

24/07/21 + 27/07/21 72

OEKRAÏNE 23/05/21 74 GEORGIË & ARMENIË

18/04/21 + 19/09/21 76

OEZBEKISTAN

03/04/21 78

JORDANIË 15/10/21 80 DUBAI, ABU DHABI & OMAN

VIETNAM ODJA

12/11/21 82

EGYPTE 01/10/21 84 ETHIOPIË 22/04/21 86 NAMIBIË 22/05/21 88 BOTSWANA 18/09/21 90 JAPAN 01/10/21 + 18/03/22 + 01/10/22

INDONESIË PAPOEANIEUW-GUINEA

ZUID-KOREA

25/09/21 94

VIETNAM & CAMBODJA

11/11/21 96

INDONESIË 13/10/21 98

FRANS-POLYNESIË

PAPOEA-NIEUW-GUINEA

16/09/21 100

GROENLAND

30/08/21 + 30/08/22 102

INDIVIDUELE REIZEN

GROEPSREIZEN 2022

BIJZONDERE VOORWAARDEN

ALGEMENE VOORWAARDEN

SPECIALE ANNULATIEVOORWAARDEN

PRIJZEN

• Tot 6 maanden voor afreis: 30% van de reissom

Onze prijzen zijn berekend per persoon en op basis van een

• Van 6 tot 3 maanden voor afreis: 75% van de reissom

tweepersoonskamer. Alle prijzen geldig op 01/08/2020 onder

• Minder dan 3 maanden voor afreis: 100% van de reissom

voorbehoud van drukfouten en van beschikbaarheid bij definitieve reservatie. Laatste prijstabellen, updates of errata vindt u terug op onze website www.asteriaexpeditions.be.

In de brochure worden de reizen onderverdeeld met volgende symbolen: = Natuur

= Cultuur

O = Ontbijt L = Lunch D = Diner

= Avontuur

= Gastronomie

PROGRAMMA'S De programma's zijn onderhevig aan omwisselingen van locaties. Er wordt echter steeds gestreefd naar eenzelfde niveau van inhoudelijke bezoeken en van hotels.

PORTUGAL & SPANJE

Royaal genieten op de Douro met de Oriënt Express van de riviercruises

VERTREK: 17 SEPTEMBER 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN • De mooiste vaarroute van Europa tussen rustgevende valleien • Een van de kleinste maar meest

Een royale beleving. Dat ervaart u op de Spirit of Chartwell, waar elegantie en nostalgie de toon zetten. De Dourovallei afvaren, prikkelt uw zintuigen. De groene pracht van de wijngaarden, de aroma’s van de portwijn, de zinderende fadomuziek en gezellige steden als Porto en Salamanca vervolledigen deze heerlijke en fascinerende luxecruise.

historische luxeschepen op de Douro • Portugese en Spaanse folklore aan boord

De bakermat van de portwijn, de Douro-rivier, draagt de titel van oudste herkomstbenaming ter wereld sinds 1756. De streek strekt zich uit langs de Dourovallei, door de Unesco als

• Porto-degustatie en kookdemo

werelderfgoed beschermd. Vlei u neer en ontspan in een streek waar wijn en geschiedenis u

• Alle dranken tijdens de maaltijden aan

verborgen schatten laten ontdekken. Vanop de Spirit of Chartwell begroetten Queen Elizabeth II

boord inbegrepen

en haar echtgenoot de menigte tijdens de viering van haar 60 jaar op de troon in 2012.

• Flamencoshow in het Spaanse Salamanca

De Douro is de bevoorrechte getuige van alle geheimen die horen bij de vervaardiging van de portwijn, al eeuwen het exportproduct bij uitstek. Maak u klaar voor een romantische en nostalgische levensstijl te midden de ongerepte natuur. De heerlijke geuren van oranjebloesem en mimosa komen u tegemoet. ‘De gouden rivier’ van Portugal in het uiterste zuiden van Europa, vertelt het verhaal van de liefde van de mens voor de wijngaard op de

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 6

Gebruik programmacode DOUR

melodieën van de fado. Twintig eeuwen geleden kwamen de Romeinen terrassen aanleggen en wijnstokken planten op de hellingen met een stijgingsgraad tot wel 70%. Hun voorbeeld werd gevolgd door generaties wijnbouwers.

SPANJE DAG 1 D BRUSSEL - PORTO Rechtstreekse vlucht naar Porto. Onthaal en transfer naar de M/V Spirit of Chartwell. Inscheping in de namiddag. ’s Avonds welkomstcocktail bij zonsondergang op het zonnedek en diner aan boord. DAG 2 O+L+D PORTO - ENTRE-OS-RIOS Na het ontbijt volgt een geleid stadsbezoek in Porto, de tweede stad en haven van Portugal. U passeert elegante bruggen, waaronder de 19deeeuwse ijzeren brug van Gustav Eiffel. Ze zijn ware stadsemblemen. Tijdens deze rondrit krijgt u een beeld van het gezellige oude stadsgedeelte, de Ribeira. De autocar brengt u eveneens tot aan de kust van de Atlantische Oceaan. Daarna bezoekt u het modernere gedeelte van de stad met onder meer het Casa da Musica. Op weg naar de kathedraal, komt u voorbij de hoogste kerktoren van de stad, de Torré dos Clérigos. Het Sao Bentostation, gebouwd aan het eind van de 19de eeuw is vernoemd naar het klooster dat eerder op deze plek stond. In 1916 is de centrale hal geheel bedekt met azulejos die oude ambachten en historische gebeurtenissen uitbeelden. Tot slot bezoek aan een portokelder met degustatie in Vila Nova de Gaia, bekend voor zijn groot aantal wijnkelders waar de Portowijnen langzaam liggen te rijpen. In de late namiddag ‘Vintage Port Wine Celebration’, een voorstelling van enkele zeer authentieke portwijnen op het schip. Overnachting in Entre-osRios aan boord van het schip. DAG 3 O+L+D ENTRE-OS-RIOS - LAMEGO REGUA In de voormiddag uitstap naar Lamego, de meest historische stad van de Dourovallei. De eerste koning van Portugal werd er gekroond en de eerste fles wijn gebotteld. In dit charmant stadje ziet u middeleeuwse gebouwen waaronder de kathedraal, het bisschoppelijk paleis en een Moorse kasteelruïne. U bezoekt de bekende Nossa Senhora de Remédios. De bedevaartgangers beklommen in het verleden de meer dan 700 treden van de dubbele trap voor de kerk op de knieën! De tussenliggende terrassen zijn versierd met azulejos. Eenmaal boven geniet u van een prachtig uitzicht. U heeft de mogelijkheid om het museum met interessante schilderijen van

Portugese kunstenaars en Vlaamse wandtapijten te bezoeken. Aankomst in Regua. Kookdemonstratie aan boord. Diner in een typische quinta. Overnachting aan boord.

DOURO Villa Real Regua Porto

Lamego Entre-os-rios

Barca d’Alva

Salamanca

Castelo Rodrigo

DAG 4 O+L+D REGUA - CASTELO RODRIGO PORTUGAL BARCA D’ALVA Vertrek naar Castelo Rodrigo, een middeleeuws dorpje langs de hoogvlakte. Het strekt zich uit tot voorbij de grens met Spanje. De pelgrims op weg naar Santiago de Compostela kwamen hierlangs. Het verhaal gaat dat Franciscus van Assisi hier overnachtte tijdens zijn bedevaart. 16de-eeuwse huizen in Manuelino-stijl sieren de smalle straatjes. schip doorheen de gezellige haven Captain’s Diner en muzikaal optreden. van Porto tijdens het afscheidsdiner Overnachting aan boord in Barca aan boord. d’Alva. DAG 5 O+L+D BARCA D’ALVA - SALAMANCA BARCA D’ALVA Een dag Salamanca. Deze charmante Spaanse stad ademt een bijzondere sfeer. Bezoek aan de universiteit met prachtige barokke patio en façade in plateresco-stijl, het ‘House of Shells’, de levendige Plaza Mayor en de gotische nieuwe kathedraal uit de 16de eeuw die verbonden is met de oude. Lunch in een typisch Spaans restaurant met Flamenco-optreden. Nadien vrije tijd. ’s Avonds barbecue aan boord en overnachting in Barca d’Alva. DAG 6 O+L+D BARCA D’ALVA - VILA REAL MATEUS - REGUA In de voormiddag lezing over ‘Portugal today’. In de namiddag bezoek aan het 18de eeuwse Casa de Mateus. Dit landhuis in Vila Real is wereldberoemd door de Mateus-rosé. Deze wordt al sinds de jaren ’40 niet meer in de wijngaarden van het paleis verbouwd, maar het gebouw staat nog afgebeeld op het etiket. Het huis is omgeven door prachtige tuinen. In het interieur springen de rijk bewerkte houten plafonds in het oog, net als de meubels uit verschillende tijdperken, schilderijen, zilveren voorwerpen en keramiek. Overnachting aan boord in Regua. DAG 7 O+L+D REGUA - ENTRE-OS-RIOS - PORTO Vandaag vaart u terug naar Porto. Onderweg luncht u in de charmante Quinta da Aveleda waarna u vanuit Entre-os-Rios verder gaat naar uw eindbestemming. 's Avonds vaart het

DAG 8 O PORTO - BRUSSEL Ontscheping na het ontbijt. Transfer naar de luchthaven en rechtstreekse vlucht naar Brussel.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 20 PERSONEN STANDAARDKAJUIT:

€ 3.550

SUITE:

€ 3.990

SINGLETOESLAG (STANDAARDKAJUIT):

€ 2.900

INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen op de M/V Spirit of Chartwell • Vol pension • Dranken (bier, wijn, frisdranken en water) bij alle maaltijden • Koffie en thee na elke maaltijd • Koffie- en theestation 24u/24u • Lokale Engelstalige gidsen tijdens de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Portodegustatie in Vila Nova de Gaia • Welkomstcocktail, Vintage Wine Celebration, kookdemonstratie, Captain’s Diner, muzikaal optreden, lezing en afscheidsdiner aan boord • Flamenco-optreden in Salamanca

• Nederlandstalige begeleiding vanaf 20 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige uitgaven • Fooien GOED OM WETEN • Tijdsverschil zomer: +1u • De volgorde van de aanlegplaatsen en bezoeken kan gewijzigd worden wegens weersomstandigheden of beslissingen van de kapitein. • Het schip M/V Spirit of Chartwell biedt plaats aan 30 passagiers: 14 tweepersoonskajuiten en 1 suite.

SPANJE: BILBAO & BASKENLAND Architectuur & gastronomie

VERTREK: 24 APRIL 2021 5 dagen / 4 nachten STERKE PUNTEN

Verscholen in een weelderige hoek van Noordoost-Spanje ligt Bilbao. Naast architecturale

• Nederlandstalige gids ter plaatse

hoogtepunten zoals het Guggenheim-museum, herbergt de stad ook heel wat moois uit het

• Bezoek aan het Guggenheim-museum

verleden. Deze citytrip richt zich niet alleen tot liefhebbers van cultuur en architectuur maar

• Uitstekende restaurants waarvan twee

ook tot foodies. Daarnaast ontdekt u minder bekende plekjes rond Bilbao.

met elk 1 Michelinster • San Sebastián, hoofdstad van de gastronomie in Spanje • Mooie mix van kunst, cultuur, architectuur en lekker eten

Dankzij het Guggenheim-museum heeft Bilbao zich de afgelopen jaren op de kaart gezet. Meer dan twee decennia na de onthulling blijft het glinsterende met titanium beklede gebouw boeien en fascineren. Tegenwoordig staat dit pareltje naast andere fantastische architecturale werken zoals de Zubizuri, een torenhoge voetgangersbrug en het cultureel centrum Azukna Zentroa. Naast de moderne pracht en praal komt het verleden naar voor in o.a. het neobarokke theater en het art nouveau-treinstation. De Baskische havenstad onderging een ongekende metamorfose en bruist van energie. De eetcultuur spreekt tot de verbeelding in deze regio. Hier vindt u met Michelinsterren bekroonde eetgelegenheden, levendige pintxo-bars en traditionele restaurants die al jaren door dezelfde families uitgebaat worden. Culinaire hoogstandjes gegarandeerd.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 8

Gebruik programmacode BILB

Deze reis is zoveel meer dan een klassieke stedentrip. U gaat van het ene naar het andere hoogtepunt. In een notendop: prachtige natuurlandschappen, glooiende heuvels, een mooie kustlijn, indrukwekkende monumenten en een boeiend historisch verleden.

DAG 1 L+D BRUSSEL - BILBAO Vlucht naar Bilbao. De architectuur van de luchthaven laat meteen een stevige indruk na. Twee symmetrisch gebouwde terminals in de vorm van vleugels en bestaande uit glas en wit beton, vertrekken vanuit het hoofdgebouw. Bij aankomst in Bilbao volgt een lichte Pintxos-lunch. Bezoek aan het bijzonder vormgegeven Guggenheim-museum. Het spectaculaire gebouw, ontworpen door Frank Gehry, ligt aan de oevers van de Nervión. Het neemt een totale oppervlakte van 32.500m² in beslag. De titaniumpanelen aan de buitenkant bepalen het uitzicht dat varieert naargelang de lichtinval. Op de pleinen rondom staan opvallende kunstwerken zoals de ‘Flower Puppy’ van Jeff Koons en de ‘Maman’ van Louise Bourgeois. Binnen zijn drie etages met tentoonstellingsruimtes, rondom het centrale atrium met opvallende liften en wandelpaden. U kunt de werken van o.a. Picasso, Dalí en Warhol op eigen tempo bewonderen. Diner in restaurant Zortziko (1* Michelin). DAG 2 O+L+D BILBAO - SAN SEBASTIÁN - GETARIA - BILBAO In de voormiddag rijdt u naar San Sebastián, de gastronomische hoofdstad van Spanje met gouden stranden en weelderige heuvels. Met de kabelbaan bereikt u Monte Igueldo voor een zicht op de baai van La Concha. Met de gids verkent u de stad. Parte Vieja aan de voet van Monte Urgull kenmerkt zich door smalle straatjes, kleurrijke huisjes, barokke kerken en pleintjes. Plaza de la Constitución vormt het hart van de stad. Het is omringd door knusse terrasjes onder mooie arcaden, waarboven genummerde balkons refereren naar de tijd van de stierengevechten. U ziet de Iglesia de San Vicente, het San Telmo-museum en de barokke Basílica de Santa María del Coro. U wandelt door de Alderdi Edertuin naar Playa de la Concha. Aan de María Cristina-brug ziet u de Catedral del Buen Pastor boven de stad uittorenen. U neemt een kijkje in Tabakalera, een nieuw centrum voor hedendaagse cultuur in een oude tabaksfabriek.

FRANKRIJK

Vervolgens gaat u naar de Plaza de Gipuzkoa, een oase van water en groen. Langs de oevers van de Ulrumea komt u aan het theater Victoria Eugenia en het befaamde hotel Maria Cristina, waar tal van beroemdheden verbleven. Na de lunch in Ni Neu, vertrek naar de vissersplaats Getaria voor een bezoek aan het Cristobal Balenciaga-museum. Terugkeer naar Bilbao. restaurant Los Fueros.

Diner

Bermeo Getaria Bilbao

PORTUGAL

San Sebastian Guernica Vitoria-Gasteiz Rioja Alavesa

SPANJE

in

DAG 3 O+L+D BILBAO - VITORIA-GASTEIZ RIOJA ALAVESA - BILBAO Per autocar naar Vitoria-Gasteiz, de hoofdstad van de Spaanse autonome regio Baskenland en de provincie Álava. De naam is een samenvoeging van het Spaanse Vitoria en het Baskische Gasteiz. U start met de kathedraal Santa María en de historische binnenstad.

in Bermeo. Vertrek naar Guernica. Op 26 april 1937 werd het door de Duitse luchtmacht platgebombardeerd. Pablo Picasso beeldde deze gebeurtenis af op zijn beroemde schilderij Guernica.

DAG 5 O+L BILBAO - BRUSSEL Vertrek naar Getxo voor een bezoek aan de Puente Colgante. Cocktaillunch in restaurant Igeretxe.

Terug naar Bilbao. Diner in restaurant La Vina del Ensanche (El Taller).

Transfer naar de luchthaven terugvlucht naar Brussel.

en

Na de lunch in El Portalon, vertrekt u naar het uitgestrekte wijndomein (13.000ha) Rioja Alavesa. In het zuiden van de regio langs de Ebro worden druiven verbouwd. De wijn mag als Rioja-wijn verkocht worden. Ongeveer 20% van de Rioja-wijn komt uit deze comarca. Korte stop in Laguardia, de hoofdstad van de provincie Álava. U bent te gast in Marques de Riscal, een van de meest befaamde wijnhuizen. Terugkeer naar Bilbao. Diner in La Despensa del Etxanobe (1* Michelin). DAG 4 O+L+D BILBAO - BERMEO - GUERNICA BILBAO U begint uw ontdekkingstocht in Bilbao aan Las Siete Calles. De stad is uit deze zeven beroemde straten ontstaan. U wandelt door de gemoedelijke straatjes en bezichtigt de buitenzijde van de Santiagokathedraal. De Mercado de la Ribera is een van de grootste overdekte markten van Europa. U gaat naar de Plaza Nueva, de Plaza Moyua, het cultureel centrum Alhondiga (Azkuna Zentroa) in een oud wijnpakhuis en het stadspark Abandoibarra met hedendaagse architectuur. Omstreeks 12u vertrek voor een kort bezoek aan het havenstadje Bermeo met onderweg een fotostop in San Juan de Gaztelugatxe waar een kerkje op de top van een rotseiland staat. Lunch in restaurant Almiketxu

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 4 overnachtingen in hotel Nyx**** of gelijkwaardig • 5 lunches en 4 verzorgde diners • Zeer ervaren Nederlandssprekende gids voor de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken

€ 1.780 € 350

• Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • Fooien • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Persoonlijke uitgaven

FRANKRIJK & ITALIË: CORSICA & SARDINIË Exclusieve zuiderse eilandenpracht

VERTREK: 29 MEI 2021 12 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN • Bonte mix van hotspots met sublieme

Tijdens deze rondreis staat u in bewondering voor charmante dorpen en steden die afwisselen met prachtige kusten en een immens natuurschoon. Zowel de Corsicanen als de Sarden

steden, charmante dorpen en

houden vast aan hun tradities wat een boeiend inzicht geeft in het lokale leven. Deze twee

vissersplaatsjes

eilanden prikkelen de zintuigen.

• Ongerepte natuurpracht • Caraïbische sfeer op La Maddalena en aan de Costa Smeralda

De Grieken noemden Corsica reeds ‘de schoonste’, vandaag gaat l’île de beauté nog steeds over de tongen. Corsica kende heel wat invasies. De Genuezen zorgden voor een vreedzame

• Aandacht voor lokale tradities met de

periode vooraleer het eiland in 1769 Frans bezit werd. Toch hebben de Corsicanen hun trotse

muurschilderingen van Orgosolo als

eigenheid behouden. Het karaktervolle eiland is een waar natuurparadijs waar het culturele

hoogtepunt

erfgoed ontzettend goed bewaard is gebleven. Van bekende badplaatsen tot pittoreske

• Opmerkelijke prehistorische architectuur in de nederzetting Su Nuraxi

dorpjes tegen de bergflanken, natuurreservaten rijk aan fauna en flora en het gevarieerde hooggebergte met prachtige vergezichten… Corsica overtuigt. Sardinië is vooral gekend omwille van de zalige witte zandstranden en het azuurblauwe water maar, er is meer. De lokale levensstijl in het binnenland doet u terugkeren in de tijd. Het afwisselende landschap biedt verschillende habitats voor fauna en flora. Sardinië is

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 10

Gebruik programmacode COSA

de erfgenaam van een lange geschiedenis. Het behoorde tot de megalithische wereld die zich uitte in Malta en Stonehenge. De merkwaardige kegelvormige structuren in stenen herinneren aan de prehistorische tijd. De mysterieuze nuragische beschaving blijft hangen. De schoonheid van Sardinië bekoort.

DAG 1 D BRUSSEL - FIGARI - BASTIA Vlucht naar Figari. Onthaal en transfer. Kort bezoek aan Aleria. Check-in in hotel Ostella*** in Bastia. DAG 2 O+L+D BASTIA - CAP CORSE PATRIMONIO - BASTIA Bastia, de grootste haven van het eiland, getuigt van veel bedrijvigheid en doet heel Italiaans aan door de invloed van de Genuezen. Ze bouwden de citadel, de Scala Santakapel, de Place Saint-Nicolas, de oude haven en het Gouverneurspaleis. Via de kustweg rijdt u naar Cap Corse, het schiereiland bezaaid met verdedigingstorens en charmante vissersdorpjes. Landinwaarts is Patrimonio de ideale stop voor een wijnproeverij. DAG 3 O+L+D BASTIA - CALVI - BASTIA Calvi is de belangrijkste plaats in de Balagnestreek. De citadel op een rotspunt vormt een stad op zich. U ziet de kathedraal en het Gouverneurspaleis. De omgeving rond Calvi vol fruit- en olijfbomen wordt ook ‘de tuin van Corsica’ genoemd. DAG 4 O+L+D BASTIA - CORTE - AJACCIO Corte, het geografisch en historisch hart van het eiland, ligt op 400m en had een grote politieke betekenis. Van 1755 tot 1769 was het de hoofdstad van het onafhankelijke Corsica. Rondleiding door de stad in een toeristisch treintje en bezoek aan de citadel. In de hoofdstad Ajaccio werd Napoleon in 1769 geboren. Standbeelden, straatnamen en monumenten verwijzen naar hem. De smalle stegen, zandstranden, promenades en boulevards doen denken aan de Côte d’Azur. Check-in in hotel Amirauté****. DAG 5 O+L+D AJACCIO - PORTO - CALANCHES DE PIANA - AJACCIO Via het pittoreske gehucht Ota, omgeven door sensationele bergpieken, rijdt u naar Porto. Verderop ligt het natuurpark Calanches de Piana (Unesco) gekenmerkt door een schouwspel van rode granieten formaties. DAG 6 O+L+D SARTÈNE - BONIFACIO - PORTO VECCHIO

Na een stop aan de Golf van Valinco gaat u naar Sartène. Volgens de schrijver Mérimée ‘de meest Corsicaanse stad van Corsica’. Het middeleeuwse centrum met kronkelstraatjes, beschermd door dikke verdedigingsmuren, ligt hoog op een heuvel. Het charmante Porto Vecchio is beroemd omwille van zijn schitterende kust met prachtige zandstrand. Check-in in Les Roches Blanches***. DAG 7 O+L+D PORTO VECCHIO - BONIFACIO SARDINIË Bonifacio, gelegen op witte kliffen, is maar 14km van Sardinië verwijderd. Een toeristisch treintje brengt u van de haven naar de middeleeuwse bovenstad met de citadel. Het Cimetière des marins ligt uniek op het uiterste puntje. Vanuit de haven vaart u in een uurtje naar Santa Teresa di Gallura in Sardinië. Check-in in hotel Marana****. DAG 8 O+L+D LA MADDALENA-EILAND - COSTA SMERALDA De La Maddalena-archipel omvat 62 eilandjes. U maakt een panoramische rit rond het hoofdeiland La Maddalena. Op het naburige Caprera, verbonden met een dam, bevindt zich het landhuis van Giuseppe Garibaldi, nu een museum. In de vooravond snuift u de sfeer op aan de Costa Smeralda, de betoverende kustlijn met het kristalheldere water. Porto Cervo is de uitverkoren plek voor de jetset. DAG 9 O+L+D ALGHERO Alghero, niet voor niets het ‘kleine Barcelona’ genoemd, werd midden 14de eeuw ingenomen door de Aragonezen. De Spaanse invloed is nog voelbaar met zelfs straatnamen in het Catalaans. U wandelt naar de vestingwerken, de haven en de Piazza Civica met het Palazzo d’Albis. Vlakbij kijkt de Santa Maria-kathedraal uit op de Piazza del Duomo. DAG 10 O+L+D NUORO - ORGOSOLO In het midden van Sardinië ligt de Barbagia-streek, waar de lokale bevolking vasthoudt aan oude tradities. Woeste bergen, herderspaden en valleien weerspiegelen het oude karakter. In het belangrijkste centrum Nuoro werd de Nobelprijswinnares voor literatuur

Cap Corse Patrimonio Calvi Porto Calanches de Piana

Bastia

Corte

CORSICA

ITALIË

Ajaccio Porto Vecchio Sartène Figari La Maddalena Bonifacio

Santa Teresa di Galliva Alghero

SARDINIË

Porto Cervo

Nuoro Argosolo Barumini

Cagliari

Grazia Deledda geboren. U bezoekt het etnografisch museum. Orgosolo werd vanwege zijn intrigerende muurschilderingen het beroemdste herdersdorp. De thema’s zijn politiek en sociaal geladen. Check-in in hotel Baja di Nora****. DAG 11 O+L+D CAGLIARI - BARUMINI De hoofdstad Cagliari werd dankzij de beschutte ligging een belangrijke haven en was al in de prehistorie bewoond. Punische necropolen, Romeinse overblijfselen, Pisaanse muren en torens, Aragonese

bastions, versterkte gebouwen in de oude Castello-wijk, de kathedraal en interessante kerken zijn geïntegreerd in de stad. Het Archeologisch Museum loont de moeite. Nadien gaat u naar Barumini. Het archeologische Nuragisch dorp Su Nuraxi (Unesco) uit de 13de eeuw v.C. wordt beschouwd als het meest complete voorbeeld van prehistorische architectuur. DAG 12 CAGLIARI - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven terugvlucht.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Hoteltaksen • Vol pension • ½ liter water bij de maaltijden • Engelstalige gids voor de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Een wijnproeverij in Patrimonio

O en

€ 3.695 € 595

• Boottocht in de Calanches de Piana en overtocht CorsicaSardinië • Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige uitgaven • Dranken • Fooien voor gids en chauffeur

ITALIË: SICILIË

De Grieken en Normandiërs achterna

VERTREK: 30 SEPTEMBER 2021 11 dagen / 10 nachten STERKE PUNTEN

Benvenuti in Sicilia. Gedomineerd door de Etna, vat Sicilië de geschiedenis van de

• Veel Unesco-werelderfgoed

Middellandse Zee samen. Het kruispunt tussen Europa en Afrika, een bevoorrechte positie

• Prachtige mozaïeken in de kathedraal

waar beschavingen elkaar ontmoetten en verrijkten. Tijdens deze rondreis ontdekt u

van Monreale en in de Villa Casale in

de schoonheid van prachtig bewaarde Griekse tempels, Normandische kathedralen en

Piazza Armerina

Siciliaanse barok.

• Tempels in Segesta, Selinunte en Agrigento

Door de strategische ligging vochten heel wat grootmachten voor Trinacria, de oude

• Schitterende barok in Noto en Ragusa

benaming van Sicilië of het driehoekige eiland. Sicilië kwam in handen van verschillende

• Kunst, cultuur en flair in Syracuse

heersers die een immense rijkdom nalieten. Het was op het westpunt dat de Puniërs uit

• Uitstap naar het Eolische eiland Lipari

Carthago zich vestigden. De Grieken zorgden voor een eerste bloeiperiode. Taormina,

• Het gemoedelijke Taormina en de Etna,

Syracuse, Agrigento en Selinunte straalden. De Romeinen volgden. Nadien domineerden de

hét symbool van Sicilië

Byzantijnen en vervolgens de Arabieren die het zeer welvarend maakten. De Normandiërs namen over en een tijd van decadentie brak aan. Ze lieten prachtige kerken zoals de Dom in Monreale na. Na een eeuwenlange onderwerping aan Spaanse huizen, bloeit in de 17de en 18de eeuw de barokke kunst. De Noto-vallei illustreert de architectonische rijkdom met als hoogtepunt het schitterende Noto, volledig herbouwd na de aardbeving van 1693. Elk volk

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 12

Gebruik programmacode SICI

drukte zijn stempel, van Palermo tot Syracuse en van Agrigento tot de Eolische Eilanden. De verschillende invloeden garanderen een bijzonder boeiende reis. De trotse Sicilianen, zeer bewust van hun identiteit, zorgen voor een hartelijke verwelkoming. Een intense ontmoeting.

ITALIË DAG 1 D BRUSSEL - PALERMO Vlucht naar Palermo. De oorsprong van de hoofdstad van Sicilië gaat terug tot de 7de eeuw v.C. Onder de Romeinen werd het een welvarende stad maar het hoogtepunt kwam onder de Arabieren. Check-in voor 3 nachten in hotel Principe di Villafranca****. DAG 2 O+L+D PALERMO Vertrek naar Monreale. De dom is het hoogtepunt van de ArabischNormandische bouwkunst op Sicilië. Het benedictijnenklooster ernaast herbergt 6.000 m² opmerkelijke mozaïeken. Terug in Palermo wandelt u naar de kathedraal. De koepel van de kerk van Martorana is bekleed met bewonderenswaardige mozaïeken. San Cataldo heeft een oriëntaals silhouet met rode koepels in Arabische stijl. Het Normandische paleis in Arabisch-Normandische architectuur heeft een Palatijnse kapel versierd met Byzantijnse mozaïeken. De kerk van Gesù is een voorbeeld van de barok in Palermo. DAG 3 O+L+D ERICE - TRAPANI - PALERMO U bezoekt de catacomben van de Kapucijnen. Hier bevinden zich 8.000 lichamen waarvan sommige gemummificeerd, andere vergaan tot skeletten. Ze zijn gerangschikt, op sociale status of beroep en op geslacht. Daarna gaat het richting ‘Riserva naturale saline’, de zoutpannen van Trapani. De metershoge zoutheuvels en windmolens sieren het landschap. Erice is een van de meest sfeervolle stadjes. Smalle straatjes, natuurstenen huizen, tal van kerkjes, het Noorse kasteel, de stadsomwalling en het fenomenale uitzicht over Sicilië lonen de moeite. DAG 4 O+L+D SEGESTA - SELINUNTE AGRIGENTO Maak u op voor de tempels. Segesta stond continu in oorlog met Selinunte. De magnifieke tempel bleef overeind en biedt een prachtige aanblik. Op de top van de Monte Barbaro vindt u de ruïnes van het theater. Selinunte, een van de belangrijkste archeologische vindplaatsen in het Middellandse Zeegebied, is een voorbeeld van Fenicische en Griekse cultuur. De Acropolis bestond uit weelderige monumenten. Opgravingen brachten acht tempels aan het licht. Het Marinella-plateau

biedt een fenomenaal uitzicht. Rit naar Agrigento. Check-in in hotel Foresteria Baglio della Luna****.

Lipari Milazzo

Messina Palermo DAG 5 O+L+D Trapani Erice Monreale Segesta AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA Taormina RAGUSA Selinunte SICILIË Catania In De Vallei van de Tempels in Piazza Armerina Agrigento ontdekt u overblijfselen Agrigento Syracuse van meerdere tempels waaronder Ragusa deze van Concordia. Bezoek aan het Noto Nationaal Archeologisch Museum. Na de lunch in een cactusvijgenboerderij vertrekt u naar Piazza Armerina waar u de Romeinse Villa del Casale (Unesco) bezoekt. Alle kamers in dit herenhuis uit de 3de eeuw zijn versierd met mozaïeken. Een archeologisch top- de klokkentoren met de grootste Momenteel is het een beschermd punt. Overnachting in hotel Villa en meest complexe mechanische reservaat waar sneeuw en vuur Carlotta****. en astronomische klok ter wereld. afwisselen. Naast de zwarte lava zijn er Overnachting in hotel Royal Palace verschillende plantensoorten te zien DAG 6 O+L+D Messina****. die hier overleven. De reis sluit af met RAGUSA - NOTO-VALLEI een bezoek aan Taormina, sinds jaar SYRACUSE DAG 9 O+L+D en dag het populairste oord op Siclië. Vandaag viert de barok hoogtij met MESSINA - LIPARI - TAORMINA Aristocraten, bankiers en vorsten Noto en Ragusa. De steden werden na Vertrek naar de haven van Milazzo kwamen hier flaneren. Het beroemde de aardbeving in 1693 heropgebouwd voor een tocht naar het vulkanische Griekse theater biedt een fabuleus in de somptueuze Siciliaanse barokstijl. Eolische eiland Lipari. De Spanjaarden uitzicht op de baai en het silhouet van In de smalle straatjes vallen vooral de bouwden hier een grote burcht met de Etna. rijk gedecoreerde balkons op. Bij de dikke stadsmuren ter bescherming lunch geniet u van een wijnproeverij, tegen piratenaanvallen. Rit naar DAG 11 O waarna u in de late namiddag aankomt Taormina en check-in voor 2 nachten CATANIA - BRUSSEL in Syracuse. Check-in voor 2 nachten in Villa Diodoro****. Transfer naar de luchthaven voor de in hotel Borgo Pantano****. terugvlucht naar Brussel. DAG 10 O+L+D DAG 7 O+L+D TAORMINA - ETNA - TAORMINA SYRACUSE Ontdekking van de Etna, de grootste Verkenning van Syracuse (Unesco) nog actieve vulkaan in Europa. met het archeologisch gebied van Neapolis. Naast het enorme Griekse theater liggen de steengroeven. Het Oor van Dyonysius is de imposantste. Ooit werden er duizenden gevangenen in de grotten opgesloten. Het eiland Ortigia, het hart van Syracuse, is de thuisbasis van vele barokke monumenten. U ziet de ruïnes van de tempel van Apollo, de fontein van Aretusa en de kathedraal. PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 3.895

DAG 8 O+L+D SYRACUSE - CATANIA - MESSINA Vertrek naar Catania. De Etna ligt vlakbij. Veel gebouwen zijn dan ook gebouwd in zwarte lavasteen. U komt bij de Piazza del Duomo met de olifantenfontein en de rijkversierde barokke kathedraal. Verder naar Messina. Op 28 december 1908 verwoestte een aardbeving bijna de volledige stad. De heropbouw startte meteen en een aantal oude elementen werden verwerkt. Op de Piazza Duomo bevindt zich de Orionfontein. De Dom is een van de meest karakteristieke gebouwen met ernaast

SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 10 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Hoteltaksen • Vol pension • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Een wijnproeverij • Engelstalige gids voor de

€ 650 vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • ½ liter water bij de maaltijden • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien voor gids en chauffeur

ITALIË: PUGLIA

Authenticiteit in de hak van de Italiaanse laars

VERTREK: 14 MEI 2021 18 SEPTEMBER 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

Puglia, de hak van de Italiaanse laars, een stukje minder bekend Italië. Omringd door het

• Ideale mix van cultuur en natuur

azuurblauwe water van de Ionische en de Adriatische Zee schittert deze authentieke

• Lokale tradities in Alberobello, de

regio. Ruige kusten, uitgesneden baaien, idyllische fijnzandstranden, spectaculaire grotten,

trullihoofdstad (Unesco) • De merkwaardige Sassi di Matera (Unesco)

eeuwenoude olijfbomen en sierlijke wijngaarden wisselen af met gemoedelijke stadjes en staaltjes boeiende cultuur. Deze reis laat zien waar het ongerepte Puglia in al zijn facetten voor staat.

• Gezellige witte stadjes en de mooiste dorpjes • Lecce, de barokke parel van Puglia (Unesco) • Comfortabel reizen met een verblijf in slechts twee hotels

Merkwaardige trulli vormen een architectonische bijzonderheid in het hart van de regio. Deze kalkstenen huisjes met kegelvormig dak zijn zeer typerend voor de streek. De meeste bevinden zich in de Valle d’Itria met Alberobello als absolute trullihoofdstad. De pittoreske witte stadjes Locorotondo en Ostuni met hun smalle straatjes en ambachtelijke winkeltjes verleiden tot heerlijk flaneren. De prachtige barokke bouwwerken in Lecce geven het terecht de titel ‘Firenze van het zuiden’. Even over de grens, in de ruwere regio Basilicata liggen de beroemde Sassi van Matera, merkwaardige grotwoningen. Puglia houdt nog sterk vast aan zijn tradities en plaatselijke ambachten. Het is tevens de

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 14

Gebruik programmacode PUGL

streek met de grootste olijfolieproductie van Italië. Het heerlijke goedje vloeit hier dan ook rijkelijk en dient als basis voor de vele smaakvolle lokale gerechten. Dit onvervalst stukje Italië zal u in al zijn bescheidenheid weten te verrassen.

DAG D BRUSSEL - BRINDISI Vlucht naar Brindisi en transfer naar het CiCò Boutique hotel voor 4 overnachtingen. Welkomstdrankje en diner.

genoemd, dankzij de witte wijn die men er produceert. De Strada dei Vini DOC Locorotondo en Martina Franca is een van de mooiste wijnroutes in Puglia.

DAG 2 O+L+D ALBEROBELLO - POLIGNANO A MARE De dag begint met een bezoek aan Alberobello (Unesco), de onbetwiste trullihoofdstad met meer dan duizend van deze typische huisjes met kegelvormig dak. De woningen, gebouwd zonder cement of fundering, enkel met kalksteen zijn dikwijls beschilderd met primitieve symbolen met de bedoeling geluk aan te trekken of kwade geesten te verdrijven. Een aantal trulli zijn toeristisch uitgebaat met winkeltjes, andere zijn zeer authentiek. Het eindpunt vandaag is Polignano a Mare, op een klif gelegen met een adembenemend zicht op zee.

DAG 5 O+L+D TARANTO - OSTUNI Vandaag reist u naar Taranto, van oorsprong Grieks. Een stad met twee gezichten: het oude stadsgedeelte op een eiland, is met de nieuwe stad verbonden via een draaibrug. De kathedraal herbergt de relikwieën van de patroonheilige. Rijkelijk versierde muren met fresco’s en de crypte lonen de moeite. Het Archeologisch Museum is een van de meest noemenswaardige nationale musea van Italië omwille van de voorwerpen uit de tijd van de Doriërs uit Sparta. U houdt halt in het lieflijke Ostuni, ‘la città bianca’. Het stadje met zijn witte steegjes en witgekalkte huisjes doet heel pittoresk aan. De inwoners zijn verplicht om hun gevels jaarlijks te kalken. Checkin voor 3 overnachtingen in het Resort Mulino a Vento.

DAG 3 O+L+D MATERA - MARTINA FRANCA De rit brengt u naar Matera (Unesco) in de aangrenzende regio Basilicata. Grotwoningen en rotskerken werden tegen een steile helling boven de kloof gebouwd. De traditie gaat terug tot de prehistorie. In de jaren ‘50 werd Matera aanzien als ‘de schande van Italië’ door de slechte leefomstandigheden. Probeer u tijdens de wandeling voor te stellen hoe hele families, inclusief vee hier zonder elektriciteit en riolering leefden. U keert terug via het fotogenieke Martina Franca. ’s Avonds geniet u van een wijndegustatie met aansluitend diner in het wijndomein Cantine Semeraro in Casalini. DAG 4 O+L+D BARI - LOCOROTONDO De dag is gewijd aan Bari, universiteitsstad en tevens hoofdstad van Puglia. Via kronkelende steegjes en pleintjes komt u bij de beschermheilige Sint-Nicolaas. Zijn overblijfselen liggen in de SintNicolaasbasiliek. De historische stadskern biedt een wirwar aan kleine steegjes. Om elke hoek wachten pleintjes en kerkjes. U bezoekt het Normandische Svevokasteel en de Duomo. De lunch vindt plaats op een sympathieke locatie waar u ontdekt hoe mozzarella gemaakt wordt. Via een uitgestrekte vlakte met wijnen olijfgaarden komt u aan in een van de mooiste dorpjes van Italië, Locorotondo. Het dankt zijn naam aan het ronde historisch centrum. Het wordt ook wel ‘la città del vino bianco’

DAG 6 O+L+D SALENTO REGIO Rit via de mooie ongerepte kustweg naar de hak van de laars, de Salentostreek. U komt voorbij slaperige dorpen waar de tijd bleef stilstaan. In Castro Marina geniet u van een boottocht, met een halte aan de azuurblauwe grotten van Zinzulusa. Otranto, de meest oostelijke stad van Italië, viel achtereenvolgens onder het bewind van Grieken, Byzantijnen en Turken. Het resultaat is een mengelmoes van culturele en historische bezienswaardigheden. U bezoekt de kathedraal met zijn bijzondere mozaïekvloer en de overblijfselen van 800 christenen, vermoord omdat ze zich niet wilden bekeren tot de islam. DAG 7 O+L+D LECCE - GALLIPOLI Vandaag verkent u Lecce, ‘het Firenze van het zuiden’, een waar openluchtmuseum. U vergaapt er zich aan het ene prachtige barokke gebouw na het andere. Overdadige architectuur, oog voor details, schitterende kerken en gezellige pleinen… De stad ademt cultuur en creativiteit. Hier leeft een groot aantal kunstenaars. Onder impuls van de kerkelijke autoriteiten, adellijke families en rijke kooplieden ontstond de barokke bloei in Zuid-Italië. Tijdens de stadswandeling komt u voorbij de Piazza Sant’Oronzo met zijn 2de-

ITALIË

Martina Franca Alberobello Locorotondo Matera Taranto

Polignano a mare Ostuni Brindisi

Gallipoli

eeuws amfitheater, de gevel van de Santa Croce-basiliek met een uitbundig schouwspel van vormen en figuren, de sublieme Piazza del Duomo en de imposante Porta Napoli. De volgende stop is Gallipoli. De Grieken overdreven niet toen ze deze witte parel kalé pólis, wat mooie stad betekent, noemden. Het oude centrum ligt op een schiereilandje dat via een

eeuwenoude brug met het vasteland verbonden is. De pittoreske, omwalde haven en het kasteel, de barokke kathedraal Sant' Agata en de Griekse fontein zullen u bekoren. DAG 8 O BRINDISI - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Brussel.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 12 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 7 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Hoteltaksen • Vol pension • 1/2 liter water bij de maaltijden • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Demonstratie mozzarellabereiding • Boottocht in Castro Marina naar de grotten van Zinzulusa

Lecce Ostranto Castio

€ 2.250 € 275

• Wijndegustatie in het wijndomein Cantine Semeraro in Casalini • Engelstalige gids voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 12 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien

MALTA & GOZO

Culturele erfenis van de ridderorde van Sint-Jan

VERTREK: 08 NOVEMBER 2021 5 dagen / 4 nachten STERKE PUNTEN

Een zalig klimaat, ontelbare culturele bezienswaardigheden en een lekkere mediterrane

• Veel aandacht voor cultureel erfgoed

keuken. De ideale elementen voor een geslaagde reis. Dit is de Maltese archipel. Meer dan

• Onderdompeling in de geschiedenis van

250 jaar hebben de ridders van Sint-Jan er geregeerd. Tijdens deze cultuurvakantie treedt u

de ridderorde van Sint-Jan

in hun voetsporen en ontdekt u hun culturele erfenis.

• Verkenning van het authentieke Gozo • Het levendige Valletta

Malta. Een veelzijdig eiland. Een groot openluchtmuseum. Feniciërs, Romeinen, Arabieren,

• Kennismaking met het traditionele

Spanjaarden en Engelsen zetten er ooit voet aan wal. De geschiedenis loert hier werkelijk

leven op het eiland in mooie dorpen en

om elke hoek. Gedurende 250 jaar waren de ridders van Sint-Jan (Knights of Saint John)

haventjes

aan de macht. Duidelijk het tijdperk met de grootste invloed op de eilanden. Sporen van hun dagelijkse leven en veldslagen zijn nog aanwezig. Over het eiland verspreid kan u forten, bastions, torens, paleizen, kerken, binnenplaatsen, tuinen en kunst bezichtigen. De ridders schonken het achtpuntige Maltezer rood kruis, een van de gekendste symbolen ter wereld. Om hun tocht te volgen, start u met de drie steden die hun thuisbasis vormden. Invloeden van de Arabieren die hier 220 jaar heersten, zijn nog sterk te vinden in Mdina. Valletta is de levendige hoofdstad en het commerciële hart, een plek vol kunst en werelderfgoed. Op slechts 55ha treft u de grootste concentratie bezienswaardigheden ter wereld. De smalle

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 16

Gebruik programmacode MALT

straten, aangelegd in een rasterpatroon huisvesten leuke winkeltjes. Ook het zustereiland Gozo biedt prachtige panoramische zichten. Op dit vredig eiland ontdekt u in een ontspannen tempo het ruwe landschap en de historische sites. Het staat vast. Dit wordt een trip vol historische pracht en natuurlijke schatten tegen de blauwe achtergrond van de zee.

DAG 1 D BRUSSEL - MALTA Vertrek uit Brussel. Onthaal op de luchthaven door de gids en transfer naar hotel Victoria**** waar een verfrissing wordt aangeboden bij aankomst. Diner en overnachting. DAG 2 O+L+D ‘THE THREE CITIES’ - MDINA RABAT - MTARFA - MOSTA Na het ontbijt bezoek aan de drie versterkte steden Vittoriosa (Il Birgu), Cospicua (Bormla) en Senglea (L-Isla), gekend als the three cities. Ze geven inzicht in de geschiedenis van de eilanden en u herkent het echte eilandleven. Hier kwamen de ridders in 1530 aan land en vestigden ze zich. In Vittoriosa wandelt u doorheen de nauwe steegjes en bezoekt u de kloosterkerk van de ridders SintLaurens en het inquisitiepaleis. Facultatief bezoek aan het zeevaartmuseum, waar u bootmaquettes kan bewonderen en tal van schilderijen uit die tijd. De wandeling eindigt aan het Senglea-punt, waar u een mooi zicht heeft op de haven en de vestingmuren. Tegen de middag rijdt u een 10-tal km landinwaarts naar Mdina, de vroegere ommuurde hoofdstad. Lichte lunch in het restaurant El Grotto. Tijdens de wandeling door de ‘stille stad’ bezoekt u de Sint-Paulus-kathedraal, gebouwd in de 17de eeuw door de Maltese architect Lorenzo Gafà. Vanuit de bastions heeft u een adembenemend panoramisch zicht over het eiland. Op de planning: een exclusief bezoek aan het mooie Palazzo Falson, een van de oudste privéwoningen uit de 13de eeuw, met prachtige kunstvoorwerpen en schilderijen van o.a. A. Dürer. De wandeling gaat door de smalle steegjes tot aan de catacomben van Sint-Paulus. Na het bezoek neemt u de trein voor een ontspannende rit aan boord van de originele ‘vintage train’. Een schilderachtige tocht voert u rond Mdina, Rabat en Mtarfa. Op de terugweg bezoek aan de imposante dom van de kerk in Mosta. Diner in het hotel. DAG 3 O+L+D MALTA - GOZO - MALTA Vandaag wacht een ‘Taste of Gozo’. ’s Morgens rijdt u naar de haven van Cirkewwa en steekt u per boot over

naar het zustereiland, op 20 minuten varen. Hier bleef de tijd stilstaan. De authentieke bevolking leeft vooral van visserij en landbouw. U bezoekt het voorhistorische tempelcomplex van Ggantija. Het dateert uit de periode 3600 v.C. De twee tempels, opgegraven in 1827, zijn de eerste van vele megalithische tempels en grotten met hoefijzervormige elementen in het grondplan op de Maltese archipel. Sommigen leiden af dat ze gebruikt werden in het kader van een vruchtbaarheidscultus. Er werden namelijk heel wat vrouwenbeeldjes gevonden. Volgens een plaatselijke legende zijn de Ggantijatempels gebouwd door reuzen, vandaar de naam, die 'gigantenwerk' betekent. De legende vertelt ook dat deze giganten op Gozo woonden en de tempels als cultusplaats gebruikten.

SICILIË

MALTA Gozo Mosta Rabat Mtarfa

Valletta 3 cities Mdina Marsaxlokk

Het afscheidsdiner vindt plaats in een sfeervol kader. De dranken zijn inbegrepen.

DAG 5 O+L MALTA - BRUSSEL Bezoek aan de mooi gelegen kerk Ta’ In de voormiddag gaat u aan boord Pinu , het ingesloten Xlendi Bay en de van een plezierboot van waaruit u robuuste citadel van Victoria. Lunch in de imposante verdedigingswerken ‘Chez Armand’ in Gozo. van de ridderorde kan bewonderen.

Via de verschillende inhammen van Marsamxett en Grand Harbour aanschouwt u de mooiste haventjes van Europa. Lunch in een typisch restaurant ‘Ta’ Kris’.

Maltees

Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

Terug naar het hotel voor diner en overnachting. DAG 4 O+L+D VALLETTA Na het ontbijt vertrek naar de hoofdstad Valletta. De stad dateert uit 1566 en is genoemd naar de oprichter Grootmeester van de orde Jean Parisot de la Vallette. Bezoek aan de Barraca-tuinen, gebouwd op de vestingmuren. Van hieruit heeft u een schitterend zicht op de stad, de haven en de drie steden. De Sint-Janskathedraal, een prachtige kloosterkerk en barok meesterstuk met werken van Caravaggio is gebouwd ter ere van de Orde van Sint-Jan. Uiteraard mag een van de parels van Valletta niet ontbreken: het Casa Rocca Piccola. Deze private stadswoning werd in 1580 gebouwd door een Italiaanse ridder. Het biedt een mooi beeld van de tradities van de Maltese adel. Momenteel is het de woning en tevens museum van de 9de markies en markiezin de Piro. Het Grootmeesterspaleis was de officiële en privéresidentie van de Grootmeester van de Orde. Bezoek aan een van de ‘staterooms’. Daarna volgt een rit naar een van de meest schilderachtige vissershaventjes van het eiland, Marsaxlokk. Lunch in Restaurant Carrubia. Nadien heeft u wat vrije tijd.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Luxe-autocar voor alle uitstappen en verplaatsingen • 4 overnachtingen in een superior kamer in het 4 sterrenhotel Victoria of gelijkwaardig • Alle vermelde maaltijden • Gekwalificeerde lokale Franssprekende gids gedurende de vermelde bezoeken • Alle toegangsgelden

€ 1.590 € 120

• Exclusief bezoek aan Palazzo Falson • De boottocht en de treinrit • Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien

SLOVENIË, KROATIË & MONTENEGRO Op het ritme van de mediterrane flair

VERTREK: 12 SEPTEMBER 2021 12 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN

Maak tijdens deze rondreis kennis met sublieme mediterrane bestemmingen, overladen met

• Idyllische dorpen en fabuleuze steden

historische en schilderachtige steden en een wonderschone natuur. Hou u fototoestel bij de

• Schitterende natuur met prachtige

hand. Het beste van Slovenië, Kroatië en Montenegro komt op uw pad.

kusten en de watervallen van Krka • Boottochten op het meer van Bled en naar Hvar en Korcula • Het immense Diocletianus-paleis in het historische Split

Slovenië, een prachtig land tussen de Alpen, de Middellandse Zee, de mysterieuze karst en de pannonische vlakte, rijk aan geneeskrachtige bronnen. Tevens het eerste land ter wereld dat een certificaat als ‘groene bestemming’ van het Global Sustainable Tourism Council mocht ontvangen. Ljubljana, Bled, Koper en Piran getuigen van een onmiskenbare schoonheid.

• Dubrovnik, heropgebouwde parel van de Dalmatische kust (Unesco) • Het mooiste van Montenegro in Perast

Kroatië weet menig hart te bekoren. Van een spectaculaire kust met niet minder dan 1.187 eilanden waarvan er slechts 66 bewoond zijn tot het Krka Nationaal Park. Van verrassende

en Kotor (Unesco)

steden zoals Zadar en Trogir tot gevestigde waarden als Split en Dubrovnik. Eigenzinnige

• Exclusieve hotels

eilanden van het chique Hvar tot het historische Korcula. Kroatië heeft het allemaal. Over Dubrovnik, zonder twijfel de toeristische topper aan de Dalmatische kust, schreef Bernard Shaw: 'Zij die het paradijs op aarde zoeken, moeten naar Dubrovnik gaan'. Het ontving, als een van de eerste steden in Europa, de hoge onderscheiding 'gouden medaille van Europa

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 18

Gebruik programmacode SKRM

voor bescherming van cultuurmonumenten'. Met al dat schoons brengt Kroatië u naar de zevende hemel. U piept ook even over de grens naar buurland Montenegro dat met het charmante Perast en het magnifieke Kotor helemaal niet onderdoet.

DAG 1 D BRUSSEL - LJUBLJANA Vlucht naar Ljubljana, de hoofdstad van Slovenië. Op de oostelijke oever van de Ljubljanca ligt de oude middeleeuwse stad aan de voet van de burchtheuvel. Het stadsdeel aan de andere kant is recenter met veel jugendstil-huizen. Transfer, diner en overnachting in Uhotel****. DAG 2 O+L+D LJUBLJANA - BLED - LJUBLJANA U bezoekt het Preserenplein, de SintNicolaas-kathedraal, de markt en het oude centrum. Na de lunch uitstap naar Bled, een kuuroord aan een meer uit de ijstijd, omringd door beboste heuvels. U bezoekt het kasteel en vaart met een ‘pletna’ (lokale boot met roeier) naar het schilderachtige eilandje in het midden van het meer. Een trap met 99 treden leidt naar de ingang van het bedevaartkerkje Maria Hemelvaart. DAG 3 O+L+D LJUBLJANA - KOPER - PIRAN OPATIJA In het prachtige Koper, aan de Adriatische Zee, maakt u een korte wandeling naar het schitterende Venetiaanse Titov-plein. In de kathedraal Maria Hemelvaart hangt een uniek retabel. Piran is een schilderachtig havenstadje op een landtong, dat zich afsloot met een verdedigingsmuur. De stad groeide zodanig dat een doolhof aan smalle straatjes ontstond. Piran behoorde lange tijd tot het Venetiaanse Rijk en doet heel Italiaans aan. U verkent het fraaie oude stadsgedeelte met paleizen, licht-geverfde huizen en de wallen. De steile straatjes leiden naar de Sint-Joriskerk en zijn klokkentoren. Een adembenemend uitzicht. Rit naar het Kroatische Opatija. Diner en overnachting in Amadria Park Grand 4 Opatijska Cvijeta****. DAG 4 O+L+D OPATIJA - ZADAR De 43km lange Opatija Riviera biedt natuurschoon, stranden en parken, kilometers wandelpaden en oude villa’s. In de 19de eeuw lieten de aristocraten winterverblijven bouwen om te profiteren van het milde klimaat. Verder naar Zadar. Achter de ommuring bevindt zich een goed bewaarde stad. Gepolijste vloeren lopen over in statige gebouwen uit de middeleeuwen. Overnachting in deze verrassend mooie havenstad in hotel Ladera****.

DAG 5 O+L+D ZADAR - SIBENIK - KRKA - SPLIT Het bijzondere visitekaartje van Šibenik? De Sint-Jacobuskathedraal uit de 15de eeuw (Unesco). U komt langs de citadel en de drie oude forten. Rit naar Krka voor een bezoek aan het Nationaal Park. De 75km lange Krka-rivier heeft over een grote afstand diepe sporen nagelaten met honderden kloven en spectaculaire watervallen. Check-in voor 3 overnachtingen in hotel Cornaro**** in Split. DAG 6 O+L+D SPLIT - TROGIR - SPLIT Het oude centrum van Split wist zijn charme te behouden met straatjes vol sfeer en romantiek. Het gigantische paleis van Diocletianus bevindt zich binnen de historische muren. Met de bouw zette de keizer Split op de kaart van het Romeinse Rijk. De hoofdstraat is betegeld met het typerende marmer. Na de lunch ontdekt u Trogir, strategisch gelegen tussen het eiland Ciovo en het vasteland. Het was in handen van o.a. de Grieken, de Romeinen, de Byzantijnen en de Venetianen die elk hun stempel drukten met artistieke getuigenissen. Het grootste deel van het historisch centrum ligt op een eiland. Via de indrukwekkende stadspoorten komt u bij de Sint-Laurenskathedraal en het Kamerlengo-fort.

Bled Ljubljana

SLOVENIË

KROATIË

Koper Piran Opatija

Zadar Krka Sibenik Trogir

Split Hvar

MONTENEGRO

Korcula Dubrovnik

Perast Kotor

een eerste blik op ‘klein-Dubrovnik’. Tijdens een rondleiding ontdekt u enkele legendes van Korcula-stad, die omgeven wordt door zware muren met torens en bastions.

middeleeuwse stad is goed bewaard met geplaveide steegjes, typische huizen en winkeltjes, omgeven door muren. Een heerlijke afsluiter. Diner en overnachting in Dubrovnik.

DAG 10 O+L+D DUBROVNIK - PERAST - KOTOR DUBROVNIK Daguitstap naar Montenegro. U stopt in het idyllische Perast (Unesco). Per boot bezoekt u het kerkje op het eilandje Gospa od Skrpjela. Lunch in restaurant Bastion in de binnenstad van Kotor. Dit Unesco-werelderfgoed is gelegen in een fjord in de baai van Kotor en is een van de mooiste natuurlijke havens ter wereld. De oude

DAG 11 O+L+D DUBROVNIK Vrije dag om te genieten van de faciliteiten van het schitterende hotel of om op eigen houtje Dubrovnik te verkennen. DAG 12 O+L DUBROVNIK - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

DAG 7 O+L+D SPLIT - HVAR - SPLIT Uitstap naar het eiland Hvar. Na een bezoek aan Hvar-stad heeft u wat vrije tijd. Kuier door de oude binnenstad of ga de trappen op naar het hogergelegen fort waar u een wondermooi uitzicht wacht. DAG 8 O+L+D SPLIT - DUBROVNIK Rit naar Dubrovnik. Na de lunch troont de gids u mee door de binnenstad. Bij het betreden van de oude stadspoorten geeft Dubrovnik zijn geheimen prijs. Kleine straatjes, historische gebouwen, kerken, de stadsomwalling, verborgen hoekjes, trappen naar de bovenstad… Het plaatje klopt volledig! Checkin in hotel Valamar Collection Dubrovnik President Hotel***** voor 4 overnachtingen. DAG 9 O+L+D DUBROVNIK - KORCULA DUBROVNIK Rit en ferry naar het eiland Korcula. Langs de omwallingen krijgt u al

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN:

€ 4.150

SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers • Alle verplaatsingen per autocar zoals in het programma voorzien • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Maaltijden zoals aangegeven in het programma • Toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Deskundige Engelstalige lokale gidsen

€ 980 • Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • BTW en taksen • Bijdrage Solidariteit Vlaamse Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Persoonlijke uitgaven en overige dranken • Fooien voor chauffeurs en gidsen

IERLAND

Een schatkist vol verbluffende natuurpracht

VERTREK: 19 JULI 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN • Bezoek aan de Tullamore Dew whiskydistilleerderij • Onbeschrijfelijke natuurpracht met de

Oogverblindend, spectaculair, sensationeel, verbluffend, adembenemend… Superlatieven die passen voor het omschrijven van de Ierse natuur. Tijdens deze rondreis staat u meerdere malen versteld van de pracht van moeder aarde. Tel daarbij rustige dorpen en karaktervolle steden en u heeft de perfecte combinatie voor sublieme herinneringen.

Cliffs of Moher en de Ring of Kerry als absolute hoogtepunten

Het mysterieuze en intrigerende groene Ierland vormt een oase van rust. Een paradijs voor de

• Cultuur met Clonmacnoise en diverse

echte natuurliefhebber met mooie kusten, ruige kliffen en een diversiteit aan landschappen.

eigenzinnige en typerende steden

Enkele opmerkelijke namen? De ruige Wild Atlantic Way, de geheimzinnige Connemara, het

• Aandacht voor tradities met o.a. een

maanlandschap van de Burren, de indrukwekkende Cliffs of Moher, de befaamde Ring of

bezoek aan de Kissane Sheep Farm

Kerry.

• Abdijen, kloosters en kastelen • Verrassend origineel bezoek aan de brouwerij Smithwick’s

De rustige dorpen en levendige steden hebben elk hun stijl, van traditioneel tot eigenzinnig, historisch, cultureel of charmant maar steeds karaktervol. Gastvrijheid zit de Ieren bovendien in het bloed. Ze staan bekend om hun oprechte vriendelijkheid. Uit de pubs weergalmen hun traditionele gezangen. Wist u dat een derde van de bevolking jonger is dan 30 jaar? Jong of oud, ze zijn trots op hun oude cultuur en houden hun tradities levendig. Denk maar aan de

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 20

Gebruik programmacode IERL

viering van St Patrick’s Day op 17 maart, hun liederen en dansen. De rijke geschiedenis en de boeiende cultuur uiten zich in talrijke ruïnes, abdijen en kastelen. En natuurlijk mag, gezien de tradities, ook een whisky en een biertje niet ontbreken.

