Wallmarketing journal

Page 1

by AR KADIA

WALL MAr KETING jouR nal 02

04

10

12

5 věcí, které umí Wallmarketing

TOP Wallmarketing v Zasedačce roku

Wallmarketing v Konica Minolta

Výsledky soutěže Zasedačka roku 2016


5 věcí, které umí Wallmarketing

Vybavíte si, jaké to je, když přijdete do kanceláře klienta či dodavatele? Jak na vás zdejší prostředí působí? Jaký dojem ve vás vyvolá? Nejsme jediní, koho zarážela chladná nálada a konzervativní duch českých pracovišť a obchodů. Wallmarketing a walldesign pomalu, ale jistě přichází na zdi českých firem. Nejsou to jen hezké samolepky a tapety. Je to možnost netradičně komunikovat se zákazníky a zaměstnanci. Přitom stačí využít to, co už máte – zdi jsou všude kolem vás. Jen objevit jejich potenciál. Co všechno Wallmarketing zvládne? wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia 02

02

01

Podpořit image Je to tak trochu paradox, když firmy utrácejí hříšné peníze za reklamní plochy, aby o sobě daly vědět, zatímco jejich vlastní zdi zejí prázdnotou. Stěny přitom mohou být novou, netradiční a účinnou cestou, jak hovořit se zákazníkem, jak motivovat zaměstnance a jak zlepšit pracovní prostředí. Stěny mohou být také první vlaštovkou pro budování týmového ducha. Obklopí vás prostor, který připomíná hodnoty firmy, vaše možnosti a cíle, který vás baví, informuje, mluví vaší řečí a sděluje to, co je pro vás důležité. Prostor, který vypráví váš příběh.

Rychle měnit

Každá kancelář či budova, kde sídlí firma, projde jednou za čas proměnou. Minimálně proběhne generální úklid a vymaluje se. Proč ale nezkusit změnu, která bude vidět hned od dveří? Ideální jsou k tomu právě stěny, které zabírají prakticky největší prostor. Bílou barvu nechte doma, dnes jsou na zdech populární motivy a sdělení, které mohou vyzdobit i vaše prostory. Wallmarketing osvěží a promění interiér, ať už decentně, nebo odvážně.

ABRA SOFTWARE Praha realizace 11/2016

Konica Minolta Praha realizace 2012

03 Zlepšit prostředí

Uznejte sami. Pracuje se vám lépe ve sterilní kanceláři, která působí tísnivě, anebo v prostoru obklopeném atraktivními nápisy a obrázky? Když přijdete do kuchyňky dát si svačinu, potěší vás nápis, který přeje dobrou chuť. Dlouhé hodiny v zasedačce rozveselí inteligentní a vtipné hlášky. Vaši klienti už nebudou muset bloudit po budově, na to správné místo je zavede navigační systém, který mluví lidskou řečí. Wallmarketing vašim stěnám vdechne přesně to, co si přejete.


04 Předat sdělení

Všichni dbáme na správnou verbální i neverbální komunikaci, na to, co říkáme a jak to říkáme. Firemní interiér, ve kterém to říkáme, může naše záměry výrazně podpořit. A když nejste osobně přítomni, Wallmarketing předá sdělení za vás – umí mluvit tak, jak potřebujete. Nemusíte přitom pořizovat honosné dekorace nebo zcela redesignovat interiér. Jednoduše využijete to, co už máte. Bílé zdi proměníte v účinný komunikační nástroj, který působí jemně a nenásilně.

A co potřebujete řešit vy? Nabízíme nezávislou konzultaci: wallmarketing@arkadia.cz

05

Upoutat pozornost Chcete motivovat zaměstnance? Představit zákazníkům své hodnoty? Nebo připomenout obdivuhodnou historii firmy? Ať už je to cokoliv, Wallmarketing je tím pravým ořechovým. O motivech na stěně budou lidé diskutovat. O obsahu na zdi přemýšlet. Povedenou grafiku budou obdivovat. Zkrátka se jim dostane pod kůži!

