Page 1

KASVAME KOOS

SINU LAPSE ESIMESED 36 KUUD


MEIE VÄÄRTUSED TEIE PÄEVA IGAS HETKES 1958. aastast peale on Chicco pere jaganud teiega oma väärtusi, mis on aidanud kasvada nii meil endil kui ka mitme põlvkonna emadel, isadel ja beebidel üle kogu maailma.

MISSIOON

MEIE MISSIOON Me teame, et lapse elu esimesed 36 kuud on väga eriline aeg. Need kuud on tulvil hetki, mis iial ei kordu. Just sellepärast tegutseme meie päevast päeva kirglikult ja asjatundlikult selle nimel, et toetada teid, värsked lapsevanemad – et teie saaksite kõiki neid hetki rahuliku südamega nautida.

USALDUSVÄÄRSUS

Chicco aitab emasid, isasid ja lapsi, sest me suhtume oma töösse väga tõsiselt. Meie tooted on turvalised ja usaldusväärsed, sest kõik need töötatakse välja ülitäpselt, viimse kui detailini. Kõik meie tooted vastavad rangetele rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele.

ASJATUNDLIKKUS

Kuna soovime pakkuda lapsevanematele meelerahu, töötame kõik lahendused välja nii, et need vastaksid täpselt laste ja nende vanemate vajadustele. Selles töös toetume oma laialdastele teadmistele ja kogemustele laste maailmast. Meie uurimiskeskus Baby Research Center teeb pidevalt koostööd meedikute ja teadlastega, suhtleb lapsevanematega ja jälgib lapsi, et nende vajadusi avastada ja paremini mõista.

TÄNAPÄEVASUS

Me hoolitseme iga lapse, ema ja isa eest ka sellega, et pöörame palju tähelepanu arengutele ja muutustele. Püüame alati elu edenemisega kaasas käia ning töötame välja ajakohaseid tooteid, mis vastavad tänapäeva perekondade vajadustele.

EMOTSIONAALNE INTELLIGENTSUS

Me oskame iseäranis hästi laste ja nende vanematega koostööd teha, nende vajadusi mõista ja arvestada. Otsime kirglikult lahendusi, mis toimiksid hästi ning sobiksid peredele kõige paremini.

UUENDUSED JA TULEVIK

Me toetume tugevatele traditsioonidele, aga keskendume ikka ja alati tulevikule. Uurime ja töötame välja kõige edumeelsemaid tehnilisi lahendusi, et vastata laste ja nende vanemate muutuvatele vajadustele.

LIHTSUS JA SELGUS

Me usume, et iga toode peab väljendama kirge, millega ta loodi. Just seepärast räägime ja töötame alati lihtsalt ja selgelt. Me tegutseme läbipaistvalt, sest soovime, et iga toote taga peituvat lugu oleks võimalik otsekohe mõista.

RÕÕMSALT JA POSITIIVSELT

Me teame, et lapsevanem olla on keeruline, aga see on ka loomulik ja suurepärane. Nii et me kõnnime seda teed koos teiega, kohe esimesest päevast peale – kogu usaldusväärsusega, mida läheb vaja beebi eest hoolitsemisel, aga samal ajal rõõmsalt, muretult, positiivselt, nagu laste maailma sobibki. 3


cco di Felicità Ch i

JÄLGIME, TEAME, MÕISTAME Meie uurimiskeskuse Baby Research Center töötajad õpivad pühendunult tundma beebisid, nende maailma ja vajadusi. Uurimiskeskus teeb pidevalt koostööd meedikute ja teadlastega, et olla kursis pediaatria valdkonna uute teadmistega. Koos töötatakse välja uusi tooteid ja kontrollitakse nende igakülgset pädevust. Eriti väärtuslikku toetust saab uurimiskeskus lapsevanematelt, kes on kasulike kogemuste ja ettepanekute lõputu allikas – sest just vanemad jälgivad beebide vajadusi kõige paremini ja kõige tundlikumalt. Kogu selle töö eesmärk on pakkuda parimaid lahendusi beebide ja nende perekondade heaoluks ning turvalisi tooteid igaks kasvamise faasiks. Samuti pakub Baby Research Center vanematele infot ja soovitusi, et anda neile lapse kasvatamise rõõmurohkes, kuid nõudlikus protsessis igal hetkel käegakatsutavat tuge. Baby Research Center tänab kõiki asjatundjaid, kellega keskus koostööd teeb, eriti aga neid eksperte, kes panustasid nõuannete ja infoga selle käsiraamatu valmimisse:

Dr Laura Cintelli Sünnitusabi eriarst

Dr Rinaldo Zanini Lastearst

Dr Luca Levrini Ortodont

Dr Emanuela Iacchia Psühholoog

Dr Tiego Dosi Nahahaiguste arst

Dr Laura Sciacca Toitumisnõustaja

Dr Rosanna Candon Kasvatusteadlane

Dr Mauro Testa Ergonoomika ja biomehaanika spetsialist

Chicco on alati kohal seal, kus on beebid, kes on jäänud ilma turvalisest ja rahumeelsest perekonnast. Rohkem kui kümme aastat on Chicco teinud koostööd rahvusvahelise heategevusorganisatsiooniga Ai.Bi – Associazione Amici dei Bambini. See organisatsioon kaitseb laste õigusi, sealhulgas nende kõige olulisemat õigust kasvada õnnelikus perekonnas. Meie ambitsioonikas, kuid ühtlasi praktiline unistus on anda igale lapsele perekond, kus ta saaks üles kasvada. Tänaseks päevaks on Chicco di Felicità võitnud rohkem kui 300 000 toetajat ning teinud võimalikuks ligi tuhande lapse adopteerimise (neist 800 on erivajadustega lapsed). Samuti oleme osalenud viie lastekodu rajamises, tagades lastele kõikvõimaliku abi, mida nad vajavad. Selle projekti sümbol on Chicco di Felicità – väike medal, mida saab kanda ilmselge märgina, et sa hoolid lastest ning oled andnud ka päriselt panuse, et aidata lapsi, kes otsivad perekonda. Chicco di Felicità medaleid saab Chicco kauplustest Itaalias väikese annetuse eest. Paljud toredad inimesed on lapsi selle toetusega juba aidanud ning seda võid teha ka sina!

Rohkem infot: Iltuochiccodifelicita.it 5


CHICCO KÜLA

CHICCO KAUPLUSED

TERE TULEMAST, LAPSED!

OTSIME PARIMAID LAHENDUSI

Chicco küla meenutab Eikunagimaad – selle vahega, et see on päriselt olemas! Tegu pole mitte ainult kõige suurema Chicco kauplusega, vaid tõelise võlumaaga, kuhu emad, isad, vanavanemad, onud ja tädid võivad oma väikesed pereliikmed avastusretkele viia. Chicco külas saab niisama mängida ja ringi vaadata, aga lisaks võib imetleda Kiikhobu Muuseumi kollektsiooni, millele pole maailmas võrdset. Kiikhobu Muuseumi mõtles välja ning kavandas Itaalia aadlikust ärimees Pietro Catelli. Väga omapärane muuseum asub hoones, mis oli kunagi täisvereliste Tornese traavlite tall. Alates aastast 2000 elavad selles tallis taas hobused – rohkem kui 650 mänguratsut, kes on pärit paljudest maailma maadest ja erinevatest ajastutest. Neid hobuseid on tore vaadata nii lastel kui ka täiskasvanutel.

Chicco kauplused on sellised kohad, kus võiks elada, mitte lihtsalt neid külastada. Siit leiate soovitusi ja vastuseid, mis aitavad teil oma uue elukogemusega rahulikul meelel toime tulla. Te võite avastada lastevanematele ja beebidele pühendatud projekte ja teenuseid ning küsida endale kliendikaardi, millega saate osa erisoodustustest, võite osaleda Chicco toetusel toimuvates nõuandetundides. Samuti saate valida tooteid, mida võiks sisaldada teie soovituslik kinginimekiri, nii et teie sugulased ja sõbrad leiavad tähtsa päeva meelespidamiseks alati kõige oodatuma kingi. Rohkem kui 160 Chicco kauplust Itaalias ja veel 160 kauplust üle kogu maailma, lisaks ulatuslik võrgustik asjalikke edasimüüjaid on tõestuseks, et Chicco on tõesti igal pool, kus on beebid.

Rohkem infot: www.museodelcavallogiocattolo.it

6

7


LAPSEOOTUSE AEG

SÖÖMINE

Raseduspadi — Noore ema pesu

lk 10–-15

BEEBI TOITMINE RINNAGA VÕI PUDELIST

Beebitoidu soojendaja — Nõud ja söögiriistad — Söögitoolid — Istmetoed

lk 62 - 73

Esimesed unenäod — Meelte areng — Esimesed mänguasjad — Traditsioonilised mänguasjad — Motoorika areng — Kõne areng

Rinnapumbad — Imetamispadjad — Lutipudelid — Lisatarvikud

lk 16–- 31

RAHUSTUSEKS, LÕÕGASTUSEKS, HEAKS UNEKS

TERVIS JA HEAOLU Kraadiklaasid — Õhuniisutajad

lk 58 -–61

8

lk 74–- 89

ÕUE LIIKUMA Lapsevankrid ja -kärud — Kõhuja seljakotid — Päikeseprillid — Putukatõrje

Lutid — Beebivoodid — Lisatarvikud — Istmed

lk 32 - 43

MÄNGUASJAD

VANNITAMINE, NAHAHOOLDUS, MÄHKMETE VAHETAMINE Nahahooldustooted — Beebivann ja mähkmevahetusalus — Lisatarvikud nabaväädi hoolduseks — Ninahoolduseks — Suuhoolduseks — Mähkmed — Lisatarvikud —–Pesuvahendid

lk 44–- 57

lk 90–- 101

REISIMA Auto turvatoolid

lk 102 - 109

RIIDED JA JALATSID Riided — Jalatsid

lk 110 -125

9


LAPSEOOTUSE AEG

MINUST SAAB EMA Lapseootus on enamikule naistele väga eriline, lausa unustamatu aeg. Kõik lõhnad on sel ajal tugevamad, kõik tunded värvikamad, mõned isud lausa vastupandamatud. Sinu mõtted pöörlevad selle ümber, mida sa oma beebile tulevikuks soovid. Koos kõhukesega kasvab ka rahulolutunne, mis paneb särama iga tulevase ema, kes koos peatse isaga valmistab ette pesa, kuhu oodatav beebi saaks sündida. Sinu keha on muutunud ja nüüd, kohe-kohe, muutub sinu jaoks kogu maailm.


-9

NOORE EMA PESU BOPPY RASEDUSPADI Et saaksid nautida und ilma vahepeal ärkamata, on tähtis leida õige magamisasend ning kasutada juba algusest peale spetsiaalset tuge. Spetsialistid soovitavad magada külili (eelistatult vasakul küljel), nii et põlved on kergelt kõverdatud. Füsioterapeudi osavõtul välja töötatud Boppy raseduspadi tagab õige toe ja kehaasendi, mis laseb sul lõdvestuda ning parandab su une kvaliteeti. Kolmest osast koosnevat patja on võimalik eri viisidel kokku panna, nii et saad sättida selle täpselt niisuguseks, et see sobib sinu vajadustele kõige paremini.

-9

Aluspesu valik on oluline nii raseduse ajal kui ka pärast sünnitust. Chicco Mammy pesu praktilised erilahendused aitavad sind raseduse edenedes ja rinnaga toitmise ajal. Sinu keha arvestavad vormid, elastsed materjalid ja õrn toestus tähendavad seda, et kõik need rõivaesemed sobivad hästi ja kohanevad sinu kehas toimuvate muutustega, nii et sa tunned ennast veelgi naiselikumana.

RASEDUSAJA TUGIVÖÖ Pehmest stretškangast vöö ei pigista kõhtu, kuid pakub maksimaalset tuge vastavalt sellele, kuidas tulevase ema kõht kasvab. Praktiline kinnitus, mida on mugav avada. Spetsiaalne rinnahoidja, mis läheb kaasa rindade suurenemisega, kuid ei pigista neid; pakub sulle liikumisvabadust ning suurimat mugavust. Tugiside, mis toetab su kõhtu ja vähendab ebamugavustunnet seljas.

Üleni pestav TOOTEKOOD 079923

3

N

OSAST

OVID

PA

EK

TOOTEKOOD 01154

EB

SO

KOOSN

TUD TÖÖTAKOOS A VÄLJA EUDIG

TERAP FÜSIO

0+

OKK , NAGU U

TOETAB KOGU KEHA

PÄRAST SÜNNITUST Kohe pärast sünnitust hakkab su keha tasapisi taastuma. Imetamise ajaks suurenevad su rinnad. Kõht ja ülejäänud keha saavad tagasi varasema vormi.

TUGISIDE JA KORSETID

TOETAB KÕHTU JA JALGU

REGULEERITAV TUGISIDE

CHICCO MAMMA DONNA SÜNNITUSJÄRGNE KORSETTVÖÖ

Pehmest ja elastsest puuvillasest kangast. Maksimaalne toetus kohaneb kõhu suurenemisega, kuid ei hakka pigistama. Mugava takjakinnisega reguleeritav veniv tugivöö, mis toetab nii selga kui ka kõhtu. Anatoomilised jalaavad kindlustavad suurepärase liikumisvabaduse. Ei jäta kehale jälgi.

Sünnitusjärgseks perioodiks välja töötatud korsettvöö aitab su kõhu varasema vormi taastada. Sünnitusjärgne korsettvöö on valmistatud hingavast kangast ning vooderdatud puuvillase riidega. Vöö on kujundatud just sünnitusele järgnevaks perioodiks ning see aitab kõhul taas varasema kuju saavutada. Pingutav ja toetav efekt säilitab maksimaalse liikumisvabaduse, kuid tagab selle, et kõht järk-järgult kokku tõmbub.

TOOTEKOOD 001155

TOOTEKOOD 01164

TOETAB KÕHTU JA PEAD

12

13


BEEBI TOITMINE, RINNAGA VÕI PUDELIST

MÕNUS JA RAHULIK, ESIMESEST SILMAPILGUST

Lõpuks ometi on pikk ootusaeg läbi ja beebi siin, sinu juures! See väike tegelane kaalub ainult paar kilo, aga mängib ometi nüüd sinu elus kõige tähtsamat rolli. Pisikesed käed, pisike suu, mis otsib su rinda, pisike pea, mis tahab pai. Need tunded on tugevad ja kordumatud. Nüüd on sinu kõige suurem soov see, et su laps kasvaks terveks ja tugevaks. Beebit saab toita mitmel viisil, aga igal juhul pead sa ise olema väga rahulik, siis on rahul ka laps. Kõige tähtsam on nautida neid erilisi hetki.


0+ Tootesari NaturalFeeling on loodud selleks, et sa võiksid toita oma last rinnaga võimalikult kaua. Meie uurimiskeskuse Baby Research Center kaasabil välja töötatud tooted on mugavad ja praktilised ning muudavad iga ema jaoks nii olulise tegevuse natukene lihtsamaks.

KÄELINE RINNAPUMP Käsitsi kasutatav rinnapump on õrn, mugav ja praktiline ning aitab pikendada rinnaga toitmise aega. Rinnapump tagab selle, et saad piima rinnast välja tõhusalt ning ühtlase joana. Tänu silikoonist kupu erilisele struktuurile ümbritseb pump rinda õrnalt ja on nahaga parasjagu kontaktis. Ergonoomiline kang ei väsita su käsi pumba kasutamise asjal, nii et kogu tegevus on sulle väga mugav.

