Page 1

VYDÁNÍ

01 TNT CSR newsletter

ŘÍJEN 2013

Chráníme životní prostředí před negativními vlivy našeho podnikání. Pomáháme   zlepšovat podmínky pro život i práci. Sdílíme   vizi udržitelného podnikání. Podporujeme  

projekty, které mají smysl.

Environmentální oblast

Sociální oblast

Ekonomická oblast

Odpovědné projekty

V TNT podporujeme udržitelné podnikání. Jsme společností, která se stará o  své zaměstnance, myslí na životní prostředí, transparentně hospodaří a pomáhá v rámci svých možností, kde je třeba. Být odpovědnou společností pro nás znamená aktivně participovat na řadě aktivit, které bychom vám rádi postupně představili. Můžete se nechat inspirovat anebo se zapojit. Pokud vás náš newsletter neosloví, zahoďte jej do elektronického koše, kde přírodě neuškodí.

Miloš Malaník, Country general manager


ŘÍJEN 2013 TNT CSR newsletter

Podporujeme projekty, které mají smysl

Ano, ano – plníme sny Od roku 2011 spolupracuje TNT Express s neziskovým sdružením Ano, ano. Společně jsme spustili unikátní projekt SEN, který pomáhá dětem plnit jejich sny. SEN je zaměřen na děti, které žijí v dětských domovech, mají zdravotní či sociální hendicap a na děti z pěstounských rodin. Má dětem pomoci rozvíjet jejich talent a podpořit je v jejich zájmech.   V roce 2012 jsme pomohli splnit 22 snů.  Více na www.ano.g6.cz.   

Tip TNT

01

Co je CSR a proč by vás mělo zajímat?

Před několika lety přijalo mnoho českých firem koncept společenské odpovědnosti, nazývané často anglickou zkratkou CSR (Corporate Social Responsibility), který doplňuje finanční dárcovství dalšími  formami podpory veřejně prospěšných aktivit. Pro zaměstnance, které chce firma získat a udržet je důležité,  jak se jejich zaměstnavatel staví k řešení společenských problémů  a zlepšování kvality života. Zapojování zaměstnanců do firemních projektů CSR podporuje jejich pracovní motivaci a loajalitu  vůči zaměstnavateli a ovlivňuje i postoje dalších klíčových  cílových skupin jako jsou zákazníci, obchodní  partneři i potenciální zaměstnanci.

Do práce na kole je pro nás AutoMatické

Podporujeme občanskou iniciativu AutoMat, která podporuje bezmotorovou dopravu a projekty na zvyšování kvality života ve městech.V roce 2013 jsme se proto stali generálním partnerem kampaně Do práce na kole, která prosazuje aktivní životní styl a vlídnější a dynamičtější město, ve kterém žijeme a pracujeme. Třetí ročník soutěže Do práce na kole proběhl v květnu 2013 a zapojilo se 11 měst a 4178 účastníků ze 761 firem. Celkově spolu účastníci ujeli přes 900 000 kilometrů,  což je, jako kdyby dvaadvacetkrát objeli Zemi.

„Kampaň Do práce na kole je pro nás ideální výzvou, kdy můžeme udělat něco pro zkvalitnění našeho života ve městě. Náš tým Oranžové šlapky se do kampaně zapojuje už několik let a ani letos si nenechal ujít příležitost ukázat, že naše firma šlape.“ Miloš Malaník, generální ředitel TNT EXPRESS ČR Za TNT Express šlapaly letos 3 týmy. Nejlepší z našich zaměstnanců, z týmu Oranžových šlapek, dokonce za jeden měsíc urazil na kole 793 kilometrů! Společnost TNT rozvezla všem týmům startovní balíčky s tričkem a sama se do kampaně zapojila, a to v Praze, Brně i Ostravě.

Tip TNT

Chcete se v oblasti CSR na cokoli zeptat? Kontaktujte naši CSR Managerku Petru Zděnkovou, která vám ráda poradí > petra.zdenkova@tnt.com TNT Express Worldwide, spol. s.r.o., Chrášťany 206, 252 19 Praha-západ

2


ŘÍJEN 2013 TNT CSR newsletter

CHRÁNÍME životní prostředí před negativními vlivy našeho podnikání. Jsme si vědomi toho, že provozní činnosti společnosti TNT Express mají nepříznivý dopad na životní prostředí. Proto se snažíme hledat cesty, jak co nejvíce šetřit přírodní zdroje.

