Page 1

Rekrutacja AIESEC Rzesz贸w


AIESEC to największa organizacja studencka na świecie, której głównym celem jest rozwijanie wśród młodych ludzi zdolności przywódczych, przedsiębiorczości, wrażliwości kulturowej, odpowiedzialności społecznej i potrzeby poszerzania swoich kompetencji. Powstała w 1948 roku, zrzesza przeszło 86 tysięcy studentów w 124 państwach na całym świecie. Polska jest jednym z wiodących krajów członkowskich organizacji. Oddziały lokalne znajdują się w 19 miastach Tym samym każdy ambitny student ma dostęp do globalnej sieci gwarantującej zdobycie praktycznej wiedzy w międzynarodowym środowisku.


Działający od 2009 roku Komitet Lokalny w Rzeszowie ze względu na dynamikę rozwoju oraz innowacyjność stanowi istotny element struktury AIESEC Polska. Umożliwiamy studentom rzeszowskich uczelni pracę i rozwój w międzynarodowym środowisku, jak również udział w zagranicznych praktykach. W trosce o rozwój członków komitetu prowadzimy aktywną współpracę z placówkami edukacyjnymi znajdującymi się na terenie miasta m. in. Uniwersytetem Rzeszowskim, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania oraz Politechniką Rzeszowską.


Interesujesz się zarządzaniem, marketingiem, public relations? Chciałbyś posiąść zdolności przywódcze? Chcesz poznać inne kultury? Zostań członkiem AIESEC! Ze względu na różnorodność realizowanych projektów AIESEC umożliwia rozwój na wielu płaszczyznach. Członkostwo w organizacji niesie za sobą wiele korzyści, takich jak: rozwój umiejętności miękkich, możliwość prowadzenia własnego zespołu, posiadanie sieci kontaktów z osobami na całym świecie. Nie zwlekaj, przyszłość jest w Twoich rękach!


Od 2009 roku w ramach realizowanych programów przyjęliśmy w Rzeszowie ponad 250 praktykantów z całego świata. W tym samym czasie na praktyki zagraniczne wyjechało prawie 70 studentów i absolwentów z naszego regionu. Ilość zrealizowanych wymian 120 104 100

Ilość wymian

81 80 51

60 40

28 22

20

14 8

0 2010

2011 Wymiana wychodząca

2012 Wymiana przychodząca

2013*


Nasze projekty • AIESEC University – warsztaty językowe prowadzone przez lektorów z zagranicy. • Academy of Skills – warsztaty i szkolenia tematyczne dla rzeszowskich studentów. • Enter Your Future – projekt skierowany do licealistów, którego celem jest poszerzanie horyzontów, tolerancji i świadomości społecznej wśród młodych ludzi.


Nasze projekty • The Heart of Art – projekt skierowany do młodzieży i dzieci niepełnosprawnych, którego ideą jest poszerzenie wiedzy z zakresu sztuki i tolerancji. • International Kindergarten - zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym służące poszerzeniu horyzontów oraz zachęcające do nauki języków. • Colour My World - pokazanie uczniom szkół podstawowych korzyści płynących z nauki języków obcych, otwarcie na świat i nową kulturę oraz nauka tolerancji.


Nasze projekty • The Children’s Place - projekt skierowany do domów dziecka na Podkarpaciu, w których wolontariusze będą prowadzić warsztaty dla dzieci. • Explore Yourself – poszerzenie wiedzy z zakresu kreatywnego myślenia, odpowiedzialności społecznej oraz zrozumienia międzykulturowego wśród gimnazjalistów. • Dni Kariery – największe targi praktyk i staży dla studentów w Polsce.


Wydarzenie na FB

Tu znajdziesz najbardziej aktualne informacje na temat rekrutacji: https://www.facebook.com/events/3728188028482 66/ Zajrzyj takĹźe na nasz fanpage: https://www.facebook.com/aiesec.rzeszow


Etapy rekrutacji Aplikacja Online

Rozmowa z członkiem AIESEC

Induction Dayczyli co to “AIESEC”

25-27.10

16-18.10

19.10

27.09 – 13.10 Assessment Centerćwiczenia grupowe

Wyniki

Konferencja lokalna


Etapy rekrutacji Aplikacja: Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić aplikację, która znajduje się na naszej stronie internetowej: www.bit.ly/1bgVrtC


Etapy rekrutacji Ćwiczenia grupowe: Odbędą się po zamknięciu aplikacji online. Informacja o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu oraz czas i miejsce ćwiczeń zostaną przekazane telefonicznie. Celem ćwiczenia grupowego (Assessment Center) jest umożliwienie nam bliższego poznania kandydatów, którzy w kilkuosobowych grupach wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych ćwiczeniach.