SÜNNITUSABIARSTI NÕUANDED

RINNAPIIM ON TÄIUSLIK TOIT Ema rinnapiim on igale beebile täiuslik toit. Rinnapiim sisaldab kõiki olulisi aineid, mida beebi kuni kuue kuu vanuseni eluks ja kasvamiseks vajab. Maailma Terviseorganisatsioon WHO* soovitab anda lastele rinnapiima paralleelselt lisatoiduga ka hiljem, umbes kaheaastaseks saamiseni või isegi kauem. Rinnapiim toetab imiku kasvamist ja arenemist ning kaitseb teda ka nakkushaiguste, ülekaalulisuse ja suhkruhaiguse eest. Rinnapiim on alati valmis ja alati õigel temperatuuril ning beebil on seda väga lihtne seedida. Peale selle aitab rinnaga toitmine emal palju kiiremini kaotada lisakilosid, mis võisid raseduse ajal tema kehale koguneda. Üleüldse taastuvad rinnaga toitvad emad sünnitusest märksa kergemini. Kui sa lähed tagasi tööle või pead lihtsalt mõneks ajaks beebi juurest eemale minema, on sulle abiks rinnapump. See kasulik abivahend aitab sul jätkata lapse toitmist väärtusliku rinnapiimaga ning stimuleerida oma rindu ka siis, kui sa ei saa ühel või teisel söögiajal beebiga koos olla. Pead lihtsalt paigutama pumba kupu nii, et see kleepub korralikult rinna külge ja et nibu on täpselt kupu keskel. Seejärel vajuta õrnalt kangi, alustuseks veidi kiiremate liigutustega, et tekitada vaakumit, täpselt nagu su beebi teeb. Piima väljapumpamiseks ühest rinnast kulub sul ainult 10 minutit. Nüüd on sul vaja veel otsustada, kas anda piim beebile kohe, panna see kuni 48 tunniks külmikusse või kuni kolmeks kuuks sügavkülma. Igal juhul soovime sulle palju rõõmu rinnaga toitmisest! Dr Laura Cintelli

16

Sünnitusabi eriarst

TOOTEKOOD 05740 * TÕHUSUST JA MUGAVUST KINNITAS 91% EMADEST.

Valmistatud

ITAALIAS

TÕHUS JA ÕRN

ÜLIMALT MUGAV

RINNALE LEEBE

ELEKTRILINE RINNAPUMP Pumba ülesehitus võimaldab väljutada piima mugavalt ja õrnalt. Pumba töörežiimi saab reguleerida, nii et sul on võimalik valida selline pumpamise tase, nagu sulle kõige paremini sobib. Seade jätab meelde, millist taset sa eelistasid, ning kasutab seda automaatselt ka järgmisel korral.

ÜLIMALT PRAKTILINE

Tänu pehmest silikoonist kupule on pump rinnale õrn. Sobib ideaalselt ka siis, kui sa oled kodust väljas, sest pump on väike ja seda saab kasutada nii patareitoitel kui ka juhtmega. TOOTEKOOD 23283

*92% emadest andis positiivset tagasisidet toote tõhususe kohta ja 89% emadest üleüldise mugavuse kohta (Itaalias aastal 2013 tehtud turu-uuring hõlmas 110 ema, andmed saadaval firmast Artsana S.p.A.). ** 97% ämmaemandatest väljendas positiivset hinnangut toote tõhususe kohta (Itaalias aastal 2014 tehtud uuring hõlmas 97 ämmaemandat, andmed saadaval firmast Artsana S.p.A.).

*WHO, Maailma Tervishoiuorganisatsioon

17


0+

0+ Sünnitusjärgsel perioodil on värske ema väga tundlik. Mõnikord võib rinnaga toitmisest tulenev ebamugavustunne seda intensiivset ja kordumatut kogemust varjutada. Et ebamugavustunnet ei tuleks või et see kiiremini mööduks, tuleks kohelda oma rindu õrnalt ja nii hügieeniliselt kui vähegi võimalik.

PUHASTUSLAPID Imetava ema puhastuslapid on rikastatud nisu- ja piimavalkudega, et need aitaksid säilitada naha pindmise kihi loomulikku tasakaalu. Puhastuslapid on täiesti lõhna- ja maitsevabad ning sinu beebile ohutud. Neid võib kasutada nii enne kui ka pärast rinnaga toitmist, kusjuures loputada pole vaja. Lapid ei sisalda pindaktiivseid aineid, parfüümi, alkoholi ega värvaineid.

t o l o og i l i s ma er LOOG e O T

TOOTEKOODID 68811 – 68812

SELT ILI

DERMA

lt

Pehmed, hingavad ja vedelikku imavad padjakesed hoiavad su naha kuivana. Uuenduslik antibakteriaalne materjal tõkestab bakterite teket rinnahoidja korvide sees ning tagab korraliku rinnahügieeni, aidates vältida nahaärritusi ja -lõhesid. Rinnaga toitvate emade seas tehtud uuringust selgus, et:

D

ANTIBAKTERIAALSED RINNAPADJAKESED

TESTITUD t e s tit u d

* vähemalt üheksa ema kümnest hindab positiivselt antibakteriaalsete rinnapadjakeste imavust, hingamist, kuivust ja mugavust; * 80 protsendil emadest ei tekkinud nahaärritusi ega -lõhesid; * nendel emadel, kellel nahaärritusi või -lõhesid siiski tekkis, aitasid antibakteriaalsest materjalist padjakesed paraneda kiiremini kui traditsioonilised rinnapadjakesed.*

SILIKOONIST NIBUKAITSMED Silikoonist kaitsmed leevendavad nibude ärritust ning võimaldavad rinnaga toita ka juhul, kui nibud on väga lamedad. Nibukaitsmete materjaliks on eriliselt töödeldud pehme silikoon, mis tundub sama õrn ja pehme nagu rind ise. Kummist nibukaitsmete kõrgem rõngas tekitab samasuguse tunde nagu ema rind ja on beebile väga mugav.

60 TK TOOTEKOOD 61773

Kaitsmete ergonoomiline kuju laseb beebi ninal ema nahka puudutada. Kaasas praktiline steriliseeritav nõu nibukaitsmete hoidmiseks. Saadaval kummist ja silikoonist ning kahes suuruses.

30 TK TOOTEKOOD 61779

VÄIKESTE KAITSMETE TOOTEKOOD 02253 SUURTE KAITSMETE TOOTEKOOD 02255

SÜNNITUSABIARSTI NÕUANDED

RINNAGA TOITMINE ON IMELINE KOGEMUS

ÜLIMALT MUGAV ANTIBAKTERIAALNE KANGAS

18

ERITI IMAVAD MIKROPÄRLID

KAHEKORDSE VÄLISKIHIGA HINGAV MATERJAL

* Kliinilised testid viidi läbi 2007. aastal 90 emast koosnenud katserühmas Milano sünnitusmajas Ospedale Maggiore Policlinico Mangiagalli e Regina Elena.

ÕHUKESED, RIIETE ALL NÄHTAMATUD

Kohe, kui beebi sünnib, hakkab ta vaistlikult otsima ema rinda. Kui ta rinna leiab ja esimest korda innukalt selle külge klammerdub, algabki see põnev kogemus – imetamine. Nagu kõigi suurepäraste kogemuste puhul, võib ka siin alguses olla probleeme ja ebakindlust, aga emal tasub kõvasti pingutada, et sellest jagu saada. Usalda sünnitusabiarsti või ämmaemandat, kes näitab sulle, kuidas beebit toita. Beebil peaks olema rind üleni suus, sest kui ta imeb ainult nibu, võivad selle ümber tekkida lõhed. Kui hoiad beebit oma keha vastas ja kasutad vaheldumisi erinevaid toitmisasendeid (beebi süles, külili su kõrval, kaenla all padjal jne), jaksab ta rinna paremini tühjaks juua. Me loodame, et see kogemus kestab vähemalt kuus kuud, nii et soovitame sul seada ennast mugavalt sisse. Sinu heaks abiliseks saab korralik imetamispadi, mis aitab vältida nibusid ärritavat kiskumist. Oodata pole siin midagi – säti padjad paika, võta beebi sülle ja naudi ühte oma elu kõige imelisemat kogemust! Dr Laura Cintelli

Sünnitusabi eriarst

19


AGA KUI MA EI SAA RINNAGA TOITA?

Iga ema teab, et beebi rinnaga toitmine on maailma kõige loomulikum tegevus. Aga ema teab ka seda, et isegi kui ta ei saa beebit rinnaga toita ja kasutab selle asemel lutipudelit, on toitmine ikkagi rõõmu ja rahuldust pakkuv aeg, mil ema ja laps saavad teineteise lähedal olla. Et kogu protsess oleks võimalikult loomulik, mängib siin suurt rolli lutipudeli valik. Kõige olulisem on lutt, mis peab olema äärmiselt pehme ja elastne, et soodustada beebi suu ja keele liikumist söömise ajal – täpselt samamoodi, nagu ta sööks ema rinnast. Erinevatele vanustele on välja töötatud eraldi lutid, sest see, kuidas beebi rinda või lutti imeb, muutub aja jooksul, ning muutuvad ka lapse vajadused.

BOPPY IMETAMISPADJAD Boppy imetamispadja mõtles välja üks ema ise. Padi pakub sulle ja su beebile toitmise ajaks stabiilset ja mõnusat tuge. Padja eriline kuju ja kompaktsus toetavad beebit söömise ajal ning vähendavad sinu lihaspinget. Tänu spetsiaalsele elastsele sisule kohaneb Boppy padi iga kehakujuga. Patja saab kasutada mitmel viisil, nii et see saadab su last erinevatel vanuseastmetel.

Esimesel paaril kuul on kõige parem ümmargune lutt, sest see laseb beebil hoida suud hästi lahti ning alustada imemist õigesti, nagu ta sööks rinnast. Selline lutt on ideaalne juhul, kui beebit toidetakse nii rinnast kui ka pudelist, sest see matkib rinnast söömist ja annab edasi samu aistinguid nagu rinnaga toitmine.

Boppy padja katet saab täielikult eemaldada ja pesumasinas pesta.

3+

U

6+

AK

S

TOOTEKOOD 79902

U R I LIS

9+

Kuude möödudes beebi suu areneb. Tema imemis- ja neelamisliigutused meenutavad järkjärgult aina enam täiskasvanu omi, nii et söömise ajal kinnitab ta huuled tugevamini rinna või luti külge. Sellel etapil läheb vaja vähem ümarat ja pigem piklikku lutti, millest beebi saaks tugevamalt kinni haarata. Pea meeles, et isegi siis, kui sa oled vahepeal pidanud toitma beebit ainult lutipudelist või vaheldumisi rinnast ja pudelist, võid alati proovida pöörduda tagasi rinnaga toitmise juurde. Küsi nõu ämmaemandalt või lastearstilt! Dr Laura Cintelli

Boppy kergendab beebi motoorika arengut.

IDE

TUD

D TU KI

IT

T

20

HEAKS KIIDE JA

TES

nITArALIA

TE MANDA ÄMMAE BRÄND LEMMIK

TESTITU D

Pärast toitmist saab Boppy padjast mugav pesake, kus beebi võib puhata.

UD

JA HEA

KS

Kui beebi hakkab ise istuma, on tal padja abil lihtsam tasakaalu hoida.

Sünnitusabi eriarst


0+ Chicco toob turule uute lutipudelite sarja NaturalFeeling, millel on täiesti uudsed lutid. Need kindlustavad selle, et beebi sööb juba vaistlikult pudelist sama õigesti, nagu ta sööks sinu rinnast, nii et sina ei pea muretsema. Uuenduslik. Ainsad lutipudelid, millel on väga erilised, koolikuid leevendavad lutid. Arenev. Kolm pudelit, mis on välja töötatud sinu beebi erinevatele vanuseastmetele. Beebide lemmik. Kümnest beebist üheksa võtsid need pudelid kohe omaks.*

LUTIPUDEL Ainus lutipudelite sari, mille pehmest silikoonist lutid on välja töötatud spetsiaalselt selleks, et need järgiksid beebi arengut. Eriline kahekordne klapp takistab beebil õhku alla neelata ning vähendab koolikute ohtu.

Pehme ja hügieeniline silikoon

ÜLIMALT MUGAV SU BEEBILE

0+

4+

0+ KUUD * 150 ML * TAVALINE VOOL

4+ KUUD * 250 ML * REGULEERITAV VOOL

SPETSIAALNE KALDUS JA ÜMAR LUTT, MIS SOBIB JUST VASTSÜNDINUTELE.

SIRGE, ÜMARA ALUSEGA LUTT, LAHTISE SUUGA SÖÖMISEKS. SOBIB VEIDI SUUREMATELE BEEBIDELE.

TOOTEKOOD 80711

TOOTEKOOD 80725

TÕHUS TILGALUKK

6+

4-6+

6+ KUUD * 330 ML * KIIRE VOOL

4–6+ KUUD * 150 ML * KIIRE VOOL

PISUT ÜMAR ALUS JA PIKEM LUTT, MIS SOBIB SUUREMATELE BEEBIDELE.

BEEBI ESIMENE JOOGIKRUUS ON VÄIKE JA PEHME NING SOBIB PISIKESELE SUULE.

TOOTEKOOD 80737

TOOTEKOOD 80717

kliiniliselt ITAALIAS testitud * vastavalt kehtivatele seadustele Valmistatud

* Pilootuuring viidi läbi USAs aastail 2014–2015.

23


0+ Chicco Well-Being sarja lutipudelitega toidad oma beebit lihtsalt ja muretult. Hoolika uurimistöö tulemusena välja töötatud füsioloogilised lutid lasevad beebil süüa rahulikult ja ilma pausideta, et ta ei kipuks alla neelama õhku, mis võib põhjustada koolikuid, luksumist ja toidu väljaajamist.

LUTIPUDEL Well-Being sarja lutipudelitel on vahetatavad füsioloogilised lutid, mis aitavad vältida koolikute teket. Neid on saadaval erinevates suurustes ja erinevatest materjalidest, et kindlustada sinu beebile ülim turvalisus ja mugavus. Suur ava — Tilgalukk — Kindel kork

VÕIMALDAB TOITA RAHULIKULT JA PAUSIDETA

KOOLIKUTEVASTANE MÕJU TÕESTATUD* Spetsiaalne klapp aitab vältida õhu allaneelamist, vähendades ärritust, toidu väljaajamist ja koolikuid.

LUTID Valmistame lutte pehmest „emme moodi“ silikoonist ja loomuliku tundega kummist. Kõik lutid on viimistletud nii, et need oleksid beebile hästi pehmed ja mugavad. Kõrgem rõngas

LATEKS

PEHME, PAINDLIK, KUID SAMAL AJAL VASTUPIDAV MATERJAL ON BEEBILE VÄGA MUGAV.

„EMME MOODI“ SILIKOON Eriline sametpehme pind muudab luti beebile mõnusaks ja meeldivaks.

Nii lutipudeleid kui ka lutte on saadaval erinevate voolukiirustega, mis sobivad eri vanuseastmetele.

0+

* vastavalt kehtivatele seadustele

2+

4+

6+

Koos beebidega aastast 1958 * 200 beebit ja ema hõlmanud tarbijauuring viidi läbi Itaalias aastal 2015.

25


0+

LISATARVIKUD Laialt on teada tõde, et rinnapiim kui toit on alati valmis ning alati õigel temperatuuril. Ka juhul, kui sa annad beebile pudelist rinnapiima või rinnapiimaasendajat, peab tema toidu soojus olema umbes 37 kraadi. Pärast seda, kui oled piimapudelit praktilises ja kiires soojendajas kuumutanud, loksuta pudelit õrnalt, et temperatuur ühtlustuks. Enne kui beebit toitma hakkad, tasub ikka kasutada vana head nõksu, millega kontrollid, et piim poleks liiga kuum – kalla paar piimatilka oma randme siseküljele.

U

AK

S

0+

U R I LIS

ESIMENE KALDUS ÜLAOSAGA LUTIPUDEL WELL-BEING Ideaalne vastsündinud beebidele, et neid saaks toita rahulikult ja ilma pausideta. Spetsiaalne kaldus ülaosa tagab selle, et lutt on kogu aeg piima täis. Nii ei neela beebi õhku alla ja seeläbi väheneb koolikute oht. Tilgalukk ja avatav põhjaosa muudavad pudeli turvaliseks ja hügieeniliseks. KUMMIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD 206201 SILIKOONIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD 206212

0+

2+

0+

DIGITAALNE PUDELISOOJENDAJA

NURGA ALL ÜLAOSA

Soojendab ja sulatab piima ja beebitoitu kõigest paari minutiga. Aitab säilitada piima kasulikke omadusi, sest kuumutab järk-järgult.

4+

Digitaalne näidikupaneel ja valmisoleku märguanne. 12 programmi. Taimer.

LUTIPUDEL WELL-BEING Ergonoomiline ja praktiline pudel, mida on lihtne käes hoida nii beebil kui ka tema emal.