ABRA SOFTWARE Praha realizace 11/2016

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

BIC Brno realizace 08/2014

Luděk Rychtar projekt leader Wallmarketing.cz

Za svoji kariéru jsem proseděl v zasedačkách, kancelářích či v kuchyňkách firem tisíce hodin. Téměř všechny vypadaly a stále vypadají stejně. Prázdné stěny, flipchart nebo nástěnka, tabule, nalepené lístečky, obrazy a obrázky. Objevili jsme nekonečný potenciál v kilometrech čtverečních čistých firemních zdí. A právě proto vznikl nový produkt – Wallmarketing.

03


TOP WALL MARKETING v Zasedačce roku

Jako partner soutěže Zasedačka roku sdílíme filozofii vstřícných a promyšleně navržených pracovních prostor, kde se lidé cítí dobře a které vypovídají o tom, čím se firma zabývá a jaké má hodnoty. Proto jsme se rozhodli vyhlásit vlastní kategorii soutěže o nejlepší Wallmarketingové provedení pracovních prostor.

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia 04

Z finalistů soutěže Zasedačka roku, která oceňuje firemní prostory, jsme vybrali nejzajímavější projekty využívající aktivně Wallmarketing nebo walldesign. Z nich byl na základě hlasování odborné poroty vybrán vítěz kategorie Top Wallmarketing.

Těší nás, v jaké míře finalisté využívají walldesign nebo Wallmarketing a rádi bychom inspirovali i další firmy. Vybrali jsme proto z pohledu Wallmarketingu 33 nejlepších projektů, které hodnotila odborná porota ve složení Luděk Rychtar, Jiří Jelínek, Olga Hyklová, Jan Musil a Stanislav Bílek.

Luděk Rychtar

Jan Musil

od roku 1994 podniká v marketingu a komunikaci ve společnosti Arkadia

představitel nastupující generace v rodinné firmě LIKO-S

v roce 2015 odstartoval projekt Wallmarketing.cz

vede divizi, která je největším dodavatelem kancelářských příček v ČR a patří mezi TOP 3 v Evropě

project leader Wallmarketing.cz

zaměřuje se na symbiózu image firmy a komunikace na zdech

ředitel divize Interiors LIKO-S

porotce v kategorii Zdravá kancelář – Zasedačka roku

zajímá se o architekturu – 10 let spoluvlastnil architektonickou kancelář

spoluautor první české knihy o architektuře a designu kanceláří – archSPACE\OFFICE Vítěz kategorie Originalita Follow Bubble IT služby | Praha

Vítěz kategorie Kreativita InVision LABS Prague IT služby | Praha 1


Olga Hyklová

ředitelka ADVANTAGE CONSULTING majitelka a zakladatelka největší ryze české personální agentury

Všechny projekty hodnotila porota podle pěti kritérií:

držitelka ocenění Podnikatelka roku 2015

kreativita návrhu originalita zpracování kvalita sdělení harmonizace prostoru vztah ke značce

dlouhodobě se angažuje v oblasti společenské odpovědnosti odborník na lidské zdroje, pracovní vztahy a firemní kulturu

Jiří Jelínek

Stanislav Bílek

25 let pracuje v obchodu a marketingu

přes 10 let zkušeností s aplikacemi identit do interiérů

Zajímá vás soutěž TOP WM v Zasedačce? Sledujte náš facebook:

neustále hledá nové směry a možnosti v rámci interiérové komunikace

facebook.com/wallmarketing.cz

business development director Konica Minolta specializuje se na oblast IT v oblasti SW i HW výrazně se orientuje na on-line marketing aktivně využívá Wallmarketing v prostorách Konica Minolta

Vítěz kategorie Vztah ke značce AVON Cosmetics Maloobchod | Praha 8

creative director Arkadia

ve volném čase aktivně působí na scéně street artu, mural artu a VJingu kreativní guru projektu Wallmarketing.cz

Vítěz kategorie Kvalita provedení Servisbal Obaly Velkoobchod | Dobruška

Vítěz kategorie Harmonizace prostoru CompAp Výroba | Praha 7

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

Celkový vítěz InVision LABS Prague IT služby | Praha 1

05


Kdo jste? Jaké hodnoty vyznáváte? Kam směřujete? Prostřednictvím Wallmarketingu můžete jednoduše a efektivně sdílet se zákazníky, obchodními partnery a zaměstnanci filozofii své firmy, cíle i vize.