DAG 1 L+D BRUSSEL - DUBLIN - GALWAY Vlucht naar Dublin en transfer naar Galway. Onderweg bezoek aan de kloosterruïnes van Clonmacnoise in de buurt van Shannonbridge. De overblijfselen bestaan uit een kathedraal, een ronde toren, gedecoreerde stenen kruisen en 7 kerken. Daarna leert u alles over de Tullamore Dew whiskey in de distilleerderij. Lunch, transfer naar het hotel en vrije tijd. Galway is kunstzinnig, creatief en energiek. Het ligt in het midden van de Wild Atlantic Way, de langste toeristische kustroute ter wereld. Diner en twee overnachtingen in hotel Clayton Galway****. DAG 2 O+L+D GALWAY - CONNEMARA Vandaag staat een bezoek gepland aan de Lacs du Connemara, bekend van het liedje van de Franse zanger Michel Sardou. Een stuk landelijk Ierland op zijn mooist, doordrenkt van oude tradities. Stenen muurtjes, pony’s en mooie landschappen tonen waar Ierland voor staat. U verlaat Galway City langs de schilderachtige kustweg met een mooi uitzicht op Galway Bay en het kalkstenen paradijs de Burren. U houdt halt bij een verlaten boerendorp waar u tijd krijgt om te fotograferen. Bij MaamCross staat een replica van het huisje dat in de jaren ‘50 werd gebruikt door John Wayne en Maureen O'Hara, toen de film ‘The Quiet Man’ hier gefilmd werd. De groene Inagh Valley scheidt de twee bergen Maamturk en Twelve Bens. Na de lunch volgt een bezoek aan de Kylemore Abbey, een onovertroffen schoonheid met een verhaal van romantiek en tragiek. DAG 3 O+L+D GALWAY - CLIFFS OF MOHER LIMERICK - KILLARNEY De iconische Cliffs of Moher bieden een magisch uitzicht dat jaarlijks de harten van een miljoen bezoekers verovert. Ze strekken zich 8km uit langs de Atlantische kust en bereiken 214m op hun hoogste punt. Vervolgens bezoek aan Limerick, het culturele centrum van deze regio aan de Shannon-rivier. Killarney met zijn levendig centrum is de poort naar het graafschap Kerry. Check-in voor twee overnachtingen in Cahernane House Hotel****.

DAG 4 O+L+D KILLARNEY - RING OF KERRY NOORDKILLARNEY IERLAND Vandaag wacht het hoogtepunt van de reis: de fameuze ‘Ring of Kerry’. De sensationele route van 179km beVERENIGD Kylemore Abbey gint en eindigt in Killarney, en maakt Dublin KONINKRIJK Connemara NP Clonmacnoise een toer rond het Iveragh-schiereiGalway land. De Ring of Kerry, ook geliefd Burren Cliffs of Moher bij de Ieren zelf, toont het pittoreske Ierland vol oogverblindende droomLimerick Kilkenny landschappen. Een adembenemende IERLAND Ring of Kerry aaneenschakeling van mooie plekken, Killarney Cork van kastelen en landhuizen tot wilde Kinsale natuur, meren en uitkijkpunten. U bezoekt de Kissane Sheep Farm, een traditionele schapenboerderij met ongeveer 1.000 bergschapen en honder- DAG 7 O+L+D den lammeren. DUBLIN DAG 8 O+L Dublin, BaileAthaCliath in het Iers, DUBLIN - BRUSSEL DAG 5 O+L+D wordt doormidden gesneden door de Een toer neemt u mee naar de KILLARNEY - CORK - KINSALE rivier Liffey. De levendige en relaxte adembenemende kusten ten noorden CORK hoofdstad van Ierland voelt als een van de Ierse hoofdstad. U bezoekt Rit van Killarney naar Cork waar u dorp waar iedereen vriendelijk is. Het het spectaculaire Malahide Castle. het Blarney Castle bezichtigt, bekend Trinity College werd gesticht door Deze plek was gedurende 800 jaar omwille van de Blarney Stone. Elisabeth I in 1592. Door Dame Street zowel een fort als privéwoning. U Wie liggend de steen kust, krijgt gaat u naar St. Patrick’s Cathedral. U aanschouwt ook enkele geleende volgens de legende de ‘gave’ van sluit de dag af met een bezoek aan het werken van de National Gallery. Na de welbespraaktheid of vleierij. Uiteraard Guinness Storehouse waar u ontdekt lunch transfer naar de luchthaven voor kan u ook gewoon genieten van hoe dit bekende bier gebrouwen de terugvlucht. de weelderige pastorale uitzichten. wordt. Een degustatie hoort er Panoramische stadstoer door het uiteraard bij. Overnachting in hotel traditionele Cork, gevolgd door vrije Cardiff Lane Dublin****. tijd. Lunch in het op en top gezellige Kinsale. Deze havenstad is uitgegroeid tot een van de populairste toeristische bestemmingen in het graafschap Cork. Beroemd om zijn overvloed aan bekroonde restaurants en een prachtig uitzicht op de haven. Overnachting in PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 2.950 hotel Clayton Cork****. DAG 6 O+L+D CORK - KILKENNY - DUBLIN Het rijke middeleeuwse erfgoed van Kilkenny is zichtbaar in de historische gebouwen maar de oorsprong van de stad dateert van voordien. Kilkenny Castle wordt omringd door een wirwar van straatjes en steegjes. In het oude Victoriaanse brouwgebouw aan Parliament Street bevindt zich de brouwerij van Smithwick. Deze verrassende multi-sensorische en interactieve ervaring dompelt u onder in de geschiedenis van Smithwick’s, het oudste biermerk van Ierland, het verbazingwekkende erfgoed van de familie en zijn plaats in Kilkenny, een stad doordrenkt van brouwtradities. U sluit de toer af met een pint Smithwick's in de lounge. Overnachting in Clayton Hotel Cardiff Lane Dublin****.

SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Vol pension • Lokale Engelstalige gidsen tijdens de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding bij minimum 15 personen • Bezoek aan de distilleerderij Tullamore Dew, de brouwerij van Smithwick’s en het Guiness Storehouse, telkens met proeverij • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 790 NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige uitgaven • Fooien GOED OM WETEN • Tijdsverschil zomer: -1u

DUITSLAND

Een onderdompeling in de geschiedenis van de Duitse Hanzesteden

VERTREK: 20 AUGUSTUS 2021 5 dagen / 4 nachten STERKE PUNTEN

In de middeleeuwen ontstond de Hanze als samenwerkingsverband tussen handelaars en

• Leerrijke trip doorspekt met de

steden. Deze trip leert u alles over de boeiende relatie die zo tot stand kwam tussen de

geschiedenis van de Hanze

Oostzee en Vlaanderen. De Duitse Hanze was de belangrijkste en bekendste. Heel wat

• Aandacht voor kunst en cultuur

steden kijken nog steeds met trots terug op dit verleden. Een rijke geschiedenis, charmante

• Mooie mix van interessante steden

steden aan het water en culturele schatten zetten de toon tijdens deze cultuurreis.

• Nederlandstalige gids ter plaatse • U verblijft de hele trip in hetzelfde hotel

U houdt halt in 7 boeiende steden. Hamburg, de tweede grootste stad van Duitsland, zal u fascineren omwille van de diverse bouwstijlen en de grote haven midden in het centrum. Het had een leidende rol in de Hanze. Lübeck gold in de middeleeuwen als de belangrijkste stad aan de Oostzee. Veel liefhebbers van de baksteengotiek komen hier de talrijke gebouwen bewonderen. Rostock staat geboekstaafd als de belangrijkste Duitse haven aan de Oostzee. Na een turbulente geschiedenis werd het in de 15de eeuw zeer welvarend. In Bad Doberan bevindt zich het belangrijkste cisterciënzerklooster van het Oostzeegebied. Het bijzondere Stralsund mag niet ontbreken met zijn centrum langs alle kanten omgeven door water. In het bekoorlijke hart van Wismar staan prachtige huizen, een monumentale bakstenen kerk en een renaissancistisch paviljoen in het midden van het marktplein. Schwerin, de hoofdstad

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 22

Gebruik programmacode DEHA

van de regio Mecklenburg-Vorpommern, ligt pittoresk tussen verschillende meren. Het kreeg in de 16de eeuw de naam ‘Firenze van het noorden’. Op een eiland doemt zelfs een heus sprookjeskasteel op dat tot de verbeelding spreekt.

DAG 1 L+D BRUSSEL - HAMBURG - LÜBECK Na de vlucht naar Hamburg start u met een rondrit door het havengebied Hafencity met het opmerkelijke concertgebouw Elbphilharmonie, gevolgd door een lunch in de omgeving. U maakt kennis met Speicherstadt. In het oude havengebied van Hamburg vormen een aantal kleine eilandjes in de rivierbedding van de Elbe dit zeer sfeervolle stadsdeel. Omstreeks 1883 ontstond het plan om dit gebied tussen Baumwall en Oberhafen met de vele pakhuizen deels te herinrichten. Speicherstadt, wat onderdeel is van HafenCity, is ondertussen uitgeroepen tot Unesco werelderfgoed en uitgegroeid tot een toeristische bestemming. U verlaat Hamburg en rijdt naar de verblijfplaats Lübeck. Diner en overnachting in het hotel. DAG 2 O+L+D LÜBECK Deze morgen maakt u een wandeling doorheen een der oudste Hanzesteden. De historische binnenstad (Unesco) ligt op een eiland, omgeven door veel groen en kanalen. Holstentor vormt de toegang tot de stad, hét symbool van Lübeck. U bezoekt het heel interessant Stadtgeschichtliches Museum, een mooie introductie op het stadsbezoek met uitleg over de handel over zee, die in de middeleeuwen voor grote welvaart zorgde. Iets verderop bereikt u het Museumkwartier St Annen. Dit voormalig klooster bezit een schat aan schilderijen, waaronder het retabel van de Passie van Christus, een topstuk van Hans Memling. Na de lunch wandelt u door de historische steegjes (Bäckerstrasse) om te eindigen met een van de belangrijkste musea over de Hanze: het Europäisches Hansemuseum. Dit designgebouw uit 2016 vertelt de indrukwekkende geschiedenis van het Hanzeverbond. U werpt ook een blik op het 13de eeuws Dominikaner Burgkloster. U sluit de dag af met een bezoek aan de Marienkirche, een van de mooiste gotische bakstenen kerken uit Duitsland. De componist Buxtehude was hier de officiële organist (1637-1707). Diner en overnachting. DAG 3 O+L+D LÜBECK - ROSTOCK - BAD DOBERAN - STRALSUND Vertrek per autocar naar Rostock (120 km), een belangrijke internationale havenstad, die terugblikt op een geschiedenis van 800 jaar. Het is de stad met de oudste universiteit in het

Stralsund

Bad Doberan Rostock Oostzeegebied (1419). Na een korte Lübeck Wisman rit bereikt u Bad Doberan (17km). Schwerin Hamburg Hier krijgt u een rondleiding in het gotische Münster, een uitzonderlijk goed bewaard voorbeeld van de baksteengotiek en een van de mooiste kerken aan de Oostzee. In de namiddag gaat de rit naar Stralsund (120km). Deze karaktervolle en mooie DUITSLAND historische stad (Unesco) is nauw verbonden met de scheepvaart en de zeehandel. Het oude centrum vormt een eilandje dat wordt omgeven door de lagune Strelasund en meren. Een van de hoogtepunten is het Stralsundmuseum met de ‘Vikingschat’, prachtige sieraden uit de 10de eeuw. Terugrit naar Lübeck (200km) voor klassiekers van Claude Monet, Paul bv. Rembrandt, Anthon van Dyck, Jan diner en overnachting. Gauguin en Caspar David Friedrich. Massys en von Minden. Na de lunch Daarnaast heeft de Kunsthalle ook heeft u wat vrije tijd. Transfer naar DAG 4 O+L+D een voortreffelijke collectie moderne de luchthaven van Hamburg voor de LÜBECK - WISMAR - SCHWERIN kunst, hedendaagse kunst en een terugvlucht naar Brussel. LÜBECK aantal historische kunstwerken van Deze voormiddag gaat het richting Wismar (65km) met zijn charmant centrum. Op het marktplein prijkt het paviljoen Wasserspiele, omgeven door een mooie huizenrij. Schwerin (45 km), de stemmige hoofdstad van Mecklenburg-Vorpommern kan bogen op het pronkstuk van de regio, een sprookjeskasteel helemaal omgeven door water. Zijn huidige uiterlijk dankt Schwerin vooral aan groothertog Paul Friedrich, die in de 19de eeuw de stad verkoos als residentie. U bezoekt het kasteel in neorenaissance-stijl waar momenteel het parlement van Mecklenburg-Vorpommeren zetelt. In de vroegere woonvertrekken bevindt zich een opvallende verzameling schilderijen. Het barokpark met een kruisvormige vijver werd aangelegd in de 19de eeuw. Daarna leert u Schwerin en zijn geschiedenis kennen tijdens een geleide wandeling. U bezoekt het Staatliches Museum (Nationaal PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 20 PERSONEN: € 1.695 Museum) waar u een belangrijke SINGLETOESLAG: € 230 verzameling van Vlaamse en Hollandse meesters uit de 17de eeuw kan bewonderen. Terugrit naar Lübeck INBEGREPEN NIET INBEGREPEN (65km) voor diner en overnachting. • Vluchten, inclusief taksen • Annulatieverzekering

DAG 5 O+L LÜBECK - HAMBURG - BRUSSEL In de voormiddag keert u terug naar Hamburg voor een stadsrondrit naar de Binnenalster in het centrum en de Aussenalster, de long van de stad en tevens het watersportcentrum. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de stad volledig verwoest, maar nadien op een opmerkelijke manier heropgebouwd. De Hamburger Kunsthalle stelt voornamelijk kunst uit de 19de eeuw tentoon met o.a.

• Transfers en transport ter plaatse per autocar • Overnachtingen in hotel Park Inn by Radisson**** in Lübeck • Alle vermelde maaltijden • Toegangsgelden en bezoeken zoals vermeld in het programma • Lokale Nederlandstalige gids • Nederlandstalige begeleiding vanaf 20 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

• Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien

POLEN: KRAKAU

Ontdekking van de mooiste stad van Polen

VERTREK: 5 APRIL 2021 27 SEPTEMBER 2021 5 dagen / 4 nachten STERKE PUNTEN • Uniek Museum ‘Rynek Underground’, gelegen onder de grote markt

Deze culturele reis naar Krakau is meer dan een klassieke citytrip. De voormalige Poolse hoofdstad staat bekend om zijn architectonische pareltjes, indrukwekkende kunst en een fascinerend verleden. U verkent niet alleen het gezellige centrum maar ook de ondergrondse

• Privéconcert in de abdij van Tyniec

archeologische vondsten en het lokale leven. Buiten de stad staat u stil bij de geschiedenis in

• Nederlandstalige gids in Krakau

Auschwitz en bezoekt u Wieliczka, een van de oudste zoutmijnen.

• Bezoek aan de vernietigingskampen van Auschwitz en Birkenau

Krakau, zonder twijfel de mooiste stad in Polen. Erkend door de Unesco, een van de weinige

• Bezoek aan de zoutmijn Wieliczka

Poolse steden die authentiek en ongeschonden uit de Tweede Wereldoorlog bewaard zijn. In

• Het Kazimierz-district, het decor van

de aantrekkelijke straten en pleinen hangt een mystieke sfeer. Het Wawel-kasteel, gedurende

Schindler’s List van Steven Spielberg

300 jaar tot aan het begin van de 17de eeuw de zetel van de Poolse koningen, torent majestueus boven de Wisła-rivier uit. De koninklijke vertrekken met een ongelooflijk rijke collectie Vlaamse tapijten, de kathedraal en de graven getuigen van royale allure. Later kwam de stad in handen van de Habsburgers. Middeleeuwse poorten en stadswallen omringen een veelvoud aan kerken en burgerlijke gebouwen zoals het stadhuis en de gotische markthal Sukiennice. Bijna de hele oude stad is wandelgebied. Vanaf de Rynek Glowny, het grootste middeleeuwse stadsplein in Europa, kunt u de markthal, de gotische Mariakerk en de gezellige

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 24

Gebruik programmacode KRAK

drukte aanschouwen. In de vroegere Joodse wijk Kazimierz keert de oude sfeer terug in de vele restaurantjes waar Jiddische muziek weerklinkt. Aan de overkant van de Wisła ligt de metaalfabriek van Schindler. In deze wijk werd de film Schindler’s List opgenomen. Interessante uitstappen buiten de stad voeren naar het beruchte concentratiekamp Auschwitz-Birkenau en naar de ondergrondse zoutmijn Wieliczka.

RUSLAND DAG 1 L+D BRUSSEL - KRAKAU Vertrek naar Krakau. Lunch ter plaatse waarna u een verkennende wandeling door de oude stad maakt. De Rynek Główny (Grote Markt), in de 13de eeuw ontworpen, vormt samen met de Rynek Mały (Kleine Markt) het kloppend hart van Krakau. Een van de grootste en mooiste pleinen van Europa. Aan de rand van het marktplein staat de Mariakerk (Kosciół Mariacki). U bewondert diverse gebouwen: de Raadhuistoren (Ratusz), de Lakenhal (Sukiennice) en de Kerk van Sint-Adalbert (Św. Wojciech). De Sint-Annakerk, naar ontwerp van Tielman van Gameren, geldt als een van de mooiste barokkerken in Polen. Check-in in het centraal gelegen hotel Puro****. Diner in de oude stad in restaurant Szara. DAG 2 O+L+D KRAKAU - AUSCHWITZ - KRAKAU In de ochtend gaat het richting de abdij van Tyniec, een schitterend gelegen Benedictijnenklooster. De lunch wordt er geserveerd met muzikale omlijsting. Weetje: het is een zusterabdij van de benedictijnen van Zevenkerken, nabij Brugge. Een bezoek aan Krakau is niet compleet zonder twee heel verschillende werelderfgoedsites in de buurt. Naast het Birkenau-kamp staat ook Auschwitz, (Oswiecim), het gruwelijkste vernietigingskamp van de nazi's op 66km van Krakau, op het programma. Miljoenen joden werden omgebracht in de gaskamers. Ze getuigen van de zwartste bladzijde uit de geschiedenis van de 20ste eeuw. U staat stil bij de cynische efficiëntie en de gigantische gruwel waarmee de nazibeulen hun Endlösung tot uitvoer brachten. Diner in het restaurant Wesele, op de grote markt van Krakau. DAG 3 O+L+D WIELICZKA - WAWEL - KRAKAU OUDE STAD Na het ontbijt vertrekt u naar de zoutmijn van Wieliczka, een van de oudste ter wereld. Het winnen van zout werd hier voor het eerst vermeld in 1044. De gangen zijn in totaal 300km lang en hebben een diepte van 327m. De zoutmijn kwam voor op de allereerste werelderfgoedlijst ooit (1978). Tussen 1989 en 1998 stond de mijn ook op de lijst van bedreigd erfgoed wegens aantasting door vocht van de zoutsculpturen. Een groot conservatieprogramma heeft dit tij

weten te keren. Tijdens de Tweede Wereldoorlog diende de zoutmijn als opslagplaats voor de Duitsers. Een grote overstroming in 1992 legde de productie van zout stil. Terugrit (12km) naar Krakau. Vertrek voor een bezoek aan de WawelBurcht. Het slot op de Wawel was de koninklijke residentie tot het einde van de 17de eeuw. 71 zalen herbergen de nationale kunstcollectie. Bijzonder is de grote verzameling van 130 Vlaamse wandtapijten, aangelegd door Sigismund I van Polen. U sluit de dag af aan het marktplein van Krakau. Of, beter gezegd, onder het marktplein. Daar bevindt zich namelijk het Rynek Undergroundmuseum. U ontdekt er het rijke handelsverleden, het marktgebeuren en de internationale middeleeuwse connecties en routes vanuit deze stad. Het museum kwam eerder toevallig tot stand. Toen het grote marktplein in 2005 een opfrisbeurt kreeg, moest er -zoals gebruikelijk op plaatsen met een grote historische waardeeen archeologisch onderzoek aan voorafgaan. Archeologen beleefden hoogdagen. Honderden voorwerpen, resten van gebouwen, straten en zelfs graven uit de middeleeuwen kwamen aan het licht. Wat een project van 6 maanden zou zijn, werd er een van 5 jaar. Na afloop van het archeologisch onderzoek was de schat aan informatie en materiaal zo groot dat men besliste een nieuw museum te openen. Onder de grond. Op de plek waar alles gevonden werd. En wat voor een museum is het geworden! Prachtig uitgestalde objecten, informatie in meerdere talen op touchscreens, filmpjes en projecties, maquettes, hologrammen… Kortom: een modern en visueel uitermate aantrekkelijk museum. Diner in het klasserestaurant Wierzynek in het centrum van Krakau. DAG 4 O+L+D KRAKAU - JOODSE WIJK Verkenning van de oude stad met een bezoek aan de Mariakerk, aan de rand van het marktplein. Het prachtige hoogaltaar is het werk van de beeldhouwer Veit Stoss. Opvallende prachtige kleuren geven dit bouwwerk de grandeur van een authentieke middeleeuwse kerk. Vertrek per autocar naar de joodse wijk Kazimierz, vroeger een onafhankelijke stad. Na de Tweede Wereldoorlog restte enkel een verlaten spookstad. Dit joodse

WITRUSLAND DUITSLAND POLEN

TSJECHIË

Auschwitz

Krakau Tyniec Wielicka

OEKRAÏNE SLOWAKIJE

getto vormde onder andere het decor voor de film Schindler’s List van Steven Spielberg. De vele pleintjes, kerkhoven en synagogen getuigen nog steeds van Kazimierz’ joodse geschiedenis. Lichte lunch bij Chez Ariel, gevolgd door een bezoek aan de fabriek van Schindler. Diner in restaurant Szara Ges met muzikale omlijsting.

DAG 5 O+L KRAKAU - BRUSSEL Ontbijt en check out. Vrije wandeling in de oude stad met wat tijd om te shoppen. Vroege lunch in het Hotel Hilton nabij de luchthaven, gevolgd door de vlucht richting Brussel.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG:

€ 1.780 € 260

5/4/2021 PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG:

€ 1.320 € 260

27/9/2021 PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Logies in het designhotel **** Puro of gelijkwaardig • 5 lunches en 4 stijlvolle diners • Autocar met airco voor alle vervoer in en rond Krakau • Nederlandssprekende gids voor alle sites • Alle toegangsgelden voor musea en sites • Speciaal concert voor de groep in de abdij van Tyniec

€ 1.350 € 260

• Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET-INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien voor de gids en chauffeur voor de volledige reis

OOSTENRIJK: WENEN

In het spoor van Schiele, Klimt, Wagner en Moser

VERTREK: 03 JUNI 2021 4 dagen / 3 nachten STERKE PUNTEN

Wenen laat zich makkelijk omschrijven als de stad van muziek, jugendstil, barok, musea,

• Mooie kijk op de Weense architectuur

stadsparken, Sissi… Een historische stad met een enorme erfenis culturele rijkdom die

• Muzikale hoogtepunten in de

tegelijk een gemoedelijke sfeer uitstraalt. Tijdens deze culturele reis laat u zich leiden door

Musikverein en het Kursalon

de meesterwerken die de schilders Klimt en Schiele, de architect Wagner en de kunstenaar

• Proeven van de Weense levensstijl met

Moser, protagonisten van het Weense modernisme, nalieten.

Sachertorte in een koffiehuis • Prachtige tuinen in Schönbrunn en Belvedere • Top culturele ervaring

Rond 1900 kende Wenen een sterke bloei. Het was de tijd dat de kunstenaars en de architect nieuwe stijlen ontwikkelden. Het Belvedere en het Leopold Museum bezitten ‘s werelds grootste collectie van Klimt met o.a. ‘De Kus’ en Schiele met o.a. ‘Wally Neuzil’. Moser was de eerste grafisch designer in de stad en Otto Wagner ontegensprekelijk de meest opmerkelijke figuur van de Weense architectuur in die tijd. Hij bracht de geschiedenis en de jugendstil samen met de Stadtbahn als eerste markant werk. Muziek vormt een onmisbaar ingrediënt in de Weense leefwereld: concerten, strijkkwartetten, opera’s… aangevuld met de Weense wals. Weinig componisten werden in Wenen geboren maar velen kwamen er wonen en werken: Haydn, Mozart, Mahler, Beethoven, Schubert,

Ontdek dit programma op

Brahms, Strauss en nog vele anderen.

www.asteriaexpeditions.be

Kortom, in Wenen vergaapt u zich aan mooie stadsparken, prachtige gebouwen, klassieke en

Gebruik programmacode WENE

hedendaagse musea. Dit alles verweven met de typische Weense gebruiken. Een smeltkroes van invloeden in de stad van vele grote namen.

DAG 1 L+D BRUSSEL - WENEN Afreis per lijnvlucht. Na de lichte lunch in het historisch centrum (restaurant Schubert) volgt een eerste kennismaking met de stad en een bezoek aan het prachtige Schloss Schönbrunn met zijn statige zalen. Volgens de vertellingen werd hier een bron ‘Schöner Brunnen’ ontdekt, vandaar de naam. Vanuit het kasteel hebt u een magnifiek zicht op de immense tuin en op de Gloriette, de gaanderij op een heuvel. Diner en overnachting. DAG 2 O+L+D WENEN, ARCHITECTUUR EN IDEOLOGIE Vertrek met de gids en autocar voor een themabezoek. U start met het Secessiongebouw, in 1898 ontworpen door de architect Joseph Maria Olbrich. Hier kwamen de kunstenaars van de Secession-stroming (de Oostenrijkse variant van de jugendstil) die volledig brak met het classicisme, bijeen. Het gebouw bevindt zich aan de rand van de Karlsplatz en het begin van de Naschmarkt. De koepel bestaat uit duizenden vergulde laurierbladeren en honderden laurierbessen. In de volksmond kreeg de koepel de bijnaam 'de vergulde kool'. Op de buitenkant van het gebouw is het motto van de Wiener Secessionbeweging ‘Der Zeit ihre Kunst/der Kunst ihre Freiheit’ aangebracht. Op de muren van een van de binnenruimtes schilderde Gustav Klimt in 1902 het Beethovenfries. De schitterende Carolus Borromeuskerk, het hoogtepunt van de Weense barok en werk van de beroemde architect Johann Fischer von Erlach is voor veel bezoekers de mooiste kerk van Wenen. Een monumentaal gebouw met groene koepels, een klassieke hoofdingang met Korinthische zuilen en twee rijzige pilaren met reliëfs die het leven van de pestheilige Carolus Borromeus uitbeelden. U gaat naar de Wienzeile, waar Otto Wagner, heel wat architecturale parels heeft nagelaten. Later houdt u halt bij het Hundertwasserhaus, een complex woningen in opvallende verschillende kleurvakken, gebouwd in 1985. Lunch in restaurant The View. In de namiddag bezoek aan de bijzondere Sint-Leopoldkerk (Kirche am Steinhof), een van de meesterwerken

van Otto Wagner (1904-1907). Het is de allereerste kerk in Europa in modernismestijl. Voor de glasramen deed Wagner een beroep op collega Moser.

Wenen

Op de terugweg naar het hotel, bewondert u een uniek bouwwerk (1894-1899): de Leeuwenbrug, of de Schemerlbrug, genaamd naar de bouwheer Josef Schemerl Ritter von Leytenbach.

OOSTENRIJK

Avondmaal in restaurant Führich. DAG 3 O+L+D WENEN Vertrek met de gids voor een bezoek aan het Leopold Museum, ontstaan in 2001 bij de ontwikkeling van het Weense museumkwartier. Hier voelt u de sfeer van 1900, toen Wenen een kweekvijver was van art nouveauartiesten. Het museum ontstond uit de privéverzameling van Rudolf en Elisabeth Leopold. Het bezit een 250 tal werken van Egon Schiele en omvat daarmee de grootste collectie van zijn oeuvre ter wereld. Met de in totaal 5.400 stukken krijgt u een uniek overzicht van het werk van de belangrijkste vertegenwoordiger van het Oostenrijkse expressionisme. Daarnaast beschikt het museum over een verzameling werken van Gustav Klimt, de andere kunstenaar die een voortrekkersrol vervulde in de Oostenrijkse moderne schilderkunst. Om 13u wordt u verwacht in de Musikverein, dé muziektempel van Wenen, voor een geleid interieurbezoek. Lunch in het centrum in Restaurant Ofenloch. Na de middag ontdekt u de Wiener Altstadt. U wandelt doorheen de exclusieve straten (Kohlmarkt en Graben). Uiteraard staat een bezoek aan de Stephansdom, het icoon van de stad, gepland. Het is de trots van elke Wener, een opvallend gotisch bouwwerk met monumentale zuidertoren. De Postsparkasse is een ander indrukwekkend gebouw van Otto Wagner. Als afsluiter geniet u van koffie en gebak in het befaamde Café Central Kaffeehaus. De Weners hebben een voorliefde voor koffiehuizen. Het zijn veel meer dan plaatsen waar u koffie drinkt en de Sachertorte proeft. Het zijn echte ontmoetingsplaatsen met veel vaste gasten en elk een eigen sfeer. Muzikale avond in het Kursalon, gevolgd door diner in restaurant Das Johann. Het ensemble ‘Alt Wien’ brengt muziek van Strauss en Mozart,

opgeluisterd door operettezangers en balletdanseressen. DAG 4 O+L WENEN - BRUSSEL De Oostenrijkse barok is een ware levenskunst met als hoogtepunt het Schloss Belvedere, twee gebouwen met tussenin feeërieke tuinen in terrasvorm. Dit voormalige paleis herbergt de Oostenrijkse Nationalgalerie. Onder andere ‘De Kus’ van Klimt is er te zien. U ontdekt ook werken van Kokoschka en

Schiele. Er is nog wat tijd voor een bezoek aan de ‘Coop Himmelb(l)au architektur’. De architecten Wolf D. Prix, Helmut Swiczinsky en Michael Holzer boekten internationaal succes met hun speciale bouwwerken: Gasometer, de Falkestrasse, de universitaire campus, en tot slot het majestueuze hoofdstation. Lunch in restaurant Das Johann. Terugvlucht naar Brussel.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 20 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse in een autocar met airconditioning • Overnachtingen in het 4* Mercure Grand hotel Biedermeyer • Vol pension van het avondmaal de eerste dag tot en met de lunch de laatste dag • Alle toegangsgelden en bezoeken zoals vermeld in het programma

€ 1.680 € 220

• Muzikale avond in het Kursalon • Nederlandstalige begeleiding vanaf 20 personen • Lokale Franssprekende gids • Fooien • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken

HONGARIJE: BUDAPEST EN GÖDÖLLÖ Symfonie van muziek en cultuur

VERTREK: 08 APRIL 2021 4 dagen / 3 nachten STERKE PUNTEN

Budapest schittert. Deze stedentrip staat in het teken van muziek en cultuur. De reis schetst

• Centraal gelegen viersterrenhotel

een grondig en mooi beeld van deze unieke hoofdstad aan de Donau. Een reis die alles

• Nederlandssprekende gids ter plaatse

omvat: kunst en cultuur, prachtige gebouwen, fantastische restaurants, prachtig gedecoreerde

• Uitstekende restaurants waaronder

badhuizen, aangevuld met unieke muzikale hoogtepunten en een paleis in Gödöllö.

Grand Café New York en een wijnproeverij

Budapest, een romantische stad, gelegen aan de majestueuze Donau en omringd door

• 2 concerten of opera’s

glooiende heuvels. Twee steden in een want op de rechteroever ligt Buda met het historisch

• Bezoek aan het Gödöllö-paleis

centrum en op de linkeroever ligt Pest, de moderne wijk. Paleizen, kerken, torens, oude

Grassalkovich

vestingmuren en middeleeuwse straatjes vormen de charme van deze duizendjarige stad. Ook keizerin Sissi komt aan bod dankzij een bezoek aan het Gödöllö-paleis Grassalkovich. Ze kwam hier graag ontsnappen aan haar leven in Wenen. Waan u even terug in de tijd in de statige vertrekken en voel de sfeer van de aristocratische levensstijl. U valt van de ene verrassing in de andere.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 28

Gebruik programmacode BUDA

DAG 1 L+D BRUSSEL - BUDAPEST Vlucht naar Budapest en onthaal door de Nederlandssprekende gids. U start met een bezoek aan het stadsdeel Buda. De panoramische wandeling op het vissersbastion, tevens Unescomonument, biedt een fantastisch uitzicht over het stadsdeel Pest, de Kettingbrug, het parlementsgebouw en de Donau. Het geheel werd gebouwd in 1896 als onderdeel van de eeuwfeesten. De 7 torens zijn door gewelfgangen met elkaar verbonden. Middagmaal in het klasse-restaurant Pierrot. Veel bekende artiesten kwamen hier lunchen.

gemummificeerde rechterhand van de koning. Elk jaar op 20 augustus wordt deze meegedragen in een processie. U houdt halt voor een Hongaarse wijnproeverij in het authentiek kader van het Domus Vinorum waar u 4 soorten wijn proeft.

De Matthiaskerk vormt een van de belangrijkste bouwwerken uit het middeleeuwse Hongaarse koninkrijk. De naam komt van de Hongaarse koning Matthias Corvinus (14581490), die hier zijn beide huwelijken liet voltrekken. De kroningen van de laatste Hongaarse koningen vonden eveneens hier plaats. De oorspronkelijke kerk, in het midden van de 13de eeuw gebouwd, kreeg de huidige vorm tussen 1874 en 1896. De kerk is muziekhistorisch heel interessant. De ‘Hongaarse kroningsmis’ van Franz Liszt werd hier voor de allereerste keer opgevoerd naar aanleiding van de troonsbestijging van Franz Joseph I (1867).

DAG 3 O+L+D BUDAPEST Deze morgen maakt u een speciale uitstap naar het mementopark, een beeldenpark aan de rand van de stad met standbeelden uit de communistische tijd. U vervolgt de wandeling naar een van de mooiste art nouveaugebouwen: het topluxehotel Four Seasons***** (voorheen het Gresham verzekeringsgebouw).

Transfer en check-in in hotel Palazzo Zichy****, een luxueus paleishotel in het centrum van Pest. Licht diner in restaurant ‘Alma és Körte’, vlakbij het hotel. Opera in het Erkel Theater in het kader van het muziekfestival.

U dineert in van de mooiste etablissementen van Budapest (en Europa!): het Grand Café New York. Asteria Expeditions biedt alle dranken aan tafel aan! Concert in het kader van het muziekfestival.

DAG 2 O+L+D BUDAPEST Na het ontbijt wandelt u naar de grootste synagoge van Europa (19de eeuw) voor een geleid bezoek aan het interieur. De prachtig gerenoveerde Sint-Stefanusbasiliek is de grootste kerk van Budapest en kan 8.500 mensen verwelkomen. In 1851 startte de bouw, maar de architect overleed nog voor het project was voltooid. Nog geen week later stortte de koepel in. Vervolgens bouwde architect Miklos Ybl de kerk weer op in neorenaissancestijl waarna de opening in 1906 volgde. Het interieur is rijk versierd met fresco’s en gravures. Meer dan 50 verschillende soorten marmer zijn verwerkt. De kerk is vernoemd naar de eerste christelijke vorst van het land, koning Stefanus. In een apart kapelletje bewaart men de

DAG 4 O+L GÖDÖLLÖ - BUDAPEST - BRUSSEL Vertrek naar de Gellértberg met ‘het standbeeld van de vrijheid’. Tijdens de wandeling heeft u een prachtig vergezicht op de Donau en het lager gelegen Pest met het neogotische parlementsgebouw. U bezoekt de kuurbaden van hotel Gellért, het oudste en mooiste badhuis van Hongarije.

HONGARIJE Gödöllö Budapest

Na de lunch in ‘Bistro Mak’ volgt een muzikaal intermezzo in de Budapest Opera, een van de mooiste operahuizen van Europa. Bijzonder! De bus brengt u naar het restaurant ‘Spoon’, aan de oevers van de Donau. Een ‘Donau-aperitief’ wordt u aangeboden door Asteria Expeditions. renovatie en werd het in z’n originele glorie hersteld. Bezoek aan het kasteel, de privé-vertrekken van de vorsten, de Leopoldvleugel, de kapel en de troonzaal.

Lunch in Hotel Elisabeth in Gödöllö met aansluitend transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

Lunch is voorzien in het ‘Strudelhuis’, gelegen in een geklasseerd gebouw uit 1812. In het stadsdeel Lipotvaros bezichtigt u de voormalige Posterijen met uitzonderlijke façade in art nouveaustijl.

Vertrek per autocar naar Gödöllö (30km). Het Gödöllö-paleis Grassalkovich is het grootste paleis in barokstijl van Hongarije en na Versailles het 2de grootste in de wereld. Het kan bogen op een unieke geschiedenis en architectuur. Van 1867 tot 1916 verbleef Hongarijes bekendste koningin Elisabeth (Sissi) vaak in het paleis. In 1996 onderging het kasteel een grondige

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen zoals voorzien in het programma • Vol pension • Lokale Nederlandstalige gids tijdens de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • 2 concerten of opera’s naargelang het programma • Nederlandstalige begeleiding vanaf 15 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 1.395 € 250

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Overige uitgaven • Fooien GOED OM WETEN • (*) Bij publicatie van de reis is het muzikale programma van het Budapest Festival nog onder voorbehoud, alsook het aanvangsuur. Diners op dag 1 en 2 kunnen voor of nà de voorstelling plaatshebben.

ZWEDEN: STOCKHOLM Schoonheid aan het water

VERTREK: 21 MEI 2021 30 JULI 2021 4 dagen / 3 nachten STERKE PUNTEN • Heerlijke combinatie van cultuur en natuur in een veelzijdige stad • Vrij bezoek aan het gerenommeerde museum Fotografiska • Mooi scheepvaartverhaal in het

Een rustige stad in het kille noorden? Niks van. De Zweden stellen u hun erfenis en leuke plekjes met een warm hart voor. Gezellig, dynamisch, levendig, koninklijk, cultureel en bovenal buitengewoon mooi. Het is misschien wel een van de meest onderschatte steden. Omgeven door helder water en een prachtig groen landschap biedt Stockholm mooie gebouwen, een kleurrijk oud stadscentrum, indrukwekkende kunst en originele musea. Laat u verbazen tijdens deze boeiende citytrip.

Vasamuseum • Met de boot naar het indrukwekkend koninklijk slot Drottningholm

Stockholm is bijzonder fraai gelegen. De stad werd gebouwd op 14 eilanden die verbonden zijn door bruggen. In de hele archipel rondom de stad liggen maar liefst 24.000 eilandjes.

• Vol pension Het historische centrum Gamla Stan combineert nauwe straatjes met de grandeur van elegante paleizen. Hier heerst een gezellige sfeer. Het gebied buiten de oude stad dat nu als centrum aanzien wordt, vormt het moderne commerciële hart van Stockholm. U zal versteld staan van het uitgebreid kunst- en cultuuraanbod. Deze stad aan het water weet u ongetwijfeld te bekoren.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 30

Gebruik programmacode STOC

DAG 1 L+D BRUSSEL - STOCKHOLM Vlucht naar Stockholm en transfer naar het centrum. Vandaag beleeft u de Zweedse hoofdstad vanuit verschillende invalshoeken. Gelegen op 14 eilanden is het niet verrassend dat water het leven in Stockholm domineert. Vrij bezoek aan de gerenommeerde fotogalerij Fotografiska, gevestigd in een voormalig douanekantoor en pakhuis aan de voornaamste kade in de haven. Na de lunch volgt een wandeling door Gamla Stan. Het oude centrum met zijn smalle straatjes met kinderkopjes en prachtige gevels straalt een middeleeuwse sfeer uit, hoewel de meeste huizen van latere datum zijn. Opvallend is dat de bouwstijl Noord-Duits is, terwijl de meestgebruikte kleuren - oranje en donkergeel - sterk doen denken aan Zuid-Europa. De kathedraal Storkyrkan, het centrale plein en het koninklijk paleis, het iconische stadhuis en de stadsbibliotheek zijn beroemde architectonische bezienswaardigheden. Bezoek aan het Stadhuis van Stockholm. Het gebouw zelf is al zeer fotogeniek, vooral vanuit de binnentuin. Hier worden jaarlijks de Nobelprijzen uitgereikt. Dit imposant gebouw met trotse toren en indrukwekkende gevel van acht miljoen bakstenen ligt pal aan het water. Geïnspireerd door Italiaanse renaissancepaleizen liet Ragnar Östberg het stadhuis bouwen rond twee ‘piazze’. Bewonder de beroemde Blauwe Zaal en de Gouden Zaal die gedecoreerd is met 18 miljoen goudkleurige mozaïekjes.

baroktuin. Tijdens een rondleiding ziet u de vleugels van het kasteel die open zijn voor het publiek. Het domein prijkt op de werelderfgoedlijst van de Unesco, net als de bijhorende barokke tuinen, het Chinese paviljoen en de schouwburg.

ZWEDEN

Stockholm

In de namiddag keert u per bus terug naar het stadscentrum om het koninklijk paleis te bezoeken. Ten zuiden van het stadscentrum ligt de begraafplaats ‘skogskyrkogården’, Unesco-werelderfgoed als exceptioneel voorbeeld van hoe architectuur en landschap gecombineerd kunnen worden in een kerkhof. DAG 3 O+L+D STOCKHOLM 's Ochtends krijgt u een rondleiding in het nationale theater, bijgenaamd Dramaten. Gevestigd in een groot art nouveau-gebouw met drie podia, is dit het belangrijkste dramatheater van Zweden. U gaat verder naar het Historisch Museum om u onder te dompelen in de geschiedenis van Zweden en de Vikingen. In de zogenaamde gouden kamer zijn o.a. drie unieke gouden kragen te zien.

Vervolgens gaat u naar de Stadsbibliotheek, een modernistisch gebouw met bovenop een opvallende ronde toren. De ronde leeszaal is zeer indrukwekkend.

Na de lunch steekt u over naar het museumeiland Djurgården. Hier kan u de Vasa, een koninklijk oorlogsschip, bewonderen. Het schip kapseisde in 1628 na haar eerste tocht van slechts 1300m. Het museum vertelt tot in de kleinste details het verhaal van hoe ze is gebouwd, hoe en waarom ze is gezonken en hoe ze na 333 jaar is opgetild. Een indrukwekkend en tevens het drukstbezochte museum in Stockholm. U passeert prachtige parken en bereikt de kunstgalerie Thielska Galleriet. In deze villa (19041907) in art nouveaustijl bevinden zich unieke kunstwerken uit de late 19de en vroege 20ste eeuw van o.a. Edvard Munch.

DAG 2 O+L+D STOCKHOLM Vandaag staat een hoogtepunt op het programma. U vertrekt per boot voor een bezoek aan het Drottningholm-paleis. Langs de oevers staan patriarchale villa's, de meest moderne gezinswoningen, maar ook wolkenkrabbers, restaurants en stranden. De koninklijke residentie ‘Drottningholm’ wordt gedurende bepaalde periodes van het jaar nog steeds bewoond door de koninklijke familie. Het is omgeven door een prachtige geometrisch gevormde

DAG 4 O+L STOCKHOLM - BRUSSEL Geleid bezoek aan de Royal Swedish Opera. Het gebouw geldt als topwerk van de Zweedse architect Carl Fredrik Adelcrantz (1716-1796). De buitenkant van het nieuwe gebouw is in neorenaissancestijl, terwijl de trap, foyer en auditorium ontworpen zijn in neobarokke stijl. De prachtige Golden Foyer met plafondschilderingen van Carl Larsson, doet denken aan het Palais Garnier in Parijs. Na de lunch transfer voor de terugvlucht naar Brussel.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 12 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 3 overnachtingen in Elite Hotel Adlon**** of gelijkwaardig • 4 x lunch • 3 x diner • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 12 personen • BTW • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 1.795 € 350

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Overige uitgaven • Fooien

FINS LAPLAND

Ontdekking van Lapland Shortbreak

DIVERSE VERTREKDATA 5 dagen / 4 nachten

STERKE PUNTEN

Wenst u kennis te maken met het allerbeste wat Lapland te bieden heeft? U verblijft in

• Rechtstreekse vluchten

Levi, een van de leukste en gezelligste dorpjes van Fins Lapland. U neemt deel aan een

• Ideale kennismaking met Lapland,

programma met een uitstekende prijs/kwaliteitverhouding. Alle typische activiteiten komen

geschikt voor elk type reiziger • Verblijf midden in het gezellige centrum van Levi en vlakbij de skipistes

aan bod. U proeft de heerlijke lokale keuken en bezoekt het mooiste sneeuw- en ijshotel van Fins Lapland. Op een aantal data combineert u uw verblijf in Levi met een heen- of terugvlucht naar of uit Rovaniemi waarbij u Santa Claus Village kan bezoeken. Alle excursies

• Excursies inbegrepen

en uitstappen gaan door met een ervaren Nederlandstalige begeleider. Tijdens een van de

• Vol pension

avonden die een goede kans op het noorderlicht levert, krijgt u een noorderlichtpresentatie.

• Diner in een gezellige Lapse kota

Daarna gaat u samen met uw gids op zoek naar dit natuurfenomeen. Afhankelijk van de keuze

• Bezoek aan Snow Village met uniek

van uw vertrekdatum kan u logeren in een 3* of 4*-hotel. Dit programma omvat werkelijk alle

3-gangendiner in het ice restaurant

hoogtepunten die u in Lapland kan beleven. Wenst u het toch nog actiever of specialer? Dan

• Bezoek aan de enige echte kerstman te Rovaniemi op een aantal data • Mooie kinderkortingen

heeft u de mogelijkheid om op facultatieve basis te slapen in een ice suite of een glazen iglo. Of u kan ook deelnemen aan een sessie ice karting, een tocht met fat bikes of een rit met paarden.

• Thermische winterkledij inbegrepen

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 32

Gebruik programmacode OLSB

ONTDEKKING VAN LAPLAND - WEEKENDBREAK (4 dagen) Op een aantal data is een variant op dit programma ook mogelijk van donderdag tot zondag. U neemt dan deel aan een programma met dezelfde inhoud aan een scherpe prijs. Dankzij de rechtstreekse vluchten brengt u een maximum aan tijd ter plaatse door. Ontdek deze variant op www.asteriaexpeditions.be met de programmacode OLWB.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 L+D rendierboerderij maakt u met de gids BRUSSEL - KITTILÄ een mooie en aangename sneeuwAlta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kittilä. Transfer (ca 15 min) schoenwandeling langs verharde paLyngen Karasjok naar het skidorpje Levi. Bij aankomst den en diepsneeuw alvorens terug te VESTERÅLEN bent u meteen in de juiste vakan- keren naar het hotel (duur: ca 3u). Kilpisjärvi Inari Ivalo tiestemming. Het centrum en de skiEvenes Saariselkä Björkliden Muonio pistes liggen vlakbij. Van hieruit kan Vrije tijd in de namiddag, ideaal om te LOFOTEN Jukkasjärvi Levi u tal van excursies en safari’s maken. skiën of te langlaufen. U kan ook deelKebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs U verblijft in een gezellig hotel in het nemen aan een aantal optionele actiLuosto centrum. Tijdens een van de avonden viteiten zoals ice karting of ter plaatse Jokkmokk Rovaniemi geeft uw gids uitleg over het magische een fat bike huren. Ranua Ruka noorderlicht. Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi DAG 4 O+L+D Mývatn NOORWEGEN Na deze presentatie gaat u vervolgens LEVI - SNOW VILLAGE - LEVI Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani te voet met uw gids op zoek naar een In de voormiddag wandelt u samen Thingvellir Gulfoss Kuhmo plaats om dit spektakel te ob- met uw gids heuvelopwaarts naar een KeflavikgoedeGrindavik Skafftafell Thorsmork Blueserveren. Lagoon Reykjavik Het noorderlicht is een namooi uitzichtpunt. Bij helder weer geVik Trondheim Stokkseyri tuurfenomeen. Het zien ervan hangt af niet u hier van spectaculaire uitzichten. VERTREK KAMER 1 PERS. KAMERFINLAND 2 PERS. KAMER 3 PERS. Kristiansund Røros van veel factoren. Ålesund 19/12/2020 * € 2.320 € 1.900 € 1.785 Rond de middag wordt u naar een naZWEDEN Geiranger 23/12/2020 * € 2.370 € 1.950 € 1.835 DAG 2 O+L+D bijgelegen huskyboerderij gebracht. U € 1.955 € 1.695 € 1.630 LEVI maakt een huskysafari langsheen de Flåm31/01/2021 Voss 07/02/2021 € 1.955 € 1.695 € 1.630 U wordt uitgerust met thermische kle- bossen en heuvels in wondermooie Bergen Oslo 14/02/2021 € 2.200 € 1.850 € 1.770 dij (thermische overall, botten, hand- winterse landschappen. U krijgt uitleg Helsinki Stockholm 21/02/2021 € 1.930 € 1.670 € 1.605 RUSLAND schoenen, een muts en een helm tij- hoe u de slede bestuurt waarna het Stavanger 28/02/2021 € 1.930 BOTNISCHE € 1.670 € 1.605 dens de sneeuwscooter-safari). Deze avontuur van start gaat. Een persoon GOLF kledij mag u houden tot het einde van zit in de slede, de andere persoon be* incl. bezoek Santa Claus Village het programma. stuurt ze. Iedere slede wordt getrokken door een 6-tal husky’s. De stilte INBEGREPEN € 150 door een supplement van Na een korte les vertrekt u op een leu- rondom u tijdens de tocht is fenome• Vluchten € 15 /safari/bestuurder te betalen DENEMARKEN ke sneeuwscootersafari in de Lapse naal. Voor of na de tocht wordt een Met rechtstreekse Asteria(enkel ter plaatse mogelijk)) natuur. U ontdekt prachtige sneeuw- lunch voorzien op de huskyboerderij VERENIGD chartervlucht in economy class • Nederlandstalige host/gids landschappen. U rijdt met 2 personen en luistert uKONINKRIJK naar de verhalen over het (volgens beschikbaarheid), • Diensten van een lokale per sneeuwscooter die u afwisselend Dublin leven op de boerderij. U maakt een inclusief alle vooraf betaalbare Engelstalige gids tijdens de IERLAND kan besturen. tocht van 10km (ca 1u). (duur: caNEDERLAND 3u30). Berlijn taksen t.w.v. € 51 /ticket gekend excursies Amsterdam Vervolgens neemt u afscheid van de op 01/06/2020 OFDUITSLAND Met Finnair • Warme winterkledij van bij start Rond de middag is een heerlijke trouwe en lieveLonden viervoeters. BELGIË in economy class (volgens eerste excursie tot bij vertrek soeplunch voorzien. In de loop van Brussel POLEN beschikbaarheid), inclusief alle • Reisinformatiemap, BTW, Bijdrage de dag houdt u halt op een bevroren De bus brengt u naar Snow Village, vooraf betaalbare taksen t.w.v. Vlaamse Solidariteit Reisgelden meer om te ijsvissen. De gids leert u gelegen middenin de natuur tussen de Parijs € 155,24 /ticket gekend op de technieken waarna u zelf probeert skigebieden van Levi en Ylläs. Het is 01/06/2020. NIET INBEGREPEN FRANKRIJK een vis aan de haak te slaan. Tijdens een van de mooiste sneeuwen ijsho• Overnachtingen zoals • Annulatie- en/of deze uiterst mooie sneeuwscootersa- tels van Lapland. Het bezichtigen erbeschreven in het programma: bijstandsverzekering fari legt u 30 à 35km af (duur: ca 5u). van is dan ook een unieke belevenis. 4 nachten in hotel Hullu Poro***+ • Persoonlijke uitgaven zoals Tijdens de rondleiding bewondert u Wat vrije tijd in de namiddag om te ge- ijssculpturen, ice suites, de ice chapel, (gerenoveerde kamer met bad dranken, telefoon... nieten van de faciliteiten van het hotel. het ice restaurant en natuurlijk ook de OF standaardkamer met sauna • Nachtelijke sneeuwscootersafari ice bar waar u een welkomstdrankje en douche) OF hotel Sokos • Transfers en diensten niet ’s Avonds staat een onvergetelijk diner wordt aangeboden. Break Levi**** (standaardkamer) specifiek vermeld in programma op het programma. In een typische OF hotel Sirkantähti*** ((familie) kota geniet u van een heus Laps buffet. ‘s Avonds geniet u van een uniek kamer met douche en sauna) TOESLAGEN & KORTINGEN Op het menu: allerlei lokale specialitei- 3-gangendiner in het ice restaurant. • Maaltijden en snacks zoals in • Toeslagen en/of kortingen (kind, ten zoals zalm en rendierbereidingen Na dit diner voert de bus u terug naar programma vroegboek…): zoals worst, ragout en gebraad. Lekker uw verblijfplaats. • Alle vermelde transfers zoals zie www.winterslapland.be en eten, gezelligheid en sfeer troef. beschreven in programma gebruik de programmacode DAG 5 O • Alle vermelde bezoeken zoals DAG 3 O+L+D KITTILÄ/ROVANIEMI - BRUSSEL beschreven in programma OPMERKINGEN LEVI Inleveren van de thermische winterkle• Alle vermelde excursies op basis • Min. aantal deelnemers: 16, max. ’s Morgens maakt u kennis met het le- dij in het safarikantoor en check-out. van 2 personen per scooter of aantal deelnemers: 25 ven op een een lokale rendierboerde- Transfer naar de luchthaven van Kittilä slede indien van toepassing • De Algemene en Bijzondere rij. Natuurlijk maakt u ook een tocht per voor de terugvlucht. • Verzekering voor Reisvoorwaarden van Asteria rendierslede van ca 1km. Nadien luissneeuwscootertochten (eigen Expeditions voor ‘Lapland’ tert u naar de verhalen van de rendierfranchise van € 980 in geval van zijn van toepassing, net als de herder en kan u vragen stellen bij een ongeval of schade. Het eigen belangrijke informatie vermeld in deugddoende kop koffie met bijhorisico kan verlaagd worden tot de prijsbijlage. rend zoet broodje. In de buurt van de

FINS LAPLAND

Ontdekking van Lapland Avonturenweek

DIVERSE VERTREKDATA 8 dagen / 7 nachten

STERKE PUNTEN

Dit programma is de langere en meer actieve variant van de Shortbreak-versie. De extra dagen

• Rechtstreekse vluchten

zijn ideaal voor wie over wat meer tijd beschikt en houdt van skiën, langlaufen, wandelen,

tochten met fat bikes…

geschikt voor elk type reiziger • Verbeterd programma met langere

Dit is een ideale kennismaking met Lapland en omvat werkelijk alle hoogtepunten die u er

huskytocht en 1 extra themadiner

kan beleven. Levi is ongetwijfeld het leukste skidorpje van heel Fins Lapland. Omwille van zijn

• Verblijf in het gezellige centrum van Levi en vlakbij de skipistes • Alle typische activiteiten inbegrepen

ligging is het ook een ideale locatie om het noorderlicht te spotten. Op het programma staan o.a. sneeuwscootertochten, een bezoek aan een rendierboerderij, ijsvissen, wandelen met sneeuwschoenen, een bezoek met diner aan Snow Village en nog veel meer.

• Verblijf in 3*+ hotel, hotelkamer of studio met eigen sauna

Voor wie wil, is er zelfs de mogelijkheid om een dagbezoek te brengen aan Rovaniemi waar

u Santa Claus Village en het Arktikum Museum kan bezoeken. Tijdens het bezoek aan Snow

Village heeft u de mogelijkheid om er in een ice suite te overnachten. Wie zijn reis compleet

wil maken, kan ook een nacht doorbrengen in een glazen iglo.

• 7x ontbijt, 5x lunch, 7x diner • Thermische winterkledij inbegrepen

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 34

Gebruik programmacode OLAW

Wenst u het nog actiever of specialer? Dan heeft u de mogelijkheid om op facultatieve basis deel te nemen aan een sessie ice karting, een tocht met fat bikes of een rit met paarden.

Noordkaap

DAG 1 L+D BRUSSEL - KITTILÄ Vlucht naar Kittilä. Transfer naar het hotel in het centrum van het skidorpje Levi. Bij aankomst ontvangt u thermische winterkledij die u gedurende de hele week kan gebruiken.

Hammerfest DAG 5 O+L+D LEVI Alta Kirkenes Tromsø ’s Morgens bezoekt u een lokale renLyngen Karasjok dierboerderij per sneeuwscooter. De VESTERÅLEN Sámi-herder verwelkomt u en vertelt Kilpisjärvi Inari Ivalo meer over de Sámi-cultuur en het leEvenes Saariselkä Björkliden Muonio ven op de rendierboerderij tijdens de LOFOTEN Jukkasjärvi Levi koffiepauze. Natuurlijk maakt u een Kebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs DAG 2 O+L+D klein rendiertochtje (ca 1km) (duur: 3 à Luosto LEVI 4u, 2 pers/scooter). Rond de middag Jokkmokk Rovaniemi Na een les vertrekt u op een sneeuw- maakt u met uw gids een wandeling Ranua Ruka scootersafari in de Lapse natuur waarheuvelopwaarts. Via trappen en tusBoden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi bij u prachtige sneeuwlandschappen sen de bomen gaat u naar een mooi Mývatn NOORWEGEN ontdekt. U rijdt met 2 personen per punt met zicht op Levi. Hier wordt de Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani sneeuwscooter die u afwisselend kan lunch voorzien in een panoramaresThingvellir Gulfoss Kuhmo Rond de middag is een heer- taurant. Wie wat minder goed te been Grindavik Keflavikbesturen. Skafftafell Reykjavik Thorsmork Bluelijke Lagoonsoeplunch voorzien. In de loop is, kan de skilift nemen. Vik Trondheim Stokkseyri van de dag wordt halt gehouden op VERTREK KAMER 1 PERS. KAMERFINLAND 2 PERS. KAMER 3 PERS. Kristiansund Røros een bevroren meer om te ijsvissen. De DAG 6 O+D Ålesund 19/12/2020 € 2.900 € 2.435 € 2.305 gids leert u de technieken en nadien LEVI - (ROVANIEMI) - LEVI ZWEDEN (9-DAAGSE) Geiranger probeert u zelf een vis aan de haak Volledige dag vrije tijd. Ideaal om deel 27/12/2020 € 2.950 € 2.485 € 2.355 te slaan. Tijdens deze uiterst mooie te nemen aan facultatieve activiteiten Flåm10/01/2021 € 2.655 € 2.190 € 2.060 Voss sneeuwscootersafari legt u 30 à 35km en uw programma te vervolledigen. Bergen 24/01/2021 € 2.705 € 2.240 € 2.110 Oslo af (duur: ca 5u). Tijdens een van de Zo kan u o.a. kiezen voor een sessie Helsinki Stockholm 14/02/2021 € 2.855 € 2.390 € 2.260 RUSLAND avonden geeft uw gids een woordje ice karting, een tocht met fat bikes of u Stavanger BOTNISCHE uitleg over het magische noorderlicht. kan een dagje skiën of langlaufen. GOLF Na deze presentatie gaat u te voet INBEGREPEN • Warme winterkledij van bij start met uw gids op zoek naar een goede FACULTATIEVE EXCURSIE: • Vluchten eerste excursie tot bij vertrek plaats om het noorderlicht te observe- Dagbezoek aan Rovaniemi: wie zijn Met rechtstreekse Asteria• Reisinformatiemap, BTW, ren. Het zien van dit natuurfenomeen Lapland-ervaring compleet wil maken chartervlucht in economy class Bijdrage Vlaamse Solidariteit DENEMARKEN hangt af van veel factoren. kan deelnemen aan de daguitstap (volgens beschikbaarheid), Reisgelden naar Rovaniemi. U bezoekt er de eniVERENIGD inclusief alle vooraf betaalbare DAG 3 O+L+D ge, echte KONINKRIJK kerstman en het leerrijke NIET INBEGREPEN taksen t.w.v. 51 €/ticket gekend LEVI Arktikum Museum. Voor of na de lunch Dublin • Annulatieen/of op 01/06/2020 NEDERLAND Vandaag beleeft u een van de hoog- IERLAND is er wat vrije tijd in het centrum van Berlijn bijstandsverzekering • Overnachtingen zoals Amsterdam tepunten. U wordt naar een nabijge- Rovaniemi (duur: ca 10 uur, min. 8 deel• Persoonlijke uitgaven zoals beschreven in hetDUITSLAND programma: legen huskyboerderij gebracht waar nemers vereist).Londen BELGIË dranken, telefoon... 7 nachten in hotel Hullu u een huskysafari maakt langsheen Brussel POLEN(gerenoveerde kamer • Nachtelijke Poro***+ bossen en heuvels in wondermooie FACULTATIEVE EXCURSIE: sneeuwscootersafari met bad OF standaardkamer winterse landschappen. U rijdt met Nachtelijke sneeuwscootersafari: wie • Transfers en diensten niet met sauna en douche) 2 personen/slede die u afwisselend het wat avontuurlijker Parijs wil, kan faculspecifiek vermeld in programma FRANKRIJK • Maaltijden en snacks zoals in kan besturen. Iedere slede wordt tatief deelnemen aan een nachtelijke programma getrokken door een 6-tal husky’s. U sneeuwscootersafari. Het gevoel van TOESLAGEN & KORTINGEN maakt een tocht van 15km (ca 1u30) rijden is totaal anders dan bij daglicht • Alle vermelde transfers zoals vooraleer u terug aankomt bij de hus- en met wat geluk, ziet u het noorder• Toeslagen en/of kortingen (kind, beschreven in programma kyfarm. De stilte rondom u tijdens de licht tijdens deze tocht. vroegboek…): • Alle vermelde bezoeken zoals tocht is fenomenaal. Na de tocht is er zie www.winterslapland.be en beschreven in programma tijd om foto’s te nemen en krijgt u een DAG 7 O+D gebruik de programmacode • Alle vermelde excursies op heerlijke wildernislunch geserveerd in LEVI - SNOW VILLAGE - LEVI basis van 2 personen per een typische kota (duur: ca 3u30). ’s Vrije dag. OPMERKINGEN scooter of slede indien van Avonds staat een onvergetelijk diner In de namiddag brengt de bus u naar • Min. aantal deelnemers: 16, toepassing op het programma. In een kota geniet Snow Village middenin de natuur tusmax. aantal deelnemers: 25 • Verzekering voor u van een heus Laps buffet met lokale sen de skigebieden van Levi en Ylläs. • De Algemene en Bijzondere sneeuwscootertochten (eigen specialiteiten (korte transfer te voet). U krijgt er een rondleiding en u bewonReisvoorwaarden van Asteria franchise van € 980 in geval dert de ijssculpturen, ice suites, de ice Expeditions voor ‘Lapland’ van ongeval of schade. Het DAG 4 O+L+D chapel, het ice restaurant en natuurlijk zijn van toepassing, net als de eigen risico kan verlaagd LEVI ook de ice bar waar u een welkomstbelangrijke informatie vermeld worden tot € 150 door een ’s Morgens maakt u een begeleide drankje wordt aangeboden. ‘s Avonds in de prijsbijlage. supplement van € 15 /safari/ sneeuwschoenwandeling in de natuur geniet u van een uniek 3-gangendiner bestuurder te betalen (enkel ter rondom Levi. De tocht brengt u langs in het ice restaurant. Transfer naar Levi. plaatse mogelijk)) verharde paden en diepsneeuw. Bij • Diensten van een een deugddoende kop warm bessen- DAG 8 O Nederlandstalige gids/host sap geeft de gids uitleg over hoe de KITTILÄ - BRUSSEL tijdens de inbegrepen excursies natuur en de dieren overleven tijdens Inleveren van de winterkledij en transen uitstappen de koude wintermaanden (duur: ca 2u). fer naar de luchthaven van Kittilä voor de terugvlucht.