TOOTEKOOD

KUMMIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD SILIKOONIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD

KOOLIKUTEVASTANE MÕJU TÕESTATUD* eriti

kiire

0+

ASTMELINE KUUMUTAMINE

KLAASIST LUTIPUDEL WELL-BEING

KIIRE

SAAB KASUTADA NII LUTIPUDELITE KUI KA PURKIDEGA

TURVALINE SULATAMINE

Nature Glass sarja lutipudelid on valmistatud klaasist. Nendes pudelites püsib piim pikemat aega parajal temperatuuril, äkilised temperatuurimuutused neid ei mõjuta.

0+

KUMMIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD 207100 SILIKOOIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD 207213

KVALITEETNE, HÜGIEENILINE JA TURVALINE KLAAS

4+

PARIM VETRO KLAAS

DIGITAALNE ELEKTROONILINE KAAL Beebi kasvamist tuleb hoolikalt jälgida tema esimestest elupäevadest peale. Chicco digitaalne kaal märkab erakordselt ruttu ja täpselt isegi kõige väiksemaid muudatusi beebi kasvamises. Kaal on varustatud stabiliseeriva süsteemiga, mis võimaldab beebit kaaluda isegi siis, kui ta parasjagu siputab. Piklikule alusele asetad beebi mugavalt selili.

KÄEPIDEMEGA LUTIPUDEL WELL-BEING

Eelmise kaalumise tulemused püsivad mälus Ergonoomiline ja kompaktne kuju Kaalu vahemik ulatub 30 grammist 20 kiloni

Beebile, kes hakkab harjutama ise joomist. Kahepoolsest sangast on lapsel lihtne kinni haarata.

TOOTEKOOD 05577

Suur LCD-näidikupaneel

KUMMIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD SILIKOONIST LUTIGA PUDELI TOOTEKOOD

ET BEEBI SAAKS ÕPPIDA ISE JOOMA

26

* 200 beebit ja ema hõlmanud tarbijauuring viidi läbi Itaalias aastal 2015.

27


PUHTUSEGA KAITSED OMA BEEBIT

0+

NÕUANDEID RINNAGA TOITMISEKS

Esimestel elukuudel on beebi immuunsüsteemi vastupanuvõime veel piiratud. Seetõttu peab väga puhas ja hügieeniline olema kõik, mida tema suu puudutab. Lutipudelid, lutid, kuivlutid, isegi mänguasjad, mis võivad beebile suhu sattuda – kõik need võivad olla nakkuste, eriti soolestiku ja suuõõne nakkuste allikad. Sellepärast on soovitatav esimestel elukuudel kõiki beebi asju steriliseerida. Enne steriliseerimist tuleb esemeid hoolikalt vee ja seebiga pesta ning põhjalikult loputada.

KOKKUPANDAV ELEKTRILINE AURUSTERILISAATOR STERINATURAL 2IN1 Võimaldab desinfitseerida mitmesuguseid esemeid, kuid võtab köögis vähe ruumi. Saadaval kahes mõõdus: täissuuruses ja kompaktse variandina. Masin desinfitseerib turvaliselt ja kindlalt puhta naturaalse auru abil, ilma keemiliste vahenditeta, nii et seda on ääretult mugav ja lihtne kasutada. Kaks suurust sobivad kõigi Chicco lutipudelite ja rinnapumpadega (nende osadega, mida tohib kuuma auruga steriliseerida) ning samuti enamiku teiste kaubamärkide lutipudelite ja rinnapumpadega. Täissuuruses sterilisaatorisse mahub kuni kuus 330 ml suurust Chicco lutipudelit koos luttide, korkide ja muude lisadega, kompaktsesse masinasse aga kaks samasugust lutipudelit koos kõigi tarvikutega. Aega kulub ainult 5 minutit. Kompaktne ja kokkupandav. TOOTEKOOD 07392

KOMPAKTNE

STERILISAATOR

28

Sel ajal, kui beebi magab, peaksid ka sina puhkama. Rinnaga toitmine nõuab palju energiat. Paaril esimesel nädalal võiks sul olla keegi kodus abiks, et sina saaksid pühenduda täielikult beebile. Söö mitmekesist ja tasakaalustatud toitu ning joo rohkesti vett ja muid vedelikke.

TÄISSUURUS

MIKROLAINEAHJUS KASUTAMISEKS

Et rinnaga toitmine hea hoo sisse saaks, anna oma beebile rinda otsekohe, kui ta seda soovib.

Sinu väikese silmatera tervise nimel on esemete steriliseerimine – eriti esimestel elukuudel – ülitähtis tegevus. Chicco mikrolaineahju sterilisaatoriga võid steriliseerida kiiresti ja loomulikult (kemikaale kasutamata) kõiki beebi jaoks vajalikke plastesemeid: pudeleid, lutte, rõngaslutte, väikseid mänguasju, toidunõusid jne.

Sulle võivad muret tekitada piimapaisud, nibulõhed ja piima vähenemine. Ära lase pead norgu, sest kõigil neil probleemidel on lahendused!

TOOTEKOOD 65846

29


RAHUSTUSEKS, LÕÕGASTUSEKS, HEAKS UNEKS

LÕPUKS OMETI KODUS Kui te sünnitusmajast koju jõuate, magab su beebi hästi palju. Või vähemalt nõnda me loodame… Ka sina peaksid kasutama seda aega iseenda heaks, ehk siis puhkamiseks. Sest kui su beebi puhkab, saad sina teha sama. Nädalate möödudes veedab su beebi aina rohkem aega ärkvel. Kui sa kodus ringi askeldad, on tore hoida teda enda lähedal. Lapsele meeldib emmet vaadata ja kuulata, ning üldse jälgida, mis tema ümber toimub. See on tema viis, kuidas pereelust osa võtta ning vähehaaval maailma avastada.


RÕNGASLUTID

Rõngaslutid mängivad lapse hammaste arengus olulist rolli. Lutid peavad olema sellise kujuga, et need sobiksid beebi suhu. Samuti peavad need avaldama suulaele ühtlast ja õige tugevusega survet, et hammastega probleeme ei tekiks.

ASJATUNDJA NÕUANDED

LUTSUTAMINE Beebile on lutsutamine instinktiivne tegevus, mis võimaldab tal süüa ning seeläbi ellu jääda. Juba emaüsas viibides on lutsutamine esimesi olulisi viise, kuidas lapse lihased ja närvisüsteem tegutsema õpivad. Veel enam, lutsutamine edendab beebi suuümbruse lihaste arengut ja sunnib teda suruma keelt suulae vastu, mis on samuti kasulik. Nii et lutsutamine on mitmes mõttes väga tähtis tegevus, mida ei tohi mingil juhul alahinnata. Beebi suu, suulae ja mälumisaparaadi arengut võib soodustada rõngasluti kasutamine. Loomulikult peab lutt vastama kindlatele nõuetele nii kuju kui ka materjali osas. Muide, viimased uuringud näitavad ka seda, et magades lutsutamine aitab vähendada imiku äkksurma sündroomi ehk hällisurma ohtu. Seepärast on oluline julgustada rõngasluti kasutamist pärast seda, kui rinnaga toitmine on edukalt käima saadud. Muidugi tuleb meeles pidada, et lutti ei tohiks kunagi kasta millegi magusa sisse, et mitte soodustada kaariese teket. Rõngasluti kasutamise peaks lõpetama hiljemalt 36 kuu vanuses.

Dr Luca Levrini

32

Ortodont


RÕNGASLUTID

0+

Ortodontiline lutt Attiva kohaneb sinu beebi suuga ning soodustab selle korrektset arengut. Luti õõnsus ja veidi painutatud kuju hõlbustavad beebi keele liikumist, sooned aga aitavad kaasa, et lutt püsiks õiges asendis. Tänu kitsale ja pehmele alusele on beebil lihtsam suud kinni panna. Saadaval kolmes suuruses. Järgib beebi kasvamist.

0-6 6-12 12+ „EMME MOODI“ SILIKOON hügieeniline, erilise sametpehme viimistlusega, mis lastele meeldib* * Itaalias aastal 2014 läbi viidud katses osales 150 last S

U

AK

ASJATUNDJA NÕUANDED

LATEKS

PEHME JA PAINDLIK, TEKITAB LUTSUTAMISEL MÕNUSA TUNDE

U R I LIS

RÕNGASLUTID Luti imemine on beebile spontaanne tegevus, mis toob kaasa meeldivaid aistinguid. Kuna see tegevus stimuleerib ajus selliste ainete teket, mis soodustavad rahunemist, on see hirmu ja üksildustunde vastand. Sellepärast pakuvad rõngaslutid mõnu ja rahu beebidele ning samamoodi nende emadele ja kogu perekonnale. Pole mingit kahtlust, et rõngaslutid on väga väärtuslikud liitlased! Sellegipoolest soovitame kasutada rõngaslutti ainult siis, kui beebi ilmselgelt lutti soovib. Vastsündinud lapse jaoks on nutmine ju ainus viis, kuidas teiste inimestega suhelda, ning seda suhtlust tuleb õigesti mõista. Beebi võib väljendada ka seda, et ta tahab oma emaga suhelda või tema lähedal olla. Seepärast ei tohiks rõngaslutt asendada ema-lapse lähedast suhet, mis on väga oluline beebi psüühilisele arengule.

Täiesti pehme lutt, ülimalt mugav ja õrn, sobib nii päeval kui ka öösel kasutamiseks. Toetab beebi huuli pehmelt nagu ema rind.

Eriti õrn: ergonoomiline kuju pakub ülimat mugavustunnet.

Eriti kompaktne: pisike lutt, mis katab nägu võimalikult napilt.

Saadaval ka teistes värvitoonides. Dr Emanuela Lacchia

Psühholoog

kliiniliselt testitud * vastavalt kehtivatele seadustele Valmistatud

ITAALIAS

34

VALMINUD KOOSTÖÖS JUHTIVATE ORTODONTIDEGA

I TA A L I A HAMBAARSTIDE LIIT SOOVITAB

35


TURVALINE UNI – KUIDAS SEDA SAAVUTADA?

Lapse elu esimestel kuudel tuleks eelistada spetsiaalset beebivoodit, kus vastsündinu tunneb end turvalise ja kaitstuna. Soovitame paigutada beebi voodi vanemate magamistuppa, võimalikult ema-isa voodi lähedale. Sellel etapil on kõige turvalisem ja kasulikum, kui beebi magab vanemate toas. Kui beebi magab ema kõrval ja ema saab teda kogu aeg näha, magab ka ema tegelikult paremini ja muretumalt. Samuti on asjade selline korraldus mugavam juhul, kui laps ärkab öösel mitu korda ja ema peab teda rinnaga toitma. Vanemate lähedal magades võtab beebi nagu iseenesest omaks nende bioloogilised rütmid. Samuti harjub ta paremini teiste inimestega ning tugevneb side beebi ja tema vanemate vahel. Pealegi on hiljutised uuringud näidanud, et üksteise lähedal (kuid mitte samas voodis) magamine vähendab imiku äkksurma sündroomi ehk hällisurma riski. Samamoodi mõjub rõngasluti kasutamine une ajal.

Kui esimesed elukuud on selja taga, võib beebi tasapisi hakata magama oma toas, vanematest eemal. Imiku äkksurma sündroom ja teised unega seotud imikusurmad: soovitused imikutele turvalise magamiskeskkonna loomiseks – Imiku äkksurma sündroomi töörühm, Pediatrics 2011

Dr Rinaldo Zanini

Lastearst

BEEBIVOODI NEXT2ME Next2Me on Chicco uus beebivoodi, mis laseb sul beebiga alati kõrvuti magada. Laps magab turvaliselt oma voodis ning sina saad tema kõrval puhata, teda silitada ja rinnaga toita. Lihtne ja turvaline ühendussüsteem võimaldab kinnitada beebivoodi korralikult sinu voodi külge. Beebivoodi kõrgust saab reguleerida kuuel tasemel, nii et see sobib iga voodi juurde. Poorne madrats soodustab õhu liikumist.

S

Lapse turvalise une huvides pea meeles, et beebi peaks magama selili ja kõval madratsil. Tema voodis ei peaks olema pakse ega pehmeid tekke ega suuri patju, samuti ei peaks ta olema liiga paksult riides.

Kõrvuti magamine on mugav ja meeldiv ning tugevdab sidet sinu ja su beebi vahel. Turvalise une huvides hoia vastsündinud beebit oma voodi kõrval, aga kindlasti eraldi asemel.

U

AK

Igal juhul soovitame, et sa ei võtaks beebit oma voodisse magama, sest see võib olla talle ohtlik.

0+

U R I LIS

Tänu kahele rattale saab voodit vähese vaevaga ühest toast teise viia. Kompaktne ja kokkupandav, kaasas praktiline reisikott. TOOTEKOOD 79339

36

37


LISATARVIKUD

0+

AUTOMAATNE ÖÖVALGUSTI BABYMOON Chicco öövalgusti BabyMoon kohaneb toa valgusega, julgustab beebit öösel ning aitab vanematel hämaras toas ringi liikuda. Uudne disain tagab selle, et lambi valgus jaotub paremini. Eriline kuju ja väikesed mõõdud võimaldavad kasutada lampi enamiku levinumate pistikupesadega. LED-lamp tarvitab vähe voolu. TOOTEKOOD 07276

CHICCO BEEBIMONITORID

Paljude maade lastearstid soovitavad, et beebidel on turvalisem magada selili, ilma padjata. Aga kui beebi viibib selili asendis pikemat aega, võib see moonutada tema pea loomulikku kuju.

Chicco beebimonitorid aitavad emal ja isal oma beebi lähedal püsida. Kompaktse disainiga, lihtsalt kasutatavad ja innovatiivsed monitorid on välja töötatud vastavalt lapsevanemate vajadustele.

TOP DIGITAL VIDEO BEEBIMONITOR Top Digital Video beebimonitor võimaldab vanematel beebit jälgida ja temaga kogu aeg suhelda. Monitoril on kahepoolse suhtluse funktsioon. Mõlemad seadmed (vanema ja beebi oma) töötavad nii patareidega kui ka vooluvõrgust adapteri abil. Lapsevanema seadme jaoks on kaasas üks laetav liitiumaku. TOOTEKOOD 25661

BEEBI SEADE VANEMATE SEADE

PEHME JA ÕHUKE BEEBIPADI AIRFEELING Õhukese padja innovatiivne materjal toetab sinu lapse pead ja vähendab survet sellele. AirFeeling hajutab raskust ühtlasemalt kui madrats üksi (nii tõestas Pavia ülikooli teadlaste uuring). Padjake kohaneb beebi pea kujuga ning vastab tema keha temperatuurile? Pestav 40°°C juures. Padja kate: 100% puuvilla. Padja täidis: 100% polüuretaanvahtu (mäluefektiga). Mõõdud: 22 x 30 x 2 cm. TOOTEKOOD 07338

RAADIUS 150M** 38

39


NÕUANDEID RAHULIKUKS UINUMISEKS

0+

U

AK

S

Pane oma beebile selga mugavad ööriided või säti ta magamiskotti. Ära riieta last liiga soojalt ning jälgi ka seda, et tuba poleks liialt palav.

U R I LIS

Esimestel elukuudel aseta beebi turvalisuse huvides magama selili, kõht ülespoole. Rõngaslutt soodustab beebi und.

CHICCO HOOPLA BABY BOUNCER Hoopla tool on varustatud eksklusiivse ja innovatiivse Slideline-süsteemiga, mille abil on võimalik libistada mänguasju mööda spetsiaalset kaart ja tekitada nõnda kogu aeg uusi mänge. Tänu kahele erilisele nupule saab kompaktset kaart kergesti kokku panna ning ühest kohast teise viia. Mänguasju saab ära võtta ja juurde panna ning nõnda mitmesuguseid tunnetuslikke tegevusi luua. TOOTEKOOD 79840

Kujunda välja igal õhtul korduv rituaal, mille saatel su laps magama läheb. See peaks toimuma rahulikult, vältides liigset liikumist ning mänge, millest laps elevusse satub.

Kui esimesed paar kuud on möödas, püsi algul natuke aega lapse voodi juures, et teda rahustada, seejärel aga lase tal uinuda ise, nii et tal on seltsiks tema lemmikkaisuloom või muu mänguasi.

TOOL TWIST S

TUGITOOL

Chicco Twist on uudne väikelaste tugitool, mida saab kasutada mitmel moel. Uue kontseptsiooniga tool sobib puhkamiseks ja lõõgastumiseks päeva erinevatel hetkedel. Sinu laps saab valida kolme variandi vahel.

