Page 1

Всеукраїнська громадська організація

«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ»

1 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


I. Вітальне слово II. Що робить Асоціація III. Наша команда IV. РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ В 2012 РОЦІ

3 4 5 6

1. Громадський контроль в житлово-комунальній сфері

6

2. Молодь дбає про стан міського середовища

10

3. Коригування місцевої політики для вирішення проблем гуртожитків

13

4. Он-лайн комунікація громадських активістів

16

5. Зміни до законодавства про органи самоорганізації населення

18

6. Організаційний розвиток Асоціації

19

7. Наукові та методичні публікації в 2012 році

20

8. Фінансові показники за 2012 рік

21

9. Подяка нашим партнерам

22

V. Контактні дані

23

2 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Шановні друзі! Відомий письменник та журналіст Габріель Лауб казав: «Влада дійсно виходить від народу, але більше до нього не повертається». Аби так не виходило, ми маємо увесь час (а не тільки під час виборів) тримати руку на пульсі влади, розглядаючи її як орган самоорганізації соціуму. Долати невігластво, байдужість і безвідповідальність членів місцевих громад. Спільно захищати наші права споживачів, які на кожному кроці так і норовлять порушити недобросовісні постачальники житлово-комунальних та інших послуг. Усі ці завдання виконують органи самоорганізації населення (ОСНи). Але не самі по собі, а завдяки натхненній, наполегливій та копіткій праці громадських лідерів та активістів – тих, кого сьогодні, на жаль, небагато, але які по-справжньому дбають не тільки про себе, а й про громаду і про стан життя навкруги. Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення, яка сама є продуктом громадської ініціативи її засновників і членів, вважає своєю місією підтримувати прагнення таких небайдужих людей і через навчання, розповсюдження корисного досвіду, через вплив на законодавство і місцеві нормативні акти створювати сприятливі умови для розвитку місцевої демократії. За даними статистики, на 01 січня 2013 р. в Україні було офіційно зареєстровано 1 426 органів самоорганізації населення, причому за весь 2012 рік склад зареєстрованих ОСНів поповнився 124 новими, або збільшився на 10%. Це – найвищі темпи зростання серед більш ніж 50 видів суб’єктів господарювання в Україні. «Супутнім вітром» у цьому зростанні є те, що чинне законодавство України поступово змінюється у напрямку формування більш сприятливих умов для створення і діяльності як ОСНів, так і інших інститутів громадянського суспільства. Ще одним «супутнім вітром» є наявність в цілому ряді міст – таких, як Одеса, Миколаїв, Луганськ, Київ, Макіївка, Запоріжжя, Черкаси, Львів та інших – громадських організацій та активістів, які активно сприяють руху самоорганізації. Як це не парадоксально, але серйозним «супутнім вітром» для нашої справи є і наявність багатьох невирішених проблем, які підштовхують людей збиратися, щось робити, відволікаючись від своїх особистих справ. Ми закликаємо усіх, хто дбає про розквіт нашої демократичної, соціальної, правової держави, до консолідації і спільних дій. Бо разом ми сильніші! Андрій Крупник, голова Асоціації сприяння самоорганізації населення 3 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Зареєстрована 15 червня 2006 р. Міністерством юстиції України. Має регіональні відділення в багатьох областях та містах України, об’єднує та підтримує тих, хто займається питаннями розвитку самоорганізації населення та громадської участі. Головна мета: задоволення соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів шляхом підтримки місцевої демократії та сприяння розвитку в Україні руху самоорганізації населення. Основні напрямки діяльності:  розвиток місцевого самоврядування, громадського контролю за діяльністю органів влади, впровадження форм участі членів територіальних громад у місцевому розвитку та процесах прийняття рішень;  підвищення спроможностей неурядових організацій, органів самоорганізації населення та громадських активістів;  розвиток міжсекторного партнерства, комунікацій у громадському секторі. Асоціація у своїй роботі:  Об’єднує та всіляко підтримує інституції та людей, які прагнуть поліпшити якість життя у своїй громаді, спільно вирішувати місцеві проблеми, намагаються впливати на дії органів влади.  Надає допомогу та консультує на всіх етапах створення і роботи органів самоорганізації населення.  Розробляє і домагається прийняття ефективної законодавчої та нормативної бази місцевого самоврядування як на державному, так і на місцевому рівнях.  Просвіщає громадян про їхні можливості участі в управлінні місцевими справами та контролю за діяльністю місцевої влади, сприяє підвищенню їхньої активності та комунікації.  Підвищує рівень професіоналізму і взаємопідтримки громадських активістів: проводить навчальні та дискусійні заходи, тематичні всеукраїнські конференції, організує обмін досвідом.  Проводить різноманітні дослідження та аналізує політику з актуальних проблем розвитку суспільства.  Видає методичну літературу, поширює просвітницькі матеріали. 4 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


