Page 1

Lara Kundu - Turqi

ĂŤ r e V

1 1 20

www.globaltravel.al VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

1


Lara Kundu - Turqi

2

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

mos hezitoni ju kushton më shumë të qëndroni në shtëpi!

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

3


Lara Kundu - Turqi

Turqia Perandoria Turistike

Të nderuar klientë! Ky katalog i dedikohet ekskluzivisht Turqisë, parajsës së pushimeve që vazhdon të bëjë për vete sapo të shkelësh në një nga bregdetet e saj. Bregdeti mbresëlënës, hotelet luksoze, resorte madhështore dhe argëtuese, vendet historike si dhe tradita turke e gërshetuar me elemente perëndimore, një përjetim unik që dhuron pushime të paharrueshme dhe ku çdokush ndihet mirë. Antalia, Belek,Lara Kundu, Kemer, Side, Alanya janë zonat turistike më të përzgjedhura për turistët e panumërt nga e gjithë bota. Në këtë katalog do të gjeni përmes ilustrimeve prezantimin e hoteleve më të përzgjedhura për klientët tanë. Kontratat me mbi 400 hotele, dhoma të garantuara dhe hotele ekskluzive bëjnë të mundur t’i ofrohemi kërkesave të tregut dhe mbi të gjitha të garantojmë pushime komode dhe në hotele luksoze me çmime relativisht të lira. Këtë sukses e ndajmë me të gjithë bashkëpunëtorët tanë si brenda dhe jashtë vendit, pasi qëllimi ynë i përbashkët është të përmirësohemi dhe të arrijmë objektiva të reja bashkëpunimi për rritjen e cilësisë së shërbimit dhe profesionalizmit. Global Travel njihet në treg për raportin kualitet–çmim për destinacionet e zgjedhura. Prezenca e stafit tonë konsiston në rritjen e standardit të shërbimit, duke garantuar në këtë mënyrë cilësinë dhe komfortin e pushimeve. Pasioni i të gjithë stafit tonë janë “udhëtimet”. Na i besoni dhe do shijoni “pushime te vërteta”! Stafi i Global Travel

4

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

Turqia Informacione të dobishme

*Dokumentacion dhe viza: Të gjithë turistët shqiptarë që hyjnë në Republikën e Turqisë me fluturime charter apo të linjës janë të detyruar të jenë të pajisur me pasaportë të vlefshme. Pasaporta duhet të jetë e vlefshme për të paktën tre muaj nga data e skadencës. Tashmë shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë pa viza në Republikën e Turqisë.

*Korenti elektrik: 220 V

*Vaksinime: Nuk janë të detyrueshme

*Blerjet: Artizanati në Turqi është i shumëllojshëm, fillon nga objektet e vogla e deri tek veshjet. Blerjet më të preferuara nga turistet janë tapetet. Rekomandojmë blerjen në dyqane të autorizuara dhe jo në marketet që janë të rrugës. Asistentët tanë në Turqi mund t’ju japin të gjitha informacionet e nevojshme. Të gjithë atë që blejnë tapete duhet të marrin faturat e blerjes me vete, për të vërtetuar që nuk janë antike.

*Ora: Turqia në ndryshim me Shqipërinë është 1 orë përpara. *Klima: Gjatë periudhës Maj-Tetor temperaturat janë 25-30°C

*Shërbimi telefonik: Për të marrë nga Turqia në Shqipëri prefiksi është: 00355 Për të marrë nga Shqipëria në Turqi prefiksi është: 0090.

*Valuta: Lira Turke është monedha zyrtare lokale. (Euro 1 = 2.29 YTL) Kthimi ne YTL mund të bëhet pranë bankave ose agjensive të këmbimit që gjënden kudo.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

5


Lara Kundu - Turqi

Turqia Kuzhina, Dhomat & Eskursionet

Gastronomia: Kuzhina që përdoret në përgjithësi nëpër hotele është internacionale. Duhet të kini parasysh që kuzhina turke është nga më të lehtat, duke u krahasuar me vendet e tjera mesdhetare dhe me përdorim më të paket të erëzave të forta, por mbi te gjitha është shumë e shijshme. Pjesa më e madhe e hoteleve organizojnë një herë në javë “Natën Turke” me të gjitha specialitet lokale. Dhoma Familjare: Janë gjithashtu dhomat me numër të limituar. Konsitojne në 2 dhoma me derë ndarëse, në disa raste 1 dhomë gjumi dhe 1 dhomë ndenje ose dhoma dublex (me 2 kate).

6

info@globaltravel.com.al

Dhoma “Teke” Janë me numër të limituar nëpër hotele. Jo gjithnjë konfirmohen edhe pse ka pagesë suplement. Dhoma “Treshe”: Nuk janë dhoma me tre krevate. Janë dhoma me 1 krevat dopio dhe një tek, ose divan shtesë. Ekskursionet: Në mbërritjen tuaj asistentët tanë do t’ju pajisin me informacione për të gjitha ekskursionet që organizohen në bazë të zonave ku ndodheni. Nuk ju rekomandojmë blerjen nga persona të paautorizuar që mund të jenë në hotel. Për ekskursionet qe nuk janë produkt i Global Travel ne nuk mbajmë asnjë përgjegjësi.

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

Kini parasysh

Klasifikimi i hoteleve: Klasifikimi i hoteleve të propozuara në katalog janë klasifikime zyrtare të Ministrisë Turke të Turizmit. Vlerësimi i yjeve të hoteleve është një indikacion i vlefshëm por jo i vetmi. Në fakt disa hotele me të njejtat kategori yjesh ndryshojnë në sherbimet që ofrojnë. Çmimi mbetet vlerësuesi me i mirë. Bagazhet: Pesha e bagazheve të përfshira në paketat tona është 20 kg. Për mbipeshë mund të ketë pagesa ekstra si me nisje nga Tirana, ashtu edhe nga Antalya. Disa sugjerime praktike në rast se bagazhi nuk mbërrin bashkë me ju: • Bëni reklamimin direkt pranë kompanisë ajrore ose pranë zyrave të “Lost & Found” që ndodhen në zonën e tërheqjes së bagazheve, pa dalë nga terminali. • Duhet të merret informacioni direkt në lidhje me rimbursimin që mund të bëhet për blerjet e nevojshme në rast se dorëzimi i bagazhit tek ju bëhet më vonë se 24 orë. • Asistentët tanë do bëjnë të pamundurën të ndihmojnë në ardhjen e bagazhit, por duhet patur parasysh që procedurat varen nga kompanite ajrore. • Sjellja e bagazhit të gjetur në hotelin përkates bëhet nga asistentet e Global Travel. Asistenca jonë në aeroportin “Nënë Tereza” , Tiranë Asistenti ynë është gjithnjë i pranishëm në të gjitha fluturimet charter për të asistuar në gjatë proçedurave dhe veprimeve në aeroport deri në përfundimin e tyre dhe në nisjen e avionit. Për arsye të rregullores nga autoritet aeroportuale nuk mund të hyjnë në zonën e nisjes së avioneve.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

Për fluturimet e tjera të linjes nuk do të ketë asistence aeroportuale. Asistenca jonë në aeroportin e Antalyas. Asistenca jonë në mbërritje në aeroportin e Antalyas do jetë për të gjitha fluturimet charter. Asistentët do të merren me të gjithë klientët, duke i udhëzuar për transfertat drejt hoteleve. Në shumicën e rasteve ata do të shoqerojnë vetë klientët deri në hotel për procedurat e pranimit. Për fluturimet e linjës, jo gjithmonë do jenë të pranishëm. Për fluturimet charter transfertat bëhen në grupe në bazë të zonës. Për këtë arsye nuk shkohet direkt në hotel por bëhen disa ndalesa deri në destinacionin tuaj final. Global Travel ofron transferta individuale të cilat kanë transferta të tjera (jo të përfshira në çmim). Pagesa: Në momentin e prenotimit klienti duhet të bëjë 50 % të pagesës. Pjesa tjeter bëhet 14-10 ditë para nisjes. Në rast anullimi para nisjes parapagesa mbahet si gjobë. Çmimet janë në Euro. Në paketë përfshihen: *Udhetimi me avion (charter ose të linjës) në varësi të destinacionit. *Akomodimi në hotel është në varësi të zgjedhjes. *Transfertat Antalya Aeroport-hotel- Antalya aeroport *Të gjitha taksat aeroportuale *Polica e sigurisë *Asistenca në shqip gjatë gjithë qëndrimit Nuk përfshihen në paketë: • Ekskursionet individuale • Bakshishet dhe shpenzimet personale

info@globaltravel.com.al

7


Lara Kundu - Turqi

Legjenda Top Hotel - Hotele që rekomandohen nga “Global Travel” për kualitetin e shërbimit dhe çmimet konkuruese. I garantuar - Hotele dhomat e të cilave janë të garantuara nga “Global Travel” Ekskluziv - Hotele ku të drejtën e shitjes për Shqipërinë e ka “Global Travel” ( dhe agjensitë bashkëpuntore) Kids - Hotele që ofrojnë ambiente të përshtatshme vëçanerisht për fëmijët. I Ri: Hotel i inaguruar në vitin 2010 Fëmijët Falas: Hotele ku akomodimi i 1 deri 2 femijë janë falas. Për Familjare: Hotele që ofrojnë ambiente të përshtatshme vëçanerisht për familjare. Për të Rinj: Frekuentohet, argëtim dhe zbavitje kryesisht për të rinj. Holiday Village: Kompleks me strukturën e fshatit turistik, me vila dhe terren mjaft të gjelbër.

Shërbimet: AIl Inclusive - Shërbimi i të gjitha vakteve dhe mesvakteve. Pijet alkolike dhe jo alkolike deri në mesnatë. Ultra AIl Inclusive - Shërbimi i të gjitha vakteve dhe mesvakteve. Pijet alkolike lokale dhe të importuara. Disa hotele deri në oren 02:00 ,disa të tjera 24 orë.

8

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi Lara - KUNDU 10-11 ROYAL HOLIDAY PALACE 12 IC GREEN PALACE 13 RIXOS LARES 14 LARA BEACH HOTEL 15 KERVANSARAY Kundu 16 MIRACLE RESORT 17 VENEZIA PALACE 18 BARUT LARA RESORT 19 MARDAN PALACE 20 SATURN PALACE 21 ADONIS HOTEL 22 CLUB HOTEL FALCON 23 BELEK 24-25 CESARS TEMPLE 26 Max royal golf & spa 27 ADAM & EVE HOTELS 28 LYKIA WORLD 29 SUSSESI DELUXE RESORT 30 RIXOS PREMIUM 31 CLUB ASTERIA BELEK 32 BELEK BEACH 33 SPICE HOTEL & SPA 34 ATTALEIA HOLIDAY VILLAGE 35 Alva Donna 36 CORNELIA DELUXE 37 ELA QUALITY RESORT 38 CORNELIA DIAMOND 39 SIAM ELEGANCE HOTEL & SPA 41 KEMER 42-43 YELKEN BLUE LIFE 44 MAJESTY CLUB KEMER BEACH 45 GRAND HABER HOTEL 46 CLUB PHASELIS 47 VOGUE HOTEL 48 RIXOS TEKIROVA 49 CHAMPION HOLIDAY VILLAGE 50 CLUB SALIMA 51 ULUSOY HOLIDAY CLUB 52 ELIZE RESORT HOTEL 53 GUL BEACH RESORT 54 LIMS BONA DEA BEACH 55 AQUA BELLA BEACH HOTEL 56 RESIDENCE RIVERO 57 SIDE 58-59 OTIUM EKO 60 HORUS PARADISE LUXURY 61 SILENCE BEACH RESORT 62 PALM DOR HOTEL 63 CLUB BLUE WATERS 64 CLUB NENA HOLIDAY VILLAGE 65 CLUB FELICIA VILLAGE 66 SELGE BEACH RESORT 67 BARUT HOTELS ACANTHUS 68 CAN GARDEN RESORT HOTEL 69 CLUB SERENA HOTEL 70 VERANO PHOENIX RESORT 71 BARBAROSS PASHA’S 72 SEHER SUN BEACH 73 ADALYA RESORT & SPA 74 GRAND HOTEL ART SIDE 75

Përmbajtja Verë 2011 - www.globaltravel.al

ALANYA 76-77 EFTALIA AQUA RESORT 78 AYDINBEY GOLD DREAMS 79 GANITA GARDEN 80 GANITA HOLIDAY 81 AVENTURA PARK HOTEL 82 ARABELLA WORLD HOTEL 83 GOLD SAFRAN HOTEL 84 KLAS SUN PARADISE 85 KLAS dom PARADISE 86 BONE CLUB HOTEL SVS 87 SUADA OASIS 88 CLUB GUNES GARDEN 89 HOLIDAY PARK RESORT 90 ALANIS HOTEL 91

info@globaltravel.com.al

9


Lara Kundu - Turqi

10

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

Antalya VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

11


Lara Kundu - Turqi

Lara Kundu

ROYAL HOLIDAY PALACE Inaguruar - 2011 - Sipërfaqja m2-53.000 - Vendodhja-Lara-Antalya - Distanca-15km Antalya Aeroport,12km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 200m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive,

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00.

1 Godinë qëndrore me 498 dhoma në total 363

Disa pije importi, shërbimi në dhomë, lëngu

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 10:00-11:00.

dhoma superiore standarte me pamje me / jo nga

i portokallit, shërbimi në dhomë 24hr, sporte

Dreka - Restoranti qëndror 13:00-14:30.

deti 35 dhoma speciale familjare, suita, deluxe dhe

ujore me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:00-

junior suite.

16:00. Koha për Caj- Pastiçeri18:00-24:00. Darka -Restoranti qëndror 18:30-21:00. Darka

Dhomat Standarte:

mesnatë -Bistro restorant 24:00-07:00. A-La Carte

Akomodim 3+1, 46m2, 1 dhomë fjetje, me ballkon,

Restorant-18:00-22:00 Guzhinë: Italiane, Mediterran,

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

Meksikan, BBQ dhe Peshku.

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Disco: Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr. Mini bar - rimbushje çdo ditë. Amphi Bar 10:00-21:00 pije

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

freskuese, beer, verë .

deluxe familjare:

Pier Bar - plazh 10:00-17:00 pijet lokale alkolike

Akomodim 4 60-85m2, 2 dhoma,1 sallon, telefon,

& jo-alkolike.

internet, tv, 1-2 banjo, dush dhe vaskë, ballkon,

Piano Lobby Bar 17:00-24:00 pijet lokale, të

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

importura dhe selektive. Café Turk10:00-17:00 çaj, kafe, të gjitha pijet.

Aktivitetet & Sporte:

PeraLobby Bar 10:00-24:00 pijet lokale, të importura

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

dhe selektive.

për fëmijë dhe të rritur, aerobi, ping-pong, shah,

Bari në pishina - Vitamin Bar 10:00-18:00 lëng

boling, volejboll në plazh, fushë tenisi, aerobi, 1

frutash i freskët. Akullore në orë të ndryshme

pishina e jashtme 3,750m2, 1 pishinë e brendshme

gjatë ditës. Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra,

300m2, disko, kinema, hidromasazh.

shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

12

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

IC GREEN PALACE Inaguruar - 2003 - Rikonstruktuar - 2005 - Sipërfaqja m2 - 93.000 - Vendodhja - Lara-Antalya Distanca-9km - Antalya Aeroport, 12km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 300m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Jasmine restorant 07:00-10:00 Mëngjesi

Akomodim 1+1, 26m2, 1 dhomë fjetje, me ballkon,

i vonë -Jasmine restorant 10:00-11:00 Dreka

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

- Jasmine restorant 12:30-14:30 Snack service -

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

Snack bar beach 12:00-17:00. Koha për Caj-Pantry

dyshemeja me tapet.

17:00-18:00 Darka - Jasmine restorant 19:00-21:30. Darka mesnatë - Jasmine restorant 00:00-01:00

Dhoma Speciale Familjare, suita dhe vila

A-La Carte Restorant- 19:00-21:30 Guzhinë: Italiane,

Akomodim 2+1, 52m2, 2 dhoma fjetje,1 sallon,

Kinez, Mexican, Japonez, Turk dhe Peshku. Shërbim

telefon, internet, tv, 2 banjo, dush dhe vaskë, ballkon,

në dhomë - 24hr. Të gjitha pijet alkolike dhe jo

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë Aloha

dyshemeja me tapet.

Beach Bar 10:00-18:00 pije freskuese, beer, verë Spy - Bag Bar 24hpijet lokale, të importura dhe selektive,

Aktivitetet & Sporte:

fruta, asortimente të ndryshme Free -Zone disko

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, solar, jakuzi,

bar 23:00-02:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike Ic

aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur, ping-

café 24hçaj, kafe, asortimente të ndryshme. Bari

pong, basketboll, volejboll, mini-futboll, aerobi, shah,

në pishina-Vitamin Bar 10:00-18:00 lëng frutash

2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij, disko,

i freskët. Menu speciale për fëmijë Interneti Wi-Fi,

kinema, hidromasazh

çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë. Me Pagesë: Struktura:

Disa pije importi, A’la Carte sporte ujore me motorr,

Godinë qëndrore me 429 dhoma në total 373 dhoma

bilardo, masazhet, solar.

standarte me pamje nga deti 56 dhoma speciale familjare, suita dhe vila .

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

13


Lara Kundu - Turqi

RIXOS LARES Inaguruar - 2002 Rikonstrukturuar 2008-2009 - Sipërfaqja m2-112.000 - Vendodhja-Lara - Distanca-8km Antalya Aeroport 5km larg qëndrës - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 450m Shërbimi UAI : 24hr All Inclusive Mëngjësi-Restoranti qëndror07:00-10:00 Mëngjesi i vonë -Ala carte restorant10:00-11:00 Dreka Restoranti qëndror 00-15:00 Snack -Careta bar 12:00-17:00 Koha për Caj -Moonflower bar 10:00 -18:30 Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:30 Darka mesnatë Meksikan restorant 23:00-24:30 A-La Carte Restorant -19:00-22:00 Guzhinë: Italiane, Meksikane, Kineze, Prodhime deti, bbq Shërbim në dhomë - 24Hr Akullore, Lëng i freskët frutash. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 24Hr. Mini bar - ri mbushje çdo ditë. Disko bar 24:30-03:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Budha bar 09:00-24:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Tee & coffee hause 09:00-24:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Oasis bar 19:00-24:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Wanda bar 10:00-24:30 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Moonflower 10:00-24:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Caretta bar 10:00-18:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Olivia bar 19:00-09:00 Pijet lokale,të importuara dhe selektive. Vitamin bar 09:00-19:00 Pijet jo alkolike. Menu speciale për fëmijë. Luna park,

14

info@globaltravel.com.al

akuapark, pishinë e jashtme. Animacion dhe miniclub. Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dysheket në plazh & pishinë. Struktura: 1 godinë qëndrore me 8 kate. Dhomat Standarte: Akomodim 1+1. 275 Dhoma standarte, 32 m2, 1 dhomë me ballkon, tv, telefon, rrobdishan, shapka, tapet, kasafortë, minibar. sistem kondicionimi, banjo me dush, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh. 66 Dhoma superiore deluxe, 46 m2. 1 dhomë me ballkon, tv, telefon, rrobdishan, shapka, dysheme me tapet. kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo me dush, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh. 171 Dhoma superiore familjare, 46 m2, 1 dhomë me ballkon, tv, telefon, rrobdishan, shapka, dysheme me tapet. kasafortë, minibar, sistem kondicionimi. Dhomat speciale: Akomodimi 2+1. 3 Junior suite, 92 m2. 1 dhomë ndenjeje + 1 dhomë gjumi, 1 krevat dopio ose 2 tek.dhomat kanë tv, telefon, minibar, dysheme me tapet, kasafortë, sistem kondicionimi, banje me dush & vaskë, peshqira, tharëse flokësh, rrobdishan,

shapka, ballkon. 12 Grand suita,123 m2. 1 dhomë ndenjeje + 2 dhoma gjumi, 1 krevat dopio + 2 tek, dhomat kanë tv, telefon, minibar, dysheme me tapet, kasafortë, sistem kondicionimi, banjo me dush, peshqira, tharëse flokësh, rrobdishan, shapka, ballkon, 2 Suita mbreterore, 650 m2, 2 dhoma ndenjeje + 2 dhoma gjumi, studio, cd-dvd, tv, telefon, guzhinë, lule, fruta, dysheme me tapet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo me dush & vaskë, hidromasazh, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh, ballkon. Aktivitetet & Sporte: Qëndër fitness, sauna, banjo turke, hidromasazh,2 pishina, 1 brendshme dhe 1 jashtme, serf, canoe, basketboll, volejboll, volejboll në plazh, hark, disko, aerobi, kinema, animacion, akuapark. Me Pagesë: Disa pije importi, restorantet ala carte, masazh, sportet ujore me motor, hedhje me parashutë, bouling,bilardo, internet kafe, lavanderi, qender estetike, sallon bukurie, shërbimi në dhomë, bebisiter, karrocë për fëmijët.

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

LARA BEACH HOTEL

All Inclusive

Inaguruar - 2005 - Rikonstruktuar - Sipërfaqja m2 - 50.000 - Vendodhja-Kundu-Bolgesi - Distanca-7km Antalya Aeroport, 15km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 400m Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Jasmine Restorant 07:00-10:00.

Akomodim 1+1,2+1, 22-50m2, 1 dhomë fjetje,me

Mëngjesi i vonë -Jasmine Restorant 10:00-11:00.

ballkon, telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë,

Dreka - Jasmine Restorant 12:30-14:30. Snack

ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka,

service - Sunset Snack bar 12:30-17:00. Koha për

tharëse flokësh, dyshemeja me parket.

Caj-Pasticeri CARMEN 16:45-17:30. Darka -Jasmine Restorant 19:00-21:30. Darka mesnatë - Jasmine

Dhoma Speciale Familjare dhe suita:

Restorant 23:00-00:00. A-La Carte Restorant-19:00-

Akomodim 1+1,3+1. 45-130m2, 2 dhoma fjetje, 1

21:30Guzhinë:Italiane, Turke, Peshk. Shërbim në

sallon, telefon, internet, tv, 2 banjo, dush dhe vaskë,

dhomë - 24hr. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike

ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse

24hr. Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo

flokësh, dyshemeja me parket.

ditë. Bari qëndror Elite 09:00-00:00 pijet lokale, të importura dhe selektive. Bari në pishina 10:00-00:00

Aktivitetet & Sporte:

pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Select bar 10:00-

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,solar, jakuzi,

00:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Sunset Snack

aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur, ping-pong,

bar 22:00-00:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

basketboll, volejboll, mini-futboll, aerobi,2 pishina 1

Disko bar 23:00-03:00 pijet lokale, të importura dhe

brenda hotelit, dhe 1 jashtë tij, bilardo.

selektive. Menu speciale për fëmijë. Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqiret në plazh & pishinë.

