Page 1


Turinys

Autoriaus žodis .................................................................. 3psl. Gatvės gimnastikos (Street Workout) istorija .................... 4psl. Kodėl taip sparčiai populiarėja ši sporto šaka? ................. 5psl. “Project Mayhem”.............................................................. 6psl. Apie “Project Mayhem” ..................................................... 7psl. Tarptautiniai “Project Mayhem” laimėjimai ...................... 8psl. “Project Mayhem” tikslai ................................................... 10psl. Kas paskatino “Project Mayhem” narius užsiimti gatvės gimnastika? Atsako “Project Mayhem” nariai. ...................................... 11psl. Kaunietis Deividas Smailys – vienas įžymiausių “gatvės gimnastikos” populiarintojų Lietuvoje..................................................... 14psl. Nuotraukos iš asmeninio archyvo ...................................... 15psl.


Autoriaus žodis

Savo tema pasirinkau – gatvės gimnastika, kitaip dar žinoma kaip Street Workout. Šis sportas žavėjo mane nuo vaikystės. Aš stebėjausi kaip galima taip gražiai ir išradingai daryti įvairius pratimus ant skersinio. Kadangi žavėjausi – tai ir pati nuo trečios klasės tuo pradėjau užsiiminėti. Tačiau po trijų metų, tėvų skatinama, privalėjau nustoti tuo užsiiminėti. Bet laikui bėgant, manęs skatinami, tuo pradėjo domėtis ir mano draugai. Dabar dažnai susitikdami kieme, mes nepraleidžiame progos ir butinai nueiname prie skersinių, bei lygiagrečių. Pamažu vėl pradedu užsiiminėti šiuo sportu, todėl ši tema man yra aktuali.


Gatvės gimnastikos (Street Workout ) istorija

Gatvės gimnastika – tai nauja, vietomis ekstremali, gatvės sporto šaka žmonėms, kurie yra neabejingi savo sveikatai. Viena iš šio sporto esminių idėjų yra grįžimas prie užmiršto meno – pratimai su savo kūno svoriu ir jų perkūrimas panaudojant savo vaizduotę. Gatvės gimnastika (angl. street workout) egzistuoja jau senai. Hip-hop’o 1990ųjų muzikiniuose klipuose galima pamatyt kaip atliekami prisitraukimai ant šviesoforų, autobusų stotelių…Tačiau visuomeninio susidomėjimo gatvės gimnastika susilaukė prieš kelis metus. Per 5 metus gatvės gimnastika susiformavo į oficialų sportą. Jam įtakos turėjo sportinė gimnastika, break dance, visa gatvės kultūra ir netgi cirkas. Gatvės gimnastikos pavadinimą paaiškinti nėra sunku. Visi pratimai yra pritaikyti gatvės/ lauko aplinkai. Šiuo sportu galima užsiimti lauke, specialiuose sporto aikštelėse, miesto parkuose, gatvėje, namie, miškuose ar net poilsiaujant prie jūros. Pagrindinis privalumas – galimybė pasiekti puikią fizinę formą ir atletišką sudėjimą neišleidus nei cento sporto salėms!


Kodėl taip sparčiai populiarėja ši sporto šaka?

Dažnai girdime apie street workout, kitaip dar žinoma kaip gatvės gimnastika. Bet kas tai per sportas? Gatvės gimnastika - tai fizinės jėgos ir ištvermės sportas, kuriame naudojant tik savo kūno svorį yra atliekami įspūdingi jėgos (ne akrobatiniai) triukai ant turniko ar lygiagrečių. Būtent šis sportas sparčiai populiarėja jaunimo tarpe. Ir tam yra kelios priežastys. Visi vaikinai nori būti nugalėtojais, nesvarbu kokia sritis bebūtų. Visiems žinoma, kad jėga vaikinams yra svarbiausia. Kadangi šis sportas suteikia daug jėgos, jaunuoliai sparčiai pradeda tuo užsiiminėti. Vėliau rungtyniauja tarpusavy, bando parodyti save, savo fizines jėgas, nori būti geresniais už kitus. Taigi galima teigti, kad vaikinus gatvės gimnastik skatina užsiimti jų begalinis noras rungtyniauti, bei laimėti. Yra žinoma, jog paauglystėje jaunuoliai pradeda kreipti dėmesį į merginas. Vaikinai pastebėję, jog merginų dėmesį labiau patraukia stiprūs, raumeningi, bei sveiko gyvenimo būdo jaunuoliai ir patys stengiasi tokiais tapti. Todėl kuo stipresnis vaikinas, tuo jam didesnė tikimybė patraukti jam patinkančios merginos dėmesį. Taigi konkurencija, dėmesio troškimas, bei mylimosios merginos užkariavimo siekis ir yra tos priežastys skatinančios vaikinus sportuoti, o tam palankiausia sporto šaka - gatvės gimnastika (angl. Street workout).