Wallmarketing jako součást moderního komunikačního mixu

Jako inovativní komunikační nástroj jsme začali v agentuře Arkadia rozvíjet Wallmarketing před několika lety. Společnosti zjistily, jak důležité je začít komunikovat dovnitř firmy. Pro naše klienty jsme intenzivně pracovali na několika interních komunikačních kampaních, do kterých se nám podařilo úspěšně zakomponovat Wallmarketing. Díky velkému úspěchu jsme ho dále rozvíjeli a vytvořili jsme účinný marketingový nástroj, který začíná využívat stále více firem. Wallmarketing propojuje pracovní prostředí s firemní identitou. Není to jen pěkná grafika na zdi. Je to promyšlená komunikace, která na první pohled vypovídá o tom, jací jste.

Wallmarketing jako permanentní kampaň

reklama media eventy

Ve chvíli, kdy začnete s Wallmarketingem pracovat, se postupně vytváří další možnosti jeho využití. Dá se aplikovat na všech firemních pobočkách, dá se přenést do dceřiných i mateřských společností v tuzemsku i zahraničí. Je možné jej využít v akčních kampaních, ale především je vhodné s ním pracovat dlouhodobě (rebranding, vize, hodnoty). Stává se tak součástí permanentního komunikačního procesu firmy.

Wallmarketing jako nedílná součást rebrandingu

česká reklamní a eventová agentura

Při realizaci rebrandingu pro několik našich klientů jsme si společně s nimi uvědomili, jak důležité je komunikovat veškeré změny nejdříve směrem k zaměstnancům a jak nepostradatelnou roli může v této komunikaci hrát Wallmarketing. Pokud dříve řešily firmy rebranding, byl většinou spojený jen se změnou loga. Dnes se nedělá pouze vizuální redesign, ale změna většinou souvisí s větším posunem – novou pozicí na trhu, vizí, novou značkou. Součásti této změny by měla být i interní komunikační kampaň, jejímž úkolem je seznámit zaměstnance s novými hodnotami, filozofií či značkou. Jakákoliv změna související se značkou vytváří prostor pro Wallmarketing – nejen v rámci interní kampaně, měl by být nedílnou součástí off-line komunikačních aktivit.

moderní sdružení reklamních profesionálů snažíme se zaujmout originálními prvky tradičním věcem dáváme netradiční kontext

Wallmarketing & Arkadia

přinášíme zajímavé nápady a nové úhly pohledu

Celkový přehled o tom, co vše umíme:

www.arkadia.cz

Kde jinde mohl vzniknout nový marketingový nástroj než v dobré reklamní agentuře? Disponujeme kreativními mozky, ideamakery, produkčním zázemím a zákazníky, kteří Wallmarketing potřebují. Díky tomu jsme schopni vytvářet koncepční a komplexní řešení – od vytvoření idey a jejího kreativního ztvárnění až po řemeslné zpracování a instalaci na zeď. Navíc umíme přistupovat ke komunikaci nekonvenčně a sdělovat firemní hodnoty s vtipem a nadhledem, což je naší velkou devizou nejen u Wallmarketingu.

Robin Zahradník

Sales & Executive Director Arkadia

Pokud chcete dobře komunikovat, využijte zdi! Dáváte tím najevo, že sdělení myslíte opravdu vážně – stává se z něj permanentní závazek, nesmazatelný, všudypřítomný. A lidé na něj bezprostředně reagují.


Wallmarketing v praxi

Wallmarketing je způsob, jak prostřednictvím zdi odvyprávět přesně ten příběh, který chcete. Zatímco stěny kanceláří budou motivovat zaměstnance, na recepci se zákazníci seznámí s vaší prací a úspěchy. Prostory vaší společnosti budou rázem tak zajímavé, jako firma sama.

01

01 původní stav

02

Navrhneme texty i grafiku. Návrhy s vámi probereme, aby odpovídaly vašim představám.

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

Přijedeme se k vám podívat a změříme prostor, se kterým budeme pracovat.

07

02 vizualizace

03

Vybrané prostory vymalujeme a polepíme přesně podle vámi odsouhlaseného návrhu.

04 PetCenter CZ realizace 05/2016

03 instalace

04

Ujistíme se, že je všechno, jak má být. Až od vás odjedeme, musí být všechno bez chybičky.

