Issuu on Google+


Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Je tomu přesně jeden rok, kdy bylo na internetovém serveru issuu.com zveřejněno první číslo ANNETTE November 2011. Často se mě bloggerky v rozhovoru ptaly, jak ten nápad s magazínem vznikl – bylo tomu minulý rok v srpnu, kdy mě popadla chuť něco vytvořit, co by spadal pode mě – protože tenkrát jsem v ruce držela časopis Cosmopolitan a pořád jsem ho pročítala a pročítala. Tak jsem si vzala tužku a papír a čárala si kostru. Měla jsem hodně nápadů, ale ne vše se do jednoho čísla mohlo vejít. Když už jsem měla kostru připravenou, chyběly jen rozhovory. Jako úplně první jsem požádala úžasnou módní bloggerku Ejvi Freedom, která byla tak laskavá a rozhovor mi poskytla. Pak jsem zkusila štěstí a oslovila jsem americkou herečku AnnaLynne McCord, která ještě měla svůj oficiální účet na Facebooku, ale už si ho smazala. Nedávala jsem žádné naděje na přijmutí rozhovoru, ale po pár dnech se mi ozvala s kladnou odpovědí. Neuvěřila jsem tomu. Bylo to šílené, nechápala jsem. Tak jsem ji otázky poslala a opravdu na ně odpověděla. To bylo pro mě neuvěřitelné. V dalších


číslech jsem s rozhovory pokračovala a následovaly osobnosti/bloggerky například Lucie Ehrenbergerová, Jamie Chen, Nicki Minaj, Kathleen Murillo, Elisa Line či Nena The Aristocrat. Všem ještě jednou moc děkuji, že jste si udělaly na magazín čas a zodpověděly jste na mých pár otázek. Děkuji! Další rána pro mě byla statistika zhlédnutí. Abych řekla pravdu, odhadovala jsem to měsíčně na cca 250 zhlédnutí, ale kdepak. Měsíčně se statistika pohybuje okolo 12 000! Šílené. Dá se to srovnat s klasickým tištěným časopisem, který se měsíčně prodá tak cca 9000. Strašně mě to hřeje u srdce a hlavní zásluhou na něm máte vy. To VY mě v něm podporujete, to VY mi píšete vzkazy na Facebook – maily – formspring, že se vám líbí, máte ho radši než jakékoliv tištěné magazíny a podobně. Posilujete mě v něm, a proto neztrácím chuť k tvorbě dalšího čísla. Kdyby taková odezva nebyla, asi bych s magazínem přestala, ale jak to vidím teď, tak asi nikdy nepřestanu. Je to úžasný. Přichystala jsem si pro vás menší shrnutí a zajímavostí.

Magazín byl celkově zhlédnut: 266 000 krát První číslo vyšlo: 27.10.2011 První číslo bylo zhlédnuto: 10 386 krát Doba tvorby jednoho čísla: 12-18 dní Seznam českých bloggerek, které přijaly rozhovor: Ejvi Freedom, Kockandy(Andy), Elisa Line, Leona Melíšková, Adéla Mazánková, Annie Lang, Johana K., Nikolečka, Mia Doxanská, Nena, Ceady, Rendy, Mia Doxanská a Anna Stránská Seznam zahraničních bloggerek, které přijaly rozhovor: Maytedoll, Rebeka Šuchterová, Mia Lifestyle, George Bukvic, Marina Kozlova, Sofie Olejnik, Jamie Chen, Kathleen Murillo Rozhovor se známými osobnostmi: AnnaLynne McCord, Nicki Minaj, Jitka Válková Bloggerky, které jsme představily: Erika Mohn Kvam, Lintu, Rebeka Dostálková, Liz, Petra K., Diary of Mia, In3gue, Markéta Weby, které nás podpřily/inzerce: Krasna.cz, Kamoska.cz, Laary Faary, Nevo Dead Sea SPA, Yves Rocher, Bioderma Do magazínu přispěly svými články/příspěvky: Anna Stránká, Pera Vajová, Aneta Sobotková, Marcela Ježková, Natálje, Daniela Burke, Michaela Šístková, Dominika Nováková, Veronika Coufalová, Adéla Jursíková, Mia Doxanská,Pája, Nikola Klučková, Leona Melíšková, Helen Cajova, Nela, Eva Black Buttons, Sabina Pavlíková, Czech CHicks, Lucie Šumová

Annette www.theannettevogue.blogspot.com


Podzim minulého roku se nesl ve znamení teplých podzimních tónů a barev. Do kategorie velmi čteného článku se zařadil článek o aplikování klobásového jedu – botox - a taky o pečování světlé pleti.

Bylo mi ctí navázat kontakt s velice známou českou módní bloggerkou Ejvi Freedom, která každý den přispívá na svém blogu aktuální módní outfity. A v sekci zahraniční osobnosti se podařilo navázat s americkou herečkou AnnaLynne McCord, která byla tak ochotná a našla si pár minutek na zodpovězení pár položených otázek.


Trendy, móda, styl.. vše se neslo v teplých tónech a velice populárním trendem se stal Camel Coat a Studded jacket. Nechyběly ani outfity nejlépe oblečených bloggerek za poslední měsíc. Za ikonu byla považována Lauren Conrad, která je autorkou populárních a velice oblíbených knih na téma LA CANDY. Článek o zdravém životním stylu si zasloužil název Bez vydatné snídaně nezhubneš! Pokud toužíte totiž zhubnout a pravidelně se vyhýbáte snídaním, naberete pravý opak. Článek si můžete přečíst zde: http://krasna.nova.cz/clanek/annettekrubner/bez-vydatnesnidane-nezhubnes.html


Zima. Dávali jsme přednost zejména tmavším odstínům fialové, modré, hnědé a černé. Po podstoupení aplikace umělých řas, jsem se s vámi podělila o mé pocity. Celkově to bylo skvělé až na to, že mi vydrželi tři měsíce a celkem jsem ztratila předešlou hustotu svých přírodních řas. Zapojili jsme tvůrčí stránku a mohli jste se dozvědět o skvělé značce Bijoux de Dauphine. Jako exkluzivní projekt jsme zařadili Ordinary Person, kde jsme se zeptali slečny Markéty na pár otázek týkajícího se vztahu k módě, styl apod. Jednalo se o výzkum mladé slečny, jak ve svých dvanácti letech módu pociťuje.