СПІВРОБІТНИКИ Андрій Крупник голова Асоціації

Ганна Сакун PR-менеджер

Анна Трепалюк керівник відділу управління проектами

Ірина Пархомець бухгалтер

В’ячеслав Кіщенко юрист, координатор проектів

Євгенія Абрамова експерт з питань ЖКГ

5 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Термін виконання: 01 лютого - 31 грудня 2012 р. Керівник проекту: Андрій Крупник Партнери Асоціації по коаліції:  Благодійний фонд «Єдність за майбутнє», м. Запоріжжя  Громадська організація “Громадська ініціатива Луганщини”

1. Громадський контроль в житлово-комунальній сфері Коаліційний проект "Житлово-комунальні послуги під контроль громадськості" був спрямований на те, щоб створити механізми впливу громадськості, зокрема, органів самоорганізації населення (ОСНів) на забезпечення населення якісними житловокомунальними послугами. Досягти цього планувалося через розробку та впровадження змін до чинних підзаконних нормативноправових актів на загальнодержавному рівні. ПРОБЛЕМА

 "Інформаційноправовий центр "Наше право", м. Львів;  "Фонд розвитку міста Миколаєва"  Орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м. Києва. Проект реалізований в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

Type Document Heading Here Type subheading here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing eli nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullam nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. 6 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


ДОСЛІДЖЕННЯ Проаналізовані підзаконні нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади України у сфері ЖКГ. Предмет: наявність в них положень, необхідних для забезпечення якісної реалізації громадськістю, органами самоорганізації населення громадського контролю та впливу у житловокомунальній сфері. Проведене опитування представників громадського активу (579 осіб) в містах Києві, Запоріжжі, Львові, Луганську, Миколаєві, Одесі щодо думки стосовно:  якості ЖКП, які надають житлові підприємства, та можливостей населення оплачувати їх за існуючими тарифами;  роботи органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб зі скаргами і зверненнями громадян на незадовільну якість житловокомунальних послуг;  можливостей населення, громадських структур впливати на роботу комунальних служб, ЖЕКів та інших підприємств, які надають житлово-комунальні послуги.

Виданий аналітичний звіт з результатами дослідження. Ознайомитися можна за посиланням:

http://bit.ly/Rx5QV4.

Висновки:  Проаналізовані норми часто неузгоджені одна з одною та не забезпечують належної законодавчої бази для участі громадськості, ОСНів у забезпеченні належної якості ЖКП.  Практично відсутні законодавчі норми, які б дозволяли громадськості, ОСНам брати участь у процедурі формування тарифів на ЖКП, впливати на відбір виробників / виконавців ЖКП, на формування інвестиційних програм підприємств ЖКГ.  Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення не містять легітимних процедур визначення уповноважених житлових будинків підписувати акти виконаних робіт від імені мешканців.  Існуючий Порядок проведення конкурсу з надання ЖКП створює передумови для змови учасників конкурсу та конкурсної комісії між собою і не сприяє створенню ринку ЖКП, не стимулює виробників / виконавців до підвищення якості послуг та оптимізації їхньої вартості.  Правила надання послуг з електро- та газопостачання населенню не містять навіть формальних механізмів контролю громадськості.  Деякі з проаналізованих нормативно-правових актів прямо суперечать законодавству України – наприклад, ті, що стосуються надання послуг з вивезення побутових відходів та відключення споживачів окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.  Зовсім незадоволені або задоволені незначно якістю одержуваних ЖКП в цілому 70% опитаних. 