U

AK

Rahustava õhkkonna loomisele aitab kaasa see, kui keerad valgustuse mahedaks ja hämaraks ning laulad beebile unelaulu – pole üldse tähtis, kas sa pead viisi või mitte!

12+

U R I LIS

Sobib 1–3 aasta vanustele lastele. Üleni eemaldatav ja masinas pestav kate. Eriti mugavad käetoed. TOOTEKOOD

DIIVAN

LAMAMISTOOL 40

41


VANNITAMINE, NAHAHOOLDUS, MÄHKMETE VAHETAMINE

AEG VAID MEILE KAHELE Beebi esimene vannitamine on alati väga eriline sündmus – isegi siis, kui sa ehk tunned, et sa pole selleks valmis. Beebi tundub nii pisike ja habras, ning värsked lapsevanemad ei tea veel, kuidas temaga käituda. Õnneks on sinu instinktid tugevamad kui su hirmud. Vannis sulistades ja kummipardikesega mängides kasvate beebiga koos ja õpite teineteist paremini tundma. Tasapisi muutub vanniskäik imeliseks hetkeks, mil te olete teineteisele väga lähedal. Võib isegi öelda, et te pöördute tagasi aega, mil te olite üks inimene, ning jätate ülejäänud maailma vannitoa ukse taha.


TUNNE OMA BEEBI NAHKA

Esimestel elukuudel areneb ja muutub vastsündinu nahk märgatavalt; neid muutusi on rohkem näha esimestel eluetappidel, kuid need jätkuvad terve elu. Vahetult pärast sündi katab vastsündinu nahka vernix caseosa, kollakasvalge kiht, mis koosneb veest, vahast ja lipofiilsetest ainetest. See kiht kaitseb beebi nahka, kuid pesemisega eemaldub see paari päeva jooksul. Beebi nahk on õhem kui täiskasvanu oma ja rakkudevaheline side on nõrgem. Nahka väliskeskkonna mõjude eest kaitsev kiht, mis aitab vältida ka liiga suurt veekadu organismist, ei ole veel nii tõhus. Lisaks toodab lapse nahk pärast sündi rasu märksa vähem kui enne. Sellepärast ongi beebide nahk õhem ja kuivem ning kipub kergesti dehüdreeruma ja ärrituma. Samuti kimbutab beebisid suurem risk, et naha kaudu neelduvad mürgised ained. Väikelastele välja töötatud kosmeetikatooted rahustavad, puhastavad ja kaitsevad nahka. Kindlasti peavad need tooted olema dermatoloogiliselt testitud ning väga täpse koostisega, et need toetaksid beebide naha loomulikku arengut, kuid ei muudaks selle tundlikku füsioloogilist tasakaalu.

Dr Diego tosi

Nahaarst

SENSATION

AINULT SEE, MIDA BEEBI NAHK VAJAB

KI I

D A VAD

EMAD

Chicco Natural Sensation on uus tootesari, mille väljatöötamisel on järgitud beebi naha loomulikku arenguprotsessi, nagu see toimub ema kõhus. Kõigi toodete koostis lähtub vernix caseosa’st – loomulikust kaitsekihist, mis hoolitseb beebi naha eest sel ajal, kui ta veel ema kõhus kasvab. Eesmärgiks on puhastada, kaitsta ja toita lapse nahka, kuid ainult nende ainetega, mida tema nahk vajab. LOODUSLIKUD JA TOIMIVAD KOOSTISOSAD Valitud vastavalt nende spetsiifilistele omadustele ja läbinud põhjaliku toksikoloogilise kontrolli. MINIMAALNE ALLERGIARISK Nimekate sõltumatute instituutide meditsiinilise järelevalve all viidi läbi testid, et veenduda toodete tõhususes ja turvalisuses. Tulemused olid suurepärased. EI SISALDA PARABEENE EGA FENOKSÜETANOOLI Eriti õrn koostis hooldab beebide nahka hellalt.

NAHAARSTID JA LASTEARSTID KIIDAVAD IDEAALNE KASUTADA KOHE SÜNNIST SAADIK

* 60 beebiga läbi viidud kliinilises uuringus katsetati nelja nädala jooksul kolme toodet: vanniõli, ihupiima ja kaitsvat salvi; tulemused põhinevad emade enda hinnangutel.

45


0+

0+

SENSATION

PARABEENIVABA hüpoallergeenne KLIINILISELT TESTITUD

VANNIÕLI Puhastab beebi nahka õrnalt ja hellalt, muutmata naha hüdrolipiidset kaitsekihti. Niisutab nahka kohe esimesest vanniskäigust peale. Õli võib lahustada vannivees või kanda otse beebi nahale, loputada pole vaja. Sobib ideaalselt beebi esimeste juuste pesemiseks või väga kuivale nahale. Ei sisalda alkoholi, mineraalõlisid ega värvaineid. TOOTEKOOD

KI I

D A VAD

EMAD

Puhastab ja toidab, kuid ei muuda nahka rasvaseks (88%)

ÕRN VANNIVAHT JA ŠAMPOON

IHUPIIM Niisutab beebi nahka sügavuti kogu päeva (24 h), säilitab õige niiskustaseme, kaitseb ja tugevdab naha loomulikku kaitsekihti. Meeldiv koostis, imendub väga kiiresti. Ei jää rasvaseks. Ei sisalda alkoholi, mineraalõlisid ega värvaineid. TOOTEKOOD

Beebi lõhn on maailma parim Täiuslik sari leebeid ja turvalisi tooteid beebi õrna naha igapäevaseks hoolduseks. Ei sisalda sulfaate, parabeene, värvaineid ega alkoholi. Tooteid jagub erinevateks puhkudeks: et puhastada ja niisutada nahka vannitamise ajal, kaitsta seda mähkmeid vahetades ning haarata nahk õrna ja pehmesse sülelusse, mis lõhnab täpselt nagu beebi ise.

KI I

TOOTEKOOD 02844

KAITSEV SALV

D A VAD

EMAD

Leebet ja rahustavat kaeraekstrakti sisaldav toode puhastab beebi nahka õrnalt juba esimesest vanniskäigust peale.

Sobib kuivale nahale (95%)

Tsinkoksiid (10%) loob nahale hingava kaitsekihi, mis hoiab ära nahaärritust ja mähkmelöövet. Pantenool toetab beebi naha uuenemisprotsessi. TOOTEKOOD 02736

KAITSEV SALV „Neli ühes“ kaitsev salv hoiab ära nahaärritusi ja punetust, kaitseb beebi õrna nahka ühest mähkmevahetusest teiseni, tekitab nahale kaitsekihi, kuid laseb sellel siiski hingata. Salv rahustab nahka tõhusalt juba esimesest kasutuskorrast peale ning parandab seda, soodustades loomulikku taastumisprotsessi. Eriti õrn koostis. Lõhnavaba. TOOTEKOOD

KI I

D A VAD

EMAD 46

MASSAAŽIÕLI Riisikliiekstrakti sisaldav koostis muudab naha siledaks ja sametpehmeks. Soovitame kasutada ka beebi peanaha puhastamiseks ekseemist. Imendub kiiresti. TOOTEKOOD 02850

LÕHNAVESI Mahe ja õrn lõhn mähib beebi kergesse aroomipilve. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Meeldiv koostis, lihtne kasutada (97%)

TOOTEKOOD 02801

47


HOOLITSEME VÄIKESTE ASJADE EEST

0+

U

SÜNNITUSABIARSTI NÕUANDED

AK

S

Pärast vannitamist hoolitsevad ema ja isa beebi eest edasi. Vannis käinud beebi on enamasti rahulik ja heas tujus ning see on ideaalne hetk, et kontrollida ja puhastada tema nina ja kõrvu, lõigata tal küüsi ja kammida juukseid, mis tasapisi paksemaks muutuvad. Paar tilka mahedat lõhnavett ja sinu süda võib rahul olla – emme väike meistriteos on valmis. U R I LIS

JUUKSEHARI JA KAMM

Et kammida beebi juukseid õrnalt, võta appi pehmete looduslike ja nailonharjastega hari ning ümarate piidega kamm. Saadaval neljas värvitoonis. Tootekood 65691

KUIDAS BEEBIT VANNITADA Tõsta beebi vanni aeglaselt. Samal ajal räägi temaga ja naerata talle, et teda julgustada. Hoia ühe käega beebit kaenla alt kinni ja toeta käsivarrega tema pead. Teine käsi aseta beebi pepu alla. Kui beebi on juba vees ning lamab vannis, on su käsi vaba kõiki tema kehaosi pesema. Pea meeles, et puhastaksid hoolikalt ka nahavolte, kuhu võib muidu jääda mustust, mis soodustab nahaärritusi. Esimesel paaril kuul ei tohiks beebi vannitamine kesta kauem kui 10–15 minutit. Kui jätad beebi vanni kauemaks, võib ta väga ära väsida ega jaksa enam pärast vannitamist kohe su rinnast süüa. Dr Laura Cintelli

BEEBI KÜÜNEKÄÄRID Roostevabast terasest küünekäärid on praktilised ja turvalised tänu ümarate otstega teradele ning libisemiskindlatele käepidemetele. Kaasas hügieeniline ümbris, mis kaitseb kääre, kui neid parasjagu ei kasutata.

Sünnitusabiarst

Saadaval kolmes värvitoonis. TOOTEKOOD 59121

Beebi vannitamine on paljude emade ja isade lemmikaeg. Kindlasti rahustab see beebit ja on hea viis, kuidas und soodustada. Enne vannitamist kasuta sobivat kraadiklaasi, et kontrollida vee temperatuuri. Vannivesi ei tohiks olla kuumem kui 36–37 °C. Kuivata beebit pehme rätikuga. Ole hoolikas sellistes kohtades, mis võivad muidu jääda niiskeks. Beebi tundlik nahk vajab eritooteid, mis säilitavad naha füsioloogilise tasakaalu.

VANNITERMOMEETER

0+

Aitab kontrollida, kas vannivesi on õigel temperatuuril. Märguandeks soojustundlik riba, mis muudab värvi. Lõbus kraadiklaas on kujult nagu ümmargune kala, kes vannivees ringi ujub. Saadaval kolmes värvitoonis. TOOTEKOOD 65641

CUDDLE & BUBBLE Lõpuks ometi beebivann ja mähkimislaud üheskoos! See toode on väga mugav nii sulle kui ka su beebile. Laua kõrgust on võimalik reguleerida kolme asendisse, nii et saad valida enda kasvule parima variandi. Kompaktset lauda on lihtne kokku panna ning tänu ratastele saad selle kergesti teise kohta viia. Uuesti üles paned laua kõigest ühe minutiga. Vanni saab kasutada kahel viisil: pärast sündi saad hoida beebit poollamavas asendis, alates kuue kuu vanusest võid aga panna ta vanni istuma. Vannil on ka praktiline peapesu-abivahend ning sahtel pesukäsna jaoks. Mähkimislaual on eemaldatav tasku. Pehme katte saab ära võtta ja pesta.

48

TOOTEKOOD 79348

BEEBI ESIMESED TUALETT-TARBED KOMPLEKTIS See tualett-tarvete komplekt hoiab sul korraga käeulatuses kõik asjad, mida beebi vannitamiseks vajad. Ideaalne kasutada nii kodus kui ka reisil. Kaasas praktiline võrkkott märgade esemete kuivatamiseks. Saadaval ka roosana. TOOTEKOOD 59341

49


NÕUANDEID BEEBI VANNITAMISEKS Vajadusel soojenda vannituba või muud ruumi, kus sa beebit vannitad. Kontrolli vee temperatuuri spetsiaalse kraadiklaasiga. Pane käeulatusse valmis kõik asjad, mida sul võib vaja minna, et sa ei peaks beebit hetkekski vanni või mähkimisalusele üksi jätma. Vastsündinud beebidele mõjub vannitamine rahustavalt, nii et see võib olla suurepärane võimalus, kuidas lapsuke magama saada. Kui beebi on veest välja tulnud, võid teda mõnusalt õliga masseerida. Vett põrandale pritsida on väga lõbus! Beebit võib edukalt vannitada ka issi või te võite seda teha kõik koos.

NINAHOOLDUS

0+

Sinu beebi nina on väike ja õrn ning vajab palju tähelepanu ja hoolt. Nohu takistab beebil korralikult hingata, segab tema und ning vähendab söögiisu. Õigupoolest muudab puhas nina nii söögi- kui ka uneaja märksa lihtsamaks. Uude tootesarja PhysioClean kuuluvad kõik praktilised tooted, mida vanematel vaja läheb, et beebi nina puhastada ja üldse selle eest hoolitseda. PhysioClean ninapump eemaldab õrnalt ja tõhusalt liigsed eritised, mis on beebi ninna tekkinud. Tänu ergonoomilisele kujule on pumpa lihtne kasutada ning selle pehme otsik on töötatud välja just beebi tundliku ja õrna nina jaoks. PhysioClean füsioloogiline lahus on mõistlik abivahend, millega beebi nina puhastada ja niisutada ning liigset lima eemaldada. Lahust võib kasutada ka silmade puhastamiseks ning aerosoolraviks. NINAPUMBA TOOTEKOOD 04904 OTSIKUTE TOOTEKOOD 04982 FÜSIOLOOGILISE LAHUSE TOOTEKOOD 04983 (5 ML – 10 TK) NIISKETE SALVRÄTTIDE TOOTEKOOD 04984

* Need on sertifitseeritud meditsiiniseadmed. Enne kasutamist lugege hoolikalt juhendeid ja hoiatusi. Reklaami kinnitas Itaalia Tervishoiuministeerium 18.08.2014.

PESUPULBER Beebiriiete pesemiseks välja töötatud spetsiaalne koostis, mis sisaldab aloe verat. Pesupulber eemaldab tõhusalt nii plekke kui ka lõhnu, teeb riided puhtaks ja jätab neile õrna meeldiva aroomi. Tõhus nii käsi- kui ka masinpesuks ükskõik millisel temperatuuril. Hüpoallergeenne, ei sisalda värvaineid, ei jää pesu külge, sobib tundlikule nahale, dermatoloogiliselt testitud. TOOTEKOOD 07532

PESULOPUTUSVAHENDID Värskendab ja pehmendab kõiki beebi rõivaid, kuid ei ärrita tundlikku nahka. Hüpoallergeenne, sobib tundlikule nahale, dermatoloogiliselt testitud. Saadaval kahe delikaatse lõhnana: magus talkpuuder ja õrnad õied. TOOTEKOOD 67294 ja 05876

50

51


KAJALE OS

PÄRAST HAMMASTE TULEKUT

6+ ORTODONDI NÕUANDEID

Innovatiivsed, koonusjad ja eriti pehmed harjased kohtlevad lapse õrnu igemeid hellalt ja puhastavad hambaid korralikult. Ümara pea ja peenikese varrega hari on mõeldud lapse väikese suu jaoks. Tänu kergelt kaardus varrele ulatub hari ka suu tagumistesse osadesse. Sinise TOOTEKOOD 69582 – roosa TOOTEKOOD 69581

NII KENA NAERATUS! Beebi suuhügieeni eest tuleb hakata hoolitsema varakult, et vältida hambaaukude teket. Puhasta beebi igemeid juba esimestest elunädalatest peale pärast iga söögikorda. Hiljem tuleb tema suud ja hambaid kaitsta mõistliku söögivalikuga (mis sisaldab vähe suhkrut), sobiva koguse fluoriidiga ning hambaharja sagedase ja õige kasutamisega. Kuni kolmeaastase lapse hammaste puhastamise eest vastutavad vanemad, tasapisi saab laps selgeks vajalikud käelised oskused, et hakata ise hambaid pesema. Vanemad peavad last julgustama ja näitama talle head eeskuju sellega, et pööravad omaenda hammaste hooldusele piisavalt tähelepanu. Dr Luca Levrini

HAMBAPASTA Tänu ksülitoolisisaldusele aitab hambapasta ära hoida hammaste lagunemist. Vähehõõruv koostis ei kahjusta piimahambaid. Säilitusaineteta. Saadaval maitsevariandid: õun — banaan või maasikas TOOTEKOOD 07428 ja 07429

12+ KOMPLEKT ALWAYS SMILING

Hammaste puhastamise komplekt Always Smiling koosneb praktilisest karbist, hambaharjast ja maasikamaitselisest hambapastast.