V módních rozhovorech jsme vám představili tři skvělé české módní bloggerky Lucii Ehrengergerovou, Andy a Elissu Line. Bylo nám ctí je oslovit a to také zahraniční bloggerky. Jamie Chen a Kathleen Murillo. Když nám fotografka Sofie Olejnik napsala email, kde se nám představila, museli jsme se Sofii rozhovor udělat. Je skvělé, že i německá populace ví o ANNETTE a nás to velmi cení.

Vážíme si všech rozhovorů, ale velkou výzvou pro nás byla rapperka Nicki Minaj a Miss ČR 2010 Jitka Válková. Že to byly FAKE rozhovory? Kdepak!


Supe trendy? Kožešina, leopardí psaníčko a růžový svetr!


Jaro. Zaznamenávali jsme příchod teplých jarních květinových vzorů.. Oblíbeným článkem zaměřený na DIY šperky se stal Helen Cajova jewerly, kde jste se mohli seznámit s úžasnými šperky ve tvarů malých růžích. Do týmu jsme přibrali home&design editorku Veroniku Coufalovou, která vám už sedm měsíců servíruje novinky ve světě domovního dekoru. Butik LAARY FAARY, který vlastní Petra Kubcová se svojí dcerou Bárou je opravdovým fenoménem – například oblékaly českou herečku Kristýnu Leichtovou na předávání cen Český Lev. Pro měsíc březen, duben a květen ANNETTE představilo pár zajímavých rozhovorů jak s českými bloggerkami, tak se zahraničními. Příkladem jsou toho Leona Melíšková, Adela Chloe, Johana K., německá fotografka


George Bujkvic, německá bloggerka Marina Kozlova, bloggerka o kosmetice Mia Lifestyle, Ceady, Rendy a slovenská bloggerka Rebeka Šuchterová.

Trendy se nesly v neonovém nádechu, mentolovém osvěžení, klasice džínů a tmavě zeleným blůzám. Zkrátka rozkvět jara. Růžová tvářenka, aldehydický Chanel No.19, tehdy nově uvedená kosmetická značka v ČR – NARS, hravé a barevné líčení.

Móda bloggerek – uvedení v ANNETTE si zasloužily Mora Bionde, Lucie Ehrengergerová, Ejvi, Eva BB či Nikol. Zaujaly nás především svými jarními style snapshoty, které zaujaly především vás.


Léto. Nejteplejší roční období jsme přivítali se zajímavým rozhovorem bloggerkou Nikolečkou, představili jsme vám nově objevenou britskou zpěvačku Ritu Oru a v módních trendech se staly hot trendem šaty s květinovým vzorem, asymetrické sukně, sportovní boty a gladiátorské sandále a shortky s vysokým.


Podle vašich reakcí vás zaujal článek o Love-Secondhand, rozhovor s českou oblíbenou kosmetickou bloggerkou Miou Doxanskou – která se mimo jiné také podílí na tvorbě ANNETTE – a článek o produktech, které by vám neměli chybět pro nadcházející teplé roční období.

Od června s námi uzavřela spolupráci nadána Dominika Nováková, která do ANNETTE přispívá svými komiksy. I v tomto čísle to nebude výjimkou. Rozhovor s norskou bloggerkou Martinou Rodland Egelend ( www.exyplode.no ), byl pro vás jeden z nejoblíbenějších rozhovorů za celou existenci magazínu – týká se to sféry Zahraniční bloggerky. Do týmu jsme přibrali i bloggerku Pavlínu, která vám v každém čísle servíruje zdravou stravu. Srdečně jsme vám představili úžasný eshop SvětShopaholiků, kde kabelky v podobném typu Birkin seženete za skvělé ceny. Nenechali jsme si ujít ani oslovení bloggerky Neny a Maytedoll – kterou zná i Kim Kardashian. Jsme rádi, že jsme všechny roční období s vámi mohli sdílet různé trendy, články, kosmetiku, rozhovory a doufáme, že budeme moct s vámi sdílet radost pro další rok. ANNETTE


Tak jsem si uvařila kafčo a zachumlala se do peřin s notebookem a Tvým magazínem. Musím říct, že smekám :) tento magazín je vážně skvělý a přeji Ti, aby měl čím dál větší úspěch. Nejvíc se mi líbil článek o nevěře. Fakt skvěle napsáno. Lepší článek jsem nečetla. – M (http://leurseul.blogspot.cz ) Je to pro mě pocta, být uvedena v Tvém magazínu a ještě k tomu ve zcela nové rubrice :) Ihned jsem Tě zmínila v článku ve zcela novém štítku "PRESS", který vznikl také z velké části díky zmínce v Annette magazínu :) Děkuji! I am staying tuned! – Chickie (http://chic-chickie.blogspot.cz/ ) Je to skvělé, vážně!:) A co se týče sezóny salátů, měla by být pořád! Fastfoody bych úplně zrušila – Kamča Hrbáčová (http://zrzunka.blogspot.cz ) Doufám, že bude za pár let vycházet jako tištěný časopis. Moc ti to přeju a zasloužíš si to :) – Anonymní great magazin , I regret not to be able to understand your language ! - Luba Dimitrova (http://very-well-living.blogspot.com ) boží, číslo od čísla lepší :) zase jsem si zaslintala u tolika kousků, achjo :D – Martina (http://www.theblondieverse.com/ ) Už mám přečteno, opět skvělé číslo. Vždycky se moc těším =) – Anesa (http://anesagill.blogspot.cz/ ) Je to skvělé! :) A ještě jednou děkuji, potěšila jsi mě :) – Verr ( http://www.veronicasumova.blogspot.com/ ) skvělé čtení pro dnešní večer! :) číslo se ti moc povedlo a velice mě potěšil můj otištěný komentář! :) moc děkuji!! – Tereza (http://fashiondiarybytereza.blogspot.cz/ ) Tak to je parádní prace!...chválím moc! – Karolína Javůrková (http://javurkovakarolina.blogspot.cz )


Českou módní bloggerkou Chickie jsme vám představili v říjnovém čísle. S příchodem hřejivého podzimu bychom měli z šatníků vytáhnout své svetry, které z obyčejného outfitu náhle vytvoří ten zajímavý a neokoukaný. Inspirujte se Chickie, která vsadila na hřejivou a zároveň podzimní okrovou barvu. www.chickie.blogspot.com


Kůže ze světa zahraničních e-shopů za přijatelné ceny.

