Page 1

AUGSIM KOPĀ

PIRMIE 36 MĒNEŠI AR JŪSU MAZULI


MŪSU VĒRTĪBAS KATRĀ JŪSU DIENAS MIRKLĪ Jau kopš 1958. gada Chicco darbojas kopā ar jums, un jūsu vērtības ir arī mūsējās. Šīs vērtības ir veicinājušas mūsu izaugsmi gadu gaitā, un tās palīdzējušas augt arī vairākām māmiņu, tētu un mazuļu paaudzēm visā pasaulē. UZTICAMĪBA

PIEREDZE

MISIJA

MŪSU MISIJA Mēs zinām, ka bērna dzīves pirmie 36 mēneši ir ļoti īpašs laiks, un šos mirkļus nav iespējams atkārtot. Tāpēc ik dienu izmantojam visu savu aizrautību un prasmes, lai atbalstītu vecākus un palīdzētu mierpilni baudīt katru šo mirkli.

Chicco palīdz māmiņām, tētiem un bērniem, jo mēs savu darbu uztveram nopietni. Visas mūsu preces ir drošas un uzticamas, jo katra nianse ir rūpīgi izstrādāta, un preces atbilst stingrajiem starptautiskajiem kvalitātes standartiem. Mēs vēlamies dāvāt vecākiem sirdsmieru, tāpēc mūsu risinājumi ir izstrādāti atbilstoši viņu vajadzībām, un mēs tos radām, ņemot vērā savu pieredzi un zināšanas par bērnu pasauli. Lai to panāktu, mūsu Mazuļu pētniecības centrs nepārtraukti strādā, sadarbojoties ar medicīnas un zinātnes speciālistiem, sazinoties ar vecākiem un novērojot bērnus, lai noskaidrotu un izprastu viņu vajadzības.

MŪSDIENĪGUMS

Mēs rūpējamies par visiem bērniem, māmiņām un tētiem, īpaši pievēršoties pārmaiņām. Cenšamies dienu dienā piedāvāt visjaunākās preces, kas atbilst mūsdienīgas ģimenes vajadzībām.

EMOCIONĀLA INTELIĢENCE

Mēs protam sadarboties ar vecākiem un bērniem, izprast to vajadzības un iesaistīt savā darbā, turklāt mēs patiesi vēlamies atrast viņiem piemērotākos un efektīvākos risinājumus.

JAUNAS VĒSMAS

Mums ir spēcīga tradīciju apziņa, tomēr vienmēr domājam par nākotni un pētām mūsdienīgākos tehnoloģiskos risinājumus, atsaucoties uz mainīgajām vecāku un bērnu vajadzībām.

VIENKĀRŠĪBA

Mūsuprāt, visām precēm ir jāiemieso aizrautība, kas ieguldīta to radīšanā. Tāpēc mūsu izmantotā valoda un metodes vienmēr ir vienkāršas un skaidras. Nodrošinot caurspīdīgumu, vēlamies panākt, lai katra projekta stāsts būtu viegli saprotams.

NEPIESPIESTA PIEEJA

Mēs zinām, ka ir grūti audzināt bērnus, tomēr arī apzināmies, ka pasaulē nav nekā lieliskāka un dabiskāka par vecāku lomu. Jau no pirmās dienas esam jums līdzās soli pa solim, lai atvieglotu jūsu ikdienu mazuļa aprūpēšanā un kopšanā, tomēr mūsu pieeja ir nepiespiesta un pozitīva — atbilstoša bērna pasaulei.

3


cco di Felicità Ch i

IZZINAM, PĒTAM, IZPROTAM Mazuļu pētniecības centra uzdevums ir iepazīt mazuļus, viņu vajadzības un viņu pasauli. Centra darbinieki nemitīgi sadarbojas ar medicīnas un zinātnes speciālistiem, meklējot informāciju par faktiem un atklājumiem pediatrijas jomā, kā arī veic pētījumus un pārbauda piedāvāto izstrādājumu zinātnisko pamatojumu. Tomēr īpašu palīdzību Mazuļu pētniecības centram sniedz vecāki — neizsmeļams pieredzes un ierosinājumu avots, kas ir ārkārtīgi vērtīgs, jo vecāki visprecīzāk un uzmanīgāk novēro savu mazuļu vajadzības. Tas viss palīdz piedāvāt labākos risinājumus, lai nodrošinātu mazuļu un ģimenes labklājību, kā arī drošus un īpaši pielāgotus izstrādājumus, kas ir piemēroti katram attīstības posmam. Mazuļu pētniecības centrs arī sniedz informāciju un ieteikumus vecākiem, tādējādi nodrošinot jūtamu, nezūdošu atbalstu priekpilnajā, tomēr sarežģītajā darbā — bērna audzināšanā. Mazuļu pētniecības centra darbinieki ir pateicīgi visiem speciālistiem, ar kuriem sadarbojas, it īpaši tiem, kas palīdzēja šī ceļveža sagatavošanā, sniedzot padomus un detalizētu informāciju.

Dr Laura Cintelli Vecmāte

Dr Rinaldo Zanini Pediatrs

Dr Luca Levrini Ortodontists

Dr Emanuela Iacchia Psiholoģe

Dr Diego Tosi Dermatologs

Dr Laura Sciacca Dietologs

Dr Rosanna Candon pedagogs

Dr Mauro Testa Biomehānikas speciālists

Chicco vienmēr steidzas palīgā, ja bērnam tiek liegts miers un drošība, ko dāvā ģimene. Chicco jau vairāk nekā 10 gadus sadarbojas ar Ai. Bi. jeb Associazione Amici dei Bambini — starptautisku humānās palīdzības organizāciju, kas aizstāv bērnu intereses un pamattiesības uz ģimeni un laimi. Mūsu pārdrošais, tomēr īstenojamais sapnis ir nodrošināt katram bērnam ģimeni, kurā viņš var pieaugt. Pašlaik projekts Chicco di Felicità ir piesaistījis vairāk nekā 300 tūkstošus atbalstītāju un palīdzējis adoptēt gandrīz tūkstoš bērnu, no kuriem astoņiem simtiem ir īpašas vajadzības. Projekta ietvaros atbalstīta arī piecu audžuģimeņu māju izveide, kurās nodrošināta visa bērniem nepieciešamā palīdzība. Projekta simbols ir Chicco di Felicità, neliela medaļa, ko var iegūt kā taustāmu apliecinājumu, ka jums nav vienaldzīga bērnu pasaule un esat patiesi apņēmies palīdzēt bērniem, kas meklē ģimeni. Chicco di Felicità medaļa ir pieejama Chicco veikalos Itālijā apmaiņā pret nelielu ziedojumu. Daudzi jau ir palīdzējuši bērniem ar šo atbalsta soli. Pievienojieties arī jūs!

5


CHICCO PILSĒTIŅA

6

CHICCO VEIKALI

LAIPNI LŪDZAM, BĒRNI!

LABĀKAIS RISINĀJUMS

Chicco pilsētiņa līdzinās Nekurnekadzemei, tomēr tā ir īsta! Tas ir ne vien lielākais Chicco veikals, bet arī brīnišķīga, jauna pasaule. Māmiņas, tēti, vecvecāki, tēvoči un tantes vai draugi var aizvest bērnus uz šo vietu, kur tie var ne vien rotaļāties un visu aplūkot, bet arī kopā apbrīnot rotaļu zirdziņu muzeja kolekciju, kurai nelīdzinās neviena cita šajā pasaulē. Šis muzejs, ko radījis Nopelnu ordeņa kavalieris Pjetro Katelli, ir izvietots bijušajā stallī, kur mitinājies slavenais tīrasiņu rikšotājs Tornēze. Kopš 2000. gada stallī atkal mājo zirgi, jo tajā ir izveidots oriģināls muzejs, kur var aplūkot vairāk nekā 650 rotaļu zirdziņu no visas pasaules un visiem vēstures posmiem. Šī izstāde priecēs gan pieaugušos, gan bērnus.

Chicco veikali — tā ir vieta, kur varētu dzīvot, ne tikai apmeklēt. Šeit saņemsiet ieteikumus un atbildes uz jautājumiem par mierpilnu sadzīvošanu ar jaunajiem apstākļiem. Iepazīsiet projektus un pakalpojumus, kas paredzēti vecākiem un mazuļiem, kā arī jautājiet Chicco klienta karti, kas nodrošina īpašas atlaides un informācijas saņemšanu par pasākumiem un piedāvājumiem.Varat arī izvēlēties preces, ko iekļaut savā Mazuļa dzimšanas dāvanu sarakstā, lai jūsu radi un draugi vienmēr zinātu, kas būtu piemērotākā dāvana tik svarīgā notikumā. Vairāk nekā 160 Chicco veikali Itālijā un vēl 160 veikali visā pasaulē, kā arī plašais kvalificētu Chicco izplatītāju klāsts apliecina, ka Chicco patiesi ir visur, „kur vien ir mazulis”.

7


GRŪTNIECĪBA • Grūtnieču spilvens • Māmiņu apakšveļas kolekcija

10.–13.lpp

BAROŠANA

BAROŠANA AR KRŪTI VAI PUDELĪTI

• Zīdaiņu pārtikas sildītājs • Barošanas piederumi • Barošanas krēsli

• Piena pumpji • Zīdīšanas spilveni • Barošanas pudelītes • Piederumi

56.–65.lpp

14.–29.lpp

30.–41.lpp

VANNOŠANĀS UN AUTIŅU MAIŅA • Natural sensation līnija • Mazuļa vannošana un pārtīšana • Piederumi • Nabassaites pārsējs • Deguna higiēna • Mutes higiēna • Autiņi • Piederumi • Veļas mazgāšanas līdzekļi • Gaisa mitrināšana

42.–55.lpp

8

• Miedziņam • Maņu attīstība • Pirmās rotaļlietas • Tradicionālās rotaļlietas • Motorikas attīstība • Runas attīstība

66.–77.lpp

PASTAIGA

MIEGS UN ATPŪTA • Bērnu gultiņas • Piederumi • BĒRNU ŠŪPUĻKRĒSLIŅI UN ATPŪTAS KRĒSLI

ROTAĻLIETAS

• Pastaigu rati un ratu komplekti • Ķengursomas • Saulesbrilles • Aizsardzība pret kukaiņiem

78.–87.lpp

CEĻOŠANA • Autokrēsliņi

88.–95.lpp

APĢĒRBS UN APAVI • Apģērbs • Apavi

96.–111.lpp

9


GAIDĪŠANAS LAIKS

ES BŪŠU MĀMIŅA Bērniņa gaidīšana ir īpašs brīdis katras sievietes dzīvē – neaizmirstams patīkamu pārmaiņu laiks, kas bagāts ar sajūtām. Smaržas ir spēcīgākas, izjūtas ir krāsainākas, ēdiens izraisa spēcīgu vēlmi, domas pārvēršas par ilgām, kas saistītas ar mazuļa nākotni. Vēderam augot, pieņemas spēkā piepildījuma sajūta, kuras dēļ visas grūtnieces ir starojošas un kopā ar jauno tēvu vij ļoti īpašu ligzdiņu savam mazulim. Tavs ķermenis ir mainījies, un tūlīt mainīsies arī visa jūsu pasaule.


-9

MĀMIŅU APAKŠVEĻAS KOLEKCIJA BOPPY GRŪTNIEČU SPILVENS Lai baudītu netraucētu miegu, ir ļoti svarīgi atrast pareizo pozu un īpašu atbalstu jau pašā grūtniecības sākumā. Speciālisti iesaka gulēt uz sāna (vēlams, kreisā) un nedaudz saliek ceļus. Boppy grūtniecības spilvens, kas izstrādāts sadarbībā ar fizioterapeitu, nodrošina pareizo atbalstu un stājas korekciju, kas palīdzēs atbrīvoties no saspringuma un uzlabos miega kvalitāti. Sastāv no trim daļām, kuras var salikt kopā dažādos veidos, lai to pielāgotu tieši Jums.

0+

-9

Apakšveļas izvēle ir ļoti svarīga gan grūtniecības laikā, gan pēc dzemdībām. Kolekcija Chicco Mammy nodrošina jums praktiskus, īpaši piemērotus risinājumus no grūtniecības līdz zīdīšanas laikam. Anatomiski pareizie apveidi, elastīgie audumi, saudzīgie balsti un apģērbi dabiski pieguļ un pielāgojas jūsu auguma izmaiņām, uzsverot jūsu sievišķību.

GRŪTNIEČU JOSTAS UN KORSETES

Mazgājams. KODS 079923

BALSTOŠA JOSTA

FIZIOT

ERAPE

ITIEM

3

Pielāgojama balstoša josta grūtniecēm. Balsta vēderu grūtniecības laikā, pielāgojoties tam, noņem slodzi muguras lejas daļai.

PILNVĒRTĪGS ATBALSTS JŪSU AUGUMAM

Mīksts, elastīgs audums, kokvilna KODS 001154

CHICCO MAMMA DONNA PĒCDZEMDĪBU KORSETE Uzreiz pēc dzemdībām Jūsu ķermenis sāk pakāpeniski atgūt iepriekšējās formas.Korsete paredzēta lietošanai pēc dzemdībām vai operācijām, vēdera muskuļu balstīšanai.

ATBALSTA VĒDERU UN KĀJAS

Mīksts, elastīgs audums, kokvilna. KODS 01164

ATBALSTA VĒDERU UN GALVU

12

13


BAROŠANA AR KRŪTI VAI PUDELĪTI

MIERS KOPŠ DZIMŠANAS Deviņus mēnešus gaidītais brīnums ir klāt! Mazulītis sver tikai dažus kilogramus, bet jau ir ieņēmis galveno lomu jūsu dzīvē. Mazas rociņas, maza mutīte, kas meklē krūti, maza galviņa, ko noglāstīt. Spēcīgas un neatkārtojamas izjūtas. Tagad tikai vēlaties, lai bērns augtu spēcīgs un veselīgs. Ir daudz iespēju kā pabarot bērnu, bet ir tikai viens, kas ļaus viņam justies mierīgi: jums pašai ir jābūt mierīgai. Svarīgākais ir baudīt mirkli.


KRŪTS BAROŠANA

0+

NaturalFeeling ir plašs izstrādājumu klāsts, kas palīdz iespējami ilgāk turpināt barošanu ar krūti. Šie produkti, kas izstrādāti sadarbībā ar Mazuļu pētniecības centru, nodrošina komfortu un praktiskus elementus, nedaudz atvieglojot šo darbību, kas ikvienai mātei ir ļoti svarīga.

MANUĀLI LIETOJAMS PIENA PUMPIS Manuāli lietojamais piena pumpis palīdz paildzināt barošanu ar krūti, nodrošinot komfortu un saudzīgu piena atsūkšanu. Tas nodrošina efektīvu, nepārtrauktu piena plūsmu. Pumpja silikona piltuve ar īpašo tekstūru pielāgojas krūts formai, saudzīgi aptverot to. Ergonomiskais rokturis nenogurdina roku lietošanas laikā, panākot maksimālu komfortu.

