Page 1

Měníme obyčejné kanceláře V jedinečné

Pro lidi. hrdý partner soutěže


5 věcí, které umí udělat Wallmarketing pro HR Umíte si představit, jak velký může být rozdíl ve výkonu zaměstnance, který pracuje v inspirativním prostředí, kde se cítí dobře, a zaměstnancem, který pracuje v prostředí nudném a nevyhovujícím? V dnešní době je stále náročnější nejen získat, ale především udržet si špičkové firemní pracovníky. Mezi významné faktory, které ovlivňují to, jací lidé pracují ve firmě, patří bezesporu firemní kultura a firemní prostředí. Wallmarketing a Walldesign, obory, které pomalu, ale jistě přicházejí na zdi českých firem, odhánějí z kanceláří konzervativního ducha a chladnou náladu. Nejsou to jen hezké samolepky a tapety. Je to možnost komunikovat se zaměstnanci netradičně. A stačí jen využít to, co už máte – zdi jsou všude kolem vás. Jen objevit jejich potenciál.

01

Motivovat zaměstnance Chcete motivovat zaměstnance? Představit zákazníkům své hodnoty? Nebo připomenout obdivuhodnou historii firmy? Ať už je to cokoliv, Wallmarketing je tím pravým ořechovým. O motivech na stěně budou lidé diskutovat. O obsahu na zdi přemýšlet. Povedenou grafiku budou obdivovat. Zkrátka se jim dostane pod kůži!

02

Zlepšit pracovní prostředí Uznejte sami. Pracuje se vám lépe ve sterilní kanceláři, která působí tísnivě, anebo v prostoru obklopeném atraktivními nápisy a obrázky? Když přijdete do kuchyňky dát si svačinu, potěší vás nápis, který přeje dobrou chuť. Dlouhé hodiny v zasedačce rozveselí inteligentní a vtipné hlášky. Vaši klienti už nebudou muset bloudit po budově, na to správné místo je zavede navigační systém, který mluví lidskou řečí. Wallmarketing vašim stěnám vdechne přesně to, co si přejete. 2


Wallmarketing funguje tam, kde se pohybují lidé kancelářské prostory

obchodní centra

prodejny

showroomy

vstupní haly

restaurace

muzea

vzdělávací centra

tvůrčí dílny

recepce

čekárny

infocentra

03

A co potřebujete řešit vy? Vyžádejte si konzultaci. wallmarketing@arkadia.cz

Podpořit image Je to tak trochu paradox, když firmy utrácejí hříšné peníze za reklamní plochy, aby o sobě daly vědět, zatímco jejich vlastní zdi zejí prázdnotou. Stěny přitom mohou být novou, netradiční a účinnou cestou, jak hovořit se zákazníkem, jak motivovat zaměstnance a jak zlepšit pracovní prostředí. Stěny mohou být také první vlaštovkou pro budování týmového ducha.

05 Předat sdělení

Všichni dbáme na správnou verbální i neverbální komunikaci, na to, co říkáme a jak to říkáme. Firemní interiér, ve kterém to říkáme, může naše záměry výrazně podpořit. A když nejste osobně přítomni, Wallmarketing předá sdělení za vás – umí mluvit tak, jak potřebujete. Nemusíte přitom pořizovat honosné dekorace nebo zcela redesignovat interiér. Jednoduše využijete to, co už máte. Bílé zdi proměníte v účinný komunikační nástroj, který působí jemně a nenásilně.

04

Rychle změnit dojem Každá kancelář či budova, kde sídlí firma, projde jednou za čas proměnou. Minimálně proběhne generální úklid a vymaluje se. Proč ale nezkusit změnu, která bude vidět hned od dveří? Ideální jsou k tomu právě stěny, které zabírají prakticky největší prostor. Bílou barvu nechte doma, dnes jsou na zdech populární motivy a sdělení, které mohou vyzdobit i vaše prostory. Wallmarketing osvěží a promění interiér, ať už decentně, nebo odvážně. Wow efekt je zaručen. Je to praxí doloženo.

3


Kanceláře NOTINO vítězem soutěže Zasedačka roku 2017 v kategorii „Kancelář jako DNA firmy“.