Green office Od ledna 2013 jsme v TNT spustili nový interní projekt Green Office. Cílem projektu je ekologicky šetrný chod firmy, který příznivě ovlivní zodpovědné chování zaměstnanců a zákazníků k přírodě a samozřejmě ušetří náklady a zdroje. Přínosem projektu má být snížení zátěže na naše okolí a blízké, zvýšení konkurenceschopnosti firmy a samozřejmě ušetření nákladů, které jsou mnohdy zbytečně vysoké. A jak toho dosahujeme? Nechceme přikazovat zaměstnancům, co mají a nemají dělat, ale nabízet jim možnosti, které vedou k větší šetrnosti vůči životnímu prostředí. Osvojení takového chování působí kladně nejen na životní prostředí, ale je také dobrým příkladem pro okolí.

01

Podporujeme elektromobilitu

Společnost TNT Express fandí elektromobilitě a v roce 2012 otevřela ve svém sídle v Praze Chrášťanech dobíjecí stanici pro elektromobily společnosti ČEZ. Proto také usilovně pracujeme na tom, aby se náš vozový park v brzké době rozrostl o první vlastní elektromobil.

Tip TNT

Jak na zelenou  kancelář?

Radí nám chytrý kurýr! V prostorách naší společnosti se setkáte s EKO cedulkami, které nabádají zaměstnance, aby nebyli lhostejní k ochraně životního prostředí. Ekologicky vzdělaný kurýr nám pomáhá rozhodnout se všude tam,  kde vidíme možnost náklady snižovat a chovat se k přírodě šetrněji.

Zatočili jsme s elektroodpadem Na základě spolupráce se společností Rema Systém, která se stará o ekologické nakládání s elektroodpadem, jsme letos uspořádali „Velkou sběrovou akci“ zaměřenou na sběr starých nebo nepotřebných elektrospotřebičů. Celkem se nám podařilo vybrat 780 kg vysloužilých elektrozařízení. Při počtu 350 zaměstnanců to vychází na 2,23 kg vybraného elektroodpadu na osobu za pouhý jediný den.V roce 2011 odevzdal průměrný občan České republiky 5,4 kg. Vybraný elektroodpad se skládal především z malých domácích elektrospotřebičů, zařízení IT a telekomunikace a chladicích zařízení. Recyklací odevzdaných elektrozařízeních se ušetřilo 378,88 kg CO2, což odpovídá například najetým 2613 km malým benzinovým autem (do obsahu 1,3 l motoru).

Tip TNT

Chcete se v oblasti CSR na cokoli zeptat? Kontaktujte naši CSR Managerku Petru Zděnkovou, která vám ráda poradí > petra.zdenkova@tnt.com TNT Express Worldwide, spol. s.r.o., Chrášťany 206, 252 19 Praha-západ

3


ŘÍJEN 2013 TNT CSR newsletter

pomáháme zlepšovat podmínky pro život a práci. TNT Express je zodpovědným zaměstnavatelem se silným a zkušeným týmem, který se nebojí investovat svůj čas do podpory dobré věci  a pomoci ostatním.

Pomáhali jsme při letošních povodních Povodně 2013 měly pro mnoho lidí v České republice fatální důsledky a tato náhlá událost nezůstala lhostejná nikomu z nás. Společnost TNT Express poslala na konto jedné z postižených obcí – Obříství – finanční pomoc v hodnotě 100 000 Kč. Našim zaměstnancům se podařilo k této částce přidat neuvěřitelných 65 233 Kč. Věříme, že věnovanou částkou jsme pomohli alespoň trochu napravit obci Obříství způsobené ztráty.

Tip TNT

01

Buďte také zodpovědným zaměstnavatelem. Stačí málo.