Ortodont

SUUHOOLDUS

TOOTEKOOD 07533

NÄRIMISRÕNGAD

STUSEK LU

S

A

HAMBAHARI

ENNE HAMMASTE TULEKUT

Chicco on loonud täieliku sarja närimisrõngaid, mis sobivad hammaste tuleku erinevatele etappidele.

0+

IGEMEGEEL JA NÄPUHAMBAHARI Igemegeel sobib ideaalselt selleks, et leevendada väiksemaid ebamugavusi, mis on seotud beebi esimeste hammaste tulekuga. Geel sisaldab ksülitooli, mida tuntakse antibakteriaalse toime poolest. Seepärast avaldab geel suu limaskestadele puhastavat mõju. Tänu kummelile ning jahutavatele ainetele rahustab ja leevendab geel valulikke igemeid. Turvaline ka juhul, kui beebi seda aeg-ajalt alla neelab. Maitsevaba. Steriliseeritav silikoonist näpuhambahari on väga pehmete harjastega ning selle abil saab Chicco geeli õigesti igemetele kanda.

2+

HA R

S EK

4+

4+

HAMMASTE TULEKU AJAL IGEMEID MASSEERIV HAMBAHARI Väikese ümara pea ja pehmete harjastega hari sobib ideaalselt igemete ärrituse leevendamiseks. Samal ajal aitab see sinu lapsel hambaharja kasutama õppida. TOOTEKOOD 06960

52

Soft Relax närimisrõngas on valmistatud hügieenilisest silikoonist. Kerget rõngast on beebil mõnus nosida. TOOTEKOOD 02578

TOOTEKOOD 02525 TAMIS JU

NOSIMISEKS

KOSUTUSEKS Fresh Relax närimisrõngal on ergonoomilised käepidemed. Kui hoiad rõngast vahepeal külmkapis, siis jahtub rõnga sees olev vesi ning tänu sellele pakub rõngas beebi igemetele värskendust ja kosutust. TOOTEKOOD 02579

6+

ERGUTUSEKS Funny Relax närimisrõngal on ergonoomilised käepidemed. Rõngas masseerib beebi igemeid ning ergutab tema kuulmis- ja kompimismeeli. TOOTEKOOD 02580

53


ÕHUNIISUTAJAD

0+

Beebi parema hingamise ja korras tervise nimel on oluline, et ta elab puhtas kodus, mida sageli õhutatakse. Liiga suletud keskkonnas tekib hulgaliselt saasteaineid, allergeene ja mikroorganisme, mis tekitavad allergilisi reaktsioone ja haigusi. Tube ei tohiks liiga soojaks kütta ja niiskus peab olema kontrolli all. Parasjagu niisutatud kodus jääb beebi tõenäolisemalt terveks isegi kõige kriitilisemal viiruste hooajal, sest hea õhk kaitseb tema nina ja hingamiselundkonna limaskesti ning annab talle parimad võimalikud tingimused tervislikuks eluks. Ideaalne toatemperatuur peaks jääma 16–20 °C vahemikku.

PSÜHHOLOOGI NÕUANDEID

ÕHUNIISUTAJA HUMI ESSENCE

MÄHKMEST POTINI

Praktilist õhuniisutajat on lihtne kasutada. Seade niisutab kodu terve öö, ilma et veepaaki oleks vaja uuesti täita. Eraldi lahtrisse võib lisada lõhnaekstrakte või eeterlikke või aroomiõlisid.

Potiga harjutamine on tähtis samm lapse arengu ja iseseisvaks saamise teel. See tegevus nõuab kannatlikkust ja rahu, muretseda pole vaja. 18. ja 24. elukuu vahel hakkab lastel tekkima teatud kontroll oma põie ja soolestiku tegevuse üle, aga see pole ikka veel kindel. Päris selge on see, et nendes asjades pole ilmseid ega kiireid reegleid. Iga väike laps harjub uute asjadega omal viisil ning siis, kui see talle sobib. Alusta lapse potiga harjutamist siis, kui sulle tundub, et laps on selleks valmis. Tee seda ajal, mil laps on terve ja rahulik, näiteks suvel, kuid ära muretse, kui pead need katsetused mõne nädala võrra edasi lükkama. Kõige olulisem on see, et ära kiirusta last tagant. Ära kunagi tõrele temaga sel teemal ega alanda teda, vaid vastupidi, julgusta teda, ning arvesta, et vahel juhtub ka vältimatuid „äpardusi“.

Tarbitav võimsus: 200 W Tervislik, bakterivaba aur Automaatne väljalülitus Praktiline sahtel õlide jaoks Tööaeg: umbes 7,5 tundi TOOTEKOOD 05872

Dr Emanuela Iacchia Psühholoog

POTID

HUMI 3

Sellised potid sobivad ideaalselt lastele, kes lähevad mähkmetelt üle potil käimisele. Ergonoomiline kuju ja pritsmekaitse.

Lihtsa ja kompaktse disainiga niisutaja sobib suurepäraselt beebi tuppa. Seade kindlustab ruumi õige niiskustaseme, kuid ei muuda toatemperatuuri. Tänu ultrahelitehnoloogiale töötab niisutaja väga vaikselt ja turvaliselt (ilma põletusriskideta). Seade suunab auruvoo otse üles, mis vähendab kondensvee langemist lamedatele pindadele.

Saadaval kolmes värvitoonis: roosa, sinise ja rohelisena TOOTEKOOD 05932

PUHASTUSRÄTID Chicco puhastusrätid on eriti head reisil, kuid väga praktilised ka kodus kasutamiseks. Tänu õrnale koostisele (aloe vera ja kummel) puhastad ja niisutad nende rätikukestega beebi kogu keha – isegi nägu.

Väike tarbitav võimsus: 15 W Vaikne ja turvaline TOOTEKOOD 05173

TOOTEKOOD 27381

54

55


SÖÖMINE

KASVAME KOOS MAITSETEGA Mõnikord, kui väikelapsed käed toidu sisse topivad, tekib nende emadel tahtmine juukseid katkuda. Kõigest hoolimata jäävad sellest ajast väga toredad mälestused, mida hiljem meenutad naeratades. Lapsele on toit nagu uus mäng, mida tuleb tundma õppida käte abil. Toidust saab õige tunde kätte siis, kui laps on saanud sellega plätserdada, seda oma näole ja parimatele riietele määrida. Kuid lisatoiduga alustamine on ka väga tähtis etapp lapse arengus – see on aeg, mil ta hakkab õppima tundma erinevaid maitseid. Läheb vaja natuke kannatust, aga varsti harjub su laps uue söömisviisiga. Siis saate koos nautida erinevate toitude maitsmise ja avastamise rõõmu.


LISATOIT: PEA MEELES!

Kui esimesed elukuud on seljataga, ei piisa enam ainult rinnapiimast, et kasvava beebi toiduvajadusi rahuldada. Järk-järgult tuleb hakata pakkuma lapsele ka teisi toite. Uute toitudega katsetamine aitab tasapisi välja selgitada, millised maitsed su lapsele meeldivad. Mõistlik on pakkuda lapsele suurt valikut värskeid ja tervislikke toiduaineid, sest varajases lapsepõlves omandatud söömisharjumused säilivad ka täiskasvanueas. Toitu tuleks valmistada tervislikel viisidel, eelistada aurutamist ning vältida soola ja suhkru lisamist, et säilitada toidu loomulikku maitset. Lapse kasvades on oluline aidata tal ära tunda, millal tal on kõht tühi ja millal täis. Soovitame usaldada lapse enda tunnetust – ehk et ära anna lapsele ülemäära suuri toidukoguseid isegi siis, kui tal on suurepärane isu, ega ka vastupidi, ära nõua, et ta sööks alati taldriku tühjaks.

Dr Laura Sciacca

Toitumisteadlane

AURUKÜPSETI Beebi toit maitseb täpselt nagu ema oma, kui lisad selle valmistamisse tilgakese loomingulisust ja kogu armastuse, millega sa oma last alati toitnud oled. Kuid kiiret elutempot ja põhjalikku toiduvalmistamist on tihti raske kokku klapitada. Just sellepärast varustab Chicco sind kasulike ja praktiliste abivahenditega, mis on välja töötatud selleks, et sinu igapäevast elu lihtsamaks muuta.

AURUKÜPSETI Auruküpseti abil valmistad tervislikke ja naturaalseid toite ruttu ja vähese vaevaga. Praktilist taimerit kasutades aurutab intensiivse auru funktsioon toitu kiiresti ning säilitab selle toiteväärtuse. Seade ka hakib toitu ja ühtlustab selle koostist, ilma et laseks õhul toidule ligi pääseda – nii on lapsel lihtsam toitu seedida. Küpseti sobib suurepäraselt ka valmistoitude lahtisulatamiseks või soojendamiseks, selleks on olemas spetsiaalsed kannukesed. Veelgi enam, tootega on kaasas retseptiraamat, millest leiad rohkesti ideid, kuidas valmistada oma lapsele maitsvaid toite, mis vastavad just tema vanusele. TOOTEKOOD 760067

58

59


ÜLEMINEK LISATOIDULE MURETU ÜLEMINEK LISATOIDULE

Lisatoidule üle minnes peab sinu beebi selgeks saama uue söömisviisi: ema rinna või lutipudeli imemise asemel hakkab ta nüüd jooma tassist ja neelama tahket toitu, mida pakutakse lusikaga. Seda arenguetappi on ehk lõbus ja kasulik toetada värviliste toidunõudega, mis sobivad sinu beebi ja tema aina paranevate oskustega.

ALUSTUSEKS

Lisatoidule üleminek on kõigile beebidele tähtis eluetapp ka psühholoogilisest, emotsionaalsest ja hariduslikust vaatevinklist, sest tegu on esimese sammuga, mille laps astub emast eemale ning kus hakkavad arenema tema isiklikud maitsed ja eelistused. Oluline on see, et beebi hakkaks juba päris algusest peale suhtuma toitu positiivselt ja heatahtlikult, sest nii panete aluse õigetele ja tervislikele toitumisharjumustele. Ära muretse, kui esimesed katsed pole edukad – tavaliselt ei meeldi beebidele elumuutused. Seega peavad ema ja isa olema väga kannatlikud ja loovad, et veenda ka kõige põikpäisemat last lusikaga söömist katsetama. Uusi toite ja maitseid tuleb beebile pakkuda vähehaaval. Ära tunne muret ega nõua midagi, vaid erguta lapse uudishimu, tunne rõõmu iga edusammu üle ja kiida teda selle eest.

Psühholoog

6+

HARJUTAMISEKS

LISATOIDUKS VALMIS!

12+

SÖÖN JA ÕPIN!

OSKAJALE

18+

OLEN SUUR JA SÖÖN TÄITSA ISE!

TOIDUNÕUD Töötatud välja selleks, et te saaksite lisatoiduga alustada lihtsalt ja probleemitult. Selle sarja tooted järgivad sinu beebi kasvamist, alustades esimestest tahketest toitudest, mille juures ta vajab sinu abi.

SOOJAHOIDEV TALDRIK Sobib mikrolaineahju

Dr Emanuela Iacchia

6+ 18+

Sobib nõudepesumasinasse

Enam pole vaja muretseda, et lapse toit jahtub. Kui kallad taldriku põhja all asuvasse nõusse kuuma vett, hoiab see toidu kauem soojana. Ülemisel kausil on eraldi osa, mis aitab sul soovi korral toitu kiiresti jahutada. Nõude kuju kindlustab selle, et neid on lihtne käes hoida ja kasutada.

11 2in

TOOTEKOOD 006826

SÖÖGIRIISTAD Ka söögiriistade valik sobib kõigile vanusegruppidele, päris algajatest kuni tublide sööjateni.

PEHME SILIKOONLUSIKAS Painduvast silikoonist otsaga lusikas on beebi igemetele pehme ja õrn, nii et sellega toidad beebit väga mugavalt. Lusika ots püsib puhtana, sest see ei puutu kunagi laua vastu. Pikk ergonoomiline käepide on väga praktiline. TOOTEKOOD 006828

61


NÕUANDEID LISATOIDUGA ALUSTAMISEKS

TASSID

6+ 18+

U ALUSTUSEKS

6+

U R I LIS

SOFT CUP JOOGITOPS Pehmest silikoonist joogiotsik on beebi igemetele õrn. Joogitopsi on praktiline kasutada nii kodus kui ka väljas, sest loksumisvastane süsteem aitab äpardusi vältida.

12+ MEAL CUP JOOGITOPS Sobib ideaalselt selleks, et laps saaks tasapisi õppida jooma laua ääres ning klaasist – just nagu teevad täiskasvanud ja nagu ka tema tahab. See tass muutub vähehaaval tema esimeseks väikeseks pärisklaasiks. TOOTEKOOD 006824

OSKAJALE

Õpi aru saama, milline toidukogus on sinu lapsele paras. Ära kunagi nõua, et ta sööks taldriku tühjaks. Pea meeles: „Rahu, ainult rahu!“ Söögiaeg peab olema teie mõlema jaoks tore ja meeldiv.

18+ CHICCO TASS

Välja töötatud selleks, et laps saaks õppida jooma pehme silikoonkõrre abil. Tänu loksumisvastasele süsteemile sobib ideaalselt õue kaasavõtmiseks. Kahekordne soojustuskiht aitab hoida jooki samal temperatuuril pikemat aega.

Proovi mõista, mis su lapsele maitseb ja mis mitte, kuid ära muretse – laste meel on muutlik. Toit, millest ta täna keeldus, võib juba homme saada tema lemmikuks!

TOOTEKOOD 006825

Kõik tassid on varustatud loksumisvastase klapiga, mis aitab lastel juua, ilma et jooki maha tilguks.

62

Hakka beebile lisatoitu andma sellisel ajal, kui te mõlemad olete hästi rahulikud. Luba beebil toitu kätega katsuda ja sellega mäkerdada.

TOOTEKOOD 006823

HARJUTAMISEKS

AK

S

Kõik tassid on kujundatud nii, et need järgiksid jooma õppiva lapse kasvamist. BPA-vabasid tasse on lihtne pesta ja kokku panna.

*Vastavalt kehtivatele seadustele.

Saadaval neljas värvitoonis.

63


0+ 6+

Turvavööd tagavad selle, et sinu laps püsib istmel turvaliselt.

Siin pole tegu lihtsalt söögitooliga – tänu lausa viiele eraldi funktsioonile sobib Chicco Polly Progres5 sinu lapse tooliks alates sünnist kuni kolme eluaastani. Polly Progres5 võib olla nii beebi lamamistool kui ka turvaiste, nii kõrge söögitool kui ka lihtsalt tool. Igal juhul on see mitmekülgne tool sinu lapsele abiks teekonnal, kus ta õpib suurte inimeste toitu sööma. Polly Progres5 pakub su lapsele alati mugavat olemist ja sinule rohkesti praktilisi abivahendeid. Tooli saab reguleerida eri tasemetele, nii et see kohaneb igas vanuses lapsega.

0+

MUGAV TURVAISTE

6+

KOMPAKTNE TURVAISTE Tänu mugavale lukule muudad tavalise turvaistme kompaktseks versiooniks, mis sobib suurematele lastele. Istme saab väikeseks kokku voltida, nii et seda on lihtsam kaasa võtta.

BEEBI LAMAMISTOOL Sobib lesimiseks juba vastsündinud beebile. Tooli saab täiendada lõbusa mänguasjakaare ning lisapadjaga (müüakse eraldi).

6+

TOOTEKOOD 79324

MUGAV SÖÖGITOOL

6+

2IN1

Chicco Polly 2Star söögitoolil sööb sinu laps rõõmsalt alates esimesest elukuust kuni kolme aastani. Esimestel kuudel on Polly suurepärane pesa, kus lisatoidu söömist harjutada. Kui laps on õppinud ise sööma, muutub Polly tema esimeseks tooliks, mille peal istudes saab ta koos vanematega laua ääres süüa.

ESIMENE TOOL

TOOTEKOOD 9204

U R I LIS

U

6+

U R I LIS

SÖÖGITOOL Kompaktne tool ei võta kokkupandult palju ruumi. Tänu esiratastele saad tooli turvaliselt liigutada. Nelja asendisse reguleeritav kandik, millel on läbipaistev ja eemaldatav kate.

