Issuu on Google+

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΕΣΩ FRANCHISING ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Ι. μέσω του Γερμανικού Συνδέσμου Franchising DFV (Deutscher Franchise-Verband) http://www.franchiseverband.com/Looking-for-a-partner-in-Germany.97.0.html?&L=1

και της πρωτοβουλίας του Franchise Pool International. http://www.franchisepool.org/ ΙΙ. μέσω portals (μόνο στη γερμανική γλώσσα):  Franchise Portal http://www.franchiseportal.de/  Franchise Net http://www.franchise-net.de/franchise-systeme  Franchise – Key http://www.franchisekey.com/de  Franchisedirekt http://www.franchisedirekt.com/

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ FRANCHISING ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Deutscher Franchise Verband (DFV) http://www.franchiseverband.com Σύνδεσμος Γερμανών Franchisor Franchise Facts 2010 http://www.franchiseverband.com/fileadmin/user_upload/MAINdateien/1_Startseite_und_Mitteilungen/dfv_factbook_fin.pdf Deutscher Franchise Nehmer Verband (DFNV) http://www.dfnv.de/ Σύνδεσμος των franchisee στη Γερμανία Deutscher Franchising Service http://www.dfs-franchising.de Σύμβουλοι επιχειρήσεων με εξειδίκευση στο Franchising Franchise Erfolge Magazin http://www.franchise-erfolge.de/ Κλαδικό έντυπο με θέμα το franchising Verzeichnis der Franchise Wirtschaft http://www.franchise-wirtschaft.de/ Ευρετήριο – οδηγός του franchising στη Γερμανία Franchise Top 10 http://www.franchise-top-10.de/ ______________________________________________________________________________________________ ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ - ΓΡΑΦΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ Grafenberger Allee 128a, 40237 Düsseldorf Tηλ. 0049-211-68785015, -16 Fax 0049-211-68785033, E-mail: ecocom-dusseldorf@mfa.gr


Εκθέσεις για το franchising Start Messe http://www.start-messe.de/, Μόναχο/Έσσεν Έκθεση με αντικείμενο την ίδρυση επιχειρήσεων, και μέσω franchising Franchise Messe, Βιέννη http://www.franchise-messe.at/

Δικηγόροι με ειδίκευση στο franchising Deutscher Franchise Verband (DFV) http://www.franchiseverband.com/Anwaelte-und-Berater.72.0.html?&L=1 Deutscher Franchise Nehmer Verband (DFNV) http://www.dfnv.de/index.php/franchise-rechtsanwaelte/deutschland Deutche AnwaltsCooperation e.V. http://www.dac.de/ Δίκτυο δικηγόρων με 300 μέλη σε 20 χώρες Bundesrechtsanwaltskammer http://www.brak.de/ Ομοσπονδιακός γερμανικός δικηγορικός σύλλογος Αναζήτηση δικηγόρου στο ευρετήριο http://www.rechtsanwaltsregister.org/ Αναζήτηση δικηγόρου βάσει της ειδίκευσης του είναι δυνατή στις επιμέρους ιστοσελίδες των περιφειακών δικηγορικών συλλόγων, βλ. http://www.brak.de/die-brak/regionale-kammern/adressen-der-regionalen-rechtsanwaltskammern/ πχ. δικηγορικός σύλλογος Ντύσσελντορφ: http://www.rechtsanwaltskammer-duesseldorf.de/fachanwaltschaften/fachanwaelte-namensliste/ Deutscher Anwaltverein (DAV) - Ένωση Δικηγόρων http://anwaltverein.de/ Αναζήτηση μελών στην ιστοσελίδα http://anwaltauskunft.de/

Αντιγόνη Μαριόλη Γραμματέας ΟΕΥ Β΄

______________________________________________________________________________________________ ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ - ΓΡΑΦΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ Grafenberger Allee 128a, 40237 Düsseldorf Tηλ. 0049-211-68785015, -16 Fax 0049-211-68785033, E-mail: ecocom-dusseldorf@mfa.gr


Αναζήτηση συνεργατών για franchising στη Γερμανία