Ankara pompa katalog (1)

Page 1

ANKARA HAVUZ POMPA www.ankarapompa.com.tr

ANKARA HAVUZ FISKİYE SİSTEMLERİ VE POMPA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. Atisan Sanayi Sitesi 1568. Cad. No: 16 Ostim - Ankara / TÜRKİYE T: +90.312 386 00 90 (pbx) • F: +90.312 386 00 29 www.ankarapompa.com.tr • ankarahavuzpompa@gmail.com

Hermes Tan. Ofs. Ltd. Şti. tarafından 17 Kasım 2017 2000 Adet basılmıştır. www.hermesofset.com.tr


Ankara Pompa 2006 yılından bu güne fıskiye ve havuz sektöründe yer almaktadır. Firmamız yaptığı tüm işlerde son kullanıcı memnuniyetini ve dürüstlüğü esas almaktadır. Ankara Pompa ekibinde bulunan konusunda uzman çalışma arkadaşlarıyla alan projelendirme, projelerinize ve dizaynlarınıza yakışır havuz, fıskiye sistemleri ve ledli aydınlatma hizmetleri vermektedir. Firmamız imalatlarını 1500 m² kapalı kullanım alanına sahip, her biri kendi alanında uzman personel kadrosu ve son teknoloji ekipmanlarıyla Orta doğunun en büyük sanayi bölgesi olan Ostimdeki fabrikamızda gerçekleştirmekte ve bugüne kadar çoğunluğu belediyeler olmak üzere 2000 üzerinde projede yer almış bulunmaktadır. Ankara Pompa sektör ihtiyaçları ve kaliteli iş anlayışı göz önüne alınarak, havuz fıskiye sistemleri, yatık tip çift emişli dalgıç pompalar, nozullar, ledli su altı ve çevre aydınlatma projektörleri imalat ve montaj işleri ile birlikte dalgıç pompa, santrifüj pompa, hidrafor, vana ve fittings malzemelerinin satışı alanlarında hizmet vermek ve çağdaş iş anlayışını yansıtmak amacıyla kurulmuştur. "Kaliteli İmalat, Kaliteli Hizmet"


MÜZİKLİ IŞIKLI DANSLI FISKİYE SİSTEMLERİ Müzik, ışık ve suyun birbirleriyle uyum içerisinde kareografi edildiği sistemlerdir. Müzik ve ışığın yanında lazer gösterileri ve su perdesi üzerinde projeksiyon gösterileri de yapılabilmektedir. Kullanılan son teknoloji bilgisayar yazılımları sayesinde izleyenleri hayretler içerisinde bırakan gösteriler sunulmaktadır. Sistemlerde kullanılan hareket mekanizmaları suyun dans etmesini sağlarken, frekans kontrollü pompalarla suyun ritmik bir şekilde alçalıp yükselmesi sağlanmaktadır. Sistemlerimizde bulunan, dalgıç pompalar, ledli sualtı lambaları, kumanda panoları, kollektör sistemleri, ses sistemleri, selonoid vanalar ve nozullar son teknoloji ürünü, yüksek kalitede malzemelerden oluşmaktadır.


SU KUBBESİ FISKİYE SİSTEMLERİ Su jeti veya su köpüğü nozulları yuvarlak bir kollektör üzerinde birleşerek su kubbelerini oluşturmaktadır. Sistemlerde kullanılan tüm malzemeler suya dayanıklı paslanmaz çelik veya pirinç malzemelerden üretilmektedir. Mikro işlemcili yazılım ve frekans kontrol cihazları ile su seviyesi azaltılıp tekrar yükseltilebilmektedir. Su seviye kontrol sistemiyle havuz suyunda eksilme olması durumunda sistem kendini kapatarak pompaların bozulmasını önlemektedir.

4

5


KURU HAVUZ FISKİYE SİSTEMLERİ Fıskiye sistemlerinin en önemli parçası olan kuru havuzlar, çalışmadığı zamanlarda zemin döşemesi ile aynı kotta ve görüntüde kalacak şekilde dizayn edilmiş, açık hacimli uygulamaların yapılamadığı ya da suyun görsel olarak gözlenmek istenmediği yerlerde (AVM, caddeler, su yürüme yolları, oyun alanları) uygulanan su oyunlarıdır.

