Page 1

НОВИНИ № 4 (26) 26 січня 2012 р. четвер

стор. 2

і н ф о р м а ц і й н и й

т и ж н е в и к

Кіровоградщини

Непорозуміння

Чому село Крупське кілька місяців лихоманить

стор. 2

Життя-буття

Ціна на газ не зростатиме

стор. 5

Рекомендована ціна 50 коп.

w w w.novosti.kr.ua

о б л а с н и й

92 523 примірники Єдина обласна газета, яка є в кожному населеному пункті кіровоградщини

Поради

На всі випадки життя

Креативне місто

У Кіровограді запрацює «Бюро добрих послуг»

(Закінчення на 3 сторінці) Цитати тижня «Наша область має достатньо ресурсів для того, щоб поступово перейти від споживання імпортного газу на значно дешевші вітчизняні енергоносії. Ми у достатньому обсязі забезпечені електроенергією, в області зосереджено найбільші поклади бурого вугілля, якого за оцінками науковців має вистачити на 300 років. Як аграрний регіон, ми маємо достатню кількість сировини, необхідної для виробництва паливних пілетів з відходів сільгоспвиробництва та деревообробки».

Сергій Яременко, заступник голови обласної державної адміністрації, про поступовий перехід від газу до інших енергоносіїв. «Якщо розглядати Кіровоград з точки зору соціокультурних показників, дійсно, можна ідентифікувати потужний креативний потенціал. Він у людях, колективах. Можна створити культурні, мистецькі, соціальні школи, які продукуватимуть нові ініціативи і проекти – експортний товар Кіровограда».

Володимир Лупацій, експерт із розвитку міст, директор Центру соціальних досліджень «Софія», про шанси Кіровограда стати креативним містом.

Життя

Пісочна диво-терапія Вікторія Семененко, спеціально для Новин Кіровоградщини

У дитсадках Кіровоградського району практикують унікальний метод роботи з малечею. (Закінчення на 8 сторінці)

Підсумки минулого року

Президент Віктор Янукович відвідає Кіровоград з робочою поїздкою 31 січня. Заплановано, що Віктор Янукович візьме участь у відкритті перинатального центру при обласній лікарні. Також Президент може відвідати будмайданчик, де реконструюється Кіровоградський театр ім. Кропивницького, а також завітає до Кіровоградського навчально-виховного комплексу, який очолює Анатолій Коротков.

Експерти з кількох країн переконані: у Кіровограда – велике майбутнє.

Діти віком 5-6 років у Кіровоградській області стовідсотково забезпечені дошкільною освітою. Про це заявила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко. Протягом 2011 року відкрито 3 та відновлено функціонування 7 ДНЗ у Бобринецькому, Добровеличківському, Кіровоградському, Маловисківському, Новоархангельському, Олександрійському, Петрівському, Світловодському, Устинівському районах та місті Новомиргороді.

Гаряча лінія

До Кіровограда приїде Янукович

Михайло Ярошенко, Новини Кіровоградщини

Якісне покращення життя людей залишиться пріоритетним напрямком роботи влади в 2012 році. Про це заявив Президент Віктор Янукович в інтерв'ю альманаху «Україна і світ 2012. Глобальний порядок денний». «Головний пріоритет – це покращення життя людей. Ось чому ми не пішли шляхом економії державних коштів за рахунок людей», – сказав Янукович. Президент також зауважив: попри складну економічну ситуацію, влада виконала поставлені в 2010 році завдання – збільшено соціальні виплати, підвищено пенсії й зарплати, скорочено дефіцит бюджету. Віктор Янукович висловив упевненість у тому, що нинішній рік буде продовженням успішної роботи в цьому напрямку.

стор. 8

Події тижня

Тема номера

Тенденції тижня

ТИРАЖ

Персона тижня Олександр Шаталов, перший заступник голови облради, хоче запустити другий сезон «Статського радника» За його словами, другий сезон проекту буде певною мірою трансформований. «Він буде побудований на живих історіях успіху учасників першого сезону», − сказав Шаталов. Наразі конкурсантів першого сезону долучають до роботи в управлінських структурах. Координатор проекту уточнив, що підготовка «Статського радника-2» уже розпочалася. Нагадаємо, жодного з дванадцяти учасників, що увійшли до фіналу проекту формування кадрового резерву області «Статський радник», голова облдержадміністрації і водночас голова журі конкурсу Сергій Ларін не обрав на посаду свого радника. Бажання взяти участь у проекті виявило майже чотири сотні кандидатів не лише з Кіровоградщини, а й з Києва, Миколаєва, Одеси, Харкова та Черкас. Проект «Статський радник» тривав вісім місяців. Його телеверсія не має аналогів в Україні.

Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «15-80» (АДС) планує розширити спектр своїх послуг для мешканців обласного центру. Про це під час наради кіровоградського міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів міської ради повідомив директор підприємства Віктор Козлов. За його словами, АДС може і повинна залучати для реалізації своєї діяльності додаткові надходження від надання власних послуг населенню. На підприємстві обраховані тарифи на виконання різних робіт: електротехнічних, зварювальних, слюсарних за замовленням власників приватного сектору, приватизованих квартир, керівників підприємств, установ та організацій. Такі послуги можна замовити через диспетчерську службу за телефоном «15-80», а їхня вартість буде значно нижчою, ніж на приватних підприємствах Кіровограда, запевнив Козлов. ПР виграла двоє виборів

Секретар Бобринецької міськради Анатолій Могиленко переміг на виборах бобринецького міського голови. За нього віддали голоси 56,8% виборців, які взяли участь у голосуванні. Анатолій Могиленко є членом Партії регіонів. Вибори відбулися в неділю, 22 січня. Крім того, 22 січня відбулися позачергові вибори побузького селищного голови. За попередніми підсумками результатів голосування, селищним головою обрано секретаря Побузької селищної ради Слободянюка Сергія Павловича, 1985 року народження. Він також є членом Партії регіонів (суб’єкт висування – Партія регіонів). Кіровоградець розробив «Антистрес»

Першу в Україні автомобільну бортову систему «Антистрес» розробили в Кіровограді. Прилад попереджає водія, якщо у того підвищився тиск або нервове напруження. Це означає, що варто перепочити і поки що не сідати за кермо. Автор розробки – кіровоградець Петро Дєдушев – не один рік вивчав мікроелектричну будову людини. Прилад «Антистрес» є результатом його досліджень. Сам прилад збудований на дії законів тонкої полярної природи людини, мікроелектричної будови, що фіксує система. Крім того, пристрій вносить корекцію в стан людини. Кіровоградським «Антистресом» вже зацікавилися науково-дослідний інститут МВС України та закордонні автовиробники. «Радій» зайнявся ліфтами

Кіровоградське підприємство «Радій» в якості експерименту розробило і виготовило тестовий екземпляр спеціальної станції для ліфта. Про це повідомив перший заступник голови Кіровоградської облради Олександр Шаталов. Він зауважив, що це обладнання зараз доводиться купувати у інших виробників у сусідніх регіонах і коштує воно близько 20 тисяч гривень. «На цей момент станція проходить необхідну обкатку в одному з під'їздів міської багатоповерхівки. Якщо випробування пройдуть успішно, ми можемо запустити конвеєрне виробництво такої деталі, на чому і заощадимо, і гроші в області залишаться», – зазначив він.


НОВИНИ Кіровоградщини

www.novosti.kr.ua

Знов за землю гроші

Непорозуміння Оксана Гуцалюк, спеціально для Новин Кіровоградщини

Вже кілька місяців сільську громаду Крупського Новомиргородського району лихоманить. «Допоможіть вернути кошти, які виділені для розвитку села», – звернувся до газети Іван Ковтун із села Крупське Коробчанської сільради Новомиргородського району. Йдеться про гроші, які ще торік сплатила у якості компенсації втрат, спричинених вилученням земель сільськогосподарського призначення, до місцевих бюджетів ПКФ «Велта» – підприємство збудувало в околицях Коробчино потужний ГЗК з видобутку та переробки ільменітових руд. Сума значна – близько 4,5 мільйона гривень. Відповідно до ст.209 Земельного кодексу, 15 відсотків перераховано до обласного бюджету, 25 відсотків отримав бюджет районний, решта – а це близько 2,7 мільйона гривень – надійшла на спецрахунок Коробчинської сільради. Відтоді громада позбавлена спокою: селяни, дослухаючись до позиції сільського голови, не полишають надії, що ці – шалені для копійчаного, порівняно з цією сумою, сільського бюджету – гроші стануть у нагоді для недобудованої школи, доріг тощо. «Чи готове село зі своєю структурою – клубом, школою, магазином, всім іншим для громади – до сусідства з комбінатом?» – запитує пан Ковтун. Натомість депутати сільської ради вирішили передати ці кошти до районного бюджету, чим, судячи зі звернення до газети, неабияк обурили селян. «Чому ці гроші селу не потрібні?!» – питає автор листа. Запитання ми переадресували новим розпорядникам коробчинських коштів. Зокрема, голова Новомиргородської РДА Олександр Ковтун нагадав, що, згідно з відповідною нормою Земельного кодексу, кошти, які отримало від «Велти» Коробчине, є цільовими: вони можуть витрачатися лише на вирішення питань, пов’язаних із землекористуванням. Конкретно – район витратить їх на інвентаризацію земель. Зокрема, на інвентаризацію земель Коробчинської сільради рішенням восьмої сесії сільської ради передбачено майже 134 тисячі гривень. На переконання очільника

Подяка

Людина починається з добра… Педагогічний, учнівський та батьківський колективи Злинської ЗШ №1 І – ІІІ ступенів висловлюють щиру подяку народному депутату Верховної Ради Станіславу Березкіну за подаровані школі троє вікон для кабінету англійської мови. Вікна в цій класній кімнаті (як і в багатьох інших) давно вже потребували заміни, а замінити їх новими в наш непростий час дуже складно. Тож, коли до школи завітали представники депутата у зв’язку з нагородженням учениці 7-Б класу Ольги Ляшенко, яка стала переможцем конкурсу, що його проводив Станіслав Березкін, і поцікавилися нагальними проблемами, тоді й пролунало прохання щодо вікон для школи. І ось у січні (нічого, що зима) вікна встановлені. Тепер вони привітно посміхаються дітям, які щоранку поспішають до школи. Тож і далі живе істина стара – Людина починається з Добра.

2

Валентина КОВАЛЬОВА, заступник директора Злинської ЗШ №1 І-ІІІ ст.

Новини звідусіль Кіровоград. Міліція затримали 58-річного місцевого жителя, який, будучи п’яним, забив до смерті 55-річну співмешканку. Чоловіку загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Бобринецький район. На 151 км автошляху Олександрівка-Кіровоград-Миколаїв час руху автомобіля MAN відчепилася та перекинулася цистерна з газом пропан-бутан (об’ємом приблизно 48 кубометрів). Цистерна не пошкодилася, витоку газу не було. Кіровоград. У міськраді розглянуть можливості проведення робіт із реконструкції проїзної частини вулиці Орджонікідзе в місці її перетинання з залізничною колією. Кіровоградщина. За 4 останніх місяці на території області введено в експлуатацію 92 346 тис. квадратних метрів житла. Станом на 26 грудня 2011 року на території області введено в експлуатацію 534 індивідуальних житлових будинків загальною площею 49,3 тис. кв. метрів.

району, таким чином у межах району буде віднайдено (і вже віднайдено) необліковані землі, а прибуток після їхньої «легалізації» спрямовано у тому числі на розвиток інфраструктури Коробчиного. Ця умова увійшла до тристоронньої соціальної угоди, яку підписано між сільрадою, райрадою та райдержадміністрацією – існування такого документу підтвердив депутат райради Андрій Кожухар. Загалом у межах цієї домовленості Коробчино має отримати понад 60 мільйонів гривень. Про те, що територія – у цьому випадку район – не має права використати «земельні» гроші на інші потреби, йдеться і в роз’ясненні державного підприємства «Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», надісланому на адресу сільського голови Коробчинської сільської ради Василя Харченка після його звернення до голови обласної ради. Землевпорядники нагадують про те, що «кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських й

лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель, відповідно до розроблених програм і проектів, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності. Використання цих коштів на інші цілі не допускається». Спеціалісти інституту також надають перелік робіт, які можна виконати у межах освоєння «земельних» грошей: створити захисні лісові насадження, збудувати споруди для захисту від підтоплення, створення земельного кадастру тощо. У «Велті» ж кажуть: підприємство вимоги закону виконало, тож громада має власними силами порозумітися щодо призначених коштів. «Ми завжди дотримуємося тих норм, які передбачає чинне законодавство, – наголошує генеральний директор компанії Андрій Бродський. – І здійснення «земельного» платежу є черговим підтвердженням цієї принципової позиції. Сподіваємося, всі гілки влади та мешканці села знайдуть порозуміння й на суто законних підставах використають ці кошти з максимальною вигодою і для території, й для її мешканців».

обсяги видобутку вугілля. Це дуже серйозно, і ми йдемо й далі цим шляхом», – сказав він. За словами Януковича, торік в Україні видобуто 82 мільйони тонн вугілля, і сьогодні профіцит цього енергоресурсу становить мінімум 5 мільйонів тонн. «Ми можемо використати вугілля як енергоносій, що заміщує газ, застосувавши відповідні технології в різних галузях: у металургії, в енергетиці тощо», – зазначив глава держави. Віктор Янукович, крім того, підкреслив важливість оптимізації споживання енергоносіїв. Президент вкотре наголосив, що сьогодні Україна платить непомірну ціну за російський газ. «Це проблема, яку ми отримали в спадщину, і сьогодні вона нас тримає, як зашморг. Тому що ціна на газ 516 доларів – це найвища ціна у світі... Чому в нас газ найдорожчий у світі? Такий підхід

несправедливий, і зовсім незрозуміло, за що Україну покарали такою ціною. Ось на це питання ми й шукаємо відповідь, продовжуючи переговори з Росією», – сказав Янукович. Він особливо наголосив: результати українсько-російських газових переговорів відповідатимуть національним інтересам нашої держави. Водночас глава держави зауважив: незважаючи на високу вартість газу для України, влада зробила все, щоб його ціна для населення не збільшувалася. «МВФ, наприклад, вимагав збільшити тарифи на газ для населення й для теплокомуненерго. А це означає підвищити тарифи на оплату квартир більш ніж на 100% і, звісно, тарифи на споживання газу для населення, за рахунок цього компенсувати дефіцит коштів. Ми розуміли, що таке навантаження для населення – надмірне, і на це не пішли», – сказав Президент.