Me Pagesë: Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

Struktura:

sallon bukurie, restorant peshku, internet kafe,

Godinë qëndrore me 311 dhoma në total. 17 dhoma

karroca dhe kujdesi për bebet, sporte ujore me

të kategorive të ndryshme. 281 dhoma standarte me

motorr, disko, masazhet, hidromasazhe, leksione

pamje nga deti. 3 dhoma speciale familjare dhe suita.

tenisi.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

15


Lara Kundu - Turqi

KERVANSARAY Kundu Inaguruar- 2005 - Rikonstruktuar 2005 - Sipërfaqja m2- 100,000 - Vendodhja-Lara-Antalya - Distanca-9km Antalya - Aeroport, 12km larg qëndrës së qytetit - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 200m Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Aquamarine restorant 07:00-10:00.

Akomodim 1+1, 32m2, 1 dhomë fjetje, me ballkon,

Mëngjesi i vonë -Aquamarine restorant 10:00-

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

11:00. Dreka -Aquamarine restorant 12:30-14:30.

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse

Snack service -Snack bar beach 12:00-17:00. Koha

flokësh, dyshemeja me parket.

për Caj-Pantry 17:00-18:00. Darka -Aquamarine restorant 19:00-21:30. Darka mesnatë - Aquamarine

Dhoma Speciale Familjare, suita dhe vila:

restorant 00:00-01:00. A-La Carte Restorant-

Akomodim 2+1 56-90m2, 2 dhoma fjetje,1 sallon,

19:00-21:30. Guzhinë: Italiane dhe Internacionale,

telefon, internet, tv, 2 banjo, dush dhe vaskë, ballkon,

Specialitete latine, Specialitete Aziatike Shërbim në

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

dhomë - 24hr. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike

dyshemeja me parket..

24hr. Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo

ditë. Bari qëndror24hpijet lokale, të importura dhe

Aktivitetet & Sporte:

selektive. Bari në plazh pijet lokale alkolike & jo-

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, solar, jakuzi,

alkolike. Pantry 24h pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur, ping-

Agat bar18:00-00:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

pong, basketboll, volejboll, mini-futboll, aerobi, shah,

Bari në pishina10:00-00:00pijet lokale, të importura

2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij, disko,

dhe selektive. Menu speciale për fëmijë. Interneti

kinema, hidromasazh.

Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh &

pishinë.

Me Pagesë: Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

Struktura:

sallon bukurie, karroca dhe kujdesi për bebet, sporte

Godinë qëndrore me 585 dhoma në total 579 dhoma

ujore me motorr, bilardo, masazhet, solar.

standarte me pamje nga deti 70 dhoma speciale familjare, suita dhe vila.

16

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

MIRACLE RESORT Inaguruar - 2005 - Sipërfaqja m2 - 135.000 - Vendodhja-Lara - Distanca-15km Antalya Aeroport, 11km larg qytetit Antalya - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 145m Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00. Mëngjesi

Godinë qëndrore me 9 kate 696 dhoma në total

Disa pije importi, masazh, hidromasazh, solar, serf, hedhje me parashut, bilardo, lavanderi,

i vonë - Restoranti qëndror 10:00-11:00. Dreka Restoranti qëndror 12:30-14:30. Snack - Bari në

Dhomat Standarte:

qëndër estetike, sallon bukurie, shërbimi në

pishinë 12:00-16:00. Koha për Caj - pastiçeria 16:30-

Akomodim 1+1, 425 dhoma standarte, 28-34 m2.kanë

dhomë, bebisiter, karroc për fëmijët.

17:30.

1 dhomë me ballkon, tv, telefon, dysheme me tapet,

Darka- Restoranti qëndror 19:00 - 21:30. Darka

internet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo

mesnatë -Restoranti qëndror 24:00 - 01:00.

me vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh.

A-La Carte Restorant - 19:00-21:30 Guzhinë: Turke, Italiane, Meksikane, Peshku.

Dhomat speciale:

Shërbim në dhomë - 24Hr. Akullore, Lëng i freskët

Akomodimi 2 + 1. 118 dhoma familjare, 28-34 m2.kanë

frutash. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti.

2 dhoma, ballkon, tv, telefon, dysheme me tapet, mini

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të

bar, kasafortë, sistem kondicionimi, 2 banjo me vaskë,

importuara 10:00 - 02:00.

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh. 14 junior suite,

Mini bar - mbushje ditore. Bari qëndror 10:00-02:00

75 m2, kanë 2 dhoma, tarace, tv, telefon dysheme me

Pijet lokale, tëimportuara dhe selektive.

tapet, minibar, kasafortë, sistem kondicionimi, 2 banjo

Bari në plazh 10:00-18:00 Pijet lokale, të importuara

me dush & vaskë, hidromasazh, rrobdishan peshqiri,

dhe selektive. Bari në pishinë 10:00-23:30 Pijet

tharëse flokësh .

lokale, të importuara dhe selektive. Bridge bar 18:00 - 23:00 Pijet lokale, të importuara

Aktivitetet & Sporte:

dhe selektive. Vitamin bar 10:00-19:00 lëngje frutash.

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,2 pishina-1 të

Menu speciale për fëmijë. Luna park, akuapark,

brendshme dhe 1 të jashtme, ping-pong, mini - futboll,

pishinë e jashtme & e brendshme. Animacion dhe

mini golf, basketboll, volejboll, volejboll në plazh, canoe,

miniclub. Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët

shah, disko, aerobi, kinema, animacion, akuapark.

në plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

17


Lara Kundu - Turqi

VENEZIA PALACE Inaguruar - 2003 - Rikonstukturuar 2009 - Sipërfaqja m2-100.000 - Vendodhja - Lara - Distanca-15km Antalya Aeroport, 20km larg qytetit Antalya - Plazhi-privat, ranor & platformë, distanca 0m, shtrirje 300m Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

Dhomat Standarte:

m2. Kanë 1 dhomë ndenjeje & 3 dhoma gjumi,

Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00. Dreka

Akomodim 1+1. 478 dhoma standarte, 25 m2. Kanë

ballkon ose taracë, tv, telefon, guzhinë, lule, fruta,

-Restoranti qëndror 12:30-14:30. Snack -snack

1 dhomë me ballkon, tv, telefon, dysheme me tapet,

dysheme me tapet, kasafortë,minibar, sistem

bar14:30-16:00. Koha për Çaj - Kafe florian 16:00-

minibar, kasafortë, sistem kondicionimi, banjo me

kondicionimi, banjo me vaskë, hidromasazh,

18:00. Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:00.

dush & vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh.

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh.

A-La Carte Restorant - 19:00-21:30 Guzhinë: Turke,

6 dhoma për invalid, 25 m2. 1 dhomë, tv, telefon,

Italiane, Brazilian, Peshku Shërbim në dhomë - 24Hr.

dysheme me tapet, mini bar, kasafortë, sistem

Aktivitetet & Sporte:

Akullore, Lëng i freskët frutash. Shërbim special për

kondicionimi, banjo me dush & vaskë, rrobdishan

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, hidromasazh,

ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo

peshqiri, tharëse flokësh, nuk kanë ballkon.

2 pishina-1 të brendshme dhe 1 të jashtme, pingpong, mini-futboll, basketboll, volejboll, volejboll

alkolike lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini bar -

18

në plazh, shah, disko, aerobi, bilardo, animacion.

rimbushje çdo ditë. Bari qëndror 24 Hr. Pijet lokale, të

Dhomat speciale:

importuara dhe selektive. Bari në plazh 10:00-18:00

Akomodimi 2 + 1, 55 dhomat familjare, 55 m2.Kanë

Pijet lokale, të importuara dhe selektive. Gondola bar

1 dhomë ndenjeje + 1 dhomë gjumi, ballkon, tv,

Me Pagesë:

10:00-18:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive.

telefon, dysheme me tapet, minibar, kasafortë, sistem

Disa pije importi, masazh, sportet ujore me

Rialto bar 19:00-23:00 Pijet lokale,të importuara

kondicionimi, banjo me dush e vaskë, rrobdishan

motor, serf, hedhje me parashutë, canoe,

dhe selektive. Campanile bar bar 10:00-24:00 Pijet

peshqiri, tharëse flokësh. 1 suitë mbreterore,100

lavanderi, qëndër estetike, sallon bukurie,

lokale,të importuara dhe selektive. Menu speciale

m2. Kanë 1 dhomë ndenjeje & një dhomë gjumi,

shërbimi në dhomë, bebisiter, karrocë për fëmijët.

për fëmijë. Luna park, akuapark, pishinë e jashtme.

ballkon, tv, telefon, dysheme me tapet, lule, fruta,

Animacion dhe miniclub. Cadra, shezllonet, peshqirët

guzhinë, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi,

dhe dyshekët në plazh & pishinë.

banjo me vaskë, hidromasazh, rrobdishan peshqiri,

tharëse flokësh. 5 suita muaj mjalti, 20 m2. Kanë

Struktura:

1 dhomë gjumi, tv, telefon, dysheme me minibar,

Godinë me 2, 3, 4 kate, 3 vila me 2 kate 540 dhoma

kasafortë, sistem kondicionimi, banjo me dush &

në total.

vaskë, rrobdishan peshqiri,tharëse flokësh. 3 vila,130

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

BARUT LARA RESORT Inaguruar-2005 - Rikonstrikturuar 2010 - Sipërfaqja m2-110.000 - Vendodhja-Lara - Distanca-10km Antalya Aeroport, 6km larg qytetit Plazhi-privat, ranor & zhavor, distanca 0m, shtrirje 170m Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00 -10:00. Mëngjesi

Godinë qëndrore me 10 kate, 5 godina anesore

Disa pije importi, masazh, hidromasazh, serf,

i vonë - Restoranti qëndror 10:00 -11:00. Dreka

me 2, 3, 4 kate, 401 dhoma në total, 157 dhoma

hedhje me parashutë, bilardo, lavanderi, qëndër

- Restoranti qëndror 12:30-14:30. Snack -Snack

standarte, 52 dhoma deluxe,190 dhoma speciale nga

estetike, sallon bukurie, shërbimi në dhomë,

restorant12:30-16:00. Koha për Çaj - Pastiçeria

të cilat 84 janë rezidenca

bebisiter.

10:00-18:00. Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:30. Darka mesnatë - Restoranti qëndror 24:00-01:00.

Dhomat Standarte & deluxe:

A-La Carte Restorant - 19:30-21:30 Guzhinë: Turke,

Akomodim 1+1, 40-50m2 ,1 dhomë, ballkon,

Mediteriane, Internacionale, Prodhime peshku, Bbq.

telefon, tv satelit, internet, banjë me vaskë,mini

Shërbim në dhomë - 24Hr. Akullore, Lëng i freskët

bar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

frutash. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti.

dysheme me parket, sistem kondicionimi, kasafortë.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini bar - rimbushje çdo ditë. Bari

Dhomat speciale rezidenca:

qëndror 24Hr Pijet lokale, të importuara dhe selektive.

Akomodim 2+1, 65-86m2, 1 dhomë ndenjeje +

Bari në plazh 10:00-19:00 Pijet lokale, të importuara

1 ose 2 dhoma gjumi, ballkon, telefon, tv satelit,

dhe selektive. Bari në pishinë 10:00-24:00 Pijet

internet, cd-dvd,guzhinë, mini bar. Banjë me vaskë,

lokale, të importuara dhe selektive.

rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

Coctail bar 10:00-23:00 Pijet lokale, të importuara

dysheme me parket, sistem kondicionimi, kasafortë.

dhe selektive. Klub nate 23:00-02:00 Pijet lokale, të importuara dhe selektive.

Aktivitetet & Sporte:

Menu speciale për fëmijë. Luna park, akuapark,

Qëndër fitness, banjo turke, squash, 5 pishina-1 të

pishinë e jashtme & e brendshme. Animacion dhe

brëndshme dhe 4 të jashtme, ping-pong, mini-futboll,

miniclub. Cadra, shezllonet, peshqiret dhe dyshekët

serf, canoe, mini golf, basketboll, volejboll në plazh,

në plazh & pishinë.

shah, disko, aerobi, kinema, animacion, akuapark.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

19


Lara Kundu - Turqi

MARDAN PALACE Inaguruar - 2009 - Sipërfaqja m2-180.000 - Vendodhja-Kundu -Lara, Antalya - Distanca-15km Antalya Aeroport, 15km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 145m Shërbimi HB: Half Board

tharëse flokësh, dyshemeja me tapet. Dhoma

importura dhe selektive Lobby lounge 24hr

Mëngjesi - Bosphorus Restorant 07:00 - 11:00

Speciale Familjare, suita junior , deluxe familjare:

pijet lokale, të importura dhe selektive. Jazz

Darka - Bosphorus Restorant 19:30 - 22:00

akomodim 2+1. 51-75m2 , 1 dhoma fjetje, 1

bar 17:00-01:00 pijet lokale, të importura dhe

Lëngu I freskët portokalli gjatë mëngjesit. Interneti Wi-

sallon, telefon, internet, tv , 1-2 banjo, dush dhe

selektive. Bowling bar 12:00-01:00 pijet lokale,

Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri, shapka,

të importura dhe selektive. Waterfall bar 11:00-

në plazh & pishinë.

tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

18:00 pijet lokale, të importura dhe selektive.

Struktura:

Aktivitetet & Sporte:

dhe selektive. Pool bar 08:00-18:00 pijet lokale,

3 godinat qëndrore: European, Anatolian dhe

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi, mini klub,

të importura dhe selektive.

Dolmabahce me 466 dhoma dhe 15 vila 276 dhoma

animacion për fëmijë dhe të rritur, aquapark për

Vitamin Bar 09:00-21:00 lëng frutash i freskët

superiore me pamje me / jo nga deti, 55 dhoma

fëmijë dhe të rritur, mini futboll, aerobi, ping-pong,

Beach bar 09:00-20:00 pijet lokale, tëimportura

premium me pamje me / jo nga deti 133 suita

shah, golf, mini golf, kinema boling, volejboll në plazh,

dhe selektive. Scorpion bar 09:00-24:00 pijet

speciale familjare, deluxe, junior dhe hamam suites.

fushë tenisi, aerobi, 1 pishina e jashtme 3,750m2, 1

lokale, të importura dhe selektive.

pishinë e brendshme 300m2, disko, hidromasazh.

Disco Club 23:00-05:00 pijet lokale, të importura

Dhomat Superiore: Akomodim 2+1 Antaloian & European

20

45m2,1 dhomë fjetje,me ballkon, telefon, internet,

Me Pagesë:

tv , banjo , dush me vaskë,ballkon,minibar, tharëse

Dreka, shërbimi në dhomë 24hr, kujdestari për fëmijë,

flokësh, dyshemeja me tapet.

sporte ujore me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Dhomat Premium:

Me menu:

Akomodim 2 Antaloian European - Dolmabahce

A-La Carte Restorant Guzhinë: Internacional, Italian,

28m2,1 dhomë fjetje,me ballkon, telefon, internet,

Turk, Rus, Japonez, Tajlandez, Peshku, Francez

tv , banjo , dush me vaskë,ballkon,minibar,

& Amerikan. Tent bar 10:00-23:00 pijet lokale, të

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

SATURN PALACE

All Inclusive

Inaguruar - 2007 - Rikonstruktuar 2008 - Sipërfaqja m2-25.000 - Vendodhja-Lara-Kundu - Distanca-15km Antalya Aeroport, 15km larg qëndrës së qytetit Kundu - Plazhi-privat, ranor, distanca 50m, shtrirje 70m Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Atlas 07:00-10:00. Mëngjesi i vonë -

Akomodim 1+1, 28m2, 1 dhome fjetje, me ballkon,

Atlas07:00-11:00. Dreka - Atlas 12:30-14:00. Snack

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

service - Snack bar 12:30-14:00. Koha per Çaj-Bari

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

qëndror 16:00-17:00. Darka -Atlas19:00-21:00.

dyshemeja me tapet.

Darka mesnatë - Atlas 23:00-00:00. A-La Carte

Restorant - 19:00-21:30. Shërbim në dhomë - 24hr.

Dhoma Speciale Familjare dhe suita:

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr. Disa pije

Akomodim 1+1, 3+1, 38-68m2, 2 dhoma fjetje,1

importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë. Bari qëndror

sallon, telefon, internet, tv, 2 banjo, dush dhe vaskë,

24hpijet lokale, të importura dhe selektive. Aqua bar

ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse

10:00-00:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Snack

flokësh, dyshemeja me tapet.

bar 10:00-00:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

Bari në pishina 10:00-18:00 pijet lokale alkolike &

Aktivitetet & Sporte:

jo-alkolike. Disko bar 24:00-02:00 pijet lokale, të

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,solar, jakuzi,

importura dhe selektive. Menu speciale për fëmijë.

aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur, ping-

Interneti Wi-Fi, cadra, shezhllongje dhe peshqirët në

pong,basketboll, volejboll, mini-futboll, aerobi, 2

pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij. plazh & pishinë.

Struktura:

Me Pagesë:

Godinë qëndrore me 220 dhoma në total 2 dhoma

Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

të kategorive të ndryshme, 154 dhoma standarte

sallon bukurie, internet kafe, bilardo, karroca dhe

me pamje nga deti, 64 dhoma speciale familjare dhe

kujdesi për bebet, sporte ujore me motorr, disko,

suita.

masazhet, hidromasazhe, leksione tenisi.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

21


Lara Kundu - Turqi

ADONIS HOTEL

All Inclusive

Inaguruar - 1995 - Rikonstruktuar 2009 - Sipërfaqja m2 - 23.000 - Vendodhja - Lara - Distanca - 15km Antalya Aeroport, 0km larg - qëndrës së qytetit - Plazhi- privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 60m

Shërbimi AI: All Inclusive

të kategorive të ndryshme. 184 dhoma standarte

Mëngjesi -Patara 07:00-10:00

me pamje nga deti. 41 dhoma speciale familjare dhe

Mëngjesi i vonë -Patara 10:00-10:30

suita. Dhomat Standarte: akomodim 1+1. 19m2,1

Dreka -Restoranti në pishina 12:30-14:30

dhomë fjetje, me ballkon, telefon, internet, tv , banjo ,

Snack service -Snack bar 14:00-15:00

dush me vaskë, ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri,

Koha për Caj-Restoranti në pishina 16:30-17:30

shapka, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Darka -Patara 19:00-21:00 Darka mesnate - Patara 00:00-01:00

Dhoma Speciale Familjare dhe suita:

Shërbim në dhomë - 24hr

Akomodim 1+1, 2+1. 35-65m2 , 2 dhoma fjetje, 1

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo , dush dhe vaskë,

Disa pije importi

ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse

Mini bar - rimbushje çdo ditë

flokësh, dyshemeja me tapet.

Helena bar 18:00-03:00 pijet lokale, të importura dhe selektive. Bari në pishina 10:00-00:00 pijet lokale

Aktivitetet & Sporte:

alkolike & jo-alkolike. Bari qëndror 08:00-00:00 pijet

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, aquapark të

lokale alkolike & jo-alkolike. Bari në plazh 10:00-

madh për fëmijë dhe të rritur, ping-pong, shah,

21:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Disko bar

2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij.

22:00-03:00 pijet lokale, të importura dhe selektive Menu speciale për fëmijë. Interneti Wi-Fi, çadra,

Me Pagesë:

shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Disa pije importi, A’la Carte , shërbimi në dhomë, sallon bukurie, leksione tenisi, lëngu i portokalles,

22

Struktura:

karroca dhe kujdes për bebet, sporte ujore me

Godinë qëndrore me 227 dhoma në total. 4 dhoma

motorr, disko, masazhet, bilardo.

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Lara Kundu - Turqi

CLUB HOTEL FALCON

All Inclusive

Inaguruar - 1993 - Rikonstruktuar 2009 - Sipërfaqja m2-8.000 - Vendodhja-Lara-Antalya - Distanca-17km Antalya Aeroport, 0km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, shkëmbor, distanca 0m, shtrirje 157m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Restoranti qëndror 07:00-10:00

Akomodim 1+1. 16-22m2, 1 dhomë fjetje, me

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror 10:00 -11:00

ballkon, telefon, internet, tv, banjo, dush, ballkon,

Dreka -Restoranti qëndror 12:30-14:00

minibar, shapka, tharëse flokësh, dyshemeja me

Snack service - Snack bar 12:30-16:30

laminat.

Koha për Caj-Snack bar 16:30-17:30 Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00

Aktivitetet & Sporte:

Darka mesnatë - Restoranti qëndror 23:30-00:00

Qëndër fitness, sauna, miniklub , animacion, banjo

A-La Carte Restorant-Turk19:00-21:00

turke, ping-pong, shah, volejboll, mini-futboll,

Pijet alkolike dhe joalkolike 07:00-24.00

aerobi,akuapark,2 pishina të jashtme dhe 1 e

Mini bar - 1 herë, vetëm pije joalkolike

brendshme.

Bari qëndror 10:00-24:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Me Pagesë:

Bari në pishina10:00-24:00pijet lokale alkolike

Pijet e importuara, lëngu i freskët i frutave, shërbimi

& jo-alkolike

në dhomë, kafja turke, masazhi, internet kafe, bilardo,

Bari në plazh 10:00-17:00pijet lokale alkolike

karroca dhe kujdesi për bebet, sporte ujore me

& jo-alkolike

motorr, disko, masazhet, hidromasazhe, leksione

Interneti Wi-Fi lobi &dhomë, kasaforta në dhomë,

tenisi.

çadra, shezhllongje dhe peshqiret në plazh & pishinë.

Struktura: 2 Godina, qëndrore dhe anex, 247 dhoma në total, 241 dhoma standarte me pamje nga deti & parku.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

23


Belek - Turqi

24

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

Belek VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

25


Belek - Turqi

CESARS TEMPLE Inaguruar- 1995 - Rikonstruktuar 2010 - Sipërfaqja m2-200.000 - Vendodhja-Bogazkent - Distanca-30km Antalya Aeroport,5km larg Belek - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 400m

Shërbimi UAI: Ultra All Inclusive

Aqua bar10:00-18:00pijet pije të lehta

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi -Restoranti qëndror07:00-10:00

Disko bar pijet të lehta

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,solar,

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror10:00-11:00

Menu speciale për fëmijë

jakuzi,aquapark të madh për fëmijë dhe të

Dreka -Restoranti qëndror12:30-14:30

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

rritur, ping-pong,basketboll,volejboll, mini-

Snack service -Snack 12:00-16:00

Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në

futboll,aerobi,shah,2 pishina 1 brenda hotelit dhe

Koha për Caj- Bari në pishina16:30-17:30

plazh & pishinë.

1 jashtë tij,disko.

Darka mesnatë -Restoranti qëndror23:00-02:00

Struktura:

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant-19:00-21:00

Godinë qëndrore me 764 dhoma në total

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në

Guzhinë:Ala Kebab,Kineze,Italiane,Peshk

360 dhoma standarte me pamje nga deti

dhomë,internet kafe,karroca dhe kujdesi për

Shërbim në dhomë - 24hr

404 dhoma speciale familjare me shumë komoditet.

bebet,sporte ujore me motorr,bilardo,masazhet,s

Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00

olar,surf.