Prohlédněte si kompletní referenční realizaci: www.wallmarketing.cz


LIKO-S International Největší výrobce a dodavatel systémových příček v ČR

Budujeme Happy and green company LIKO-S je rodinná firma ze Slavkova u Brna, působící na trhu již od roku 1992. Firma je rodinou vlastněná i řízená a na chodu se podílejí dvě generace. Vyrábíme a montujeme přestavitelné a posuvné příčky, vestavky do hal, administrativní a výrobní objekty pro podnikání.

Pracovní prostředí nové úrovně Víte, jak vytvořit novou dispozici interiéru a povýšit design i funkci na novou úroveň? Svěřte se do našich rukou. Na naše systémy interiérových příček můžete narazit všude, kde je zájem o vysokou kvalitu a perfektní servis evropské špičky – od Švýcarska až po Indii. Vše sami úspěšně vyvíjíme, vyrábíme i montujeme již 25 let a díky tomuto přístupu máme absolutní kontrolu nad výslednou kvalitou našich produktů. Široká škála těchto výrobků každodenně nachází své uplatnění v kancelářích a především v administrativních budovách.

Nevíte si rady nebo jenom chcete víc informací? Obraťte se na nás a společně najdeme optimální řešení. wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

Oáza uprostřed stavební pouště

08

Již přes 25 let se zabýváme výstavbou výrobních a kancelářských budov a vždy jsme se snažili hledat pokrokové nápady a na trh uvádět nové trendy. Naše budova LIKO-Noe je výjimečná především způsobem, kterým pracuje pouze s přírodními zdroji a efektivně snoubí přírodu a své obyvatele. Nabízí unikátní systém přírodní tepelné stabilizace, který s minimálním vlivem na okolí a životní prostředí vytváří ideální tepelnou pohodu uvnitř objektu, a to v kteroukoli roční dobu. Také se ale jedná o světově první administrativní budovu pokrytou zelenou fasádou a horizontálními a vertikálními kořenovými čističkami. Veškerá takto vyčištěná odpadní voda je zadržována v retenčním jezírku u objektu a zpětně využívána. Samotné jezírko pak dále snižuje prašnost a ochlazuje okolní prostředí a přispívá tak k celkovému pozitivnímu ekologickému dopadu LIKO-Noe.

Budoucnost je ZDE! Co se může zdá jako sen, je nyní realitou. S přelomovou novinkou SMART-i-WALL od naší společnosti můžete nyní pouhým dotykem změnit běžnou skleněnou stěnu na obrovský tablet o velikosti 75 palců s Full HD obrazem. Celý systém vzájemně snoubí moderní technologie s technologií kontrolovatelné průhlednosti skleněných příček LIKO GLASS. Pouhým dotekem tak můžete z průhledného skla udělat sklo mléčné a upravit si tak svůj pracovní prostor dle potřeby. Díky speciální technologii, která reprodukuje zvuk povrchem samotné příčky, již také nebudete potřebovat ani externí reproduktory. A pokud toto unikátní technologické řešení jednoduchým způsobem propojíte se svým mobilním telefonem, budou vaše prezentace nejenom jednodušší, ale stanou se i potěšením. SMART-i-WALL je tedy dokonalým řešením neustále se zvyšujících nároků moderní doby na efektivitu a časovou náročnost práce ve vaší kanceláři. To vše v moderním a futuristickém zpracování. S námi šetříte čas a energii.

Vyzkoušejte aplikaci DESIGNER a vytvořte si vlastní WALLDESIGN: www.likoglass.cz


Akustika, která je sexy

Ročně vyrobíme a nainstalujeme desítky kilometrů příček. Vždy se snažíme nabídnout a poradit to nejlepší řešení, nabízíme kupříkladu antihlukové výplně, flexibilní stěny a skleněné příčky se speciálními výplněmi, polepy na sklo. Naše nová kreativní a obchodní spolupráce s Wallmarketingem otevírá našim zákazníkům úplně nové možnosti. Společně budeme nabízet také interaktivní stěny SMART-i-WALL.