Wallmarketing pro nové interiéry Vedení firem se společně s HR managery stále více zaměřuje na využití interiéru pro komunikaci firemních hodnot a benefitů. Příprava architektonického návrhu nových velkoprostorových kanceláří je vhodným momentem k úvahám o tom, jak využít potenciál spousty metrů čtverečních bílých stěn, které jsou často k dispozici. Ideální příležitost pro Wallmarketing – spojení interiérového designu a marketingové komunikace. Při práci na wallmarketingovém projektu je pro nás největší inspirací způsob firemní komunikace. Z daného vizuálního pojetí si bereme to nejlepší – čistou typografii, objekty a barevné tóny. Vytvoříme originální koncept, který celý prostor kanceláří harmonizuje, zároveň však decentně odlišuje jednotlivé části interiéru, dodává jim nezaměnitelnou atmosféru a zároveň komunikuje s lidmi v místnosti. 4


Fit out stávajících prostor

I malé úpravy mohou být příležitostí pro velkou změnu pracovního prostředí. Vaši zaměstnanci to ocení. Většina firemních interiérů projde jednou za čas proměnou. Nemusí jít nutně o generální rekonstrukci, může to být jen nová dispozice, generální úklid, malování. I tyto drobné úpravy jsou příležitostí, kdy můžete využít sílu a efekt Wallmarketingu. Není třeba investovat závratné sumy, stačí chytře využít to, co máte k dispozici – bílé stěny, podlahy, skleněné příčky. Firemní interiér dokážeme ve velmi krátkém čase proměnit v atraktivní a příjemný prostor, který současně slouží jako decentní, ale účelný marketingový nástroj.

Před

Po

Před

Po

5


Reference pro vaši inspiraci

NOTINO

Významné realizace Wallmarketingu můžete potkat také v prostorách firem BAYER, BMW Renocar, KOOPERATIVA pojišťovna, Lomax, Pet Center, SEW Eurodrive, OC IGY, TEDOM a také v Business innovation centru KM či v Muzeu Anthropos.

Schüco

společné a kancelářské prostory, Brno

vstupní prostory a chodby, Praha

Velikost realizace: cca 300 m ve 2 podlažích

Velikost realizace: cca 100 m2

2

Na zaměstnance i hosty pozitivně působí motivační slova a hesla v módní grafice, která vychází z fashion prostředí.

Trvalé posilování povědomí o ikonické značce, jejich referenčních stavbách a promyšleném systému výrobků.

PPG

hospodářská komora

kancelářské a relaxační prostory, Brno

prezentační, společné a kancelářské prostory, Brno

Velikost realizace: cca 300 m2 ve 2 podlažích

Velikost realizace: cca 150 m2 ve 2 podlažích

Svěží barvy, povědomé tvary a reliéfy významných míst pomohly oživit a zútulnit pracovní prostředí v open space kancelářích. 6

Dokážeme zaručeně oživit jakýkoliv typ kanceláří, ať už se jedná o českou firmu, nadnárodní korporaci, nebo třeba zájmové sdružení. Wallmarketing se ovšem hodí nejen do kanceláří, ale do všech prostor, kde se pohybují lidé.

Vtipná a přitom důrazná prezentace benefitů členství v komoře, shrnutí aktivit a úspěchů, představení teritoria působení.


Prohlédněte si více referencí na www.wallmarketing.cz

Wallmarketing s přidanou hodnotou SPECIÁLNÍ MATERIÁLY Pro realizaci našich wallmarketingových projektů využíváme nejmodernější materiály a technologie splňující veškeré nároky na použitelnost v interiérech. Pracujeme se speciálními samolepicími fóliemi, hliníkovými sendviči DIBOND®, popisovacími, pískovanými a magnetickými fóliemi atd. Použitím speciálního materiálu SilentPET® umíme zlepšit akustické podmínky, použitím materiálu VYLEN® zase navýšit odolnost povrchů.

AC Jobs kancelářské a relaxační prostory, Praha, Brno Velikost realizace: cca 200 m2 Představení odvětví a poskytovaných služeb, motivační citáty i interaktivní prvky výrazně podporují image společnosti.

INTERAKTIVNÍ PRVKY Obsah obecně známého doporučení „škola hrou“, úspěšně aplikujeme do pracovního prostředí. Interaktivní stěny, magnetické tabule, popisovací zdi jsou prostředkem pro lepší vnitřní komunikaci a inovativní řešení úkolů.