FINS LAPLAND

Wildernislodge Avontuur (actief)

STERKE PUNTEN

Tijdens dit goedgevuld programma neemt u o.a. deel aan een lange sneeuwscooter- en

• Rechtstreekse vluchten

huskytocht en een actieve sneeuwschoenwandeling. Daarom is dit programma enkel geschikt

• Actief programma, maar ook focus op

voor kinderen vanaf 12 jaar.

rust- en natuurbeleving • Lange sneeuwscooter- en huskytocht

U verblijft in een gezellige en luxueuze wildernislodge in een van de mooiste streken van Fins

• Actieve sneeuwschoenwandeling

Lapland. Het heuvelachtige en dikbeboste landschap is bedekt met een dikke sneeuwlaag en

• Rendiersledetocht en ijsvissen

nodigt uit tot diverse avonturen in de natuur.

• Overnachting in een gezellige en luxueuze wildernislodge (selectie van

Na een actieve dag kan u ’s avonds genieten van een deugddoende sauna en het

dranken inbegrepen)

buitenbubbelbad. U proeft de typische lokale keuken. Door de afgelegen ligging in de natuur

• Lokale keuken

zit u hier op de eerste rij als het noorderlicht zich voordoet.

• Sauna en bubbelbad • Geschikt voor zowel koppels, vriendengroepen als gezinnen met iets

diner) inbegrepen zijn, waardoor u een duidelijk beeld heeft van de kostprijs van uw Lapland-

oudere kinderen

avontuur.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 36

Het grote pluspunt bij dit programma is dat een selectie van dranken (incl. alcoholische bij het

Gebruik programmacode WLAA

Noordkaap Hammerfest DAG 1 D 20km of iets langer (duur: ca 2u). Na BRUSSEL - KUUSAMO de tocht is er voldoende tijd om foto’s Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kuusamo. Verwelkoming te nemen van de lieve dieren. U kan Lyngen Karasjok en transfer naar de wildernislodge, ook luisteren naar de verhalen van de VESTERÅLEN uniek gelegen in de natuur en aan de huskyherder. Bij terugkomst krijgt u Kilpisjärvi Inari Ivalo oevers van een meer. U verblijft er in alle een deugddoende soeplunch (duur: Evenes Saariselkä Björkliden Muonio comfort en bovendien is de afgelegen ca 4u). Vrije tijd in de namiddag in en LOFOTEN Jukkasjärvi Levi ligging een ideale uitvalsbasis omNOORSE het rond de wildernislodge. Mogelijkheid Kebnekaise ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs noorderlicht waar te nemen als het tot sauna en bubbelbad in de Luosto zich voordoet. Tijdens uw verblijf kan wildernislodge (badkledij verplicht). ’s Jokkmokk Rovaniemi u gratis gebruik maken van sleetjes, Avonds maakt u een korte wandeling Ranua Ruka stepsledes en sneeuwschoenen in naar een nabijgelegen restaurant Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Syöte Kemi de buurtAkureyri van de lodge. waar u een leuke en gezellige avond Mývatn Iedere avond NOORWEGEN kan u gebruik maken van de sauna doorbrengt. Wie wil kan hiervoor een Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani en het bubbelbad op het buitenterras stepslede gebruiken. U geniet er van Thingvellir Gulfoss Kuhmo verplicht).Skafftafell Diner in de lodge, een traditioneel Laps diner (buffet) met Grindavik Keflavik(badkledij Reykjavik Thorsmork Blueincl. Lagoon dranken. diverse specialiteiten (3-gangen incl. Vik Trondheim Stokkseyri VERTREK 19/12/2020 € 1.925 SINGLETOESLAG: € 300 water, koffie/thee en 2 glazen wijn of FINLAND Kristiansund Røros VERTREK 23/12/2020 € 1.975 SINGLETOESLAG: € 300 DAG 2 O+L+D bier). Na het diner wandelt u terug naar Ålesund VERTREK 20/01/2021 € 1.875 SINGLETOESLAG: € 300 RUKA de lodge. ZWEDEN Geiranger VERTREK 08/04/2021 € 1.925 SINGLETOESLAG: € 300 Uw gids wacht u op voor een eerste dag winters avontuur. U wordt OPTIONEEL: Flåm Voss INBEGREPEN • Verzekering voor voorzien van warme thermische kledij Overnachting in een sneeuwiglo of in Bergen Oslo • Vluchten: Rechtstreekse Asteriasneeuwscootertochten (eigen die u kan gebruiken voor de duur van een glazen villa. Helsinki Stockholm chartervlucht (groepstarief) franchise van €RUSLAND 1.000 in geval uw verblijf in de lodge. De uitrusting Stavanger in economy class (volgensBOTNISCHE van ongeval of schade, het bestaat uit een thermische overall, DAG 4 O+L+D GOLF beschikbaarheid, inclusief alle eigen risico kan verlaagd warme winterschoenen, sokken, een RUKA vooraf betaalbare taksen t.w.v. worden tot € 150 door een muts, handschoenen en een helm De sneeuwscooters staan klaar voor € 51 /ticket gekend op supplement van € 25 /safari/ voor de sneeuwscootertochten. een langere sneeuwscootersafari 01/06/2020 OF Met Finnair bestuurder te betalen (enkel ter Na een korte les vertrekt u op een (2 pers/scooter). U rijdt naar een DENEMARKEN in economy class (volgens plaatse mogelijk) sneeuwscootersafari (2 pers/scooter) rendierboerderij, waar u kennismaakt beschikbaarheid), inclusief alle • Vrij gebruik van sleetjes, van ongeveer 30km langsheen de met deze typische VERENIGDLapland-bewoner. vooraf betaalbare taksen t.w.v. stepsledes, sneeuwschoenen besneeuwde bossen en de vele U kan ze KONINKRIJK voederen en u maakt een € 155,62 /ticket gekend op en een aantal langlaufski’s voor bevroren meren rondom Ruka. Tijdens Dublin korte tocht per rendierslede. Nadien NEDERLAND 01/06/2020. gebruik in de buurt van de lodge deze excursie kan u de prachtige IERLAND kan u genieten van een kop koffie en Berlijn Amsterdam • 4 nachten in een luxe • Warme winterkledij van bij start landschappen ten volle bewonderen. een heerlijke wildernislunch in een wildernislodge (opDUITSLAND basis eerste activiteit tot bij vertrek Op een van de bevroren meren stopt typische kota. Londen Vervolgens terug naar BELGIË van 2-persoonskamers) • Nederlandstalige reisbegeleider u, leert de gids u de technieken van de lodge waar u in de loop van de Brussel POLEN (handdoeken, bed- en badlinnen • Reisinformatiemapje, BTW, het ijsvissen en hoe u een gat in het ijs namiddag aankomt. Tijdens deze tocht + eindschoonmaak inbegrepen, Bijdrage Vlaamse Solidariteit maakt. Vervolgens kan u zelf proberen wordt 50km afgelegd (duur: 5 à 6u). Parijs extra wissel of schoonmaak mits Reisgelden om een zalmforel of andere vis aan de U wordt naar het gezellige skidorpje supplement) (lodge wordt enkel haak te slaan. Bij een kampvuur geniet Ruka gebracht. Vrije tijd. FRANKRIJK In Ruka vindt bezet door NL-talige AsteriaNIET INBEGREPEN u van een heerlijke soeplunch met u een aantal leuke winkeltjes terug. klanten) • Annulatie- en/of koffie of thee (duur: ca 5u). Vervolgens De skiliefhebber kan hier skiën in een • Gebruik van badjas en slippers bijstandsverzekering maakt u een aangename en actieve van de beste en leukste skigebieden tijdens het verblijf • Persoonlijke uitgaven zoals sneeuwschoenwandeling van ca 4km van Finland (facultatief). Transfer naar • Water/sap/koffie/thee dranken, telefoon... in de prachtige omgeving van de de lodge in de loop van de namiddag inbegrepen tijdens de lunches • Excursies, transfers en diensten heuvel van Pyhävaara. Onderweg staat of avond. Mogelijkheid tot sauna en • Aperitief, water, frisdrank, wijn niet specifiek vermeld in u versteld van de prachtige uitzichten bubbelbad in de lodge (badkledij en bier (max. 3 glazen/pers.) programma (duur: ca 2u30). Mogelijkheid tot sauna verplicht). Afscheidsdiner (3-gangen) inbegrepen tijdens de diners in en bubbelbad in de lodge (badkledij in de lodge. de wildernislodge TOESLAGEN & KORTINGEN verplicht). • Alle vermelde transfers zoals • Toeslagen en/of kortingen (kind, TIPS: beschreven in programma vroegboek…): DAG 3 O+L+D U kan uw programma vervolledigen • Alle vermelde excursies zoals zie www.winterslapland.be en RUKA met facultatieve activiteiten zoals ice beschreven in programma op gebruik de programmacode Na het ontbijt vertrekt u naar een karting, rivierdrijven, een tocht met basis van 2 pers./scooter of nabijgelegen huskyboerderij. Bij buggy's… slede indien van toepassing OPMERKINGEN aankomst staan de honden al vol • Alle vermelde excursies en • Min. aantal deelnemers: 10, ongeduld te blaffen. Na een korte DAG 5 O transfers gaan door in een max. aantal deelnemers: 22 les kan de huskysafari starten. U KUUSAMO - BRUSSEL gesloten Nederlandstalige • De Algemene en Bijzondere rijdt met 2 personen per slede die u Transfer naar de luchthaven van Asteria-groep (geen Reisvoorwaarden van Asteria afwisselend kan besturen. Eenmaal Kuusamo voor de terugvlucht. internationaal gezelschap) Expeditions voor ‘Lapland’ vertrokken, geniet u van een hemelse • Diensten van een lokale zijn van toepassing, net als de stilte rondom u. U hoort enkel het Engelstalige gids tijdens de belangrijke informatie vermeld in knarsen van de slede in de sneeuw. U excursies de prijsbijlage. maakt een mooie en lange tocht van

FINS LAPLAND

Wildernislodge Avonturenweek (actief)

STERKE PUNTEN

Een gezellige lodge vormt de basis voor een unieke Lapland-ervaring. De streek van Ruka

• Rechtstreekse vluchten

behoort ongetwijfeld tot de mooiste van Fins Lapland door de combinatie van heuvelachtige

landschappen en dikbeboste gebieden. Tijdens dit actieve weekprogramma gaan alle

rust- en natuurbeleving

activiteiten door in een kleine Nederlandstalige groep. Op het programma staan o.a. meerdere

• Lange sneeuwscooter- en huskytocht

sneeuwscootertochten, een lange huskysafari, een actieve sneeuwschoenwandeling, een

rendiersledetocht, ijsvissen en nog veel meer. Daarom is dit programma enkel geschikt voor

kinderen vanaf 12 jaar.

• Gebruik van sneeuwschoenen, langlaufski’s en sleetjes • Overnachting in een gezellige en

U verblijft in een luxueuze lodge, mooi gelegen aan de oevers van een meer. Iedere kamer beschikt over een eigen badkamer. Iedere avond kan u genieten van de deugddoende sauna

luxueuze wildernislodge (selectie van

en het bubbelbad. U geniet er van de typische lokale keuken en u zit er op de eerste rij indien

dranken inbegrepen)

het noorderlicht zich voordoet. Voor de vrije dagen biedt het nabijgelegen skidorpje Ruka

• Lokale keuken (vol pension)

uitstekende ski- en langlaufmogelijkheden. Het grote pluspunt bij dit programma is dat een

• Sauna en bubbelbad

selectie van dranken (incl. alcoholische bij het diner) inbegrepen zijn waardoor u een duidelijk

• Kleine Nederlandstalige groep

beeld heeft van de kostprijs van uw Lapland-avontuur.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 38

Gebruik programmacode WLWA

WILDERNISLODGE AVONTURENWEEK Tijdens de krokusvakantie (vertrek 14/02) bestaat ook een minder actieve versie van dit programma. Deze variant met iets kortere activiteiten is geschikt voor iedereen, ook voor kinderen. Tijdens dit programma wordt een bezoek gebracht aan Santa Claus Village en het Ranua Wildlife Park. Ontdek dit programma op www.asteraexpeditions.be met de programmacode WLWF.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 D kan de huskysafari beginnen. U rijdt BRUSSEL - KUUSAMO met 2 personen per slede die u Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kuusamo. Transfer naar de afwisselend kan besturen. Eenmaal Lyngen Karasjok lodge, in de natuur en aan de oevers vertrokken, geniet u van een hemelse VESTERÅLEN van een meer gelegen. U verblijft er in stilte. U hoort enkel het knarsen van Kilpisjärvi Inari Ivalo alle comfort. Bovendien is de afgelegen de slede in de sneeuw. U maakt een Evenes Saariselkä Björkliden Muonio ligging een ideale uitvalsbasis om het lange tocht van 20km of iets langer LOFOTEN Jukkasjärvi Levi noorderlicht waar te nemen alsNOORSE het (ca.ZEE 2u). Bij terugkomst krijgt u een Kebnekaise Kittilä Bodø Kiruna Ylläs zich voordoet. Tijdens uw verblijf kan deugddoende soeplunch (duur: ca. Luosto u gratis gebruik maken van sleetjes, 4u). Jokkmokk Rovaniemi stepsledes, sneeuwschoenen en een Ranua Ruka aantal langlaufski’s in de buurt van de Wat vrije tijd in de namiddag in en Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Syöte Kemi lodge. Akureyri rond de lodge. Mogelijkheid tot sauna Mývatn NOORWEGEN en bubbelbad in de lodge (badkledij Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani Bij aankomst verplicht). Thingvellir ontvangt u uw thermische Gulfoss Kuhmo u behouden tot Grindavik die u kan Keflavikwinterkledij Skafftafell Thorsmork Blueop Lagoon hetReykjavik einde van het programma. DAG 5 O+L+D Vik Trondheim Stokkseyri VERTREK 27/12/2020 € 2.450 SINGLETOESLAG: € 518 RUKA FINLAND Kristiansund Røros VERTREK 24/01/2021 € 2.250 SINGLETOESLAG: € 518 Iedere avond kan u gebruik maken U vertrekt op een lange sneeuwÅlesund VERTREK 31/01/2021 € 2.275 SINGLETOESLAG: € 518 van de sauna en het bubbelbad op het scootersafari (2 pers/scooter) naar ZWEDEN Geiranger VERTREK 07/02/2021 € 2.250 SINGLETOESLAG: € 518 buitenterras (badkledij verplicht). een lokale rendierboerderij waar u kennismaakt met deze typische Flåm Voss INBEGREPEN geval van ongeval of schade, DAG 2 O+L+D Lapland-bewoner. U kan de rendieren Bergen Oslo • Rechtstreekse Asteriade franchise kan ter plaatse RUKA voederen en u maakt er een korte Helsinki Stockholm chartervlucht in economy verlaagd worden mits betaling RUSLAND Na een korte instructie vertrekt u tocht per rendierslede. Nadien krijgt Stavanger BOTNISCHE class (groepstarief), inclusief van een extra verzekering t.w.v. op sneeuwscootersafari (2 pers/ u een kop koffie en een heerlijke alle vooraf betaalbare taksenGOLF € 25 /bestuurder) scooter) van ongeveer 30km langs wildernislunch in een typische kota. t.w.v. € 51 /ticket gekend op • Vrij gebruik van de besneeuwde bossen en de vele 01/06/2020. sleetjes, stepsledes en bevroren meren rondom Ruka. Op Vervolgens terug naar de lodge waar u • 7 nachten in een gezellige sneeuwschoenen voor gebruik een van de bevroren meren stopt u, in de namiddag aankomt. Tijdens deze DENEMARKEN lodge (op basis van in de buurt van de lodge leert de gids u de technieken van het tocht legt u zo’n 50km af (duur: ca 5 2-persoonskamers) • Warme winterkledij van bij start ijsvissen en hoe u een gat in het ijs kan à 6u). VERENIGD KONINKRIJK (handdoeken, bed- en eerste activiteit tot bij vertrek maken. badlinnen + eindschoonmaak • Nederlandstalige reisbegeleider Traditioneel Laps diner (buffet) met Dublin NEDERLAND inbegrepen, extra wissel of vanaf 16 deelnemers Bij een open kampvuur geniet u ook IERLAND specialiteiten in een nabijgelegen Berlijn Amsterdam schoonmaak mits supplement) • Reisinformatiemapje, BTW, nog van een heerlijke soeplunch met restaurant (3-gangen incl. water, koffie/ DUITSLAND (lodge wordt enkel bezet door Bijdrage Vlaamse Solidariteit koffie of thee (duur: ca 5u). thee en 2 glazen wijn of bier). Transfer Londen BELGIË Nederlandstalige AsteriaReisgelden te voet of per stepslede. Brussel POLEN klanten) DAG 3 O+L+D • Gebruik van badjas en slippers NIET INBEGREPEN RUKA DAG 6 O+L+D Parijs tijdens het verblijf • Annulatie- en/of ’s Morgens maakt u een aangename RUKA • Water, sap, koffie/thee bijstandsverzekering en actieve sneeuwschoenwandeling Vrije dag. Ideaal als u FRANKRIJK wil skiën of inbegrepen tijdens de lunches • Persoonlijke uitgaven zoals van ca 4km in de prachtige omgeving tochten wil doen met sneeuwschoenen • Aperitief, water, frisdrank, wijn dranken, telefoon... van de heuvel van Pyhävaara. of langlaufski’s. U kan uw programma en bier (max. 3 glazen/pers.) • Excursies, transfers en diensten Onderweg staat u versteld van de ook vervolledigen met een aantal inbegrepen tijdens de diners in niet specifiek vermeld in uitzichten rondom u. Koffie/thee en facultatieve activiteiten zoals ice de wildernislodge programma een picknick-lunch zijn voorzien (duur: karting, een tocht met buggy's, een • Maaltijden en snacks zoals in ca 3,5u). nachtelijke sneeuwscootersafari, rivierdrijven en nog veel meer. programma TOESLAGEN & KORTINGEN In de namiddag wordt u naar het • Alle vermelde transfers zoals • Toeslagen en/of kortingen gezellige skidorpje Ruka gebracht DAG 7 O+L+D beschreven in programma (kind, vroegboek…): waar u wat vrije tijd heeft. In Ruka vindt RUKA • Alle vermelde excursies zoals zie www.winterslapland.be en u een aantal leuke winkeltjes. Vrije dag en afscheidsdiner in de beschreven in programma op gebruik de programmacode lodge. basis van 2 pers./scooter of Gezellig diner in een kota. U geniet er slede indien van toepassing OPMERKINGEN van een heerlijk 3-gangendiner waarbij DAG 8 O • Alle vermelde excursies en • Min. aantal deelnemers: 10, het hoofdgerecht (zalm) zachtjes en KUUSAMO - RUKA transfers gaan door in een max. aantal deelnemers: 22 op een traditionele manier wordt Inleveren van de thermische kledij. gesloten Nederlandstalige • De Algemene en Bijzondere opgewarmd bij een open haardvuur. U Transfer naar de luchthaven van Asteria-groep (geen Reisvoorwaarden van Asteria proefde uw zalm nog nooit zo lekker. Kuusamo voor de terugvlucht. internationaal gezelschap) Expeditions voor ‘Lapland’ • Diensten van een lokale zijn van toepassing, net als de DAG 4 O+L+D Engelstalige gids tijdens de belangrijke informatie vermeld RUKA excursies in de prijsbijlage. Na het ontbijt vertrekt u naar een • Verzekering voor huskyboerderij. De honden blaffen vol sneeuwscootertochten (eigen ongeduld en na een korte instructie franchise van € 1.000 in

FINS LAPLAND Ultiem Lapland

STERKE PUNTEN

Zin in een ‘ultieme’ beleving van Lapland? Dan is dit programma beslist iets voor u!

• Rechtstreekse vluchten • Afwisselend en compleet programma

U neemt deel aan langere husky- en sneeuwscootertochten, ideaal voor als u het graag wat

actiever heeft. Verder beleeft u een mooie dag in de natuur met diverse activiteiten zoals

• Rendiersledetocht,

sneeuwschoenwandelen, ijsvissen en een rendiersledetocht. De basis van dit programma

sneeuwschoenwandelen, ijsvissen … • Excursies in kleine groep

blijft onveranderd: een uniek verblijf in een gezellige wildernislodge, gecombineerd met alle typische activiteiten en als hoogtepunt een diner en overnachting in Snow Village.

• Overnachting in Snow Village met o.a. een diner in het ice restaurant

De wildernislodge bestaat uit een aantal comfortabele chalets die middenin de natuur en aan

• Overnachting in een gezellige

een meer gelegen zijn. De afgelegen ligging is uitermate geschikt om het noorderlicht waar te

wildernislodge, inclusief selectie van

nemen. U kan er genieten van een sauna en een hot tub aan de rand van het meer. U maakt

dranken

er kennis met de heerlijke lokale keuken. Een groot pluspunt bij dit programma is dat de een

• Lokale keuken

selectie van dranken in de wildernislodge inbegrepen is.

• Sauna en hot tub • Kleine Nederlandstalige groep • Thermische winterkledij inbegrepen

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 40

Gebruik programmacode ULTI

ULTIEM LAPLAND WEEKENDBREAK (4 dagen) Op een aantal data is een variant van dit programma ook mogelijk van donderdag tot zondag. U neemt dan deel aan een programma met dezelfde inhoud, maar aan een scherpe prijs. Dankzij de rechtstreekse vluchten brengt u een maximum aan tijd door ter plaatse. Ontdek deze variant op www. asteriaexpeditions.be met de programmacode ULWB.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 L+D sis om het noorderlicht waar te nemen BRUSSEL - KITTILÄ als het zich voordoet. Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kittilä. Aankomst in de loop Lyngen Karasjok van de voormiddag. Lunch en vervol- Iedere avond van uw verblijf kan u geVESTERÅLEN gens wordt u voorzien van thermi- nieten van een typisch Finse en houtKilpisjärvi Inari Ivalo sche kledij die u kan gebruiken voor gestookte sauna (badkledij verplicht). Evenes Saariselkä Björkliden Muonio de duur van uw verblijf. De uitrusting Ondertussen wordt er voor de groep LOFOTEN Jukkasjärvi Levi bestaat uit een thermisch pak, warme eenZEE heerlijk diner bereid (3-gangen + Kebnekaise NOORSE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs winterschoenen, sokken, een muts, koffie/thee). De tafeldranken (water, Luosto handschoenen en een helm voor de frisdrank, wijn en bier) zijn inbegrepen. Jokkmokk Rovaniemi sneeuwscootertochten. Hierna wordt Ranua Ruka u naar Snow Village gebracht, gelegen Tijdens 1 van de avonden geeft uw Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi middenin de natuurMývatn tussen de skige- gastheer of -vrouw een woordje uitNOORWEGEN bieden van Levi en Ylläs. leg over het magische noorderlicht. Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani Na deze presentatie zal u het ‘hoe’ en Thingvellir Gulfoss Kuhmo rondleiding Skafftafell met o.a. slaapin- het ‘wat’ van dit bijzondere natuurfenoKeflavikKorte Grindavik Thorsmork Bluestructies Lagoon Reykjavik en vrije tijd bij aankomst, gemeen beter begrijpen. Vik Trondheim Stokkseyri VERTREK 31/01/2021 € 2.275 SINGLETOESLAG: € 195 volgd door een welkomstdrankje in de FINLAND Kristiansund Røros ice bar en een uniek 3-gangendiner in DAG 3 O+L+D VERTREK 14/02/2021 € 2.375 SINGLETOESLAG: € 195 Ålesund het ice restaurant. LAKE LODGE VERTREK 28/02/2021 € 2.250 SINGLETOESLAG: € 195 ZWEDEN Geiranger Deze dag staat in het teken van het Overnachting in een ice suite. U slaapt genieten van de natuur en de enorme Flåm Voss INBEGREPEN • Warme winterkledij van bij in warme en comfortabele slaapzak- stilte. Op het nabijgelegen meer kunt Bergen • Vluchten aankomst tot bij vertrek Oslo ken waarbij u zeker geen kou vat. Een u samen met de gids ijsvissen. Hierbij Helsinki Met rechtstreekseStockholm Asteria• 1 dag vrij gebruik van RUSLAND unieke ervaring! Door het iglo-effect worden de vistechnieken tijdens de chartervlucht in economyBOTNISCHE class sneeuwschoenen tijdens het Stavanger blijft de binnentemperatuur altijd con- wintermaanden getoond en hoe u een (volgens beschikbaarheid), GOLF verblijf in de chalet stant met slechts enkele graden onder gat in het ijs maakt. Nadien probeert u inclusief alle vooraf betaalbare • Nederlandstalige reisbegeleider nul terwijl het ’s nachts heel hard kan zelf een vis aan de haak te slaan. taksen t.w.v. € 51 /ticket gekend vanaf 16 deelnemers vriezen. Voor wie echt koud zou krijop 01/06/2020 • Reisinformatiemapje, BTW, gen in de loop van de nacht is altijd Hierna doet u een aangename en DENEMARKEN • Overnachtingen zoals Bijdrage Vlaamse Solidariteit een warme ruimte beschikbaar met rustige sneeuwschoenwandeling naar beschreven in het programma: Reisgelden enkele bedden waar u kan slapen. een nabijgelegen VERENIGD rendierboerderij, 1 nacht in Snow Village (ice waar u eenKONINKRIJK typische soeplunch benut. suite bezet door 2 pers.) NIET INBEGREPEN DAG 2 O+L+D Dublin U krijgt een woordje uitleg over de 3 nachten in een • Annulatie- en/of IERLAND SNOW VILLAGE - LAKE LODGE rendieren en het leven op zo’nNEDERLAND boerBerlijn wildernischalet (op basis van bijstandsverzekering Amsterdam Wake up in uw ice suite met deugd- derij. Natuurlijk maakt u een kort ritje 2-persoonskamers, badkamer • Persoonlijke uitgaven zoals DUITSLAND doend warm bessensap. Ontbijt in met een rendierslede. Londen BELGIË met douche en wc per dranken, telefoon… het warme restaurant, waarna u uw Brussel POLEN incl. sauna (3x) en 2 kamers), • Excursies, transfers en diensten diploma voor het doorbrengen van de Naarmate de avond valt, worden de hot tub (2x) niet specifiek vermeld in nacht in een iglokamer, ontvangt. sauna en hot tub klaargemaakt en kan • Maaltijden en snacks zoals programma Parijs iedereen nog wat nagenieten van de beschreven in het programma FRANKRIJK Uw gids wacht u op voor een eerste belevenissen van de dag (badkledij • Water, sap, kofffie/thee TOESLAGEN & KORTINGEN dag winters avontuur. De bus brengt verplicht). inbegrepen tijdens de lunches • Toeslagen en/of kortingen (kind, u naar een lokale huskyboerderij. De • Aperitief, water, frisdrank, vroegboek…): huskyherder zal u uitleggen hoe u DAG 4 O+L+D wijn en bier (3 glazen/pers.) zie www.winterslapland.be en een slede bestuurt en het avontuur LAKE LODGE inbegrepen tijdens de diners in gebruik de programmacode kan starten. 1 volwassene bestuurt de Na een instructie vertrekt u op een de wilderneslodge slede waarin 1 à 2 personen zitten. U lange sneeuwscootersafari (2 pers./ • Alle vermelde transfers zoals OPMERKINGEN maakt een lange tocht van ca 15km (ca scooter) in de wondermooie Lapse beschreven in programma • Min. aantal deelnemers: 12, 1u30). Bij terugkomst krijgt u een wil- natuur. Er wordt gereden naar diverse • Alle vermelde excursies zoals max. aantal deelnemers: 18 dernislunch in een kota. locaties met af en toe haltes. Zo rijdt u beschreven in programma op • De Algemene en Bijzondere o.m. naar de top van een van de vele basis van 2 pers./scooter of Reisvoorwaarden van Asteria Hierna brengt een bustransfer u naar heuvels in deze regio. Bij helder weer slede indien van toepassing Expeditions voor ‘Lapland’ een uiterst gezellige wildernislodge heeft u prachtige vergezichten. Wil• Diensten van een lokale zijn van toepassing, net als de waar u de komende dagen kennis- dernislunch onderweg in een chalet of Engelstalige gids tijdens de belangrijke informatie vermeld maakt met de rust en de pracht van de kota (duur: 6u). excursies in de prijsbijlage. Lapse natuur. Deze lodge telt een aan• Verzekering voor tal wildernischalets waarin overnacht Sauna en hot tub (badkledij verplicht). sneeuwscootertochten (eigen wordt. De saunahut aan de oevers van franchise van € 980 in geval het meer, is recentelijk gerenoveerd. DAG 5 O van ongeval of schade, het Dit verblijf in een comfortabele en ge- KITTILÄ - BRUSSEL eigen risico kan verlaagd zellige lodge is een ideale gelegen- Inleveren van de thermische kledij. worden tot € 150 door een heid om tot uzelf te komen in een oase Transfer naar de luchthaven voor de supplement van € 15 /safari van rust. Bovendien is de noordelijke terugvlucht. of dag /bestuurder te betalen ligging en de afgelegen locatie, ver (enkel ter plaatse mogelijk)) weg van alle kunstlicht, een ideale ba-

FINS LAPLAND Lake Lodge Shortbreak

STERKE PUNTEN

Een uniek verblijf in een gezellige wildernislodge staat garant voor een onvergetelijke

• Rechtstreekse vluchten

Lapland-ervaring. De wildernislodge is door z’n afgelegen ligging uitermate geschikt om het

• Afwisselend en compleet programma

noorderlicht waar te nemen. U kan er genieten van een sauna en een hot tub aan de rand van

het meer en u maakt er kennis met de heerlijke lokale keuken.

• Rendiersledetocht, ijsvissen,

De wildernislodge telt slechts een 8-tal kamers die bovendien enkel door klanten van Asteria

sneeuwschoenwandelen…

Expeditions worden bezet. Hierdoor zijn onze excursiegroepjes uiterst klein en ervaart u

• Excursies gaan door in een kleine groep

een enorme meerwaarde. Dit programma is ideaal om even te ontvluchten en ten volle te

• Overnachting in een typische en

genieten van de natuur en al het moois wat Lapland u te bieden heeft.

gezellige wildernislodge (selectie van

dranken inbegrepen)

actiever heeft. Verder beleeft u nog een mooie dag in de natuur met diverse activiteiten zoals

• Bezoek aan Snow Village met o.a. diner in het ice restaurant

sneeuwschoenwandelen, ijsvissen en een rendiersledetocht op het programma. Als absoluut hoogtepunt ontdekt u ook de magie van sneeuw en ijs in Snow Village met o.a. een diner

• Lokale keuken

in het ice restaurant. Een groot pluspunt bij dit programma is de inbegrepen selectie van

• Sauna en hot tub

dranken in de wildernislodge.

• Kleine Nederlandstalige groep • Thermische winterkledij inbegrepen

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 42

Gebruik programmacode LLSB

LAKE LODGE WEEKENDBREAK Op een aantal data is een variant van dit programma ook mogelijk van donderdag tot zondag. U neemt dan deel aan een programma met dezelfde inhoud, maar aan een scherpe prijs. Dankzij de rechtstreekse vluchten brengt u een maximum aan tijd door ter plaatse. Ontdek deze variant op www. asteriaexpeditions.be met de programmacode LLWB.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 L+D DAG 3 O+L+D BRUSSEL - KITTILÄ LAKE LODGE Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kittilä. U wordt voorzien Vandaag staat de dag in het teken van Lyngen Karasjok van warme thermische kledij die u kan het ‘genieten’ van de natuur en de VESTERÅLEN gebruiken voor de duur van uw verblijf. immense stilte rondom u. Op het naKilpisjärvi Inari Ivalo De uitrusting bestaat uit een thermisch bijgelegen meer kunt u samen met de Evenes Saariselkä Björkliden Muonio pak, warme winterschoenen, sokken, gids ijsvissen. De technieken voor het LOFOTEN Jukkasjärvi Levi muts, handschoenen en een helm vissen Kebnekaise NOORSE ZEEtijdens de wintermaanden worKittilä Bodø Kiruna Ylläs voor de sneeuwscootertochten. Hier- den u getoond en hoe een gat in het Luosto na wordt u met een bustransfer naar ijs gemaakt wordt. Nadien probeert u Jokkmokk Rovaniemi een uiterst gezellige wildernislodge zelf een vis aan de haak te slaan. Ranua Ruka gebracht Dalvik waar u de komende dagen Boden Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri met de rust en de pracht Syöte Kemi kennismaakt Hierna maakt u een aangename en Mývatn NOORWEGEN van de Lapse natuur. Deze wildernis- rustige sneeuwschoenwandeling Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani lodge telt een aantal chalets waarin naar een nabijgelegen rendierboerThingvellir Gulfoss Kuhmo wordt. De hoofdchalet is de derij waar u geniet van een typische Grindavik Keflavikovernacht Skafftafell Thorsmork Bluecentrale Lagoon Reykjavik plaats waar ook de keuken en soeplunch. U krijgt er een woordje uitVik Trondheim Stokkseyri de gezellige eetruimte is voorzien. De leg over de rendieren en het leven op VERTREK 07/02/2021 EN 21/02/2021 € 2.345FINLAND SINGLETOESLAG: € 260 Kristiansund Røros saunahut ligt aan de oevers van het zo’n boerderij. Natuurlijk maakt u ook Ålesund INBEGREPEN sneeuwschoenen tijdens het meer. Dit verblijf in een gezellige lodge een kort ritje op een rendierslede. ZWEDEN Geiranger is een ideale gelegenheid om eens tot • Vluchten verblijf in de chalet uzelf te komen in een oase van rust. ’s Avonds: een deugddoende sauna Flåm Met rechtstreekse Asteria• Nederlandstalige reisbegeleider Voss en hot tub (badkledij verplicht). Bergen chartervlucht in economy class vanaf 16 deelnemers Oslo Iedere avond kan u genieten van een (volgens beschikbaarheid), • BTW, Bijdrage Vlaamse Helsinki Stockholm RUSLAND typisch Finse en hout-gestookte sauna DAG 4 O+L+D inclusief alle vooraf betaalbare Solidariteit Reisgelden Stavanger BOTNISCHE (badkledij verplicht). Op de eerste dag LAKE LODGE taksen t.w.v. € 51 /ticket gekend GOLF van uw verblijf kan u ook genieten van Vrije voormiddag. In de namiddag op 01/06/2020 NIET INBEGREPEN een hot tub op het buitenterras. Ho- brengt de bus u naar een lokale hus• Overnachtingen zoals • Annulatie- en/of pelijk kan u genieten van een sterren- kyboerderij. De huskyherder legt u beschreven in het programma: bijstandsverzekering hemel en maakt ook het noorderlicht goed uit hoe u een slede bestuurt en DENEMARKEN 4 nachten in een • Persoonlijke uitgaven zoals z’n opwachting. Ondertussen wordt het avontuur start. U rijdt met 2 pers/ wildernischalet (op basis van dranken, telefoon... er voor de ganse groep een heerlijk slede die uVERENIGD afwisselend kan besturen. 2-persoonskamers, badkamer • Facultatieve excursies en KONINKRIJK diner bereid (3-gangen + koffie/thee). De lunch wordt ofwel in de lodge of op met douche en wc per diensten niet specifiek vermeld Tijdens het diner in de lodge zijn tafel- Dublin de huskyboerderij voorzien. in programma NEDERLAND 2 kamers), incl. sauna (3x) en dranken (water, frisdrank, wijn en bier) IERLAND Berlijn hot tub (3x) Amsterdam inbegrepen. Na het bezoek aan de huskyboerderij • Water, sap, koffie/thee TOESLAGEN & KORTINGEN DUITSLAND wordt u naar Snow Londen Village, middenin BELGIË inbegrepen tijdens de lunches • Toeslagen en/of kortingen DAG 2 O+L+D de natuur tussen de skigebieden van Brussel POLEN • Aperitief, water, frisdrank, (kind, vroegboek…): LAKE LODGE Levi en Ylläs, gebracht. Snow Village is wijn en bier (3 glazen/pers.) zie www.winterslapland.be en Uw gids wacht u op voor een eerste een sfeervolle sneeuw- en ijsconstrucParijs inbegrepen tijdens de diners in gebruik de programmacode dag winters avontuur. Na een kor- tie die ieder jaar opnieuw gebouwd de wilderneslodge te instructie vertrekt u op een lange en gesculpteerd wordt FRANKRIJK en die over sneeuwscootersafari (2 pers/scooter) alle nodige hotelfaciliteiten beschikt. • Maaltijden en snacks zoals in OPMERKINGEN in de wondermooie Lapse natuur. On- Vooral de ice bar, het ice restaurant en programma • Min. aantal deelnemers: 12, derweg krijgt u een wildernislunch in de verschillende sfeervol verlichte ijs• Alle vermelde transfers zoals max. aantal deelnemers: 18 een gezellige chalet of kota (duur: 6u). sculpturen zijn het bezichtigen waard. beschreven in programma • De Algemene en Bijzondere • Alle vermelde excursies zoals Reisvoorwaarden van Asteria Naarmate de avond valt, worden de Korte rondleiding bij aankomst, gebeschreven in programma op Expeditions voor ‘Lapland’ sauna en de hot tub opnieuw opge- volgd door een welkomstdrankje in de basis van 2 pers./scooter of zijn van toepassing, net als de warmd en kan iedereen nog wat na- ice bar en een uniek 3-gangendiner slede indien van toepassing belangrijke informatie vermeld genieten van de belevenissen van in het koude restaurant. Na het diner • Diensten van een lokale in de prijsbijlage. de dag (badkledij verplicht). Tijdens heeft u nog wat vrije tijd om alle ice suiEngelstalige gids tijdens de 1 van de avonden geeft uw gastheer tes te bezichtigen en te fotograferen excursies of -vrouw een woordje uitleg over het alvorens terug te rijden naar de lodge. • Verzekering voor magische noorderlicht. Na deze presneeuwscootertochten (eigen sentatie zal u het ‘hoe’ en het ‘wat’ DAG 5 O franchise van € 980 in geval van dit bijzondere schouwspel beter KITTILÄ - BRUSSEL van ongeval of schade, het begrijpen. De wildernislodge ligt ver Transfer naar de luchthaven van Kittilä eigen risico kan verlaagd weg van alle kunstlicht en is daarom voor de rechtstreekse terugvlucht. worden tot € 150 door een een uitstekende locatie om vanaf het supplement van € 15 /safari meer het noorderlicht waar te nemen. of dag /bestuurder te betalen Het noorderlicht is echter een natuur(enkel ter plaatse mogelijk)) fenomeen, het al dan niet zien hangt • Warme winterkledij van bij af van veel factoren. Niettemin wordt vanaf deze locatie het noorderlicht aankomst tot bij vertrek heel regelmatig waargenomen. • 1 dag vrij gebruik van

FINS LAPLAND Lapland Shortbreak

STERKE PUNTEN

Tijdens deze korte, maar goedgevulde shortbreak beleeft u het beste wat Fins Lapland te

• Overnachting in een hotelkamer,

bieden heeft. Uw logies is uniek gelegen bovenop een kleine skiheuvel waar u kan genieten

gezellige chalet met haard en sauna of

van prachtige uitzichten op de omgeving.

een suite met eigen bubbelbad • Unieke ligging en uitzicht bovenop een heuvel • Uiterst interessant en afwisselend excursiepakket inbegrepen • Natuur- en rustbeleving

Tijdens dit programma komen alle typische activiteiten aan bod zoals een sneeuwscooter- en huskytocht en nog veel meer. In het Ranua Wildlife Park maakt u kennis met alle dieren die in Lapland en wijde omgeving leven. In het Arktikum Museum komt u alles te weten over de geschiedenis van deze streek, de Sámi en het noorderlicht. Bij aankomst heet de kerstman u persoonlijk welkom in het magische Lapland.

• Bezoek aan Ranua Wildlife Park, Arktikum Museum en de enige echte

Facultatief kan u langlaufmateriaal of fat bikes huren. Het nabijgelegen Syöte Nationaal Park

kerstman in Santa Claus Village

omvat een uitgebreid netwerk van bewegwijzerde routes die u gemakkelijk zelf kan ontdekken.

• Vol pension (4x ontbijt, 4x lunch en 4x diner) • Geschikt voor elk type reiziger

Beneden de skiheuvel kan u langlaufmateriaal of fat bikes huren voor 1 of meerdere dagen aan een voordeeltarief. Bij het ophalen van de fat bike ontvangt u ook nog een korte uitleg en plannetje van de mogelijke routes die u kan volgen.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 44

Gebruik programmacode SHOR

Na een onvergetelijke en goedgevulde 5-daagse reist u ongetwijfeld met heel wat leuke herinneringen huiswaarts.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 L+D rendierboerderij waar u kennismaakt BRUSSEL - ROVANIEMI met het leven van een rendierherder. Alta Kirkenes Tromsø Vertrek naar Rovaniemi. Aankomst kort U doet een rit (ca 1.5 à 2km) per renLyngen Karasjok na de middag in de hoofdstad van Fins dierslede. Na afloop is een wildernisVESTERÅLEN Lapland. U brengt een kort bezoek aan lunch voorzien in een kota waarna u Kilpisjärvi Inari Ivalo Santa Claus Village, de woonplaats met de sneeuwscooter terugrijdt. Evenes Saariselkä Björkliden Muonio van de enige echte kerstman die u LOFOTEN Jukkasjärvi Levi welkom heet. U vindt hier het officiële Aankomst kort na de middag en vrije Kebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs postkantoor en souvenirwinkeltjes. tijd om gebruik te maken van de hotelLuosto faciliteiten. Wie wil, kan skiën, langlauJokkmokk Rovaniemi Lunch voorzien, gevolgd door een fen of fat bikes huren. U kan er ook met Ranua Ruka boeiendeDalvik introductie tot Lapland. Wie sleetjes glijden. Onze gids helpt voor Boden Húsavik Kuusamo Luleá Akureyrihoudt of graag iets leert Syöte Kemi van cultuur een vlot verloop. Mývatn NOORWEGEN over de Sámi en hun leven van vroeSnaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani ger Thingvellir tot nu, moet beslist het Arktikum DAG 4 O+L+D Gulfoss Kuhmo SYÖTE NATIONAAL PARK Grindavik Keflavikbezoeken. Skafftafell Thorsmork Blue Lagoon Reykjavik Transfer naar een huskyboerderij waar Vik Trondheim Stokkseyri VERTREK HOTELKAMER CHALET Hierna rijdt de bus naar het hotel en de honden u enthousiast blaffend FINLAND AURORA VIEW Kristiansund Røros 2 PERS. 2 PERS. SUITE 2 PERS. de chalets van Iso Syöte, waar u een verwelkomen. U maakt kennis met Ålesund 20/01/2021 ZWEDEN € 1.735 € 1.750 € 2.040 ontspannend en actief programma zal de huskyherder. De husky’s worden Geiranger 10/02/2021 & € 1.875 € 1.925 € 2.330 beleven. U kan kiezen voor een ho- ingespannen, u krijgt instructies over telkamer, een gezellige chalet of een de besturing van de slede (2 pers/ Flåm28/02/2021 Voss luxueuze Aurora View Suite. De hotel- slede) en vertrekt. Halfweg wisselt Bergen u Oslo kamers en Aurora View Suites liggen van bestuurder en kan u foto’s nemen. INBEGREPEN • Warme winterkledij van bij start Helsinki Stockholm RUSLAND in het hoofdgebouw, de chalets op Tijdens deze tocht legt u ca 12km af • Vluchten dag 2 tot op het op het einde Stavanger BOTNISCHE de heuvel rond het hoofdgebouw. De naargelang de sneeuw- en klimaatom Met rechtstreekse Asteriavan dag 4 GOLF chalets zijn comfortabele, Finse rustie- standigheden. Nadien lichte lunch op chartervlucht in economy class • Reisinformatiemapje, BTW, ke bungalows met o.a. privé-sauna, de huskyboerderij (duur: ca 3u). (volgens beschikbaarheid) Bijdrage Vlaamse Solidariteit haard, keuken en met 1 of meerdere inclusief alle vooraf betaalbare Reisgelden slaapkamers. In de namiddag brengt de bus u naar taksen t.w.v. € 51 /ticket gekend DENEMARKEN het Ranua Wildlife Park. U krijgt een op 01/06/2020 NIET INBEGREPEN DAG 2 O+L+D rondleiding VERENIGD waarbij u kennismaakt met OF • Annulatieen/of KONINKRIJK SYÖTE NATIONAAL PARK de verschillende dieren die in Lapland Met Finnair in economy class bijstandsverzekering De gids neemt u mee en bezorgt u de Dublin leven maar die u nooit of zelden te (volgens beschikbaarheid), • Facultatieve lunches en diners NEDERLAND nodige winterkledij en uitrusting (een IERLAND zien krijgt, zoals o.a. de eland, de wolf, inclusief Berlijn alle vooraf betaalbare • Persoonlijke uitgaven zoals Amsterdam thermische overall, warme botten, de lynx, de veelvraat, de vos en divertaksen t.w.v. € 155,24 ticket dranken, telefoon... DUITSLAND handschoenen, een muts en een helm se vogelsoorten. U vindt er ook een Londen BELGIË gekend op 01/06/2020 • Excursies, transfers en diensten voor tijdens de sneeuwscootertoch- aantal dieren terug die in andere Brussel ArctiPOLEN in een hotelkamer, • 4 nachten niet specifiek vermeld in ten) die u kan behouden tot het einde sche gebieden leven zoals de ijsbeer, Aurora View Suite of chalet programma van de laatste excursie. De sneeuw- de mascotte van het park. Parijs (type 1 of type 2, afhankelijk van scooters staan klaar voor een ademFRANKRIJK het aantal deelnemers, bed- en TOESLAGEN & KORTINGEN benemende tocht door de besneeuw- 's Avonds wandelt u (heuvelafwaarts) badlinnen + eindschoonmaak • Toeslagen en/of kortingen de bossen, heuvels en meren. U rijdt naar een gezellig houten restaurant inbegrepen. Extra wissel of (kind, vroegboek…): naar een nabijgelegen meer waar u de aan de voet van de skipistes. De haard technieken van het ijsvissen aanleert brandt, de tafels zijn sfeervol gedekt schoonmaak ter plaatse te zie www.winterslapland.be en en probeert een vis te vangen. en u geniet van een heerlijke fondue regelen (mits betaling)) gebruik de programmacode) met kaas en rendiervlees. Een ideale • Water, koffie/thee inbegrepen Nadien wacht een kop koffie of thee afsluiter van uw Lapland-avontuur. De tijdens de lunches en diners OPMERKINGEN bij een kampvuur vooraleer terug te bus voert u naar het hotel en de cha• Maaltijden en snacks zoals in • Min. aantal deelnemers: 16, rijden met de sneeuwscooters (duur: lets. programma max. aantal deelnemers: 25 ca 4u). • Alle vermelde transfers • De Algemene en Bijzondere DAG 5 O • Alle vermelde excursies op Reisvoorwaarden van Asteria Vervolgens maakt u een rustgeven- KUUSAMO - BRUSSEL basis van 2 personen per Expeditions voor ‘Lapland’ de sneeuwwandeling. De diepte van Ontbijtbuffet, gevolg door check-out. scooter of slede indien van zijn van toepassing, net als de de sneeuw op de heuveltop deert u Transfer in de loop van de voormiddag toepassing belangrijke informatie vermeld niet dankzij de sneeuwschoenen die naar de luchthaven van Kuusamo voor • Verzekering voor in de prijsbijlage. u krijgt. De gids begeleidt u langs de de terugvlucht. sneeuwscootertochten (eigen sprookjesachtige besneeuwde bofranchise van € 800 in geval men. Vergeet vooral niet de prachtige van ongeval of schade) panorama’s te bewonderen! • Diensten van een lokale Engelstalige gids tijdens de DAG 3 O+L+D excursies SYÖTE NATIONAAL PARK • Nederlandstalige De sneeuwscooters staan klaar voor reisbegeleider/gids ter plaatse een tocht door de indrukwekkende sneeuwlandschappen. U bezoekt een

FINS LAPLAND

Hoogtepunten van Fins Lapland

STERKE PUNTEN

Ontdek het beste wat Fins Lapland te bieden heeft gedurende deze 8-daagse rondreis. U

• Rechtstreekse vluchten

beleeft alle hoogtepunten: alle typische excursies in een voordeelpakket, bezoek aan een

• Bezoek aan een sneeuw- en ijshotel

sneeuw- en ijshotel, diner in een ijsrestaurant en een Lapse hut, Santa Claus Village, Arktikum

• Uniek 3-gangen diner in een ice

restaurant • Bezoek aan Santa Claus Village, Arktikum Museum en Ranua Wildlife Park • Alle belangrijkste excursies in een

Op de tweede dag kan u optioneel een nacht in een ice suite boeken. Op de zesde dag kan u een facultatieve nachtelijke sneeuwscooterexcursie bijboeken. Als het donker wordt, vertrekt u op sneeuwscootersafari. Met wat geluk ziet u het noorderlicht

voordeelpakket inbegrepen: huskysafari,

tijdens deze tocht. Bovendien geniet u van een koffie en een kleine snack boven bij een open

sneeuwscootertocht, ijsvissen, rendier-

kampvuur.

Op de zevende dag kan u optioneel een langere huskytocht bijboeken.

• Rondreis op basis van vol pension, waarvan 3 exclusieve diners • Vrije dag met ski- en

meest zuidelijke heuvel van Lapland, net onder de noordpoolcirkel. Hier verblijft u in een

langlaufmogelijkheden (facultatief)

hotelkamer, suite met bubbelbad of een gezellige houten chalet op een heuveltop gelegen. U

bent er omringd door een ongerepte natuur met hagelwitte sneeuwvlaktes, meren en bossen.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 46

Als afsluiter komt u tot rust tijdens een ontspannend verblijf middenin de natuur nabij de

Gebruik programmacode FILA

En mocht het noorderlicht zich voordoen, dan zit u op de eerste rij om dit adembenemend lichtspel van de natuur te bewonderen.

Noordkaap

DAG 1 L+D BRUSSEL - KITTILÄ Vlucht naar Kittilä. Transfer naar het gezellige skidorpje Levi. ’s Avonds is een overheerlijk Laps buffetdiner met talrijke specialiteiten in een typische kota voorzien.

Hammerfest nog deel aan enkele typische Lapland-activiteiten om zo uw LapAlta Kirkenes Tromsø land-ervaring compleet te maken. TijLyngen Karasjok dens de activiteiten wordt u opnieuw VESTERÅLEN uitgerust met de nodige warme winKilpisjärvi Inari Ivalo terkledij. Voor en na deze activiteiten Evenes Saariselkä Björkliden Muonio geniet u van de rust en natuur rondom LOFOTEN Jukkasjärvi Levi u. Wie Kebnekaise NOORSE ZEEwil, kan op facultatieve basis skiKittilä Bodø Kiruna Ylläs DAG 2 O+L+D ën of langlaufen. De sneeuwscooters Luosto KITTILÄ - SNOW VILLAGE - LEVI staan klaar voor een adembenemenJokkmokk Rovaniemi In de loop van de voormiddag wordt u de tocht door de besneeuwde bosRanua Ruka naar Snow Village gebracht, middenin sen, heuvels en meren. U bezoekt een Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi de natuur tussen deMývatn skigebieden van rendierboerderij waar u kennismaakt NOORWEGEN Levi en Ylläs gelegen. Snow Village is met het leven van een rendierherder Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani een Thingvellir van de mooiste sneeuw- en ijsho- en waar u een rit (ca 1,5 à 2km) per Gulfoss Kuhmo Lapland. Het bezichtigen ervan rendierslede maakt. Na afloop wilderGrindavik Keflaviktels van Skafftafell Thorsmork Blueis Lagoon eenReykjavik unieke belevenis. Bij aankomst nislunch in een typische kota waarna u Vik Trondheim Stokkseyri krijgt u een rondleiding van ca. 20 mi- met de sneeuwscooter terugrijdt naar FINLAND Kristiansund Røros nuten en bewondert u verschillende uw logies. Ålesund ijssculpturen, ice suites, de ice chapel, ZWEDEN Geiranger het ice restaurant en de ice bar. In de namiddag maakt u een sneeuwschoenwandeling langs de verharde Flåm Voss Rond de middag vertrekt u op sneeuw- paden en diepsneeuw terwijlBergen u de Oslo scootersafari (2 pers/scooter) naar een spectaculaire landschappen bewonHelsinki Stockholm RUSLAND nabijgelegen meer waar u de tech- dert. Stavanger BOTNISCHE nieken van het ijsvissen aanleert en VERTREK 24/01/2021 € 2.275 SINGLETOESLAG: € 340 GOLF een vis probeert te vangen. Tijdens DAG 6 O+L+D VERTREK 31/01/2021 € 2.345 SINGLETOESLAG: € 460 deze tocht wordt een snacklunch aan- SYÖTE NATIONAAL PARK VERTREK 14/02/2021 € 2.495 SINGLETOESLAG: € 460 geboden en ziet u wondermooie be- Volledige dag vrije tijd. Skiërs en sneeuwde landschappen (duur: 4u). langlaufers kunnen zich naar hartenDENEMARKEN ’s Avonds uniek 3-gangendiner in het lust uitleven (facultatief). Wie wil, kan INBEGREPEN • Diensten van een lokale koude restaurant van Snow Village. met de reisbegeleider een wandeling • Rechtstreekse AsteriaEngelstalige gids tijdens de VERENIGD Per bus terug naar uw verblijf. maken of KONINKRIJK met de sleetjes glijden. U chartervlucht in economy excursies heeft de mogelijkheid om voor of na class (groepstarief volgens • Warme winterkledij tijdens de Dublin NEDERLAND DAG 3 O+L+D IERLAND het diner deel te nemen aan een extra beschikbaarheid), inclusief excursies op dag 2, 5, 6 en 7 Berlijn LEVI - ROVANIEMI sneeuwscootersafari en zo Amsterdam nog beter alle vooraf betaalbare taksen • Reisinformatiemapje, BTW, DUITSLAND Vrije voormiddag, mogelijkheid tot ice de natuur van het Syöte Nationaal Park Londen BELGIË t.w.v. € 51 /ticket gekend op Bijdrage Vlaamse Solidariteit karting (facultatief). De rondreis wordt beleven. Zeker de nachtelijke sneeuwBrussel 01/06/2020) Reisgelden POLEN zuidwaarts verdergezet richting Ro- scootersafari bezorgt u een totaal an• 2 nachten in Levi in hotel Sokos vaniemi. In de namiddag brengt u een dere rij-ervaring. Break**** (standaardkamer NIET INBEGREPEN Parijs bezoek aan Santa Claus Village, op de bezet door 2 pers.) • Annulatie- en/of FRANKRIJK noordpoolcirkel gelegen, de officiële DAG 7 O+L+D OF in hotel Sirkantähti***+ bijstandsverzekering woonplaats van de kerstman. SYÖTE NATIONAAL PARK (standaardkamer met sauna • Persoonlijke uitgaven zoals In de voormiddag wordt u naar een bezet door 2 pers.) dranken, telefoon... DAG 4 O+L+D lokale huskyboerderij gebracht en • 1 nacht in Rovaniemi in hotel • Facultatieve excursies en ROVANIEMI - RANUA - SYÖTE maakt u een huskysafari langs de bosCity***+ of gelijkwaardig diensten niet specifiek vermeld NATIONAAL PARK sen en heuvels rondom Iso Syöte. Ie(standaardkamer bezet door in programma In de voormiddag bezoekt u het Ark- dere slede wordt getrokken door een 2 pers.) tikum Museum waar u meer te weten 6-tal husky’s en er wordt zo’n 12km af• 4 nachten in een hotelkamer TOESLAGEN & KORTINGEN komt over de Sámi, hun cultuur en het gelegd. U krijgt uitleg hoe u de slede (bezet door 2 pers.), zie • Toeslagen en/of kortingen noorderlicht. De rondreis gaat in de bestuurt en het avontuur kan starten. supplement of kortingen: (kind, vroegboek…): richting van het Syöte Nationaal Park. 1 persoon zit in de slede, de andere Onderweg houdt de bus halt bij het persoon bestuurt. Lunch voorzien op Aurora View Suite (bezet door zie www.winterslapland.be en Ranua Wildlife Park. Tijdens een rond- de huskyfarm. Transfer per minibus 2 pers.) of chalet (type 1 of type gebruik de programmacode leiding maakt u kennis met de verschil- (duur: 3 à 4u). Vrije namiddag. 2, afhankelijk van het aantal lende dieren die in Lapland leven. deelnemers) OPMERKINGEN ’s Avonds wandelt u naar een gezel• Alle vermelde transfers • Min. aantal deelnemers: 16, Vervolgens naar de volgende verblijf- lig restaurant waar u geniet van een • Alle vermelde excursies op max. aantal deelnemers: 25 plaats waar u kan overnachten in een heerlijke fondue met kaas en rendierbasis van 2 pers. per slede of • De Algemene en Bijzondere hotelkamer, een luxueuze Aurora View vlees. Een ideale afsluiter van uw Lapscooter Reisvoorwaarden van Asteria Suite of een gezellige chalet met o.a. land-avontuur. • Verzekering voor Expeditions voor ‘Lapland’ eigen sauna en haard. sneeuwscootertochten (eigen zijn van toepassing, net als de DAG 8 O franchise van € 800 in geval belangrijke informatie vermeld DAG 5 O+L+D KUUSAMO - BRUSSEL van ongeval of schade) in de prijsbijlage. SYÖTE NATIONAAL PARK Transfer naar de luchthaven voor de • Nederlandstalige host/gids Tijdens de laatste 3 dagen neemt u terugvlucht.