Etapy rekrutacji

Rozmowa z członkiem AIESEC: Odbędzie się po zakończeniu ćwiczeń grupowych. Całe spotkanie (Assessment Center i rozmowa) potrwa łącznie około 3 godzin.


Etapy rekrutacji

Szkolenie i konferencja Jeśli pomyślnie przejdziesz przez cały proces zaprosimy Cię do uczestnictwa w Induction Day (19.10.2013), podczas którego otrzymasz niezbędną wiedzę do działania w organizacji.


Etapy rekrutacji Szkolenie i konferencja W kolejny weekend (25-27.10) pojedziesz z nami na konferencję, na której będziesz miał(a) okazję do poznania innych członków AIESEC oraz swojego nowego zespołu, w którym będziesz pracować. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci efektywnie działać w nowym otoczeniu. Nie zabraknie oczywiście czasu na dobrą zabawę i integrację.


Anita o swoim dwuletnim doświadczeniu w AIESEC: •

byłam koordynatorem projektu,

zarządzałam międzynarodowym zespołem,

rekrutowałam osoby z zagranicy na wolontariat do szkół gimnazjalnych,

rok temu byłam na międzynarodowej konferencji na Węgrzech,

mam znajomych z takich krajów jak: Chiny, Australia, Japonia, Brazylia, Meksyk, Grecja, Rosja, Gruzja i Rumunia,

prowadzę

szkolenia

w

języku

polskim

i

angielskim

z autoprezentacji, procesu rekrutacji osób z zagranicy, •

aktualnie

jestem

członkiem

zarządu

odpowiedzialnym

marketing i wymianę przychodzącą-praktyki profesjonalne.

Anita, za

studentka prawa


Pewnie każdego studenta dziwi, co człowiek na takim kierunku jak ja, robi w organizacji AIESEC: •

mam przyjaciół na całym świecie, z którymi mogę rozmawiać po angielsku godzinami,

rekrutuję zagranicznych wolontariuszy,

dzięki różnorodnym szkoleniom przełamałam swój lęk przed wystąpieniami publicznymi,

AIESEC umożliwił mi rozwój mojej kreatywności i każdego dnia stwarza mi nowe wyzwania które wzbogacają mnie jako człowieka, studenta a także w przyszłości jako osobę szukającą pracy

Nie wahaj się, spróbuj czegoś nowego, bądź jednym z tych, którzy chcą w życiu robić coś więcej!

Karolina, studentka biologii na URz,


W AIESEC jestem od lutego: •

to organizacja, która przede wszystkim dała mi wielu przyjaciół,

zobaczyłam, jak długa jest doba i jak dobry plan potrafi ułatwić pracę,

dzięki obcokrajowcom, z którymi spotykam się na co dzień znacznie poprawiłam swój angielski,

koordynuję projekt AIESEC University

nauczyłam się jak zarządzać własnym teamem, jak planować, delegować i realizować .

Przyjdźcie, a zobaczycie, że będziecie chcieli zostać na dłużej ☺

Asia, studentka Zarządzania i inżynierii produkcji na PRz


Do AIESEC dołączyłem 4 miesiące temu: •

poznałem prawie 100 osób z całego świata, mam przyjaciół w Australii, Hong Kongu i Azerbejdżanie,

spotkałem wspaniałych ludzi, z których doświadczeń mogę czerpać i którzy motywują mnie do działania

prowadziłem szkolenia dla obcokrajowców,

obecnie jestem koordynatorem ds. zasobów ludzkich i wymiany wychodzącej,

zacząłem uczyć się kolejnego języka.

Cieszę się, że ktoś dał mi taką możliwość. Dzisiaj macie ją WY, skorzystacie?

Mateusz, student elektrotechniki na PRz,

Aiesec rzeszów  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you