Akullore,Lëng i freskët frutash Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti

Dhomat Standarte:

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

Akomodim 1+1,25m2 , 1 dhomë fjetje,me

Disa pije importi

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Mini bar - rimbushje çdo ditë

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

Bari qëndror 24h pijet lokale, të importura dhe

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me laminat.

selektive Gazebo bar 10:00-00:00 pijet lokale alkolike & jo-

Dhoma Speciale Familjare dhe suita:

alkolike

Akomodim 2+1,35-98m2 , 2 dhoma fjetje,1 sallon,

Bari në pishina 10:00-22:00pijet lokale alkolike &

telefon, internet, tv , 2 banjo , dush dhe vaskë,ballkon

jo-alkolike

,minibar,rrobdishan peshqiri, shapka,tharëse flokësh,

Snack bar10:00-18:00pijet lokale alkolike & jo-

dyshemeja me laminat.

alkolike

26

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

Max royal golf & spa Inaguruar- Maj 2011 - Sipërfaqja m2-1.050.000 m² - Vendodhja-Belek - Distanca-35 km Antalya Aeroport, 1 km larg qendrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 300m

Shërbimi UAI : 24hr Ultra All Inclusive

dhe peshqirët në plazh & pishinë,karroca për bebet

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi - Maxx Restorant ,vetëshërbim07:00-10:00

(me depositë) .

Aquapark me 11 rreshqitese, 5 pishina të jashtme për të rritur dhe fëmijë, 1 pishinë e

Mëngjesi vonë -Maxx Restorant , vetëshërbim10:00-11:30

Struktura:

brendshme, mini-klub për fëmijë ( 09:00-23:00),

Dreka -Maxx Restorant,vetëshërbim 12:30-14:30

1 Godinë qëndrore dhe 31 vila , 445 dhoma

kujdestari për bebe 24hr, qendër fitness,jakuzi,

Snack - Bari në plazh & Akuapark, menu

në total ,403 dhoma standarte të kategorive të

sauna, banjo turke, animacion gjatë gjithë ditës,

fikse12:30-17:00. Koha për Caj - Pastiçeri Kafe,

ndryshme : Terrace suite, Golf suite,Suitë me pamje

shfaqje argetuese në mbrëmje,disko,kinema

menu fikse 10:00-18:00. Darka-Maxx Restorant,

nga deti/golfi, Suitë Golf familjare , Suitë Laguna

,club zhytjeje,aerobi, volejboll, fushe standarte

vetëshërbim19:00-21:30

familjare,Laguna dublex, 42 vila të stileve : Maldive

futbolli, basketboll, kanoe,etj.

Darka vonë- Bistro, menu fikse 22:00-19:00

Vila, Max Royal Suite, Albatros Vila,Albatros Delux.

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant-19:30-22:00 Kuzhinë: Italiane, Francez, Rus, Aziatik, Peshk, Golf Club “Steak

Dhomat Standarte:

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dhomë

House” (me pagesë & rezervim, 15eur )

Akomodim 3+1bebe,80-100m2 ,1 , 2 ose 3 dhomë

24hr,masazh,buling, bilardo, sporte ujore me

Akullore,lëng i freskët portokalli (në mëngjes)

fjetje,me ballkon, telefon, internet, tv , 1 -2 banjo ,

motorr,surf, qendra estetike, golf.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

dush me vaskë,jakuzi, ballkon,minibar, rrobdishan

Disa pije importi. Mini bar në dhomë - rimbushje

peshqiri, shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me

çdo ditë. Snack bari në pishinë 10:00-24:00pijet

parket dhe tapet .

lokale, të importura dhe selektive bari në plazh 10:00-19:00pijet lokale, të importura dhe selektive.

Vila & Suita:

Adult bar në pishinë 10:00-19:00pijet lokale, të

Akomodim 3+1 bebe, 4+, 6+1, 80-350m2, 2 dhoma

importura dhe selektive. Shtëpia e çajit 10:00-

fjetje,1 sallon, telefon, internet, tv, 2 banjo , dush dhe

19:00disa pijet lokale & të importura. Golf Klub bar

vaskë,jakuzi, verande, minibar, rrobdishan peshqiri,

07:00-00:00pijet lokale, të importura dhe selektive.

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me parket dhe

Interneti Wi-Fi ne dhomë & lobi, çadra, shezhllongje

tapet .

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

27


Belek - Turqi

ADAM & EVE HOTELS Inaguruar- 2006 - Sipërfaqja m2-100.000 - Vendodhja-Belek-Antalya - Distanca-35km Antalya Aeroport, 45km larg Antalya - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 300m

Shërbimi UAI : 24hr Ultra All Inclusive

Sunset bar 09:00-20:00pijet lokale, të importura dhe

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi -Restotanti qëndror 07:00-10:00

selektive. Menu speciale për fëmijë

Qënder fitness, sauna, banjo turke,aquapark

Mëngjesi i vonë -Restotanti qëndror 10:00-11:00

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

të madh për fëmijë dhe të rritur,2 pishina

Dreka -Restotanti qëndror 12:30-14:30

Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqiret në

1 brenda hotelit dhe 1 jashtë , ping-

Snack -Snack Bar12:30-16:00

plazh & pishinë.

pong,basketboll,volejboll, mini-futboll, aerobi,shah,2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1

Koha për Caj -Në pastiçeri10:00-19:00 Darka -Restotanti qëndror 19:00-22:00

Struktura:

Darka mesnatë -Restotanti qëndror 00:30-02:00

Godinë qëndrore me 464 dhoma në total 431

A-La Carte Restorant-19:00-23:00

dhoma standarte familjare me pamje nga deti 33

Guzhinë:Italiane,Meksikane,Internocionale,Barbeque

dhoma të cilat janë:suita,villa dhe rezidenca familjare.

jashtë tij. Me Pagesë: Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dho më,masazh,solar,sushi,guzhinë internacionale,

Turke,Sushi, Shërbim në dhomë - 24hr Akullore,Lëng i freskët frutash

Dhomat Standarte familjare,suita dhe vila:

karroca dhe kujdesi për bebet, bilardo, sporte

Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti

Akomodim 1+1,64-128m2 ,1 dhomë fjetje,me

ujore me motorr, masazhet,disko.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Disa pije importi

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

Mini bar - rimbushje çdo ditë. Bluetooth Bar,24h,pijet

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

lokale, të importura dhe selektive. Cheer Bar 09:00-20:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Goal

Dhoma Speciale Familjare,suita dhe rezidenca:

bar10:00-01:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Dock

Akomodim 2+1,3+1,4+1,5+1,800-1200m2 , 2

bar09:30-18:00pijet kokteil lokale & importi. Regular

dhoma fjetje,1 sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo ,

beach bar09:00:01:00pijet lokale, të importura dhe

dush dhe vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

selektive. Tender 09:00-20:00pijet lokale, të importura

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

dhe selektive. Disko lab23:00-03:00pijet lokale, të importura dhe selektive.

28

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

LYKIA WORLD Inaguruar- 2008 - Sipërfaqja m2-300.000 hotel+700.000 hapsirë golfi - Vendodhja-Belek - Distanca-45km Antalya Aeroport, 15km larg qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 700m

Shërbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Struktura:

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi - Leziz 07:00-10:00

Godinë qendrore me 449 dhoma në total ,4 dhoma

Qendër fitness, sauna, banjo turke,pishina

Mëngjesi vonë -Leziz10:00-11:00

të kategorive të ndryshme ,312 dhoma standarte me

brenda hotelit dhe jashtë, ping-pong,basketboll,

Dreka - Leziz12:30-14:30

pamje nga deti, 119 dhoma speciale familjare si:vila

shah, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë

Snack - snack bar12:30-16:00

dhe suita.

tij,disko,aquapark,club zhytjeje,aerobi.

Darka-Leziz19:30-21:30

Dhomat Standarte:

Me Pagesë:

Darka vonë-Leziz19:00-21:30

Akomodim 2+1,35-65m2 ,1 dhomë fjetje,me

Disa pije importi, A’la Carte,Aziatike:Peshk-

A-La Carte Restorant-19:30-21:00 Kuzhinë: Italiane,

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Mesdhetar,Japonez,Internacional ,shërbimi në

Turke. Akullore, Lëng i freskët frutash

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

dhomë, masazh, buling, interneti në dhomë,

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me parket.

kujdestaria për bebet, bilardo, sporte ujore me

Koha për Caj -Kahvehane 14:00-18:00

motorr, sallon bukurie, qendër estetike,golf.

Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë “I”- bari qendror24hpijet lokale, të importura dhe

Dhoma Speciale Familjare,suita dhe vila:

selektive. “Meltem” Bar 10:00-01:00pijet lokale, të

Akomodim 2+1,3+1,4+1,5+1,65-200m2 , 2 dhoma

importura dhe selektive. “Cool Waters”09:00-21:00

fjetje,1 sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo , dush

pijet lokale, të importura dhe selektive. Snack

dhe vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

bar14:00-17:00pijet lokale, të importura dhe

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me parket.

selektive. Active/Relax bar10:00-18:00pijet lokale, të importura dhe selektive. Menu speciale për fëmijë ,karroca për bebe.Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

29


Belek - Turqi

SUSSESI DELUXE RESORT Inaguruar- 2007 - Sipërfaqja m2-90.000 - Vendodhja-Belek - Distanca - 35km Antalya Aeroport, 1km larg Belek - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 300m

Shërbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Struktura:

aerobi,shah,2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1

Mëngjesi -Restotanti qëndror 07:00-10:00

Godinë qëndrore me 565 dhoma në total

jashtë tij, basketboll,disko,kinema,beach-voley.

Mëngjesi i vonë -Aqua bistro10:00-11:00

356 dhoma standarte familjare me pamje nga deti

Dreka -Restotanti qëndror 13:00-14:30

33 dhoma të cilat janë:suita,villa dhe rezidenca

Me Pagesë:

Snack -Takatuka & Ada Snack12:00-16:00

familjare.

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dho më,masazh,sola,buling,guzhine aziatike dhe

Koha për Caj -Pastiçeri aziatike16:00-00:00 Darka -Restotanti qëndror 19:00-21:30

Dhomat Standarte:

peshk,karroca dhe kujdesi për bebet,sporte

Darka mesnatë -Aqua bistro 23:00-06:00

Akomodim 1+1,40-50m2 ,1 dhomë fjetje,me

ujore me motorr, masazhet,bilardo,golf,sallon

A-La Carte Restorant-19:00-23:00

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

bukurie,qënder biznesi.

Guzhinë:Meksikane,Italiane,Peshk,Aziatike,Argjentin

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

ase,Turke. Shërbim në dhomë - 24hr. Akullore,Lëng

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

i freskët frutash. Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

Dhoma Speciale Familjare

Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë/.

dhe suita të ndryshme:

Hayal bari qëndror 24h pijet lokale, të importura

Akomodim 2+1,3+1,4+182-750m2 , 2 dhoma

dhe selektive. Takatuka bari në pishina10:00-

fjetje,1 sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo , dush

00:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Sandal bari në

dhe vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

pishina10:00-00:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Alesta bari në plazh10:00-18:00pijet kokteil lokale & importi. Club Mor bar20:00:00:00pijet lokale, të

Aktivitetet & Sporte:

importura dhe selektive. Menu speciale për fëmijë

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,aquapark të madh

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

për fëmijë dhe të rritur,2 pishina 1 brenda hotelit dhe

Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në

1 jashtë , ping-pong,basketboll,volejboll, mini-futboll,

plazh & pishinë.

30

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

RIXOS PREMIUM Inaguruar- 2005 - Rikonstruktuar 2009 - Sipërfaqja m2-405.000 - Vendodhja-Belek-Antalya Distanca-35km Antalya Aeroport, 5km larg qytetit Belek - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 1000m

Shërbimi AI: All Inclusive

importura dhe selective. X-Press 12:00-00:00pijet

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi -Mosaic07:00-10:00

lokale, të importura dhe selektive. Beach10:00-

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,solar,

Mëngjesi i vonë -Mosaic10:00-11:00

18:00pijet lokale, të importura dhe selective.

jakuzi,aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur,

Dreka -Mosaic12:30-14:30

Menu speciale për fëmijë. Interneti Wi-Fi, çadra,

ping-pong,basketboll,volejboll, mini-futboll,

Snack service -Big snack 12:00-16:00

shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

aerobi, shah, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij, disko, kinema.

Koha për Caj-Kafe WIEN 15:30-16:30

.

Darka -Mosaic19:00-21:30

Struktura:

Darka mesnatë -Mosaic 00:00-02:00

Godinë qëndrore me 769 dhoma në total,557 dhoma

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant-19:00-21:30

standarte me pamje nga deti,67 dhoma të kategorive

Disa pije importi, A’la Carte , shërbimi në dhomë,

Guzhinë:Franceze,Italiane,Turke,Vegjetariane,Grill,pes

të ndryshme ,74 dhoma speciale familjare,suita dhe

sallon bukurie, hipizem , karroca dhe kujdesi për

hk,Aziatike. Shërbim në dhomë - 24hr

bebet, sporte ujore me motorr, bilardo, masazhet, vila.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

solar, hidromasazh, surf.

Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë

Dhomat Standarte:

Rixos lounge24hpijet lokale, të importura dhe

Akomodim 1+1,37m2,1 dhomë fjetje,me

selektive. Bari qëndror09:00-00:00pijet lokale, të

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

importura dhe selektive. Irish pub17:00-00:00pijet

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

lokale, të importura dhe selective

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Disko bar 23:00-03:00pijet lokale, të importura dhe selective. Vitamin bar09:00-20:00pijet lokale, të

Dhoma Speciale Familjare,suita dhe vila:

importura dhe selektive. Kafe WIEN11:00-23:00pijet

Akomodim 2+1,40-2000m,2 dhoma fjetje,1

lokale, të importura dhe selective. Bari në pishina

sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo , dush dhe

09:00-00:00pijet lokale, të importura dhe selektive

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

Highlight09:00-20:00pijet lokale, të importura dhe

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

selective. Haman bar10:30-20:00pijet lokale, të

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

31


Belek - Turqi

CLUB ASTERIA BELEK Inaguruar - 2007 - Sipërfaqja m2-300.000 hotel+700.000 hapsirë golfi - Vendodhja-Belek - Distanca-35km Antalya Aeroport,5 km larg qytetit Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 270m Shërbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Interneti Wi-Fi ne dhome & lobi , çadra, shezhllongje

kinema, animacion, aquapark,club zhytjeje,

Mëngjesi - Isot restoranti qëndror 07:00-10:00

dhe peshqirët në plazh & pishinë.

aerobi.

Dreka -Isot restoranti qëndror 12:30-14:30

Struktura:

Me Pagesë:

Snack - Sherbet Bar 12:30-16:30

Godinë qëndrore , anex dhe vilat në total

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dhomë

Koha për Caj -Sherbet Bar 16:30-17:30

546dhoma,25 vila,415 dhoma standarte me pamje

24hr, masazh, bilardo, boling, karroca dhe

Darka-Isot restoranti qëndror19:00-21:30

nga deti ose parku ,106 dhoma speciale familjare dhe

kujdesi për bebet, bilardo,boling, sporte ujore me

Darka e vonë-Isot restoranti qëndror23:00-00:00

suita.

motorr, qëndër estetike, golf.

Mëngjesi i vonë -Isot restoranti qëndror 10:00-11:00

A-La Carte Restorant-19:00-21:30 Kuzhinë:Italiane,Turke,Aziatike,MesdhetareAkullore

Dhomat Standarte:

,Lëng i freskët frutash në mëngjes

Akomodim 2+1, 336m2,1 dhomë fjetje,me

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Menu speciale për fëmijë

vaskë,ballkon,minibar, shapka,tharëse flokësh,

Të gjitha pijet jo alkolike 24hr

dyshemeja me parket.

Të gjitha pijet alkolike deri në 24:00 Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë

Dhoma Familjare:

Casablanca Lobi-Bar 24hpijet lokale, të importura

Akomodim 4, 72m2, 1dhoma fjetje,2 banjo, telefon,

dhe selektive (me pagesë mbas 00:00)

internet, tv, dush dhe vaskë, ballkon, minibar,

Sherbet Bar10:00-24:00pijet lokale, të importura dhe

shapka, tharëse flokësh, dyshemeja me parket.

selektive. Lotus disco bar 23:00-02:00pijet lokale,

32

të importura dhe selektive. Caramel bar10:00-

Aktivitetet & Sporte:

18:00pijet lokale, të importura dhe selektive. Pishti

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,pishina brenda

- Game center bar 12:00-24:00 pijet lokale, të

hotelit dhe jashtë, ping-pong,basketboll, shah,

importura dhe selektive

2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij, disko,

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

BELEK BEACH Inaguruar- 2005 - Rikonstruktuar Janar 2010 - Sipërfaqja m2-25.000 - Vendodhja-Bogazkent - Distanca-35km Antalya Aeroport,12km larg qytetit - Serik,9km larg Belek - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 135m

Shërbimi UAI: Ultra All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi -Aspendos Restorant07:00-10:00

Godinë qëndrore me 327 dhoma në total

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dhomë,

Mëngjesi i vonë -Aspendos Restorant10:00-11:00

219 dhoma standarte me pamje nga deti

internet kafe, karroca dhe kujdesi për bebet,

Dreka -Aspendos Restorant12:30-14:00

101 dhoma speciale familjare me shume komoditet.

bilardo, sporte ujore me motorr, hidromasazhet, solar.

Snack service -Snack Restorant12:00-16:30 Koha për Caj- Bari në pishina15:00-16:00

Dhomat Standarte:

Darka -Aspendos Restorant18:30-21:00

Akomodim 1+1,28m2, 1 dhomë fjetje,me ballkon,

Darka mesnatë -Aspendos Restorant00:00-01:00

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë,ballkon,

A-La Carte Restorant-19:00-21:00

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

Guzhinë:Turke Ala-Carte,Itaiane Ala-Carte

dyshemeja me laminat.

Shërbim në dhomë - 24hr Akullore, Lëng i freskët frutash

Dhoma Speciale Familjare:

Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti

Akomodim 2+1, 56m2, 2 dhoma fjetje,1

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

sallon, telefon, internet, tv , 2 banjo , dush dhe

Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë

vaskë,ballkon,minibar, rrobdishan peshqiri,

Bari qëndror10:00-18:00pijet lokale, të importura dhe

shapka,tharëse flokësh, dyshemeja me laminat.

selektive. Snack bar 12:30-16:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Bari në pishina 10:00-18:00pijet lokale

Aktivitetet & Sporte:

alkolike & jo-alkolike. Flamingo bar18:00-02:00pijet

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,solar, jakuzi,

kokteil lokale & importi. Disko bar 23:00-02:00pijet

aquapark të madh për fëmijë dhe të rritur, ping-pong,

lokale, të importura dhe selektive

basketboll, volejboll, mini-futboll, aerobi, shah, 2

Menu speciale për fëmijë. Shërbim special për

pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij, disko.

ditëlindje & muaj mjalti. Interneti Wi-Fi, cadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

33


Belek - Turqi

SPICE HOTEL & SPA Inauguruar - 1994 - Rikonstruktuar 2006-2007 - Sipërfaqja m2 - 125,000 m2 - Vendndodhja - Belek - Distanca - 33 km Antalya Aeroport, 6 Km larg nga Kadriye - Plazhi - privat, ranor & me guriçka, distanca 0m, shtrirje 200m

Shërbimi UAI: 24Hr Ultra All inclusive

Struktura:

Me pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qendror 07:00-10:00

19 vila me 2-3 kate, Hoteli ka dhoma në total

Disa pije importi, lëng i freskët frutash, masazhet, lavanderi, internet kafe, sportet ujore me motor,

Mëngjesi i vonë - Restoranti qendror 10:00-11:00 Dreka - Restoranti qendror 12:30-14:00

Dhomat standarde: akomodimi 1 + 1

Snack service - Ambient pranë pishinës

420 dhoma standarde, (32 m2). Kanë 1dhomë,

13:00-16:00. Koha për çaj - 16:00-17:00

tv, telefon, dysheme me pllaka, kasafortë, minibar,

Darka - Restoranti qendror 19:00-21:30

sistem kondicionimi, banjë me dush, robdishan

Darke mesnate - Restoranti qendror

peshqiri, tharëse flokësh, ballkon ose tarracë. 5

23:00-24:00. Restorantet A’la Carte 19:00-21:00.

dhoma për invalid.

sërf, hedhje me parashutë, kanoe.

Kuzhinë: Turke, Italiane, Kineze Amphi bar 21:00-21:35, pije lokale & disa pije importi

Dhomat speciale:

Bari në pishinë 10:00-24:30, pije lokale & disa pije

Akomodimi 2 + 1, 75 dhoma familjare, (46-64 m2).

importi. Bari në plazh 10:00-17:00, pije lokale & disa

Kanë 2 dhoma, tv, telefon, dysheme me pllaka,

pije importi. Disko bar 10:00-18:00, pije lokale & disa

kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjë me

pije importi. Hoteli ofron shërbim special nga ora

vaskë, robdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon

10:00-23:00. Akullore 12:30-14:00 & 19:00-21:30.

me pamje nga kopshti.

Për muaj mjalti & ditëlindje shërbehet fruta & verë. Mini bar rimbushje çdo ditë me ujë, kola fanta, lëngje

Aktivitete & sporte

frutash. Disa pije lokale & të importuara. Çadrat,

Qendër fitnesi, banjë turke, ping-pong, squash,

shezllonet, peshqirët & dyshekët janë pa pagesë.

basketboll, volejboll në plazh, mini futboll, disko,

Për fëmijët: Menu & karrige në restorant. Pishinë e

aerobi, shah, animacion, mini golf, bilardo, 2 pishina

jashtme, akuapark, luna park, animacion & mini klub.

të jashtme, akuapark, kinema.

Mosha e mini klubit 4-11 vjeç. Orari i mini klubit: 10:00-12:30 & 14:30-17:30.

34

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

ATTALEIA HOLIDAY VILLAGE

All Inclusive

Inaguruar-1993 - Rikonstruktuar - 2009 - Sipërfaqja m2 - 90,000 - Vendodhja-Belek - Distanca-35km Antalya Aeroport,9km larg qytetit - Plazhi-privat, ranor distanca 0m, shtrirje 310m

Shërbimi AI : All Inclusive

Dhomat Standarte:

lavanderi,qëndër estetike, sallon bukurie,

Mëngjesi-Restoranti qëndror07:00-10:00

Akomodim 2+1,37m2 ,dhomë fjetje, me ballkon,

shërbimi në dhomë, internet kafe.

Dreka -Restoranti qëndror12:00-14:30

telefon, tv, banjo , dush me vaskë, ballkon, minibar,

Snack - Bari në pishinë12:00-16:00

tharëse flokësh, dyshemeja me laminat.

Koha për Caj - Bari në pishinë17:00-18:00 Darka- Restoranti qëndror19:00-21:30

Dhomat speciale:

Ala carte restorant 19:00-22:00 Guzhinë: Italiane,

Familjare & Suita, akomodimi 2 + 1,37m2, 2 dhomë

Peshku

fjetje me ndarje të brendëshme, telefon, tv, banjo,

Shërbim në dhomë - 24Hr

dush me vaskë, ballkon, minibar, tharëse flokësh,

Bari I pishinave -10:00-23:00Pije lokale alkolike &

dyshemeja me laminat. 57m2, 2 dhomë fjetje 1

jo alkolike. Bari në pishinë10:00-23:00Pije lokale

banjo , jacuzi,ballkon,minibar, telefon, tv, ballkon me

alkolike & jo alkolike. Lobi Bar24 HrPije lokale alkolike

pamje nga deti ose parku.