“Project Mayhem”

"Project Mayhem" tai gatvės gimnastikos komanda užsiimanti gatvės gimnastikos sporto šakos organizaciniais ir plėtros reikalais Lietuvoje ir šio sporto atstovavimu pasaulio mastu.

Nariai : Denis Tomkutonis Deividas Smailys Saulius Sakalauskas Andžėjus Žilo Gediminas Skomskis Marek Spiridovič Mark Zablocki Mindaugas Šiurkus Robert Polonski Albert Naimovič

Gatvės gimnastikos “Project Mayhem” komandą sudaro 9 jauni vaikinai iš Lietuvos, kurie savo organizacinais darbais ir laimėjimais tarptautiniuose varžybose užsitarnavo vietinį ir pasaulinį pripažinimą. “Project Mayhem” dabar yra viena stipriausių pasaulio komandų, žinoma savo įspudingais pasirodymais. Dabar komanda užsiima tarptautiniais darbais, kurie įskaito gyvus pasirodymus, dalyvavimus reklamuose, seminarų


Apie “Project Mayhem”

Viskas prasidėjo 2009m. nuo Denio Tomkutonis pamatyto video youtube. Susižavejęs klipe pamatytais vaizdas, Denis pats pradėjo sportuoti ant skersinio, o netrukus į šią veiklą įtraukė ir savo brolį Deividą Smailį. Kadangi mūsų nuomonės dėl šio sporto sutapo, mes nusprendėm, kad atėjo laikas kelti vietinį gatvės gimnastikos lygį, bei populiarinti šią sporto šaką. Netrukus prie komandos prisijungė ir Saulius Sakalauskas, kuris jau iki tol buvo susidomėjęs gatvės gimnastikos populiarinimu Lietuvoje. Po sekmingai pavasario pabaigoje organizuotų gatvės gimnastikos varžybų, prie komandos prisijungė 1-os ir 3-os vietų nugalėtojai Gediminas Skomskis ir Andžėjus Žilo. Į “Project Mayhem” yra įdėta daug pastangų, kievieną dieną dirbam ties juo. Mes esame įsitikinę, kad ilguoju laikotarpiu sunkus darbas atsiperka. Todėl kiekvieną dieną mes dirbam fiziškai, taip pat pastoviai generuojam naujas idėjas kaip plėsti šį sportą Lietuvoje . Nedaug kas ištiesų supranta gatvės gimnastikos esmę. Norint tapti laisvu žmogum, reikia mokėti laisvai judėti- be kliūčių,be jokio suvaržymo. To galima pasiekti užsiimant šiuo, kiekvienam prieinamu, tačiau reikalaujančio daug darbo, sportu.


Tarptautiniai “Project Mayhem” laimėjimai

Tarptautiniai komandos laimėjimai ir dalyvavimai : 2011.08.27/29 – dalyvavimas pirmajame pasaulio čempionate, Deividas Smailys iškovojo 3-čią vietą; 2012.06.02/03 – dalyvavimas didžiausiame gatvės gimnastikos ir sveiko gyvenimo būdo festivalyje Ukrainoje „Workout Fest“; 2012.06.30 – dalyvavimas pirmajame Baltijos šalių čempionate, iškovota 2-a ir 3-čios vietos; 2012.08.04 – dalyvavimas antrajame pasaulio čempionate, 5-a ir 8-tos vietos; 2012.11.17/18 – seminaro vedimas apie gatvės gimnastikos pagrindus ir „advanced“ pratimus Anglijoje, Mančesteryje; 2012.12.08 – Denis Tomkutonis ir Deividas Smailys iš „Project Mayhem“ atstovaudami Lietuvą Baltijos šalių rinktinėje iškovojo 3-čią vietą pasaulinio etapo varžybose Maskvoje; 2013.04.27 – dalyvavimas Ispanijos pasaulio taurės varžybų etape, Denis Tomkutonis iškovojo ketvirtą vietą; 2013.04.27 – dalyvavimas Kazachstane tarptautiniame čempionate, Deividas Smailys iškovojo antrą vietą atsispaudimuose lygiagretėse su papildomu svoriu rungtyje; 2013.06.29 – dalyvavimas didžiausiame gatvės gimnastikos festivalyje Ukrainoje „Workout Fest 2013“;