Оцінкою «Дуже погано» найбільше число респондентів оцінило стан утримання будинкових систем та місць загального користування.

 В існуванні активної взаємодії населення та громадських структур з комунальними службами впевнені лише 15% опитаних.  Варіант посилення громадського контролю за діяльністю підприємств, які надають ЖКП, підтримало 42,0% опитуваних. 

Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» 

7


ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ Результати соціологічного дослідження та аналізу підзаконних нормативно-правових актів оприлюднені та обговорені на регіональному та всеукраїнському рівні, створено мережу підтримки проекту. Учасники заходів: всього 185 представників органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, ОСНів, ЗМІ, Мінрегіону, науковці.

Протягом червня-липня 2012 р. проведені регіональні круглі столи: в Києві, Луганську, Миколаєві, Запоріжжі та Івано-Франківську.

29-30 вересня 2012 р., м. Львів VII Всеукраїнська науково-практична конференція з питань самоорганізації населення на тему: «Громадський контроль в житлово-комунальній сфері: роль органів самоорганізації населення»

Виданий збірник матеріалів конференції. Його електронну версію можна переглянути тут:

http://bit.ly/Y5nz7Y.

8 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


НОРМАТИВНОПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ На основі результатів досліджень розроблені та доопрацьовані з урахуванням результатів обговорень на регіональних круглих столах 21 проект нормативноправових актів для впровадження механізмів впливу громадськості на забезпечення населення якісними житловокомунальними послугами:  Кабінету Міністрів України,  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства,  Міністерства енергетики та вугільної промисловості,  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

З розробленими проектами НПА можна ознайомитися за посиланням:

http://bit.ly/Sf3xUD.

Кампанія лобіювання Забезпечено умови для прийняття на державному рівні підготовлених пропозицій та проектів нормативно-правових актів.  Широка інформаційна кампанія у ЗМІ та залучення однодумців.  Проведені зустрічі із представниками керівництва Мінрегіону, вони ознайомлені їх з матеріалами проекту.  Участь у Всеукраїнській конференції участь директора департаменту житлової політики Мінрегіону Віталія Шаповаленко.  Надіслані до органів влади відповідні листи від учасників коаліції.  Передані на розгляд Уряду, Мінрегіонбуду та іншим виконавчим органам розроблені проекти нормативно-правових актів.  Розробники озвучили суть пропозицій на Міжнародному конгресі «Інстітуційні та технічні аспекти реформування житловокомунального господарства» в Києві, а також на регіональному круглому столі "Житлово-комунальна сфера: в пошуках господаря» в м. Одесі.  Налагоджено контакти з керівництвом Спілки власників житла України для просування ініціатив.

З усіма напрацюваннями та результатами діяльності коаліції можна ознайомитися на електронній збірці з двох дисків.

9 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Термін виконання: 01 квітня – 07 червня 2012 р. Керівник проекту: Анна Трепалюк Партнери та спонсори проекту:  Молодіжна ініціатива «Арт-середа» при Одеській кіностудії  Одеське відділення Громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу»  Департамент міського господарства Одеської міської ради

2. Молодь Одеси дбає про стан міського середовища Історично-культурний центр країни, місто Одеса, на жаль, поступово втрачає свій статус «перлини у моря», свій неповторний вигляд, красу, що завжди притягувала людей. Причиною тому стали самі люди, переважна кількість яких любить Одесу, але тільки на словах, а на ділі не дбає про своє життєве середовище, не переймається благоустроєм унікального міста дворів, вулиць, будинків, парків, пляжів, не займається вирішенням загальноміських проблем. Завданням проекту «Життєве середовище: Одеса» було провести кампанію для залучення молоді м. Одеси до активної участі у вирішенні проблем місцевого розвитку та самостійного впорядковування її життєвого середовища.

 Магазин «Ваш сад» Реалізація проекту стала можливою завдяки проекту "Розвиток громадянського суспільства", що виконується Програмою розвитку ООН та фінансується Міністерством закордонних справ Данії у 2009-2012 рр.