Ціна на газ не зростатиме

Життя-буття Президент Віктор Янукович обіцяє, що ціна на газ для населення не підвищуватиметься. Україна продовжить працювати над збільшенням власного видобутку енергоносіїв. Про це Президент України Віктор Янукович заявив в ексклюзивному інтерв’ю для спільного проекту New York Times News Service & Syndicate и «Сегодня Мультимедиа» – альманаху «Україна і світ 2012. Глобальний порядок денний». Глава держави зазначив, що вже в 2011 році Україна вийшла на більші обсяги видобутку власного газу – і надалі їх нарощуватиме. Президент звернув окрему увагу на важливість для України пошуку альтернативних видів енергоносіїв. «Два роки тому ми вирішили піти шляхом збільшення власного видобутку енергоносіїв. Ми фактично на 14 мільйонів тонн за два роки збільшили

26 січня 2012 року

Спорт ПФК «Олександрія», очолюваний Леонідом Буряком, завершив перший збір у Туреччині, де акцентувалася особлива увага на фізичній підготовці. На зборі працювали близько 26 футболістів. У єдиному контрольному матчі підопічні Леоніда Буряка перемогли ФК «Астана», що представляє прем’єр-лігу Казахстану, з рахунком 3:2. Кіровоградська «Зірка» повернулася додому після першого навчальнотренувального збору в Севастополі. Тут закладався фундамент загальнофізичної підготовки та проходило детальне знайомство нового тренерського штабу команди зі старожилами й потенційними новачками. Кіровоградці провели дві контрольні зустрічі, в яких здолали «Кримтеплицю» – 2:1 та учасника Ліги Європи – полтавську «Ворсклу» – 1:0. 27 січня команда знову збереться і працюватиме в Кіровограді, а на 1 лютого, якщо дозволять погодні умови, запланований матч з ПФК «УкрАгроКом» з Головківки. «УкрАгроКом» з 21 січня розпочав 17-денний підготовчий тренувальний збір. Перші вісім днів буде робитися

Юрій Ілючек, спеціально для Новин Кіровоградщини

акцент на загальну фізичну підготовку. Як тільки налагодиться погода, почнуться тренування на стадіоні «Ніка» на полі зі штучним покриттям. Що до змін, то команду залишив її капітан Роман Андрієнко, натомість підписано контракт із досвідченим півзахисником Олександром Батраченком, який грав за «Металург-2» (Запоріжжя), МФК «Миколаїв», «Тепловик» (Южноукраїнськ), ПФК «Олександрія» (у 2004-2005 роках ), «Ялос» (Ялта), «Титан» (Армянськ), «Кримтеплиця» (Молодіжне), «Фенікс-Іллічовець» (Калініне), «Сталь» (Дніпродзержинськ) та «Енергія» (Нова Каховка). Насиченою видалася невелика пауза в чемпіонаті України з баскетболу для гравців та тренерів БК «Кіровоград». Як розповів головний тренер команди Валерій Мельничук, завдяки керівництву клубу та підтримці губернатора Кіровоградщини Сергія Ларіна з'явилася можливість провести учбово-тренувальний збір в санаторії «Гірська Тиса» (Закарпаття). По завершенні збору кіровоградські баскетболісти вирушать до міста Южний, де 27-29 січня відбудеться черговий тур чемпіонату України серед команд першої ліги.

Долинська. На місці пожежі у приватному будинку виявлено тіла 38-річної жінки та чоловіка. Пожежу домашніх речей у житлі спричинила необережність мешканців будинку під час паління. Новоархангельський район. Станом на кінець року в районі 55% будинків обслуговуються ОСББ. Усі квартири в багатоповерхових будинках району приватизовані. Жителі утримують житло та прибудинкові території за свій рахунок. Ульяновський район. В селі Новоселиця під час пожежі у приватному будинку виявлено тіло 50-річного чоловіка. Причиною пожежі стала необережність загиблого – від тліючого недопалка зайнялося ліжко, на якому він спав. Знам’янський район. 37-річний чоловік загинув, а його 27-річний товариш отримав контузію внаслідок вибуху артснаряду часів Другої Світової війни, який чоловіки розпилювали болгаркою у приватному гаражі. У тому ж гаражі виявлено ще 39 артилерійських снарядів часів війни, 38 вибухників та порошок, схожий на вибухову речовину. Олександрійський район. На ставку села Войнівка рятувальники дістали з криги лебедя з травмованим крилом. МНСників викликала одна з виховательок дитячого будинку, вікна якого виходять на водосховище. Одна з місцевих жительок погодилася опікуватися птахом до весни. Кіровоград. Представники німецької компанії В. Braun Avitum AG розроблять та нададуть управлінню охорони здоров’я міськради проекти договорів про співпрацю по створенню в одному з лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста відділення гемодіалізу для лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Голованівськ. Президент Віктор Янукович нагородив ветерана Великої Вітчизняної війни, жительку смт Голованівськ Олександру Сорокіну орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Новоукраїнський район. Прокуратура району порушила кримінальну справу відносно службових осіб ВАТ «Новоукраїнський кар’єр», які хотіли привласнити 123 тис. грн. бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування ПДВ. Махінацію упередила податкова інспекція. Кіровоградщина. Міліція затримала п’ятьох місцевих жителів, які за ніч поцупили зі складу одного з сільгосппідприємств 400 мішків мінеральних добрив вагою 50 кг кожний. На ранок підозрювані виїхали на територію сусідньої області та обміняли добрива на насіння. З ним знову повернулися до Кіровограда і продали за 56 тисяч гривень. Олександрівський район. Знам’янський міськрайонний суд засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна 50-річного жителя Олександрівського району за розбійний напад та вбивство 84-річної жінки. Кіровоградщина. На автодорозі Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка водій авто ВАЗ-210930 (Samara) виїхав на зустрічну смугу, де сталося зіткнення з ВАЗ-2105. Травмовано дружину та малолітню дочку водіявинуватця, тяжко травмовано пасажирку ВАЗ2105. При підготовці матеріалів використані дані прес-служб органів влади, власна інформація. Більше новин – на www.novosti.kr.ua


26 січня 2012 року Тема номера (Закінчення. Початок на 1 сторінці)

Довгоочікуваний візит видатного фахівця міжнародного рівня з розвитку міст Чарльза Лендрі у Кіровоград завершився. Залишивши у неділю вранці свої книги, що вийшли друком у місцевому видавництві, з автографами для «Єлисаветградського книговиру», британець, сповнений вражень та ідей, вирушив у Бориспіль, а вже звідти – додому, щоб за кілька тижнів надіслати нам власні рекомендації, які сприятимуть пошуку інноваційних підходів для руху обласного центру вперед. А днем раніше у Кіровограді відбулася не менш значуща подія – міжнародний форум «Креативне місто», де, власне, спеціальним гостем і був містер Лендрі. Водночас участь у заході взяли й інші відомі й цікаві спеціалісти: з Москви – Денис Візгалов, який знається на брендингу територій, із Санкт-Петербурга – Ніна Літвінова, яка сповідує ідею, що навчатися варто протягом усього життя, з Вінниці – Мирослав Кошелюк, котрий успішно реалізовує поради Лендрі в рідному місті, зі Львова – Василь Косів – заступник мера, який переконаний, що місто розвиватиметься, якщо його любитимуть ті, хто в ньому живе, з Києва – Денис Богуш, Володимир Лупацій та Олег Соскін – фахівці з розробки стратегій територій. Згодом вітчизняні й закордонні експерти зазначили, що подія такого рівня – безпрецедентна не тільки для Кіровограда, а й для усієї держави. Адже до цього часу подібних і настільки масштабних форумів, де обговорювали б у такий спосіб шляхи розвитку територій, на теренах України не відбувалося.

НОВИНИ Кіровоградщини

Креативне місто

Михайло Ярошенко, Новини Кіровоградщини

Чарльз Лендрі, котрий скерував чимало територій на шлях розвитку та процвітання, одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед тими, хто мислить креативно і прагне змін, – перевернути свідомість городян, пояснити їм, що інновації здатні змінити сіру буденність. Чарльз Лендрі перед форумом мав змогу познайомитися з Кіровоградом, оглянути його, поспілкуватися з очільниками міста й області, діячами культури і мистецтва, молоддю, представниками місцевого бізнесу – це все дозволить йому, як визначає він сам, виміряти пульс міста. Найперше – проаналізувати політичну і громадську структуру міста, звідки постає питання креативності бюрократичної системи, яка повинна тяжіти до адміністративного спрощення. – Керівництво міста повинне намагатися втілити в життя ідею відкритості, солідарності з громадою, – вважає Лендрі. – Люди на нижчих щаблях соціальної драбини мають бути обізнані з діяльністю влади і бути свідомі того, що вони також є учасниками процесу творення креативного міста. Люди мають відчувати, що їхня думка цінна, її врахують і використають на практиці, що їх заохочують до креативу та інновацій. Як стверджує британський експерт, кожне місто має власну душу – це його магнетизм, що повинен приваблювати людей, ментальність, автентизм, що вкупі повинні

гармонійною і щасливою у такому місті – це крок до благополуччя. – От дивіться, в мене за спиною на екрані знімок, на якому зображена літня жінка. Я запитую: вона гарна чи ні? А от той, хто живе у креативному місті, задасть зустрічне запитання: яка душа у цієї жінки? – пояснює містер Лендрі. Ідеальна модель креативного міста за Чарльзом Лендрі виглядає так: «Промисловість творчого міста системна, здатна до досліджень і розробок, інноваційна і свідома, опирається на нові тенденції, нові технології й нові сектори. Державноприватне партнерство відбувається в абсолютно звичному режимі. Бізнес-громада вільно рухається вперед і має інноваційне мислення. До бізнес-лідерів ставляться з повагою. Місто розуміє і використовує людські ресурси, розвиває таланти і виступає у якості платформи для нових здобутків. Громада, у свою чергу, пишається своїми виробництвами і репутацією, яку вони мають. У місті працює ефективна система транспортного зв’язку, існує високошвидкісний і безперешкодний доступ до Інтернету».

Сьогодні, коли пересічний громадянин чує про словосполучення «креативне місто», пояснити йому, що нестандартні підходи можуть допомогти територіям розв’язати ті чи інші проблеми, на кшталт поганих доріг, засміченості вулиць чи пориву в мережі, дуже складно. Здебільшого під «креативом» людина розуміє щось, що пов’язане з творчістю, мистецтвом, але аж ніяк не з економікою, промисловістю, чи адмініструванням міст. Тому, каже фахівець міжнародного рівня

пробуджувати гордість за власний край. Будуючи креативне місто, не можна забувати про його історичну пам'ять. Нині для багатьох міст Європи є нормою необдумане поєднання самобутньої старовинної архітектури міста з новобудовами, агресивна зовнішня реклама на магазинах та біл-бордах, за якими не видно самого міста, – у цьому плані Кіровоград не виняток. Окрім цього, каже Лендрі, у Кіровограді за доволі сірими фасадами будинків не видно Людину. Особливу увагу Лендрі приділяє ще одній складовій успішного креативного міста – креативним громадським місцям, якими можуть бути кімнати, будівлі, вулиці, райони… – У креативному місті існують місця для зустрічей, розмов, обміну думками і відпочинку. Вони повинні наповнюватись мультикультурним колоритом і різноманітністю, від яких народжуються самобутні й новітні ідеї, – говорить фахівець. – Хіба не креативне місто може бути успішним? – запитує він. На думку закордонного гостя, задля успішних трансформацій міста його очільники повинні спершу вивчити потенціал території у всіх його проявах, а далі створити платформу для тісної взаємодії з городянами. Власне, комунікація з населенням – це ще один ключик до позитивних зрушень. Чарльз Лендрі також наголошує на тому, що, крім комфорту, місто має дарувати своїм мешканцям естетичну насолоду, бути гарним і створювати відповідний настрій. За його філософією, якщо людина почуватиме себе

Вам потрібно розвивати цей бренд. Третє – жінки. У Кіровограді справді дуже гарні дівчата. І цим теж необхідно пишатися, – радить експерт Європейського інституту маркетингу міст. – Місто може стати всім з нічого, головна умова – любов людей до свого міста та їхня впевненість у тому, що воно найкраще. Це і є ключовим фактором створення його бренду, – вважає він. – Міста та їхній вплив на світ стають визначальними, вони несуть головну цінність. Сьогодні у містах зосереджено все – фабрики ідей, джерела креативності, людські й фінансові ресурси.

Богуш: Ви – центр України Денис Богуш – віцепрезидент Української ліги із зв'язків з громадськістю, член Всесвітньої Ради Міжнародної асоціації зв’язків з громадськістю (IPRA), президент Bohush Communications. Спеціаліст зі стратегічних комунікацій та PR в політиці й бізнесі. Працює в сфері іміджу України та брендінгу.

Косів: Рідне місто потрібно любити Василь Косів народився 27 липня 1973 року у Львові. Заступник міського голови з гуманітарних питань Львівської міської ради. Вільно володіє українською, польською, російською та англійською мовами. Любов до міста, у якому живеш, на думку Василя Косіва, здатна зробити дуже багато. Такий патріотизм якраз і дав Львову те, що він зараз має. – Бренд – це не те, що ми про себе говоримо, а те, що кажуть про нас інші, те, що вони про нас знають, як вони нас сприймають, – переконаний заступник міського голови західної столиці України. Промоція зробила чимало для міста Лева, і в першу чергу те, що воно сьогодні стало серцем освіти. – У нас зараз такий наплив студентів… Молодь їде до нас не тому, що наші виші чимось відрізняються, наприклад, від столич-

Лендрі: Необхідно перевернути свідомість людей Чарльз Лендрі (Charles Landry) є засновником провідної європейської консультативної агенції в галузі розробки культурної політики. Від часу заснування у 1978 році агенція працювала у 35 країнах світу, здійснивши кілька сотень проектів у таких сферах, як громадський, соціальний та економічний розвиток за допомогою культури; дослідження якості життя; розвиток культурної індустрії; розробка міських та регіональних стратегій. Лендрі виконав понад 180 проектів на замовлення урядів, місцевих органів влади та культурних фондів як у Великій Британії, так і за її межами. Донедавна співпрацював зі Світовим Банком у Вашингтоні в якості радника з питань культурної стратегії та розвитку міст. Наразі є координатором спеціальних проектів Світового Банку. Чарльз Лендрі вважається світовим авторитетом у таких сферах, як розвиток міст та використання культури як механізму такого розвитку; планування культури та менеджмент культурної спадщини; розробка культурної стратегії; розвиток культурної індустрії. Автор відомої книги «Креативне місто: інструментарій для інноваційного розвитку». Виступає з лекціями у багатьох країнах Європи, в США, Австралії та Африці.

www.novosti.kr.ua

них. Вона їде тому, що Львів – гарне місто, що тут цікаве дозвілля, тут цікаво жити, – ділиться досвідом 38-річний креативний чиновник.