VECMĀTES PADOMI

KODS 05740

KRŪTS PIENS – LABĀKAIS JŪSU MAZULIM Mātes piens ir vislabākais ēdiens mazulim. Tas satur visas vielas, kas nepieciešamas pirmajos dzīves mēnešos. PVO iesaka to izmantot arī pēc tam, kad sākta piebarošana. Krūts piens ne vien veicina mazuļu augšanu, bet arī aizsargā tos no infekcijām, aptaukošanās un diabēta. Tas vienmēr ir gatavs, tam vienmēr ir piemērota temperatūra, un tas ir viegli sagremojams. Turklāt mātes, kas baro mazuli ar krūti, daudz ātrāk zaudē grūtniecības laikā uzkrāto lieko svaru un straujāk atkopjas pēc dzemdībām. Krūtsbarošna, tas ir emocionāls mirklis, kad jūs iepazīstat viens otru. Ir gadījumi, kad zīdīšana nav iespējama, bet, lai nezaudētu visas priekšrocības, ko tā dod, varat izmantot piena pumpi. Noderīgā ierīce ne vien ļaus nodrošināt jūsu bērniņu ar vērtīgo pienu, bet arī palīdzēs stimulēt krūtis, ja barošanas laikā neesat blakus bērnam. Jums tikai cieši jāpieliek piltuve pie krūts tā, lai krūtsgals būtu vidū. Pēc tam saudzīgi nospiediet rokturi. Sākumā veiciet straujākas kustības, radot vakuumu, tāpat kā jūsu mazulis. Kad izdalās piens, pumpis pie katras krūts jālieto tikai 10 minūtes. Pēc tam tikai jāizlemj, vai dot pienu bērnam uzreiz vai uzglabāt to ledusskapī ne ilgāk kā 48 stundas. To iespējams arī sasaldēt un uzglabāt ne ilgāk kā trīs mēnešus. Krūtsbarošana ir lutinošs un maigs brīdis Tev un Tavam mazulim, izbaudi to! Dr Laura Cintelli

* EFEKTIVITĀTI UN KOMFORTU APSTIPRINĀJA 91% MĀMIŅU

Izgatavots

ITĀLIJĀ EFEKTĪVA UN SAUDZĪGA PLŪSMA

MAKSIMĀLS KOMFORTS

SAUDZĪGS KRŪTIJ

ELEKTRISKAIS PIENA PUMPIS Izstrādāts, lai ērti un saudzīgi sūknētu pienu. Tam ir divkāršs stimulēšana darbības režīms, kas veicina piena plūsmu un nodrošina iespēju izvēlēties sev piemērotāko izdales līmeni. Atmiņas funkcija automātiski iestata vēlamo līmeni turpmākajām lietošanas reizēm.

Vecmāte

MAKSIMĀLI PRAKTISKS

Mīkstais silikons un piltuves tekstūra saudzē krūts ādu. Piemērots lietošanai ārpus mājas nelielā izmēra un divējādās jaudas sistēmas dēļ var izmantot gan akumulatoru, gan strāvas avotu. KODS 23283

16

17


KRŪTS BAROŠANA

KRŪTS BAROŠANA

Pēcdzemdību laiks jaunajām māmiņām ir ļoti svarīgs un trausls. Reizēm neērtības un nepatīkamas izjūtas zīdīšanas laikā var apēnot šo spraigo un neatkārtojamo notikumu. Lai novērstu šīs neērtības vai veicinātu to pazušanu, krūtis ir jākopj saudzīgi un jāievēro higiēnas noteikumi.

MITRĀS SALVETES

0+

0+

Zīdīšanas laikam paredzētās mitrās salvetes ir bagātinātas ar kviešu un piena proteīniem, kas palīdz saglabāt ādas dabisko hidrolipīdu līdzsvaru. Tās ir nekaitīgas mazulim, tām nav aromāta un garšas. Salvetes neskalojot var izmantot pirms un pēc zīdīšanas. Tajās nav virsmaktīvo līdzekļu, smaržvielu, spirta un krāsvielu.

ANTIBAKTERIĀLIE KRŪŠTURU IELIKTŅI Mīkstie, uzsūcošie un elpojošie ieliktņi nodrošina ādas sausumu. Inovatīvais antibakteriālais audums aizkavē baktēriju vairošanos kausiņus un nodrošina pareizu krūšu higiēnu, palīdzot novērst iekaisumus un ādas sasprēgāšanu. Iesaistot pētījumā zinātniski nozīmīgu grupu, kurā ietilpa barojošas mātes, tika secināts:

KODS 688111 KODS 68812

• deviņas desmitdaļas māmiņu vērtē antibakteriālos krūštura ieliktņus pozitīvi, jo tie ir uzsūcoši, elpojoši, sausi un nodrošina komfortu; • 80 % mātēm neradās iekaisumi un nesasprēgāja āda. To māšu grupā, kurām bija iekaisumi un sasprēgāja āda, antibakteriālā auduma ieliktnīšu izmantošana radīja labākus dzīšanas rezultātus nekā tradicionālie krūšturu ieliktņi.* 60 GAB. KODS 61773 30 GAB. KODS 61779

SILIKONA KRŪŠU UZGAĻI Tie sargā kairinātus krūšu galus un atvieglo zīdīšanu pat tad, ja krūšu gali ir ieplakuši. Krūšu uzgaļu mīkstais silikons un īpašā, gludā apdare nodrošina saskarsmi, kas ir tikpat maiga un glāsmaina kā krūts āda. Gumijas krūšu uzgaļu izvirzītā apmale rada mātes krūtij līdzīgu tekstūru, kas dāvā bērnam drošības sajūtu. Ergonomiskās formas dēļ mazuļa deguns var pieskarties mātes ādai. Komplektā ietilpst praktiska, sterilizējama tvertne, kurā glabāt krūšu uzgaļus. Pieejami no lateksa un silikona, mazā un lielā izmērā. MAZS KODS 02253 LIELS KODS 02255

VECMĀTES PADOMI

PADOMI ZĪDĪŠANAI Tūlīt pēc dzimšanas mazuļi instinktīvi meklē mātes krūti. Kad viņi to atrod un pirmo reizi piezīžas, sākas aizraujošais zīdīšanas laiks. Tāpat kā visi lielie dzīves notikumi, arī šajā gadījumā sākumā var rasties sarežģījumi un nedrošība, ko ir vērts mēģināt pārvarēt. Uzticieties akušierim, kurš parādīs, kā zīdīt bērnu, lai tas pilnvērtīgi satvertu krūti, ne tikai krūts galu. Tādējādi krūšu galu āda nesasprēgās. Noguldot bērnu uz vēdera sev virsū un mainot zīdīšanas pozas (tradicionālā, uz sāna, padusē), mazulis varēs pilnvērtīgāk iztukšot krūti. Ja krūtsbarošana turpināsies vismaz sešus mēnešus, ieteicams padomāt par sev ērtu mazuļa barošanu, izmantojot labu zīdīšanas spilvenu. Tas palīdzēs novērst krūšu galu raustīšanu, kas kairina ādu, un kļūs par jūsu vērtīgāko sabiedroto. Novietojiet spilvenus, turiet rokās bērnu un baudiet vienu no sava mūža izcilajiem notikumiem. MAKSIMĀLS KOMFORTS, ANTIBAKTERIĀLS AUDUMS

ĪPAŠI UZSŪCOŠAS MIKROPĒRLĪTES

ELPOJOŠS, NEAUSTS AUDUMS AR DIVKĀRŠU ĀRĒJO KĀRTU

PLĀNI UN NEREDZAMI ZEM DRĒBĒM

Dr Laura Cintelli

Vecmāte

* Klīniskie testi veikti ar 90 mātēm Milānas dzemdību namā Ospedale Maggiore Policlinico Mangiagalli e Regina Elena 2007. gadā.

18

19


KO DARĪT, JA NEVARU BAROT PATI?

Ikviena māte zina, ka krūtsbarošana ir vislabākais viņas mazulim. Viņa arī saprot, ka barošana dāvā saskarsmi un mīļus apskāvienus arī tad, ja viņa nevar barot ar krūti un izmanto pudelīti. Lai šis process būtu iespējami dabisks, ļoti svarīgi izvēlēties īsto barošanas pudelīti un it īpaši tās knupīti. Šim knupītim jābūt ļoti mīkstam un elastīgam, lai pielāgotos mazuļa mutes un mēles kustībām tāpat kā zīdīšanas laikā. Dažādiem vecumiem ir piemēroti atšķirīgi knupīši. Laika gaitā mainās bērnu paradumi, izmantojot mānekli, un dažādās attīstības fāzēs viņiem ir atšķirīgas vajadzības.

BOPPY SPILVENS Boppy ir mātes izstrādāts zīdīšanas spilvens, kas nodrošinās jums un mazulim stabilu, ērtu atbalstu. Īpašā forma un kompaktā konstrukcija atbalsta bērna galvu zīdīšanas laikā un samazina mātes muskuļu saspringumu. Ar īpašo elastīgo ielaidumu spilvens Boppy pielāgojas jebkādas miesasbūves apveidam. Tas ir daudzējādi lietojams spilvens, kas būs blakus jūsu mazulim visos attīstības posmos. Boppy spilvena pārvalks ir noņemams, to var mazgāt veļasmašīnā. KODS 79902

3+

6+

9+

Dažu pirmo mēnešu laikā piemērotāks ir noapaļots knupītis, jo tādā gadījumā zīdaiņi var turēt muti plati atvērtu un zīst pareizi, tāpat kā krūti. Šāds knupītis ir ļoti piemērots jauktai barošanai, jo atgādina krūts zīšanu un rada tādas pašas sajūtas kā dabiska barošana. Turpmākajos mēnešos zīdaiņa mute attīstās, un barošanas laikā bērns ar lūpām veido stingrāku „blīvi”, tāpēc zīšanas un rīšanas darbības pakāpeniski vairāk līdzinās pieaugušā veiktām darbībām. Šajā posmā jālieto pagarināts, nevis noapaļots knupītis, ko bērns ar lūpām var saņemt šaurākā tvērienā. Ņemiet vērā, ka vienmēr varat atsākt barošanu tikai ar krūti pat tad, ja kādu laiku nācās izmantot jaukto barošanu vai tikai pudelīti. Lūdziet palīdzību pediatram vai vecmātei.

Dr Laura Cintelli

Pēc zīdīšanas Boppy kļūst par omulīgu ligzdiņu, kurā iekārtoties.

20

Boppy veicina mazuļu motorikas attīstību.

Spilvens palīdz mazuļiem saglabāt līdzsvaru, kad tie sēž patstāvīgi.

Vecmāte


0+

KRŪTS BAROŠANA Chicco laiž klajā barošanas pudelīšu sēriju NaturalFeeling ar novatoriskiem knupīšiem, kas nodrošina pareizu un intuitīvu zīšanu gluži kā barojot ar krūti, dāvājot jums sirdsmieru. Inovatīvs. Vienīgais klāsts, kurā iekļauts īpašs, koliku risku mazinošs knupītis mierpilnai barošanai. Evolucionārs. Trīs pudelītes, kas izstrādātas atbilstošīi jūsu mazuļa augšanai. Mazuļu iemīļotas. Deviņas desmitdaļas mazuļu to pieņēma nekavējoties.

KRŪTS BAROŠANA

0+

BAROŠANAS PUDELĪTE Vienīgā barošanas pudelīšu sērija ar mīkstiem silikona knupīšiem, kas izstrādāti, lai pielāgotos mazuļa attīstībai. Divkāršs vārsts koliku novēršanai. Neļauj norīt gaisu un samazina koliku risku.

Mīksts un higiēnisks silikons.

A

PAREIZ

MAKSIMĀLS KOMFORTS JŪSU MAZULIM

0+

4+

0 M+ • 150 ml • NORMĀLA PLŪSMA

4 M+ • 250 ml • PIELĀGOJAMA PLŪSMA

UNIKĀLS, SLĪPS UN NOAPAĻOTS KNUPĪTIS ĪPAŠI JAUNDZIMUŠAJIEM

UNIKĀLS TAISNS KNUPĪTIS AR NOAPAĻOTU PAMATNI PIEMĒROTS ZĪŠANAI AR PAVĒRTĀM LŪPĀM. IDEĀLI DER VECĀKIEM MAZUĻIEM.

KODS 80711

KODS 80725

NEPILOŠS UZGALIS

6+

4+

6 M+ • 330 ml • ĀTRA PLŪSMA

4–6 M+ • 150 ml • ĀTRA PLŪSMA

NEDAUDZ NOAPAĻOTA PAMATNE UN PAGARINĀTS KNUPĪTIS VECĀKIEM BĒRNIEM

PIRMAIS MĪKSTAIS UN KOMPAKTAIS SNĪPĪTIS, KAS PIELĀGOJAS ZĪDAIŅU MAZAJAI MUTĪTEI

KODS 80737

KODS 80717 Izgatavots

ITĀLIJĀ Nesatur bisfenolu A.

klīniski pārbaudīts

23


AUDZ VESELS! Chicco Well-Being barošanas pudelītes ļauj pabarot bērnu vienkārši un bez raizēm. Fizioloģiskais knupītis ir radīts pēc rūpīgas izpētes un nodrošina nepārtrauktu, mierpilnu barošanu, novēršot gaisa norīšanu, kas ir koliku, žagu un barības atgrūšanas galvenais cēlonis.

0+

AUDZ VESELS! BAROŠANAS PUDELĪTE Well-Being barošanas pudelītēm ir maināmi fizioloģiskie knupīši ar uzlabotu pretkoliku sistēmu. Ir pieejamas dažādu izmēru pudelītes no dažādiem materiāliem (stikla un polipropilēna), nodrošinot maksimālu drošību jūsu mazulim. Plata atvere • Nepilošs vāciņš • Droša uzmava

MIERĪGA UN NEPĀRTRAUKTA BAROŠANA — VIEGLI PIEŅEMTA PUDELĪTE

PIERĀDĪTA PRETKOLIKU IEDARBĪBA* Pretkoliku vārsts ir izstrādāts tā, lai novērstu gaisa norīšanu, mazinot kairinājumu, barības atgrūšanu un kolikas pēc barošanas.

KNUPĪŠI Pieejami knupīši no mīksta „māmiņai līdzīga” silikona un lateksa, nodrošinot dabiskas izjūtas. Unikālā apdare panāk to, ka knupītis ir īpaši samtains un patīkamāks mazuļiem. Izcelti gredzeni

LATEKSS

SILIKONS

IZTURĪGS MATERIĀLS. MĪKSTS UN ELASTĪGS, NODROŠINOT TĪKAMAS IZJŪTAS ZĪŠANAS LAIKĀ.

„MĀMIŅAI LĪDZĪGS” SILIKONS Īpašās samta apdares dēļ knupītis ir neparasti mīksts un patīkams.

Ir pieejamas dažāda ātruma plūsmu barošanas pudelītes un knupīši, kas piemēroti visiem attīstības posmiem.

0+

Nesatur bisfenolu A.

2+

4+

6+

Kopā ar bērniem kopš 1958.gada. 25


0+

PIEDERUMI

AUDZ VESELS!

0+

Kā zināms, krūts piens vienmēr ir gatavs un tam ir atbilstoša temperatūra. Pat barojot bērnu ar pudelīti, krūts piena vai maisījuma temperatūrai jābūt ap 37 °C. Uzsildot to ar praktisku un ātru pudelīšu sildītāju, ieteicams pudelīti viegli saskalināt, lai temperatūra būtu vienmērīga. Pirms mazuļa barošanas var pārbaudīt, vai piens nav pārāk karsts; to var panākt ar tradicionālo metodi - uzpilinot dažas piena lāses uz plaukstas locītavas iekšpuses.

0+ WELL-BEING STIKLA BAROŠANAS PUDELĪTES Nature Glass sērijas barošanas pudelītes ir veidotas no stikla. Tās ilgi saglabā piena temperatūru un ir noturīgas pret krasām temperatūras izmaiņām. LATEKSS KODS 20710 SILIKONS KODS 20711

DIGITĀLAIS PUDELĪŠU SILDĪTĀJS Sasilda un atkausē pienu un zīdaiņu pārtiku dažu minūšu laikā. Palīdz saglabāt piena kvalitāti, sildot to pakāpeniski.

0+

Digitāls displejs un skaņas signāls, kad darbs pabeigts. 12 programmas. Taimeris.

WELL-BEING BAROŠANAS PUDELĪTE Ergonomiskā pudelīte 0M+ nodrošina praktisku, ērtu satvērienu gan mazulim, gan mātei.