Obohaťte svůj šatník přínosem kůže! Navštivte internetový obchod Warehouse.co.uk, kde podlehnete hned několik trendovým výstřelkům. Pokud sháníte delší dobou legíny vyčnívající z davu, v H&M zrovna jedny za příjemnou cenu nabízejí. Milujete kožené kabelky? Newlook.com nabízí jednu z nejoblíbenějších na trhu! Proč si neudělat radost, že? Připravila: Annette Krubner


Že už na nošení collar košile není roční období? Kdepak! Nejenom, že se stala trendem i pro podzimní období, ale také ji můžete doplnit stylovým svetrem. Inspiraci hledejte v Topshopu nebo H&M, kde se collar košile drží na předních příčkách podzimních trendů.

Čas na „tvídový“ kabát právě nastal a vy si jej už můžete vyhlížet ve svých oblíbených obchodech. Nemusíte vybírat jen z černé barvy, ale zaměřte se i na vzory, styl, materiál.


Zvonové kalhoty á la sedmdesáté léta se opět do světa módy vracejí a vy se můžete inspirovat. Na Newlook.com právě jedny nabízejí a to i za přijatelnou cenu. Co nosit k zvonům? To je čistá volba na vás, ale tílka, trička, či volné halenky se stále drží na předních příčkách. Jen nejsou vhodnou volnou tuniky a delší trička.

Od začátku měsíce říjen můžete v obchodních centech Nový Smíchov a Chodov vídat nově otevřený butik ALDO, který nabízí bezpochyby stylové boty do všech ročních období. ALDO si oblíbila nejedna česká, ale i zahraniční osobnost i bloggerka – například Američanka Maytedoll. Vyražte na podzimní nákupy obuvi právě do ALDO!


SHOWROOM ZOOT Po delší době opět připravená menší reportáž z nahlédnutí do showroomu úžasného ZOOT.

4.října jsem se s přítelem zúčastnila skvělého koktejlu ZOOT. Jsem moc ráda za pozvání a je úžasné nahlédnout do SHOWROOMU, kde máte všechno, co se na internetu nabízí. Doslova jsem se zamilovala do psaníčka - které můžete vidět na druhé fotce vpravo - škoda, že je vyprodané, ale věřím, že ho opět dodají :) Chválím skvělou atmosféru, milý organizátory, lahodné jídlo a prostor - starší byty v Praze miluji hlavně jejich velké místnosti a stropy ve francouzském duchu. Rozhodně doporučuji navštívit jejich stránku www.zoot.com, kde si


budete připadat jako v ráji módy. Moje doporučení je na značku LYDC, která se na webu nabízí – pokud milujete psaníčka Alexandra McQueena či si libujete v nápadných jehlách, LYDC bude pro vás průvodcem skvělé nabízené módy. Navštivte! Připravila Annette Krubner


Jste s trendy v obraze? Podzim bude armádní! Vyražte na podzimní nákupy a nezapomeňte zkouknout ARMY style, který váš podzimní šatník zcela obohatí. Nemáte žádnou inspiraci? Nevadí. I bloggerky si tento trend doslova zamilovaly a vy se můžete jejich outfity inspirovat. Příkladem je česká bloggerka Sarah (http://live-infashion.blogspot.cz ) která se svou ARMY jacket z H&M skvěle oživila outfit. Připravila Annette Krubner


Faux kožené kalhoty. Já osobně tento trend zbožňuju, jelikož kožené i nepravé kožené kalhoty považuji za základ každého šatníku pro chladné roční období. Dají se kombinovat se vším – co se týče barvy ostatních částí oblečení.

Kombinace může být provedena i v černé. To, že jste celá černá, působíte na okolí jak deprimovaná troska? Ne! Samozřejmě když budete celá od hlavy až k patě, ale pokud outfit oživíte výrazným zlatým šperkem nebo leopardím šátkem, rázem bude na okolí klást jiný dojem.

Pokud se hodláte inspirovat španělskými kořeny, navštivte blog Angely Rozas Saiz(http://madamederosa.com/ ) Samy uvidíte, že kombinovat kousky, která se vám na první pohled jako správná volba nezdají, se vyplatí a vy jen zazáříte. Připravila Annette Krubner


KONEC SHOPAHOLIKŮ V ČECHÁCH ANEB JAK SE NAUČIT SPRÁVNĚ NAKUPOVAT

Pokud i vy patříte mezi ty, které neustále nakupují a nakupují a i přesto mají pocit, že nemají co na sebe, pak jste tu správně! Dneska vám prozradím pár bodů, kterých je dobré se držet před nakupováním, ale i při něm. Jdeme na to!

Vytvořte si svůj přací list Potřebujete nový kabát na zimu, kozačky a taky nějakou teplou šálu? Není nic lehčího, než si na internetových stránkách obchodů najít věci, které by se vám zamlouvaly a ty si pak naskládat na virtuální papír a vystavit na blog, nebo jen vytisknout a připíchnout na


nástěnku. Díky vytvoření wishlistu už budete přibližně vědět, co si chcete pořídit, takže nebudete ztrácet čas prohlížením kabátů, které se vám nelíbí. Půjdete si rovnou za svým!

I mezi slevovými stojany se dají najít skvělé věci To, že momentálně probíhají slevy, neznamená, že musíte vykoupit celý obchod jen proto, že to bylo zrovna zlevněné. Kupovat si nějaký módní výstřelek jen kvůli tomu, že teď už stojí jenom pět set, je zbytečný, proto��e to stejně nebudete nosit. Naopak je využijte k tomu, abyste se podívali po kouscích, které pro vás dříve byly moc drahé nebo po basic tričkách, košilích, které teď vyjdou daleko výhodněji, a máte jistotu, že se vám budou vždycky hodit.

Nezapomínejte na doplňky Náušnice, náhrdelníky, kabelky, pásky, šátky … I tyto, na první pohled nepodstatné, věci dokáží z obyčejného a nudného outfitu udělat model zajímavý. Nezapomínejte proto investovat i do nich. Pokud je vám líto dávat několik stovek za jeden náhrdelník, stačí se porozhlídnout na votočvohoz.cz nebo na ebay, kde se dají objevit hotové poklady.