Яскраві та креативні заходи проекту мали потужний розголос у ЗМІ. Після його реалізації на протязі 2012 року в Одесі почалася «хвиля» проведення масових молодіжних флешмобів соціального та екологічного спрямування, в яких взяло участь більше 1500 городян. Їхнім головним організатором є молода ініціатива «Арт-середа», волонтери якої вперше набули досвід організації та проведення масових акцій саме у проекті «Життєве середовище». Спільна робота стала для них поштовхом до успішного залучення молоді міста до соціальних ініціатив.

10 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


ФЕСТИВАЛЬ ЖИТТЯ Перший Одеський Фестиваль Життя LIFEST

Був присвячений Всесвітньому Дню деревонасадження і включав в програму флеш-моб, концерт та тематичний кінопоказ.

28 травня 2012р., на схилах Чорного моря Більше 100 волонтерів! Висаджено 126 саджанців дерев та кущів. Облаштовано територію: покошена трава, зібране сміття, підстрижені кущі.

Учасників флеш-мобу мобілізували через соціальні мережі, благодійний концерт та прес-конференцію, оголошення у ЗМІ, а також прямо на місці події.

ВІДЕОРОЛИКИ Створено та розміщено в Інтернет та на телебаченні чотири відеороликимотиватори:  Про цікаві ініціативи одеситів, які самостійно покращують стан своїх дворів та будинків (ОСББ, будинковий комітет, просто небайдужі жителі).  Вірусна соціальна реклама, що спонукає відпочиваючих зберігати чистоту на пляжі.  Веселий музичний фестиваль LIFEST.

відеозвіт

про

 Креативний ролик, створений з 10 тисяч фотографій про графіті-сесію, що пройшла в межах проекту. Більше 3 000 переглядів на Youtube.

Усі відеоролики можна переглянути на Youtube: http://bit.ly/130NL9q. 11 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


СОЦІАЛЬНЕ ГРАФІТІ

2 червня 2012 р. Територія пляжу «Дельфін», м. Одеса.

Під час акції та після неї волонтери у місті розповсюджували креативні наліпки-мотиватори

Прибрана та прикрашена територія колишньої рятувальної станції, що знаходилася в занедбаному стані. На стіні станції створене масштабне графіті, підписане закликом «Бережіть місто!».

ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВЛАДИ Круглий стіл на тему «Участь молоді у збереженні інфраструктури, житлового фонду та благоустрої території міста Одеси». Учасники: лідери та активісти громадських та молодіжних організацій, ОСНів, керівники виконавчих органів міської ради, журналісти. Розроблені та подані пропозиції Одеській міській раді щодо здійснення заходів для забезпечення та посилення участі молоді в місцевому розвитку міста Одеси.

12 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Термін виконання: 01 січня – 30 вересня 2012 р. Керівник проекту: Андрій Крупник Проект реалізований за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду “Відродження”.

3. Коригування міської політики для вирішення проблем гуртожитків Проект “Вдосконалення політики щодо розвитку самоорганізації населення в місті Одесі” мав на меті створити умови для залучення жителів м. Одеси до вирішення проблем місцевого значення через самоорганізацію населення за допомогою проведення аналізу та просування пропозицій з удосконалення муніципальної політики в цій сфері. В ході аналізу виявилося, що однією з найбільш болючих на той час у місті була ситуація з реалізацією прав жителів гуртожитків, що перейшли у комунальну власність територіальної громади, особливо, реалізації їхнього права на власне житло. В місті Одесі нараховується 328 сімейних гуртожитків, з яких більше 100 передано у комунальну власність територіальної громади міста. Станом на 1 квітня 2012 р. 52 гуртожитки з числа тих, що перебувають у комунальній власності отримали статус житлових будинків, а їхні мешканці – право на приватизацію своїх кімнат відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Тому подальша робота в межах проекту сконцентрувалася саме на означених проблемах гуртожитків та можливостях їхнього вирішення завдяки самоорганізації населення як дієвого механізму.

13 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


ДОСЛІДЖЕННЯ

Висновки:

В ході дослідження: 

проаналізована нормативна та практична діяльність органів місцевого самоврядування;

проведені групи;

проведені інтерв’ю з зацікавленими особами, в т.ч. депутатами та посадовцями міської ради;

проведене соціологічне опитування активістів та мешканців гуртожитків.

Проведені консультації із зацікавленими особами.