KODS 07390

LATEKSS KODS 20610 SILIKONS KODS 20611

2+ PAKĀPENISKA SILDĪŠANA

WELL-BEING BAROŠANAS PUDELĪTE Ergonomiskā pudelīte nodrošina praktisku, ērtu satvērienu gan mazulim, gan mātei. LATEKSS KODS 20622 SILIKONS KODS 20623

4+ WELL-BEING BAROŠANAS PUDELĪTE Palīdz apgūt patstāvīgu dzeršanu. LATEKSS KODS 20634 SILIKONS KODS 20635

26

0+

ĀTRS

VAR IZMANTOT STIKLA TRAUKIEM UN BAROŠANAS PUDELĪTĒM

DROŠA ATKAUSĒŠANA

DIGITĀLI ELEKTRONISKIE BĒRNU SVARI Ir ļoti svarīgi jau no pirmajām dienām pareizi sekot bērna attīstībai. Chicco digitālie svari ļoti ātri un precīzi nosaka par nelielas svara izmaiņas, un tajos iestrādātā sistēma stabilizē svēršanu pat tad, ja mazulis kustas. Svariem ir gara paplāte, uz kuras mērīšanas laikā var noguldīt mazuli. Atmiņā saglabāti iepriekšējie mērījumi Ergonomiska, kompakta forma Svaru darba robežas no 30 g līdz 20 kg Liels LCD displejs KODS 05577

27


STERILIZĒŠANA MAZUĻA AIZSARDZĪBAI

0+

PADOMI PAR ZĪDĪŠANU

Pirmajos dzīves mēnešos mazuļa imunitāte vēl ir ierobežota, un visam, kas pieskaras mazuļa mutei, jābūt ļoti tīram un higiēniskam. Knupīši, mānekļi un pat nelielas rotaļlietas, ko bērns liek mutē, var izraisīt infekcijas, it īpaši zarnās un mutes dobumā. Pirmo mēnešu laikā ieteicams veikt sterilizēšanu. Visas mazuļa mantas rūpīgi jānomazgā ar ūdeni un ziepēm un pirms sterilizēšanas bagātīgi jānoskalo.

STERILNATURAL 2 IN 1 MODULĀRAIS ELEKTRISKAIS TVAIKA STERILIZĒTĀJS SterilNatural 2in1 modulārais elektriskais tvaika sterilizētājs pielāgojas dezinficējamiem priekšmetiem un aizņem pavisam nedaudz vietas virtuvē, jo tam ir pieejamas divas konfigurācijas: FULL SIZE un COMPACT. Tas veic drošu dezinfekciju ar tīru, dabisku tvaiku bez ķīmiskām vielām, tāpēc ir ļoti ērts un viegli lietojams. Abas konfigurācijas ir saderīgas ar visām Chicco barošanas pudelītēm un piena pumpjiem (tām daļām, kam drīkst veikt karsto sterilizēšanu), kā arī vairākumu pārējo tirgū pieejamo zīmolu barošanas pudelīšu un piena sūkņu. Tas ir viegli lietojams, un tajā ietilpst ne vairāk kā sešas 330 ml barošanas pudelītes no visām Chicco sērijām ar atbilstošajiem aksesuāriem (vāciņa gredzeni, knupīši un piltuves) konfigurācijā FULL SIZE un ne vairāk kā divas 330 ml tilpuma barošanas pudelītes ar atbilstošajiem aksesuāriem konfigurācijā COMPACT.

Lai veiksmīgi sāktu barošanu ar krūti, barojiet mazuli, kad viņš vai viņa to vēlas. Var rasties piena sastrēgumi, sprēgāt krūšu gali un mazināties plūsma. Neuztraucieties par to, visu var atrisināt! Ja pirmās nedēļas mājās būtu līdzās kāds, kurš var palīdzēt, tas jums ļautu sevi veltīt tikai bērnam. Ēdiet daudzveidīgi, sekojiet, lai jūsu uzturs būtu sabalansēts un lietojiet daudz šķidruma.

Darbību veic 5 minūšu laikā. Kompakts un modulārs izmērs. KODS 07392

Laikā, kad mazulis guļ, arī jums vajadzētu atpūsties, jo krūtsbarošana prasa daudz enerģijas!

STERILIZATORS MIKROVIĻŅU KRĀSNIJ Sterilizē līdz piecām mazuļa pudelītēm „Well-being” un četras pudelītes „Step Up”. Novatoriska konstrukcija, kas ir perfekti pielāgojama visu veidu mikroviļņu krāsnīm. Praktiski izmanto mikroviļņu krāsnij raksturīgo ātrdarbību. Darbību veic 5 min laikā KODS 65846

LIETOŠANAI MIKROVIĻŅU KRĀSNĪ

28

29


ATPŪTA UN MIEGS

BEIDZOT MĀJĀS Pēc atgriešanās mājās jūsu mazulis būs ļoti aizņemts… ar gulēšanu. Vismaz cerams, ka tā būs. Izmantojiet šo iespēju, lai veltītu laiku sev jeb, pavisam vienkārši, atpūstos. Kad jūsu mazulis bauda mieru, to varat darīt arī jūs. Nedēļām ritot, mazulis pavadīs nomodā vairāk laika, un būs interesanti turēt viņu sev tuvumā, veicot dažādus mājas darbus. Vērojot māmiņu un ieklausoties viņas balsī, redzot visu apkārt notiekošo, mazulis piedalīsies ģimenes dzīvē un pakāpeniski iepazīs pasauli.


MĀNEKĻI

Mānekļiem ir būtiska loma pareizā mutes attīstībā. Tie ir jāizveido tā, lai tie pielāgotos mazuļa mutei un radītu pareizu, vienmērīgu spiedienu uz aukslējām, novēršot zobu problēmu rašanos.

EKSPERTA PADOMI

ZĪŠANA Zīšana mazuļiem ir instinktīva darbība, kas nodrošina iespēju paēst un līdz ar to izdzīvot. Kad mazulis vēl ir mātes klēpī, zīšana ir viens no pirmajiem un svarīgākajiem nervu un muskuļu mācību mirkļiem. Turklāt zīšana veicina mazuļa mutes (perorālo) muskuļu attīstību un rosina mēles piespiešanu aukslējām, tādējādi panākot pareizu augšanu. Šo iemeslu dēļ zīšana ir būtiska funkcija, ko nedrīkst pamest novārtā. Izmantojot īpašas formas mānekli, kas atbilst konkrētām mīkstuma prasībām, iespējams labvēlīgi ietekmēt mazuļa mutes, aukslēju un košļāšanas sistēmas attīstību. Turklāt nesen veiktos pētījumos ir pierādīts, ka zīšana miegā palīdz samazināt SIDS jeb pēkšņās zīdaiņu nāves sindroma risku. Tāpēc ir ļoti svarīgi rosināt mānekļa izmantošanu, kad zīdīšana ir sākta veiksmīgi. Ņemiet vērā, ka to nav ieteicams lietot ilgstoši pēc 36 mēnešu sasniegšanas. Nekad nemērciet mānekli saldās vielās, kas veicina kariesa veidošanos.

Dr Luca Levrini

32

Ortodontists


MĀNEKĻI

0+

Attiva ortodontiskais knupītis ne vien pielāgojas mazuļa mutei, bet arī aktīvi veicina pareizu mutes dobuma attīstību. Ieplakums un slīpā forma veicina mazuļa mēles kustības, savukārt rievas palīdz novietot to pareizi. Slaidās, mīkstās pamatnes dēļ mazulim ir vieglāk aizvērt muti. Pieejams trīs dažādos izmēros. Pielāgojas mazuļa augšanai.

0-6 6-12 12+

SILIKONS

EKSPERTA PADOMI

„MĀMIŅAI LĪDZĪGS” SILIKONS Higiēnisks knupītis ar unikālu apdari, kas nodrošina īpaši samtainu un tīkamu efektu*

LATEKSS

Mīksts un elastīgs latekss sagādā ērtas izjūtas zīšanas laikā.

MĀNEKĻI Mazuļiem zīšana ir spontāna darbība, kas izraisa patīkamas sajūtas. Tā gaisina bailes un vientulības izjūtu, jo stimulē tādu vielu izdalīšanos smadzenēs, kas palīdz atbrīvoties no spriedzes. Mānekļi sniedz komfortu un mieru gan jaundzimušajiem, gan līdz ar to arī viņu māmiņām un ģimenes videi. Mānekļi nenoliedzami ir ļoti vērtīgi sabiedrotie. Tomēr ieteicams tos izmantot tikai tad, ja mazulis acīmredzami vēlas zīst. Vienīgais jaundzimušajam pieejamais saziņas veids ir raudāšana, un to vajag izprast pareizi. Raudas var paust vēlmi sazināties ar māmiņu vai gūt saskarsmi. Māneklis nedrīkst kļūt par mātes un bērna tuvo attiecību aizstājēju, jo šīs attiecības ir ārkārtīgi svarīgas, lai mazuļi fiziski attīstītos.

Dr Emanuela Iacchia

Psiholoģe

Ļoti mīksts, nodrošinot maksimālu komfortu un patīkamas izjūtas, nevainojami piemērots lietošanai dienā un naktī. Mīkstais lūpu balsts līdzinās mātes krūtij.

Ļoti kompakts, neliels un slaids knupītis minimāli skar seju.

Pieejams arī citās krāsās.

Izgatavots

ITĀLIJĀ Nesatur bisfenolu A.

34

Īpaši patīkama, ergonomiska forma nodrošina maksimālu komfortu.

klīniski pārbaudīts

IZSTRĀDĀTS SADARBĪBĀ AR IEVĒROJAMĀKAJIEM ORTODONTISTIEM

35


GULĒT DROŠI – KĀ TO PANĀKT

Mazuļa dzīves pirmajos mēnešos ir vēlams lietot šūpulīti, nevis gultiņu, jo tajā jaundzimušais jūtas ērti un droši. Ieteicams novietot to vecāku guļamistabā iespējami tuvu vecāku gultai, jo mitināšanās vienā istabā tiek uzskatīta par drošu un labvēlīgu. Ja mazulis ir blakus un saskatāms, mātei ir ciešāks miegs, viņai ir vieglāk nodarboties ar mazuli, ja tas bieži mostas, un arī barošana ar krūti naktī ir ērtāka. Guļot blakus vecākiem, mazulis dabiski pielāgojas viņu bioritmiem, ir sabiedriskāks, un tiek stiprināta viņa saikne ar vecākiem.

0+

Turklāt nesenos pētījumos ir pierādīts, ka gulēšana tuvumā, bet ne vienā gultā, samazina SIDS (zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma) risku, līdzīgi mānekļa izmantošanai miegā. Tomēr nav ieteicams ļaut mazulim gulēt jums blakus gultā, jo tas viņam varētu būt bīstami. Lai miegs būtu drošs, ņemiet vērā, ka mazulim jāguļ uz muguras, un matracim jābūt stingram. Nedrīkst izmantot pārklājus, pārsegus un lielus spilvenus, un nevajag viņu ģērbt pārāk biezās drēbēs. Pēc pirmajiem mēnešiem mazulis pamazām var pierast gulēt atsevišķi no vecākiem savā istabā. Dr Rinaldo Zanini

Pediatrs

Gulēšana blakus ir izdevīga, patīkama un stiprina jūsu saikni ar mazuli. Lai miegs būtu drošs, noguldiet jaundzimušo blakus savai gultai, tomēr nodrošiniet viņam atsevišķu vietu.

NEXT2ME GULTIŅA - ŠŪPULIS Next2Me ir jaunais Chicco šūpulis, kas dāvā jūsu mazulim iespēju vienmēr gulēt jums blakus. Viņš droši dusēs savā šūpulī, un jūs varat iekārtoties viņam līdzās, apskaut viņu un bez grūtībām pabarot ar krūti. Vienkāršā, drošā savienojuma sistēma ļauj stingri piestiprināt šūpuli pie jūsu gultas un gulēt blakus. Seši regulējami augstuma līmeņi palīdz to pielāgot jebkurai gultai. Šūpulim ir mīksts matracis, kas veicina gaisa apmaiņu. Varat mainīt šūpuļa leņķi, lai atvieglotu bērna elpošanu iesnu gadījumā vai veicinātu gremošanu. Divi riteņi ērtai pārvietošanai starp istabām. Kompakts un pārnēsājams šūpulis vienkārši lietojamā ceļojuma somā. KODS 79339

36

37


APRŪPES PIEDERUMI

0+

BABY MOON: AUTOMĀTISKA NAKTSLAMPIŅA Chicco Baby Moon naktslampiņa pielāgojas istabas apgaismojuma spilgtumam, dāvā mazuļiem mieru nakts laikā un palīdz māmiņām atrast ceļu tumsā. Jaunais dizains nodrošina labāku gaismas izkliedi. Unikālās formas un nelielo izmēru dēļ to var pielāgot izplatītākajiem strāvas kontaktligzdu veidiem. LED gaisma ar nelielu enerģijas patēriņu. KODS 07276

PEREKRIVAJETSA

Starptautiskajā pediatrijas vidē paustie ieteikumi liecina, ka mazuļiem ir drošāk gulēt uz muguras. Tomēr ilgstoša uzturēšanās šādā pozā var mainīt mazuļa galvas dabisko formu.

Chicco bērnu uzraudzības sistēmas palīdz māmiņām un tētiem būt mazuļa tuvumā. Kompakts dizains, ērta lietošana, inovācijas — Chicco izstrādājumiem piemīt visas šīs īpašības atbilstīgi vecāku vajadzībām.

TOP DIGITAL VIDEO SISTĒMA Bērnu video uzraudzības sistēmas Top Digital abpusējā saziņa nodrošina vecākiem iespēju uzraudzīt mazuļus un nemitīgi ar viņiem sazināties. Abas ierīces — gan vecākiem, gan bērniem paredzētā — darbojas, izmantojot baterijas (vecāku ierīces komplektā ir iekļauts viens atkārtoti uzlādējams litija akumulators) vai maiņstrāvas adapteri. KODS 25661

BĒRNU MONITORS

DARBĪBAS DIAPAZONS 150 m 38

VECĀKU MONITORS

AIRFEELING MĪKSTS UN PLĀNS SPILVENS Inovatīvais materiāls samazina spiedienu uz bērna galviņu un nodrošina atbalstu. Spilvens Airfeeling veiksmīgāk sadala svaru vienmērīgi, salīdzinot ar gadījumiem, ja tiek izmantots tikai matracis. (Testēšanu veica Pāvijas universitātes pētnieki.) Spilvens reaģē uz ķermeņa temperatūru un pielāgojas mazuļa galvas formai, vienmērīgi izlīdzinot svaru. Mazgājams 40 °C temperatūrā. Spilvena pārvalka sastāvs: 100% kokvilna. Pildījuma sastāvs: 100% poliuretāna (atmiņas) putas. Izmēri: 22 × 30 × 2 cm. KODS 07338

39


IETEIKUMI MIEGAM UN ATPŪTAI

CHICCO HOOPLA ATPŪTAS KRĒSLIŅŠ Hoopla krēsliņā ir iestrādāta īpašā, inovatīvā Slideline sistēma. Rotaļlietas var virzīt gar loku, nemitīgi radot jaunus rotaļu scenārijus. Izmantojot divas pogas, pārsteidzoši kompakto konstrukciju var vienkārši salocīt. Rotaļlietas var arī noņemt un izmantot krēsliņu dažādām rotaļām, kas veicina maņu attīstību.

0+

Izvēlieties mazulim ērtu apģērbu. Vakaros, liekot bērniņu gulēt, varat izmantot atbilstošu guļammaisu. Tomēr uzmaniet, lai bērns nebūtu saģērbts pārāk silti un telpa būtu labi izvēdināta. Mazuļa pirmajos mēnešos, drošības nolūkos, liekat viņu gulēt uz muguras.

KODS 79840

12+

Izvēlieties rituālu, ko atkārtosiet ik vakaru, kad liksiet bērniņu gulēt. Tam jābūt kam mierīgam, lai nesatrauktu mazuli pirms miega.

TWIST KRĒSLIŅŠ Chicco Twist ir jauns, daudzveidīgs atpūtas krēsls, kas piedāvā jaunas, nepieredzētas atpūtas iespējas dažādos dienas laikos. Jūsu mazulis varēs izvēlēties kādu no trim atpūtas režīmiem.

ATPŪTAS KRĒSLS

Pieklusināta gaisma palīdzēs radīt nomierinošu atmosfēru. Nodziediet kādu šūpuļdziesmu!

No 1 līdz 3 gadu vecumam. Noņemams, mazgājams pārvalks. Īpaši ērti roku balsti. KODS 079098

Pēc pirmajiem pāris mēnešiem ļaujiet bērnam iemigt pašam, novietojot līdzās kādu iemīļotu mantiņu. DĪVĀNS

ATVĀŽAMS KRĒSLS 40

41


VANNOŠANĀS, ĀDAS KOPŠANA UN AUTIŅU MAIŅA

LAIKS DIVATĀ Pirmā mazuļa vanna vienmēr ir īpašs mirklis pat tad, ja nejūtaties tam gatavi. Mazulis šķiet sīciņš un trausls, un vecāki vēl nezina, kā ar viņu apieties. Par laimi, instinkti ir spēcīgāki nekā bailes. Šļakstīšanās, gumijas pīlīte un daudz kas cits palīdzēs jums kopīgi attīstīties, rotaļāties un vienam otru iepazīt. Vannas laiks pamazām kļūst par burvības apdvestu tuvības mirkli, kad atkal esat viens vesels, kamēr pārējā pasaule ir ārpusē.


