Page 1

GRAPHIC DESIGN

Portfolio Anna Bomba


PORTFOLIO ANNA BOMBA GRAPHIC DESIGNER

P P

ortfolio prezentuje moje prace z zakresu projektowania graficznego i typograficznego, projektowania

identyfikacji

wizualnej

firm,

opakowań oraz logotypów. Zawiera również projekty modowe, najciekawsze przykłady rysunków, malarstwa,

a także fotografii.


J

estem absolwentką wzornictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie o specjalności Projektowanie Komunikacji Wizualnej. Interesuję się projektowaniem grafiki, opakowań oraz identyfikacji wizualnej dla firm. Hobbistycznie zajmuję się również rysunkiem i malarstwem.

dane osobowe imię i nazwisko data urodzenia miejsce urodzenia

kontakt e-mail

Anna Bomba 7.06.1994 Tarnów

2010 - 2013

Adobe Photoshop Adobe InDesign

ankabomba@gmail.com

Adobe Illustrator Corel Draw

wykształcenie 2013 - 2017

znajomość programów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie kierunek: wzornictwo tytuł: licencjat – projektant komunikacji wizualnej

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie profil: język polski – język angielski – psychologia

inne umiejętności Język angielski Prawo jazdy kat. B


Projekt grafiki rodziny opakowań na mleko modyfikowane i kaszki Babydream

B

abydream to niemiecka marka zajmująca się produkcją nowoczesnych produktów dla matek, niemowląt i małych dzieci. Żywność, kosmetyki, akcesoria i pieluszki Babydream powstają w ścisłej współpracy z dietetykami, pediatrami oraz ekspertami mającymi wgląd w wyniki najnowszych naukowych badań, dlatego produkty są w zupełności bezpieczne.

C

elem projektu było uproszczenie i odświeżenie szaty graficznej opakowań mleka i kaszek dla niemowląt i małych dzieci, zredukowanie ilości kolorów do wymaganego minimum oraz zwiększenie czytelności. Dla osiągnięcia celu usunęłam powtarzające się informacje oraz powiększyłam tabelki i stopień pisma informacji w nich zawartych. Zastąpiłam

szeroką gamę kolorystyczną skromnym kodem barwnym – użyłam barw chłodnych dla mleka, a ciepłych dla kaszek. Dodatkowo zrezygnowałam z fotografii przedstawiajcych niemowlęta oraz gotowe posiłki na rzecz schematycznych i sympatycznych rysunków. Dzięki tym zabiegom całość wygląda świeżo, czysto i przejrzyście.


Projekt logo i opakowań dla firmy Biały Jeleń

B

iały Jeleń to polska marka oferująca serię hipoalergicznych kosmetyków i środków czystości, których receptura oparta jest na naturalnym mydle, bezpiecznych składnikach pielęgnujących oraz hipoalergicznych kompozycjach zapachowych. Projekt dotyczy zmian zaproponowanych marce Biały Jeleń w zakresie identyfikacji wizualnej. Jakość produktów Białego Jelenia zadowala klientów, jednak oprawa wizualna nie jest największą zaletą marki.

O

becne logo jest optycznie ciężkie i nie sugeruje, że ma się do czynienia z kosmetykami. Dodatkowo opakowania nie są ze sobą spójne. Inspiracją do modernizacji była Legenda o Białym Jeleniu, pismo runiczne, baśnie i natura. Poszukiwałam wśród gotowych fontów, jednak zdecydowałam się na własnoręcznie zaprojektowane liternictwo. Celem było umieszczenie w logo uproszczonego wizerunku poroża jelenia.

N

owe logo i opakowania sugerują tajemniczość i magię zaczerpniętą ze słowiańskich wierzeń i podań. Liternictwo nawiązuje do pisma runicznego, ale jednocześnie jest czyste i geometryczne. Produkty w prostych opakowaniach wyglądają świeżo, elegancko i minimalistycznie, ale również przystępnie i ciepło. Elementem przyciągającym uwagę jest grafika w tle i duże logo firmy. Obrazy lasu, jeleni i mgły dodają opakowaniom szczególnego charakteru.


