Page 108

MAKALE

Ambalaj ve Etiket Baskıların % 100 Kalite Kontrolü HAZIRLAYAN: Özgür Çetinkaya / BST Türkiye-İran Satış Pazarlama Md. BST eltromat İstanbul Ltd.

BST eltromat International’dan iPQ-Center, flekso ve gravür baskıda ve diğer baskı işlemlerinde yüzde 100 kalite kontrol için modüler bir çözüm. Sistem üç kalite güvence sistemini entegre eden iPQ Center; yüzde 100 baskı denetimi için iPQCheck, baskı takibi için iPQ-View, in-line spektrofotometrik ölçüm için iPQ-Spectral ve ve son olarak üretim sonrasında hataları ayıklama için iPQ-Workflow’dan oluşuyor. BST eltromat, üretim öncesi, üretim süreci ve sonrası ile tüm süreçleri kapsayan toplam kalite yönetimi anlayışını izliyor. iPQ-Center’ın dört modülü, ambalaj ve etiket baskı kalite kontrolü konusundaki taleplerin tamamını kapsıyor. Üç kalite kontrol sistemi, iPQ-Check, iPQ-View ve iPQ-Spectral, her biri farklı kalite güvence görevlerini üstleniyor. Her sistem bağımsız bir çözüm olarak kullanılabiliyor. Dördüncü modül olan iPQ-Workflow, bu üç sistemi sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayarak, kullanışlı bir çalışma konsepti ile kapalı bir kalite güvence süreci oluşturuyor. Kullanıcı arayüzü, tüm interaktif kurulum ve işletim menüleri, baskı denetiminden canlı görüntüler de dahil olmak üzere tüm denetim sonuçlarıyla birlikte, çoklu dokunmaya duyarlı bir monitörde, kullanım kolaylığının en yüksek seviyede düşünüldüğü bir çözüm olarak operatörün kullanımına sunuldu. 108

Pack Converting

Modüler yapı sayesinde, ambalaj ve etiket üreticileri tüm modülleri birbiri ardına süreçlerine entegre edebiliyor. Örneğin, birçok müşteri iPQ-View baskı takip modülü ile başlar, ardından diğer modülleri taleplerinin gelişimine uygun olarak ekler - adım adım, tam bir iPQ-Center’a kadar bu işlem devam ettirilebiliyor. İstediğiniz herhangi bir kombinasyon mümkün, yani sadece bir modülle başlayan müşteriler güvenli bir yatırım yaptıklarından kesinlikle emin olabilirler. iPQ-Center’ın tüm sistemleri, daha yüksek talepler için giriş seviyesi eco sürümleri ya da pro versiyonları olarak müşterilerin kalite taleplerine göre seviyelendiriliyor. iPQ, baskı işlemiyle ilişkili olarak “Verimliliği ve Kaliteyi Artırma” anlamına geliyor. iPQ-Center, baskı sırasında oluşan kusurları güvenilir bir şekilde algılayarak hafızasına kaydediyor. Müşteriler, kusurlu ürünleri güvenilir bir şekilde çıkarabiliyor; bu, baskı ürünlerinin kalite standartlarına uymazsa müşterilere ulaşamayacağı anlamına geliyor. Ek olarak, makine operatörleri sürece müdahale edebilir ve ayarları hızlı ve erken bir aşamada yapabilirler. Bu, özellikle küçük kar marjlı işlerde, karlılık için belirleyici önemde olabilir. Ayrıca, üretim sırasında toplanan gerçek zamanlı veriler ve hatalar hafızada sürekli, uzun vadeli süreç iyileştirme için sağlam bir temel oluşturuyor sonuçta, bu bilgi, üretiminde parametrelerin nereye doğru gittiğine dair güvenilir sonuçlara ulaşmamızı sağlıyor.

Profile for Ambalaj  Sanayicileri Derneği

Pack Converting 2018-1  

Pack Converting 2018-1