64

AK

S

U

AK

S

Tooli kõrgust saab reguleerida nii, et see sobib ükskõik kui kõrge laua juurde.

ESIMENE TOOL SÖÖGITOOL 65


MÄNGUASJAD

KASVADA ON LÕBUS! Mõnikord, kui väikelapsed käed toidu sisse See, et laps mängib, tähendab, et ta areneb hästi ja tunneb maailma vastu huvi. Mängimise aeg on tulvil tundeid ja saavutusi. Mänguasju puudutades, raputades ja hammustades hakkab laps mõistma teda ümbritsevate asjade olemust. Teie mõlema jaoks on tähtis, et sa mängiksid koos lapsega. See muudab lapse enesekindlaks ja õnnelikuks ning annab sulle võimaluse teda vaadelda ja õppida tundma tema iseloomu – nüüd ja tulevikus. Ära üllatu, kui su laps valib alati ühed ja samad mänguasjad isegi siis, kui tal on neid rohkesti. Need lelud, mis su lapsele kõige paremini sobivad ja mis talle kõige rohkem meeldivad, kasvavad koos lapsega. Nendega võib laps mängida ikka ja jälle ning avastada igal korral midagi uut. Ja nüüd – kõik põrandale! Mänguaeg on käes!


0+

FIRST DREAMS ESIMESED UNENÄOD

MAGUS UNI CHICCO SELTSIS First Dreams on sinu lapse unenägudele pühendatud mänguasjade sari. Mis võiks olla veel maagilisem ja väärtuslikum kui uneaeg? Chicco on välja töötanud hulga tooteid, mille eesmärgiks on magamamineku rahustav rituaal: need on pastelltoonides mänguasjad, mis uinutavad sinu beebi magama lõõgastava klassikalise muusika, õrna hämara valguse ja mõnusalt pehmete kaisuloomade abil.

NEXT2STARS Lakke tekkivad tähekesed, muutuvad värvid, kolm erinevat valgusefekti ning 30 minutit õrnu meloodiaid – kõike seda sisaldab võluprojektor, mille saad kinnitada lapse voodi külge või paigutada voodi kõrvale lauale. Kui laps peaks ärkama ja nutma, paneb sensor tuled ja muusika taas käima. Kaasas armas pehme mänguasi, mida saab eraldi masinas pesta.

0+

FIRST DREAMS ESIMESED UNENÄOD

Mänguasjad, tekid ja mängutoosid on superpehmed ja hellad nagu õrn kallistus. Ideaalsed beebi esimestel elukuudel, kuid jäävad lapse lemmikuks veel mitmeks aastaks. Need esemed aitavad luua magamamineku rituaali ja on sinu beebile seltsiks, kuni ta rahulikult uinub, või siis lõbustavad teda, kui ta ärkab.

KARUBEEBI Pehme mänguasi, mis pakub lapsele imelisi valgusefekte ja rohkesti lõõgastavaid meloodiaid: nii klassikalist kui ka moodsat muusikat, džässi, pehmemat rocki, new age-muusikat ja loodushääli. Pehmest plastist vahetükkidega lelu sobib suurepäraselt kaissuvõtmiseks. Masinas pestav. Roosa TOOTEKOOD 08015.100 SINISE TOOTEKOOD 08015.200 Saadaval sinise ja roosana

Roosa TOOTEKOOD 07647

68

Saadaval sinise ja roosana

69


0+

FIRST DREAMS

VOODIKÕRINAD, -KARUSSELLID JA MÄNGUTOOSID Sarja First Dreams tooted loovad maagilise õhkkonna, mida beebid magamiseks vajavad. Starry Magic voodikarussell rõõmustab last mitmesuguste värviliste valgusvihkude ja muusikaga. Karussellil on häälesensor, mis lülitab seadme sisse, kui beebi peaks nutma hakkama. Vikerkaarekuup segab kokku klassikalise muusika, loodushääled ning rahustavad valgusefektid paljudes värvitoonides. Nendest saab kokku panna lausa 96 kombinatsiooni. PÄIKESELOOJANGU KÕRIN ROOSA TOOTEKOOD 006992 100

MEELTE ARENG VOODIKÕRINAD, -KARUSSELLID JA MÄNGUTOOSID

Esimestel elukuudel hakkab beebi aina enam meelte kaudu maailma tajuma ning õpib tundma keskkonda, mis teda ümbritseb. Kõik asjad tema ümber – ka hääled, värvid ja lõhnad – on olulised tegurid, mis mängivad lapse arengus oma rolli. Beebi muutub aina uudishimulikumaks, ta soovib esemeid kätte haarata ja neid katsuda, ta tahab kogeda kõike, mida näeb, puudutada igat asja ja tõsta see uurimiseks suu juurde. Just sellepärast on Chicco välja töötanud tootesarja Baby Senses – uued kõrinad, mis on mõeldud beebi arengu toetamiseks ja ergutamiseks. Valikus on näiteks kõrinad, mis sobivad kõige paremini liigutuste juhtimise arendamiseks, samuti sellised, mis arendavad nägemismeelt, ning sellised, mis jahutavad beebi igemeid. Aga pakume ka niisuguseid mänguasju, mis toovad kuuldavale erinevaid hääli ja muusikat või siis arendavad kompimismeelt.

STARRY MAGIC VOODIKARUSSELL

LIHTSALT HAARATAVAD KÕRINAD

ROOSA TOOTEKOOD 02429 10

Kerged kõrinad, mida beebil on lihtne haarata. Aitavad lapsel liigutusi koordineerida. Sobivad beebile, kes alles hakkab esemeid kätte võtma ja nendega tegelema.

VIKERKAAREKUUP SINISE TOOTEKOOD 02430 20

0+

VÕTMETE TOOTEKOOD 5953

NÄGEMISMEELT ARENDAVAD KÕRINAD Sobivad eriti hästi vähemalt kolme kuu vanusele beebile. Eredates värvitoonides, põnevalt kaunistatud ja võluvate valgusefektidega loomakesed meeldivad lapsele ning edendavad tema nägemismeele arengut. LEPATRIINU TOOTEKOOD 72367

MUUSIKALISED KÕRINAD PEHMED MÄNGUASJAD Suurepärane kingitus uue ilmakodaniku saabumise puhul! Armas pehme mänguasi, mis sobib ka vastsündinud beebile. Masinas pestav. Pakitud kenasse karpi. Mitu toredat võimalust, nii roosad kui ka helesinised. ROOSA VOODIKÕRIN TOOTEKOOD 07497 10 SININE TEKIKE TOOTEKOOD 07496 20

Lastele on meele järgi kõik mänguasjad, mis teevad hääli ja mängivad muusikat. Beebile meeldib sellist kõrinat raputada või sellega toksida, et tuua kuuldavale heliefekte. Nõnda õpib laps tajuma oma tegude tulemusi.

KÕRINAD-NÄRIMISRÕNGAD Need kõrinad sobivad ideaalselt beebi hammaste lõikumise ajal, sest leevendavad igemete valulikkust. KALAKESTE TOOTEKOOD 5956

KASSI TOOTEKOOD 07682

ESIMESTE TEGEVUSTE KÕRINAD Need mänguasjad on tehtud mitmest materjalist: pehmest ja kõvemast plastist ning erinevatest kangastest, mis ergutavad ja arendavad sinu beebi kompimismeelt. ELEVANDI TOOTEKOOD 072376 – RAAMATU 1-2-3 TOOTEKOOD 72375

SAADAVAL ROOSA JA SINISENA

70

VÄRVIVABAD Vähemalt nendes osades, millele beebi ligi pääseb, on kõik sarja Baby Senses mänguasjad värvivabad.

71


ESIMESED MÄNGUASJAD

KLASSIKALISED MÄNGUASJAD

Mängimine ergutab beebi arengut aina enam. Nüüd, kui ta oskab kindlalt istuda ning oma liigutusi korralikult juhtida, tunneb ta suurt rõõmu sellest, kui mõistab, et näiteks ühte nuppu vajutades kuuleb ta mingit sõna või laulu või näeb valgust süttimas. Sinu laps mõistab oma mänguasju üha paremini ning hakkab aru saama, millise tulemuse tema üks või teine tegu kaasa toob. Ta oskab liigutada mänguautot, visata palli ning tegeleda leludega, mis reageerivad tema käsklustele. Selline edu julgustab last ning ta kordab seda mängu aina uuesti ja uuesti, väljendades oma rõõmu naeru kihistades ja kiljatades.

Chicco Classics sarja kuuluvad mänguasjad, mida on kogu maailmas kõige rohkem ostetud, kõige rohkem armastatud, millega kõigi põlvkondade beebid on kõige enam mänginud. Klassikalised lelud meenutavad neid, millega sa ise lapsepõlves mängisid. Endiselt ergutavad need rahulikke mänge ja beebi arengut. Innustavad mänguasjad aitavad lapsel täiustada tunnetuslikke oskusi ja käelise tegevuse juhtimist.

6+

9+

ESIMESED MÄNGUASJAD, ESIMESED AVASTUSED

9+

Chicco tootesarja First Toys mänguasjad ergutavad sinu last arendama käelisi oskusi ja muusikalist kuulmist ning väljendama loovust ja kujutlusvõimet.

RÕNGATORN Kuus värvilist, järk-järgult väheneva diameetriga rõngast, mida beebi saab laduda kiikuvale alusele, alustades kõige suuremast ja lõpetades kõige väiksemaga.

PÖÖRLEVA AKVAARIUMI TOOTEKOOD 70074 MUUSIKAPALLI TOOTEKOOD 05836

TOOTEKOOD 63259

STAN THE SAUCEPAN Sinu lapsest saab tõeline kokk! Kui ta kastruli maha paneb ja muna selle sisse asetab, näeb ta LED-tulesid süttimas ja kuuleb selliseid hääli, nagu köögis ikka kostab. MÄNGUKASTRULI TOOTEKOOD 07783

WILLOW THE WHISK Lõbusast mänguvisplist tunneb su laps palju rõõmu. Tal pole vaja teha muud kui pöörata käepidet ning vispel asub MÄNGUVISPLI TOOTEKOOD 07603

PAULETTE THE PALETTE Mängime maalimist! Värvituubist tulevad välja valgusefektid ja mõnus muusika.

12+

LOOMADE MAJAKE Tegevuskeskus, mis aitab õppida tundma loomi, värve ja kujundeid. Lapsel tuleb kujundid ja värvid kokku panna, toppides iga looma sisse õigest uksest ja võttes ta välja õiget värvi võtme abil. Ideaalne mänguasi loogika ja käeliste oskuste arendamiseks. TOOTEKOOD 64273

MÄNGUPALETI TOOTEKOOD 07701

DAN THE WATERING CAN Aita lapsel arendada huvi aianduse vastu! Laps saab mängida lillede kastmist ning kuulata lõbusat muusikat. Kui sensoriga varustatud kastekann ülespoole keerata, toob see kuuldavale voolava vee hääle. MÄNGUKANNU TOOTEKOOD 07700

72

73


0+

2+

AASTAT

ESIMESED MÄNGUASJAD

Algul piirduvad beebi motoorsed oskused sellega, et ta siputab jalgu. Kaelalihaste arenedes hakkab beebi ise pead hoidma. Sellest alates järgneb üks väike edusamm teisele – laps õpib oma liigutusi juhtima, toitu suhu panema, mänguasju kätte võtma ja raputama. Siis tuleb roomamise periood, mil beebi hakkab ringi liikuma, näiteks ema sabas püsima või mänguhoos isa eest pagema. Varsti oskab sinu laps juba suure mänguauto peale ronida ning ise mingi toe najal seista. Tundub, nagu mööduks vaid paar hetke, ning juba ta astubki esimesed ebakindlad sammud! Ja siis, kohe-kohe, on ta valmis maailma vallutama.

0+

TEGEVUSTEKK BUBBLE GYM Vateeritud tegevustekk pakub beebile palju rõõmu ja põnevust. Mängukaare küljes ripub seitse mänguasja, elektrooniline paneel on varustatud mitut värvi valguse ning muusika ja heliefektidega. Pehme padi toetab beebit, kui ta mängib selili või kõhuli lamades. Võimalik ühendada mp3-mängijaga.

9+

QUATTRO Chicco Quattro pakub su lapsele palju rõõmu pikaks ajaks ning neljal erineval moel. Quattrot saab kasutada kiigena, lükatava autona, kõndimisautona ja ägeda jooksuautona, millega laps saab ise ringi sõita. Lisaks peitub auto roolis täielik elektrooniline tegevuskeskus.

TOOTEKOOD 69028

Kiik (9—12 kuud) — lükatav auto (9—18 kuud) — kõndimisauto (12—18 kuud) — jooksuauto (18+ kuud)

6+

CHICCO 123 LIIKUMISKESKUS Juba kuue kuu vanune beebi saab kasutada Chicco 123 liikumiskeskust kõndimistoolina. Üheksa kuu vanune laps tunneb rõõmu käimistoest, mille abil astuda esimesed sammud, 18 kuu vanuses saab aga samast asjast väike jalgratas! Liikumiskeskusele saab tellida sinu lapse nimega sildi.

18+ KÄIMISTUGI KÕNDIMISTOOL

TOOTEKOOD 079415

DUCATI MONSTER Ducati Monster on esimene laste mootorratas, millele võib peale istuda ja tõelise meistri kombel ringi sõita. Uut Ducati Monsterit saab kasutada kahel viisil: algajatele alates 18 kuu vanusest sobib küljetugedega Easy Run, millega lapsel on turvaline sõita; oskuste edenedes ja kui laps on vähemalt 24 kuu vanune, võib need toed ära võtta ning siis tekib Free Run – laps saab ennast ise edasi lükata ja vabalt ringi sõita, just nagu päris mootorrattal. TOOTEKOOD 71561

JALGRATAS

9+

MUUSIKALINE KÄIMISTUGI Käimistugi aitab lapsel täiesti turvaliselt püsti tõusta ning ise kõndima hakata. Kui laps sellest toest kinni hoides esimesed sammud astub, toob mänguasi kuuldavale lõbusa muusikapala. Lapse seisma jäädes peatub ka muusika – see peaks last julgustama, et ta astuks veel mõned sammud. Lisaks käimistoele on selles mänguasjas olemas täielik tegevuskeskus!

2+

AASTAT

YELLOW THUNDER JOOKSURATAS Sportlik jooksuratas aitab arendada tasakaalutunnetust, mis tuleb kasuks hiljem pärisjalgrattaga sõites. Ehtsast metallist valmistatud jooksurattal on 12-tolline raam. Istme kõrgust saab reguleerida vastavalt lapse kasvule. Libisemisvastane pehme ergonoomiline sadul ja EVA-rehvid. Sobib kolme- kuni viieaastastele lastele. TOOTEKOOD 07413

TOOTEKOOD ?????

74

75


KÕNE ARENG

6+ 12+

NÕUANDEID MÄNGIMISEKS

Eluetappi, mil lapsed on õppimisele kõige vastuvõtlikumad, nimetatakse „jumalikuks avatuseks“. Esimestel eluaastatel suudavad lapsed vähese vaevaga õppida ja korrata ka võõraste keelte sõnu ja häälitsusi. Kõige kergem viis, kuidas last rääkima julgustada ja talle uusi sõnu õpetada, on lihtsalt temaga rääkida ning paluda tal sõnu või väljendeid järele korrata.

KAKSKEELNE

AB C

6+

Chicco rääkivad mänguasjad ergutavad seda vastuvõtlikkust ning aitavad su lapsel keelelisi oskusi arendada. Selleks panevad need lelud lapse kuulama, meelde jätma ning kordama sõnu, lühikesi fraase ja lõbusaid lasteluuletusi – kõike seda nii inglise kui ka eesti keeles! Sest teisi keeli õppida on samuti väga lõbus!

RÄÄKIV TELEFON JA VÕTMED

KAKSKEELNE

Kakskeelsed mänguasjad harjutavad last kuulama võõrkeele kõla. Rääkiv telefon ja rääkivad võtmed julgustavad last õppima esimesi sõnu teises keeles, mängides talle lühikesi fraase ja lasteluuletusi inglise ja vene keeles. RÄÄKIVATE VÕTMETE TOOTEKOOD 00995

KAKSKEELNE

AB C

KÕNELEV DRAAKON Lõbus ja sõbralik kakskeelne kõnelev draakon, keda saab nöörist sõidutada. Rohkesti üllatavaid interaktiivseid tegevusi – õpetab tähti, numbreid, kujundeid, värve, loomanimesid, õpetlikke laule ja palju muud kahes keeles. TOOTEKOOD 69033

12+

Vali alati sellised mänguasjad, mis sobivad sinu lapse vanuseastmele.

