Page 1

MES KARTU

PIRMIEJI 36 KŪDIKIO MĖNESIAI


MŪSU VERTYBĖS KIEKVIENOJE JŪSU DIENOS AKIMIRKOJE Nuo 1958 m. mes, „Chicco“, dalinamės savo vertybėmis ir patirtimi, kurie padeda mums nuolat tobulėti, o ištisoms mamų, tėčių ir mažylių kartoms visame pasaulyje – augti ir džiaugtis kiekviena akimirka.

MISIJA

MŪSU MISIJA Mes žinome, kad pirmieji 36 kūdikio gyvenimo mėnesiai yra ypatingi, kupini daugybės įspūdžių ir nepakartojamų momentų, todėl visą savo entuziazmą ir patirtį panaudojame taip, kad padėtume tėvams mėgautis ir džiaugtis kiekvienu kartu su kūdikiu praleistu ypatingu momentu.

PATIKIMUMAS

„Chicco“ padeda mamoms, tėčiams ir vaikams, nes į savo darbą žiūri rimtai. Visi mūsų produktai – saugūs ir patikimi, nes yra itin kruopščiai sukurti, atsižvelgiant į kiekvieną detalę, ir atitinka griežtus tarptautinius kokybės standartus.

PATIRTIS

Remdamiesi patirtimi ir sukauptomis žiniomis apie vaikų pasaulį, mes kuriame produktus, kurie atitinka tėvų poreikius ir užtikrina jų ramybę. Mūsų Kūdikių tyrimų centras dirba nuolat bendradarbiaudamas su medicinos ir mokslo bendruomenėmis, bendraudamas su tėvais ir stebėdamas vaikus, kad kuo geriau išsiaiškintų ir suprastų jų poreikius.

ŠIUOLAIKINIS POŽIŪRIS

Mes rūpinamės kiekvienu vaiku, mama ir tėčiu, ypatingą dėmesį skirdami pokyčiams. Kurdami naujoviškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius produktus, mes siekiame diena iš dienos lydėti bei paremti šeimas ir patenkinti jų poreikius.

EMOCINIS INTELEKTAS

Mes turime ypatingą gebėjimą bendrauti su tėvais ir vaikais, suprasti ir įsidėmėti jų poreikius ir su didžiuliu entuziazmu stengiamės rasti geriausius ir funkcionaliausius sprendimus tiems poreikiams patenkinti.

INOVATYVUMAS

Mes remiamės tradicijomis, tačiau taip pat nuolat žvelgiame į ateitį ir ieškome technologiškai pažangiausių sprendimų, kurie atitiktų besikeičiančius tėvų ir vaikų poreikius.

SKAIDRUMAS

Mes tikime, kad kiekvienas produktas turi perteikti aistrą, su kuria jis buvo kuriamas. Štai kodėl mūsų kalba ir metodai visada paprasti ir aiškūs. Akcentuodami skaidrumą, siekiame, kad už kiekvieno produkto slypinti istorija būtų lengvai suprantama ir aiški.

POZITYVUS POŽIŪRIS

Mes žinome, kad būti tėvais yra sunku, tačiau taip pat žinome, kad už tai nėra nieko šaunesnio ir natūralesnio, todėl nuo pat pirmos dienos kiekviename žingsnyje esame pasiruošę būti kartu. Mes užtikriname Jums taip svarbų patikimumą, tačiau kartu skatiname smagų, nerūpestingą ir pozityvų požiūrį, be kurio neįsivaizduojamas nė vieno mažylio pasaulis.

3


cco di Felicità Ch i

STEBĖJIMAS, ŽINOJIMAS, SUPRATIMAS Kūdikių tyrimų centras skirtas kūdikiams, jų pasauliui bei poreikiams pažinti. Jis nuolat bendradarbiauja su medicinos ir mokslo ekspertais, taip sužinodamas svarbiausius faktus apie pažangą pediatrijos srityje, atlieka mokslinius tyrimus ir patikrina siūlomų produktų mokslinį pagrįstumą. Tačiau Kūdikių tyrimų centras taip pat gauna ir vertingą kitokios rūšies pagalbą – neišsenkančius tėvų patarimus ir dalijimąsi patirtimi. Ši pagalba – neįkainojama, nes tėvai yra geriausi ir jautriausi savo kūdikių poreikių stebėtojai. Visa tai leidžia pasiūlyti geriausius sprendimus kūdikių ir šeimų gerovei užtikrinti, saugius ir kiekvieno mažylio augimo etapo metu tinkamus produktus. Kūdikių tyrimų centras taip pat teikia informaciją ir pasiūlymus tėvams, taip suteikdamas jiems apčiuopiamą paramą smagioje, tačiau labai atsakingoje ir daug dėmesio reikalaujančioje veikloje – mažylio auginime. Kūdikių tyrimų centras dėkoja visiems kartu dirbantiems ekspertams, ypač tiems, kurie padėjo parengti šį patarimų ir išsamios informacijos kupiną gidą:

Dr. Laura Cintelli Akušerė-ginekologė

Dr. Rinaldo Zanini Pediatras

Dr. Luca Levrini Ortodontas

Dr. Emanuela Iacchia Psichologė

Dr. Diego Tosi Dermatologas

Dr. Laura Sciacca Dietologė

Dr. Rosanna Candon ANPE pedagogė

Dr. Mauro Testa Ergonomistas, biomechanikos specialistas

„Chicco“ rasite visur, kur tik yra šeimos ramybės ir saugumo stokojantis vaikas. Jau 10 metų „Chicco“ dirba kartu su Ai.Bi. – Associazione Amici dei Bambini – tarptautine humanitarine organizacija, ginančia vaikų teises ir jų pamatinę teisę į šeimą ir laimę. Mūsų ambicinga, bet praktiška svajonė – kad kiekvienas vaikas turėtų šeimą, kurioje galėtų laimingai augti. Šiandien Chicco di Felicità turi daugiau kaip 300 000 sekėjų ir jau padėjo įsivaikinti beveik 1000 vaikų, iš kurių 800 turi specialiųjų poreikių. Organizacija taip pat padėjo įsteigti 5 globos namus, užtikrinančius vaikams visą reikalingą pagalbą. Projekto simbolis – Chicco di Felicità mažas pakabutis, kuris nešiojamas kaip ženklas, kad Jums rūpi vaikų pasaulis ir esate tvirtai pasiryžęs padėti vaikams rasti šeimas. Chicco di Felicità pakabučių rasite „Chicco“ parduotuvėse Italijoje. Juos galima įsigyti už nedidelę auką. Daugybė sekėjų savo solidarumu jau padėjo daugeliui vaikų, tad kodėl neprisijungus prie jų?!

5


„CHICCO“ KAIMAS

6

„CHICCO“ PARDUOTUVĖ

SVEIKI SUGRIŽĘ I VAIKYSTĘ

IEŠKANT SPRENDIMU

„Chicco“ kaimas – visai kaip Niekados šalis, tačiau skirtumas tas, kad jis iš tikrųjų egzistuoja! Tai ne tik didžiausia „Chicco“ parduotuvė, bet kartu ir fantastiškas atradimų pasaulis, kur mamos, tėčiai, seneliai, dėdės, tetos ar draugai gali atsivesti mažylius ne tik pažaisti ir pasižvalgyti aplink, tačiau kartu ir pasigrožėti Žaislinio arkliuko muziejuje esančia niekur pasaulyje nematyta kolekcija. Muziejus, kurio sumanytojas – kavalierius Pietro Catelli, įsikūręs pastate, kuriame anksčiau buvo grynaveislių ristūnų arklidės. Nuo 2000 m. muziejuje eksponuojama daugiau kaip 650 žaislinių arklių iš viso pasaulio ir visų istorinių epochų. Šie eksponatai džiugina tiek suaugusius, tiek vaikus!

„Chicco“ parduotuvės labiau panašios į gyventi skirtas vietas, o ne į tikras parduotuves. Čia visada gausite patarimų ir sužinosite atsakymus į su nauja gyvenimo patirtimi susijusius klausimus. Parduotuvėse sužinosite apie tėvams ir kūdikiams skirtus projektus ir paslaugas bei galėsite įsigyti Mažylio kortelę, su kuria galėsite gauti specialias nuolaidas, dalyvauti mokomuosiuose „Chicco“ susitikimuose, kaupti taškus ir gauti daug naudos. Parduotuvėse taip pat galite išsirinkti produktus, kuriuos norėtumėte įtraukti į savo Kūdikio dovanų krepšelį (jį galite rasti ir internete) – taip Jūsų giminės ir draugai žinos, kokią dovaną padovanoti gimus kūdikiui. Daugiau kaip 160 „Chicco“ parduotuvių Italijoje ir dar 160 visame pasaulyje bei platus kvalifikuotų „Chicco“ produkcijos platintojų tinklas yra įrodymas, kad „Chicco“ iš tikrųjų yra „drauge su vaiku“.

7


NĖŠTUMAS

VALGYMAS

• Nėščiosios pagalvė • Nėščiosios apatinių linija

• Garpuodis

10–13psl.

MAITINIMAS KRŪTIMI ARBA IŠ BUTELIUKO

• Indai • Maitinimo kėdutės

56–65 psl.

• Pieno traukimo pompos • Maitinimo pagalvėlės • Buteliukai • Priedai

ŽAISLAI • Pirmieji sapnai • Jutimų lavinimas • Pirmieji žaislai • Tradiciniai žaislai • Motorinių įgūdžių lavinimas • Kalbinių įgūdžių lavinimas

66–77 psl.

14–29 psl.

PASIVAIKŠČIOJIMAI LAUKE

ŽINDIMAS, NUSIRAMINIMAS IR MIEGAS • Žindukai • Lovelės • Priedai • Kūdikio kėdutė ir fotelis

30–41psl.

MAUDYMAS, ODOS PRIEŽIŪRA IR SAUSKELNIŲ KEITIMAS • Odos priežiūra • Maudynės • Nosies higiena • Burnos higiena • Papildomi priedai • Oro drėkinimas

42–55 psl. 8

• Sėdimi ir gulimi vežimėliai • Kūdikių nešioklės • Akiniai nuo saulės • Apsauga nuo vabzdžių

78–87 psl.

KELIONĖS • Automobilinės kėdutės

88–95 psl.

DRABUŽIAI IR BATAI • Drabužiai • Batai

96–111 psl.

9


NĖŠTUMAS

AŠ TAPSIU MAMA! Laukimosi laikas daugumai moterų yra nepamirštama patirtis. Kvepalai turi aštresnį kvapą, emocijos pasidaro spalvingesnės, maistas tampa aistra ir viską užvaldo mintys apie būsimą kūdikį ir jo gyvenimą. Augant pilvukui, auga ir pasitenkinimo jausmas, todėl dauguma besilaukiančių moterų tiesiog švyti iš laimės ir ruošiasi mažylio atėjimui į pasaulį. Jūsų kūnas pasikeitė, o kartu su juo netrukus pasikeis ir visas pasaulis.


-9

NĖŠČIOSIOS APATINIU LINIJA

0+

-9

Tinkamus apatinius pasirinkti svarbu tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo. Praktiškų ir specialiai besilaukiančioms bei pagimdžiusioms moterims skirtų apatinių linija „Chicco Mammy“ lydės Jus nuo nėštumo iki žindymo krūtimi. Anatominės formos, elastingos medžiagos, švelniai prilaikantys elementai ir drabužiai natūraliai tiks ir prisitaikys prie pasikeitusių kūno formų bei pabrėš moteriškumą.

PRILAIKANTIS NĖŠČIOSIOS DIRŽAS PRILAIKANTIS NĖŠČIOSIOS DIRŽAS TA SUKUR NT A PADED

TUI

RAPEU

FIZIOTE

3

DALYS

Pagamintas iš minkštos tamprios medžiagos. Maksimaliai prilaiko ir prisitaiko prie didėjančio pilvo jo neverždamas. Praktiškas ir patogus, tvirtinamas lipukais. KODAS 001154

DIRŽAS PAGIMDŽIUSIOMS „MAMMA DONNA“ PILVO IR KOJU ATRAMA

Specialiai ką tik pagimdžiusioms moterims sukurtas diržas padeda pilvui atgauti savo pradinę formą. Diržas pagamintas iš orui pralaidžios medžiagos, turi medvilninį pamušalą, jis puikiai tinka ką tik pagimdžiusioms moterims, nes padeda pilvui atgauti formą. Diržas natūraliai apsitempia ir suspaudžia pilvą, tačiau visiškai nevaržo judesių. Minkštas ir elastingas medvilninis audinys. KODAS 01164

12

13


MAITINIMAS KRŪTIMI ARBA IŠ BUTELIUKO

ATSIPALAIDUOKITE NUO PAT PIRMUJU AKIMIRKU Tai Jūsų kūdikis, kurio taip ilgai laukėte! Mažylis sveria vos kelis kilogramus, tačiau Jūsų gyvenime jau vaidina pagrindinį vaidmenį. Mažos rankutės, krūties siekianti burnytė, gležna ir švelni galvytė. Stiprūs ir su niekuo nesulyginami jausmai. Viskas, ko šiuo metu trokštate – kad Jūsų kūdikis augtų sveikas ir stiprus. Yra daugybė būdų kūdikiui maitinti, tačiau tik vienas iš jų užtikrina, kad Jūsų kūdikis būtų ramus – tai Jūsų pačių ramybė. Svarbiausia – mėgautis kiekviena akimirka.


„NaturalFeeling“

0+

„Natural Feeling“ – produktų linija, leidžianti kaip įmanoma ilgiau maitinti krūtimi. Produktai, sukurti padedant Kūdikių tyrimų centrui, užtikrina komfortą, yra itin praktiški, paprasti naudoti ir svarbūs kiekvienai mamai.

RANKINĖ PIENO NUTRAUKIMO POMPA Rankinė pieno nutraukimo pompa leidžia pratęsti maitinimą krūtimi, užtikrina komfortą, švelnumą ir praktiškumą. Pompa garantuoja efektyvų pieno išsiskyrimą ir nepertraukiamą tekėjimą. Ypatingos tekstūros silikoninio kaušelio dėka ji atsargiai apgaubia krūtį ir švelniai priglunda prie odos.

AKUŠERIOGINEKOLOGO PATARIMAS

Ergonomiška svirtelė nevargina rankos ir užtikrina maksimalų patogumą.