& jo alkolike. Disko bar23:00-03:00Pije lokale alkolike & jo alkolike. Myra bar19:00-23:00Pije lokale alkolike

Aktivitete & sporte

& jo alkolike. Menu speciale për fëmijë , karrocë për

Qëndër fitness, sauna,banjo turke,3 pishina-1

fëmijë, kujdestari për fëmijë 20:00-03:00

të brendshme dhe 2 të jashtme,fusha tenisi ,

Aquapark, 2 pishina të jashtme për fëmijë dhe të rritur

volejboll në plazh, disko, shah, aerobi, hark, mini

& 1 pishinë e brendshme për të rritur.

futboll,animacion, akuapark.

Animacion dhe miniclub. Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dysheket në plazh & pishinë.

Me Pagesë: Pijet mbas orës 23:00 në lobi bar dhe në disko klub,

Struktura:

kafja turke, lëng portokalli I freskët, kasaforta në

210 dhoma, struktura fshat turistik me vila bungalo

dhomë masazh, hidromasazhet, sportet ujore me

2-katëshe

motor, serf, hedhje me parashut, bouling, canoe,

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

35


Belek - Turqi

Alva Donna Inaguruar-2005 - Rikonstukturuar 2009 - Siperfaqja m2-32.000 - Vendodhja-Bogazkent - Distanca-40km Antalya - Aeroport,11km larg qytetit Serik - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 150m Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

& pishinë.

vonë-Restoranti Amber10:00-11:00

Struktura:

vaskë,hidromasazh,rrobdishan peshqiri,tharëse

Dreka -Restoranti Amber12:30-14:30

7 godina me 4 kate,447 dhoma në total

flokësh,banjo turke private, ballkon me pamje nga deti.

Snack -Bella ala turka14:30-16:00 Koha për Caj -Ginna bar 16:30-17:30

Dhomat Standarte:

Darka- Panorama restorant 19:00-21:30

Akomodim 1+1,308 dhoma standarte,(26-29 m2).

Aktivitete & sporte

Darka mesnatë-Restoranti Amber 23:30-01:30

Kanë 1 ose 2 dhoma,tv,telefon,dysheme me tapet,

Qëndër fitness, banjo turke,4 pishina-1 të

A-La Carte Restorant-19:00-21:00. Guzhinë: Turke,

internet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi,banjo

brendshme dhe 3 të jashtme , ping-pong, mini-

Italiane,Meksikan,Kinez, Peshku

me dush & vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse

futboll,mini golf,basketboll, volejboll,volejboll

Shërbim në dhomë 24 Hr,nga ora 02:00-06:00 pa

flokësh, ballkon.

në plazh, canoe,shah, disko, aerobi, kinema, animacion,akuapark.

pagesë. Lëng i freskët frutash vetëm në mëngjes

36

lule, fruta, kasafortë, minibar, dysheme me tapet, sistem kondicionim, banjo me dush &

Mëngjesi-Restoranti Amber07:00-10:00. Mëngjesi i

Akullore nga ora 12:30-21:30. Shërbim special për

Dhomat speciale:

muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike

Akomodimi 2 + 1,127 dhoma familjare,(41-50

Me Pagesë:

lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini bar - rimbushje

m2).Kanë 2 dhoma,tv,telefon,dysheme me tapet,

Disa pije importi, masazh, solar, hidromasazh,

çdo ditë. Cinna bar24HrPije lokale & të importuara

kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo me

sportet ujore me motor, serf, hedhje me

Golfers bar20:00-01:00 Pije locale. Bella bar10:00-

vaskë, rrobdishan peshqiri,tharëse flokësh, ballkon.

parashutë, bilardo, internet kafe, bouling,

24:00Pije lokale & të importuara. Harem bar20:00-

4 suita,(66 m2), 3 sulltan suita (81m2), 3 suita

lavanderi,qëndër estetike, sallon bukurie,

24:00Pije lokale. Moonston bar16:00-24:00Pije lokale

presidenciale (180m2). Kanë 1 dhomë ndenjeje &

shërbimi në dhomë, bebisiter, karrocë për fëmijët.

Double day23:00-02:00Pije lokale & të importuara

2 dhoma gjumi, tv, telefon,internet,dysheme me

Topaz tea19:00-24:00Kafe turke. Bari në plazh10:00-

tapet,kasafortë,minibar,sistem kondicionimi,gaze

17:00Pije lokale. Iskele10:00-18:00Pije lokale

t,lule,fruta,banjo me dush & vaskë,hidromasazh,

Menu speciale për fëmijë. Luna park, pishinë e

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon

jashtme & e brendshme. Animacion dhe miniclub

me pamje nga deti. 1 suitë madonna, (175 m2).

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh

Kanë 1dhomë, tv, telefon, internet, cd-dvd, gazet,

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

CORNELIA DELUXE RESORT Inaguruar-2002 - Rikonstukturuar 2006-2008-2009 - Sipërfaqja m2-65.000 - Vendodhja-Belek - Distanca-35km Antalya Aeroport, 5km larg qytetit Belek - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 150m

Shërbimi UAI : 24hr All Inclusive

brendshme. Animacion dhe miniclub. Cadra,

dysheme me pllaka, kasafortë,sistem

Mëngjesi-Restoranti cornelia 07:00-10:00

shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh &

kondicionimi,minibar,banjo me dush,

Mëngjesi i vonë-Restoranti cornelia 10:00-11:00

pishinë.

hidromasazh, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh,shapka,tarracë me pamje nga pishina.

Dreka -Restoranti cornelia12:30-14:30 Snack -Daphne restorant14:30-16:00

Struktura:

10 suita deluxe,(100-120 m2).Kanë 1dhomë

Koha për Caj -Daphne restorant 16:30-18:00

1 godinë qëndrore me 5 kate,1 godinë anësore me

ndenjeje & 1 dhomë gjumi,tv,telefon,internet,

Darka-Restoranti cornelia19:00-21:30

2-3 kate,1 vilë me 2 kate,381 dhoma në total.

lule, fruta, kasafortë, minibar, dysheme me tapet, sistem kondicionim, banjo me dush & vaskë,

Darka mesnatë-Daphne restorant24:00-01:00 A-La Carte Restorant-19:30-22:30Guzhinë:Turke, Itali

Dhomat Standarte:

hidromasazh, rrobdishan peshqiri, tharëse

ane,Mediteriane,Francez,Far east,Internacionale

Akomodim 1+1,228 dhoma standarte & 48

flokësh, shapka, tarracë me pamje nga deti.

Shërbim në dhomë - 24Hr pa pagesë

dhoma standarte në vila,(35-40 m2).Kanë 1

Akullore, Lëng i freskët frutash. Shërbim special për

dhomë,tv,telefon,dysheme me tapet,internet

Aktivitete & sporte

ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe

,minibar,kasafortë,sistem kondicionimi,banjo

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,

jo alkolike lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini bar

me vaskë,rrobdishan peshqiri,tharëse flokësh,

hidromasazhet, 7 pishina-1 të brendshme dhe 6

- rimbushje çdo ditë. Harmonia bar09:00-23:30Pije

shapka,ballkon me pamje nga deti & kopshti.

të jashtme, mini-futboll, bilardo, serf, basketboll, volejboll,volejboll në plazh, canoe, shah, disko,

lokale, të importuara & selective. Olea bar10:00-

aerobi, hark, animacion,akuapark.

22:30Pije lokale, të importuara & selektive. Citrus

Dhomat speciale:

bar10:00-17:30Pije lokale, të importuara & selektive.

Akomodimi 2 + 1, 15 dhoma familjare,(55 m2).

Solaris bar10:00-18:00 Lëngje frutash & pije jo

Kanë 2 dhoma,tv,telefon,internet,dysheme me

Me Pagesë:

alkolike. Hedera bar10:00-23:30Pije jo alkolike & birrë

tapet,kasafortë, minibar, sistem kondicionimi,banjo

Disa pije importi,disa restorante ala carte,

Disko bar23:30-02:30Pije lokale, të importuara &

me dush & vaskë,rrobdishan peshqiri,tharëse

masazh, sportet ujore me motor, hedhje me

selektive. Daphne bar23:30-02:30 Pije lokale, të

flokësh,shapka,pamje pjesërisht nga deti, 80

parashutë, fushat standarte të futbollit. internet

importuara & selektive. Menu speciale për fëmijë

junior suita në vila, (50m2).Kanë 1 dhomë

kafe në dhomë, bebisiter.

Luna park, akuapark,pishinë e jashtme & e

ndenjeje & 1 dhomë gjumi, tv, telefon, internet,

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

37


Belek - Turqi

ELA QUALITY RESORT Inaguruar-2007 - Sipërfaqja m2-110.000 - Vendodhja-Belek - Distanca-25km Antalya - Aeroport, 2km larg qytetit Belek - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m

Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

Struktura:

Mëngjesi-Restoranti Amber07:00-10:00

1 godinë qendrore me 5 kate dhe vila,550 dhoma

Mëngjesi i vonë-Restoranti Amber10:00-11:00

në total nga të cilat 356 janë dhoma standarte,5 për

Dreka - Restoranti Amber12:30-14:30

invalid,78 dhoma familjare dhe të tjera suita.

Snack - Bella ala turka14:30-16:00 Koha për Caj -Ginna bar 16:30-18:00

Dhomat Standarte:

Darka - Panorama restorant19:00-21:30

Akomodim 1+1,356 dhoma standarte,(35-45 m2).

Darka mesnatë-Restoranti Amber24:00-01:00

Dhomat kanë tv,telefon,dysheme me tapet,internet,

A-La Carte Restorant-19:00-21:00

kasafortë,minibar,sistem qendror kondicionimi,banjo

Guzhinë:Turke, Italiane,Franceze,Braziliane,Meksika

me dush & vaskë,rrobdishan peshqiri,tharëse

ne, Peshku. Shërbim në dhomë 24 Hr,nga ora 02:00-

flokësh,ballkon. .

07:00 pa pagesë. Lëng i freskët frutash, akullore Shërbim special për muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike

Aktivitete & sporte

dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini

Qendër fitness,hidromasazh,sauna,serf,kurse

bar - rimbushje çdo ditë. Bari qëndror24Hr Pije lokale

gatimi,banjo turke,pishina të brendshme dhe të

& të importuara. Bari në plazh10:00-18:00Pije jo

jashtme ,tenis,basketboll, volejboll,futboll,bilardo,b

alkolike & birrë. Bari në pishinë10:00-18:00Pije jo

içikleta në ujë, canoe,shah, disko, aerobi, kinema,

alkolike & birrë. Disko bar 23:00-02:00Pije lokale &

animacion,akuapark,shou çdo natë.

të importuara. Disa bare të tjera. Menu speciale për fëmijë. Luna park, pishinë & akuapark

Me Pagesë:

Animacion dhe mini klub, junior klub

Disa pije importi, ala carte restorant,masazh,sportet

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dysheket në plazh &

ujore me motor, interneti, kurset e tenisit, bouling,

pishinë janë pa pagesë.

lavanderi, qendër estetike, sallon bukurie, shërbimi në dhomë.

38

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

CORNELIA DIAMOND VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

39


Belek - Turqi

CORNELIA DIAMOND Inaguruar-2008 - Sipërfaqja m2-200.000 - Vendodhja-Belek - Distanca-35km Antalya Aeroport, 3km larg qytetit Belek - Plazhi-privat, ranor, distanca 0m, shtrirje 250m Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive Mëngjesi-Restoranti qëndror07:00-10:00 Mëngjesi i vonë-Restoranti qëndror10:00-11:00 Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30 Snack - Restorant & bar dome14:30-16:00 Koha për Caj -Restorant & bar dome16:30-18:00 Darka-Restoranti qëndror19:00-21:30. Darka mesnatëRestorant & bar dome24:00-01:00. A-La Carte Restorant19:00-21:00. Guzhinë: Turke,Mediteriane,Far east, Latine & north amerika. Prodhime deti, Vip, Kebab selection. Shërbim në dhomë - 24Hr. Akullore, Lëng i freskët frutash. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 24 Hr. Mini bar - rimbushje çdo ditë. The shine10:00-23:45Pije lokale & të importuara. Moulen rose 08:30-23:45. Pije lokale & të importuara, kafe të ndryshme. La boheme24Hr Pije lokale & të importuara. Roll club16:00-23:45Pije jo alkolike & birrë. Crassula bar09:00-18:45Pije jo alkolike,lëngje frutash & birrë. Cue bar 14:00-23:45 Pije jo alkolike & birrë. Disko bar23:00-02:00Pije lokale & të importuara. Bari në plazh 10:00-18:00 Pije jo alkolike & birrë. Sea bird iskele bar10:00-18:00Pije jo alkolike & birrë. Biscotti kafe09:0019:00Qumësht & ëmbelsira. The dome bar 24Hr Pije lokale & të importuara, pije të ngrohta & akullore. Menu speciale për fëmijë. Luna park, akuadrom, pishinë e jashtme & e brendshme. Animacion dhe miniclub. Cadra,

40

info@globaltravel.com.al

shezllonet, peshqirët dhe dysheket në plazh & pishinë. Struktura: 1 godinë me 8 kate, 27 vila me 2 kate, 571 dhoma në total. Dhomat Standarte:akomodim 1+1, 449 dhoma standarte, (42-50 m2). Kanë 1 dhomë, tv, telefon, dysheme me tapet, internet,kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo me dush & vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh,ballkon me pamje nga deti ose kopeshti. Dhomat speciale: Akomodimi 2 +1, 64 dhoma familjare, (70-80 m2). Kanë 2 dhoma, tv, telefon, dysheme me tapet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banjo me vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon me pamje nga pishina ose kopshti. 24 suita (6580m2). Kanë 1 dhomë ndenjeje & 1ose 2 dhoma gjumi,tv,telefon,internet, dysheme me tapet, kasafortë, sistem kondicionimi, minibar, gazet, lule, fruta, banjo me dush & vaskë,hidromasazh, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh,ballkon ose tarac me pamje nga deti ose kopshti. 6 suita diamond,(310 m2).Kanë 1dhomë ndnjeje + 2 dhoma gjumi, tv, telefon, internet, cd-dvd, gazetë, lule, fruta, kasafortë,minibar,dysheme me parket & tapet,sistem kondicionimi, banjo me dush & vaskë,hidromasazh,rrobdishan peshqiri,tharëse

flokësh,ballkon ose taracë me pamje nga deti. 1 suite presidenciale,(700 m2).Kanë 1dhomë ndnjeje + 3 dhoma gjumi,1 studio, tv,telefon,internet, cddvd, kasafortë, dysheme me parket & tapet,sistem kondicionimi, minibar, gazetë, lule, fruta, banjo me dush & vaskë, hidromasazh, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon & tarace me pamje nga deti. 17 shtepi pranë liqenit,(100 m2). Kanë 1dhomë ndenjeje +2 ose 3 dhoma gjumi, ballkon, tv, telefon, internet,lule,fruta,kasafortë,minibar,dysheme me parket & tapet,sistem kondicionimi,banjo me dush & vaskë,hidromasazh,rrobdishan peshqiri,tharëse flokësh,tarace me pamje nga pishina. Aktivitete & sporte Qendër fitness, banjo turke, squash, 7 pishina-1 te brendshme dhe 6 të jashtme , ping-pong, mini-futboll, mini golf, basketboll, volejboll,volejboll në plazh, canoe, shah, disko, aerobi, kinema, animacion, akuapark. Me Pagesë: Disa pije importi, disa restorant ala carte, masazh, sportet ujore me motor, serf, hedhje me parashutë, internet kafe, bouling, lavanderi, qender estetike, sallon bukurie, shërbimi në dhomë, qendër biznesi, bebisiter.

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Belek - Turqi

SIAM ELEGANCE HOTEL & SPA Inaguruar- 2008 - Sipërfaqja m2-22.000 - Vendodhja-Belek - Distanca-40km Antalya Aeroport,11km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 200m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00 Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror10:00-11:00 Kuzhinë tradicionale turke 11:30-16:00 Snack service -Në ambjentet e jashtme12:00-16:00 Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30 Koha për Caj- Pastiçeri16:30-17:30 Darka - Restoranti qëndror19:00-21:30 Popcorn 19:00-23:30 Darka mesnatë -Bistro restorant 24:00-01:00 Snack service në mesnatë 01:00-07:00 Sanduic 24 Hours A-La Carte Restorant-19:00-21:30Kuzhinë: Mesdhetare, tailandeze , sushi dhe peshku Disco Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë Lobi Bar 10:00-24:00pije lokale dhe të importuara Bari në pishina-Vitamin Bar10:00-18:00pijet lokale jo-alkolike Pattaya snack Bar 10:00-24:00pije lokale dhe të importuara Koha për Caj- Pastiçeri10:00-01:00pije lokale dhe të importuara Bari në pishinë10:00-18:00lëng frutash i freskët

Verë 2011 - www.globaltravel.al

Akullore 14:00-16:00pa pagesë Disco Bar23:30-02:30pije lokale dhe të importuara Café CHAI01:00-10:00pije të importuara me pagesë Lëngu i portokallit pa pagesë në mëngjes Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë. Struktura: 1 Godinë qëndrore me 324 dhoma në total ,208 dhoma superiore standarte me pamje me /jo nga deti,84 dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe junior suite .

Aktivitetet & Sporte: Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark për fëmijë dhe të rritur, aerobi, ping-pong, shah, boling, aerobi, 1 pishinë e jashtme (140cm - 1250m2), 1 pishinë e brendshme (140cm-110m2), disko, kinema, hidromasazh. Me Pagesë: Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i portokallit, shërbimi në dhomë 24hr,sporte ujore me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Dhomat Standarte: Akomodim 3+1,27m2,1 dhomë fjetje,me ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet. Dhoma Speciale Familjare, suita junior, deluxe familjare: Akomodim 4+1,45-95m2 , 2 dhoma,1 sallon, telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

info@globaltravel.com.al

41


Kemer - Turqi

42

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

Kemer VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

43


Kemer - Turqi

YELKEN BLUE LIFE Inaguruar- 2011 - Sipërfaqja m2-200.000 - Vendodhja-Beldibi – Kemer - Distanca-45km Antalya Aeroport,8km larg qendrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca, distanca 0km, shtrirje 200m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

2 Godina qëndrore me 322 dhoma në total,302

Disa pije importi, doktor,telefoni në dhomë, lëngu

Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror10:00-11:00

dhoma standarte me pamje me /jo nga deti ,20

i portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore

Dreka - Restoranti qëndror13:00-14:30

dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe junior

me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Snack service - Në ambjentet e jashtme 12:00-17:00

suite.

Koha për Caj - Pastiçeri 17:00-18:00 Darka - Restoranti qëndror19:30-21:30

Dhomat Standarte:

Darka mesnatë - Restoranti qëndror23:30-24:30

Akomodim 2+1,22-28m2,1 dhome fjetje,me ballkon,

A-La Carte Restorant-19:30-21:30

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

Kuzhinë:Turke dhe Peshku

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Disco

Dhoma Speciale Familjare,suita junior , deluxe

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

familjare: akomodim 4,38m2 , 2 dhoma,1 sallon,

Mini bar - rimbushje çdo ditë

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

Lobby Bar 10:00-24:00pije freskuese, beer, verë

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Snack Bar 10:00-17:00pijet lokale alkolike & jo-

me tapet.

alkolike

44

Disco Bar 23:00-02:00pijet lokale, të importura dhe

Aktivitetet & Sporte:

selektive

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi, aquapark

Pool Bar24 Hours çaj, kafe, të gjitha pijet.

për fëmijë dhe të rritur, aerobi, ping-pong, shah,

Akullore 16:00-17:00

boling, volejboll në plazh, fushë tenisi, aerobi, 1

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

pishinë e jashtme 710m2, 1 pishinë e brendëshme

peshqirët në plazh & pishinë.

100m2,disko,kanoe,hidromasazh.

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

MAJESTY CLUB KEMER BEACH Rinovuar- 2007 - Sipërfaqja m2-130.000 - Vendodhja-Goynuk -Kemer - Distanca-50km Antalya Aeroport,2km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca ,distanca 0km, shtrirje 350m

Shërbimi: Ultra All Inclusive

Struktura:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

1 Godinë qëndrore me 400 dhoma në total

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 10:00-11:00

400 dhoma standarte.

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:30 Snack service - Snack Bar 12:00-17:00

Dhomat Standarte:

Koha për Caj- Sanck Bar 16:00-17:00

Akomodim 2+1,26m2,1 dhomë fjetje,me ballkon,

Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:30

telefon, tv , banjo, dush, minibar,tharëse flokësh,

Darka mesnatë-Bistro restorant 23:00-24:00

dyshemeja me qeramik.

A-La Carte Restorant-19:00-21:30 Kuzhinë: Turke, Mesdhetare, BBQ, Italjane dhe Peshku

Aktivitetet & Sporte:

Disco

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 10:00 - 04:00

aerobi,ping-pong,shah ,boling, basketboll,volejboll në

Mini bar - rimbushje 1 herë në mbërritje

plazh, aerobi, 1 pishina e jashtme 500 m2 , disko.

Snack service - Snack Bar10:00-18:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Me Pagesë:

Disco Bar 23:00-02:00 pijet lokale alkolike & jo-

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

alkolike

portokallit, shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

Café Turk10:00-17:00çaj & kafe

motorr,bilardo, boling, masazhet, internet kafe.

Bari në pishina-Vitamin Bar10:00-04:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike Akullore 12:00-18:00 pa pagesë Pa pagesë: Wi-Fi në dhomë ,çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

45


Kemer - Turqi

GRAND HABER HOTEL Ndertuar -2004 - Sipërfaqja m2-51.000 - Vendodhja-Kemer - Distanca-60km Antalya Aeroport, 0km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca, distanca 0km, shtrirje 168m

Me Pagesë:

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Struktura:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

1 Godinë qëndrore me 306 dhoma në total ,216

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 10:00-11:00

standarte me pamje me /jo nga deti ,78 dhoma

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:30

speciale familjare,suita , deluxe dhe junior suite .

me motorr,bilardo,boling, masazhet.

Snack service - në pishinë, plazh & aquapark 12:0016:00

Dhomat Standarte:

Koha për Caj- në pishinë & plazh 16:30-17:00

Akomodim 2+1,27m2, 1 dhome fjetje, me ballkon,

Darka - Restoranti qëndror 19:30-21:00

telefon, internet, tv , banjo , dush me vaskë,

Darka mesnatë - Bistro restorant 23:30-00:30

ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

A-La Carte Restorant-19:30-21:30Kuzhinë:Italiane, turke dhe peshku

Dhoma Speciale Familjare,

Disco

suita junior, deluxe familjare:

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

27-60m2 , 2 dhoma,1 sallon, telefon, internet, tv ,

Mini bar - rimbushje çdo ditë

1 banjo, dush dhe vaskë, ballkon,minibar, tharëse

Lobby Bar10:00-24:00pije freskuese

flokësh, dyshemeja me tapet.