Візгалов: Бренд Кіровограда – його дівчата Денис Візгалов – керівник сектора соціальної політики і громадських комунікацій фонду «Інститут економіки міста». Автор книг «Методи оцінки муніципальних програм», «Індикативне планування в розвитку територій», «Маркетинг міста», «Брендінг міста». Член редакційної ради британського журналу Town and City Management (JTCM). Приїхавши на форум із Москви, Денис Візгалов одразу поринув у його креативну атмосферу. Як наслідок, з ходу назвав бренди Кіровограда, які, на його думку, можуть стати візитівкою обласного центру. – Перше – те, що я побачив у наборі листівок, які організатори нам подарували. Це репродукції робіт художника Ліпатова. Вони надзвичайно яскраві й цікаві. З них можна почерпнути чимало ідей. Друге: Кіровоград – танцювальна столиця України. І це надзвичайно позитивна перевага над рештою міст. Танець дарує тільки хороші емоції, незалежно від віку мешканців міста.

Аналізуючи проекти, що сьогодні активно діють у Кіровоградській області, а це, зокрема, програми «Центральний регіон-2015» та «Купуй кіровоградське!», колишній наш земляк, а нині модний і успішний столичний політтехнолог Денис Богуш наголосив на якісних акцентах, які зараз робить Кіровоградщина на фоні України, використовуючи їх. – Дуже цікава і правильна ідея, що ви позиціонуєте себе як Центральний регіон. Кіровоград – центр області, область – центр України, Україна – центр Європи. Ідея центру – доволі зрозуміла для європейця. Коли він запитає, де ви знаходитеся, і ви йому відповісте, він знатиме і відповість: «Ух-ти!» Саме заради цього «ух-ти!» як початкової ідеї і варто працювати, – вважає експерт, наголошуючи, що позитиву додає і «Купуй кіровоградське!» – програма, що, крім економічного ефекту, має і моральний, – сприяє розвитку місцевого патріотизму… – Яскраві, ошатні фасади, різноманітні мистецькі експозиції, пам’ятники й декілька легенд – ось над чим необхідно попрацювати, – переконаний Богуш. – Наприклад, незаслужено непомітною й досі залишається тема появи в Кіровограді першого трамваю, хоч на Дворцовій встановлено йому пам’ятник. Але я не чув, щоб у Києві про це говорили. Загалом думки усіх спікерів форуму зводилися до того, що буксувати на одному місці – це найгірше, що може нас спіткати. Головне – йти вперед, розвиватися і не зупинятися на проблемах. Якщо такі й виникнуть (а вони виникнуть), до їхнього вирішення треба підходити креативно. Зрештою, цього прагне й губернатор області Сергій Ларін, який, до речі, разом із першим заступником голови облради Олександром Шаталовим і мером Кіровограда Олександром Саінсусом нарівні з більшістю витримали десятигодинний марафон креативу. – У нас вийшов класний захід, аналогів якого в Україні не було, як і концентрації такої кількості креативних людей, ідей та поглядів. Основна думка, яку я виніс для себе, криється у відомій фразі: «Мета – ніщо, рух – усе!» Мені б дуже хотілося, щоб мешканці міста, області хотіли бути креативною територією і брали у цьому процесі активну участь. Наше завдання – працювати на регіон, на Україну. І тоді нас поважатимуть у світі, з нами рахуватимуться, і ми дійсно станемо центром Європи, – ділиться наостанок Сергій Ларін, додаючи, що форумом поступи обласного центру вперед не завершилися, як і продовжуватиметься активна співпраця з експертами, що брали в ньому участь, а головним чином – із містером Чарльзом Лендрі, книга якого, власне, і надихнула на нові підходи до розвитку Кіровограда.

3


НОВИНИ

www.novosti.kr.ua

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 30 січня • 84 роки від дня народження Логвинова Павла Петровича, ветерана, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Народився 30 січня 1928 року в Кіровограді. Війна застала його саме тут. 10 вересня 1943 року німці кинули його до в’язниці, а 10 жовтня відвезли до Бухенвальда, де він пробув три місяці. «Німці мене посадили за те, що я їм шкодив, – згадує Павло Петрович. – Зі мною схопили ще двох моїх товаришів. Пізніше одного перевели до Маутхаузена – «табору смерті», де він помер». З Бухенвальда Павла переправили до концтабору Дахау. Ув’язнених звільнили американці 29 квітня 1945 року. Тоді їх перенаправили до Австрії, потім до Угорщини. З Будапешта в Коломию Тернопільської області Павло Петрович привів шестеро коней і здав в колгосп. До Кіровограда Павло приїхав у серпні 1945 року, тут навчався, а потім працював продавцем. До армії його призвали в 1949 році. Три з половиною роки Павло відслужив інструктором-штукатуром 540-го відділення будівельного батальйону. Відбудовував санаторій «Перлина» в Ялті, служив у Києві, Дніпропетровську. У 1952 році Павло знову повернувся до Кіровограда, працював майже 14 років на заводі «Профінтерн», а потім, до виходу на пенсію – на масложиркомбінаті. На пенсію вийшов у 1988 році. Одружений Павло Петрович був двічі. Перша дружина Тетяна загинула в автомобільній катастрофі. Друга дружина – Людмила Степанівна Савченко. Від першого шлюбу в Павла Петровича донька Лариса, від другого – донька Катерина та син Андрій. Також цього дня в Україні відзначається • День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України.

Іменини (за православним календарем): Антон (Антоній), Віктор, Павло.

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 31 січня • 79 років від дня народження (м. Зінов’євськ, нині – Кіровоград) Михайла Ілліча Барського, українського режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України (від 1989 року). 1968 року закінчив Київський інститут театрального мистецтва. У період 1965-89 роки – головний режисер Кіровоградської студії телебачення. Від 1989 року був художнім керівником Кіровоградського українського музично-драматичного театру. У 1990-ті емігрував з України. Барський – режисер наступних вистав Кіровоградського українського музичнодраматичного театру (всі – 1989): «97» Миколи Куліша; «Чоловік і жінка» Л. Зоріна; «Набережна» Ю. Едліса. Барський також є автором п’єс, зокрема, «Високе небо» (1989). Знаменитий український драматург Микола Куліша у 1924 Куліш написав п’єсу «97», в якій розповів про голод 1921-22 на Херсонщині, а у 1989 році Михайло Барський поставить цю трагедію в театрі ім. М. Кропивницького в декораціях В. Іванова. Постановки цього твору та п’єси «Комуна в степах» (1925) на харківській сцені принесли Кулішу загальне визнання. Також у цей день: 1714 – імператор Петро I заснував у Петербурзі кунсткамеру – найстаріший музей Росії. 1729 – у Стамбулі видали першу надруковану арабським шрифтом книгу – тлумачний словник, який і досі вважається одним з найпопулярніших. 1865 – хімік Дмитро Менделєєв захистив дисертацію «Про з’єднання спирту з водою». Умовна дата народження рецепта російської горілки. 1893 – у Патентному бюро США реєструють торгову марку Coca-Cola. 1941 – створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів (з 1954 р. – Київнаукфільм) 2009 – У Кенії принаймні 113 людей загинули й більше 200 осіб отримали поранення внаслідок займання розлитої нафти в районі міста Моло.

Іменини (за православним календарем): Олександр, Панас, Володимир, Кирило, Марія, Мартьян (Маркіян), Михайло, Микола й Сергій (Сергий).

4

Понеділок

Кіровоградщини

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

УТ-1

07.15 М/с «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 09.00 Підсумки тижня 09.50 «Краса по-українськи» 09.40 Точка зору 10.00 Ток-шоу «Легко бути 11.15, 17.20 «Шість кадрів» 12.10 Х/ф «Доктор Дуліттл - 2» жінкою» 10.55 М/ф «Як їжачок та вед- 13.40 Х/ф «Байкер» (1) 15.05, 05.05 Х/ф «Найкращий межа небо міняли» друг мого чоловіка» (1) 11.10 Шеф-кухар країни 17.00 «ТСН. Особливе» 12.00 Новини 17.35 Х/ф «Любов і голуби» (1) 12.10 Діловий світ 20.15, 20.50 Т/с «Інтерни» (2) 12.25 Армія 21.15, 01.30 Х/ф «Золотий клю12.35 Право на захист чик» (2) 13.00 Х/ф «Пам'ять серця» 23.40 Х/ф «Еквілібріум» (2) 14.40 Вікно в Америку Х/ф «Французькі 15.00 Новини (із сурдопере- 03.40 цілувальники» (1) кладом)

15.15 Euronews 15.45 Діловий світ. Агросектор 16.00 Х/ф «Потоп 1с. (1ч.) 17.25 Т/с «Ставка більша за життя» 8с. 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.45 Діловий світ 19.00 Новорічні зустрічі Михайла Поплавського 20.40 Сільрада 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.25 Плюс-мінус 21.30 221. Екстрений виклик 21.35 Світ спорту 21.40 Діловий світ 21.50 Магія цирку 22.30 Контрольна робота 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 01.20 М/с «Сандокан» 1с. 01.50 ТелеАкадемія 02.50 Х/ф «Пам'ять серця» 04.30 Х/ф «Дума про козака Голоту» 05.50 Діловий світ. Агросектор

Iнтер

05.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 5» 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «З новим ранком» 07.30, 20.25 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Дівоче полювання» 12.15 Т/с «Дівоче полювання» Закл. серії 16.20 «Жди меня» 18.10 Т/с «Завжди говори «Завжди» 7» 20.00, 02.20 «Подробиці» 20.30 Т/с «Ластівчине гніздо» 22.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» 23.35 «Позаочі» 00.30 Х/ф «Створені один для одного» (1) 02.45 Х/ф «Пастка» (2) 04.30 Д/ф «Микола Гоголь. Таємниця смерті»

Новий канал

06.10, 06.55 Kids' Time 06.15 М/с «Назад у Канал «1+1» майбутнє» (1) 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 06.35 М/с «Джуманджі» (1) 07.00 М/с «Барбоскіни» (1) 09.10 «Сніданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 07.25, 09.00, 19.00, 00.50 Ре23.25, 03.25 ТСН: «Телевізійна портер 07.35 Очевидець служба новин»

Вівторок УТ-1

09.00 Підсумки дня 09.35 Світло 10.00 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.50 М/c «Каспер. Школа страху» 1с. 11.10 В гостях у Д. Гордона 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Хай щастить 12.45 Темний силует 12.55 Наша пісня 13.35 Х/ф «Жайворонок» 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.45 Діловий світ. Агросектор 15.50 Погода 15.55 М/с «Каспер. Школа страху» 2с. 16.15 Х/ф «Потоп» 1с. (2ч.) 17.25 Т/с «Ставка більша за життя» 9с. 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.40 Діловий світ 18.55 221.Екстрений виклик. Тиждень 19.45 Нові пісні про головне 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.15 Плюс-мінус 21.20 Діловий світ 21.25 Соціальне шоу «Адреналін» 22.55 Трійка, Кено, Максима 01.20 М/с «Сандокан» 2,3 с. 02.15 ТелеАкадемія 03.15 Ніч артхаусу. Х/ф «Пузир» (2) 04.30 Х/ф «Попелюшка» 05.50 Діловий світ. Агросектор

Канал «1+1» 06.50 «Служба розшуку дітей» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Сніданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.25 ТСН: «Телевізійна

26 січня 2012 року

09.10 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» 10.05 Знову разом 11.50, 19.35 Т/с «Татусеві дочки» (1) 12.55 Т/с «Третя планета від сонця» (1) 13.35 М/с «Фінес і Ферб» (1) 13.55 М/с «Аладдін» (1) 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» (1) 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.15, 01.05 Спортрепортер 20.40 Т/с «Вороніни» (1) 21.50 Аферисти 22.55 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 23.50 Т/с «Щоденники вампіра» (2) 01.15 Служба розшуку дітей 01.20 Т/с «Грань» (2)

ICTV 05.15 Служба розшуку дітей 05.25 Світанок 06.15, 07.35 Ділові факти 06.30 «Таксі». Т/с 07.45 Факти тижня 08.45, 12.45, 02.55 Факти 09.30, 19.25, 01.15 Надзвичайні новини 10.30, 16.45 «Менти». Т/с 13.00 «Відставник». Х/ф 14.50 «Відставник-2: Своїх не кидаємо». Х/ф 18.45 Факты. Вечер 20.25 «Даїшники». Т/с 22.40 Факти. Підсумок 22.55, 03.30 Свобода слова 02.10 «Загін-4». Т/с

СТБ 05.35, 14.50 «Нез'ясовно, але факт» 06.20 «Док. детектив» 06.45, 01.55, 02.50 Т/с «Адвокат» 08.45, 18.10 «Неймовірна правда про зірок»

09.45 Х/ф «Пастка» 13.50, 19.10 Т/с «Черговий янгол»(1) 15.50 «Битва екстрасенсів» 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 20.10 «Куб» 21.15, 22.25 «Х-Фактор. Революція» 01.05 Т/с «Доктор Хаус»(1) 02.40 «Вікна-Спорт» 03.35 Х/ф «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»(1) 04.40 Нічний ефір

13.00 Армія 13.10 Концерт «Разом проти раку». 1 ч. 18.00 Іноземна для дітей 18.10 Т/с «Чужі гріхи» 81 с. 19.00, 21.00 День за днем 19.15, 21.15 Ділові новини 19.30, 21.30 Тема дня 19.45 Ток-шоу «МИ! 20.45 Засинайка 21.45 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 1 с. 22.55 Феєрія мандрів 23.15 Мультфільм для доТРК «Україна» рослих 06.00 Срібний апельсин 23.30 Час країни 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. 00.00 Гімн України Продовження» (1) 08.25, 14.00, 21.10 Т/с «Слід» НТН 09.00, 20.10 Т/с «СОБР» (1) 06:00 «Легенды бандитского 10.00 Т/с «Подружжя» (1) Киева» 12.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай 06:25 «Друга смуга» говорять» 06:30 Х/ф «Приговоренный» 13.00, 19.20 Т/с «Катіна лю- 08:25 «Легальный доход» бов» (1) 08:30 «Правда жизни». Силь15.35, 02.50 Щиросерде ные духом зізнання 09:00 «Світло православ'я» 16.00 Федеральний суддя 09:30 «Культурна скарбнич17.15, 03.50 Критична точка ка» 22.20 Х/ф «Водний світ» (1) 10:00 Т/с «CSI: Нью-Йорк» 01.00 Т/с «Тюдори» (3) 12:00 Т/с «Детективы» 05.20 Д/с «Пункт призначен- 12:40 Х/ф «4 таксиста и соня - правда» (1) бака» 14:55 Х/ф «У опасной черты» Кіровоград 17:05 Х/ф «Государственная 06.30 Мультфільми граница» 4 с. 07.00 Погляд. Повтор від 29 18:30 «Агенты влияния» січня 19:00, 02:25, 05:00 «Свідок» 07.30 Ранкова кава. Дайд- 19:30 «Акценти дня» жест. 19:50 «Спорт-тайм» 09.00 Т/с «Чужі гріхи» 80 20:10 «Казковий світ малят» серія 20:30 Т/с «CSI: Майами» 09.45 Мультфільм 21:30 Т/с «NCIS: Лос10.00 Погляд. Повтор від 29 Анджелес» січня 22:30 Т/с «Закон и порядок» 10.30 Д/с «Життя серед жит- 23:30 «Акценти дня» тя» 00:00 Т/с «Детективы» 10.55 Х/ф «Перемотка» 00:25 Х/ф «Черный орел» 12.35 Православний кален- 02:55 «Речовий доказ» дар 03:55 «Агенты влияния» 12.50 «Моя земля-моя 04:25 «Уроки тетушки Совы» власність» 05:30 «Правда жизни»