Проаналізовані основні процедури, пов’язані із прийняттям гуртожитків та приватизацією житлових приміщень їх мешканцями.

три

фокус-

На основі результатів дослідження видано аналітичний звіт. Ознайомитися з ним можна за посиланням:

 Ситуація, що склалася із приватизацією житла у гуртожитках, свідчить про гостру необхідність істотно змінити політику у цій сфері.  В місті Одесі із 328 наявних гуртожитків лише 38,4 % передано у комунальну власність територіальної громади міста.  З числа гуртожитків, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, станом на 1 червня 2012 року лише у 16% від їх загальної кількості за рішеннями Одеської міської ради дозволено приватизацію житлових приміщень.  Мешканці 276 гуртожитків, розташованих у місті Одесі (близько 42 тисячі осіб), навіть теоретично не мають можливості реалізувати своє конституційне право на власне житло.  Разом із тим, у гуртожитках, де приватизацію квартир (кімнат) дозволено, процес їх приватизації останнім часом загальмовано через об’єктивні і суб’єктивні причини. Об’єктивні причини: -

відсутність або некомплектність документації на гуртожитки, зокрема, планів житлових та нежитлових приміщень,

-

незаконні переобладнання приміщень, помилки або недоробки у прописці тощо.

http://bit.ly/130NGm6.

Суб’єктивні причини: - небажання персоналу житловоексплуатаційних підприємств та органів МСВ вирішувати питання відновлення документації на гуртожитки, документального оформлення приміщень та реєстрації мешканців, -

зацікавленість окремих мешканців гуртожитків без зайвого розголосу вирішувати свої проблеми незаконним шляхом і всупереч законодавству.

14 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


ОБГОВОРЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ Головним висновком дослідження стало те, що вирішення виявлених проблем гуртожиків має здійснюватись на основі тісної співпраці органів місцевого самоврядування, житлово-експлуатаційних підприємств, будинкових комітетів, створюваних у гуртожитках, та громадських організацій, які допомагають мешканцям гуртожитків вирішувати їх проблеми, за умови провідної ролі міської влади. Така стратегія має реалізуватися шляхом: 

внесення змін до Положень про Департамент міського господарства, про районні адміністрації,

прийняття Методики розв’язання проблем, які виникають під час реалізації житлових прав мешканців гуртожитків,

залучення організованої громадськості, яка представляє інтереси мешканців гуртожитків, до роботи у складі Комісії з розв’язання проблем громадян, які мешкають у гуртожитках, та у складі Наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків та прибудинкових територій.

Результати:  Ситуацію в сфері реалізації житлових прав мешканців гуртожитків в Одесі взяв на свій особистий контроль віце-губернатор Одеської області Валерій Матковський.  Одеська міська рада надала надано дозвіл на приватизацію жилих приміщень ще у шістьох гуртожитках міста, активізувалася робота комісії міськради із забезпечення реалізації прав громадян, що проживають у гуртожитках.

21 вересня 2012 р. в Одеській облдержадміністрації проведений Круглий стіл на тему «Як подолати перешкоди на шляху реалізації прав мешканців гуртожитків на власне житло» за участю представників зацікавлених сторін, під головуванням віце-губернатора Валерія Матковського.

 15 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


мм

4. Он-лайн комунікації для громадських активістів Термін виконання: 01 вересня – 31 грудня 2012 р. Керівник проекту: Анна Трепалюк Проект реалізований за підтримки Програми «Засоби масової інформації» Міжнародного фонду “Відродження”.

Головним результатом проекту «Забезпечення комунікаційного середовища щодо питань участі громад у місцевому розвитку» стала тотальна модернізація та перетворення в інтерактивний портал веб-сайту «Самоорганізація в громаді» http://samoorg.com.ua. На сайті встановлено інтерактивну платформу, встановлено новий дизайн та рубрики. Це значно підвищило його відвідуваність та покращило зворотній зв'язок. Сайт належить Асоціації сприяння самоорганізації населення. Його мета: підтримати активних людей у прагненні спільно вирішувати проблеми їхніх будинків, територій та сусідів, покращувати та зберігати своє життєве середовище, створити для них комунікаційний простір. Майже щоденно на сайті оновлюються новини, розміщені методичні, інформаційні аналітичні матеріали з тематики розвитку самоорганізації населення, громадського контролю, корисні документи, відбувається консультування; - зміст сайту інтегрований з головними соціальними мережами; - залучено до наповнення сайту активістів відділень Асоціації та організацій-партнерів. - Адреса сторінки сайту на Facebook: https://www.facebook.co m/AssociationofSelforga nizationAssistance.