ABRA Software kancelářské a relaxační prostory, Praha, Bratislava Velikost realizace: cca 250 m2 Velkorysá prezentace firemních hodnot, představení inovativního myšlení a členění prostor pomocí trhů, kde firma působí. 7


TOP WALL MARKETING v Zasedačce roku Jsme dlouhodobým partnerem soutěže o nejlepší firemní interiéry CBRE Zasedačka roku. V rámci této soutěže tradičně vypisujeme vlastní kategorii o nejlepší wallmarketingové provedení pracovních prostor. Vybrali jsme proto z pohledu Wallmarketingu nejlepší projekty, které hodnotila odborná porota ve složení Jan Kyzlink, Pavel Čurda, Olga Hyklová, Robin Zahradník a Stanislav Bílek. Těší nás, že většina soutěžících firem dala předem možnost svým

zaměstnancům vyjádřit se k projektu a také možnost jeho konečnou podobu ovlivnit. Cílem soutěže TOP Wallmarketing v Zasedačce roku je ukázat, jak různě Wallmarketing nebo Walldesign využít a inspirovat tak i další firmy.

SAP Concur

Originalita zpracování

Robert Bosch odbytová

Red Hat Czech

Kvalita sdělení

Pavel Čurda

generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech

Vede přední IT společnost. Má zkušenosti s řízením společností v různých kulturních prostředích. Wallmarketing využívá k podněcování nových myšlenek.

„Značka není jen název nebo logo. Je to historie, tradice, vize a v neposlední řadě společenství lidí se stejným cílem. Pokud pro něco žijete, více vám na tom záleží a chcete, aby se to dále rozvíjelo. Proto se snažíme na vztahu k naší značce neustále pracovat. A Wallmarketing nám v tom pomáhá.“

8

Harmonizace prostoru

Olga Hyklová ředitelka ADVANTAGE CONSULTING

Majitelka a zakladatelka největší ryze české personální agentury. Držitelka ocenění Podnikatelka roku 2015. Odborník na lidské zdroje, pracovní vztahy a firemní kulturu. Dlouhodobě se angažuje v oblasti společenské odpovědnosti.

„Udržet si špičkové pracovníky je v této době stále složitější, firmy na sobě musí neustále pracovat. Velkou pozornost je potřeba věnovat i firemní kultuře. Jde o jeden z nejdůležitějších faktorů, na základě kterých se ať už žadatel, nebo zaměstnanec rozhoduje, zda s firmou spojí profesní budoucnost. Harmonizace pracovního prostoru má velmi pozitivní vliv na pohodu zaměstnanců a odráží se následně v celkové atmosféře ve firmě.“


Jan Kyzlink

ředitel KYZLINK ARCHITECTS

Kiwi.com

Absolutní vítěz

Spoluzakladatel společnosti KYZLINK, která má zkušenost s realizací interiérů od roku 1995. Dvacet let vede tým architektů a designérů. Se svým týmem navrhuje architekturu, interiér, design propojený s technologickou dokonalostí. V komerčních interiérech rád používá chytrá wallmarketingová řešení.

Jak se dají využít firemní stěny v oblasti HR? Inspirujte se u těch nejlepších.

„Na první pohled by se mohlo zdát, že Wallmarketing je předurčen pro 2D provedení a že tapeta, řezaná fólie či malba je vše, co je možné v rámci sdělení použít. Jak ale vidíme z některých vydařených realizací, může jít i o doplnění prostoru světlem, nejrůznějšími 3D prvky, které jakoby nakouknou do konkrétní místnosti, nebo náladou, jež svojí nenápadnou skromností vhodně podpoří celkový dojem z interiéru.“

Notino

Kreativita návrhu

Global IT Center, HCG

Vztah ke značce

Robin Zahradník

Stanislav Bílek

Dvanáct let vede obchodní tým agentury Arkadia.

Má přes deset let zkušeností s aplikacemi identit do interiérů.

Zodpovídá za kvalitu všech wallmarketingových realizací.

Neustále hledá nové směry a možnosti v rámci interiérové komunikace.

account director Arkadia

Vyvíjí a posunuje celý proces Wallmarketingu od úvodní ideje po finální instalaci. Pomáhá klientům hledat správný příběh pro jejich zdi a kanceláře.