Sklo, které má hloubku a inspiruje Na klasické sklo zapomeňte, je čas na změnu s LIKO-Glass! Za pomoci moderních technologií posouváme hranice designu i funkčnosti. Laminované sklo LIKO-Glass přináší eleganci, bezpečnost a především ničím neomezené možnosti designu. Při tvorbě interiéru nejste limitováni absolutně ničím. Proměňte svůj interiér v písečnou pláž, galerii umění nebo rozkvetlou louku – do skleněné stěny lze vložit cokoliv do tloušťky 2 mm. Ať už tkaniny, struktury, hedvábí, papírové textury, LCD fólie s elektronicky ovládanou propustností světla s tekutými krystaly, barevné fólie (až 400 odstínů) nebo vlastní grafiku či přírodní objekty, jemné vzory kapradí, čajové lístky, dýhy, okvětní plátky. Díky zalaminování těchto materiálů dovnitř skla je vše elegantní, čisté, hygienické a nestárnoucí. S LIKO-Glass se fantazii meze nekladou.

Jan Musil

ředitel divize Interiors LIKO-S

Vždy jsme se snažili hledat pokrokové nápady a na trh uvádět nové trendy, vytváříme nový směr administrativní výstavby. Jako první jsme vyhráli ocenění za nejzdravější kancelář v ČR s vývojovým centrem LIKO-NOE.

Fenomén kanceláří v knize Napadlo vás někdy, jak krásná a harmonická může kancelář být? Kancelář, nebo domov? Pro některé je dnes „office“ obojím. Kniha ArchSPACE\OFFICE, kterou naše společnost připravila společně s architektonickým blogem ArchSPACE, je první česká publikace s tématem tvorby kancelářských prostor. Česko-anglická tiskovina věnuje celých 180 stran textů a fotografií tvorbě kanceláří a jejich historii. Ať už jste zaměstnavateli, nebo zaměstnanci, na kancelářské prostory nahlédnete z opačné strany, než je znáte. Tedy z pozice jejich tvůrců. Dozvíte se, co je a není důležité, na co si dát při tvorbě kanceláří pozor a seznámíte se také s nejnovějšími trendy. Vše za doprovodu zábavné grafiky. Architekti nebo profesionálové z branže získají inspiraci, zjistí, jak pracují jejich kolegové a o čem při tvorbě kancelářských interiérů přemýšlejí.

Flexibilní pracovní prostor V dnešní době není snadné držet krok. Vzrůstající nároky a změny vyžadují rychlá a především funkční řešení, kterých není lehké vždy docílit. Jak vlastně zůstat připraveni? Se širokou škálou našich mobilních příček budete moci vždy vhodným způsobem adaptovat své pracovní prostředí, ať už jde o zvětšení, nebo zmenšení místností či snad přidání a odebrání stěn. Nabízíme několik modelů, jako je např. námi patentovaný VACUWALL, který vám umožní přenést a přestavět jednotlivé příčky a tím tedy i místnosti během několika hodin a to vše jednoduše a bez odborné pomoci. Dalším z našich efektivních řešení jsou také příčky LIKO-Space s unikátním systémem kolejnic – jednoduše příčky přesuňte tam, kam potřebujete. S námi budete vždy připraveni.

Kniha sama o sobě je uměleckým dílem, které se stane klenotem vaší knihovny. Inspirujte se.

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

Víte, jak zvýšit produktivitu zaměstnanců a přispět k jejich zdraví? V hlučném prostředí se lidé hůře soustředí, jsou unavení a také podráždění. Proto v interiérech a prostorách s tvrdými odrazovými materiály, jako je sklo a pohledový beton, instalujeme akustické pohlcující prvky. Nebo chcete mít v interiéru kanceláře alespoň tvarově zajímavý prvek? A ještě k tomu ekologický? Je to jednoduché. Neprůzvučnost v interiéru vyřešíte systémovými příčkami a prostorovou akustiku, ozvěny a dozvuky vyřešíte akustickými prvky, jako je Silent PET. Pryč s nudnými akustickými panely! Silent PET si jednoduše potisknete svým oblíbeným motivem anebo si vytvoříte barevnou mozaiku z různých tvarů. Akustické panely mohou být i stylové! Přidanou hodnotou je i ekologický dopad. Panely se vyrábí způsobem šetrným k životnímu prostředí za použití recyklovaných PET lahví. Jsou odolné proti vlhkosti a nemají tendenci k tvorbě plísní ani napadení parazity. S námi budou vaše kanceláře zdravé a ekologické.

