__MAIN_TEXT__

Page 1

Katalog warsztat Profesjonalna chemia samochodowa


OFERTA DLA SERWISÓW I WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH Szanowni Państwo, Przekazujemy w Państwa ręce „Katalog Warsztat” z ofertą profesjonalnej chemii samochodowej przygotowany przez firmę AMTRA - jednego z głównych dystrybutorów i producentów chemii samochodowej w Polsce, z ponad 20. letnim doświadczeniem rynkowym. Katalog został stworzony z myślą o profesjonalnych użytkownikach - dla mechaników i serwisantów samochodowych, pracujących w warsztatach różnych specjalizacji. Oferta prezentowana w katalogu to propozycja nowoczesnych i zaawansowanych technicznie produktów, o szerokim spektrum zastosowań w serwisie samochodowym. Dostosowana do różnych potrzeb zawodowców z tej branży, dająca możliwość wyboru rozwiązania najlepszego dla siebie. Katalog podzielony jest tematycznie. Pierwsza część to przegląd chemii samochodowej polskiej marki MA PROFESSIONAL oraz amerykańskich producentów: PERMATEX i PRO SEAL. Ofertę chemii uzupełniają profesjonalne dodatki do paliw STP, wielozadaniowe oraz wysoko wyspecjalizowane preparaty WD-40, opaski i obejmy zaciskowe hiszpańskiego producenta - marki MIKALOR. Na zakończenie podpowiadamy produkty do utrzymania czystości w warsztacie i serwisie marki CLINEX. Zachęcamy do wypróbowania naszej oferty. Produkty z oferty AMTRA dostępne są w największych hurtowniach motoryzacyjnych w Polsce.

MA PROFESSIONAL Czyszczenie i odtłuszczanie ........................................................................................... str. 4 Konserwacja .................................................................................................................. str. 7 Środki smarujące ........................................................................................................... str. 9 Uszczelnienia i kleje ......................................................................................................... str. 12 Inne ................................................................................................................................ str. 15 Zastosowanie preparatów ............................................................................................... str. 16 Utrzymanie czystości / płyny do chłodnic .......................................................................... str. 18 PERMATEX Czyszczenie i konserwacja .............................................................................................. str. 20 Uszczelnienie podzespołów ........................................................................................... str. 24 Zabezpieczenie gwintów - połączeń .............................................................................. str. 27 Wnętrze samochodu - Klejenie i naprawa ...................................................................... str. 28 Kleje .............................................................................................................................. str. 30 Naprawa podzespołów .................................................................................................. str. 31 Naprawa i mocowanie układu wydechowego ................................................................ str. 31 Mycie rąk ....................................................................................................................... str. 32 PRO SEAL Kleje, uszczelniacze silikonowe, masy naprawcze .......................................................... str. 34 MIKALOR Obejmy przeznaczone do pracy pod niskim ciśnieniem ................................................. str. 39 Obejmy przeznaczone do pracy pod średnim i wysokim ciśnieniem ............................... str. 43 WD-40 ......................................................................................................................... str. 48 WD-40 SPECIALIST ..................................................................................................... str. 52 STP PROFESSIONAL ..................................................................................................... str. 55 CLINEX .......................................................................................................................... str. 57 ODDZIAŁY AMTRA W POLSCE ..................................................................................... str. 58

2


MA PROFESSIONAL MA PROFESSIONAL to linia produktów przeznaczonych do profesjonalnego użycia w warsztatach i serwisach wszelkiej specjalizacji, zajmujących się obsługą i naprawą samochodów. Linia zadebiutowała wiosną 2013 roku. Obecnie zawiera ponad 60 specjalistycznych preparatów - w tym środki smarujące w aerozolach, preparaty: czyszczące, odtłuszczające, do konserwacji, płyny eksploatacyjne, środki uszczelniające i do zabezpieczania gwintów.

Kajetan Kajetanowicz

www.amtra.pl

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013


CZYSZCZENIE I ODTŁUSZCZANIE PROFESJONALNY PREPARAT DO CZYSZCZENIA SILNIKÓW Nie niszczy uszczelek. Bardzo skuteczny. Przeznaczony do mycia podzespołów mechanicznych. Doskonale i szybko usuwa oleje i smary z czyszczonych powierzchni oraz inne uporczywe zabrudzenia. Zastosowanie: • mycie silników i innych metalowych podzespołów • mycie narzędzi • mycie urządzeń mechanicznych KTM

20-A32 KTM

20-A33 KTM

20-A39

Pojemność Ilość w kartonie

1L 5L 20 L

Kod kreskowy

-

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

Mycie i odtłuszczanie narzędzi i urządzeń w warsztacie, garażu, ogrodzie itp. Usuwanie tłustych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni np. metalowych, plastikowych. Usuwanie plam z odzieży roboczej. Bezpieczny dla powierzchni z pastiku, PCV, ceramiki.

Zastosowanie: • uniwersalny środek do usuwania tłustych zbrudzeń z różnych powierzchni

20-A55 4

Pojemność Ilość w kartonie

1L

12 sztuk

Zastosowanie: • mycie/odtłuszczanie podzespołów mechanicznych

KTM

20-A57

-

ZMYWACZ UNIWERSALNY

KTM

Nowoczesny produkt do mycia i odtłuszczania silnika oraz innych mechanicznych elementów. Usuwa tłuste zabrudzenia z oleju, smaru, płynów eksploatacyjnych itp. Bezpieczny dla aluminium, lakieru oraz gumowych elementów.

Kod kreskowy

12 sztuk

Pojemność Ilość w kartonie

PROFESJONALNY PREPARAT PREPARAT DO CZYSZCZENIA DO CZYSZCZENIA SILNIKÓW ALU SILNIKÓW ALU

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

1L

Kod kreskowy

12 sztuk

PREPARAT DO USUWANIA TŁUSTEGO BRUDU (BIODEGRADOWALNY) Nowoczesna, biodegradowalna, nie zawierająca rozpuszczalników benzynowych formuła do usuwania wszelkiego typu trudnych zabrudzeń. Doskonale rozpuszczająca stare, tłuste osady, zabrudzenia z olejów i smarów, wielowarstwowe powłoki brudu. Szczególnie zalecany tam, gdzie używanie silnych odtłuszczaczy benzynowych nie jest wskazane. Bezpieczny dla różnych powierzchni, takich jak: metal, aluminium, lakier, szkło, tkaniny odzieży roboczej.

Zastosowanie: • mycie maszyn, części i narzędzi • czyszczenie odzieży roboczej • usuwanie trudnych plam KTM

20-A01

Pojemność Ilość w kartonie

1L

12 sztuk

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

CZYSZCZENIE I ODTŁUSZCZANIE

PREPARAT DO CZYSZCZENIA ZAWORU EGR I TURBO Nowoczesna, skuteczna formuła do czyszczenia zaworów EGR, turbosprężarek i przepustnic. Dzięki unikalnej mieszance rozpuszczalników bardzo szybko i skutecznie rozpuszcza nagromadzone na powierzchni i we wnętrzu czyszczonych elementów nagary i naloty umożliwiając ich łatwe usunięcie. Zapewnia prawidłowy przepływ i recyrkulację spalin. Przywraca prawidłowe funkcjonowanie zaworów EGR. Zmniejsza zużycie paliwa.

Zastosowanie: • czyszczenie zaworów EGR i turbosprężarki • czyszczenie przepustnic kolektorów i zaworów

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

PREPARAT DO CZYSZCZENIA EGR - SILNY Silny i skuteczny preparat do czyszczenia zaworów EGR i turbo Szybko usuwa najtrudniejsze zanieczyszczenia takie jak: nagary, przypalone sadze, osady węglowe. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.

Zastosowanie: • czyszczenie zaworów EGR oraz całego układu dolotowego

Kod kreskowy

20-A22 400 ml 24 sztuki

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A56 650 ml 12 sztuk

ZMYWACZ DO CZYSZCZENIA GAŹNIKÓW

PREPARAT DO CZYSZCZENIA TARCZ HAMULCOWYCH

Nowoczesna, skuteczna formuła do czyszczenia i odtłuszczania gaźników w samochodach. Rozpuszcza nagromadzone na powierzchni i we wnętrzu gaźników nagary i naloty, umożliwiając ich łatwe usunięcie, zapewniając przy tym prawidłowy przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej.

Szybkoschnący środek do odtłuszczania tarcz hamulcowych, sprzęgłowych oraz innych metalowych części. Doskonale i szybko usuwa wszelkie zabrudzenia z metalowych powierzchni, szybko odparowuje nie pozostawiając nalotów.

Zastosowanie: • czyszczenie wszelkiego typu gaźników samochodowych • usuwanie zanieczyszczeń i nagarów z powierzchni urządzeń mechanicznych

Zastosowanie: • odtłuszczanie elementów układu hamulcowego • odtłuszczanie elementów układu sprzęgłowego • czyszczenie i odtłuszczanie części ogólnego zastosowania

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A05 400 ml 24 sztuki

Kod kreskowy

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A26 600 ml 24 sztuki 5


CZYSZCZENIE I ODTŁUSZCZANIE PREPARAT DO CZYSZCZENIA STYKÓW ELEKTRYCZNYCH Szybko działająca formuła do czyszczenia styków i urządzeń w podzespołach i instalacjach elektrycznych. Nie pozostawia osadów i nalotów po zastosowaniu. Usuwa smar, brud, naloty i różne osady ze świec zapłonowych oraz innych urządzeń elektrycznych. Ułatwia zapłon silnika zapewnia prawidłowe działanie instalacji elektrycznej.

Zastosowanie: • czyszczenie urządzeń i podzespołów elektrycznych • czyszczenie układów elektronicznych • czyszczenie świec zapłonowych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A04 250 ml 24 sztuki

Szybkoschnący. Precyzyjny aplikator. Nie zawiera glikolu oraz chloru. Środek czyszczący do przepływomierzy powietrza. Czyści przepływomierze z gorącym drucikiem i gorącą płytką, dzięki czemu pozwala uzyskać optymalną pracę systemu wtryskowego.

Zastosowanie: • czyszczenie przepływomierzy powietrza w instalacjach samochodowych Pojemność Ilość w kartonie

20-A50 250 ml 24 sztuki 6

Specjalny aplikator ułatwia precyzyjne stosowanie. Szybko działająca formuła do czyszczenia styków i urządzeń w podzespołach i instalacjach elektrycznych. Nie pozostawia osadów i nalotów po zastosowaniu. Usuwa smar, brud, naloty i różne osady ze świec zapłonowych i innych urządzeń elektrycznych. Ułatwia zapłon silnika zapewnia prawidłowe działanie instalacji elektrycznej.

Zastosowanie: • czyszczenie urządzeń i podzespołów elektrycznych • czyszczenie układów elektronicznych • czyszczenie świec zapłonowych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A46 250 ml 24 sztuki

ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO PRZEPŁYWOMIERZY aplikator

KTM

PREPARAT DO CZYSZCZENIA STYKÓW ELEKTRYCZNYCH aplikator

Kod kreskowy

ŚRODEK DO CZYSZCZENIA POTENCJOMETRÓW aplikator Czyści i konserwuje potencjometry. Skutecznie usuwa siarczki i tlenki. Szybko odparowuje. Przywraca pełną sprawność. Nie pozostawia osadów

Zastosowanie: • czyszczenie potencjometrów w urządzeniach elektronicznych, audio i innych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A63 250 ml 24 sztuki

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

KONSERWACJA

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

PROFESJONALNY PREPARAT DO USZCZELNIANIA CHŁODNICY Szybko i skutecznie działający profesjonalny preparat do likwidacji wycieków w układzie chłodzenia oraz nagrzewnicy bez konieczności demontażu. Eliminuje nieszczelności w urządzeniach oraz na połączeniach przewodów. Wystarcza do układów chłodzenia o pojemności do 20 litrów. Do wszystkich rodzajów chłodnic i nagrzewnic.

Zastosowanie: • likwidacja wycieków w układach chłodzenia oraz nagrzewnicach pojazdów mechanicznych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

Bezpieczny dla całego układu chłodzenia. Usuwa olej z układu chłodzenia, oczyszcza i odtłuszcza cały układ. Zapewnia prawidłowy obieg płynu chłodzącego. Do wszystkich rodzajów chłodnic pojazdów. Wystarcza na układ chłodzenia o pojemności 6 litrów. Stosowanie płukanki przy każdej wymianie płynu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia oraz zapobiega powstawaniu korozji.

Zastosowanie: • usuwanie oleju z układów chłodzenia w pojazdach • odtłuszczanie układu chłodzenia

20-A47

1L

12 sztuk

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A31 400 ml 12 sztuk

PŁUKANKA CHŁODNICY PROFESJONALNY PREPARAT DO PŁUKANIA CHŁODNICY

Pojemność Ilość w kartonie

Szybko oczyszcza układ chłodzenia. Zapobiega przegrzaniu silnika, zapewnia prawidłowe działanie układu chłodzenia silnika oraz ogrzewania wnętrza pojazdu. Wystarczający do układów chłodzenia o pojemności do 20 litrów. Do wszystkich typów chłodnic.

