Page 1

Polemika z wypowiedzią Umberta Eco Autorzy: Arkadiusz Pytka , Karolina Rybińska , Klaudia Polańska. 1. Argumenty „ZA” Arkadiusz Pytka Mnożące się wiadomości na jeden temat mogą zaprzeczać sobie nawzajem, co sprawi, że człowiek nie będzie umiał dokonać wyboru, a co najgorsze nie będzie pewny tego co czyta lub nie będzie umiał potwierdzić i zrozumieć niektórych zjawisk, wydarzeń, informacji, gdyż zawarte informacje będą udzielać różnych komentarzy. 2. Argumenty „ZA” Karolina Rybińska Argumentem, który przemawia za podanym cytatem Umberta Eco jest fakt, że wkrótce Internet zmieni się w jeden wielki śmietnik. Będą w nim zamieszczane informacje na różne tematy, które niekoniecznie wydawałyby się warte opisania. A więc wszystkie błahe sprawy, plotki, a więc nieprzemyślane informacje, które z niewiadomych powodów są publikowane w Internecie będą w nim zalegać. Co za tym idzie, kiedy będziemy chcieli znaleźć informacje na interesujące nas tematy, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki słów kluczowych, wyświetli nam się ogromna ilość stron, które nie będą mieć nic wspólnego z naszymi poszukiwaniami. Przez zbyt dużą ilość informacji możemy mieć problem z wybraniem potrzebnej nam informacji, lub po prostu dane zagadnienie mogłoby nam umknąć . Ponadto, okazuje się, że niektóre informacje nie dość, że zaśmiecają Internet to dodatkowo nie są one nawet zgodne z prawdą, a więc mogą nas one w prowadzić w błąd . Podsumowując, każda osoba publikująca dane treści, powinna się najpierw poważnie zastanowić czy są one istotne, niosące jakiś przekaz, czy publikowana informacja jest w stu procentach prawdziwa.


3. Argumenty „ZA Klaudia Polańska Dzisiejszy Internet jest wolny. Każdy może zamieszczać w nim informacje przez serwisy takie jak Wikipedia, dlatego niektóre są z niewiarygodnego źródła i mogą być fałszywe.

5. Argumenty „przeciw” Arkadiusz Pytka Wraz z rozwojem przemysłu informatycznego rozwijają się ludzie. Czerpiąc wiele informacji, której go interesują i są wartościowe, a także takich, które umożliwią mu rozwinięcie się w wielu dziedzinach.


6. Argumenty „przeciw” Karolina Rybińska Argumentem „przeciw” do wypowiedzi Umberta Eco jest to, że dzięki większej ilości informacji będziemy w stanie dowiedzieć się więcej na dany temat, zapoznać się z rożnymi ciekawostkami lub opiniami innych osób na dany temat. Będziemy mogli pogłębiać naszą wiedzę i wyrażać swoje zdanie popierając je odpowiednimi i ciekawymi argumentami. Dzięki większej ilości informacji, będziemy mogli z sukcesem rozwijać swoje zainteresowania. Internet jest pełny różnego rodzaju zdjęć, tekstów oraz filmów na różny temat, dzięki czemu mamy bardzo szeroki zakres informacji, którymi jesteśmy zainteresowani. Ponadto, mamy możliwość dzielenia się z innymi użytkownikami swoją twórczością.


7. Umberto Eco – informacje biograficzne

Umberto Eco, jeden z najsłynniejszych naukowców i pisarzy XX wieku, urodził się w Aleksandrii w Piemoncie w 1932 roku. Po uzyskaniu tytułu doktora (jego praca poświęcona była św. Tomaszowi z Akwinu) wykładał na uniwersytetach w Turynie i Mediolanie. Obecnie jest profesorem uniwersytetu w Bolonii. W pracy badawczej zajmuje się m.in. semiotyką, teorią literatury, estetyką średniowieczną i środkami przekazu. Do jego najważniejszych publikacji przetłumaczonych na język polski należą: Dzieło otwarte, Pejzaż semiotyczny, Lector in fabuła, Superman w literaturze masowej. Bogaty dorobek naukowy to zaledwie część obfitej i urozmaiconej twórczości Eco, obejmującej ponadto felietony, parodie literackie, komiksy, sztuki dla dzieci, przede wszystkim zaś kilka znakomitych powieści . Wierny swemu przeświadczeniu, że podział na kulturę niską i wysoką nie ma żadnego uzasadnienia, a erudycję można z powodzeniem połączyć z sensacyjną akcją, w roku 1980 wydał swoją pierwszą powieść, Imię róży, która przyniosła mu wielką sławę i stała się jednym z największych bestsellerów w historii literatury. Przetłumaczona na trzydzieści języków, doczekała się również adaptacji filmowej. Kolejne powieści - Wahadło Foucaulta (1988) i Wyspa dnia poprzedniego (1994) oraz najnowsza Baudolino, dorównująca popularnością Imieniu róży - utwierdziły pisarską sławę Eco. Niezwykła umiejętność łączenia powieści sensacyjnej, historycznej i traktatu filozoficznego, ogromna wiedza oraz głęboka znajomość konwencji narracyjnych pozwalają mu tworzyć fabuły wielowarstwowe, atrakcyjne zarówno dla miłośników powieści detektywistycznych jak i czytelników o wyrafinowanych gustach literackich.


8. Dyskusja Źródła Spis treści Polemika z wypowiedzią Umberta Eco ........................................................ 1 1.Argumenty „ZA” Arkadiusz Pytka ........................................................ 1 2. Argumenty „ZA” Karolina Rybińska .................................................... 1 3. Argumenty „ZA Klaudia Polańska........................................................ 2 5. Argumenty „przeciw”Arkadiusz Pytka ................................................. 2 6. Argumenty „przeciw”Karolina Rybińska ............................................. 3 Argumentem „przeciw” do wypowiedzi Umberta Eco jest to, że dzięki większej ilości informacji będziemy w stanie dowiedzieć się więcej na dany temat, zapoznać się z rożnymi ciekawostkami lub opiniami innych osób na dany temat. Będziemy mogli pogłębiać naszą wiedzę i wyrażać swoje zdanie popierając je odpowiednimi i ciekawymi argumentami. Dzięki większej ilości informacji, będziemy mogli z sukcesem rozwijać swoje zainteresowania. Internet jest pełny różnego rodzaju zdjęć, tekstów oraz filmów na różny temat, dzięki czemu mamy bardzo szeroki zakres informacji, którymi jesteśmy zainteresowani. Ponadto, mamy możliwość dzielenia się z innymi użytkownikami swoją twórczością. ...................... 3 7. Umberto Eco – informacje biograficzne ............................................... 4 8. Dyskusja ................................................................................................ 5


Uberto  

Uberto eco

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you