MAIGĀS ĀDAS KOPŠANA

Pirmo dzīves mēnešu laikā zīdaiņa āda jūtami attīstās un mainās. Šīs izmaiņas ir vērienīgākas pirmajos dzīves posmos un turpinās gadiem ilgi. Tūlīt pēc dzimšanas mazuļu ādu klāj vernix caseosa jeb dzeltenīgi balta kārtiņa, ko veido ūdens, vasks un taukos šķīstošas vielas. Šai kārtiņai ir aizsargājošas īpašības, bet dažu dienu laikā tā tiek nomazgāta. Mazuļiem ir plānāka āda nekā pieaugušajiem, un arī šūnas nav tik saliedētas. Ādas nodrošinātā aizsargbarjera pret apkārtējo vidi, kas neļauj pārmērīgi zaudēt šķidrumu, nav tik efektīva. Turklāt pēc dzimšanas strauji palēninās ādas tauku veidošanās. Līdz ar to mazuļu āda ir plānāka, sausa un uzņēmīgāka pret šķidruma zudumu un kairinājumiem. Tā arī ir vairāk pakļauta toksisko vielu uzsūkšanas riskam. Zīdaiņiem paredzētajiem kosmētikas līdzekļiem (saudzējošiem, tīrošiem un aizsargājošiem) jābūt dermatoloģiski testētiem un veidotiem saskaņā ar īpašām receptēm, lai atvieglotu mazuļu ādas dabiskās attīstības procesu, neizjaucot trauslo fizioloģisko līdzsvaru.

SENSATION

VISS NEPIECIEŠAMAIS MAZUĻA ĀDAS KOPŠANAI Chicco Natural Sensation ir jaunā līdzekļu sērija, kas pielāgota mazuļa ādas dabiskajam attīstības procesam tāpat kā mātes klēpī. Visas receptes ir veidotas, iedvesmojoties no vernix caseosa sastāva, kas nodrošina dabisku aizsardzību grūtniecības laikā un tīra, sargā un baro mazuļa ādu, izmantojot tikai viņam vajadzīgās vielas. DABISKAS UN AKTĪVAS SASTĀVDAĻAS Izvēlētas tām piemītošo īpašību un augstā toksikoloģiskās drošības līmeņa dēļ.

Dr Diego Tosi

Dermatologs

LABA PANESAMĪBA Pārbaudītas medicīnas speciālistu uzraudzībā atzītos, neatkarīgos institūtos, nosakot līdzekļu iedarbīgumu un panesamību un sasniedzot izcilus rezultātus. BEZ PARABĒNIEM UN FENOKSIETANOLA Īpaši saudzīgi sastāvi mazuļu ādas kopšanai.

DERMATOLOGU UN PEDIATRU ATZĪTS LĪDZEKLIS PIEMĒROTS LIETOŠANAI JAU KOPŠ DZIMŠANAS

45


0+

0+

SENSATION

NESATUR PARABĒNUS

hi poalerģi sks KLĪNISKI PĀRBAUDĪTS

VANNAS EĻĻA Nodrošina maigu, dabisku attīrīšanu, nemainot ādas hidrolipīdu kārtiņu un īpaši saudzīgi izturoties pret jūsu mazuļa ādu. Mitrina jau kopš pirmās mazgāšanās reizes. Varat to atšķaidīt vannas ūdenī vai uzziest uz ādas bez skalošanas. Eļļa nevainojami attīra pirmos galvas matiņus vai ļoti sausu ādu. Sastāvā nav spirta, minerāleļļu un krāsvielu.

Mazuļa smarža ir labākais aromāts pasaulē Pilns drošu, saudzīgu līdzekļu klāsts ikdienas rūpēm par mazuļa maigo ādu. Bez SLS un SLES, parabēniem, krāsvielām un spirta. Līdzekļi ir paredzēti dažādiem mirkļiem — ādas tīrīšanai un mitrināšanai mazgāšanās laikā, aizsardzībai autiņu maiņas laikā un maigai aizsardzībai, kas smaržo pēc mazuļa.

SAUDZĪGAS ŠĶIDRĀS ZIEPES ĶERMENIM UN MATIEM

KODS 07451

Līdzeklis saudzīgi attīra mazuļa ādu kopš pirmās vannošanās reizes, izmantojot auzu veldzējošās, patīkamās īpašības.

ĶERMEŅA LOSJONS

KODS 02844

Dziļi baro mazuļa ādu visas dienas garumā (24 h), saglabājot piemērotāko mitrināšanas līmeni, aizsargājot un stiprinot dabisko aizsargslāni. Patīkama tekstūra, strauja uzsūkšanās. Nav taukains. Sastāvā nav sporta, minerāleļļu un krāsvielu.

NOMIERINOŠS KRĒMS

KODS 07455

NOMIERINOŠAIS KRĒMS Novērš kairinājumu un apsārtumu, ko rada saskarsme ar citiem materiāliem. Sargā mazuļa maigo ādu starp autiņu mainīšanas reizēm, veidojot barjeras efektu, bet netraucējot ādai elpot. Krēms izcili nomierina ādu kopš pirmās lietošanas reizes un veicina dabiskos atjaunošanās procesus. Īpaši saudzīgs sastāvs. Bez smaržvielām. KODS 07459

Krēms ar cinka oksīdu (10 %) veido gaisa caurlaidīgu aizsargslāni, kas sargā ādu no autiņbiksīšu izraisītiem iekaisumiem. Pantenols palīdz mazuļa ādai atjaunoties. KODS 02736

MASĀŽAS EĻĻA Līdzeklis, kuras sastāvā ir rīsu kliju eļļa, padara ādu gludu un zīdaini mīkstu. Ieteicams to izmantot arī piena kreveles noņemšanai. Ātri uzsūcas. KODS 02850

ODEKOLONS Patīkamais, liegais aromāts apņem bērnu maigā, smaržīgā apskāvienā. Sargājiet no bērniem. KODS 02801

46

47


APRŪPES PIEDERUMI

0+

Lai panāktu pilnvērtīgu mazuļa aprūpi, māmiņas un tēva pienākumi pēc vannas turpinās. Piemērotākais brīdis, kad pārbaudīt un iztīrīt mazuļa degunu un ausis, apgriezt nagus un saķemmēt matus, kas pamazām kļūst biezāki, ir mirklis, kad viņš ir rāms un mierīgs. Vēl dažas lāses saudzīga odekolona, kas saglabās vietu viņa mātes sirdī, un mazais meistardarbs ir pabeigts.

SUKA UN ĶEMME

LAIKS VANNAI!

Suka ar mīkstiem, dabiskiem vai neilona sariem un ķemme ar noapaļotiem zariem saudzīgai matu izķemmēšanai.

MAZGĀŠANĀS: IETEIKUMI UN BRĪDINĀJUMI

Pieejama trīs krāsās. KODS 65691

Lieciet mazuli vannā nesteidzīgi, runājiet un ar viņu un smaidiet, lai viņš neuztrauktos. Ar vienu roku turiet mazuli padusē un ar delmu atbalstiet viņa galvu. Otra plauksta jānovieto zem viņa dibena. Kad mazulis ir ūdenī un guļ uz vannas pamatnes, jūsu roka būs brīva, un varēsiet viņu pilnvērtīgi nomazgāt. Neaizmirstiet rūpīgi notīrīt visas ādas krokas, jo tajās var uzkrāties netīrumi, kas izraisa iekaisumu. Pirmajos mēnešos mazgāšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10–15 minūtes. Ja ļausiet viņam ūdenī uzturēties ilgāk, mazulis var tik ļoti atslābināties, ka iemigs un nevarēs pareizi pieķerties krūtij, lai paēstu tūlīt pēc vannas.

MAZUĻU NAGU ŠĶĒRĪTES Šīs nerūsējošā tērauda nagu šķērītes ir praktiskas un drošas, jo tām ir izliekti asmeņi ar noapaļotiem galiem un neslīdoši rokturi. Komplektā ir iekļauts uzgalis, kas higiēniski sargā asmeņus, kad tie netiek lietoti. Pieejamas trīs krāsās.

0+

KODS 59121

VANNAS TERMOMETRS „Zivtiņa”

Daudzām māmiņām un tētiem mazgāšanās laiks ir dienas labākā daļa. Tas nomierina arī mazuļus un veicina miegu. Pirms ievietojat mazuli vannā, izmantojiet piemērotu termometru un pārbaudiet, vai ūdens temperatūra nepārsniedz 36/37 °C. Noslaukiet mazuļa ādu ar mīkstu dvieli, parūpējoties, lai neviena ķermeņa zona nebūtu mitra. Jutīgajai ādai ir nepieciešami īpaši līdzekļi, kas saglabā fizioloģisko un strukturālo līdzsvaru.

Palīdz pārbaudīt vannas ūdens temperatūru, izmantojot karstumjutīgu strēmeli, kas maina krāsu. Termometrs līdzinās jautrai zivij, kas peldas ūdenī. Pieejams trīs krāsās. KODS 65641

CUDDLE & BUBBLE

Mazuļu vanna, kas apvienota ar pārtinamo virsmu, nodrošina ērtības ne vien mazulim, bet arī jums. Tai ir trīs regulējami līmeņi, kas palīdz pielāgoties jūsu augumam. Riteņi un kompaktā konstrukcija nodrošina vienkāršu salocīšanu un pārnēsāšanu. To var salikt vienas minūtes laikā. Vannai ir divi lietošanas režīmi. Tūlīt pēc dzimšanas varat turēt bērnu daļēji atliektā pozā, bet no sešu mēnešu vecuma viņš var sēdēt. Vannai ir praktisks galvas mazgāšanas piederums un sūkļa glabāšanas nodalījums. Mazuļa pārģērbšanas paklājiņam ir noņemams glabāšanas nodalījums. Mīkstais malu spilvens ir mazgājams, tāpēc vienmēr iespējams nodrošināt higiēnu.

PIRMAIS SKAISTUMKOPŠANAS KOMPLEKTS Nevainojami piemērots lietošanai mājās vai ceļā. Šis skaistumkopšanas komplekts palīdz glabāt visu mazuļa mazgāšanai nepieciešamo rokas stiepiena attālumā. Komplektam ir noderīgs tīklveida iesaiņojums, kurā nožāvēt mitrus priekšmetus. Pieejams arī rozā krāsā. KODS 59341

KODS 79348

48

49


PADOMI MAZGĀŠANĀS LAIKAM

Sasildiet telpu, kurā mazulis vannosies, pārbaudiet ūdens temperatūru.

DEGUNA HIGIĒNA

0+

Mazuļa deguns ir mazs un trausls, un tas jākopj ļoti rūpīgi. Ja mazulis saaukstējas un rodas iesnas, viņš nevar pareizi elpot, tāpēc tiek traucēts miegs un mazinās apetīte. Tīrs deguns atvieglo gan barošanu, gan midzināšanu. Jaunā sērija PhysioClean ir pilnvērtīgs saudzīgu un praktisku izstrādājumu klāsts, kas palīdz māmiņām iztīrīt un aprūpēt mazuļa degunu.

Deguna aspirators PhysioClean saudzīgi un efektīvi atbrīvo bērna degunu no liekajiem izdalījumiem. Ergonomiskās formas dēļ tas ir viegli izmantojams, un mīkstais uzgalis ir īpaši pielāgots mazuļu jutīgajiem, maigajiem deguntiņiem. DEGUNA ASPIRATORA KODS 04904 MĪKSTO UZGAĻU KODS 04982

Sagatavojieties, lai jums līdzās būtu viss nepieciešamais bērna vannošanai, jo mazuli nevar atstāt vienatnē.

Fizioloģiskais šķīdums PhysioClean jūtami palīdz attīrīt un mitrināt mazuļa degunu un noņem liekās gļotas. To var izmantot arī acu tīrīšanai, un tas ir piemērots aerosola terapijai. FIZIOLOĢISKĀ ŠĶĪDUMS KODS 04983 (5 ml • 10 gab.)

Vannošana mazuli nomierina, vislabāk šo procesu veikt pirms došanās gulēt. Kad bērniņš ir nomazgāts, maigi ieziežat ādu ar eļļiņu. Izšļakstījies uz grīdas ūdens – tā ir daļa no jautrības! Iesaistiet arī tēti!

50

VEĻAS MAZGĀJAMAIS LĪDZEKLIS Šķidrais veļas mazgājamais līdzeklis, efektīvi iztīra traipus un novērš nepatīkamu aromātu. Pēc mazgāšanas drēbes kļūst tīras un svaigas. Dermatoloģiski pārbaudīts, neizsauc ādas kairinājumu. KODS 07532

VEĻAS MĪKSTINĀTĀJS Atsvaidzina un mīkstina drēbes, nekairinot jūtīgo bērna ādu. Antistatisks, saudzīgs apģērbam. Pieejami divi aromāti. KODS 67294 un 05876

51


E

M

PERTA KS

6+ ORTODONTISTA PADOMI

ZOBU SUKA

Inovatīvie, īpaši smalkie, nosmailinātie sariņi saudzīgi masē kairinātas smaganas un tīra bērna zobus. Īpašā galviņas forma un šaurais kakls ir īpaši pielāgots jūsu mazuļa nelielajai mutei. Kakls ir nedaudz ieliekts, lai varētu aizsniegt arī tālākās zonas. ZILA KODS 69582 ROZĀ KODS 69581

ZOBU PASTA

CIK SKAISTS SMAIDS! Mazuļa mutes higiēnai un zobu bojājumu novēršanai jāpievēršas ļoti agri. Jau no pirmajām dienām ir svarīgi tīrīt mazuļa smaganas pēc katras barošanas. Vēlāk mute un zobi jāsargā, izmantojot rūpīgi izraudzītu uzturu (ar nelielu cukura daudzumu), pareizo fluorīda daudzumu un biežu, pareizu zobu sukas izmantošanu. Līdz trīs gadu vecumam par mazuļa zobu tīrīšanu ir atbildīgi vecāki. Vēlāk bērns pakāpeniski apgūst prasmes, kas nepieciešamas, lai veiktu to patstāvīgi. Vecākiem bērns jāiedrošina un jārāda laba priekšzīme, rūpējoties par savu mutes higiēnu.

PĒC ZOBU IZŠĶILŠANĀS

Ksilitols un fluorīds 1000 ppm F palīdz novērst zobu bojāšanos. Sastāvam ir zems abrazīvais efekts, un tas nebojā piena zobus. Bez konservantiem. Pieejama ar ābolu - banānu, kā arī zemeņu garšu KODS 07428 KODS 07429

12+ KOMPLEKTS ALWAYS SMILING

Praktiskajā iesaiņojumā ir zobu pasta ar zemeņu garšu un zobu suka. KODS 07533

MUTES HIGIĒNA

RIŅĶI ZOBU ŠĶILŠANĀS LAIKAM

PIRMS ZOBU IZŠĶILŠANĀS

Chicco ir izstrādājis plašu klāstu ar “graužamriņķiem” dažādiem zobu šķilšanās laikposmiem.

0+

SMAGANU ŽELEJA UN UZ PIRKSTA UZLIEKAMA ZOBU SUKA Smaganu želeja izcili mazina nelielas nepatīkamas sajūtas, ko izraisa mazuļa pirmo zobu šķilšanās. Želejai ir pievienots ksilitols, kam piemīt labi zināma antibakteriāla iedarbība, un tā dezinficē mutes dobuma gļotādu. Turklāt kumelīšu ekstrakts un želejas sastāva atvēsinošā iedarbība mazina smaganu kairinājumu. Nekaitē mazulim, ja laiku pa laikam tiek norīta. Bez garšas. Sterilizējamā, uz pirksta uzliekamā silikona zobu suka ar ļoti mīkstiem sariņiem atvieglo pareizu Chicco želejas uzklāšanu.