Zastosowanie: • usuwanie zanieczyszczeń z układów chłodzenia • usuwanie kamienia z chłodnicy

20-A41 400 ml 12 sztuk

KTM

PROFESJONALNY PREPARAT DO ODKAMIENIANIA CHŁODNICY

Kod kreskowy

PŁUKANKA SILNIKA PROFESJONALNY PREPARAT DO PŁUKANIA SILNIKÓW Nowoczesna formuła rozpuszczająca twarde nagary, osady i inne zabrudzenia znajdujące się w układzie smarowania silnika. Przywraca pełną przepustowość kanałom olejowym. Środek stosuje się do wszystkich rodzajów silników spalinowych.

Zastosowanie: • usuwanie zanieczyszczeń i nagarów z wnętrza silnika

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A38 400 ml 24 sztuki 7


KONSERWACJA PREPARAT DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROGÓW BARANEK Preparat do zabezpieczania i konserwacji podwozia na bazie bitumiczno-kauczukowej. Zabezpiecza przed przenikaniem wody i soli zapobiegając powstawaniu korozji. Chroni progi samochodów przed uszkodzeniami w wyniku uderzenia kamieniami. Kolor czarny.

Zastosowanie: • podwozia samochodów, progi • maszyny rolnicze • inne metalowe powierzchnie narażone na powstawanie korozji KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A09 600 ml 24 sztuki

Specjalna formuła preparatu zapewnia prawidłową pracę pasków klinowych oraz eliminuje ich ślizganie. Preparat wnika głęboko w materiał przedłużając żywotność paska. Utrzymuje jego prawidłowe napięcie. Likwiduje piski. Zwiększa skuteczność paska.

Zastosowanie: • paski klinowe i transmisyjne wykonane z gumy, skóry oraz innych tworzyw • pasy przemysłowe Pojemność Ilość w kartonie

20-A29 400 ml 24 sztuki 8

Profesjonalny środek antykorozyjny przeznaczony do zabezpieczania przestrzeni zamkniętych pojazdów samochodowych i konstrukcji przemysłowych np.: drzwi, progów, słupków itp. Preparat jest odporny na wszelkie rodzaje korozji. Posiada dobre właściwości penetrujące, wypiera wodę i wilgoć, nie wpływa niekorzystnie na lakier. Zabezpiecza przed wilgocią.

Zastosowanie: • ochrona antykorozyjna • zabezpieczenie profili zamkniętych

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A30 600 ml 20 sztuk

PREPARAT DO PASKÓW KLINOWYCH

KTM

PREPARAT DO KONSERWACJI PROFILI ZAMKNIĘTYCH KAROSERII

Kod kreskowy

PREPARAT DO ZABEZPIECZANIA AKUMULATORÓW Zapobiega powstawaniu śniedzi. Zapobiega rozładowaniu akumulatora. Wydłużą żywotność akumulatora. Poprawia izolacje przewodów elektrycznych. Polepsza przepływ prądu.

Zastosowanie: • akumulatory, przewody elektryczne

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A83 200 ml 24 sztuki

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

ŚRODKI SMARUJĄCE

SMAR SILIKONOWY

Gęsty smar silikonowy. Nie zawiera rozpuszczalników - całkowicie bezpieczny dla gumy oraz elementów plastikowych. Doskonale nadaje się do smarowania metalowych mechanizmów, np. zamków. Odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. Zapobiega w okresie zimowym przymarzaniu uszczelek w drzwiach samochodu. Doskonały efekt zaledwie w kilka sekund. Wypiera wodę. Zastosowanie: • linki w urządzeniach • zamki • teleskopy / siłowniki • uszczelki w drzwiach oraz inne elementy gumowe KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A08 400 ml 24 sztuki

SMAR SILIKONOWY PENETRUJĄCY aplikator Lekki smar silikonowy o silnych właściwościach penetrujących. Specjalny aplikator ułatwia precyzyjne stosowanie. Służy do smarowania: prowadnic, przegubów, zamków w drzwiach, uszczelek gumowych, zawiasów, itp. Doskonale nadaje się do ochrony części gumowych przed wysychaniem, zamarzaniem i zlepianiem się. Odporny na działanie wysokich i niskich temperatur Zapobiega w okresie zimowym przymarzaniu uszczelek w drzwiach samochodu. Doskonały efekt w zaledwie kilka sekund. Zastosowanie: • smarowanie lekko obciążonych elementów • zabezpieczanie gumowych uszczelek KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A48 400 ml 24 sztuki 20-A67 200 ml 24 sztuki

BIAŁY SMAR

ODRDZEWIACZ MoS2

Płynny smar o dużych zdolnościach penetrujących, po zastygnięciu przyjmuje konsystencję pasty odpornej na wypłukanie i temperaturę. Łatwo penetruje trudno dostępne miejsca, nie ścieka z pionowych powierzchni. Wypiera wodę i zabezpiecza przed powstawaniem korozji. Smaruje i zabezpiecza zawiasy, prowadnice foteli itp. Zapewnia właściwe smarowanie ruchomych elementów, do których dostęp jest ograniczony. Zastosowanie: • prowadnice foteli samochodowych • zawiasy drzwi, zamki • mechanizmy wycieraczek • wewnętrzne mechanizmy podnoszenia i opuszczania szyb

Silnie penetrujący preparat do usuwania tlenków powstających na powierzchni metalu. Ułatwia odkręcenie zardzewiałych śrub, nakrętek i świec zapłonowych. Wysokogatunkowy olej i dodatek MoS2 powoduje, że powierzchnia metalu jest nasmarowana i trwale zabezpieczona. Chroni metal przed wpływem warunków atmosferycznych oraz korozją. Zastosowanie: • demontaż / montaż urządzeń i podzespołów • odkręcanie skorodowanych i zablokowanych śrub KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A07 400 ml 24 sztuki KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A71 150 ml 24 sztuki

20-A03 400 ml 24 sztuki

20-A72 250 ml 24 sztuki

20-A68 200 ml 24 sztuki

20-A73 500 ml 24 sztuki 9


ŚRODKI SMARUJĄCE SMAR MIEDZIANY 1000oC

SMAR MIEDZIOWY WYSOKOTEMPERATUROWY

Smar do zastosowań wysokotemperaturowych. Zabezpiecza metalowe części pracujące w wysokiej temperaturze przed korozją i zapieczeniem. Redukuje tarcie pomiędzy współpracującymi elementami. Zapewnia pełną ochronę w ekstremalnych warunkach. Odporny na działanie wody i wysokich temperatur. Działa w zakresie temperatur: od -40°C do +1000°C. Zastosowanie: • śruby piast kół samochodowych • śruby w układzie wydechowym • inne wysoko obciążone śruby i połączenia Przeciwwskazania: • Produkt nie jest przeznaczony do hamulców z systemem ABS • Nie używać na aluminium KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Zabezpiecza metalowe elementy pracujące w wysokiej temperaturze przed zapieczeniem lub zatarciem. Zapobiega korozji i zablokowaniu połączenia. Umożliwia późniejszy bezpieczny demontaż.

Zastosowanie: • śruby w układach wydechowych • szpilki przy kolektorach wydechowych, szpilki piast kół • prowadnice klocków hamulcowych i inne wysokoobciążone elementy pracujące w wysokiej temperaturze

Kod kreskowy KTM

20-A10 400 ml 24 sztuki

SMAR CERAMICZNY WYSOKOTEMPERATUROWY Chroni metalowe elementy pracujące w temperaturze do +1400oC, pod dużym obciążeniem. Odporny na działanie kwasów i wody. Do stosowania w układach hamulcowych, wydechowych oraz innych narażonych na działanie wysokich temperatur. Idealny do smarowania śrub podczas montażu, zapobiega zapiekaniu się elementów. Zalecany również do prac przy układach hamulcowych z ABS, ASR i ESP. Redukuje tarcie i zużycie, przeciwdziała skrzypieniom i piskom. Zastosowanie: • smarowanie, zabezpieczanie wysoko obciążonych zespołów mechanicznych Pojemność Ilość w kartonie

20-A27 400 ml 24 sztuki 10

Kod kreskowy

20-A58 500 g 12 sztuk

20-A69 200 ml 24 sztuki

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

SMAR PTFE

Profesjonalny preparat o bardzo dobrych właściwościach smarujących. Zawarte cząsteczki PTFE skutecznie przywierają do metali zmniejszając tarcie i zwiększając odporność na korozję. Odporny na działanie soli i wody. Skuteczny nawet w temperaturach od -40oC do +180oC.

Zastosowanie: • zmniejszanie tarcia pomiędzy współpracującymi elementami mechanicznymi KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A28 400 ml 24 sztuki 20-A70 200 ml 24 sztuki

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

ŚRODKI SMARUJĄCE

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

TABELA WŁAŚCIWOŚCI SMARÓW MA PROFESSIONAL Odporność na warunki atmosferyczne

Odporność na temperaturę

wysokie

wysoka

do 120oC

Zawiasy drzwi, prowadnice foteli, ograniczniki drzwi samochodowych

b. duża

średnie

niska

poniżej 100oC

Demontaż śrub oraz podzespołów

Smar silikonowy

średnia

wysokie

średnia

do 160oC

Bez rozpuszczalników, bezpieczny dla gumy

Osadzanie gumowych węży na metalowych króćcach, zabezpieczanie gumowych uszczelek

20-A10

Smar miedziany

średnia

wysokie

średnia

do 1000oC

Zapobiega zapieczeniu

Szpilki piast kół, śruby w układzie wydechowym

20-A27

Smar ceramiczny

niska

wysokie

wysoka

do 1400 C

20-A28

Smar PTFE

duża

wysokie

wysoka

do 120oC

Smarowanie różnych typów łańcuchów mechanicznych

20-A48

Smar silikonowy penetrujący

bardzo duża

średnie

średnia

do 100oC

Smarowanie drobnych elementów

KTM

Produkt

Penetracja Smarowanie

20-A03

Biały smar

średnia

20-A07

Odrdzewiacz MoS2

20-A08

o

Funkcje dodatkowe

Typowe zastosowania

Zapobiega Smarowanie elementów zapieczeniu, w układzie hamulcowym bezpieczny dla takich jak zaciski, sworznie aluminium

11


USZCZELNIENIA I KLEJE CZARNY WYSOKOTEMPERATUROWY USZCZELNIACZ SILIKONOWY 329°C

CZERWONY WYSOKOTEMPERATUROWY USZCZELNIACZ SILIKONOWY 343°C

Nowoczesne, wysokotemperaturowe, szybkowiążące uszczelnienie na bazie silikonu. Przeznaczone do tworzenia uszczelek odpornych na wibracje i ciśnienie w nowoczesnych silnikach. Zapewnia najwyższą szczelność podzespołów mechanicznych. Bardzo odporne na starzenie, wpływy atmosferyczne i obciążenia termiczne w granicach od -54 do +329°C. Zapewnia najwyższą odporność na działanie oleju, glikolu i innych substancji chemicznych. Zalecany do tworzenia uszczelnień w silnikach samochodowych oraz innych instalacjach. Bezpieczny dla sond Lambda.

Nowoczesne, wysokotemperaturowe, szybkowiążące uszczelnienie na bazie silikonu. Przeznaczone do tworzenia uszczelek odpornych na wibracje i ciśnienie w nowoczesnych silnikach. Zapewnia najwyższą szczelność podzespołów mechanicznych. Bardzo odporne na starzenie, wpływy atmosferyczne i obciążenia termiczne w granicach od -54 do +343°C. Zapewnia najwyższą odporność na działanie oleju, glikolu i innych substancji chemicznych. Zalecany do tworzenia uszczelnień w silnikach samochodowych oraz innych instalacjach pracujących w wysokich temperaturach. Bezpieczny dla sond Lambda.

Zastosowanie: • tworzenie uszczelek w podzespołach i urządzeniach mechanicznych • doszczelnianie podzespołów KTM

20-A11

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

Kod kreskowy

KTM

20-A12

12 sztuk

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

20-A35 290 g 12 sztuk

20-A16 32 g

20-A17 32 g

12 sztuk

Kod kreskowy

12 sztuk

20-A34 290 g 12 sztuk

12 sztuk

BEZOCTOWY, SZARY WYSOKOOBCIĄŻENIOWY USZCZELNIACZ SILIKONOWY 399°C

MASY POLIURETANOWE KLEJĄCO-USZCZELNIAJĄCE PU 50 SZARA I CZARNA

Nowoczesne, wysokoobciążeniowe, szybkowiążące uszczelnienie na bazie silikonu neutralnego przeznaczone do tworzenia niezwykle trwałych uszczelek odpornych na wibracje i ciśnienie w nowoczesnych wysokoobciążonych silnikach. Zapewnia najwyższą szczelność podzespołów mechanicznych. Bardzo odporny na starzenie, wpływy atmosferyczne i obciążenia termiczne w granicach od -54 do +399°C. Zapewnia najwyższą odporność na działanie oleju, glikolu i innych substancji chemicznych. Zalecany do tworzenia uszczelnień w silnikach samochodowych oraz innych instalacjach pracujących w bardzo trudnych warunkach. Bezpieczny dla sond Lambda.