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

служба новин» 07.15 М/с «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.20, 17.45 «Сімейні мелодрами» 11.20, 18.35 «Не бреши мені - 2» 12.20, 03.05 «Чесно» 13.15, 14.05 Т/с «Клон - 2» 14.55, 04.55 «Зірка + Зірка 2» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 20.15, 20.50 Т/с «Інтерни» (2) 21.15 «Міняю жінку» 22.30 «Гроші» 23.45 Х/ф «Кров на вулицях» 01.25 Х/ф «Еквілібріум» (2) 03.55 «Міняю жінку - 2»

06.15 М/с «Назад у майбутнє» (1) 06.40 М/с «Джуманджі» (1) 07.00 М/с «Барбоскіни» (1) 07.35 Очевидець 09.10, 22.55 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 10.05 Знову разом 11.50, 19.35 Т/с «Татусеві дочки» (1) 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» (1) 13.30 М/с «Фінес і Ферб» (1) 13.55 М/с «Аладдін» (1) 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» (1) 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Т/с «Кадети» Iнтер 05.25 Т/с «Таке звичайне 17.55, 20.40 Т/с «Вороніни» 19.15, 01.05 Спортрепортер життя» 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 21.50 Парад порад 23.50 Т/с «Щоденники 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «З вампіра» (2) 01.15 Т/с «Грань» (2) новим ранком» 07.30, 20.25 «Спорт у Подро- ICTV бицях» 05.15, 08.45, 03.10 Факти 09.10, 20.30 Т/с «Ластівчине 05.30 Світанок гніздо» 06.20, 07.35 Ділові факти 12.15, 02.55 «Знак якості» 06.35, 22.40 «Таксі». Т/с 12.40 Т/с «Вулиці розбитих 07.45 Під прицілом ліхтарів 5» 09.30, 19.25, 01.35 Над14.00, 22.25 Т/с «Вулиці роз- звичайні новини битих ліхтарів 11» 10.30, 16.30 «Менти». Т/с 15.05 «Судові справи» 12.45 Факти. День 16.05 Т/с «Дар» 13.00 «Таємниці слідства». 18.10 Т/с «Завжди говори Т/с «Завжди» 7» 14.00, 20.25 «Даїшники». Т/с 20.00, 02.25 «Подробиці» 18.45 Факты. Вечер 23.35 Д/ф «Осінній марафон 23.00 Факти. Підсумок Олега Басилашвілі» 23.15 «В облозі». Х/ф (2) 00.30 Х/ф «10.000 років до 02.25 «Загін-4». Т/с Нашої Ери» 03.40 «Офіс». Т/с 02.50 «Телевізійна служба СТБ розшуку дітей» 05.45, 14.50 «Нез'ясовно, але 03.20 «Найрозумніший» факт» 04.40 «Позаочі» 06.30 «Док.детектив» 05.25 «Формула любові» 06.10 М/с «Маша і Ведмідь» 06.55, 00.30 Т/с «Адвокат» 09.00, 18.10 «Неймовірна Новий канал правда про зірок» 06.10, 06.55 Kids' Time 10.00 «ВусоЛапоХвіст»

30 січня

10.45 «Куб» 11.50 Х/ф «Максим Перепелиця»(1) 13.50, 19.10 Т/с «Черговий янгол»(1) 15.50 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 20.05, 22.25 «Х-Фактор. Революція» 23.30 Т/с «Доктор Хаус»(1) 02.25 «Вікна-Спорт 02.35 Х/ф «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»(1) 03.40 Нічний ефір

ТРК «Україна» 06.00 Срібний апельсин 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 08.25, 14.00, 21.10 Т/с «Слід» 09.00, 22.20 Т/с «Подружжя» 11.00, 20.10 Т/с «СОБР» (1) 12.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай говорять» 13.00, 19.20 Т/с «Катіна любов» (1) 15.10 Щиросерде зізнання 16.00 Федеральний суддя 17.15, 03.50 Критична точка 23.15 Т/с «Тюдори. Другий сезон» (3) 00.15 Х/ф «Олена Троянська» 05.20 Д/с «Пункт призначення - правда» (1)

Кіровоград 06.30 Мультфільми 07.00 День за днем. Ранок 07.15 Ранкова кава. Дайджест 09.00 Т/с «Чужі гріхи» 81 с. 09.45 Мультфільми 10.30 Д/с «Життя серед життя» 11.00 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 1 с. 12.10 «Йосафатова долина». Вінницька ОДТРК 12.25 Феєрія мандрів 12.45 Ток-шоу «МИ!». Повтор від 30 січня 13.45 Концерт «Разом проти раку» 2 частина

31 січня 18.00 Іноземна для дітей 18.10 Т/с «Чужі гріхи» 82 с. 19.00, 21.00 День за днем 19.15, 21.15 Ділові новини 19.30, 21.30 Тема дня 19.45 Ток-шоу «МИ!» 20.45 Засинайка 21.45 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 2 с. 22.55 Феєрія мандрів 23.15 Мультфільм для дорослих 23.30 Час країни 00.00 Гімн України

НТН

06:00 «Легенды бандитского Киева» 06:55 «Друга смуга» 07:05 Х/ф «Государственная граница» 4 с. 08:30 «Легальный доход» 08:35 «Свідок» 09:00 «Акценти дня» 09:30 «Спорт-тайм» 10:00 Т/с «Закон и порядок» 11:00 Т/с «CSI: Майами» 12:00 Т/с «Детективы» 12:35 Т/с «Улицы разбитых фонарей – 9» 13:30 Т/с «Марш Турецкого – 3» 15:35 Х/ф «Россия молодая» 1 с. 16:50 Х/ф «Государственная граница» 5 с. 18:30 «Речовий доказ». Преступник по почте 19:00, 02:15, 05:05 «Свідок» 19:30 «Акценти дня» 19:50 «В центрі уваги» 20:10 «Казковий світ малят» 20:30 Т/с «CSI: Майами» 21:30 Т/с «NCIS: ЛосАнджелес» 22:30 Т/с «Закон и порядок» 23:30 «Акценти дня» 00:00 Т/с «Детективы» 00:25 Х/ф «Щупальца» 02:45 «Речовий доказ» 03:40 «Агенты влияния» 04:40 «Уроки тетушки Совы» 05:35 «Правда жизни»


НОВИНИ

26 січня 2012 року

1 лютого УТ-1

Кіровоградщини

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

07.40 Очевидець: смішно до болю 09.10, 22.55 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 10.05 Знову разом 11.50, 19.35 Т/с «Татусеві дочки» (1) 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» (1) 13.30 М/с «Фінес і Ферб» (1) 13.50 М/с «Аладдін» (1) 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» (1) 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Т/с «Кадети» 17.55, 20.40 Т/с «Вороніни» Iнтер 19.15, 01.10 Спортрепортер 06.15 М/с «Маша і Ведмідь» 21.50 Ревізор 07.00 «Новини» 23.55 Т/с «Щоденники 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «З вампіра» (2) новим ранком» 01.20 Служба розшуку дітей 07.30 Спорт у Подробицях 01.25 Т/с «Грань» (2) 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, ICTV 18.00 Новини 09.10, 20.30 Т/с «Ластівчине 05.05 Служба розшуку дітей гніздо» 05.15, 03.10 Факти 12.15 «Знак якості» 05.30 Світанок 12.40 Т/с «Вулиці розбитих 06.20, 07.35 Ділові факти ліхтарів 5» 06.35, 22.35 «Таксі». Т/с 14.00, 22.25 Т/с «Вулиці роз- 07.45 Провокатор битих ліхтарів 11» 08.45 Факти. Ранок 15.05 «Судові справи» 09.30, 19.25, 01.35 Над16.00 Т/с «Дар» звичайні новини 18.10 Т/с «Завжди говори 10.30, 16.40 «Менти». Т/с «Завжди» 7» 12.45 Факти. День 20.00, 02.15 «Подробиці» 13.00 Анекдоти по-українсь20.25 «Спорт у Подробицях» ки 23.35 «Парк автомобільного 13.15 «Таємниці слідства». періоду». Т/с 00.15 Х/ф «Доки ми живі» (1) 14.15, 20.25 «Даїшники». Т/с 02.40 «Телевізійна служба 18.45 Факти. Вечір розшуку дітей» 23.05 Факти. Підсумок 02.45 Д/ф «Купити безсмер23.20 «В облозі-2: Територія тя» темряви». Х/ф (2) 03.35 Д/ф «Пані Удача Павла 02.25 «Загін-4». Т/с Канал «1+1» Луспєкаєва» 06.50 «Служба розшуку 04.30 Д/ф «Елина Бистриць- 03.40 «В облозі». Х/ф (2) СТБ дітей» ка. Серце красуні» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, Новий канал 05.45, 14.50 «Нез'ясовно, але 09.10 «Сніданок з 1+1» факт» 06.10, 07.00 Kids' Time 07.00, 08.00, 09.00, 06.15 М/с «Назад у 06.30 «Док.детектив» 19.30, 23.35, 02.50 ТСН: майбутнє» (1) 06.55, 00.25 Т/с «Адвокат» «Телевізійна служба новин» 06.40 М/с «Джуманджі» (1) 09.00, 18.10 «Неймовірна 07.15 М/с «Чіп і Дейл: 07.05 М/с «Барбоскіни» (1) правда про зірок» 09.00 Підсумки дня 09.15 На зв'язку з урядом 09.40 Ток-шоу «Легко бути жінкою 10.50 М/c «Каспер. Школа страху»3с. 11.10 В гостях у Д. Гордона 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Х/ф «Земля, до запитання» 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.45 Діловий світ. Агросектор 15.55 М/с «Каспер. Школа страху» 4с. 16.10 Х/ф «Потоп» 2с. (1ч.) 17.25 Т/с «Ставка більша за життя» 10с. 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.40 Діловий світ 18.55 Про головне 19.15 М.Поплавський. «Шоу продовжується» 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.20 Хокей. Чемпіонат України. «Сокіл» (Київ) «Беркут» (Київ) 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 01.20 М/с «Сандокан» 4с. 01.45 М/ф «Папа, мама і золота рибка» 02.00 ТелеАкадемія 03.00 Ніч артхаусу. Х/ф «Чорний пояс» (2) 04.30 Х/ф «Василиса Прекрасна» 05.50 Діловий світ. Агросектор

Бурундуки-рятівники» (1) 09.55, 17.45 «Сімейні мелодрами» 10.50, 18.35 «Не бреши мені - 2» 11.50 «Гроші» 12.45, 13.35 Т/с «Клон - 2» 14.25, 04.20 «Зірка + Зірка 2» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 20.15, 20.50 Т/с «Інтерни» (2) 21.15 «Пекельна кухня - 2» 22.40 «Небесна ліга» 23.50 Х/ф «Шлях війни» (2) 01.20 Х/ф «Кров на вулицях» 03.35 «Хованки»

10.00 «ВусоЛапоХвіст» 11.45 Х/ф «Молода дружина» (1) 13.50, 19.10 Т/с «Черговий янгол»(1) 15.50 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 20.05, 22.25 «Х-Фактор. Революція» 23.25 Т/с «Доктор Хаус»(1) 02.20 «Вікна-Спорт» 02.30 Х/ф «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»(1) 03.35 Нічний ефір

ТРК «Україна»

06.00 Срібний апельсин 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 08.25, 14.00, 21.10 Т/с «Слід» 09.00, 22.20 Т/с «Подружжя» 10.00, 20.10 Т/с «СОБР» (1) 11.00 Т/с «Платина» (1) 12.00, 04.40 Ток-шоу «Нехай говорять» 13.00, 19.20 Т/с «Катіна любов» (1) 15.10 Щиросерде зізнання 16.00 Федеральний суддя 17.15, 04.00 Критична точка 23.15 Т/с «Тюдори. Другий сезон» (3) 00.15 Хвилина на перемогу 01.10 Х/ф «Запах жінки» (2) 05.30 Д/с «Пункт призначення - правда» (1)

Кировоград

06.30 Мультфільми 07.00 День за днем. Ранок 07.15 Ранкова кава. Дайджест. 09.00 Т/с «Чужі гріхи» 82 с. 09.45 Мультфільм 10.00 Наодинці з усіма 10.30 Д/с «Життя серед життя» 11.00 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 2 с. 12.10 Феєрія мандрів 12.30 «Іван Миколайчук. Спадщина». Чернівецька ОДТРК 13.00 Ток-шоу «МИ!». Повтор від 31 січня

Середа 14.00 «Персона». Володимир Горянський 18.00 Іноземна для дітей 18.10 Т/с«Чужі гріхи» 83 с. 19.00, 21.00 День за днем 19.15, 21.15 Ділові новини 19.30, 21.30 Тема дня 19.45 Ток-шоу «МИ!» 20.45 Засинайка 21.45 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 3 с. 22.55 Феєрія мандрів 23.15 Мультфільм для дорослих 23.30 Час країни 00.00 Гімн України

НТН

06:05 «Легенды бандитского Киева» 06:55 «Друга смуга» 07:00 Х/ф «Государственная граница» 5 с. 08:30 «Легальный доход» 08:35 «Свідок» 09:00 «Акценти дня» 09:30 «В центрі уваги» 10:00 Т/с «Закон и порядок» 11:00 Т/с «CSI: Майами» 12:00 Т/с «Детективы» 12:35 Т/с «Улицы разбитых фонарей – 9» 13:35 Т/с «Марш Турецкого – 3» 15:35 Х/ф «Россия молодая» 2 с. 16:55 Х/ф «Государственная граница» 6 с. 18:30 «Правда жизни». В плену 19:00, 02:10, 05:05 «Свідок» 19:30 «Акценти дня» 19:50 «Карт-бланш» 20:10 «Казковий світ малят» 20:30 Т/с «CSI: Майами» 21:30 Т/с «NCIS: ЛосАнджелес» 22:30 Т/с «Закон и порядок» 23:30 «Акценти дня» 00:00 Т/с «Детективы» 00:25 Х/ф «Катаклизм 2000» 02:40 «Речовий доказ» 03:10 «Мобильные развлечения» 03:25 «Агенты влияния» 04:25 «Уроки тетушки Совы» 05:35 «Правда жизни»

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 1 лютого • 101 рік від дня народження (с. Куцеволівка Світловодського району) Павла Федосійовича Ловецького (справжнє прізвище Левицький) (1911-1975), письменника-природолюба. У 1931 закінчив ветеринарно-зоотехнічний інститут у Ново-Черкаську, у 1940 – біологічний факультет Ростовського університету. Учасник ВВВ. Тривалий час працював ветеринарним лікарем на Далекому Сході та Кавказі, а згодом – дільничним ветлікарем на залізничній станції Мелітополь. З мисливськими та природничими оповіданнями і нарисами виступав у пресі з 30-х років, а перша книжка «На власні очі: Записки мисливця-натураліста» вийшла з друку 1962. Протягом багатьох років керував Мелітопольським літературним об’єднанням, був почесним членом Географічного товариства СРСР. Член Спілки письменників СРСР (1966). Одна з вулиць міста Мелітополя та місцеве літературне об’єднання носять його ім’я. Автор книг: «Билиці з дивосвіту: Записки мисливця-натураліста» (1964, 1971, 1981), «Гомін зеленого клину: Повість» (1968), «Гори кличуть у гості» (1972), «Крізь марево степів: Записки природолюба» (1972, 1975), «Перші стежки – доріжки: Записки мисливцянатураліста» (1962) та ін. 56 років від дня народження (м. Гайворон) Олександра Анатолійовича Настенка, журналіста. У 1972-1973 працював столяром у Гайвороні на заводі «Радіодеталь» (філіал Харківського заводу). У 1978 закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Працював кореспондентом газет «Молодогвардієць» (Луганськ), «Ленінське плем’я», «Прапор Жовтня», «Південна правда» (Миколаїв). З 1990 – завідувач відділу газети «Вечерний Николаев». Народний депутат України (1998-2002).