NOORS & ZWEEDS LAPLAND Bergen, eilanden en noorderlicht

VERTREK: 28 FEBRUARI 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

Uniek programma waarbij het noorderlicht gecombineerd wordt met een aantal niet te missen

• Bezoek aan het enige echte ICEHOTEL

Lapland-activiteiten. U ontdekt op een week tijd alle hoogtepunten van Zweeds en Noors

met uniek Ice Plate-diner • Lange husky- en sneeuwscootertocht

Lapland. Zo verkent u eerst Zweeds Lapland met o.a. een sneeuwscootersafari, huskytocht en een bezoek aan het enige echte ICEHOTEL.

met wildernislunch • Gezellig verblijf in de hoogstgelegen berghut van Zweden • Actieve sneeuwschoenwandeling

Vervolgens staat als absoluut hoogtepunt een verblijf in de hoogstgelegen berghut van Zweden op het programma. Van hieruit heeft u de grootste kans om het noorderlicht waar te nemen als het zich voordoet.

• Walvissafari op de Vesterålen • Bezoek aan een lokale zalmkwekerij

Tenslotte worden in Noorwegen de eilandengroepen van de Vesterålen en de Lofoten

• Zeearendsafari op de Lofoten

bezocht. U maakt er o.a. een walvis- en zeearendsafari en bezoekt er een heel interessant

• Vol pension

noorderlichtcentrum.

• Ervaren Nederlandstalige reisleider • Kleine Nederlandstalige reisgroep (max. 16 deelnemers)

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 48

Gebruik programmacode BENO

Kortom, een unieke reis die u bijblijft.

Noordkaap

DAG 1 D BRUSSEL - KIRUNA Vlucht naar Kiruna. Transfer naar het hotel.

Hammerfest DAG 4 O+L+D REGIO ABISKO NP Alta Kirkenes Tromsø Vroege vogels genieten van de specLyngen Karasjok taculaire zonsopgang. U doet met een VESTERÅLEN lokale gids een sneeuwschoenwandeKilpisjärvi Inari Ivalo DAG 2 O+L+D ling. Verbaas u over de spectaculaire Evenes Saariselkä Björkliden Muonio KIRUNA - ICEHOTEL - KIRUNA panorama’s. Ervaring en een goede LOFOTEN Jukkasjärvi Levi U ontvangt uw winteruitrusting NOORSE (o.a. conditie Kebnekaise ZEE zijn niet vereist. Bij helder Kittilä Bodø Kiruna Ylläs thermische overall, handschoenen, weer kijkt u tot aan de Noorse grens Luosto muts en warme laarzen). U wordt naar en verder. Lunch voorzien in de hut. Jokkmokk Rovaniemi een nabijgelegen huskyboerderij ge- Voor of na het diner zit u weer op een Ranua Ruka bracht. UDalvik zit met 2 personen in de bevoorrechte locatie om het noorderBoden Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi huskyslede die u afwisselend bestuurt. licht te zien als het zich voordoet. Mývatn NOORWEGEN Stop onderweg voor een wildernisSnaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani lunch. U legt zo’n 25 à 30km af (duur DAG 5 O+L+D Thingvellir Gulfoss Kuhmo REGIO ABISKO NP Keflavikca 5u).Grindavik Skafftafell Thorsmork Blue Lagoon Reykjavik VESTERÅLEN Vik Trondheim Stokkseyri In de loop van de vooravond wordt Per snowcat terug naar Abisko. Bij FINLAND Kristiansund Røros u naar het ICEHOTEL gebracht, de mooi weer en voor wie het graag actief Ålesund grootste iglo en ijsconstructie ter we- heeft, is het mogelijk de tocht (heuvelZWEDEN Geiranger reld. Het ijshotel is volledig uit het afwaarts, ca 3u) te voet af te leggen. ijs van de nabijgelegen rivier Torne Lunch en transfer naar Andenes op Flåm Voss gemaakt. Kleine rondleiding en vrije de Vesterålen-eilandengroep, op het Bergen Oslo tijd. Ice Plate-diner (5-gangen) in het uiterste puntje van het eiland Andøya. Helsinki Stockholm RUSLAND warme restaurant. Een heerlijke en In de buurt bevindt zich een raketbasis Stavanger BOTNISCHE verfijnde keuken in een modern Scan- die onderzoek doet naar het noorderGOLF dinavisch design vormt een absolute licht. De omstandigheden zijn hier dan aanrader en unieke gastronomische ook ideaal om het noorderlicht waar te ervaring. nemen.

DENEMARKEN DAG 3 O+L+D DAG 6 O+L+D KIRUNA - REGIO ABISKO NP VESTERÅLEN - LOFOTEN VERENIGD KONINKRIJK In de voormiddag sneeuwscooter- Vanuit Andenes vertrekt u op walvisPRIJS P.P.: safari (2 pers/scooter) in de omgeving Dublin safari. Korte rondleiding in het Whale van Kiruna en de Torne-vallei. Halfweg IERLAND Center en boottocht van ca 3u. NEDERLAND OnderBerlijn INBEGREPEN Amsterdam wildernislunch in een typische kota. weg soeplunch. Hierna wordt u naar • Vluchten met Scandinavian DUITSLAND U legt 30 à 40km af (duur: 4u). Hier- de magische Lofoten en hun BELGIË hoofdLonden Airlines in economy class na wordt u naar de omgeving van het plaats Svolvær gebracht. Deze Brussel eilanPOLEN (SAS Go), inclusief alle vooraf Abisko Nationaal Park gebracht. Deze dengroep spreekt tot de verbeelding. betaalbare taksen t.w.v. € 180,34 locatie, ver weg van alle kunstlicht, /ticket gekend op 01/06/2020) vormt een ideale uitvalsbasis om het U bezoekt een lokaleParijs zalmkwekerij • Overnachtingen: noorderlicht waar te nemen als het waar u kennismaakt metFRANKRIJK de Noorse 2 nachten in hotel Kebne zich voordoet. In de buurt bevindt zich aquacultuur. U krijgt een rondleiding, in Kiruna*** of gelijkwaardig o.a. het gekende Aurora Sky Station. bezoekt o.a. de kooien op zee en uiIedereen wordt met de nodige win- teraard kan er geproefd worden. Na (standaardkamer bezet door teruitrusting voorzien. Per snowcat het diner brengt de bus u naar het klei2 pers.) of sneeuwscooterslede gaat u naar ne maar interessante noorderlichtcen 2 nachten in een berghut in het absolute hoogtepunt: de hoogst- trum. U krijgt een lezing over dit unieke Abisko (op basis van 2 pers./ gelegen berghut van Zweden waar u fenomeen aan de hand van beeldmakamer, gedeeld sanitair) de komende 2 nachten doorbrengt. teriaal (duur: 3 à 4u). 1 nacht in hotel Marena***+ of Op een hoogte van 1.228m, vormt dit hotel Andrikken*** in Andenes een van de beste mogelijkheden om DAG 7 O+L+D (2 pers. standaardkamer) het noorderlicht waar te nemen. Over- LOFOTEN 2 nachten in Thon Hotel nachten op een dergelijke locatie is ’s Morgens boottocht richting TrolLofoten**** in Svolvær of werkelijk uniek en enkel in groep mo- lfjord. De kans is heel groot dat u digelijkwaardig (op basis van gelijk. U logeert in eenvoudige 2-per- verse zeearenden, aalscholvers en 2 pers./kamer) soonskamers (gedeeld sanitair). Hier meeuwensoorten te zien krijgt. Lichte • Maaltijden volgens programma ziet u spectaculaire zonsondergangen soeplunch op de boot (duur: ca 4u). • Alle transfers zoals vermeld in en -opgangen. het programma DAG 8 O • Alle excursies en bezoeken ’s Avonds heerlijk diner. U kan genie- EVENES - BRUSSEL zoals vermeld in het programma ten van een deugddoende sauna. Transfer naar de luchthaven van Eve• Nederlandstalige Onze reisleider geeft u de nodige uit- nes voor de namiddagvlucht. reisbegeleider van Brussel tot leg over het noorderlicht en tips voor Brussel het fotograferen ervan.

€ 3.095 • Lokale Engelstalige gids tijdens de excursies • Reisinformatiemapje, Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatie- en/of bijstandsverzekering • Persoonlijke uitgaven zoals dranken, telefoon... • Excursies, transfers en diensten niet specifiek vermeld in programma TOESLAGEN & KORTINGEN • Toeslagen en/of kortingen (kind, vroegboek…): zie www.winterslapland.be en gebruik de programmacode OPMERKINGEN • Min. aantal deelnemers: 12, max. aantal deelnemers: 16 • De Algemene en Bijzondere Reisvoorwaarden van Asteria Expeditions voor ‘Lapland’ zijn van toepassing, net als de belangrijke informatie vermeld in de prijsbijlage.

NOORS LAPLAND

Op zoek naar het noorderlicht

VERTREK: 8 MAART 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

Het noorderlicht fascineert. Iedereen wil dit lichtspektakel in de hemel wel eens van dichtbij

• Noorderlichtreis

meemaken. Tijdens deze unieke ontdekkingsreis langs de prachtige kust van Noord-

• Walvissafari op de Vesterålen

Noorwegen, waar natuur en cultuur centraal staan, is de kans statistisch het grootst om dit

• Bezoek aan een lokale zalmkwekerij

wonderbaarlijke natuurfenomeen waar te nemen.

• De Lofoten-eilandengroep met een verblijf in een typische rorbu

U ontdekt o.a. de idyllische Lofoten-eilandengroep die op de Unesco-werelderfgoedlijst

• Sightseeing-tour van de Lofoten

staat. U verblijft in de typische vissershuisjes, bezoekt een noorderlichtcentrum en maakt een

• Bezoek aan een noorderlichtcentrum

mooie eilandrondrit. In het uiterste noorden van de wondermooie eilandengroep Vesterålen

• Zeearendsafari in de Trollfjord

gaat u walvissen spotten.

• Bootreis aan boord van de Hurtigruten langs de Noorse kust en de fjorden

Verder maakt u ook een wondermooie bootreis met de Hurtigruten langs de adembenemende

• Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden

kustlandschappen. Onderweg staan bezoeken aan Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden

• King crab-safari

en de Noordkaap gepland. Tenslotte gaat u in Kirkenes meehelpen King Crabs vangen en

• Bezoek Kirkenes Snowhotel

mag u proeven.

• Vol pension • Kleine reisgroep (max. 14 deelnemers)

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 50

Gebruik programmacode NOOR

Deze groepsreis wordt slechts een paar keer per jaar georganiseerd en houdt rekening met de beste maand en de stand van de maan (nieuwe maan) om het noorderlicht in de beste omstandigheden te kunnen waarnemen en fotograferen. Gemiddeld maakt tijdens deze reis het noorderlicht 4 à 5 avonden zijn opwachting.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 D mooie eilandenarchipel Vesterålen BRUSSEL - EVENES - VESTERÅLEN voorbij. Deze bootreis met de HurAlta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Evenes. Transfer naar tigruten brengt u langsheen de mooie Lyngen Karasjok Andenes op de Vesterålen-eilanden- kustlijn van Finnmark, gekenmerkt VESTERÅLEN groep. Onderweg staat u versteld van door fjorden en een prachtige fauna Kilpisjärvi Inari Ivalo de landschappen. De noordeljke loca- en flora. Bovendien gebeurt het regelEvenes Saariselkä Björkliden Muonio tie is heel geschikt om het noorderlicht matig dat u ‘s nachts het noorderlicht LOFOTEN Jukkasjärvi Levi te spotten. kanZEE waarnemen. Overnachting aan Kebnekaise NOORSE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs boord van de Hurtigruten. Luosto DAG 2 O+L+D Jokkmokk Rovaniemi VESTERÅLEN - LOFOTEN DAG 5 O+L+D Ranua Ruka Vanuit Andenes vertrekt u op walvisTROMSØ Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi safari. rondleiding inMývatn het Whale Centre Vrije voormiddag. Lichte lunch. AanNOORWEGEN en boottocht van ca 3u. Soeplunch. komst kort na de middag in Tromsø, Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani Vervolgens het Parijs van het Hoge Noorden. Het Thingvellir wordt u naar de magische Gulfoss Kuhmo en hun hoofdplaats Svolvær schip blijft 4u aangemeerd, voldoende Grindavik KeflavikLofoten Skafftafell Thorsmork Bluegebracht. Lagoon Reykjavik om de belangrijkste bezienswaardigVik Trondheim Stokkseyri heden te ontdekken. Zo bezoekt u het gewenst kan u een facultatieve activi- DAG 8 FINLAND O Kristiansund Røros Aankomst en verblijf in rorbus, net Polar Museum en de Arctische KatheKIRKENES - BRUSSEL Ålesundteit zoals een huskytocht of sneeuwbuiten het centrum. Onderweg stop draal. Het Polar Museum is gevestigd scootersafari doen. ‘s Avonds bezoek Transfer naar de luchthaven van KirkeZWEDEN Geiranger bij een zalmkwekerij voor een rond- in een van de oudste huizen in Tromsø. aan het Kirkenes Snowhotel. U krijgt nes voor de terugvlucht. leiding en er kan geproefd worden. In dit museum verneemt u alles over een Flåm korte rondleiding, u maakt kennis Voss Een hoogtepunt is ongetwijfeld een de centrale rol die de stad speelde Bergen in met het rendierpark en de huskykenOslo overnachting in een rorbu, een typisch de zeehondenjacht en de vele expe- nel. Diner. Helsinki Stockholm RUSLAND vissershuisje aan de rand van het wa- ditiereizen naar Arctische wateren die Stavanger BOTNISCHE ter. U logeert er in alle comfort en ge- hier vertrokken. GOLF zelligheid. PRIJS P.P.: € 3.295 Hierna bezoekt u de Arctische KaDAG 3 O+L+D thedraal, het landschapskenmerk van INBEGREPEN NIET INBEGREPEN LOFOTEN Tromsø, gekend voor z’n grote glasra• Vluchten met SAS in economy • Annulatie- en/of DENEMARKEN De Lofoten hebben elk seizoen iets men en moderne bouwstijl. Het schip class (SAS Go), inclusief alle bijstandsverzekering moois te bieden. Sneeuw en het noor- vertrekt opnieuw in de vooravond, diVERENIGD vooraf betaalbare taksen t.w.v. • Persoonlijke uitgaven zoals KONINKRIJKaan boord. derlicht in de winter, de kabeljauw die ner en overnachting € 200,81 /ticket gekend op dranken, telefoon... aan het drogen is in de lente, de mid- Dublin 01/06/2020) • Excursies, transfers en diensten NEDERLAND dernachtzon in de zomer en de won- IERLAND DAG 6 O+L+D Berlijn • Overnachtingen: niet specifiek vermeld in Amsterdam dermooie herfstkleuren. De natuur- en NOORDKAAP 1 nacht in hotel Marena***+ programma DUITSLAND cultuurliefhebber komt volop aan z’n Ontbijt aan boord. Vroege BELGIË vogels Londen in Andenes (2 pers. trekken. Niet voor niets bestempelt de kunnen in Hammersfest een bezoekBrussel POLEN standaardkamer) TOESLAGEN & KORTINGEN Unesco dit gebied als uniek. je (facultatief) brengen aan de meest 2 nachten in Svinøya Rorbuer • Toeslagen en/of kortingen noordelijke stad van Noorwegen. Parijs in Svolvær (rorbu bezet door (kind, vroegboek…): ’s Morgens boottocht waarbij u een Lichte lunch. Later in de voormiddag max. 4 pers. met 1 of 2 aparte zie www.winterslapland.be en FRANKRIJK aantal fjorden binnenvaart. De kans is meert het schip aan in Honningsvåg, slaapkamers) gebruik de programmacode groot dat u zeearenden, aalscholvers voor een bezoek aan de Noordkaap 3 nachten aan boord van de en meeuwensoorten ziet. Bij goed (inbegrepen). Op het meest noordeHurtigruten (2 pers. in een OPMERKINGEN weer vaart de boot de legendarische lijke punt van Europa heeft u weidse ongespecifieerde buitenhut • Min. aantal deelnemers: 12, Trollfjord in. Na het diner brengt de uitzichten op de Arctische Oceaan. bus u naar het noorderlichtcentrum. categorie USPL, huttype L met max. aantal deelnemers: 14 U krijgt een lezing over dit fenomeen Vervolgens gaat het schip verder naar mogelijk beperkt zicht) van • De Algemene en Bijzondere aan de hand van beeldmateriaal. de eindbestemming Kirkenes. Diner Svolvær naar Kirkenes met de Reisvoorwaarden van Asteria en overnachting aan boord. M/S Trollfjord Expeditions voor ‘Lapland’ DAG 4 O+L+D 1 nacht in Thon hotel zijn van toepassing, net als de LOFOTEN - TROMSØ DAG 7 O+L+D Kirkenes***+ in Kirkenes belangrijke informatie vermeld Volledige dag ontdekking van de Lo- KIRKENES of gelijkwaardig (2 pers. in de prijsbijlage. foten. ’s Morgens bezoekt u o.a. het Ontbijt aan boord. Bij aankomst in standaardkamer) Lofotr Viking Museum, ondergebracht Kirkenes, vertrekt u meteen voor een • Maaltijden volgens programma in een typische longhouse van 83m unieke King Crab-safari. Koningskrab• Alle vermelde transfers lang, in Borg. ben zijn een echte delicatesse. In de • Alle vermelde uitstappen en fjord of op de bevroren ijszee wordt bezoeken zoals vermeld in het In de namiddag bezoekt u Nusfjord, op zoek gegaan naar de beste locaprogramma onder leiding van een van de belangrijkste vissersdorp- ties om ze te vangen. Deze reuzenlokale Engelstalige gids jes. In de loop van de avond meert het krabben kunnen tot 2m groot en 15kg • Nederlandstalige schip van de Hurtigruten aan in Svol- zwaar worden. Bij terugkeer worden reisbegeleider van Brussel tot vær. Het schip vertrekt vervolgens in de krabben voor u bereid en kan u Brussel noordwaartse richting en u vaart o.a. naar hartenlust proeven. • Reisinformatiemapje, Bijdrage de smalle Raftsund Strait, de dreigenVlaamse Solidariteit Reisgelden de klippen van de Trollfjord en de Wat vrije tijd in de namiddag. Indien

NOORS LAPLAND

Hoogtepunten van Noors Lapland

VERTREK: 05 MAART 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

Beleef alle hoogtepunten van Noors Lapland tijdens de wintermaanden. Uw programma

• Noorderlichtreis

start met een unieke walvissafari op de Vesterålen, de enige plaats in Noorwegen waar u

• Walvissafari en sightseeing op de

het hele jaar rond diverse walvissoorten kan spotten. Vervolgens brengt de rondreis u

Vesterålen • Bezoek aan een lokale zalmkwekerij

een noorderlichtcentrum, doet een zeearendsafari naar de legendarische Trollfjord, een

• De Lofoten-eilandengroep met verblijf in

eilandrondrit met o.a. een bezoek aan het Lofotr Viking Museum en aan het vissersdorpje

een typische rorbu

Nusfjord (Unesco). Uw reis eindigt met een ontdekking van Tromsø en omgeving. De transfer

naar Tromsø wordt grotendeels per boot afgelegd. U navigeert tussen de eilandengroepen

• Sightseeing-tour van de Lofoten met o.a.

en ontdekt zo de kustlandschappen en kleine dorpjes vanaf het water. In Tromsø ontdekt

Nusfjord (Unesco) en het Viking Museum

u alle bezienswaardigheden, met o.a. de Arctische kathedraal, hét landschapskenmerk

van de stad. Tijdens de wintermaanden kan u er op facultatieve basis ook deelnemen aan

• Alle belangrijke bezoeken in Tromsø

sneeuwscootertochten of huskysafari’s. Uiteraard proeft u ook van de heerlijke lokale keuken

• Vol pension

waarbij de lokale vis zoals kabeljauw, zalm of skrei vaak op het menu terug te vinden is.

• Kleine Nederlandstalige reisgroep (max. 16 deelnemers)

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 52

naar de idyllische Lofoten-eilandengroep. U logeert er in rorbus, brengt een bezoek aan

Gebruik programmacode NOLA

Noordkaap Hammerfest DAG 1 D met o.a. het Lofotr Viking Museum, BRUSSEL - EVENES - VESTERÅLEN ondergebracht in een typische longAlta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Evenes en transfer naar house van 83m lang, in Borg. Verder Lyngen Karasjok het hotel. Andenes ligt op het uiterste bezoekt u o.a. Nusfjord, ooit een van VESTERÅLEN puntje van het eiland Andøya. Door z’n de belangrijkste vissersdorpjes in de Kilpisjärvi Inari Ivalo noordelijke ligging vlak aan zee zijn de Lofoten. Evenes Saariselkä Björkliden Muonio omstandigheden ideaal om het noorLOFOTEN Jukkasjärvi Levi derlicht waar te nemen. Andenes is de DAG 5 O+L+D Kebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs beste locatie in Noorwegen met prak- LOFOTEN - TROMSØ Luosto tisch 99% garantie om diverse walvis- U maakt een panoramische rit naar Jokkmokk Rovaniemi soorten en dolfijnachtigen het ganse het havenstadje Harstad. Van hieruit Ranua Ruka jaar te spotten. maakt u een boottocht naar Tromsø. Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi Vanaf het water ontdekt u de prachtige Mývatn NOORWEGEN DAG 2 O+L+D kustlandschappen en de typische kleiSnaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani VESTERÅLEN - LOFOTEN ne dorpjes. U passeert diverse eilanThingvellir Gulfoss Kuhmo Andenes vertrekt u op walvis- dengroepen waaronder ook het eiland KeflavikVanuitGrindavik Skafftafell Thorsmork Bluesafari. Lagoon Reykjavik U krijgt een rondleiding in het Senja. Het hotel in Tromsø is centraal Vik Trondheim Stokkseyri Whale Center waar u alles leert over gelegen aan de waterrand, vlakbij de FINLAND Kristiansund Røros de walvissoorten in dit gebied. Vervol- haven. Het hotel heeft de beste ligging Ålesund gens boottocht van ca 3u. Onderweg in de stad en serveert ’s morgens een ZWEDEN Geiranger soeplunch. Onderweg krijgt u een heerlijk en uitgebreid ontbijt. rondleiding in een zalmkwekerij en Flåm Voss kan er geproefd worden. DAG 6 O+L+D Bergen Oslo TROMSØ Helsinki Stockholm RUSLAND Transfer naar de Lofoten. Een van de In de loop van de voormiddag bezoek Stavanger BOTNISCHE hoogtepunten is ongetwijfeld een aan het Polar Museum en de ArctiGOLF overnachting in een rorbu, een typisch sche Kathedraal. Het Polar Museum is vissershuisje aan de rand van het wa- gevestigd in een van de oudste huiter waar u de komende 3 nachten zal zen in Tromsø. In dit museum leert u verblijven. alles over de centrale rol die Tromsø DENEMARKEN speelde in de zeehondenjacht en de DAG 3 O+L+D vele expeditiereizen VERENIGD naar Arctische PRIJS P.P.: € 2.545 KONINKRIJK LOFOTEN wateren die hier vertrokken zijn. HierDe Lofoten hebben elk seizoen iets Dublin na bezoekt u de Arctische Kathedraal, NIET INBEGREPEN NEDERLAND INBEGREPEN unieks te bieden. U ontdekt er prachti- IERLAND het landschapskenmerk van Tromsø, • VluchtenBerlijn met SAS in economy • Annulatie- en/of Amsterdam ge sneeuwlandschappen, zeearenden gekend voor z’n grote glasramen en class (groepstarief), inclusief bijstandsverzekering DUITSLAND en andere vogelsoorten, visrekken moderne bouwstijl. Londen BELGIË alle vooraf betaalbare taksen • Persoonlijke uitgaven zoals met drogende kabeljauw en met wat Brussel t.w.v.POLEN € 200,81 /ticket gekend op dranken, telefoon... geluk ook het magische noorderlicht. In de namiddag maakt u een tocht 01/06/2020) • Excursies, transfers, maaltijden Elk seizoen is anders. Daardoor is dit met de ‘Fjellheisen’. Deze kabelbaan Parijs • Overnachtingen: en diensten niet specifiek gebied een grote inspiratiebron voor brengt u van 50m tot 421m boven zee 1 nacht in hotel Marena*** of vermeld in programma diverse artiesten, schrijvers en kunste- niveau. Deze locatie opFRANKRIJK een bergrigelijkwaardig in Andenes naars. Niet voor niets bestempelt de chel biedt vanop het terras prachtige (2 pers. standaardkamer) TOESLAGEN & KORTINGEN Unesco dit gebied als uniek. De Lo- uitzichten op Tromsø en de omgeving. foten hebben bovendien een relatief 3 nachten in Svinøya Rorbuer of • Toeslagen en/of kortingen mild klimaat vergeleken met andere DAG 7 O+L+D gelijkwaardig in Svolvær (rorbu (kind, vroegboek…): gebieden op dezelfde breedtegraad TROMSØ met 1 slaapkamer en zie www.winterslapland.be en door de invloed van de warme Golf- Vrije dag. Samen met uw begeleider 1 badkamer bezet door 1 of gebruik de programmacode stroom. kan u een wandeling maken en de 2 pers., rorbu met 2 stad nog beter leren kennen. slaapkamers en 2 badkamers OPMERKINGEN ’s Morgens vertrekt u op een bootbezet door 3 of 4 pers.) • Min. aantal deelnemers: 12, tocht, waarbij u een aantal fjorden Tijdens de wintermaanden (decem 3 nachten in Scandic max. aantal deelnemers: 16 binnenvaart. De kans is groot dat u ber t.e.m. maart) kan u deelnemen Ishavshotel**** of gelijkwaardig • De Algemene en Bijzondere zeearenden, aalscholvers en meeu- aan typische winteractiviteiten zoals in Tromsø (2 pers. Reisvoorwaarden van Asteria wensoorten ziet. Bij goed weer vaart een huskysafari, sneeuwscootertocht, standaardkamer) Expeditions voor ‘Lapland’ de boot ook de legendarische Troll- sneeuwschoenwandeling, bezoek • Maaltijden zoals in programma zijn van toepassing, net als de fjord in. Lichte lunch op de boot. Na aan een rendierboerderij, ijsvissen, • Alle vermelde transfers belangrijke informatie vermeld het diner brengt de bus u naar het langlaufen... Vraag naar onze uitge• Alle vermelde uitstappen en in de prijsbijlage. noorderlichtcentrum. U krijgt er een le- breide excursielijst voor Tromsø. bezoeken zoals vermeld in het zing over dit unieke fenomeen aan de programma hand van beeldmateriaal. DAG 8 O • Nederlandstalige TROMSØ - BRUSSEL reisbegeleider van Brussel tot DAG 4 O+L+D Transfer naar de luchthaven van Brussel VESTERÅLEN - LOFOTEN Tromsø voor de terugvlucht. • Reisinformatiemapje, Bijdrage Uitgebreide sightseeing-tour om de Vlaamse Solidariteit Reisgelden wondermooie Lofoten te ontdekken

IJSLAND

Land van geisers en vulkanen

VERTREK: 12 MEI 2021 16 SEPTEMBER 2021 6 dagen / 5 nachten STERKE PUNTEN

Denk aan IJsland en u maakt vanzelf associaties: het trendy Reykjavík, de schitterende

• Blue Lagoon

Blauwe Lagune of misschien de muziek van Björk. Maar, dit land van kokende modderpoelen,

• De uitgestrekte zuidkust met o.a.

spuitende geisers, gletsjers en watervallen zit vol avontuur. Het adembenemende landschap

Seljalandsfoss, Thorsmork, Skógafoss

inspireert artiesten en fotografen. IJsland is het dunstbevolkte land van Europa, met een puur,

en Reynisfjara, het gletsjermeer van

onvervuild en magisch landschap. Bovendien kunt u altijd rekenen op de warmte van de

Jökulsárlón, het Skaftafell Nationaal

IJslanders en hun verlangen om hun cultuur te delen.

Park… • De Golden Circle met o.a. de geisers, de

Tijdens deze korte maar krachtige rondreis beleeft u alle hoogtepunten van Zuid-IJsland.

watervallen van Gullfoss, het natuurpark

Meteen na aankomst wacht al een eerste hoogtepunt, namelijk de wereldbefaamde Blue

Thingvellir

Lagoon. Vervolgens ontdekt u de volledige zuidkust met o.a. de Seljalandsfosswaterval,

• Het hippe Reykjavik

Thorsmork met een wandeling in de Stakkholtsgja-kloof, een blik op de welgekende

• Lokale keuken

vulkaan Eyjafjallajokull, de waterval van Skógafoss, de zwarte lavastranden van Reynisfjara,

• Rondreis in comfortabele 4x4-bus

het nationaal park Skaftafell en het gletsjermeer van Jökulsárlón. Natuurlijk ontbreekt de

• Kleine Nederlandstalige reisgroep

wondermooie ‘Golden Circle’ met o.a. de watervallen van Gullfoss, Geysir en het historische

• Kans om het noorderlicht waar te nemen

natuurpark Thingvellir niet. De rondreis eindigt in het hippe Reykjavik, waar u kan genieten

(enkel afreis september)

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 54

Gebruik programmacode ICE1

van wat vrije tijd. U kan uw programma naar eigen wens vervolledigen met een of meerdere facultatieve excursies zoals een walvissafari, een tocht met IJslandse paarden of met een quad. Tijdens deze reis verblijft u in de betere hotels en proeft u de verrassende en heerlijke IJslandse keuken. De reis in september biedt u een goede kans om het noorderlicht te bewonderen.

DAG 1 D BRUSSEL - KEFLAVIK - BLUE LAGOON - GRINDAVIK Vertrek kort na de middag naar Keflavik, de internationale luchthaven vlakbij Reykjavik. Bij aankomst wordt u naar de Blue Lagoon gebracht, een natuurlijke thermale spa omgeven door lava-landschappen en stranden met zwart zand. IJslands populairste attractie. Hier geniet u van de zwempartij van uw leven (handdoek inbegrepen). Nadien rijdt u in zuidelijke richting naar het vissersstadje Grindavik. Aankomst in het hotel en diner. Dit gebied heeft heel wat geothermische activiteit. Het hotel is uniek gelegen in de omgeving van een geothermische centrale. DAG 2 O+L+D GRINDAVIK - THORSMORK VALLEY - SKÓGAR - VIK Volledige dag verkenning van de zuidkust. Onderweg rijdt u voorbij het geothermische gebied van Krysuvik, bestaande uit verschillende geothermische velden, waaronder Seltun. De grond van Seltun heeft een groene, rode en gele kleur. Via de dorpen Hella en Hvolsvollur houdt u halt bij de Seljalandsfosswaterval, waar u zich achter de reusachtige muur van water kan begeven. Deze dag is voor een groot deel gewijd aan Thorsmork, een groene vallei gelegen tussen de gletsjers Tindfjallajokull en Eyjafjallajokull. Een hoogtepunt. Het gebied is genoemd naar de Germaanse god Thor. De uitstap in dit moeilijk toegankelijke gebied is enkel mogelijk dankzij de aangepaste 4x4-bus. Stop onderweg bij de Stakkholtsgja-kloof voor een wondermooie wandeling van ongeveer 1u30. U ziet overblijfselen van de vulkaanuitbarsting van de Eyjafjallajokull in 2010. Picknicklunch onderweg. Vervolgens rijdt u naar Skógar, gelegen tussen de gletsjers Mýrdalsjökull en Eyjafjallajökull. Het is bekend door zijn volksmuseum (niet inbegrepen) en de waterval Skógafoss. U volgt de zuidelijke kust tot in Reynisfjara, waar u een korte wandeling maakt op de zwarte lavastranden langs de prachtige basaltzuilen en grotten. Mogelijks ziet u hier papegaaiduikers. Rit naar Vik. Aankomst in het hotel en diner. DAG 3 O+L+D VIK - SKAFTAFELL NP JÖKULSÁRLÓN De rondreis gaat verder naar Skaftafell (ca 400 à 500km²), onderdeel van het nationaal park Vatnajökull. U maakt een wandeltocht naar de waterval van Svartifoss, omgeven door kolommen

van zwart basalt. Vandaar de naam ‘zwarte waterval’. U kan ook naar de top van de berg Kristínartindar wandelen voor een adembenemend zicht op de gletsjers en het park. Lunch in een lokaal restaurant (of lunchpakket). Nadien gaat u naar het gletsjermeer Jökulsárlón. Het meer wordt elk jaar groter door de gigantische ijsblokken die afbrokkelen van Europa’s grootste gletsjer Vatnajökull. De ijsblokken drijven geleidelijk aan naar de oceaan 1km verder. Op dit gletsjermeer maakt u een boottocht tussen de ijsbergen met een amfibievoertuig. (De boottocht is altijd onder voorbehoud van weer- en klimaatomstandigheden en van eventueel ronddrijvende ijsblokken. Hierdoor kan de excursie afgelast worden. U krijgt dan een terugbetaling. Asteria Expeditions kan hiervoor niet verantwoordelijk gesteld worden.) Terugrit naar Vik. Aankomst in het hotel en diner.

IJSLAND

Thingvellir

Gullfoss

Reykjavik Keflavik

Skafftafell

Grindavik

Blue Stokkseyri Lagoon

Glacier Lagoon

Thorsmork

Museum) of om te shoppen. Indien u wil, kan u een paar facultatieve excursies reserveren om uw programma te vervolledigen en uw eigen accent te leggen. Tot de mogelijkheden behoren o.a. een walvissafari, een tocht met IJslandse paarden, een daguitstap naar het schiereiland van Snæfellsnes, DAG 4 O+L+D een fietsrit, een tocht met quads, wanVIK - SOUTH COAST - GOLDEN delen in een ondergronds (lava)comCIRCLE - REYKJAVIK Vandaag staat een hoogtepunt op VERTREK 12/05/2021 € 1.995 het programma. U rijdt naar de wonVERTREK 16/09/2021 € 2.095 dermooie ‘Golden Circle’, te beginnen met Gullfoss, een van de meest indrukwekkende watervallen in EuroINBEGREPEN pa. U bezoekt de geiser die de naam • Vluchten met Icelandair in ‘Geyser’ draagt. Deze gaf de naam economy klasse (groepstarief), aan alle andere warmwaterbronnen inclusief alle vooraf betaalbare die uitbarsten. U kan er o.a. ook een taksen twv € 122,67 /ticket van de meeste actieve geisers begekend op 01/08/2020 wonderen, de ‘Strokkur’ die tot 30m • Overnachtingen: hoog kan spuiten. Natuurlijk staat een 1 nacht in Grindavik of bezoek aan het Thingvellir-natuurpark omgeving: Hotel Northern op het programma. Dit park is gekend Lights Inn (standaard voor zijn spectaculaire lavaformaties 2-persoonskamer) of en is een van de enige plaatsen in de gelijkwaardig wereld waar u kan zien hoe de tekto 2 nachten in Vík of nische platen van elkaar wegdrijven. Dit Nationaal Park wordt beschouwd omgeving: hotel Klaustur***+ als het belangrijkste van heel IJsland. of Hotel Vik***+ (standaard U maakt er een wandeling. Al snel zal 2-persoonskamer) of u merken dat dit park een natuurwongelijkwaardig der is omwille van zijn geologische 2 nachten in Reykjavik: geschiedenis. Op het einde van de Centerhotel Arnarhvoll***+ dag rijdt u naar Reykjavik, de hoofdof Fosshotel Reykjavik stad van IJsland en tevens de meest ***+ (standaardkamer) of noordelijke hoofdstad van de wereld. gelijkwaardig Aankomst in het hotel in de loop van • Maaltijden volgens programma de namiddag en diner. • Alle excursies en bezoeken zoals in het programma vermeld • Alle transfers per bus zoals in DAG 5 O+L+D het programma beschreven REYKJAVIK (comfortabele 4x4-bus van dag Met uw begeleider maakt u een ver1 tot dag 4) kennende wandeling, gevolgd door • Nederlandstalige reisbegeleider een lichte lunch. Vrije namiddag. Ideaal vanaf 16 personen om de stad op eigen houtje te verken• Uitgebreide reisinformatiemap nen (bv. een bezoek aan het Nationaal

Vik

plex... Vraag naar de mogelijkheden. Afscheidsdiner met typische en lokale ingrediënten in een van de beste restaurants van Reykjavik. DAG 6 O KEFLAVIK - BRUSSEL Ontbijt of ontbijtpakket en vroege transfer naar de luchthaven van Keflavik voor de ochtendvlucht. SINGLETOESLAG € 355 SINGLETOESLAG € 485

per kamer • Kaartje IJsland en Nederlandstalige reisgids per kamer • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering (aangeraden) • Niet vermelde maaltijden en persoonlijke uitgaven • Dag 5: facultatieve excursies (gaan door in internationale groep met een Engelstalige gids) • Diensten niet specifiek vermeld in programma TOESLAGEN & KORTINGEN • Toeslagen en/of kortingen (kind, vroegboek…): zie www.zomerslapland.be en gebruik de programmacode OPMERKINGEN • Min. aantal deelnemers: 10, max. aantal deelnemers: 16. • Minimum deelnameleeftijd: 8 jaar • Tijdsverschil: zomer -2u

NOORWEGEN

Fjord Noorwegen met Oslo

VERTREK: 19 MEI 2021 5 SEPTEMBER 2021 9 dagen / 8 nachten STERKE PUNTEN

Ontdek het beste wat Zuid-Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke 9-daagse cultuur-

• Verbeterd programma, nog meer

en natuurreis. Vanuit Bergen, een prachtige Hanzestad, ontdekt u de machtige fjorden en de

bezienswaardigheden en bezoeken

landschappen die ‘Fjord Noorwegen’ typeren. Het hoogtepunt is zonder meer de treinrit naar

inbegrepen

Flåm en een cruise in een van de vele indrukwekkende fjorden (Unesco).

• Verblijf in de Hanzestad Bergen • Panoramische treinrit naar Flåm

Vervolgens trekt u via het binnenland noordwaarts naar het dorpje Geiranger. Onderweg volgt

• Boottocht in de Naerøyfjord (Unesco)

u een aantal van de vele prachtige ‘Scenic Routes’ die Noorwegen telt. U maakt uiteraard

• Diverse Norway Scenic Routes in het

een boottocht in de gelijknamige en mooiste fjord van Noorwegen. De ontspannende

programma

fjordcruise brengt u naar de art nouveau-stad Ålesund. Van hieruit trekt u vervolgens via

• Fjordcruise in de Geirangerfjord

de indrukwekkende ‘Scenic Route Atlantershavsvegen’ naar Kristiansund. Hier neemt u

• De art nouveau-stad Ålesund

een lokale ferry naar Trondheim. Tijdens de boottocht passeren nog meer imponerende

• Trondheim met o.a. de oude stad en de

landschappen. Bij aankomst in Trondheim gaat u van boord en bezoekt u het oude centrum

Nidaros-kathedraal

en de indrukwekkende Nidaros-kathedraal.

• Panoramische treinrit op de Dovre Bahn van Trondheim naar Oslo • Citytrip Oslo met alle belangrijke musea

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 56

Gebruik programmacode ZLFJ

Vervolgens maakt u een panoramische treinrit op de Dovre Bahn van Trondheim naar Oslo. In Oslo bezoekt u de belangrijkste musea en bezienswaardigheden. Er is ook wat vrije tijd voorzien om de Noorse hoofdstad te verkennen. De variatie in gekozen vervoersmiddelen (bus, trein, boot) bezorgt het programma een extra troef en wordt door onze reizigers enorm geapprecieerd.

Jokkmokk Dalvik Akureyri

Boden Luleá

Húsavik

DAG 1 D volledige Geirangerfjord zal volgen tot Mývatn BRUSSEL - BERGEN in Ålesund. Tijdens de boottocht van ca Snaefellsnes IJSLAND Vlucht naar Bergen. Aankomst en trans- 3u passeert u o.a. de watervallen van de Thingvellir Gulfoss Reykjavik fer naar hetKeflhotel in het centrum van ‘Zeven Zusters’. avik Grindavik Skafftafell Thorsmork Blue Lagoon de bruisende hoofdstad van het Stokkseyri Vikdistrict van de Noorse fjorden. Stadswandeling DAG 5 O+L+D langs o.a. de oude houten Hanzegebou- ÅLESUND - MOLDE wen in de Bryggen Wharf. De kade van KRISTIANSUND Bryggen is heel pittoresk en door de De mooie art nouveau-stad, Ålesund, is Unesco beschermd. op 3 eilanden gebouwd die met elkaar verbonden zijn door vele bruggen. In DAG 2 O+L+D Ålesund maakt u een korte stadswandeBERGEN - MYRDAL - FLÅM ling. Wie wil, kan de heuvel Aksla beklimIn de voormiddag neemt u de Fløibahn men. U geniet er van mooie panorama’s. (kabelbaan) waar u kan genieten van de Per bus gaat u in de namiddag naar het mooie uitzichten op Bergen en omge- vissershaventje van Kristiansund. Deze ving. Wandelliefhebbers kunnen vanaf rit behoort tot de meest spectaculaiFløyen mooie wandelingen maken over re van de hele rondreis. Er wordt een de hoogvlakte van Vidden die vanaf hier omweg gemaakt en vanaf Bud tot aan begint. In de namiddag beleeft u een Kårvåg wordt de ‘Atlantershavswegen’ VERENIGD van de hoogtepunten van Fjord Noor- (Scenic Route) gevolgd, eenKONINKRIJK relatief kort wegen. Met de ‘Bergen Bahn’ rijdt u met traject van 36km. Diverse eilandjes zijn Dublin IERLAND de trein naar Myrdal. Hier neemt u de er met maar liefst 7 bruggen met elkaar panoramische trein naar Flåm. De ‘Flåm verbonden. Een staaltje van modern Bahn’ is een van de steilste spoorlijnen ingenieurswerk, elegant in de Londen natuurvan de wereld. Het verwondert u niet dat landschappen opgenomen. Een streling deze op de lijst van de Unesco staat. voor het oog en een onvergetelijke ervaring. DAG 3 O+L+D FLÅM - NAERØYFJORD DAG 6 O+L+D GEIRANGER KRISTIANSUND - TRONDHEIM ’s Morgens gaat u in Flåm aan boord Met een lokale express-ferry wordt richvan een lokale ferry die u naar Gudvan- ting gezet naar Trondheim. Op deze magen brengt. Onderweg passeert u o.a. nier leert u het typische kustlandschap de Aurlandsfjord en de Naerøyfjord die ook vanaf het water kennen. Onderweg ook op de Unesco-lijst staan. Onderweg passeert u o.a. het schiereiland van geniet u van de adembenemende land- Fosen en een aantal mooie eilandjes schappen rondom u. Via een lokale bus zoals Hitra en Frøya. Aankomst rond de reist u terug naar Flåm waar u rond de middag. In Trondheim is een stadstoer middag aankomt. per bus voorzien en bezoekt u de NiIn Flåm bevindt zich nog een spoorweg- daros-kathedraal. Vervolgens maakt u museum dat kan bezocht worden als de een mooie wandeling in het oude centijd het toelaat. In de namiddag maakt u trum van de stad en heeft u wat vrije tijd. een prachtige busrit naar het dorpje Geiranger, gekend door de gelijknamige en DAG 7 O+L+D wereldberoemde fjord. De busrit neemt TRONDHEIM - OSLO iets meer dan een halve dag in beslag. Treinrit ‘Dovre Bahn’. Dit panoramische Uw tijd wordt echter ruimschoots be- treintraject staat in vele reisgidsen als loond met spectaculaire panorama’s on- ‘uniek’ beschreven. Onderweg passederweg. Een aantal Scenic Routes (Au- ren de prachtige landschappen van het rlandsfjellet en Geiranger - Trollstigen) binnenland in Zuid-Noorwegen de rewordt gevolgd en onderweg bezoekt u vue. U reist heel comfortabel in de Komeen staafkerk. Op de mooiste plaatsjes fort-klasse. Lichte lunch in het barrijtuig. wordt uiteraard halt gehouden om foto’s Na een aangename en comfortabele te nemen. Aankomst in de loop van de rit van ca 6u komt u in de loop van de vooravond, gevolgd door diner. namiddag aan in het centrum van Oslo. DAG 4 O+L+D GEIRANGER - GEIRANGERFJORD ÅLESUND Vrije voormiddag. Ideaal om wat uit te rusten of om deel te nemen aan een facultatieve excursie zoals een kajaktocht of een wandeling in de omliggende bergen. In de loop van de namiddag gaat u aan boord van een lokale ferry die de

DAG 8 O+L+D OSLO In de voormiddag bezoekt u per boot en per bus de twee belangrijkste musea van de stad: het Fråm Museum dat u meer vertelt over de maritieme geschiedenis van Noorwegen en het Vigelandpark, een prachtig openluchtmuseum met schitterende beeldhouwwerken.

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Trondheim Kristiansund

FINLAND

Røros

Ålesund

ZWEDEN

Geiranger

Voss Bergen

Flåm Oslo

Helsinki

Stockholm Stavanger

BOTNISCHE GOLF

Bovendien heeft u vanaf het VigelandDENEMARKEN park prachtige uitzichten op Oslo en omgeving. Lichte lunch en stadswandeling in de namiddag, gevolgd door vrije tijd. Ideaal om te shoppen of om nog een extra museum te bezoeken. NEDERLAND Amsterdam

DAG 9 O OSLO - BRUSSEL Transfer rond de middag naar de luchthaven van Oslo voor de terugvlucht.

DUITSLAND

BELGIË VERTREK 05/09/2021

€ 2.695 € 2.695

POLEN

INBEGREPEN • Vluchten met SAS in economy class, inclusief alle vooraf betaalFRANKRIJK bare taksen t.w.v. € 166,40 /ticket gekend op 01/08/2020) • Overnachtingen: 1 nacht in Bergen in hotel Scandic Neptun***+ of Scandic hotel Torget***+ of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer) 1 nacht in Flåm in hotel Flåmsbrygga*** of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer met balkon) 1 nacht in Geiranger in hotel Geiranger*** of gelijkwaardig (2 pers. Fjord view room) 1 nacht in Ålesund in hotel Thon Ålesund***+ of Scandic hotel Parken***+ of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer) 1 nacht te Kristiansund in hotel Thon Kristiansund**** of Thon hotel Stogata**** of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer) 1 nacht in Trondheim in hotel Scandic Nidelven**** of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer 2 nachten in Oslo in hotel Scandic Oslo City***+ of hotel Thon Opera**** of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer) • Vol pension • Alle vermelde transfers • Stadswandelingen en –bezoeken in Bergen, Ålesund en Trondheim • Panoramische treinrit naar Flåm

Parijs

RUSLAND

Berlijn

VERTREK 19/05/2021 Brussel

Kuhmo

• Boottocht door de Aurlandsfjord en de Naerøyfjord • Boottocht door de Geirangerfjord • Panoramische treinrit van Trondheim naar Oslo in Komfort-klasse • Stadsbezoek Oslo met o.a. Vigelandpark en het Fråm Museum • Nederlandstalige reisbegeleider van Brussel tot Brussel • Reisinformatiemapje per kamer, Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatie- en/of bijstandsverzekering • Persoonlijke uitgaven zoals dranken, telefoon... • Facultatieve excursies • Diensten niet specifiek vermeld in programma TOESLAGEN & KORTINGEN • Toeslagen en/of kortingen (kind, vroegboek…): zie www.zomerslapland.be en gebruik de programmacode OPMERKINGEN • Min. aantal deelnemers: 16, max. aantal deelnemers: 25 • De Algemene en Bijzondere Reisvoorwaarden van Asteria Expeditions voor ‘Lapland’ zijn van toepassing, net als de belangrijke informatie vermeld in de prijsbijlage.

FINS & NOORS LAPLAND Op ontdekking in het land van de Sámi

VERTREK: 22 JULI 2021 11 dagen / 10 nachten STERKE PUNTEN

Reis mee met Asteria Expeditions tijdens deze uiterst volledige ontdekking van Noord-

• Complete ontdekking van Lapland

Scandinavië (Lapland). Deze rondreis is de meest complete formule om alle hoogtepunten te

• Arktikum Museum, Santa Claus Village,

ontdekken. Zowel de natuur- als de cultuurliefhebber komt volop aan zijn trekken. Naast alle

Ranua Wildlife Park • Wandeling met husky’s en kennismaking

belangrijke bezienswaardigheden komen ook de minder belopen paden aan bod. U reist in kleine groep op basis van vol pension met alle bezoeken inbegrepen.

met rendieren • Ervaren van de middernachtzon

Uw reis start vanaf de Noordpoolcirkel met een bezoek aan Rovaniemi, de stad van de

• Kennismaking met de Sámi-cultuur

kerstman en het Arktikum Museum. Een bezoek aan dit museum vormt de beste basis om het

• Bezoek aan de Noordkaap

noorden van Scandinavië beter te begrijpen en te ontdekken. Hierna wordt u meegenomen

• Bezoek aan een van de grootste

op een reis doorheen de Sámi-cultuur tot helemaal op het meest noordelijke punt van Europa,

zeevogelkolonies van Noorwegen

de Noordkaap.

• Proeven van king crabs • Tromsø, de idyllische Lofoten

Op het programma staan o.a. een bezoek aan een Wildlife Park, een wandeling met husky’s,

en Vesterålen, met walvis- en

een bezoek aan een rendierboerderij, Karasjok (de hoofdstad van de Sámi), een bezoek

zeearendsafari

aan een van de grootste vogelkolonies van Noorwegen (met o.a. papegaaiduikers), de

• Gezellige en typische logies

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 58

Gebruik programmacode ZLSA

Noordkaap, king crab proeven, Alta met z’n rotstekeningen uit de prehistorie, de levendige stad Tromsø, een walvissafari in de Vesterålen, de idyllische Lofoten met verblijf in de typische vissershuisjes en een eilandrondrit, een zeearendsafari en nog veel, veel meer.

Noordkaap Hammerfest DAG 1 L+D DAG 6 O+L+D BRUSSEL - ROVANIEMI ALTA - TROMSØ Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Rovaniemi, de hoofdplaats ’s Morgens bezoekt u de NoorderlichtLyngen Karasjok van Fins Lapland, gelegen op de kathedraal en de rotstekeningen van Kautokeino VESTERÅLEN Noordpoolcirkel. U verblijft een nacht in Hjemmeluft (Alta Museum). U zet de Inari Kilpisjärvi Ivalo het beste boetiekhotel van Noord-Eu- rondreis verder naar Tromsø, een van Evenes Saariselkä Björkliden Muonio ropa, het Arctic Light hotel. Laat u er de leukste en boeiendste steden van LOFOTEN Jukkasjärvi Levi verrassen door de heerlijke keuken! hetZEE noorden. Lunch onderweg. Kebnekaise NOORSE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs Bezoek in de namiddag aan het ArktiLuosto kum Museum, een ideale introductie tot DAG 7 O+L+D Jokkmokk Rovaniemi Lapland en Noord-Scandinavië. TROMSØ Ranua Ruka In de loop van de voormiddag bezoekt u Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Syöte Kemi DAG 2 Akureyri O+L+D het Polar Museum en de Arctic Cathedral. Mývatn NOORWEGEN ROVANIEMI - RANUA - MUONIO In dit museum leert u over de centrale rol Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani die Tromsø speelde in de zeehondenThingvellir Gulfoss Kuhmo Reykjavik aan het Ranua Wildlife Park. jacht en de expeditiereizen naar ArctiKeflavikBezoek Grindavik Skafftafell Thorsmork BlueKennismaking Lagoon Stokkseyri met de verschillende diesche wateren die hier vertrokken. In de Vik Trondheim ren die in Lapland leven, o.a. de eland, namiddag maakt u een tocht met de ‘FjelFINLAND VERTREK € 3.595 SINGLETOESLAG € 645 Kristiansund Røros 22/06/2021 de wolf, de lynx, de veelvraat, de vos en lheisen’. Deze kabelbaan brengt u van Ålesund diverse vogelsoorten. Kort bezoek aan 50m tot 421m boven zeeniveau en biedt ZWEDEN Geiranger Santa Claus Village. Vervolgens rijdt u prachtige uitzichten op de stad Tromsø INBEGREPEN • Alle vermelde bezoeken door beboste gebieden naar het woon- en de wijde omgeving. Aan de andere Flåm• Heenvlucht met Finnair in • Alle vermelde excursies onder Voss gebied van de Sámi. Verblijf vlakbij de kant kan u de ‘Tromsdalstinden’ waarneeconomy class (groepstarief), leiding van een lokale EngelstaliBergen Oslo Zweedse grens en de Muoniojoki-rivier men, een majestueuze berg van 1238m. inclusief alle vooraf betaal-bage gids Helsinki Stockholm RUSLAND die 520km lang de grens vormt tussen re taksen t.w.v. € 85,37 /ticket • Nederlandstalige reisbegeleider Stavanger BOTNISCHE Finland en Zweden. DAG 8 O+L+D gekend op 01/08/2020 van Brussel tot Brussel GOLF TROMSØ - VESTERÅLEN • Terugvlucht met SAS in econo• Reisinformatiemap per kamer, DAG 3 O+L+D Vandaag beleeft u een nieuw hoogmy class (Economy Go, groepsBTW, Bijdrage Vlaamse SolidariMUONIO - KARASJOK tepunt: Senja. Per bus maakt u een tarief), inclusief alle vooraf teit Reisgelden ’s Morgens bezoek aan een husky- panoramische rit naar dit prachtige eiDENEMARKEN betaalbare taksen t.w.v. € 92,24 / boerderij. Samen met een gids maakt land. Dit traject behoort tot de ‘Scenic ticket gekend op 01/08/2020 NIET INBEGREPEN u een wandeltocht met de husky’s. U Routes’ vanVERENIGD Noorwegen. Diepe fjorden • Overnachtingen: • Annulatie- en/of bijstandsverzeKONINKRIJKvormen buitengebezoekt een rendierboerderij. In de en hoge bergpieken 1 nacht in Rovaniemi in boetiekkering late namiddag rijdt u naar Karasjok, de Dublin wone landschappen. In de vooravond hotel Arctic Light****+ of gelijk• Persoonlijke uitgaven zoals NEDERLAND hoofdplaats van de Sámi. Deze regio IERLAND neemt u vanuit Senja de lokale ferry Berlijn waardig (Magic Room bezet dranken, telefoon... in Noorwegen (of Finnmarken) wordt naar Andenes, op het uiterstAmsterdam noordelijdoor 2 pers.) • Fooi voor buschauffeurs (vrijblijDUITSLAND gekenmerkt door vele dorpjes die nog ke puntje van het eiland Andoya.BELGIË Londen 1 nacht in Muonio in Hotel Harrivend) grotendeels uit etnische Sámi bestaan. Brussel POLEN niva***+ of gelijkwaardig (kamer • Niet vermelde maaltijden DAG 9 O+L+D bezet door 2 pers.) • Excursies en diensten niet speciDAG 4 O+L+D VESTERÅLEN - LOFOTEN 1 nacht in Karasjok in Scandic fiek vermeld in programma KARASJOK - HONNINGSVÅG Vanuit Andenes maaktParijs u een mooie FRANKRIJK Hotel Karasjok***+ of gelijkwaarBezoek aan het Sámi Culture Park, een walvissafari. Vervolgens per bus naar openluchtmuseum waar u alles leert de idyllische Lofoten met onderweg dig (2 pers. standaardkamer) TOESLAGEN & KORTINGEN over de tradities en de cultuur van de wat sightseeing. Bezoek aan een zalm 1 nacht in Honningsvåg in • Toeslagen en/of kortingen Sámi. Na de middag met de bus naar kwekerij. U maakt er kennis met de Scandic Hotel Honningsvåg**+, (kind, vroegboek…): Honningsvåg, een van de meest noor- Noorse aquacultuur. Verblijf in rorbus, Scandic Hotel Nordkapp**+, of zie www.zomerslapland.be en delijke stadjes van Noorwegen. Een de typische vissershuisjes aan de rand gelijkwaardig (2 pers. standaardgebruik de programmacode stuk van de reisweg loopt langs de van het water. Deze gezellige logieskamer) Porsangerfjord. Bezoek aan de Noord- vorm voorziet in alle comfort. 1 nacht in Alta in hotel Thon OPMERKINGEN kaap om middernacht. Alta*** of Scandic Alta*** of • Min. aantal deelnemers: 16, gelijkwaardig (2 pers. stan max. aantal deelnemers: 25 DAG 5 O+L+D DAG 10 O+L+D daard-kamer) • De Algemene en Bijzondere NOORDKAAP - ALTA LOFOTEN 2 nachten in Tromsø in Scandic Reisvoorwaarden van Asteria Per boot naar het natuurreservaat van Tijdens een boottocht naar de legenIshavhotel**** of gelijkwaardig Expeditions voor ‘Lapland’ Gjesværstappan. U bezoekt een van darische Trollfjord ziet u zeearenden (2 pers. standaardkamer) zijn van toepassing, net als de de grootste zeevogelkolonies van en andere vogelsoorten. In de namid 1 nacht in Andenes in hotel Mabelangrijke informatie vermeld in Noorwegen met papegaaiduikers en dag sightseeing-tour op de Lofoten. U rena***+ of hotel Andrikken *** of de prijsbijlage. drieteenmeeuwen. Zeekoeten, alken, bezoekt o.a. het Lofotr Viking Museum gelijkwaardig (2 pers. standaardaalscholvers, kleine jagers, Noorse in Borg, typische vissersdorpjes en u kamer) stormvogels en jan van genten zijn stopt bij mooie uitzichtpunten en witte 2 nachten in Svolvær in Svinøya present. Rond de middag houdt u halt zandstranden. Rorbuer**** of Anker Brygge**** in een vissersdorpje waar u verse king (grote en ruime rorbus op basis crab kan proeven. Transfer naar Alta DAG 11 O van 2 personen per kamer met aan het uiteinde van de gelijknamige LOFOTEN - BRUSSEL fjord. Panaromische rit naar de luchthaven eigen badkamer) van Evenes en terugvlucht. • Alle vermelde transfers

NOORWEGEN

Noorse kust en fjorden en Noordkaap

VERTREK: 14 SEPTEMBER 2021 9 dagen / 8 nachten STERKE PUNTEN

Winter, lente, zomer of herfst? Noorwegen heeft in elk seizoen wel iets unieks en wondermoois

• Complete natuur- en cultuurreis

te bieden. Is het nu de sneeuw en het noorderlicht in de winter, het ontwaken van de lente,

• Panoramische treinrit naar Flåm

de middernachtzon in de zomer of de wondermooie herfstkleuren? Elk seizoen is er anders

• Boottocht in de Aurlandsfjord en

en een bezoek op zich waard.

Naerøyfjord (Unesco) • Ontdekken van Bergen, Ålesund,

Beleef het beste dat Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke 9-daagse cultuur- en

Trondheim, Bodø, Svolvær, Tromsø,

natuurreis. U ontdekt er de verrassende landschappen van Zuid-Noorwegen met zijn fjorden

Hammersfest en de Noordkaap

en prachtige binnenland, de Flåm-bergtrein, de prachtige Hanzestad Bergen en nog veel

• Noordwaartse zeereis van Bergen naar

meer.