2+

Soft Relax riņķis: veidots no higiēniska silikona, viegls un patīkams košļājot. KODS 02578

4+

ZOBU ŠĶILŠANĀS LAIKĀ ZOBU SUKA SMAGANU MASĀŽAI Zobu suka ar mazo, apaļo galviņu un mīkstajiem izciļņiem ir lieliski piemērota kairinātu smaganu masāžai. Vienlaikus jūsu mazulis apgūst zobu sukas izmantošanas prasmes. KODS 06960

52

ATSVAIDZINĀŠANAI

Fresh Relax riņķis ar ergonomiskiem rokturiem. Ja gredzenu ievieto ledusskapī, tajā esošais ūdens atdziest un var atsvaidzināt smaganas, vienlaikus mazinot nepatīkamās izjūtas.

KODS 02525

4+

KOŠĻĀŠANAI

KODS 02579

6+

STIMULĒŠANAI

Funny Relax riņķis ar ergonomiskiem rokturiem masē mazuļa smaganas un izklaidē bērnu ar taustei un dzirdei tīkamiem efektiem. KODS 02580

53


GAISA MITRINĀTĀJI

0+

Lai atvieglotu mazuļa elpošanu un uzlabotu veselību, ir ļoti svarīgi, lai viņš dzīvotu tīrā, bieži vēdinātā vidē. Slēgtā vidē uzkrājas dažādi piesārņotāji, alergēni un mikroorganismi, kas izraisa alerģiskas reakcijas un saslimšanas. Telpas nekad nedrīkst pārkarsēt, un ir jāregulē mitruma līmenis. Pareizi mitrinot vidi, mazulis būs vesels pat bīstamākajā gadalaikā, un tādējādi tiek saglabātas dabiskās funkcijas, kas aizsargā mazuļa deguna un elpošanas trakta gļotādu, nodrošinot labākos iespējamos apstākļus labklājībai. Piemērotākā temperatūra no 16 līdz 20 °C.

SPECIĀLISTA PADOMI

HUMI ESSENCE: KARSTĀ TVAIKA MITRINĀTĀJS

NO AUTIŅBIKSĪTĒM LĪDZ PODIŅAM

Tas ir ērti un praktiski lietojams un mitrina gaisu visu nakti bez ūdens tvertnes uzpildes. Ierīcei ir esenču nodalījums, tāpēc varat izmantot dažādas esences, kā arī nomierinošas vai aromātiskas eļļas.

Podiņa lietošanas prasmju apgūšana ir nozīmīgs solis mazuļa attīstībā un patstāvīguma vairošanā. Šī apmācība jāveic pacietīgi un mierīgi, neļaujoties uztraukumiem. Bērni sāk salīdzinoši labāk kontrolēt savus tualetes paradumus laikā no 18 līdz 24 mēnešu vecumam, tomēr šis process ir mainīgs. Nav nekādu dzelžainu noteikumu, un visi bērni šo jauno iespēju apgūst saskaņā ar savu ritmu un dažādos veidos. Sāciet apmācību, kad šķiet, ka bērns ir gatavs, liekas mierīgs un jūtas labi, piemēram, vasaras mēnešos. Tomēr neuztraucieties, ja nākas šos mēģinājumus atlikt uz dažām nedēļām. Pats galvenais — nesteidziniet mazuli, nekad viņu nerājiet un nepazemojiet. Iedrošiniet viņu un nepārmetiet retos, bet nenovēršamos „nelaimes gadījumus”.

Patēriņš: 200 W Veselīgs tvaiks bez baktērijām Automātiska izslēgšanās Praktisks esenču nodalījums Patstāvīga darbība: aptuveni 7,5 stundas KODS 05872

Dr Emanuela Iacchia Psiholoģe

PODIŅI

HUMI 3

Tie ir izcili piemēroti, lai palīdzētu bērniem atteikties no autiņbiksītēm un izmantot tualeti. Ergonomiska forma ar paaugstinātu priekšdaļuas.

Tīrs, kompakts dizains, izcili piemērots mazuļa istabai. Tas nodrošina atbilstīgu mitruma līmeni, nemainot istabas temperatūru. Ierīce darbojas klusi un droši (nav apdegumu riska), jo tajā izmantota ultraskaņas tehnoloģija. Tvaiks tiek virzīts uz augšu, lai samazinātu iespēju, ka uz virsmām var veidoties kondensāts.

Pieejami trīs krāsās: rozā, zils un zaļš. KODS 05932

MITRĀS SALVETES Piemērotas lietošanai gan ceļā, gan mājās. Chicco salvetes tīra un mitrina katru mazuļa ķermeņa sprīdi, pat seju, jo to veidošanā ir izmantota saudzīga formula ar alveju un kumelītēm.

Neliels patēriņš: līdz 15 W Kluss un drošs KODS 05173

KODS 27381

54

55


ĒŠANAS LAIKS

PIEAUGŠANA… AR GARŠU Reizēm mātes ir gatavas ieķerties sev matos, kad mazulis ar abām rokām ķeras pie ēdiena. Par spīti visam šis ir laiks, ko reiz atcerēsieties ar ilgām sirdī un smaidu lūpās. Mazuļiem ēdiens ir kā jauna rotaļa, ko var izpētīt ar rokām un sajust, uzziežot uz visām tuvākajām virsmām, sev uz sejas un skaistākajām drēbēm. Tomēr piebarošana ir svarīgs posms mazuļa attīstībā, kad viņš sāk izbaudīt dažādas garšas. Vajadzēs nedaudz pacietības, tomēr drīz mazulis pieradīs pie jaunā barības uzņemšanas veida un gribēs arī jums atklāt visu, ko uzzinājis par dažādiem ēdieniem.


PIEBAROŠANA: PAR UN PRET!

Pēc pirmajiem mēnešiem vairs nepietiek ar pienu, lai piepildītu visas uzturvielu vajadzības, kas saistītas ar augšanu. Pamazām ir jāpiedāvā mazulim arī cita pārtika. Ik dienu izmēģinot jaunus ēdienus un garšas, varēsiet noteikt, kas jūsu mazulim garšo. Ir ieteicams piedāvāt plašu veselīgu, svaigu sastāvdaļu klāstu, jo agrā bērnībā apgūtie ēšanas paradumi nezudīs līdz pat pieauguša cilvēka vecumam. Ēdienu ieteicams pagatavot veselīgi, izmantojot tvaicēšanu un nelietojot sāli un cukuru, lai saglabātu ēdiena dabisko garšu. Mazulim augot, ir ļoti svarīgi palīdzēt viņam saprast, kad viņš jūtas izsalcis un kad ir paēdis. Ieteicams ņemt vērā bērna pašregulāciju: nekad nedodiet mazulim pārāk daudz ēdiena pat tad, ja viņam ir izcila apetīte, un neuzstājiet, lai viņš vienmēr apēstu visu pasniegto.

Dr Laura Sciacca

Dietologs

TVAICĒTĀJS BLENDERIS Pat zīdaiņu pārtika garšo kā mammas sarūpēts mielasts, ja gatavojat to savam mazulim ar nelielu radošu izdomu un mīlestību, ko vienmēr esat ieguldījusi viņa barošanā. Tomēr bieži vien ir grūti rūpīgi pagatavot ēdienu ierobežotajā laikā, kas ir jūsu rīcībā. Šī iemesla dēļ Chicco jums piedāvā noderīgus, praktiskus produktus, kas īpaši izstrādāti, lai ikdienā atvieglotu jums dzīvi.

TVAICĒTĀJS BLENDERIS Tvaiks maltītei ir ātri un vienkārši lietojama ierīce veselīgas, dabiskas maltītes pagatavošanai. Intensīvā tvaika funkcija strauji tvaicē pārtiku, saglabājot svarīgākās uzturvielas. To var darīt, izmantojot taimeri. Ierīce sasmalcina un sajauc sastāvdaļas, novēršot gaisa iekļūšanu ēdienu, tāpēc maltīte ir vieglāk sagremojama. Ierīce lieliski noder pat gatavas zīdaiņu pārtikas atkausēšanai vai sasildīšanai, uzglabājot šo pārtiku komplektā iekļautajos traukos. Turklāt ir pieejama arī pavārgrāmata, kurā atradīsiet daudz jaunu gardumu, kas piemēroti mazuļa vecumposmam. KODS 760067

58

59


ĒDINĀŠANAS PIEDERUMU LĪNIJA VEIKSMĪGS SĀKUMS PAPILDMALTĪTĒM

Uzsākot piebarošanu, mazulim ir jāapgūst jauns ēšanas veids. Līdz šim viņš ir zīdis krūti vai barošanas pudelītes knupīti, bet tagad jāmācās dzert no krūzes un norīt ēdienu, kas nav šķidrs un tiek pasniegts ar karoti. Šo attīstības posmu var padarīt jautrāku, izmantojot noderīgus, krāsainus traukus, kas piemēroti mazulim un viņa jaunajām prasmēm, kas arvien pilnveidojas.

SĀKUMĀ

Piebarošanas sākums ir svarīgs posms visu mazuļu attīstībā pat fizioloģiskā, emocionālā un izglītojošā ziņā, jo tā ir pirmā nošķiršanās no mātes, kad sāk veidoties mazuļa personiskā gaume un patika. Ir ļoti būtiski, lai mazulim jau no paša sākuma rastos pozitīva un labvēlīga attieksme pret ēdienu, tādējādi veidojot veselīgus un pareizus ēšanas paradumus. Neraizējieties, ja pirmie mēģinājumi ir neveiksmīgi; mazuļiem parasti nepatīk pārmaiņas dzīvē, tāpēc māmiņai un tētim jāapbruņojas ar pacietību un izdomu, lai pārliecinātu pat stūrgalvīgāko mazuli mēģināt ēst, izmantojot karoti. Jaunu ēdienu un garšas ieteicams piedāvāt pakāpeniski, bez bažām un neuzstājot; labāk veiciniet bērna dabisko ziņkāri, piedalieties katrā jaunajā sasniegumā un uzslavējiet mazuli par panākto.

6+

Psiholoģe

APMĀCĪBAI

GATAVS ĒŠANAS PIEDZĪVOJUMAM!

12+

MĀCĪŠANĀS ĒDOT

EKSPERTAM

18+

ESMU JAU LIELS UN VISU VARU PATS!

TRAUKI Izstrādāti tā, lai maltītes būtu vienkāršas un nesagādātu sarežģījumus. Šīs sērijas izstrādājumi ir pielāgoti mazuļa attīstībai, sākot ar pirmajiem piebarojuma kumosiem, kad viņam nepieciešama jūsu palīdzība.

STAY WARM ŠĶĪVIS 2IN1 Piemērots mikroviļņu krāsnij

Dr Emanuela Iacchia

6+ 18+

Piemērots trauku mazgājamai mašīnai.

Nav jāraizējas par ēdiena atdzišanu. Vienkārši ielejiet karstu ūdeni sildītājā, un ēdiens ilgāk būs silts. Savukārt īpašais augšējās bļodas nodalījums palīdz ātri atdzesēt maltīti. Trauku forma nodrošina vienkāršu satveršanu un lietošanu.

11 2in

KODS 006826

ĒDAMRĪKI Arī ēdamrīku klāsts ir piemērots visu vecumposmu vajadzībām, sākot ar iesācējiem un beidzot ar dūšīgiem ēdājiem.

MĪKSTA SILIKONA KAROTE Izmantojot šo rīku, varat saudzīgi barot mazuli ar karoti, jo kausiņš ir veidots no elastīga silikona, kas mīksti skar smaganas. Šo kausiņu ir viegli tīrīt, jo tas nekad nepieskaras galda virsmai, kad to noliekat. Garais rokturis ir ergonomisks un praktisks. KODS 006828

61


PADOMI PAR PIEBAROŠANU

KRŪZES

6+ 18+

Visas krūzes ir izstrādātas atbilstoši jūsu mazuļa attīstībai, kad viņš mācās dzert šķidrumu. Krūzes nesatur bisfenolu A, tās ir viegli mazgājamas un saliekamas.

SĀKUMĀ

6+

Sameklējiet mazulim piemērotāko ēdiena daudzumu un nekad neuzstājiet, lai viņš apēstu visu.

MĪKSTĀ KRŪZE Tai ir mīksts silikona uzgalis, kas nekairina mazuļa smaganas. Krūze ir praktiski izmantojama gan mājās, gan ārpus tām, jo izstrādāta tā, lai šķidrums nevarētu izlīt.

Jaunās iemaņas vislabāk apgūt, kad abi esat mierīgi.

KODS 006823

APMĀCĪBAI

12+ MALTĪŠU KRŪZE Šī krūze izcili palīdz mācīt mazulim dzert pie galda un no glāzes kā pieaugušajam, un tam nepieciešamas tikai dažas vienkāršas darbības, ņemot vērā mazuļa vajadzības. Šīs krūzes vietā pamazām tiks izmantota pirmā īstā, nelielā glāzīte.

Atslēgas vārds ir “relaksācija” – padariet ēdienreizes jums abiem interesantas!

KODS 06824

Ļauj bērnam paspēlēties ar ēdienu – nosmērējot rociņas. EKSPERTAM

18+ TERMOKRŪZE Mēģiniet saprast, kas jūsus mazulim garšo un, kas nē. Bērni ātri mainās – tas, no kā viņš atsakās šodien, rīt var kļūt mīļākais ēdiens!

Šī krūze ir paredzēta tam, lai mācītu mazulim dzert no mīksta silikona salmiņa. Tā izcili noder ārpus mājām, jo tajā iestrādāta pretizlīšanas sistēma, un divkāršais siltumizolācijas slānis ļauj ilgāk saglabāt dzēriena temperatūru. KODS 06825

Visām krūzēm ir pretizlīšanas vārsts, kas palīdz mazuļiem dzert, neizlejot šķidrumu.

62

Nesatur bisfenolu A.

63


0+

6+

Šis nav vienkāršs augstais krēsliņš. Šeit varat sēdināt mazuli no dzimšanas līdz pat trīs gadu vecumam, jo tam ir vismaz piecas funkcijas. To var izmantot par mazuļu šūpuļkrēslu un atpūtas krēslu, kā arī barošanas krēslu un pirmo sēdekli. Polly Progres5 pavada jūsu mazuli aizraujošajā ceļā uz piebarojuma izpēti, vienmēr nodrošinot izcilu komfortu bērnam un daudz praktisku elementi, kas atvieglos šo darbu jums. Kāju un pēdu balstam ir trīs regulējami līmeņi, tāpēc to var pielāgot visu vecumu mazuļiem.

ĒRTS AUGSTAIS BAROŠANAS KRĒSLS Chicco Polly 2Start ir augstais barošanas krēsls, kurā jūsu bērns labprāt ieturēs maltītes no 6 mēnešu līdz 3 gadu vecumam. Pirmo mēnešu laikā Polly ir lieliski piemērots krēsliņš mazulim, kurā sākt piebarošanu. Tas ir viegli tīrāms. Kad mazulis iemācās ēst pats, šo sēdvietu var vienkārši pārvērst par viņa pirmo krēslu, lai viņš varētu ēst pie galda kopā ar jums. KODS 79204

0+

MAZUĻU ATPŪTAS KRĒSLS Piemērots atpūtai jaundzimušajiem. To var izmantot kopā ar izklaidējošu rotaļu stieni un spilvenu, kas nopērkams atsevišķi. KODS 79335

6+

AUGSTAIS BAROŠANAS KRĒSLS Tas ir kompakts un neaizņem daudz vietas, kad ir salocīts. Krēslam priekšā ir riteņi, tāpēc to var droši pārvietot. Regulējama paplāte (četras pozīcijas) un caurspīdīgs, noņemams paplātes pārklājs.

BAROŠANAS KRĒSLS

6+

PIRMAIS KRĒSLIŅŠ

PIRMAIS KRĒSLS Regulējamā augstuma dēļ pielāgojams jebkuram galdam.