Atrium Bar 08:00-24:00pijet lokale alkolike & joalkolike. Bari në pishina10:00-17:30 pijet lokale

Aktivitetet & Sporte:

alkolike & jo-alkolike

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

Aqua Bar 10:00-18:00 vetëm pije freskuese dhe verë

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah ,

Bar në plazh10:00-18:00 pije freskuese, beer, verë

boling, volejboll në plazh, fushe tenisi, aerobi, 2

Disco Bar23:00-08:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

pishina të jashtme 750 m2 & 950 m2 , 1 pishinë e

Akullore 16:00-17:00 pa pagesë

brendshme 250m2, disko, hidromasazh.

Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

46

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

CLUB PHASELIS Inaguruar -1988 - Rikonstruktuar 2001 - Sipërfaqja m2 - 80,000 - Vendndodhja - Goynuk - Kemer - Antalya - Distanca 45 km Antalya - Aeroport, 5km larg nga Kemer dhe 2 km nga Goynuk - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 700m

Sherbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Struktura:

aerobi, mini-golf, bilardo , kinema, shah, me

Mëngjesi - Phaselis Restorant 07:00-10:00

Godinë qendrore katër katëshe me 483 dhoma në

pishinë brenda dhe jashtë hotelit, me aquapark

Mëngjesi i vonë - Phaselis Restorant 10:00-11:00

total. 442 dhoma standarde me pamje parku dhe

me dy slite si për të rritur dhe fëmijë, klub zhytje,

Dreka - Phaselis Restorant 12:30-14:30

deti. 36 dhoma speciale. 5 dhoma te kategorive të

sporte ujore, kanoe, surf etj. Animacion për

Snack Service - Phaselis Snack 12:30-16:30

ndryshme.

fëmijë, argëtim dhe shfaqje në mbrëmje , mini club, disko.

Koha për Çaj - Phaselis Bar 16:30-17:30 Darka - Phaselis Restorant 19:00-21:30

Dhomat Standarde:

Darka mesnate - Phaselis Restorant

Akomodim 1+1 20-30m2 dhome deluxe; 15-20m2

Me Pagesë:

03:00-06:00. A-La Carte Restorant - 19:00-21:30

dhomë ekonomike; 36m2 dhomat në kodër, 52m2

Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

Akullore vetëm 14:00-16:00, lëng i freskët frutash

club suitat; 20-30m2 me ballkon, telefon, internet, tv,

bilardo, sporte ujore me motor, masazhet,

vetëm për mëngjes. Shërbim special për ditëlindje &

banjë, dush me vaskë, ballkon, minibar,

solar, hidromasazh, sërf, internet kafe, salloni i

muaj mjalti. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike

robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

bukurisë, leksione tenisi.

24hr. Disa pije importi. Minibar - rimbushje çdo ditë.

dysheme me tapet.

Phaselis Bar 24 hr, pijet lokale, të importuara dhe selektive. Phaselis Snack Bar, 10:00-18:00, pijet

Dhomat Speciale:

lokale alkoolike & jo-alkoolike

Akomodim 1+1 30m2 dhomë me pamje nga deti;

Phaselis Disko 10:00-24:00, pijet lokale alkoolike &

90m2 suitë në kodër të hotelit, me telefon, internet,

jo-alkoolike. Kokteil Bar 10:00-24:00, pijet kokteil

tv, 2 banja, dush dhe vaskë, ballkon, minibar,

lokale & importi. Lulishte Dimërore me Bar 23:00-

robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

02:00, pijet lokale, të importuara dhe selektive

dysheme me tapet.

Antik Bar 11:00-22:00, pijet lokale, të importuara dhe selektive. Menu speciale për fëmijë. Shërbim special

Aktivitete & Sporte:

për ditëlindje & muaj mjalti. Interneti Wi-Fi, çadra,

Qendër fitnesi, sauna, banja turke, qendër estetike,

shezlongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

ping-pong, basketboll, volejboll, mini-futboll, hipizëm,

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

47


Kemer - Turqi

VOGUE HOTEL Inaguruar- 2009 - Sipërfaqja m2-140.000 - Vendodhjam-Goynuk - Distanca-45 km Antalya Aeroport, 1km qëndra qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 700m

Shërbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

07:00pijet lokale, të importura dhe selektive. Hamam

Dhomat Speciale:

Mëngjesi-Në veranden Greke ala-carte07:30-10:30

bar10:00-19:00lëng i freskët frutash të shtrydhura,

Akomodim nga 3+1,4+1,5+1,janë disa dhoma

Dreka-dreke snack ala-carte italiane 12:30-14:30

Disko23:00-02:00 pijet lokale, të importura dhe

speciale e vila 260m2,500m2,1100m2, 2 dhomë

Snack Service-snack amerikan12:00-16:00

selektive. Shtëpia e birrës12:00-18:00 pije të lehta

fjetje,1 sallon, telefon, internet, tv, 2 banjo , dush

Koha për Caj-12:00-19:00

dhe birra. Pishine qetesuese10:00-18:00 pijet lokale,

dhe vaskë, ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri,

Darka -DE WERELD Restoranti qëndror19:00-21:30

të importura dhe selektive pije lokale dhe të lehta.

shapka, tharëse flokësh, dysheme me tapet.

Darka në mesnatë 00:00-02:00

Menu speciale për fëmijë. Sherbim special per

A-La Carte Restorant-19:00-21:30

ditelindje & muaj mjalti.

Aktivitetet & Sporte:

Guzhinë: italian, franceze, turke, greke, sushi, ruse,

Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, qëndër

kineze, fruta deti. Shërbim në dhomë - 24hr

plazh & pishinë.

estetike, jakuzi, ping-pong,buling, aerobi, bilardo, shah, sporte ujore, kanoe, surf etj. animacion

Akullore, Lëng i freskët frutash. Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo

Struktura:

për fëmijë, argetim dhe shfaqje në mbrëmje, mini

alkolike 24hr. Disa pije importi, Mini bar - rimbushje

Godinë qëndrore katër kateshe me 409 dhoma në

club, disko.

çdo ditë. Bari qëndror (brenda hotelit) 10:00-24:00

total, 364 dhoma standarte dhe suita familjare me

pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Irish Bar 24 hr

paje nga pishinat dhe deti, 42 dhoma speciale të

Me Pagesë:

pijet lokale, të importura dhe selektive pijet lokale

kategorive të ndryshme të ndodhura në vila dhe në

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dhomë,

alkolike & jo-alkolike. Bari në pishina 10:00-20:00pijet

ndërtesën qëndrore.

karroca dhe kujdesi për bebet, bilardo, sporte ujore me motorr, masazhet, solar, hidromasazh,

lokale alkolike & jo-alkolikepijet lokale, të importura dhe selektive. Aqua Bar 18:00-18:00pijet lokale

Dhomat Standarte:

alkolike & jo-alkolikepije të lehta. Iskele Bar10:00-

Akomodim 1+1, 42m2 ,1 dhome fjetje,1sallon, me

18:00pijet kokteil lokale & importi pijet lokale

ballkon, telefon, tv, krevat dopio, banjo,dush me

alkolike & jo-alkolike. Buling bar10:00-24:00pijet

vaskë, ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka,

kokteil lokale & importi. Vitamin bar10:00-20:00pijet

tharëse flokësh, dysheme me tapet.

air-hockey, buling, buling.

lokale, të importura dhe selektive. Disko bar02:00-

48

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

RIXOS TEKIROVA Inauguruar - 2002 - Rikonstruktuar 2009 - Sipërfaqja m2 - 95,000 - Vendndodhja - Kemer/Beldibi - Distanca - 73km Antalya Aeroport, 3km qyteti me i afërt Tekirova - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 250m

Sherbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Struktura:

Aktivitete & Sporte:

Mëngjesi - Restoranti Qendror 07:00-10:00

Godinë qendrore me 600 dhoma në total.

Qendër fitnesi, banjë turke, 2 pishina 1 brenda

Mëngjesi i vonë - Restoranti Qendror 10:00-11:00

33 dhoma të kategorive të ndryshme.

hotelit dhe 1 jashtë, ping-pong, basketboll,

Dreka - Restoranti Qendror 12:30-14:30

22 dhoma speciale familjare dhe suita.

mini-futboll, aerobi, shah, 1 aquapark i madh me

Snack service - Snack bar 12:00-16:00-18:00

578 dhoma standarde në hotel me pamje nga parku

2 slite të mëdha për fëmijë dhe të rritur, sporte

Koha për Çaj - Rixo-Mixo restorant 15:30-17:00

dhe deti ku 96 janë Bungalow.

ujore, disko, bilardo, kinema, hipizëm.

Darka mesnate - Kafe bar 00:00-02-00

Dhomat Standarde:

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant - 19:00-21:30. Kuzhinë: Turke,

Akomodim 1+1 26-36m2, 1 dhomë fjetje, 1 sallon,

Disa pije importi, shërbimi në dhomë, kasafortë,

Italiane, Grill, Franceze

me ballkon, telefon, tv, banjë, dush me vaskë,

sauna, klub zhytjeje, buling, Ala-Carte. Bilardo,

Shërbim në dhomë - 24hr. Akullore, lëng i freskët

ballkon, minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse

sporte ujore me motor, masazhet, solar, qendër

portokalli me pagesë. Shërbim special për ditëlindje

flokësh, dysheme me pllakat.

estetike, sallon bukurie, internet kafe.

Darka - Restoranti Qendror 19:00-21:30

& muaj mjalti. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike 24hr. Disa pije importi. Mini bar - rimbushje çdo ditë.

Dhoma speciale familjare dhe suita:

Bari qendror 09:00-00:00, pijet lokale alkoolike &

Akomodim 1+1, 2+1 52-115-m, 1 dhome fjetje, 1

jo-alkoolike. X-press bar 18:00-21:00, pijet lokale

sallon, ballkon ose verandë, krevat dopio, telefon,

alkoolike & jo-alkoolike. Disko bar 23:00-02:00, pijet

internet, tv, banjë, dush me vaskë, ballkon, minibar.

lokale alkoolike & jo-alkoolike.Vitamin bar 10:00-

Robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

18:00, vetëm lëngje të freskëta. Bari në plazh 10:00-

dysheme me tapet dhe laminat.

18:00, pije të lehta. Bari në pishina 10:00-00:00, pijet

Bungalow me ballkon 1+1, 46m2 çdo vilë, gjithsej

lokale alkoolike & jo-alkoolike. Menu speciale për

96 vila me ballkon me pamje nga parku dhe deti,

fëmijë. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti.

dyshemeja është me tapet.

Interneti Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

49


Kemer - Turqi

CHAMPION HOLIDAY VILLAGE

All Inclusive

Inauguruar - 1998 - Rikonstruktuar 2010 - Sipërfaqja m2 - 42,000 - Vendndodhja - Kemer/Beldibi - Distanca 45 km - Antalya Aeroport,18km qyteti me i afërt Kemer - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje100m

Sherbimi AI: 24hr All Inclusive

Struktura:

Aktivitete & Sporte:

Mëngjesi - Restoranti Qendror 07:00-10:00

Godine qendrore me 244 dhoma në total

Qendër fitnesi, banjë turke, jakuzi, 2 pishina

Mëngjesi i vonë - Restoranti Qendror 10:00-10:30

2 dhoma të kategorive të ndryshme

- 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë, ping-pong,

Dreka - Restoranti Qendror 12:30-14:30

115 dhoma speciale familjare dhe suita

basketboll, mini-futboll, aerobi, shah, 1 aquapark

Snack service - Careta bar 12:30-16:00

130 dhoma standarde ne hotel me pamje nga parku

i madh me 2 slite të mëdha për fëmijë dhe të

Koha për Çaj - Bari në pishina 16:30-17:30

dhe deti.

rritur, sporte ujore, disko, hidromasazh.

Darka mesnate - Kafe bar 23:00-00-00

Dhomat Standarde dhe suita:

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant - 19:00-21:30

Akomodim 1+1, 2+1, 21-26m2, 1 dhomë fjetje, 1

Disa pije importi, shërbimi në dhomë, kasafortë,

Kuzhine: Turke, Mesdhetare

sallon, me ballkon, telefon, tv, banjë, dush me vaskë,

sauna, klub zhytjeje, bilardo, sporte ujore me

Shërbim në dhomë - 24hr.

ballkon, minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse

motor, masazhet, solar, qendër estetike.

Akullore , lëng i freskët portokalli me pagesë.

flokësh, dysheme me pllakat.

Darka - Restoranti Qendror 19:00-21:30

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike 24hr. Disa pije importi.

Dhoma speciale familjare dhe suita:

Minibar - rimbushje çdo ditë.

Akomodim 1+1, 2+1, 3+1, 28-80m2, 1 dhomë

Bari në pishina 10:00-00:00, pijet lokale alkoolike

fjetje,1 sallon, ballkon ose verandë, krevat dopio,

& jo-alkoolike. Relax bar 10:00-17:00, pijet lokale

telefon, internet, tv, banjë, dush me vaskë, ballkon,

alkoolike & jo-alkoolike.

minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

Kafe bar 10:00-14:00. Champion bar 10:00-00:00,

dysheme me tapet dhe laminat.

pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike. Menu speciale për fëmijë. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Interneti Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

50

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

CLUB SALIMA

All Inclusive

Inauguruar - 1989 - Rikonstruktuar 2007 - Sipërfaqja m2 - 8,400 - Vendndodhja - Kemer-Antalya - Distanca - 45 km Antalya Aeroport,13Km larg nga Kemer - Plazhi - privat, ranor,zhavor & platforme ,distanca 0m, shtrirje 180m

Shërbimi AI: 24h All inclusive

Struktura:

dysheme me pllaka, kasafortë, kuzhinë, minibar,

Vaktet Orari

86 bungalo me 2 kate,7 vila me 2 kate

sistem kondicionimi, banjë me dush, robdishan

Mëngjesi - Restoranti qendror 07:00-10:00

Hoteli ka 410 dhoma ne total.

peshqiri, tharëse flokësh, ballkon & tarracë me pamje nga kopshti.

Dreka - Restoranti qendror 12:30-14:30 Snack service - Ambient pranë pishinës

Dhomat standarde:

16:00-17:00 Darka - Restoranti qendror 18:30-21:00

Akomodimi 1 + 1 278 dhoma standarde, (21 m2).

Aktivitete & sporte

Restorantet Ala Carte 10:00-03:00

Kanë 1 dhomë, tv, telefon, dysheme me pllaka,

Qendër fitnesi, sauna, banjë turke, hidromasazh,

Kuzhinë: Produkte deti

kasaforte, minibar, sistem kondicionimi, banjë me

ping-pong, basketboll, volejboll në plazh, mini

Baret: Coffee house 09:00-24:00, pije të ngrohta & jo

dush, robdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon

futboll, disko, aerobi, shah, animacion, hark,

alkoolike lokale

ose tarracë me pamje nga kopshti. 4 dhoma për

bilardo, 3 pishina të jashtme, akuapark.

Bari në pishinë 09:00-01:00, pije alkoolike & jo

invalid. Me pagesë

alkoolike lokale. Bari në plazh 10:00-18:00, të gjitha pijet janë me pagesë. Disko bar 11:00-03:00, të

Dhomat speciale:

Disa pije importi, disa pije joalkoolike, Ala Carte.

gjitha pijet janë me pagesë. Beach bistro 10:00-

Akomodimi 2 + 1 41 dhoma familjare, (30 m2).

Restorant, akulloret, masazhet, lavanderi, internet

03:00, të gjitha pijet janë me pagesë. Hoteli ofron

Kanë 2 dhoma, tv, telefon, dysheme me pllaka,

kafe, sportet ujore me motor, sërf, hedhje me

shërbim special nga ora 09:00-01:00. Lëng i freskët

kasaforte, minibar, sistem kondicionimi, banjë me

parashutë.

portokalli në mëngjes. Për muaj mjalti shërbehet

dush, robdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon,

fruta & verë. Për ditëlindje fruta. Të gjitha pijet lokale

ose tarracë me pamje nga kopshti. 14 junior suita

alkoolike & jo alkoolike. Çadrat, shezlonet, peshqirët

& 70 suita familjare, (37-40 m2). Kanë 2 dhoma,

& dyshekët janë pa pagesë. Për fëmijët: Menu &

tv, telefon, dysheme me pllaka, kasafortë, minibar,

karrige në restorant. Pishinë e jashtme, akuapark,

sistem kondicionimi, banjë me dush, robdishan

luna park, animacion & mini klub. Mosha e mini klubi

peshqiri, tharëse flokësh, pamje nga kopshti. 7

4-12 vjeç. Orari I mini klubit: 09:30-12:30 & 14:30-

vila deluxe,(100 m2). Kanë 1 dhomë ndenjeje & 4

17:30.

dhoma gjumi, tv, telefon, internet, cd-dvd, fruta, lule,

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

51


Kemer - Turqi

ULUSOY HOLIDAY CLUB

All Inclusive

Inaguruar- 1989 - Rikonstruktuar2003 - Sipërfaqja m2-42,700 m2 - Vendodhja-GOYNUK/ KEMER - Distanca-45 km Antalya Aeroport,7km Kemeri ,2 km Goynuk - Plazhi-privat, gura ,distanca 0 m

Shërbimi AI : All Inclusive

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi - Restoranti Qëndror 07:00-10:00

Aquapark ,qëndër fitnes, sauna, banjo turke, ping-

Mëngjesi i vonë - Bari “Turkish Café” (menu) 10:00-

pong,basketboll,volejboll, minifutboll, aerobi ,argëtim

11:00 Dreka- Restoranti Qëndror12:30-14:30

dhe shfaqje ,mini club, shah, sporte ujore, kanoe.

Snack service- Restorant Qëndror12:30-16:00 Koha për Caj- Bari “Turkish Café” (menu) 17:00-

Me Pagesë:

18:00 Darka -Restoranti Qëndror19:30-21:30

Kasaforta, qëndra internetit, disko, masazhet, sauna,

Darka mesnatë - Bari në Pishina (menu) 23:30-24:00

sporte ujore me motorr.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 10:00-24:00 Snack bar (brenda hotelit) 12:30-16:00pijet jo-alkolike. Bari në pishinë 10:00-24:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Daisy Kafe 21:30-23:45çaj,kafe Turkish Kafe 10:00-24:00çaj,kafe. Struktura: 9 Bloqe godinash me strukture bungalo, 2-3katëshe Totali i dhomave 381 Dhomat Standarte: 2+2,24m2 , 1 dhomë fjetje, telefon,tv , banjo , dush ,ballkon,minibar, pllaka.

52

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

ELIZE RESORT HOTEL

All Inclusive

Rinovuar -2008 - Sipërfaqja m2-21.500 - Vendodhja-Kemer - Distanca-60km Antalya - Aeroport, 8km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca, distanca 0km, shtrirje 190m2

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

Akomodim 2+2,25m2, 1 dhome fjetje, me ballkon,

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant10:00-10:30

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Snack service - Snack Restorant 12:00-16:00 Koha për Caj- në pishinë16:15-17:00

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Darka - Restoranti qëndror19:00-21:00

deluxe familjare:

Darka mesnatë - Bistro restorant23:00-23:30

66m2 , 2 dhoma,1 sallon, telefon, internet, tv , 1-2

A-La Carte Restorant-19:00-21:00Kuzhinë: Italiane

banjo , dush dhe vaskë,ballkon,minibar, tharëse

dhe peshku . Disco. Të gjitha pijet alkolike dhe jo

flokësh, dyshemeja me tapet.

alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë. Lobby Bar00:00-

Aktivitetet & Sporte:

00:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Bari në

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

pishina10:00-24:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike.

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah, boling,

Disco Bar23:00-02:00pijet lokale alkolike & jo-

volejboll në plazh, fushë tenisi,aerobi, 2 pishina të

alkolike. Servis Pargjatë vakteve pijet lokale alkolike

jashtme 470 m2 & 55 m2 , 2 pishina të brendshme

& jo-alkolike.Akullore gjatë mbrëmjes pa pagesë.

60m2 & 10 m2,disko.

Cadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë

Me Pagesë:

pa pagesë

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

Struktura:

motorr,bilardo,boling, masazhe.

1 Godinë qëndrore me 226 dhoma në total ,219 standarte me pamje me /jo nga deti 7 dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe junior suite .

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

53


Kemer - Turqi

GUL BEACH RESORT

All Inclusive

Rinovuar 2010 - Sipërfaqja m2-27.200 - Vendodhja-Kemer - Distanca-55km Antalya Aeroport, 1km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 70m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

Akomodim 2 - 3 ,21-24m2,1 dhome fjetje,me

Disa pije importi, shërbimi në dhomë, akullore,

Mëngjesi i vonë- Restoranti qëndror10:00-11:00

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

lëngu i portokallit , shërbimi në dhomë 24hr,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:00

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

sporte ujore me motorr,bilardo,boling, masazhe.

Snack service - Snack restorant 12:00-16:00

me tapet ose pllaka.

Koha për Caj - në pishinë 16:00-17:00 Pite - në pishinë 11:00-16:00

Dhoma Speciale Familjare,

Darka - Restoranti qëndror 19:00-21:00

suita junior, deluxe familjare:

Darka mesnatë - Restoranti qëndror 23:30-24:30

Akomodim 4,33-42 m2 , 2 dhoma,1 sallon,

A-La Carte Restorant -19:00-21:00

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

Kuzhinë: Mesdhetare

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Mini bar - rimbushje çdo ditë

me tapet.

Lobi Bar - në godinën qëndrore10:00-2 :00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Aktivitetet & Sporte:

Bari në pishinë – në godinën qëndrore 10:00-24:00

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

pijet lokale alkolike & jo-alkolike

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah,

Disco Bar 23:00-02:00 te gjitha pijet me pagesë

boling, volejboll në plazh, aerobi, 3 pishina të jashtme

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

350m2+135m2+110m2 , 1 pishinë e brendeshme

peshqirët në plazh & pishinë.

85m2, disko.

Struktura: 1 Godinë qëndrore + 2 godina anesore,321 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti dhe familjare,48 dhoma speciale familjare.

54

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

LIMS BONA DEA BEACH

All Inclusive

Rinovuar -2008 - Sipërfaqja m2-21.500 - Vendodhja-Kemer - Distanca-60km Antalya - Aeroport, 8km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca, distanca 0km, shtrirje 190m2

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

1 Godinë qëndrore me 226 dhoma në total ,219

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant10:00-10:30

standarte me pamje me /jo nga deti 7 dhoma

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30

speciale familjare,suita , deluxe dhe junior suite.

me motorr, bilardo,boling, masazhe.

