Page 1

Jak siÄ™ tworzy opinia? Ewelina Mrowicka


Jak się tworzy opinia

Od pewnego czasu interesuje mnie rodzina Królewska Wielkiej Brytanii. Jest to rodzina która ukrywa wiele swych tajemnic, jednak u nich jest to bardzo interesujące i wszyscy czekamy na to by choć jedna z nich ujrzała światło dzienne i cały świat aż wrze na ten temat. Jednak czy zastanawialiśmy się nad tym że ich życie prywatne nie wiele różni się od naszego, w każdej rodzinie istnieje wiele sekretów które ukrywamy przed "sąsiadami". Zdrady, dzieci z lewego łoża, chamskie zachowanie wobec innych, przemoc w rodzinie itd. towarzyszy wszystkim, jest to raczej już coś normalnego w dzisiejszym świecie. Jednak jak to się przydarzy osobie z "telewizji" jest to skandalem o którym się mówi na całym świecie, jeśli "zwykła" osoba jest to coś normalnego i jeszcze tłumaczy się Ją że przecież nic nadzwyczajnego nie zrobiła. ...........Dlaczego tak jest???!!!.......... Opinia ludzi w bardzo dużej części tworzy się na podstawie tego co przeczytają w brukowcach. Tabloidy nagłaśniają skandale, używają swych chwytów by zainteresować ludzi. Jednak nie zastanowią się nad tym że w ten sposób zaszkodzą i zranią ludzi dla nich liczy się tylko to by wrzało. Nie jest ważna prawda, jest ważne to co zainteresuje ludzi, co się lepiej sprzeda. Jestem młodą osobą, swą wiedzę na temat znanych osób opierałam przede wszystkim na tym co piszą ‘tabloidy’. Moje zdanie było chwiejne jak chorągiewka, jak wiatr zawiał. Zależało jak się dany plotkarski portal wypowiedział takie też Ja miałam zdanie. Pragnę przybliżyć Państwu dwóch członków rodziny królewskiej, o których najgłośniej się mówi: Księżną Dianę i Księżną Katarzynę. Mimo że wiele czasu minęło od śmierci Diany świat cały czas o niej pamięta, jednak po części jej miejsce zajęła księżna Katarzyna. Jest nową członkinią rodziny królewskiej i jest bardzo często porównywana do Księżnej Diany, czy tego chce czy nie. Media wytworzyły pewną opinię na temat tych dwóch Pań jednak czy ta opinia jest prawdziwa, czy na tą opinię mają wpływ osoby trzecie które manipulują informacjami w ten sposób aby się lepiej sprzedały?


Księżna Diana

Jej całe życie wyglądało jak bajka – zawsze wyglądała olśniewająco.

Jej biografia jest barwna ale również zwyczajna. Nie ma nić niezwykłego co by ją wyróżniło z tłumu, oczywiście do czasu kiedy została księżną. Posiadała szlachetne pochodzenie, Diana urodziła się o godzinie 19:45 (czasu letniego) 1 lipca 1961 roku w Park House, domu graniczącym z terenami należącymi do królewskiej posiadłości Sandringham House w hrabstwie Norfolk w Wielkiej Brytanii. W chwili narodzin ważyła 3,5 kilograma. Jej ojcem był Edward John Spencer (1924–1992), ówczesny wicehrabia Althorp, jedyny syn Alberta Spencera, 7. hrabiego Spencera i Cynthii Spencer, córki Jamesa Hamiltona, 3. księcia Abercorn. Jej matką była Frances (1936–2004), ówczesna hrabina Althorp, córka 4. barona Fermoy i Ruth, baronowej Fermoy.


Narodziny Diany wywołały w rodzinie Spencerów konsternację i rozczarowanie. Oczekiwano bowiem narodzin męskiego potomka, który mógłby w przyszłości odziedziczyć godności hrabiowskie, bo w tym


………Koniec

713  

http://ksiegarnia.publikatornia.pl/book/reader/bookId/713.pdf

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you