64

65


ROTAĻLIETAS

PIEAUGT — TAS IR JAUTRI! Ja bērns rotaļājas, viņa attīstība norisinās veiksmīgi un viņš izrāda savu interesi par pasauli. Rotaļu laiks ir emociju un sasniegumu pilns. Taustot, sakratot un košļājot dažādas mantas, viņi izprot apkārtējās vides būtību. Rotaļas ar bērnu ir ļoti būtiskas jums abiem. Viņi gūst pārliecību par sevi un prieku, bet jūs varat viņu novērot un labāk iepazīt gan viņa tagadējo raksturu, gan nākotnē gaidāmo. Nebrīnieties, ja mazulis vienmēr izvēlas vienas rotaļlietas, kaut gan viņam to ir daudz. Rotaļlietas, kas jūsu mazulim ir vispiemērotākās un izpelnījušās viņa pieķeršanos, augs kopā ar mazuli, un bērns varēs ar tām spēlēties ļoti ilgi, katru reizi atklājot kaut ko jaunu. Un tagad — visi uz grīdas! Laiks rotaļāties!


0+

GULĒŠANAS LAIKS

MIEGS AR CHICCO First Dreams ir rotaļlietu sērija, kas veltīta mazuļa sapņiem. Nekas nav tādas burvības apveltīts un tik mīļš kā gulētiešanas laiks. Sērijā ietilpst daudzi produkti, kas paredzēti nomierinoša gulētiešanas rituāla veicināšanai. Tās ir pasteļkrāsu rotaļlietas, kas ieaijā bērnu miegā, spēlējot patīkamu klasisko mūziku, kā arī pieklusinātas gaismas avoti un mīksti, apskaujami rotaļu tēli.

NEXT2STARS Zvaigžņu attēlojums uz sienām un mainīgas krāsas, trīs dažādi gaismas efekti un ieaijājošas melodijas 30 minūtes. To visu nodrošina interesants projicēšanas panelis, ko var pieāķēt pie šūpulīša vai novietot uz naktsgaldiņa. Sensors iedarbina gaismu un mūziku, ja bērns sāk raudāt. Komplektā ir piemīlīga, noņemama mīkstā rotaļlieta, ko var mazgāt veļasmašīnā.

0+

GULĒŠANAS LAIKS

Mīkstās rotaļlietas, sedziņas un mūzikas lādītes ir pārsteidzoši mīkstas un saudzīgas kā mīlas pilns apskāviens. Tās ir lieliski piemērotas pirmajiem dzīves mēnešiem, un mazulis mīlēs šīs rotaļlietas vēl vairākus gadus. Tās palīdz izveidot gulētiešanas rituālu un ir blakus bērnam, kamēr viņš mierīgi aizmieg, kā arī izklaidē mazuli, kad viņš ir nomodā.

BABY BEAR Projicējoša mīkstā rotaļlieta ar aizraujošiem gaismas efektiem un daudzām nomierinošām melodijām — klasisku un mūsdienīgu mūziku, džezu, soft rock dziesmām, new age melodijām un dabas skaņām. Mīksta, apskaujama rotaļlieta ar mīkstiem plastmasas ielaidumiem. Var mazgāt veļasmašīnā. Rozā baby bear KODS 08015.100 Zila baby bear KODS 08015.200

Rozā KODS 07647 100 Zils KODS 07647 200

68

69


GULĒŠANAS LAIKS

0+

KARUSEĻI UN PANEĻI GULTIŅAI First Dreams kolekcijas produkti rada brīnišķīgo gaisotni, ko mazuļi var baudīt, grimstot miegā. Sākot ar gultiņas karuseli Starry Magic, kam ir dažādi krāsu projekciju līmeņi, melodijas un skaņas sensors, kas automātiski ieslēdz ierīci, kad mazulis radu, un beidzot ar Rainbow Cube, kas atskaņo klasisko mūziku un dabas skaņas, kā arī rāda dažādu krāsu gaismas efektus, un to visu varat pielāgot savam mazulim, izmantojot 96 dažādas kombinācijas.

MAŅU ATTĪSTĪBA

0+

Dzīves pirmajos mēnešos mazuļi iepazīst pasauli, izmantojot savas maņas, un mācās pazīt apkārtējo vidi. Visas tuvumā esošās skaņas, krāsas un aromāti ir svarīgs stimulācijas avots, kas būtiski ietekmē viņu attīstību. Mostoties ziņkārei, viņi iemācās satvert priekšmetus un vēlas aptaustīt un iepazīt visu ieraudzīto, pieskarties katrai virsmai un visu pacelt pie mutes, lai rūpīgi izpētītu. Šī iemesla dēļ Chicco izstrādāja jauno Baby Senses grabuļu kolekciju, kas īpaši paredzēta mazuļu izklaidēšanai un stimulēšanai un arī palīdz tiem kavē viņiem laiku. Varat izvēlēties piemērotāko grabuli, kas veicina kustību koordinācijas attīstību, palīdz pilnveidot redzi vai mazina nepatīkamas sajūtas smaganās. Ir pieejami arī grabuļi, kas atskaņo dažādus trokšņus un mūziku vai attīsta bērna tausti.

SUNSET PANELIS Rozā KODS 0069920 10

VIEGLI SATVERAMI GRABUĻI

PINK STARRY MAGIC GULTIŅAS KARUSELIS

Vieglie, ērti satveramie grabuļi palīdz mazulim koordinēt kustības pirmajā laikā, kad viņš cenšas satvert un sakratīt mantas.

Rozā KODS 02429 10

Atslēgas KODS 05953

RAINBOW CUBE PROJEKTORS

VIZUĀLI GRABUĻI

Zils KODS 02430 20

Šie košie, bagātīgi izrotātie zvēriņi ir izcili piemēroti mazuļiem pēc 3 mēnešu vecuma. Aizraujošie gaismas efekti piesaista bērnu uzmanību un veicina redzes pilnveidošanos. Bizbizmārītes KODS 72367

GRABUĻI ZOBIEM MUZIKĀLI GRABUĻI Mazuļus interesē rotaļlietas, kas rada trokšņus un atskaņo mūziku. Viņi vēlas pakratīt šīs mantas vai uzsist pa tām, lai dzirdētu skaņas efektus, un tādējādi sāk izprast savu darbību sekas.

PIRMĀS ROTAĻLIETAS Lieliska dāvana par godu bērna nākšanai pasaulē. Mīksta, samīļojama rotaļlieta, ko var mazgāt veļasmašīnā. Izcili piemērota jaundzimušajiem. Dāvana ir iesaiņota glītā kastītē. Daudz interesantu tēlu. Pieejams rozā un zilā krāsā. Rozā gultiņas karuselis KODS 07497 10 Zils miega sedziņa KODS 07496 20

Šie grabuļi ir lieliski piemēroti zobu šķilšanās laikā, jo mazina nepatīkamās sāpes smaganās. Zivs KODS 5956

Kaķa KODS 07682

AKTĪVIE GRABUĻI Rotaļlietas veidotas no dažādiem materiāliem — mīkstas un cietas plastmasas, kā arī dažādiem audumiem, kas stimulē un veicina mazuļa taustes izjūtu. Ābola KODS 76520

70

BEZ KRĀSAS Neviena Baby Senses kolekcijas rotaļlieta nav krāsota vietās, kurām var piekļūt mazulis.

71


PIRMĀS ROTAĻLIETAS

KLASISKIE MEISTARDARBI

Rotaļas arvien vairāk stimulē mazuļa attīstību. Viņš jau prot pārliecinoši sēdēt, pareizi koordinēt kustības, un viņš manāmi atplaukst, atklājot, ka vajag tikai nospiest pogu, lai dzirdētu kādu vārdu, noklausītos dziesmu un redzētu gaismu. Mazulis mācās atbilstīgi rīkoties ar savām rotaļlietām un apzinās rīcības sekas. Viņš var virzīt uz priekšu rotaļu automašīnu, mest bumbu un spēlēties ar rotaļlietām, kas izpilda viņa dotos norādījumus. Panākumu uzmundrināts, mazulis atkārtos rotaļu neskaitāmas reizes un paudīs savu sajūsmu, skaļi smejot vai priekpilni gavilējot.

Chicco Classics ir ļoti iecienītas rotaļlietas, ko mīlējuši un ar kurām spēlējušies visu paaudžu mazuļi visā pasaulē. Tās rosina atmiņas par jūsu bērnības rotaļlietām un vēl joprojām veicina mierpilnu attīstību un rotaļas. Tās ir izcili motivējošas un palīdz mazuļiem pilnveidot kognitīvās un manuālās koordinācijas prasmes.

6+

9+

PIRMĀS ROTAĻLIETAS, PIRMIE ATKLĀJUMI

9+

Pirmo rotaļlietu kolekcija dāvā mazulim nepieciešamo stimulu, lai pilnveidotu roku koordinācijas prasmes, māku ieklausīties mūzikā un radošo iztēli.

KUSTĪGĀ PIRAMĪDA Seši dažādu krāsu un diametru riņķi, kas jāsaver uz kustīgas pamatnes, sākot ar lielāko un beidzot ar mazāko.

Vilciņa KODS 70074 Mūzikas lodes KODS 05836

KODS 63259

AKTĪVAIS KATLIŅŠ Pamudiniet mazuli kļūt par šefpavāru! Noliekot katlu uz grīdas un ievietojot tajā olu, viņš redzēs, kā iemirgojas LED gaisma, un dzirdēs ēdiena gatavošanai raksturīgos trokšņus. Mazuļu virtuves KODS 07683

MZIKĀLAIS PUTOTĀJS Izmantojot rotaļu putotāju, mazulis varēs izmēģināt roku mūzikas radīšanā. Tikai jāpagriež putotāja rokturis, lai iedarbinātu mūziku un gaismas. Mazuļu šefpavāra KODS 07703

JAUTRĀ PALETE Patēlosim gleznotājus! No krāsu tūbiņas plūst gaismas efekti un uzjautrinoša mūzika.

12+

ZVĒRU NAMIŅŠ Lūk, īstais veids, kā iepazīt dzīvniekus! Mazulis apgūs spēju savietot formas un krāsas, ievietojot dzīvniekus tiem paredzētajās vietās un izņemot ārā. Lai to paveiktu, ir jāizmanto īstās krāsas atslēga. Rotaļlieta izcili stimulē loģisko domāšanu un roku izmantošanas prasmes. KODS 64273

Mazuļu gleznotāja KODS 07701

MUZIKĀLĀ LEJKANNA Palīdziet mazulim atklāt dārza darbu radīto prieku! Viņš var aplaistīt puķes un klausīties uzmundrinošu melodiju. Rotaļlietā ir iestrādāts kustību sensors; mainot leņķi, tiek atskaņots plūstoša ūdens troksnis. Mazuļu dārza KODS 07700

72

73


0+

2+ GADI

MOTORIKAS ATTĪSTĪBA

Sākumā mazuļa vienīgā motorikas prasme ir kāju kustināšana. Pamazām attīstās kakla muskuļi, un mazulis jau spēj patstāvīgi turēt galvu augšā. Pēc tam nelieli uzlabojumi seko cits citam, un mazulis var koordinēt kustības, lai satvertu dažādus priekšmetus, paceltu ēdienu pie mutes un kratītu rotaļlietas. Pēc tam sākas rāpošanas posms, kad mazulis var pārvietoties, dzīties pakaļ māmiņai vai rotaļājoties bēgt no tēta. Drīzumā mazulis jau pratīs uzrāpties uz rotaļlietas jāteniski vai stāvēs kājās, meklējot atbalstu. Pēc tam viņš piepeši sper pirmos soļus, sākumā nedroši, bet pēc tam arvien ātrāk. Jūsu mazulis būs gatavs iekarot pasauli.

0+

BUBBLE GYM Mīkstais paklājiņš nodrošina mazulim pilnvērtīgu izklaidi, izmantojot rotaļlietu stieni ar septiņiem piekariņiem, elektronisku paneli ar dažādu krāsu gaismām un dažādiem mūzikas un skaņu efektiem. Ir arī mīksts spilvens, uz kura mazulis var rotaļāties, guļot uz muguras vai vēdera. Pēc izvēles pieejams mp3 atskaņotāja savienojums.

9+

QUATTRO MAŠĪNA Quattro nodrošina visu, kas mazulim nepieciešams, lai jautri izklaidētos. Tā ir braukšanai paredzēta rotaļlieta, veidota līdzīgi mazai automašīnai, un tai ir četri darbības režīmi, kas atbilst mazuļa attīstības posmiem. Rotaļlietu papildina elektronisks aktivitāšu centrs uz stūres.

KODS 69028

KODS 60703

6+

CHICCO 123 AKTIVITĀŠU CENTRS Aktivitāšu centru 123 var izmantot no 6 mēnešu vecuma kā staigulīti, 9 mēnešu vecumā kā atbalstu, sperot pirmos soļus, un 18 mēnešu vecumā tas kļūst par nelielu divriteni. Numurzīmi pēc pieprasījuma var pielāgot, iestrādājot tajā jūsu mazuļa vārdu.

18+ STAIGULĪTIS ATBALSTS

KODS 79415

VELOSIPĒDS

9+

FIRST STEPS STAIGULĪTIS Izmantojot First Steps, mazuļi var pilnīgi droši piecelties un sākt staigāt patstāvīgi. Kad mazulis sāk staigāt un turas pie šīs rotaļlietas, tā atskaņo uzjautrinošu melodiju, kas apklust, tiklīdz mazulis apstājas, tādējādi mudinot spert vēl dažus soļus. Turklāt tas ir pilnvērtīgs aktivitāšu centrs. KODS 65261

DUCATI MONSTER MOTOCIKLS Ducati Monster ir pirmā braucamā rotaļlieta motocikla formā. Sēžot uz tās, mazulis var piedalīties motosacīkstēs kā īsts čempions. Jaunajam Ducati Monster ir divi lietošanas režīmi: Easy Run režīms iesācējiem (mazulis izmanto sānu stabilizatorus, lai droši brauktu uz tā no 18 mēnešu vecuma) un Free Run pieredzējušiem braucējiem (stabilizatori tiek noņemti, lai bērns varētu atgrūsties un brīvi braukt kā uz īsta motocikla, sākot no 24 mēnešu vecuma). KODS 71561

2+ GADI

YELLOW THUNDER LĪDZSVARA VELOSIPĒDS Sportiskais līdzsvara velosipēds palīdz apgūt nepieciešamo līdzsvaru uz diviem riteņiem, lai mazulis iemācītos lietot īstu velosipēdu ar pedāļiem. Tas ir gatavots no īsta metāla. Divritenim ir 30,5 cm rāmis, regulējams sēdeklis, ko var pielāgot augošam bērnam, neslīdošs, mīksts, ergonomisks sēdeklis un EVA riepas. Tam ir daļēji hidroformēta aizmugurējā dakša un divkārša šķērseniskā dakša. Piemērots 3–5 gadus veciem bērniem. KODS 07413

74

75


6+ 12+

RUNAS ATTĪSTĪBA

PADOMI ROTAĻU LAIKAM

Brīdis, kad mazuļi vislabāk uztver apkārt notiekošo, ir tā dēvētais celestial openness jeb garīgās atvērtības laiks. Dzīves pirmajos gados viņi var pavisam vienkārši apgūt un atkārtot pat svešas valodas skaņas. Vienkāršākais veids, kā pamudināt mazuli runāt un iemācīt viņam jaunus vārdus, ir palūgt viņam atkārtot dažādas frāzes un vārdus.

Chicco runājošās rotaļlietas stimulē šo atvērtību, palīdzot mazulim attīstīt runas prasmes. Rotaļlietas liek bērniem klausīties, iegaumēt un atkārtot vārdus, īsas frāzes un jocīgus skaitāmpantiņus. To visu var apgūt angļu un jūsu dzimtajā valodā. Svešas valodas apgūšana var kļūt par aizraujošu rotaļu.

6+

RUNĀJOŠS TELEFONS UN ATSLĒGAS.

AB C

Runājošā telefona KODS 71408 Runājošās atslēgas KODS 00995

DIVVALODU

AB C

RUNĀJOŠAIS PŪĶIS Izklaidējošs, draudzīgs, divās valodās runājošs un velkams pūķis ar pārsteidzošām, iesaistošām aktivitātēm. Māciet mazulim alfabētu, skaitļus, formas, krāsas, dzīvnieku nosaukumus, izglītojošas dziesmiņas un vēl daudz ko citu divās valodās. KODS 69033

12+

RUNĀJOŠĀ FERMA Skolotājs — rotaļu lācītis — iepazīstina mazuļus ar fermas iemītniekiem, izmantojot dažādus rotaļu režīmus. Ir vairāk nekā 50 vārdu, jautājumu un jautru frāžu, melodiju un skaņu. Trīs sarežģītības līmeņi. Māciet fermas dzīvnieku nosaukumus un izdotās skaņas, krāsas un pirmos skaitļus, jautājumus un atbildes.