Snack service - Snack Restorant 12:00-16:00 Koha për Caj- në pishinë16:15-17:00

Dhomat Standarte:

Darka - Restoranti qëndror19:00-21:00

Akomodim 2+2,25m2, 1 dhome fjetje, me ballkon,

Darka mesnatë - Bistro restorant23:00-23:30

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

A-La Carte Restorant-19:00-21:00Kuzhinë: Italiane

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

dhe peshku Disco

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

deluxe familjare:

Mini bar - rimbushje çdo ditë

66m2 , 2 dhoma,1 sallon, telefon, internet, tv , 1-2

Lobby Bar00:00-00:00pijet lokale alkolike & jo-

banjo , dush dhe vaskë,ballkon,minibar, tharëse

alkolike

flokësh, dyshemeja me tapet.

Bari në pishina10:00-24:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Aktivitetet & Sporte:

Disco Bar23:00-02:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

Servis Pargjatë vakteve pijet lokale alkolike & jo-

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah, boling,

alkolike

volejboll në plazh, fushë tenisi,aerobi, 2 pishina të

Akullore gjatë mbrëmjes pa pagesë. Cadra,

jashtme 470 m2 & 55 m2 , 2 pishina të brendshme

shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë pa

60m2 & 10 m2,disko.

pagesë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

55


Kemer - Turqi

AQUA BELLA BEACH HOTEL

All Inclusive

Inaguruar- 1996 - Rikonstruktuar2008 - Sipërfaqja m2-9999 m2 - Vendodhja-BELDIBI/ KEMER - Distanca-40 km Antalya Aeroport,12 km Kemer - Plazhi-privat, gura, distanca 0 m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi -Restoranti Qëndror 07:00-10:00

2+1, 2+2, 16m2, 1 dhomë fjetje, telefon, tv, banjo,

Mëngjesi i vonë -Restoranti Qëndror10:00-10:30

dush, ballkon, pllaka.

Dreka-Restoranti Qëndror12:30-14:00 Snack service-Restoranti Qëndror16:30-17:30

Aktivitetet & Sporte:

Koha për Caj16:30-17:30

Aquapark, 2 pishina të jashtme, mini klub, shah,

Darka -Restoranti Qëndror19:00-21:00

sauna, banjo turke, ping-pong, volejboll, animacion

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike deri në 10:00-

gjatë ditës & ne mbremje, mini club.

22:00 Bari qëndror (brenda hotelit) 10:00-22:00pijet lokale

Me Pagesë:

alkolike & jo-alkolike

Kasaforta (2 usd në ditë) ,shërbimi në dhomë

Bari në pishinë10:00-22:00 pijet lokale alkolike &

24hr,lëngu i freskët i portokallit, masazhet.

jo-alkolike Snack Bar 10:00-22:00 pijet lokale alkolike & joalkolike Cadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë (depozit 5 usd). Struktura: 1 Godinë 5 kateshe. Totali i dhomave 142.

56

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

RESIDENCE RIVERO

All Inclusive

Rinovuar - 2004 - Sipërfaqja m2-5.500 - Vendodhja-Kemer - Distanca-55km Antalya - Aeroport, 0km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, guraleca, distanca 700m, shtrirje 150m

Shërbimi: All Inclusive

Dhoma Speciale Familjare,

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:30-10:00

suita junior, deluxe familjare:

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

Akomodim 2+2 & 4+2,32-45m2, 1 dhoma,1 sallon,

Snack service - Restoranti qëndror 17:00-18:00

telefon, tv, 1-2 banjo, dush dhe vaskë, ballkon,

Koha për Caj- Pastiçeri 17:00-18:00

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me pllaka.

Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00 Darka mesnatë -Bistro restorant 23:00-24:00

Aktivitetet & Sporte:

Rivero Bar 10:00-23:00 pijet lokale alkolike & jo-

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

alkolike

për fëmijë dhe të rritur, aerobi, boling, volejboll në

Akullore me pagesë

plazh, aerobi, 1 pishinë e jashtme 350m2 , disko,

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

kinema, hidromasazh.

peshqirët në plazh & pishinë. Me Pagesë: Struktura:

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

1 Godinë qëndrore me127 dhoma në total ,127

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

dhoma standarte 20 m2, 4 dhoma familjare 32 m2

motorr,bilardo,boling, masazhe .

dhe 2 apartamente 45 m2. Dhomat Standarte: Akomodim 2+1,20m2,1 dhome fjetje,me ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me pllaka.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

57


Side - Turqi

58

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Kemer - Turqi

Side VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

59


Side - Turqi

OTIUM ECO CLUB SIDE

All Inclusive

Inaguruar-1995 - Rikonstruktuar-2008-2009 - Sipërfaqja m2-51.000 - Vendodhja-Titreyengol - Distanca-70km Antalya Aeroport,4km larg qytetit Manavgat - Plazhi-Pjesirisht privat dhe pjesërisht publik, ranor dhe zhavor, distanca 450m, shtrirje 80m Shërbimi UAI : 24hr All Inclusive

Struktura:

në plazh, hark, shah, disko, aerobi, kinema,

Mëngjesi-Restoranti qëndror07:00-10:00

3 godina qëndrore me 4-5 kate,27 vila me 2 kate,329

animacion .

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror10:00-11:00

dhoma standarte dhe 67 dhoma speciale familjare &

Dreka -Restoranti qëndror12:30-14:30

suita.

Me Pagesë: Disa pije importi, masazh, sportet ujore me

Snack -Bari në plazh & pishinë12:00-16:00 Koha për Caj -Bari në pishinë16:00-17:00

Dhomat Standarte:

motor, serf, hedhje me parashutë, bilardo,

Darka- Restoranti qëndror19:00-21:30

Akomodim 1+1,22-39m2 ,1 dhomë fjetjeje me

internet kafe,canoe, lavanderi, shërbimi në

Darka mesnatë -Restoranti qëndror23:00-24:00

ballkon, telefon, tv satelit ,internet, banje me

dhomë, bebisiter, karrocë për fëmijët.

A-La Carte Restorant-19:00-22:00Guzhinë:Turk,

dush,mini bar,kasafortë,rrobdishan peshqiri, tharëse

Mediterian. Shërbim në dhomë - 24Hr

flokësh, dysheme me tapet, sistem kondicionimI.

Akullore, Lëng i freskët frutash Shërbim special për muaj mjalti Të gjitha pijet alkolike

Dhomat speciale:

dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 10:00-24:00

Akomodim 2+1,42-75m2,2 dhoma fjetjeje dhe

Bari në plazh10:00-17:00Pijet lokale,të importuara

1 dhomë ndenjeje,tarace ose ballkon,telefon, tv

dhe selective. Bari në pishinë 10:00-24:00Pijet

satelit, mini bar, kasafortë,internet, banje me dush,

lokale,të importuara dhe selektive

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me

Disko bar23:30-02:00Pijet lokale,të importuara dhe

pllaka, sistem kondicionimi.

selektive. Bari qëndror10:00-24:00Pijet lokale,të importuara dhe selektive. Menu speciale për fëmijë

Aktivitetet & Sporte:

Luna park, akuapark, pishinë të jashtme & te

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,hidromasazh,

brendshme. Animacion dhe miniclub.

5 pishina-2 të brendshme dhe 3 të jashtme , ping-

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh

pong, mini-futboll,basketboll, volejboll, volejboll

& pishinë.

60

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

HORUS PARADISE LUXURY

All Inclusive

Inaguruar-2007 - Sipërfaqja m2-80.000 - Vendodhja-Kumkoy-Side - Distanca-70km Antalya Aeroport, qyteti me i afert Manavgat - Plazhi-privat, ranor dhe zhavor, distanca 200m, shtrirje 500m

Shërbimi UAI: 24hr All Inclusive

pishinë.

Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00

Struktura:

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror 10:00-10:30

Godinë qëndrore me 8 kate.643 dhoma në total, 208

Dreka -Restoranti qëndror 12:30-14:30

dhoma standarte.

Snack -Restoranti në pishinë 12:30-16:00 Koha për Caj -Restoranti në pishinë 16:00-17:00

Dhomat Standarte:

Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:00

Akomodim 1+1,34m2,1 dhome fjetjeje me

Darka mesnatë - Restoranti në taracë 23:30-01:00

ballkon, telefon, tv satelit, banje me vaskë,mini

A-La Carte Restorant-19:00-21:00 Guzhinë:

bar,kasafortë,rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh,

Turke, Italiane, Meksikane, Peshku. Akullore, Lëng

dysheme me parket, sistem kondicionimi.

i freskët frutash.Shërbim special për muaj mjalti. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe

Aktivitetet & Sporte:

të importuara 10:00-24:00. Mini bar - mbushje

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,6 pishina-2 të

ditore . Bari qëndror10:00-24:00 Pijet lokale,të

brendshme dhe 4 të jashtme , ping-pong, mini-

importuara dhe selektive. Disko bar23:30-02:30Pijet

futboll,volejboll në plazh, hark, aerobi, animacion.

lokale,të importuara dhe selektive. Bari në plazh dhe pishinë10:00-18:00Pijet lokale,të importuara

Me Pagesë:

dhe selektive. Terass bar23:30-01:00Pijet lokale,të

Disa pije importi, masazh, sportet ujore me motor,

importuara dhe selektive. Menu speciale për fëmijë

serf, hedhje me parashutë, canoe, bilardo, internet

Luna park, akuapark, pishinë e jashtme dhe e

kafe,qëndër estetike, sallon bukurie, lavanderi,qëndër

brendshme. Animacion dhe miniclub. Cadra,

biznesi, bebisiter, karroc për fëmijët.

shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh &

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

61


Side - Turqi

SILENCE BEACH RESORT Inaguruar- 2003 - Rikonstrukturuar 2007 - Sipërfaqja m2-117.000 - Vendodhja-Manavgat - Distanca-75km Antalya Aeroport, 13km larg nga Manavgat - Plazhi-privat, ranor & zhavor, distanca 0m, shtrirje 340m

Shërbimi UAI:24Hr Ultra All incluzive Vaktet Orari. Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00. Mëngjesi i vonë-Restoranti, qëndror 10:00-11:00. Dreka-Restoranti qëndror 12:30-14:30. Snack serviceBari në pishinë12:00-17:00. Koha për caj-Bar silence 15:00-18:00. Darka-Restoranti qëndror 19:00-21:30. Dreka mesnatë-Restoranti qëndror22:30-01:00. Restorantet Ala Carte19:00-21:30Guzhinë:Italiane,M eksikane,Far east,Produkte deti, Grill, Baret. Bari në plazh09:30-18:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Bari në pishinë09:30-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Buling bar16:00-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Bari qëndror24hr pije lokale & disa pije të importuara alkolike & jo alkolike,pijet e ngrohta. Disko bar23:0003:00 pije lokale & të importuara alkolike & jo alkolike Meeting bar09:30-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Luna bar09:30-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Thelasso bar09:30-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Anatolion bar09:30-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Beer garden15:00-24:00 pije lokale alkolike & jo alkolike. Kafe turke08:30-24:00 kafe turke & çaj. Hoteli ofron shërbim special 24hr. Akullore 16:00-19:00 & 20:00-22:00. Për muaj mjalti shërbehet fruta & verë. Të gjitha pijet lokale & disa pije importi. Minibar mbushje çdo ditë me uje,disa pije jo alkolike,

62

info@globaltravel.com.al

birrë. Cadrat,shezllonet,peshqirët & dysheket janë pa pagesë. Për femijet: Menu & karrige në restorant. Pishinë e jashtme & e brendshme, luna. park, animacion & mini klub. Mosha e mini klubi 4-12 vjeç. Orari I mini klubit: 10:00-12:00 & 14:30-17:00. Struktura: 1 godinë qëndrore me 7 kate,1 godinë anesore me 3 kate,23 vila me 3 kate. Hoteli ka 1030 dhoma në total. Dhomat standarte: Akomodimi 1 + 1,613 dhoma standarte,(30 m2).Kanë 1 dhomë,tv,telefon,internet,dysheme me tapet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi,banje me vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon me pamje nga deti,toka ose pishina. 10 dhoma për invalid. Dhomat speciale: Akomodimi 2 + 1, 66 dhoma familjare në hotel & 122 në vila,17, ( 30-45 m2).Kanë 2 dhoma, tv, telefon, internet, dysheme me pllaka ose tapet, kasafortë, minibar, sistem kondicionimi, banje me vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon ose taracë me pamje nga deti,toka ose pishina. 17 suita në hotel & 6 në vila, (51-62 m2).Kanë 1 dhomë ndenjeje & 1ose2 dhoma

gjumi, tv, telefon, internet, dysheme me pllaka ose tapet,kasafortë,minibar,sistem kondicionimi,banje me vaskë, hidromasazh,rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon me pamje nga deti ose pishina. 101 dhoma standarte në vila & 105 në hotel, (26-27 m2). Kanë 1 dhomë, tv, telefon, internet, dysheme me pllaka, kasafortë,minibar, sistem kondicionimi, banje me vaskë, rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, ballkon ose tarace me pamje nga pishina. Aktivitete & sporte: Qëndër fitness, ping-pong, mini futboll, basketboll, volejboll, volejboll në plazh, disko, aerobi, shah, hark, mini golf, kinema, animacion, pishina të jashtme & te brendshme, akuapark. Me pagesë: Disa pije importi, lëng i freskët frutash, sauna,banjo turke, hidromasazh, solar, squash, masazhet, sallon bukurie, lavanderi, internet kafe, qëndra e biznesit, bilardo, sportet ujore me motorr, serf, hedhje me parashutë, buling, canoe.

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

PALM DOR HOTEL

All Inclusive

Inaguruar-2002 - Sipërfaqja m2-5.351 - Vendodhja-Side - Distanca-65km Antalya Aeroport, 2km larg qytetit Side - Plazhi-privat, ranor dhe zhavor, distanca 1500m, shtrirje 150m

Shërbimi AI: 24h All Inclusive

flokësh, dysheme me tapet, sistem kondicionimi.

Mëngjesi-Restoranti qëndror08:00-10:00

Dhomat speciale:akomodim 2+1,49-52m2,1 dhome

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror10:00-10:30

fjetjeje dhe 1 dhomë ndenjeje, ballkon,telefon, tv

Dreka -Restoranti qëndror12:30-14:00

satelit, mini bar, kasafortë,banje me vaskë, rrobdishan

Koha për Caj -Bari në pishinë 16:00-16:30

peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me tapet, sistem

Darka- Restoranti qëndror19:00-21:00

kondicionimi.

Lëng I freskët frutash Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të

Aktivitetet & Sporte:

importuara 08:00-22:00

Qëndër fitness, banjo turke,2 pishina-1 e brendshme

Mini bar - mbushje vetëm 1 herë

dhe 1 e jashtme , ping-pong.

Bari në pishinë10:00-01:00Pijet lokale,të importuara dhe selektive

Me Pagesë:

Restorant përgjatë vaktevePijet lokale,të importuara

Disa pije importi, sauna, masazh, sportet ujore

dhe selective

me motor, hedhje me parashut, bilardo, internet

Luna park, akuapark, pishinë e jashtme

kafe,lavanderi, kasaforta në dhomë.

Cadra, shezllonet dhe dyshekët në plazh & pishinë. Struktura: 1 godinë me 4 kate,100 dhoma në total,92 dhoma standarte dhe 8 dhoma speciale familjare. Dhomat Standarte:akomodim 1+1,32m2 ,1 dhomë fjetjeje me ballkon, telefon, tv satelit , banje me vaskë,mini bar,kasafortë ,rrobdishan peshqiri, tharëse

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

63


Side - Turqi

CLUB BLUE WATERS

All Inclusive

Inaguruar-2008-2009 - Sipërfaqja m2-230.000 - Vendodhja-Sorgun - Distanca-65km Antalya Aeroport,5km larg qytetit Manavgat - Plazhi-privat, ranor, distanca 200m, shtrirje 600m

Shërbimi UAI : 24hr All Inclusive

Luna park, akuapark, pishinë e jashtme & e

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi-Restoranti qëndror07:00-10:00

brendeshme. Animacion dhe miniclub

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, squash, 4

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror10:00-11:00

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh

pishina-1 e brendshme dhe 3 të jashtme , ping-

Dreka -Restoranti qëndror12:30-14:30

& pishinë.

pong, mini-futboll, shah,basketboll, volejboll, volejboll në plazh, sportet ujore me motor, serf,

Snack -Gozleme bar12:30-17:30

canoe, hark, disko, aerobi, kinema, animacion.

Koha për Caj -Agora bar17:00-18:00

Struktura:

Darka- Restoranti qëndror19:00-21:00

2 godina me 5 kate,5 bungalo me 2 kate,344 dhoma

Darka mesnatë -Ambjenti në disko24:00-01:00

standarte dhe 255 dhoma speciale familjare,familjare

Me Pagesë:

A-La Carte Restorant-19:30-21:30Guzhinë:Turke,

deluxe & junior suite.

Disa pije importi, masazh,fusha standarte e futbollit, hedhje me parashut, internet kafe,

Austriake, Kineze Shërbim në dhomë - 24Hr

Dhomat Standarte:

qëndra e biznesit,qëndër estetike, sallon bukurie,

Akullore,Lëng i freskët frutash

Akomodim 1+1,29m2 ,1 dhomë fjetjeje me ballkon,

lavanderi, shërbimi në dhomë, kasaforta në

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

telefon, tv satelit , banje me dush ose vaskë,mini

dhomë, bebisiter.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të

bar,kasafortë ,rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh,

importuara 24Hr. Mini bar - mbushje ditore

dysheme me parket, disa dhoma kane internet,

Bari në plazh09:00-24:00Pijet lokale,të importuara

sistem qëndror kondicionimi.

dhe selektive

64

Bari në pishinë10:00-18:00Pijet lokale,të importuara

Dhomat speciale:

dhe selektive. Iskele bar09:00-18:00Pijet lokale,të

Akomodim 2+1,31-82m2, 2 dhoma, ballkon,telefon,

importuara dhe selektive. Agora bar09:00-24:00Pijet

tv satelit, mini bar, kasafortë, disa dhoma kanë

lokale,të importuara dhe selektive

internet,1 ose 2 banjo me dush, rrobdishan peshqiri,

Bari qëndror 24HrPijet lokale, të importuara dhe

tharëse flokësh, dysheme me tapet, sistem qëndror

selektive. Menu speciale për fëmijë

kondicionimi.

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

CLUB NENA HOLIDAY VILLAGE

All Inclusive

Inaguruar-1997 - Rikonstruktuar-2009-2010 - Sipërfaqja m2-100.000 - Vendodhja-Kazilagac-Manavgat Distanca-80km Antalya - Aeroport, 1km larg qytetit Kizilagac - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 178m

Shërbimi AI : 24hr All Inclusive

Struktura:

Mëngjesi-Restoranti qëndror07:00-10:00

Godinë qëndrore me 590 dhoma në total.562 dhoma

Mëngjesi i vonë-estoranti qëndror10:00-11:00

standarte me pamje nga deti.

Dreka -Restoranti qëndror12:30-14:00 Snack -Pizzeria në plazh 12:00-16:00

Dhomat Standarte:

Koha për Caj -Ambientin pranë pishinës 17:00-18:00

Akomodim 1+1,28-32m2 ,1 dhomë fjetje,me ballkon,

Darka- Restoranti qëndror19:00-21:00

telefon, internet, tv , banjo , dush me vaskë,ballkon,

Darka mesnatë -Restoranti qëndror23:00-07:00

minibar,rrobdishan peshqiri, shapka,tharëse flokësh,

A-La Carte Restorant-19:30-21:00 Guzhinë:Italiane,

dyshemeja me pllaka.

Turke, Fruta deti Shërbim në dhomë - 24hr

Aktivitetet & Sporte:

Akullore,Lëng i freskët frutash

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,2 pishina 1 brenda

Shërbim special për ditëlindje&muaj mjalti

hotelit dhe 1 jashtë , ping-pong, voleyboll,mini-futboll

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

, shah, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë tij,

Disa pije importi

kinema, disko, aerobi.

Mini bar - rimbushje çdo ditë Të gjithë baret24hpijet lokale, të importura dhe

Me Pagesë:

selektive

Disa pije importi, A’la Carte ,shërbimi në dhomë,

Bari qëndror10:00-00:00pijet lokale, të importura dhe

masazh, buling, qëndrat e bisnesit, internet kafe,

selektive. Menu speciale për fëmijë

karroca dhe kujdes për bebet, bilardo, sporte ujore

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

me motorr, sallon bukurie, hidromasazhe, sauna,

Interneti Wi-Fi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në

solar.

plazh & pishinë.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

65


Side - Turqi

CLUB FELICIA VILLAGE Inaguruar-2003 - Sipërfaqja m2-45.000 - Vendodhja-Manavgat - Distanca-80km Antalya Aeroport, 14km larg qytetit Manavgat - Plazhi-privat, ranor dhe zhavor, distanca 0m, shtrirje 1000m

Shërbimi UAI: 24hr Ultra All Inclusive

Luna park, akuapark, pishinë e jashtme

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00

Animacion dhe miniclub

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,3 pishina-1 e

Mëngjesi i vonë -Restoranti qëndror 10:00-11:00

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh

brendshme dhe 2 të jashtme , ping-pong, mini-

Dreka -Restoranti qëndror 12:30-14:00

& pishinë.

futboll,basketboll, volejboll, volejboll në plazh, hark, disko, aerobi, kinema, animacion.

Snack -Bari në plazh12:30-15:00 Koha për Caj -Bari në pishinë dhe plazh 15:00-16:00

Struktura:

Me Pagesë: Disa pije importi, masazh, sportet

Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:30

15 vila me 2 kate,120 dhoma standarte dhe 120

ujore me motor, serf, hedhje me parashutë,

Darka mesnatë -Ana restorant 23:00-24:00

dhoma speciale.

bilardo, internet kafe, lavanderi, shërbimi në dhomë, bebisiter, karroc për fëmijët.

A-La Carte Restorant-19:30-21:30 Guzhinë:Italiane,Peshku

Dhomat Standarte:

Shërbim në dhomë - 24Hr

Akomodim 1+1,27m2 ,1 dhome fjetjeje, me ballkon,

Akullore,Lëng i freskët frutash

telefon, tv satelit, banje me dush, mini bar, kasafortë,

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të

pllaka, sistem kondicionimi.

importuara 10:00-24:00 Mini bar - mbushje vetëm 1 herë

Dhomat speciale:

Bari në plazh10:00-18:00Pijet lokale,të importuara

Akomodim 2+1,30-38m2,1 dhome fjetjeje dhe 1

dhe selektive

dhomë ndenjeje, taracë ose ballkon, telefon, tv

Disko bar23:00-02:00Pijet lokale,të importuara dhe

satelit, mini bar, kasafortë, banje me dush, rrobdishan

selektive

peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me pllaka, sistem

Tre bare të tjere10:00-00:00Pijet lokale,të importuara

kondicionimi.

dhe selektive Menu speciale për fëmijë.

