Page 1

Zeddie news When was the last time you did something for the first time?

4400444j0nuggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg


Ahojte Zeddieci, už 2 týždne máme Summer Structure, teda ľudí, ktorí pracujú v AIESEC aj počas leta, nato, aby sme spoločne pripravili pobočku na leto a jeseň, kedy nám príde do Bratislavy viac ako 30 zahraničných stážistov. Títo stážisti budú pracovať najmä na rozvoji prezentačných zručností, tímovej skúsenosti a na kultúrnom povedomí u stredoškolákov a vysokoškolákov prostredníctvom známeho projektu Me, Myself & I. Okrem množstva práce a strategického plánovania na jeseň, nás všetkých čaká leto plné nových ľudí, zážitkov a nezabudnuteľných príbehov. Toto leto sme poslali zo všetkých AIESEC pobočiek na Slovensku najviac AIESEC-árov na projekty do zahraničia, čo znamená, že už na jeseň budeme mať kopec nových príbehov o ich líderskom rozvoji a skúsenostiach. Hoci je ešte iba jún, už teraz ste si mohli všimnúť, že jesenná štruktúra lídrov je vytvorená a začneme sa spoločne pripravovať na novú krv do AIESEC Bratislava. Môžem vám zaručiť, že jeseň bude v znamení zmien a skvalitnenia AIESEC skúsenosti pre každého z nás. Prajem vám najlepšie leto, plné zábavy, zážitkov a plnohodnotných skúseností. See you ;)

OBSAH 1/ Príhovor 2/Obsah 3/ Middle management structure 4/ Summer structure 6/ Me, myself and I 7/ Poems 8/ Lama interview 9/ Kalendár


SUMMER STRUCTURE Tomáš Balogh

Andrea Dostálová

Martina Vargová Veronika Machová

Alex Hroudna

Lukáš Suchoba

Veronika Zajceva

Marek Braniš


POSTUP 1. Stiahnem si cover photo z fan page. 2. Capnem to na svoj profil. 3. Sharujem video z fan page. 4. Lajkujem video z fan page. 5. Rozprávam o projekte každému koho stretnem. 6. Rozdávam letáky. 7. Pomáham s promom.


Prázdniny k nám prichádzajú, to ty iste vieš. A ľudia sa usmievajú, tak sa s nimi teš. Zbaľ si kufre priateľ drahý a príď na ostrov. Navštív ten svet, kde my mladí máme skrýšu snov. Pozvi všetkých kamarátov, no rodinu tiež. A na lúke, plnej kvetov naproti im bež.


LAMA interview Ahoj, Lama. Ako sa dnes máš? LAMA: Pfla che. Chápem. No, môj lama prekladač je pokazený. Mohla by si prejsť do jazyka ľudí? LAMA: Samozrejme. Ako to vyhovuje tebe. Hovorila som, že sa mám skvele. Dobre, už toto mi zaberie polku strany. Prejdime k veci. Napísala si knihu Ako využiť leto naplno. Mohla by si nám o nej porozprávať a dať nejaké typy? LAMA: Radšej by som, aby si ju čitetelia kúpili, ale nejaké pointy by som mohla nakusnúť. Takže celou knihou som chcela povedať, že leto nie je len na oddych. Je to čas, kedy sa človek môže vzdelávať ešte viac ako počas školy, pretože do školy sa musí učiť všetky poučky a robiť úlohy. Nehovorím, že škola nevzdeláva, ale počas prázdnin človek sa učí to čo chce, to čo mu pomôže – aspoň si to myslí. Má plno času na seba. Môže čítať knihy, ktoré cez školu nestíhal a podobne. Takže keby človek nechodil do školy, tak by sa toho naučil viac? LAMA: To som nepovedala. Prázdniny sú taký doplnok či skôr priestor pre človeka rozvíjať sa nielen po tej vedomostnej stránke. To, že sa človek môže leto využiť úplne naplno znamená, že sa posudie ako človek celkovo a rozíšíri si obzory, spozná nové veci a nových ľudí. Cez školu je to omnoho ťažiše, nastáva stereotyp. Aspoň vo väčšine prípadov. Kedy navrhuješ, aby človek oddychoval? Cez školu? LAMA: Mal by oddychovať primerane. Oddychnuť si môže aj pri filme či knihe. Aj keď len tak leží naberie sily na učenie. Oddych je potrebný. A to, že v lete má viac času znamená, že môže oddychovať a tak sa aj viac učiť. Škola je pre mnohých stres. V lete sa dá vzdelávať pre seba a nie pre známky. Čo by si teda tak všeobecne odporučila ľudom a hlavne študentom na leto? Aby robili to čo ich baví a celé dni nepozerali filmy či seriály. Jeden deň na to stačí. A keď idú von s kamarátmi, aby spoznávali nových ľudí a učili sa od nich. V prípade, že idú na dovolenku nech navštevujú múzeá a počúvajú sprievodcov, dozvedia sa veľa zaujímavostí. Ja veľmi rada počúvam ľudí, ale len tých, ktorí hovoria rozumne. Niekedy však rada počúvam aj vtipné historky. Môžeš nám na záver nejakú povedať? Jednu z papagájom. Jeden chlapík s ním bol u veterinára. Ako od neho šoféroval, necha ho sedieť na svojom ramene. Ten človek papagája. Nie naopak. Papagáj zrazu začal mávať krídlami a skončili zaparkovaní v strome. Nechápem niektoré zvieratá, že sa nevedia držať na uzde.


Kalendaris 05. – 07. júla

Ovečka - stanovačka

07. – 18. júla

Me, myself and I

15. – 19. júla

Konferencia CEC v Maďarsku

28. – 08. augusta

Me, myself and I

Zeddie news vol. 02  
Zeddie news vol. 02  

Kto sa dostal do jesennej štruktúry a bude viesť tím či sa stane manažerisom? Kto usilovne pracuje aj cez leto a čo na to všetko hovorí Lama...

Advertisement