Projekt etykiet na alkohol

P

rzepalanka jest alkoholem, którego składnikami są spirytus, woda i przepalony cukier (karmel). Eleganckie liternictwo, ręcznie wykonane rysunki owoców, które mogą służyć do destylacji alkoholu, kapturki na zakrętkach przywiązane sznurkiem piekarskim oraz perłowy papier, na którym etykiety zostały wydrukowane, oddają szlachetny charakter domowego trunku.


Projekt wizytówek

M

arcom to punkt handlowy zajmujący się skupem i sprzedażą różnorakich produktów. Zadaniem było zaprojektowanie prostych wizytówek, które przedstawiałyby profil firmy w jasny i przejrzysty sposób.

przód wizytówki

tył wizytówki


Katalog fontu „Waza”

P

rojekt dotyczył zaprezentowania kroju pisma, zaprojektowanego przez znanego polskiego typografa – Franciszka Otto – w formie katalogu, gdzie strona wizualna korespondowałaby z typografią. Katalog fontu „Waza” zawiera 24 strony, które opowiadają o historii i cechach charakterystycznych fontu, autorze i jego inspiracjach oraz prezentują kompletny zestaw znaków, przykładowe zastosowanie kroju pisma oraz kilka innych fontów zaprojektowanych przez Otto. Całość utrzymana jest w delikatnym, finezyjnym i romantycznym stylu, co oddaje dekoracyjny charakter fontu. Dodatkowym atutem jest perłowy papier, na jakim katalog został finalnie wydrukowany.


Projekt okładki i nadruku na album Coco Rosie „Tales of a GrassWidow”

Z

espół Coco Rosie to amerykański duet wykonujący muzykę z pogranicza takich gatunków jak indie rock, trip hop czy dream pop, niekiedy zaliczany do ruchu New Weird America. Założony w 2003 roku przez siostry Sierrę i Biancę Casady. Album „Tales of a GrassWidow” to piąty studyjny album Coco Rosie, wydany w maju 2013 roku przez wydawnictwo City Slang i zaliczany do gatunku muzyki elektronicznej. Podstawową rzeczą jaką zauważyłam analizując album „Tales of a GrassWidow” jest fakt, że odbiór utworów jest nieprawdopodobnie rozbieżny

w zależności czy wsłuchujemy się w słowa, czy tylko słuchamy muzyki. Same dźwięki i śpiew przypominają momentami recytowanie małej dziewczynki, szept, śpiewanie kołyskanek, stłumione pokrzykiwania dzieci czy nawet czasem lamenty staruszki. Śpiew jest na przemian spokojny, kojący i skoczny, piskliwy. Przez tak dziwne połączenia piosenki wydają się zabawne, dziecinne, lekkie. Jednak po dłuższej chwili taka mieszanka bardzo drażni i wydaje się, że jest całkowicie niespójna z muzyką instrumentów, która skacze między melancholią a rytmem techno. Ta

rozbieżność jest jeszcze niczym – gdy zestawimy słowa z muzyką mamy bardzo dziwną i zastanawiającą kompozycję. Spokojna, momentami wesoła muzyka, nawiązująca do dziecięcych wyliczanek zaczyna opowiadać o poważnych problemach, nieszczęściu, chęci pożegania się z tym światem, wykorzystywaniu dzieci, o kazirodztwie, osieroceniu. Zderzenie takiej muzyki z naturalistycznymi tekstami daje bardzo ciężkie w odbiorze dzieło CocoRosie. Projektując okładkę i nadruk na CD starałam się oddać skomplikowaną problematykę albumu.


Publikacja o artyście

P

ublikacja przedstawiająca życiorys Pieta Mondriana, oddająca wyglądem i typografią charakter jego twórczości. Wykonana na formacie A3 i wydrukowana na papierze o gramaturze 250 g/m3. Składana w mały kwadrat.

P

ieter Cornelis Mondriaan to holenderski malarz, współzałożyciel grupy De Stijl oraz twórca neoplastycyzmu, jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcję geometryczną.

Operował prostymi, poziomymi i pionowymi liniami, prostokątami i kolorami podstawowymi, np. w „Kompozycji z czerwienią, żółcieniem i błękitem” (1921). Wywarł wpływ na rozwój abstrakcji w malarstwie i na architekturę XX wieku.