„Postupem času se i v českých kancelářích zabydlelo originální pojetí interiéru a zajímavý grafický design stěn. Stále však za světem pokulháváme v komunikaci konkrétních sdělení. I letošní nominace do projektu ZASEDAČKA ROKU potvrzuje, že v tomto směru máme co dohánět. Obvyklou timeline a firemní hodnoty, což je pro nás takové wallmarketingové minimum, můžeme najít pouze u jedné čtvrtiny z přihlášených prací. Stále vidím obrovský prostor pro objevování nových zdí.“

creative director Arkadia

Ve volném čase působí aktivně na scéně street artu, mural artu a vjingu. Kreativní guru projektu Wallmarketing.cz.

„To, co mnoho korporací vidí jako prostor pro nástěnku s hodnocením zaměstnanců, to my vnímáme jako obrovskou příležitost pro další komunikaci. Pokud zdánlivě doplňujícímu elementu, jako je prázdná stěna v interiéru, dáme určitý smysl, přesah, kreativní nápad, pak se tento prostor i díky Wallmarketingu stává originálním místem, které skýtá mnoho možností komunikace. Doufám, že realizací, kde je kreativní řešení součástí stěn, bude neustále přibývat.“

9


KONICA MINOLTA Jedna firma, mnoho způsobů komunikace se zaměstnanci.

Infografika výzkumného centrA

Osvětová kampaň pro zaměstnance

První výzkumné a vývojové centrum v Evropě Konica Minolta nese designový branding spojený s infografikou zaměřenou na hodnoty společnosti. Polep primárně hovoří k zaměstnancům. Součástí je časová osa mapující historii firmy a zachycující světové metropole, ve kterých sídlí ostatní výzkumná a vývojová centra společnosti.

Kampaň na zdi, zrcadle, podlaze či kávovaru. Tak firma promlouvá ke svým zaměstnancům v 11 pobočkách za pomoci 292 vtipně laděných samolepek o celkové ploše 105 m2. Nevyužité zdi a podlahy slouží také k netradiční interní osvětě o prodeji nových služeb.

„Konica Minolta se zapsala do povědomí veřejnosti jako výrobce špičkových fotoaparátů, kopírek a tiskáren. Rozsah výrobků je ale daleko širší, první fotoaparát se zabudovaným bleskem, první kopírka se zoomem, první fázový mamograf. A právě takové milníky infografika ukazuje.“ *

10

„Představte si, že potřebujete seznámit všechny zaměstnance s novými revolučními produkty či službami. Napíšete e-mail? Pošlete newsletter? Uspořádáte KickOff s prezentacemi? My jsme udělali interní kampaň v prostorách firmy – v kuchyňce u kávovaru, na schodišťových stupních, ve skleněných výplních dveří i na toaletě. Prostě všude tam, kudy zaměstnanci prochází nebo kde se zdržují.“ *


Jediné firmě umí Wallmarketing nabídnout celou řadu možností. Můžete se inspirovat například společností Konica Minolta, která dokázala využít naplno potenciál firemních stěn a dlouhodobě vytváří pracovní prostředí svým lidem na míru.

FIREMNÍ HODNOTY NA OČÍCH KONICA MINOLTA má celosvětově stanoveny své firemní hodnoty v jasně definovaných bodech nazvaných SIX VALUES. Všem šesti hodnotám jsme dali originální grafickou podobu a pro každou z nich jsme vybrali konkrétní místo na zdech kanceláří, zasedaček nebo společných prostor.

Více o projektech KONICA MINOLTA najdete na www.wallmarketing.cz/reference

„Tyto hodnoty jsou patrné ve všech našich činnostech, provázejí každodenní rozhodování a chování členů týmu a odrážejí se ve vynikajících úspěších společnosti po celém světě. Jsou to Otevřenost a čestnost, Orientace na zákazníka, Inovace, Vášeň, Spolupráce, Odpovědnost.“ *

Fórky pro ajťáky

Maskoti v hlavní roli

Pokud zabloudíte do prostor vývojového oddělení, hned víte, kde jste se ocitli. Je to opravdu specifické místo. Vtipnou navigaci na stěnách tvoří příkazové řádky proložené obrázky inspirovanými IT prostředím. Nechybí ani postavičky z počítačových her, jako je legendární Pac-Man v jídelně či aktéři Space Invaders v relaxační místnosti.

Má vaše firma vlastního maskota? Dejte ho na stěnu! Tam může vyniknout, podebatovat se zaměstnanci, pobavit zákazníky a sdělit, co je pro vás důležité. Postavičky, které Konica Minolta používá, našly místo v showroomech a tiskových centrech přímo v prostorách klientů, jako je PricewaterhouseCoopers, Deloitte nebo T-Mobile. Jinak nevýrazné prostory zásadně ožily.