Kirkenes met de Hurtigruten, de mooiste zeereis ter wereld (gratis wifi en koffie/

Als hoogtepunt maakt u een machtige en ontspannende zeereis aan boord van de Hurtigruten

thee aan boord)

langsheen de adembenemende kustlandschappen van Noorwegen. U meert aan in alle

• Extra navigatie in de indrukwekkende Hjørundfjord

belangrijke plaatsjes zoals Ålesund, Trondheim, de wondermooie eilanden van de Lofoten en de Vesterålen (Unesco), Tromsø, de Noordkaap… waar u diverse leuke én inbegrepen excursies maakt.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 60

Gebruik programmacode ZLNK

Noordkaap Hammerfest

DAG 1 D BRUSSEL - BERGEN Vlucht naar Bergen met overstap in Kopenhagen of Oslo, gevolgd door transfer naar het hotel in het centrum van Bergen, de bruisende hoofdstad van het district van de Noorse fjorden. Hier kan u langs de oude houten Hanzegebouwen in de Bryggen Wharf wandelen. De kade van Bryggen is heel pittoresk. DAG 2 O+L+D BERGEN - MYRDAL - FLÅM BERGEN Vandaag bezoekt u hét hoogtepunt van ‘Fjord Norway’. Met de ‘Bergen Bahn’ rijdt u naar Myrdal waar u de panoramische trein naar Flåm neemt. De ‘Flåm Bahn’ is een van de steilste spoorlijnen van de wereld (Unesco). Onderweg zal u verstomd staan van de panorama’s, de unieke natuur en de spectaculaire watervallen. Nadien maakt u een korte boottocht en passeert u de Aurlandsfjord en de Naerøyfjord (Unesco). DAG 3 O+L+D BERGEN Stadswandeling waarbij u alle belangrijkste bezienswaardigheden van Bergen zoals de vismarkt en de typische huisjes aan de waterrand aandoet. In de namiddag neemt u de Fløibahn (kabelbaan) waar u geniet van mooie uitzichten op Bergen en omgeving. Wandelliefhebbers kunnen vanaf Fløyen wandelingen maken over de hoogvlakte van Vidden die hier begint. ’s Avonds gaat u aan boord van een van de schepen van de Hurtigruten-vloot die u langsheen de mooie kustlijn van Noorwegen zal brengen. Het verblijf aan boord is op basis van vol pension. ’s Avonds informatieve bijeenkomst. DAG 4 O+L+D FLORØ - MÅLØY - TORVIK ÅLESUND - MOLDE Wanneer u ontwaakt, vaart het schip richting Torvik. Halte in de mooie art nouveau-stad Ålesund waar u een stadswandeling maakt. Het schip vaart als leuke extra ook de Hjørundfjord (Urke) in. Het schip zal zorgzaam door de Hustadvika, een gordel van eilandjes en riffen, navigeren, vooraleer het aanmeert in Kristiansund. DAG 5 O+L+D KRISTIANSUND - TRONDHEIM RØRVIK Het schip komt vroeg in de ochtend in Trondheim aan waar een stadsbezoek met o.a. de Nidaros-kathedraal inbegrepen is. Het schip vaart naar Rørvik,

Tromsø

waar de noordelijke en zuidelijke kustschepen elkaar kruisen.

Alta Lyngen

Kirkenes Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN Evenes LOFOTEN

Kilpisjärvi

Inari

Ivalo Saariselkä Muonio Jukkasjärvi Levi Kittilä Kiruna Ylläs Luosto

Björkliden

DAG 6 O+L+D Kebnekaise NOORSE ZEE Bodø BRØNNØYSUND Jokkmokk Rovaniemi SANDNESSJØEN - NESNA Ranua Ruka Boden Dalvik ØRNES - BODØ STAMSUND Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN SVOLVÆR Snaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani Thingvellir Vandaag steekt u de poolcirkel over Gulfoss Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Skafftafell Thorsmork (66°33’51” Noorderbreedte). Aan bakBlue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim boordzijde dient een wereldbol op het FINLAND Kristiansund Røros Ålesund eiland Vikingen als oriëntatiepunt. Na ZWEDEN Geiranger een kort bezoek aan Bodø vaart het Flåm Voss schip naar de Lofoten-eilanden met Bergen Oslo hun pittoreske vissershutten op palen Helsinki Stockholm RUSLAND (rorbuer) en verweerde houten rekken Stavanger BOTNISCHE GOLF met drogende kabeljauw. De Hurtigruten houdt o.a. halt in de vissershaven nes. U bent hier enkele minuten verwij- Kirkenes van boord en u vliegt via Oslo van Svolvær, de hoofdplaats van de derd van de RussischeDENEMARKEN grens. U gaat in naar Brussel. Lofoten. In de avond vaart u door de VERENIGD smalle Raftsund Strait, terwijl het schip KONINKRIJK Dublin de dreigende klippen van de Trollfjord NEDERLAND IERLAND Berlijn Amsterdam passeert. Bij goed en rustig weer, kan VERTREK OP BASIS VAN DUITSLAND KAMER/HUT 2 PERS. Londen de kapitein beslissen om kort in de TrolBELGIË Brussel CAT. POLEN J CAT. N CAT. P CAT. U lfjord te navigeren. 14/09/2021

DAG 7 O+L+D STOKMARKNES - SORTLAND RISØYHAMN - HARSTAD FINNSNES - TROMSØ SKJERVØY Tegen de middag komt het schip in Tromsø aan. De stad was vroeger door zijn beschermde ligging vooral gekend als vissershaven en handelspost. Het is een fascinerende stad, gekend voor zijn Arctische kathedraal en interessante galerijen en musea. In Tromsø maakt u een stadswandeling en bezoekt u ook het Polar Museum en de Arctische kathedraal. DAG 8 O+L+D ØKSFJORD - HAMMERFEST HAVØYSUND - HONNINGSVÅGKJØLLEFJORD - MEHAMN BERLEVÅG Vroeg in de ochtend komt u aan in Hammerfest, Europa’s meest noordelijke stad. Vanaf hier is het 2100km tot de Noordpool. In een van de meest noordelijke stadjes van Noorwegen, Honningsvåg, legt de Hurtigruten enkele uren aan. Voldoende tijd voor een geleid bezoek aan de Noordkaap (inbegrepen), het meest noordelijke punt van Europa met weidse uitzichten op de Arctische Oceaan. De boottocht gaat verder in oostelijke richting naar de vissersdorpjes van Kjøllefjord, Mehamn en Berlevåg. DAG 9 O BÅTSFJORD - VADSØ - KIRKENES OSLO - BRUSSEL Kort na het ontbijt komt u aan in Kirke-

Parijs

€ 3.745

€ 4.095

€ 4.395

€ 4.595

FRANKRIJK

INBEGREPEN • Vluchten met SAS in economy class, inclusief alle vooraf betaalbare taksen t.w.v. € 193,12 /ticket gekend op 01/08/2020 • Overnachtingen: 2 nachten in Bergen in hotel Scandic Torget***+ of hotel Scandic Neptun***+ of gelijkwaardig (2 pers. standaardkamer) 6 nachten aan boord van de Hurtigruten (2 pers. in een gegarandeerde binnen- of buitenhut) met een van de schepen van de Hurtigrutenvloot: MS Kong Harald • Vol pension, tafelwater bij de maaltijden inbegrepen • Alle vermelde transfers • Stadswandelingen in Bergen, Ålesund, Trondheim, Bodø, Svolvær, Tromsø en Hammersfest • Panoramische treinrit naar Flåm • Bezoek aan het spoorwegmuseum in Flåm • Boottocht door de Aurlandsfjord en de Naerøyfjord • Gratis wifi en koffie/thee aan boord van Hurtigruten • Bezoek aan de Noordkaap • Nederlandstalige reisbegeleider • Reisinformatiemapje per kamer • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

NIET INBEGREPEN • Annulatie- en/of bijstandsverzekering • Persoonlijke uitgaven zoals dranken, telefoon... • Niet vermelde maaltijden • Optionele excursies aan boord van de Hurtigruten • Diensten niet specifiek vermeld in programma • Toeslag hutreservatie (niet verplicht) TOESLAGEN & KORTINGEN • Toeslagen en/of kortingen (kind, vroegboek…): zie www.zomerslapland.be en gebruik de programmacode OPMERKINGEN • Min. aantal deelnemers: 16, max. aantal deelnemers: 25 • De Algemene en Bijzondere Reisvoorwaarden van Asteria Expeditions voor ‘Lapland’ zijn van toepassing met afwijkende Bijzondere Annulatievoorwaarden: tot 101 dagen voor afreis: 50% van de reissom vanaf 100 dagen tot 51 dagen voor afreis: 75% van de reissom vanaf 50 dagen voor afreis: 100% van de reissom, net als de belangrijke informatie vermeld in de prijsbijlage.

FINLAND

Natuur- en fotografiereis: beren, wolven en veelvraten

VERTREK: 28 MEI 2021 7 dagen / 6 nachten STERKE PUNTEN

Oost-Finland is een groot, ruig gebied dat zich uitstrekt tot de oostelijke grens, waarin het

• Grote kans tot het spotten van beren,

Finse merenlandschap overgaat in Lapland. Het is een dunbevolkt gebied maar het karakter

wolven en veelvraten

van Karelië geeft charme en kleur. Het gebied van de wilde taiga ligt in het oosten van Finland,

• Witte nachten

vlakbij de grens met Rusland. Het is een land van pure natuur en wildleven. Geografisch

• Kleine reisgroep (max. 10 pers.)

gezien wordt het gebied gedomineerd door heuvels, bossen, meren en rivieren. Het is de

• Ervaren natuurkenner en fotograaf als

woonplaats van vele wilde dieren, waaronder grote carnivoren die ofwel zeer zeldzaam of

begeleider • Geschikt voor liefhebbers van fotografie

elders in Europa uitgestorven zijn. Deze streek telt maar liefst ca 430 vogelsoorten, 115.000 rendieren, 900 bruine beren, 200 wolven en 140 veelvraten.

en/of natuur Tijdens deze 7-daagse natuurreis heeft u de mogelijkheid om beren, wolven en veelvraten in hun natuurlijke leefomgeving te observeren en te fotograferen. Maar natuurlijk zal u ook heel wat andere dier- en vogelsoorten kunnen waarnemen. Deze begeleide reis gaat door in een kleine Nederlandstalige groep, onder leiding van een uiterst ervaren natuurkenner en fotograaf. Om aan deze reis deel te nemen, hoeft u geen natuurkenner of ervaren fotograaf te zijn. Een

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 62

Gebruik programmacode ZLBE

passie voor de natuur en een portie geduld zijn wel onontbeerlijk om met een onvergetelijke natuurervaring terug te keren. Een selectie van de betere foto’s van de reisbegeleider worden u op het einde van de reis bezorgd.

Noordkaap Hammerfest

DAG 1 O u teerputten en jachtkuilen. Alta Kirkenes Tromsø BRUSSEL - KAJAANI Lyngen Karasjok Vlucht naar Kajaani met overstap in In de vroege avond vertrekt u naar een Kautokeino VESTERÅLEN Inari Helsinki. Aankomst en transfer naar andere schuilplaats, zodat uw foto’s Kilpisjärvi Ivalo Evenes een wilderniscentrum in de buurt van kan nemen in een andere omgeving. Saariselkä Björkliden Muonio LOFOTEN Suomussalmi, middenin de wildernis, Rond middernacht keert u terug naar Jukkasjärvi Levi Kebnekaise NOORSE Kittilä vlakbij de Russische grens. U verblijft uwZEE logies voor een goede nachtrust. Bodø Kiruna Ylläs Luosto in een klein en leuk hotelletje (kamers met eigen sanitair). Bespreking van het DAG 4 O+D Jokkmokk Rovaniemi weekprogramma. SUOMUSSALMI - KUHMO Ranua Ruka Boden Dalvik Vandaag rijdt u naar een ander wilderHúsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi Mývatn DAG 2 O+D niscentrum in de buurt van Kuhmo, een NOORWEGEN Snaefellsnes Oulu SUOMUSSALMI stukje zuidelijker gelegen. Onderweg IJSLAND Kajaani Thingvellir Vrije tijd. Met de begeleider kan u tijis de kans heel groot dat u kuddes renGulfoss Kuhmo Reykjavik Keflavikdens de Grindavik Skafftafell dag wandeltochten maken dieren ontmoet. Onderweg bezoekt u Thorsmork Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim om de omgeving van uw logies te het Petola Visitor Centre. Dit centrum FINLAND ontdekken. Vlakbij bevindt zich een biedt veelzijdige informatie over FinKristiansund Røros Ålesundkan u ervoor kiezen om in een kleivogelvoederplaats. Soms wordt de lands grootste carnivoren: de bruine men. Dit verhoogt de kans tot het zien ZWEDEN zeldzame taigagaai gespot. Ook de beer, de wolf, de lynx en de veelvraat. nereGeiranger schuilplaats (max. 2 pers./tent, van dit bijzonder dier. rode eekhoorn wordt hier regelmatig geen meerprijs, onder voorbehoud Flåm gezien. Het meeste wildleven wordt ’s De grensstad Kuhmo ligt tussen dichteVossvan beschikbaarheid) te overnachten. DAG 7 O Bergen avonds, ’s nachts en ’s morgens waar- bossen in het wildernisgebied Kainuu, Deze uiterst professionele schuilplaats KAJAANI - BRUSSEL Oslo Helsinki naar de luchthaven van Kagenomen. Hierdoor vinden de activitei- het grootste gemeentelijke gebied van geeft u de mogelijkheid om echt dicht Transfer Stockholm RUSLAND ten vaak ’s avonds en ’s nachts plaats. Finland (5458km²). In de buurtStavanger bevin- te gaan op plaatsen waar de laatste jaani voor de terugvlucht via Helsinki. BOTNISCHE Doordat het in deze periode met moei- den zich twee belangrijke natuurreser- dagen bv. een veelvraat is waargenoGOLF te donker wordt, kan u ’s nachts heel vaten (Elimyssalo en Iso-Palonen) die goed dieren waarnemen en fotografe- een sterke aantrekkingskracht uitoeferen. Bovendien staat de natuur in deze nen op alle wilde dieren in deze regio. periode ook mooi in bloei. DENEMARKEN Check-in in het wilderniscentrum, aan Kort na het diner vertrekt u naar een de oevers VERENIGD van het Viiksimo-meer. Bij KONINKRIJK houten schuilplaats. U spendeert de mooi weer kan u ook zwemmen in dit nacht in de schuilplaats terwijl u het Dublin meer. Er wordt overnacht op basis van NEDERLAND leven van de bruine beren volgt. Het IERLAND hotelkamers met gedeeld sanitair. Berlijn Amsterdam is mogelijk dat u enkele vogels spot, DUITSLAND Londen BELGIË zoals de zwarte wouw en zelfs de zee- In de late namiddag vertrekt u naar een Brussel arend. De schuilplaatsen bieden com- van de schuilplaatsen, gelegen in het POLEN fortabele zitplaatsen, slaapplaatsen en grensgebied van Finland en Rusland. VERTREK 28/05/2021 € 2.095 SINGLETOESLAG € 165 een wildernistoilet. Een lokale natuur- U heeft speciale toestemming nodig Parijs gids is aanwezig en er wordt ook een om in dit gebied te komen, waardoor FRANKRIJK snack voorzien voor tijdens de nacht. het een heel vredige leefomgeving INBEGREPEN NIET INBEGREPEN is voor de dieren. We spenderen de • Vluchten met Finnair naar • Annulatie- en/of bijstandsverzeFACULTATIEVE EXCURSIE: nacht bij de schuilplaats om meer van Kajaani in economy class (groepkering Uilen spotten en fotograferen - Deze het nachtleven van de wilde dieren te starief), (inclusief alle vooraf • Persoonlijke uitgaven zoals regio wordt in een bepaalde periode kunnen observeren. Met een beetje betaalbare taksen t.w.v. € 155,62 dranken, telefoon... van het jaar gekenmerkt door de aan- geluk ziet u een wolf, een veelvraat /ticket gekend op 01/08/2020) • Optionele/facultatieve excursies wezigheid van de meest prachtige of een steenarend. Een lokale natuur• 6 nachten in kleine wildernisen diensten niet specifiek veruilensoorten in Europa, nl. de oeral- gids staat u opnieuw bij met de nodige hotels (2 pers. kamer) meld in programma uil, de Lapland-uil en de sperwer-uil. professionele uitleg. Snacks worden • Maaltijden en snacks volgens Een lokale gids neemt u mee naar de voorzien. programma (ontbijt, koffiebreak TOESLAGEN & KORTINGEN beste plaatsen om deze unieke vogelop de middag met kleine snack, • Toeslagen en/of kortingen soort te observeren en te fotograferen DAG 5 & 6 O+D vroeg diner en snack indien (kind, vroegboek...): (duur: 2 à 4u, mits supplement en on- KUHMO de nacht in de schuilhut wordt zie www.zomerslapland.be en der voorbehoud). De dagindeling van dag 5 en dag 6 doorgebracht) gebruik de programmacode verloopt gelijkaardig. Na de nacht • Alle vermelde transfers DAG 3 O+D heeft u altijd de mogelijkheid om wat • Alle vermelde activiteiten en OPMERKINGEN SUOMUSSALMI te rusten of om wat te gaan wandelen nachten in schuilplaatsen • Min. aantal deelnemers: 6, Terugkeer in de ochtend en wat tijd om in de prachtige natuuromgeving. Half• Diensten van een lokale max. aantal deelnemers: 10 te rusten. Rond de middag vertrekt u weg de namiddag wordt opnieuw het Engelstalige gids • De Algemene en Bijzondere voor een boottocht op een nabijgele- diner voorzien en ’s avonds vertrekt u • Nederlandstalige reisbegeleiReisvoorwaarden van Asteria gen meer, net naast de grens met Rus- dan naar een van de schuilplaatsen der van Brussel tot Brussel Expeditions voor ‘Lapland’ land. U ziet enkele grensmarkeringen waar u opnieuw het leven van de dieen de gids vertelt u meer over de ren in de wildernis observeert en foto• Reisinformatiemapje zijn van toepassing, net als de geschiedenis van dit gebied. Op het grafeert. • BTW belangrijke informatie vermeld meer geniet u van het wondermooie • Bijdrage Vlaamse Solidariteit in de prijsbijlage. landschap. Aan de oever toont de gids Tijdens een van de laatste 3 nachten Reisgelden

NOORS LAPLAND

Pracht van de Noorse eilanden: Lofoten, Vesterålen, Senja & Tromsø

VERTREK: 08 JUNI 2021 (middernachtzon) 5 AUGUSTUS 2021 (noorderlicht - schoolvakantie) 9 dagen/8 nachten STERKE PUNTEN

Ontdek samen met Asteria Expeditions de pracht van de Noorse eilanden. De eilandengroepen

• De idyllische eilandengroepen van

van de Lofoten, de Vesterålen en Senja staan in vele reisgidsen als uniek beschreven.

de Lofoten, de Vesterålen en Senja gecombineerd met Tromsø

Tijdens deze complete rondreis in kleine groep ontdekt u alle hoogtepunten die deze streek

te bieden heeft. Op het programma staan o.a. diverse panoramische ritten per bus (o.a.

• Ervaren Nederlandstalige reisleider

3 Norway Scenic Routes), een zeearendsafari, een walvissafari, diverse bezoeken, een aantal

• Geschikt voor natuur- en

natuurwandelingen en als afsluiter een uitgebreide verkenning van de levendige stad Tromsø.

cultuurliefhebbers • Alle excursies en bezoeken inbegrepen

Onderweg logeert u in een aantal uniek gelegen en typische logies. U zal versteld staan van

• Ervaren van de middernachtzon

de heerlijke lokale keuken.

• 3 Norway Scenic Routes: Senja, Andøya en Lofoten • Bezoek aan een lokale zalmkwekerij

waarnemen. Vanaf begin september kan u er al het noorderlicht waarnemen. Tijdens de maand

• Walvis- en zeearendsafari

augustus zijn de nachten nog heel kort en kan u genieten van spectaculaire zonsopgangen

• Twee natuurwandelingen

en -ondergangen.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 64

In de periode van half mei tot half juli kan u in deze streek het fenomeen van de middernachtzon

Gebruik programmacode ZLEI

Noordkaap Hammerfest DAG 1 D DAG 5 O+L+D BRUSSEL - EVENES VESTERÅLEN – SENJA Alta Kirkenes Tromsø Vertrek in de voormiddag naar Eve- Vanuit Andenes vertrekt u op walvisLyngen Karasjok nes met overstap in Oslo. Met de bus safari. U krijgt een korte rondleiding VESTERÅLEN naar de idyllische Lofoten, met on- in het Whale Center waar u alles Kilpisjärvi Inari Ivalo derweg mooie zichten. U komt in de leert over de walvissoorten die hier Evenes Saariselkä Björkliden Muonio (late) avond aan in uw verblijf. Door zijn wat noordelijker in de oceaan leven. LOFOTEN Jukkasjärvi Levi unieke ligging aan de westkust kan u Boottocht van ca 3u. Onderweg warKebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs ‘s avonds de middernachtzon waarne- me dranken en soeplunch. Na afloop Luosto men. ontvangt u een certificaat van deelnaJokkmokk Rovaniemi me. Deze excursie gaat door onder Ranua Ruka DAG 2 Dalvik O+L+D leiding van heel ervaren natuurgidsen. Boden Húsavik Kuusamo Luleá Akureyri Syöte Kemi LOFOTEN In de vooravond neemt u in Andenes Mývatn NOORWEGEN Op de Lofoten komt de natuur- en cul- de lokale ferry naar Senja. De eilanSnaefellsnes Oulu IJSLAND Kajaani tuurliefhebber volop aan zijn trekken. dengroep van Hamn i Senja is een Thingvellir Gulfoss Kuhmo grote inspiratie- nieuw hoogtepunt. De buitengewone Grindavikvormt een KeflavikDit gebied Skafftafell Reykjavik Thorsmork Bluebron Lagoonvoor artiesten, schrijvers en kunlandschappen worden gevormd door Vik Trondheim Stokkseyri stenaars. Per bus bezoekt u o.a. het diepe fjorden en hoge bergpieken. U werk en een herkenningspunt, ge- 1238m. Alle bezoeken worden te voet FINLAND Kristiansund Røros Lofotr Viking Museum, ondergebracht volgt een stuk van een ‘Scenic Route’. of met het openbaar vervoer afgelegd. Ålesundbouwd in 1965. Er is een fantastische in een typische longhouse van 83m glasmozaïek, de grootste in Europa, In de late namiddag vrije tijd. ZWEDEN Geiranger lang, in Borg. U brengt een bezoek aan DAG 6 O+L+D te zien. In de namiddag maakt u een Svolvær. Van hieruit maakt u een boot- SENJA Flåm met de ‘Fjellheisen’, de kabeltocht DAG 9 O Voss tocht (snelle RIB-boot) naar de Trol- ’s Morgens verkent u per bus een baan die u van 50m tot 421m boven TROMSØ – BRUSSEL Bergen Oslo lfjord. Tijdens deze tocht vaart u een Scenic Route en stopt u in een aantal zeeniveau brengt. Deze locatie biedt Transfer Helsinki naar de luchthaven voor de Stockholm RUSLAND aantal fjorden en inhammen binnen. In pittoreske plaatsen. In de namiddag prachtige uitzichten. Aan de andere terugvlucht naar Brussel met overstap Stavanger BOTNISCHE de broedperiode, van april tot septem- maakt u een natuurwandeling langs kant ziet u de ‘Tromsdalstinden’, een in Oslo. GOLF ber, krioelt het van de vogels. U ziet de kustlijn in de buurt van uw logies. U majestueuze berg met een hoogte van zeearenden al zwevend op jacht naar wandelt op een rustige manier (ca 2.5 een prooi. Zeekoeten, alken, aalschol- à 3u) (standaard basisconditie). Indien VERTREK 08/06/2021 € 2.770 SINGLETOESLAG: € 590 vers, kleine jagers… zijn een onder- gewenst kan u uw programma vervolDENEMARKEN VERTREK 05/08/2021 € 2.795 SINGLETOESLAG: € 590 deel van het rijke vogelleven. Lunch in ledigen met een facultatieve excursie. een lokaal restaurant. Onderweg stopt Samen metVERENIGD een lokale bewoner kan u KONINKRIJK u bij een aantal uitzichtpunten en witte leren vissen in de omliggende fjorden. INBEGREPEN vanaf 12 personen zandstranden. (duur: ca 6 à 7u). Na het diner kan u met de begeleider • Vluchten met SAS in • Reisinformatiemap per kamer Dublin NEDERLAND IERLAND wandelen naar de omliggende heueconomyBerlijn class (Economy Go, • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Amsterdam DAG 3 O+L+D vels om de middernachtzon te aangroepstarief), inclusief alle Reisgelden DUITSLAND LOFOTEN schouwen. Londen vooraf betaalbare taksen twv BELGIË U wandelt naar de top van een van de Brussel € 192,83 NIET INBEGREPEN POLEN/ticket gekend op omliggende heuvels rond uw logies. DAG 7 O+L+D 01/08/2020) • Annulatieverzekering U geniet van spectaculaire uitzichten. SENJA - TROMSØ • Overnachtingen: • Bijstandsverzekering Parijs De wandeling wordt op een rustige Transfer naar Tromsø, het Parijs van het 3 nachten in Svolvær in Svinøya • Persoonlijke uitgaven FRANKRIJK manier afgelegd (ca 2.5 à 3u) (stan- Hoge Noorden. Aankomst in de loop Rorbuer**** (grote en ruime • Fooi voor buschauffeurs daard basisconditie). Vrije namiddag. van de namiddag. De stad was vroerorbus op basis van 2 personen (vrijblijvend) Bij mooi weer kan u ontspannen op ger vooral gekend als vissershaven per kamer met eigen badkamer) • Niet vermelde maaltijden het witte zandstrand of een wandeling en handelspost door zijn beschermde 1 nacht in Andenes in • Excursies en diensten niet maken met de begeleider. U kan ge- ligging. Het is een fascinerende stad, hotel Marena***+ of hotel specifiek vermeld in programma bruik maken van een hot tub met zicht gekend voor zijn Arctische kathedraal Andrikken*** of gelijkwaardig op het strand en de oceaan (badkledij en zijn interessante galerijen en mu(2 pers. stan-daardkamer) TOESLAGEN & KORTINGEN verplicht). U kan uw programma vervol- sea zoals het Polar Museum, het Po 2 nachten in Senja in Mefjord • Toeslagen en/of kortingen ledigen met een aantal facultatieve ex- laria Museum, het Tromsø Museum, Brygge of gelijkwaardig (kind, vroegboek...): cursies, o.a. een tocht te paard of een het Kunstmuseum, de Mack-brouwerij. (2 pers. standaardkamer) (prijs zie www.zomerslapland.be en golfsessie met zicht op de oceaan. Verder vindt u er tal van winkels, levenvoor overnachting in een gebruik de programmacode dige cafeetjes en nog veel meer. groter huisje te verkrijgen op DAG 4 O+L+D LOFOTEN - VESTERÅLEN DAG 8 O+L+D eenvoudige aanvraag) OPMERKINGEN Na wat sightseeing op de Vesterålen TROMSØ 2 nachten in Tromsø in Scandic • Min aantal deelnemers: 10, brengt de bus u naar Andenes. On- In de loop van de voormiddag bezoek Ishavshotel**** of gelijkwaardig max. aantal deelnemers: 15 derweg bezoekt u een zalmkwekerij. aan het Polar Museum en de Arctic (2 pers. standaardkamer) • Minimum deelnameleeftijd: U krijgt een rondleiding en er kan ge- Cathedral. Het Polar Museum is ge• Maaltijden volgens programma 8 jaar proefd worden. U rijdt via de westkust vestigd in een van de oudste huizen in • Alle vermelde transfers en alle • Programma onder van het eiland Andøya, langs mooie Tromsø. In dit museum komt u alles te vermelde bezoeken voorbehoud van weers- en landschappen en parelwitte zand- weten over de centrale rol die Tromsø • Alle vermelde excursies klimaatomstandigheden. Kleine stranden. Voor de kleine eilandjes speelde in de zeehondenjacht en de onder leiding van een lokale wijzigin-gen aan het programma voor de kust zitten af en toe zeehon- vele expeditiereizen naar Arctische Engelstalige gids of annulaties van activiteiten den of papegaaiduikers. Ook dit traject wateren die hier vertrokken zijn. De • Nederlandstalige reisbegeleider zijn hierdoor mogelijk. behoort tot de ‘Scenic Routes. Arctische Kathedraal is een meester-

RUSLAND

Parels van Moskou & paleizen van Sint-Petersburg

VERTREK: 30 APRIL 2021 23 JULI 2021 01 OKTOBER 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

Deze fascinerende reis laat u kennismaken met het mooiste van Rusland: Moskou en Sint-

• Culturele onderdompeling met

Petersburg. U zal versteld staan van de schitterende kathedralen, de indrukwekkende musea

alle hoogtepunten van de twee

van wereldniveau en de rijkelijk versierde paleizen. Als extra bezoekt u Sergiev Posad met

wereldsteden

zijn Troitse Sergieva Lavra, een van de mooiste kloosters uit de 14de eeuw.

• Schitterende paleizen met tuinen • Bevoorrechte toegang tot het

Moskou, onmiskenbaar de hoofdstad van een groots land, verrast door een sublieme

Hermitage-museum nog voor het

combinatie van oud en nieuw. Het ontwikkelde zich van bescheiden nederzetting tot

openingsuur

bloeiende stad. Geen enkele foto of reisgids kan u voorbereiden op de sensatie die u voelt

• Uitstap naar het Troitse Sergieva Lavra in Sergiev Posad (Unesco)

wanneer u op het Rode Plein met het Kremlin en de iconische Sint-Basiliuskathedraal staat. Rondom de koepels doemen de 7 ‘Stalinkathedralen’ op, het Sovjet-antwoord op Manhattan.

• Verblijf in centraal gelegen luxehotels

Tot de 18de eeuw legden tsaren de basis van een wereldrijk. Vandaag is het een stad die

• Nederlandstalige gidsen ter plaatse

ondanks westerse invloeden in al zijn vezels Russisch is gebleven. Moskou laat geen bezoeker onberoerd. Een stad met een zinderende energie. Sint-Petersburg werd in 1703 door Peter de Grote uit het niets gesticht, op 100 eilanden die door 600 bruggen met elkaar verbonden zijn. Na een bezoek aan Amsterdam, was hij zo

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 66

Gebruik programmacode PARE

gecharmeerd dat hij een soortgelijke stad, inclusief grachten, in Rusland wou. Hij had een voorliefde voor Franse en Italiaanse bouwstijlen, waardoor de stad een Europese uitstraling kreeg. De pracht en praal van de paleizen, de mooie parken en unieke musea geven SintPetersburg faam als culturele hoofdstad van Rusland.

DAG 1 D BRUSSEL - MOSKOU Vlucht naar Moskou. Transfer en check-in voor 3 overnachtingen in hotel National. DAG 2 O+L+D MOSKOU Panoramische rit langs het Rode Plein, het monument van de onbekende soldaat, het mausoleum van Lenin en de Basiliuskathedraal met zijn veelkleurige bollen. Verder naar het wereldvermaarde Bolsjoj-theater, het parlementsgebouw, de Christus Verlosserskathedraal, de Sparrow Hills met de imposante Lomonosovuniversiteitsgebouwen uit het Stalintijdperk en de begraafplaats van het Novodevichy-klooster waar o.a. Boris Jeltsin begraven ligt. In de befaamde Tretjakovgalerij maakt u kennis met de oudste en mooiste iconen van Rusland. In Moskou is de metro niet alleen een handig vervoermiddel, de stations zijn echte kunstwerken. Statige kroonluchters, weelderige mozaïeken en bronzen beelden vormen ondergrondse miniatuurpaleizen. U daalt af in enkele van de mooiste gedecoreerde haltes. DAG 3 O+L+D MOSKOU Bezoek aan het Kremlin, het religieus, historisch en architectonisch centrum van Rusland. Met zijn dikke muren, statige gebouwen, paleizen en kerken met vergulde koepels vormt het een stad in de stad. Ooit was het de residentie van de tsaren. Nu is het de thuis van de president en zijn regering. Ook de Wapenkamer staat op het programma. Vertrek met de bus naar Sergiev Posad (Zagorsk). Het Troitse-Sergieva Lavra, een actief orthodox klooster, is een versterkt complex met 3 kathedralen: de Drieeenheid met het beroemde icoon van Rublev, de Sint-Sergei en de Hemelvaartskathedraal. Het is tevens de zomerresidentie van de patriarch van Moskou en wordt daarom het Russische Vaticaan genoemd. DAG 4 O+L+D MOSKOU - SINT- PETERSBURG U neemt de snelheidstrein naar Sint-Petersburg. Na 4u komt u aan in de stad die doorkruist wordt door kanalen. Tsaar Peter de Grote nodigde meer dan 300 jaar geleden Europese architecten uit om de stad te ontwerpen. Check-in voor 4 overnachtingen in Taleon Imperial Hotel of Kempinski Moika 22.

DAG 5 O+L+D SINT- PETERSBURG Als introductie maakt u een boottochtje op de grachten. Daarna volgt een stadsrondrit naar het Paleizenplein, de RUSLAND Admiraliteit, de Kerk van de Verlosser op het Bloed en de statige boulevard Sint-Petersburg Nevski Prospekt, het commerciële en culturele hart van de stad omzoomd door paleizen, kerken en winkels. Na de lunch bezoek aan Tsarskoye Sergiev Posad Selo, de zomerresidentie van tsarina Moskou Catharina de Grote. Dit enorme paleis is een voorbeeld van barokke grandeur. Een van de bekendste zalen is de Grote Balzaal met mooie plafondschildering. Bij het paleis hoort torenspits van 123m hoog. Aansluitend DAG 8 O een uitgestrekte Franse tuin met tal bezoekt u een van de mooiste SINT- PETERSBURG - BRUSSEL van charmante paviljoenen, grotten en privépaleizen van Sint-Petersburg: het Vrije morgen en transfer naar de een Chinese pagode. Yusupov Paleis, vooral bekend omwille luchthaven voor de terugvlucht. van de moord op de monnik Raspoetin. DAG 6 O+L+D Nadien vrije tijd. SINT- PETERSBURG De voormiddag staat in het teken van een van de omvangrijkste musea ter wereld: de Hermitage, ontstaan in 1764 uit de privécollectie van Catharina 30/04/21 & 01/10/21 de Grote. Zij begon, met de hulp PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 2.700 van Diderot, met het aankopen van collecties en het bouwen van paleizen SINGLETOESLAG: € 650 om ze te huisvesten. In 1852 opende 23/07/21 de Hermitage. Als u elk van de 150.000 PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 2.800 werken maar enkele seconden zou bekijken, heeft u 9 jaar nodig. En dat is SINGLETOESLAG: € 700 maar 5% van de volledige verzameling. U vindt er werken van o.a. Leonardo INBEGREPEN • Dranken Da Vinci, Michelangelo, Rembrandt en • Fooien Rubens. Het belangrijkste gebouw is • Vluchten, inclusief taksen het voormalige Winterpaleis. Voor een • Alle transfers per autocar met FORMALITEITEN airco of minibus optimaal bezoek hebben we ervoor • Een internationaal paspoort gezorgd dat u het museum binnengaat • Express-trein Sapsan tussen nog tenminste 6 maanden na Moskou en Sint-Petersburg in vooraleer de deuren openen! Nadien terugkeer geldig 2de klasse vertrekt u per hydrofoil naar Peterhof, • Visum het zomerpaleis van Peter de Grote, • 3 overnachtingen in hotel dat Versailles naar de kroon moest National***** of gelijkwaardig in steken. Hij tekende mee aan de OPMERKINGEN Moskou plannen voor het complex en de 120ha • 4 overnachtingen in hotel • Rusland is het land waar er zich aan tuinen met fonteinen, vergulde vaak onverwachte festiviteiten Taleon***** of Kempinski Moika beelden en 19km aan grachten. De voordoen, vaak zonder 22***** in Sint-Petersburg mooie paleistuinen reiken tot aan de • Vol pension voorafgaande communicatie Finse Golf. Tot slot bezichtigt u de Sint- • Alle uitstappen en naar ons toe. Bijgevolg is het Izaäk-kathedraal, gebouwd op een niet altijd mogelijk om onze toegangsgelden voor de fundering van 30.000 boomstammen. klanten op tijd hiervan te vermelde bezoeken Het interieur omvat mooie mozaïeken. verwittigen. Daardoor worden • Lokale Nederlandstalige gidsen de programma’s soms gewijzigd • Nederlandstalige DAG 7 O+L+D buiten onze wil om. reisbegeleiding vanaf SINT- PETERSBURG • Om het visum aan te vragen, 15 personen Bezoek aan de Petrus-en Paulusvesting, heeft u een bijstandsverzekering de plaats waar Sint-Petersburg • Bijdrage Vlaamse Solidariteit nodig. Reisgelden ontstond. De vesting moest weerstand bieden tegen mogelijke aanvallen van Zweden. Het pronkstuk is de barokke kathedraal waar de Romanovs en Peter de Grote hun laatste rustplaats hebben gevonden. Het gebouw heeft geen uivormige koepels maar een gouden

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering (verplicht voor Rusland) • Visumkosten

GOED OM WETEN • Tijdsverschil: winter +2u, zomer +1u

RUSLAND - STEDENBEZOEKEN EN TSARENCRUISE Op zoek naar de ziel van het echte Rusland aan boord van de M/S Volga Dream

VERTREK: 15 AUGUSTUS 2021 12 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN

Bent u geïntrigeerd door de rijke cultuur van Rusland, Unesco-werelderfgoed en de pracht en

• Nederlandssprekende gidsen tijdens de

praal van de tsaren? Dan is de combinatie van Sint-Petersburg en Moskou met een riviercruise

stadsbezoeken aan Sint-Petersburg en

op de Volga de ideale oplossing. Aan boord ziet u het betoverende landschap en mooie

Moskou

monumenten, afgewisseld met kleine dorpjes waar de lokale bevolking u warm onthaalt. U

• Centraal gelegen luxehotels*****

ontdekt de ziel van het land tijdens deze boeiende reis.

• De nostalgische Volga Dream is het beste en kleinste schip van Rusland

Rusland staat voor een verrassend grote diversiteit. Ook de steden en het platteland

• Mooie mix van uitgestippelde culturele

verschillen enorm, net als Moskou en Sint-Petersburg onderling. Het glorieuze Moskou is een

bezoeken en vrije tijd • Aandacht voor de Russische beleving tijdens de cruise

stad van contrasten: traditioneel en technologisch, klassiek en hedendaags. Sint-Petersburg geldt als de culturele hoofdstad met schitterende keizerlijke residenties en architectonische hoogtepunten. Een groot deel van deze rondreis speelt zich af op de Volga, de langste rivier van Europa. De vaarroute voorziet rijkelijk in kloosters, kerken en ander werelderfgoed. Op het schip glijden de eindeloze landschappen voorbij: het impressionante Ladogameer, de fotogenieke kloosters en tal van Unesco-sites zoals het Kizhi-eiland met zijn houten kerkjes.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 68

Gebruik programmacode VD08

Na jarenlange kwaliteitscontrole selecteerden we het beste schip op de Russische binnenwateren. Aan boord van de Volga Dream onthaast u in stijl. Het kleinste schip van Rusland staat voor hoge kwaliteitsnormen, een nostalgisch interieur, aandacht voor tradities en cultuur. Het beschikt over 53 kajuiten, allen aan de buitenzijde.

DAG 1 BRUSSEL - SINT PETERSBURG Vertrek naar Sint- Petersburg. De voormalige hoofdstad werd gesticht in 1703 door tsaar Peter de Grote. Onthaal en transfer naar Kempinski Hotel Moika 22***** waar u 3 nachten verblijft.

houdt halt aan Svirstroy, een charmant dorpje met typische houten huizen. De enthousiaste inwoners serveren lokale gerechten en vertellen verhalen over het verleden.

DAG 2 O+L SINT-PETERSBURG Stadsrondrit, inclusief bezoek aan de Petrus- en Paulusvesting. Het pronkstuk is de barokke kathedraal waar de Romanovs en Peter de Grote hun laatste rustplaats hebben gevonden. Na de lunch heeft u vrije tijd.

DAG 6 O+L+D CRUISE: KIZHI Aankomst op het eiland Kizhi (Unesco), parel van de houten architectuur uit de 18de eeuw. Pronkstukken zijn de imposante kerken, zoals de met 22 koepels versierde kathedraal van de Transfiguratie. Opmerkelijk: ze zijn volledig uit hout gemaakt, zonder gebruik van spijkers! Tijdens een wandeling op het eiland krijgt u een goed beeld van de geschiedenis door de eeuwen heen.

DAG 3 O+L SINT-PETERSBURG De voormiddag staat in het teken van de Hermitage, het omvangrijke kunstmuseum. Het ontstond in 1764 uit de privécollectie van Catharina de Grote. Zij begon, met de hulp van Diderot, met het aankopen van de collecties en het bouwen van paleizen om ze te huisvesten. In 1852 opende de Hermitage. Als u elk van de 150.000 werken maar enkele seconden zou bekijken, heeft u 9 jaar nodig. En dat is maar 5% van de volledige collectie. Het belangrijkste gebouw is het voormalige Winterpaleis. Na de lunch, uitstap naar Peterhof aan de Finse Golf. Het ‘Russische Versailles’. Het paleis en de gebouwen zijn omgeven door lommerrijke tuinen, met goud vergulde sculpturen en een spectaculair geheel aan fonteinen. DAG 4 O+L+D PUSHKINE Na de vrije ochtend vertrek naar Tsarskoye Selo, de zomerresidentie van de Russische tsarina Catharina de Grote. Dit enorme paleis is een voorbeeld van barokke grandeur. De Grote Balzaal met mooi plafondschildering en de verbazingwekkende Amberzaal zijn impressionant. Bij het paleis hoort een uitgestrekte Franse tuin met tal van paviljoenen, grotten en een Chinese pagode. Transfer naar de M/S Volga Dream***** voor inscheping, welkomstreceptie en Captain’s diner. DAG 5 O+L+D CRUISE: LADOGAMEER EN SVIRSTROY U vaart op de schilderachtige Svir-rivier die de verbinding vormt tussen het Onegameer en het Ladogameer. U

Vandaag: Barbecue op het zonnedek

Kizhi

RUSLAND

Svirstroy Sint-Petersburg

Goritsy

Uglich

Jaroslavl

Moskou

Vandaag: Pianorecital aan boord (Tchaikovsky en Rachmaninov) DAG 7 O+L+D CRUISE: GORITSY Aankomst in het serene dorp Goritsy voor een bezoek aan de H. Cyrillus van het Witte Meer, gesticht in de 14de eeuw door de monnik Kirill. Het klooster herbergt een unieke collectie iconen. Vandaag: Russisch galadiner met vodkaproeverij DAG 8 O+L+D CRUISE: JAROSLAVL Aankomst in Jaroslavl, de oudste stad aan de Volga, gelegen op de ‘Gouden Ring’. U ziet het Verlosserklooster en de kerk van Sint-Elias de Profeet, geroemd om zijn fresco’s. Na een ‘muzikaal bezoek’ aan het voormalige Gouverneurshuis vertrekt u naar het reservoir van Rybinsk.

DAG 10 O+L CRUISE: BEZOEK MOSKOU Aankomst in Moskou. Panoramische stadsrondrit langs Tserkayastraat, het Lubyankaplein, Sparrow Hills met de prachtige Lomonosov-universiteitsgebouwen en het Novodevichy-klooster (fotostop - geen bezoek) met zijn beroemd kerkhof waar o.a. Boris Jeltsin Vandaag: Russische theeceremonie begraven ligt. U maakt een stop aan en thema-avond Russisch koken de Christus Verlosserkathedraal, de hoogste en grootste Russisch-orthoDAG 9 O+L+D doxe kerk in de wereld en de zetel van CRUISE: UGLICH de orthodoxe patriarch van Moskou. Aankomst in een van de oudste stadjes van Rusland: Uglich. Zijn schitte- Check-in voor 2 nachten in het Moscow rend Kremlin uit de 14de eeuw pronkt Marriott Royal Aurora Hotel*****. aan de rand van de Volga. U bezoekt de Sint-Dimitrius Bloedkerk. Verder DAG 11 O+L ziet u de iconengalerij in de Transfigu- BEZOEK MOSKOU ratiekathedraal en de Kerk der Verrij- Bezoek aan het Kremlin. Het religieus, zenis. Het bezoek eindigt met een pri- historisch en architectonisch hart van véconcert door een mannenkoor. Moskou omvat regeringsgebouwen, paleizen en kerken. Ooit was het de Vandaag: Historische film over de aan- residentie van de tsaren. Nu is het de leg van het Moskoukanaal. thuis van de Russische president en zijn regering. Bezoek aan 2 Kremlinka-

thedralen en de Wapenkamer waar de diplomatieke geschenken en de sieraden van de Russische tsaren worden verzameld. Aansluitend te voet naar het Rode Plein, het monument van de onbekende soldaat, het mausoleum van Lenin en de Basiliuskathedraal (fotostop- geen bezoek). Nadien bezoek aan de befaamde Tretjakovgalerij met de oudste en mooiste iconen van Rusland. In Moskou zijn de metrostations echte kunstwerken. Statige kroonluchters, weelderige mozaïeken en bronzen beelden van heroïsche landgenoten vormen ondergrondse miniatuurpaleizen. U daalt af in enkele van de mooiste gedecoreerde haltes. DAG 12 O MOSKOU - BRUSSEL Vrije tijd en transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

SUN DECK

PROMENADE DECK

MAIN DECK

CABIN DECK 70

PRIJS PER PERSOON

VERTREK

PRIJS BIJ BOEKING

IN €

15 AUGUSTUS 2021

VOOR 30/9/20

€ 3.695

€ 3.595

80%

€ 4.395

€ 4.295

80%

€ 4.895

€ 4.795

80%

€ 5.095

€ 4.995

80%

€ 5.795

€ 5.695

80%

Sun Deck luxe Junior Suite 402-403-404

€ 6.495

€ 6.395

80%

Owner’s Suite 300

€ 8.195

€ 8.095

80%

Singles Promenade Deck 325-326

€ 5.695

€ 5.595

/

Single Sun Deck 410

€ 6.395

€ 6.295

/

Cabin Deck Standard 101-108 Main Deck Stateroom 201-210 Promenade Deck Deluxe Cabin 301-315 / 317-324 Sun Deck Superior Cabin 406-409 / 411 & 412 Sun/Prom. Deck Junior Suite 316 & 405

SINGLETOESLAG

MINIMUM AANTAL PERSONEN: 15 - MAXIMUM AANTAL PERSONEN: 24 INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers van en naar de luchthavens in Rusland en transfers van en naar het schip • 3 nachten in Kempinski Moika***** 22 of gelijkwaardig***** in SintPetersburg • 2 nachten in Moscow Marriott Royal Aurora Hotel*****of gelijkwaardig in Moskou • 7-daagse cruise op de M/S Volga Dream***** • Nederlandssprekende gidsen in Moskou en Sint-Petersburg • Audiofoon, zender en oortjes voor de bezoeken in Moskou en SintPetersburg • Frans/Engelssprekende gids tijdens de cruise-uitstappen • De vermelde maaltijden in Sint-Petersburg en Moskou • Vol pension en dranken bij de maaltijden (wijn en softdrinks) tijdens de cruise • Welcome Captain’s Cocktail-receptie met gratis champagne en snacks • Dagelijks afternoon tea en 24u/24u koffie of thee beschikbaar tijdens de cruise • Afscheidscocktail aan boord, met wijn of vodka • Flessen water tijdens de cruise-uitstappen • Cultureel en educatief programma aan boord van de cruise • Initiatie in de Russische literatuur, taal en muziek tijdens de cruise • De begeleide uitstappen in Moskou en Sint-Petersburg • De toegangsgelden van de vermelde sites • Alle uitstappen tijdens de cruise • Reisbegeleider vanaf Zaventem bij minimum 15 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering (verplicht voor Rusland) • Visumkosten • Overige dranken • Fooien FORMALITEITEN • Een internationaal paspoort nog tenminste 6 maanden na terugkeer geldig • Visum GOED OM WETEN • Om het visum aan te vragen, heeft u een bijstandsverzekering nodig. • In Rusland doen zich vaak onverwachte festiviteiten voor, dikwijls zonder voorafgaande communicatie naar ons waardoor het niet altijd mogelijk is onze klanten hiervan te verwittigen. • Het programma is onderhevig aan omwisselingen van locaties. Er wordt steeds gestreefd naar dezelfde inhoudelijke bezoeken en hotels van een vergelijkbaar niveau. • Tijdsverschil: winter +2u, zomer +1u

RUSLAND: KAMCHATKA

Beren, uitgestrekte meren en rokende vulkanen

VERTREK: 24 JULI 2021 27 JULI 2021 11 dagen / 9 nachten STERKE PUNTEN • Spotten van beren aan het Kurilskoyemeer • Intense kennismaking met de wereld van vulkanen, Unesco-werelderfgoed onder

Kamchatka, het verre noordoosten van Rusland. Een streek waar ijs vuur ontmoet. Uitbarstende vulkanen en verrassende natuurwonderen. Een van de laatste onaangetaste grote wildernissen. Verwacht u tijdens deze exploratiereis aan een combinatie van vulkanische verschijnselen, ongerepte natuur en een boeiende fauna en flora. Een topervaring voor elke natuurliefhebber.

de naam 'Ring of Fire' • Inclusief helikoptervluchten die

Dit verlaten gebied, gelegen aan de overkant van Alaska, is van noord naar zuid 1.000km

spectaculaire zichten bieden

lang, bijna 14 keer zo groot als België. Samen met o.a. Fuji in Japan en Alaska vormt het de

• Een van de laatste stukjes ongerept

Ring van Vuur, een keten van vulkanen rond de Stille Oceaan. Hier voelt u zich een met de

natuurgebied in de wereld

natuur. Tot 1992 mochten toeristen Kamchatka niet binnen en ook inwoners van de voormalige

• Kleine groep van 10 personen

Sovjet-Unie hadden een speciale toelating nodig. De natuur zei dank u en kon ongestoord zijn gang gaan. Het resultaat? Warmwaterbronnen, rivieren en meren zijn alomtegenwoordig. De meeste ontspringen aan bergen en gletsjers waardoor het water zeer helder is, ideaal voor vissers en beren. Maar liefst 14.000 stromen en rivieren, 100.000 meren en 414 gletsjers tekenen het landschap. Tussen de vulkanen ligt een gebied ongerepte natuur met weelderige bossen, warmwaterbronnen, geisers en een indrukwekkend dierenleven. Maak u op voor een

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 72

Gebruik programmacode KAMC

heerlijk avontuur.

DAG 1 BRUSSEL - PETROPAVLOVSK Vlucht naar Petropavlovsk. DAG 2 D PETROPAVLOVSK Aankomst en onthaal. Het schiereiland Kamchatka is met zijn 400.000 inwoners zeer dunbevolkt. De helft leeft in de havenstad Petropavlovsk. De hoofdstad en de belangrijkste toegangspoort tot Kamchatka is gelegen aan de baai van Avacha. Omgeven door twee gigantische vulkanen en een lange rij besneeuwde bergen, ziet u de horizon vanaf geen enkel punt in de stad. Petropavlovsk is bovendien de op een na grootste stad ter wereld die over weg niet bereikbaar is. Transfer en check-in in hotel Complex. DAG 3 O+L+D PETROPAVLOVSK - KURILSKOYEMEER Per helikopter naar het Kurilskoyemeer. Hier heeft u een spectaculair zicht over de ongerepte natuur en diverse vulkanen zoals de Vilyuchinsky (2.175m), de Mutnovsky (2.323m), de Gorely (1.829m), de Asacha (1.190m) en de Khodutka (2.087m). Als het weer het toelaat, zijn stops voorzien aan de Ksudachvulkaan en aan de grootste natuurlijke warmwaterbronnen. U krijgt de gelegenheid om te baden in het thermisch water van de Khodutkarivier. Mocht dit vandaag niet lukken, wordt ernaar gestreefd op dag 6. Check-in voor 3 nachten in Grassy Point Lodge, een gezellige houten chalet met 2 ruime kamers met stapelbedden. De eetkamer en douche/toilet bevinden zich op het gelijkvloers. Elektriciteit en een warme douche zijn dagelijks beschikbaar in de lodge van 19u tot 23u. Vanop het terras rondom geniet u van een fantastisch uitzicht. Vaak kan u hier beren zien vissen aan de oevers van het meer. DAG 4 - 5 O+L+D KURILSKOYE-MEER U gaat op verkenning rond het Kurilskoye-kratermeer. U bewondert de populatie van naar schatting 14.000 bruine beren, die tot de grootste concentratie op aarde behoort. De beren worden aangetrokken door de veelvuldige aanwezigheid van zalm rond het onbewoonde meer. Op deze locatie is de meeste rode zalm van gans Eurazië te vinden. Er wordt gevaren naar nabijgelegen platformen waar u ziet hoe de beren zalm uit het meer vissen en hoe de

Steller zeearenden zich voeden met de resten. Deze roofvogels met gele snavel komen vooral hier voor. Vanuit de lodge maakt u begeleide wandeltochten om beren te spotten.

RUSLAND KAMCHATKA

DAG 6 O+L+D KURILSKOYE-MEER - MUTNOVSKYVULKAAN Uzon Caldera Avachinscky-vulkaan Vertrek per helikopter naar het Petropavlovsk Avachabaai plateau van de Mutnovsky-vulkaan. vulkanen Kursilskoye-meer Overnachting in een tentenkamp. Van hieruit maakt u een trektocht naar de kratertop van de vulkaan. Kampeermateriaal is voorzien, met uitzondering van een slaapzak. De 3 slaaptenten bestaan uit 6 vouw- DAG 10 O+L+D IJsland. Het enige geisergebied in bedden. Geen douchemogelijkheid. OPTIONEEL: GEYSERVALLEI Eurazië. 1 toilet is voorzien. UZON CALDERA Vrije dag of een optionele DAG 11 O DAG 7 O+L+D helikopterexcursie naar de geiservallei PETROPAVLOVSK - BRUSSEL MUTNOVSKY-VULKAAN en Uzon Caldera-vulkaan (ongeveer Transfer naar de luchthaven en Vertrek naar de Mutnovsky-vulkaan, 44.000 roebel = € 650). De vallei terugvlucht. een van de meest actieve vulkanen van ligt verborgen in een moeilijk het gebied. De top op een hoogte van toegankelijke kloof van het Kronotsky2.322m is samengesteld uit verzakte reservaat maar loont de moeite. kraters. U stapt in een trektocht van Hoogtepunt nabij de vallei: de Uzon zo’n 12 km via spectaculaire geisers, Caldera met de tweede grootste versteende lavaformaties en meertjes concentratie geisers in de wereld, na tot aan de krater. Na de picknicklunch daalt u af richting het tentenkamp. Na de wandeling volgt een busrit van ongeveer 2u. Check-in voor 2 nachten PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN: € 7.175* in hotel Bel Kam Tur in de ParatunkaSINGLETOESLAG: € 400 vallei. DAG 8 O+L+D AVACHINSKY-VULKAAN PARATUNKA Daguitstap met een gemakkelijke wandeling naar de actieve strato Avachinsky-vulkaan. DAG 9 O+L+D PARATUNKA - AVACHABAAI PETROPAVLOVSK Terugkeer per bus naar de hoofdstad en uitstap per motorboot in de Avachabaai, een van de grootste natuurlijke baaien ter wereld. Hier kan u een rijke fauna spotten: orka’s, walvissen, zeehonden en dolfijnen. Langs de kronkelende kustlijn liggen mooie plekjes. U ontdekt diverse watervogels op het eiland Babushkin. Het symbool van deze baai wordt gevormd door Tri Brata (de drie broers): drie rotsen die uit de zee rijzen. Op het Strichkov-eiland bevinden zich vogelkolonies zoals zeekoeten, meeuwen en aalscholvers. Ook zeekalfjes en zeehonden zijn te bewonderen. Na de lunch bezoekt u het vulkanologisch museum. Checkin voor 2 nachten in uw hotel in Petropavlovsk.

* maximum 10 deelnemers

INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse (per bus, 6x6 jeep, boot en MI-8 helikopter) • 5 overnachtingen in eenvoudige hotels • 3 overnachtingen in een lodge: 2 kamers met stapelbedden, gedeelde badkamer • 1 overnachting in een tentenkamp, slaapzak zelf te voorzien, geen douchemogelijkheid • Vol pension • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding bij 10 personen • Lokale Engelstalige gidsen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Overige uitgaven • Slaapzak voor in het tentenkamp (mogelijkheid om deze ter plaatste te kopen) • Optionele excursie Geyservallei en Uzonkrater (ongeveer € 650 per persoon) • Visumkosten • Fooien FORMALITEITEN • Een internationaal paspoort nog minstens 6 maanden na terugkeer geldig • Een visum: om het visum aan te vragen, heeft u een bijstandsverzekering nodig GOED OM WETEN • De toeristische infrastructuur is nog niet sterk uitgebouwd waardoor logies in een lodge en tentenkampen aangeboden wordt. • Tijdsverschil: +10u

OEKRAÏNE

Gouden koepels tussen de Kaukasus en de Karpaten

VERTREK: 23 MEI 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN • Verkenning van de drie mooiste steden in Oekraïne • Uniek ondergronds Holenklooster Kiev-

Tijdens deze rondreis maakt u kennis met Oekraïne, een land met een eeuwenoude beschaving en een schat aan bezienswaardigheden. Cultuur alom met een keur aan kerken, kloosters, opmerkelijke koepels en verrassende musea. Tel daarbij de charmante straatjes, prachtige monumenten en leuke pleinen en Oekraïne wordt een waar genot om te bezoeken.

Petsjersk Lavra (Unesco) • Culturele ontdekkingen

De hoofdstad Kiev, aan de Dnjepr-rivier, biedt naast historische orthodoxe kerken en het

• Bijwonen van een operavoorstelling

befaamde Lavraklooster, een moderne kijk in het huidige Oekraïne. De bakermat van de

• Wijnproeverij

Oost-Slavische cultuur. Het territorium van dit rijk omvatte het huidige noorden en westen van Oekraïne, het actuele Wit-Rusland en het westen van het huidige Rusland. U zal verbaasd staan van de pracht van het Byzantijns patrimonium en van een unieke collectie schilderijen van Repine en Malevitch, beiden geboren in Kiev. In het westen doet de sfeervolle Unescostad Lviv met zijn kleurrijke huizen het minst Russisch aan. Het was dan ook lange tijd in Poolse handen. Het Rynok-plein, in de 14de eeuw aangelegd als marktplein, is nu het hart van de oude stad. Pracht en praal vindt u in de talloze orthodoxe kerken.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 74

Gebruik programmacode OEKR

Odessa, de havenstad gelegen in het zuiden wordt wel eens de parel van de Zwarte Zee genoemd. Het ademt nog steeds de sfeer van een mediterrane badplaats, een leuke plek met veel afwisseling. De stad kreeg zijn naam van Catharina de Grote.

WIT-RUSLAND DAG 1 D BRUSSEL - KIEV Vlucht naar Kiev. Eerste kennismaking met de stad. Transfer en check-in voor 2 overnachtingen in hotel Radisson Blu**** of gelijkwaardig.

Sobieski Palace is sinds 1908 de thuisbasis van het Jan III museum. In de POLEN koninklijke vertrekken worden rococomeubels en klokken, een verzameling van medaillons en kostbaar zilverwerk tentoongesteld. SLOWAKIJE

DAG 2 O+L+D KIEV Een stadswandeling leidt naar de universiteit, de Sint-Michielskathedraal met de gouden koepels, de Gouden Poort van Constantinopel, het oude centrum inclusief een bezoek aan de Sint-Sophiakathedraal (Unesco). U daalt af naar een van de mooist gedecoreerde metrohaltes. De haltes zijn echte kunstwerken. Na de middag bezoekt u het Kiev-Petsjersk Lavra klooster (Unesco). Dit holenklooster vormt het kloppende hart en de zetel van de Oekraïense orthodoxe kerk. Het heiligdom bestaat uit een bovengronds deel, het Lavra, en het ondergrondse gangenstelsel waar de gemummificeerde lichamen van honderden monniken bewaard worden. Boven in de toren houdt u halt in het Micro Miniatuur Museum. De tentoongestelde kunstwerken zijn enkel met een microscoop zichtbaar en met de hand gemaakt. Het Nationaal Museum stelt werken van Oekraïense kunstenaars tentoon. ’s Avonds geniet u van een operavoorstelling in de Nationale Opera.

DAG 5 O+L+D LVIV - ODESSA Vandaag bezoekt u een van de hoogtepunten van Lviv: Het Nationaal Museum met rijke exposities van iconen, daterend uit de 14de - 17de eeuw. Het is een van de grootste collecties in de Slavische wereld. Het museum bezit ook een groot aantal manuscripten. Na een stop aan de schildermarkt ontdekt u een van de mooiste operahuizen van Europa. Op de begraafplaats Lytchakivskyi zijn de graven heel verschillend versierd. Transfer naar het station waar u de trein neemt. Treinovernachting.