Nowoczesna, jednoskładnikowa masa do tworzenia mocnych uszczelnień. Nie zawiera silikonu. Posiada dobrą przyczepność do szkła, metali ich stopów, stali, stali nierdzewnej, aluminium, blach surowych i lakierowanych i tworzyw sztucznych. Nie ścieka i nie tworzy rys skurczowych. Odporna na działanie soli, paliw, olejów, tłuszczów, wody i warunki atmosferyczne. Sprężysta i wytrzymała kompensuje drgania i wibracje karoserii samochodowej. Odporność termiczna po utwardzeniu od -30°C do +80°C. Odpowiednia do łączenia i uszczelniania spoin między blachami (spawy, spoiny, spoiny zgrzewane punktowo). Można stosować do łączenia elementów ze szkła, tworzyw sztucznych, metalu i uszczelniania elementów karoserii samochodowej (wsporniki reflektorów, okna dachowe itp.) Klei i uszczelnia zachowując trwałą elastyczność.

Zastosowanie: • tworzenie uszczelek w podzespołach i urządzeniach mechanicznych • doszczelnianie podzespołów KTM

12

Zastosowanie: • tworzenie uszczelek w podzespołach i urządzeniach mechanicznych • doszczelnianie podzespołów mechanicznych

Pojemność Ilość w kartonie

20-A13

85 g

12 sztuk

20-A18

32 g

12 sztuk

Kod kreskowy

Zastosowanie: • zabezpieczanie i uszczelnianie połączeń KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A23 310 ml 12 sztuk 20-A24 310 ml 12 sztuk

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

USZCZELNIENIA I KLEJE

MIESZANKA DO SPAWANIA NA ZIMNO 4 minuty Szybko utwardzająca się masa epoxydowo stalowa do naprawy uszkodzonych/pękniętych przedmiotów wykonanych z różnych stopów metali, drewna oraz wielu innych materiałów. Szybko zastyga - 4 minuty. Skutecznie reperuje pęknięte bloki silnikowe, obudowy skrzyń biegów itp. Po zastygnięciu masę można obrabiać mechanicznie lub ręcznie. Zastosowanie: • naprawa pękniętych obudów podzespołów mechanicznych • naprawa uszkodzonych chłodnic samochodowych • uzupełnianie ubytków powierzchni metalowych i innych

KLEJ KONSTRUKCYJNY DO PLASTIKÓW 10 minut szary i czarny Do napraw uszkodzonych przedmiotów wykonanych z różnych tworzyw sztucznych oraz innych materiałów. Skutecznie reperuje np. pęknięte zderzaki i lusterka samochodowe, plastikowe atrapy oraz inne elementy. Tworzy bardzo trwałe, elastyczne spoiwo, odporne na działanie temperatur do 120oC. Odporny na działanie olejów samochodowych, przekładniowych i hydraulicznych, wody oraz wielu innych substancji. Zastosowanie: • łączenie elementów z tworzyw sztucznych • naprawa trudno sklejanych materiałów KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A42 25 ml 12 sztuk KTM

20-A40

Pojemność Ilość w kartonie

56 g

Kod kreskowy

20-A54 25 ml 12 sztuk

12 sztuk

KLEJ EPOKSYDOWY DO METALU 5 minut Epoxydowo - stalowa masa naprawcza do naprawy przedmiotów wykonanych z różnych stopów metali. Trwale łączy, szybko zastyga. Po zastygnięciu można obrabiać mechanicznie.

Zastosowanie: • naprawa/łączenie uszkodzonych elementów wykonanych z różnych stopów metali • wypełnianie ubytków powierzchni KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A43 25 ml 12 sztuk

Kod kreskowy

MA 406 BŁYSKAWICZNY KLEJ KONSTRUKCYJNY Błyskawiczny cyjanoakrylowy klej konstrukcyjny o niskiej lepkości do łączenia/naprawy przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych, gumy, metalu, ceramiki, szkła, i wielu innych materiałów. Skleja w kilka sekund. Szczególnie polecany jest do połączeń trudnosklejalnych. Temperatura pracy od -50 do 100ºC. Pełne utwardzenie po 24 godzinach. Bezbarwna spoina. Precyzyjny dozownik. Zastosowanie: • klejenie/ łączenie elementów wykonanych z gumy, tworzywa sztucznego oraz innych materiałów KTM

20-A45

Pojemność Ilość w kartonie

10 g

Kod kreskowy

12 sztuk 13


USZCZELNIENIA I KLEJE ZABEZPIECZENIE GWINTÓW ŚREDNIA SIŁA - NIEBIESKIE Do zabezpieczania gwintów przed niepożądanym poluzowaniem osiągający średnią wytrzymałość. Zapobiega luzowaniu się części poddawanym drganiom. Odporny na temperaturę -54°C do +149°C. Zalecany do zabezpieczania śrub o rozmiarze od M6 do M20. Możliwy demontaż przy użyciu narzędzi ręcznych. Moment zerwania dla śrub M10: 20 Nm. Uszczelnia połączenia, zapobiega korozji. Zastosowanie: • zabezpieczanie połączeń gwintowanych przed niepożądanym poluzowaniem

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

ZABEZPIECZENIE GWINTÓW WYSOKA SIŁA - CZERWONE Do zabezpieczania gwintów przed niepożądanym poluzowaniem osiągający wysoką wytrzymałość. Zapobiega luzowaniu się części poddawanym drganiom. Odporny na temperaturę -54°C do +149°C. Zalecany do zabezpieczania śrub o rozmiarze od M6 do M25. W celu dokonania demontażu należy podgrzać miejsce do temperatury powyżej +150°C lub użyć dużej siły w celu zerwania połączenia. Moment zerwania dla śrub M10: 22 Nm. Zastosowanie: • zabezpieczanie połączeń gwintowanych przed niepożądanym poluzowaniem KTM

20-A14 10 ml 12 sztuk

20-A15 10 ml 12 sztuk

20-A88

20-A89

6 ml

12 sztuk

PASTA MONTAŻOWA DO UKŁADÓW WYDECHOWYCH Wysokotemperaturowa pasta przeznaczona do montażu i naprawy układów wydechowych oraz katalizatorów. Zastyga pod wypływem wysokiej temperatury w układzie wydechowym. Likwiduje przedmuchy spalin oraz wycisza układ wydechowy. Zapobiega powstaniu korozji na połączeniach poszczególnych elementów układu, ułatwia przyszły demontaż.

Zastosowanie: • montaż - naprawa układów wydechowych w pojazdach • uszczelnianie instalacji wysokotemperaturowych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A53 150 g 12 sztuk 14

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

6 ml

Kod kreskowy

12 sztuk

KLEJ DO TAPICERKI

Uniwersalny klej w aerozolu przeznaczony do mocowania tapicerki, dywaników oraz innych materiałów w samochodach. Tworzy trwałe, elastyczne połączenie, odporne na wilgoć, wodę oraz temperaturę od -40°C do +70°C. Doskonale łączy gładkie i porowate powierzchnie. Nie kurczy się. Łączy również skórę, papier, metal, plastiki, gumę, karton, filc, korek, szkło, folię, drewno. Wodoodporny i elastyczny. Zastosowanie: • mocowanie elementów tapicerki • mocowanie pianki wygłuszającej KTM

Pojemność Ilość w kartonie

20-A37 400 ml 12 sztuk

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

INNE

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

SAMOSTART SILNIKA (super silny) Eterowy środek do rozruchu silnika - działa przy każdej pogodzie, nawet w temperaturze do -50oC. Zawiera specjalne substancje smarne, które w krytycznym momencie rozruchu chronią silnik. Polecany do silników benzynowych, diesla, motocykli, kosiarek, pił, itp.

Zastosowanie: • uruchamianie silników spalinowych w trudnych warunkach atmosferycznych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

DOT4 to syntetyczny, uniwersalny płyn hamulcowy o bardzo dobrych właściwościach użytkowych stosowany w układach hamulcowych pojazdów silnie obciążonych. Spełnia normę PN-C-40005:2002. Przedłuża żywotność układu. Zwiększa bezpieczeństwo.

Zastosowanie: • zalecany do wymiany lub uzupełniania płynu hamulcowego samochodów, motocykli, samochodów ciężarowych, autobusów. • mieszalny z innymi płynami DOT4. • w przypadku oblania lakieru samochodu - natychmiast zmyć płyn wodą.

61-100 485 g 24 sztuki

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A25 500 ml 24 sztuki

PŁYN DO UKŁADÓW HAMULCOWYCH

Pojemność Ilość w kartonie

Profesjonalny preparat do szybkiego badania szczelności ciśnieniowych instalacji gazowych, a także wodnych i tlenowych. Pozwala precyzyjnie i bezpiecznie zlokalizować miejsce nieszczelności. Zalecany do kontroli samochodowych instalacji LPG. Może być użyty na powierzchnie metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych. Można stosować na nieoczyszczone powierzchnie. Niepalny. Skuteczny w zakresie temperatur od -20°C do +50°C. Działa w pozycji odwróconej 180° Zastosowanie: • Wykrywanie nieszczelności w układzie LPG

20-A20 200 ml 24 sztuki

KTM

TESTER SZCZELNOŚCI INSTALACJI GAZOWYCH

Kod kreskowy

RĘKAWICE SERWISOWE

Profesjonalne rękawice serwisowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, dopasowujące się do dłoni. Wygodne nie ograniczają sprawności rąk. Zapinane na rzep.

Zastosowanie: • zabezpieczanie rąk przed zadrapaniem i zabrudzeniem KTM

Rozmiar Ilość w kartonie

20-A51

XL

1 sztuka

20-A52

L

1 sztuka

Kod kreskowy

15


INNE PŁYN DO UKŁADU WSPOMAGANIA

STABILIZATOR PALIWA

Mieszalny z innymi płynami. Zapobiega awariom układu wspomagania. Spełnia wymagania jakościowe norm: DEXRON II-D, MERCON, MAN 339 Typ Z1 / Typ V1, ZF TE-ML 03D, 04D, 09, 11A, 14A, 17C,Voith 55.6335.xx, Allison C-4,CAT TO-2. Chroni układ przed nadmiernym zużyciem. Zachowuje płynność w niskich temperaturach.

Zapewnia łatwy rozruch oraz polepsza osiągi silnika. Stabilizuje paliwo na okres 24 miesięcy. Redukuje osadzanie się żywic. Utrzymuje gaźnik i układ paliwowy w czystości.

Zastosowanie: • kosiarki, pilarki, łodzie silnikowe, skutery, motocykle

Zastosowanie: • układy wspomagania pojazdów

KTM

20-A78

Pojemność Ilość w kartonie

1L

Kod kreskowy

12 sztuk

KTM

20-A79 500 ml 12 sztuk

20-A87 150 ml 24 sztuk

PASTA DO MYCIA RĄK

PASTA DO MYCIA RĄK Usuwa trudne zabrudzenia z dłoni. Nie zawiera rozpuszczalników. Nie wysusza skóry. Posiada pełne badania dermatologiczne dla kosmetyków.

Zastosowanie: • mycie silnie zabrudzonych dłoni

KTM

16

Pojemność Ilość w kartonie

Pojemność Ilość w kartonie

20-A60

1 kg

12 sztuk

20-A61

5 kg

1 sztuka

Kod kreskowy

Kod kreskowy


Kajetan Kajetanowicz

PŁYNY DO CHŁODNIC

Rajdowy Mistrz Polski 2010-2013 Rajdowy Mistrz Europy 2015-2016

PŁYN DO CHŁODNIC NIEBIESKI (płyn gotowy do użycia i koncentrat)

KTM

61-102 KTM

61-103

Pojemność Ilość na palecie

5L

108

Pojemność Ilość na palecie

1L

Kod kreskowy

KTM

61-109 Kod kreskowy

570

KTM

61-106

Pojemność Ilość na palecie

5L

108

Pojemność Ilość na palecie

1L

Kod kreskowy

Kod kreskowy

MA Professional Radiator Coolant Płyn do chłodnic, to nowoczesny płyn do chłodnic samochodowych, występujący w postaci gotowej do użycia oraz skoncentrowanej, cechujący się wysokimi parametrami użytkowymi. Może być mieszany z innymi płynami do chłodnic wykonanymi na bazie glikolu etylenowego niezależnie od koloru. Zapewnia optymalną temperaturę pracy w każdych warunkach - unikalna receptura chroni silnik przed przegrzaniem w okresie letnim oraz przed zamarznięciem płynu w układzie w okresie zimowym. Działa do temperatury -35oC - płyn „gotowy do użycia” (a koncentrat do -64oC w zależności od rozcieńczenia). Do wszystkich rodzajów chłodnic - produkt przeznaczony jest do stosowania w chłodnicach wykonanych z aluminium oraz innych stopów metali. Pełna ochrona silnika - specjalny pakiet dodatków antykorozyjnych i uszlachetniających zapobiega korozji układu chłodzenia zapewniając prawidłową pracę silnika przez wiele lat. Certyfikat zgodności - MA Professional Radiator Coolant Płyn do chłodnic spełnia rygorystyczne normy amerykańskie ASTM D 3306 i ASTM D 2570 oraz normę PN-C 40007. Najwyższa jakość płynu została potwierdzona certyfikatem Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

570

PŁYN DO CHŁODNIC CZERWONY (płyn gotowy do użycia i koncentrat) MA Professional Radiator Coolant Płyn do chłodnic, to nowoczesny płyn do chłodnic samochodowych, występujący w postaci gotowej do użycia oraz skoncentrowanej, cechujący się wysokimi parametrami użytkowymi. Może być mieszany z innymi płynami do chłodnic wykonanymi na bazie glikolu etylenowego niezależnie od koloru. Nie zawiera krzemianów i azotanów. Nowoczesna formulacja G12 (czerwony). Wydłużona żywotność do 5lat. Odporny na zamarzanie do -35st.C. Gotowy i koncentrat. Posiada certyfikat ITS oraz „B”.