Іменини (за православним календарем): Антон (Антоній), Арсеній, Евфрасия, Юхим (Евфимий), Макар (Макарий), Марко, Микола, Петро, Сава (Сава) і Федір (Феодор).

Це важливо знати

Готуємо смачно

Кальцоне (італійські пиріжки)

5 міфів про сіль

Якщо ви вважаєте, що сіль − це біла смерть, то знаходитесь під владою міфів. Адже життя без солі неможливе!

Для тіста: 300 г борошна, 2 ч.л. дріжджів, дрібка солі, цукор, тепла вода. Начинка: ковбаса, маринована цибуля кільцями, помідори або томатна паста, зелень, твердий сир. В борошно додати сіль, цукор, дріжджі та гарно перемішати. Постійно помішуючи, додати теплу воду, замісити м'яке тісто, накрити рушником і поставити в тепле місце, щоб підійшло. Коли тісто збільшиться вдвічі, знову вимісити та дати підійти. Розділити на 2 великі шматки або 4 маленькі. Розкачати круг, на одну половину викласти томатну пасту, рублену зелень, нарізану ковбасу, цибулю, можна додати порізані свіжі помідори та посипати тертим сиром. Зліпити великий вареник та поставити випікатися при температурі 180° на 10-15хв.

Міф 1: сіль − це біла отрута! Корисні властивості солі залежать від її виду. Краще вживати в їжу натуральну морську сіль. На відміну від класичної, вона видобувається природним шляхом, і в ній відсутні шкідливі харчові добавки. Морська харчова сіль − це речовина, яку отримують з морської води, випареної природним шляхом (під впливом вітру і сонячних променів). А ще морська сіль не відкладається в суглобах, внутрішніх органах, а повністю виводиться з організму.

Міф 2: організм людини не потребує солі

Шоколадний кекс за 5 хвилин

Обмеження споживання солі і тим більше повна відмова від неї призводить до того, що людина не тільки потрапляє в групу підвищеного ризику щодо захворювання серцево-судинної системи, але і має набагато більше шансів померти від раптового інфаркту або інсульту. Причина цього − порушення балансу натрію в організмі, адже саме ця речовина забезпечує нормальне функціонування клітин.

1 яйце, 4 ст.л. молока, 3 ст.л. олії, 2 ст.л. какао-порошку, 2 ст.л. цукру, 4 ст.л. борошна, дрібка розпушувачу. В чайній чашці збити яйця з молоком, додати олію, какао та перемішати. Всипати цукор, борошно та розпушувач, добре вимішати. Поставити в мікрохвильову піч на 3 хв. при 100%.

Це треба знати

www.novosti.kr.ua

Міф 3: види солі нічим не відрізняються Харчова кам'яна сіль (екстра) піддається серйозній обробці для очищення. Її штучно освітлюють, застосовуючи хімічні речовини, високу температуру. На відміну від солі екстра, морська сіль не піддається хімічному очищенню, в ній відсутні шкідливі добавки (проти злипання, відбілюючі речовини тощо).

Міф 4: йодована сіль − джерело йоду Йодована сіль зберігає свої цілющі властивості лише протягом декількох місяців. Йод випаровується з солі при неправильному зберіганні (наприклад, якщо сіль була підмочена або якийсь час знаходилася у відкритій тарі). При нагріванні, а тим більше при кип'ятінні продукту, в який додана йодована сіль, йод зникає.

Міф 5: ми недоотримуємо сіль Добова норма споживання солі не повинна перевищувати 5-6 г (чайна ложка). Цього цілком достатньо для збалансованого харчування. В середньому людина вживає в день 12 г солі, що вдвічі більше допустимої норми.

Що робити, коли розбився градусник

У звичному для нас градуснику міститься 2 грами ртуті. Начебто дрібниця. Але такої незначної кількості ртуті з надлишком вистачає, щоб забруднити 6 тисяч кубічних метрів повітря. Тому дуже важливо знати, що і як треба робити, якщо розбився градусник. Ртуть – метал сріблясто-білого кольору. Це найбільш легкоплавкий метал, тому він здатний випаровуватися навіть при мінусовій температурі повітря. І чим вище піднімається стовпчик термометра, тим інтенсивніше відбувається цей процес. Пари ртуті легко проникають в наш організм і з часом можуть призвести до серйозних порушень – насамперед у центральній нервовій системі й нирках. Ознаки гострого отруєння ртуттю: сильний головний біль, запалення дихальних шляхів і розлад травлення. Але розрізняють ще й хронічну форму отруєння ртуттю, при якій не спостерігається настільки явних симптомів. Тривале вдихання навіть невеликих концентрацій парів ртуті, як правило, супроводжується запамороченнями, підвищеною втомлюваностю і сонливістю. Людина стає дратівливою, поступово втрачає вагу. Погодьтеся, такий стан легко сплутати з банальним авітамінозом. У разі розливу ртуті, наприклад, коли розбився градусник, ви можете зателефонувати в оперативно-рятувальну службу МНС або «швидку допомогу». Якщо їх приїзд відкладається, можна самим зібрати ртуть і нейтралізувати небезпечну речовину.

* В першу чергу із приміщення необхідно вивести дітей. У жодному разі не робіть протягу, але обов’язково розкрийте навстіж вікна – так ви трохи знизите концентрацію парів. * Постеліть на виході з кімнати ганчірку, змочену в концентрованому розчині марганцівки, щоб не рознести на підошві взуття ртуть або скло по всій квартирі. * Приготуйте скляну банку з герметичною кришкою. Наповніть її водою або 0,2% розчином марганцівки (в неї ви будете складати ртуть і осколки медичного термометра). * Захистіть органи дихання вологою пов’язкою, а руки – гумовими рукавичками. * Для збору ртутних кульок можна використовувати аркуш паперу, ватний спонж, змочений у розчині марганцівки. Найдрібніші частинки зручно «ловити» медичним шприцом, гумовою грушею, лейкопластиром або скотчем. * Опісля протріть місце розливу тим же розчином марганцю або мильно-содовим розчином (40 г мила й 50 г соди розчиніть в 1 л води). * Ганчірки, рукавички, забруднене взуття та одяг, а також банку з ртуттю потрібно передати спеціальній службі для подальшої демеркуризації, а заражене приміщення регулярно провітрювати протягом декількох тижнів.

Чого робити не можна, коли розбився градусник * Не можна викидати розбитий або неробочий градусник в сміттєпровід або контейнер для сміття. * Не можна пилососити – при контакті з гарячим повітрям концентрація парів ртуті зростає майже в 100 разів. До того ж потім вам доведеться викинути пилосос. * Не можна витирати ганчіркою або підмітати віником розлиту ртуть – тим самим ви тільки збільшуєте поверхню випаровування, адже при незначному впливі ртуть ділиться на дрібні кульки, які буде складно зібрати. * Не можна прати одяг, що мав контакт із ртуттю, у пральній машинці. При можливості такий одяг треба викинути.

5


www.novosti.kr.ua

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 2 лютого • День Бабака – одна з найпопулярніших традицій США, що полягає у визначенні тривалості і погідності весни за поведінкою спеціально «призначеного» бабака. Відзначається щороку 2 лютого.

Перша згадка про День Бабака датована 1841 роком. Офіційним святом цей день став 1886 року. Суть традиції полягає у спостереженні за поведінкою бабака. Бабаку дали ім’я «Великий Філ – провидець із провидців, мудрець із мудреців, пророк із пророків». Рівно о 7:25 Філа витягають із нори, і він робить свій прогноз. Якщо його дістали з нори він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори - отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори - отже, йде рання весна. Згідно зі статистикою, передбачення Філа неправильні. Починаючи з 1886 року прогноз бабака збувся лише в 39% випадків. В Україні зараз «діють» два бабаки«метеорологи» – слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В. Каразина в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (з 2009 р. живе у Львівському дитячому екологонатуралістичному центрі ). • 66 років від дня народження (с. Ямпіль Катеринопільського району на Черкащині) Миколи Ілліча Успаленка, журналіста. У 1974 закінчив факультет журналістики Київського університету. З 1975 працює у Кіровограді: редактор обласної молодіжної газети «Молодий комунар» (до 1981). У 1982 – 1992 – власний кореспондент республіканської газети «Сільські вісті». З 1993 по 1996 – редактор обласної газети «Ведомости», з 1996 – головний редактор всеукраїнського тижневика «Украина-Центр», потім – газети «Сільське життя» (до 2006). Заслужений журналіст України (1998).

Іменини (за православним календарем): Василид, Васс, Євсей (Евсевий), Євтихій, Юхим (Евфимий), Інна, Лаврентій, Павло, Пинна й Римма.

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 3 лютого • 37 років від дня народження Дмитра Вікторович Стойка (м. Олександрія), українського футболіста, воротаря клубу «Таврія». Вихованець кіровоградського футболу. Почав професіональну кар’єру в клубі «Металург» з Новомосковська, клуб виступав у другій лізі України. З 1999 року по 2001 рік виступав за харківський «Металіст-2». На початку 2002 року перейшов в кіровоградську «Зірку». У сезоні 2002-2003 разом з командою став переможцем першої ліги і вийшов до вищої ліги. У вищій лізі дебютував 12 липня 2003 року в домашньому матчі проти київського «Арсеналу» (1:0). Всього за «Зірку» він провів 71 матч і пропустив 58 м’ячів. Влітку 2004 року перейшов в полтавську команду «Ворскла-Нафтогаз». У команді він відіграв один сезон і зіграв 10 матчів, в яких пропустив 16 голів. У червні 2005 року перейшов в новостворений клуб « Харків». У команді він став основним воротарем. 26 жовтня 2008 рік а в матчі проти донецького «Шахтаря» (0:0), Стойко грав велику частину матчу зі зламаним зап’ястям. У цьому матчі він не пропустив жодного гола. Всього за «Харків» в чемпіонаті України він провів 50 матчів і пропустив 73 голи. У липні 2009 року підписав контракт за схемою «1+1» з сімферопольською «Таврією». У команді дебютував 15 серпня 2009 року в виїзному матчі Кубка України проти дніпродзержинської «Сталі» (0: 4). Стойко тимчасово став основним воротарем команди. Незабаром Дмитро надірвав зв’язку, тривалий час залишався запасним воротарем, але після того як головним тренером став Валерій Петров він знову став основним голкіпером. Володар Кубка України 2009/2010, Переможець Першої ліги Україна 2002/2003.

Іменини (за православним календарем): Агнія, Акила, Анастасій, Валер’ян (Валеріан, Овер’ян), Євгеній, Ілля (Илія), Кандид, Максим і Неофіт.

6

Четвер УТ-1 09.00 Підсумки дня 09.35 Книга.ua 09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.50 М/c «Каспер. Школа страху» 5с. 11.10 Здоров'я 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Аудієнція. Країни від А до Я 12.50 Крок до зірок. Євробачення 13.35 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жінки) 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.45 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чоловіки) 17.15 Діловий світ. Агросектор 17.20 Т/с «Ставка більша за життя» 11с. 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.45 Діловий світ 19.00 Про головне 19.25 Зірки гумору 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.25 Плюс-мінус 21.30 221. Екстрений виклик 21.35 Світ спорту 21.45 Діловий світ 21.50 Досвід 22.45 Погода 22.55 Трійка, Кено, Максима 01.20 М/ф «Дівчинка та зайці» 01.25 ТелеАкадемія 02.30 Ніч артхаусу. Х/ф «На іншому боці раю» (2) 04.30 Х/ф «Золотий ключик» 05.50 Діловий світ. Агросектор

Канал «1+1» 06.50 «Служба розшуку дітей» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Сніданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.15 ТСН: «Телевізійна служба новин»

П'ятниця УТ-1 09.00 Підсумки дня 09.30 Прем'єра. Д/ф «Контингент. Ангола» ф.4 09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.55 М/c «Каспер. Школа страху» 6с. 11.10 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 12.00 Новини 12.25 «Надвечір'я» з Т. Щербатюк 12.55 Околиця 13.25 Х/ф «П'ятеро з неба» 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 15.25 Euronews 15.55 Діловий світ. Агросектор 16.00 М/с «Каспер. Школа страху» 7с. 16.15 Х/ф «Потоп» 2с. (2ч.) (закл.) 17.15 Т/с «Ставка більша за життя» 12с. 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.40 Діловий світ 19.00 Наша пісня 19.40 Зірки гумору 20.40 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 21.00 Підсумки дня 21.25 Шустер-Live 22.45 Трійка, Кено, Секунда удачі 22.50 Шустер-Live 01.20 М/с «Сандокан» 5с. 01.50 Хіт-парад «Національна двадцятка» (із сурдоперекладом) 02.50 Ніч артхаусу. Х/ф «Час циган» (2) 05.20 Д/ф «Контингент. Ангола» ф.4 05.50 Діловий світ. Агросектор