MOTINOS PIENO TOBULUMAS Motinos pienas – idealus maistas jos kūdikiui. Jame yra visų kūdikio iki 6 mėnesių augimui reikalingų maistinių medžiagų ir jis yra rekomenduojamas PSO net ir po atjunkymo. Motinos pienas ne tik skatina kūdikio augimą, bet kartu apsaugo jį nuo infekcijų, nutukimo ir diabeto. Motinos pienas – visada paruoštas, tinkamos temperatūros ir puikiai virškinamas. Be to, krūtimi maitinančios motinos greičiau atsikrato nėštumo metu priaugtų kilogramų ir greičiau atsigauna po gimdymo. Jei grįžote į darbą arba norite kur nors trumpam išeiti, galite naudoti pieno nutraukimo pompą. Šis naudingas prietaisas leidžia ne tik toliau kūdikį maitinti savo vertingu pienu, bet ir nenutraukti krūtų stimuliavimo, kai maitinimo metu negalite būti šalia savo mažylio. Viskas, ką turite padaryti – tai uždėti pompos kaušelį ant krūties, kad jis gerai prisispaustų ir kad spenelis būtų pačiame centre, o tada paspausti svirtelę, pradedant greitesniais judesiais, kad susidarytų vakuumas (taip pat, kaip daro Jūsų kūdikis). Pienui pradėjus bėgti, kiekvieną krūtį pakaks papumpuoti 10 minučių, o tada beliks nuspręsti – pieną duoti kūdikiui iškart, ne ilgiau kaip 48 valandoms padėti į šaldytuvą arba užšaldyti ir laikyti ne ilgiau kaip 3 mėnesius. Mėgaukitės maitinimu krūtimi! Dr. Laura Cintelli

KODAS 05740

*PATVIRTINTA 91% MAMŲ

Pagaminta ITALIJOJE

EFEKTYVUS IR ŠVELNUS NUTRAUKIMAS

MAKSIMALUS KOMFORTAS

ŠVELNUS PRIGLUDIMAS PRIE ODOS

ELEKTRINĖ PIENO NUTRAUKIMO POMPA Pompa sukurta praktiškam ir švelniam pieno nutraukimui. Dvigubas stimuliavimo-nutraukimo režimas palaiko pieno tekėjimą ir leidžia pasirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pieno nutraukimo lygį. Atminties funkcija tą patį nutraukimo lygį automatiškai nustato ir sekančiam naudojimui.

Akušerė-ginekologė

ITIN PRAKTIŠKA

Ypatingos tekstūros minkšto silikoninio kaušelio dėka ji švelniai priglunda prie odos. Dėl savo mažo dydžio ir dvigubos energijos sistemos (gali veikti su baterijomis arba prijungus prie maitinimo šaltinio), pompa idealiai tinka naudoti kelionėje. KODAS 23283

16

17


0+

„NaturalFeeling“

„NaturalFeeling“

0+

Higieninės kviečiais ir pieno proteinais praturtintos drėgnos servetėlės padeda palaikyti natūralų odos hidrolipidinį balansą. Servetėlės saugios kūdikiui, visiškai bekvapės ir beskonės. Servetėles galima naudoti prieš arba po maitinimo, nereikia nuskalauti. Servetėlės neturi paviršinių aktyviųjų medžiagų, kvapų, alkoholio ir dažiklių.

olo m a t giš er T O L O k G A

KODAS 68903

A IŠ K I

DER M

ai

D

HIGIENINĖS SERVETĖLĖS

PATIKRINTA Pat i k r i nta

SILIKONINIAI ANTSPENIAI Šie antspeniai apsaugo sudirgusius spenelius ir leidžia maitinti krūtimi net kai speneliai plokšti. Minkštas antspenių silikonas ir itin glotnus galiukas užtikrina pojūtį, kuris yra toks pat švelnus, kaip ir tikra krūtis. Iškilę guminių antspenių žiedeliai atkartoja motinos krūtį ir užtikrina maksimalų komfortą. Ergonomiška forma leidžia kūdikiui nosimi liestis prie mamos odos. Praktiškas sterilizuojantis dėklas antspeniams laikyti. Galimi guminiai arba silikoniniai, didesni ir mažesni. MAŽI KODAS 02253 DIDELI KODAS 02255

AKUŠERIOGINEKOLOGO PATARIMAS

NUOSTABI MAITINIMO KRŪTIMI PATIRTIS Vos tik gimę, kūdikiai instinktyviai siekia motinos krūties. Kai ją randa ir apžioja pirmą kartą, prasideda jaudinanti maitinimo krūtimi patirtis! Kaip ir kitais didžiųjų patirčių atvejais, iš pradžių gali kilti problemų ir netikėtumų, tačiau verta įdėti pastangų ir visus juos įveikti. Pasitikėkite akušeriu-ginekologu, kuris Jums parodys, kaip teisingai maitinti kūdikį, kad jis krūtį apžiotų visa burna ir nežįstų tik spenelio, sudarydamas sąlygas žaizdelėms susiformuoti. Kūdikio pilvuką laikykite prispaudę prie savojo, keiskite maitinimo padėtį (tradicinė, Jums gulint ant šono ar kūdikį laikant iš šono) ir kūdikis iš krūties ištrauks daugiau pieno. Jei (viliamės) ši patirtis tęsis bent 6 mėnesius, savo patogumui užtikrinti rekomenduojame įsigyti gerą maitinimo pagalvėlę, kuri neleis kūdikiui čiulpti spenelių, padės išvengti jų sudirgimo ir taps geriausia Jūsų sąjungininke. Tad ko laukiate? Paimkite pagalvėlę, laikykite kūdikį ir mėgaukitės viena nuostabiausių patirčių savo gyvenime! Dr. Laura Cintelli

18

Akušerė-ginekologė

19


KĄ DARYTI, JEI NEGALIU MAITINTI KRŪTIMI?

Kiekviena mama žino, kad maitinti kūdikį krūtimi – pats natūraliausias dalykas pasaulyje. Net jei maitina ne krūtimi, o iš buteliuko, mama taip pat žino, kad kūdikio maitinimas suartina, suteikia progų prisiglausti. Kad viskas vyktų kuo natūraliau, labai svarbu išsirinkti tinkamą buteliuką, ypatingą dėmesį skiriant buteliuko žindukui. Žindukas turi būti itin minkštas ir elastingas, kad maitinimo metu prisitaikytų prie kūdikio burnos ir liežuvio judesių, ir kad viskas būtų kuo panašiau į maitinimą krūtimi.

PAGALVĖLĖ „BOPPY“ Mamos sukurta maitinimo pagalvėlė „Boppy“ Jums ir Jūsų kūdikiui suteikia stabilią ir jaukią atramą. Ypatinga ir kompaktiška pagalvėlės forma prilaiko kūdikį maitinimo metu ir sumažina motinos raumenų įtampą. Ypatingo elastinio užpildo dėka pagalvėlė „Boppy“ prisitaiko prie kūdikio ir motinos kūno. Tai universali pagalvėlė, kurią galima naudoti visose kūdikio augimo stadijose. Pagalvėlės „boppy“ užvalkalas nuimamas, jį galima skalbti skalbyklėje. KODAS 79902

3+

6+

9+

Yra įvairioms amžiaus grupėms pritaikytų žindukų: laikas nuo laiko pasikeičia kūdikio žindimo įpročiai ir jam augant, keičiasi ir poreikiai. Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais geriausiai tinka apvalus žindukas, nes jis leidžia mažyliui laikyti burną plačiai atvertą ir pradėti žįsti teisingai, taip, kaip jis žįstų tikrą krūtį. Toks žindukas idealiai tinka mišriam maitinimo būdui, nes imituoja tikrą krūtį ir suteikia tokius pat pojūčius, kaip ir maitinant krūtimi. Bėgant mėnesiams, kūdikio burna palaipsniui plečiasi ir žįsdamas savo lūpomis jis palieka didesnį „antspaudą“. Kūdikio burnos judesiai tampa vis labiau panašūs į suaugusiojo. Šioje fazėje reikalingas ne toks apvalus, šiek tiek ilgesnis žindukas, kurį lūpomis kūdikis gali sugriebti siauriau. Nepamirškite – net jei laikinai turėjote pasirinkti mišrų maitinimo būdą arba maitinote tik iš buteliuko, visada galite pabandyti grįžti prie maitinimo tik krūtimi. Pagalbos ir patarimų kreipkitės į savo pediatrą arba akušerį-ginekologą!

Dr. Laura Cintelli

Pavalgius, pagalvėlė tampa jaukiu mažylio guoliu.

20

„Boppy“ palengvina kūdikio motorinių įgūdžių lavinimą.

Pagalvėlė leidžia mažyliui savarankiškai sėdėti, padeda išlaikyti pusiausvyrą.

AKUŠERĖ-GINEKOLOGĖ


0+

„NaturalFeeling“

„Chicco“ pristato maitinimo buteliukų liniją „NaturalFeeling“. Tai buteliukai su ypatingais žindukais, užtikrinančiais teisingą ir intuityvų žindimą, kuris yra maksimaliai panašus į maitinimą krūtimi. Inovatyvūs. Tai vieninteliai buteliukai, turintys išskirtinius, nuo pilvuko dieglių apsaugančius į šoną palenktus žindukus, ir užtikrinantys ramų maitinimo procesą. Evoliuciniai. Trys buteliukai, pritaikyti augančiam mažyliui.

„NaturalFeeling“

0+

MAITINIMO BUTELIUKAI Vienintelė linija maitinimo buteliukų su minkštais silikoniniais žindukais, specialiai sukurtų taip, kad sektų kūdikio raidą. Dviguba nuo pilvuko dieglių apsauganti sklendė. Apsaugo nuo oro nurijimo ir sumažina pilvuko skausmų riziką.

Minkštas ir higieniškas silikonas.

TEISING

A

MAKSIMALUS KOMFORTAS JŪSŲ KŪDIKIUI

0+

4+

NUO 0 MĖN. • 150 ml • NORMALUS TEKĖJIMAS

NUO 4 MĖN . • 250 ml •REGULIUOJAMAS TEKĖJIMAS

IŠSKIRTINIS Į ŠONĄ PALENKTAS APVALUS ŽINDUKAS, SKIRTAS NAUJAGIMIAMS

IŠSKIRTINIS TIESUS ŽINDUKAS SU APVALIU PAGRINDU. IDEALIAI TINKA ŽĮSTI PRAVERTOMIS LŪPOMIS. SKIRTAS VYRESNIEMS KŪDIKIAMS.

KODAS 80711

KODAS 80725

APSAUGA NUO LAŠĖJIMO

6+

4-6+

NUO 6 MĖN. • 330 ml • GREITAS TEKĖJIMAS

NUO 4–6 MĖN. • 150 ml • GREITAS TEKĖJIMAS

ŠIEK TIEK SUAPVALINTAS PAGRINDAS IR PAILGINTAS ŽINDUKAS. SKIRTAS VYRESNIEMS KŪDIKIAMS.

PIRMASIS MINKŠTAS IR KOMPAKTIŠKAS KAKLELIS, PRISITAIKANTIS PRIE MAŽOS KŪDIKIO BURNYTĖS.

KODAS 80737

KODAS 80717 Pagaminta

ITALIJOJE

Išbandyta kliniškai

Remiantis galiojančiais teisės aktais.

23


„Well-Being“ „Chicco“ maitinimo buteliukai iš serijos „Well-Being“ leidžia maitinti kūdikį lengvai ir nesijaudinant. Fiziologinis žindukas – nuodugnių tyrimų rezultatas. Jis užtikrina nepertraukiamą, ramų maitinimo procesą, saugo, kad kūdikis nenurytų oro ir būtų išvengta pilvuko dieglių bei žagsulio.

0+

„Well-Being“ MAITINIMO BUTELIUKAS „Well-Being“ serijos maitinimo buteliukai turi tarpusavyje keičiamus fiziologinius žindukus su patobulinta nuo pilvuko dieglių apsaugančia sistema. Buteliukai yra įvairių dydžių, pagaminti iš stiklo arba polipropileno, užtikrina visapusišką Jūsų kūdikio saugumą. Plati anga • Nuo lašėjimo apsaugantis dangtelis

RAMUS IR NEPERTRAUKIAMAS MAITINIMAS – LENGVAI PASIEKIAMAS

ĮRODYTA APSAUGA NUO PILVUKO DIEGLIŲ Nuo pilvuko dieglių apsauganti sklendė saugo, kad kūdikis nenurytų oro, taip sumažindama dirglumą ir pilvuko dieglius po maitinimo.

ŽINDUKAI Pagaminti iš minkšto silikono („mamos efektas“) ir latekso, užtikrina natūralumo jausmą. Dėl išskirtinio galiuko žindukas yra itin glotnus ir malonesnis kūdikiui. Pakelti žiedeliai

„MAMOS EFEKTO“ SILIKONAS

LATEKSAS

„MAMOS EFEKTO“ SILIKONAS Dėl išskirtinio glotnaus galiuko žindukas yra itin minkštas ir malonus žįsti.

PATVARI MEDŽIAGA, MINKŠTAS IR LANKSTUS – KAD ŽĮSTI BŪTŲ MALONU.

Maitinimo buteliukai ir žindukai turi skirtingus tekėjimo greičius, kurie tinkami įvairiose kūdikio augimo stadijose.

0+

Remiantis galiojančiais teisės aktais.

2+

4+

6+

Su kūdikiais nuo 1958 m. 25


0+

PRIEDAI

„Well-Being“

0+

0+

Kaip žinoma, motinos pienas visada paruoštas ir visada tinkamos temperatūros. Kūdikius maitinant iš buteliuko, nepaisant, ar tai būtų motinos pienas, ar mišinukas, maisto temperatūra visada turi būti apie 37oC. Pieną pašildžius praktiškame ir greitame šildytuve, buteliuką patartina atsargiai pakratyti, kad pieno temperatūra susivienodintų. Prieš maitindami kūdikį, visada patikrinkite, ar pienas ne per karštas – ant vidinės savo riešo dalies iš buteliuko užlašinkite kelis lašelius.

STIKLINIAI MAITINIMO BUTELIUKAI „WELL-BEING“ Maitinimo buteliukai iš serijos „Nature Glass“ pagaminti iš stiklo. Jie gali ilgą laiką palaikyti pieno temperatūrą, yra atsparūs dideliems temperatūrų pokyčiams. LATEKSAS KODAS 20710 SILIKONAS KODAS 20711

SKAITMENINIS BUTELIUKO ŠILDYTUVAS Vos per kelias minutes pašildo arba atšaldo pieną bei kūdikio maistą. Padeda išsaugoti pieno kokybę, nes jis šildomas palaipsniui.