„Ajťáci jsou speciální živočišný druh. Při vytváření polepů pro prostory, kde sídlí vývojáři, jsme se o tom opět přesvědčili – jejich nejoblíbenější wallmarketingová hláška zní: „There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don’t.“ Chápete? Pak k nám přijďte programovat…“ *

„Cílem nebylo jen oživení šedivých prostor, ale především usnadnění komunikace klientů se zákazníky. Animované postavičky představují jednotlivé služby, které v copycentrech nabízíme. Čekáte na zakázku? Tak se podívejte, co pro vás zařídíme příště.“ *

* Co o jednotlivých projektech řekli manageři. 11


Wallmarketing naučí komunikovat vaše stěny Vizuály aplikované na bílé i barevné stěny či prosklené příčky vytvoří s interiérovým vybavením jeden komunikační celek. Wallmarketing se hodí do kanceláří, prodejen a showroomů, obchodních center, restaurací a kaváren, čekáren i recepcí. Velmi vhodný je i do interiérů, které nejsou čistě komerční, tedy do muzeí, výstavních prostor nebo infocenter. Je nástrojem komunikace směrem k zaměstnancům, zákazníkům i návštěvníkům. S přípravou Wallmarketingu je ideální začít již při plánování nových interiérů nebo úprav stávajících prostor. Ve spolupráci s architekty vytipujeme vhodné stěny, uděláme úvodní studii, zpracujeme cenovou rozvahu. Objevte potenciál firemních stěn. Pokud plánujete nejen funkční, ale také esteticky a komunikačně vyzrálý interiér, zařaďte do svých plánů Wallmarketing. Navrhneme a zrealizujeme originální koncept grafik a textů, které váš interiér posunou o několik levelů výš. Více informací najdete na www.wallmarketing.cz

Luděk Rychtar

CEO Arkadia, project leader Wallmarketing.cz

Petr Herynek Kateřina Pojerová

marketing manager Eastern Europe, Schüco

office manager, NOTINO

„Děkujeme za spolupráci Wallmarketingu. Navrhli pro nás dohromady 300 m2 grafik (celkem 17 ploch na stěnách), které dokreslují nové Notino kanceláře v Brně. Konkrétně jde o nadčasové grafiky v našich zasedačkách a open spacech. Kanceláře jsou útulnější, grafiky tak podtrhují moderní a čistý styl kanceláří, navíc se v nich i decentně promítá svět vůní, kosmetiky a krásy, což perfektně ladí s naším byznysem.“

„Naše kanceláře potřebovaly změnu a oživení. Nabídka Wallmarketingu přišla právě v době, kdy jsme o tom diskutovali. Kreativní tým pochopil správně naše potřeby a vypořádal se s korporátním manuálem. Vyjma designu jsme potřebovali řešit i funkčnost, a to nahradit věčně zatažené žaluzie v zasedačkách něčím „atraktivnějším“. To vše se vydařilo, já i moji kolegové nedočkavě přihlíželi při realizaci. Naše interiéry se doslova změnily před očima. Zaměstnanci i naši hosté se u nás budou bezpochyby cítit příjemněji.“

Zbyšek Sikora

Ing. Milan Gregor

„V průběhu navrhování nových kancelářských prostor pro mezinárodní společnost NOTINO jsme se jako architekti setkali s velkou wallmarketingovou výzvou. Obrátili jsme se tak v tomto směru na profesionály v oboru, vrcholem spolupráce je pak graffiti meeting room pro IT oddělení NOTINO.“

„Cílem projektu Wallmarketingu v Kooperativě bylo usnadnit řidičům orientaci v neznámých prostorech, co nejvíce zpříjemnit a oživit prostředí a především docílit maximální možné bezpečnosti a ochrany aut, která se v likvidačním centru pohybují. To vše se povedlo a navíc s humorem Kooperativě vlastním.“

výkonný architekt, KYZLINK ARCHITECTS

Arkadia, s.r.o. Estetico AREA – Holasice 75 664 61 Brno-Holasice

Tel.: +420 724 668 212 wallmarketing@arkadia.cz

ředitel Centra likvidace pojistných událostí – motorová vozidla, Kooperativa

wallmarketing.cz

Wallmarketing HR prospekt  
Wallmarketing HR prospekt  
Advertisement