Projekt wybranych elementów identyfikacji wizualnej dla firmy Mlektar praca licencjacka

M

lektar jest dużym, nowoczesnym i prężnie działającym zakładem mleczarskim z Tarnowa, zaopatrującym w swoje produkty powiat tarnowski, dąbrowski, brzeski, gorlicki, dębicki, mielecki, sędziszowski, jasielski i miasto Tarnów. Dzięki stałej współpracy z rolnikami firma może pochwalić się wyrobami o najwyższej jakości. Jednak irma posiada stare i niezbyt efektowne logo, które wizualnie nie sugeruje profilu działalności firmy. Natomiast główną wadą opakowań jest brak spójności graficznej oraz brak odpowiedniego wyeksponowania logo na opakowaniach.

P

rojekt identyfikacji wizualnej Mlektaru opiera się na skojarzeniach ze słowem „wieś”. Pierwszym z nich są staropolskie przysłowia. Opakowania produktów zbudowane są z haseł, przekształconych ze staropolskich powiedzeń i przysłów związanych z wyrobami mlecznymi oraz z ilustrujących je obrazków. Elementem segregującym produkty w poszczególne grupy produktów jest wzór zbudowany z kropek w charakterystycznej kolorystyce. Kropki występują również w podstawowej identyfikacji wizualnej firmy, gdzie razem z logo tworzą charakterystyczny motyw przewodni projektu.

D

rugim skojarzeniem ze wsią, który został wykorzystany w projekcie jest kosmos. Skojarzenie daleko idące, ale to właśnie na wsi najlepiej ogląda się gwiazdy, ponieważ tam nie przeszkadza nam intensywne oświetlenie dróg. Przedstawienia kosmosu występują w elementach promujących Mlektar w najnowszej kampanii reklamowej firmy, takich jak billboardy reklamowe i nowy produkt. Wykorzystałam tu zdjęcia wykonane podczas prób malowania barwnikami w mleku, które tworzą wiry przypominające galaktykę.

C

ałość domyka logo złożone z odręcznie pisanej nazwy firmy za pomoca pędzla i śmietany, oraz figury zbudowanej z jednego dużego i dwóch mniejszych kół, która nasuwa na myśl chmurkę – symbol lekkości i czystości, a także wiejskiej scenerii z pogodnym niebem.

1. Wersja podstawowa znaku 2. Pole ochronne znaku 3. Konstrukcja i wymiary znaku 4. Siatka proporcji znaku


N

owym produktem Mlektaru promującym firmę w najnowszej kampanii reklamowej są czekoladowe pralinki oblane kosmiczną polewą. Do produktu zaprojektowałam pudełko na pralinki, wykorzystując tu wykonane przeze mnie zdjęcia moich obrazów malowanych w mleku oraz zdjęcie gotowych czekoladek. Całość oddaje tajemniczy, kosmiczny i magiczny charakter, zachęcając tym samym do kupna i spróbowania pralinek.


Kolekcja ubrań inspirowanych OP-ARTem

O

p-art jest kierunkiem w grafice, malarstwie, sztuce użytkowej oraz modzie, którego celem jest oddziaływanie na oko odbiorcy, a nie na jego intelekt czy emocje. Ten kierunek w sztuce używa abstrakcyjnych kombinacji linii dających geometryczne złudzenia optyczne, efekty świetlne, czy dynamiczne i fakturalne, które zmierzają do wywołania wrażenia głębi oraz ruchu rozwibrowaniem pola widzenia. Okresem szczytowym op-artu uznaje się lata 50. i 60. XX wieku.

W

projekcie przekształciłam ręcznie wykonany wzór z zebrą, tak aby nawiązywał do op-artowskich obrazy. Wzory z zanikającymi liniami umieściłam na trapezowych spódnicach, natomiast wzory z multiplikacją motywu zebry dekorują proste sukienki o linii A. Spódnice uszyłam z gabardyny, a sukienki z satyny bawełnianej.


Fotografie


Rysunki i obrazy

„Pęknięty sześcian” rysunek z wyobraźni ołówek, 50x70 cm

Martwa natura ołówek, 50x40 cm


Martwa natura akryl, 70x100 cm

Martwa natura olej, 70x100 cm


„Jeżów” akryl na płótnie, 70x50 cm

akryl na ścianie, 150x130 cm

olej na płótnie, 70x50 cm


Profile for Anna

Portfolio  

Portfolio  

Profile for anna866
Advertisement