76

KODS 60079

Izbrīvējiet laiku, lai paspēlētos ar savu atvasi.

DIVVALODU

ABC divvalodu rotaļlietas izcili palīdz mazulim pierast pie svešas valodas ritma. Runājošais telefons un atslēgas mudina apgūt pirmos vārdus, klausoties skaitāmpantiņus un īsas frāzes itāliešu un angļu valodā.

9+

Rotaļas ir ļoti būtisks faktors, kas palīdz mazulim attīstīties, jo veicina visu prasmju attīstīšanos.

Mudiniet mazuli pārmīšus izmēģināt rotaļas miera stāvoklī un tādas, kurās ir jākustas.

Rotaļas kopā ar bērnu palīdzēs jums vienam otru labāk iepazīt. Līdz trīs gadu vecumam mazuļi dabiski interesējas gan par tā dēvētajām zēnu, gan meiteņu rotaļlietām. Ļaujiet viņiem brīvi izvēlēties.

DIVVALODU

AB C

77


PASTAIGA

ATKLĀJIET PASAULI KOPĀ! Sākumā droši vien vairāk laika pavadīsiet mājās, lai apgūtu mazuļa dabisko ritmu un vajadzības. Drīz pēc tam jūs vēlēsieties doties pastaigā un parādīt bērnu visai pasaulei. Daudzi noteikti apstāsies, lai viņu apbrīnotu, un reizēm arī kļūdīgi minēs mazuļa dzimumu par spīti sārtām vai zilām drēbēm. Pirmajās pastaigās ērtākais risinājums ir pārnēsājama kulba, un mazulis lieliski izgulēsies svaigajā gaisā. Vēlāk viņš jutīsies ērti arī stumjamos ratos. Mazulis starojoši smaidīs un ieplestām acīm vēros visu, ko līdz šim nav redzējis. Jūs atklāsiet jaunas krāsas un aromātus jau pazīstamās vietās, jo redzēsiet to visu no jauna ar sava mazuļa acīm.


URBAN PLUS RATI

URBAN PLUS KULBA

Sēdekli var pagriezt gan pret vecākiem, gan pretējā virzienā. Tādējādi mazulis var redzēt jūs vai izpētīt apkārtējo pasauli. Sēdekļa divkāršā atlokāmā sistēma un regulējamais kāju balsts nodrošina iespēju atrast ērtāko pozu. Turklāt mīkstais ieklājs padara ratiņus mājīgākus jūsu mazulim jau kopš pirmajiem dzīves mēnešiem. Šiem ratiņiem ir liels saules aizsargs ar UV50+ aizsardzību. Salocītā formā tie ir ļoti kompakti, un praktiskais, nešanai paredzētais rokturis ļauj ņemt šos ratus visur līdzi.

Ir jāveic tikai dažas vienkāršas darbības, lai pārveidotu divpusējo sēdekli par mīkstu un ērtu kulbiņu. Ieklājs un ratiņu pārvalks, ko var pārveidot par kāju pārsegu, nodrošina mazulim maksimālu komfortu jau kopš pirmajām pastaigām. Kulba ir ļoti viegla, un to var nest, izmantojot rokturi. Turklāt stingrā pamatne nodrošina iespēju to izmantot arī uz plakanas virsmas, kad bērns guļ kulbā.

KRĀSU VARIĀCIJAS Komplekts Colour Pack nodrošina iespēju pielāgot ratiņus, padarot tos unikālus. Pieejamas daudzas patīkamas krāsas, kas palīdzēs paust savu gaumi un personību. Komplektā ir iekļauts pārsegs aizsardzībai pret sauli, kāju pārsegs/ratiņu pārvalks, ieklājs pirmajiem mēnešiem un mīksti spilventiņi.

0+

KODS 79358

URBAN PLUS Urban Plus ir Chicco kombinējamie ratiņi. Tie ir izstrādāti tā, lai būtu pietiekami daudzveidīgi un atbilstu jauno, mūsdienīgo vecāku vajadzībām. Jāveic tikai dažas vienkāršas darbības, lai pārvērstu sēdekli par ērtu kulbu pirmajai diendusai. Urban Plus ir ļoti praktisks risinājums, jo sēdekli var salocīt kopā ar rāmi. Saderīgs ar autosēdeklīšiem Auto-Fix Fast un Keyfit Car, izmantojot adapteri, kas iegādājams atsevišķi. KODS 79418

80

URBAN PLUS MĪKSTĀ KULBA

URBAN PLUS RATI

no dzimšanas

6–36 mēneši

Komplekts Colour Pack nav iekļauts pastaigu ratu komplektācijā un ir jāiegādājas atsevišķi KODS 079418.

81


ĶENGURSOMAS

9+

Varat izmantot ķengursomu, lai kopā ar mazuli dotos jebkur, saglabājot kustību brīvību. Soma nodrošina mazulim ciešu fizisku saskarsmi ar māmiņu vai tēti, un viņš jūtas drošībā un apmierināts. Ieteicams izvēlēties ķengursomu, kas rūpējas par pareizu mazuļa kāju pozīciju un atbilstoši balsta muguru, turklāt nepieciešams arī īpašs galvas balsts. Ķengursomas ir izcili piemērotas īsām pastaigām, tomēr atcerieties laiku pa laikam mainīt mazuļa pozu, it īpaši mūža pirmajās nedēļās.

ERGONOMISKA ĶENGURSOMA CLOSE TO YOU

0+

Close to You soma ir droša un ērta ligzdiņa jūsu mazulim no dzimšanas līdz 15 kilogramu svara sasniegšanai. To var izmantot trīs dažādos veidos: ar seju pret nēsātāju, ar seju uz priekšu vai uz nēsātāja muguras. Iepriekš izveidotais ergonomiskais muguras balsts ar vēdera balsta funkciju nodrošina pareizu mazuļa svara izkliedi, ja nēsājat viņu uz muguras. KODS 079810

LITEWAY2 Eleganti, mūsdienīgi sporta rati māmiņām un mazuļiem, kas vēlas piesaistīt skatienus. Ekoloģiskās ādas ielaidumi, interesantais dizains un rūpīgi izstrādātie elementi — tas viss padara Lite Way2 par modes skatuves cienīgu aksesuāru. Viegli lietojamie un manevrējamie rati ir izcils risinājums ērtām ikdienas pastaigām. Platais sēdeklis un muguras balsts, ko var atlocīt ar vienu roku, nodrošina mazulim piemērotu atbalstu jau no pirmajām dienām. „Lietussarga” salokāmās sistēmas dēļ rati Lite Way2 aizvērtā veidā ir ļoti kompakti. Praktisks rokturis nešanai un salokāms aizsargbarjera. KODS 79547

82

SKATS UZ VECĀKIEM Polsterēti, mīksti audumi jūsu bērna aizsardzībai.

SKATS UZ PRIEKŠU Praktiski, regulējami ielaidumi palīdz mazulim saglabāt piemērotu pozu.

IZMANTOŠANAI UZ MUGURAS Ērti pārveidojams un izmantojams mugursomas veidā pēc 12 mēnešu sasniegšanas. 83


DABISKA AIZSARDZĪBA PRET KUKAIŅIEM Vairākumam tirgū pieejamo līdzekļu ir ķīmiskas izcelsmes aktīvās sastāvdaļas, kas nav ieteicamas lietošanai (pat mazās devās) mazuļiem, kuri nav sasnieguši 24 mēnešu vecumu. Jaunajā Chicco pretodu līdzekļu klāstā ir izmantota augu izcelsmes aktīvā sastāvdaļa citriodiols, kas iegūta no Austrālijas eikalipta un kurai piemīt izslavētas kukaiņus atbaidošas īpašības. Šīs sērijas līdzekļi ir pieejami īpaši ērtā formā, tāpēc tos var pavisam vienkārši uzklāt pat ļoti maziem bērniem.

DABISKS LĪDZEKLIS NIEZES MAZINĀŠANAI PĒC KODUMA (RULLĪTIS) 10 ml Piemērots nepatīkamās niezes mazināšanai, ko rada odu, mušu, bišu, lapseņu un medūzu dzēlieni. Zantoksila ekstrakts, kas iegūts no Ķīnas auga ar kairinājumu mazinošām īpašībām, patīkami nomierina ādu. Bez spirta un amonjaka. Nav taukains. KODS 07833

0+

12+

2+

GADI

CHICCO MAZUĻU SAULESBRILLES

PRETODU RULLĪTIS 60 ml Ātrai, vienkāršai uzklāšanai. Reģ. 19654.

PÄIKE SOOJENDAB BEEBIT

KODS 10671

Mazuļu acīm nepieciešama uzticama aizsardzība, jo viņu acis veidotas tā, ka saules gaisma tajās iekļūst dziļāk, un filtrēšanas spēja ir daudz mazāka nekā pieaugušajiem. Chicco piedāvā saulesbriļļu klāstu, kas nodrošina augsta līmeņa aizsardzību mazuļu acīm. Filtra kategorija: 3

IZSMIDZINĀMS PRETODU LĪDZEKLIS 100 ml Izcili piemērots izsmidzināšanai, turot iesaiņojumu slīpi, tāpēc to var ātri un vienkārši uzklāt visam ķermenim.

Meiteņu briļļu musical 24 m+ KODS 07912 Zēnu briļļu action 24 m+ KODS 07915

CTO VICHERKNUTO!

Reģ. 19655.

UV

ru sta

absorbcija

1 00

%

KODS 10651

ZTURĪGAS LĒCAS Jaunās polikarbonāta lēcas ar izcilu pretskrāpējumu noturību.

84

UVA UN UVB AIZSARDZĪBA Labām saulesbrillēm ir jāaizsargā acis pret UVA un UVB stariem.

ĒRTS RĀMIS Mīksts, elastīgs rāmis ir nevainojami piemērots mazuļa maigajai sejiņai.

Visas saulesbrilles atbilst standartiem un drošības prasībām, kas noteiktas Eiropas Direktīvā 89/686/EEK.

PRETODU TĪKLS GULTIŅAI

PRETODU TĪKLS RATIEM

Aizsargā bērnu pret kukaiņu kodumiem. Viegli piestiprināms tīkls ar gumijas malu.

Aizsargā bērnu pret kukaiņu kodumiem. Viegli piestiprināms tīkls ar gumijas malu.

Viegli mazgājams. Izmēri: 146 × 131 cm.

Viegli mazgājams. Izmēri: 140 × 70 × 73 cm.

KODS 659843

KODS 659833

85


PADOMI PASTAIGĀM Centieties vest mazuli pastaigās jau no pirmajām dienām. Šādas pastaigas nāk par labu jums abiem. Atcerieties, ka vienmērīga ratu kustība var iemidzināt jūsu mazuli. Vasarā dodieties ārā vēsākajā laikā, bet ziemā izvēlieties siltāko laiku. Izvairieties no rosīgas satiksmes. Dodoties pastaigā, ņemiet līdzi visu nepieciešamo... Šoreiz – labāk vairāk, nekā aizmirst, ko patiešām nepieciešamu. Tētiem ir ieteicams izvest bērnu pastaigā, izmantojot ķengursomu. Tā ir lieliska iespēja pavadīt laiku ciešā tuvībā ar mazuli.

87


CEĻOŠANA

IESPĒJA BRĪVI DOTIES VISUR Ceļojums kopā ar bērnu vienmēr ir aizraujošs notikums. Mazulis būs ieinteresēts un līksms, gan braucot atpūtā, gan vienkārši dodoties uz veikalu. Iespēja vērot, pētīt, izbaudīt atklātās vietas un notikumus kopā ar mammu un tēti — tas viss ir ļoti aizraujoši! Stingri iesprādzējiet mazuli autosēdeklītī, un viņš varēs lūkoties apkārt, pļāpāt ar jums vai pat iemigt, kustību ieaijāts. Dosimies ceļā! Pasaule mūs jau gaida!


0+ SEAT UP 012 Seat Up 012 ir jaunais Chicco autosēdeklītis, kas paredzēts drošībai pirmo kopīgo braucienu laikā un pielāgojas bērna augšanai līdz pat sešu gadu vecumam. Drošais, praktiskais sēdeklītis, kura izstrādē ņemtas vērā arī māmiņas un tēva vajadzības, ir gudrs palīgs, kas pārvērtīs katru braucienu par priekpilnu ceļojumu.

TRĪS AUTOSĒDEKLĪŠI VIENĀ Daudzpusīgs izstrādājums, kas pielāgojas bērna augšanai: ar skatu uz aizmuguri ir piemērots mazulim no 0 līdz 13 kg, ar skatu uz priekšu kopš sešu gadu vecuma (9–25 kg). Praktisks: 1. grupai uzstādīšana ir vēl vienkāršāka, jo IsofIx sistēma no nostiprina ar trim klikšķiem. Saderīgs ar visām automašīnām un ir piemērots bērniem. seat up 012 nodrošina vismaz vienu universālu uzstādīšanas iespēju visās grupās.

0+ AUTO-FIX FAST Autosēdeklītis ir mazuļa pirmā ērtā ligzdiņa, tāpēc izvēlieties augstākās klases sēdeklīti viņa pirmajam braucienam automašīnā un turpmākiem ceļojumiem. Sēdeklītim Auto-Fix Fast ir piešķirtas četras zvaigznes Eiropas patērētāju testā 0+ grupas kategorijā (0–13 kg). Stiprinājumu sistēma Clik Clak nodrošina iespēju piestiprināt sēdeklīti pie saderīgiem ratiem un arī uz automašīnā lietojamās pamatnes; tam nepieciešama tikai viena vienkārša kustība. Jūsu mazulis jebkurā situācijā jutīsies droši un būs aizsargāts. Ērtais, mīkstais, mazais ieklājs (0–6 kg) nodrošina pareizu galvas, kakla un muguras pozu pirmajos mūža mēnešos. Uzstādīšana ar pamatni vai bez tās, vienmēr izmantojot automašīnas trīs punktu drošības jostu. Komplektā vienmēr ir iekļauta automašīnā izmantojama pamatne vienkāršai, ātrai uzstādīšanai.

0+ GRUPA (0–13 kg)

KODS 79220

Uzstādīšana ir vēl ātrāka, vienkāršāka un drošāka, ja jūsu automašīnā ir IsofIx. Izmantojot atsevišķi iegādājamo IsofIx pamatni, jums nav jāizmanto automašīnas drošības josta.

90

Isofix pamatnes KODS 79807

Oasys 2-3 Fixplus

2. GRUPA (15–25 KG)

AUTO-FIX FAST AUTOSĒDEKLĪTIS Saņemtas četras zvaigznes Eiropas patērētāju testā „Autosēdeklītis 2011” 0+ grupas kategorijā (0–13 kg).

1. GRUPA (9–18 KG) Gr 1 Isofix

91


0+

GRO-UP 123 Gro-Up 123 ir autosēdeklītis, kas attīstās līdz ar jūsu mazuli 10 gadus ilgā ceļojumā. Tas būs viņam līdzās no 9 kg svara līdz brīdim, kad bērns svērs 36 kg. Sēdeklītī ir ieklājs, kas paredzēts mazākiem bērniem, un to iespējams nolaist zemāk, nodrošinot ērtības brauciena laikā. Drošības konstrukciju un galvas balstu var regulēt vienlaikus ar vienu žestu, tāpēc bērnam pieaugot vienmēr būs iespēja braukt ērti un droši. KODS 079583

12+ OASYS 1 EVO ISOFIX Oasys 1 EVO Isofix sēdeklītis ir apstiprināts lietošanai bērniem, kuru svars ir 9–18 kg. Tajā ir apvienota maksimāla drošība un izcils komforts jūsu mazulim. Ar Isofix sistēmu aprīkoto sēdekli var uzstādīt pavisam viegli un droši, jo ir jāveic tikai trīs vienkāršas darbības, neizmantojot automašīnas drošības jostu. Sēdeklītis ir gaisu caurlaidīgs, jo zonās, kas visvairāk saskaras ar mazuļa ķermeni, ir izveidotas mikroskopiskas atveres. Gaisa cirkulācijas sistēma palīdz vienmērīgi izkliedēt siltumu, un mazulis brauciena laikā jutīsies ļoti ērti.