0+

Skaitmeninis ekranėlis ir garso signalas 12 programų Laikmatis

MAITINIMO BUTELIUKAS „WELL-BEING“

KODAS 07390

Ergonomiškas buteliukas, jį lengva laikyti tiek kūdikiui, tiek mamai. LATEKSAS KODAS 20610 SILIKONAS KODAS 20611

2+

TOLYGUS ŠILDYMAS

MAITINIMO BUTELIUKAS, 250 ML Ergonomiškos formos buteliukas, tinka vaikams nuo 2 mėnesių, turi anatominį žinduką ir platų kaklelį. Vidutinė tėkmė. Pagaminta iš plastiko ir latekso. KODAS 20610 KODAS 20611

4+ MAITINIMO BUTELIUKAS, 330 ML

0+

GREITIS

GALIMA NAUDOTI SU BUTELIUKAIS ARBA STIKLAINIUKAIS

SAUGUS ATŠALDYMAS

SKAITMENINĖS ELEKTRONINĖS KŪDIKIŲ SVARSTYKLĖS Jau nuo pirmųjų dienų svarbu sekti kūdikio augimą. „Chicco“ skaitmeninės svarstyklės yra itin greitos ir tikslios, turi labai mažą paklaidą ir stabilizuojančią sistemą, kurios dėka kūdikį galima pasverti net jam judant. Svarstyklės turi ilgą platformą, ant kurios galima paguldyti kūdikį. Atmintyje išsaugomi ankstesnio svėrimo duomenys Ergonomiška ir kompaktiška forma Svorio diapazonas – nuo 30 g iki 20 kg Didelis lcd ekranas KODAS 05577

Buteliukas pagamintas iš lengvo ir patvaraus plastiko, turi silikoninį, švelnų ir minkštą žinduką, sumažinantį pilvuko diegliukus ir žagsulį. KODAS 20634 KODAS 20635

26

27


STERILIZAVIMAS IR KŪDIKIO APSAUGA

0+

PATARIMAI MAITINANT KRŪTIMI

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais Jūsų kūdikio imunitetas vis dar labai ribotas ir viskas, kas patenka jam į burną, turi būti labai švaru ir dezinfekuota. Buteliukai, žindukai ir net maži žaisliukai, kuriuos kūdikis gali įsikišti į burną, gali būti infekcijų – ypač žarnyno ir burnos ertmės – šaltiniai. Dėl šios priežasties pirmaisiais mėnesiais patartina naudoti sterilizatorių. Prieš sterilizuojant, visi kūdikio daiktai turi būti kruopščiai nuplauti vandeniu ir muilu bei gerai nuskalauti.

MODULINIS ELEKTRINIS GARINIS STERILIZATORIUS „STERIL NATURAL 2 IN 1“ Sterilizatoriaus dydį galima reguliuoti, atsižvelgiant į sterilizuojamus daiktus. Yra dvi galimos padėtys – ĮPRASTAS DYDIS ir KOMPAKTIŠKAS DYDIS – todėl sterilizatorius gali užimti nedaug vietos virtuvėje. Sterilizavimo procesas vyksta naudojant natūralius garus ir jokių cheminių medžiagų, todėl juo naudotis saugu ir paprasta. Abi sterilizatoriaus padėtys tinka visiems „Chicco“ ir daugeliui kitų gamintojų maitinimo buteliukų ir pieno nutraukimo pompų (toms dalims, kurias galima sterilizuoti). Į ĮPRASTO DYDŽIO sterilizatorių gali tilpti iki šešių 330 ml „Chicco“ maitinimo buteliukų su jiems priklausančiais priedais (dangteliais, žindukais, puodeliais), į KOMPAKTIŠKO DYDŽIO sterilizatorių gali tilpti iki dviejų 330 ml „Chicco“ maitinimo buteliukų su jiems priklausančiais priedais.

Jei norite tinkamai pradėti maitinti savo kūdiki, duokite jam krūti, kai jis to prašo. Kai Jūsu kūdikis miega, turėtumėte pailsėti ir Jūs. Maitinimas krūtimi reikalauja jėgu. Jei pirmosiomis savaitėmis turėsite, kas Jums padeda namuose, galėsite visą save skirti tik kūdikiui.

Funkcija atliekama vos per 5 minutes KODAS 07392

Isitikinkite, kad Jūsu mityba suderinta ir ivairi, taip pat gerkite daug skysčiu. Per daug ar per mažai pieno bei atsiradusios žaizdelės – galimos problemos. Neleiskite, kad jos Jus vargintu. Kiekviena problema turi savo sprendimo būdą!

STERILIZATORIUS MIKROBANGŲ KROSNELĖMS Sterilizavimo procesas – labai svarbus kūdikio sveikatai, ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Su gariniu mikrobangų krosnelėms skirtu „Chicco“ sterilizatoriumi visus plastikinius kūdikio reikmenis (buteliukus, čiulptukus, žindukus, nedidelius žaislus, indus ir t.t.) galite sterilizuoti greitai ir saugiai, nenaudodami jokių cheminių medžiagų. KODAS 65846

SKIRTAS MIKROBANGŲ KROSNELĖMS

28

29


ŽINDIMAS, NUSIRAMINIMAS IR MIEGAS

PAGALIAU NAMUOSE Jums parvykus namo, kūdikis bus labai užsiėmęs... miegu. Ar bent jau to reikia tikėtis. Turėtumėte išnaudoti šią progą ir skirti laiko sau arba tiesiog pailsėti. Nes kai ilsisi vaikas, tą galite daryti ir Jūs. Bėgant savaitėms, kūdikis vis ilgiau išliks budrus ir namuose dirbant įvairius darbus bus smagu jį laikyti šalia savęs. Stebėdamas ir klausydamasis mamos, tyrinėdamas, kas vyksta aplink, kūdikis dalyvaus šeimos gyvenime ir po truputį pradės pažinti pasaulį.


ŽINDUKAI

Žindukai atlieka svarbų vaidmenį teisingame burnos vystymesi. Jie turi būti sukurti taip, kad prisitaikytų prie kūdikio burnos ir tolygiai, tačiau ne per stipriai spaustų gomurį, taip apsaugodami nuo vėlesnių dantų problemų.

EKSPERTO PATARIMAI

ŽINDIMAS Žindimas – instinktyvi kūdikių funkcija, leidžianti jiems maitintis ir taip išgyventi. Dar būnant įsčiose, žindimas yra vienas iš pirmiausių ir svarbiausių veiksmų, lavinančių kūdikio raumenis ir nervų sistemą. Žindimas skatina aplink kūdikio burną esančių raumenų vystymąsi, moko prispausti liežuvį prie gomurio, taip užtikrinant taisyklingą gomurio augimą. Tai esminė ir labai svarbi funkcija, kurios negalima ignoruoti. Dėl šių priežasčių tinkamos formos ir tekstūros žinduko naudojimas gali turėti teigiamą poveikį kūdikio burnos, gomurio ir kramtymo sistemos vystymuisi. Ir tai dar ne viskas: naujausiais tyrimais įrodyta, kad žindimas miego metu padeda sumažinti SIDS (staigios kūdikio mirties sindromo) riziką. Pradėjus sėkmingai maitinti krūtimi, svarbu kūdikį padrąsinti naudoti žinduką. Tačiau nereiktų pamiršti, kad žinduko nerekomenduojama naudoti vyresniems kaip 36 mėnesių kūdikiams, jo negalima mirkyti saldžiuose skysčiuose ar kituose maisto produktuose, kad kūdikis nesusietų jo su skoniu. Dr. Luca Levrini

32

Odontologas


ŽINDUKAI

0+

Ortodontinis žindukas ATTIVA ne tik prisitaiko prie kūdikio burnos, bet kartu ir skatina teisingą jos vystymąsi. Įdubusi žinduko forma leidžia lengvai judėti kūdikio liežuviui, o grioveliai leidžia suprasti, ar žindukas į burną įkištas tinkamai. Plonas ir minkštas žinduko pagrindas leidžia kūdikiui lengviau užverti burną. Yra 3 skirtingų dydžių Pritaikyta įvairaus amžiaus kūdikiams

0-6 6-12 12+ „MAMOS EFEKTO“ SILIKONAS

EKSPERTO PATARIMAI

HIGIENIŠKAS, TURINTIS IŠSKIRTINĮ GLOTNŲ GALIUKĄ, KURIS SUTEIKIA DAR DAUGIAU MALONUMO.

LATEKSAS

Minkštas ir lankstus, kad būtų dar daugiau malonių pojūčių.

ŽINDUKAI Žindimas kūdikiams yra savaiminis nevalingas veiksmas, suteikiantis malonių pojūčių. Tai tarsi priešnuodis nuo baimės ir vienatvės, nes žindimo metu smegenyse stimuliuojama atpalaiduojančių ir raminančių medžiagų gamyba. Žindukai naujagimius nuramina, suteikia jiems komfortą, o kartu atneša ramybę ir mamai bei visiems namams. Nėra abejonių – žindukai yra nepakeičiami sąjungininkai! Tačiau kaip bebūtų, žinduką patartina naudoti tik tada, kai kūdikis aiškiai to prašo. Vienintelis kūdikio bendravimo būdas – verkimas, kurį reikia teisingai suprasti. Verkdamas kūdikis gali išreikšti norą bendrauti ar žaisti su mama. Kūdikiui bendraujant su mama, žindukas nebus tinkamas pasirinkimas, nes intymus mamos ir kūdikio ryšys labai svarbus fiziniam mažylio vystymuisi. Dr. Emanuela Iacchia

Psichologė

Visiškai minkštas, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas ir švelnumas, puikiai tinka naudoti tiek dieną, tiek naktį. Turi minkštą, mamos krūtį primenančią atramą lūpoms.

Itin kompaktiškas: mažas ir plonas, minimaliai uždengia veidą.

Yra ir kitų spalvų.

Pagaminta

ITALIJOJE

Išbandyta kliniškai

Remiantis galiojančiais teisės aktais.

34

Labai švelnus: ergonomiška forma, maksimalus komfortas.

SUKURTA BENDRADARBIAUJANT SU GERIAUSIAIS ORTODONTAIS

35


SAUGUS MIEGAS. KAIP JI UŽTIKRINTI?

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais geriau rinktis ne lovelę, o lopšį, nes jame naujagimis jausis saugesnis. Lopšį rekomenduojama pastatyti tėvų miegamajame, kuo arčiau jų lovos, nes buvimas viename kambaryje taip pat užtikrina kūdikio saugumą ir paprastesnę priežiūrą. Kai kūdikis yra šalia ir mama gali jį matyti, ji ir pati miega geriau bei ramiau, o kūdikiui dažnai nubundant, mama gali greičiau jį nuraminti bei patogiau maitinti nakties metu. Miegodamas šalia tėvų, kūdikis natūraliai įpranta prie jų biologinio ritmo, yra labiau socialus, taip pat sustiprėja jo ir tėvų ryšys. Galiausiai naujausi tyrimai parodė, kad miegojimas šalia, tačiau ne toje pačioje lovoje, sumažina SIDS (staigios kūdikio mirties sindromo) riziką, lygiai taip, kaip tą padaro ir miegančiam kūdikiui duodamas žindukas. Nerekomenduojama su kūdikiu miegoti vienoje lovoje, nes jam tai gali būti pavojinga. Norėdami užtikrinti saugų kūdikio miegą, atsiminkite, kad jis turėtų miegoti ant nugaros, ant standaus čiužinio, šalia neturi būti lovatiesių, antklodžių ar didelių pagalvių, pats kūdikis neturi būti per daug aprengtas. Prabėgus pirmiesiems mėnesiams, Jūsų kūdikis gali palaipsniui pratintis miegoti atskirai nuo tėvų, savo kambaryje. „SIDS ir kitos su miegu susijusios kūdikių mirtys: saugios kūdikių miego aplinkos rekomendacijos“ – Staigios kūdikių mirties sindromo darbo grupė – Pediatrija, 2011 m. Dr. Rinaldo Zanini

Pediatras

0+ Miegoti šalia kūdikio – patogu ir malonu, tai stiprina Jūsų tarpusavio ryšį. Saugiam miegui užtikrinti, naujagimį laikykite šalia savo lovos, tačiau tik jam vienam skirtoje erdvėje.

LOPŠYS „NEXT2ME“ „Next2Me“ – tai naujausias „Chicco“ lopšys, leidžiantis kūdikiui miegoti šalią Jūsų. Kol kūdikis saugiai miegos lopšyje, galėsite pailsėti ir Jūs, taip pat bet kada apkabinti, pamyluoti ar pamaitinti savo mažylį. Lopšio surinkimo sistema – paprasta ir saugi, jis tvirtai prisitvirtina prie Jūsų lovos. 6 lygių reguliuojamas aukštis užtikrina, kad lopšys tiks bet kuriai lovai. Lopšys turi minkštą, orui pralaidų čiužinį. Jei kūdikiui užsikimšo nosytė, lopšį galite šiek tiek pakelti ir padėti mažyliui lengviau kvėpuoti arba virškinti. 2 ratukai, lengva pernešti iš vieno kambario į kitą. kompaktiškas ir lengvai transportuojamas specialiame praktiškame krepšyje. KODAS 79339

36

37


PRIEDAI

0+

MĖNULIS: AUTOMATINĖ NAKTINĖ LEMPUTĖ „Chicco“ naktinė lemputė „Mėnulis“ automatiškai prisitaiko prie kambario apšvietimo lygio, ramina kūdikį nakties metu ir padeda tėvams geriau matyti tamsoje. Naujas dizainas užtikrina geresnį šviesos pasiskirstymą, išskirtinė forma ir mažas dydis leidžia lemputę įjungti į daugumą įprastų rozečių. Mažai energijos naudojanti led lemputė KODAS 07276

„CHICCO“ KŪDIKIU STEBĖJIMO PRIETAISAI

Atsižvelgiant į pediatrų visame pasaulyje rekomendacijas, kūdikiams saugiau miegoti gulint ant nugaros. Tačiau per ilgai būnant tokioje padėtyje, gali deformuotis kūdikio galva.

„Chicco“ kūdikių stebėjimo prietaisai mamoms ir tėčiams padeda visada būti šalia savo mažylio. Kompaktiškas dizainas, paprastas naudojimas, inovatyvūs sprendimai – „Chicco“ produktų charakteristikos, užtikrinančios tėvų poreikių patenkinimą.

„TOP DIGITAL VIDEO“ Kūdikio stebėjimo prietaisas „Top Digital Video“ leidžia tėvams nuolat stebėti kūdikį ir su juo bendrauti, nes turi dvipusės komunikacijos funkciją. Abu prietaisai (tėvų ir kūdikio) veikia su baterijomis (tėvams skirtame prietaise yra viena įkraunama ličio baterija) arba su AC adapteriu. KODAS 25661

VAIKO MONITORIUS

VEIKIMO DIAPAZONAS – 150 M 38

TĖVŲ MONITORIUS

PAGALVĖLĖ „AIRFEELING“ MINKŠTA IR PLONA, SUKURTA KŪDIKIO LOVELEI Naujoviška medžiaga sumažina kūdikio galvos spaudimą ir suteikia atramą. „AirFeeling“, kitaip nei naudojant tik čiužinį, padeda tolygiau paskirstyti kūno apkrovas (išbandyta Pavijos universiteto mokslininkų). Pagalvėlė jautri kūno temperatūrai, prisitaiko prie kūdikio galvos formos ir tolygiai paskirsto svorį. Galima skalbti 40°c. Pagalvėlės užvalkalo sudėtis: 100% medvilnė. Kamšalo sudėtis: 100% poliuretano putos. Matmenys: 22x30x2 cm KODAS 07338

39


MIEGO IR POILSIO PATARIMAI

0+

KŪDIKIO KĖDUTĖ „HOOPLA“ Kėdutė „Hoopla“ turi išskirtinę ir naujoviška sistemą „Slideline“, kurios dėka kūdikis gali stumdyti žaisliukus ant kėdutės lanko ir kaskart susikurti sau naują pramogą. Kėdutė turi du mygtukus, kuriuos paspaudus lengvai susilanksto, todėl ją galima lengvai transportuoti, ji neužima daug vietos. Žaisliukus galima nuimti ir duoti juos kūdikiui atskirai, taip lavinant jo įgūdžius. KODAS 79840

12+ FOTELIS „TWIST“ „Twist“ – naujas išskleidžiamas fotelis, sukurtas taip, kad būtų galima jaukiai atsipalaiduoti bet kuriuo dienos metu. Jūsų mažylis galės išsirinkti vieną iš 3 jam labiausiai patinkančių fotelio padėčių.