KTM

61-104 KTM

61-105

Pojemność Ilość na palecie

5L

108

Pojemność Ilość na palecie

1L

Kod kreskowy

570

KTM

61-108 Kod kreskowy

KTM

61-107

Pojemność Ilość na palecie

5L

Zastosowanie: układy chłodzenia pojazdów

108

Pojemność Ilość na palecie

1L

Kod kreskowy

Kod kreskowy

570 17


ZASTOSOWANIE PREPARATÓW

SILNIK

INSTALACJA GAZOWA

CHŁODNICA

KOŁA UKŁAD HAMULCOWY 18


KAROSERIA POŁĄCZENIA BLACH

DRZWI USZCZELKI

KOŁA UKŁAD WYDECHOWY

DRZWI ZAWIASY ZAMEK PODWOZIE NADKOLA

PROFILE ZAMKNIĘTE 19


UTRZYMANIE CZYSTOŚCI PŁYN DO MYCIA SILNIE ZAOLEJONYCH POSADZEK Preparat przeznaczony jest do mycia silnie zaolejonych powierzchni ceramicznych i betonowych. Posiada bardzo dobre właściwości rozpuszczania tłuszczy i smarów, przez co doskonale sprawdza się w myciu silnie zaolejonych posadzek zwłaszcza w warsztatach samochodowych. Do codziennej pielęgnacji. Do mycia ręcznego i maszynowego.

KTM

20-A19

Pojemność Ilość w kartonie

5L

Zastosowanie: • do mycia silnie zabrudzonych i zaolejonych powierzchni i posadzek przemysłowych, w halach produkcyjnych zakładach remontowych, warsztatach samochodowych • nie stosować na powierzchnie lakierowane

Kod kreskowy

-

KONCENTRAT DO ODTŁUSZCZANIA POWIERZCHNI Silny środek do usuwania tłustego brudu - specjalnie przeznaczony do stosowania w warsztatach samochodowych. Skutecznie usuwa zabrudzenia z olejów i smarów. Szczególnie zalecany do mycia podłóg, ceramiki, części maszyn, silników oraz prania odzieży roboczej i moczenia mocno zabrudzonych tkanin. Rozcieńczać wodą w proporcjach 1:20 ÷ 1:200 (z jednego litra środka można uzyskać od 20 do 200 litrów roztworu roboczego). Bezpieczny dla wszystkich powierzchni.

KTM

20-A02

Pojemność Ilość w kartonie

5L

Zastosowanie: • mycie mocno zabrudzonych podłóg • mycie maszyn • mycie narzędzi

Kod kreskowy

-

PIANA AKTYWNA DO MYCIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I CIĘŻAROWYCH Skoncentrowany środek do mycia karoserii samochodów osobowych: Silnie pieniący. Wysoka skuteczność mycia. Doskonale usuwa brud, kurz i inne zabrudzenia drogowe. Zawiera formułę nabłyszczającą. Nie pozostawia smug i zacieków. Zastosowanie: • mycie pojazdów osobowych KTM

20

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

20-A80

1L

-

sam. osobowe

20-A81

5L

-

sam. osobowe

20-A82

5L

-

sam. ciężarowe

Silny środek myjący o szerokim zakresie zastosowania do samochodów ciężarowych: Usuwa skraje zabrudzenia z karoserii oraz plandek. Silnie pieniący. Neutralny dla elementów plastikowych i gumowych. Zawiera formułę nabłyszczającą. Nie pozostawia smug i zacieków. Zastosowanie: • mycie silnie zabrudzonych elementów karoserii oraz plandek


PERMATEX PERMATEX to amerykański producent profesjonalnej chemii dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wszelkiego rodzaju serwisów naprawczych. To marka z ponad stuletnim doświadczeniem. Linia Permatex obejmuje produkty spełniające restrykcyjne normy i specyfikacje OEM. Preparaty dostępne i używane w warsztatach, garażach, serwisach samochodowych oraz na torach wyścigowych całego świata. Permatex to marka - synonim najwyższej jakości, produktów innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

www.amtra.pl


CZYSZCZENIE I KONSERWACJA PREPARAT DO CZYSZCZENIA ZŁĄCZY AKUMULATORÓW Oczyszcza z nalotów i korozji złącza akumulatora, zabezpiecza przed ich ponownym powstawaniem. Zapewnia prawidłowy przepływ prądu. Działa w ciągu kilku minut. WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁU Forma chemiczna: zasadowy środek czyszczący. Wygląd: biała pianka. Zapach: kwaśny.

Zastosowanie: • bieguny akumulatorów, kable, klemy KTM

Pojemność Ilość w kartonie

PREPARAT DO ZABEZPIECZANIA AKUMULATORÓW Do zabezpieczania klem oraz przewodów w akumulatorach. Penetruje szczeliny, a następnie zastyga, zapewniając maksymalną ochronę. Zapobiega powstawaniu śniedzi na powierzchni akumulatora i wydłuża jego żywotność.

Zastosowanie: • bieguny akumulatorów, kable, klemy Kod kreskowy

60-009 163 g 12 sztuk

KTM

Kod kreskowy

60-037 141 g 12 sztuk

PREPARAT DO KONSERWACJI I REGENERACJI PASKÓW KLINOWYCH

SMAR DO ŁAŃCUCHÓW

Zabezpiecza wszelkiego typu łańcuchy. Wypiera wodę, doskonale penetruje trudno dostępne miejsca. Zapewnia dokładne pokrycie powierzchni trwałym filmem ochronnym. Nie powoduje przyciągania i przylegania kurzu oraz brudu. Zapewnia prawidłowe smarowanie.

Zabezpiecza paski przed ślizganiem, pękaniem i nadmiernym zużyciem. Zapobiega stwardnieniu paska i powstawaniu na jego powierzchni szklistej powłoki powodującej poślizg.

Zastosowanie: • wszystkie rodzaje łańcuchów: rowerowe, motocyklowe, piły łańcuchowe itp.

Zastosowanie: • mocowanie pianki wygłuszającej paski napędowe w samochodach oraz przemysłowe pasy transmisyjne

KTM

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-025 141 g 12 sztuk 22

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

60-028 340 g 12 sztuk

Kod kreskowy


CZYSZCZENIE I KONSERWACJA SUPER PENETRANT PROFESJONALNY

PREPARAT DO CZYSZCZENIA I KONSERWACJI GAŹNIKÓW

Szybko i silnie działający penetrant do demontażu skorodowanych i zablokowanych metalowych części. Błyskawicznie wsiąka w skorodowaną powierzchnię, rozpuszcza ją, umożliwiając szybki i bezpieczny demontaż.

Do czyszczenia i konserwacji gaźników oraz ich elementów. Specjalna formuła rozpuszczalników skutecznie rozpuszcza i usuwa nagromadzone w gaźniku nagary i inne zanieczyszczenia zapewniając jego prawidłową pracę.

Zastosowanie: • demontaż skorodowanych i zapieczonych połączeń mechanicznych • montaż podzespołów

Zastosowanie: • czyszczenie gaźników, elementów ssania ręcznego, zaworów oraz innych metalowych części.

KTM

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-072 340 g 12 sztuk

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-029 340 g 12 sztuk

ODTŁUSZCZACZ DO TARCZ HAMULCOWYCH I CZĘŚCI PROFESJONALNY

BEZCHLOROWY ODTŁUSZCZACZ DO TARCZ HAMULCOWYCH

Profesjonalny, szybko działający odtłuszczacz do powierzchni metalowych. Błyskawicznie odparowuje, pozostawiając powierzchnię czystą i suchą. Skutecznie usuwa smar, olej oraz inne zanieczyszczenia z powierzchni metalowych.

Środek do czyszczenia hamulców i innych komponentów. Preparat opracowany specjalnie do usuwania pozostałości olejów, smarów, płynu hamulcowego, utlenionych olejów (sadzy), i asfaltu ze wszystkich typów hamulców, układów hamulcowych oraz innych zabrudzeń z metalu. Preparat bezchlorowy.

Zastosowanie: • wszelkie elementy układu hamulcowego oraz inne metalowe części

Zastosowanie: • odtłuszczanie metalowych elementów oraz okładzin ciernych hamulców i sprzęgła

KTM

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-090 536 g 12 sztuk

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-019 410 g 12 sztuk 23


CZYSZCZENIE I KONSERWACJA SMAR SILIKONOWY UNIWERSALNY PROFESJONALNY

SMAR LITOWY BIAŁY PROFESJONALNY Doskonały biały smar litowy z teflonem w aerozolu. Szybko penetruje niedostępne miejsca, a następnie zastyga w postaci białego trwałego smaru odpornego na temperaturę od -10oC do +150oC. Znacznie zmniejsza tarcie pomiędzy współpracującymi ze sobą elementami.

Lekki smar silikonowy w aerozolu ogólnego przeznaczenia. Wypiera wodę oraz zmniejsza tarcie pomiędzy mechanicznymi częściami. Doskonały do konserwacji elementów gumowych.

Zastosowanie: • zamki, zasuwy, zawiasy oraz inne lekko obciążone elementy mechaniczne • uszczelki gumowe oraz siłowniki

Zastosowanie: • zawiasy, prowadnice foteli, mechanizmy podnoszenia i opuszczania szyb samochodowych itp.

KTM

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-058 304 g 12 sztuk

60-057 290 g 12 sztuk

SMAR MIEDZIOWY ANTYZATARCIOWY PROFESJONALNY Wysokotemperaturowy smar miedziowy. Doskonała ochrona antyzatarciowa i antykorozyjna metalowych części w temperaturze od -32oC do +982oC. Zawiera mikrocząsteczki miedzi, smar półsyntetyczny oraz inhibitory korozji.

Zastosowanie: • śruby przy kolektorach oraz w układzie wydechowym • wszelkie mechanizmy pracujące w wysokiej temperaturze i pod dużym obciążeniem

CERAMICZNY SYNTETYCZNY SMAR „EXTREME” - PROFESJONALNY 1538oC 100% syntetyczny smar ceramiczny do ochrony metalowych elementów pracujących w najwyższych temperaturach i pod dużym obciążeniem. Maksymalna ochrona współpracujących elementów w skrajnych temperaturach od -54oC do +1538oC.

Zastosowanie: • układy hamulcowe z systemem ABS • świece żarowe KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-075 236 g 6 sztuk 24

Kod kreskowy

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-073 236 g

Kod kreskowy

6 sztuk

WŁASNOŚCI MATERIAŁU BAZOWEGO Wartość typowa

Typ chemiczny Syntetyczny olej bazowy Wygląd Purpurowy smar Ciężar właściwy 0,95 Zapach łagodny Klasa NLGI Nr 2 Temperatura kroplenia ASTM D 2265 (°C) Brak Zabezpieczenie antykorozyjne Test ASTM D-1743 Zaliczony Odporność na wymywanie wodą ASTM D1264 2.0


CZYSZCZENIE I KONSERWACJA SMAR GRAFITOWY DO ZABEZPIECZANIA SIODEŁ W CIĄGNIKACH SIODŁOWYCH Do zastosowań wysokoobciążeniowych. Dzięki zawartości grafitu, molibdenu oraz inhibitorów korozji znacznie trwalszy od innych środków smarnych i nie ulega wypłukaniu. Do stosowania również w elementach podłączenia przyczep (haki).

Zastosowanie: • elementy połączenia naczep oraz inne wysoko obciążone mechanizmy KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-026

57 g

Kod kreskowy

60 sztuk

MIEDŹ USZCZELNIAJĄCA WYSOKOTEMPERATUROWA

GUMOWA POWŁOKA OCHRONNA (BARANEK)

Poprawia odprowadzenie wysokiej temperatury i zapobiega uszkodzeniu uszczelek. Uszczelnia zaraz po nałożeniu na powierzchnię. Odporny na temperaturę od -45°C do +260°C. Zalecany do zabezpieczania uszczelek pod głowicą.