Nezapomínejte na základní kousky šatníku Kvalitní kalhoty, bílá košile, několik jednobarevných triček a tílek, kabátek, kardigan, pohodlné kvalitní boty. Člověk často nakupuje a nakupuje, ale na tyto základní věci úplně zapomíná a pak se diví, když k té své pestrobarevné sukni nemůže najít žádné hodící se tílko, blůzku nebo košili. Vykašlete se proto na trendové a výstřední kousky do té doby, než si budete jisté, že je máte s čím kombinovat.

Módní výstřelky jsou občas dovoleny Může se zdát, že se tento bod pere s bodem předchozím, ale není tomu tak. Samozřejmě že není správné, abyste chodily pouze ve věcech bez nápadu. Líbí se vám ta úžasná asymetrická sukně? Jděte do ní! Chcete si pořídit lodičky v křiklavé barvě? Proč ne?! Opět ale nezapomínejte zamyslet se nad tím, jestli tyto věci budete mít s čím nosit a jestli je opravdu chcete. Ještě jedna malá rada na závěr – pokud jde o trend krátkodobý a


víte, že ho déle jak jedno léto nosit nebudete, je daleko lepší zapátrat po levnějších zdrojích, aby vám pak po sezóně nebylo líto, že vám lodičky za 3000 leží v botníku.

Nezdržujte se Pokud jste do obchodů nevyrazily na „čumendu“, ale jdete pro konkrétní kousek, nezastavujte se zbytečně u podzimních kabátků, když si ho nehodláte pořídit. Může se vám pak stát, že společně s nějakým teplým svetrem, pro který jste původně šly, si ještě odnesete kabátek, sukni a náramek, které ale vůbec nepotřebujete.

Věřím, že většina z vás tyto body zná, ale jak se říká – opakování je matka moudrosti. Příjemné nakupování!

Připravila Natálje nataljeswonderland.blogspot.com


Jeffrey Campbell Litas & Foxy Jeffrey Campbell. Když se řeknou tahle dvě slova, co vás napadne? Správně. Určitě s touhle značkou spojíte slavné Litas. Boty, které tuhle značku doslova dostaly na vrchol. Každý na ně máme jiný názor. Někdo to považuje jako hnus a nevkus, ale jiní zase tvrdí, že jsou krásné a v mnoha případech i elegantní. Mě se zdají být moc krásné a myslím si, že jestli máš ušetřenou určitou sumu peněz (alespoň 5 000,-Kč a to bez poštovného..),tak to budou ty pravé boty na podzim, protože se nosí ke kotníkům, takže ti zima nebude! Jakmile si objednáš boty v černé barvě, budeš je moct dát dohromady téměř k čemukoliv. Ale Litas jsou teď v mnoha barevných provedeních, takže jestli plánuješ si je pořídit, vybírej dobře a pečlivě.Objednáš je například v Nelly.com, nebo net-aportet a zkus se podívat i na polyvore.com


A ted‘ Foxy. Už si slyšel/a o nových botách od Jeffrey Campbell? Po Litas přišly Foxy. Mají stejně objemný podpatek jako Litas, dokonce i platformu, ale jsou s otevřenou špičkou a vykrojení po stranách. Jsou taky v mnoha barevných provedeních. Cenově se trochu liší, protože nejsou uzavřené a jsou nízké, ne ke kotníkům (koupíš je například za 4 300-5 000,- Kč) Cena je taky jiná díky různým provedením, barvách atd. Každopádně, pokud se rozhoduješ mezi Litas a Foxy, zvolila bych Litas, protože na podzim jsou lepší a můžeš je vlastně nosit celý rok. Ve Foxies ti bude zima .

Připravila Míša Šístková


5 MÓDNÍCH DESIGNÉRŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO ZNÁT Ráda bych Vám představila velmi zajímavé módní návrháře, kteří Vás zaujmou hned na první pohled. Možná ještě nemají statisíce fanoušků jako jiné věhlasné značky, ale jejich hvězda rozhodně stoupá. Vybrala jsem pět jmen, která mě za poslední dobu zaujala nejvíce a už jen dívat se na jejich tvorbu je příjemným zážitkem.

Za velkou pozornost určitě stojí Jan Taminiau, který začal v roce 2003 svou vlastní značku

JANTAMINIAU. Předtím byl na stáži u takových jmen jako Hubert Barrère nebo Olivier Theyskens. Nizozemský umělec vytváří nositelné návrhy pro denní užití i extravagantní haute couture modely, které si oblíbila Lady Gaga. Jan si dává záležet především na tom, aby model perfektně padnul, využívá nových tvarů a nekonvenčních technik. Jeho modely jsou bez nadsázky naprosto dechberoucí tvorbou. Za zmínku stojí kolekce bot na nebesky vysokých platmormách, ve kterých pózovala i Beyoncé na obal svého nejnovějšího alba. Stéphane Rolland je francouzský haute couture designér. Již ve 20 letech se připojil k módnímu domu Balenciaga a postupně se propracoval až na místo kreativního ředitele pánské módy. Poté si otevřel vlastní společnost a také pracoval jako umělecký manažer u Jean-Louis Scherrer haute couture house. Pracoval také jako návrhář kostýmů a stal se oficiálním partnerem filmového festivalu v Cannes. Od roku 2007 prezentuje couture kolekci pod svým jménem. Svatební šaty ve hvězdně neokoukaném provedení od Stéphana Rollanda.


V roce 2013 by se měla objevit i linie prêt-à-porter. Každý jeho model je nepřehlédnutelným ztvárněním moderní opulence. Společnost Maison Michel byla založena již v roce 1936 Augustem Michelem. V roce 1980 vytvářeli klobouky pro takové značky jako Chanel, Givenchy, Lanvin či Ninu Ricci. Specializují se na jedinečné pokrývky hlavy všeho druhu včetně chic doplňků. Nejpopulárnějšími kousky jejich poslední kolekce jsou bezesporu krajková ouška všeho druhu, kočičí, králičí, medvědí. Jedná se o modely, které oživí i ty nejobyčejnější outfity. Jen nasadit a jít.