6


YÜZME HAVUZLARI Firmamız havuzların, tasarımından yapımına ve işletmesine kadar tüm aşamalarında ulusal ve uluslar arası standartlara, yönergelere uygun havuzlar yapmaktadır. Firmamız Ulusal Havuz Enstitüsü (UHE) üyesidir.

8


HAMAM, SAUNA, BUHAR ODASI


SU PERDESİ FISKİYE SİSTEMLERİ Şampanya köpüklerinin ters olarak akışı ile su köpüklerinden su perdesi oluşturulmaktadır. Akşam renkli aydınlatmalar ile hem dekoratif, hem de estetik görüntüler elde edilmektedir. Taşıyıcı ayaklar paslanmaz çelik sütun veya betonarme sütunlar halinde yapılabilmektedir. Misina veya paslanmaz çelik telden özel nozullar vasıtası ile suyun damla damla akışı sağlanmaktadır. Projelerinize uygun olarak, camdan su akıtabilir veya misinalı su perdesi yapabilirsiniz.

12 12


SU PERDESİ PROJEKSİYON SİSTEMLERİ


ANKARA HAVUZ POMPA

SU JETİ FISKİYE SİSTEMLERİ Su jetleri kollektör üzerinde birleşerek su jetleri fıskiye sistemlerini oluşturmaktadır. Sistemlerde kullanılan su jetleri pirinç veya üzeri krom kaplı olabilmektedir. Açı ve debi ayar vanaları sayesinde su seviyeleri ve su atış açıları ayarlanabilmektedir. Kullanılan yere uygun olarak DIN 304 veya DIN 316 kalite paslanmaz çelik kollektör sistemleri istenilen formda bükülerek değişik formlarda fıskiyeler elde edilebilmektedir. Kullanılan tüm malzemeler suya dayanıklı malzemelerden üretilmektedir.

16 1 6

17


SİS EFEKTİ FISKİYE SİSTEMİ Suyu en ufak partiküllerine ayırarak hem serinletici, hem de estetik fıskiyeler üretiyoruz. 0.2 mikron çıkış ağzına sahip nozullar,70 bar basınçla birleşince, su ıslatmaktan vazgeçip size tatlı bir serinlik veriyor. İster fıskiye sistemleri ile birlikte, ister sadece sis efekti olarak kullanabilirsiniz. Sistemlerimizde kullanılan nozullar pirinç veya paslanmaz çelik olabilmektedir. Tüm boru aksamları yüksek basınca dayanıklı özel malzemelerden oluşmaktadır.

18 18


SU KÖPÜKLERİ FISKİYE SİSTEMLERİ Kaskat, gayzer veya şampanya köpük nozulları kullanılarak, sabit veya hareketli fıskiye sistemleri yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler sualtında kullanılmaya uygun, paslanmaz çelik veya pirinç malzemelerden imal edilmektedir. Rüzgar kontrol sistemi sayesinde rüzgarlı havalarda suyun dışarı atmasını engellemek için su seviyesi kademeli olarak alçaltılabilmektedir. 12 volt RGB renk değişimli su altı lambaları gece fıskiyelere ayrı bir güzellik katmaktadır.

