Page 1

AHŞAP KARKAS YAPILAR Dünyanın En Gelişmiş Hafif Yapı Konut Sistemi Ahşap Karkas Yapılar üzerine ihtiyaç duyduğunuz tüm mimari, mühendislik, proje, imalat, uygulama için Türkiye’de tek isim.

Mimari | Mühendislik | Proje | İmalat | Uygulama


ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, dünyamızın enerji kaynaklarını koruma duyarlılığı ile verimli ekolojik yapılar tasarlayan Türkiye’nin en saygın ahşap karkas yapı imalatçılarından biridir. ASMAZ İnşaat Şirketi, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile 1956 yılından beri Türkiye için konut inşa etmektedir. Konusunda uzman ekibi ile inşaat dünyasının teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ASMAZ İnşaat, her geçen yıl daha da büyüyerek inşaat sektöründe ayrıcalıklı yerini sağlamlaştırmıştır. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak için dünyanın en gelişmiş hafif yapı teknolojisi olan Ahşap Karkas Yapı Sistemi üzerinde uzmanlaşmıştır.

www.ahsapkarkas.com

01


ASMAZ Enerji, 2008’den itibaren, ahşap karkas yapı siteminde daha iyi hizmet verebilmek için İngiltere’nin ve sektörün öncüsü olan Gang-Nail Sistemleri’nin Türkiye’deki ilk ve tek çözüm ortağı olarak, yatırımlarıyla ülkemiz inşaat sektörüne yenilikleri kazandırmayı sürdürmektedir. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar 2000’li yılların başından beri tescilli markası ile güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları sunarak, mühendislik hesapları yapılmış, her iklim koşuluna uygun, enerji verimliliği yüksek ekolojik yapıları Yalova’daki tesislerinde üreterek ülkemiz genelinde uygulamaktadır. Yalova’daki üretim tesislerinde, en son teknolojiler kullanarak, eğitimli teknik kadrosu ile sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat, hızlı ve sorunsuz montaj ile müşteri odaklı hizmetlerini sunmaktadır.

02

www.ahsapkarkas.com


Her tür mimari sistem ile ahşap karkas yapı strüktürlerinde, tasarımdan projelendirmeye, imalattan montaja, tüm detay aşamalarında uzman çözüm ortağınız.

SÜREYYA PAŞA YALISI Yeniköy / İSTANBUL

www.ahsapkarkas.com

03


ASMAZ Ahşap Karkas Yapı sistemi, özel yazılımları ile tüm doğal afetlere uygun statik hesapları yapılmış uluslararası bir yapı sistemidir. Nisan 2010 tarihinde tüm Avrupa Topluluğu Ülkelerinde aynı anda yürürlüğe giren Avrupa

Ahşap yapı strüktürlerini ilgilendiren tüm

Ahşap Karkas Yapı Yönetmeliği’ne uygun statik

yönetmelikleri dikkate alarak mühendislik

hesaplanmasıyla (EC-5 Eurocode 5 Design of

hesaplamaları yapılır. Mühendislik hesaplamaları,

Timber Structures) çalışmalarını sürdürmektedir.

çok farklı ve sofistike programların tecrübeli mühendisler tarafından sanal olarak simüle edilebildiği, statik hesaplamalarının yapılabildiği özel yazılım programları kullanılarak gerçekleştirilir. Mühendislik hesaplamalarının temel çıkış noktasını, kullanılması öngörülen ahşap malzemenin mukavemet değerlerinin belirlendiği, yönetmeliklere uygun, yapısal ahşap malzemelerin belirlenmesidir. Masif ahşaptan, lamine ahşaba, ahşap levhalardan kompozit ahşaba tüm malzemelerin yapısal özellikte olması kaçınılmaz zorunluluktur. Üretimlerimizde mutlaka yapısal ahşap kullanmaktayız.

04

www.ahsapmuhendisligi.com


Mühendislik hesaplamalarının hayata geçirilmesindeki en önemli unsur olan bağlantı tekniği ürünleri de mühendislik hesapları yapılmış olan yapısal malzemelerden seçilmektedir. ASMAZ Ahşap Mühendisliği, kullanıcıların özel istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak projeyi yaratmak için çalışır. Mimari proje tasarlandıktan sonra özel yazılımlar ile statik hesaplamaları yapılır. Deprem, rüzgâr, yağmur, kar gibi doğal afet yükleri, ölü ve hareketli yükler mühendislik hesaplarını etkileyen önemli parametreleri oluşturmaktadır. Hazırlanacak projenin lokasyonu, iklim ve sismik verileri, kullanım amacı gibi birçok faktör mühendislik hesabı için gerekli temel bilgileri içermektedir. Kullanılması düşünülen imalatta çividen vidaya, metal bağlantı elemanlarından cıvatalara kadar her ürünün sertifikalı ve yapısal özelliklere haiz olması vazgeçilmez koşullarımızdandır. Ahşap Karkas yapı strüktürlerinin en hassas tarafını oluşturan bağlantı tekniğinde dünyada uygulanmakta olan ve mühendislik hesapları yapılabilen çözümleri ülkemizde uygulayan yegâne şirkettir. www.ahsapmuhendisligi.com

05


06

www.ahsapkarkas.com

Çanakkale Seramik Genel Müdürlük Levent / İSTANBUL


Süreyya Paşa Yalısı Yeniköy / İSTANBUL

www.ahsapkarkas.com

07


ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ

08

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, dünyanın en

Avrupa Ahşap Karkas Yapı Yönetmeliği’ne uygun

gelişmiş hafif yapı teknolojisi olan Ahşap Karkas

statik hesaplanmasıyla (EC-5 Eurocode 5 Design of

Yapı Sistemi üzerinde uzmanlaşmıştır.