Канал «1+1»

06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Сніданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 07.15 М/с «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1)

НОВИНИ Кіровоградщини

26 січня 2012 року

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

07.15 М/с «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.15, 17.45 «Сімейні мелодрами» 11.15, 18.35 «Не бреши мені - 2» 12.15 «Небесна ліга» 13.05, 13.55 Т/с «Клон - 2» 14.45, 04.40 «Зірка + Зірка 2» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 20.15, 20.50, 02.45 Т/с «Інтерни» (2) 21.15 Т/с «Костоправ» 23.30 Х/ф «Подарунок» (2) 01.20 Х/ф «Шлях війни» (2) 03.10 Х/ф «Син рожевої пантери» (1)

07.40 Очевидець: смішно до болю 09.10, 22.55 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 10.10 Знову разом 11.50, 19.35 Т/с «Татусеві дочки» (1) 12.55 Т/с «Третя планета від сонця» (1) 13.30 М/с «Фінес і Ферб» (1) 13.55 М/с «Аладдін» (1) 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» (1) 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Т/с «Кадети» 17.55, 20.40 Т/с «Вороніни» 19.15, 01.10 Спортрепортер 21.50 Світлого голови. Iнтер Зимові ігри 05.20 Т/с «Таке звичайне 23.55 Т/с «Щоденники життя» вампіра» (2) 06.10, 12.40 Т/с «Вулиці роз- 01.20 Служба розшуку дітей битих ліхтарів 5» 01.25 Т/с «Грань» (2) 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, ICTV 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «З 05.20, 03.05 Факти новим ранком» 05.35 Світанок 07.30, 20.25 «Спорт у Подро- 06.20, 07.35 Ділові факти 06.35, 22.30 «Таксі». Т/с бицях» 09.10 Т/с «Ластівчине гніздо» 07.45 Максимум в Україні 08.45 Факти. Ранок 12.15, 02.50 «Знак якості» 14.00, 22.25 Т/с «Вулиці роз- 09.30, 19.25, 01.30 Надзвичайні новини битих ліхтарів 11» 10.30, 16.30 «Менти». Т/с 15.05 «Судові справи» 12.45 Факти. День 16.00 Т/с «Дар» 18.10 Т/с «Завжди говори 13.00 Анекдоти по-українськи «Завжди» 7» (1) 13.05 «Таємниці слідства». 20.00, 02.20 «Подробиці» 20.30 Т/с «Ластівчине гніздо» Т/с 14.05, 20.25 «Даїшники». Т/с Закл. серії 23.35 Д/ф «Бермудський 18.45 Факти. Вечір трикутник. Лігово диявола» 22.55 Факти. Підсумок 23.10 «Вогонь із пекла». Х/ф 00.30 Х/ф «Тихий вир» (2) 02.45 «Телевізійна служба 02.20 «Загін-4». Т/с 03.35 «В облозі-2: Територія розшуку дітей» 03.15 Д/ф «Молоді та багаті» темряви». Х/ф (2)

2 лютого

11.55 Х/ф «Одружений холостяк»(1) 13.50, 19.10 Т/с «Черговий янгол»(1) 15.50 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 20.05, 22.25 «Х-Фактор. Революція» 00.00 Т/с «Доктор Хаус»(1) 02.35 «Вікна-Спорт» 02.45 Х/ф «Три дні в Москві»(1) 03.50 Нічний ефір

ТРК «Україна» 06.10, 05.30 Срібний апельсин 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 08.25, 14.00, 21.10 Т/с «Слід» 09.00, 22.20 Т/с «Подружжя» 10.00, 20.10 Т/с «СОБР» (1) 11.00 Т/с «Платина» (1) 12.00, 04.40 Ток-шоу «Нехай говорять» 13.00, 19.20 Т/с «Катіна любов» (1) 15.10 Щиросерде зізнання 16.00 Федеральний суддя 17.15, 04.00 Критична точка 23.15 Т/с «Тюдори. Другий сезон» (3) 00.15 Хвилина на перемогу 02.00 Незвичайний концерт з Максимом Аверіним 02.50 Шоу «Тільки один»

Кіровоград

06.30 Мультфільми 07.00 День за днем. Ранок 07.15 Ранкова кава. Дайджест. 09.00 Т/с «Чужі гріхи» 83 с. 09.45 Мультфільм 10.00 Маестро 10.30 Д/с «Життя серед життя» 11.00 Х/ф «Сімнадцять митСТБ 04.10 Д/ф «Крик» 05.45, 14.50 «Нез'ясовно, але тєвостей весни» 3 с. 12.10 Феєрія мандрів Новий канал факт» 12.30 «Добродій Євген 06.10, 06.55 Kids' Time 06.30 «Док.детектив» Гребінка». Полтавська ОДТРК 06.15 М/с «Назад у 06.55, 01.00 Т/с «Адвокат» майбутнє» (1) 09.00, 18.10 «Неймовірна 13.00 Ток-шоу «МИ!». Повтор від 1 лютого 06.40 М/с «Джуманджі» (1) правда про зірок» 14.00 «Персона». Валерія 07.00 М/с «Барбоскіни» (1) 10.00 «ВусоЛапоХвіст»

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

кий вік, або Всі мужики сво...» (2) 10.10 Знову разом 11.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.55 Т/с «Третя планета від сонця» (1) 13.30 М/с «Фінес і Ферб» (1) 13.55 М/с «Аладдін» (1) 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» (1) 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» (1) 19.15, 01.05 Спортрепортер Iнтер 19.35 Т/с «Ластівчине гніздо» 05.25 Т/с «Таке звичайне 21.50 Україна чудес життя» 23.55 Т/с «Щоденники 06.15, 12.40 Т/с «Вулиці роз- вампіра» (2) битих ліхтарів 5» 01.15 Т/с «Грань» (2) 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, ICTV 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «З 05.10 Служба розшуку дітей 05.20, 02.20 Факти новим ранком» 07.30, 20.25 «Спорт у Подро- 05.35 Світанок 06.25, 07.35 Ділові факти бицях» 09.10 Т/с «Ластівчине 06.40 «Таксі». Т/с 07.45 Стоп-10 гніздо». Закл. серії 08.45 Факти. Ранок 12.15, 05.20 «Знак якості» 14.00 Т/с «Вулиці розбитих 09.30, 19.25 Надзвичайні новини ліхтарів 11» 10.30, 16.35 «Менти». Т/с 15.05 Т/с «Судові справи» 12.45 Факти. День 16.00 Т/с «Дар» 18.10 Т/с «Завжди говори 13.00 Анекдоти по-українськи «Завжди» 7» (1) 13.10 «Таємниці слідства». 20.00, 03.10 «Подробиці» 20.30 «Бенефіс. Вечірній Т/с 14.15, 20.25 «Даїшники». Т/с квартал» 22.40 «Велика політика з 18.45 Факти. Вечір 22.30 «Небезпечна людина». Євгенієм Кисельовим» 01.20 Х/ф «Власність дияво- Х/ф (2) 00.25 Самозванці ла» (2) 03.35 Д/ф «Родіон Нахапе- 01.30 Голі та смішні тов. Росіянин у місті янголів» 02.50 «Вогонь із пекла». Х/ф 04.25 Д/ф «Заздрість, або СТБ 05.50 «Док.детектив» репетиція пекла» 06.15 Х/ф «Червоні вітриНовий канал ла»(1) 06.05 Служба розшуку дітей 07.50 Х/ф «Привіт від Чарлі 06.10, 06.55 Kids' Time Трубача»(1) 06.15 М/с «Назад у 09.25 Х/ф «Земля Саннікомайбутнє» (1) ва»(1) 06.40 М/с «Джуманджі» (1) 11.25 Х/ф «Гардемарини, 07.00 М/с «Барбоскіни» (1) вперед!»(1) 07.35 Очевидець смішно до 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» болю 18.10 Х/ф «Неймовірні при09.10, 22.50 Т/с «Бальзаківсь- годи італійців в Росії»(1)

10.05, 17.45 «Сімейні мелодрами» 11.05 Т/с «Костоправ» 13.05, 13.55 Т/с «Клон - 2» 14.45 «Зірка + Зірка - 2» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 18.35 «Не бреши мені - 2» 20.15 «Велика різниця поукраїнському» 21.10 Х/ф «Міцний горішок 4» (2) 23.35 Х/ф «Бруклінські копи» 01.45 Х/ф «Подарунок» (2)

18.00 Іноземна для дітей 18.10 Т/с«Чужі гріхи» 84 с. 19.00, 21.00 День за днем 19.15, 21.15 Ділові новини 19.30, 21.30 Тема дня 19.45 Ток-шоу «МИ!» 20.45 Засинайка 21.45 Х/ф «Сімнадцять миттєвостей весни» 4 с. 23.00 Д/с «Життя серед життя» 23.30 Час країни 00.00 Гімн України

НТН

06:05 «Легенды бандитского Киева» 06:55 «Друга смуга» 07:00 Х/ф «Государственная граница» 6 с. 08:30 «Легальный доход» 08:35 «Свідок» 09:00 «Акценти дня» 09:30 «Карт-бланш» 10:00 Т/с «Закон и порядок» 11:00 Т/с «CSI: Майами» 12:00 Т/с «Детективы» 12:40 Т/с «Улицы разбитых фонарей – 9» 13:35 Т/с «Марш Турецкого – 3» 15:45 Х/ф «Россия молодая» 3 с. 17:15 Х/ф «Государственная граница» 7 с. 18:30 «Легенды уголовного розыска». Охотники на Хрущева 19:00 «Свідок» 19:15 «Акценти дня» 19:35 «Відверто» 20:05 «Казковий світ малят» 20:15 Т/с «CSI: Майами» 21:25 «Чемпионат Европы по мини-футболу». Сборная Словении – сборная Украины 23:30 «Акценти дня» 00:00 Т/с «Детективы» 00:25 Х/ф «Опасные особи» 02:25 «Свідок» 02:55 «Речовий доказ» 03:25 «Агенты влияния» 04:25 «Уроки тетушки Совы» 05:05 «Свідок» 05:35 «Правда жизни»

3 лютого

20.15, 22.25 «Х-Фактор. Революція» 00.10 Х/ф «Молода дружина»(1) 02.05 «Вiкна-Спорт» 02.15 Х/ф «Три дні в Москві»(1) 03.20 Нічний ефір

втор від 2 лютого 14.00 «Персона». Мілен Демонжо 18.00 Іноземна для дітей 18.10 Т/с «Чужі гріхи» 85 с. 19.00, 21.00 День за днем 19.15, 21.15 Ділові новини 19.30, 21.30 Тема дня 19.45 Людина тижня ТРК «Україна» 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. 20.45 Засинайка 21.45 Х/ф «Сімнадцять митПродовження» (1) 08.15 Скетчком «Жити буде- тєвостей весни» 5 с. 22.50 «Моя земля-моя те!» власність» 09.10, 15.00 Заручники долі 23.05 Феєрія мандрів 10.00, 20.10 Т/с «СОБР» (1) 23.30 Час країни 11.00 Незвичайний концерт 00.00 Гімн України з Максимом Аверіним НТН 12.00, 04.20 Ток-шоу «Нехай 06:05 «Легенды бандитского говорять» Киева» 13.00, 19.20 Т/с «Катіна лю- 06:55 «Друга смуга» бов» (1) 07:00 Х/ф «Государственная 13.50 Т/с «Слід» (1) граница» 7 с. 15.35 Життєві сенсації 08:30 «Легальный доход» 16.00 Федеральний суддя 08:35, 19:00 «Свідок» 17.15, 03.40 Критична точка 09:00,19:30 «Акценти дня» 21.10 Шоу «Тільки один» 09:30 «Відверто» 22.10 Х/ф «Попелюшка з 10:00 Т/с «Закон и порядок» райського острова» (1) 11:00 Т/с «CSI: Майами» 23.50 Х/ф «Дозвольт вас 12:00 Т/с «Детективы» 12:40 Т/с «Улицы разбитых поцілувати» (1) фонарей – 9» 01.40 Т/с «Платина» (1) 05.10 Д/с «Пункт призначен- 13:35 Т/с «Марш Турецкого – 3» ня - правда» (1) 15:40 Х/ф «Наградить (поКіровоград смертно)» 07.00 День за днем. Ранок 07.15 Ранкова кава. Дайд- 17:20 Х/ф «Государственная граница» 8 с. жест. 19:50 «Казковий світ малят» 09.00 Т/с «Чужі гріхи» 84 с. 20:00 «На порядку денному» 10.00 Наше здоров»я 20:50 «Акценти дня» 10.15 Феєрія мандрів 10.35 «Леонтович». Вінниць- 21:10 Х/ф «Флэш.ка» 23:30, 01:55 «Свідок» ка ОДТРК 11.00 Х/ф «Сімнадцять мит- 00:00 Х/ф «Cчитанные секунды» тєвостей весни» 4 с. 12.15 Д/с «Життя серед жит- 02:30 «Речовий доказ» 03:25 «Агенты влияния» тя» 13.00 Ток-шоу «МИ!». По- 04:20 «Уроки тетушки Совы»

100% легальне працевлаштування в Польщі. Всі види віз. Житло надається. З/п 700-1200 у.о. Тел.: (0522) 22-98-24, 066 8634114, 0671343482 Кіровоград, вул. Велика Перспективна (Карла Маркса), 50, оф. 220. Ліц. МПСПУ № 298091 від 16.02.2007 р. ФОП Маслова О.В.