Nowy skład chemiczny! Dla uzyskania maksymalnej wytrzymałości została dodana guma, która uszczelnia i zabezpiecza podwozia samochodu przed powstawaniem korozji oraz izoluje wnętrze samochodu przed hałasem z jezdni.

Zastosowanie: • uszczelki pod głowicą i kolektorem wydechowym oraz inne narażone na wysoką temperaturę KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-027 255 g 12 sztuk

Kod kreskowy

Zastosowanie: • podwozia samochodowe, nadkola, progi oraz inne metalowe elementy wymagające zabezpieczenia przed korozją KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-016 454 g 12 sztuk 25


USZCZELNIANIE PODZESPOŁÓW WYSOKOTEMPERATUROWY CZERWONY USZCZELNIACZ SILIKONOWY RTV OEM NSF

WŁASNOŚCI NIEUTWARDZONEGO MATERIAŁU Wartość typowa

Rodzaj chemiczny Wygląd Zapach Ciężar właściwy Wskaźnik płynięcia w temp. 25°C(g/min)

Atoksylowany kauczuk silikonowy Czerwona pasta, nie podlegająca deformacji Łagodny kwasu octowego 1,05 > 220

Tworzy wytrzymałe uszczelnienia w miejscu stosowania, odporne na pęknięcia i kurczenie. Zakres temperatur od -54oC do +343oC. Odporny na płyny stosowane w samochodach i warsztatach samochodowych.

Zastosowanie: • pokrywy zaworów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe itp.

USZCZELNIACZ SILIKONOWY CZARNY RTV NSF UNIWERSALNY

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-012

85 g

Kod kreskowy

12 sztuk

Zastępuje prawie każde uszczelnienie formowane przez docinanie. Tworzy wytrzymałe uszczelnienia odporne na pęknięcia, kurczenie. Zakres temperatur od 54oC do +260oC. Odporny na płyny stosowane w samochodach.

Zastosowanie: pokrywy zaworów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe itp.

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-011 85 g

12 sztuk

USZCZELNIACZ SILIKONOWY NIEBIESKI RTV SENSOR SAFE

USZCZELNIACZ SILIKONOWY PRZEŹROCZYSTY RTV NSF

Zastępuje prawie każde uszczelnienie formowane przez docinanie. Tworzy wytrzymałe uszczelnienia odporne na pęknięcia, kurczenie. Zakres temperatur od 54oC do +260oC. Odporny na płyny stosowane w samochodach. Bezpieczny dla czujników w układzie spalania.

Uszczelniacz ogólnego zastosowania. Może być stosowany na powierzchniach poziomych i pionowych. Wodoodporny, elastyczny. Zakres temperatur od -59oC do +204oC. Odporny na olej, wodę, warunki atmosferyczne, wibracje, smary. Może być stosowany w przemyśle spożywczym.

Zastosowanie: • pokrywy zaworów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe itp.

Zastosowanie: • uszczelnianie elementów takich jak: szyby i reflektory samochodowe, drzwi, pokrywy bagażnika

KTM

KTM

60-004 26

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy

60-005

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy


USZCZELNIANIE PODZESPOŁÓW USZCZELNIACZ SILIKONOWY CZARNY RTV ULTRA OEM SENSOR SAFE Twarde szybkowiążące uszczelnienie na bazie silikonu oxymowego przeznaczone do tworzenia uszczelek super odpornych na wibracje w nowoczesnych wielozaworowych silnikach. Bezpieczny dla czujników w układzie spalania. Utrzymuje dużą elastyczność i odporność na działanie oleju. Zakres temperatur: od -54oC do +260oC. Odporny na działanie płynów samochodowych. Bezzapachowy.

Pojemność Ilość w kartonie

60-018

99 g

Wartość typowa Forma chemiczna Wygląd Zapach Ciężar właściwy Lepkość

silikon z neutralnym systemem utwardzania typu oxime czarny kolor metalizowany neutralny (brak zapachu octu) 1.26 pasta tiksotropowa

WŁASNOŚCI MATERIAŁU PO UTWARDZENIU

Po 7 dniach w temperaturze 25°C , przy wilgotności względnej 50%: Wartość typowa Twardość (wg Shore’a A) Wydłużenie względne (%)* Wytrzymałość na rozciąganie, N/mm2(psi)** Wypełnienie uszczelnianej szczeliny, cale

30 360 1.7 (240) 0.25

*materiał ulega 3,6 x wydłużeniu w stosunku do długości pierwotnej zanim ulegnie zerwaniu. **siła konieczna do zerwania materiału

Zastosowanie: • tworzenie uszczelnień mechanizmów w nowoczesnych silnikach KTM

WŁASNOŚCI NIEUTWARDZONEGO MATERIAŁU

Kod kreskowy

12 sztuk

TYPOWA WYTRZYMAŁOŚĆ NA WARUNKI OTOCZENIA Wytrzymałość na temperaturę Wartość typowa

Ciągłe działanie temperatury °C Okresowe działanie temperatury °C

-54 do 260 -54 do 288

USZCZELNIACZ SILIKONOWY SZARY RTV ULTRA OEM

USZCZELNIACZ SILIKONOWY MIEDZIANY ULTRA OEM

Twarde, szybkowiążące uszczelnienie na bazie silikonu oxymowego przeznaczone do tworzenia uszczelek super odpornych na wibracje w nowoczesnych wielozaworowych silnikach. Zapewnia szczelność podzespołów mechanicznych. Odporny na starzenie, wpływy atmosferyczne i cykliczne obciążenia termiczne w granicach od -54 do 329°C. Odporny na działanie oleju, glikolu i innych substancji chemicznych. Jest zgodny ze specyfikacją OEM.

Szybkowiążące uszczelnienie przeznaczone do tworzenia uszczelek odpornych na wysoką temperaturę oraz wibracje w nowoczesnych, wielozaworowych silnikach. Zapewnia najwyższą szczelność podzespołów mechanicznych. Odporny na starzenie, wpływy atmosferyczne i obciążenia termiczne od -54oC do 371oC. Wysoka odporność na działanie oleju, glikolu i innych substancji chemicznych. Formuła neutralna (bezoctowa). Zastosowanie: • tworzenie uszczelnień podzespołów mechanicznych

Zastosowanie: • tworzenie uszczelnień mechanizmów w nowoczesnych silnikach KTM

60-038

Pojemność Ilość w kartonie

99 g

12 sztuk

Kod kreskowy

KTM

60-105

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

Kod kreskowy

12 sztuk 27


USZCZELNIANIE PODZESPOŁÓW USZCZELNIACZ ELASTOMEROWY CZARNY „ATF” OEM

USZCZELNIACZ ELASTOMEROWY 1 MINUTOWY RIGHT STUFF

Uszczelniacz elastomerowy przeznaczony do generowania samodzielnych, trwałych uszczelnień wielu urządzeń. Wytrzymuje szkodliwe działanie samochodowych płynów eksploatacyjnych. Doskonale znosi cykliczne zmiany temperatur w zakresie od -54°C do 260°C. Nie pęka, nie twardnieje, zachowuje pełną elastyczność. Spełnia surowe specyfikacje OEM.

Produkt do tworzenia niezawodnych i trwałych uszczelek w ciągu zaledwie jednej minuty, o każdym kształcie i na każdej powierzchni. Uszczelnia natychmiast. Odporny na płyny eksploatacyjne stosowane w samochodach (olej, olej napędowy, płyny do chłodnic), wibracje, wstrząsy, wysokie ciśnienie oraz temperaturę do 260oC. Zastępuje i przewyższa trwałością wszelkie klasyczne uszczelki docinane i formowane. Spełnia najwyższe normy i specyfikację OEM producentów samochodów i części. Zastosowanie: • uszczelnianie podzespołów mechanicznych w silnikach samochodowych oraz innych instalacjach

Zastosowanie: • uszczelnianie automatycznych skrzyń biegów

KTM

60-085

28

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-080 212,6 g 6 sztuk

Kod kreskowy


ZABEZPIECZANIE GWINTÓW - POŁĄCZEŃ ŚREDNIOWYTRZYMAŁE ZABEZPIECZANIE GWINTÓW niebieskie Środek zabezpieczająco-uszczelniający do gwintów o średniej wytrzymałości. Idealny do nakrętek i śrub o średnicy gwintu od 6 do 20 mm. Doskonała odporność na działanie związków chemicznych oraz temperatury od -54oC do +149oC. Łatwo daje się usunąć narzędziami ręcznymi zgodnie z wymaganiami serwisowymi. Zastosowanie: • zabezpieczanie śrub przed niepożądanym odkręceniem w podzespołach mechanicznych pojazdów KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-042

6 ml

Kod kreskowy

6 sztuk

60-100 36 ml 6 sztuk

WŁASNOŚCI NIEUTWARDZONEGO MATERIAŁU Wartość typowa

Skład chemiczny Wygląd Ciężar właściwy Lepkość przy 25 °C, cP

Anaerobowy ester dimetakrylu Nieprzezroczysty, niebieski, fluorescencyjny płyn 1,0 800 do 1600

TYPOWE WŁAŚCIWOŚCI UTWARDZANIA Prędkość utwardzania a podłoże. Prędkość utwardzania będzie zależna od zastosowanego materiału. Produkt będzie reagował szybciej i mocniej z metalami aktywnymi. Metale nieaktywne będą wymagały użycia aktywatora, by uzyskać maksymalną odporność oraz prędkość utwardzania w temperaturze pokojowej. Metale aktywne

Metale nieaktywne

Miękka stal/ żelazo Powłoki błyszczące Miedź Powierzchnie anodyzowane Mosiądz Tytan Mangan Cynk Brąz Czyste aluminium Nikiel Stal nierdzewna Stop aluminium Kadm

ŚREDNIOWYTRZYMAŁE ZABEZPIECZENIE GWINTÓW AKTYWNE POWIERZCHNIOWO niebieskie Środek zabezpieczająco-uszczelniający do gwintów o średniej wytrzymałości. Toleruje lekko zaolejone powierzchnie, których całkowite odtłuszczenie nie jest możliwe. Idealny do śrub o średnicy gwintu od 6 do 20 mm. Doskonała odporność na działanie związków chemicznych oraz temperatury od -54oC do +149oC. Łatwo daje się usunąć narzędziami ręcznymi.

Zastosowanie: • zabezpieczanie śrub przed niepożądanym odkręceniem w podzespołach mechanicznych pojazdów KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-106

6 ml

Kod kreskowy

6 sztuk

WŁASNOŚCI NIEUTWARDZONEGO MATERIAŁU Wartość typowa

Skład chemiczny Wygląd Ciężar właściwy Lepkość przy 25 °C, mPa.s. (cP)

SUPERWYTRZYMAŁE ZABEZPIECZANIE GWINTÓW bardzo trudny demontaż czerwone

Anaerobowy ester dimetakrylu Nieprzezroczysty, czerwony, fluorescencyjny płyn 1,10 400 do 600

Środek zabezpieczająco-uszczelniający do gwintów o bardzo wysokiej wytrzymałości. Idealny do wszystkich nakrętek i śrub o średnicy gwintu od 10 do 25 mm. Doskonała odporność na działanie związków chemicznych oraz temperatury od -54oC do +149oC. Demontaż połączenia wymaga użycia dużej siły, narzędzi ręcznych oraz uderzenia lub podgrzania połączenia do temperatury ok. 200oC. Zastosowanie: • zabezpieczanie wysokoobciążonych śrub przed niepożądanym odkręceniem w podzespołach mechanicznych pojazdów KTM

60-099

Pojemność Ilość w kartonie

6 ml

Kod kreskowy

6 sztuk

60-101 36 ml 6 sztuk 29


ZABEZPIECZANIE GWINTÓW - POŁĄCZEŃ NISKOWYTRZYMAŁE ZABEZPIECZANIE GWINTÓW łatwy demontaż purpurowe

ZABEZPIECZANIE GWINTÓW POMONTAŻOWE zabezpieczanie zmontowanych elementów

Środek zabezpieczająco-uszczelniający do gwintów o niskiej wytrzymałości. Idealny do wszystkich śrub regulacyjnych lub wykonanych z miękkich metali o średnicy gwintu do 6 mm. Doskonała odporność na działanie związków chemicznych oraz temperatury od -54oC do +149oC. Łatwy demontaż narzędziami ręcznymi zgodnie z wymaganiami serwisowymi.

Penetrujący środek zabezpieczająco-uszczelniający do gwintów o średniej wytrzymałości. Niska lepkość i właściwości kapilarne powodują, że produkt penetruje połączenie eliminując potrzebę demontażu złącza. Do śrub o średnicy gwintu od 2 do 12 mm. Doskonała odporność na działanie związków chemicznych oraz temperatury od -54oC do +149oC.