TNT zaměstnancům zajišťuje bezpečné pracovní prostředí, které je nediskriminující a plně v souladu s dodržováním lidských práv. Dáváme příležitost všem žadatelům o pracovní pozici bez rozdílu a neděláme rozdíly mezi zaměstnanci, pokud jde o pohlaví, národnost, rasu, vyznání, zdravotní postižení či sexuální orientaci. Zajišťuje pro své zaměstnance školení a pomáháme jim v rozvoji. Důležitý je pro nás také proces vytváření   a integrace nových pracovníků, rozvoj a udržení současných a přivedení vysoce kvalifikovaných pracovníků do společnosti, řízení výkonnosti, plánování kariér a nástupnictví a odměňování.

TNT dětem – spolupořádali jsme Dětský den pro děti z dětských domovů   Ve spolupráci se sdružením Ano, ano, které dlouhodobě podporujeme, jsme uspořádali již druhý ročník dětského dne, tentokrát pod názvem Desetiboj jinak aneb děti dětem. 8. června jsme na kladenském Sletišti přivítali více než 70 dětí z dětských domovů. Akce se zúčastnilo mnoho našich zaměstnanců  se svými rodinami a díky prodeji výrobků dětí z dětského domova se podařilo vybrat 4 100 korun. Za tuto částku splnilo sdružení Ano, ano sen devítiletému Alexovi, který přišel kvůli zákeřné nemoci o nohu. Den si užili nejen děti, ale také všichni, kdo se přišli podívat či zasoutěžit si. To vše se podařilo díky našim zaměstnancům a sponzorům akce, děkujeme. Tip TNT

Chcete se v oblasti CSR na cokoli zeptat? Kontaktujte naši CSR Managerku Petru Zděnkovou, která vám ráda poradí > petra.zdenkova@tnt.com TNT Express Worldwide, spol. s.r.o., Chrášťany 206, 252 19 Praha-západ

4


ŘÍJEN 2013 TNT CSR newsletter

01

Dobrovolnické dny V naší společnosti nabízíme všem zaměstnancům v rámci zaměstnaneckých benefitů možnost zúčastnit se 3 dobrovolnických dnů. Dva organizuje ve spolupráci s neziskovým sektorem přímo společnost TNT Express, jeden si může zaměstnanec sám navrhnout a zorganizovat. Dohromady přinášíme výběr dobrovolnických aktivit za rok 2013. Inspirujte se.

8 100

Zorganizovali jsme bazárek a za výdělek nakrmili psy v útulku V červnu 2013 jsme zorganizovali výprodej zimního oblečení s názvem  Dámský bazárek. Za výtěžek z bazárku ve výši 8 100 Kč jsme nakoupili psí granule, konzervy a pamlsky, které jsme věnovali psímu útulku nedaleko Buštěhradu.

Pomáhali jsme na cyklistickém závodu sdružení Ano, ano Zaměstnanci TNT Express pomohli s organizací a koordinací dopravy na  silnicích během cyklistického závodu První šlápnutí pořádaného sdružením Ano, ano. Závod konaný v polovině dubna v Hřebči symbolicky  otevíral letošní cyklistickou sezónu.

Tip TNT

Stačí si vybrat.

Staňte se také firemním dobrovolníkem. Inspiroval vás náš příklad? Tak navštivte web  www.dobrovolnik.cz, kde najdete databázi dobrovolnických příležitostí.

Tip TNT

Čistili jsme park a zasadili strom Ve spolupráci s Nadací Partnerství jsme v květnu uspořádali dobrovolnický den v zámeckém parku Lednice. Skupinka našich zaměstnanců pomohla odstranit nálety u starých dubů a jako vzpomínku zasadila v parku jasan ztepilý, který nese jméno naší společnosti. Strom, který jsme za naši společnost zasadili, se stal neoddělitelnou součástí zámecké zahrady, jež spadá na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Stav našeho stromu i lednického parku budeme dále sledovat.

Chcete se v oblasti CSR na cokoli zeptat? Kontaktujte naši CSR Managerku Petru Zděnkovou, která vám ráda poradí > petra.zdenkova@tnt.com TNT Express Worldwide, spol. s.r.o., Chrášťany 206, 252 19 Praha-západ

5

Tnt express csr newsletter  
Tnt express csr newsletter  
Advertisement