U U B LT

ST

I

1

2

MS

ISOFIX

PR

S

D

KODS 079827

IN JU

3

ISOFIX SISTĒMA Droša, ātra un vienkārša uzstādīšana automašīnās. 92

PATĪKAMA, MIKROPERFORĒTA VIRSMA Maksimāla gaisa caurlaidība.

1. GRUPA (9–18 kg)

2. UN 3. GRUPA (15–36 kg) 93


PADOMI PAR CEĻOŠANU Izmantojot autosēdeklīti, vienmēr pārliecinieties, vai siksnas ir pareizi piestiprinātas. Dodoties tālā ceļā, izvēlieties laiku, kad bērnam jāguļ.

Ņemiet līdzi pasakas un mūziku, lai izklaidētu bērnu, un neaizmirstiet arī iemīļoto mīksto rotaļlietu.

9+ GADI OASYS 2-3 FIXPLUS Oasys 2•3 FixPlus ir autosēdeklītis, kas attīstās līdz ar jūsu mazuli un viņa vēlmi sapņot. Apstiprināts lietošanai bērniem, kuru svars ir no 15 līdz 36 kg. Sēdeklīti var lietot no 3 līdz 12 gadu vecuma, vedot bērnu pirmajos piedzīvojumos. To iespējams uzstādīt automašīnā, izmantojot drošības jostas un stingros FixPlus savienotājus, kas nodrošina uzlabotu stabilitāti. Sēdeklītim ir iespējams atsevišķi regulēt augstumu un platumu, pielāgojoties jūsu bērnam brīnišķīgajā pieaugšanas ceļā. Side Safety sistēma nodrošina maksimālu aizsardzību sānu trieciena gadījumā, un nolocīšanas sistēma sagādā bērnam izcilas ērtības. KODS 079245

1

2

Pieejams arī bez FixPlus savienotājiem Synthesis Oasys 2-3 Fixplus

94

Saņemtas četras zvaigznes Eiropas patērētāju testā „Autosēdeklītis 2011” 2. un 3. grupas kategorijā (15–36 kg).

Ja plānots ilgs pārbrauciens, ieplānojiet laiku un vietu, lai apstātos un izkustētos. Brauciena laikā nekad neatsprādzējiet siksnas un neizņemiet mazuli no sēdeklīša. Ja bērns raud, viņu vajag pabarot vai apmainīt autiņbiksītes, izvēlieties piemērotu vietu un apstājieties.

95


APĢĒRBS UN APAVI

ĢĒRBŠANĀS PRIEKS Maigās jūtas, ko rosina skats uz jaundzimušā bodiju vai rāpulīti, nelīdzinās nekam citam. Šie apģērbi ir tikpat piemīlīgi un sīciņi kā jūsu mazulis, un tos vajag rūpīgi izvēlēties. Sākumā jūs instinktīvi ģērbsiet mazuli iespējami dabiskos audumos, kas nekairina viņa jutīgo ādu un ir viegli valkājami. Vēlāk varat pievienot apģērbam kaut ko oriģinālu un interesantu. Drīz tas vairs nebūs tikai ikdienas rituāls, jo jūs ne vien ģērbsiet mazuli, bet arī noskaidrosiet viņa paša gaumi izvēloties apģērbu. Arī apavi ir ļoti svarīgi. Pirmo mēnešu laikā tos izmanto tikai pēdu aizsargāšanai, bet vēlāk apavi veicina mazuļa attīstību. Viņa pirmie soļi šajā pasaulē tiks sperti tā, lai tas būtu droši.


VISMAZĀKAJIEM BĒRNIEM

0+

Priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem vai tiem, kuriem ir nepietiekams svars, ir ļoti apjomīgs ķermeņa virsmas laukums, salīdzinot ar svaru, tāpēc nedrīkst novērtēt par zemu risku, ko sagādā siltuma zudumi.

MY UNDERWEAR APAKŠVEĻAS LĪNIJA Apakšveļas kolekcija Chicco My Underwear ir īpaši izstrādāta mazāko bērnu vajadzībām. Šīs drēbes ir siltas un ērtas, viegli uzvelkamas un novelkamas. Izstrādājot šo apakšveļu, ir ņemts vērā, ka tai jābūt ļoti mīkstai vietās, kur audums pieskaras jaundzimušā jutīgajai ādai.

PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠIE MAZUĻI Mazuļiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, māmiņas un tēta rūpes un mīlestību vajag vēl vairāk nekā pārējiem. Pirmajā mirklī ir dabiski nedaudz satraukties par bērna lielumu un augšanu, tomēr pēc tam vecāki apgūs pozitīvu attieksmi un iemācīsies mazuli aprūpēt, pabarot, apģērbt un apliecināt savu mīlestību. Priekšlaikus dzimušie mazuļi jūtas ērtāk drēbēs, kas paredzētas īpaši viņiem un kam ne vien ir īstais izmērs, bet kuras ir īpaši mīkstas, nekairinot jutīgo ādu. Māmiņas un tēti priecāsies, ja mazulim būs apģērbs, kas palīdz saglabāt siltumu, bet nav pārāk karsējošs.

98

NAV POGU Bodijam ir parocīgas horizontālas aizdares.

VIEGLI LIETOJAMI, ĒRTI ATVERAMI APĢĒRBI

MĪKSTA GUMIJAS SIKSNIŅA UZ PAPĒŽA

Atvieglo pārģērbšanu.

Mazina iespēju, ka mazulis pazaudēs zeķes un viņam nosals kājas.

BRĪVAS PIEDURKNES Atvieglo apģērbšanu un pārbaudes.

99


MAZUĻU APĢĒRBS

APĢĒRBS PASAULES IZPĒTEI

Jums un jūsu mazulim ir ļoti svarīgi, lai viņa apģērbs būtu praktisks. Tādējādi pārģērbšana notiks ātrāk un nesagādās mazulim nepatīkamas izjūtas. Arī komforts ir ļoti būtisks. Nevienam mazulim nepatīk pārāk biezs apģērbs vai pārāk stingras drēbes, kurās ir daudz vīļu un etiķešu. Piemērota izmēra un biezuma drēbes neierobežo bērna kustības, tāpēc viņš var izbaudīt brīvību. Ieteicams izvēlēties dabiskus audumus, jo tie nekairina ādu un ļauj tai elpot.

Pat tad, kad mazulis sāk pārvietoties un iepazīt pasauli sev apkārt, ir ļoti būtiski vēl joprojām izvēlēties praktisku apģērbu. Mājās pietiek ar rāpulīšiem, lai bērnam būtu silti, bet kustības netiktu ierobežotas. Ārpus mājas aukstā laikā ir ieteicams viņu silti ietīt, bet nepārspīlēt. Braucot ratos, bērnam nepieciešamas biezākas drēbes; viņš nevar daudz kustēties, tāpēc nosalst ātrāk. Mēnešiem aizritot, varat izvēlēties košas drēbes, kas patiks arī mazulim.

0+

0+

Jaciņa ar kapuci KODS 96184 Plānais kombinezons KODS 21247

Kombinezona KODS 20291

Kleita sarafāns KODS 71456

100

Grezns kostīms meitenei KODS 57099 2 gab. komplekta t krekls un šorti ar lencēm KODS 75481

101


PIELĀGOJAS AUGŠANAI

12+

Kolekcijas My Chicco apģērbu izmēri un forma atbilst mazuļu dabiskajai vēlmei kustēties. Vīles, pogas un rāvējslēdzēji nenoberž ādu, un īpaši elementi pielāgojas mazuļa vajadzībām visas dienas gaitā. Kolekcija My Chicco — varēsiet ieģērbt bērnu skaistās drēbēs, kas vienlaikus sagādās prieku arī viņam.

MY FIRST CHICCO Sērijas My First Chicco apģērbi (no dzimšanas līdz 24 mēnešu vecumam) ir izstrādāti ar īpašiem elementiem katram attīstības posmam, piemēram, uzlabotām atverēm vai iztikšanu bez pogām un lieliem rotājumiem. Tas viss paredzēts, lai nodrošinātu mazulim saudzīgu apģērbu.

MY CHICCO Kolekcijā My Chicco (1–8 gadu vecumam) ietilpst apģērbi, kas ir izturīgi gandrīz pret visu, it īpaši bērniem raksturīgo dzīvīgumu. Apģērbs ir praktisks, ērts, veidots no dabiskiem audumiem, piemēram, kokvilnas, ir viegli mazgājams un vienmēr izskatās kā jauns. Apģērbs ir ne vien tīkams skatienam, bet arī pielāgojas bērna augšanai.

T krekla KODS 47897 – Bikšu KODS 24261 – Vestes KODS 96118

T krekla KODS 47928 – Svārku KODS 34282

102

Rāpulīša KODS 57098

Kleitas KODS 93407 T krekla KODS 53469 Krekla KODS 34371

Krekla ar kapuci KODS 64943 – Polo krekla KODS 33312 – Īsbikšu KODS 52516 Jakas KODS 84286 – T krekla KODS 53527 – Īsbikšu KODS 52527

103


CHICCO PHYSIOLOGICAL APAVI Chicco apavi pielāgojas pēdu dabiskajai augšanai un fizioloģiskajai attīstībai, jo tie ir izstrādāti un ražoti atbilstoši Chicco Physiological projekta galvenajiem raksturojošiem rādītājiem.

BRĪVĪBA

SPECIĀLISTA PADOMI

MAZĀS PĒDIŅAS Pirmajos mūža gados pēdām ir būtiska loma bērna motorikas prasmju attīstībā. Pēdas nosaka līdzsvaru, stabilitāti un kustību funkcijas, un tās saņem kinētisko informāciju no vides, ar kuru veidojas saskarsme. Tāpēc bērnu apavi ir jāizvēlas ļoti rūpīgi, un tiem jāveicina harmoniska pēdu attīstība atbilstoši to fizioloģijai. Apaviem jābūt izgatavotiem no kvalitatīva, viegla, mīksta un gaisu caurlaidīga materiāla. Ieteicams izvēlēties noapaļotu formu, lai mazuļa kāju pirkstiem būtu brīva vieta kustībām, un elastīgas zoles, kas netraucē spert soļus. Laiks, kad mazulis sāk staigāt, ir īpaši svarīgs, jo ir jāpanāk, lai viņa pēdas, kas līdz triju vai četru gadu vecumam fizioloģiskā ziņā var būt plakanas, staigāšanas laikā tiktu attiecīgi stimulētas un tiktu veicināta muskuļu struktūras attīstība, kas pakāpeniski veidotu pēdas izliekumu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai virsma, kam pieskaras viņa pēdas, būtu nelīdzena un pastāvīgi stiprinātu pēdas izliekumu, tādējādi veicinot arī kaulu struktūras attīstību un locekļu dabisko elastīgumu.

Dr Mauro Testa Biomehānikas speciālists

104

VIEGLUMS

ELASTĪGUMS

STIMULĀCIJA

STIMULĀCIJA

ELASTĪGA

PĒDU APAKŠDAĻAI

ĪSTAJĀS VIETĀS

STIMULĀCIJAS UN IZTVAIKOŠANAS ZONA PĒDAS STIMULĒŠANAS ZONA

VIEGLA KĀ PŪCIŅA

GAISA CAURLAIDĪBA TO NODROŠINA NELIELĀS ATVERES UN DABISKIE MATERIĀLI

TRIECIENA UZTVERŠANAS ZONA

CHICCO PHYSIOLOGICAL IEKŠĒJĀ ZOLE Patentētā Chicco Physiological iekšējā zole nodrošina visas priekšrocības, lai bērna pēdas attīstītos pareizi. Tai ir mīksti izvirzījumi, kas saudzīgi stimulē pēdu staigāšanas laikā, pareizi stiprina muskuļu struktūru un veicina dabisku pēdas izliekuma veidošanos.

105


PIRMO ZĀBACIŅU PIEDZĪVOJUMS

0+

Mazuļa dzīves pirmajos mēnešos pēdas ir svarīgs maņu orgāns, kas sniedz informāciju par apkārtējo vidi. Zābaciņu loma šajos mēnešos ir pēdu apklāšana un sargāšana no sadursmēm un aukstuma. Ieteicams izmantot mīksta materiāla zābaciņus ar noapaļotu formu, kuros pirksti var brīvi kustēties.

SĒRIJA NURSERY

5+

No 5 vai 6 mēnešu vecuma mazulis sāk veikt motoriskus izmēģinājumus ar pēdām. Tie palīdzēs viņam iegūt muskuļu tonusu un jutīgumu, gatavojoties pirmajām kustībām un patstāvīgiem izpētes ceļojumiem. Arī šajā posmā ieteicams izmantot noapaļotas formas. Apaviem jābūt ērtiem, viegliem un piemērotiem pirmajām kustībām ārpus šūpuļa, lai mazulis varētu pierast pie apaviem.

SĒRIJA DOPOCULLA

Zābaku ar augsto kapi un aizdari KODS 55413

Kurpju KODS 55114 – Zābaku ar augsto kapi un aizdari KODS 55415

Zābaku ar augsto kapi un aizdari KODS 55413

Kurpju KODS 55416

106

PASAULES IZPĒTE

Sandaļu KODS 55442 – Kurpju KODS 55439

Sandaļu KODS 55441

Sandaļu KODS 55442 – Kurpju KODS 55439

107


9+

UZ GRĪDAS

PIRMIE SOĻI

Mazuļus arvien vairāk interesē apkārtne, un viņi sāk izpētīt vidi rāpojot. Ieteicams izmantot vieglus zābaciņus ar mīkstu zoli, kas īstajās vietās ir īpaši elastīga, pielāgojoties mazuļa pēdu dabiskajām kustībām, kad viņš sāk pārvietoties.

Aptuveni gada vecumā bērns sāks staigāt. Tas ir svarīgs mirklis, jo viņa pēdas, kas līdz trīs gadu vecumam un arī vēlāk ir plakanas, pirmo reizi tiek stimulētas, sperot pirmos soļus. Šī stimulācija palīdzēs attīstīt muskuļus un veidos pēdas izliekumus. Tas nozīmē, ka nepieciešams stimulēt mazuļa pēdas, ļaujot tām saskarties ar nelīdzenu virsmu. Piemērotiem apaviem jābūt veidotiem no kvalitatīva, viegla, mīksta un elpojoša materiāla. Šajā posmā ieteicams izvēlēties noapaļotas formas, elastīgas un neslīdošas zoles, lai netraucētu spert soļus un piešķirtu bērnam pārliecību staigāšanas pirmajā posmā.

SĒRIJA GATTONA

108

Zābaciņu KODS 55543 – Sandaļu KODS 55544

Sandaļu ar slēgtu purngalu KODS 55567 Sandaļu ar vaļēju purngalu KODS 55568

Zābaciņu KODS 55543 – Sandaļu KODS 55544

Sandaļu KODS 55580 – Zābaku ar augsto kapi un aizdari KODS 55578

5+

SĒRIJA INFANT Kurpju KODS 55426

Sandaļu KODS 55506

Sandaļu KODS 55470

109


PADOMI PAR APĢĒRBU UN APAVIEM

Jaundzimušajiem izvēlieties mīkstus audumus bez vīlēm un kairinošiem elementiem. Nogrieziet arī lielās apģērba etiķetes. Ģērbiet mazuli silti, bet tā, lai bērns nepārkarst. Lietošanai ikdienā izvēlieties ērti valkājamu un viegli mazgājamu apģērbu. Bērnu apaviem jābūt mīkstiem un elastīgiem. Pārbaudiet vai tie atbilst pēdas izmēram. Ja bērns vēlas pats apģērbties, esiet pacietīgi un reizēm ļaujiet viņam to darīt.

111


AUGSIM KOPĀ

PIRMIE 36 MĒNEŠI AR JŪSU MAZULI

www.chicco.lv

Veikali Chicco atrodas: Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” Mūkusalas iela 71, Rīga t/p “Alfa” Brīvības gatve 372, Rīga Stabu iela 43, Rīga

kur vien ir mazulis

Profile for XS Toys

Chicco kataloog LAT  

Chicco kataloog LAT  

Profile for anvol