Zastosowanie: • zabezpieczanie małych śrub wykonanych z miękkich materiałów przed niepożądanym odkręceniem KTM

60-098

Pojemność Ilość w kartonie

6g

Kod kreskowy

Zastosowanie: • zabezpieczanie śrub przed niepożądanym odkręce niem bez konieczności demontażu w podzespołach mechanicznych pojazdów. KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-053

6 ml

Kod kreskowy

6 sztuk

60-097 36 ml 6 sztuk

6 sztuk

WNĘTRZE SAMOCHODU - KLEJENIE I NAPRAWA

KLEJ EPOKSYDOWY PRZEŹROCZYSTY 1 MINUTOWY Do łączenia metali, włókien szklanych, szkła, gumy, betonu i większości tworzyw sztucznych. Zakres temperatur od -51oC do +82oC. Odporny na działanie paliw i rozpuszczalników. Stała wytrzymałość do 170 atmosfer.

Zastosowanie: • błyskawiczne klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych tworzyw sztucznych, metalu, drewna itp. KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-023 25 ml 12 sztuk 30

Kod kreskowy

KLEJ EPOKSYDOWY PRZEŹROCZYSTY SUPER MOCNY 30 MINUT Dwuskładnikowy klej strukturalny do trwałego łączenia wielu trudno klejących się materiałów. Łączy oraz doskonale wypełnia szczeliny i ubytki w materiałach. Charakteryzuje się bardzo dużą siłą wiązania oraz odpornością na rożne chemikalia i wodę. Odporny na działanie temperatury od -51oC do 82oC. Twardnieje po 30 minutach.

Zastosowanie: • klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych tworzyw sztucznych, metalu, drewna itp. KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-102 25 ml 12 sztuk

Kod kreskowy


WNĘTRZE SAMOCHODU - KLEJENIE I NAPRAWA KLEJ EPOKSYDOWY DO METALU 4 MINUTOWY Klej epoksydowy ogólnego stosowania eliminujący potrzebę spawania i lutowania. Wypełnia szczeliny, niekurczliwy. Odporny na wodę i rozcieńczalniki. Zakres temperatur od -51oC do +149oC. Stała wytrzymałość do 306 atmosfer.

WŁASNOŚCI MATERIAŁU Wartość typowa

Forma chemiczna Stosunek mieszania

żywice epoksydowe lub aminowe i merkaptan 1:1

Wygląd Żywica czarna Utwardzacz biało-szary/ biały Zapach łagodny Ciężar właściwy 1.75 – 1.85 Lepkość konsystencja pasta

WŁAŚCIWOŚCI UTWARDZAJĄCE

Zastosowanie: • klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych stopów metali KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Czas montażu Czas wiązania Końcowe zabarwienie Zakres temperatury

4-5 minut 8-10 minut Szary -50 do + 150°C (przy ciągłym działaniu temperatury) 176°C (przy okresowym działaniu temperatury)

Kod kreskowy

60-021 25 ml 12 sztuk

KLEJ DO PLASTIKÓW 5 MINUTOWY

WŁASNOŚCI MATERIAŁU Wartość typowa

Forma chemiczna strukturalny Stosunek mieszania Do stosowania przy łączeniu tworzyw sztucznych. Tworzy trwałe połączenie z większością tworzyw sztucznych np. ABS. Wodoodporny. Odporny chemicznie. Zakres temperatur od -51oC do +121oC. Stała wytrzymałość do 238 atmosfer.

akrylan 1:1

Wygląd Składnik A biały Składnik B bursztynowy Zapach ostry Ciężar właściwy 0,94-1,0 Gęstość żel

WŁAŚCIWOŚCI UTWARDZAJĄCE Zastosowanie: • klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych tworzyw sztucznych KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

Czas montażu 5-6 minut Czas wiązania 8-10 minut Końcowe zabarwienie kolor biały przechodzący w bursztynowy Zakres temperatury -50 do + 121 °C Twardość 70D Wydłużenie względne 7%

60-022 25 ml 12 sztuk 31


WNĘTRZE SAMOCHODU - KLEJENIE I NAPRAWA KLEJ EPOKSYDOWY PRZEŹROCZYSTY 5 MINUTOWY

MIESZANKA DO SPAWANIA NA ZIMNO SZYBKOSCHNĄCA 4 MINUTOWA

Do łączenia metali, włókien szklanych, szkła, gumy, betonu większości tworzyw sztucznych. Zakres temperatur od -51oC do +82oC. Odporny na działanie paliw i rozpuszczalników. Stała wytrzymałość do 230 atmosfer.

Dwuskładnikowy bardzo silny klej wykazujący doskonałą przyczepność do metali. Składa się z 2 składników o różnych kolorach, przyjmujących jednolite zabarwienie po dokładnym wymieszaniu. Po całkowitym utwardzeniu masę można wiercić, piaskować, gwintować lub wygładzać pilnikiem. Po zastygnięciu materiał jest odporny na działanie paliw samochodowych oraz rozpuszczalników. Czas wiązania - około 4 minuty.

Zastosowanie: • klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych twardych materiałów

Zastosowanie: • klejenie/naprawa elementów wykonanych z różnych stopów metali, tworzyw sztucznych, drewna itp.

KTM

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

60-020 25 ml 12 sztuk

Pojemność Ilość w kartonie

60-103

56 g

Kod kreskowy

12 sztuk

KLEJE KLEJ DO LUSTEREK SAMOCHODOWYCH

KLEJ W AEROZOLU DO TAPICERKI I DYWANIKÓW

Zatwierdzony do stosowania przez General Motors, Forda, Daimler-Chrysler. Na stałe mocuje lusterka do szyby przedniej. Wytrzymałość montażowa jest uzyskiwana po kilku sekundach, po 15 minutach można jeździć samochodem.

Może służyć do trwałego, bądź nietrwałego (czasowego) klejenia. Wodoodporny. Do klejenia powierzchni gładkich oraz porowatych. W celu klejenia trwałego spryskać obie klejone powierzchnie. W celu klejenia czasowego wystarczy pokrycie jednej klejonej powierzchni.

Zastosowanie: • mocowanie lusterek wstecznych na przedniej szybie samochodu KTM

60-017 32

Pojemność Ilość w kartonie

6 ml

12 sztuk

Zastosowanie: • klejenie / mocowanie elementów tapicerki, dywaników oraz wygłuszenia samochodu Kod kreskowy

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-030 297 g 12 sztuk

Kod kreskowy


NAPRAWA PODZESPOŁÓW PŁYNNY METAL

PASTA DO DOCIERANIA ZAWORÓW

Łatwy w użyciu wypełniacz. Tworzy długotrwałe połączenie o wytrzymałości metalu. Łączy metale, drewno i beton. Doskonale przylega do ocynkowanego metalu. Może być użyty do naprawy pęknięć i porowatości w częściach odlewanych. Odporny na działanie wody, oleju i benzyny.

Wodorozcieńczalna pasta ścierna do precyzyjnego docierania zaworów w silnikach samochodowych oraz szlifowania i polerowania powierzchni metalowych. Wygładza i dopasowuje do siebie metalowe elementy. Usuwa niedoskonałości, naloty, osady oraz korozję z metalowych części. Może być użyty do polerowania ręcznego oraz maszynowego.

Zastosowanie: • wypełnianie ubytków w metalowych powierzchniach KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-003

99 g

Zastosowanie: • docieranie zaworów, polerowanie metali Kod kreskowy

12 sztuk

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

60-094

85 g

Kod kreskowy

12 sztuk

WŁASNOŚCI MATERIAŁU NIEUTWARDZONEGO Wartość typowa

Forma chemiczna żywica winylowa Wygląd pasta ciemnoszara Zapach specyficzny rozpuszczalnika Ciężar właściwy 1.85 Gęstość żel

TYPOWY CZAS TĘŻENIA PREPARATU

Produkt tężeje wraz z odparowaniem rozpuszczalnika. Czas suszenia wynosi 3-4 godzin, a kompletne utwardzenie następuje po 24 godzinach.

NAPRAWA I MOCOWANIE UKŁADU WYDECHOWEGO BANDAŻ DO NAPRAWY TŁUMIKÓW I RUR WYLOTOWYCH Impregnowana epoksydem opaska z włókien szklanych chemicznie uszczelniająca tłumiki i rury wylotowe. Trwale naprawia otwory i nieszczelności układu wydechowego. Uszczelnia miejsca wydobywania się trujących spalin, stosowanie do temperatury 426oC.

Zastosowanie: • naprawa uszkodzonych tłumików oraz innych elementów w układzie wydechowym KTM

Szerokość

60-007 5cmx105cm

Ilość w kartonie

12 sztuk

Kod kreskowy

PASTA WYSOKOTEMPERATUROWA DO MONTAŻU TŁUMIKÓW I RUR WYLOTOWYCH Uszczelnia otwory i miejscowe nieszczelności w tłumikach, rurach wylotowych i wokół połączeń. Powoduje, że nowe instalacje stają się bardziej bezpieczne. Wytrzymuje temperatury do 1000oC.

Zastosowanie: • uszczelnianie połączeń poszczególnych elementów w układach wydechowych KTM

60-008

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

Kod kreskowy

12 sztuk 33


MYCIE RĄK FAST ORANGE EMULSJA DO MYCIA SILNIE ZABRUDZONYCH RĄK Fast Orange Micro Gel Technology, to rewolucyjna technologia mycia rąk, która sprawia że skuteczność usuwania trudnych zabrudzeń jest teraz jeszcze większa, a produkt znacznie wydajniejszy i przyjemniejszy w kontakcie ze skórą. Szybko usuwa najtrudniejsze zabrudzenia z tłuszczu, smaru, żywicy, asfaltu, farby, atramentu, kleju, cementu oraz wielu innych trudnych do usunięcia substancji. W swoim składzie zawiera kosmetyki pielęgnacyjne chroniące dłonie przed wysuszeniem i pękaniem skory.

Zastosowanie: • mycie silnie zabrudzonych rąk STOSOWAĆ BEZ UŻYCIA WODY

34

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

62-001

440 ml

12 sztuk

62-002

3,78 L

4 sztuki

Kod kreskowy


PRO SEAL PRO SEAL to amerykańska marka wchodząca w skład znanego na świecie koncernu PACER. Oferuje wysokiej jakości środki uszczelniające, kleje jedno- i dwuskładnikowe oraz mieszanki naprawcze oraz środki zapobiegające rozkręcaniu się połączeń śrubowych, mające zastosowanie w profesjonalnych warsztatach samochodowych i serwisach naprawczych.

www.amtra.pl


KLEJE, USZCZELNIACZE SILIKONOWE, MASY NAPRAWCZE MIESZANKA DO SPAWANIA NA ZIMNO WOLNOWIĄŻĄCA Dwuskładnikowa wolnowiążąca substancja do „zimnego spawania” stali, mosiądzu, aluminium oraz stopów innych metali. Osiąga bardzo dużą wytrzymałość na pękanie oraz zerwanie. Po pełnym utwardzeniu można obrabiać mechanicznie (wiercić, gwintować, itp.). Czas wstępnego utwardzania wynosi od 90 do 120 minut.

Zastosowanie: • klejenie/naprawa uszkodzonych elementów wykonanych z różnych stopów metali oraz tworzyw sztucznych KTM

10-009

Pojemność Ilość w kartonie

56 g

Kod kreskowy

12 sztuk

Środek do trwałego zabezpieczania, uszczelniania, łączenia oraz mocowania gwintowanych elementów metalowych. Preparat wypełnia szczeliny do 0,02 mm. Odporny na działanie oleju, benzyny, rozpuszczalników oraz płynów samochodowych. Jest odporny na temperatury do 150oC. Trudny demontaż.

Zastosowanie: • zabezpieczanie śrub przed niepożądanym odkręceniem, uszczelnianie połączeń

10-005 36

Pojemność Ilość w kartonie

6 ml

12 sztuk

Dwuskładnikowa szybkoschnąca substancja do „zimnego spawania” stali, mosiądzu, aluminium oraz stopów innych metali. Osiąga bardzo dużą wytrzymałość na pękanie oraz zerwanie. Po pełnym utwardzeniu można obrabiać mechanicznie (wiercić, gwintować, itp.). Czas wstępnego utwardzenia wynosi około 4 minut.

Zastosowanie: • klejenie/naprawa uszkodzonych elementów wykonanych z różnych stopów metali oraz tworzyw sztucznych KTM

10-010

ŚRODEK PRZECIWKO ODKRĘCANIU SIĘ ŚRUB CZERWONY (TRWAŁY)

KTM

MIESZANKA DO SPAWANIA NA ZIMNO SZYBKOSCHNĄCA

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

56 g

Kod kreskowy

12 sztuk

ŚRODEK PRZECIWKO ODKRĘCANIU SIĘ ŚRUB NIEBIESKI (USUWALNY) Przeznaczony do zabezpieczania, uszczelniania, łączenia oraz mocowania gwintowanych elementów metalowych. Preparat wypełnia szczeliny do 0,02 mm. Odporny na działanie oleju, benzyny, rozpuszczalników oraz płynów samochodowych. Odporny na temperatury do 150oC. Demontaż przy użyciu narzędzi ręcznych.