Timber Structures) çalışmalarını sürdürmektedir.

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, yaratıcı tasarımlar

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, müşterilerinin özel

sunan mimari tasarım ofisi, hızlı üretim tesisi,

istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak projeyi yaratmak

konusunda uzmanlaşmış teknik ekibi ile

için çalışır. Ahşap Yapılar, kişiye özel mimaride tasarım

projelendirme, imalat, montaj ve danışmanlık

ve imalat yaparak, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına

olarak uygulamanın her aşamasında sınırsız

özel çözümler üretir. Mimari proje tasarlandıktan

hizmet vermektedir. ASMAZ Ahşap Karkas Yapı

sonra özel yazılımlar ile statik hesaplamaları yapılır.

sistemi, özel yazılımları ile tüm doğal afetlere

Deprem, rüzgâr, yağmur, kar gibi doğal afet yükleri

uygun statik hesapları yapılmış uluslararası bir yapı

mühendislik hesapları hazırlanan projenin, duvar

sistemidir. Nisan 2010 tarihinde tüm Avrupa

panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları ve taşıyıcı

Topluluğu Ülkelerinde aynı anda yürürlüğe giren

yapısı tasarlanarak imalat projesi hazırlanır.

www.ahsapkarkas.com


Ahşap karkas projelere önce bir tasarım konsepti ile başlanır. Mimari projeniz olmasa bile, mimari tasarım ekibimiz kullanıcı ile birlikte çalışmasıyla, kişiye özel tasarım ve proje oluşturur. Mimari proje sonuçlandıktan sonra, mühendislik ekibi yapının statik hesaplamalarını yaparak, taşıyıcı sistemin mühendislik tasarımı yapar. Bu noktadan Çatı Makası ve döşeme kirişleri, Gang-Nail Sistemlerinin tescilli ve sertifikalı ürünü olan mühendislik hesapları yapılmış olan özel galvanizli metal bağlantı plakaları kullanılarak imal edilirler. Fabrika ortamında projesine uygun üretilen duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makasları, şantiye alanında özel montaj aksesuarları ile montajı

sonra imalat ekibi, konut projesini üretmek üzere devralır. Üretim tamamlandıktan sonra şantiyede montaj ekibi projenin devamını üstlenir. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, tasarım safhasında devraldığı projeyi, kaba teslim veya ileri kaba olarak yerinde teslim eder.

yapılarak yapının taşıyıcı sistemi oluşturulur. Hızlı ve sorunsuz montaj ile 4-6 haftada iki katlı bir konutun taşıyıcı yapısı tamamlanır. Taşıyıcı sistem, dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kaplanarak tercihe bağlı olarak değişebilen her türlü dış ve iç cephe kaplamalarına, yalıtım ve ince işler uygulamalarına sınırsız olanaklar tanır. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, geniş açıklık geçebilme imkânı sayesinde yapısal taşıyıcı döşeme kirişleri ve çatı makasları ile her türlü endüstri ve sanayi yapılarında da tercih edilen bir sistemdir. Farklı yapı sistem ve elemanları ile uyum sağlayarak kompleks yapılarda sorunsuz birleşim detayları ile limitsiz çözümler sunar.

www.ahsapkarkas.com

09


Özel projeler talebi doğrultusunda anahtar teslimi olarak hizmet de veren standart ileri kaba teslim şekli aşağıdaki gibidir: • Mühendislik hesapları ve imalat projeleri, • Taşıyıcı ahşap karkas strüktürlerin üretimi, • Duvar panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları, • Taşıyıcı ahşap karkas yapının montajı, • Cephe duvar panellerinin dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kapatılması, • Döşeme karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması, • Çatı karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması, • Duvar, döşeme ve çatı ısı yalıtımı uygulanması, • Dış duvarların iç yüzeyine, iç duvarların her iki yüzeyine, döşeme karkası ve çatı karkası altına alçı panel uygulaması, • Dış kapı, iç kapılar, pencere ve doğrama uygulamaları, • Çatı karkası üzerine su yalıtımı uygulaması, • Çatı kaplamaları, • Dış cephe buhar kesici örtü üzerine dış cephe kaplaması uygulanması,

10

www.ahsapkarkas.com


ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar tarafından imal edilen ahşap karkas yapılar, sağlıklı yaşam koşulları sağlamada, enerji giderlerini azaltmada, minimum bakım gerektiren, konforlu ve uluslararası yapı yönetmeliklerine uygun insan sağlığı ile dost konutlar üretir. Yalova’daki üretim tesislerinde, en son teknolojiler kullanarak, eğitimli teknik kadrosu ile sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat, hızlı ve sorunsuz montaj ile müşteri odaklı hizmetlerini sunmaktadır.