НОВИНИ Кіровоградщини

26 січня 2012 року

4 лютого УТ-1 08.00 Шустер-Live 11.50 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 12.15 Наша пісня 12.55 Х/ф «Товариш генерал» 14.20 Зелений коридор 14.35 В гостях у Д. Гордона 15.25 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (жінки) 16.10 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (чоловіки) 17.00 В гостях у Д. Гордона 17.50 Бенефіс Ю.Шифрина. 25 років на сцені 20.30 Золотий гусак 21.00 Підсумки дня 21.40 Зворотній зв'язок 21.50 «Новорічний жарт» з Є.Петросяном 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 01.20 Підсумки дня 02.00 ТелеАкадемія 03.00 Ніч артхаусу. Х/ф «Горілка-лимон» (2) 04.25 Х/ф «За щучим велінням» 05.25 «Надвечір'я» з Т. Щербатюк

Канал «1+1»

06.30 М/ф «Смурфи» (1) 07.25, 05.15 «Справжні лікарі - 2» 08.10 «Світське життя» 09.05 «Хто там?» 10.00, 10.25 М/с «Тімон і Пумба» (1) 10.50, 05.55 «Світ навиворіт: Камбоджа» 11.35 «Пекельна кухня - 2» 13.00 «Голос країни - 2: Нова історія» 15.10 Х/ф «Снігові пси» (1) 16.55 «Велика різниця поукраїнському» 17.45 Х/ф «Кохати поросійськи» (1) 19.30, 04.45 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 Х/ф «Надія як свідоцтво життя» (1) 23.15 «Зірки в опері»

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ 08.25 «Городок» 09.00 «Орел і Решка» 10.00 «Україно, вставай!» 10.55 «Найрозумніший» 12.45 Х/ф « Найкраща бабуся» (1) 14.30, 03.15 Т/с «Залізничний романс» (1) 16.30 «Велика різниця» 17.40 «Пороблено в Україні» 18.40, 20.30 «Бенефіс. Вечірній квартал» 20.00, 02.45 «Подробиці» 23.00 «Вечір професійного боксу. В'ячеслав Узєлков vs. Едуард Гуткнехт» 00.45 Х/ф «Глибоке синє море» (2)

Новий канал

08.45 Казки братів Гримм «Білосніжка» (1) 10.00 Ревізор 11.05 Аферисти 12.15 ТОП-100 13.20 Новий погляд 14.20 Кухня на двох 15.25 Даєш молодь! 16.35 Україна чудес 17.35 Х/ф «Ліцензія на весілля» (1) 19.30 Х/ф «Напруж звивини» 22.00 Х/ф «Мамо, не журися» (1)

ICTV

06.15 Факти 06.50 Козирне життя 07.15 «Флінстоуни». Х/ф 09.00 Люди, коні, кролики..і

www.novosti.kr.ua

Субота

15.05 Сильні духом годи італійців в Росії»(1) домашні ролики 21.05 Х/ф «Рік Золотої риб- 18.00 Кіровоградська філар10.00 Квартирне питання монія представляє… ки»(1) 11.00 ЄвроФуд-2012 23.40 Х/ф «Здрастуйте Вам» 19.00 У народному стилі 11.55 Утриматись у кріслі 19.30 Лінія захисту 01.50 Х/ф «Земля Санні- 20.00 Спортленд 12.55, 18.55 Спорт кова»(1) 13.00, 21.55 Наша Russia 20.30 «Художник Микола 03.20 Нічний ефір 13.50 Стоп-10 Ярошенко». Київська ДРТРК 14.50 Провокатор ТРК «Україна» 20.45 Засинайка 15.50 Максимум в Україні 21.00 Фільм вихідного дня. 06.00, 05.15 Срібний апель16.50 «Флінстоуни-2: Віва «Нужные люди» син Рок Вегас!». Х/ф 22.40 Концерт Земфіри 07.00, 19.00, 03.30 Події 18.45 Факти. Вечір 07.15, 03.50 Х/ф «Бетховен - НТН 19.00 «Далекобійники-3». 2» (1) 06:00 «Легенды бандитской Т/с 09.00 Х/ф «Смокінг поОдессы» 22.55 Самозванці рязанськи» (1) 23.50 «Апофеоз». Х/ф (2) 11.00, 02.00 Т/с «Платина» 06:50 Т/с «Инспектор Дер02.00 «Мамонт». Х/ф (2) 13.00 Х/ф «Дозволите вас рик» 03.30 «Небезпечна людина». поцілувати» (1) 09:15 «Акценти дня» Х/ф (2) 15.00 Т/с «Дорожній патруль 09:35 «Камера! Мотор! Знято!» - 5» (1) СТБ 18.00, 19.20 Х/ф «Яблуневий 09:55 «Ми йдемо в гості» 05.35 М/ф «Казаки»(1) 10:15 «Культурна скарбнич06.15 Х/ф «Одружений холо- сад» (1) 22.15 Х/ф «Мій» (1) ка» стяк»(1) 10:35 «На порядку денному» 07.50 «Караоке на Майдані» Кіровоград 11:25 «В розрізі тижня» 08.50 «Сніданок з Юлією Ви08.00 Озирнись! соцькою» 08.30 Х/ф «Сімнадцять 12:00 «Главный свидетель» 09.00 «Їмо вдома» 12:45 Х/ф «Флэш.ка» миттєвостей весни» 5 с. 10.05 «ВусоЛапоХвіст» 14:55 «Чемпионат Европы 09.35 Феєрія мандрів 11.10 М/ф «Пінгвіни Мадага- 10.00 Людина тижня. Повтор по мини-футболу». Сборная скару»(1) Украины – сборная Испании від 3 лютого 12.10 Х/ф «Пес Барбос та не- 11.00 12 балів 17:00 Т/с «Защита Красина звичайний крос»(1) 11.45 «Моя земля-моя – 3» 12.35 Х/ф «Самогонщики»(1) власність» 19:00 Т/с «Объект 11» 12.55 Х/ф «Пригоди Вєрки 12.00 Киньте все, гармошка 23:00 Х/ф «Я - кукла» Сердючки»(1) грає! 01:10 Х/ф «Чистильщик» 14.40 Х/ф «Здрастуйте Вам!» 12.30 Д/с «Життя серед жит- 02:55 «Речовий доказ» 16.55 Х/ф «Довгоочікуване тя» 03:50 «Агенты влияния» кохання»(1) 13.00 Концерт М.Девятової 04:20 «Уроки тетушки Совы» 19.00 Х/ф «Неймовірні при- 14.35 Євро-2012 05:00 «Правда жизни»

Вісім років жив і працював у Києві. Багато мандрував Україною, захоплювався її культурою, вивчив українську мову. Надзвичайно високо цінував Тараса Шевченка, приятелював з ним, написав кілька статей і спогади про Кобзаря. Один з провідних тем творчості – старообрядництво. У повісті «Запечатленный ангел» (1872) згадуються старообрядницькі поселення Клинці (Кіровоградський район) та Злинка (Маловисківський район), в яких жили «искусные изографы» (іконописці). Очевидно, знав Лєсков і про те, що у Єлтсаветградській Покровській церкві єдиновірців збереглось унікальне Євангеліє на пергаменті ІХХ століття, а у с. Клинці з 1752 до 1770 існувала старообрядницька друкарня. Також у цей день: 1793 – другий подiл Польщi, внаслiдок якого Волинь i Подiлля прилучено до Російської імперії. 1906 – департамент поліції Нью-Йорку постановив використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців. 1945 – у Лівадії (Крим) відкрилася Ялтинська конференція – вершинна дипломатична зустріч лідерів США, Великобританії й СРСР з метою вирішення питань закінчення Другої світової війни та повоєнного ладу. 2004 – почала роботу соціальна мережа Facebook.

Її заснував студент Гарвардського університету Марк Цукерберг. Станом на січень 2011 року сайтом активно користуються понад 600 мільйонів користувачів. Кількість українських користувачів Facebook на жовтень 2011 сягала 1 млн. 730 тисяч. 2005 – Верховна Рада України затвердила Юлію Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України.

Іменини (за православним календарем):

Анастасій, Гаврило (Гаврило, Гаврил), Георгій (Єгор, Егорий, Юрій), Юхим (Евфимий), Іван (Іоанн), Макар (Макарий), Мануїл (Иммануил, Еммануїл), Микола, Парод, Петро, Сионий, Тимофій і Яків (Иаков).

Iнтер

05.45 «Парк автомобільного періоду» 06.10 «Велика політика з Євгенієм Кисельовим»

5 лютого

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 4 лютого • 181 рік від дня народження (Орловська губернія) Миколи Семеновича Лєскова (18311895), письменника.

ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

20.15 «Голос країни - 2: нова УТ-1 історія» 09.05 Як це? 22.25 Т/с «Інтерни» (2) 09.30 Ближче до народу. Ро- 22.50 «Світське життя» ман Віктюк 00.40 Х/ф «Любителі історії» 10.00 Крок до зірок. 03.45 Х/ф «Мушкетери поЄвробачення вертаються» (1) 10.40 Хто в домі хазяїн? Iнтер 11.00 Кумири і кумирчики 11.25 Караоке для дорослих 05.15 «Вечір професійного 12.05 Х/ф «Корпус генерала боксу. В'ячеслав Узєлков vs. Шубнікова» Едуард Гуткнехт» 13.30 Шеф-кухар країни 06.45 «Найрозумніший» 14.20 Атака магії 08.20 «Формула любові» 14.55 Золотий гусак 09.30 «Школа доктора Кома15.20 Біатлон. Кубок світу. ровського» Мас-старт (жінки) 10.10 «НЕДІЛЯ З «КВАРТА16.10 Біатлон. Кубок світу. ЛОМ»» Мас-старт (чоловіки) 11.10 «Велика різниця» 17.00 Маю честь запросити 12.15 Х/ф «Солдат Іван 17.50 Діловий світ. Тиждень Бровкін» (1) 18.30 Творчий вечір А. Деми- 14.10 Т/с «Не зрікаються, коденка (ч.4) хаючи» 1-4сс (1) 19.15 Нові пісні про головне 18.00 Т/с «Люба. Любов» 20.40 Головний аргумент 20.00 «Подробиці тижня» 20.50 Офіційна хроніка 21.00 Т/с «Люба. Любов» 21.00 Підсумки тижня Закл. серії 21.40 Точка зору 23.00 Х/ф «Все добре, мамо» 22.00 Фольк-music 01.00 Т/с «Не зрікаються, ко22.55 Трійка, Кено, Максима хаючи» 1-4сс. (1) 01.20 Підсумки тижня 04.25 Д/ф «Не лізь, вб'є!» 02.00 Ніч артхаусу. Х/ф «Тато Новий канал у відрядженні» (2) 04.10 Х/ф «Принц та жебрак» 05.50 Кліпси 06.05, 04.00 Неймовірні 05.25 Околиця історії Ріплі Канал «1+1» 07.45 Церква Христа 07.00, 05.20 М/ф «Всесвітний 08.00 Запитайте у лікаря 08.35 Казки братів Гримм потоп» (1) «Румпельштильцхен» (1) 08.30 Мультфільм (1) 09.50 М/ф «Том і Джеррі. 09.05 «Лото-забава» Історія про Лускунчика» (1) 10.00, 10.25 М/с «Тімон і 10.50 Світлі голови Пумба» (1) 12.00 Парад порад 10.50 «Дикі і смішні» 13.10 Шоуманія 11.15, 03.00 «Хованки» 14.05 Файна Юкрайна 12.10, 02.35 «Я так живу» 15.25 Х/ф «Напруж звивини» 12.35 «Шість кадрів» 18.00 Х/ф «Мамо, не жури13.05 Х/ф «Молодята» (1) ся» (2) 14.50 Х/ф «А мама краща!» 19.50 Х/ф «Шалені гроші» (1) 16.15 Х/ф «Надія як свідоцтво 21.00 Х/ф «Мамо, не журижиття» (1) ся-2» (2) 19.30, 23.50 «ТСН-тиждень» 00.10 Спортрепортер

00.15 Х/ф «Ліцензія на весілля» (1) 02.05 Т/с «Журнал мод» (1) 02.25 Зона ночі 02.30 Богдан Хмельницький 03.00 Митрополіт Дмитро Могила 03.25, 03.55 Зона ночі Культура 03.30 Майстер музи 03.45 Дуель

Неділя

14.40 Лінія захисту 15.10 Озирнись! 18.00 Сильні духом 18.30 У народному стилі 19.00 Погляд 19.30 Док.фільм 19.45 Маестро ТРК «Україна» 20.15 Глас Православний 06.00, 05.35 Срібний апель- 20.45 Засинайка син 21.00 Погляд 07.00 Події 21.40 Наодинці з усіма 07.20, 04.00 Х/ф «Бетховен - 22.10 Х/ф «В Брюгге» ICTV 3» (1) НТН 09.20 Х/ф «Попелюшка з 06:00 «Легенды бандитской 05.25 Факти райського острова» (1) 05.45 Квартирне питання Одессы» 06.30 Анекдоти по-українсь- 11.00 Х/ф «Яблуневий сад» 07:40 Х/ф «Золото Кольджа15.00 Скетчком «Жити буде- та» ки те!» (1) 06.50 «Рюрики». Т/с 09:20 Т/с «Защита Красина 16.00 Т/с «Дорожній патруль – 3» 07.30 ЄвроФуд-2012 08.30 «Далекобійники-3». - 5» (1) 11:30 «Легенды уголовного 18.00, 19.30 Т/с «Ментовські розыска». Охотники на ХруТ/с війни - 6» (1) 11.30 Козирне життя щева 19.00, 03.30 Події тижня 11.55 Інший футбол 12:00 «Агенты влияния» 22.30 Х/ф «Близький ворог» 13:00 Д/с «Православные 12.20, 19.40 Спорт 00.15 Х/ф «Мій» (1) 12.25 «Флінстоуни». Х/ф святые» 14.15 «Флінстоуни-2: Віва Кіровоград 14:00 «Бушидо». Лучшие Рок Вегас!». Х/ф бои К.Ямазаки 08.00 Д/с «Життя серед жит16.05 «Золоте дитя». Х/ф 15:00 Т/с «Объект 11» тя» 18.00 Наша Russia 19:00 «Камера! Мотор! Зня08.30 Кіровоградська філар18.45 Факти тижня то!» 19.45 «Володар перснів: монія представляє.. 19:20 «Ми йдемо в гості» 09.30 Глас Православний Хранителі персня». Х/ф 19:40 «Культурна скарбнич10.00 «Персона». Анатолій 23.15 «Мамонт». Х/ф (2) ка» Матешко. 01.15 Інтерактив. Тижневик 20:00 «Світло православ’я» 10.30 Мультфільм «Астро01.30 «Субмарина Ханлi». 20:30 «В розрізі тижня» бой» Х/ф (2) 21:00 Х/ф «Охота на дино12.00 « Киньте все, гармошка 03.00 «Фелісіті. Історія юної завров» грає!» американки». Х/ф (2) 12.30 Православний кален- 23:00 Х/ф «Лифт» СТБ 01:15 Х/ф «Я - кукла» дар 03:00 «Речовий доказ» 12.45 Наше здоров»я 05.25 М/ф «Казаки»(1) 03:30 «Агенты влияния» 07.15 Х/ф «Вусатий нянь»(1) 13.15 Армія 04:25 «Уроки тетушки Совы» 08.50 «Сніданок з Юлією Ви- 13.25 «12 балів» 05:00 «Правда жизни» 14.10 Спортленд соцькою» 09.00 «Їмо вдома» 10.10, 02.50 «Неймовірні історії кохання» 11.10 «Караоке на Майдані» 12.10 Х/ф «Рік Золотої рибки»(1) 14.45 Х/ф «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»(1) 18.00 «Паралельний світ» 19.00 «Битва екстрасенсів» 21.05 Х/ф «Знайди мене»(1) 23.05 Х/ф «Втікачі»(1) 01.10 Х/ф «Довгоочікуване кохання»(1) 03.35 Нічний ефір

У ЦЕЙ ДЕНЬ — 5 лютого • 78 років від дня народження Володимира Михайловича Гараніна (с. Троянка Голованівського району), поета. Віршувати почав рано, писав здебільшого гуморески. Особливо став цікавитись гумором після знайомства у 1949 з віршем всесоюзного гумориста Степана Олійника «Імператор», а потім і з його книжками. Після закінчення середньої школи у 1953 Гаранін приїхав до Одеси і почав працювати в будівельних організаціях, а згодом навчався на філологічному факультеті Одеського університету. Після його закінчення подальше життя було пов’язане з органами внутрішніх справ, де він прослужив 23 роки і звільнився у запас у званні підполковника. Начальник УВС Одеської області генерал Буланенко познайомив його навесні 1972 зі Степаном Олійником, з яким генерала пов’язувала дружба. На цей час Володимир Гаранін уже мав публікації не тільки у місцевих виданнях, а й у провідному українському гумористичному журналі «Перець». Вже через 2 роки з’явилась його перша збірка «Доброзичливий Горобець» (1974 р.), а потім і гумористичні книжки «Щиро кажучи», «Притчі про козака Мамая» та ін. У поета є невеликий будинок на березі Хаджибейського лиману, який він побудував своїми руками. Відповідальний секретар Одеської обласної організації НСПУ. Автор поетичних книжок «Доброзичливий Горобець», «Червоні світанки», «Щиро кажучи», «Притчі про козака Мамая», «Четвертий вимір», «Голубі серпанки», «Осінні мелодії», «Memento mori», літературно-критичного нарису «Віктор Дзюба», мовознавчих книжок «Ну що б, здавалося, слова…», «Як парость виноградної лози…», «Еней був парубок моторний…», збірки прози «Звична справа». Лауреат премії імені С. Олійника.