Zastosowanie: • zabezpieczanie śrub przed niepożądanym odkręceniem, uszczelnianie połączeń KTM

10-006

Pojemność Ilość w kartonie

6 ml

12 sztuk

Kod kreskowy


KLEJE, USZCZELNIACZE SILIKONOWE, MASY NAPRAWCZE USZCZELNIACZ SILIKONOWY CZARNY RTV Tworzy trwałą i elastyczną uszczelkę odporną na wysokie ciśnienie, drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne od -62oC do +260oC. Odporny na działanie oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Zastyga w postaci elastycznego kauczuku. Nie pęka i nie kurczy się. Zastępuje większość tradycyjnych uszczelek docinanych. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych. Zastosowanie: • pokrywy zaworów, pomp wodnych, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe, itp. KTM

10-043

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

Kod kreskowy

WŁASNOŚCI MATERIAŁU Stan płynny: Baza substancji chemicznej Acetoxy Silicone Kolor Czarny Gęstość Żel Ciśnienie pary < 5mmHg Gęstość par (Air = 1) >1 Ciężar właściwy 1.04 Prędkość parowania (Ether = 1) N/A Stan Utwardzony: Zakres odporności temperatury -62oC to +316oC Odporność na ciśnienie 340 atm Wydłużenie 550% Wytrzymałość naciągu 22 atm Twardość (Shore) 25 (po 24 godzinach 50% wilgoć) 30 (po 72 godzinach 50% wilgoć) Wstępne utwardzenie czas, minuty 10-20 (50% wilgoć) Pełne utwardzenie (3,18 mm grubość) 24 godziny

12 sztuk

10-047 317 g 12 sztuk

USZCZELNIACZ SILIKONOWY CZERWONY WYSOKOTEMPERATUROWY RTV Tworzy trwałą i elastyczną uszczelkę odporną na wysokie ciśnienie, drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne od -62oC do +343oC. Odporny na działanie oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Nie pęka i nie kurczy się. Zastępuje większość tradycyjnych uszczelek. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych. Zastosowanie: • pokrywy zaworów, pomp wodnych, termostatów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe i inne elementy pracujące w wysokiej temperaturze KTM

10-042

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy

WŁASNOŚCI MATERIAŁU Stan płynny: Baza substancji chemicznej Acetoxy Silicone Punkt zapalny (COC) >121oC Kolor Czerwony Gęstość Żel Ciśnienie pary < 5mmHg Gęstość par (Air = 1) >1 Ciężar właściwy 1.04 Prędkość parowania (Ether = 1) N/A Stan Utwardzony: Zakres odporności temperatury -62oC to +316oC Odporność na ciśnienie 349 atm Wydłużenie 500% Wytrzymałość naciągu 22 atm Twardość (Shore) 25 (po 24 godzinach 50% wilgoć) 30 (po 72 godzinach 50% wilgoć) Wstępne utwardzenie czas, minuty 10-20 (250°C, 50% wilgoć) Pełne utwardzenie (3,18 mm grubość) 24 godziny

10-046 317 g 12 sztuk 37


KLEJE, USZCZELNIACZE SILIKONOWE, MASY NAPRAWCZE USZCZELNIACZ SILIKONOWY NIEBIESKI XS (BEZZAPACHOWY)

USZCZELNIACZ SILIKONOWY SZARY - ALUMINIUM RTV

Wykazuje szczególnie dobre przyleganie do powierzchni zaolejonych. Tworzy trwałą i elastyczną uszczelkę odporną na wysokie ciśnienie, drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne w zakresie od -62oC do +315oC. Odporny na działanie oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Zastyga w postaci elastycznego kauczuku. Nie pęka i nie kurczy się. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych.

Tworzy trwałą i elastyczną uszczelkę odporną na wysokie ciśnienie, drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne od -62oC do +260oC. Odporny na działanie oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Zastyga w postaci elastycznego kauczuku. Nie pęka i nie kurczy się. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych.

Zastosowanie: • pokrywy zaworów, pomp wodnych, termostatów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe itp.

Zastosowanie: • pokrywy zaworów, pomp wodnych, termostatów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe itp. KTM

10-054

Pojemność Ilość w kartonie

95 g

Kod kreskowy

KTM

12 sztuk

10-059

KLEJ DO WSTECZNYCH LUSTEREK SAMOCHODOWYCH Mocuje lusterka, emblematy i inne elementy. Tworzy trwałe i solidne połączenie pomiędzy elementem mocującym lusterko wsteczne, a powierzchnią szyby. Odporny na zmiany temperatur.

Zastosowanie: • mocowanie lusterka wstecznego na przedniej szybie samochodu KTM

Pojemność Ilość w kartonie

10-019 1,2 ml 12 sztuk 38

Kod kreskowy

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy


KLEJE, USZCZELNIACZE SILIKONOWE, MASY NAPRAWCZE USZCZELNIACZ SILIKONOWY PRZEŹROCZYSTY RTV

USZCZELNIACZ SILIKONOWY NIEBIESKI RTV

Tworzy elastyczną uszczelkę odporną na drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne od -60oC do +260oC. Odporny na działanie smaru, oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Zastyga w postaci elastycznego kauczuku. Nie pęka i nie kurczy się. Przeznaczony do uszczelniania szyb, reflektorów, pękniętych obudów przewodów elektrycznych oraz uzupełniania uszczelek gumowych. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych.

Tworzy trwałą i elastyczną uszczelkę odporną na wysokie ciśnienie, drgania oraz cykliczne obciążenia termiczne od -62 C do +260 C. Odporny na działanie oleju, płynu przekładniowego, płynu chłodzącego oraz wody. Zastyga w postaci elastycznego kauczuku. Nie pęka i nie kurczy się. Zastępuje większość tradycyjnych uszczelek docinanych. Produkt o niskiej lotności, bezpieczny dla czujników elektronicznych.

Zastosowanie: • uszczelnianie elementów takich jak: szyby, reflektory samochodowe, drzwi, pokrywy bagażnika KTM

10-040

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

12 sztuk

Kod kreskowy

o

o

Zastosowanie: • pokrywy zaworów, rozrządu, miski olejowe, mechanizmy różnicowe KTM

10-041

Pojemność Ilość w kartonie

85 g

Kod kreskowy

12sztuk

39


MIKALOR Kompleksowa oferta Mikalor zawiera najbardziej popularne opaski ślimakowe, ciśnieniowe do układów wydechowych oraz szereg specjalistycznych opasek wykonanych z różnych materiałów, które stosowane są w najtrudniejszych warunkach różnych gałęzi przemysłu. Mikalor, jako jedyny na świecie producent, posiada w swojej ofercie opaskę wykonaną w całości z tytanu, której parametry pozwalają na zastosowanie jej w najbardziej wymagających warunkach, jak na przykład w silnikach bolidów F1.

www.mikalor.com


OBEJMY PRZEZNACZONE DO PRACY POD ŚREDNIM I WYSOKIM CIŚNIENIEM ASFA-L Najwyższej jakości opaski ślimakowe na taśmie 9 mm najbardziej popularne opaski na rynku wykorzystywane do wielu rożnych zamocowań. Oferują duży zakres montażowy oraz wysoką siłę zacisku 4 Nm. Precyzyjne tłoczenia, podniesione brzegi oraz gładki spód taśmy zapewniają łatwy i bezpieczny montaż. Opaski dostępne są w specyfikacji materiałowej W1 (stalowe ocynkowane) oraz W2 (stal nierdzewna). Opaski wykonane z materiałów W3, W4 oraz W5 dostępne są na indywidualne zamówienia. Obejma ślimakowa ASFA-L szerokość taśmy 9mm Ø Rozmiar mm

Kod towaru W1

L max.

s + 0,1 0

h max.

a +0,3

b max.

Max. Wartość momentu obrotowego (Nm)*

Max. Wartość Ciśnienia (Bars)*

Ilość w opakowaniu

8-16

03008753

22,1

0,6

10

9

14

3,0

45

200

12-22

03008761

22,1

0,6

10

9

14

3,0

45

200

–0,2

16-27

03008770

23,6

0,7

10

9

14

3,5

42

200

20-32

03008788

23,6

0,7

10

9

14

3,5

36

200

25-40

03008796

25,6

0,7

10

9

14

4,0

32

100

30-45

03008809

25,6

0,7

10

9

14

4,0

28

100

32-50

03008817

25,6

0,7

10

9

14

4,0

24

100

40-60

03008825

25,6

0,7

10

9

14

4,0

19

100

50-70

03008833

29,6

0,7

10

9

14

4,0

17

100

60-80

03008841

29,6

0,7

10

9

14

4,0

15

100

70-90

03008850

29,6

0,7

10

9

14

4,0

13

50

80-100

03008868

29,6

0,7

10

9

14

4,0

11

50

90-110

03008876

29,6

0,7

10

9

14

4,0

10

25

100-120

03008884

29,6

0,7

10

9

14

4,0

9

25 25

110-130

03008892

29,6

0,7

10

9

14

4,0

8

120-140

03008905

29,6

0,7

10

9

14

4,0

7

25

130-150

03008913

29,6

0,7

10

9

14

4,0

6

25

140-160

03008921

29,6

0,7

10

9

14

4,0

5

25

* Maksymalny nacisk montażowy może się różnić w zależności od rodzaju stosowanego węża i geometrii połączenia. Objęte ochrona patentową na całym świecie

W1 Materiały Śruba: Stal miękka Qst 36-3 (DIN 1.0213) Cynkowanie galwaniczne z pasywacją biało-srebrną (Cr3) Taśma i zamek: Stal ocynkowana S/EN 10292 (DIN 1.0935)

41


OBEJMY PRZEZNACZONE DO PRACY POD ŚREDNIM I WYSOKIM CIŚNIENIEM ASFA-S Najwyższej jakości opaski ślimakowe na taśmie 12 mm przy zachowaniu wszystkich walorów opasek ASFA-L oferują dodatkowo wyższy moment montażowy 6,8 Nm, który zapewnia całkowitą szczelność instalacji pracującej pod wysokim ciśnieniem. Specjalna konstrukcja zamka opaski pozwala na płynne zamknięcie i otworzenie bez konieczności jej rozcinania. Opaski dostępne są w specyfikacji materiałowej W1 (stalowe ocynkowane). Opaski wykonane z materiałów W2, W3, W4 oraz W5 dostępne są na indywidualne zamówienia. Obejma ślimakowa ASFA-S szerokość taśmy 12mm Ø Rozmiar mm

Kod towaru W1

L

s + 0,10

h

a +0,4

b max.

Max. Wartość momentu obrotowego (Nm)*

Max. Wartość Ciśnienia (Bars)*

Ilość w opakowaniu

–0,2

16-27

03009001

29,6

0,8

11

12,2

18

4,2

45

50

20-32

03009002

29,6

0,8

11

12,2

18

5,2

45

50

25-40

03009003

29,6

0,8

11

12,2

18

5,2

40

50

30-45

03009004

29,6

0,8

11

12,2

18

5,2

35

50

32-50

03009005

29,6

0,8

11

12,2

18

6,0

35

50

40-60

03009006

29,6

0,8

11

12,2

18

6,0

30

50

50-70

03009007

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

25

50

60-80

03009008

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

20

50

70-90

03009009

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

17

50

80-100

03009010

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

14

25

90-110

03009011

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

12

25

100-120

03009012

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

10

25

110-130

03009013

31,6

0,8

11

12,2

18

6,8

8

25

120-140

03009014

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

7

25

130-150

03009015

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

6

25

140-160

03009016

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

5

25

150-170

03009017

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

4

25

160-180

03009018

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

3

25

170-190

03009019

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

2

10

180-200

03009020

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

2

10

190-210

03009021

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

1,8

10

200-220

03009022

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

1,8

10

210-230

03009023

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

1,6

10

220-240

03009024

34,6

0,8

11

12,2

18

6,8

1,6

10

* Maksymalny nacisk montażowy może się różnić w zależności od rodzaju stosowanego węża i geometrii połączenia. Objęte ochrona patentową na całym świecie

W1 Materiały Śruba: Stal miękka Qst 36-3 (DIN 1.0213) Cynkowanie galwaniczne z pasywacją biało-srebrną (Cr3) Taśma i zamek: Stal ocynkowana S/EN 10292 (DIN 1.0935)

42


OBEJMY PRZEZNACZONE DO PRACY POD ŚREDNIM I WYSOKIM CIŚNIENIEM SUPER „Heavy-Duty” Opaska wysokociśnieniowa przeznaczona do bardzo wymagających aplikacji w instalacjach pracujących pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wykonana z najwyższej jakości materiału w zależności od rozmiaru na taśmie o szerokości od 16 do 26 mm. Zapewnia całkowitą szczelność w ekstremalnych warunkach. Unikalna konstrukcja oraz materiał z którego wykonana jest opaska gwarantują najwyższą jakość produktu. Obejma ciśnieniowa SUPER „Heavy-Duty” Ø Rozmiar mm