20 2 0

21


YÜZEN DUBALI HAVALANDIRICI FISKİYE SİSTEMLERİ Eşsiz özelliklere sahip olan fıskiye tipi havalandırıcılardan, endüstriyel havalandırıcılardan ve hava difüzyonu sistemlerinden oluşur. Havalandırma sistemlerimiz dünya genelinde golf sahalarında, parklarda, mesire yerlerinde ve özel arazilerde, göletlerin ve göllerin su kalitesini etkili şekilde yönetmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Sektördeki en kapsamlı garantilere sahiptir ve uzun yıllar sorunsuz hizmet sunar. Konfigürasyona bağlı olmaksızın, herhangi bir havalandırma sisteminin iki ölçüm kriteri, oksijen transferi ve pompalama hızlarıdır. Farkımız akredite edilmiş bağımsız laboratuarlarda, ürünlerimiz üzerinde yapılan bağımsız testlerden elde edilen performans testlerini yayınlayan tek üretici olmamızdır. Doğru sistemin seçilmesi kritik öneme sahiptir ve su bitkilerinin miktarına, istenen görsel etkiye ve kullanılabilecek güce bağlıdır. Estetik ve havalandırma ihtiyaçlarını belirlerken, havalandırma sistemlerinin beygirgücü saat başına en az 1kg oksijen sağlaması ve bir beygir gücü düzeyinde 86m3/saat pompalama hızları üretmesi gerektiğini göz önünde bulundurun. Su kalite yönetimi için bu ürünler kullanıldığında, tavsiye edilen boyut 0,4 hektar yüzey başına 2HP’dir.

22

23


YARIM VE TAM SU KÜRELERİ Kullanılan yere uygun olarak DIN 304 veya DIN 316 kalite paslanmaz çelik borulardan su küreleri oluşmaktadır. Pirinç döküm küre üzerine akuple edilen paslanmaz çelik borulardan geçen sular, pirinç malzemeden imal edilmiş özel nozula çarparak su küresi görüntüsünü oluşturmaktadır. Su küreleri aşağıdaki ebatlarda olabilmektedir. Yarım Su Küreleri

Tam Su Küreleri

900-25 Yarım Su Küresi, 90 cm çapında, 25 nozullu

900-37 Tam Su Küresi, 90 cm çapında, 37 nozullu

1200-49 Yarım Su Küresi, 120 cm çapında, 49 nozullu

1200-79 Tam Su Küresi, 120 cm çapında, 79 nozullu

1500-73 Yarım Su Küresi, 150 cm çapında, 73 nozullu

1500-127 Tam Su Küresi, 150 cm çapında, 127 nozullu

2500-73 Yarım Su Küresi, 250 cm çapında, 73 nozullu

2500-127 Tam Su Küresi, 250 cm çapında, 127 nozullu

3500-210 Yarım Su Küresi, 350 cm çapında, 210 nozullu

3500-380 Tam Su Küresi, 350 cm çapında, 380 nozullu

6000-248 Yarım Su Küresi, 600 cm çapında, 248 nozullu

6000-450 Tam Su Küresi, 600 cm çapında, 450 nozullu


WATER PRİNT FISKİYE SİSTEMLERİ Yazı yazıyoruz ama suyla... Firmamızın ürettiği dekoratif water print fıskiye sistemleri ile hem bütün dikkatleri üzerinize çekecek hem de aynı zamanda reklam yapacaksınız. Herkesi hayrete düşürecek ister yazı, ister resim, ister figür, sadece hayal etmeniz yeterli…

26 26


YAPAY VE DOĞAL SELALELER


ANKARA HAVUZ POMPA

30

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

31


ANKARA HAVUZ POMPA

32

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

33


ANKARA HAVUZ POMPA

34

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

35


ANKARA HAVUZ POMPA

36

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

37


ANKARA HAVUZ POMPA

38

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

39


ANKARA HAVUZ POMPA

40

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

41


ANKARA HAVUZ POMPA

42

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

43


ANKARA HAVUZ POMPA

44

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

45


ANKARA HAVUZ POMPA

46

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

47


ANKARA HAVUZ POMPA

48

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

49


ANKARA HAVUZ POMPA

50

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

51


ANKARA HAVUZ POMPA

52

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

53


ANKARA HAVUZ POMPA

54

ANKARA HAVUZ POMPA

www.ankarapompa.com.tr

55


ANKARA HAVUZ POMPA

ANKARA HAVUZ POMPA

NOZULLAR Suya şekil veren nozullar pirinç ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Nozullar suyun köpüklü, köpüksüz şekilde ve içerisinde bulunan oynar başlıklı açı ayar mekanizması sayesinde düz, eğik vb. şekilde akmasını sağlar. Nozullarımız anti vorteks tertibatlıdır. Özel imalat hareket mekanizmaları nozulların dönmesini sağlamaktadır. Firmamız aşağıdaki nozulların imalatlarını yapmaktadır. Kaskat Su Köpüğü Nozulları Gayzer Su Köpüğü Nozulları Su Jeti Nozulları Hollow Jetler Volkan Nozulları Su Çanı Nozulları Zambak Nozulları Helezon Nozulları Su Perdesi Nozulları Şampanya Köpüğü Nozulları Yelpaze Nozulları

