Page 114

Nabudúce

Uverejníme ďalšiu časť seriálu o energeticky úsporných domoch. Téma čísla Energetické úspory sú téma, ktorá sa týka prakticky každého. Jeden zo spôsobov, ako znížiť spotrebu drahej energie, je zatepľovanie. Práve tejto aktuálnej problematike venujeme tému budúceho čísla. Priblížime vám rôzne spôsoby zateplenia domov a bytov, tepelné izolácie striech a fasád novostavieb, spôsoby dodatočných zaizolovaní fasád, tepelnoizolačné omietky a systémy, okná a ďalšie nástroje na zateplenie.

Interiér Kúpeľňa už nie je len miesto na hygienu, ale aj na relax, wellness... Preto sa v nej zdržiavame radi a čoraz častejšie. Aby však spĺňala všetky kritériá, jej vybavenie si vyžaduje náležitú pozornosť. Na interiérových stránkach istotne nájdete inšpiráciu aj pre vašu kúpeľňu.

Zeleň Leto v záhrade už patrí minulosti, v októbri bude najvyšší čas začať pripravovať úžitkovú záhradu na zimu. Téma je to široká a každý si pod ňou predstaví niečo iné. Dobrý hospodár však vie, že jeseň v záhrade nie je len zber neskorého ovocia a zeleniny. Je to aj čas kosenia trávy a kompostovania, „oprášiť“ treba stroje a zariadenia na oranie, zabudnúť nehodno ani na úpravu chodníčkov, záhradných altánkov a besiedok, či vonkajšie osvetlenie záhrady... Príjemné je však aj jesenné grilovanie v záhrade...

112

9_2012

Dom a Byt 9 2012  

Časopis o stavebníctve a kultúre bývania!

Dom a Byt 9 2012  

Časopis o stavebníctve a kultúre bývania!

Advertisement