16 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


НАВЧАННЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ Проведені вебінари (онлайн семінари) на теми: 

«Використання нових медіа для соціальної мобілізації та розвитку громад»,

«Історії, що надихають. Як розповісти про успіхи громадської діяльності за допомогою медіа».

70 учасників дізналися: 

про кейси громадських ініціатив, які досягли успіху завдяки новим медіа;

як використовувати різні онлайн-інструменти для мобілізації та роботи з громадою: соціальні мережі, блоги, петиції, опитування, візуалізації, моніторинг;

як планувати комунікації з аудиторією, «меседжу»;

як зацікавити ЗМІ та аудиторію: яким має бути вдалий матеріал для преси;

про кейси вдалих історій успіху в інтернеті;

про сервіси для створення власних сайтів та блогів, самостійного розміщення матеріалів;

як потрапити до традиційних ЗМІ за допомогою нових медіа.

Ведучий вебінарів: Євген Демченко, заступник керівника програм нових медіа МГО “Інтерньюз-Україна”, екс-голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ)». З презентаціями, використаними під час вебінарів, можна знайомитися за посиланням: http://samoorg.com.ua/?p=2006.

стратегію цільовою побудова

17 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


5. Зміни до законодавства про органи самоорганізації населення Завдяки лобістській кампанії Асоціації Україна взяла на себе зобов’язання в межах Ініціативи “Відкритий Уряд” ухвалити нове законодавство для органів самоорганізації населення та удосконалити законодавство щодо загальних зборів. Також Асоціація добилася, щоб аналогічний пункт було включено до Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженої Президентом України. На виконання цих зобов’язань, в 2012 р. Кабінет Міністрів України почав роботи по удосконаленню законодавства для ОСНів. Спочатку за основу для розробки нового Закону «Про органи самоорганізації населення» було взято редакцію, розроблену Асоціацією ще в 2008 році, але “на виході” законопроект в корні став відрізнятися від того, що пропонувала громадськість. Зміст цього законопроекту був визнаний громадськими експертами неприйнятним, оскільки в ньому відстежувалися спроби збільшити залежність ОСНів від місцевої влади.

Нормотворчі роботи проводилися Міністерством з питань житлово-комунального господарства у закритому режимі. Асоціація провела широку кампанію протесту. До Мінрегіону направлені більше 150 листів від громадських об’єднань та місцевих органів влади, направлено колективну Заяву в органи центральної влади України. В заявах перераховані недоліки законопроекту Мінрегіону, запропоновано призупинити його розгляд та при подальшій підготовці взяти за основу законопроект, підготовлений Асоціацією. Нас підтримали Міністерство юстиції України, Асоціація міст України та Асоціація сільських та селищних рад. В результаті, Міністерство було змушене відкликати свій законопроект та офіційно пообіцяти, що його доопрацювання буде проводитися з обов'язковим залученням представників профільних громадських структур, в т.ч. Асоціації, що має розпочатися найближчим часом. До складу Конституційної Асамблеї України в 2012 р. увійшов один з фундаторів Асоціації – Олексій Орловський. В межах діяльності Конституційної Асамблеї експертами Асоціації розроблений проект Концепції модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні. Концепція закріплює підходи, передбачає кроки, які повинні бути зроблені органами влади для розвитку місцевої демократії в Україні в найближчі роки, в т.ч. коригування конституційних норм. Концепція наприкінці 2012 р. була винесена на розгляд профільної Комісії Конституційної Асамблеї, яка підтримала підходи, сформульовані в ній. 18

Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


6. Організаційний розвиток Асоціації У 2012 році співробітники Асоціації навчалися на тренінгах та семінарах з різноманітної тематики. Так, для представників коаліції з посилення громадського контролю в сфері ЖКГ (шість НУО з різних міст України) Асоціацією були організовані дводенні тренінги на теми:  «Планування та реалізація ефективних комунікаційних кампаній для НУО», ведучі – Олексій Ковжун, Тарас Кузьмов.  «Результативне проведення організаціями громадянського суспільства кампаній лобіювання», ведучі – Денис Базилевич, Віталій Жугай. Тренінги проводилися рахунок отриманого ваучеру з організаційного розвитку програми UNITER за підтримки ІСАР «Єднання». Члени робочої групи проекту “Вдосконалення політики щодо розвитку самоорганізації населення в місті Одесі” пройшли навчання на двох тренінгахінструктажах з аналізу політики та розробки пропозицій органам влади у провідних українських експертів: Романа Кобця та Сергія Панциря. Навчання проходило за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 19 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


7. Наукові та методичні публікації в 2012 році Видання  Аналітичний звіт за результатами аналізу придатності актів центральних органів виконавчої влади для забезпечення реалізації громадськістю, органами самоорганізації населення їх повноважень у житлово-комунальній сфері / за заг. ред. Є.Г. Абрамової, А.С. Крупника.  Закон України «Про органи самоорганізації населення»: науково-практичний коментар / за заг. ред. О.С. Орловського, А.С. Крупника, Н.В. Мішиної, К.В. Терзіанової.  «Громадський контроль в житлово-комунальній сфері: роль органів самоорганізації населення. Сьома всеукраїнська науково-практична конференція з питань самоорганізації населення: збірник матеріалів». Львів, 29-30 вересня 2012 р. / під ред. А.С. Крупника, Є.Г. Абрамової.  Удосконалення політики щодо розвитку самоорганізації населення в місті Одесі. Вирішення проблеми приватизації житла мешканцями гуртожитків через їх самоорганізацію / Абрамова Є.Г., Домброван С.І., Кіщенко В.В. та ін., під ред. А.С. Крупника.

Статті та тези доповідей  Абрамова Є. Органи самоорганізації населення як інструмент підвищення якості житлово-комунальних послуг // Сучасна регіональна політика: освіта, наука, практика: матеріали підсумк. наук.-практ. конф. за міжнар. участю. 28 жовтня 2011 року. У 2-х томах. – Т.2. – Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2011. – С. 3-5.  Абрамова Є. Громадський контроль у сфері забезпечення населення житловокомунальними послугами // Сучасні тенденції розвитку публічного управління: теорія та практика: матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю, 2 листопада 2012 р. – Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2012. – С. 219-220.  Крупник А. Органи самоорганізації населення і громадські організації: співпраця та партнерство із владою // Вісник органів самоорганізації населення, 2012. – Вип. 3. – Київ. – С. 3-9.  Крупник А. Роль соціальної інфраструктури в реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства // Державне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи: матеріали ІІI-ої Міжнар. наук. конф. аспірантів та докторантів з державного управління, 8 червня 2012 р. – Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2012. – 232 с.

Новий навчальний курс Згідно з Одеською обласною програмою сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки фахівцями Асоціації розроблено навчальний курс для дистанційного навчання «Громадянське суспільство і влада», який у 2013 році буде впроваджено у систему підвищення кваліфікації державних службовців і службовців місцевого самоврядування в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

20 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


8. Фінансові показники за 2012 рік ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ДЖЕРЕЛО

СУМА (у грн.)

Гранти: Фонд Східна Європа

199 454

Міжнародний фонд “Відродження” Програма «Громадянське суспільство та належне врядування»

190 370

Міжнародний фонд “Відродження” Програма «Засоби масової інформації»

21 700

Програма розвитку ООН Проект "Розвиток громадянського суспільства"

35 050

ІСАР «Єднання»

43 314

Безвідплатна фінансова допомога

10 100

Безвідплатна допомога послугою

5 600

Пасивні доходи (банківські відсотки)

1 246

Разом

506 834

СУКУПНІ ВИТРАТИ СТАТТЯ

СУМА (у грн.)