Kūdiki aprenkite patogiais miegojimui skirtais drabužėliais arba isukite i specialu miegmaiši. Kūdikio per daug neprirenkite, neperšildykite kambario. Kad kūdikis miegotu saugiai, pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais guldykite ji ant nugaros, o kad greičiau užmigtu, duokite žinduką. Kiekvieną vakarą kartokite tą pati ritualą ir nuteikite kūdiki miegui. Viską darykite tyliai ir ramiai, stenkitės nežaisti, kad kūdikis neišsiblaškytu ir nepradėtu aktyviai judėti. Sukurkite ramią ir jaukią atmosferą – uždekite atpalaiduojančią lemputę, padainuokite savo kūdikiui lopšinę, nesvarbu, kad dainuojate pro šali.

FOTELIS

Skirtas vaikams nuo 1 iki 3 metų. Nuimamas ir skalbiamas užvalkalas. Itin patogios atramos rankoms.

Kai kūdikiui jau keli mėnesiai, kuri laiką pasilikite prie jo lovelės, kad jis nurimtu, leiskite užmigti su mėgstamiausiu minkštu žaisliuku.

KODAS 079098

SOFA

ŠEZLONGAS 40

41


MAUDYMAS, ODOS PRIEŽIŪRA IR SAUSKELNIŲ KEITIMAS

TIK MUDVIEM SKIRTAS LAIKAS Pirmosios maudynės – visada ypatingos, net jei Jums atrodo, kad dar nesate tam pasiruošę. Jūsų kūdikis – mažytis ir trapus, ir Jūs dar nežinote, kaip jį laikyti. Laimei, Jūsų instinktai yra stipresni už baimes. Pliuškendamiesi su guminiais ančiukais, augsite drauge, žaisite ir geriau vienas kitą pažinsite. Palaipsniui maudynės taps intymiu ir magišku momentu, būsite tik Jūs ir Jūsų kūdikis, o visas pasaulis liks už vonios kambario durų.


PAŽINKITE SAVO KŪDIKIO ODĄ

Per pirmuosius gyvenimo mėnesius kūdikio oda labai pasikeičia. Šie pokyčiai labiau pastebimi pirmaisiais gyvenimo etapais, tačiau vyksta ir vėliau. Tik gimę naujagimiai būna padengti ypatingu dangalu, vadinamu vernix caseosa – tai gelsvai baltas sluoksnis, kurį sudaro vanduo, vaškas ir lipofilinės medžiagos. Šis sluoksnis atlieka apsauginę funkciją ir po kelių dienų nusiplauna. Kūdikių oda plonesnė nei suaugusiųjų, tarpai tarp jos ląstelių didesni. Odos barjeras, apsaugantis nuo išorinės aplinkos poveikio ir išsausėjimo yra ne toks stiprus. Be to, iš karto po gimimo sumažėja odos riebalų gamyba. Dėl šių priežasčių kūdikių oda yra plonesnė, sausa ir labiau linkusi į dehidrataciją bei sudirgimą; yra padidėjusi rizika sugerti toksines medžiagas. Naujagimiams skirti kosmetiniai produktai (raminantys, valantys, apsaugantys) privalo būti dermatologiškai patikrinti ir sukurti pagal specialią formulę, kad padėtų kūdikio odai natūraliai vystytis ir nepakeistų jos jautraus fiziologinio balanso.

SENSATION

TIK TAI, KO REIKIA ODAI Nauja „Chicco“ produktų linija „Natural Sensation“ skirta kūdikių odos priežiūrai ir prisideda prie jos natūralaus vystymosi proceso, visai kaip mamos pilve. Visų produktų formulės paremtos vernix caseosa (vaškinio naujagimių dangalo) sudėtimi. Produktai valo, apsaugo ir maitina kūdikio odą ir sudėtyje turi tik tai, ko jai reikia. NATŪRALŪS IR AKTYVŪS INGREDIENTAI Pasirinkti dėl savo ypatingų savybių ir aukšto apsaugos nuo toksinių medžiagų lygio.

Dr. Diego Tosi

Dermatologas

AUKŠTAS TOLERAVIMO LYGIS Produktų veiksmingumas ir toleravimo lygis nustatyti žinomuose nepriklausomuose institutuose prižiūrint medikams. Išbandant produktus, gauti puikūs rezultatai. BE PARABENŲ IR FENOKSIETANOLIO Itin švelnios formulės, mylinčios kūdikių odą.

PATVIRTINTA DERMATOLOGŲ IR PEDIATRŲ PUIKIAI TINKA NAUDOTI NUO PAT GIMIMO

45


0+

0+

SENSATION

BE PARABENŲ

hi poalergi šk i IŠBANDYTI KLINIŠKAI

VONIOS ALIEJUS Švelniai valo, nepažeisdamas odos hidrolipidinio sluoksnio, itin švelnus kūdikio odai. Drėkina nuo pat pirmųjų maudynių. Aliejaus galima įpilti į vonios vandenį arba tepti tiesiai ant odos nenuskalaujant. Puikiai tinka pirmiesiems kūdikio plaukams plauti arba naudoti esant labai sausai odai. Be alkoholio, mineralinių aliejų ar dažiklių.

Kur tik yra kūdikis, ten yra ir geriausias kvapas pasaulyje. Tai saugių ir švelnių kasdienei jautrios kūdikių odos priežiūrai skirtų produktų serija. Sudėtyje nėra SLS (natrio laurilsulfato), SLES (natrio laureto sulfato), parabenų, dažiklių ir alkoholio. Produktai suskirstyti į skirtingas linijas – valantys ir drėkinantys odą maudynių metu, saugantys ją keičiant sauskelnes bei švelniai apgaubiantys maloniu kūdikišku kvapu.

ŠVELNUS KŪNO PRAUSIKLIS IR ŠAMPŪNAS

KODAS 07451

Malonios ir raminančios avižų savybės užtikrina ypatingą formulę, kūdikio oda valoma jau pirmųjų maudynių metu.

KŪNO LOSJONAS

KODAS 02844

Stipriai maitina kūdikio odą visą dieną (24 val.), užtikrina reikiamą drėkinimo lygį, išlaiko ir stiprina natūralų apsauginį odos barjerą. Losjonas turi malonią tekstūrą, greitai įsigeria. Neriebus. Be alkoholio, mineralinių aliejų ar dažiklių.

KREMAS

KODAS 07455

KODAS 02736

KREMAS „KETURI VIENAME“ Užkerta kelią sudirgimui ir paraudimui atsirasti, apsaugo jautrią kūdikio odelę nuo vieno sauskelnių keitimo iki kito, palaiko apsauginį odos barjerą, leisdamas odai kvėpuoti. Nuramina kūdikio odą jau po pirmo naudojimo ir skatina regeneracijos procesą. Itin švelni formulė. Bekvapis. KODAS 07459

Kremas su cinko oksidu (10%) sukuria apsauginį orui pralaidų sluoksnį, kuris saugo kūdikio odą nuo sudirgimo keičiant sauskelnes. Pantenolis skatina odos regeneraciją.

MASAŽO ALIEJUS Sudėtyje esančio ryžių sėlenų aliejaus dėka sušvelnina ir suminkština kūdikio odą. Aliejus padeda pašalinti kūdikių seborėjinį dermatitą. KODAS 02850

ODEKOLONAS Malonus ir švelnus kvapas jaukiai apsupa kūdikį. Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. KODAS 02801

46

47


PASIRŪPINKITE MAŽAIS DALYKAIS

0+

Išmaudžius kūdikį, mamų ir tėčių darbai nesibaigia. Po maudynių kūdikis nusiramina ir atsipalaiduoja, tad tai pats tinkamiausias metas patikrinti ir išvalyti jo nosį, ausis, nukirpti nagus ir sušukuoti vis augančius plaukus. Tada – keli lašeliai švelnaus specialiai kūdikiams skirto odekolono ir Jūsų mažasis stebuklas bus visiškai sutvarkytas.

ŠEPETYS IR ŠUKOS

MAUDYNIU METAS!

Kūdikio plaukus švelniai sušukuosite šepečiu su minkštais natūraliais nailoniniais šereliais ir apvalius dantukus turinčiomis šukomis.

MAUDYNĖS: KĄ DARYTI IR KO – NE

Yra keturių skirtingų spalvų. KODAS 65691

Kūdikį į vonelę įdėkite lėtai, jį kalbinkite ir šypsokitės, kad mažyliui būtų drąsiau. Viena ranka laikykite kūdikį už pažasties, tos pačios rankos dilbiu prilaikykite jo galvą. Kita ranka kūdikį imkite iš apačios. Kūdikiui atsidūrus vandenyje, laisva ranka galėsite jį nuprausti. Nepamirškite kruopščiai išplauti visų jo odos raukšlių, nes gerai neišplovus, jose gali kauptis prausimo priemonių likučiai ir sudirgti oda. Keletą pirmųjų mėnesių maudynės turėtų trukti ne ilgiau kaip 10-15 min. Vandenyje pabuvęs ilgiau, kūdikis gali labai atsipalaiduoti ir užmigti, dėl to jis negalės tinkamai žįsti krūties ir po maudynių liks nemaitintas.

KŪDIKIŲ NAGŲ ŽIRKLUTĖS Iš nerūdijančio plieno pagamintos nagų žirklutės turi lenktus ašmenis apvaliais galiukais ir neslystančias rankenėles, tad yra praktiškos ir saugios. Kai nenaudojate, žirklutes įdėkite į dėkliuką, – taip užtikrinsite higieną.

0+

Yra trijų skirtingų spalvų. KODAS 59121

Maudynes mėgsta ne tik mamos ir tėčiai, bet ir kūdikiai. Maudynės padeda atsipalaiduoti ir lengviau užmigti. Prieš guldydami kūdikį į vonelę, patikimu termometru patikrinkite vandens temperatūrą – ji turi būti ne aukštesnė kaip 36-37oC. Kūdikį nusausinkite minkštu rankšluosčiu, nepalikite drėgnų vietų. Jautri kūdikio oda reikalauja ypatingos priežiūros ir tinkamų produktų, palaikančių jos fiziologinį ir struktūrinį balansą.

ŽUVYTĖS FORMOS VANDENS TERMOMETRAS

LINKSMYBĖS IR MAUDYNĖS

Yra trijų skirtingų spalvų.

Du viename – kūdikio vonelė ir vystymo stalelis. Patogu ne tik kūdikiui, bet ir Jums. Trys reguliuojamos stalelio aukščio padėtys leis jį pritaikyti pagal savo ūgį. Stalelis turi ratukus, yra kompaktiškas, lengvai suskleidžiamas ir transportuojamas. Jį galima surinkti vos per minutę. Vonelę galima naudoti dviem būdais: kūdikis joje gali gulėti, o nuo 6 mėnesių – ir sėdėti. Vonelė leidžia patogiai plauti kūdikio galvą, turi specialų kempinės laikiklį. Vystymo stalelis turi nuimamą dėklą įvairiems reikmenims laikyti. minkštą pagalvėlę galima skalbti, taip užtikrinant optimalią higieną.

Karščiui jautri termometro juostelė keičia spalvą ir padeda patikrinti vandens temperatūrą. Termometras turi žuvytės formą ir plūduriuoja vandenyje. KODAS 65641

MANO PIRMOJI KOSMETINĖ Puikiai tinka naudoti namuose ar kelionėje. Kosmetinėje telpa visos kūdikių maudynėms ir priežiūrai reikalingos priemonės. Rinkinyje yra praktiškas tinklinis krepšelis, kuriame galima džiovinti šlapias priemones. Yra ir rožinės spalvos. KODAS 59341

KODAS 79348

48

49


NOSIES HIGIENA

0+

Jūsų kūdikio nosytė – maža ir gležna, todėl nusipelno didelio dėmesio ir priežiūros. Nosyje susikaupęs sekretas neleidžia kūdikiui tinkamai kvėpuoti, trikdo jo miegą, mažina apetitą. Švari kūdikio nosis užtikrina, kad maitinimosi ir miego procesai vyktų sklandžiai ir lengvai. „PhysioClean“ – tai švelnių ir praktiškų produktų linija, padedanti valyti ir prižiūrėti kūdikių nosytes.

Nosies aspiratorius „PhysioClean“ efektyviai ir švelniai pašalina kūdikio nosyje susikaupusį sekretą. Dėl ergonomiškos formos jį patogu laikyti, o minkštas antgalis puikiai tinka mažai ir jautriai kūdikio nosytei. NOSIES ASPIRATORIUS KODAS 04904 MINKŠTI ANTGALIAI KODAS 04982

Fiziologinis tirpalas „PhysioClean“ – efektyvi pagalba kūdikio nosytei valyti, drėkinti ir pašalinti ten susikaupusias gleives. Šį tirpalą galima naudoti ir kūdikio akims valyti, jis tinkamas aerozolinei terapijai. FIZIOLOGINIS TIRPALAS KODAS 04983 (5 ml • 10 vnt.)

SKALBIKLIS Sukurtas specialiai kūdikių drabužėliams skalbti. Specialios sudėties su alijošiumi dėka, skalbiklis veiksmingai pašalina dėmes ir nepageidaujamus kvapus ir kūdikio drabužėliai tampa švarūs ir kvepiantys. Skalbiklis tinka tiek skalbiant rankomis, tiek skalbyklėje, žemoje arba aukštoje temperatūroje, nepalieka žymių. Hipoalergiškas, be dažiklių, dermatologiškai patikrintas ir tinkamas jautriai odai. KODAS 07532

MINKŠTIKLIAI Suminkština ir atgaivina kūdikio drabužėlius, nedirgina jautrios odos. Hipoalergiški, dermatologiškai patikrinti. Du skirtingi kvapai: saldaus talko arba subtilaus gėlių aromato. KODAS 67294 KODAS 05876

50

51


E

S

PERTA KS

6+ ORTODONTO PATARIMAS

YS IS

PR A

D A NT

0+

Sudėtyje esantis ksilitolis ir fluoridas 1000ppm F- užkerta kelią ėduonies atsiradimui. Pasta yra švelni, nebraižo ir nekenkia pieniniams dantims. Be konservantų. KODAS 07428 KODAS 07429

12+ GRAŽIOS ŠYPSENOS RINKINYS

Šiame patogiame dėkliuke yra braškių skonio dantų pasta ir dantų šepetėlis. KODAS 07533

KRAMTUKAI

DANTENŲ GELIS IR ŠEPETĖLIS-ANTPIRŠTIS

KODAS 02525

TIS

BE S

Yra obuolių-bananų ir braškių skonio.