2013.06.29 – dalyvavimas Norvegijos pasaulio taurės varžybų etape, Robert Polonski iškovojo trečią vietą; 2013.08.03 – dalyvavimas trečiame gatvės gimnastikos pasaulio čempionate; Andžejus Žilo tapo pasaulio čempionu; 2013.08.10 – dalyvavimas antrajame atvirajame Baltijos šalių čempionate; Robert Polonski iškovojo pirmą vietą; 2013.08.17 – prisijungiant prie tarptautinės komandos, dalyvavimas Vokietyjoje, laidoje „Germany got talent“; 2013.09.06 – dalyvavimas ir parodomoji programa Maskvos mero taurės varžybose, Maskvoje. Robertas Polonski iškovojo 3-čią vietą; 2013.11.30 – dalyvavimas pasaulio taurės varžybų superfinale Maskvoje, Rusijoje;

Kaip matote laimėjimų yra jau nemažai, bet tai tik pradžia. Šie jaunuoliai garsina Lietuvos vardą šioje sporto šakoje. Mes galime ir turime jeis didžiuotis. Šimtai ar net tūkstančiai jaunuolių ima iš jų pavyzdį ir užsiima šia sporto šaka. Tuo užsiima net merginos.


“Project Mayhem” tikslai

1. plėsti gatvės gimnastikos judėjimą Lietuvoje; 2. pritraukti naujus narius gatvės gimnastikos judėjimo plėtojimui; 3. rengti parodomuosius pristatymus sportiniuose renginiuose, mokyklose, taip pat įvairiuose vaikų ir jaunimo įstaigose; 4. rengti ir organizuoti gatvės gimnastikos varžybas tarp vaikų ir jaunimo; 5. populiarinti sveiką gyvenmo būdą tarp vaikų ir jaunimo; 6. tvarkyti gatvės gimnastikos treniruočių vietas Lietuvoje ir taip pat rengti naujas gatvės gimnastikos treniruočių vietas; 7. bendradarbiauti ir dalintis patirtimi su gatvės gimnastikos sportinėm bendrijom, asociacijom ir federcijom visame pasaulyje; 8. skatinti vaikus ir jaunimą treniruotis gatvės gimnastiką.


Kas paskatino “Project Mayhem” narius užsiimti gatvės gimnastika? Atsako “Project Mayhem” nariai Denis Tomkutonis Visą gyvenima mėgau sportą. Tačiau tai visada būdavo ne fizinės jėgos šakos. Gatvės gimnastiką susidomėjau pamatęs pirmus video įrašus internete. Gatvės gimnastika man yra hobis, nemokamas darbas ir sportas, tai yra man motyvacija judėti į priekį visomis gyvenimo kryptimis. Kuo labiau progresavau, tuo labiau kilo idėjos suburt Lietuvos gatvės gimnastikos benduomenę kartu. Šitam tikslui ir buvo įkurta “Project Mayhem” komanda, kurios nariai turi daug noro ir daug idėjų.

Deividas Smailys Šis sportas mane sužavėjo tuo, kad iš pažiūros atrodantys paprasti pratimai reikalauja labai didelio fizinio pasiruošimo. Pirmą kartą išbandęs savo jėgas ant skersinio pajutau ant kiek iš tikrųjų esu silpnas ir nuo tos dienos siekiu kasdien tapti vis stipresniu. Pamatęs gatvės gimnastikos lygį Lietuvoje supratau, kad reikia permainų. Šiam tikslui subūrėme “Project Mayhem” komandą. Saulius Sakalauskas Viskas prasidėjo labai seniai, ir ne nuo kažkokių aukštų siekių, didelių tikslų, o tiesiog paprasčiausio noro sustiprėt fiziškai. Bendraminčių paieška, bendri tikslai, ir dar 2009-ais surengtas pirmasis “workout” susitikimas viską pakreipė taip, kad motyvacija judėti į priekį neišblėsta lygišiol. “Project Mayhem” viską perkelė į visai kitą lygi- dabar ne tik tobulėju pats, bet ir turiu galimybę į sportą įtraukti kitus žmones.