Atelier Eugenia Enciu je módní značka dvou talentovaných žen, matky Eugenie, která se věnuje designu a její dcery Diany, která zastává spíše manažerskou pozici. Eugenia strávila v módním průmyslu přes 25 let a nyní se plně věnuje navrhování pod svým jménem. Veškeré objednávky jsou upravovány na míru. Stačí si jen objednat schůzku nebo se domluvit po mailu. Vše je krásně použitelné pro denní nošení, elegantní, romantické, ale i sexy. Na závěr bych se ráda zmínila o izraelském návrháři, který se jmenuje

Yaki Ravid. Specializuje se především na svatební šaty. Při pohledu na jeho modely se ocitnete v jiném světě a budete si je přát mít všechny ve skříni. Tak přenádherné šaty by bylo škoda vzít na sebe jen jednou a pouze jedny. Kolekce se vyznačují úžasnou kvalitou použitých materiálů a obrovskou precizností. Pokud sníte o vzhledu opravdové moderní princezny, Yaki Ravid z Vás udělá rovnou královnu Připravila Nena – www.nenathearistocrat.com

Každý detail je dokonale promyšlený. Už také toužíte po šatech od izraelského módního mága?


Viditeľným ramienkam z podprseniek je koniec ! Trápia Vás vyčnievajúce ramienka ktoré ničia celkový dojem Vášho outfitu ? Viac už nebudú ! Určite nie som jediná žena ktorej vadia vyčnievajúce ramienka z podprsenky. Podľa mňa to ničí celkový dojem . Oblečiete si tričko a vedľa toho trčiace ramienka všetkých farieb . Pre tých ktorým to vadí rovnako ako mne mám tu riešenie. Skúste Braclip ! Jednoducho si navlečiete ramienka ako na pravú tak aj na ľavú stranu . Ramienka sa tým pádom stiahnu ako keby do X a konečne nie je nič vidieť. Ja osobne som si toto zariadenie kúpila a som s ním spokojná.

BraClip si môžete kúpiť v rôznych obchodoch alebo cez internet. Cenovo sa to pohybuje okolo 1€-4€. Môžete si vybrať z telovej, čiernej alebo bielej farby. Tak neváhajte a kúpte si dobrý ženský pomocník, ktorí stojí za to ! Připravila Romana Remenárová


1. 2. 3. 4. 5.

Lace-up boots, AxParis 930 CZK Motorcycle jacket, Periciplex, 1.410 CZK Top handle bag, Mango 1.100 CZK Chain necklace, MetroParkuss 650 CZK Cardigan, NewLook 600 CZK

37


6. Varsity jacket, Delias 660 CZK 7. Cat eye glasses, ShopByTheShoes 1.290 CZK 8. Knuckle ring, Topshop 115 CZK 9. Denim shirt, Romwe 704 CZK 10. Faux fur vest, Tally Weijl 745 CZK Připravila Annette Krubner

38


Baví vás móda a jste kreativní? Navštivte Polyvore! Co je Polyvore? Nejznámější a nejoblíbenější internetový server, kde můžete libovolně tvořit své módní koláže či vysněné outfity. Tvoření se skládá z dvanácti rubrik - topy, venkovní oblečení, šaty, džíny, kalhoty, sukně, shortky, boty, kabelky, doplňky, šperky a kosmetika. V každé sekci můžete vybírat až z desetitisíců nabízeného sortimentu. Můžete si zvolit jakoukoliv částku, minimum je padesát dolarů cca 1 000 Kč. K výběru je několik módních značek zahraničních ale i těch, které jsou u nás ( H&M, ZARA, MANGO, TOPSHOP..). Nejvíce oblíbené se staly ASOS, BOOHOO, MISS SELFRIDGE, AX PARIS... Polyvore je vhodný zkrátka pro milovnice módy a designu. Ve vytváření koláží se meze nekladou a nadšeně je můžete sdílet se svými " followers ", ale není to jen o vytváření. Můžete se kochat zejména star lookem tvé oblíbené osobnosti ( populárními se staly Ashley a Mary-Kate Olsen, Kim Kardashian, Victoria Beckham nebo Rihanna ). Dále můžete hledat originální kousky, které jen tak na někom u nás neuvidíš. K tvoření koláží nepotřebujete registraci - pokud chcete být zaregistrována, je zcela zdarma. Tak neváhejte, koukni se na stránku a do tvoření koláží můžete začít ihned ;)

I já mám na Polyvore účet http://annettekrubner.polyvore.com/

39


Šéfredaktorka ANNETTE KRUBNER Výtvarná korespondentka Dominika Nováková Módní redaktor Petra Vajová, Annette Krubner, Nena Módní reportážistka Nikola Klučková Editor Annette Krubner Home&design Veronika Coufalová Kosmetický redaktor Natálie, Adéla Jursíková Životní styl Adéla Jursíková, Fashion Kingdom Grafika Annette Krubner Spolupracovnice Aneta Sobotková, Daniela Burke, Michaela Šístková Počet zhlédnutí October 2012 14 280 Facebook www.facebook.com/pages/ANNETTEmagazine/282186678480273 Offical web www.theannettevogue.blogspot.cz E-mail annettemag@hotmail.cz Datum vydání 27.10.2012 Magazín ANNETTE je zaměřen na blogérskou scénu českých i zahraničních bloggerek. Během své existence si získal příznivé čtenářky, které i se svým zájmem přispívají svými články do nadcházejících čísel. Pokud jste firma a uvažujete o banneru, inzerci, reklamě – pište na annettemag@hotmail.cz a můžeme se domluvit.