66

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

SELGE BEACH RESORT Inaguruar-1997 - Rikonstruktuar-2007 - Sipërfaqja m2-106.000 - Vendodhja-Kazilagac - Distanca - 72km Antalya - Aeroport, qyteti më i afert Kazilagac - Plazhi-privat, ranor dhe zhavor, distanca 50m, shtrirje 200m

Shërbimi UAI : 24h Ultra All Inclusive

brendeshme. Animacion dhe miniclub

Me Pagesë:

Mëngjesi-Ofelia restorant07:00-10:30

Cadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh

Disa pije importi, masazh, hidromasazhet,solar,

Mëngjesi i vonë x

& pishinë.

hedhje me parashutë, bouling, bilardo, internet kafe,qëndër estetike, sallon bukurie, lavanderi.

Dreka -Ofelia restorant12:30-14:30 Snack -Bari në plazh & pishinë12:00-16:00

Struktura:

Koha për Caj -Bari në pishinë16:30-17:30

Godinë qëndrore me 5 kate me 717 dhoma në

Darka- Ofelia restorant19:00-21:30

total,552 dhoma standarte dhe 165 dhoma familjare.

Darka mesnatë - Ofelia restorant23:00-01:00 A-La Carte Restorant-19:00-21:00Guzhinë:Turke,

Dhomat Standarte:

Italiane,Kineze, Prodhime deti

Akomodim 1+1.Dhomat standarte (24m2) ,1

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

dhomë fjetjeje me ballkon, telefon, tv satelit , banje

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të

me dush & vaskë,mini bar, kasafortë, rrobdishan

importuara 08:00-24:00

peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me tapet, sistem

Mini bar - mbushje vetëm 1 herë

kondicionimi. Dhomat familjare (42m2) , 2 dhoma,

Bari qëndror24HrPijet lokale,të importuara dhe

ballkon, telefon, tv satelit, banje me dush & vaskë,

selektive. Disko bar23:00-03:00Pijet lokale,të

mini bar, kasafortë, rrobdishan peshqiri, tharëse

importuara dhe selective

flokësh, dysheme me tapet, sistem kondicionimi.

Bari në pishinë10:00-24:30Pijet lokale,të importuara dhe selektive

Aktivitetet & Sporte:

Bari në plazh10:00-18:00Pijet lokale,të importuara

Qëndër fitness, sauna, banjo turke,3 pishina-1 e

dhe selektive. Bari në restorant gjatë vaktevePijet

brendshme dhe 2 të jashtme, ping-pong, mini-futboll,

lokale,të importuara dhe selektive

basketboll, volejboll, volejboll në plazh, sportet me

Luna park, akuapark, pishinë e jashtme & e

motor, serf, hark, disko, aerobi, shah, animacion.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

67


Side - Turqi

BARUT HOTELS ACANTHUS

All Inclusive

Inaguruar-1987 - Rikonstruktuar-1997 - Sipërfaqja m2-16.000 - Vendodhja-Side - Distanca-65km Antalya Aeroport, 1, 5km larg qytetit Side - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0m, shtrirje 200m

Shërbimi AI : 24hr All Inclusive

rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me

Mëngjesi-Restoranti qëndror 07:00-10:00

tapet, sistem qëndror kondicionimi.

Mëngjesi i vonë-Restoranti qëndror 10:00-10:30 Dreka -Restoranti qëndror 12:00-14:30

Aktivitetet & Sporte:

Snack -bari në kopesht 14:30-16:00

Qëndër fitness, banjo turke,1 pishinë të jashtme,

Koha për Caj -bari në kopesht 15:30-17:00

volejboll në plazh, serf, canoe, hark, aerobi.

Darka- Restoranti qëndror 19:00-21:30 Shërbim në dhomë - Nuk ka , Akullore,Lëng i freskët

Me Pagesë:

frutash. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

Disa pije importi, masazh, sportet ujore me motor,

Të gjitha pijet lokale . Disa pije importi. Mini bar -

serf, hedhje me parashutë, internet kafe, lavanderi.

mbushje 3 herë në javë, 2 bare 10:00-24:00 pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të importuara. Për fëmijët pishinë e jashtme. Luna park. Internet connection, çadra, shezllonet, peshqirët dhe dyshekët në plazh & pishinë. Struktura: Godinë qëndrore me 4 kate , 110 dhoma standarte. Dhomat Standarte: Akomodim 1+1,17-23m2,1 dhomë fjetjeje, me ballkon, telefon, tv satelit, banje me vaskë, mini bar,

68

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

CAN GARDEN RESORT HOTEL Rinovuar – 2007 - Sipërfaqja m2-17,000 - Vendodhja-Side - Distanca-60km Antalya Aeroport - Plazhi-privat, ranor ,distanca 300m, shtrirje 30m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

Akomodim 2+1, 46m2,1 dhomë fjetje,me

Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror 10:00-11:00

ballkon, telefon, internet, tv, banjo, dush me

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:00-14:30

me tapet.

Koha për Caj- Pastiçeri 16:00-17:00 Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Darka mesnatë –Restoranti qëndror 23:30-24:00

deluxe familjare:

A-La Carte Restorant-19:30-21:30. Kuzhinë: Peshku

Akomodim 4,24.61-29m2, 2 dhoma,1 sallon,

& Turke Disco. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike.

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

Mini bar - rimbushje çdo ditë. Terace Bar 18:30-

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

23:30 të gjitha pijet alkolike & jo alkolike. Fuaye Bar

me tapet.

20:00-24:00 të gjitha pijet alkolike & jo alkolike. Marina Bar10:00-18:30të gjitha pijet alkolike & jo

Aktivitetet & Sporte:

alkolike. Bari në plazh 10:00-18:30 pijet freskuese,

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi, aquapark

beer, verë, raki. Lobi bar 10:00-18:30 pijet lokale, të

për fëmijë , aerobi,ping-pong,shah , boling, volejboll

importura dhe selektive. Interneti Wi-Fi në lobi, çadra,

në plazh, aerobi, 1 pishina e jashtme 486m2, 1

shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

pishinë e brendshme 71m2, disko.

Struktura:

Me Pagesë:

1 Godinë qëndrore me 208 dhoma në total ,145

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

dhoma standarte me pamje me / jo nga deti, 63

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

dhoma speciale familjare, suita, deluxe dhe junior

motorr,bilardo,boling, masazhet.

suite.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

69


Side - Turqi

CLUB SERENA HOTEL

All Inclusive

Inaguruar-1995 - Rikonstruktuar-2008 - Sipërfaqja m2-35.000 - Vendodhja-Manavgat - Distanca-85km Antalya Aeroport, 20km larg qytetit Manavgat - Plazhi-privat, ranor dhe zhavor, distanca 0m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: All Inclusive

kate,211 dhoma në total, 79 dhoma standarte

Mëngjesi-Serena restorant 07:00-09:30

(14-19m2), 42 dhoma me tarace (36m2), 60 dhoma

Mëngjesi i vonë -Serena restorant 09:30-10:00

treshe (23m2), 30 dhoma ekonomike (19m2).

Dreka -Serena restorant 12:30-14:00 Koha për Caj -Serena bar 16:30-17:00

Dhomat Standarte:

Darka- Serena restorant 19:00-21:00

Akomodim 1+1,1 dhomë fjetjeje me ballkon,

Darka mesnatë -Serena restorant 23:30-24:00

telefon, tv satelit , banje me dush,mini bar,kasafortë

Lëng i freskët frutash

,rrobdishan peshqiri, tharëse flokësh, dysheme me

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

pllaka, sistem kondicionimi.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike lokale dhe të importuara 10:00-24:00

Aktivitetet & Sporte:

Bari qëndror 10:00-24:00 Pijet lokale,

sauna, banjo turke,2 pishina të jashtme, akuapark,

të importuara dhe selektive

ping-pong,volejboll ne plazh, shah, hark, aerobi,

Service bar 07:00-21:00 Pijet lokale, të importuara

animacion.

dhe selektive Serena bar10:00-24:00Pijet lokale,të importuara dhe

Me Pagesë:

selektive

Disa pije importi, masazh, sportet ujore me

Luna park, pishinë e jashtme

motor, serf, hedhje me parashutë, disko, internet

Animacion dhe miniclub

kafe,kasaforta në dhomë, dyshekët në plazh.

Çadra, shezllonet dhe dysheket në plazh & pishinë. Struktura: 3 ndertesa anesore me 1 kat, 11 bungalo me 3

70

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

VERANO PHOENIX RESORT

All Inclusive

Rinovuar 2006 - Sipërfaqja m2-30,000 - Vendodhja-Side - Distanca-65km Antalya Aeroport, 3km larg qendres se qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 100m, shtrirje 300m

Shërbimi AI: All Inclusive

ballkon, telefon, internet, tv, banjo , dush me

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

vaskë,ballkon,minibar,

Mëngjesi i vonë – Restoranti qëndror10:00-11:00

tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:00 Snack service –Në ambjentet e jashtme 13:00-

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

15:00

deluxe familjare:

Koha për Caj- Pastiçeri16:00-17:00

Akomodim 4,35m2, 2 dhoma, 1 sallon,

Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00

telefon, internet, tv, 1-2 banjo, dush dhe

Disco

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike deri në 23:00

me tapet.

Lobi Bar10:00-20:00pije freskuese Bari në pishina10:00-23:00pije freskuese (lokale )

Aktivitetet & Sporte:

Bari në plazh10:00-18:00pije freskuese (lokale )

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah ,

peshqirët në plazh & pishinë.

boling, volejboll, aerobi, 3 pishina të jashtme 280m2, 150M2, 200M2 ,disko,kinema,hidromasazh.

Struktura: 1 Godinë qëndrore me 320 dhoma në total,250

Me Pagesë:

dhoma standarte me pamje me /jo nga deti,70

Disa pije importi, lëngu portokallit gjatë ditës,

dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe junior

akullore,shërbimi në dhomë , shërbimi në dhomë

suite.

24hr, sporte ujore me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Dhomat Standarte: Akomodim 3, 20m2,1 dhomë fjetje,me

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

71


Side - Turqi

BARBAROSS PASHA’S

All Inclusive

Inaguruar- 1996 - Rikonstrukturuar2009 - Sipërfaqja m2-20.000 - Vendodhja-Side-Manavgat - Distanca-86km Antalya Aeroport,10km larg nga Avsallar - Plazhi- privat, ranor & guraleca ,distanca 0m, shtrirje 150m

Shërbimi AI: 24h All Inclusive

Struktura:

Vaktet Orari

1 godinë qëndrore me 4 kate,15 bungalo me 3 kate

Mëngjesi-Restorant 07:00-10:00

Hoteli ka 245 dhoma në total.

Mëngjesi i vonë-Restorant10:00-11:00 Dreka-Restorant12:30-14:30

Dhomat standarte:

Snack service-Snack bar 12:00-16:00

Akomodimi 1 + 1,171 dhoma standarte,(19-21

Koha për caj-Snack bar 17:00-17:30

m2).Kanë 1dhomë,tv,telefon,dysheme me lamina

Darka-Restoran 19:00-21:00

t,kasafortë,minibar,sistem kondicionimi,banje me

Darka mesnatë-Oase kafe23:00-24:00

vaskë,rrobdishan peshqiri,tharëse flokësh,ballkon,2

Baret

dhoma për invalid.

Bari në plazh10:00-18:00Lëngje frutash të koncentruara

Aktivitete & sporte:

Oase bar11:00-01:00Të gjitha pijet lokale alkolike & jo

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, ping-

alkolike. Snack bar10:00-24:00Të gjitha pijet lokale

pong,basketboll,volejboll në plazh, mini futboll,

alkolike & jo alkolike. Hoteli ofron shërbim special nga

aerobi, animacion, mini golf, hark, 2 pishina të

ora 10:00-01:00. Për muaj mjalti fruta,për ditëlindje

jashtme & 1 të brendshme, akuapark.

kek. Të gjitha pijet lokale alkolike & jo alkolike Cadrat,shezllonet & dyshekët janë pa pagesë

Me pagesë:

Për fëmijët:Menu & karrige në restorant

Disa pije importi,lëng frutash,minibar, masazhet,

Pishinë e jashtme & e brendshme,akuapark,luna

qëndër estetike,sallon bukurie, lavanderi, internet

park,animacion & mini klub

kafe, bilardo, hedhje me parashutë, canoe, peshqirët

Mosha e mini klubi 4-12 vjeç. Orari i mini klubit:

në plazh, kasaforta në dhomë.

10:00-12:00 & 15:00-17:30.

72

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

SEHER SUN BEACH

All Inclusive

Inaguruar - 2011 - Sipërfaqja m2-9,000 - Vendodhja-Side - Distanca-55km Antalya - Aeroport, 300m larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor ,distanca 0km, shtrirje 200m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

Akomodim 3, 21m2, 1 dhomë fjetje, me ballkon,

Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror 10:00-10:30

telefon, internet, tv, banjo, dush me vaskë, ballkon,

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:30-17:00 Koha për Caj- Pastiçeri 10:00-12:0014:00-17:00

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

deluxe familjare:

Darka mesnatë -Bistro restorant 23:30-24:00

Akomodim 4,21m2 , 2 dhoma,1 sallon,

A-La Carte Restorant-19:00-21:30Kuzhinë: Turke

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

dhe Peshku

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Disco: Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

me tapet.

Mini bar - rimbushje çdo ditë. Lobi bar 10:00-24:00pijet lokale, të importura dhe selektive

Aktivitetet & Sporte:

Bar në pishinë 10:00-24:00pijet lokale, të importura

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

dhe selektive Koha për Caj- Coffee Shop 10:00-

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah,

12:0014:00-17:00 çaj & kafe. Bar në plazh

aerobi, 1 pishinë e jashtme 359m2, 1 pishinë e

10:00-17:00pijet lokale, të importura dhe selektive

brendshme 99m2.

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë.

Me Pagesë: Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Struktura:

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

1 Godinë qëndrore dhe 2 anësore me 184 dhoma në

motorr, bilardo, boling, masazhet.

total,150 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti , 34 dhoma familjare.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

73


Side - Turqi

ADALYA RESORT & SPA

All Inclusive

Inaguruar- 2009 - Sipërfaqja m2-13,000 - Vendodhja-Side - Distanca-65km Antalya Aeroport, 10km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 150m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

Akomodim 2+2,30m2,1 dhomë fjetje,me

Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror 10:00-11:00

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:30

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:00-17:00

laminat.

Koha për Caj- Pastiçeri 11:00-22:00 Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Darka mesnatë -Bistro restorant 23:00-24:00

deluxe familjare:

A-La Carte Restorant-19:00-21:00 Kuzhinë: Turke

Akomodim 4,41m2, 2 dhoma, 1 sallon, telefon,

Disco. Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike deri 24:00

internet, tv , 1-2 banjo, dush dhe vaskë,

Mini bar - rimbushje çdo ditë. Lobi bar

ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me

11:00-24:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike

tapet.

Bari në plazh 10:00-18:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Bari në pishinë 10:00-24:00pijet lokale

Aktivitetet & Sporte:

alkolike & jo-alkolike. Disco Bar24:00-03:00me

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark,

pagesë. Digos Bar24:00-03:00me pagesë

aerobi, volejboll në plazh, fushë tenisi, aerobi, 3

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

pishina të jashtme (480m2,153m2,96m2), 1 pishinë

peshqirët në plazh & pishinë.

e brendshme 80m2,disko, hidromasazh.

Struktura:

Me Pagesë:

1 Godinë qëndrore me 210dhoma në total ,190

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

dhoma superiore standarte me pamje me /jo nga

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

deti,20 dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe

motorr, bilardo, boling, masazhet.

junior suite .

74

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Side - Turqi

GRAND HOTEL ART SIDE

All Inclusive

Rinovuar 2008 - Sipërfaqja m2-27,000 - Vendodhja-Side - Distanca-65km Antalya - Aeroport,10km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor ,distanca 300m, shtrirje 150m

Shërbimi AI: All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

1 Godinë qëndrore me 417 dhoma në total ,246

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Mëngjesi i vonë - Restoranti qëndror10:00-11:00

dhoma superiore standarte me pamje me /jo nga

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30

deti. 85 dhoma speciale familjare,suita , deluxe dhe

me motorr, bilardo, boling, masazhet.

Snack service -Në ambjentet e jashtme12:30-15:00

junior suite .

Koha për Caj- Pastiçeri11:00-22:00. Darka -Restoranti qëndror18:30-21:00.

Dhomat Standarte:

Darka mesnatë - Restoranti qëndror23:00-24:00.

Akomodim 2+2,30m2,1 dhomë fjetje,me

A-La Carte Restorant-19:00-21:00

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Kuzhinë: Italiane, Turke, Kineze. Disco.

vaskë,ballkon,minibar, ,tharëse flokësh, dyshemeja

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike deri në 24:00.

me tapet ose laminat.

Mini bar - rimbushje çdo ditë Lobi bar24 hrs pijet jo alkolike & pijet lokale alkolike

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Perge Bar16:00-24:00 pijet jo alkolike & pijet lokale

deluxe familjare:

alkolike.

Akomodim 4,30-60m2 , 2 dhoma,1 sallon,

Bari në pishinë10:00-18:0010:00-24:00pijet jo

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

alkolike & pijet lokale alkolike.

vaskë,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me

Bari në plazh10:00-18:00pijet jo alkolike & pijet lokale

tapet ose laminat.

alkolike. Amphi Bar20:00-23:00pijet jo alkolike & pijet lokale

Aktivitetet & Sporte:

alkolike. Disco Bar24:00-03:00.

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

Akullore pa pagesë.

për fëmijë dhe të rritur, aerobi, ping-pong, shah,

Interneti Wi-Fi ne lobi, çadra, shezhllongje dhe

boling, volejboll,aerobi, 1 pishinë e jashtme 800m2, 1

peshqirët në plazh & pishinë.

pishinë e brendshme 226m2 .

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

75


Alanya - Turqi

76

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

Alanya VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

77


Alanya - Turqi

EFTALIA AQUA RESORT Inaguruar- 2011 - Sipërfaqja m2-38.500 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-100km Antalya Aeroport, 4km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor & guraleca, distanca 50m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

invalidë 5 dhoma. Qëndër fitness, sauna, banjo turke,

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

jakuzi,aquapark për fëmijë dhe të rritur, aerobi, ping-

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 10:00-11:00

pong, shah, boling, volejboll në plazh, fushë tenisi,

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

aerobi, 1 pishinë e jashtme, 1 pishinë e brendeshme,

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:00-16:00

disko, kinema, hidromasazh.

Koha për Caj- Pastiçeri 16:00-17:00 Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

Me Pagesë:

Darka mesnatë -Bistro restorant 23:30-00:30

Pije importi, shërbimi në dhomë, lëngu i portokallit,

A-La Carte Restorant-Guzhinë: Italiane & Peshku

shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me motorr,

Disco

bilardo, boling, masazhet.

Të gjitha pijet lokale alkolike dhe jo alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë. Struktura: 2 Godinë qëndrore & 5 godina anësore me 470 dhoma në total, 336 dhoma standarte. Dhomat Standarte: Akomodim 4, 30m2, 1 dhomë fjetje, me ballkon, telefon, tv, banjo, dush, minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me parket. Dhoma Speciale. Dhomë për

78

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

AYDINBEY GOLD DREAMS

All Inclusive

Rinovuar2005 - Sipërfaqja m2-16.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-110km Antalya Aeroport,16km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 50m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:00-10:00

Akomodim 2+1/3,20m2,1 dhomë fjetje,me

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 10:00-10:30

ballkon, telefon, internet, tv , banjo , dush me

Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

vaskë,ballkon,minibar,tharëse flokësh, dyshemeja me

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:00-17:00

tapet.

Koha për Caj- Pastiçeri 16:30-17:30 Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

Dhoma Speciale Familjare, suita junior,

Darka mesnatë -Bistro restorant 23:30-00:00

deluxe familjare:

A-La Carte Restorant-19:00-21:00 Guzhinë: BBQ

Akomodim 3+1/4,45m2 , 2 dhoma,1 sallon,

dhe Peshku. Disco. Të gjitha pijet alkolike dhe jo

telefon, internet, tv , 1-2 banjo , dush dhe

alkolike 24hr. Mini bar - rimbushje çdo ditë. Wonder

vaskë,ballkon,minibar,tharëse flokësh, dyshemeja me

bar10:00-24:00pije freskuese, beer, verë. Aqua

tapet.

bar10:00-00:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike Piano Lobby Bar 24 hourspijet lokale, të importura

Aktivitetet & Sporte:

dhe selektive. Bari në plazh10:00-17:00çaj, kafe,të

Qëndër fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,aquapark

gjitha pijet. Disco bar23:30-03:30pijet lokale

për fëmijë dhe të rritur, aerobi,ping-pong,shah ,

Akullore në ore të ndryshme gjatë ditës

boling, volejboll në plazh, fushë tenisi, aerobi, 2

Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje

pishinë e jashtme 395m2 , 1 pishinë e brendeshme

dhe peshqirët në plazh & pishinë.

58m2,disko, kinema, hidromasazh.

Struktura:

Me Pagesë:

2 Godinë qëndrore dhe 5 villa,307 dhoma standarte

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

me pamje me /jo nga deti, 38 dhoma speciale

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

familjare, suita, deluxe dhe junior suite .

motorr, bilardo, boling, masazhet.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

79


Alanya - Turqi

GANITA GARDEN

All Inclusive

Inauguruar - 2000 - Rikonstruktuar 2008 - Sipërfaqja m2 - 30, 000 - Vendndodhja - Konakli - Distanca - 109 km Antalya Aeroport, 15km larg Alanyas - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 150m

Shërbimi AI : 24hr All Inclusive

Struktura:

Me Pagesë:

Mëngjesi - Ganita Restorant 07:00-10:00

Godine qendrore dy katëshe me 197 dhoma në total.

Disa pije importi, akulloret, shërbimi në dhomë,

Mëngjesi i vonë - Ganita Restorant 10:00-10:30

103 dhoma speciale familjare, 94 dhoma standarde

internet kafe, business centro, bilardo, sporte

Dreka-Ganita Restorant 12:30-14:00

me pamje nga pishina dhe deti.

ujore me motor, masazhet, hidromasazh, konoe, sportet ujore me parashutë, disko.

Snack servile - Ganita Restorant 11:00-16:00 Koha per Caj - Bar Pishina Blu 17:00-18:00

Dhomat Standarde në hotel:

Darka - Ganita Restorant 19:00-21:00

Akomodim 1+1, 45m2, 1 dhomë fjetje, 1 sallon,

Darka mesnate - Ganita Restorant 00:00-01:00

ballkon, telefon, tv, banjë, dush me vaskë, ballkon,

A-La Carte Restorant - 19:00-22:00 Fruta Deti

minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh.

Shërbim në dhomë - 24hr. Akullore, lëng i freskët portokalli me pagesë. Shërbim

Dhomat Familjare në hotel:

special për ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha pijet

Akomodim 2+1, 3+1, 45m2, 2 dhoma fjetje, 1 sallon,

alkoolike dhe jo alkoolike 24hr. Disa pije importi.

ballkon, telefon, tv, banjë, dush me vaskë, ballkon,

Minibar - rimbushje çdo ditë.

minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh.

