Page 1

Psy uważane za najlepszego przyjaciela człowieka mają wiele ras np.. 1.Owczarek niemiecki 2.Chihuahua 3.Jamnik 4.Buldog Angielski 5.Beagle 6.Yorkshire Terrier 7.Mops 8.Buldog Francuski 9.Border collie 10.Sznaucer miniaturowy


Należy do grupy : Wilkowatych Długość życia—9/13 lat Owczarek niemiecki – jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich.


Długość życia –10/18 lat Chihuahua – jedna z ras psów, należąca według klasyfikacji FCI do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji chihuahua, nie podlegająca próbom pracy. Istnieją dwie odmiany tej rasy: krótkowłosa i długowłosa.


Długość życia - 14/17 lat Jamnik – jedna z ras psów pochodząca z Niemiec. Niemiecka nazwa oznacza w dosłownym tłumaczeniu "borsuczy pies", etymologia nazwy związana jest z jego zbliżoną do borsuków budową oraz wykorzystywaniem tej rasy do polowania na zwierzęta ryjące nory.


Długość życia - 8/12 lat Pochodzenie - Anglia/Wielka Brytania Buldog angielski – rasa psa zaliczana do grupy molosów, wyhodowana w XVIII wieku w Anglii, użytkowana jako pies do towarzystwa i odstraszający. Typ dogowaty .


Długość życia : 12/15 lat To jedna z ras należących do psów ‘’gończych’’


Długość życia : 13/16 lat Yorkshire Terrier – jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych.


Mops – jedna z ras psów należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy. Długość życia : 12/15 lat


Buldog francuski – jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy. Długość życia : 10/12 lat


Border collie - jedna z ras psów, należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich. Typ wilkowaty. Podlega próbom pracy . Długość życia : 13/16 lat


Sznaucer miniaturowy - rasa psów, należąca do grupy pinczera i sznaucera, molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras. Jest zaklasyfikowana do sekcji psów typu pinczera i sznaucera - w podsekcji sznaucery. Typ dogowaty.

Długość życia : 12/15 lat

Florian666  
Florian666  
Advertisement