40


41


Pevné nehty a zdravé vlasy – JAK NA TO? Ženy i dívky často štve, když se jim třepí vlasy, lámou nehty a celkově nejsou tyto dvě záležitosti v pořádku. Na druhou stranu to berou jen jako kosmetický nedostatek, se kterým se po chvíli smíří. ALE je tu jedno ALE! Špatná kvalita vlasů a nehtů je primárním signálem toho, že něco není v pořádku. Naše tělo potřebuje denně určité množství vitamínů, minerálních látek, bílkovin, sacharidů i tuků. Když nám něco chybí, tak tělo začíná šetřit a to hlavně tam, kde zase „vo tolik nejde“. Jenže u nehtů a vlasů to často nezůstane a pak začínají i další problémy (alergie, cholesterol, ekzémy, lupy,...). Však se podívejte na fotky anorektiček, které své tělo trápí hladovkou – mají problémy i s vypadáváním vlasů a lámáním nehtů, mimo jiné. Doufám, že jsem vás moc nevystrašila. Jak tedy docílit toho, aby moje nehty byly krásné a dlouhé, vlasy se netřepily, nepadaly a hezky se leskly? Prvně se podívejte na svůj jídelníček. Měl by být pestrý, plný vlákniny (zelenina), tuku (toho zdravého, nejlépe z ryb), vitamínů (ovoce), bílkovin (maso, mléčné výrobky, luštěniny) a dalších minerálních látek a bylinek (čaje, bylinné směsi). Hold všechno, co je vidět na pokožce a pleti, je odrazem našeho vnitřního stavu. Ne jen tak pro nic za nic se říká, že nejlepší povědomí o našem zdraví mají naše pedikérky, manikérky a kadeřnice.! ;) A pokud jde o kosmetické vychytávky, tak nehty můžete vyživovat různými kůrami a zpevňovat je laky na nehty (další vrstva na nehtech = větší odolnost nehtu, méně třepení). Nedoporučuji nehty stříhat (více se pak třepí). Spíš je upravujte pilníkem. Pilujte je ale pouze z jedné strany na druhou, ne sem a tam. Co se týče vlasů, nemyjte je každý den, spíš obden (méně se mastí). Můžete vyzkoušet velké množství masek, kondicionérů atd. Výborný je ale olivový olej na konečky, po kterém se vlasy budou krásně lesknout a budou vypadat zdravě. Hlavně jej aplikujte pouze na dolní polovinu vlasů, pokud byste ho nalily i ke kořínkům, vlasy budou zplihlé a budou vypadat mastně. A netřeba připomínat, že žár nepůsobí na naše vlásky zrovna pozitivně. Proto je nejlepší nechat vlasy volně uschnout. Pokud je ale žehlíte a fénujete, nezapomeňte na spreje, které je chrání před žárem (got2be, syoss a další). Připravila Aneta Sobotková 42


dip-dye Určitě už jsi někdy slyšela o slově dip-dye a nebo možná batice. Jestli ne, ráda ti tento trend představím. Pamatuješ si na článek o ‚Ombré hair‘? Ano? Tak tohle je podobný princip, jen uskutečněný na oblečení. Technika? Jednoduchá! Jde o to, že z jednoho konce (např.) topu je jedna barva a uprostřed topu přechází v jinou, kontrastní bar vu. Například, modro-bílá. Krásná kombinace. Spousta lidí by řekla, že tenhle trend je vhodný na léto. Ale omyl! Do dip-dye věcí se můžete obléct i na podzim. Stačí zvolit vhodnou kombinaci a barvu. Nechce s e ti utrácet tolik peněz? Jestli jsi aspoň trochu zručná, stačí ti video na youtube, batikovací barva a například bílé šortky. Návod: http://www.youtube.com/watch?v=x6AUGoVelg Hodně štěstí! Připravila Míša Šístková 43


44


VERONICA ŠUMOVÁ Když jsem přemýšlela, koho oslovím na rozhovor do listopadového čísla, hned jsem měla jasno. Veronicy blog sleduji už dlouho a líbí se mi její styl a vztah k módě.

Čím myslíš, že jsi své čtenáře zaujala? To opravdu netuším, ale moc by mě to zajímalo. Určitě to nebylo designem, ten musím co nejdříve vylepšit. Za své čtenáře jsem moc vděčná.

Jakou rubriku na svém blogu máš nejraději a proč? Má oblíbená rubrika jsou určitě outfity. Ráda je přidávám a ještě radši si je prohlížím na stránkách ostatních blogerek.

Co tě vedlo k založení? K založení mě přivedla má sestra Lucka (http://www.luciesumova.com/), kterou nejspíš hodně z vás dobře zná. Je to skvělá blogerka a já jsem moc ráda, že mě k tomu dovedla a v těžkých začátcích mi i pomohla. Kdo ví, kde bych byla bez ní. Bohužel mi ale trvalo opravdu dlouho, než jsem se definitivně rozhodla a blog založila. Bála jsem se, že nebudu mít co přidávat, že to vlastně ani nebude nikoho zajímat, ale opak je pravdou. Vždycky se najde něco, o co se můžu podělit, co můžu ukázat čtenářům. Jsem ráda, že jsem s tím začala, blogování bych se vzdát nechtěla.

Moc se mi líbí tvůj smysl pro módu. Kde nacházíš inspiraci? Tak to Ti moc děkuji. Sleduji blogy, kde je inspirace spousta, pak se občas podívám i na http://www.lookbook.nu/. Skvělá inspirace je i v seriálech, například v Gossip Girl nebo Pretty Little Liars. I když se nakonec obléknu stejně podle nálady, příležitosti, nebo podle toho co je pro mě pohodlné. Nekupuji si věci jen pro to, že jsou právě teď in. Koupím si to, co se mi líbí. Máš nějakou konkrétní osobu, která je tvou modní ikonou? Doslova mou módní ikonou není asi nikdo. I když mám moc ráda Kim Kardashian, má skvělý styl a taky je to pořádnej kus ženský. Dále ráda sleduji Blake Lively, Emu Watson nebo Ninu Dobrev. Jaký máš názor na konkurenci? Ignoruješ ji nebo jsi soutěživá? Konkurence je dobrá, může nás všechny posunout dál, díky konkurenci se můžeme zlepšit. A jsem asi někde mezi, určitě ji neignoruji. Je nějaká věc, kterou by sis chtěla do budoucna pořídit? Nebo po které toužíš? V rámci splnitelných možností by to byli nové zlaté hodinky s velkým ciferníkem a kamínky od Michaela Korse. Jsi posedlá módou? To určitě nejsem. Ráda si prohlédnu modní časopis, přečtu si něco o trendech, klidně i o návrhářích, ale modu nějak víc neřeším.

