Page 118

ÜRÜN HABERLERİ

Fleksibıl Ambalaj Baskısı için VARIOMAN manroland web sistemleri, farklı teknolojilerin ve süreçlerin faydalarını bir araya getiren, yepyeni bir teknoloji platformunu temsil eden VARIOMAN’ı üretti.

VARIOMAN; üretim esnekliği ile en son teknolojileri bir araya getiriyor. Sonuç: Daha hızlı, daha verimli ve daha ucuz bir ambalaj baskısı. Her şeyden önce, bu değişken, kollu ofset baskı üniteleri ve olağanüstü otomasyon çözümleri ile sağlanıyor. Korona, UV sertleştirici ve kurutma üniteleri ile birlikte kullanıldığında, yüksek kalitede ve değişkenlikte farklı filmleri basıyor. VARIOMAN uygun şekilde ofset, flekso ya da gravür üniteleriyle donatılabiliyor ve her uygulama, talebe yanıt veren bir hibrit baskı makinesine dönüşebiliyor. Web genişliği, 425-850 m., 560-1120 mm, 625-1250 mm olup substrat ve ekipmana bağlı olarak 300 μm alt filmler ve kağıtlara 400 m/dk. hız ile baskı gerçekleştiriyor.

manroland CEO’su Alexander Wassermann, VARIOMAN’a olan ilgiden dolayı mutlu olduklarını ve etkinliğin büyük bir başarı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Pazar taleplerini ve müşterilerimizin taleplerini, basım endüstrisinde yüksek performanslı iş ortağı olmaya devam edebilmek için sürekli olarak çalışmalarımızda değerlendireceğiz.”

VARIOMAN f:line, 27 Şubat - 1 Mart tarihleri ​​arasında, Augsburg’da, dünyanın dört bir yanından çok sayıda müşteri ve ilgili taraflara sunuldu. Canlı gösteri kapsamında, konuklar VARIOMAN’ın performansını ve yüksek kaliteli baskı örneklerini yakından incelediler.

manroland, özel ofset baskı ünitelerini, iş birliği içinde olduğu Goebel GmbH ile birlikte geliştirdi.

manroland, VARIOMAN f:hattını, ofset baskı konusundaki onlarca yıllık tecrübesine dayanarak, en modern otomasyonla birleştirdi. “VARIOMAN f:line, shrink-sleeve uygulamalarının yanı sıra folyolar, kağıt ve alüminyum folyolar gibi başka bir dizi malzeme için de esnek folyoların basılmasına olanak sağlıyor.

İletişim: manroland e-mail: info@manroland-web.com

Yeni Anti-sis Masterbatch AF7380PE Tosaf, yeni bir anti-sis masterbatch AF7380PE’yi dünya piyasalarına tanıttı. Ambalajlanmış ürünler buzdolabında saklandığında, ambalaj filminin yüzeyinde su damlacıkları ortaya çıkar. Bu damlacıklar, içeriğin görünümünü engeller ve genel ürün kalitesini ciddi ölçüde düşürür. Bu istenmeyen sonucu önlemek için filmin yüzey özellikleri değiştirilmelidir. Bunu yapmanın en yaygın yolu, göçmen katkı maddelerinin kullanılmasıdır. Düz polietilen (PE) filmler için anti-sis katkı maddeleri iyi bilinerek yaygın olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, film yapısı karmaşıklaştıkça çeşitli üretim süreçlerine yönelik yeni çözümler içeren anti-sis masterbatch’lere yönelik talepler de büyüdü. Tosaf, 30 yılı aşkın süredir, plastik endüstrisi için yüksek kaliteli katkı maddeleri, bileşikler ve renk masterbatch’leri ​​ geliştiriyor ve üretiyor. Son dönemde su damlalarının ambalaj filmindeki zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı 118

Pack Converting

olan yenilikçi bir anti-sis masterbatch serisi geliştirdi. Bu ürün serisi, farklı uygulamalara yönelik olup örneğin soğutulmuş ve sıcak yemek paketleme, sera filmleri ve endüstriyel ambalajlara uygun geniş bir çözüm yelpazesi içeriyor. Bu masterbatch, şirketin en gelişmiş anti-sis malzemeleriyle çalışan geniş deneyimini pazarın ihtiyaçları hakkında derin bir anlayışla birleştiriyor. Tosaf’ın Film Katkı Ar-Ge Müdürü Dr. Evgeni Zelikman’a göre; AF7380PE, mükemmel anti-sis aktivitesi ve üstün optik özellikleri ile benzersiz faydalar sunuyor. AF7380PE, lamine polietilen filmler, şişirme ve cast/dökme ekstrüzyonla üretilen çok katmanlı eş-bariyer filmler ve çift ve üç kabarcık üretim teknolojisi ile üretilen yönlendirilmiş filmlerden -çok çeşitli üretim süreçleri için daha uygun. İletişim: Tosaf Compounds Ltd. e-mail: Ronit Segal Hayoon ronith@tosaf.com

Profile for Ambalaj  Sanayicileri Derneği

Pack Converting 2018-1  

Pack Converting 2018-1