56

www.ankarapompa.com.tr

57


ANKARA HAVUZ POMPA

ANKARA HAVUZ POMPA

DALGIÇ POMPA VE MOTORLAR

KUMANDA PANOLARI Kumanda panoları harici tip elektro statik boyalı sistem özelliğine göre mikroişlemcili, bilgisayarlı, istenilen saatlerde otomatik olarak çalışıp durabilen özelliklere sahip panolardır. İnsanların zarar görmesini engelleyecek kaçak akım koruma sistemleri, topraklama sistemleri ve sigortalar içermektedir. Sistem pompaların aşırı akımlar veya diğer sebeplerden dolayı zarar görmesini engelleyecek termik sistemler ve sigortalar içermektedir.

DIN 304 kalite komple paslanmaz çelik, pirinç veya bronz döküm, yatık çalışmaya uygun, rulmanlı tip yağ soğutmalı motorlar kullanılarak özel olarak fıskiye sistemleri için imal edilmektedir. Tuzlu suda kullanımı için DIN 316 kalite malzemeden de üretilmektedir. Pompaların üzerinde paslanmaz çelik delikli sacdan özel olarak imal edilmiş filtre sistemi bulunmaktadır.

58

www.ankarapompa.com.tr

59


ANKARA HAVUZ POMPA

ANKARA HAVUZ POMPA

LEDLİ SU ALTI PROJEKTÖRLERİ Fıskiye Sisteminin aydınlatmaları led lambalı paslanmaz çelik gövdelidir. Paslanmaz çelik lamba gövdeleri preste basılarak incelmemeleri sağlanır. IP 68 koruma sınıfına sahiptir. Su altında kullanılma yönelik, lamba mesnetleri DIN 304 paslanmaz çelikten TIG kaynağıyla kaynatılıp özel kimyasallarla temizlenmiş montaj ve demontaj kolaylığı sağlar. Sistemlere de kullanılan kablo lamba girişi ve kapak contaları silikonlu su sızdırmazdır. Özel su geçirmez pirinç çift kablo giriş rakoru bulunur. Lamba camları 4 mm. lik temperli camdan üretilmektedir. DIN 304 kalite civata ve somun kullanılır. Led lambaların elektronik devreleri alüminyum PCB karta baskılıdır. Deniz suları için özel DIN 316 kalite paslanmaz çelikten imalatlarımız bulunmaktadır.

60

www.ankarapompa.com.tr

PASLANMAZ ÇELİK KOLLEKTÖRLER DIN 304 kalite paslanmaz çelikten TIG kaynağıyla kaynatılıp, özel kimyasallarla temizlenmiş, flanşlı bağlantılı borulardan meydana gelir. Kollektör sistemleri ayaklar, boru sistemleri, manşonlar, nipeller ve lamba ayaklarından oluşurlar. Sistemler istenilirse tuzlu suda çalışmaya uygun DIN 316 kalite paslanmaz malzemeden de imal edilmektedir.

