OCÚN WB BRAND INTRO

Page 1

WorkBook 2015


Think Vertical!

2


Vše, co děláme, je spojeno s láskou k lezení, ke skalám a přírodě. Sdílíme stejnou touhu po kráse a dokonalosti a potřebu neustále zlepšovat naše výkony, výstroj i sami sebe. Lezení je naše vášeň. Kvalita, větší bezpečnost a čistší design lezeckého vybavení pro nás představují výzvu k další práci. Cítíme odpovědnost vůči všem lezcům, kamarádům a zákazníkům, kteří v každém okamžiku na skále nebo na stěně spoléhají na naše produkty. Pomáháme jim dosáhnout výš a dostat se nahoru bezpečněji. Jejich radost a zážitky při dobývání vertikálních světů jsou naší největší odměnou.

3


image

4


e intro

5


Náš příběh Naše cesta začala před více než pětadvaceti lety. Její kořeny sahají k pískovcovým věžím Českého ráje, odkud pochází jméno naší značky. Vášeň pro lezení a touha po neustálém zlepšování přivedla naši společnost z malé dílny až k firmě, která získala respekt lezců po celém světě.

6


1988

1989

1991

1992

Zakladatel značky Pavel Hendrych začíná po vysoké škole vedle práce konstruktéra v automobilce vyrábět vlastní sedací úvazky.

První konstrukční inovace pro větší pohodlí při používání sedacích úvazků: Dutý popruh polstrování je naplněn polyetylenovou pěnou, která výrazně zvyšuje komfort.

Pavel opouští práci vývojáře automobilových karoserií a tráví celý rok lezením ve Franken Juře, italském Finale Ligure a v desítce španělských skalních oblastí. Tehdy se rozhoduje, že se bude naplno věnovat vlastní výrobě lezeckého vybavení.

Při svém pobytu na Sibiři navštěvuje Pavel v Krasnojarsku ve skalní oblasti Rock Pillars lezce a kamaráda Jevgenije Ovčinikova. S místními lezci začíná spolupracovat na designu lezeckých bot. Vzniká první společný model Feather, který přivážejí do Evropy pod značkou Rock Pillars.

První modely šije na starém šicím stroji po prababičce, popruhy barví ve velkém hrnci v kuchyni, jako materiál z počátku používá vyřazené brzdicí padáky, které si přivezl z vojenské služby u letectva.

Jako odpověď na moderní techniku lezení v převisech, tzv. patování, představuje Rock Pillars podešev tloušťky 4 mm přetaženou přes patu. Nápad Salavata Rachmetova dodnes používá většina výrobců současných lezeckých bot.

7


1994

1998

2000

2001

2006

Rock Pillars zahajuje výrobu v Česku.

Na veletrhu OutDoor se po boku Rock Pillars objevuje naše nová značka OCÚN.

Že bouldermatka nemusí být jen přítěží na cestě do skal, ale může se stát víceúčelovým pomocníkem při lezení, dokazuje naše nová OCÚN Paddy 22, bouldermatka vybavená unikátním spojovacím systémem Two in One. Dva díly je možné rychle spojit zipem v obdélníkový tvar a matraci použít také ke spaní a odpočinku.

Snazší a rychlejší centrování pasu díky naší nové tunelové konstrukci posuvného pasu MWS (Movable Waist System), se kterou poprvé přicházíme u úvazku OCÚN Newton. Design založený na MWS je součástí budoucí úspěšné řady Twist.

Rozšířili a modernizovali jsme výrobu, abychom uspokojili narůstající zájem o naše výrobky. Zavedli jsme nové technologie a vyspělý systém řízení kvality, abychom se mohli více věnovat vývoji našich produktů.

Slabinu dosavadní slipper konstrukce lezeček řešíme novým způsobem. U našich modelů Totem a Batman přicházíme s unikátní fixační konstrukcí přes obvod prstů. Později je tento způsob používán řadou dalších značek a uplatňuje se jako funkční prvek dodnes.

Abychom zlepšili výkon a zároveň zvýšili pohodlí lezeckých bot, přicházíme se speciálním střihem bez spojujícího švu v patě a se zvýšeným jazykem. Tato konstrukce představuje pokrok v jedné z nejdůležitějších částí lezecké boty.

8

Přichází s vlastní kolekcí sedacích úvazků a jako jedna z prvních přináší neobvyklý výrobek – bouldermatku. Tou dobou jen málokdo tuší, že matrace se zavedou jako nenahraditelná výbava pro nové odvětví lezení – bouldering.

Tato konstrukce je dodnes typická pro modely naší značky.


2009

2011

2012

2013

2014

První efektivní řešení problematického přetáčení lezeček při stání na vnitřní hraně, které zároveň pomáhá lépe přenášet sílu přes špičku boty zejména při obtížném lezení po malých stupech. Patentově chráněnou konstrukcí 3 Force system vybavujeme naši vlajkovou loď, model Rock Pillars Ozone.

S ještě účinnější absorpcí dopadové energie na malé ploše přichází zcela nový tlumící systém FTS (Foam Tubes Suspension).

Poprvé představujeme kolekci karabin, kterou vyvíjí náš vlastní tým designérů a konstruktérů.