Enerji kaynaklarını koruma duyarlılığı ile üstün enerji verimli ekolojik yapılar tasarlar. Enerji kaynaklarını koruma duyarlılığı ile üstün enerji verimli ekolojik yapılar tasarlar.

www.ahsapkarkas.com

11


12

www.catimakasi.com

Ahşap Karkas Çatı Uygulaması Şarköy / TEKİRDAĞ


Anadolu Hisar覺 Yal覺 Anadolu Hisar覺 / 襤STANBUL

www.ahsapkarkas.com

13


TEMSİLCİLİKLERİMİZ

ASMAZ Enerji, 2013 Yılında, yapısal ahşap lamine kirişli yapı siteminde İtalya’nın en büyük inşaat holdinglerinden biri olan Moretti grup bünyesinde bulunan Moretti Interholz Şirketi’nin Temsilciliğini yüklenerek ülkemiz geneline yapısal ahşap lamine kirişlerin satış ve dağıtımına başlamıştır.

www.interholz.it 14

www.interholzturkey.com www.ahsapkarkas.com


bir sanayi şirketi olan ITW Grup bünyesine katılan İngiliz Gang-Nail Sistemleri’nin Türkiye Temsilciliğini yüklenerek ülkemiz geneline ürünlerinin satışına ve satış sonrası servis hizmetlerini vermeye

TEMSİLCİLİKLERİMİZ

ASMAZ Enerji, 2008’den itibaren, ahşap karkas yapı siteminde daha iyi hizmet verebilmek için küresel

başlamıştır.

www.gangnail.co.uk

www.gangnailturkey.com www.ahsapkarkas.com

15


16

www.ahsapkarkas.com

Karkas Yapı Rekonstrüksiyon İnşaatı Emirgan / İSTANBUL


Chalet - DaÄ&#x; evi Kalkan / ANTALYA

www.ahsapkarkas.com

17


TEMSİLCİLİKLERİMİZ

ASMAZ Enerji, 2011 Yılında, dünyanın sayılı kompozit ahşap üreticilerinden biri olan Rus Modern Lumber Technology Şirketi’nin Ultralam Markası ile dünya pazarlarına sunmuş olduğu LVL çok katmanlı yapısal ahşap kirişleri Türkiye Temsilciliğini üstlenerek, üretimlerinde kullanmaya başlamış ve ülkemiz geneline pazarlamaya başlamıştır.

www.ultralam.com 18

www.ultralamturkey.com www.ahsapkarkas.com


Windows and Doors Şirketi’nin Türkiye Mümessilliğini yüklenerek ülkemiz geneline satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermeye başlamıştır.

TEMSİLCİLİKLERİMİZ

ASMAZ Enerji, 2009 Yılında, Amerikan’ın en seçkin ahşap pencere üreticilerinden biri olan Hurd

Anadolu Hisarı Yalı HURD Ahşap Giyotin Pencere Uygulaması

www.hurd.com

www.hurdturkey.com www.ahsapkarkas.com

19


20

www.ahsapkarkas.com

Konia Yap覺 KONYA


Film Evleri Mecidiye Armutlu / YALOVA

www.ahsapkarkas.com

21


22

www.ahsapkarkas.com

Port Alaçatı Alaçatı / İZMİR


Ford Otosan Fabrikasi Gölcük / KOCAELİ

www.ahsapkarkas.com

23


ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ASMAZ Enerji, 2008’den itibaren, ahşap karkas yapı siteminde daha iyi hizmet verebilmek için küresel bir sanayi şirketi olan ITW Grup bünyesine katılan İngiliz Gang-Nail Sistemleri’nin Türkiye’deki ilk ve tek çözüm ortağı olarak, yatırımlarıyla ülkemiz inşaat sektörüne yenilikleri kazandırmayı sürdürmektedir.

ASMAZ Enerji, 2013 Yılında, yapısal ahşap lamine kirişli yapı siteminde İtalya’nın en büyük inşaat holdinglerinden biri olan Moretti grup bünyesinde bulunan Moretti Interholz Şirketi’nin Türkiye’deki ilk ve tek çözüm ortağı olarak çalışmalarına başlamıştır.

24

www.ahsapkarkas.com


ASMAZ ENERJİ İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Handere Orta Ölçek Sanayi Sitesi, 10 Topçular Mevkii, Taşköprü, Yalova 77040 TÜRKİYE T. +90 226 353 3 353 / 353 3 023 | F. +90 226 353 3 003 | info@asmaz.com.tr

Asmaz Timber Structures 2013  

ASMAZ, wood, timber, lumber, frame, custom, homes, engineering, hurd windows, ultralam, moretti, interholz, architecture, turkey, istanbul,...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you