45


Kdyby sis mohla ohledně stylu a tvé osobnosti vybrat jednu metropoli, která by to byla? V tuhle chvíli bych řekla New York. Věřím, že je to město plné energie, město, ve kterém se může každý otevřít a plně rozvinout svůj styl bez toho, aby na něj někdo křivě koukal. Myslím, že je tam větší volnost než tady. Ale kdo ví, třeba se tam jednou podívám a svůj názor změním. Kde nejraději nakupuješ? Nejraději nakupuji v Mangu a v H&M. Skvělý je také New Look, ale tam jsem byla zatím pouze dvakrát, proto ale navštěvuji aspoň jejich internetové stránky. Mezi mé oblíbené internetové obchody bych ještě zařadila http://www.boohoo.com/ a http://www.forever21.com/ Bez kterého kosmetického produktu nedáš ránu? Asi bez pudru od Clinigue, který už nějaký ten rok používám a v nejbližší době ho nehodlám vyměnit. Dále bych nechtěla být bez řasenky. Své řasy nemám ráda, bez řasenky toho na víčkách moc nemám. Věnuješ se i jiným koníčkům, když vynecháme blog? Občas si zajdu na brusle, zahraji tenis, nebo navštívím kino. Dříve jsem často chodila na jumping a moc mě bavil, tak se k němu snad zase vrátím. Doufám, že se mezi mé koníčky brzy dostane i kulinářství, každá z nás by měla být dobrou hospodyňkou, haha. A poslední otázka, vyjmenuj pět věcí, které tě naplňují. Naplňují mě přátelé a čas s nimi strávený, naplňuje mě můj domácí mazlíček, tedy zlatý retrívr jménem Akim, dále samozřejmě můj blog, tedy móda, fotografování a vymýšlení outfitů a všechno ostatní co k tomu patří. Nejvíce ale moje rodina a hlavně sestra, kterou bych za nic na světě nevyměnila a jsem vděčná za vztah, který spolu máme. – www.veronicasumova.blogspot.com Připravila Annette Krubner

46


Provokativní a smyslné parfémy Jean Paul Gaultier Hit podzimních parfémů? Jedině mohu doporučit a sdělit extravagantního módního návrháře Jeana Paula Gaultiera, který zaujme nejen svými modely. Jean Paul Gaultier, narozen na začátku padesátých let minulého století, je uznávaný módní návrhář francouzského původu, který začal s módou už na konci sedmdesátých let. Dá se říct, že se za posledních třicet let zařadil mezi nejvlivnější módní návrháře, kteří změnili pohled na módu a osobní styl. Jak bych popsala jeho tvorbu? Určitě zaujme každého, ale ne každý jeho tvorbu může pochopit. Řídí se extravagancí, provokativností a jeho tvorba je zvětší části ovlivňována punkem. Je zajímavé vědět, že také čerpal inspiraci a tvořil kolekce jak pro heaute couture, tak pro pret-a-porter. Mimo to dlouhou řadu let spolupracoval s věhlasným módním domem Hermes - ten se zejména proslavil díky šátkům a kabelkám Birkin. S parfémy Jeana Paula Gaultiera zkušenosti mám a to velice pozitivní. Není to tak dávno, co jsem vyzkoušela parfém Jean Paul Gaultier Classiqe. Co mě zaujalo je bez pochyby flakónek. Ono všechny jsou tvořené na jeden způsob a to silueta ženy a muže. Je to zajímavé a stále se to drží na vysokých příčkách prodeji parfémů. Parfém bez pochyby spadá do těžší verze všech parfémů Galtier, takže není moc vhodný, aby ho používaly moc mladé slečny a to v létě. Nejlepším obdobím je podzim, protože už samotná vůně vyvolává pocit chladného vánku a luxusu. Z parfému nejvíce šíří pižmo, květ pomerančovníku, zázvor a ambra, kteří celou vůni tvoří silnější. Není dobré používat parfémů mnoho, stačí si ho dvakrát aplikovat na oblast za ušima a i tak budete zanechávat vonné stopy. Čím větší množství jej použijete, můžete si vyvolat nepříjemnou migrénu. Celkově parfém hodnotím kladně, protože vůně vydrží, je kvalitní, flakónek má skvělý design a vůbec vám parfém vydrží dlouhé měsíce. Rozmezí cen se pohybuje od jednoho tisíce po jeden tisíc a pět set korun českých. Jean Paul Gaultier Classique X L ´Eau. Další designově extravagantní parfém určen zejména pro sebevědomé ženy, které se rády cítí neodolatelně a sexy. Jedná se o odlehčenější verzi parfému Classique X. Po uvedení na trh se stala fenoménem a oblíbenou vůní z celé řady Gaultierových parfémů. Opět byl parfém zavalen do ženských křivek, který je k dostání také s malým přívěškem. Ve vůni se skrývají svěží tóny bergamotu, neroli a květiny. Okouzlující ingrediencí celého parfému je koření Orris. Nemám s tímto parfémem zkušenosti, ale podle popisu může zanechávat příjemnou a květinovou vůni. Rozmezí cen se pohybují od jednoho tisíce a čtyři sta korun českých. Parfémy Jeana Paula Galtuiera jsou výjimečný, provokativní a smyslný. Design flakonů je tradicí a my se jimi můžeme kochat. Obsah parfémů spadá spíše do složek těžších a podzimních vůní. Jednoznačně provokativnost, smyslnost, originalita. Připravila Annette Krubner

47


Stříbrné nášunice Oliver Webber V následujícím článku vám představím stříbrné náušnice Swarovski, konkrétně velice oblíbenou značku Oliver Webber. Tato značka pochází z Rakouska a zakladatel působí jako přední designér šperků Swarovski, proto můžeme vídat mnoho šperků Swarovski pod Oliverem Webberem. Šperky Oliver Webber hned při prvním pohledu působí luxusně, dominantně a precizně. Zaměřenost je spíše na ženy a ty si mohou vybírat z nekonečné a bohaté škály luxusních šperků. V jednotlivých odstavcích vám budou představeny náušnice, které mě něčím oslovily a které si zaslouží majitelky. Pokud jde o klasické " pecičky " do uších, zaujměte pozornost na tyto stříbrné náušnice s krystaly Swarovski. Nejenom, že se budete cítit skvěle a pocit luxusu vás obklopí, ale také se hodí jak k formálnímu tak k neformálnímu oblečení. Můžete je mít do divadla, na nákupy, na posezení s přáteli či jen tak si vyrazit do klubu. V odlescích světla se krásně lesknou. Vybírat můžete z více barev, ale nejedená se o úplně totožný tvar jako u těchto - k výběru barev patří zejména modrá a fialová. Cena náušnic vás určitě potěší tak jako mě, pět set dvacet devět korun českých. Tyto stříbrné náušnice Oliver Webber s bílými, tmavě a světle růžovými krystaly Swarovski strhnou pohledy všech mladých dívek a slečen. Pecičky v podání o průměru sedm milimetrů jsou k dostání i v bílé či černé variantě náušnice ozdobeny černými krystalky Swarovski. K náušnicím máte výběr i sadu, která se skládá z prstýnku, přívěšku a náramku. Všechny jsou ozdobeny býlími a růžovými krystalky. Cena opět není zavádějící - šest set sedmdesát čtyři korun českých. Z kolekce Olivera Webbera nejsou jen náušnice ozdobené býlími a růžovými krystalky. Představuji vám tyto v provedenímodrých motýlků, které na vašich uších budou působit roztomile. K dostání také s náramkem, který spadá pod kolekci tuto kolekci motýlků. Stříbrné náušnice značky Oliver Webber s krystaly Swarovski nejen působí luxusně, ale také velmi precizně. Už jen to, kolik práce a času musí stát za každým vyráběním jedné náušnice. Připravila Annette Krubner www.piercing-sperky.cz