Оплата праці

178 260

Субконтракти (експерти, тренери)

104 643

Послуги зв’язку (телефон, Інтернет, пошта)

9 219

Утримання офісу

7 997

Обладнання

707

Відрядження

11 888

Програмні заходи (семінари, конференції, круглі столи, тренінги, зустрічі, прес-конференції, дослідження)

127 624

Цифрові послуги (розробка програмного забезпечення)

15 703

Виготовлення відео- та цифрової продукції

25 250

Публікації, поліграфічна продукція

30 280

Банківські витрати

923

Разом

512 494

21 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


9. Подяка нашим партнерам Висловлюємо щиру подяку за допомогу та підтримку діяльності Асоціації в 2012 році:

 Міжнародному фонду “Відродження”  Міжнародній організації Pact Inc.  Фонду Східна Європа  Проекту "Розвиток громадянського суспільства" Програми розвитку ООН  ІСАР «Єднання»  Одеській обласній державній адміністрації  Департаменту міського господарства Одеської міської ради  Одеському суспільному інституту соціальних технологій  Інституту професійного лобіювання та адвокасі, м. Київ  Творчому центру «Каунтерпарт»  Благодійному фонду «Єдність за майбутнє», м. Запоріжжя  Громадській організації “Громадська ініціатива Луганщини”  Громадській організації "Інформаційно-правовий центр "Наше право", м. Львів  Громадській організації "Фонд розвитку міста Миколаєва"  Органу самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м. Києва  Молодіжній ініціативі «Арт-середа» при Одеській кіностудії  Одеському відділенню Громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу»  Одеській телекомпанії «УТВ». 22 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»


Всеукраїнська громадська організація «АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ» Адреса: 65014, м. Одеса, вул. Маразліївська, 38 Телефон/факс: +38 (048) 738-68-30 Електронна пошта: samoorg@ukr.net Веб-сайт: http://samoorg.com.ua Facebook: AssociationofSelforganizationAssistance

НАЙБІЛЬШ АКТИВНІ РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ: м. Київ, 02154, вул. Русанівська набережна, 20. Тел.: (044) 295-18-74, nesterkov@ukr.net.

м. Луганськ (міська організація), 91057, кв. Гагаріна, 13а/20. Тел/факс: (0642) 50-84-24, (050) 622 33 30, lekotan@ukr.net.

м. Запоріжжя, 69006, пр. Леніна, 93. Тел/факс: 236-70-00; 213-29-70, zm.ednist@inbox.ru.

м. Луганськ (обласна організація), 91033, квар. Шевченко 14/67. Тел/факс: (0642) 59-97-05, aprms@mail.ru.

м. Кіровоград, вул. Єгорова, 17, кв. 4. Тел.: (0522) 27-27-54; факс: (0522) 22-82-91, kirovograd.samoorg@gmail.com.

м. Одеса, вул. Героїв прикордонників, 1. Тел.: (048) 701 80 62, (048) 700 76 75, oson@ukr.net.

м. Львів, 79058, вул. Газова, 36\1, офіс 22. Тел.: (0320) 236-70-49, (067)341 56 04, yuliia.stasyuk@gmail.com.

м. Суми, 40034, пр. М. Лушпи, 10/338. Тел. (0542)79-71-39, (066) 324 80 89, samoorg-sumy@ukr.net.

м. Миколаїв, 54001, вул. Севастопольська, 15/3. Тел.: (0512) 47-38-79, (067) 512-16-32, assn-nikolaev@yandex.ua, frgn@ukrpost.ua.

м. Херсон, 73000, пл. Свободи 1, каб 115. Тел. (0552) 22 25 71, (050)396 69 15 schoolrg@ukr.net.

сел. Врадіївка Миколаївської обл., 56300, вул. Гоголя, 15. Тел.: (05135) 9-63-10, kylikovvania@yandex.ua.

м. Чернівці, 58000, вул. Ломоносова, 2, к.1. Тел.: (0372) 528059, (050)434 04 11, ngo.chernivtsi@gmail.com.

23 Річний звіт - 2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»

Річний звіт-2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»  

Основні напрямки діяльності Асоціації:  розвиток місцевого самоврядування, громадського контролю за діяльністю органів влади, впровадження...

Річний звіт-2012 ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»  

Основні напрямки діяльності Асоціації:  розвиток місцевого самоврядування, громадського контролю за діяльністю органів влади, впровадження...

Advertisement