PRIEŠ IŠDYGSTANT PIRMIESIEMS DANTUKAMS

Dantenų gelis puikiai tinka sušvelninti diskomfortui besikalant pirmiesiems dantukams. Dėl sudėtyje esančio ksilitolio, kuris gerai žinomas dėl savo antibakterinių savybių, gelis dezinfekuoja burnos gleivinę. Sudėtyje esančios ramunėlės atpalaiduoja sudirgusias dantenas. Be to, gelis turi ir šaldančių savybių. Gelis saugus net ir netyčia jo prarijus. Beskonis. Gelį patogu paskirstyti specialiu sterilizuojamu, silikoniniu, itin minkštus šerelius turinčiu šepetėliu-antpirščiu.

K IMO AN

Naujoviški, itin smulkūs, smailėjantys šereliai yra švelnūs sudirgusioms dantenoms ir gerai nuvalo mažylio dantis. Šepetėlis turi mažą galvutę ir ploną kaklelį, tad puikiai tinka mažai vaiko burnytei. Šepetėlio kaklelis šiek tiek lenktas, kad būtų galima lengviau pasiekti sunkiai prieinamas vietas.

DANTŲ PASTA

Rūpintis mažylio burnos higiena ir dantenų apsauga reikia pradėti labai anksti – nuo pat pirmųjų dienų po kiekvieno maitinimo labai svarbu išvalyti kūdikio dantenas. Vėliau burnos ir dantų higieną padeda palaikyti tinkamas maistas (kuo mažiau cukraus), pakankamas fluorido kiekis ir dažnas bei teisingas naudojimasis dantų šepetėliu. Iki 3 metų vaikų dantis turi valyti tėvai, tada vaikas palaipsniui įgis įgūdžių ir tą daryti galės pats. Tėvai turi padrąsinti vaiką ir rodyti jam pavyzdį besirūpindami savo pačių burnos higiena.

DE

DANTŲ ŠEPETĖLIS

MĖLYNAS KODAS 69582 ROŽINIS KODAS 69581

KOKIA GRAŽI ŠYPSENA!

BURNOS HIGIENA

IŠDYGUS DANTUKAMS

„Chicco“ sukūrė visą seriją kramtukų, tinkamų įvairiose dantukų dygimo stadijose.

2+

KRAMTYMAS

Minkštas atpalaiduojantis kramtukas: pagamintas iš higieniško silikono, lengvas ir malonus kramtyti. KODAS 02578

4+

ATGAIVINIMAS

Gaivinantis ir atpalaiduojantis kramtukas: turi patogias rankenėles, įdėjus į šaldytuvą, kramtuko viduje esantis vanduo sušąla ir gaivina bei ramina kūdikio dantenas.

DYGSTANT DANTUKAMS

KODAS 02579

4+

DANTENAS MASAŽUOJANTIS ŠEPETĖLIS Mažą apvalią galvutę ir minkštus šerelius turintis šepetėlis puikiai tinka sudirgusioms dantenoms nuraminti, o taip pat padeda mažyliui mokytis savarankiškai naudotis dantų šepetėliu. KODAS 06960

52

6+

STIMULIAVIMAS

Linksmas atpalaiduojantis kramtukas: turi patogias rankenėles, masažuoja kūdikio dantenas ir linksmina jį netikėtomis tekstūromis ir smagiais garsais. KODAS 02580

53


DRĖKINTUVAI

0+

Norint užtikrinti gerą kūdikio kvėpavimą ir sveikatą, labai svarbu dažnai vėdinti patalpą, kurioje jis būna. Uždarose, mažai vėdinamose patalpose kaupiasi daug teršalų, alergenų ir mikroorganizmų, sukeliančių įvairias alergijas ir ligas. Patalpos neturi būti per šiltos, jose reikia palaikyti tinkamą drėgmės lygį. Gerai drėkinant patalpas Jūsų mažylis išliks sveikas net ir kritiniu ligų sezono metu. Drėkinimas taip pat palaiko natūralias organizmo funkcijas, apsaugančias nosies gleivinę, kvėpavimo takus, užtikrina gerą savijautą. Ideali kambario temperatūra yra 16-20oC.

PSICHOLOGO PATARIMAS

 KARŠTŲ GARŲ DRĖKINTUVAS „HUMI ESSENCE“

NUO SAUSKELNIU PRIE PUODUKO

Paprasta ir patogu naudotis, oras drėkinamas visą naktį, nekeičiant vandens. Drėkintuvas turi specialų skyrių, į kurį galite įpilti patinkančio kvapo aromatinio aliejaus.

Mažylio pratinimas sėstis ant puoduko – svarbus žingsnis jo vystymosi ir nepriklausomybės įgijimo procese. Tai reikalauja kantrybės ir pastangų, tad nesijaudinkite. Savo tualeto įgūdžius vaikai pradeda po truputį kontroliuoti būdami 18-24 mėnesių, tačiau vis dar yra nestabilūs. Akivaizdu, jog čia nėra jokių griežtų taisyklių, nes kiekvienas vaikas į naujoves reaguoja savaip ir skirtingais būdais. Pradėkite jį pratinti sėstis ant puoduko tada, kai manote, kad jis tam jau pasirengęs. Tai darykite tada, kai vaikas ramus ir patenkintas. Tačiau nenusiminkite, jei iš karto nepavyks ir bandymus teks atidėti kelioms savaitėms. Neskubinkite vaiko, jo nebarkite ir nežeminkite; priešingai – jį padrąsinkite ir nesureikšminkite, jei kartas nuo karto įvyksta „nelaimė“.

galia: 200w Sveiki, be bakterijų garai Automatinis išsijungimas Patogus skyrius kvapams Autonomija: apie 7,5 val. KODAS 05872

Dr. Emanuela Iacchia Psichologė

PUODUKAI

DRĖKINTUVAS „HUMI 3“

Tai puiki pagalba vaikui pereinant nuo sauskelnių prie tualeto. Patogi forma ir paaukštintas kraštelis.

Paprastas, kompaktiškas dizainas, puikiai tinka mažylio kambariui. Užtikrina reikiamą drėgmės lygį, nepakelia kambario temperatūros. Veikia tyliai, paprasta naudotis (nėra rizikos nudegti). Garai nukreipiami į viršų, kad ant paviršių susidarytų kuo mažiau kondensato.

Yra 3 spalvų: rožinis, mėlynas ir žalias. KODAS 05932

DRĖGNOS SERVETĖLĖS Puikios pagalbininkės kelionėje, tačiau labai praktiškos ir namuose. Švelnios „Chicco“ servetėlės su alijošiumi ir ramunėlėmis valo ir drėkina kiekvieną Jūsų kūdikio kūno dalį – net ir veidą.

Galia: 15w Tylus ir saugus KODAS 05173

KODAS 27381

54

55


METAS VALGYTI

AUGIMAS… SU SKONIU Kai kūdikis rankutes sukiša į maistą, norisi pulti į neviltį. Nepaisant to, tai yra laikas, kurį vėliau prisiminsite su nostalgija ir šypsena veide. Kūdikiams maistas – tai tarsi naujas žaidimas, kurį jie atranda savo rankutėmis ir linksminasi, viską liesdami, drabstydami aplinkui, išsitepliodami veidą bei išpurvindami drabužius. Kūdikiui pradėjus atrasti naujus skonius, svarbi jo augimo fazė yra nujunkymas nuo motinos krūties. Tam prireiks šiek tiek kantrybės, tačiau netrukus mažylis įpras prie naujo maitinimosi būdo ir džiaugsis kaskart atradęs naujų skonių.


NUJUNKYMAS: KĄ DARYTI IR KO – NE?

Praėjus keliems pirmiesiems mėnesiams, kūdikiui augti ir stiprėti neužtenka vien iš pieno gaunamų medžiagų, tad jis palaipsniui turi būti pratinamas ir prie kitokio maisto. Diena iš dienos eksperimentuodami su nauju maistu, pradėsite suprasti savo mažylio skonį. Labai svarbu vaikui duoti kuo daugiau sveiko ir šviežio maisto, nes ankstyvoje vaikystėje susiformavę valgymo įgūdžiai lydės jį iki kol taps suaugęs. Maistas turi būti ruošiamas sveikai, pirmenybę teikiant virimui garuose, turi būti vengiama druskos ir cukraus, taip išsaugant natūralų maisto skonį. Mažyliui augant svarbu padėti jam suprasti, kada jis alkanas, ir kada – sotus. Rekomenduojama atsižvelgti į paties vaiko norus: net jei vaikas turi itin gerą apetitą, niekada neduokite jam per daug maisto, taip pat niekada neverskite pabaigti visko, kas yra lėkštėje.

Dr. Laura Sciacca

Dietologė

GARPUODIS Net ir kūdikiui skirtas maistas gali būti toks pat skanus, kaip ir suaugusiųjų, jei buvo gaminamas pasitelkiant fantaziją ir meilę, su kuria iki šiol maitindavote savo mažylį. Tačiau maisto ruošai labai dažnai sunku atrasti pakankamai laisvo laiko. Atsižvelgdami į tai, „Chicco“ Jums siūlo naudingų ir praktiškų produktų liniją, kuri palengvins Jūsų kasdienį gyvenimą.

GARPUODIS „PURESTEAM COOKER“ Garpuodis „PureSteam Cooker“ leidžia greitai ir lengvai paruošti sveiką natūralų maistą. Intensyvi garų funkcija greitai apdoroja maistą, išsaugodama jo gerąsias savybes. Garpuodis taip pat susmulkina ir sumaišo visus produktus neįleisdamas oro, todėl jame paruoštas maistas yra lengviau virškinamas. Garpuodis – puikus pasirinkimas ir norint atšildyti maistą arba pašildyti paruoštą prieš tai – tereikia jį sudėti į garpuodžio indą. Be to „Chicco“ siūlo ir receptų knygą, kuri padės gaminti įvairaus amžiaus mažyliams ir kaskart atrasti naujų skonių. KODAS 760067

58

59


LENGVAS NUJUNKYMAS

6+

12+

18+

Nujunkymas – svarbus etapas kiekvieno kūdikio gyvenime. Jis yra ypatingas vertinant iš fiziologinių, emocinių ir edukacinių perspektyvų, nes tai pirmoji kūdikio atsiskyrimo nuo mamos forma. Netrukus pradės vystytis individualus skonis ir pageidavimai. Labai svarbu, kad jau nuo pat pradžių Jūsų kūdikis į maistą žiūrėtų pozityviai ir sugebėtų jį vertinti, taip padėdamas pirmuosius sveikos ir teisingos mitybos pagrindus. Nesijaudinkite, jei pirmieji bandymai bus nesėkmingi – paprastai kūdikiai nemėgsta pokyčių savo gyvenime. Tėveliai turi apsiginkluoti kantrybe, pasitelkti kūrybiškumą ir net labiausiai užsispyrusį mažylį įtikinti paragauti maisto iš šaukštelio. Naujas maistas ir nauji skoniai turi būti siūlomi palaipsniui, nesijaudinant ir neįtikinėjant, bet skatinant mažylio smalsumą ir pasveikinant jį net ir už mažiausią progresą.

Dr. Emanuela Iacchia

11 2in

Psichologė

61


NUJUNKYMO PATARIMAI

6+ 18+

Kūdiki nujunkyti pradėkite tada, kai abu esate ramūs.

6+

Leiskite mažyliui rankomis liesti maistą ir padaryti netvarką. Atraskite mažyliui tinkamą porcijos dydi ir niekada neverskite suvalgyti visko iki galo.

12+

Stebuklingas žodis – „atsipalaidavimas“: maitinimo procesą paverskite malonumu tiek kūdikiui, tiek sau. Stenkitės suprasti, kas Jūsu kūdikiui patinka, o kas – ne, ir jo nekritikuokite. Mažyliu norai keičiasi greitai: tai, ko nemėgsta šiandien, gali tapti mėgstamiausiu maistu rytoj!

18+

Visi puodeliai turi skystį sulaikančią sklendę, todėl vaikai gali gerti neapsipildami.

62

*Remiantis galiojančiais teisės aktais.

63


0+

6+ Tai ne tik maitinimo kėdutė. 5 skirtingų funkcijų dėka kėdutė puikiai tiks visiems – nuo tik gimusio kūdikio iki 3 metukų mažylio. Paguldykite ar pasodinkite į ją savo kūdikį, naudokite maitinimo metu. Kėdutė „Polly Progres5“ lydės Jūsų mažylį kelionėje po naujų skonių pasaulį, padės atrasti kitokį maistą, visada jam užtikrins komfortą, o Jums – kuo daugiau praktiškumo. 3 reguliuojami kojų ir pėdų atramos lygiai kėdutę leis pritaikyti įvairaus amžiaus vaikui.

PATOGI MAITINIMO KĖDUTĖ „Polly2Start“ - maitinimo kėdutė, skirta mažyliams nuo 6 mėnesių iki 3 metų. Kėdutė turi kelias skirtingas padėtis, todėl yra saugi ir patogi tiek nuo motinos pieno atpratinamiems kūdikiams, tiek vyresniems mažyliams, kurie mokosi valgyti savarankiškai, sėdėdami prie stalo. KODAS 79204

0+

KŪDIKIO KĖDUTĖ Paguldykite į ją savo kūdikį, pritvirtinkite barškutį ir uždėkite paminkštinančią pagalvėlę (parduodama atskirai). KODAS 79335

6+

MAITINIMO KĖDUTĖ Ji kompaktiška ir neužima daug vietos. Priekiniai ratukai kėdutę leidžia lengvai ir saugiai stumdyti. Yra nuimamas reguliuojamas padėklas (4 padėtys).

PIRMOJI KĖDUTĖ

6+

PIRMOJI KĖDUTĖ

PATOGUS KĖDĖS PAAUKŠTINIMAS

Galima reguliuoti jos aukštį ir pritaikyti prie bet kurio stalo.

64

65


ŽAISLAI

AUGTI SMAGU Žaidžiantis vaikas – tai gerai besivystantis ir susidomėjimą jį supančiu pasauliu rodantis vaikas. Žaidimai – kupini emocijų ir naujų patirčių. Liesdami, kratydami ir kąsdami, vaikai susipažįsta su aplink juos esančiais daiktais. Žaidimai su vaiku svarbūs ne tik jam, bet ir Jums. Jie džiugina ir skatina vaiko pasitikėjimą savimi, o Jums leidžia jį stebėti ir geriau pažinti besiformuojantį charakterį. Nenustebkite, jei net ir turėdamas daug žaislų, mažylis visada rinksis tuos pačius. Vaikui labiausiai patinkantys žaislai augs kartu su juo ir kaskart padės atrasti kažką naujo.


0+

PIRMIEJI SAPNAI

MIEGAS SU „CHICCO“ „First Dreams“ – tai kūdikiui užmigti padedančių žaislų serija. Kas gali būti magiškiau ir nuostabiau nei ramiai gulėti lovelėje? Daugybė žaislų sukurti taip, kad ramintų kūdikį – jie yra pastelinių spalvų, groja raminančią muzikėlę, ant lubų suprojektuoja švieseles, turi minkštus mielus žaisliukus ir padeda kūdikiui atsipalaiduoti.