09


Jedna firma, různé cílové skupiny, mnoho způsobů komunikace

Infografika ve výzkumném a vývojovém centru wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

První výzkumné a vývojové centrum v Evropě, které Konica Minolta nedávno otevřela v Brně, nese designový branding spojený s infografikou zaměřenou na hodnoty společnosti. Polep primárně hovoří k zaměstnancům. Součástí je časová osa mapující historii firmy a zachycující světové metropole, ve kterých sídlí ostatní výzkumná a vývojová centra společnosti. Nekonečné možnosti symbolizuje také efektní design, který pracuje s novým logem centra a motivy vesmíru. Jiří Jelínek: Konica Minolta se zapsala do povědomí veřejnosti jako výrobce špičkových fotoaparátů, kopírek a tiskáren. Rozsah výrobků je ale daleko širší – od optiky do většiny čtecích zařízení, jako je CD/DVD, přes OLED osvětlení či přenosné rentgeny až po vybavení planetárií. Proto jsme se prostřednictvím Wallmarketingu snažili vyjádřit, že naší hlavní hnací silou je výzkum a jeho následná implementace do praxe. Věděli jste například, že Konica Minolta vyvinula první fotoaparát se zabudovaným bleskem, první kopírku se zoomem, první fázový mamograf? Že máme vlastní planetárium a naše výrobky létají do vesmíru? A právě takové milníky infografika ukazuje.

Jediné firmě umí Wallmarketing nabídnout celou řadu možností. Můžete se inspirovat například společností Konica Minolta, která dokázala využít naplno potenciál firemních stěn.

Osvětová kampaň pro zaměstnance Kampaň na zdi, zrcadle, podlaze či kávovaru. Tak firma promlouvá ke svým zaměstnancům v 11 pobočkách za pomoci 292 vtipně laděných samolepek o celkové ploše 105 m2. Nevyužité zdi a podlahy slouží také k netradiční interní osvětě o prodeji nových služeb. Jiří Jelínek: Představte si, že potřebujete seznámit všechny zaměstnance s novými revolučními produkty či službami. Napíšete e-mail? Pošlete newsletter? Uspořádáte KickOff s prezentacemi? My jsme udělali interní kampaň v prostorách firmy – v kuchyňce u kávovaru, na schodišťových stupních, ve skleněných výplních dveří i na toaletě. Prostě všude tam, kudy zaměstnanci prochází nebo kde se zdržují. A pro větší motivaci jsme vypsali kvíz s atraktivními cenami, kdy odpovědi na kvízové otázky bylo možné najít po celé firmě právě na zmiňovaných samolepkách.

10

INFOGRAFIKA VE VÝZKUMNÉM CENTRU realizace 2015

OSVĚTOVÁ KAMPAŇ PRO ZAMĚSTNANCE realizace 2014


Fórky pro ajťáky realizace 2016

Fórky pro ajťáky Pokud zabloudíte do prostor vývojového oddělení, hned víte, kde jste se ocitli. Je to opravdu specifické místo. Vtipnou navigaci na stěnách tvoří příkazové řádky proložené obrázky inspirovanými IT prostředím. Nechybí ani postavičky z počítačových her, jako je legendární Pac-Man v jídelně či aktéři Space Invaders v relaxační místnosti. Jiří Jelínek: Ajťáci jsou speciální živočišný druh. Při vytváření polepů pro prostory, kde sídlí vývojáři, jsme se o tom opět přesvědčili – jejich nejoblíbenější Wallmarketingová hláška zní: „There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don‘t.“ Chápete? Pak k nám přijďte programovat…

Má vaše firma vlastního maskota? Dejte ho na stěnu! Tam může vyniknout, podebatovat se zaměstnanci, pobavit zákazníky a sdělit, co je pro vás důležité. Postavičky, které Konica Minolta používá, našly místo v showroomech a tiskových centrech přímo v prostorách klientů, jako je PricewaterhouseCoopers, Deloitte nebo T-Mobile. Stěnové malby jsme zkombinovali s obrazci vyřezávanými z potištěného plastu. Jinak nevýrazné prostory zásadně ožily. Jiří Jelínek: Cílem nebylo jen oživení šedivých prostor, ale především prezentace nabídky zákazníkům. Animované postavičky totiž představují jednotlivé služby, které v copycentrech nabízíme – tisk a kopírování na různé formáty, knižní vazbu, kalendáře, fotoknihy, potisk hrnků nebo zpracování pošty a rozesílek. Čekáte na zakázku? Tak se podívejte, co pro vás zařídíme příště.