DAG 3 O+L+D KIEV- LVIV U bezoekt de oude centrale markt. Transfer en vertrek per sneltrein naar Lviv. Check-in voor 2 overnachtingen in Bankhotel**** of gelijkwaardig. DAG 4 O+L+D LVIV Lviv (Unesco) - het vroegere Lemsberg, Leopol of Lvov - wordt ook wel beschouwd als de mooiste stad van Oekraïne. Deze charmante plek doet het minst Russisch aan in heel Oekraïne. In de 20ste eeuw werd het afwisselend bestuurd door het Habsburgse rijk, Polen, de SovjetUnie en Oekraïne. Dat merkt u aan de verschillende stijlen. Tijdens de stadswandeling komt u bij de Armeense kathedraal, de kerk en het klooster van de Bernardijnen in rococostijl en de Boim-kapel met zijn prachtige interieur. Rondom het Rynokplein staan huizen in barok-, renaissance- en empirestijl. Nabij de beroemde marktplaats bevindt zich sinds 1672 het Apotheekmuseum, waarvan een deel nog actief is. Het

DAG 6 O+L+D ODESSA Na het ontbijt in de trein komt u aan in Odessa. U ontdekt deze badplaats tijdens een stadstoer. Aan het begin van de 19de eeuw werd een Franse emigrant, Armand Emmanuel du Plessis, hertog van Richelieu, benoemd tot gouverneur van Odessa. Samen met de architect François de Ribas ontwikkelde hij de stad snel en harmonieus. De Potemkin-trap blijft een van de beroemdste monumenten ter wereld dankzij de film van Eisenstein over de mislukte revolutie van 1905. Het Archeologisch Museum bezit items uit de Egyptische, Griekse en Romeinse tijd. Ook opgravingen uit de periode van de Scythen, de eerste beschavingen rond de Zwarte Zee, zijn bijzonder. Check-in voor 2 overnachtingen in hotel Continental**** of gelijkwaardig. DAG 7 O+L+D BILGORODE-DNISTROVSKI ODESSA Vertrek naar Bilgorode–Dnistrovski voor een rondleiding. Het is een van de oudste steden ter wereld op de Unesco-werelderfgoedlijst. Om de verdediging van deze strategische stad aan de monding van de Dniester te verzekeren, liet koning Etienne II in de 13de eeuw het Akkermane-fort bouwen. U bezichtigt de buitenkant van de Armeense kerk en de ondergrondse kerk van Sint-Jan, de Griekse kerk Ioan Predtétcha en de ondergrondse Moldavische kerk Ioan Soutchavsky met een waterput. Bezoek aan Shabo, een van de

RUSLAND Kiev

Lviv

HONGARIJE

OEKRAÏNE

MOLDAVIË Odessa

ROEMENIË

oudste wijngebieden in Europa. De oude Grieken stichtten de stad Thira (nu Akerman) aan de kust van de Zwarte Zee en daar werden de eerste wijngaarden aangeplant. Het begin van de culturele wijnbouw in deze regio is verbonden met de Zwitserse kolonisten, die hier in 1822 het wijndorp hebben gesticht en het gebied veranderden in een echt wijnland. U bezoekt het museum en proeft de Chabo-wijn.

DAG 8 O ODESSA - BRUSSEL Na een bezoek aan Pryviz, de beroemde oude markt van Odessa, heeft u vrije tijd. Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Vol pension • 2 overnachtingen in hotel Radisson Blu**** of gelijkwaardig in Kiev • 2 overnachtingen in hotel Bank**** of gelijkwaardig in Lviv • 2 overnachtingen in hotel Continental**** of gelijkwaardig in Odessa • 1 treinovernachting per 4 in een couchette (indien per 2 in een couchette + € 85 p.p.) • Treinticket Kiev-Lviv (2de klasse) • Treinticket Lviv-Odessa (2de klasse) • Toegangsgelden voor de vermelde sites en musea • Operavoorstelling • Wijnproeverij • Lokale Engelsprekende gids tijdens de rondreis • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 2.150 € 300

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien voor chauffeur en gidsen FORMALITEITEN • Internationale reispas, nog 6 maand na terugkeer geldig • Geen visumplicht voor Belgische onderdanen GOED OM WETEN • Tijdsverschil: +1u

GEORGIË & ARMENIË

Unesco-werelderfgoed in een overweldigend natuurkader

AN

VERTREK: 18 APRIL 2021 19 SEPTEMBER 2021 13 dagen / 12 nachten STERKE PUNTEN • Indrukwekkend natuurschoon met prachtige zichten • Wijnproeverij op een fantastisch domein

Als het ware verscholen in de Kaukasus, liggen de twee verborgen parels Georgië en Armenië. Prachtige landen, bezaaid met Unesco-werelderfgoed. Ze staan garant voor eeuwenoude kerkjes en kloosters in een adembenemend natuurlandschap, verrassende antieke steden en pure gastvrijheid. Onbekend is onbemind? Niet meer na deze rondreis.

in Georgië • De spectaculaire Military Highway

In Georgië is het bergachtig landschap ongerept en divers. Verschillende godsdiensten

• Bruisende steden Tbilisi en Yerevan

zoals de islam, het jodendom en het christendom leven in de hoofdstad Tbilisi samen. Laat u

• Een veelheid aan Unesco-werelderfgoed

verrassen door de wijnbouw, een van de oudste ter wereld. U leert alles over de lokale wijn,

met uniek gelegen kloosters en

de legende van het Gulden Vlies, Stalin… Dit is Georgië, een zeer gevarieerde republiek.

Het Armeense Rijk was in de 1ste eeuw v.C. een van de machtigste in Azië. Vanaf de 4de eeuw werd Armenië bezet door verschillende volkeren zoals Byzantijnen, Arabieren, Turken, Mongolen en Perzen. In 301 nam het land als eerste ter wereld het christendom aan als staatsreligie. Niettegenstaande het verleden van dominantie en de omringende moslimlanden, behield Armenië zijn tradities en nationale fierheid. Dankzij hun christendom waren ze steeds aan het Westen gehecht. De landschappen met eeuwige sneeuw op de ruwe bergtoppen van

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 76

Gebruik programmacode GEOR

de machtige Kaukasus en de vulkaan Ararat zijn adembenemend. Een gebied vol contrasten. Als oudste christelijke staat ter wereld herbergt Armenië heel wat kloosters en historische gebouwen.

DAG 1 D BRUSSEL - TBILISI Vlucht naar Tbilisi. Onthaal, transfer en check-in voor 2 overnachtingen in het Ambassadori Tbilisi Hotel. DAG 2 O+L+D TBILISI Stadstoer door de hoofdstad van Georgië. Vanop het plein rond de Metekhikerk heeft u een zicht over de stad en de rivier. Het centrum met oude badhuizen, de synagoge, de moskee en typische houten huizen charmeert. In het nieuwe stadsdeel bevindt zich de chique Rustaveli-boulevard met het parlement, het operagebouw en het Georgian National Museum. DAG 3 O+L+D TBILISI - MTSKHETA - ANANURI KAZBEGI Rit naar Mtskheta, strategisch gelegen waar twee rivieren samenvloeien. Het christendom leidde tot een intensieve bouwactiviteit. U ziet de imponerende Svetiskhoveli-kathedraal en de Heilige Kruiskerk (beide Unesco), allebei op een heuvel met mooi zicht. Vervolgens naar Ananuri, een plaatje omwille van de ligging aan het helderblauwe Zhinvali-stuwmeer. Het middeleeuws domein omvat torens, kerken en fresco's. Vanaf hier gaat u een landschap met spectaculaire uitzichtpunten tegemoet. Dwars door het Kaukasusgebergte via de Georgian Military Highway. De enige weg door de bergen tussen Georgië en Rusland. Overnachting in hotel Porta Caucasia in Kazbegi. DAG 4 O+L+D KAZBEGI - GORI - BORJOMI Rit naar de Heilige Drievuldigheidskerk van Gergeti op 2100m hoogte in een berglandschap met verbluffend zicht. Stop onderweg voor een lunch en wijndegustatie in het Château Mukhrani. Het kasteel met tuinen werd ontworpen door Franse architecten en een tuinier van Versailles. Verder naar Gori, de geboortestad van Stalin waar u zijn geboortehuis en het Stalinmuseum bezoekt. Overnachting in hotel Golden Tulip in Borjomi. DAG 5 O+L+D BORJOMI - AKHALTSIKHE VARDZIA - BAVRA - YEREVAN Via Akhaltsikhe met een fotostop aan het Rabati-kasteel, naar de 12deeeuwse grottenstad Vardzia. Een aardbeving in 1283 verwoestte meer dan de helft van de stad waardoor de grotten zichtbaar werden en het

irrigatiesysteem instortte. Na de grenspost Bavra reist u naar Yerevan, de hoofdstad van Armenië. Check-in voor 4 overnachtingen in het Grand Hotel. DAG 6 O+L+D YEREVAN Start met het Matenadaran-museum met 12.000 oude Armeense manuscripten. Nadien volgt een stadswandeling met de blauwe moskee en het architecturale complex Cascade. U bezoekt het Armeens Historisch Museum en het Overwinningspark met het standbeeld van ‘Moeder Armenië’. DAG 7 O+L+D YEREVAN - GEGHARD - GARNI YEREVAN In het 13de-eeuwse kloostercomplex van Geghard (Unesco) zou de speer die Jezus aan het kruis verwondde, bewaard worden. Verder naar Garni voor een korte 4x4-rit door de indrukwekkende kloof met basaltkolommen. De tempel werd gebouwd op een klif en is een reconstructie. Het badhuis heeft een mozaïek met Griekse inscripties. Ook hier wordt u beloond met een fantastisch uitzicht. April-reis: Vandaag is de 24ste, de herdenkingsdag van de genocide in 1915. Wie de processie wil bijwonen kan met de gids naar Tsitsernakaberd Hill om een bloem aan de eeuwige vlam te leggen.

GEORGIË Kazbegi

Vardzia Borjomi Akhaltsike

DAG 9 O+L+D YEREVAN - KHOR VIRAP NORAVANK - TATEV - GORIS Vertrek naar Khor Virap, een pelgrimsplaats met fabuleus zicht op de mythische Ararat-berg. Ook het Noravankklooster geniet een uitzonderlijke ligging. Later op de dag bewondert u het Tatev-klooster. Deze adembenemende plek bereikt u via een 11 minuten durende rit met de langste kabelbaan ter wereld. Overnachting in hotel Mirhav in Goris.

Bavra

Ananuri Mtscheta Tbisili

Akhtala Dzoraget

ARMENIË Zvartnos / Echmiatsin

DAG 10 O+L+D GORIS - ZORATS KARER - SEVAN - DILIJAN Bezoek aan Zorats Karer, een prehistorische vindplaats. Rit via de Selimbergpas (2400m), op de zijderoute, naar het Sevanmeer met het fotogenieke Sevanavankklooster. De klim biedt een prachtig uitzicht over het grootste meer in het Kaukasusgebied. Overnachting in hotel Dilijan Paradise.

DAG 11 O+L+D DILIJAN - GOSHAVANK HAGHARTSIN - DZORAGET Wandeling in Dilijan. Deze lieflijke stad omgeven door canyons, bossen en bergen wordt het ’kleine Zwitserland’ genoemd. Verkenning van de kloostercomplexen Goshavank en Haghartsin, omgeven door mooie natuur. Overnachting in hotel Tufenkian Avan O+L+D Dzoraget.

DAG 8 YEREVAN - ZVARNOTS ECHMIATSIN - YEREVAN De kathedraal van Echmiatsin (Unesco), de oudste christelijke kerk ter wereld, wordt aanzien als het Armeense Vaticaan. U ziet de buitenkant want de kathedraal is gesloten voor restauratiewerken. De archeologische overblijfselen van Zvartnots (Unesco), vormen een architecturale parel. Stop aan het genocide-gedenkteken bij de terugkeer naar het hotel.

Gori

Dilijan Sevan

Yerevan

Geghard Garni Zorats Karer Khor Virap Noravank Goris Tatev

DAG 12 O+L+D DZORAGET - HAGHPAT - SANAHIN - AKHTALA - TBILISI Bezoek aan de kloosters van Haghpat en Sanahin (Unesco), een mix van Byzantijnse en traditionele architectuur. Net voor de grensovergang kan u in het kloostercomplex Akhtala mooie fresco’s bewonderen. Overnachting in hotel Sheraton Grand Tbilisi Metechi Palace. DAG 13 O TBILISI - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Vol pension • Lokale Engelstalige gids tijdens de bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Water, koffie en thee inbegrepen tijdens de maaltijden • Wijndegustatie • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 3.095 € 695

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige dranken • Overige uitgaven • Fooien FORMALITEITEN • Reisdocumenten: internationaal paspoort nog 6 maanden na terugkeer geldig • Visum: geen visumplicht GOED OM WETEN • Tijdsverschil: +2u in de zomer

OEZBEKISTAN

Het kruispunt van de zijderoute

VERTREK: 03 APRIL 2021 12 dagen / 10 nachten STERKE PUNTEN - Aandacht voor de hoogtepunten én minder bekende pareltjes - Opera- of balletvoorstelling in het prestigieuze Alisher Navoi Theater en

Tijdens deze reis ontdekt u het meest fascinerende knooppunt van de legendarische zijderoute. Oezbekistan was het kloppend hart van Centraal-Azië, veroverd door Alexander de Grote, Genghis Khan en de Arabieren. Heel wat extra’s vervolledigen deze reis. U proeft van de lokale leefgewoontes met diverse diners in lokale tchaikana's (typische huizen) en een rit in de woestijn met logies in een yourt. En u maakt kennis met het nomadenleven.

Opera - Overnachting in een authentieke yourt in de woestijn

Oezbekistan ziet er vanuit de lucht uit als een groot tapijt. De ondergrond van geelkleurige zandduinen is versierd met rivieren en kanalen. Groene oasen en witte katoenvelden worden

- Interactie met de lokale bevolking

omzoomd door een uitgestrekt bergpatroon. De kleurrijke turquoise gebouwen sieren het

- Het mekka van de Centraal-Aziatische

geheel. Het land dankt zijn uitzonderlijk rijk verleden aan zijn unieke ligging. Mede hierdoor

Islam: Buchara - Uitgebreide verkenning van het architecturale wonder Samarkand

was het een internationale draaischijf van de handel langsheen de karavaanroutes tussen China en Europa. Dit is het meest indrukwekkende stuk van de zijderoute en was van uitzonderlijk belang op vlak van handel, cultuur en wetenschap. Architecten, geleerden en mystici zorgden voor een ongekende culturele bloei in de sprookjesachtige steden Samarkand en Buchara. De roemruchte Timoer Lenk bouwde het

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 78

Gebruik programmacode OEZB

luisterrijke Samarkand. De zijderoute volgend, langs het woestijnlandschap en de Amoedarjarivier komt u in Buchara, een romantische stad waar de tijd stil bleef staan. Het oude centrum, met de talloze bazaars, karavanserais, moskeeën en badhuizen verwent elk ‘bereisd’ oog. De Oezbeekse hoofdstad Tasjkent maakt indruk met zijn groene boulevards en parken, musea, het Alisher Navoj Theater en Opera en de uiterst decoratieve metro.

DAG 1 BRUSSEL - TASJKENT Indirecte vlucht naar de hoofdstad Tasjkent. Aankomst in de nacht van 3 op 4 april. DAG 2 O/L/D TASJKENT Bezoek aan Khast Imam met de BarakKhan Madrassah (school), de moskee Tellia Sheikh en het mausoleum Kaffal Shashi, de Kukeldash Madrassah en de Chorsu-bazaar met opmerkelijke koepel. Na de lunch stadstoer met het Timoer Lenk-plein, het Alisher Navoi-theater en opera, het museum voor toegepaste kunst en de metro. Voor het diner, pikt u nog een operaof balletvoorstelling in het Alisher Navoi-theater mee (programma een maand op voorhand gekend). Diner en overnachting in Lotte City Hotel Tasjkent Palace. DAG 3 O/L/D TASJKENT - KHIVA Binnenvlucht naar Khiva waar u de oude stad bezoekt. Het oudste monument is het mausoleum van Seyid Allauddin (14de eeuw) maar het grootste deel van de stad dateert uit de 18de en 19de eeuw. U ontdekt Itchan Kala, een schatkamer van oriëntaalse architectuur en het complex van Khan Moukhammad Amin. De Kukhna Ark-citadel omvat de zomermoskee, het munthof en de troonkamer. Bezichtiging van de Madrassah Muhammad Rakhim-Khan II en het mausoleum van Sayid Alaouddine. Na de lunch bezoek aan het Khodja Complex met de hoogste minaret van Khiva. U aanschouwt de overblijfselen van de oude begraafplaats. Rit naar het mausoleum Pakhlavan Mahmud. Bezoek aan de moskee Djouma met 212 uit hout gesneden pilaren. Via de hoofdstraat komt u bij de Masjid-moskee. In het Tach Khaoulipaleis komt u meer te weten over de levenswijze van de moslims in de 17de eeuw en ziet u het werk van de keramist Khorezm Abdulla Djin. Diner en overnachting in Asia hotel. DAG 4 O/L/D KHIVA - BUCHARA Per trein naar Buchara. We reserveren de betere treinklasse. Lunch op de trein. U neemt uw intrek in het hotel Minorai Kalon voor 3 nachten, gevolgd door een wandeling en het diner. DAG 5 O/L/D BUCHARA Buchara is een architecturale parel,

gekenmerkt door grote koepels met KAZACHSTAN azuurblauw en turquoise mozaïek. Het Liabi-Khauz complex herbergt verschillende madrassahs. U bezoekt een atelier waar marionetten OEZBEKISTAN vervaardigd worden. Na de exploratie van de moskee Magoki Attari neemt u Tasjkent een kijkje in de overdekte markt. Hier Khiva Aydarkul-meer krijgt u de mogelijkheid om ateliers TURKMENISTAN te bezoeken. Bezichtiging van de Nourata madrassahs van Ulugbeg en Abdul Buchara Samarkand Aziz Khan. Na de lunch gaat u naar het TADZJIKISTAN architecturale wonder van Po-i-Kalyan Shakrisabz met de moskee Masdjidi Kalian, de madrassah Miri Arab en de minaret. U eindigt met een bezoek aan de 4 minaretten van Tchor Minor. Diner in een lokaal restaurant. DAG 9 O/L/D DAG 11 O/L/D SAMARKAND SAMARKAND - TASJKENT DAG 6 O/L/D U begint de wandeling aan het U start met een bezoek aan de BUCHARA Registanplein. Bezoek aan de moskee kathedraal, het mausoleum van Gur Verdere stadsontdekking. U komt van Bibi-Khanum, lunch en bezoek Emir en het graf van de Timoerlangs de residentie van de emir die aan de Shakh-i-Zinda necropolis. dynastie. U heeft hier zicht over de hier t.e.m. 1920 verbleef, het Bolo- Degustatie van Oezbeekse wijnen bij archeologische site Afrosiab. Lunch, Khaouz Complex en het mausoleum een plaatselijke wijnboer. Diner bij een bezoek aan het observatorium van van Tchachma Ayyub. Vrije tijd op de Oezbeeks gezin, waar u de typische Ulugbeg en aan een artisanaal atelier. markt van Buchara waar u diverse Manty proeft. Transfer naar het station waar u de streekspecialiteiten kan ontdekken. hogesnelheidstrein naar Tasjkent Lokale lunch en bezoek aan het huis DAG 10 O/L/D neemt. Diner met vodka, transfer en van de voormalige koopman Khodjaev, SAMARKAND - SHAKHRISABZ overnachting. waar u het interieur van de Oezbeekse SAMARKAND huizen kan zien. Folkloreavond waar Met de wagen naar Shakhrisabz via de DAG 12 u kennismaakt met de typische kledij Takhta-Karacha-pas. U wordt beloond TASJKENT - BRUSSEL uit verschillende regio’s. Diner in een met een panoramisch uitzicht over In de vroege ochtend transfer naar de traditioneel restaurant. de Zarafchan-bergen. Bij aankomst luchthaven en vlucht via Istanbul. bezoekt u het Ak-Saray paleis, de DAG 7 O/L/D moskeeën Kok-Gumbaz en Khazrati BUCHARA - NOURATA Imam en het graf van Darus Siadat. Na Rit via de koninklijke weg naar Nourata. de lunch terug naar Samarkand. Diner Stop in Gijduvan waar u de werkplaats in de stad. van een keramist bezoekt en halte in Karmana, waar u de overblijfselen van de oude karavanserai Rabat-iPRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 3.290 Malik en het waterreservoir Sardoba SINGLETOESLAG: € 490 bewondert. Lunch bij een Oezbeekse familie, gevolgd door een bezoek aan de ruïnes van het oude fort en de twee INBEGREPEN NIET INBEGREPEN moskeeën Tchilstun en Juma Katta • Vluchten, inclusief taksen • Annulatieverzekering Gumbaz. U rijdt naar het yourtkamp • Binnenlandse vluchten en • Bijstandsverzekering aan de oever van het Aydarkul-meer. treinritten zoals aangegeven in • Dranken Diner met vodka in het kamprestaurant. de reisroute • Overige uitgaven Het yourtkamp telt 10 vilttenten die elk • Transfers en transport ter plaatse • Camera- en fotorechten in plaats bieden aan 4 tot 5 personen. • 10 overnachtingen in de musea en sites Er zijn 4 douches, 4 toiletten en een vermelde 4*hotels of restaurant. Bedlinnen is aanwezig. gelijkwaardig en FORMALITEITEN 1 nacht in een yourt • Reisdocumenten: internationale DAG 8 O/L/D • Vol pension reispas nog 6 maanden na AYDARKUL-MEER - HAYAT • Lokale Franstalige gids terugkeer geldig SAMARKAND • Uitstappen en toegangsgelden Wandeling rond het meer met voor de vermelde bezoeken GOED OM WETEN zwemgelegenheid en kamelenrit • Nederlandstalige begeleiding bij • Tijdsverschil: in de zomer +3u, van 15-20 minuten. In het dorp Hayat minimum 12 deelnemers in de winter +4u neemt u een traditionele lunch en • Fooien wat vrije tijd in het bergdorp. U rijdt • BTW naar Samarkand. Diner en verblijf in • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Registan Plaza voor 3 nachten. Reisgelden

JORDANIË

De schatkamer van de geschiedenis

VERTREK: 15 OKTOBER 2021 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN

We nemen u mee naar de hoogtepunten maar u krijgt ook minder bekende pareltjes te zien.

• Uniek zicht op de woestijnkastelen

Laat u meevoeren van stad naar stad en ontdek een prachtig land met een culturele rijkdom,

• Drijven in het heilzame water van de

een gastvrije bevolking, prachtige landschappen en een van de mooiste woestijnen ter wereld.

Dode Zee • Rit over de spectaculaire Koningsweg

Als toemaatje logeert u een nacht midden in de woestijn. Een ding beloven we u: dit wordt een onvergetelijke ervaring.

• Grondige verkenning van Petra, Little Petra en het archeologische Jerash

Jordanië is doordrenkt van geschiedenis. De strategische ligging zorgde voor een

• Unieke woestijnervaring met jeeptocht

belangrijke handelsrol. Kamelenkaravanen trokken door de droge vlaktes van de woestijn

en overnachting

naar Mesopotamië, Anatolië en Egypte. Handelaars vervoerden via de legendarische King’s Highway (Koningsweg) hun wierook, sieraden en kleurrijke tapijten die ze verhandelden in ruil voor specerijen. Ondertussen trokken Romeinse legionairs, islamitische legers en ijverige kruisvaarders door het land en lieten indrukwekkende monumenten na. Het is dan ook geen verrassing dat de gastvrije traditie tot op vandaag overleeft. De huidige islamitische cultuur vermengt zich met culturele schatten van oude beschavingen in het Romeinse Jerash en het betoverende kroonjuweel Petra, de ingesloten stad. In het

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 80

Gebruik programmacode JORD

zuiden houdt de woestijn op en begint de Rode Zee. Tijdens een rit door de Wadi Rum-woestijn zal u begrijpen waarom Lawrence of Arabia, de legendarische Engelse militair uit WO I, zo aangetrokken was tot dit land van zandsteen en rode duinen.

DAG 1 D BRUSSEL - AMMAN Onrechtstreekse vlucht naar de hoofdstad Amman. Diner en check-in in hotel InterContinental Amman*****. DAG 2 O+L+D AMMAN - WOESTIJNKASTELEN IRAQ AL AMIR - DODE ZEE Amman, gebouwd op verschillende heuvels. U brengt een bezoek aan de citadel, het Romeins amfitheater, het Archeologisch en het Folklore Museum. Transfer naar de woestijnkastelen met het bekende Qasr Amra. Prachtige fresco’s en mozaïeken voeren u mee doorheen de verhalen van duizend-en-een-nacht. Het kasteel Qasr Al-Azraq diende als hoofdkwartier van Lawrence of Arabia. Genesteld in de heuvels net buiten Amman in Wadi AlSeer ligt het schilderachtig dorpje Iraq al-Amir. Het herbergt de ruïnes van een kasteel evenals meer dan 10 grotten die sinds het kopertijdperk door verschillende groepen zijn bewoond. Het meest opvallend zijn de grote gebeeldhouwde woorden die twee grotteningangen sieren. Op korte wandelafstand staat een kasteel. U trekt zuidwaarts naar de Dode Zee, de enige zee die 430m onder de zeespiegel ligt. Het is daarmee de laagstgelegen plaats op aarde. Het zoutgehalte is zo hoog dat u er blijft drijven. Het water is een mengsel van zouten en mineralen dat een heilzame werking voor de huid en luchtwegen heeft. U kan hier even van het zout water genieten. Een unieke ervaring. Diner en overnachting in het Hilton Dead Sea Resort*****. DAG 3 O+L+D DODE ZEE - MADABA - MT. NEBO PETRA Via de spectaculaire Koningsweg gaat het naar Madaba, waar u een bezoek brengt aan de kerk van Sint-George met de beroemde mozaïekkaart van Palestina. De kaart dateert uit de 6de eeuw v.C. en is daarmee de oudste van de Bijbelse wereld en het Heilige Land. Op de berg Nebo heeft Mozes gestaan en het schitterende uitzicht over de Dode Zee en de Jordaanvallei bewonderd. Op de top liggen de ruïnes van een oude kerk. De rit gaat naar het zuiden via een gedeelte van de Koningsweg. Aankomst in Petra en check-in voor twee overnachtingen in hotel Mövenpick Petra*****. DAG 4 O+L+D PETRA Maak u op voor het geheimzinnige Petra. Deze 2000 jaar oude stad bleef

lang verborgen. Gebouwd in een afgesloten dal is Petra enkel te voet bereikbaar via de nauwe kloof Siq. Na 800 werd Petra verlaten om in 1812 herontdekt te worden. Dwalend door deze stad, staat u versteld van de prachtige gebouwen uitgehouwen in de rotsen. Sommige ervan zijn gemakkelijk te bereiken, bij andere komt u pas na een aardige klauterpartij. Het theater, de koningswand met zes graven en de High Place of Sacrifice (te bereiken na een klim van 30 tot 45 minuten) behoren tot de interessantste bezienswaardigheden. Aan de andere kant van de stad bezichtigt u het klooster Ed-Deir, bereikbaar via een prachtig klimmend pad (800 treden). Bij zonsondergang bieden de geel-, roze- en zelfs blauwgekleurde rotsen een wondermooi kleurenspel. Hier begrijpt u waarom Steven Spielberg Petra uitkoos als decor voor zijn Indiana Jones-film ‘The Last Crusade’. Diner en avondexcursie ‘Petra by night’.

LIBANON

SYRIË

Ajloun Iraq al Amir

ISRAËL

Jerash Amman Madaba

Dode zee

JORDANIË Petra Wadi Rum

SAUDI-ARABIË

DAG 7 O+L+D theater, de hippodroom en de tempel AMMAN - JERASH - AJLOUN van Zeus en Arthemis zijn intact opgeAMMAN graven. Jerash wordt terecht het PomVertrek uit Amman naar het schitteren- pei van het Midden-Oosten genoemd. de Jerash (het Romeinse Gerasa), de In Ajloun ziet u een versterkt kasteel, best bewaarde Romeinse stad buiten door de Arabieren opgetrokken ter Italië. Oorspronkelijk gesticht door Al- verdediging tegen de kruisvaarders. exander de Grote, werd de stad verder uitgebouwd door de Nabateeërs. DAG 8 O Onder Pompeius werd Gerasa een AMMAN - BRUSSEL DAG 5-6 O+L+D Romeinse provinciestad. Heel wat Onrechtstreekse vlucht naar Brussel. PETRA - WADI RUM - AMMAN elementen zoals de triomfboog, het Siq Al-Barid staat in de volksmond bekend als Little Petra. Het was een agrarisch centrum en tevens een handelswijk die een bevoorradingspost voor kamelenkaravanen naar Petra bood. De pittoreske omgeving laat zich graag verkennen, vooral omdat het een van de oudste nederzettingen ter wereld is. Rit naar de woestijn Wadi Rum. Gedurende een spectaculaire jeeptocht krijgt u een indruk van de de pracht van de woestijn. Overnachting op dag 5 in Wadi Rum Night camp in het hart van de beschermde vallei Wadi Rum. Het biedt tenten uitgerust met comfortabele bedden, bedoeïPRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 12 PERSONEN: € 2.600 nensofa's en zacht beddengoed. BuiSINGLETOESLAG: € 800 ten bevindt zich een ruimte waar u kan ontspannen en sterrenkijken. De tenINBEGREPEN visumformaliteiten in Jordanië ten beschikken over een eigen terras • BTW met uitzicht over de bergen. Het kamp • Vluchten, inclusief taksen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit biedt tevens toilet- en douchefacilitei- • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel vanaf 12 personen Reisgelden ten. Een tent doet dienst als restaurant en eentje als lounge. Ze zijn prachtig • Alle transfers NIET INBEGREPEN ingericht met traditioneel Arabisch • Rondreis met een ruime en comfortabele autocar met airco • Annulatieverzekering meubilair. Er zijn twee types: traditio• Bijstandsverzekering nele Arabische, gesloten tenten en • Vol pension vanaf het eerste diner t.e.m. het laatste ontbijt • Persoonlijke uitgaven tenten met zicht op de sterrenhemel. • Dranken Uw voorkeur kan bij boeking doorge- • Overnachtingen in 4 en 5*-hotels en tentenkamp in de Wadi Rum• Fooien geven worden en wordt gereserveerd woestijn op basis van beschikbaarheid. • Lokale Nederlandstalige gids FORMALITEITEN tijdens de rondreis • Internationaal paspoort nog Op dag 6 keert u vanuit deze droge 6 maanden na terugkeer geldig vlakte terug naar de hoofdstad Amman • Alle toegangsgelden voor alle vermelde musea en sites • Visum voor een stadstoer. Diner en check-in voor twee overnachtingen in W-hotel • Jeeptocht in Wadi Rum • Bezoek aan Little Petra GOED OM WETEN Amman*****. • Jordaans visum en assistentie bij • Tijdsverschil: +1u

DUBAI EXPO, ABU DHABI & OMAN Stap binnen in een Arabisch sprookje

VERTREK: 12 NOVEMBER 2021 11 dagen / 10 nachten STERKE PUNTEN

Mis uw afspraak met de geschiedenis niet en bezoek samen met ons de Expo Dubai in

• Bezoek aan de Expo Dubai 2021-2022

combinatie met het kosmopolitische Abu Dhabi en het authentieke Oman. U ziet hoe

• Prachtig uitzicht vanop de Burj Khalifa in

gigantische projecten en oude tradities perfect samengaan. Ontdek de warme gastvrijheid,

Dubai, de hoogste toren ter wereld

de verschillende smaken en een architectuur van wereldklasse.

• Bezoek aan het alomgeprezen Louvre van Abu Dhabi • Exclusieve high tea in het prestigieuze Al Bustan Palace hotel in Muscat, Oman • Uitzonderlijke woestijnervaring in luxetenten • Uitgebreide verkenning van Oman

Dubai is een contrasterende verzameling van diepgaande tradities en ambitieuze futuristische visies verpakt in woestijnpracht. De tomeloze ambitie, de onvermoeibare moed en het vermogen komen tot uiting in de realisatie van projecten die elders nooit van de tekentafel komen. Dubai vindt zichzelf telkens opnieuw uit en schrijft voortdurend een eigen verhaal. Het volgende hoofdstuk is de wereldtentoonstelling Dubai die het als eerste land in het Midden-Oosten organiseert. Abu Dhabi moet niet onderdoen qua grootsheid. Het onderging een transformatie tot moderne hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten. Het subliem staaltje architectuur van de Sheikh Zayed-moskee en het Louvre roept bewondering op.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 82

Gebruik programmacode OMAN

Het authentieke sultanaat Oman biedt een beschaving van meer dan 10.000 jaar oud. Prachtige kastelen, eerbiedwaardige forten en wachttorens vormen stille getuigen van een roemrijk verleden. Bereid u voor op schitterende landschappen, adembenemende oases en magische authentieke dorpjes. In de soeks weerklinkt de roep van verkopers.

DAG 1 BRUSSEL - DUBAI Vertrek uit Brussel met Emirates voor de rechtstreekse vlucht naar Dubai. Transfer en check-in voor 4 overnachtingen in hotel Vida Downtown Dubai****. DAG 2 O+L+D DUBAI U verkent Dubai, via de Jumeirah Coast Road tot aan het Union House. Halte bij de Jumeirah Moskee en het iconische 7* hotel Burj Al Arab. Daarna geniet u van het imponerende uitzicht vanop de Burj Khalifa, de hoogste toren ter wereld. Lunch in 'Kaleidoscope'. U passeert langs het 'Palm Island' en bezoekt een van de grootste shopping malls. U snuift de sfeer op in de goudsoek en brengt een bezoek aan het Dubai Museum. Diner tijdens een typische dhow-cruise. DAG 3 O+L+D DUBAI - ABU DHABI Vertrek naar Abu Dhabi. Meteen volgt een absoluut hoogtepunt met de fabuleuze 'Sheikh Zayed Grand Mosque'. Dit wit bouwwerk spreekt tot de verbeelding. Het Zayed Centre biedt een kijk in het leven van wijlen sjeik Zayed. Lunch in het exclusieve Shangri-La hotel Abu Dhabi. U wandelt langs de 'corniche' en brengt een bezoek aan de stijlvolle wijk Al Bateen. Een volgende topper is het Louvre. Het gebouw is een architecturale parel en beslaat 9.200m². Op de terugweg naar Dubai is een fotostop voorzien aan het Ferrari-complex, het grootste indoor themapark ter wereld. DAG 4 O+L+D DUBAI WERELDEXPO Volledige dag op de wereldtentoonstelling waarbij u vrij de paviljoenen kan bezoeken. Het thema van Expo 2021-2022 Dubai luidt ‘Connecting Minds, Creating the Future’. Aan de hand van de subthema’s kansen, mobiliteit en duurzaamheid wil deze expo inspireren en de toekomst vormgeven. DAG 5 O+L+D DUBAI - MUSCAT Langs typerende landschappen naar Sohar in Oman. Na de lunch in een lokaal restaurant bezoekt u het Al Hazm-kasteel. Deze versterkte structuur was het paleis van de imam en is Unesco-werelderfgoed. Het onlangs gerenoveerde paleis heeft een vierkante vorm met twee torens. Er is ook een gevangenis, een moskee

en een religieus klaslokaal. Tijdens de rit naar Muscat is een fotostop aan de natuurlijke warmwaterbronnen van Nakhal voorzien. Check-in voor 2 overnachtingen in Crowne Plaza Muscat OCEC****. DAG 6 O+L+D MUSCAT U vertrekt per speedboot (exclusief voor de groep afgehuurd) voor een dolfijncruise (soft drinks inbegrepen). U bezoekt de Grand Mosque. Daarna proeft u van de typische lokale sfeer op de levendige markt en de soek van Muttrah. In de namiddag bezoekt u het Bait Al Zubair Museum en wandelt u naar het Al Alam Palace, het paleis van Sultan Qaboos, dat omringd wordt door de Portugese forten van Al Jalali en Al Minari. In het indrukwekkende Al Bustan Palace hotel geniet u van een uitzonderlijke high tea.

Dubai

Abu Dhabi

VER. ARABISCHE EMIRATEN

Muscat Tanuf Bahla

Nizwa

Wadi Bani Khalid Sur Wahiba Sands

OMAN

Afkoelen kan in het zwembad. Het DAG 10 O+L+D kamp biedt een barbecue als diner SUR - VIA KUST - MUSCAT en een ontbijtbuffet. U kan een stukje Na een kort bezoek aan Sur vertrek woestijn verkennen om vanaf de naar Wadi Tiwi, een prachtig voorbeeld duintoppen de zonsondergang of – van een oase, gelegen vlakbij de zee. opgang te bewonderen. Magisch. Mits Fotostop aan het mausoleum van Bibi voorafgaande reservatie, kan u ook op Maryam uit de 14de eeuw. In Muscat DAG 7 O+L+D een kameel rijden. neemt u uw intrek in het Crowne Plaza MUSCAT - BAHLA - JABREEN OCEC **** hotel. NIZWA DAG 9 O+L+D Vandaag start de rondreis doorheen WAHIBA - WADI BANI KHALID DAG 11 Oman. In zuidelijke richting gaat u SUR MUSCAT - BRUSSEL naar Bahla, een pittoresk dorpje. Iets In Wadi Bani Khalid wachten oases met Vlucht vanuit Muscat naar Brussel via verderop bezoekt u het Jabreen-fort. natuurlijke waterpartijen, palmbomen Dubai. Op de terugreis maakt u een stop en bloemen. In Old East African Port in Al Hamra en bezoekt u de oude in Sur ziet u hoe op originele wijze ruïnes van Tanuf. Check-in, diner en 'dhows' (typische boten) gebouwd overnachting in hotel Golden Tulip in worden. 's Avonds observeert u Nizwa****. schildpaddennesten op het strand. Overnachting in Sur Plaza Hotel ***. DAG 8 O+L+D NIZWA - WAHIBA De dag begint met een bezoek aan PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: € 4.200 het grote ronde fort en u kuiert in de SINGLETOESLAG: € 990 mooiste zilversoeks. Zuidoostwaarts naar Sinaw, een regio bekend om zijn bedoeïenen. Aan de voet van de INBEGREPEN GOED OM WETEN Green Mountains liggen Ibra en Al • Vluchten, inclusief taksen • Tijd: +3u Mudayrib, twee verlaten dorpjes met • Transfers en transport ter plaatse • Paspoort + visum: internationale woningen in klei. Na de lunch in een • Overnachtingen in de vermelde reispas, nog 6 maanden na lokaal restaurant begeeft u zich per hotels of gelijkwaardig en terugkeer geldig 4x4 naar de gouden zandduinen van tentenkamp Belangrijk: noch een stempel Wahiba voor een ontmoeting met • Vol pension noch een visum van Israël en een bedoeïenenfamilie. Doorheen de • Lokale Engelstalige gids tijdens noch een stempel van een immense woestijn waar de zandvlaktes de vermelde bezoeken grenspost tussen Israël en oneindig lijken. De kleurenvariaties • Premium tickets voor Dubai Expo Jordanië of Egypte in uw reispas van de duinen waarvan sommige 2021 is toegelaten. tot 100m hoog zijn, vormen een lust • Nederlandstalige begeleiding voor het oog. Op de golvende duinen vanaf 15 personen beleeft u een uitzonderlijke ervaring. • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Diner en overnachting in het 1000 Reisgelden Nights Desert Camp, een ***** luxueus tentenkamp met unieke ligging op NIET INBEGREPEN de vlakte van Wahiba Sharqiya, 37km • Annulatieverzekering ver in de woestijn. U verblijft in een • Bijstandsverzekering luxetent in bedoeïnenstijl, voorzien • Visum van echte bedden met bedlinnen, • Dranken een koelbox en een eigen toilet • Overige uitgaven en doucheruimte naast de tent. • Fooien

EGYPTE

Nijlcruise voor culturele fijnproevers

VERTREK: 01 OKTOBER 2021 11 dagen / 10 nachten STERKE PUNTEN

De historicus Herodotus beschreef Egypte als ‘een geschenk van de Nijl’. Deze reis is een

• Lokale Nederlandssprekende gids

verkenning van de oude en indrukwekkende faraonische wereld. Het hoogtepunt vindt u

• Grondige verkenning van de Egyptische

in de piramides van Gizeh, het Egyptisch museum van Caïro en bovenal in de tempels en

beschaving • Alle hoogtepunten komen aan bod, van

Koningsgraven van Luxor. Keer tijdens deze rondreis terug in de tijd en laat de oude Egyptische beschaving opnieuw tot leven komen.

tempels, graven en valleien tot musea • 2x klank- en lichtspel

Egypte herbergt een cultureel en archeologisch erfgoed dat tot de verbeelding spreekt. Deze

• Bezoek aan het nieuwe Grand Egyptian

bestemming, ook wel het land van farao’s en piramides genoemd, is verheven van kostbare

Museum

schatten gelegen in een onmetelijke woestijnvlakte. Langs de langste rivier ter wereld, de Nijl, vindt u de belangrijkste sporen van de farao’s terug. In de hoofdstad Caïro bezoekt u het indrukwekkende nieuwe Egyptisch museum met als orgelpunt de schat van de iconische Toetanchamon. U aanschouwt de majestueuze piramides van Gizeh. Naast deze niet te missen hoogtepunten ontdekt u ook minder bekende architecturale juweeltjes. U krijgt de prachtig versierde graven der artiesten en edelen te zien. Daarnaast maakt u kennis met het summum van de Egyptische kunst in de sublieme Kalabasha-tempel en de complexen van Karnak en Abu Simbel. Dit alles op het tempo van het schip, de M/V Queen of Hansa***** of

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 84

Gebruik programmacode EGQU

M/S Concerto*****. Ontdek de prachtige Egyptische landschappen, maak kennis met een uiterst vriendelijke bevolking en een intrigerende geschiedenis!

DAG 1 BRUSSEL - CAÏRO Vlucht naar Caïro. Check-in voor 2 overnachtingen in hotel Semiramis Intercontinental*****. DAG 2 O+L+D CAÏRO Bezoek aan het Kunsthistorisch Museum met een collectie voorwerpen uit de tijd van de farao’s. Na de lunch, gaat u naar de citadel en de moskee met minaretten van Mohammed Ali op de Mokattamheuvel. Het bouwwerk domineert de stad en biedt een mooi panoramisch zicht op Caïro, de Nijl en de piramides van Gizeh. U sluit af met een wandeling doorheen Khan El Khalili, de grootste soek ter wereld. DAG 3 O+L+D CAÏRO - LUXOR Vroege vlucht naar Luxor. Wat volgt is een absolute hoogtepunt: de tempel van Karnak, de grootste van alle faraonische tempels. Het complex werd alsmaar uitgebreid met pylonen, obelisken, tempels en de bijzondere Hypostylezaal met maar liefst 134 zuilen, gekroond met kapitelen in de vorm van papyrusbundels en talrijke reliëfs. Na de lunch bezoek aan de necropolis van Thebe: de Vallei der Edelen met het graf van Ramose en de Vallei der Artiesten in Deir El Medina. Net onder het tempelcomplex van Deir al-Bahari ligt Sheikh Abd Al Qurna. De graven van honderden edellieden en hoogwaardigheidsbekleders uit de 18de - 20ste dynastie zijn prachtig versierd met wand- en plafondschilderingen. Diner en overnachting in hotel Steigenberger of Sonesta*****. DAG 4 O+L+D LUXOR - DENDERAH - LUXOR Vertrek per bus naar de site van Denderah, een van de best bewaarde tempelcomplexen. De belangrijkste tempel werd opgedragen aan Hathor. Het complex omvat tevens de geboortetempel van Isis, een heilig meer, een sanatorium, het geboortehuis van Nectanebo II, een christelijke basiliek, een Romeins geboortehuis, de toegangspoorten van Domitianus en Trajanus, het Braque-heiligdom en de Romeinse kiosk. Bij terugkeer in Luxor, inscheping en lunch aan boord. Bezoek aan het Luxormuseum. Diner en overnachting aan boord in Luxor. ’s Avonds klank- en lichtspel in Karnak. DAG 5 O+L+D LUXOR - EDFU ’s Morgens bezoekt u de de Vallei der

Koningen en Koninginnen (3 graven), de schitterende tempels van Hatsjepsoet en Medinet Habu en de kolossen van Memnon. Na de lunch aan boord vaart u naar Edfu via de sluizen van Esna. Overnachting in Edfu.

ISRAËL Cairo

LIBIË

DAG 6 O+L+D EDFU - KOM OMBO - ASWAN Per koets naar de Horustempel van Edfu. Afvaart richting Aswan en bezoek aan de tempel van Kom Ombo. Deze bestaat uit een gespleten architectuur waarvan elk deel voor een god was voorbehouden. Dit maakt de tempel uniek. DAG 7 O+L+D ASWAN - ABU SIMBEL - ASWAN Vroeg vertrek voor de uitstap naar de site van Abu Simbel. Hier staat een van de meest indrukwekkende tempels uit het Oude Egypte, gebouwd door de farao Ramses II. Voor de tempel zitten vier imposante figuren die Ramses II voorstellen. De kleinere tempel is gewijd aan Hathor. Bezoek aan de stuwdam van Aswan. In de namiddag vrije tijd. DAG 8 O+L+D ASWAN - KALABSHA - PHILAE ASWAN ’s Morgens bezoek aan de Kalabsha-tempel en de onafgewerkte obelisk. De typische kenmerken uit de klassieke Ptolemeische periode zijn aanwezig: pylonen, een binnenplaats en een heilige ruimte bestaande uit drie kamers. Na de lunch bezoek per motorbootje aan de tempel van Philae. Dit complex kreeg grote bekendheid doordat het met hulp van de Unesco in stukken werd gezaagd en op het hoger gelegen eiland Agilkia opnieuw werd opgebouwd. Overnachting in Aswan. DAG 9 O+L+D ASWAN - KOM OMBO - LUXOR Afvaart van Aswan naar Luxor, via Kom Ombo en Edfu. Aan boord geniet u van typische taferelen langs de Nijl. Ontspan op het zonneterras of bij het zwembad. Overnachting in Luxor. DAG 10 O+L+D LUXOR - CAÏRO Na het ontbijt, ontscheping en voormiddagvlucht naar Caïro. Bezoek aan het plateau van Gizeh met de drie beroemde piramides van Cheops, Chefren en Mykerinos, de zonneboot en de sfinx. Na de lunch bezoek aan het nieuwe Grand Egyptian Museum (indien geopend) aan de rand van Caïro, vlakbij de piramides van Gizeh. Het

JORDANIË

Denderah

EGYPTE

Edfu Komombo

SAUDI-ARABIË

Luxor Aswan Abu Simbel

SOEDAN

museum op de eerste dag van de reis is het oude museum dat werkelijk uit zijn voegen barstte. Ook de schatkamer van Toetanchamon is prominent en integraal te zien. Het is ’s werelds grootste archeologisch museum met een oppervlakte van maar liefst 50ha. ’s Avonds geniet u van het klank- en

lichtspel bij de piramides. Diner en overnachting in het hotel Semiramis Intercontinental*****. DAG 11 O CAÏRO - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven en terugvlucht.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten inclusief taksen • Binnenlandse vluchten zoals aangegeven in de reisroute • Transfers en transport ter plaatse • Overnachtingen zoals voorzien in het programma of gelijkwaardig • Schip M/V Queen of Hansa***** of M/S Concerto***** • Vol pension • Lokale Nederlandstalige gids tijdens de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 20 personen • Visum • Fooien • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 2.700 € 750

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige uitgaven FORMALITEITEN • Identiteitskaart + pasfoto of internationaal paspoort, beide nog 6 maanden na terugkeer geldig • Visum

ETHIOPIË

De bakermat van de christelijke beschaving

VERTREK: 22 APRIL 2021 13 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN • Enorme diversiteit zowel qua cultuur als natuur en landschappen • Cultureel Unesco-werelderfgoed: Gondar, Axum en Lalibela

Diep in de hoorn van Afrika ligt een magnifiek land. Gezegend met een weergaloze geschiedenis en enkele van de meest authentieke volkeren van het Afrikaans continent. Een van de best bewaarde gebieden van Afrika imponeert met een waaier aan verrassingen. Deze rondreis met schitterende natuur, authentieke cultuur en architecturale parels is onvoorstelbaar mooi en weet te bekoren.

• Natuurlijk Unesco-werelderfgoed: Simien Mountains Nationaal Park

Zowel de natuurpracht als de culturele diversiteit slaan u met verstomming. Epische

• De fascinerende Danakildepressie

landschappen, authenticiteit en veelzijdigheid vormen de rode draad. Er wachten u

• Bijwonen van een spectaculair festival

adembenemende panorama’s in het Simien Mountains Nationaal Park en het surrealistische landschap van de Danakildepressie. Heel wat steden bieden een boeiende geschiedenis die tastbare getuigen naliet zoals de majestueuze paleizen van Gondar, de kolossale obelisken in

OPTIONELE 7-DAAGSE VERLENGING IN DE OMO-VALLEI Deze regio is zonder twijfel een etnografische schatkamer dankzij het groot aantal verschillende en zeer authentieke stammen met unieke traditionele klederdracht, gebruiken en geloof.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 86

Gebruik programmacode ETHI

Axum en de rotskerken in Lalibela. Voor de Ethiopiërs zijn de kleurrijke festivals een belangrijk onderdeel van hun leven. Ze zijn meestal religieus getint en gaan gepaard met muziek en dans. Zo’n festival meemaken laat een indrukwekkende herinnering na. Tijdens deze reis vindt het kleurrijke paasfeest (Fasika) plaats. Dit is voor Ethiopiërs het belangrijkste evenement van het jaar. Een week voor Pasen betekent ‘Mamat’ een tijd om het lijden van Jezus te gedenken. De avond voor Pasen start een lange kerkdienst met gezangen en dans, die eindigt om 3u ’s nachts. Een unieke beleving die u de werkelijke ziel van Ethiopië laat zien!

DAG 1 BRUSSEL - ADDIS ABEBA Vlucht naar Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië, op een hoogte die varieert tussen 2200 en 3000m. DAG 2 ADDIS ABEBA - BAHIR DAR Aankomst in de vroege ochtend. Na het onthaal, verkenning van de stad. Bezoek aan het Nationaal Museum. Een verzameling fossiele beenderen die het skelet van ‘Lucy’ vormden, ontdekt in 1974, is er ondergebracht. In de Holy Trinity Cathedral snuift u de sfeer van het christendom op. U proeft ook de lokale keuken en de typische koffie. Binnenlandse vlucht (45 minuten) naar Bahir Dar. Transfer en check-in voor 2 overnachtingen in Kuriftu Resort en Spa. DAG 3 O+L+D BAHIR DAR Bahir Dar is gelegen aan de zuidelijke oever van het uitgestrekte Tanameer. Deze stad staat bekend om zijn kleurrijke markten, de watervallen van de Blauwe Nijl en eilandkloosters. Rondvaart op het grootste en hoogstgelegen meer van Ethiopië. Op de vele eilandjes bevinden zich oude kloosters, veelal versierd met wandschilderingen. DAG 4 O+L+D BAHIR DAR - GONDAR Rit naar Gondar (Unesco). Tal van schitterende kastelen zijn er gebouwd. U bezoekt onder meer de prachtige paleizen, de residenties en de baden van koning Fasilides. Overnachting in Gondar Hills Resort. DAG 5 O+L+D GONDAR - SIMIEN-GEBERGTE Rit en gegidste wandeluitstap in het Simien Mountains Nationaal Park (Unesco). Ras Dashen, op 4543m boven zeeniveau is de hoogste berg. Het landschap herbergt veel inheemse dieren zoals de Walia-steenbok en de Gelada-aap. U wordt beloond met prachtige zichten. Overnachting in Limalimo Lodge. DAG 06 O+L+D SIMIEN-GEBERGTE - AXUM Lange rit maar zonder twijfel een van de mooiste routes van Ethiopië naar Axum, de heiligste plaats in het noorden. De ruïnes omvatten monolithische obelisken, gigantische stèles, koninklijke graven en ruïnes van oude kastelen waar koningin Sheba zou gewoond hebben. In de kerk van

ERITREA

Zion Maryam zou de legendarische Ark van het Verbond. Overnachting in Atranos Fantasy hotel. DAG 7 O+L+D AXUM - MEKELE Rit doorheen het Gheralta-massief in de regio Tigray. Spectaculaire panorama’s op het menu. De rotsen en toppen zijn zo indrukwekkend dat ze vergeleken worden met die van Monument Valley. Rotsheiligdommen met soms fascinerende schilderijen liggen genesteld op de toppen. Check-in voor 2 overnachtingen in hotel Gheralta Lodge. DAG 8: 17/01 - 29/04 O+L+D MEKELE - DALLOL Vroeg vertrek naar het uitgestrekte woestijngebied van de Danakildepressie, een van de meest dunbevolkte en ontoegankelijke gebieden van Ethiopië. Dit bizarre landschap doet aan als een buitenaardse planeet. Hier leven de nomadische Afar, een volk dat al duizenden jaren in deze barre omstandigheden overleeft. Het maanachtige landschap is bezaaid met veelkleurige zwavelvelden, grote zoutmeren en twee actieve vulkanen. DAG 9 O+L+D MEKELE - LALIBELA Lange rit naar Lalibela. Onderweg bezoek aan de kerk Yemrehanna Kristos, gebouwd uit steen en hout. Tot op heden wonen er nog priesters en kluizenaars. Door de eeuwen heen kwamen pelgrims naar de kerk om te sterven. Hun overblijfselen liggen begraven achter de structuur. Check-in voor 3 overnachtingen in Tukul Village. DAG 10 O+L+D LALIBELA Lalibela is na Axum tot op vandaag de belangrijkste heilige plaats van het land. De stad bevat 11 unieke middeleeuwse monolithische grotkerken (Unesco). Alle kerken zijn uitgehouwen uit dezelfde roze granieten rots. ‘s Avonds wordt in de nacht de paasviering gehouden in de rotskerk Bete Medani Alem. De wake van zaterdagavond is het belangrijkste moment tijdens de Ethiopische Paasviering. Kleurrijke gewaden, gezangen, dans en traditionele instrumenten zorgen voor een uniek geheel. Aan het einde wordt de Paasdag met feestelijk gezang begroet. Er wordt een kip geslacht als symbolisch offer. Een unieke ervaring!

Axum Simien-gebergte Gondar

SOEDAN

Bahir Dar

Dallol Mekele Lalibela

SOMALIË

Addis Ababa

ETHIOPIË Omo-vallei

UGANDA

KENYA

Bezoek aan de kerken Bete Medani Alem, de hoogste en grootste kerk, Bete Maryam, de meest vereerde, Bete Golgotha die een uniek panorama biedt en tot slot de parel van de rotskunst, Bete Giorgis in de vorm van een Grieks kruis. DAG 11 O+L+D LALIBELA Vandaag staat in het teken van de paasfestiviteiten.

DAG 12 O+L+D LALIBELA - ADDIS ABEBA BRUSSEL Binnenlandse vlucht van Lalibela naar Addis Abeba. Bezoek aan de grootste open markt van Afrika. Dagkamer beschikbaar in hotel Jupiter. Afscheidsdiner met muziek en dans. Transfer naar de luchthaven en terugvlucht of optionele verlenging naar de Omo-vallei. DAG 13 BRUSSEL Aankomst voorzien in de vroege ochtend.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Binnenlandse vlucht Addis Abeba-Bahir Dar • Binnenlandse vlucht LalibelaAddis Abeba • Privévervoer A/C voor alle uitstappen en transfers • Alle overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Vol pension • Flessenwater gedurende de uitstappen • Gekwalificeerde lokale Engelstalige gids tijdens de bezoeken • Alle uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden

€ 4.200 € 895

NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Camera- en fotorechten in de musea en sites • Fooien • Visum bij aankomst (ongeveer 50 dollar- gepaste munt) FORMALITEITEN • Reisdocumenten: internationaal paspoort nog 6 maanden na terugkeer geldig • E-visum of visum bij aankomst • Inentingen tegen gele koorts (verplicht bij verlenging in de Omo-vallei), hepatitis, meningitis en buiktyfus worden aangeraden. Ook malariatabletten worden aanbevolen. Raadpleeg tijdig de website www.itg.be. GOED OM WETEN • Tijdsverschil: zomer +1u, winter +2u

NAMIBIË & VICTORIA-WATERVALLEN Woestijnen en rivieren

VERTREK: 22 MEI 2021 19 dagen / 18 nachten STERKE PUNTEN • Prachtige landschappen in de Namibwoestijn, de oudste woestijn ter wereld • Sossusvlei, de hoogste duin ter wereld

Een paar redenen om Namibië te bezoeken? Adembenemende weidse landschappen, de gastvrije bevolking, nationale parken en een onvoorstelbaar mooie natuur om er maar enkele te noemen. Deze rondreis geeft u een zeer divers beeld van het land. De kers op de taart vormt het indrukwekkende natuurfenomeen Victoria Falls.

• Geologische hoogtepunten in Damaraland • Diverse nationale parken met Etosha als topper

In Namibië bepalen diverse stammen de cultuur. De Himba-stam, een van de oude nomadische volkeren, is er een van. Ze houden nog steeds vast aan hun authentieke levenswijze en tradities. In kleine nederzettingen in de Kalahari leven de bosjesmannen, de oorspronkelijke

• Twee dagen nabij de Victoria Falls

bewoners van zuidelijk Afrika. Namibië bestaat grotendeels uit woestijn. Toch bieden de fauna

• Zeer kwalitatieve accommodaties

en flora een heel boeiende diversiteit. In de droge rivierbeddingen van Damaraland leeft een

• De nationale parken van de Zambezi-

groeiend aantal woestijnolifanten en zwarte neushoorns. Het magnifieke Etosha Nationaal

regio: Bwabata en Mahango

Park huisvest grote troepen leeuwen. Het hoeft niet te verwonderen dat het park vaak dient als decor voor indrukwekkende natuurdocumentaires. De rivieren Kavango, Kwando Zambezi en Chobe in het noordoosten zorgen voor een weelderig groene omgeving. In deze strook, ook wel bekend als de Caprivi- of Zambezi-regio, profiteren de wilde dieren in volle glorie van de zeer gunstige omstandigheden. Bootsafari’s behoren dan ook tot de alledaagse

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 88

Gebruik programmacode NAVI

activiteiten. En tot slot… de Victoria-watervallen. Het contrast met de machtige Sossusvleiduinen in de Namib-woestijn aan het begin van de reis kan niet groter zijn. Kortom, een trip die u bijblijft.