61


ANKARA HAVUZ POMPA

ANKARA HAVUZ POMPA

PROJELENDÄ°RME

62

www.ankarapompa.com.tr

63


ANKARA HAVUZ POMPA

REFERANSLARIMIZDAN RESMİ KURUMLAR T.B.M.M İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI A.O.Ç. AVRUPA BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ÇALIŞMA BAKANLIĞI OĞULBEY KIŞLASI DESTEK GRUP KOMUTANLIĞI KARA HARP OKULU KOMUTANLIĞI GEST KOMUTANLIĞI TANDOĞAN ORDUEVİ HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI TSK ANKARA ÖZEL BAKIM MERKEZİ BAŞK. BELEDİYELER ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ K.K.T.C GÜZELYURT BELEDİYESİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİMAHALLE BELEDİYESİ ETİMESGUT BELEDİYESİ KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ KEÇİÖREN BELEDİYESİ KIRIKKALE BELEDİYESİ TEPEBAŞI BELEDİYESİ SİNCAN BELEDİYESİ SELÇUKLU BELEDİYESİ ALİAĞA BELEDİYESİ BURDUR BELEDYESİ GÖLBAŞI BELEDİYESİ SİVAS BELEDİYESİ (ÖZBELSAN) PURSAKLAR BELEDİYESİ SARAYKÖY BELEDİYESİ MAMAK BELEDİYESİ MERAM BELEDİYESİ AFŞİN BELEDİYESİ ALAPLI BELEDİYESİ

64

BAHÇE BELEDİYESİ BALÇIHİSAR BELEDİYESİ BEYPAZARI BELEDİYESİ BEYŞEHİR BELEDİYESİ BOZUYÜK BELEDİYESİ ÇİFTELER BELEDİYESİ DEMİRCİ BELEDİYESİ DÜZCE BELEDİYESİ DÜZİÇİ BELEDİYESİ FATSA BELEDİYESİ GÜLŞEHİR BELEDİYESİ HACI BELEDİYESİ İNCESU BELEDİYESİ İPSALA BELEDİYESİ İSKİLİP BELEDİYESİ KAMAN BELEDİYESİ MALKARA BELEDİYESİ POZANTI BELEDİYESİ SİMAV BELEDİYESİ ŞARKIŞLA BELEDİYESİ VEZİR KÖPRÜ BELEDİYESİ YAHŞİYAN BELEDİYESİ YAZIHÖYÜK BELEDİYESİ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ ANKAMALL A.V.M ANTARES A.V.M ATLANTİS A.V.M GORDİON A.V.M MAKRO A.V.M PANORA A.V.M OTELLER BÜYÜKANKARA OTELİ HOLİDAY İNN OTEL /ANKARA JUMERİAH OTEL /BODRUM RAMADA OTEL İZMİR SEYHAN OTELİ/ADANA ŞİŞLİ PLAZA

ÜNİVERSİTELER AKSARAY ÜNİVERSİTESİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖZEL FİRMALAR A.Z.K. İNŞAAT AZİZ KARA ARIKAN İNŞAAT ATAŞ İNŞAAT AYKUT ALT YAPI AYSEV A.Ş BAYBURT İNŞAAT ÇİFTSAN BOTANİK AYDINLATMA DAĞCILAR GRUP DEKART İNŞAAT GELİŞİM YAPI AŞ. GÜL İNŞ. GÜNSU A.Ş. KAYA DEKORASYON KİM PETROL MUSTAFA ÇALKAN KUZU İNŞAAT AŞ. MARMARA KÖŞKÜ MMT MÜHENDİSLİK ÖĞÜTLER MARKET/ÜMİTKÖY ÖZ –ÖZEN KARDEŞLER İNŞAAT ÖZEYLÜL AYDINLATMA PARK SİTESİ RIZA YANAR – R.E.Y. İNŞAAT SANTEK HAVUZ A.Ş. SBM YAPI BAHÇE SÖNMEZLER İNŞAAT TARGETS İNVESTMENT TURİZM İŞLETMELERİ A.Ş. TERASEVLER ÜMİTKÖY TETİŞ İNŞAAT UTES AŞ.

www.ankarapompa.com.tr


ANKARA HAVUZ POMPA www.ankarapompa.com.tr

ANKARA HAVUZ FISKİYE SİSTEMLERİ VE POMPA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. Atisan Sanayi Sitesi 1568. Cad. No: 16 Ostim - Ankara / TÜRKİYE T: +90.312 386 00 90 (pbx) • F: +90.312 386 00 29 www.ankarapompa.com.tr • ankarahavuzpompa@gmail.com

Hermes Tan. Ofs. Ltd. Şti. tarafından 17 Kasım 2017 2000 Adet basılmıştır. www.hermesofset.com.tr


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.