Andžėjus Žilo Aš esu Andžejus Žilo. Man 19 metų. Gatvės gimnastika užsiiminėju beveik 2 metus. Viskas prasidėjo nuo to, kad tėvas parodė kelis paprasčiausius triukus ant skerinio. Man tai labai patiko ir bandžiau tiesiog atkartoti, tai ką jis pademonstravo.

Gediminas Skomskis Aš esu Gediminas Skomskis man 19m. Gatvės gimnastika pradėjau 2011m. vasarą, viskas prasidėjo nuo video klipų internete.

Marek Spiridovič Aš esu Marek Spiridovič, man yra 16 metų. Gatvės gimnastika užsiiminėju apie 4-5 metus, bet tai nereiškia, kad nuo 12 metų pradėjau mokytis sunkiausių elementų. Pradėjau nuo paprastų suktukų, prisitraukimų, vilkelių ir panašiai. Mane motyvavo mano tėvas, parodydamas keletą pratimų, kuriuos jis išmoko kariuomenėje.

Mark Zablocki Aš esu Mark Zablocki, man 18 metų. Gatvės gimnastika užsiminėju beveik 2 metus. Viskas prasidėjo nuo to kai susipažinau su žmonėmis, užsiiminėjančiais Gatvės gimnastika. Po kurio laiko sužinojau, kad atsirado galimybė dalyvauti įvairiuose“Project Mayhem” renginiuose, kuriose galima išbandyti savo jėgas ir pasivaržyti su kitais. Sudalyvavęs supratau koks aš silpnas. Stiprūs varžovai bei pastovi konkurencija mane motyvavo judėti į priekį. Nuo to laiko stengiuosi tobulėti ir niekados nepasiduoti.


Mindaugas Šiurkus Rimtesniu sportu pradėjau užsiiminėti nuo 10-os klasės. Sutvirtėjęs ir pasiekęs neblogų rezultatų pamėgau išmeginti savo jėgas ir dalyvauti įvairiose varžybose kaip jėgos trikovė, štangos spaudimas, svarsčių kilnojimas. Prisitraukimus mėgau nuo mažens, tačiau apie tokius triukus ant skersinio (tuomet atrodė neįmanomi), kuriuos atlikinėju dabar pats, pamačiau internete prieš porą metų. Pastarieji mane ir “užkabliavo” užsiiminėti “gatvės gimnastika”. Išbandęs nemažai sporto šakų manau pagaliau atradau savąją ir galiu pasigirti savo didžiausiu sportiniu laimėjimu iki šiol: Pirmasis Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas, 1-oji vieta.

Robert Polonski Aš esu Robert Polonski. Man 15 metų. Nuo pat mažens mėgau fizinį krūvį, bet jokia sporto šaka neužsiiminėdavau. Prieš du metus pamačiau kaip mano draugas atlieka fizinius pratimus ant skersinio, pamėginus juos atkartoti teko nusivilti savo pajėgumu. Nuo tos dienos užsibrėžiau sau tikslą treniruotis ir tobulėti. Aišku pradžia buvo sunki, tačiau laikas ir pastangos duoda puikių rezul-

Albert Naimovič Gatvės gimnastika pradėjau užsiminėt prieš savo 14 gimtadienį. Motyvavo mane draugas, kuris jau užsiminėjo gatvės gimnastika, pamatęs ji užsinorėjau viską išmokt. Iš pradžių tai buvo visokie suktukai. Pirmos “Project Mayhem” organizuotos varžybos motyvavo pradėt labiau treniruotis ir siekti kažko neįmanomo.


Kaunietis Deividas Smailys – vienas įžymiausių „gatvės gimnastikos“ populiarintojų Lietuvoje.

Deividas yra vienas iš “Project Mayhem” įkurėjų. Dažnai garsinantis Lietuvą tarptautinėse Street Workout (liet. gatvės gimnastikos) varžybose. Nors gan jaunas, bet jau turintis daug laimėjimų ne tik Lietuvos, bet ir Europos, bei pasaulio mastu.

Deividas taip pat yra sukuręs internetinę svetainę www.gatvėsgimnastika.lt Kurios pagalba skatina jaunima sportuoti. Ir jam tai puikiai sekasi, nes Lietuvoje jau daugiau kaip 5000 jaunuolių užsiimančių gatvės gimnastika. Daugiau apie šią sporto šaka ir pratimus “Project Mayhem” nariai pasakoja, bei parodo video įrašuose, kuriuos galite rasti internetinėje svetainėje www.turnikas.lt


Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Street Workout  
Street Workout  

Karolina Giedrytė 2013/2014

Advertisement