Іменини (за православним календарем): Агафангел, Геннадій, Євдокія, Катерина, Климент (Климентій), Мавсима, Милиця, Павлин, Серафім, Соломон (Саламан) і Теоктист.

7


НОВИНИ

www.novosti.kr.ua

26 січня 2012 року

Кіровоградщини

Підсумки і новації

Гаряча лінія Василь Назаренко, Новини Кіровоградщини

ДОВІДКА. Станом на 24 січня

2012 року від початку роботи «Гарячої лінії» позитивно вирішено 83% проблем, порушених у зверненнях. Загалом станом на цю дату їх надійшло 23368. Номер телефону «Гарячої лінії» – 0 800 500 238. Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних – згідно з тарифами оператора. Номер ICQ – 629149355. «Гаряча лінія» у Skype – garyacha_liniya. За даними відділу роботи зі зверненнями громадян, станом на 31 грудня 2011 року на «Лінію» торік надійшло 15623 дзвінки, з яких 10193 склали заяви, 5241 – скарги, 176 – пропозиції до програми «Центральний регіон – 2015». Найбільше дзвінків на 10 тис. населення отримано з Кіровограда (276), Знам’янки (173), Устинівського (157), Кіровоградського (152), Новоукраїнського районів (150). Найменше – Бобринецького (76), Гайворонського (76), Онуфріївського (80), Олександрійського (85), Новгородківського районів (86).

Життя

(Закінчення. Початок на 1 сторінці)

Завідуюча дитсадка Віра Петрик (на знімку) розповідає про переваги пісочної психотерапії. − Коли я вперше почула про особливості цієї диво-терапії, то одразу вирішила втілити її в життя і в нашому дитсадочку. Діткам нічого особливого пояснювати не потрібно було, адже вони самі знають, як гратися в піску і що для цього потрібно використовувати. Зараз, узимку, пісочна терапія дуже актуальна, адже діткам не вистачає великих пісочниць, що надворі, а своєрідні мініпісочниці якраз покращують їм настрій. − Фахівці стверджують, що пісок поглинає негативну енергетику…

«Новини Кіровоградщини» № 4 (26), 26 січня 2012 року

Гайворонського, Устинівського, Кіровоградського, Олександрійського районів, міст Знам’янки та Олександрії. А недостатньо – Бобринецька, Голованівська, Світловодська, Ульяновська, Новгородківська райдержадміністрації. Попри це спостерігається позитивна тенденція зростання рівня ефективності розгляду звернень, які надійшли на «Гарячу лінію». В 2011 році відсоток звернень, які вирішені, склав 83 %, з них задоволено – 32, 6 % ( 2010 рік – 15,3 %). Водночас «Гаряча лінія» голови Кіровоградської облдержадміністрації продовжує вдосконалювати методи своєї роботи. Торік провели технічну модернізацію телефонної лінії, навчання персоналу. Наразі звернення можуть надходити як по телефону, так і через електронну пошту, ICQ, Skype, а також через форму на сайті ОДА. Результати роботи 2011 року та другий етап модернізації телефонної лінії служби 0 800 500 238 і створення електронної бази даних, які заплановані на лютий, дадуть можливість прискорити обробку даних та відправки повідомлень про дзвінок до виконавця, коли заявка буде автоматично відразу після прийняття дзвінка

Пісочна диво-терапія

Вікторія Семененко, спеціально для Новин Кіровоградщини

Обласний інформаційний тижневик

В основному мешканців області хвилюють проблеми ЖКГ – 5866 звернень – (із них більшість – із питань експлуатації та ремонту житла, теплопостачання, електропостачання та благоустрою). За ними проблеми транспорту та зв’язку (1378), з яких більшість – робота пасажирського транспорту та пільгового перевезення, робота радіо, телефонізація. На третьому місці – проблеми аграрної політики та земельних відносин – 1015 (з них найбільше – з питань оформлення державних актів на землю та розрахунки за оренду земельних та майнових паїв), працевлаштування та виплати заробітної плати (919), зокрема невиплата заробітної плати. Далі – питання соціального захисту (808), охорони здоров’я (650) та пенсійного забезпечення (646). Найбільш ефективно вдалося вирішувати проблеми житлово-комунальної сфери (48,82% задоволено), транспорту та зв’язку (40,3%), захисту прав споживачів (38,7%), охорони здоров’я (33,8%), соціального захисту (30,7%). Як свідчить аналіз, найкраще щодо звернень на «Гарячу лінію» працюють місцеві органи влади міста Кіровограда, Новоукраїнського, Новоархангельського,

Свідоцтво про державну реєстрацію засобу масової інформації – КГ № 553/130Р від 29 квітня 2011 року, видане Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області. Газета виходить щочетверга з 4 серпня 2011 року. Тираж 92523 примірники.

Передплатний індекс: 00037

У 50-х роках минулого століття учениця Карла Юнга Дора Калф розробила метод пісочної психотерапії, який нині широко використовується в усьому світі, особливо в роботі з дошкільнятами. Практикують це й освітяни Кіровоградського району – одними з перших навчили діток «правильно» спілкуватися з піщинками працівники Вільненського дошкільного навчального закладу «Сонечко». − Звичайно ж, пісок очищає від поганих думок, допомагає нормалізувати психоемоційний стан дитини. У нашому дитсадку, якщо хтось із діток не слухає старших чи погано себе поводить, ми не поспішаємо з покаранням. Найкращий метод – повести дитину в кімнату, яка спеціально обладнана для пісочної психотерапії. Там вона матиме змогу обдумати свою поведінку, а завдяки іграшкам вона ще й зможе переграти ситуацію. Роздратованим та конфліктним дітям спілкування з піском допомагає покращити настрій. Загалом ці ігри надзвичайно важливі для здоров’я. − Таке спілкування з піском корисне не лише для дітей, а й для дорослих? − Інколи дорослим не завадить на декілька хвилин побути наодинці з піском. Не обов’язково гратися. Достатньо просто занурити руки в дрібні піщинки й відчути, як тілом проходить тепло, як зникає напруга, покращується самопочуття. Це кращий варіант, ніж «зірватися» на комусь із рідних через те, що у вас проблеми на роботі чи просто немає настрою. − Порадьте, що потрібно для проведення пісочної терапії вдома. − Для цього багато не треба, адже обладнання доволі просте. Головне − спорудити пісочницю, які бувають круглої чи квадратної форми, наприклад ми віддали перевагу останній. Матеріал – дерево або пластмаса. У нас пісочниця таких розмірів: ширина − 50 сантиметрів, довжина − 70, глибина − 8. Цей варіант якраз підходить для гри двох діток. − Чи має значення колір, з якого створюється пісочниця?

Засновник – ТОВ «Мобі-Експрес» Видавець – ТОВ «Редакція газети «Україна-Центр» Номер надруковано у друкарні «СТПРЕС» (Кривий Ріг, вул. Окружна, 12, тел. (056) 404 35 88). Свідоцтво про реєстрацію Держкомтелерадіо України ДК №2794 від 19.03.2007.

Замовлення № 80.

− Так, оскільки колір впливає на настрій, від нього теж залежить результат проведення терапії. Психологи радять поєднувати між собою відтінки дерева, неба та води. Ми використовуємо блакитний колір – він діє заспокійливо. Але, в залежності від теми заняття чи інших факторів, колір можна змінювати. Скажімо, зелений – колір надії, злагоди, миру і спокою, червоний колір символізує активність, привернення уваги, жовтий уособлює сонячне світло − символ тепла і радості. − Мабуть, якусь роль відіграє і правильно підібраний пісок? − Звичайно ж, це основний матеріал для проведення такої психотерапії. Все одно, якого він кольору, морського чи річкового по-

відправлятися виконавцю. Наразі в такому режимі роботи погодилися працювати низка підприємств, установ та органів влади: обленерго, «Кіровоградгаз», «Укртелеком», «Укрпошта», УМВС, УМНС, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, обласний центр зайнятості, управління освіти, управління захисту прав споживачів, управління охорони здоров’я, управління юстиції, Кіровоградський, Знам’янський, Олександріїський міськвиконкоми. Також у першому кварталі поточного року заплановано створення оперативної мобільної групи «Гарячої лінії», яка виїжджатиме на розгляд колективних та резонансних звернень на місце події. До її складу будуть входити представники відповідних владних структур та знімальної групи обласного телебачення. ходження, головне − щоб був чистим. Для цього його необхідно промити, ошпарити, просушити, вижарити у духовці. Вже потім його можна сипати в пісочницю і гратися в ньому. Пісок також має бути енергетично чистим, тому його треба періодично змінювати чи очищати. Ще важливо для проведення пісочної терапії – фігурки та предмети для гри: намистинки, мушлі, нитки, казкові герої тощо. − Зі створеної картинки на піску можна зрозуміти настрій людини? − Звичайно ж. Що в неї на душі − те вона й намагається виплеснути на піску. Виходжу зі свого досвіду: якщо дитина починає створювати казковий замок, а навколо нього будує огорожу – це стверджує про її бажання відгородитися від знайомих, від реальності, поринути у свій власний світ. Іграшки для терапії допомагають переграти конфліктну ситуацію, щоб вона згодом не переросла у психологічний комплекс. Якщо ви все ж наважитесь на спілкування з піском, тоді по-справжньому відчуєте, як змінюється ваш настрій на краще і життя набуває яскравих барв.

Практичний психолог, дитячий психолог, сертифікований спеціаліст із Юнгіанської пісочної терапії Центра психології «Альта» Альбіна Печена: «Створення пісочної композиції відображає зміст психічного життя людини»

− Яким діткам корисно займатися пісочною терапією? − Sandplay (пісочна терапія, піскотерапія) загалом використовується для психологічної діагностики, психокорекції розвитку дитини та врівноваження її внутрішнього стану. Метод акцентує увагу на природному вияві думок, почуттів та настрою в творчості. За допомогою пісочної терапії вирішуються внутрішні проблеми, успішно корегуються дитяча агресія і тривожність, знімаються емоційне напруження, невпевненість і страхи. Створюються позитивні установки і підвищується самооцінка дитини. Пісочна терапія також направлена на аналіз і корекцію родинних стосунків, а здебільшого рекомендована діткам, у яких батьки не живуть разом, перебувають у процесі розлучення тощо. Також цей метод психотерапевти використовують у роботі з дітьми, що мають труднощі в спілкуванні або порушення розвитку, перенесли психологічні травми. Дитині легше висловити свої переживання у ході гри. Тому пісочну терапію як інструмент вирішення будьяких проблем рекомендують у роботі як з дітьми, так і з дорослими. − Скільки потрібно сеансів пісочної терапії, щоб психолог зрозумів проблему людини? − Щоразу при контакті з піском відбувається своєрідне занурення у несвідоме. Створення пісочної композиції відображає зміст психічного життя людини. Фахівець, який пройшов навчання за методом пісочної терапії і має відповідний документ, уже на першому сеансі зрозуміє проблему людини. − Чи правда, що після кількох сеансів у людини розкриваються творчі здібності? − Пісок − загадковий матеріал. Він має здатність зачаровувати людину своєю піддатливістю, здатністю набувати будь-яких форм. Гра в пісок захоплює і дорослих, і дітей! Створення пісочних композицій не потребує будь-яких особливих умінь. Тут неможливо помилитися, зробити щось не так, будь-який процес в піску − це і є творчість, творчий продукт нашого «Я». Створюючи свій світ на піску, дитина або доросла людина відчуває себе чарівником: вона не боїться щось змінити, ламати старе чи будувати нове. Звідси і відкриття творчих здібностей! − Чи існує альтернативний до пісочної терапії метод, який би дав аналогічний результат? − Можна використати манку (крупу). Візьміть піднос або ватман і насипте на нього стільки манки, щоб її можна було розрівняти шаром в один сантиметр. І починайте творити. Спочатку дуже прості малюнки – лінії, круги, різні форми, малюйте руками по черзі чи відразу обома. Далі дайте волю вашій фантазії. Такі ігри сприяють стабілізації емоційного стану, знімають нервову напругу і піднімають настрій та зміцнюють сімейні взаємини.

Контакти: Кіровоград, вул. Орджонікідзе, 7 (бізнес-центр «Ельворті»), офіс 301. Тел.: (0522) 35-40-74 (редактор); 35-40-68, 35-40-69, 35-40-73 (рекламний відділ); Інтернет: www.novosti.kr.ua; переписка з читачами: 25013, Кіровоград, вул. Орджонікідзе, 7, офіс 301.; електронна пошта: info@novosti.kr.ua

Редактор – Андрій Лисенко. Думки авторів публікацій не завжди збігаються з позицією редакції газети. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен тощо несуть автори публікацій. Редакція не листується з читачами. Надіслані на редакційну пошту матеріали не рецензуються і не повертаються.

Матеріали, позначені РЕКЛАМА, публікуються на правах реклами. Відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. При використанні матеріалів газети посилання обов’язкове. При використанні матеріалів у мережі Інтернет – обов’язкове активне гіперпосилання на www.novosti.kr.ua

Новини Кіровоградщини №4 (26)  
Новини Кіровоградщини №4 (26)  

Номер від 26 січня 2012 року.

Advertisement