DAG 1 BRUSSEL - ADDIS ABEBA WINDHOEK Vlucht vanuit Brussel via Addis Abeba naar Windhoek. DAG 2 D WINDHOEK Na de verwelkoming ’s morgens door de toergids op de luchthaven van Windhoek volgt de rit naar de guesthouse, gelegen op vijf minuutjes rijden van het centrum. De ideale plaats om rustig te bekomen van de vlucht. Overnachting in Olive Grove Guesthouse****. DAG 3 & 4 O+L+D NAMIB DESERT - SOSSUSVLEI Na het ontbijt volgt de rit naar Sesriem. Onderweg geniet u van schitterende zichten op de door wind en mist gecreëerde dieprode zandduinen. Sossusvlei ligt in de buurt van Sesriem. Meteen een hoogtepunt van de reis. U bewondert onder meer de machtige ‘Dune 45’, de hoogste duin ter wereld. Ook een wandeling door de Sesriem Canyon, een 30m diepe kloof, mag niet ontbreken. De zonsopgang aanschouwen vanuit de lucht is zowaar nog mooier. Een ballonvaart kan (optioneel) bijgeboekt worden. Twee overnachtingen in Desert Homestead Outpost****. DAG 5 O+L+D SWAKOPMUND U trekt via Kuiseb naar het mooie kuststadje Swakopmund waar het Duitse koloniale verleden nog zeer sterk voelbaar is. Flaneer even over de heuse promenade met modewinkels en souvenirshops. In het nabijgelegen Walvisbaai kan u een schitterende dolfijnen- en robbencruise maken (optioneel). Overnachting in Swakopmund Guesthouse****. DAG 6 & 7 O+L+D DAMARALAND Vandaag rijdt u naar Damaraland, het woongebied van de traditionele Herero-stam. In dit extreem droog gebied, komen de oudste rotsgravures van Twijfelfontein, Organ Pipes, Petrified Forest en Burnt Mountain voor. Een voor een fantastische geologische hoogtepunten. Het indrukwekkende landschap verrast met droge rivierbeddingen, rotsheuvels, uitgestrekte vlaktes en majestueuze bergen. Kenners aanzien dit als de mooiste regio van Namibië. Dit is ook het woongebied van de zeldzame woestijnolifant, gems- en springbokken, bergzebra’s en zwarte neushoorns. Tijdens een

ochtendsafari in open landrovers gaat u op zoek naar de dieren. Twee overnachtingen in Camp Kipwe****. DAG 8 O+L+D ONGAVA GAME RESERVE (ZUIDWEST-ETOSHA) Vandaag begint het safari-gedeelte van de reis. U trekt naar het Ongava Private Game Reserve aan de rand van het zuidwestelijke deel van het Etosha Nationaal Park. Hier observeert u in alle rust het wild tijdens een safari. Overnachting in Etosha Safari Lodge****. DAG 9 & 10 O+L+D OOST-ETOSHA Het Etosha Nationaal Park, het grootste beschermde wildpark van Namibië is een absolute topper. Het ontleent zijn naam aan de vrijwel vegetatieloze Etosha-zoutpan, die in het regenseizoen deels onder water kan lopen. Blauwgroene algen gedijen uitstekend in het brakke water. Het resultaat? Een schouwspel van meer dan een miljoen flamingo’s die hier neerstrijken om te broeden in deze periode. Aan de rand zijn tientallen drinkplaatsen gevormd waar grote kuddes olifanten regelmatig hun dorst komen lessen. In Etosha leeft de grootste concentratie wilde dieren van Namibië waaronder leeuwen, zebra’s, olifanten, giraffen en zwarte neushoorns. Twee overnachtingen in Onguma Bush Camp****. DAG 11 O+L+D KAVANGO-REGIO Rit naar Rundu. Hier begint het groene gedeelte van de reis. U verblijft aan de oever van de Kavango-rivier temidden een weelderige vegetatie. Hier kan u optioneel een mooie cruise bij zonsondergang maken. Vogelspotters treffen in deze regio een waar paradijs. Overnachting in Hakusembe River Lodge****. DAG 12 & 13 O+L+D CAPRIVISTRIP - MAHANGO NP Vandaag rijdt u verder naar het oostelijke deel van de Caprivi-regio. U verblijft nabij het Mahango Game Reserve waar u fantastische safari’s kan doen om uiteenlopende diersoorten te spotten. Een bootsafari en een uitstap naar de Popa-watervallen behoren ook tot de mogelijkheden. Grote kuddes olifanten, buffels, sabelantilopen, rieten bosbokken en sassaby’s worden regelmatig waargenomen op de oevers van de Kavango-rivier. Twee overnachtingen in Divava Okavango Lodge****(*).

Kavango

Bwabwata NP

Etosha NP Ongava GR

Mahango NP

Victoria Falls

ZIMBABWE

Damaraland

NAMIBIË Swakopmund

Windhoek

BOTSWANA

Sossusvlei

DAG 14 & 15 O+L+D BWABWATA NP Het moerasland van het Bwabwata Nationaal Park is een uniek gebied dat doet denken aan de landschappen in Botswana. Uw verblijf ligt in de regio van de Kwando-Linyanti-delta, een toplocatie voor bootsafari’s. U maakt game drives in het Bwabwata NP en het nabijgelegen Mudumo NP, een wildernisgebied met savanne, mopanebossen en moeras. Twee overnachtingen in Kazile Island Lodge****.

DAG 16 & 17 O VICTORIA FALLS Rit naar de Victoria-watervallen. Gedurende twee dagen kan u dit indrukwekkende natuurfenomeen bewonderen. Twee overnachtingen in Batonka Lodge****. DAG 18 VICTORIA FALLS - ADDIS ABEBA BRUSSEL Terugvlucht naar Addis Abeba en aansluitende vlucht naar Brussel. DAG 19 AANKOMST IN BRUSSEL

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Vervoer per comfortabele 12-seater met Namibische chauffeur en gids • Vol pension vanaf dag 3 t.e.m. dag 15 • Kamer en ontbijt in Windhoek en Victoria Falls • Verblijf in comfortabele 4* en 4,5* lodges/camps • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel vanaf 10 personen • Fooien voor de bagage • Toegangsgelden voor de Nationale Parken • De niet-optionele excursies vermeld in het programma • Halve liter water per persoon per dag NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien voor de driver/ranger • Persoonlijke uitgaven

€ 6.900 € 890

FORMALITEITEN • Internationaal paspoort geldig minstens 6 maanden na terugkeer. • Ouders die reizen met kinderen onder 18 jaar moeten het geboortecertificaat van het kind kunnen voorleggen (Engelstalig). • Inenting tegen gele koorts is niet verplicht als u vanuit een land komt waar geen gele koorts heerst (waaronder België). Indien u wel vanuit een land komt waar gele koorts heerst, is een inenting verplicht. • Malaria-risicogebied. • Vaccinatie tegen difterie, tetanus, polio en hepatitis A zijn aanbevolen. OPMERKING • De accommodaties zoals vermeld in het dagprogramma zijn niet gegarandeerd (afhankelijk van de beschikbaarheid)

BOTSWANA

Botswana onder canvas

VERTREK: 18 SEPTEMBER 2021 12 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN

Wanneer de zon achter de horizon verdwijnt, komen de geluiden van de Afrikaanse bush tot

• U beleeft een intense wild-ervaring

leven. Slapen in een canvastent middenin de wildernis geeft uw reis een extra dimensie. Met

• Topservice geleverd door het

deze safari trekt u naar het hart van indrukwekkende, wildrijke natuurparken om tijdens game

kampeerteam • Hoogtepunten zoals de Okavango-delta,

drives op zoek te gaan naar de bijzondere fauna. De Victoria-watervallen vormen de perfecte afsluiter.

Moremi GR en Chobe NP • U voelt zich een met de natuur

In het hart van zuidelijk Afrika ligt Botswana, ‘Africa’s shining light’. Een exclusieve en

• Twee dagen nabij de machtige Victoria-

ongerepte bestemming. De natuurgebieden zijn immens. Een unieke safaribestemming

watervallen

dankzij de grote verscheidenheid aan wild en de vriendelijke bevolking! Weinig landen laten zich zo gemakkelijk beschrijven. Het land is vlak met een divers landschap dat gaat van de kurkdroge halfwoestijn Kalahari tot de groene en waterrijke Okavango-delta. De Kalahari is geen zandwoestijn maar veeleer een droge savanne, waar veel dieren zich kunnen handhaven. Vanuit Angola stroomt een rivier die in het regenseizoen grote hoeveelheden water aanvoert en over een gigantisch oppervlak kanalen, meren en eilanden doet ontstaan. Deze Okavango-delta is veel groener en tropischer dan de rest van Botswana. Landschappelijk een lust voor het oog en een paradijs voor het wild.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 90

Gebruik programmacode BOTS

Botswana, een land dat voor het grootste deel uit wildernis bestaat. Op een oppervlakte zo groot als Frankrijk woont slechts anderhalf miljoen mensen. Het combineert weidse natuurgebieden en spectaculair wild. Mocht er een classificatie bestaan voor safarilanden in Afrika, dan haalt Botswana de hoogste score.

Al kamperend komt u op exclusieve plekken middenin de natuur. Uw eigen gids, chauffeur, kok en ondersteunend personeel nemen alle benodigde spullen mee en zetten het kamp op, exclusief voor u. Bij deze tented safari heeft u een ruime canvastent met eigen badkamer. Het kamp is uitgebreid met een dineertent waar verrukkelijke maaltijden worden geserveerd. Botswana kent niet de aantallen van de migratie in de Serengeti, maar is zeker een van de beste landen om kuddes van duizenden buffels, springbokken, zebra’s en lechwe’s te zien. Botswana is bovendien zeer geschikt voor wie geïnteresseerd is in groot wild, roofdieren, roofvogels en watervogels. Een aantal dieren verdienen een bijzondere vermelding. • Olifanten komen in zeer grote getale voor. Chobe National Park alleen al heeft meer olifanten dan heel Zuid-Afrika. Kuddes van vijftig olifanten of meer vormen geen uitzondering. Doordat stropen nauwelijks een probleem is, spot u ook oude imposante olifanten met lange slagtanden. • Luipaarden zijn ’s nachts actief en daardoor niet gemakkelijk waar te nemen. De particuliere concessies van de delta hebben een klein aantal bezoekers waardoor avondsafari’s toegestaan zijn. Zo hebben ze geen destructieve impact op de natuur. Op diverse plaatsen is het zien van luipaarden vrij waarschijnlijk. Dit hangt samen met de kwaliteit van de gidsen en het open landschap. • Leeuwen komen in heel Afrika voor. Het bijzondere aan Botswana is de verregaande specialisatie van sommige troepen. Er zijn plekken aan te wijzen waar ze op olifanten jagen, zones waar buffels de voornaamste prooi zijn en plaatsen waar ze voor nijlpaarden gaan. • Wilde honden zijn nergens algemeen, ook niet in Botswana. Wel is het zo dat ze in de Okavango-delta een groot gebied zonder bewoning en hekken en veel prooidieren tot hun beschikking hebben. Enkele plaatsen staan bekend om het feit dat wilde honden er regelmatig hun nest maken. Dit maakt een ‘sighting’ veel waarschijnlijker. DAG 1 D BRUSSEL - AMSTERDAM JOHANNESBURG Vlucht naar Johannesburg via Amsterdam. Overnachting in Safari Club SA.

DAG 2 & 3 O+L+D JOHANNESBURG - MAUN OKAVANGO - XAXANAKA Victoria Falls Savuti MOREMI GR Chobe NP Xakanaxa Khwai Moremi Game Reserve Vlucht naar Maun. De XaxanakaMaun concessie wordt voor twee dagen uw verblijfplaats. U vaart met een gids BOTSWANA door de wirwar van kreken, eilandjes en open watervlaktes. Het Moremi Game Reserve omvat ongeveer een derde van de Okavango-delta. De drogere gebieden wisselen hier af Johannesburg met permanente watervlaktes. Dit zorgt voor een verrassende diversiteit aan habitats en een geweldig aanbod aan wild. Moremi is zonder twijfel een ‘wild’ hoogtepunt met zowel game O hoog. Overnachting in Batonka Guest drives per 4x4 als per boot. Twee DAG 10 VICTORIA-WATERVALLEN Lodge. overnachtingen. Na een korte rit bereikt u de VictoriaO DAG 4 & 5 O+L+D watervallen. Sinds het midden van de DAG 11 vorige eeuw - nadat David Livingstone VICTORIA-WATERVALLEN KHWAI-GEBIED - OKAVANGOals eerste blanke de watervallen JOHANNESBURG - AMSTERDAM DELTA Vlakbij het traditionele dorp Khwai en aanschouwde - vormen ze een enorme - BRUSSEL op de grens van het Moremi Game toeristische trekpleister. De nevel daalt Terugvlucht vanuit Victoria Falls via Reserve, wordt uw kamp dé ideale neer als een eeuwigdurende regenbui, Johannesburg naar Brussel. uitvalsbasis om de natuur en cultuur die rond de watervallen een smalle te verkennen. Dankzij de ligging strook van dicht regenwoud heeft DAG 12 aan de rivier geniet u hier van een doen ontstaan. De indrukwekkende AANKOMST BRUSSEL uitzonderlijke wildlife-ervaring. De watervallen zijn 1.700m breed en 100m Aankomst in de loop van de ochtend. combinatie van permanente wateren, seizoensgebonden moeraslanden, open grasvlakten, rivieren en PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 6 PERSONEN € 6.550 bossen maken dit rijke leefgebied tot een paradijs voor veel dier- en SINGLETOESLAG: € 1.550 vogelsoorten. U ontdekt de specifieke fauna en flora van de Khwai-concessie. INBEGREPEN Uw tent- en kampeerteam Twee overnachtingen. • Vluchten, inclusief taksen gaat u voor zodat alles steeds • Transfer en transport ter plaatse klaarstaat bij uw aankomst. De DAG 6 & 7 O+L+D • Nederlandstalige begeleiding uit laatste nacht verblijft u in Victoria SAVUTI Brussel vanaf 6 personen Falls in een lodge nabij de Rit naar de Savuti-regio en game watervallen. drive in het zuidwesten van Chobe. • Maaltijden zoals aangegeven in het programma: alle maaltijden Savuti is een moerasgebied, gevoed gedurende de safari en de FORMALITEITEN door het Savuti-kanaal. In dit extreem ontbijten in Victoria Falls • Internationaal paspoort minstens droge gebied voerde het wild een geldig tot 6 maanden na constante overlevingsstrijd. De • Alle lokale dranken tijdens de safari terugkeer. leeuwen van Savuti waren destijds • Ouders die reizen met kinderen berucht door hun olifantenjachten. • Alle safari-activiteiten • Mokoro-toer jonger dan 18 jaar moeten het Twee overnachtingen. • Safari’s in open voertuigen geboortecertificaat van het kind kunnen voorleggen (Engelstalig). DAG 8 & 9 O+L+D • Chobe-cruise • Inenting tegen gele koorts is CHOBE NATIONAL PARK NIET INBEGREPEN niet verplicht als u vanuit een Game drive naar het Chobe Nationaal land komt waar geen gele koorts Park dat het rijkste wildleven van de • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering heerst (waaronder België). Indien regio kent. Enorme kuddes olifanten u wel vanuit een land komt waar verzamelen aan de oevers van de • Overige dranken gele koorts heerst, zelfs een Chobe-rivier. Het noordelijke gedeelte • Fooien voor de ranger/driver korte transit in de luchthaven, is staat gekend voor de vele vogels en • Uitgaven van persoonlijke aard een inenting verplicht. de mooie landschappen. U kampeert ACCOMMODATIE • Malaria-risicogebied. twee dagen in de Serondela-regio • Vaccinatie tegen difterie, waar u game drives maakt en kan • U verblijft in een aantal private campsites middenin de bush. tetanus, polio en hepatitis A zijn deelnemen aan een bootcruise op de 8 nachten in ruime safaritenten aanbevolen. Chobe-rivier. Twee overnachtingen. met badkamer (wc en bucketshower en linnen beddengoed).

JAPAN

De gracieuze tegenstellingen van Japan

VERTREK: 01 OKTOBER 2021 18 MAART 2022 01 OKTOBER 2022 16 dagen / 13 nachten STERKE PUNTEN • Grondige verkenning van de moderne metropool Tokyo

In het land van de rijzende zon komt u in een speciale wereld terecht. Een subtiele mix van herinneringen aan het verleden en de vlucht vooruit naar de westerse toekomst. Ontdek een land met een unieke architectuur, traditionele theeceremonies, rijkversierde tempels en

• Culturele parels in Kyoto en Nara

de smaak van échte sushi en sake. Op deze rondreis over het grootste eiland van Japan,

• Mooi overzicht van de diverse kunst en

Honshu, krijgt u een compleet beeld van een afwisselend land.

tempels • Natuurschoon met Hakone als topper

Lange periodes van isolatie versterkten de specifieke entiteit van Japan. Van de 12de tot de

• Bezoek aan de Heilige berg Koyasan

19de eeuw zette een turbulent feodalisme de keizers opzij om macht toe te vertrouwen aan

• Prachtige eilanden: het mythische

dynastieën van verfijnde shoguns. In 1868 werd de keizer opnieuw de heerser van Japan. Dit

Miyajima en het kunstlievende Naoshima

ging gepaard met de start van de modernisering van het land. Laat u overweldigen door het futuristische Tokyo, de oude hoofdstad Nara, de mystieke tempels van Kyoto en de idyllische natuur rond Hakone. Daarnaast bezoekt u unieke plekken zoals het kunsteneiland Naoshima, de heilige berg Koyasan en de tori van Miyajima, het bekende beeld dat u terugvindt op elke Japanse postkaart.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 92

Gebruik programmacode JAPA

Welkom in het land van uitersten.

DAG 1 - 2 BRUSSEL - TOKYO Vlucht naar Tokyo. Aankomst, onthaal en transfer naar hotel Grand Palace voor 4 overnachtingen. DAG 3 O+L+D TOKYO Verkenning van de gigantische metropool met het openbaar vervoer. Bezoek aan de tempel Senso-ji, het Meji Schrijn en het National Art Center. Na een korte rondvaart op de Sumidarivier verkenning van Omotesando, Cat Street en het Nezu Museum. DAG 4 O+D TOKYO - NIKKO - TOKYO Rit naar het Nikko Nationaal Park met rijkelijk versierde tempels (Unesco). Het Toshogu-schrijn is de meest extravagante tempel met versieringen zoals de apen die ‘horen, zien en zwijgen’ uitbeelden. Nadien bezichtigt u de Tamozawa Imperial Villa. Via het Chuzenji-meer en de Kegon-waterval terugkeer naar Tokyo. DAG 5 O+D TOKYO U doorkruist Tokyo met een privébus. U bezoekt het Mori Art Museum, passeert de futuristische Mode Gakuen Cocoon Tower en bezoekt het Tokyo National Museum. DAG 6 O+D TOKYO - KAMAKURA - HAKONE Rit via Kamakura naar het Fuji-HakoneIzu Nationaal Park. In de tempel van Hase-Dera staat u versteld van de duizenden Jizo die de zielen van de overleden kinderen symboliseren. Ook de Kotoku-In-tempel met zijn meer dan 13m hoge bronzen Daibutsu (Grote Boeddha) is indrukwekkend. Verder naar Hakone aan de voet van de Mount Fuji. Bezoek aan het openluchtmuseum gewijd aan hedendaagse beeldhouwkunst. Van daaruit vertrekt de kabelbaan naar Owakudani. Overnachting in ryokan Yunohana. DAG 7 O+D HAKONE - KYOTO Met de hogesnelheidstrein Shinkansen naar Kyoto, meer dan 1.000 jaar de keizerlijke hoofdstad. Korte verkenning van het impressionante Kyoto-station. Bezoek aan de Sanjusangendo Hall met 1.001 beelden van Kannon (godin van genade). Daarna richting het Gion-district waar u een theeceremonie bijwoont. Check-in

voor 4 overnachtingen in Righa Royal hotel Kyoto. DAG 8 O+L+D KYOTO - SHIGARAKI ARASHIYAMA - KYOTO Rit per privé-bus naar Shigaraki met het Miho Museum. Na de picknicklunch gaat u richting Arashiyama met twee verborgen parels: de tempels Adashino en Otagi-Nembutsu-ji. Tot slot bezoek aan de tempel Ryoan-Ji (Unesco). DAG 9 O+L+D KYOTO Tijdens een fietsuitstap van 12km bezoekt u (waar toegang mogelijk is) de Nishi-Hongan-ji-tempel, het Nijojo-kasteel, het keizerlijke Paleis, de Ginkaku-ji-tempel (Zilveren Paviljoen), het Maruyama Park en de Kiyomizutempel. DAG 10 O+D KYOTO - NARA - KYOTO Per privé-bus naar het park van Nara, waar tamme herten vrij rondlopen. Er bevinden zich talrijke tempels en schrijnen. Het pad dat naar het kleurrijke Kasuga Taisha-Schrijn leidt is omgeven door honderden lantaarns. Van hieruit verder naar de Toda-jitempel, ’s werelds grootste houten gebouw met een 15m hoog bronzen boeddhabeeld. Ook de Kofuku-jitempel met zijn sierlijke pagode ontbreekt niet. Terugkeer via het heiligdom Fushimi-Inari Taisha met duizenden knalrode Torii (poorten). Tot slot leert u alles over sake in het Gekkeikan Sake museum. DAG 11 O+D KYOTO - KOYASAN - OSAKA Per privé-bus richting Koyasan. Er bevinden zich zo’n 120 tempels én Okunoin, de grootste begraafplaats van Japan. Bezoek aan de tempels Kongobu-ji en Danjo Garan. Overnachting in hotel Sheraton Miyako Hotel Osaka. DAG 12 O+D OSAKA - NAOSHIMA - OKAYAMA Uitstap naar het eiland Naoshima met het museumcomplex benesse. U bezoekt het Benesse House Museum, het Art House Project inclusief Minamidera en het Chichu Art Museum. Na deze belevenis gaat u per privébus naar Okayama. Overnachting in Granvia Okayama. DAG 13 O+D OKAYAMA - HIROSHIMA Bezoek aan de Korakuen Garden,

Nikko

JAPAN

Tokyo

Kioto Himeji Okayama Miyajima

Hiroshima

een van de beste landschapstuinen van Japan. Per trein naar Hiroshima. Bezoek aan het Hiroshima Peace Memorial Museum, het Vredespark en de Atoombomkoepel. Overnachting in ANA Crowne Plaza Hotel Hiroshima. DAG 14 O+D HIROSHIMA - MIYAJIMA - HIMEJI Een korte ferrytocht brengt u naar het eiland Miyajima (Unesco). Het Shintoschrijn lijkt bij vloed wel te drijven op het water. De diverse paviljoenen en de ranke pagodes zijn met elkaar verbonden door overdekte galerijen. Daarna gaat u naar de tempel Daishoin met meer dan 500 boeddhistische beelden. Het eindpunt vandaag bereikt u via de kabelbaan: de top van

Naosima

Osaka

Kamakura Hakone

Koyasan

de berg Misen met prachtig uitzicht. Vertrek per trein. Overnachting in Hotel Monterey Himeji. DAG 15 O HIMEJI - KANSAI LUCHTHAVEN BRUSSEL Bezoek aan het Himeji-kasteel en de Kokoen-tuin. Het kasteel, ook bekend als White Heron Castle vanwege zijn witte uiterlijk is werelderfgoed. DAG 16 AANKOMST BRUSSEL

PRIJS P.P. VAN MIN. 12 PERSONEN: SINGLETOESLAG (VERPLICHT IN TWIN KAMER OP DAG 6):

€ 7.295 € 995

€ 100 KORTING BIJ RESERVATIE VOOR 31/12/20 INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 13 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • 12x diner en 2x lunch waaronder 1 lunchbox • Lokale Engelstalige gids tijdens de bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 12 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige uitgaven • Dranken • Fooien

FORMALITEITEN • Internationaal paspoort nog 6 maanden na terugkeer geldig • Tijdsverschil: zomer +7u, winter +8u GOED OM WETEN • Koerierdienst: 1 stuk bagage per persoon, elk extra item kost YEN 3.000 • De gezondheidszorg staat op een hoog niveau. De medische kosten zijn hoog. Zorg voor een goede verzekering.

ZUID-KOREA

Het land van de kalme morgen

VERTREK: 25 SEPTEMBER 2021 14 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN • Op verkenning in het bruisende Seoul,

Deze reis leidt u langs de mooiste plekjes van het betoverende Zuid-Korea. Een unieke mix van hypermoderne steden en traditionele dorpjes, design, mode, overweldigende natuur, een

tussen verleden en moderniteit

topkeuken en eeuwenoude gewoontes. Een land van contrasten, van het moderne Seoul en

• Een veelvoud aan Unesco-sites

Busan tot plaatsen waar de tijd lijkt stil te staan. Een fascinerende rondreis doorheen oud en

• Indrukwekkend natuurschoon met het

nieuw.

nationaal park van Seoraksan als topper • Traditionele dorpen met typische hanokhuizen • Gyeongju, een waar ‘museum zonder muren’

Hoewel Zuid-Korea goed ontwikkeld is, zijn de eeuwenoude cultuur en tradities intact gebleven. De Koreaanse Oorlog in 1953 scheidde Noord- en Zuid-Korea. Hoe ontoegankelijk het communistische Noord-Korea is des te gastvrijer ontvangt Zuid-Korea elke bezoeker. Seoul doet heel ontspannen aan, is goed georganiseerd en bruist van de creativiteit. De hoofdstad

• Tempelbezoeken met als hoogtepunt de

groeide uit tot een creatief oord, trendsettend en toekomstgericht zonder zijn verleden te

tempel van Haeinsa met zijn beroemde

verloochenen. Tempels wisselen af met wolkenkrabbers. Seoul is het kloppende hart van

bibliotheek

Zuid-Korea met een fijne mix van digitale snufjes, oude tradities en een trendy cultuur. Het Seoraksan nationaal park (Unesco), is zonder twijfel een van de mooiste parken in het land. Het verwondert u met verbluffende tempels, bossen, warmwaterbronnen en rotsformaties. Andong vindt zichzelf de hoofdstad van de Koreaanse spiritualiteit. Hoewel de stad eerder

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 94

Gebruik programmacode ZUKO

klein is, treft u er veel cultureel erfgoed. Gyeongju met een rijke aaneenschakeling van bezienswaardigheden, heet niet voor niets een ‘museum zonder muren’. Deze historische stad heeft de meeste boeddhistische plekken, ruïnes, tempels en graven in Zuid-Korea. Busan lijkt wel het Miami van Zuid-Korea terwijl het beroemde Hwaseong-fort in Suwon als afsluiter nogmaals de tegenstellingen van dit wonderlijke land weerspiegelt.

DAG 1-2 BRUSSEL - SEOUL Vertrek naar Seoul. Aankomst en wat rust in het hotel. Twee overnachtingen in hotel Lotte City Myeongdong****. DAG 3 O+L+D SEOUL Stadsverkenning. Het Blauwe Huis is de werk- en woonplaats van de president. Changdeokgung toont een opmerkelijk voorbeeld van paleisarchitectuur uit het Verre Oosten. Het Nationaal Volksmuseum illustreert via replica's van historische objecten de geschiedenis van het volkse leven. Het dorp Bukchon Hanok wordt omringd door het Gyeongbokgung-paleis, het Changdeokgung-paleis en het Jongmyo-heiligdom. Het herbergt honderden traditionele huizen, hanok genaamd. U kan kuieren op de Namdeamun Market. DAG 4 O+L+D SEOUL - HWAJINPO - SEORAKSAN NP Rit via het Hwajinpo-meer naar het nationaal park Seoraksan (Unesco). De Noord-Koreaanse Kim Il-Seong (19121994) en de Zuid-Koreaanse president Lee Seung-Man (1875-1965) hadden na de onafhankelijkheid van Korea in 1945 hier hun zomerhuizen. Ondertussen zijn ze omgebouwd tot Hwajinpo's Museum of History. Twee overnachtingen in hotel Lotte Resort Sokcho*****. DAG 5 O+L+D SEORAKSAN N.P. Daguitstap naar het Seoraksan nationaal park. Het spectaculair Unescogebied met watervallen, kliffen en kleurrijke bloemen garandeert een schilderachtig landschap. De kabelbaan brengt u naar een uitzichtpunt. Op het pad naar de tempel van Sinheungsa bevindt zich een 14,6m hoog beeld van Boeddha Tongil Daebul, gekend als de grote unificatie-Boeddha. Het stelt de wens van het volk om het verdeelde land te herenigen voor. Overnachting in hotel Lotte Resort Sokcho*****. DAG 6 O+L+D SEORAKSAN N.P. - ANDONG De rit gaat deels via de kust naar Andong. De stranden staan achter meters hoge hekken met wachttorens. Onderweg bezoekt u de tempel van Buseoksa. Een gebouw uit het Goguryeo-tijdperk (918-1392) herbergt een Boeddha gemaakt uit klei. Overnachting in Andong Grand hotel****.

DAG 7 O+L+D ANDONG - GAYASAN - GYEONGJU Vertrek naar het pittoreske Hahoe (Unesco). De waga (huizen met pannen daken) en choga (huizen met rieten daken) markeerden het onderscheid tussen sociale klassen. De tempel van Haeinsa (Unesco) herbergt een ware schat: de Tripitaka Koreana, een verzameling van meer dan 80.000 houtblokken met gegraveerde boeddhistische verdragen, wetten en geschriften. Ze bevatten de oudste en meest complete versie van de boeddhistische canon. Twee overnachtingen in hotel Commodore****. DAG 8 O+L+D GYEONGJU Gyeongju (Unesco) is een van de rijkste archeologische vindplaatsen in Azië met een dubbel heiligdom (Unesco). De grot van Seokguram (de kluis in de grot) werd gerealiseerd in 774. Gelijktijdig werd de tempel van Bulguksa gebouwd. Die omvatte 80 gebouwen. De stenen monumenten behielden hun oorspronkelijke structuur, waaronder twee stoepa’s die de yin en de yang vertegenwoordigen en het enorme terras in cementvrije steen. Na de lunch bezoek aan het Nationaal Museum en het tumuli-park met koninklijke grafheuvels. Tot slot bezichtigt u Cheomseongdae, het oudste nog bestaande astronomische observatorium in Azië. DAG 9 O+L+D GYEONGJU - BUSAN Rit naar Busan. Op een klein rotsachtig eilandje ongeveer 200m van de kust bij Bonggil-ri ligt het onderwatergraf van koning Munmu, enkel bij laag water te zien. In Yangsan stopt u aan de tempel van Tongdosa. Verder naar Busan, de op een na grootste stad van Zuid-Korea. Dankzij de spectaculaire ligging tussen de bergen en de zee kijkt u uit op Japan. Twee overnachtingen in het hotel Golden Tulip Haeundae****. DAG 10 O+L+D BUSAN Stadstoer. Op de vismarkt van Jagalchi heerst een sfeervolle drukte. In het midden van het Yongdusan-park staat de 118m hoge Busantoren. De begraafplaats Tanggok eert de VN-troepen van de Koreaanse oorlog. Via Taejongdae, een natuurpark met fraaie uitkijkpunten op de kust en kliffen, gaat u naar Gamcheon, een voormalige kleurige sloppenwijk.

Seoraksan Seoul Suwon

ZUID-KOREA

Gongju

Andong Gyeongju

Jeonju Hadong

DAG 11 O+L+D BUSAN - HADONG - JEONJU Rit naar Jeonju Hanok, een dorp met traditionele hanok-huizen dat zijn charmes en tradities wist te behouden. Overnachting in het hotel Ramada Jeonju****. DAG 12 O+L+D JEONJU - GONGJU - SUWON SEOUL Vertrek naar Gongju. De Songsan-ri-graven en het graf van koning Muryeong bevatten relikwieën uit de Baekje-periode. De muurschildering toont o.a. afbeeldingen van vuurspuwende draken. Aankomst in Suwon dat wordt gedomineerd door het fort Hwaseong (Unesco). De vestingmuren zijn in totaal 6km lang en uitgerust met

Busan

vier poorten, bastions en diverse torens. Overnachting in hotel Lotte City Myeongdong****. DAG 13 O SEOUL - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht. DAG 14 AANKOMST BRUSSEL

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN: SINGLETOESLAG: INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Transfers en transport ter plaatse • 11 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Vol pension • Lokale Engelstalige gids tijdens de bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Overige dranken en uitgaven • Fooien

€ 3.450 € 750

FORMALITEITEN • Internationaal paspoort nog 6 maanden na terugkeer geldig GOED OM WETEN • Tijdsverschil: zomer +7u, winter +8u • Gezondheid: Er is geen verplichte inenting nodig maar zorg dat uw tetanus-inenting nog voldoende recent is. Muggenmelk is aangeraden. Voor meer inlichtingen, contacteer uw huisarts of het Instituut voor Tropische Geneeskunde te Antwerpen www.itg.be.

VIETNAM & CAMBODJA

Veelzijdig Vietnam en mysterieus Cambodja

VERTREK: 11 NOVEMBER 2021 18 dagen / 15 nachten STERKE PUNTEN

Vietnam en Cambodja behoorden samen met Laos tot het voormalige Indochina. Tijdens deze

• Natuurschoon met o.a. boottochten met

waanzinnig mooie rondreis ontdekt u bruisende steden, een machtige natuur afgewisseld

een sampan in Ninh Binh en doorheen

met aangrijpende momenten die de geschiedenis van de Vietnamoorlog tot de Killing Fields

Halong Bay met een overnachting op het

in Cambodja vertellen. Een reis vol emoties.

water • Fietsexcursie in de omgeving van de keizerlijke stad Hue • Couleur locale in lokale bedrijfjes, op

Het langgerekte S-vormige Vietnam strekt zich uit over een lengte van 1600km. Getuigen van de schokkende oorlog zijn nog zichtbaar. Maar, het land rechtte zich en is vandaag een unieke bestemming met adembenemend natuurschoon, schitterende cultuur, levendige

(drijvende) markten en de bedrijvigheid

steden en een heerlijke keuken. Een land met veel gezichten. Van het koelere, meer

op de Mekong

subtropische noorden naar het tropische zuiden. Van de hoofdstad Hanoi tot de metropool

• Aandacht voor de geschiedenis met de

Ho Chi Minh stad. De oprecht vriendelijke mensen bepalen mee het gezicht. Aan boord van

tunnels van Cu Chi uit de Vietnamoorlog

een authentieke jonk laveert u tussen de enorme rotsformaties van Halong Bay. Ook het

en een beklijvend bezoek aan de Killing

sfeervolle Hoi An en het keizerlijke Hue spreken tot de verbeelding. De landelijke Mekong-

Fields in Cambodja

delta met zijn labyrint van kanaaltjes en typische drijvende markten barst van de bedrijvigheid

• Prachtige tempels en pagodes met

en vormt een lust voor het oog.

Angkor Wat als hoogtepunt

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 96

Gebruik programmacode VIET

Cambodja, een heerlijke mix van inspirerende tempels, ongekend mooie bouwwerken, een charmante bevolking en een oogverblindende natuur. In de Khmer-periode was het een van de belangrijkste regio’s met Angkor als hoofdstad. Een boeiende ontdekking van de ontelbare imposante tempels wacht. De Killing Fields doen u sprakeloos stilstaan bij de gruwel van de Rode Khmer. Ga mee op pad naar Cambodja, een land dat u niet mag missen.

DAG 1 -2 BRUSSEL - HANOI Vlucht naar Hanoi. Aankomst in de hoofdstad Hanoi, onthaal en transfer. Diner en twee overnachtingen in hotel Melia Hanoi*****. DAG 3 O+D HANOI Koloniale huizen wisselen af met tempels en pagodes. Stadsverkenning met het Ho Chi Minh-mausoleum, Chua Mot Cot, Van Mieu, de Ngoc Son-tempel en het Hoan Kiem-meer. Samen met een foodkenner proeft u de lokale specialiteiten aan de typische eetstalletjes. DAG 4 O+D HANOI - HOA LU - NINH BINH Bezoek aan Hoa Lu met de tempels Dinh Tien Hoang en Le Dai Hanh. Met de typische sampan vaart u tussen de karstrotsen en de Trang An-grotten. Overnachting in hotel Emeralda Resort*****. DAG 5 O+L+D NINH BINH - HALONG BAY Rit naar Halong Bay. De rotsformaties rijzen als talloze eilandjes op uit de zee. Een natuurspektakel. Als klapper op de vuurpijl overnacht u aan boord van de Indochina Sails*****. DAG 6 O+L+D HALONG BAY - HUE Vroeg in de ochtend is het mogelijk het Titov-eiland te verkennen. U vaart nog eens langs de kalkrotsen en ontscheept. Vlucht naar Hue voor twee overnachtingen in hotel Eldora****. DAG 7 O+L+D HUE Fietsexcursie naar een nabijgelegen dorp waar u kennismaakt met ambachtelijke bedrijfjes. Na de lunch bij een familie bezoekt u de citadel van Hu en maakt u een boottocht over de Parfumrivier. De graven van de Nguyen-dynastie liggen verspreid in de omliggende heuvels. Thien Mu, de oudste pagode van Hue is 21m hoog en heeft 7 niveaus, elk gewijd aan een Boeddha. DAG 8 O+D HUE - HOI AN Via de 1.200m Wolkenpas gaat het naar het Cham Museum met 300 terracotta en stenen kunstwerken, in Danang. In het schilderachtige Hoi An, versierd met lampionnen (Unesco) vindt een drukke markt plaats. Twee overnachtingen in hotel La Siesta****.

DAG 9 O HOI AN - MY SON - HOI AN Vertrek naar de keizerlijke stad My Son met de ruïnes van het tempelcomplex uit het Champa-tijdperk. Terugkeer naar Hoi An voor een wandeling voorbij oude pakhuizen, de rijkversierde Cantonese Assembly Hall, de Japanse overdekte brug en de markt. Vrije lunch en vrije tijd.

Hanoi

MYANMAR

Hue

DAG 12 O+L+D HO CHI MINH Stadstoer, deels per vespa (met chauffeur), deels te voet. De Fransen brachten de westerse cultuur naar de miljoenenstad. Voorbeelden zijn het stadhuis, het postkantoor en de kathedraal. De dag eindigt met het oorlogsmuseum. DAG 13 O+L+D HO CHI MINH - CU CHI - HO CHI MINH - PHNOM PENH In Cu Chi duikt u in de geschiedenis van de Vietnamoorlog. De communistische guerrillatroepen groeven tienduizenden kilometers aan tunnels. Vlucht naar Phnom Penh, de hoofdstad van Cambodja. Transfer en twee overnachtingen in Courtyard by Marriot****. DAG 14 O+D PHNOM PENH Uw zintuigen worden geprikkeld met de geuren van lokale markten. Stadstoer per riksja. Op de site Wat Phnom bevindt zich het Koninklijk Paleis en de Zilveren Pagode met een vloer van zilveren tegels. Het Nationaal Museum bezit indrukwekkende stukken uit de Angkorperiode. Busrit naar de Killing Fields. Bij de ingang van het concentratiekamp staat een toren met duizenden schedels. De school Tuol Sleng werd omgebouwd tot de beruchte ‘gevangenis S-21’. Tienduizenden Cambodjanen werden hier ondervraagd,

Hoi An

THAILAND Siem Riep / Angkor

DAG 10 O+D HOI AN - CAN THO Vlucht naar Can Tho. Na aankomst stop aan het oude huis van Binh Thuy waar u meer leert over de geschiedenis van de omstreken. Overnachting in gemarteld en weggevoerd naar de hotel Victoria Can Tho Resort****. Killing Fields. Dit bezoek is beklijvend, DAG 11 O+L+D maar noodzakelijk om de geschiedenis van Cambodja te begrijpen. MEKONGDELTA - HO CHI MINH De Mekongdelta is met zijn web van riviertjes, drijvende markten en woonboten bijzonder. Boottransfer naar de drijvende markt van Cai Rang. Onderweg naar Ho Chi Minh bezoekt u de Cao Dai-tempel en de Vinh Trang-pagode. Twee overnachtingen in Grand hotel Saigon*****.

Halong Bay Hoa Lu

LAOS

DAG 15 O+D PHNOM PENH - SIEM RIEP - ANGKOR Vlucht naar Siem Riep, de stad die het dichtst bij Angkor ligt. Angkor was de hoofdstad van het voormalige Khmer-rijk. Het archeologische park omvat monumenten en tempels, waaronder de hoofdtempel Angkor Wat. Bezoek aan de door de jungle overwoekerende tempel Ta Prohm. Koning Jayavarman VII bouwde naast Ta Prohm, ook de Prasat Bayon, Preah Khan en Banteay Kdei. Twee overnachtingen in hotel Shinta Mani Shack****.

CAMBODJA VIETNAM Phnom Penh

Ho Chi Minh

Can Tho

DAG 16 O+D SIEM RIEP - ANGKOR Angkor Thom is eigenlijk een ommuurde stad met in het hart de verbluffende Bayon-tempel, de enige ter verering van Boeddha. De torens zijn versierd met lachende gezichten. U bezoekt het Terras van de Olifanten en de Tempel van Baphuon, gewijd aan Shiva. Na de middag bezoek aan Angkor Wat (Unesco), het grootste religieuze gebouw ter wereld. Een huzarenstuk aan bouwkunde. DAG 17 O SIEM RIEP - BRUSSEL Uitstap naar het Tonle Sap-meer, bekend om zijn paalwoningen en drijvende huizen. Aansluitend transfer naar de luchthaven. DAG 18 AANKOMST BRUSSEL

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 10 PERSONEN:

€ 4.595

SINGLETOESLAG:

€ 1.525

INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Alle binnenlandse vluchten zoals aangegeven in de reisroute • Transfers • 15 overnachtingen in de geselecteerde of gelijkwaardige hotels • Invitatiebrief • Maaltijden volgens programma met 15x ontbijt, 7x lunch en 14x diner • Lokale Engels- of Franstalige gids • Alle uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen

• Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Fooien • Visumkosten FORMALITEITEN • Internationaal paspoort ten minste nog 6 maanden geldig na terugkeer • Visum Vietnamkosten GOED OM WETEN • Tijdsverschil: +5u in de zomer, +6u in de winter

INDONESIË

De smaragdeilanden met eeuwenoude tradities

VERTREK: 13 OKTOBER 2021 19 dagen / 16 nachten STERKE PUNTEN

Tijdens deze rondreis ontdekt u met een kleine groep de overweldigende natuur, de lokale

• Orang-oetans bewonderen in Kalimantan

tradities en gewoontes van een gastvrije bevolking en prachtige tempels. Indonesië biedt een

• Bezoek aan de Dayaks

immense natuurlijke rijkdom met een ongelofelijke diversiteit aan planten en dieren. Als kers

• Traditionele dansvoorstellingen

op de taart staat u oog in oog met de orang-oetangs en de komodovaranen.

• Mooie mix van tempelbezoeken en natuurpracht • Veel aandacht voor lokale tradities en rituelen • Op zoek naar komodovaranen vanuit Flores

Indonesië is met meer dan 13.000 eilandjes 's werelds grootste archipel. Een zeer gastvrij land, dat sinds 1949 onafhankelijk is nadat o.a. de Nederlanders er geregeerd hadden. Na China is Indonesië het land met het grootste bevolkingsaantal met in totaal bijna 270 miljoen inwoners verspreid over de eilanden. Culturele diversiteit bracht kleurrijke en regionale gerechten. Houtsculpturen, textielbewerking zoals ikat en juwelen worden ambachtelijk vervaardigd. Tot de grootste eilanden behoren Java, Bali en Kalimantan. Elk eiland heeft zijn eigen uniek karakter. De bevolking houdt met trots de eigen cultuur in stand. Op Java ligt de hoofdstad Jakarta, een drukke en levendige metropool. In Kalimantan ofwel Indonesisch Borneo leven de Dayaks, een volk dat nog op de traditionele manier in het regenwoud woont. Hier leven ook de bedreigde orang-oetans. Het godeneiland Bali bezit tempels in overvloed. U verblijft

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 98

Gebruik programmacode INDO

in Ubud, het culturele centrum van het eiland, dat omringd is door een prachtige natuur en mooie rijstvelden. Ook maakt u kennis met de bijhorende dansen van de Balinese cultuur. Maar, Indonesië biedt ook minder gekende parels zoals Sumba waar het leven van de mensen beheerst wordt door tradities en religie. In Flores spot u de komodovaraan.

DAG 1 -2 BRUSSEL - JAKARTA Vlucht naar Jakarta. Onthaal en transfer naar de hoofdstad op het eiland Java. Kort bezoek aan de stad en de historische haven Sunda Kelapa. Diner en overnachting in The Luxe hotel Jakarta****.

de rotsen. Vandaag is het volle maan. Elke tempel viert dit met kleurrijke offergaven. De Balinezen gaan gekleed in traditionele kledij. Bezoek aan de Tirta Empul-tempel waar u het ritueel baden in het heilige water kan meemaken. DAG 9 O+L+D UBUD Rit naar Bangli voor een dorpsverkenning. Daarna gaat u naar de tempel Besakih, opgedragen aan de draak die in de berg woont. Het 1.000 jaar oude complex bestaat uit een 80-tal heiligdommen en voorouderschrijnen van de Balinese hindoes.

DAG 3 O+L+D JAKARTA - PALANGKARAYA ORANG OETANG-EILAND Vroege vlucht naar Palangkaraya in de regio Kalimantan die 70% van het eiland Borneo beslaat. Bezoek aan de eilanden Kaja en Bangamat, de laatste plaatsen waar de orang-oetangs verblijven voor men ze weer vrijlaat. Inscheping voor DAG 10 O+L+D 3 nachten aan boord van de Rahai’i Pan- UBUD gun. Verkenning van de omgeving van Tabanan en de tempel van Batukaru, een DAG 4 O+L+D hindoetempel verankerd in het tropisch TUMBANG NUSA - SELAT-EILAND regenwoud. Vervolgens naar Jatiluwith - PILANG voor een wandeling tussen de groene U vaart naar Pilang met een stop in Se- terrasvormige rijstvelden. lat, een eiland waar orang-oetangs in hun natuurlijke habitat leven. In Pilang DAG 11 O+L+D spot u per kano makaken en neusapen. DENPASAR - TAMBOLAKA Binnenlandse vlucht naar Tambolaka op DAG 5 O+L+D Sumba, een weinig bezocht droog en TOCHT MET RAHAI’I PANGUN bergachtig eiland bekend omwille van U vaart naar Sandung voor een wande- de oude tradities en rituelen. De dorpen ling en kennismaking met lokale activi- bestaan uit houten paalwoningen afgeteiten. Tijdens een gesprek bij de locals wisseld met megalithische graftombes. thuis proeft u de Dayak-taarten en ge- Bij aankomst transfer naar een lokaal niet u van een traditionele dans. De Da- restaurant voor de lunch. Transfer naar yaks zijn de oorspronkelijke bewoners het traditionele dorp Bondu Kapumbu. van Kalimantan. Vervolgens naar Lendongara Hills voor een fotostop en naar het strand van MaDAG 6 O+L+D nanga Aba voor een magische zonsonBUNTOI - BANJARMASIN dergang. Diner en 3 overnachtingen in Uitstap naar het Dayakdorp Buntoi. De Maringi Eco Resort. Dayaks bouwen traditionele, langwerpige ‘longhouses’, waar een hele clan DAG 12 O+L+D samenwoont. Transfer naar Banjarmasin MANANGA ABA - WEST-SUMBA (5u). Diner en overnachting in Swiss-Bel- Vandaag verkent u het Kodi-gebied aan hotel Borneo****. de westkust. U ziet o.a. het idyllische Mbawana Beach, het dorp Bukambani DAG 7 O+D en Kampung Rattengaro met authentieBANJARMASIN - DENPASAR ke huizen met imposante spitse daken. UBUD Na de picknicklunch gaat u naar Pero Vroeg vertrek naar de drijvende markt. Beach voor een magnifiek uitzicht over Transfer naar de luchthaven voor de de rotsen en de azuurblauwe zee. In het vlucht naar Denpasar op Bali. Transfer kleine vissershaventje liggen tientallen naar Ubud en diner in een lokaal restau- kleurrijke vissersboten aangemeerd. U rant. 4 overnachtingen in hotel Plataran sluit af met Kawona Beach en het verin Ubud*****. borgen zoutwatermeer Weekury. DAG 8 O+L+D UBUD Rit naar Batubulan waar u geniet van een kleurrijke Barong-dansvoorstelling. Bezoek aan de olifantentempel Goa Gajah. De eeuwenoude tempel Gungung Kawi is een groots complex met spectaculaire beelden gehouwen uit

DAG 13 O+L+D MANANGA ABA - OOST-SUMBA Ontdekking van Oost-Sumba, een regio met waterbuffels en paarden. U ontdekt ook ikat, een fascinerende techniek die complexe patronen in handgeweven textiel creëert. Terugkeer naar uw hotel via Kerewei Beach.

KALIMANTAN Pilang

Jakarta

JAVA

Palangkaraya Banjarmasin

Denpasar/Ubud

BALI

DAG 14 O+D MANANGA ABA - TAMBOLAKA DENPASAR - JIMBARAN Vlucht naar Denpasar. Bij aankomst bezoekt u de Uluwatu-tempel. De Kecak-dans wordt opgevoerd op een rots, zo'n 70 meter boven de zeespiegel. Een schitterende locatie. Diner en overnachting in hotel Jimbaran Bay Beach Resort & Spa****. DAG 15 O+L+D JIMBARAN - LABUAN BAJO Vlucht naar Flores. Bezoek aan Batu Cermin, de zogenaamde spiegelgrot. U rijdt naar het dorp Melo waar de lokale bevolking u introduceert in hun gebruiken en de Caci-dans. Diner en 2 overnachtingen in Bintang Flores hotel****.

FLORES SUMBA

beschermde komodovaraan voor. Gedurende een wandeling van 2u spot u deze grootste nog levende hagedissoort. U keert terug via Kampung Rinca en het eiland Kelor. DAG 17 O LABUAN BAJO - DENPASAR SANUR Transfer naar de luchthaven en terugvlucht. DAG 18 O SANUR - DENPASAR - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven en terugvlucht. DAG 19 AANKOMST BRUSSEL

DAG 16 O+L+D LABUAN BAJO Boottocht naar het eiland Rinca in het Nationaal Park Komodo. Hier komt de

€ 6.490

SINGLETOESLAG (NIET MOGELIJK AAN BOORD OP DAG 3-4-5):

€ 1.050

INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Binnenlandse vluchten zoals aangegeven in de reisroute • Transfers en transport ter plaatse • 13 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • 3 overnachtingen aan boord van de ‘Rahai'i Pangun’ • Maaltijden zoals vermeld in het programma • Lokale Engelstalige gids tijdens de bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding vanaf 10 personen • Minimum = maximum aantal personen

• Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Dranken • Overige uitgaven • Overige maaltijden • Fooien FORMALITEITEN • Internationaal paspoort nog 6 maanden na terugkeer geldig • Visum: bij aankomst GOED OM WETEN • Tijdsverschil: +6u in de zomer, +8u in de winter

PAPOEA-NIEUW-GUINEA

Rituelen, tribale dorpen en het Goroka Sing Sing Festival

VERTREK: 16 SEPTEMBER 2021 14 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN

Deze reis staat bol van de originaliteit. Een fascinerende cultuur en ongekende gewoontes

• Onontdekte bestemming

kenmerken de diverse traditionele stammen. De ontmoeting met de lokale bevolking bereikt

• Comfortabele binnenlandse transfers,

zijn hoogtepunt tijdens het kleurrijke Goroka Sing Sing Festival. In fantastisch gelegen lodges

meestal met privévliegtuigen en

geniet u na van de tomeloze pracht van de heersende natuur.

binnenlandse vluchten • Bezoek aan authentieke dorpen en hun eigen rituelen

Papoea-Nieuw-Guinea ligt net onder de evenaar, ten oosten van Indonesië en beslaat de oostelijke helft van het eiland Nieuw-Guinea. Het op een na grootste eiland ter wereld is

• Deelname aan het unieke Gorokafestival

grotendeels bergachtig en bestaat voor driekwart uit regenwoud. Hier bewondert u een grote

• Luxueus logeren in Mount Hagen en aan

verscheidenheid aan vlinders, plantensoorten, zoogdieren en vogels. Met wat geluk spot u de

de Sepikrivier

zeldzame paradijsvogel.

• Kleine groep Het Goroka Sing Sing Festival vormt een absoluut hoogtepunt van deze unieke reis. Het twee dagen durende feest van diverse stammen staat in het teken van dans, muziek en wonderbaarlijk vertoon van traditionele rituelen. Indrukwekkende hoofdtooien, beschilderde gezichten en lichamen die glinsteren van de oliën garanderen een paradijs voor fotografen. Het tromgeroffel van de Kundudrums maakt alles nog zoveel intenser.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be 100

Gebruik programmacode PAPU

Een reis naar Papoea-Nieuw-Guinea is niet voor iedereen weggelegd. De quasi onbestaande wegeninfrastructuur bemoeilijkt de bewegingsvrijheid om in het land te reizen. Daarom organiseren we de moeilijkste transfers met privévliegtuigjes.

DAG 1-2 BRUSSEL - PORT MORESBY Vlucht naar Papoea-Nieuw-Guinea. Aankomst in Port Moresby. Na het ontbijt maakt u een toer van een halve dag door de hoofdstad en in de omgeving, inclusief een bezoek aan het Nationaal Museum. Overnachting in hotel Airways. DAG 3-4 O+L+D PORT MORESBY - GOROKA Binnenlandse vlucht naar Goroka. Vandaag en morgen gaat het Goroka Sing Sing Festival door. Tot nu toe waren weinig mensen bevoorrecht om dit unieke schouwspel mee te maken. Het festival werd voor het eerst georganiseerd in de jaren ‘50 van de vorige eeuw om de culturele uitwisseling tussen de verschillende stammen te bevorderen. De stammen uit afgelegen dorpen komen samen, in hun eigen traditionele kledij en versierd met ingewikkelde hoofdtooien, beschilderde gezichten en lichamen. Ze zingen en dansen, begeleid door een intens tromgeroffel. Een ongelooflijk feest en spektakel van tribale cultuur. Zelfs Lonely Planet citeert: ‘het carnaval in Rio verbleekt bij de pracht en praal van het Goroka Sing Sing Festival. Het is een van de grootste shows ter wereld.‘ Overnachting in het Pacific Gardens Hotel. DAG 5 O+L+D GOROKA - MOUNT HAGEN Vroeg vertrek per bus naar Mount Hagen. Aankomst en overnachting in Rondon Ridge Lodge, gelegen op de berg Kuta op 1677m met een prachtig uitzicht op het Hagen-gebergte, het Giluwe-gebergte, de Sepik-rivier, de Baiyer Gap en de Wahgi-vallei. DAG 6 O+L+D MOUNT HAGEN - TARI Privévlucht van Mount Hagen naar Tari. Transfer naar de Ambua Lodge, genesteld aan de rand van het regenwoud met zicht op de Tari-vallei. U maakt een natuurwandeling via de kronkelende bospaden van het weelderige groene regenwoud. U heeft de kans 13 soorten paradijsvogels te observeren, naast een grote verscheidenheid aan bloemen, exotische planten en insecten. Twee overnachtingen in Ambua Lodge, een perfecte mengeling van lokale architectuur, spectaculaire zichten en bescheiden luxe. Een werkelijk adembenemende setting op 2100m hoogte. De lodge ontving meerdere prijzen voor ecologisch verantwoord toerisme.

DAG 7 O+L+D TARI Vandaag verkent u de Tari-vallei, de heimat voor lokale dorpen en het platteland van de iconische Huli-stam die trots is op zijn tradities. Deze inheemse bevolking heeft meestal geelgeverfde gezichten. Hun prachtige bila’s (pruiken) zijn rijkelijk versierd met bloemen, mossen en stijlvolle vogelveren. Ook snavels worden als decoratiemateriaal gebruikt. Van bladeren worden rokjes gemaakt. Als afwerking steekt een stokje door de neus. De combinatie met hun zang is bedoeld om hun publiek in vervoering te brengen en vijanden te intimideren. DAG 8 O+L+D TARI - KARAWARI Privévlucht naar Karawari. Hier wacht de perfecte uitvalsbasis voor een verkenning van jungle, rivier en dorp. Van de airstrip vertrekt u meteen voor twee overnachtingen naar de Karawari Lodge, schitterend gelegen met uitzicht op de rivier en honderden kilometers dichte tropische jungle. De tocht gaat per boot over de Karawari-rivier en per jeep. In het dorpje Kundiman ziet u hoe sago, het basisvoedsel van de inwoners, bereid wordt. DAG 9 O+L+D KARAWARI De provincie van de Sepik is de meest bekende regio voor de tribale kunst ter wereld. De bewoners zijn animist en de voorouders spelen een grote rol, vandaar het belang van maskers, trommels, voorouderbeelden… voor de ceremonies. In een overweldigende tropische natuur met een unieke vogelpopulatie zoals de neushoornen paradijsvogel bezoekt u de typische paalwoningen en maakt u kennis met fascinerende tradities. DAG 10 O+L+D KARAWARI - MOUNT HAGEN Privévlucht van Karawari Airstrip naar Mount Hagen. In de namiddag bezoekt u enkele dorpen met hun eigen tradities en ceremonies, geesteshuizen en initiatierites. Twee overnachtingen in Rondon Ridge Hotel. DAG 11 B+L+D MOUNT HAGEN Tussen de valleien en heuvels treft u geïsoleerde authentieke dorpen. Ter plaatse wordt beslist welke u bezoekt, in functie van ceremonies en waar de groep al dan niet welkom is. U maakt kennis met de Mud Men, zo genoemd omdat de krijgers zich insmeren met

PAPOEA NEW GUINEA

Karawari Mount Hagen Tari Goroka Port Moresby

witte modder om op oorlogspad te gaan. Hun typische masker dragen ze om op geesten te gelijken die hun vijanden afschrikt. DAG 12 O+L+D MOUNT HAGEN - PORT MORESBY Binnenlandse vlucht naar Port Moresby. In de namiddag maakt u een excursie naar het Varirata Nationaal Park om te wandelen. Vogelaars beleven hoogtepunten bij het spotten van ijsvogels en Raggiana-paradijsvogels. Ook an-

dere dieren zoals wallaby's, gevlekte koeskoes en herten zijn er present. Overnachting in hotel Airways. DAG 13 O PORT MORESBY - BRUSSEL Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht. DAG 14 AANKOMST BRUSSEL

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 8 PERSONEN: SINGLETOESLAG:

€ 10.995 € 1.495

* maximum 8 deelnemers

INBEGREPEN • Vluchten, inclusief taksen • Binnenlandse vluchten en chartervluchten zoals aangegeven in de reisroute • waarvan 3 vluchten met privévliegtuig: Mount Hagen - Tari Tari - Karawari Karawari - Mount Hagen De maximale toegestane hoeveelheid bagage is 10kg per persoon. Grote, harde koffers zijn niet toegestaan in privévliegtuigen. • en 2 binnenlandse vluchten: 18 september 2021 - Port Moresby - Goroka 27 september 2021 - Mount Hagen - Port Moresby • Transfers en transport ter plaatse • 11 overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig • Maaltijden volgens programma (vol pension) • Lokale Engelstalige gids tijdens de vermelde bezoeken • Uitstappen en toegangsgelden

voor de vermelde bezoeken • Nederlandstalige begeleiding bij 8 personen • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden NIET INBEGREPEN • Annulatieverzekering • Bijstandsverzekering • Persoonlijke uitgaven • Fooien • Dranken • Visumkosten FORMALITEITEN • Internationaal paspoort nog 6 maanden geldig na terugkeer. • Visum • Gezondheid: raadpleeg uw huisarts of raadpleeg de website www.itg.be • Malariapreventie wordt sterk aanbevolen. GOED OM WETEN • U reist naar een primitief land. Wijzigingen zijn mogelijk tijdens de reis. • Tijdsverschil: +8u

NOORDOOST-GROENLAND

Van Spitsbergen via Île de France en Scoresby Sund tot in IJsland

VERTREK: 30 AUGUSTUS 2021 30 AUGUSTUS 2022 SCHIP: MV HONDIUS VANAF € 9.450 14 dagen / 13 nachten EXCLUSIEVE BELGISCHE CHARTER

STERKE PUNTEN

Groenland mag zich gerust het grootste natuurpark ter wereld noemen. Deze expeditiecruise

• Pakijs: de meest voorkomende vorm van

speelt zich onder andere af in het grootste fjordensysteem ter wereld: Scoresby Sund. Steile

zee-ijs, bestaat uit op elkaar geschoven

rotswanden, roodgekleurde formaties, majestueuze ijsbergen en de glooiende toendra... Het

ijsschotsen

desolate landschap speelt hier de hoofdrol.

• Kong Oscar Fjord: de zichtbare geologische lagen geven een duidelijk

Onderweg ontmoet u walrussen, muskusossen, poolhazen, robben, poolvossen, walvissen en

inzicht in de geschiedenis van de aarde

misschien ook ijsberen. U bezoekt meer dan 1.000 jaar oude Thule-sites en Ittoqqortoormit, de

• Île de France: klein eiland dat in 1905

meest noordelijk gelegen Inuitgemeenschap van Oost-Groenland.

ontdekt werd door Adrien de Gerlache • Ittoqqortoormiit: het meest afgelegen Inuitdorp ter wereld

- onze grootste ontdekkingsreiziger - slaagde er in 1905 als eerste in, om de kust van Noordoost-

• Danmarkshaven: het noordelijkste

Groenland te bereiken. Een aantal van de nieuw ontdekte gebieden kregen Belgische namen

weerstation op Oost-Groenland

zoals Pic de Gerlache, Bank van de Belgica en Cap Albert van België. Op een uitgestrekt eiland,

• Scoresby Sund: het grootste fjordencomplex ter wereld

Ontdek dit programma op www.groenland2021.be 102

Tijdens deze trip wordt aandacht aan de Belgische pooltraditie besteed. Adrien de Gerlache

Île de France, bouwde de expeditie een cairn waarin Adrien de Gerlache een fles met een boodschap achterliet. Het schip wordt integraal afgehuurd door Asteria Expeditions.

DAG 1 LONGYEARBYEN, SPITSBERGEN Samenkomst op de luchthaven van Oostende van waaruit de rechtstreekse chartervlucht u naar Longyearbyen brengt, het grootste eiland van de Spitsbergenarchipel. In de namiddag gaat u aan boord van de MV Hondius.

DAG 8 KAISER FRANS JOSEPH EN KONG OSCAR FJORD U vaart door de spectaculaire Kaiser Franz Josef Fjord, vol gigantische ijsbergen en met aan weerszijden torenhoge bergen. Langs de kust spot u kuddes muskusossen.