AB C

RÄÄKIVA TELEFONI TOOTEKOOD 71408 –

9+

Mängimine on lapse kasvamise ajal ülioluline tegevus, sest see arendab kõiki tema oskusi.

Soovita lapsel mängida rahulikke mänge vaheldumisi niisugustega, kus tuleb rohkem liikuda. Lapsega koos mängimine aitab sul teda paremini tundma õppida ja tugevdab teievahelist sidet. Kuni kolmeaastane laps tunneb vaistlikult huvi nii „poiste mänguasjade“ kui ka „tüdrukute mänguasjade“ vastu. Lase tal nende vahel vabalt valida.

KÕNELEV FARM Kõnelevas farmis tegutseb õpetajana mängukaru, kes tutvustab lastele koduloomi erinevate mängude kaudu. Enam kui 50 sõna, küsimust, toredat väljendit, meloodiat ja muud heli. Kolm raskusastet õppimiseks. Õpetab loomade nimesid ja häälitsusi, värve ja numbreid, küsimusi ja vastuseid. TOOTEKOOD 60079

76

KAKSKEELNE

AB C

77


ÕUE LIIKUMA

AVASTAME MAAILMA KOOS Beebi esimestel elupäevadel veedate ilmselt rohkem aega kodus, et sa saaksid kohaneda oma lapse rütmide ja vajadustega. Varsti aga tahad minna jalutama ja näidata oma beebit kogu maailmale. Küllap jäävad paljud inimesed seisma, et teda imetleda, ja küsivad, kas ta on poiss või tüdruk. Esimesteks jalutuskäikudeks koos beebiga on kõige mugavam lahendus vanker, kus su lapsuke saab vabas õhus mõnusalt magada. Hiljem meeldib beebile väga kärus, kus ta saab naeratades ja avali silmi vaadata kõiki neid asju, mida ta varem näinud pole. Ka sinule tunduvad tuttavad kohad nüüd teist värvi ja lõhnavad teistmoodi, sest sa avastad neid uuest vaatevinklist: lapse omast.


URBAN PLUS JALUTUSKÄRU

URBAN PLUS LAPSEVANKER

Jalutuskäru istet saab keerata mõlemat pidi – laps võib istuda nii näoga sõidusuunas kui ka seljaga sõidusuunas ja näoga vanema poole. Seega saab laps vaadata vanemat või siis avastada ümbritsevat maailma. Istet ning jalatuge saab reguleerida nii, et leiad alati kõige mugavama asendi. Pehme lisapadi muudab käru lapsele mõnusaks pesaks juba esimestest elukuudest peale. Suur päikesekate on varustatud UV50+ kaitsega. Kokkupanduna on käru ülimalt kompaktne ja lisaks on tal olemas praktiline sang, mille abil saad kokkupandud käru igale poole kaasa võtta.

Vaid paari lihtsa sammuga muudad jalutuskäru istme pehmeks ja mõnusaks vankrikorviks. Sisemine vooder ja vankrikate (mida saab muuta jalatekiks) kindlustavad sinu beebile maksimaalse mugavuse esimestest jalutuskäikudest peale. Vanker on väga kerge ning seda saab sangadest tõsta. Tugev raam võimaldab sul kasutada vankrikorvi beebi hällina ka lamedal pinnal.

VÄRVILINE VANKRIKOMPLEKT Värviline vankrikomplekt aitab sul muuta käru isikupäraseks ja eriliseks. Mitu meeldivat värvi, millega väljendad oma maitset ja isiksust. Komplekti kuuluvad katus/päikesekaitse, vankrikate/ jalatekk, esimeste kuude lisapadi ja turvavööde pehmendused.

0+

TOOTEKOOD 79358

U

AK

Urban Plus on Chicco „kõik ühes“ lapsevanker, mis muutub hiljem mugavaks jalutuskäruks. Urban Plusi mitmekülgsus vastab tänapäeva lapsevanemate nõudmistele ja vajadustele. Ainult paari lihtsa sammuga muudad ümberpööratava istme mõnusaks vankriks, kus laps saab esimesi uinakuid teha. Erakordselt praktilise käru saad vajadusel mugavalt kokku panna.

S

URBAN PLUS

U R I LIS

Eraldi saab juurde soetada adapteri turvahälli paigaldamiseks. TOOTEKOOD 79418

URBAN PLUS LAPSEVANKER 80

Sünnist saadik

URBAN PLUS JALUTUSKÄRU 6—36 elukuud

Värviline vankrikomplekt täiendab Urban Plus lapsevankrit-jalutuskäru, mille tootekood on 79418.

81


KÕHUKOTID

9+

Kõhukotis saad sa beebi igale poole kaasa võtta ning säilitad suurema liikumisvabaduse kui vankri või käruga. Kõhukoti pluss on ka see, et beebil on ema või isaga lähedane füüsiline kontakt, nii et ta tunneb end turvaliselt ja õnnelikuna. Kõhukotti valides otsusta kindlasti sellise mudeli kasuks, mis kindlustab lapse jalgade õige asendi, toetab piisavalt tema selga ning millel on ka eraldi peatugi. Kõhukotid sobivad lühemateks käikudeks suurepäraselt, kuid ära siiski unusta muuta i ga natukese aja tagant beebi asendit, eriti tema esimestel elunädalatel.

U

AK

Close To You on turvaline ja mugav pesa sinu beebile alates sünnist kuni 15 kg raskuseni. Kotti saab kasutada kolmes asendis: beebi nägu vanema poole või ettepoole või hoopis beebi vanema selja taga. Ergonoomiline seljatugi koos alakeha toega jagavad beebi kaalu sinu seljal optimaalselt.

S

CLOSE TO YOU ERGONOOMILINE KÕHUKOTT U R I LIS

TOOTEKOOD 079810

0+

U

AK

Liteway2 on stiilne ja moodne käru emadele ja beebidele, kes tahavad, et neid märgataks. Ökonahast vahetükid, tänapäevane disain ja hinnalised detailid muudavad Liteway2 trendikaks aksessuaariks. Kerget käru on lihtne käsitseda, mistõttu on see perfektne lahendus igapäevasteks mugavateks jalutuskäikudeks. Lai iste ja vaid ühe käega reguleeritav seljatugi pakuvad sinu beebile korralikku tuge juba esimestest elupäevadest peale. Tänu erilisele voltimissüsteemile on Liteway2 kokkupanduna ülimalt kompaktne.

S

LITEWAY2 U R I LIS

Praktiline käepide ja kokkupandav kaitseraud. TOOTEKOOD 079547

NÄGU VANEMA POOLE Pehmest kangast polsterdused kaitsevad sinu last. 82

NÄGU ETTEPOOLE Praktilised reguleeritavad kinnitused kindlustavad lapse õige asendi.

VANEMA SELJA TAGA Vähemalt 12 kuu vanust last võid kanda mugavalt ka seljal. 83


LOODUSLIK PUTUKATÕRJE Enamik turul olevaid putukatõrjevahendeid sisaldab keemilist päritolu aktiivaineid, mida ei soovitata alla 24 kuu vanuste laste nahal kasutada. Chicco uues putukatõrjevahendite sarjas on aktiivaineks taimset päritolu Citriodiol, Austraalia eukalüptist pressitud õli, mida tuntakse putukaid peletavate omaduste poolest. Kõigi selle sarja toodete väljatöötamisel on mõeldud sellele, et neid oleks lihtne kasutada ka päris pisikeste beebide nahal! KEERA!

SÄÄSETÕRJESPREI 100 ML

SÄÄSETÕRJELAPID

Spreid saab kasutada ka nii, et keerad pudelikese ülemise otsa allapoole. Nõnda pritsid seda lihtsalt ja kiiresti kogu kehale.

Tänu aktiivainele kaitsevad lapse nahka putukahammustuste eest. Eraldi pakitud lapikesi on ideaalne kasutada näiteks reisil või lihtsalt ringi liikudes.

Tegu on meditsiinilise tootega. Reg nr 19655. TOOTEKOOD 10651

Tegu on meditsiinilise tootega. Reg nr 20118. TOOTEKOOD 05896

12+

2+

AASTAT

PÄIKE SOOJENDAB BEEBIT Beebi silmad vajavad usaldusväärset kaitset, sest tema silma ülesehitus laseb päikesevalgusel sügavamale tungida ning filtreerimisvõime on palju väiksem kui täiskasvanul. Chicco toodab suurt valikut päikeseprille, mis kindlustavad beebi õrnadele silmadele tõhusa kaitse.

SÄÄSETÕRJEGEEL 60 ML

LEEVENDAV ROLL-ON 10 ML

Töötatud välja nii, et saaksid doseerida beebi nahale paraja koguse geeli. Väike pakend, mis mahub taskusse, nii et võid selle alati kaasa võtta.

Looduslik hammustuste leevendaja aitab vähendada naha sügelust ja kihelust, mille on põhjustanud sääsed, mesilased, herilased või millimallikad. Rahustab nahka tänu looduslikule koostisele, mis sisaldab koldpuu ekstrakti. Hiinas levinud taime tuntakse ärritust leevendavate omaduste poolest.

Tegu on meditsiinilise tootega. Reg nr 19655. TOOTEKOOD 10661

Filtri kategooria: 3

SÄÄSETÕRJE ROLL-ON 60 ML

TÜDRUKUTELE – 24+ KUUD – TOOTEKOOD 07912

Määrid seda nahale kiiresti ja mugavalt.

POISTELE – 24+ KUUD – TOOTEKOOD 07915

Tegu on meditsiinilise tootega. Reg nr 19654.

Toode ei sisalda alkoholi ega ammoniaaki. Ei jäta nahka rasvaseks. TOOTEKOOD 07833 DERMAT O

0+

CHICCO BABY PÄIKESEPRILLID

OGILISELT LO

UD

TIT

TES

U

U R I LIS

orption abs

VOODI SÄÄSEVÕRK

VANKRI SÄÄSEVÕRK

Kaitseb beebit putukahammustuste eest. Tänu elastsele äärele on võrku lihtne voodi külge sobitada.

Kaitseb beebit putukahammustuste eest. Tänu elastsele äärele on võrku lihtne vankri külge sobitada.

Kergesti pestav.

Kergesti pestav.

Mõõdud: 146 x 131 CM.

Mõõdud: 140 x 70 x 73 CM.

TOOTEKOOD 659843

TOOTEKOOD 659833

10 0

%

UV

AK

S

TOOTEKOOD 10671

TUGEVAD KLAASID Polükarbonaadist prilliklaasid peavad kriimustustele hästi vastu.

84

UVA- JA UVB-KAITSE Korralikud päikeseprillid peavad kaitsma silmi nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest.

MUGAV RAAM Pehme ja painduv raam on ideaalne beebi õrnale näole.

Kõik päikeseprillid vastavad Euroopa Liidu direktiivi 89/686/EEC standarditele ja turvanõuetele.

85


NÕUANDEID ÕUES LIIKUMISEKS Proovi viia beebi õue juba tema esimestest elupäevadest alates. Jalutuskäigud on kasulikud teile mõlemale. Pea meeles, et lapsevankri või jalutuskäru liikumine ajab beebile une peale. Suvel mine õue kõige jahedamal ajal, talvel aga kõige soojemal ajal. Võimalusel väldi tiheda liiklusega piirkondi. Võta hoolikalt kaasa kõik asjad, mida sul jalutuskäigul vaja võib minna. Parem võtta mõni asi ülearu, kui et midagi olulist maha jääb! Isale on jalutuskäik lapsevankriga oivaline võimalus suurendada lähedust enda ja beebi vahel.

87


REISILE

VABADUS MINNA, KUHU SOOVID Beebiga koos reisimine on alati tore seiklus. Vahet pole, kas te lähete päriselt puhkusele või lihtsalt paariks tunniks poodidesse – laps on alati elevil ja õnnelik. Väikesele lapsele meeldib väga koos ema ja isaga uusi asju vaadata, uurida, rõõmuga uusi kohti ja olukordi avastada. Kindlalt turvatooli paigutatud laps saab mugavalt ringi vaadata, sinuga oma keeles lobiseda või koguni mõnusalt magama jääda, kui autosõit talle uinutavalt mõjub. Nii et läki reisile! Kogu maailm ootab meid.


0+ SEAT UP 012 Seat Up 012 on Chicco uus turvatool, mis on välja töötatud nii, et see kasvab koos sinu lapsega kuni tema kuueaastaseks saamiseni. Turvaline ja praktiline Seat Up 012 kindlustab lapse turvalisuse teie ühistel autosõitudel ning muudab iga sõidu rõõmsaks reisiks.

Mitmekülgne ja kasvab koos lapsega Selg sõidusuunas, sobib turvatool ideaalselt kuni 13 kg kaaluvale beebile; nägu sõidusuunas aga 9–25 kg kaaluvale lapsele.

U

AK

S

KOLM ÜHES TURVAHÄLL JA -TOOL

U R I LIS

Praktiline: vanuserühmas 1 saab turvatooli paigaldada ka Isofix-süsteemiga, mis kinnitab tooli vaid kolme klõpsuga. Lapsesõbralik iste sobib igasse autosse. Seat Up 012 pakub vähemalt ühte universaalset kinnitusvõimalust igas vanuserühmas.

0+ AUTO-FIX FAST Kuna turvahällist saab sinu lapse esimene pesa, vali kindlasti hästi korralik ja kvaliteetne häll, milles beebi saab teha esimese sõidu sünnitusmajast koju ning hiljem koos sinuga ringi sõita. Auto-Fix Fast on saanud neli tärni Euroopa tarbijatestides 0+ vanuserühmas (0–13 kg suurustele lastele). Tänu Clik Clak kinnitussüsteemile kinnitad turvahälli sellega sobivate kärude külge või autoistmele üheainsa lihtsa liigutusega. Nõnda tunneb su beebi end igas olukorras turvaliselt ja kaitstult. Mugav vateeritud vähenduspadi (0–6 kg suurustele lastele) kindlustab beebi pea, kaela ja selja õige asendi esimestel elukuudel. Turvahälli saab kinnitada alusele või niisama, auto kolmepunktise turvavöö abil.

Kui su autos on Isofixi kinnitused, saad turvahälli veelgi lihtsamalt, kiiremini ja turvalisemalt paigaldada. Lisatarvikuna müüdav Isofixi alus annab võimaluse mitte kasutada auto turvavööd. ISOFIXI ALUSE TOOTEKOOD 79807

AK

U

TOOTEKOOD 79220

90

S

Kaasas autoalus, millega kinnitad hälli lihtsalt ja kiiresti.

U R I LIS

VANUSERÜHM 0+ (0–13 KG)

Oasys 2-3 Fixplus

Vanuserühm 2 (15–25 kg) AUTO-FIX FAST TURVAHÄLL Saanud neli tärni euroopa tarbijatestis „car seat 2011“ vanuserühmas 0+ (0–13 kg).

VANUSERÜHM 1 (9–18 KG) Gr 1 Isofix 91


0+

GRO-UP 123 Gro-Up 123 on turvatool, mis kasvab koos sinu lapsega kümme pikka aastat! Selles toolis sõidab turvaliselt laps, kelle kaal jääb 9 ja 36 kg vahemikku. Väiksemate laste jaoks on olemas vähenduspadi, mugavust lisab ka võimalus istet tahapoole kallutada. Turvarihmu ja peatuge saab sättida korraga, üheainsa liigutusega. Gro-Up 123 kindlustab sinu lapse mugavuse ja turvalisuse kümne aasta vältel.

12+

U

AK

S

TOOTEKOOD 079583

U R I LIS

OASYS 1 EVO ISOFIX Oasys 1 EVO Isofix turvatool sobib lastele, kelle kaal jääb 9 ja 18 kg vahemikku. Turvatool on sinu lapsele ühtaegu maksimaalselt turvaline ja väga mugav. Isofix-süsteemiga varustatud istet saab paigaldada kergelt ja turvaliselt, kolme lihtsa sammuga, ilma auto turvavööd kasutamata. Nendesse piirkondadesse, kus tool puutub rohkem lapse keha vastu, on kangasse tehtud pisikesed augud, et õhk paremini läbi käiks. Tänu spetsiaalsele õhuringlussüsteemile hajub kuumus ja su lapsel on märksa mugavam reisida.

