Page 1

Wydaje Ci się, że przeczytałeś już wiele książek? Uważasz, że nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć?

Musisz koniecznie przeczytać…

… to wspaniała ponadczasowa powieść, w której każdy – niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

„KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” Mimo wszystko chłopiec chce Historia ta opowiada o małym chłopcu, pokazać i udowodnić innym, iż jest który był synem króla. Po śmierci swojego odważny. Gdy w jego kraju wybucha ojca ten mały mężczyzna, który ma na imię wojna, nasz król Maciuś Maciuś, musi sam zostać królem. To postanawia- wraz z przyjacielem bardzo duży obowiązek, który spada na dziecko. Dodatkowo jest on całkowicie Felkiem- przebrać się za zwykłego uzależniony zarówno od ministrów jak i żołnierza i w tym przebraniu etykiety. Poza tym przez wszystkich jest wyruszyć na front, by z innymi traktowany niczym rozpieszczone dziecko. walczyć za swoją ojczyznę. Źródło: http://www.bajki3d.com


Dżek Fulton, syn robotnika, uczeń trzeciej klasy szkoły powszechnej, po plajcie pobliskiego sklepu chce zrozumieć, czym jest bankructwo i jak można z powodzeniem zarabiać pieniądze. Zgłasza się w szkole do prowadzenia biblioteki, a potem pyta nauczycielkę, czy mógłby zorganizować uczniowską kooperatywę.

Zdobywa od dorosłych wiedzę i wsparcie i wkłada w swoje przedsięwzięcie mnóstwo serca. Udaje mu się zaangażować inne dzieci, ale spotyka się z rozmaitymi przeciwnościami. Czy odniesie sukces, czy zbankrutuje?

„BANKRUCTWO MAŁEGO DŻEKA” Książka niezwykle wciągająca. Pomimo, iż napisana tak bardzo dawno wciąż jest bardzo aktualna.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany czy sięgnąć po nią, przekonać powinien Cię sam autor – Korczak – nazwisko mówi samo za siebie.

Źródło: http://www.esensja.pl


Opowieść Korczaka, który w 1908 roku był wychowawcą na koloniach dla chłopców w Wilhelmówce, można czytać jako wakacyjną historię przygodową – i przygód w niej rzeczywiście nie brakuje.

Widać w niej też jednak dar obserwacji i umiejętność wnikania w dziecięcą psychikę, świadomość, że o dobrym samopoczuciu najmłodszych decyduje nie tylko jedzenie i świeże powietrze, że należy im zapewnić poczucie bezpieczeństwa, ukoić tęsknotę, rozwiać lęki i smutki.

„JÓZKI, JAŚKI, FRANKI” Praca z chłopcami to też kształtowanie w nich poczucia tego, co jest dobre, a co złe. Warto zwrócić uwagę, że do najcięższych chłopięcych występków należy oczywiście samowolne pójście nad rzekę, ale też znęcanie się nad zwierzętami, bezmyślne zniszczenie ogródka staruszkowi i nazwanie pastucha „chamem”, a kolegi podejrzewanego o naskarżenie - „szpiegiem”.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Źródło: www.biblionetka.pl/


Utwór zaczyna się jak bajka, przychodzi krasnoludek z latarką i na życzenie cofa narratora do lat szkolnych. Autor znów wypełnia polecenia nauczycieli, sprzecza się z kolegami, biega za tramwajami, prowadzi bitwę na śnieżki, spełnia polecenia rodziców, bawi się z młodszą siostrą, po raz pierwszy się zakochuje.

Na nowo przeżywa radości i smutki świata ludzi małych i dopiero teraz przypomina sobie, że nie jest to świat pozbawiony zmartwień i kłopotów, że dzieci również cierpią i to najczęściej z winy dorosłych.

„KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY” Człowiekowi bez względu na jego wiek wydaje się zawsze, że inni mają łatwiej, ale niestety, życie czy to osoby dorosłej, czy dziecka bajką nie jest, dlatego też autor najpierw pragnie powrotu do dzieciństwa, a potem prosi krasnoludka, aby przeniósł go z powrotem do świata dorosłych.

Książka ta uczy traktować każdego na równi, doceniać to, co mamy i cieszyć się każdym małym prezentem, uśmiechem, którym obdaruje nas los, więc warto ją przeczytać.

Źródło: http://www.biblionetka.pl


Prawidła życia to zasady bycia dobrym człowiekiem, dobrym dzieckiem, dobrym kolegą. Pięknie i z miłością przedstawione chwalebne postawy.

Ponadczasowa, porywająca, humorystyczna ale przede wszystkim bardzo mądra w swej prostej formie. Prawidła życia tyczą się każdego z nas.

„PRAWIDŁA ŻYCIA”

Książka może z innej epoki, ale prawidła pozostają wciąż takie same.

Wyk. Aniela Zabielska

Jakże głęboka w swojej prostocie. Korczak pisze niby oczywiste rzeczy, o których na co dzień po prostu zapominamy. Wspaniała książka dla dzieci i rodziców.

Źródło: http://lubimyczytac.pl

Zachęta.  

Zachecam w tym pliku do przeczytania ksiazek Korczaka.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you