0+

Pliušiniai žaislai, antklodėlės ir muzikinės dėžutės yra itin minkšti ir švelnūs, mažylis gali juos meiliai apkabinti. Šie žaislai puikiai tinka pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais ir yra mėgstami dar keletą pirmųjų metų. Jie padeda greičiau užmigti, o nubudęs mažylis nudžiunga juos radęs šalia.

PROJEKTORIUS „NEXT2STARS“

PLIUŠINIS MEŠKUTIS

Ant lubų projektuojamos žvaigždutės, keičiasi spalvos, 3 skirtingi šviesų efektai ir 30 minučių švelnių melodijų. Visa tai telpa viename magiškame kupole, kurį galima pakabinti ant vežimėlio ar lovelės krašto. Vaikui verkiant, specialūs jutikliai automatiškai aktyvina šviesas ir muziką.

Minkštas žaislas su projektoriumi ir kerinčiais šviesų efektais bei daugybe atpalaiduojančių melodijų: klasikinių ir modernių, džiazo, lengvo roko ir gamtos garsų. Meškutis švelnus ir mielas, mažylis mielai jį apkabins.

Mielas ir minkštas žaisliukas, kurį galima nuimti ir skalbti skalbyklėje.

PIRMIEJI SAPNAI

Galima skalbti skalbyklėje. Rožinis KODAS 08015 100 Mėlynas KODAS 08015 200

Rožinis KODAS 07647 100 Mėlynas KODAS 07647 200

68

69


PIRMIEJI SAPNAI

0+

LOVELĖS ŽAISLAI Žaislai iš serijos „First Dreams“ sukuria magišką atmosferą, nuramina ir padeda kūdikiui užmigti. Asortimentas – itin platus. Čia rasite ir besisukančią žvaigždučių karuselę, kuri projektuoja švieseles, groja švelnią melodiją bei turi automatinio įsijungimo funkciją vaikui pradėjus verkti, ir vaivorykštės spalvų kubą, kuris groja klasikinę bei gamtos garsų melodiją ir turi raminančius įvairiaspalvių šviesų efektus bei 96 skirtingas jų kombinacijas.

JUTIMU LAVINIMAS

0+

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikiai pažįsta pasaulį savo jutimais ir stengiasi susipažinti su juos supančia aplinka. Viskas, kas juos supa – garsai, spalvos, kvapai – yra svarbus lavinimo šaltinis, vaidinantis esminę rolę kūdikių jutimų vystymesi. Didėjant smalsumui, kūdikiai stengiasi sugriebti daiktus, jie nori paliesti ir susipažinti su viskuo, ką mato aplink, pajusti ir paragauti. Dėl šių priežasčių „Chicco“ sukūrė naują žaismingą stimuliuojančių barškučių liniją „Baby Senses“. Galite rinktis iš daugybės barškučių – vieni iš jų geriausiai lavina koordinaciją ir judesius, kiti – regą, treti padeda nuraminti dantenas. Yra ir skambančių ir grojančių bei lytėjimo įgūdžius lavinančių barškučių.

SALDŽIŲ SAPNŲ LINKINTIS MĖNULIS Rožinis KODAS 0069920 10

PATOGŪS LAIKYTI BARŠKUČIAI

ROŽINĖ BESISUKANČIŲ ŽVAIGŽDUČIŲ KARUSELĖ

Lengvi ir patogūs laikyti barškučiai lavina kūdikį, padeda koordinuoti judesius sugriebiant ir kratant. Raktai KODAS 05953

KODAS 02429 10

MĖLYNAS PROJEKTORIUSKUBAS

REGĄ LAVINANTYS BARŠKUČIAI Puikiai tinka 3 mėnesių ir vyresniems mažyliams. Barškučiai vaizduoja gyvūnus, yra ryškių spalvų, šviečia, todėl traukia vaikų dėmesį ir lavina jų regą.

KODAS 02430 20

Boružėlė KODAS 72367

TULPĖ MUZIKINIAI BARŠKUČIAI Kūdikiams patinka skambantys žaislai, nes juos galima kratyti, baksnoti ir taip nuolat klausytis jų skleidžiamų garsų. Tokie žaislai taip pat skatina priežasties-pasekmės ryšio suvokimą.

MINKŠTI ŽAISLAI-DOVANĖLĖS Puiki dovana pasaulį neseniai išvydusiam mažyliui! Minkštas ir mielas žaislas, kurį galima skalbti. Dovanėlė supakuota gražioje dėžutėje. Daugybė pamėgtų personažų, yra rožinės arba mėlynos spalvos. Rožinis lovelės žaislas KODAS 07497 10 Mėlyna antklodėlė KODAS 07496 20

Klasikiniai modernaus dizaino „Chicco“ barškučiai. Rožinis KODAS 00023 100 Mėlynas KODAS 00023 200

Kačiukas KODAS 07682

BARŠKUTIS „OBUOLIUKAS“ Šis šaunus obuoliukas gali tapti puikiu pirmuoju kūdikio žaislu. Jis yra minkštas, lengvas ir spalvingas, turi plastikinių ir medžiaginių detalių, todėl mažyliui su juo tikrai bus ką veikti. Obuoliukas KODAS 76520

70

BE DAŽŲ

„Baby Senses“ serijos produktai nėra nudažyti nė vienoje iš vietų, kurias kūdikis gali lengvai pasiekti ir įsikišti į burną.

71


PIRMIEJI ŽAISLAI

NESENSTANTI KLASIKA

Žaidimas vis labiau ir labiau stimuliuoja Jūsų mažylį. Dabar jis jau gali savarankiškai sėdėti, moka koordinuoti judesius, o jo veidukas švyti iš laimės, kai supranta, kad paspaudęs mygtuką išgirs gražią melodiją ar išvys švieseles. Jūsų mažylis po truputį mokosi valdyti savo žaislus ir stebi, kokias žaislo funkcijas aktyvina jo veiksmai. Dabar jis jau gali žaisti su mašinėle, spirti kamuolį ar žaisti su žaislais, kurie reaguoja į komandas. Paskatintas savo paties progreso, krykštaudamas ir krizendamas mažylis žais vėl ir vėl.

Klasikiniai „Chicco“ žaislai – patys populiariausi, su jais užaugo net kelios vaikų kartos visame pasaulyje. Šie žaislai primena tuos, su kuriais vaikystėje žaidėte Jūs, ir jie vis dar stimuliuoja ir skatina šiuolaikinių kūdikių pojūčius. Klasikiniai žaislai padeda lavinti mažylių kognityvinius įgūdžius ir koordinaciją.

6+

9+

PIRMIEJI ŽAISLAI, PIRMIEJI ATRADIMAI Pirmieji kūdikio žaislai jį stimuliuoja, taip padėdami lavinti koordinaciją, muzikinę klausą, fantaziją ir kūrybiškumą.

9+

Besisukantis akvariumas KODAS 70074 Muzikinis kamuoliukas KODAS 05836

JUDANTYS ŽIEDAI Palaipsniui didėjantys šešių spalvų žiedai, kuriuos iš eilės, nuo didžiausio iki mažiausio, reikia uždėti ant judančio pagrindo. KODAS 63259

KEPTUVĖ Leiskite mažyliui pasijusti tikru virtuvės šefu! Ant keptuvės uždėjęs kiaušinį, mažylis išvys LED švieseles ir išgirs tikroviškus kepimo garsus. Kūdikių virtuvė KODAS 07683

PLAKTUVAS Leiskite mažyliui maišyti produktus! Viskas, ką reikia padaryti – tai pasukti plaktuvo rankenėlę, ir pasigirs melodija bei užsidegs švieselės. Mažasis kulinaras KODAS 07703

DAŽŲ PALETĖ Tegul mažylis tampa dailininku! Dar daugiau džiaugsmo suteiks šviesos efektai ir smagi muzikėlė.

12+

GYVŪNŲ NAMELIS Tai puikus būdas pažinti gyvūnus. Mažylis galės rūšiuoti formeles ir spalvas, įstatydamas gyvūnėlius į atitinkančias angeles, o paskui juos išimti, panaudodamas teisingos spalvos raktą. Puikiai tinka loginiam mąstymui ir motoriniams įgūdžiams lavinti. KODAS 64273

Mažasis dailininkas KODAS 07701

LAISTYTUVAS Padėkite mažyliui išsiugdyti meilę sodininkystei! Jis gali laistyti gėles ir klausytis linksmos muzikos. Laistytuvas turi judesių jutiklį, todėl jį palenkus, pasigirsta laistymo garsas. Mažylio sodas KODAS 07700

72

73


0+

NUO

2+ METŲ

MOTORINIU IGŪDŽIU LAVINIMAS

Iš pradžių kūdikių motoriniai įgūdžiai yra riboti ir jie tik spardosi kojytėmis. Pradedant stiprėti kaklo raumenims, kūdikiai jau gali savarankiškai išlaikyti galvytę. Vienas postūmis į priekį seka kitą ir pamažu mažylis išmoksta koordinuoti savo judesius, kad galėtų sugriebti įvairius daiktus, į burną įsidėti maisto ir žaisti su įvairiais žaislais. Po šios stadijos seka ropojimo fazė, leidžianti mažyliui judėti aplink, sekioti paskui mamą arba žaisti gaudynių su tėčiu. Netrukus mažylis jau bus toks sustiprėjęs, kad galės savarankiškai stovėti, o po šios fazės netrukus seks ir pirmieji žingsniai. Iš pradžių jie bus nedrąsūs ir nestabilūs, bet palaipsniui tvirtės, ir mažylis bus pasiruošęs užkariauti pasaulį.

0+

MANIEŽAS Tai minkštas kilimėlis, suteikiantis mažyliui daug pramogų ir džiaugsmo. Kilimėlis turi arką su 7 kabančiais žaisliukais, elektroninę platformą su įvairių spalvų švieselėmis, daugybę muzikos ir garso efektų, o taip pat – minkštą pagalvėlę, kad kūdikis galėtų žaisti patogiai gulėdamas ant nugaros ar ant pilvuko.

9+

AUTOMOBILIS „QUATTRO“ Automobilis-vaikštynė – tai viskas, ko reikia, kad mažylis smagiai praleistų laiką. Automobilis turi 4 skirtingus režimus, kurie prisitaiko prie nuolat augančio mažylio. Ant vairo automobilis turi elektroninį veiklos centrą.

Yra jungtis mp3 grotuvui. KODAS 69028

KODAS 60703

6+

VEIKLOS CENTRAS „123“ Kūdikiai nuo 6 mėnesių šį veiklos centrą gali naudoti kaip vaikštynę, nuo 9 mėnesių – eiti jį stumdami, o nuo 18 mėnesių naudoti be jokių atramų. Jei pageidaujate, ant registracijos plokštelės galima užrašyti Jūsų kūdikio vardą. KODAS 79415

18+

VAIKŠTYNĖ

VAIKŠTYNĖ BE ATRAMŲ

MOTOCIKLAS „DUCATI MONSTER“ Leiskite mažyliui sėstis ant motociklo ir pasijusti tikru lenktynių čempionu. Naujasis „Ducati Monster“ turi 2 režimus: pradedantiesiems (nuo 18 mėn.) – naudojamos šoninės atramos ir mažylis gali saugiai važiuoti, bei pažengusiems (nuo 24 mėn.) – nuimamos šoninės atramos ir mažylis važiuoja atsispirdamas kojomis – visai kaip tikras motociklininkas! KODAS 71561

9+

74

PIRMIEJI ŽINGSNIAI SU MUZIKA

STUMIAMA VAIKŠTYNĖ

NUO

2+ GELTONAS BALANSINIS DVIRATUKAS „THUNDER“ METŲ

Ši vaikštynė-veiklos centras padeda mažyliui savarankiškai stovėti ir saugiau pradėti vaikščioti. Mažyliui einant ir laikantis už vaikštynės, skamba linksmos melodijos, kurios nutyla vos tik kūdikis sustoja ir taip skatina žengti dar kelis žingsnius. Be to, ši vaikštynė yra ir puikus žaidimų centras!

Šis sportiškas balansinis dviratukas padeda išmokti laikyti pusiausvyrą važiuojant ant dviejų ratų ir skatina greičiau išmokti važiuoti įprastu dviračiu su pedalais. Dviratukas pagamintas iš metalo, turi 30 cm ilgio rėmą, pagal vaiko ūgį reguliuojamą neslystančią sėdynę ir EVA padangas. Skirtas 2-5 metų vaikams.

KODAS 65261

KODAS 07413

75


6+ 12+

KALBINIU IGŪDŽIU LAVINIMAS

ŽAIDIMU PATARIMAI

Kelis pirmuosius savo gyvenimo metus mažyliai yra labai imlūs, jie sugeba lengvai išmokti ir pakartoti net užsienio kalbos garsų sąskambius. Kalbėkite su mažyliu ir paprašykite jo pakartoti frazes bei žodžius. Tai lengviausias būdas, skatinantis vaikus pradėti kalbėti ir išmokti naujų žodžių.

„Chicco“ kalbantys žaislai simuliuoja kalbinį imlumą ir padeda mažyliams lavinti kalbinius įgūdžius klausant, įsimenant ir kartojant žodžius, trumpas frazes bei sąskambius. Mokymasis vyksta anglų ir Jūsų gimtąja kalba! Užsienio kalbos mokymasis taip pat gali tapti smagiu žaidimu!

6+

DVI KALBOS

KALBANTIS TELEFONAS IR RAKTAI

AB C

Dvikalbiai žaislai iš serijos ABC puikiai tinka supažindinti mažylį su užsienio kalbos skambesiu. Kalbantis telefonas ir raktai skatina išmokti naujų žodžių bei rusų ir anglų kalba. Kalbantis telefonas KODAS 71408 Kalbantys raktai KODAS 00995

9+ DVI KALBOS

AB C

KALBANTIS DRAKONAS Mielas ir draugiškas už virvutės traukiamas dvikalbis drakonas slepia daug siurprizų ir smagių užsiėmimų. Mažylis dviem kalbomis gali mokytis abėcėlę, skaičius, spalvas, formas, gyvūnų pavadinimus, daineles bei daug kitų dalykų. KODAS 69033

12+

KALBANTIS ŪKIS 3 skirtingi žaidimo režimai ir mokytojas meškutis supažindins mažylį su ūkyje gyvenančiais gyvūnais. Daugiau kaip 50 žodžių, klausimų, frazių, garsų ir melodijų. 3 skirtingi sudėtingumo lygiai efektyvesniam mokymuisi. Mažylis išmoks gyvūnų pavadinimus, susipažins su jų skleidžiamais garsais, išmoks pažinti spalvas ir pirmuosius skaičius. KODAS 60079

76

Žaidimas – esminė augančio mažylio veikla, lavinanti visus jo igūdžius. Visada pasirinkite Jūsu vaiko amžiui tinkančius žaislus.