ISOFIX

ISO

F

IX

1

2

US

T

OPEL

IT

U R I LIS

T

U

AK

S

TOOTEKOOD 079827

KINN

3

ISOFIX-SÜSTEEM Autosse paigaldamine on lihtne, kiire ja turvaline. 92

MIKROPERFOREERITUD KANGAS Maksimaalselt hingav materjal.

VANUSERÜHM 1 (9–18 KG)

VANUSERÜHMAD 2–3 (15–36 KG) 93


NÕUANDEID REISIMISEKS Kasuta autos alati turvahälli või -tooli, ning pane selle rihmad korralikult kinni. Autoga sõites eelista neid aegu, mil su beebi on harjunud magama. Võta lapse lõbustamiseks kaasa muusikat ja muinasjutte. Ära unusta ka tema kõige armsamat pehmet mänguasja.

9+

AASTAT

OASYS 2-3 FIXPLUS LOasys 2-3 FixPlus on turvatool, mis kasvab koos sinu lapsega. Tool on tunnistatud sobivaks lastele, kes kaaluvad 15 kuni 36 kg, ehk siis umbes kolmest kuni 12 eluaastani. Turvatooli saab autosse kinnitada turvavööde abil ning FixPlus kinnitustega, mis tagavad parema stabiilsuse. Tooli kõrgust ja laiust saab eraldi reguleerida, nii et see järgib sinu lapse kõige olulisemat teekonda – tema kasvamist. Külgede turvasüsteem kindlustab maksimaalse kaitse külgedelt ning võimalus istet tahapoole kallutada teeb su lapse olemise mõnusaks. TOOTEKOOD 079245

2 1 Saadaval ka ilma FixPlus kinnitusteta.

U

94

AK

S

Synthesis Oasys 2-3 Fixplus

U R I LIS

Saanud neli tärni Euroopa tarbijatestis „Car Seat 2013“ vanuserühmas 2–3 (15–36 kg).

Pika reisi puhul tee sageli peatusi. Kui auto sõidab, ära kunagi ava turvarihmu ega võta last hällist või toolist välja. Kui laps nutab või sul on vaja talle süüa anda või tal mähet vahetada, leia sobiv koht ja jäta auto seisma.

95


RIIDED JA JALATSID

RÕÕMSALT RIIDESSE Väikese beebi särgike või kombinesoon äratab kõigis õrnu tundeid. Need rõivad on sama pehmed ja pisikesed nagu beebi ise ning neid tuleb hoolikalt valida. Algul soovid sa juba vaistlikult panna beebile selga kõige naturaalsemad riided, mis sobiksid tema tundlikule nahale ning milles tal oleks mõnus olla. Hiljem võid lisada beebi riietele isikupära ja veidi stiilsust. Ja võib-olla saab sellest isegi midagi rohkemat kui harjumus, sest tasapisi kujuneb välja sinu lapse oma stiil. Väga olulised on ka jalatsid. Kui esimestel kuudel on nende mõte lihtsalt kaitsta lapse pisikesi jalgu, siis hiljem hakkavad need toetama tema arengut. Eesmärgiks on muidugi see, et lapse esimesed sammud laias maailmas mööduksid võimalikult turvaliselt.


KÕIGE PISEMATELE BEEBIDELE

0+

Enneaegsete või alakaaluliste vastsündinute keha pindala on väga suur võrreldes nende kehakaaluga. Seetõttu ei tohi nende puhul alahinnata kehasoojuse hajumise riski.

MY UNDERWEAR Chicco tootesari My Underwear on disainitud kõige väiksemate beebide vajadusi silmas pidades. Need rõivad on soojad ja mugavad, neid on lihtne selga panna ja ära võtta. Alusrõivad on kujundatud nii, et need on vastsündinud beebi tundliku naha vastas ülipehmed.

ENNEAEGSED LAPSED Enne õiget aega sündinud beebid vajavad oma vanematelt eriti palju armastust ja õrnust. Päris alguses on loomulik, et ema ja isa muretsevad natuke pisikese beebi tervise ja kasvamise pärast, aga juba õige varsti õpivad nad tema eest hoolitsema, teda toitma, riietama, positiivselt reageerima – nii et laps muudkui kasvab ja võib oma vanemate armastuse peale kindel olla. Enneaegsed beebid tunnevad end mugavamini riietes, mis on kujundatud just nende jaoks – need rõivad pole mitte ainult õiges suuruses, vaid ka eriti pehmed. Vanematele omakorda meeldib näha oma lapsukest rõivastes, mis soojendavad teda piisavalt, kuid mitte ülearu. 98

ILMA NÖÖPIDETA

LIHTNE AVADA

ELASTNE KANNAOSA

LAIAD KÄEAUGUD

Särgikese saad kinni panna mugavate küljepaelte abil.

Laiad avad kergendavad mähkmete vahetamist.

Et beebil sokid jalast ei kaoks ning jalad külma ei saaks.

Et sul oleks mugavam lapsele riideid selga panna ja ära võtta.

99


BEEBI RÕIVAD

AVASTAME MAAILMA

Nii sulle kui ka su lapsele on ülioluline, et tema rõivad oleksid praktilised: see kiirendab riiete vahetamist, mis võib muidu beebit häirida. Tähtis tegur on ka mugavus – ühelegi lapsele ei meeldi olla liiga paksult riides ega kanda kohmakaid, rohkete õmbluste või siltidega rõivaid. Õiges suuruses ja õige paksusega rõivad ei piira last ning lasevad tal liikuda just nii vabalt, nagu ta soovib. Soovitame eelistada looduslikke kangaid, sest need ei ärrita lapse nahka ja lasevad sellel hingata.

Kui su beebi hakkab ringi liikuma ja ümbritsevat maailma avastama, jääb praktiliste rõivaste valimine endiselt ülioluliseks. Kodus sobivad kõige paremini kombinesoonid, milles lapsel on parajalt soe, kuid mis ei takista tal liikuda. Kui te lähete välja ning õues on külm, tuleb laps panna riidesse soojalt, kuid mitte liiga paksult. Kärus olev laps vajab rohkem riideid, sest ta ei liigu ju ise ning seetõttu on tal külmem. Mida kuu edasi, seda enam oskab laps hinnata kenades erksates värvides rõivaid.

0+

0+

KAPUUTSIGA KAMPSUNI TOOTEKOOD 96184 KOMBINESOONI TOOTEKOOD 21247

??? TOOTEKOOD 71456

KOMBINESOONI TOOTEKOOD 20921

100

MÄNGUPÜKSTE TOOTEKOOD 57099 T-SÄRGI JA LÜHIKESTE PÜKSTE KOMPLEKTI TOOTEKOOD 75481

101


KASVAMISEKS LOODUD

12+

My Chicco kollektsiooni suurused ja lõiked arvestavad laste loomulikku soovi liikuda. Õmblused, nööbid ja lukud on kavandatud nii, et need ei hõõruks nahka. Riietel on palju detaile, mis arvestavad lapse vajadusi igal hetkel. My Chicco rõivad annavad sulle võimaluse panna laps riidesse moekalt, nii et see meeldib ka talle endale.

MY FIRST CHICCO My First Chicco tootesarja rõivad sobivad 0–24 kuu vanustele lastele. Rõivaste kujundamisel on silmas peetud igale vanuseastmele olulisi vajadusi, näiteks seda, et riided käiksid kergesti lahti, et neil poleks nööpe ega suuri kaunistusi, et need oleksid lastele mõnusalt õrnad. T-SÄRGI TOOTEKOOD 47897 – PÜKSTE TOOTEKOOD 24261 – VESTI TOOTEKOOD 96118

T-SÄRGI TOOTEKOOD 47928 – SEELIKU TOOTEKOOD 34282

102

MÄNGUPÜKSTE TOOTEKOOD 57098

MY CHICCO My Chicco kollektsioon on loodud 1 kuni 8 aasta vanustele lastele. Need rõivad peavad vastu enam-vähem kõigele, mis kuulub laste loomuliku elava liikumise juurde. Praktilised ja mugavad riided on valmistatud looduslikest materjalidest, näiteks puuvillast. Neid rõivaid on lihtne pesta ning need näevad alati välja nagu uued. My Chicco rõivad pole mitte ainult kenad, vaid lausa loodud kasvava lapse jaoks.

KLEIDI TOOTEKOOD 93407 T-SÄRGI TOOTEKOOD 53469 SEELIKU TOOTEKOOD 34371

KAPUUTSIGA DRESSIPLUUSI TOOTEKOOD 64943 – POLOSÄRGI TOOTEKOOD 33312 – LÜHIKESTE PÜKSTE TOOTEKOOD 52516 JAKI TOOTEKOOD 84286 – T-SÄRGI TOOTEKOOD 53527 – LÜHIKESTE PÜKSTE TOOTEKOOD 52527

103


CHICCO ERGONOOMILISED JALATSID Chicco jalatsid järgivad lapse jala loomulikku kasvamist ning arvestavad pöia füsioloogilist arengut. Jalatsid on kujundatud ja valmistatud vastavalt Chicco Füsioloogilise Projekti neljale kõige olulisemale tunnusjoonele.

VABADUS

ERGONOOMIKU NÕUANDED

PISIKESED JALAD Paaril esimesel eluaastal mängivad jalad kõige olulisemat rolli lapse motoorsete oskuste arengus. Jalad kontrollivad tasakaalu, stabiilsust ja liikumist. Jalgade abil saab laps infot ümbrusest, millega ta kokku puutub. Sellepärast tuleb lapse jalatseid valida eriti hoolikalt, need peavad kindlustama jalgade harmoonilise arengu ja võtma arvesse nende füsioloogiat. Lapse jalatsid peavad olema valmistatud kvaliteetsetest, kergetest, pehmetest ja hingavatest materjalidest. Mõistlik on valida ümara ninaga jalatsid, mis jätaksid lapse varvastele liikumisruumi. Hästi painduvad tallad ei takista lapse samme. Iseäranis tähtis on see aeg, kui su laps alles hakkab kõndima. Kuni 3- või 4-aastaseks saamiseni võivad lapse jalavõlvid olla füsioloogiliselt lamedad, aga sobivad jalatsid kindlustavad selle, et kõndimine ergutab tema jalgu õigel moel, soodustab lihaste arengut ja kujundab järk-järgult jalavõlvi. Sellepärast on oluline, et lapse jalad puutuksid kokku ebatasase pinnaga, mis tugevdab pidevalt tema jalavõlvi ning aitab kaasa nii luude ehituse kui ka jäsemete loomuliku elastsuse arengule. Dr Mauro Testa Ergonoomika ja biomehaanika spetsialist

104

KERGUS

PAINDUVUS

ERGUTUS

ERGUTAVAD

PAINDUVAD

JALATALDU

õigetes kohtades

ERGUTAV JA HINGAV ALA JALGU ERGUTAV ALA

KERGED NAGU UDUSULED

HINGAVAD tänu looduslikele materjalidele ja õhuaugukestele PÕRUTUST LEEVENDAV ALA

CHICCO FÜSIOLOOGILISED SISETALLAD Chicco füsioloogilistel sisetaldadel on patenteeritud disain, mis kindlustab sinu lapse jalgadele kõik, mida need õigeks arenguks vajavad. Pehmed ääred stimuleerivad lapse taldu kõndimise ajal õrnalt, tugevdavad lihaste ehitust õigel viisil ning aitavad nõnda kaasa jalavõlvi loomulikule kujunemisele. 105


ESIMESTE SAAPAKESTE SEIKLUS ALGAB

0+

Esimestel elukuudel kujutavad sinu beebi jalad endast olulist meeleelundit, mis võimaldab lapsel ümbritsevast keskkonnast infot hankida. Nendel kuudel on saapakeste osaks ainult jalgu katta ja neid müksude ja külma eest kaitsta. Soovitame pehmetest materjalidest ja ümara kujuga jalatseid, mis lasevad lapse varvastel vabalt liikuda.

BEEBIEA JALATSID

5+

Kui sinu beebi saab 5–6 kuu vanuseks, hakkavad tema jalad tegema katsetusi, mis lubavad tal saavutada korraliku lihastoonuse ja tundlikkuse. Nii valmistub laps oma esimesteks sammudeks ja iseseisvateks uurimisretkedeks. Ka sellel perioodil tuleks eelistada ümara ninaga jalatseid, mis peaksid olema mugavad ja kerged. Niisugused jalanõud sobivad lapse esimesteks liikumisteks väljaspool hälli ja need aitavad tal jalatsitega harjuda.

DOPOCULLA KOLLEKTSIOON

SAAPAKESTE TOOTEKOOD 55413

KINGAKESTE TOOTEKOOD 55114 – SAAPAKESTE TOOTEKOOD 55415

SAAPAKESTE TOOTEKOOD 55413

SAAPAKESTE TOOTEKOOD 55416

106

MAAILMA AVASTAMAS

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55442 – KINGAKESTE TOOTEKOOD 55439

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55441

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55442 – KINGAKESTE TOOTEKOOD 55439

107


9+

PÕRANDAL MAAS

VALMIS KÕNDIMA

Iga kuuga tunneb beebi aina suuremat huvi kõige vastu, mis teda ümbritseb. Esimesi avastusretki ümbruskonnas teeb ta roomates. Ka selleks perioodiks soovitame sobivaid saapakesi, mille pehmed tallad painduvad eriti hästi õigetes kohtades ning annavad järele lapse jalgade loomulikele liigutustele, kui ta teeb esimesi katseid ühest kohast teise liikuda.

Umbes 12 kuu vanuselt alustab sinu laps kõndimist. See on oluline hetk, sest tema labajalad (mis jäävad kuni 3.–4. eluaastani füsioloogiliselt lamedaks) hakkavad nüüd saama ergutusi, mida esimesed sammud neile pakuvad. Need ergutused arendavad lapse lihaste ehitust ja kujundavad tema jalavõlve. Sellepärast tuleb lapse jalataldu stimuleerida, lastes neil puudutada mitmesuguseid ebatasaseid pindu.

5+

Ideaalsed jalatsid peaksid olema valmistatud hea kvaliteediga, kergetest, pehmetest ja hingavatest materjalidest. Ka sel perioodil on soovitatav eelistada ümara kujuga jalanõusid ning hästi painduvaid ja libisemiskindlaid taldu, mis ei takistaks lapse esimesi samme ning lisaksid talle avastusretkedel kindlustunnet.

GATTONA KOLLEKTSIOON

108

KINGAKESTE TOOTEKOOD 55543 – SANDAALIDE TOOTEKOOD 55544

KINNISE NINAGA SANDAALIDE TOOTEKOOD 55567 LAHTISE NINAGA SANDAALIDE TOOTEKOOD 55568

KINGAKESTE TOOTEKOOD 55543 – SANDAALIDE TOOTEKOOD 55544

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55580 – KINGAKESTE TOOTEKOOD 55578

MAIMIKU JALATSID KINGADE TOOTEKOOD 55426

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55506

SANDAALIDE TOOTEKOOD 55470

109


NÕUANDEID LAPSE RÕIVASTE JA JALATSITE VALIKUKS

Vastsündinule vali kindlasti rõivad, mis oleksid tehtud hästi pehmetest kangastest ning millel poleks eriti õmblusi ega muid detaile, mis võiksid beebi nahka ärritada. Suuremad sildid lõika lihtsalt ära. Pane beebi riidesse kihiliselt. Jälgi, et sa ei riietaks teda liiga soojalt. Igapäevasteks rõivasteks vali sellised, mis on lapsel seljas mugavad ja mida sul endal on lihtne pesta. Lapse jalatsid peaksid olema pehmed ja painduvad. Kontrolli sageli, et need poleks talle väikseks jäänud. Kui laps tahab ise riidesse panna, ole kannatlik ja luba tal aeg-ajalt seda teha.

111


KASVAME KOOS

SINU LAPSE ESIMESED 36 KUUD

www.chicco.ee Kauplused: Rocca al Mare Kaubanduskeskus, Tallinn Paldiski mnt 102, 13522 Kristiine Kaubanduskeskus, Tallinn Endla 45, 10615

Profile for XS Toys

Chicco kataloog EESTI  

Chicco kataloog EESTI  

Profile for anvol