Významné zlepšení prodyšnosti a dalších funkčních parametrů sedáků a zároveň originální designové možnosti přináší naše nová patentovaná technologie 3D pěny WeBee.

Pod značku OCÚN slučujeme naše obě dosud používané značky – Rock Pillars a OCÚN. Spojení zkušeností, vývoje a výroby přinese lepší servis pro naše zákazníky a větší kvalitu našich výrobků.

Stále populárnější model Dominator s novým systémem získává ocenění na ISPO v Mnichově.

Pozn.: Všechny inovace jsou autorstvím zakladatele značky.

9


Ocún 2015. Nový a silnější. Od roku 2015 přicházíme s novou podobou značky, kterou nyní ponesou i úspěšné lezečky Rock Pillars.

10


Troufáme si tvrdit, že rok 2015 je v historii naší firmy přelomový. Nejde jen o zásadní úpravu naší vizuální identity, která je nejviditelnějším projevem změn, ale i o hlubší proměnu celé značky. Přicházíme totiž s novými výrobky, novou energií a novými představami o budoucnosti. Chceme dát našim zákazníkům a partnerům najevo, kam jsme za více jak dvacet pět let vývoje došli a kam chceme nadále směřovat. Naše tvář je dnes mladší, my se ale přesto cítíme vnitřně dospělejší a odhodlanější. Protože se v budoucnu chceme plně soustředit na technologický vývoj, kvalitu výrobků a servis našim klientům, rozhodli jsme se budovat nadále jen jedinou značku, pod kterou budeme nabízet všechny naše výrobky pro lezení.

Naše logo najdete nyní i na lezečkách Rock Pillars. Legendární značka tak z našich bot mizí. Jsme si vědomi toho, že bude mnoha našim věrným zákazníkům zpočátku chybět. Chceme je ale všechny ujistit, že kvalita a vysoká spolehlivost našich bot pod novou značkou bude naší prioritou i nadále. Dvacet let vylepšovaná technologie a unikátní know-how zůstává. Lepší koncentraci na vývoj, kterou si slibujeme od synergie vývojových týmů a velkých skupin testovacích lezců spojených s oběma značkami, poznají již brzy všichni naši zákazníci. Kromě lepšího servisu představíme brzy také nové služby, jako je například program zakázkové výroby a možnost individuální úpravy vlastní obuvi. Sledujte naše speciální stránky o nové značce, kde se dozvíte vše důležité: www.newocun.com.

11


12


Navrženo a vyrobeno v České republice O bezpečnosti a pohodlí rozhoduje každý detail. Lidská zručnost, zkušenost a cit jsou proto nenahraditelné i při výrobě lezeckého vybavení. Většinu našeho sortimentu vyrábíme ručně v našich dílnách v České republice. V současnosti zaměstnáváme sto třicet lidí, kteří ovládají poctivé řemeslo našich předků a pomáhají nám garantovat kvalitu, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí.

13


14


Kontrolovaná kvalita Všechny výrobky jsou navrženy a konstruovány v České republice. Na menší část naší produkce, která vzniká v zahraničí, dohlížejí přímo při výrobě naši experti, kteří v zemi výroby žijí a pracují. Finální montáž všech výrobků probíhá vždy v našich domovských závodech v Čechách.

15


Spolupráce napříč profesemi Zleva: Karel Matějka (designer), Jan Zíma (vývojář), Honza Chvála (lezec), Pavel Hartmann (technolog), František Matuška (obchod)

16


Společně pro budoucnost lezení Představujeme OCÚN Climbing Lab

Zapojte se

Jsme hrdí na to, že každý výrobek, který od nás odchází k zákazníkovi, je navržen a domyšlen našimi vlastními lidmi. V našem týmu pracují technologové, materiáloví experti, designéři i manažeři kvality. A protože se od samého začátku snažíme spojovat schopnosti průmyslových designérů a konstruktérů s potřebami a přáními lezců, spolupracujeme nejen s vědeckými specialisty, ale také s aktivními sportovci. Jejich zpětná vazba je neocenitelná a pomáhá nám každý den rozvíjet a zlepšovat naše produkty.

Protože vášeň k lezení sdílíme s našimi zákazníky, nabízíme každému možnost zapojit se do naší práce a stát se součástí vývoje nových produktů. Jsme zvědaví na vaše připomínky a názory. Naše lezecká laboratoř je otevřená všem. Pro více informací navštivte naše stránky lab.newocun.com.

Nový přístup – originální řešení

Omezení jako každodenní výzva

Testování

Baví nás přicházet s jednoduchým řešením složitých zadání. Zdá se to snadné – na začátku často není potřeba nic víc než tužka a papír. Našimi hlavními nástroji jsou ale láska k fyzice a bohatá představivost.

Díky zkušenostem z různých oborů umíme pracovat s protichůdnými požadavky. Každý den svádíme boj o milimetry a miligramy, abychom lezcům nabídli co nejlehčí, nejbezpečnější a nejpohodlnější vybavení.

Za více než dvacet pět let jsme se naučili trpělivosti. Nové produkty dlouho testujeme přímo na skalách, umělých stěnách i ve vlastní testovací laboratoři, abychom si byli jistí, že vše funguje, jak má.

17


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.