Paskatinkite vaiką sėdimus žaidimus pakeisti i judresnius.

Žaisdami kartu su vaiku, ji geriau pažinsite ir stiprinsite tarpusavio ryši! Iki 3 metu vaikas neskirsto žaislu i „berniukiškus“ ir „mergaitiškus“ ir mielai žaidžia su jais visais. Leiskite jam laisvai rinktis!

DVI KALBOS

AB C

77


PASIVAIKŠČIOJIMAI LAUKE

PASAULI ATRASKITE DRAUGE Pirmosiomis dienomis daugiau laiko praleisite namuose ir pratinsitės prie kūdikio ritmo ir poreikių. Tačiau greitai norėsite išeiti pasivaikščioti ir pasidalinti savo džiaugsmu su visu pasauliu! Pirmosiomis dienomis lauke patogiausias pasirinkimas bus gulimas vežimėlis,– kūdikis galės jame atsipalaiduoti ir pamiegoti gryname ore. Vėliau rinkitės sėdimą vežimėlį,– taip kūdikis galės stebėti prieš tai nepažintą pasaulį. Jums puikiai pažįstamos vietos įgaus skirtingas spalvas ir kvapus, nes dabar į jas žvelgsite kitomis akimis.


SĖDIMAS VEŽIMĖLIS „URBAN PLUS“ Vežimėlio sėdynę galima reguliuoti – atsukti į save arba į priekį. Taip kūdikis matys Jus bei tyrinės aplink esantį pasaulį. Dviguba atlošo sistema ir reguliuojama atrama kojoms visada padės rasti patogiausią padėtį. Minkštas sėdynės pagrindas užtikrins jaukumą ir komfortą jau nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių. Vežimėlis turi stiprią apsaugą nuo saulės (UV50+). Sulankstytas jis labai kompaktiškas, o praktiška rankenėlė leidžia jį pasiimti visur su savimi.

GULIMAS VEŽIMĖLIS „URBAN PLUS“ SU PUSIAU STANDŽIA DANGA Vos keliais paprastais žingsniais vežimėlį iš sėdimo galite paversti gulimu. Vidinis pamušalas ir vežimėlio uždangalas (kurį galima naudoti ir mažylio kojoms apkloti) nuo pat pirmųjų pasivaikščiojimų Jūsų kūdikiui garantuoja maksimalų komfortą. Vežimėlis nesunkus, jį galima nešti už rankenos. Tvirtas lopšio pagrindas leidžia jį pastatyti net ir ant nelygaus paviršiaus.

SPALVOTI VEŽIMĖLIO AKCENTAI Su rinkiniu „Colour Pack“ savo vežimėlį galite paversti išskirtiniu. Galite rinktis iš daugybės Jūsų skonį atitinkančių spalvų. Rinkinyje yra gaubtas, kojų apklotas/vežimėlio uždangalas, minkštas sėdynės pagrindas ir diržų detalės. KODAS 79358

0+ VEŽIMĖLIS „URBAN PLUS“ Tai konvertuojamas universalus „Chicco“ vežimėlis, sukurtas taip, kad atitiktų šiuolaikinių tėvų poreikius. Tik keli paprasti žingsniai ir vežimėlį iš sėdimo paversite gulimu, kuriame mažylis galės jaukiai pasinerti į sapnus. Vežimėlis „Urban Plus“ yra itin praktiškas, nes jo sėdynė susilanksto kartu su rėmu. Įsigijus atskirai parduodamą adapterį, vežimėlį galima naudoti su automobilinėmis kėdutėmis „auto-fix fast“ ir „keyfit“. KODAS 79418

GULIMAS VEŽIMĖLIS „URBAN PLUS“ SU PUSIAU STANDŽIA DANGA 80

Kūdikiams nuo gimimo

SĖDIMAS VEŽIMĖLIS „URBAN PLUS“ 6-36 mėn. mažyliams

Rinkinys „Colour Pack“ pridedamas perkant vežimėlį, kurio KODAS 79418. 81


KŪDIKIU NEŠIOKLĖS

0+

Kūdikių nešioklė suteikia galimybę kūdikį visur pasiimti su savimi ir tuo pat metu laisviau judėti. Būdamas nešioklėje, mažylis jaučia artimą fizinį kontaktą su mama ar tėčiu ir jaučiasi saugus bei laimingas. Rinkdamiesi nešioklę, atkreipkite dėmesį, ar ji užtikrina teisingą kūdikio kojų padėtį, turi pakankamą nugaros bei galvos atramą. Nešioklės puikiai tinka trumpiems pasivaikščiojimams, tačiau bepamirškite kartas nuo karto keisti kūdikio padėties, ypač pirmosiomis jo gyvenimo savaitėmis.

ERGONOMIŠKA NEŠIOKLĖ „CLOSE TO YOU“ Ši nešioklė – saugus ir patogus prieglobstis Jūsų kūdikiui nuo gimimo iki tol, kol jis pasieks 15 kg svorį. Nešioklę galima naudoti 3 būdais: kūdikį atsukus į save, į priekį arba nešant ant nugaros. Tvirta ergonomiška nugaros bei priekinė atrama leidžia optimaliai paskirstyti kūdikio svorį ir neapkrauti Jūsų nugaros.

0+

KODAS 079810

VEŽIMĖLIS „LITE WAY2“ Stilingas ir modernus vežimėlis mamoms ir kūdikiams, kurie nori būti pastebėti. Ekologiškos odos akcentai, dizainas ir įmantrios detalės vežimėlį paverčia išskirtiniu ir itin šiuolaikišku aksesuaru. Judrus ir lengvai valdomas, jis puikiai tinka kasdieniams pasivaikščiojimams. Plati sėdynė ir vos vienu judesiu atlošiama nugaros atrama nuo pat pirmųjų dienų užtikrina kūdikiui komfortą ir jaukumą. Vežimėlis itin kompaktiškas ir sulankstytas neužima daug vietos. Praktiška rankena ir sulankstoma priekinė atrama. KODAS 79547

KŪDIKIS ATSUKTAS Į SAVE Mikšta ir švelni kūdikį apsauganti medžiaga.

82

KŪDIKIS ATSUKTAS Į PRIEKĮ Praktiški reguliuojami diržai ir atskiros dalys leidžia parinkti kūdikiui tinkamą padėtį.

KŪDIKIS NEŠAMAS ANT NUGAROS Kūdikiui sulaukus 12 mėnesių, nešioklę galima lengvai paversti į kuprinę. 83


NATŪRALI APSAUGA NUO VABZDŽIU Dauguma prekyboje esančių produktų turi cheminės kilmės aktyviųjų medžiagų ir nėra rekomenduojami jaunesniems kaip 24 mėn. vaikams, net jei naudojate juos mažomis dozėmis. Naujosios nuo uodų apsaugančios „Chicco“ priemonės turi augalinės kilmės aktyviųjų medžiagų bei iš Australijoje augančių eukaliptų spaudžiamo citrininio eukalipto aliejaus, gerai žinomo dėl savo repelentinių savybių. Patogūs priemonių buteliukai ir pakuotės leidžia jas lengvai užtepti net ir ant mažiausio kūdikio odos!

0+

12+

NUO

2+ METŲ

AKINIAI NUO SAULĖS „CHICCO BABY“

PRIEMONĖ PO VABZDŽIŲ ĮKANDIMO, 10 ML

PURŠKALAS NUO UODŲ, 100 ML GALIMA PURKŠTI APVERTUS

Puikiai tinka norint pašalinti uodų, musių, bičių, širšių ar net medūzų įkandimo sukeltą odos sudirgimą ir niežulį. Ypatingos sudėties, kurioje yra Kinijoje augančios uosrūties ekstrakto, dėka ši priemonė nuramina odą.

Kad priemonė paprastai ir greitai pasiskirstytų ant kūno, galima purkšti tiek įprastai, tiek apvertus buteliuką.

Sudėtyje nėra alkoholio ir amoniako. Priemonė neriebi.

KODAS 10651

Medicininis produktas Reg. nr. 19655

KODAS 07833

PA

TIK

RIN

TA

SAULĖS ŠILUMA ŠILDO KŪDIKĮ

GELIS NUO UODŲ, 60 ML

RUTULINIS REPELENTAS, 60 ML

Filtro kategorija: 3

Greitam ir paprastam naudojimui.

Patogus buteliukas leidžia išspausti reikiamą gelio kiekį. Be to, jis nedidelis, tad puikiai tilps į kišenę ir galėsite visur pasiimti su savimi.

Rožiniai, nuo 24 mėn. KODAS 07912 Mėlyni, nuo 24 mėn. KODAS 07915

Medicininis produktas Reg. nr. 19654

Medicininis produktas Reg. nr. 19665

KODAS 10671

KODAS 10661

APS AU G

Mažylių akims reikia patikimos apsaugos, nes jos yra daug jautresnės, turi labiau pralaidų filtrą ir saulės spinduliams leidžia prasiskverbti giliau. „Chicco“ akiniai nuo saulės garantuoja patikimą kūdikio akių apsaugą.

STIPRŪS LĘŠIAI Nauji, braižymui atsparūs polikarbonato lęšiai.

84

A

V SPINDULIŲ OU NU

APSAUGA NUO UVA IR UVB SPINDULIŲ Geri saulės akiniai privalo apsaugoti nuo UVA ir UVB spindulių.

PATOGŪS RĖMELIAI Minkšti ir lankstūs rėmeliai puikiai tinka mažam ir švelniam kūdikio veidukui.

Visi akiniai nuo saulės atitinka privalomus standartus ir saugumo reikalavimus pagal ES direktyvą 89/686/EEC.

LOVELĖS TINKLELIS NUO VABZDŽIŲ

VEŽIMĖLIO TINKLELIS NUO VABZDŽIŲ

Apsaugo kūdikius nuo uodų ir kitų vabzdžių įkandimo. Turi elastinius kraštus, tad lengva pritvirtinti.

Apsaugo kūdikius nuo uodų ir kitų vabzdžių įkandimo. Turi elastinius kraštus, tad lengva pritvirtinti.

Paprasta skalbti. Matmenys: 146 x 131 cm

Paprasta skalbti. Matmenys: 140 x 70 x 73 cm

KODAS 659843

KODAS 659833

85


PATARIMAI EINANT PASIVAIKŠČIOTI Stenkitės išsinešti kūdiki i lauką jau nuo pirmuju dienu. Pasivaikščiojimai naudingi Jums abiem. Atsiminkite, kad tiek gulimo, tiek sėdimo vežimėlio judesiai skatina kūdikio miegą. Vasaros metu i lauką eikite tada, kai vėsiausia, o žiemą – tada, kai šilčiausia. Stenkitės vengti itin judriu vietu.

Nepamirškite pasiimti visu reikalingu priemoniu. Geriau pasiimti per daug, nei pamiršti kažką svarbaus! Jei esate tėtis, kūdikio nešimas nešioklėje bus puiki proga sustiprinti judvieju ryši ir artumo jausmą!

87


KELIONĖS

LAISVĖ KELIAUTI Kelionės su vaiku – visada smagus nuotykis: kad ir kur vyktumėte – atostogų ar tik į parduotuvę – mažylis bus susidomėjęs ir laimingas. Stebėti, tyrinėti, mėgautis naujų vietų ir situacijų atradimu kartu su mama ir tėčiu mažyliui – puiki pramoga. Tvirtai prisegtas automobilinėje kėdutėje mažylis gali žvalgytis aplink, linksmai tauškėti ar net užmigti nuo raminančių automobilio judesių. Pirmyn į kelionę! Pasaulis laukia Jūsų!


0+

0+ AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ „AUTO-FIX FAST“ Automobilinė kėdutė bus pirmasis kūdikio guolis, todėl rinkitės aukščiausios klasės produktą, užtikrinantį saugią ir patogią mažylio kelionę. Remiantis Europos vartotojų testo rezultatais, kūdikiams nuo gimimo (0-13 kg) skirtų automobilinių kėdučių kategorijoje „Auto-Fix Fast“ buvo įvertinta 4 žvaigždutėmis. Vos vienu paprastu judesiu kėdutę galima greitai pritvirtinti ant vežimėlio arba ant jos automobilinio pagrindo. Šioje kėdutėje kūdikis visada jausis saugus. Minkštas ir jaukus kėdutės pamušalas (0-6 kg) užtikrina teisingą kūdikio galvos, kaklo ir nugaros padėtį. Galima naudoti su pagrindu arba be jo, visada naudojant automobilio saugos diržus. Kėdutės pagrindas leidžia ją pritvirtinti lengvai ir greitai. KODAS 79220

Jei jūsų automobilis turi „isofix“ jungtis, kėdutę pritvirtinsite dar lengviau, greičiau ir saugiau. Turėdami „isofix“ jungtį, kuri parduodama kaip papildomas priedas, galėsite nenaudoti automobilio saugos diržų. Jungtis „ISOFIX“ KODAS 79807

90

Oasys 2-3 Fixplus

AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ „AUTO-FIX FAST“ 4 žvaigždučių įvertinimas pagal Europos vartotojų testo „Automobilinė kėdutė 2011“ rezultatus (0+ grupė, 0-13 kg kategorija).

91


12+

AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ „ GRO-UP 123“ Tai kėdutė, 10 metų auganti ir keliaujanti kartu su vaiku! Ji tinkama 9-36 kg sveriantiems vaikams. Kėdutė turi paminkštintą pagrindą, skirtą mažesniems vaikams, bei reguliuojamą atlošą, kad kelionės būtų patogios. Lengvai reguliuojami saugos diržai ir atrama galvai vos vienu judesiu leidžia kėdutę pritaikyti pagal vaiko dydį ir užtikrinti saugumą. KODAS 079583

12+ AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ „OASYS 1 EVO ISOFIX“ Ši kėdutė skirta 9-18 kg sveriantiems vaikams. Jūsų mažyliui ji užtikrina maksimalų saugumą ir patogumą. Kėdutėje esanti „Isofix“ sistema leidžia ją lengvai ir saugiai pritvirtinti vos trimis paprastais judesiais ir nenaudojant automobilio saugos diržo. Tose vietose, kurios labiau liečiasi su mažylio kūnu, kėdutė yra perforuota ir geriau praleidžia orą. Oro cirkuliacijos sistemos dėka šiluma yra paskirstoma tolygiai, ir Jūsų kūdikis gali keliauti patogiai.

IGUB

1

2

ISOFIX

AS

TV

IR

AS

DV

KODAS 079827

TINIM

3

SISTEMA „ISOFIX“ Saugus, greitas ir paprastas pritvirtinimas. 92

PERFORUOTAS AUDINYS Maksimalus pralaidumas orui.

GRUPĖ 1 (9-18 KG)

GRUPĖ 2-3 (15-36 KG) 93


PATARIMAI KELIAUJANTIEMS Naudodami automobilinę kėdutę, visada teisingai užsekite saugos diržus. Stenkitės keliauti tuo dienos metu, kada vaikas ipratęs miegoti.

I kelionę pasiimkite pasaku ir muzikos irašu, nepamirškite ir mėgstamiausio mažylio žaislo.