wallmarketing.cz | developed with enthusiasm by Arkadia

Maskoti v hlavní roli

11

Jiří Jelínek

Business development director Konica Minolta

MASKOTI V HLAVNÍ ROLI realizace 2012

Když jsme před lety v Konica Minolta polepili první stěny, netušili jsme tenkrát, že se tomu říká Wallmarketing. Projekt jsme vyhodnotili jako velmi úspěšný a od té doby Wallmarketing opakovaně používáme v různých typech firemních prostor. Jako správně promyšlený a zacílený marketingový nástroj funguje skvěle.

Jak využily Wallmarketing další firmy? Podívejte se na: www.wallmarketing.cz


Vítězové jednotlivých kategorií

Výsledky soutěže CBRE Zasedačka roku 2016

Soutěž CBRE Zasedačka roku o nejlepší kanceláře v České republice zná vítěze všech kategorií, které oznámila na slavnostním vyhlášení v kancelářské budově Corso Court v Praze. Do soutěže CBRE Zasedačka roku 2016 se přihlásilo 78 firem z různých odvětví a letos i s daleko silnějším zastoupením měst z celé České republiky. Přestože je počet přihlášených účastníků v porovnání s ostatními lety vyrovnaný, převažuje oproti minulým ročníkům počet designově kvalitnějších kanceláří, což potvrzuje trend zvyšujícího se standardu českých kanceláří. Proto i porota do finále vybrala rekordní počet společností, a to 37 firem. Odborná porota rozhodovala na základě hodnoticích kritérií z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti, atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance a osobně několik firem navštívila a rozhodla o následujících vítězích.

Zasedačka roku

Kancelář jako DNA firmy

Nejatraktivnější pracovní prostředí

BlueLink

Accolade

Avast

Zdravá kancelář

Kanceláře pro budoucí výzvy

Chytrá kancelář

Kentico software

ComAp

STRV

Petra Lávičková

Head of Corporate Marketing & PR společnosti CBRE, která je organizátorem soutěže

Letošní vítězové soutěže CBRE Zasedačka roku dokazují, jak rychle se děje změna v oblasti kancelářského prostředí. Zatímco v minulých letech byl počet kanceláří, které se řídí novými kancelářskými trendy minimální, o pár let později již sledujeme unikátní uspořádání a prvky v nově vznikajících kancelářích. Rozhodování neměla letos porota vůbec jednoduché. Jsem celkově ráda, že se projektu daří a je inspirací pro spoustu firem.

Speciální cena poroty

Hlasování veřejnosti

Expedia

SAP

Všechny vítězné firmy se silně orientují na pohodlí svých zaměstnanců a posílení komunikace uvnitř společnosti. To potvrdily i výsledky průzkumu, které soutěž CBRE Zasedačka roku provedla mezi účastníky soutěže. Tyto závěry podtrhují i fakt, že kvalita pracovního prostředí hraje významnou roli při náboru nových pracovníků, převážně při hledání nových uchazečů a talentů, o které je v současné době na pracovním trhu velký zájem.

Pokud chcete příští rok také přihlásit svou firmu a stát se součástí nejprestižnější soutěže o kancelářských prostorech, máte příležitost již od května 2017. Jsme velmi zvědaví, co nový ročník soutěže opět přinese… sledujte na www.zasedackaroku.cz

únor 2017 © WALLMARKETING JOURNAL vydává reklamní a eventová agentura Arkadia, s.r.o. | www.arkadia.cz | e-mail: wallmarketing@arkadia.cz | Šéfredaktor: Martina Rychtarová Art director: Stanislav Bílek | Grafická úprava: Petr Weidenhöfer | Tisk: Arkadia, s.r.o. | Veškerý obsah je považován za duševní vlastnictví společnosti Arkadia, s.r.o., a podléhá autorským právům. Obsah journalu ani jeho části nemohou být dále šířeny, zpracovávány, upravovány či jinak použity bez souhlasu společnosti Arkadia, s.r.o.


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.