48


Ryor: Emulze k redukci podkožního tuku V následujícím článku vám představím úžasnou emulzi proti ukládání tukových buněk. Jistě víte, že přírodní kosmetiku ráda mám, co se týče krémů a pod. Dekorativní kosmetiku zas tak vyzkoušenou nemám. Je to celkem dlouho, co jsem vyzkoušela tuto emulzi, která má za úkol redukovat podkožní tuk. Abych řekla pravdu, emulzi pravidelně používat nemusím, pokožku mám zatím v pořádku, ale jako prevence to neuškodí :-) Emulzi jsem dala vyzkoušet i mé mamce a její reakce? Naprostá spokojenost. Emulze intenzivně vyhlazuje pomerančovou kůži, zesvětluje nehezké strie a zpevňuje! Takže pokud vás toto dlouhodobě trápí, věřte mi, že tato emulze za koupi jednoznačně stojí! Emulzek redukci podkožního tuku se ideálně do pokožky vstřebává a podporuje redukci tuku z podkožních tukových buněk formou dobře známé lipolýzy. Pokud se chcete zbavit strií, pomerančové kůže a toužíte po zpevnění, emulzi používejte denně a to ráno a večer po dobu nejméně jednoho měsíce.

Emulze je skvělá, kdo ji vyzkoušel tak je velice spokojený. Zkrátka kdo nevyzkouší, neuvěří :-) Cena produktu 245 CZK

Připravila Annette Krubner

49


50


CANDICE SWANEPOEL Být andílkem Victoria's Secret je mezi modelkami velká prestiž a pro hodně obyčejných holek jsou tyto modelky vzory, které obdivují pro jejich krásu a štíhlé postavy. Jednou z „vyvolených“ modelek je i Candice Swanepoel. Tato kráska, pocházející z Jihoafrické republiky, nedávno oslavila teprve 24. narozeniny, ale už má za sebou velkou kupu úspěchů. Kromě toho, že předvádí spodní prádlo pro výše jmenovanou značku, byla také na titulkách magazínů, jako jsou Vogue, Elle či Harper's Bazaar. Také pracovala pro značky zvučných jmen, za které vyjmenuji Nike, Diesel nebo Versace. Navíc se dostala i do žebříčků Top 100 hottest women v několika pánských magazínech. Je tedy vidět, že Viktoriininy andílci nejsou nevýrazná ramínka na prádlo, ale opravdu krásné holky, které ženy obdivují či jim závidí, a mužům se líbí. Candice je i pro mě vzor krásy a dokonalosti. Vždycky jsem chtěla být vysoká modrooká blondýna s plnými rty a fotogenickým obličejem. Bohužel jsem jen blondýna. Ale tvrdit, že její práce je jen zábava a procházka růžovým sadem, taky nelze. Většina andílků několik týdnů před přehlídkou musí tvrdě makat na svých postavách (které jsou pak v ten velký večer ještě štíhlejší) a hlídat se i v jídle. Navíc, andílkem ani modelkou nelze být věčně, ledaže bude objeven elixír mládí. Připravila Aneta Sobotková

51


http://www.facebook.com/pages/ANNETTE-magazine/282186678480273

52


Existuje vlastně ideální váha? Téměř každý z nás touží vypadat jako modelky ze světoznámých časopisů. Vidíme je všude – a to nejen v časopisech, ale i na billboardech, knihách, ve filmech i seriálech. Ne vždy jsou ale modelky zdravě hubené, a to může našemu zdraví spíše ubližovat – stejně tak jako nadměrná obezita. Vlastně ani nevím, kde se takové měřítko krásy na světě vzalo. Odkdy si myslíme, že čím je člověk hubenější, tím je hezčí? Nebo čím méně kg ukazuje displej na váze, tím jsme lepší? Hmostnost organismu je samozřejmě ovlivněná také váhou kostí, váhou svalů, množstvím tuků v těle, ale např. i množstvím vody, které organismus zadržuje. Pokud chceš orientačně a hlavně rychle zjistit, jestli máš normální váhu, podváhu či nadváhu – existuje celkem jednoduchá metoda, jak to zjistit. Člověk by měl totiž vážit cca tolik kilogramů, kolik cm měří nad 1 metr výšky. Když máš tedy např. 170 cm – tvoje váha by se měla pohybovat okolo 70-ti kg. Lepším a hlavně účinnějším způsobem je tzv. BMI - body mass index (index tělesné hmotnosti). Při této metodě ale musíš znát svou výšku a váhu, a pak si index jednoduše vypočítáš – hmotnost v kg vydělíš výškou v metrech na druhou. BMI = hmotnost v kg : výška v m2 Pokud ti podle tabulky vyšlo, že máš svou váhu v normě, pak je vše v pořádku. Pokud ti však vyšlo, že máš buď podváhu, nebo nadváhu, měla bys nad tím zapřemýšlet. Připravila: Pavlína, www.thefashionkingdom.blogspot.com

53

Podle této tabulky si snadno zjistíš, jestli máš svou váhu v normě nebo ne.


Siena Style - sienastyle.blogspot.cz Martina - http://www.theblondieverse.com/ Nicollette Bohm - http://nico-chicofashion.blogspot.cz/ Anne Richman - http://www.annerichman.blogspot.cz/

54


KOMIKS Od Dominiky Novákové (http://dominikisek.blog.cz/)

55


56


Chcete spolupracovat? COOPERATION? Píšete články, máte tipy na bloggerky – rozhovory? – napište na annettemag@hotmail.cz ( každý příspěvek rády uvítáme! ) Do you write articles, have tips for bloggers-interviews? – write to annettemag@hotmail.cz ( every post welcome! ) 57


58


magazine ANNETTE November 2012 + 1.anniversary