DAG 2 OVERSTEEK VAN SPITSBERGEN NAAR GROENLAND Tijdens de oversteek naar Groenland nadert u het pakijs en ziet u hoe het schip het ijs breekt. Houd uw ogen goed open want er is een kans om walvissen en ijsberen te spotten. Er worden ook lezingen gegeven aan boord.

DAG 9 BLOMSTERBUKTA U vaart door een van de mooiste fjorden van Groenland. Onderweg ziet u ijsbergen in allerhande vormen en formaten. U maakt een wandeling naar een afgelegen bergmeer omgeven door een veelkleurige natuur.

DAG 3 FRANSKE EILAND Na overleg met de kapitein wordt beslist of het schip doorstoot naar Île de France, Île de Paris, Belgica Bank en Terre du Duc d’Orleans. Wanneer de avond valt, nadert u Franske Eiland. DAG 4 ILE DE FRANCE EN KAAP AMÉLIE Vandaag gaat u aan land op Île de France. U zoekt er de cairn die hier door de expeditie van 1905 gebouwd werd. Vanaf Île De France vaart u verder naar Kaap Amélie waar u een korte wandeling maakt in een omgeving vol Belgische ontdekkingen. DAG 5 ROSIO EILAND Rosio Eiland werd ontdekt door de Belgica- expeditie van 1905. Vermoedelijk bent u een van de eerste bezoekers die hier voet aan land zet. Vervolgens bezoekt u Maroussia Eiland waar Asteria Expeditions in 2005 een fles achterliet met een boodschap van Bernard de Gerlache. DAG 6 DANMARKSHAVN Dit Deens weerstation is de meest noordelijke basis op Oost-Groenland. Hier vindt u ook nog de hut van de oorspronkelijke Danmark-expeditie. DAG 7 BASS ROCK Bass Rock is de naam van de volgende plaats waar een landing gepland is. Hier bevinden zich hutten die gebouwd werden voor de Ziegler-expeditie van 1901-1904. Indien de condities het toelaten, wordt Daneborg bezocht, het hoofdkwartier van de befaamde ‘Sirius Sledge Patrol’.

DAG 10 SCORESBY SUND U bezoekt de Volquaart Boon Kyst aan de zuidkust van Scoresby Sund. Op het programma staat een zodiaccruise langs het gletsjerfront van de spectaculaire Månegletscher of een van de gletsjers in de Vikinge Bugt. DAG 11 GURREHOLM Gurreholm is een plaatsje op Jameson Land waar u een Deens wetenschappelijk station bezoekt. U maakt een lichte wandeling over de toendra. Later volgt ook nog een iets intensere wandeling in het zuiden van de regio. DAG 12 ITTOQQORTOORMIIT Vandaag bezoekt u Ittoqqortoormiit. Tijdens een wandeling door het dorp maakt u kennis met deze Inuitgemeenschap en zijn tradities. Na de middag vaart u zuidwaarts, langs het pittoreske landschap van Blosseville Coast. DAG 13 OVERSTEEK VAN GROENLAND NAAR IJSLAND Dag op zee, met goede kansen op het spotten van grote walvissen en migrerende zeevogels. ‘s Nachts is er een realistische kans op het bewonderen van het noorderlicht. DAG 14 AKUREYRI U komt aan in Akureyri waar u per transfer naar de luchthaven gebracht wordt. Van hieruit vliegt u naar Oostende.

Île de France

SPITSBERGEN Longyearbyen

Rosio

NOORDOOST GROENLAND

Danmarkshavn Keiser Frans Joseph Fjord

Scoresby Sund Ittoqqortoormiit

GROENLANDZEE Akureyri

IJSLAND

R ONZE VRAAG NAA HURE VIA DETAILBROC E LAND2021.B WWW.GROEN

PRIJS P.P. OP BASIS VAN MIN. 15 PERSONEN: NOORDOOSTSINGLETOESLAG:

€ 1.780

GROENLAND

Van Spitsbergen via

Ile de France en Score

30 AUGUSTUS

ADRIEN DE GERLAC HE ACHTERNA In de voetsporen van onze bekendste poolreiz iger

GEBOORTEPLA ATS VAN IJSBERGEN Scoresby Sund, het grootste fjordensysteem van de wereld

sby Sund tot in IJsla nd

- 12 SEPTEMBE

R 2021

OP JACHT NAAR HET MAGISCHE POOLL ICHT Een surrealistisch schouwspel aan de nachtelijke hemel

HET GROOTSTE NATUURPARK TER WEREL D Ervaar intens de ongerepte schoonheid van Noordoost Groenland

€ 260

DE BALTISCHE STATEN Unieke drielandenreis

VERTREK: ELKE ZONDAG TUSSEN 28/03/21 & 10/10/21 8-daagse rondreis Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode BALT

De Baltische landen hebben elk een geschiedenis. De Esten oriënteerden zich op Finland en Zweden, de Letten op Duitsland en de Litouwers op Polen. Dat is te merken in de steden en op culinair gebied. Ze waren eeuwenlang een speelbal van de geschiedenis. Een korte periode, van 1920 tot 1940, waren ze onafhankelijk. Sinds 1990 zijn ze dat opnieuw. Eerder kenden de drie landen een economische en culturele bloei in de Hanze-periode. Toen werden zij echter overheerst door Denemarken, Duitsland, Zweden, Polen en Rusland. De culturele verscheidenheid weerspiegelt zich in de hoofdsteden. Geniet van het gemoedelijke en cultuurrijke Vilnius. Proef de sfeer van het bruisende handelscentrum in Riga met de grootste Europese verzameling art nouveau-architectuur. Ontdek de middeleeuwse binnenstad van Tallinn, vrijwel ongeschonden bewaard en erkend als werelderfgoed. De romantische oude centra van de hoofdsteden vormen een harmonisch geheel met de omliggende uitgestrekte wouden en meren. U vertrekt individueel en sluit ter plaatse aan bij een internationaal reisgezelschap.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN EEN TWEEPERSOONSKAMER: SINGLETOESLAG:

€ 1.395 € 375

SEYCHELLEN Een paradijs op aarde

VERTREK: NAAR KEUZE

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode SEYC

Verlaten stranden van hagelwitte zandkorrels overspoeld door warm, blauwgroen zeewater, beschermd door wuivende palmen en granietblokken. Deze archipel van 115 ongerepte eilanden in de Indische Oceaan, een van de meest exclusieve bestemmingen ter wereld, wacht op u. Ideaal voor eilandhopping. Onvoorstelbaar dat dit paradijs tot ruim 200 jaar geleden nog onbewoond was. De mix van Europeanen, Afrikanen en Aziaten die zich hier vestigden, zorgt voor een rijke mengelmoes. Elk eiland heeft een unieke beleving en eigenheid met een grote variatie aan vissen, geurende bloemen, vogels en schildpadden. Deze trip wordt volledig naar uw wensen uitgewerkt. De bedoeling is op een flexibele en originele manier kennis te maken met de Seychellen. Een luxe-catamaran is uw thuishaven. Aan boord wordt u culinair verwend terwijl u van het ene eiland naar het andere zeilt, elke dag een ander plaatsje in een van de ‘bounty-baaien’. Eilandhoppen in een zeer beperkt gezelschap… een unieke ervaring. Ontdek de onderwaterwereld, snorkel, duik, vis, zwem en rust heerlijk uit. Onvergetelijk.

VOORSMAAKJE GROEPSREIZEN 2022

DE MARKIEZEN EN FRANS-POLYNESIË Aan boord van de Aranui 5 De Markiezeneilanden in het uiterste noorden van Frans-Polynesië behoren tot de meest mysterieuze eilandengroepen ter wereld. Hier waant u zich in de hemel op aarde. De Franse schilder Paul Gauguin en de Belgische zanger Jacques Brel werden eindeloos geïnspireerd. De Markiezen ontgoochelen nooit met een wonderbaarlijk bergachtig binnenland met watervallen en archeologische sites. Ga mee met het nieuwe schip Aranui 5, een gecombineerd cruise/cargoschip dat de Markiezen bevoorraadt en ontdek de ondoordringbare eilanden. U stopt aan de Tuamotu-eilanden en Bora Bora. Superlatieven ontbreken om de schoonheid te beschrijven.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN EEN TWEEPERSOONSKAMER: € 9.499

VERTREK: SEPTEMBER 2022 17-daagse rondreis

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode MARK

MYANMAR Ontdek het vergeten paradijs De onontdekte parel van Zuidoost-Azië, land van duizenden in goud gehulde tempels, ondoordringbare jungles en parelmoeren zandstranden. Een land gekenmerkt door de ongelofelijke veerkracht van zijn ontwapenende bevolking. De eeuwenoude wijsheden van Boeddha worden niet enkel verkondigd in fonkelende pagodes, stoepa’s en heiligdommen maar ook toegepast in het dagelijkse leven. U woont het unieke Paung Daw Oo Pagode Festival op het Inle-meer bij. Oude koningssteden, het prachtige Bagan, heuvels, rijstvelden en markten… Reis mee naar een van de meest authentieke Aziatische bestemmingen.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN EEN TWEEPERSOONSKAMER: € 3.580

VERTREK: 12 OKTOBER 2022 18-daagse rondreis

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode MYAN

IRAN De legende van Darius en Xerxes Iran, een eeuwenoude beschaving, herbergt een schat aan toegankelijke cultuur, een waar openluchtmuseum. De overblijfselen van het roemruchte Perzische Rijk met als hoogtepunten Isfahan met zijn turquoise betegelde minaretten en Persepolis doen monden openvallen. Yazd, Shiraz en het heiligdom Qom vormen wonderbaarlijke plekken. Voel de devotie van de pelgrims in de heiligdommen, ontmoet de uiterst vriendelijke bevolking en bewonder de verfijnde schoonheid van architectuur, tegelwerk, miniaturen en kalligrafie. U reist langs drukke, moderne steden maar ontdekt evengoed het platteland met de lokale gebruiken.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN EEN TWEEPERSOONSKAMER: € 3.150

VERTREK: 23 SEPTEMBER 2022 12-daagse rondreis

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode IRAN

KAZACHSTAN Knooppunt van de zijderoute Karavanen trokken eeuwenlang door de eindeloze steppe van Kazachstan langs de zijderoute tussen oost en west. U doet diverse knooppunten van de route aan, hoogtepunten in het ongerepte deel van Azië tussen Rusland en China. De traditionele cultuur hield stand. Nomaden trekken nog steeds rond. U ontdekt de futuristische architectuur van de moderne hoofdstad Astana, evenals de historische steden Turkestan, Shymkent, Taraz en Almaty. De overweldigende onaangetaste natuur met eindeloze steppen, bergen en meren contrasteert. Getuige van de onmetelijke natuur is het Altyn Emel nationaal park, bij de Charyn Canyon.

PRIJS P.P. OP BASIS VAN EEN TWEEPERSOONSKAMER: € 3.595

VERTREK: 18 MEI 2022 15-daagse rondreis

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode KAZA

STANDAARDINFORMATIEFORMULIER VOOR PAKKETREISOVEREENKOMSTEN De combinatie van reisdiensten die u wordt aangeboden onder de naam ASTERIA EXPEDITIONS, is een pakketreis in de zin van Richtlijn (EU) 2015/2302, omgezet door de wet van 21 november 2017 betreffende de verkoop van pakketreizen, gekoppelde reisarrangementen en reisdiensten. Bijgevolg kunt u aanspraak maken op alle EU-rechten die voor pakketreizen gelden. NV REIZEN-VOYAGES VAN RENTERGHEM is ten volle verantwoordelijk voor de goede uitvoering van de volledige pakketreis. NV REIZEN-VOYAGES VAN RENTERGHEM beschikt ook over de wettelijke verplichte bescherming om u terug te betalen en, indien het vervoer is inbegrepen in de pakketreis, te repatriëren ingeval zij insolvent wordt/worden. Basisrechten krachtens Richtlijn (EU) 2015/2302 - Voor hij de pakketreisovereenkomst sluit, zal de reiziger alle essentiële informatie over de pakketreis ontvangen. - De aansprakelijkheid voor de goede uitvoering van alle reisdiensten die in de overeenkomst zijn opgenomen, berust altijd bij ten minste één professioneel. - De reiziger krijgt een noodtelefoonnummer of gegevens inzake een contactpunt via welk hij contact kan opnemen met de organisator of de reisagent. - De reiziger kan de pakketreis, met inachtneming van een redelijke termijn en eventueel tegen de betaling van extra kosten, aan een andere persoon overdragen. - De prijs van de pakketreis kan alleen worden verhoogd

indien specifieke kosten toenemen (bijvoorbeeld brandstofprijzen), indien zulks uitdrukkelijk in de overeenkomst is opgenomen, en in elk geval niet later dan twintig dagen vóór het begin van de pakketreis. Indien de prijsverhoging hoger is dan 8 % van de prijs van de pakketreis kan de reiziger de overeenkomst opzeggen. Indien de organisator zich het recht op een prijsverhoging voorbehoudt, heeft de reiziger recht op een prijsvermindering wanneer de relevante kosten zouden afnemen. - Ingeval een van de essentiële elementen van de pakketreis, met uitzondering van de prijs, aanzienlijk wordt gewijzigd, kan de reiziger de overeenkomst zonder betaling van een opzegvergoeding opzeggen en krijgt hij een volledige terugbetaling. Indien de professioneel die voor de pakketreis verantwoordelijk is, de pakketreis vóór het begin van de pakketreis annuleert, heeft de reiziger recht op terugbetaling en, indien passend, op een schadevergoeding. - De reiziger kan de overeenkomst in uitzonderlijke omstandigheden zonder betaling van een opzegvergoeding vóór het begin van de pakketreis opzeggen, bijvoorbeeld wanneer er op de plaats van bestemming ernstige veiligheidsproblemen zijn die waarschijnlijk gevolgen zullen hebben voor zijn pakketreis. - Daarnaast kan de reiziger de overeenkomst ten allen tijde vóór het begin van de pakketreis opzeggen tegen betaling van een passende en gerechtvaardigde opzegvergoeding. - Indien na het begin van de pakketreis aanzienlijke elementen van de pakketreis niet zoals afgesproken kunnen worden geleverd, moet een geschikt alternatief arrange-

ment aan de reiziger worden aangeboden, zonder extra kosten. Indien de diensten niet worden uitgevoerd volgens de overeenkomst en dit aanzienlijke gevolgen heeft voor de uitvoering van de pakketreis en de organisator dit probleem niet heeft verholpen, kan de reiziger de pakketreisovereenkomst zonder betaling van een opzegvergoeding opzeggen. - In geval van reisdiensten die niet uitgevoerd zijn of niet goed uitgevoerd zijn, heeft de reiziger ook recht op een prijsvermindering en/of schadevergoeding. - De organisator is verplicht reizigers die in moeilijkheden verkeren, bijstand te verlenen. - Indien de organisator of de doorverkoper insolvent wordt, zullen de betaalde bedragen worden teruggestort. Indien de insolventie van de organisator of, indien van toepassing, de doorverkoper na het begin van de pakketreis intreedt en het vervoer in de reis of de vakantie inbegrepen is, wordt er voor repatriëring van de reiziger gezorgd. NV REIZEN-VOYAGES VAN RENTERGHEM heeft zich van bescherming bij insolventie voorzien bij MS Amlin Insurance SE. Wanneer diensten door de insolventie van NV REIZEN-VOYAGES VAN RENTERGHEM niet worden verleend, kunnen reizigers met deze entiteit of, in voorkomend geval, de bevoegde autoriteit contact opnemen (MS Amlin Insurance SE, Koning Albert II-laan 37, 1030 Brussel, telefoon: 02 894 70 00, wim.beckers@amlin.com. https://eur-lex.europa. eu/legal-content/NL/TXT/?uri=CELEX%3A32015L2302

BIJZONDERE VOORWAARDEN ASTERIA EXPEDITIONS Onze bijzondere voorwaarden maken integraal deel uit van de overeenkomst en vullen de algemene voorwaarden van de Geschillencommissie Reizen aan, alsook de bepalingen van de wet van 21 november 2017 betreffende de verkoop van pakketreizen, gekoppelde reisarrangementen en reisdiensten (de “Wet”), en desgevallend de contractuele voorwaarden van de leveranciers van reisdiensten. Deze bijzondere voorwaarden zijn van toepassing wanneer wij pakketreizen te koop aanbieden of verkopen als organisator. 1. OFFERTES Al onze brochures, promoties, webpagina’s of offertes worden te goeder trouw opgesteld in functie van de op dat moment beschikbare informatie. Kaarten, foto’s of illustraties zijn louter informatief en niet contractueel. De reiziger aanvaardt uitdrukkelijk dat de precontractuele informatie die hem wordt overgemaakt ten alle tijde kan gewijzigd worden voor de afsluiting van de pakketreisovereenkomst en dat onze offertes, tenzij anders overeengekomen, steeds “in aanvraag” of “onder voorbehoud van bevestiging” zijn. Kennelijke materiële fouten in de precontractuele informatie binden ons niet en mogen we rechtzetten. 2. TOTSTANDKOMING VAN DE OVEREENKOMST Tenzij uitdrukkelijk anders bedongen, komt de pakketreisovereenkomst tot stand wanneer wij onze offerte aan de reiziger bevestigen en, indien er een voorschot wordt gevraagd, na betaling van het voorschot.

3. PRIJS EN BETALINGSMODALITEITEN 3.1 De prijs omvat alle reisdiensten die in de overeenkomst zijn opgesomd en inbegrepen, alsook alle belastingen en, indien van toepassing, alle bijkomende vergoedingen, toeslagen en andere kosten. De reiziger zal desgevallend vergoedingen, toeslagen en andere kosten moeten betalen die wij redelijkerwijs niet konden berekenen of kennen op het ogenblik van de sluiting van de overeenkomst, zoals toeristentaksen, toegangstaksen, enz Kennelijke materiële fouten in de prijs binden ons niet en mogen we rechtzetten. 3.2 Prijzen die telefonisch door onze reserveringsdiensten worden doorgegeven zijn steeds onder voorbehoud. Enkel schriftelijke prijsbevestigingen zijn geldig. 3.3 We behouden ons het recht voor om prijzen te verhogen in geval van veranderingen in: • 1° de prijs van passagiersvervoer die is toe te schrijven

aan de toegenomen kostprijs van brandstof of van andere energiebronnen, of • 2° de hoogte van belastingen of vergoedingen over de in de overeenkomst begrepen reisdiensten, die worden geheven door niet direct bij de uitvoering van de pakketreis betrokken derden, met inbegrip van toeristenbelastingen, landingsrechten en vertrek- of aankomstbelasting in havens en op vliegvelden, of • 3° de wisselkoersen die voor de pakketreis van belang zijn In geval van verlaging van voormelde kosten na het afsluiten van de overeenkomst en voor het begin van de reis heeft de reiziger recht op een proportionele prijsvermindering. In dit geval zullen we het recht hebben om administratieve kosten aan te rekenen. We zullen deze kosten verantwoorden alleen op uitdrukkelijk verzoek van de reiziger. Elke prijsverhoging zal aan de reiziger worden meegedeeld uiterlijk twintig dagen vóór het begin van de pakketreis via een duurzame gegevensdrager, met opgave van een motivering voor die prijsverhoging en een berekening. 3.4 Tenzij anders overeengekomen, wordt er bij het afsluiten van de overeenkomst een voorschot aangerekend van 30% van de totaalprijs en is het saldo verschuldigd uiterlijk 30 dagen voor vertrek. Aan dossiers in aanvraag, behalve indien ze in een vaste boeking resulteren, zijn altijd 25 EUR dossierkosten verbonden. Voor dossiers die afwijken van het standaardprogramma wordt een toeslag gerekend van 25 EUR per dossier. 3.5 Cash betalingen worden slechts aanvaard tot maximaal 3.000 EUR. Indien de totaalprijs 3.000 EUR of meer bedraagt, wordt een betaling in cash aanvaard ter hoogte van 10% van de totaalprijs met een maximum van 3.000 EUR. 3.6 Elke niet-betaalde factuur op vervaldatum zal van rechtswege en zonder voorafgaande ingebrekestelling aanleiding geven tot het betalen van een intrest aan 10% per jaar en een forfaitaire schadevergoeding van 10% met een minimum van 50 EUR. Als alternatief behouden we ons het recht voor om in geval van niet-betaling van facturen binnen de vervaldatum de overeenkomst te beëindigen mits ingebrekestelling met onmiddellijke uitwerking, en vergoeding te vorderen van onze schade met als minimum de opzeggingsvergoeding van art. 4. Door de reiziger betaalde voorschotten zullen met de schadevergoeding worden verrekend. Wij behouden ons het recht voor om reisdocumenten niet vrij te geven zolang onze facturen niet volledig zijn betaald. 4. OPZEGGING DOOR DE REIZIGER 4.1 Elke opzegging door de reiziger moet ons toekomen per

mail op het adres opgegeven in art. 17. Opzeggingen die ons toekomen buiten onze openingsuren worden geacht ontvangen te zijn op de volgende werkdag. 4.2 In geval van opzegging, zullen wij de volgende opzegvergoedingen aanrekenen: • tot 6 maanden voor de afreis: 30% van de reissom • van 6 maanden t.e.m. 3 maanden voor de afreis: 75% van de reissom • van minder dan 3 maanden voor de afreis: 100% van de reissom Vluchten zijn niet annuleerbaar en geven altijd aanleiding tot een 100% opzegvergoeding. De opzeggingsvergoedingen voor dossiers Lapland, Noorwegen en IJsland zijn de volgende: • Tot 61 dagen voor de afreis: 35% van de reissom met een minimum van € 40 per persoon • van 60 tot 46 dagen voor de afreis: 55% van de reissom met een minimum van € 100 per persoon • van 45 tot 22 dagen voor de afreis: 80% van de reissom met een minimum van € 175 per persoon • van 21 tot 3 dagen voor afreis: 100% van de reissom met een minimum van € 250 per persoon • minder dan 3 dagen voor afreis of bij niet-aanmelding: 100% van de reissom. Opmerking: Voor lijnvluchten en bepaalde excursies kunnen de opzeggingsvergoedingen 100% bedragen, ongeacht het moment waarop de reiziger annuleert. Indien de reiziger kiest voor een reis in combinatie met een Asteria Expeditions chartervlucht zijn de normale annuleringsvoorwaarden van toepassing, vermeerderd met een forfaitaire kost van € 400 per persoon. De opzeggingsvergoedingen kunnen niet hoger zijn dan de totale reissom. Bij bepaalde programma’s kunnen afwijkende annuleringsvoorwaarden van toepassing zijn. Indien er strengere annuleringsvoorwaarden van toepassing zijn op het moment van reservatie, bv. opgelegd door leveranciers en/of voor een bepaalde periode (Kerst, oudejaar...), dan wordt dit bij de reservatie en op de bestelbon expliciet vermeld. Belangrijk: indien de reiziger op het moment van reservatie, kiest voor 'onmiddellijke ticketing' om (extra) brandstoftoeslagen te vermijden, geldt een extra forfaitkost van € 400 per ticket. Deze forfaitkost is van toepassing tot 22 dagen voor afreis. Daarna gelden opnieuw de normale annuleringsvoorwaarden. 5. WIJZIGINGEN DOOR DE REIZIGER Elke wijziging van de overeenkomst door de reiziger zal aanleiding geven tot het betalen van de eventuele kosten van onze leveranciers van reisdiensten, vermeerderd met een forfaitaire administratieve kost van 50 EUR per persoon.

De reiziger aanvaardt dat een wijziging afhangt van de beschikbaarheid en een eventuele prijsaanpassing. Indien de wijziging niet beschikbaar is of het prijsverschil te groot, kan de reiziger afzien van de overeenkomst, waarbij in dit geval de opzeggingsvergoedingen van art. 4 van toepassing zullen zijn. De kosten van de wijziging zijn in elk geval ten laste van de reiziger. 6. WIJZIGINGEN DOOR DE ORGANISATOR 6.1 Wij behouden ons het recht voor om voor het vertrek kleine wijzigingen aan te brengen aan de overeenkomst. In dit geval wordt de reiziger verwittigd via een duurzame gegevensdrager. 6.2 Wij behouden ons ook het recht voor om kennelijke materiële fouten in de overeenkomst recht te zetten. 6.3 Wanneer er ingrijpende wijzigingen aan de overeenkomst moeten worden gebracht of wanneer de prijs dient verhoogd te worden met meer dan 8 %, conform art. 20 van de wet, is de reiziger verplicht ons binnen de 7 dagen na de aankondiging van de wijziging te verwittigen van zijn beslissing om de wijziging al dan niet te aanvaarden. Zo niet, wordt de overeenkomst automatisch beëindigd. 7. OVERDRACHT VAN DE OVEREENKOMST In geval van overdracht van de overeenkomst, en voor zover wij hebben kunnen vaststellen dat de overnemer aan alle voorwaarden van de overeenkomst voldoet, zijn de overdrager en overnemer solidair gehouden tot betaling van de kosten die voortvloeien uit de overdracht. De reiziger begrijpt dat in sommige gevallen de kost van de overdracht kan gelijk zijn met de prijs van de aankoop van een nieuwe reisdienst (zoals bijvoorbeeld in het geval van niet wijzigbare of terugbetaalbare vliegticketten). 8. NON-CONFORMITEIT EN BIJSTAND 8.1 De reiziger is verplicht om ons onverwijld op de hoogte te brengen van elke non-conformiteit die hij ter plaatse vaststelt. Elke klacht in dit kader zal beoordeeld worden door de organisator in functie van de concrete omstandigheid en de aard van het geboekte pakket. De reiziger moet zijn klachten op de volgende wijze kenbaar maken: • tijdens de kantooruren van 9u30 tot 18u Belgische tijd • via info@asteriaexpeditions.be 8.2 De reiziger heeft het recht om zijn klachten te richten tot de doorverkoper bij wie hij het pakket heeft gekocht. In dit geval zal hij steeds eveneens ons als organisator van zijn klacht op de hoogte stellen. 8.3 De reiziger begrijpt dat indien hij ons niet correct en onverwijld op de hoogte brengt, hij ons verhindert om het gebeurde probleem efficiënt op te lossen. De financiële gevolgen daarvan zullen ten laste van de reiziger worden gelegd. 9. AANSPRAKELIJKHEID VAN DE ORGANISATOR 9.1 Wij zijn aansprakelijk voor de goede uitvoering van alle reisdiensten van het pakket wanneer wij optreden als organisator. Wij hebben deze aansprakelijkheid niet als wij optreden als doorverkoper. 9.2 Onze aansprakelijkheid is evenwel beperkt tot drie maal de totaalprijs van het pakket, behalve in geval van persoonlijk letsel of opzettelijk dan wel door nalatigheid veroorzaakte schade. Voor zover internationale verdragen grenzen stellen aan de voorwaarden waaronder een dienstverlener die een reisdienst verleent die deel uitmaakt van een pakketreis, schadevergoeding moet betalen, of aan de hoogte van die schadevergoeding, gelden die grenzen ook voor ons. 9.3 Wij zijn nooit aansprakelijk voor de goede uitvoering van reisdiensten die niet uitdrukkelijk staan vermeld in de pakketreisovereenkomst en/of die de reiziger ter plaatse heeft geboekt zonder ons te verwittigen (zoals excursies of bijkomende activiteiten). 10. REISDOCUMENTEN 10.1 De reiziger moet in het bezit zijn van geldige reisdocumenten om zich in het land van bestemming te begeven. In sommige gevallen volstaat een identiteitskaart, in andere gevallen een internationaal paspoort (soms geldig tot zes maanden na terugreis) en nog in andere gevallen een internationaal paspoort en visa.

10.2 Ook al proberen wij de reiziger zo goed mogelijk te informeren over de formaliteiten van het land van bestemming, toch komt het aan de reiziger toe om de geldigheid en conformiteit van zijn reisdocumenten te controleren. Op de niet-Belgische reiziger rust de plicht om zich te informeren bij zijn Ambassade of andere diplomatieke instanties teneinde de geldende formaliteiten te kennen. Wij zijn niet aansprakelijk in geval van nalatigheid van de reiziger op dat vlak. 10.3 Degene die de overeenkomst aangaat verbindt er zich toe om ons te informeren van zijn nationaliteit en die van alle reizigers namens wie hij optreedt, en ons te verwittigen van elke relevante informatie in dit opzicht. 11. GEZONDHEID EN FYSIEKE CONDITIE - OPGELET AVONTUURLIJKE REIZEN 11.1 Wij kunnen de gezondheidstoestand van alle reizigers niet kennen. Op de reiziger rust dus de plicht om zelf de nodige inlichtingen in te winnen omtrent de gezondheidsformaliteiten op de gekozen bestemming en om na te gaan of hij/zij fysiek in staat is om aan een bepaalde reis deel te nemen. De reiziger die bij ons een pakketreis boekt, weet namelijk dat wij als organisator unieke en bijzondere bestemmingen aanbieden, waarbij de reizigers soms naar afgelegen gebieden worden gebracht en die dus een avontuurlijk karakter hebben. Voor elke expeditie of rondreis die wij te koop aanbieden, worden de voorwaarden en de risico’s van de reis nauwkeurig beschreven in onze offerte, in een brochure of op onze website, die integraal deel uitmaken van de pakketreisovereenkomst. 11.2 De reiziger verklaart dat hij/zij medisch, fysiek en psychisch in staat is om de gekozen reis ten alle tijde te ondernemen. De reiziger die een fysieke of psychische beperking heeft, een mobiliteitsbeperking heeft of aan een ziekte lijdt die een behandeling vergt of die zwanger is, moet ons daar verplicht van op de hoogte stellen, desgevallend via de persoon die de reis boekt. In sommige gevallen, bijvoorbeeld bij poolexpeditiecruises die bestemmingen aandoen zonder geavanceerde medische faciliteiten en er alleen basiszorg kan worden verstrekt door een gekwalificeerde arts en een kleine ziekenboeg, vragen wij aan de reizigers om een medisch rapport te vervolledigen zodat de expeditie-arts op de hoogte is van hun medische toestand en behoeften. Uiteraard worden alle medische gegevens strikt vertrouwelijk behandeld. Wij behouden ons het recht voor om een reiziger voor een reis te weigeren of om te weigeren dat hij/zij een reis verderzet indien, om strikt objectieve en niet-discriminatoire redenen, blijkt dat hij/zij niet in staat is om deel te nemen, dit om geen onredelijk risico’s te creëren voor de reiziger en voor de medereizigers. De reiziger is zelf aansprakelijk voor alle gevolgen die te wijten zijn aan het verschaffen van onvolledige of incorrecte medische gegegens. 11.3 De reiziger wordt aangeraden om aangepast materiaal en uitrusting te voorzien in functie van de aard van de reis, behalve indien dit is inbegrepen in het pakket. Wij kunnen niet aansprakelijk worden gesteld voor de nalatigheid van de reiziger op dat vlak. 11.2 De reiziger wordt ook aangeraden om inzake gezondheids- en veiligheidsvoorwaarden de website van de FOD Buitenlandse Zaken te raadplegen. 12. VERZEKERINGEN Omwille van het uitzonderlijk karakter van onze reizen, kunnen we de reizigers verplichten om een adequate bijstandsverzekering af te sluiten en daar het bewijs van te leveren alvorens hun boeking te aanvaarden. 13. FINANCIEEL ONVERMOGEN Zoals de wet het voorziet, is ons financieel onvermogen beschermd door MS Amlin Insurance SE, Koning Albert II-laan 37, 1030 Brussel, als zekerheid voor de repatriëring van de reizigers en de terugbetaling van alle betaalde sommen.

14. VERZEKERING AANSPRAKELIJKHEID Onze aansprakelijkheid wordt verzekerd door MS Amlin Insurance SE. 15. VLUCHTEN 15.1 De vluchturen in onze offertes worden onder voorbehoud meegedeeld. Elke wijziging zal onverwijld worden meegedeed aan de reiziger. 15.2 De identiteit van de uitvoerende luchtvaartmaatschappij zal aan de reiziger bekendgemaakt worden uiterlijk op de reisdocumenten conform Verordening EU 2011/2005. 15.3 De reiziger is verplicht om zich tijdig aan te bieden voor de inscheping, met alle nodige reisdocumenten. Wij kunnen niet aansprakelijk worden gesteld voor incidenten, zoals een vluchtweigering, veroorzaakt door opzet of de nalatigheid van de reiziger. 15.4 De reiziger is verplicht om verlies of diefstal van, of schade aan bagage aan te geven aan de uitvoerende luchtvaartmaatschappij. 16. BESCHERMING PERSOONSGEGEVENS (GDPR) Wij verzamelen uw gegevens conform EU Verordening (2016/679)- (« GDPR »). De persoonlijke gegevens die u ons meedeelt, zijn noodzakelijk voor het behandelen van uw boeking en voor de uitvoering van de overeenkomst (artikel 6.1.b GDPR). Voor deze doeleinden kunnen uw gegevens gedeeld worden met onze partners gevestigd in derde landen. Wij doen steeds beroep op partners die een gelijkaardig niveau van bescherming waarborgen zoals voorzien in de GDPR. Met uw toestemming kunnen uw gegevens ook worden gebruikt om u promotionele of commerciële aanbiedingen te sturen per mail of per post. Bovendien worden uw gegevens eveneens meegedeeld aan de FOD Binnenlandse Zaken en dienstverleners zoals bedoeld en in uitvoering van de wet van 25 December 2016 betreffende de verwerking van passagiersgegevens die de Richtlijn 2016/681 van 27 april 2016 betreffende het gebruik van persoonsgegevens van passagiers voor het voorkomen, opsporen, onderzoeken en vervolgen van terroristische misdrijven en zware criminaliteit omzet. Als persoon wiens gegevens worden verzameld, heeft u recht van inzage, recht op correctie, recht op verwijdering en recht van verzet. Deze rechten kunnen worden uitgeoefend via mail of brief, met vermelding van uw naam, voornaam en adres, alsook de reden van uw contactname. Uw klachten over de gegevensverzameling en -behandeling kunnen worden gericht naar het bevoegde controleorgaan. 17. KENNISGEVINGEN Tenzij anders bepaald, moeten alle kennisgevingen in het kader van de pakketreisovereenkomst op de volgende adressen plaatsvinden : • Per brief: Korte Zilverstraat 6 te 8000 Brugge • Per email : info@asteriaexpeditions.be 18. GESCHILLEN 18.1 De reizigers zijn ertoe gehouden om elke klacht zo snel mogelijk ter plaatse kenbaar te maken zodat wij op een gepaste manier kunnen reageren. 18.2 Alle geschillen die zouden ontstaan naar aanleiding van deze overeenkomst en die niet onderworpen zijn aan de bevoegheid van de Geschillencommissie Reizen krachtens de algemene voowaarden van de Geschillencommissie Reizen, vallen onder de bevoegdheid van de rechtbanken van Brugge.

Bijzondere bepalingen poolexpeditiecruises op aanvraag via poolreizen@asteriaexpeditions.be

ALGEMENE REISVOORWAARDEN VAN DE GESCHILLENCOMMISSIE REIZEN VOOR PAKKETREISOVEREENKOMSTEN Artikel 1: Toepassingsgebied Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing op pakketreisovereenkomsten die vanaf 1 juli 2018 worden geboekt en worden geregeld door de Wet betreffende de verkoop van pakketreizen, gekoppelde reisarrangementen en reisdiensten van 21 november 2017. Artikel 2: Informatie van de organisator en doorverkoper voor de sluiting van de pakketreisovereenkomst 2.1 De organisator en ook de doorverkoper verstrekken aan de reiziger, voordat deze is gebonden door een pakketreisovereenkomst de wettelijk voorgeschreven standaardinformatie, alsook, voor zover deze van toepassing is op de pakketreis: 1° de voornaamste kenmerken van de reisdiensten: a) de reisbestemming(en), de route en de verblijfsperiodes, met de data en het aantal nachten; b) de vervoermiddelen, hun kenmerken en categorieën, de plaatsen en data en tijdstippen van vertrek en terugkeer, de duur en plaats van tussenstops en de aansluitingen; indien het exacte tijdstip nog niet vaststaat, wordt dit bij benadering meegedeeld c) de ligging, de voornaamste kenmerken en de categorie van de accommodatie volgens de regels van het land bestemming; d) de verstrekte maaltijden; e) de bezoeken, de excursies of de andere diensten die zijn begrepen in de voor de pakketreis overeengekomen totaalprijs; f) ingeval het niet duidelijk is, uitsluitsel of de reisdiensten worden verleend aan de reiziger als lid van een groep; g) de taal waarin andere toeristische diensten desgevallend worden verricht; h) of de reis in het algemeen geschikt is voor personen met beperkte mobiliteit; 2° de totaalprijs van de pakketreis, en voor zover toepasselijk, opgave van de soort bijkomende kosten die voor rekening van de reiziger kunnen zijn; 3° de betalingsmodaliteiten; 4° het minimumaantal personen dat nodig is voor de uitvoering van de pakketreis en de uiterste datum voor de eventuele opzegging van de overeenkomst wanneer dit aantal niet wordt behaald; 5° algemene informatie over de vereisten in het land van bestemming inzake paspoort- en visumverplichtingen, met inbegrip van de bij benadering benodigde termijn voor het verkrijgen van een visum en informatie over formaliteiten op gezondheidsgebied; 6° de vermelding dat de reiziger de overeenkomst kan opzeggen tegen betaling van een opzegvergoeding; 7° inlichtingen over de annulerings- en/of bijstandsverzekeringen. 2.2 De professioneel draagt er zorg voor dat het juiste standaardinformatieformulier wordt verstrekt aan de reiziger. 2.3 De precontractuele informatie die aan de reiziger wordt verstrekt, vormt een integraal onderdeel van de pakketreisovereenkomst. Zij kan niet worden gewijzigd, tenzij wederzijds akkoord van de partijen.

Artikel 3: Informatie door de reiziger 3.1 De persoon die de pakketreisovereenkomst afsluit, moet aan de organisator en de doorverkoper alle nuttige inlichtingen verstrekken omtrent hemzelf en zijn medereizigers die van belang kunnen zijn voor het sluiten of de uitvoering van de overeenkomst. 3.2 Wanneer de reiziger verkeerde inlichtingen verstrekt en dit tot extra kosten leidt voor de organisator en/of doorverkoper, mogen die kosten in rekening worden gebracht. Artikel 4: De pakketreisovereenkomst 4.1 Bij het sluiten van de pakketreisovereenkomst of binnen redelijke termijn verstrekt de organisator of indien er een doorverkoper bij betrokken is deze laatste de reiziger een bevestiging van de overeenkomst op een duurzame gegevensdrager, zoals bv. een mail, een papieren document of een pdf. Ingeval de pakketreisovereenkomst in de gelijktijdige fysieke aanwezigheid van de partijen wordt gesloten, heeft de reiziger het recht een papieren kopie te vragen. 4.2 De pakketreisovereenkomst of bevestiging ervan bevat de volledige inhoud van de overeenkomst, met inbegrip van alle informatie zoals vermeld in artikel 2 en de volgende informatie: 1° de bijzondere wensen van de reiziger waarop de organisator is ingegaan;

2° dat de organisator aansprakelijk is voor de goede uitvoering van de pakketreis, en een bijstandsverplichting heeft; 3° de naam en de contactgegevens van de entiteit die instaat voor de bescherming bij insolventie; 4° de naam, adres, telefoonnummer, e-mailadres van de lokale vertegenwoordiger van de organisator of van een andere dienst voor het geval de reiziger in moeilijkheden verkeert of zijn beklag wenst te doen over de mogelijke non-conformiteit; 5° de verplichting van de reiziger om de non-conformiteit tijdens de reis te melden; 6° informatie op basis waarvan rechtstreeks contact kan worden opgenomen met een niet vergezelde minderjarige of met de persoon die op zijn verblijfplaats voor hem verantwoordelijk is; 7° informatie over de interne klachtenbehandeling; 8° informatie over de Geschillencommissie Reizen en het platform van de E.U. voor online geschillenbeslechting; 9° informatie over het recht van de reiziger om zijn overeenkomst over te dragen. 4.3 Tijdig voor het begin van de pakketreis verstrekt de organisator de reiziger: 1° de nodige ontvangstbewijzen 2° de vouchers en vervoerbewijzen 3° informatie over de geplande vertrektijden en, indien van toepassing, over de uiterste tijd om in te checken, de geplande tijden van tussenstops, aansluitingen en aankomst. Artikel 5: De prijs 5.1 Na het sluiten van de pakketreisovereenkomst kunnen de prijzen alleen worden verhoogd indien de overeenkomst daar uitdrukkelijk in voorziet. In dat geval wordt in de pakketreisovereenkomst aangegeven hoe de prijsherziening wordt berekend. Prijsverhogingen zijn alleen toegestaan als rechtstreeks gevolg van veranderingen in: 1° de prijs van passagiersvervoer die is toe te schrijven aan de toegenomen kostprijs van brandstof of van andere energiebronnen, of 2° de hoogte van belastingen of vergoedingen over de in de overeenkomst begrepen reisdiensten, die worden geheven door niet direct bij de uitvoering van de pakketreis betrokken derden, met inbegrip van toeristenbelastingen en vertrek- of aankomstbelasting in havens en op vliegvelden, of 3° de wisselkoersen die voor de pakketreis van belang zijn. Indien een prijsverhoging wordt voorzien heeft de reiziger recht op een prijsvermindering bij een daling van de hierboven opgesomde kosten. 5.2 Indien de verhoging 8% van de totaalprijs te boven gaat, kan de reiziger de overeenkomst opzeggen zonder opzeggingsvergoeding. 5.3 Een prijsverhoging is alleen mogelijk indien de organisator de reiziger uiterlijk twintig dagen voor het begin van de pakketreis via een duurzame gegevensdrager, zoals bv. een mail, een papieren document of een pdf, hiervan in kennis stelt, met opgave van een motivering voor die prijsverhoging en een berekening. 5.4 In geval van een prijsvermindering heeft de organisator het recht de administratieve kosten af te trekken van de aan de reiziger verschuldigde terugbetaling. Indien de reiziger hierom verzoekt staaft de organisator die kosten. Artikel 6: Betaling van de reissom 6.1 Behalve anders overeengekomen, betaalt de reiziger, bij het afsluiten van de pakketreisovereenkomst als voorschot een gedeelte van de totale reissom zoals in de bijzondere voorwaarden bepaald. 6.2 Behalve indien in de pakketreisovereenkomst anders wordt overeengekomen, betaalt de reiziger het saldo van de prijs uiterlijk 1 maand voor de vertrekdatum. 6.3 Indien de reiziger, nadat hij vooraf in gebreke werd gesteld, nalaat het voorschot of de reissom te betalen die van hem wordt geëist, zal de organisator en/of doorverkoper het recht hebben de overeenkomst met de reiziger van rechtswege te beëindigen, met de kosten ten laste van de reiziger. Artikel 7: Overdraagbaarheid van de pakketreisovereenkomst 7.1 De reiziger kan de pakketreisovereenkomst overdragen aan een persoon die voldoet aan alle voorwaarden die voor die overeenkomst gelden op voorwaarde dat hij: 1° de organisator en eventueel de doorverkoper zo snel mogelijk en uiterlijk 7 dagen voor het begin van de pakketreis

via een duurzame gegevensdrager, zoals bv. een mail, een papieren document of een pdf, op de hoogte stelt, en 2° de eventuele bijkomende kosten draagt die voortvloeien uit de overdracht. 7.2 Degene die de pakketreis overdraagt en degene die de overeenkomst overneemt, zijn hoofdelijk aansprakelijk voor de betaling van het nog verschuldigde bedrag en voor eventuele bijkomende vergoedingen die voortvloeien uit de overdracht. De organisator stelt degene die de overeenkomst overdraagt in kennis van de kosten van de overdracht. Artikel 8: Andere wijzigingen door de reiziger Vraagt de reiziger om een andere wijziging, dan mag de organisator en/of de doorverkoper die daarop kan ingaan alle kosten aanrekenen die daardoor worden veroorzaakt. Artikel 9: Wijziging door de organisator voor de afreis 9.1 De organisator kan de bepalingen van de pakketreisovereenkomst, met uitzondering van prijswijzigingen vóór het begin van de pakketreis niet eenzijdig veranderen, tenzij: 1° de organisator zich dit recht in de overeenkomst heeft voorbehouden, en 2° het om een onbeduidende verandering gaat, en 3° de organisator de reiziger daarvan via een duurzame gegevensdrager, zoals bv. een mail, een papieren document of een pdf in kennis stelt. 9.2 Indien, vóór het begin van de reis, de organisator zich genoodzaakt ziet een van de voornaamste kenmerken van de reisdiensten ingrijpend te wijzigen of niet aan de bevestigde bijzondere wensen van de reiziger tegemoet kan komen, of voorstelt de prijs van de pakketreis met meer dan 8% te verhogen, dient de organisator de reiziger hiervan in te lichten en hem op de hoogte te brengen: 1° van de voorgestelde wijzigingen en het effect ervan op de prijs van de pakketreis; 2° van de mogelijkheid om de overeenkomst op te zeggen zonder kosten, tenzij hij de voorgestelde wijzigingen aanvaardt; 3° van de termijn waarbinnen hij de organisator in kennis moet stellen van zijn besluit; 4° van het feit dat indien hij de voorgestelde wijziging binnen de opgegeven termijn niet uitdrukkelijk aanvaardt, de overeenkomst automatisch beëindigd wordt, en 5° in voorkomend geval, van de voorgestelde vervangende pakketreis en de prijs ervan. 9.3 Wanneer de wijzigingen van de pakketreisovereenkomst of de vervangende pakketreis tot gevolg hebben dat de kwaliteit of de kosten van de pakketreis verminderen, heeft de reiziger recht op een passende prijsvermindering. 9.4 Indien de pakketreisovereenkomst op grond van artikel 9.2 wordt opgezegd en de reiziger geen vervangende pakketreis aanvaardt, betaalt de organisator alle betaalde bedragen uiterlijk veertien dagen nadat de overeenkomst is opgezegd, aan de reiziger terug. Artikel 10: Opzegging door de organisator voor afreis 10.1 De organisator kan de pakketreisovereenkomst opzeggen: 1° indien het aantal personen dat zich voor de pakketreis heeft ingeschreven, kleiner is dan het in de overeenkomst vermelde minimumaantal en de reiziger door de organisator van de opzegging van de overeenkomst in kennis wordt gesteld binnen de in de overeenkomst bepaalde termijn, maar uiterlijk: a) twintig dagen vóór het begin van de pakketreis bij reizen van meer dan zes dagen; b) zeven dagen vóór het begin van de pakketreis bij reizen van twee à zes dagen; c) 48 uur voor het begin van de pakketreis bij reizen die minder dan twee dagen duren, of 2° indien hij de overeenkomst niet kan uitvoeren als gevolg van onvermijdbare en buitengewone omstandigheden en hij de reiziger er vóór het begin van de pakketreis van in kennis stelt dat de overeenkomst wordt opgezegd. 10.2 In deze gevallen betaalt de organisator aan de reiziger alle bedragen die hij voor de pakketreis heeft ontvangen, terug zonder een bijkomende schadevergoeding verschuldigd te zijn. Artikel 11: Opzegging door de reiziger 11.1 De reiziger kan te allen tijde de pakketreisovereenkomst opzeggen vóór het begin van de pakketreis. Bij opzegging kan de reiziger worden verplicht tot betaling van een op-

zegvergoeding aan de organisator. In de pakketreisovereenkomst kunnen gestandaardiseerde opzegvergoedingen worden bepaald op basis van het tijdstip van de opzegging vóór het begin van de pakketreis en de verwachte kostenbesparingen en inkomsten uit alternatief gebruik van de reisdiensten. Indien er geen gestandaardiseerde opzegvergoedingen zijn vastgesteld, stemt het bedrag van de opzegvergoeding overeen met de prijs van de pakketreis verminderd met de kostenbesparingen en inkomsten uit alternatief gebruik van de reisdiensten. 11.2 De reiziger heeft echter, indien zich op de plaats van bestemming onvermijdbare en buitengewone omstandigheden voordoen die aanzienlijke gevolgen hebben voor de uitvoering van de pakketreis of die aanzienlijke gevolgen hebben voor het passagiersvervoer van de reizigers naar de plaats van bestemming, het recht de pakketreisovereenkomst zonder betaling van een opzegvergoeding op te zeggen. In geval van opzegging van de pakketreisovereenkomst op grond van dit artikel heeft de reiziger recht op een volledige terugbetaling van alle voor de pakketreis betaalde bedragen, maar kan hij geen aanspraak maken op een bijkomende schadevergoeding. 11.3 De organisator betaalt uiterlijk binnen veertien dagen alle bedragen terug die door of namens de reiziger zijn betaald, verminderd met de opzegvergoeding. Artikel 12: Non-conformiteit tijdens de reis 12.1 De reiziger stelt de organisator zonder vertraging in kennis van een eventuele non-conformiteit die hij tijdens de uitvoering van een in de pakketreisovereenkomst opgenomen reisdienst heeft vastgesteld. 12.2 Indien een van de reisdiensten niet conform de pakketreisovereenkomst wordt uitgevoerd, verhelpt de organisator aan die non-conformiteit, tenzij dat: 1° onmogelijk is, of 2° onevenredig hoge kosten met zich brengt, rekening houdend met de mate van non-conformiteit en de waarde van de desbetreffende reisdiensten. Indien de organisator de non-conformiteit niet verhelpt, heeft de reiziger recht op een prijsvermindering of een schadevergoeding overeenkomstig artikel 15. 12.3 Indien de organisator de non-conformiteit niet binnen een door de reiziger bepaalde redelijke termijn verhelpt, heeft de reiziger de mogelijkheid dit zelf te doen en om terugbetaling van de nodige uitgaven te verzoeken. Het is niet nodig dat de reiziger een termijn bepaalt indien de organisator weigert de non-conformiteit te verhelpen, of indien een onmiddellijke oplossing is vereist. 12.4 Indien een aanzienlijk deel van de reisdiensten niet kan worden verricht, biedt de organisator, zonder bijkomende kosten voor de reiziger, andere arrangementen aan van, indien mogelijk, gelijkwaardige of hogere kwaliteit. Indien de andere voorgestelde arrangementen leiden tot een pakketreis van lagere kwaliteit, kent de organisator aan de reiziger een passende prijsvermindering toe. De reiziger kan de andere voorgestelde arrangementen slechts afwijzen indien zij niet vergelijkbaar zijn met hetgeen in de pakketreisovereenkomst is afgesproken, of indien de toegekende prijsvermindering ontoereikend is. 12.5 Indien de non-conformiteit aanzienlijke gevolgen heeft voor de uitvoering van de pakketreis en de organisator deze niet binnen een door de reiziger bepaalde redelijke termijn heeft verholpen, kan de reiziger de pakketreisovereenkomst zonder betaling van een opzegvergoeding opzeggen en, in voorkomend geval, om een prijsvermindering en/of een schadevergoeding verzoeken. Indien de pakketreis passagiersvervoer omvat voorziet de organisator ook in repatriëring van de reiziger. Indien er geen andere arrangementen kunnen worden voorgesteld of de reiziger de andere voorgestelde arrangementen verwerpt, heeft de reiziger, in voorkomend geval, ook zonder opzegging van de pakketreisovereenkomst, recht op prijsvermindering en/ of schadevergoeding. 12.6 Indien er, als gevolg van onvermijdbare en buitengewone omstandigheden, niet kan worden gezorgd voor de terugkeer van de reiziger zoals afgesproken in de pakketreisovereenkomst, draagt de organisator de kosten van de nodige accommodatie, voor ten hoogste drie overnachtingen per reiziger. 12.7 De beperking van de kosten zoals bedoeld in 12.6 is niet van toepassing op personen met beperkte mobiliteit, op personen die hen begeleiden, op zwangere vrouwen,

op alleenreizende minderjarigen en op personen die specifieke medische bijstand behoeven, mits de organisator ten minste 48 uur voor het begin van de pakketreis in kennis is gesteld van hun bijzondere behoeften. 12.8 De organisator mag zich niet beroepen op onvermijdbare en buitengewone omstandigheden om aansprakelijkheid te beperken indien de betrokken vervoerder zich daarop krachtens het toepasselijke recht van de Unie niet kan beroepen. 12.9 De reiziger kan berichten, verzoeken of klachten in verband met de uitvoering van de pakketreis rechtstreeks richten tot de doorverkoper bij wie hij de pakketreis heeft gekocht. De doorverkoper geeft deze berichten, verzoeken of klachten zonder vertraging aan de organisator door. Artikel 13: Aansprakelijkheid van de reiziger De reiziger is aansprakelijk voor de schade die de organisator en of doorverkoper, hun aangestelden en/of vertegenwoordigers door zijn fout oplopen, of wanneer hij zijn contractuele verplichtingen niet is nagekomen. Artikel 14: Aansprakelijkheid van de organisator en de professioneel 14.1 De organisator is aansprakelijk voor de uitvoering van de reisdiensten die in de pakketreisovereenkomst zijn begrepen, ongeacht of deze diensten door de organisator of door andere reisdienstverleners worden verricht. 14.2 Ingeval de organisator buiten de Europese Economische Ruimte is gevestigd gelden voor de doorverkoper die in een lidstaat is gevestigd de verplichtingen voor organisatoren, tenzij de doorverkoper bewijst dat de organisator aan de door de wet van 21 november 2017 voorgeschreven voorwaarden voldoet. Artikel 15: Prijsvermindering en schadevergoeding 15.1 De reiziger heeft recht op een passende prijsvermindering voor iedere periode waarin er sprake was van non-conformiteit van de verleende diensten, tenzij de organisator bewijst dat de non-conformiteit aan de reiziger te wijten is. 15.2 De reiziger heeft recht op passende schadevergoeding van de organisator voor alle schade die hij oploopt als gevolg van non-conformiteit. De schadevergoeding wordt zonder vertraging uitbetaald. 15.3 De reiziger heeft geen recht op schadevergoeding, indien de organisator aantoont dat de non-conformiteit te wijten is aan: 1° de reiziger; 2° een derde die niet bij de uitvoering van de in de pakketreisovereenkomst begrepen reisdiensten is betrokken, en de non-conformiteit niet kon worden voorzien of voorkomen, of 3° onvermijdbare en buitengewone omstandigheden. Artikel 16: Verplichting tot bijstand 16.1 De organisator biedt zonder vertraging passende bijstand aan de reiziger die in moeilijkheden verkeert, in het bijzonder door: 1° nuttige informatie te verstrekken over medische diensten, plaatselijke autoriteiten en consulaire bijstand; 2° de reiziger te helpen bij het gebruik van communicatie op afstand en bij het vinden van andere reisarrangementen. 16.2 Indien de moeilijkheden het gevolg zijn van opzet of nalatigheid van de reiziger, kan de organisator voor deze bijstand een vergoeding vragen. Die vergoeding bedraagt in geen geval meer dan de werkelijke kosten gedragen door de organisator. Artikel 17: Klachtenregeling 17.1 Indien de reiziger een klacht heeft vóór de afreis moet hij deze zo snel mogelijk op een bewijskrachtige manier melden bij de organisator of de doorverkoper. 17.2 Klachten tijdens de uitvoering van de pakketreisovereenkomst moet de reiziger zo spoedig mogelijk ter plaatse, op een gepaste en bewijskrachtige manier, melden aan de organisator of doorverkoper, zodat naar een oplossing kan worden gezocht. 17.3 Werd een klacht ter plaatse niet bevredigend opgelost of kon de reiziger onmogelijk ter plaatse een klacht formuleren, dan moet hij na het einde van de reisovereenkomst zonder vertraging bij de organisator of de doorverkoper een klacht indienen op een bewijskrachtige manier. Artikel 18: Verzoeningsprocedure 18.1 Ingeval van betwisting moeten de partijen eerst onderling een minnelijke regeling nastreven.

18.2 Mislukt deze poging tot minnelijke regeling, dan kan elk van de betrokken partijen aan de vzw Geschillencommissie Reizen vragen om een verzoeningsprocedure op te starten. Alle partijen dienen ermee in te stemmen. 18.3 Hiertoe zal het secretariaat aan de partijen een verzoeningsreglement en een "overeenkomst tot verzoening" bezorgen. 18.4 Overeenkomstig de in het reglement beschreven procedure, zal een onpartijdige verzoener daarna contact opnemen met de partijen teneinde een billijke verzoening tussen de partijen na te streven. 18.5 Het eventueel bereikte akkoord zal in een bindende schriftelijke overeenkomst vastgelegd worden. Artikel 19: Arbitrage of rechtbank 19.1 Wordt geen verzoeningsprocedure ingesteld of mislukt deze, dan kan de eisende partij desgewenst een arbitrageprocedure instellen voor de Geschillencommissie Reizen of een procedure aanhangig maken voor de rechtbank. 19.2 De reiziger kan nooit verplicht worden de bevoegdheid van de Geschillencommissie Reizen te aanvaarden, noch als eisende noch als verwerende partij. 19.3 De organisator of doorverkoper die verwerende partij is kan de arbitrage slechts weigeren indien het door de eisende partij geëiste bedrag méér dan € 1.250 bedraagt. Hij beschikt hiervoor over een termijn van 10 kalenderdagen na ontvangst van de aangetekende brief of e-mail met ontvangstbewijs waarin wordt aangegeven dat een dossier met een vordering vanaf € 1.251 werd geopend bij de Geschillencommissie Reizen 19.4 Deze arbitrageprocedure wordt geregeld door een geschillenreglement, en kan slechts worden opgestart na het indienen van een klacht bij de onderneming zelf en wel zodra vaststaat dat het geschil niet minnelijk kon geregeld worden of zodra 4 maanden zijn verstreken na het (voorziene) einde van de reis (of eventueel vanaf de prestatie die aanleiding gaf tot het geschil). Geschillen m.b.t. lichamelijke letsels kunnen enkel door de rechtbanken beslecht worden. 19.5 Het paritair samengesteld arbitraal college doet, overeenkomstig het geschillenreglement, op een bindende en definitieve wijze uitspraak over het reisgeschil. Hiertegen is geen beroep mogelijk. Secretariaat van de Geschillencommissie Reizen: Telefoon: 02 277 62 15 of 02 277 61 80 (9u tot 12u); Fax: 02 277 91 00 City Atrium, Vooruitgangstraat 50, 1210 Brussel E-mail: reisgeschillen@clv-gr.be

Asteria Expeditions is aangesloten bij

ONTDEK ONZE ANDERE BROCHURES ARCTICA & ANTARCTICA

NOORDOOST-

GROENLAND

Expeditiecruises & Expeditiereizen naar de Noord- en Zuidpool

Van Spitsbergen via Ile de France en Scoresby Sund tot in IJsland 30 AUGUSTUS - 12 SEPTEMBER 2021

ADRIEN DE GERLACHE ACHTERNA In de voetsporen van onze bekendste poolreiziger

GEBOORTEPLAATS VAN IJSBERGEN Scoresby Sund, het grootste fjordensysteem van de wereld

OP JACHT NAAR HET MAGISCHE POOLLICHT Een surrealistisch schouwspel aan de nachtelijke hemel

2020-2021

HET GROOTSTE NATUURPARK TER WERELD Ervaar intens de ongerepte schoonheid van Noordoost Groenland

DE GERLACHE ACHTERNA In de voetsporen van onze bekendste ontdekkingsreiziger

DE POLEN PAKKEN U en laten u nooit meer los

IJSBERGEN EN GLETSJERS Met de zodiac cruisen langs kathedralen van ijs

VERVALLEN NEDERZETTINGEN Stille getuigen van een rijk verleden

AirNamib_Sunrise_100910_Layout 1 13.09.10 11:27 Seite 1

Wake up to an African Sunrise.

afrika

Foto: Helmut Gries

In just under 10 hours on a non-stop overnight flight from Frankfurt to Windhoek.

SAFARIS & EXPLORATIONS

Experience a world full of adventure in Namibia, unforgettable wildlife, breath taking desert landscapes, wonderful people and much much more. If you want to experience more of Africa, then simply use our connections to Cape Town, Johannesburg, Maun, Victoria Falls and Luanda.

guatemala

brazilie

peru

argentinie

WWW.ASTERIAEXPEDITIONS.BE

RAADPLEEG UW KWALITEITSBUREAU:

#ASTERIAEXPEDITIONS V.U. Annick Desmet, Korte Zilverstraat 6 - 8000 Brugge - Verg. A 1095

Profile for asteriaexpeditions

Asteria Expeditions - Reizen buiten het Gewone 2021-2022

Recommendations could not be loaded