NUO

3+ METŲ AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ „OASYS 2•3 FIXPLUS“ Tai automobilinė kėdutė, auganti kartu su vaiku ir jo aistra keliauti. Kėdutė skirta 15-36 kg sveriantiems vaikams (nuo 3 iki 12 metų). Automobilinė kėdutė tvirtinama automobilio saugos diržais ir didesnį stabilumą užtikrinančiomis tvirtomis „FixPlus“ jungtimis. Galima reguliuoti kėdutės aukštį ir plotį (nepriklausomai vienas nuo kito) ir pritaikyti ją augančiam vaikui. Ypatinga saugumo sistema garantuoja maksimalią apsaugą, o reguliuojamas atlošas suteikia vaikui optimalų komfortą.

Jei kelionė ilga, planuokite dažnus sustojimus.

KODAS 079245

1

2

Galima įsigyti kėdutę ir be „FixPlus“ jungčių. Synthesis Oasys 2-3 Fixplus

94

4 žvaigždučių įvertinimas pagal Europos vartotojų testo „Automobilinė kėdutė 2013“ rezultatus (2-3 grupė, 15-36 kg kategorija).

Kelionės metu niekada neatsekite saugos diržu ir neišimkite vaiko iš automobilinės kėdutės. Jei vaikas verkia arba laikas ji maitinti, pasirinkite tinkamą vietą ir sustokite.

95


DRABUŽIAI IR BATAI

APSIRENKITE LINKSMAI Kūdikio glaustinukė ar šliaužtinukai sukelia ypatingus šiltus jausmus. Šie rūbeliai – minkšti ir mažyčiai, visai kaip Jūsų kūdikis. Rinkitės juos atsakingai. Iš pradžių kūdikis instinktyviai rengiamas įprastais klasikiniais drabužėliais, kurie yra švelnūs jo jautriai odai ir kuriuos paprasta apvilkti. Vėliau galima pasitelkti daugiau originalumo ir stiliaus. Ilgainiui kūdikio rengimas taps daugiau nei kasdieniu įpročiu, nes kaskart stengsitės atrasti išskirtinį individualų mažylio stilių. Ne mažiau svarbūs ir bateliai. Pirmaisiais mėnesiais jie skirti tik apsaugoti mažas kūdikio pėdutes, o vėliau tampa svarbia mažylio vystymosi dalimi. Pasirūpinkite, kad pirmieji Jūsų mažylio žingsneliai būtų kuo saugesni.


PATIEMS MAŽIAUSIEMS KŪDIKIAMS

0+

Per anksti gimę ar per mažai sveriantys naujagimiai, lyginant su jų svoriu, turi labai didelį kūno paviršių. Dėl šios priežasties reiktų nepamiršti įvertinti galimą perkaitimo riziką.

APATINIAI DRABUŽĖLIAI „Chicco“ drabužėlių linija „My Underwear“ sukurta atsižvelgiant į pačių mažiausių kūdikių poreikius. Visi drabužėliai yra šilti ir patogūs, kūdikį lengva aprengti ir nurengti. Be to, šie drabužėliai itin minkšti ir švelnūs jautriai kūdikio odelei.

NEIŠNEŠIOTI NAUJAGIMIAI Anksčiau laiko gimusiems kūdikiams reikia dar daugiau mamos ir tėčio meilės bei švelnumo. Natūralu, jog iš pradžių tėvai jaučia nerimą dėl itin mažo kūdikio svorio ir ūgio, tačiau ilgainiui jie įgauna optimizmo bei išmoksta savo kūdikį teisingai prižiūrėti, maitinti, rengti ir padėti augti apsuptam meilės ir šilumos. Neišnešiotiems naujagimiams patogesni specialiai jiems skirti drabužėliai, nes jie yra ne tik tinkamo dydžio, bet kartu ir ypač minkšti bei švelnūs jų jautriai odelei. Mamos ir tėčiai džiaugsis atradę rūbelius, kurie kūdikį šildo, tačiau neleidžia jam perkaisti. 98

NĖRA SAGŲ

PLAČIOS ANGOS

Drabužėliai užrišami virvutėmis.

Kad būtų paprasčiau aprengti.

MINKŠTA GUMA ANT PĖDUČIŲ Kad kūdikis nepamestų kojinių ir nesušaltų kojų.

PLAČIOS RANKOVĖS Kad būtų paprasčiau aprengti ir tikrinti kūno temperatūrą.

99


KŪDIKIU DRABUŽĖLIAI

0+

Tiek Jums, tiek Jūsų mažyliui itin svarbu, kad jo drabužėliai būtų praktiški. Tai palengvins rengimo procesą, jo metu mažylis nepradės pykti. Labai svarbus ir patogumas: nė vienas mažylis nemėgsta nei būti per daug aprengtas, nei vilkėti per ankštus drabužius su daugybe siūlių ar etikečių. Teisingo dydžio ir storio drabužiai nevaržo ir neriboja mažylio judesių. Patartina rinktis natūralaus pluošto audinius, nes jie nedirgina odos ir leidžia jai kvėpuoti.

APSIRENKITE IR KELIAUKITE TYRINĖTI PASAULIO

0+

Net mažyliui pradėjus savarankiškai judėti aplink ir tyrinėti jį supantį pasaulį, vis dar labai svarbu parinkti jam tinkamus drabužėlius. Būnant namuose kuo puikiausiai tinka šliaužtinukai – jie neleidžia vaikui sušalti ir nevaržo judesių. Einant pasivaikščioti esant šaltam orui, mažylį gerai įsukite į pledą, tačiau ne per stipriai, kad jis neperkaistų. Vežimėlyje gulintį ar sėdintį mažylį aprenkite šilčiau, nes negalėdamas daug judėti, jis gali greičiau sušalti. Bėgant mėnesiams ir mažyliui augant, galite rinktis vis ryškesnių spalvų drabužius, kurie patiks tiek Jums, tiek jam.

Megztukas su gobtuvu KODAS 96184 Kombinezonas su atviromis pėdutėmis KODAS 21247

Per priekį atsegami šliaužtinukai KODAS 20291

S/S suknelė KODAS 71456

100

S/S trumpas kombinezonas KODAS 57099 S/S marškinėliai ir trumpas kombinezonas KODAS 75481

101


AUKIME DRAUGE

12+

Kolekcijos „My Chicco“ drabužiai sukurti atsižvelgiant į vaikų norą judėti: siūlės, sagos ir užtrauktukai nebraižo odos, praktiški sprendimai atitinka vaikų lūkesčius kiekviename žingsnyje. Su „My Chicco“ aprenkite savo mažylį stilingai – tai patiks ne tik Jums, bet ir jam!

DRABUŽĖLIAI „MY FIRST CHICCO“ 0-24 mėn. mažyliams skirtų drabužėlių linija „My First Chicco“ sukurta atsižvelgiant į kiekvieną mažylio augimo stadiją. Drabužėliai turi laisvas angas, neturi sagų ar didelių dekoracijų – ir visa tai tam, kad vaikas jaustųsi patogiai, o kartu jį būtų lengva aprengti. S/S marškinėliai KODAS 47897 – Kelnės KODAS 24261 – Liemenė KODAS 96118

S/S marškinėliai KODAS 47928 – Sijonas KODAS 34282

102

Trumpas kombinezonas KODAS 57098

DRABUŽĖLIAI „MY CHICCO“ 1-8 metų vaikams skirti drabužėliai iš kolekcijos „My Chicco“ gali ištverti beveik bet ką, ypač – natūralų mažylių gyvybingumą ir judrumą. Drabužiai praktiški, patogūs, pasiūti iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė, juos lengva skalbti ir jie visada atrodo kaip nauji. Drabužiai – ne tik stilingi, bet kartu ir įrodantys, jog Jūsų mažylis auga.

Suknelė KODAS 93407 S/S marškinėliai KODAS 53469 Sijonas KODAS 34371

Marškinėliai su gobtuvu KODAS 64943 – S/S polo marškinėliai KODAS 33312 – Šortai KODAS 52516 Striukė KODAS 84286 – L/S marškinėliai KODAS 53527 – Šortai KODAS 52527

103


„CHICCO“ FIZIOLOGINIAI BATELIAI „Chicco“ batelių modeliai atitinka augančias mažylio pėdutes ir padeda joms teisingai vystytis. Visi bateliai sukurti remiantis keturiomis pagrindinėmis charakteristikomis.

LAISVĖ

ERGONOMISTO PATARIMAS

MAŽOS PĖDUTĖS Pirmaisiais gyvenimo metais pėdos atlieka pagrindinį vaidmenį kūdikio motorinių įgūdžių vystymesi. Jos padeda išlaikyti pusiausvyrą, stabilumą bei judėjimą ir renka informaciją iš aplinkos. Dėl šių priežasčių reikia labai atsakingai išrinkti batukus ir užtikrinti harmoningą ir fiziologišką mažylio pėdučių vystymąsi. Batai turi būti pagaminti iš kokybiškų, lengvų, minkštų ir orui pralaidžių medžiagų. Geriau rinktis batelius apvaliomis nosimis, kad mažylio pirštai galėtų judėti, ir lanksčiais padais, kad netrukdytų laisvai eiti. Laikas, kai Jūsų mažylis pradeda vaikščioti – itin svarbus. Iki 3-4 metų mažylio pėdutės gali būti plokščios, tačiau per visą šį laiką reikia stebėti, kad mažylis teisingai vaikščiotų ir stimuliuotų savo pėdas bei vystytų raumenis, taip padėdamas formuotis taisyklingam pėdos lankui. Kad pėdos lankas ir toliau tvirtėtų bei vystytųsi kaulų struktūra ir galūnių lankstumas, svarbu, kad danga, ant kurios mažylis vaikšto, kaskart būtų skirtinga ir ne visada lygi.

Dr. Mauro Testa Biomechanikos specialistas

LENGVUMAS

LANKSTUMAS

STIMULIAVIMAS

STIMULIUOJA

LANKSTŪS

PADUS

TEN, KUR REIKIA

STIMULIUOJAMA IR PRAKAITUOJANTI ZONA STIMULIUOJAMA ZONA

LENGVI LYG PLUNKSNELĖS

PRALAIDŪS ORUI MAŽŲ SKYLUČIŲ IR NATŪRALIŲ MEDŽIAGŲ DĖKA

SMŪGIUS SUGERIANTI ZONA

„CHICCO“ FIZIOLOGINIAI VIDPADŽIAI Patentuoto dizaino fiziologiniai vidpadžiai užtikrina teisingą mažylio pėdos vystymąsi. Jie turi minkštas siūles, kurios einant stimuliuoja padus ir stiprina raumenų struktūrą bei padeda natūraliai formuotis pėdos lankui.

104

105


PIRMUJU BATELIU NUOTYKIAI

0+

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais Jūsų kūdikio pėdos yra svarbūs jutiminiai organai, leidžiantys jam gauti informaciją apie jį supančią aplinką. Šiuo gyvenimo laikotarpiu batelių funkcija yra uždengti mažylio kojytes ir apsaugoti jas nuo smūgių ir šalčio. Iš minkštų medžiagų pagaminti bateliai turi apvalias nosis, tad mažylio pirštai juose gali laisvai judėti.

BATELIŲ LINIJA „NURSERY“ Bateliai su paaukštintu auliuku ir raišteliais KODAS 55413

Bateliai KODAS 55114 Bateliai su paaukštintu auliuku ir raišteliais KODAS 55415

Bateliai su paaukštintu auliuku ir raišteliais KODAS 55413

Bateliai KODAS 55416

106

PASAULIO TYRINĖJIMAS

5+

5-6 mėnesių kūdikis pradeda motorinius pėdučių eksperimentus, kurie padeda jam ugdyti raumenų tonusą ir jautrumą bei ruoštis pirmiesiems žingsniams ir savarankiškiems pasivaikščiojimams. Šioje fazėje taip pat rekomenduojama rinktis lengvus, patogius batelius apvaliomis nosimis. Tai padės mažyliui žengti pirmuosius žingsnius ir įprasti avėti batelius.

BATELIŲ LINIJA „DOPOCULLA“ Sandalai KODAS 55442 – Bateliai KODAS 55439

Sandalai KODAS 55441

Sandalai KODAS 55442 – Bateliai KODAS 55439

107


9+

ŠLIAUŽIOJIMAS

PIRMIEJI ŽINGSNIAI

Kūdikiai vis labiau domisi juos supančia aplinka ir pradeda ją tyrinėti šliaužiodami. Šioje stadijoje rekomenduojama pasirinkti lengvus batelius minkštais padais, kurie yra itin lankstūs ir prisitaiko prie natūralių kūdikio pėdučių judesių jam pradėjus aktyviau judėti.

Būdamas maždaug 12 mėnesių, Jūsų mažylis pradės vaikščioti. Tai labai svarbi fazė, nes kartu su pirmaisiais žingsniais jis pradės stimuliuoti pėdas, kurios dar porą metų išliks plokščios. Šie padų stimulai padeda vystytis raumenims bei formuotis pėdos lankui. Kad mažylio padai būtų labiau stimuliuojami, leiskite jam kuo daugiau vaikščioti ant nelygaus paviršiaus. Mažyliui pradėjus vaikščioti, rinkitės iš kokybiškų medžiagų pagamintus, lengvus, minkštus ir orui pralaidžius batelius. Puikiai tiks bateliai apvaliomis nosimis, su lanksčiais ir neslystančiais padais. Išrinkite savo mažyliui tinkamiausią avalynę ir padėkite jam su pasitikėjimu žengti pirmyn ir tyrinėti jį supantį pasaulį.

BATELIŲ LINIJA „GATTONA“ Bateliai KODAS 55543 – Sandalai KODAS 55544

Bateliai KODAS 55543 – Sandalai KODAS 55544

108

Uždari sandalai KODAS 55567 Atviri sandalai KODAS 55568

Sandalai KODAS 55580 Bateliai su paaukštintu auliuku ir raišteliais KODAS 55578

12+

BATELIŲ LINIJA „INFANT“ Bateliai KODAS 55426

Sandalai KODAS 55506

Sandalai KODAS 55470

109


PATARIMAI RENKANTIS DRABUŽIUS IR BATUS

Rinkdami drabužius naujagimiui, isitikinkite, kad jie pasiūti iš minkštos, odai švelnios medžiagos, ir neturi siūliu ar kitu nepageidaujamu detaliu. Stenkitės nukirpti visas etiketes. Kūdiki renkite keliais sluoksniais, tačiau nepersistenkite. Kasdienai rinkitės drabužius, kurie yra patogūs ir lengvai skalbiami. Bateliai turi būti minkšti ir lankstūs. Periodiškai patikrinkite, kad jie vis dar tinkamo dydžio. Jei mažylis nori apsirengti pats, būkite kantrūs ir visada leiskite jam tai daryti.

111


MES KARTU

PIRMIEJI 36 KŪDIKIO MĖNESIAI

drauge su vaiku

Profile for XS Toys

Chicco kataloog LIT  

Chicco kataloog LIT  

Profile for anvol