Bari ne plazh 10:00-18:00, pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike

Aktivitete & Sporte:

Moonlight Bar 10:00-00:00, pijet lokale alkoolike &

Qendër fitnes, sauna, banjë turke, qendër estetike,

jo-alkoolike. Nargile Bar 10:00-00:00, pijet lokale

jakuzi, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë, ping-

alkoolike & jo-alkoolike. Rock Pool Bar 23:00-00:00,

pong, basketboll, aerobi, bilardo, shah, 1 aquapark

pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike. Menu speciale për

i madh me 2 slite të mëdha për fëmijë dhe të rritur,

fëmijë. Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti.

sporte ujore, kanoe, surf etj.

Interneti Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët në

Argëtim dhe shfaqje në mbrëmje, mini club, disko.

plazh & pishinë.

80

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

GANITA HOLIDAY

All Inclusive

Inauguruar - 1993 - Rikonstruktuar 2009 - Sipërfaqja m2- 60,000 - Vendndodhja - Manavgat - Distanca - 90 km Antalya Aeroport, 25km qyteti me i afërt - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 150m2

Shërbimi AI: 24hr All Inclusive

ftohtë, kafe. Disko Angel Bar 23:00-02:00 pijet lokale,

Me Pagese:

Mëngjesi - Restoranti Elegant Qendror 07:00-10:00

të importuara dhe selektive Menu speciale për fëmijë.

Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

Mëngjesi i vonë - Restoranti Elegant Qendror

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Interneti

bilardo, sporte ujore me motor, masazhet,

10:00-10:30

Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët ne plazh &

hidromasazh, kanoe, sportet ujore me parashutë,

Dreka - Restoranti Elegant Qendror 12:30-14:00

pishinë.

disko.

Snack servile - Galata snack Restorant 12:00-16:00 Koha për Çaj - Galata snack Restorant 16:00-17:00

Struktura:

Darka -Restoranti Elegant Qendror 19:00-21:00

Godine qendrore tre katëshe me 314 dhoma në total.

Darka mesnate - Restoranti Elegant Qendror

314 dhoma standarde me pamje nga pishina dhe

00:00-01:00

deti.

A-La Carte Restorant - 19:00-21:00 Peshk, Fruta Deti

Dhomat Standarde në hotel:

Shërbim në dhomë - 24hr

Akomodim 1+1, 2+1, 3+1, 27-50m2 , 1 dhomë fjetje,

Akullore, Lëng i freskët portokall me pagesë.

1-2-3 sallon, me ballkon, telefon, tv, banjë, dush me

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti

vaskë, ballkon, minibar, robdishan peshqiri, shapka,

Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike 24hr. Disa pije

tharëse flokësh, dysheme me tapet.

importi. Minibar - rimbushje çdo ditë. Bari qendror (brenda hotelit) 10:00-17:00 pije të

Aktivitetet & Sporte:

ngrohta dhe lëngje frutash të freskëta.

Qendër fitnes, sauna, banjë turke, qendër estetike,

Bari ne pishinë 10:00-00:00 pijet lokale alkoolike &

jakuzi, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë, ping-

jo-alkoolike

pong, basketboll, aerobi, bilardo, shah, 1 aquapark

Vitamin Bar 10:00-17:00 lëng i freskët frutash të

i madh me 2 slite të mëdha për fëmijë dhe të rritur,

shtrydhura

sporte ujore, kanoe, surf etj. Argëtim dhe shfaqje në

Beach Snack Bar 10:00-17:00 lëng frutash, çaj i

mbrëmje, mini club, disko.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

81


Alanya - Turqi

AVENTURA PARK HOTEL

All Inclusive

Inaguruar - 1994 - Rikonstruktuar 2007 - Sipërfaqja m2 - 25,000 - Vendndodhja Alanya - Distanca - 90 km Antalya Aeroport, 5km larg Avsallar dhe 33 km larg Alanya - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 200m

Sherbimi AI: 24hr All Inclusive

Struktura:

internet kafe, busisness centre, qendër estetike,

Mëngjesi - Restoranti qendror 07:00-10:00

Godinë qendrore me 249 dhoma në total. 12 dhoma

sallon bukurie, bilardo, sporte ujore me motor,

Mëngjesi i vonë - Restoranti qendror 10:00-11:00

speciale familjare suita. 228 dhoma standarde me

masazhet, kanoe, sportet ujore me parashutë,

Dreka-Restoranti qendror 12:30-14:00

pamje nga pishina dhe deti.

disko, kasafortë.

Snack service - Snack bar 12:00-16:00 Koha për Çaj - Bari ne pishina 16:00-17:30

Dhomat Standarde në hotel: akomodim 2+1

Darka -Restoranti qendror 19:00-21:00

36m2, 1 dhomë fjetje, 1 sallon, me ballkon, telefon,

Darka mesnate - Restoranti qendror 23:00-00:00

tv, banjë, dush me vaskë, ballkon, minibar, rrobdishan

A-La Carte Restorant - 19:00-21:00 Peshk

peshqiri, shapka, tharëse flokësh.

Shërbim në dhomë - 24hr. Akullore, Lëng i freskët portokalli me pagesë.

Dhomat Familjare suita:akomodim 2+1

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Të gjitha

36m2, 2 dhoma fjetje, 1 sallon, me ballkon, telefon,

pijet alkoolike dhe jo alkoolike 24hr. Disa pije importi.

tv, banjë, dush me vaskë, ballkon, minibar,

Mini bar - rimbushje çdo dite

robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh.

Bari qendror 10:00-00:00 pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike. Bari ne pishina 10:00-00:00 pijet lokale

Aktivitete & Sporte:

alkoolike & jo-alkoolike. Restorant bar 10:00-23:00

Qendër fitnes, sauna, banjo turke, qendër estetike,

pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike. Disko bar 23:00-

2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë, ping-pong,

03:00 pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike. Snack

basketboll, aerobi, shah, 1 aquapark i madh me 2

bar 10:00-17:00 pijet lokale alkoolike & jo-alkoolike.

slite të mëdha për fëmijë dhe të rritur, sporte ujore,

Menu speciale për fëmijë.

argëtim dhe shfaqje ne mbrëmje, mini club, disko.

Shërbim special për ditëlindje & muaj mjalti. Interneti

82

Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët në plazh &

Me Pagesë:

pishinë.

Disa pije importi, akulloret, shërbimi në dhomë,

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

ARABELLA WORLD HOTEL

All Inclusive

Rinovuar 2006 - Sipërfaqja m2-9.855 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-100km Antalya - Aeroport,1,5km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor ,distanca 50m, shtrirje 150m

Shërbimi AI: All Inclusive

ballkon, telefon, tv , banjo , dush ,ballkon,minibar,

Mëngjesi - Restoranti qëndror 08:00-10:00

tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Mëngjesi i vonë- Bistro restorant 10:00-10:30 Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

Dhoma Speciale Familjare:

Snack service -Në ambjentet e jashtme 12:30-15:00

Akomodim 3+1,25m2, 1 dhoma,1 sallon, telefon,

Koha për Caj- Pastiçeri16:30-17:00

tv, 1 banjo , dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh,

Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00

dyshemeja me pllaka.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë

Aktivitetet & Sporte:

Bari në pishinë 10:00-22:00 pijet lokale alkolike &

Qëndër fitness, shah ,dart, volejboll në plazh, fushë

jo-alkolike

tenisi, 1 pishinë e jashtme 450m2 , 1 pishinë e

Bari në plazh 10:00-18:00 pijet lokale alkolike & jo-

brendeshme 28m2,aquapark.

alkolike. Havuz Bar 10:00-22:00 pijet lokale alkolike & jo-alkolike

Me Pagesë:

Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

në plazh & pishinë

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me motorr, bilardo, boling, masazhet, sauna, banjo turke,

Struktura:

jakuzi, boling.

2 Godinë qëndrore me 216 dhoma në total,85 dhoma superiore standarte me pamje me /jo nga deti. 128 dhoma speciale familjare Dhomat Standarte: Akomodim 2+1 /3+1,20+22m2,1 dhomë fjetje,me

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

83


Alanya - Turqi

GOLD SAFRAN HOTEL

All Inclusive

Rinovuar2009 - Sipërfaqja m2-4.700 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-125km Antalya Aeroport,200m larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor & guraleca,distanca 200m, shtrirje 200m

Shërbimi AI: All Inclusive

telefon, tv, banjo , dush, ballkon, minibar, tharëse

Mëngjesi - Restoranti qëndror 07:30-09:30

flokësh, dyshemeja me tapet.

Mëngjesi i vonë - Bistro restorant 09:30-10:00 Dreka - Restoranti qëndror 12:30-14:00

Dhoma Speciale Familjare,

Snack service -Në ambjentet e jashtme 11:00-18:00

suita junior, deluxe familjare:

Koha për Caj- Pastiçeri 17:00-18:00

Aakomodim 4+1, 40m2 , 1 dhoma, telefon, tv,

Darka -Restoranti qëndror 19:00-21:00

1 banjo, dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh,

Darka mesnatë -Bistro restorant 23:00-23:45

dyshemeja me pllaka.

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr Mini bar - rimbushje çdo ditë vetëm ujë

Aktivitetet & Sporte:

Lobby Bar 07:30-18:00 pijet lokale alkolike &

Qëndër fitness, banjo turke,aquapark për fëmijë dhe

jo-alkolike

të rritur, dart, volejboll në plazh, fushë tenisi, 1 pishinë

Bari në pishina10:00-23:00pijet lokale alkolike &

e jashtme 375m2, disko,kinema, hidromasazh.

jo-alkolike Interneti Wi-Fi në lobi, çadra, shezhllongje në plazh

Me Pagesë:

& pishinë

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

Struktura:

motorr, bilardo, boling, masazhet.

1 Godinë qëndrore me 158 dhoma në total

66 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti 92 dhoma speciale familjare. Dhomat Standarte: akomodim 3+1,40m2,1 dhome fjetje,me ballkon,

84

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

KLAS SUN PARADISE

All Inclusive

Rinovuar 2010 - Sipërfaqja m2-1.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-138km Antalya Aeroport,2Km larg qendres se qytetit - Plazhi-privat, ranor & guraleca, distanca 350m, shtrirje 50m

Shërbimi AI: All Inclusive

Aktivitetet & Sporte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror08:00-10:00

Jacuzzi,aerobi,shah,dart , volejboll në plazh,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:30

fushë tenisi, 1 pishinë e jashtme 160m2 ,

Koha për Caj- Pastiçeri17:00-17:30

disko,hidromasazh.

Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00 Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

Me Pagesë:

Mini bar - rimbushje çdo ditë

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Lobby Bar 10:00-23:00 pijet lokale alkolike & jo-

portokallit, shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

alkolike

motorr, bilardo, boling, masazhet.

Bari në plazh10:00-18:00pijet lokale alkolike & jo-

alkolike Bari në pishina10:00-23:00pijet lokale alkolike & jo-alkolike. Disco bar 23:00-04:30 të gjitha pjet janë me pagesë. Interneti Wi-Fi në lobi, çadra, shezhllongje,peshqirë në plazh & pishinë Struktura: 1 Godinë qëndrore me 45 dhoma në total 45 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti Dhomat Standarte: Akomodim 3+1,16m2,1 dhomë fjetje,me ballkon, telefon, tv , banjo , dush,ballkon,minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me pllaka. Disco

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

85


Alanya - Turqi

KLAS Dom PARADISE

All Inclusive

Rinovuar 2005 - Sipërfaqja m2-8.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-100km Antalya Aeroport,100m larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 20m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhoma Speciale Familjare:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:30-10:00

Akomodim 6, 25m2 , 2 dhoma,telefon, tv, 1 banjo,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:00

dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Snack service -bari i pishinës10:00-17:30

me tapet.

Koha për Caj- bari i pishinës16:30-17:00 Darka -Restoranti qëndror19:30-21:30

Aktivitetet & Sporte:

Të gjitha pijet lokale alkolike dhe jo alkolike

Aquapark për fëmijë dhe të rritur, aerobi, shah,

Mini bar - rimbushje çdo ditë

volejboll në plazh, fushë tenisi, 1 pishinë e jashtme

Bar -plazh10:00-18:00 pijet lokale alkolike & jo-

6250m2, 1 pishinë e jashtme 150m2.

alkolike Bari në pishina 10:00-23:00 pijet lokale alkolike &

Me Pagesë:

jo-alkolike

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Akullore me pagesë. Cadra, shezhllongje dhe

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

peshqirët në plazh & pishinë.

motorr,bilardo,boling, masazhet.

Struktura: 1 Godinë qëndrore me 80 dhoma në total 60 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti 20 dhoma speciale familjare Dhomat Standarte: Akomodim 4, 20m2,1 dhome fjetje,me ballkon, telefon, tv, banjo, dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

86

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

BONE CLUB HOTEL SVS

All Inclusive

Rinovuar2006 - Sipërfaqja m2-12.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-140km Antalya Aeroport,1km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor & guraleca ,distanca 0m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: All Inclusive

dhoma në total ,243 dhoma standarte me pamje me

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:30-09:30

/ jo nga deti. 7 dhoma speciale.

Mëngjesi i vonë 09:30-10:00 Dreka - Restoranti qëndror12:00-14:00

Dhomat Standarte:

Snack service -Waterfall bar12:00-16:00

Akomodim 2+2,17-25m2,1 dhomë fjetje,me ballkon,

Koha për Caj- Waterfall bar16:00-17:00

telefon, tv , banjo , dush ,ballkon,minibar, tharëse

Darka -Restoranti qëndror19:30-21:00

flokësh, dyshemeja me tapet.

Darka mesnatë - restoranti qëndror23:00-24:00

Qëndër fitness, banjo turke, jakuzi,aquapark për

Disco

fëmijë dhe të rritur, aerobi,dart, shah, volejboll në

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

plazh, fushë tenisi, 1 pishinë e jashtme 125m2,1

Mini bar - rimbushje çdo ditë

pishinë e jashtme 100m2, disko,hidromasazh.

Anatolia Bar 24 hourspije freskuese lokale, alkolike & jo alkolike

Me Pagesë:

Anatolia garden bar10:00-19:00 pijet lokale alkolike

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

& jo-alkolike

portokallit , shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

Waterfall bar10:00-23:00pijet lokale alkolike & jo-

motorr, bilardo, boling, masazhet.

alkolike

Snac bar 12:00-16:00çaj, kafe,të gjitha pijet Vitamin Bar09:00-24:00 lëng frutashi freskët me pagesë. Disco bar24:00-02:00me pagesë Akullore me pagesë. Struktura: 1 Godinë qëndrore & 2 godina anesore me 250

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

87


Alanya - Turqi

SUADA OASIS

All Inclusive

Inauguruar - 1992 - Rikonstruktuar - 2010 - Sipërfaqja m2 - 90,000 - Vendndodhja - Konakli - Distanca - 120 km Antalya Aeroport, 2km qyteti më i afërt - Plazhi - privat, ranor, distanca 0km, shtrirje 350m

Shërbimi AI: All Inclusive

Struktura:

Mëngjesi - Restoranti qendror 07:00-09:30

Godinë qendrore me 1141 dhoma në total

Mëngjesi i vonë - Restoranti qendror 09:30-10:30

1104 dhoma standarde me pamje nga pishina dhe

Dreka - Restoranti qendror 12:30-14:30

deti.

Snack service - Bari në plazh 12:30-16:00 Koha për Çaj - Bari në pishinë 16:30-17:30

Dhomat Standarde në hotel:

Darka - Restoranti qendror 18:30-21:00

Akomodim 1+1, 24m2, 1 dhomë fjetje, 1 sallon, me

Darka mesnate - Restoranti qendror

ballkon, telefon, tv, banjë, dush me vaskë, ballkon,

23:30-00:00

minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse flokësh,

Minibar - rimbushje çdo ditë

dysheme me pllaka.

service bar 10:00-17:00, pijet lokale, të importuara dhe selektive

Aktivitete & Sporte:

Bari në pishinë, 10:00-00:00, pijet lokale, të

Qendër fitnesi, sauna, banjë turke, 2 pishina 1 brenda

importuara dhe selektive

hotelit dhe 1 jashtë, basketboll, aerobi, shah, 1

Bari në plazh, 10:00-17:00, pijet lokale, të importura

aquapark i madh për fëmijë dhe të rritur.

dhe selektive Disko, 23:00-02:00, pijet lokale, të importura dhe

Me Pagesë:

selektive

Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhomë,

Menu speciale për fëmijë. Shërbim special për

internet kafe, bilardo, sporte ujore me motor,

ditëlindje & muaj mjalti.

masazhet, hidromasazh, sportet ujore me parashutë,

Interneti Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët në

disko.

plazh & pishinë.

88

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

CLUB GUNES GARDEN

All Inclusive

Inauguruar - 1995 - Rikonstruktuar 2005 - Sipërfaqja m2 - 25,000 - Vendndodhja - Alanya - Distanca - 100km Antalya Aeroport,18km afër qendrës - Plazhi - privat dhe publik, ranor, distanca 60m shtrirje 150m

Shërbimi AI: All Inclusive

Dhomat Standarde në hotel:

Mëngjesi - Garden restorant 07:30-09:30

Akomodim 1+1, 18-25m2, 1 dhomë fjetje, 1 sallon,

Dreka - Moon restorant 12:30-14:00

me ballkon, telefon, tv, banjo, dush me vaskë,

Snack servile - Moon restorant 11:30-14:00

ballkon, minibar, robdishan peshqiri, shapka, tharëse

Koha për Çaj-Bari ne pishina 17:00-17:30

flokësh, dysheme me pllaka.

Darka -Moon restorant 19:30-21:30 Darka vonë -Garden restorant 23:00-00:00

Dhoma speciale familjare:

Mini bar - rimbushje çdo ditë

Akomodim 2+1. 25-40m2, 1 dhomë fjetje, 1sallon,

Bari ne pishina 1 10:00-00:00 pijet lokale, te

me ballkon, telefon, tv, banjo, dush me vaskë,

importuara dhe selektive

ballkon, minibar, rrobdishan peshqiri, shapka, tharëse

Moon bar 10:00-18:00 pijet lokale, të importuara dhe

flokësh, dysheme me pllaka.

selektive Bari ne pishina 2 10:00-02:00 pijet lokale, të

Aktivitetet & Sporte:

importuara dhe selektive

Qendër fitnes, 2 pishina 1 brenda hotelit dhe 1 jashtë,

Menu speciale për fëmijë. Shërbim special për muaj

basketboll, 1 aquapark i madh për fëmijë dhe të rritur,

mjalti. Interneti Wi-Fi, çadra, shezlongje dhe peshqirët

volej në rërë, aerobi.

në plazh & pishinë. Me Pagese: Struktura:

Disa pije importi, A’la Carte, shërbimi në dhome,

Godine qendrore me 226 dhoma në total. 59 dhoma

qendër estetike, disko, masazhet, sallon bukurie,

speciale familjare. 167 dhoma standarde me pamje

internet kafe.

nga pishina dhe deti.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

89


Alanya - Turqi

HOLIDAY PARK RESORT

All Inclusive

Rinovuar2010 - Sipërfaqja m2-12.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-85km Antalya - Aeroport,10km larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor& guraleca ,distanca 0m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhomat Standarte:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:00-10:00

Akomodim 2+2/3+1, 29m2,1 dhomë fjetje, me

Mëngjesi i vonë - restorant qëndror10:00-11:00

ballkon, telefon, tv , banjo , dush me vaskë, ballkon,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:00

minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Snack service -snack bari 12:00-15:00 Koha për Caj- snack bari 15:00-17:00

Aktivitetet & Sporte:

Darka -Restoranti qëndror19:00-21:00

Qënder fitness, sauna, banjo turke, jakuzi,

Darka mesnatë -restoranti qëndror23:30-24:00

aquapark për fëmijë dhe të rritur,shah , boling,

Disco

volejboll ne plazh, fushë tenisi, aerobi, 3 pishina

Të gjitha pijet alkolike dhe jo alkolike 24hr

të jashtme 450m2, 1 pishinë e brendeshme,

Mini bar - rimbushje çdo ditë

78m2,disko,hidromasazh.

Lobby Bar 10:00-24:00 pijet lokale, të importura dhe selektive

Me Pagesë:

Snack bari 10:00-24:00 pijet lokale alkolike & jo-

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

alkolike

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

Disco bar23:00-04:00 pijet lokale alkolike & jo-

motorr, bilardo,boling, masazhet.

alkolike me pagesë Lëng frutash në orë të ndryshme gjatë ditës me pagesë. Interneti Wi-Fi në dhomë & lobi, çadra, shezhllongje dhe peshqirët në plazh & pishinë. Struktura: 1 Godinë qëndrore me 212 dhoma në total, 212 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti .

90

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

ALANIS HOTEL

All Inclusive

Rinovuar 2005 - Sipërfaqja m2-8.000 - Vendodhja-Alanya-Antalya - Distanca-100km Antalya Aeroport,100m larg qëndrës së qytetit - Plazhi-privat, ranor, distanca 20m, shtrirje 100m

Shërbimi AI: Ultra All Inclusive

Dhoma Speciale Familjare:

Mëngjesi - Restoranti qëndror07:30-10:00

Akomodim 6, 25m2 , 2 dhoma,telefon, tv, 1 banjo,

Dreka - Restoranti qëndror12:30-14:00

dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh, dyshemeja

Snack service -bari i pishinës10:00-17:30

me tapet.

Koha për Caj- bari i pishinës16:30-17:00 Darka -Restoranti qëndror19:30-21:30

Aktivitetet & Sporte:

Të gjitha pijet lokale alkolike dhe jo alkolike

Aquapark për fëmijë dhe të rritur, aerobi, shah,

Mini bar - rimbushje çdo ditë

volejboll në plazh, fushë tenisi, 1 pishinë e jashtme

Bar -plazh10:00-18:00 pijet lokale alkolike & jo-

6250m2, 1 pishinë e jashtme 150m2.

alkolike Bari në pishina 10:00-23:00 pijet lokale alkolike &

Me Pagesë:

jo-alkolike

Disa pije importi, shërbimi në dhomë , lëngu i

Akullore me pagesë. Cadra, shezhllongje dhe

portokallit ,shërbimi në dhomë 24hr, sporte ujore me

peshqirët në plazh & pishinë.

motorr, bilardo, boling, masazhet.

Struktura: 1 Godinë qëndrore me 80 dhoma në total 60 dhoma standarte me pamje me /jo nga deti 20 dhoma speciale familjare Dhomat Standarte: Akomodim 4, 20m2,1 dhome fjetje,me ballkon, telefon, tv, banjo, dush, ballkon, minibar, tharëse flokësh, dyshemeja me tapet.

Verë 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

91


Alanya - Turqi

92

info@globaltravel.com.al

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al


Alanya - Turqi

VerĂŤ 2011 - www.globaltravel.al

info@globaltravel.com.al

93


Designed by R&T Advertising

Alanya - Turqi

Global Travel, Tirana Rr. e Elbasanit, pallati Edil-Al-it Në krah të Ambasadës Amerikane Tel: 04 2235501 / 22 35 492 / 22 68 888 info@globaltravel.com.al / www.globaltravel.al

94

info@globaltravel.com.al

Verë 2011 - www.globaltravel.al

Vere 2011  

Catalog of trave and tours

Advertisement