Kod towaru W1

r

e

a

b

s

Max. Wartość momentu obrotowego (Nm)*

Max. Wartość Ciśnienia (Bars)*

Min. ilość w opakowaniu

17-19 20-22 23-25 26-28 29-31 32-35 36-39 40-43 44-47 48-51 52-55 56-59 60-63 64-67 68-73 74-79 80-85 86-91 92-97 98-103 104-112 113-121 122-130 131-139 140-148 149-161 162-174 175-187 188-200 201-213 214-226 227-239 240-252

03018263 03018271 03018280 03018298 03018300 03018319 03018327 03018335 03018010 03018028 03018036 03018044 03018052 03018060 03018079 03018087 03018108 03018116 03018124 03018132 03018140 03018140 03018159 03018167 03018175 03018183 03018191 03018204 03018212 03018220 03018239 03018247 03018255

M5 M5 M5 M5 M6 M6 M6 M6 M7 M7 M7 M7 M7 M7 M8 M8 M8 M8 M8 M8 M8 M8 M8 M10 M10 M10 M10 M10 M10 M10 M10 M10 M10

8 8 8 8 10 10 10 10 11 11 11 11 11 11 13 13 13 13 13 13 13 13 13 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17

18+0.2 18+0.2 18+0.2 18+0.2 20+0.3 20+0.3 20+0.3 20+0.3 22+0.2 22+0.2 22+0.2 22+0.2 22+0.2 22+0.2 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 24+0.4 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5 26+0.5

19.8 19.8 19.8 19.8 22 22 22 22 24.5 24.5 24.5 24.5 24.5 24.5 26.5 26.5 26.5 26.5 26.5 26.5 26.5 26.5 26.5 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

0.6 0.6 0.6 0.6 0.8 0.8 0.8 0.8 1.2 1.2 1.2 1.2 1.2 1.2 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7 1.7

4.5 4.5 4.5 4.5 8 8 8 8 16 16 16 16 16 16 25 25 25 25 25 25 25 25 25 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50

48 48 45 45 42 42 40 40 44 44 40 40 36 36 28 28 28 20 20 12 12 12 12 9 9 9 6 6 6 3 3 3 3

50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10

* Maksymalny nacisk montażowy może się różnić w zależności od rodzaju stosowanego węża i geometrii połączenia. Objęte ochrona patentową na całym świecie W1 Materiały Śruba: Stal miękka Qst 36-3 (DIN 1.0213) Cynkowanie galwaniczne z pasywacją biało-srebrną (Cr3) Taśma i zamek: Stal ocynkowana S/EN 10292 (DIN 1.0935) Nakrętka i sworzeń: Stal miękka

43


OBEJMY PRZEZNACZONE DO PRACY POD ŚREDNIM I WYSOKIM CIŚNIENIEM Sprężysta Standard W1 DIN 3021 Najwyższej jakości opaska samozaciskowa do ciężkich aplikacji produkowana zgodnie z normą DIN 3021. Jest szczególnie zalecana do zastosowań, w których temperatura może się wahać od -40oC do +120oC. Konstrukcja tej obejmy zapewnia utrzymanie stałej siły zacisku pomimo gwałtownych zamian temperatury. Szybki i łatwy montaż jest dodatkowym atutem tej obejmy.

Obejma samozaciskowa sprężysta Standard W1

W1 Materiały Taśma: 50 CRV4 Stal

44

Średnica Nominalna d. mm

Ø min d1

Ø max d2

Kod towaru W1

+0,08 -0,02

h

Siła otwarcia N

Ilość w opakowaniu 100

17

15,2

18,3

03031501

0,85

100

19

17,8

20,0

03031510

1,3

200

100

20

18,4

21,8

03031528

1,3

200

100 100

21

19,5

22,5

03031536

1,3

220

23

21,0

24,7

03031544

1,3

220

100

24

22,0

26,0

03031552

1,3

220

100

25

23,0

36,8

03031560

1,5

230

100

26

24,3

28,0

03031579

1,6

250

100 100

27

25,0

28,9

03031587

1,6

280

29

27,0

31,5

03031595

1,75

300

100

31

28,5

22,0

03031608

1,75

280

100

32

29,3

34,5

03031616

1,75

280

100

35

31,5

38,0

03031624

1,75

260

100

36

32,5

39,0

03031632

1,75

250

100

38

34,5

41,5

03031640

1,75

220

100

39

35,0

42,0

03031659

1,75

220

100

40

35,5

42,5

03031667

1,75

220

100

42

37,2

44,5

03031675

1,9

280

100 100

43

38,0

45,5

03031683

1,9

280

44

38,5

46,5

03031691

1,9

280

100

46

40,5

49,0

03031704

2,0

270

100

47

41,0

50,0

03031712

2,0

260

100

50

43,5

53,0

03031720

2,0

260

100

51

44,0

54,0

03031739

2,0

260

100

53

46,0

56,0

03031747

2,2

330

100

55

46,8

58,0

03031755

2,2

320

100


OBEJMY PRZEZNACZONE DO PRACY POD NISKIM CIŚNIENIEM Półotwarta MICRO

Najwyższej jakości opaska wykonana z miękkiego metalu na taśmie 5 mm w dwóch rozmiarach 6-11 oraz 7-19 mm przeznaczona do stosowania w aplikacjach o ograniczonym dostępie do pola montażowego. Rozmiar opaski oraz zastosowany materiał zapewniają łatwy i szybki montaż w przypadku utrudnionego dostępu. Wykonanie z materiału W2 (stal nierdzewna) zapewnia wysoką odporność na korozję.

Obejma ślimakowa półotwarta MICRO W2

Ø Rozmiar mm

Kod towaru W2

a

b

c

d

Max. Wartość momentu obrotowego (Nm)*

Max. Wartość Ciśnienia (Bars)*

Ilość w opakowaniu

7-11

03016401

7,5

0,4

7

5

1,5

35

100

11-19

03016410

7,5

0,4

7

5

1,5

35

100

* Małe ciśnienie jest zależne od rodzaju węza i stosowanych połączeń

W2 Materiały Śruba i zamek: Stal miękka Qst 34-33 (DIN 1.0213) Cynkowana galwanicznie z pasywacją biało szarą Cr3 Taśma: Stal nierdzewna X8CR 17 (DIN 1.4016) (AISI-430)

45


WD-40 Preparat wielofunkcyjny WD-40. Od ponad 60. lat jego wszechstronne zalety i tysiące zastosowań znane są we wszystkich zakątkach świata. To nie tylko preparat do domu, ogrodu, ale również do warsztatu samochodowego. To doskonały preparat, który: czyści i konserwuje, likwiduje skrzypienia i piski, usuwa wodę, poluzowuje zardzewiale części, uwalnia zacinające się mechanizmy, zabezpiecza metalowe powierzchnie przed korozją. Nie zawiera silikonu.

www.wd40.pl 46


PREPARAT WIELOFUNKCYJNY WD-40 można używać jako środek penetrujący, aby poluzować śruby i połączenia na systemach wydechowych, układach hamulcowych i wszelkich innych częściach, które uległy zapieczeniu przez korozję, bądź zużycie. Spryskane części zostaną pokryte ochronną warstwą smarującą. System zapłonowy, rozdzielacz i cewkę, należy spryskać WD-40 w celu usunięcia wilgoci spowodowanej zalaniem silnika wodą. Cały system elektryczny samochodu będzie działał lepiej, kiedy regularnie będzie się pokrywać go warstwą WD-40. Uniknie się wówczas korozji połączeń elektrycznych i odkładania się elektrolitycznych nalotów, zapewniając doskonałe przewodzenie. Użycie WD-40 do zamków w drzwiach usunie z nich brud, kurz i wilgoć, zapobiegając ich zamarzaniu w zimie. Regularne przetarcie WD-40 anteny radiowej lub elementów chromowanych uchroni je przed korozją. DOSTĘPNA OFERTA:

450 ml

400 ml

200 ml

250 ml

100 ml

300 ml

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

01-450

450 ml aplikator

24 sztuki

01-400

400 ml

24 sztuki

01-200

200 ml

36 sztuk

01-250

250 ml aplikator

12 sztuk

01-100

100 ml

24 sztuki

01-300

300 ml aplikator

30 sztuk

Kod kreskowy

DOSTĘPNA OFERTA:

Rozpylacz

5L

200 L

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

05-R00

rozpylacz

-

01-L05

5L

4 sztuki

01-L20

200 L

-

01-L25

25 L

-

Kod kreskowy

25 L

47


WŁAŚCIWOŚCI Ochrona antykorozyjna (na świeżo oczyszczonych arkuszach stali miękkiej) Warunki testów

Warunki testów

Wilgotność (JAN – H – 792)

Brak rdzy po 1 000 godzinach

Próba we mgle (FED STD 151)

Brak rdzy po 50 godzinach

Próba we mgle (FED STD 151)

Obecność rdzy

Faktyczna długość ochrony antykorozyjnej uzyskana dzięki zastosowaniu WD-40 będzie się różnić w zależności od typu materiału testowanego i rodzajów czynników korozyjnych. Generalnie ochrona antykorozyjna stali miękkiej w różnych warunkach będzie następująca: Składowanie w zamknięciu lub w pomieszczeniach zamkniętych – 1 rok lub dłużej Składowanie pod przykryciem na zewnątrz – 6 do 12 miesięcy Składowanie na zewnątrz w warunkach normalnych – 30 do 60 dni Składowanie na zewnątrz w warunkach surowych – 15 do 30 dni (na lub bardzo blisko morza, wystawienie na działanie wysokiej wilgotności, słonej wody bądź słonych mgieł) W przypadku konieczności uzyskania dłuższej ochrony, należy nałożyć dodatkową warstwę WD-40. w

Smarowanie: Dynamiczny współczynnik tarcia Nacisk Łożyska

Współczynnik

6.8 atr

0,112

6.8 atr

0,114

136 atr

0,129

204 atr

0,138

272 atr

0,145

test Stal ulepszona cieplnie 4340 z normalną powłoką tlenkową pokryta WD-40

Właściwości elektryczne: lub bardzo blisko morza, wystawienie na działanie wysokiej wilgotności, słonej w

Wytrzymałość dielektryczna ASTM D-877 12 000 V na 0,25 cm Rezystancja zestyku ASTM B-182 modyfikowana

48

Ilość Cykli

Czyste Styki

Styki Pokryte WD-40

Rezystancja Kontaktowa Warstwy

D

0.0066 ohm

0.0083 ohm

0.0017 ohm

5

0.0067 ohm

0.0085 ohm

0.0018 ohm

100

0.0069 ohm

0.0086 ohm

0.0017 ohm

1 000

0.0074 ohm

0.0085 ohm

0.0011 ohm

20 000

0.0083 ohm

0.0095 ohm

0.0015 ohm


WŁAŚCIWOŚCI Charakterystyka fizyczna Wygląd

Klarowny

Kolor

Jasno bursztynowy

Zapach

Bardzo delikatny, charakterystyczny, przyjemny

Ciężar właściwy

0,800 ±,020 g/ml ( w temp. 22°C )

Lepkość

27.5 ± 1,0 sek Zahn #1 w temp. 22°C

Temperatura zapłonu

43°C w otwartym naczyniu

Procentowa zawartość substancji nielotnych

Min. 22% (wag.)

Procentowa zawartość substancji lotnych

Max. 78% (wag.) alifatyczny destylat benzynowy

Temperatura krzepnięcia

Poniżej -73°C

Stabilność w niskich temperaturach

Bardzo dobra

Wydajność

12-20 m /dm

Punkt wrzenia

Minimum 49°C

Waga produktu po nałożeniu

1,7g/cmł

Grubość

0,00025 do 0,00075 cm

2

3

Działania na materiałach Ogólne: Prawie wszystkie materiały reagują na WD-40 tak, jak przy zastosowaniu wysokiej jakości benzyn lakowych. Dotyczy to spryskiwana krótkiego, bądź długiego zanurzenia. Guma: Nie stwierdzono widocznych efektów na powierzchniach różnych typów gum spryskiwanych WD-40. Niektóre rodzaje gumy puchną po długotrwałej kąpieli w WD-40. Wysokowytrzymałe stale: Certyfikat bezpieczeństwa wg testu Lawrence Hydrogen Effusion Test (test efuzji wodoru Lawrence’a). Tkaniny: Następujące tkaniny w zetknięciu z WD-40 nie pokazały żadnych innych efektów poza delikatnym zaplamieniem, które zostało bez trudu usunięte przy pomocy ciężkiej benzyny lub innych środków do prania na sucho: nylon, orlon, wełna, dacron, bawełna. Powierzchnie malowane: Wiele rodzajów farb na różnych powierzchniach nie reagowało w żaden sposób na WD-40. Pasty woskowe i niektóre warstwy woskowe mogą ulec zmiękczeniu przez WD-40. Tworzywa sztuczne: Następujące tworzywa sztuczne zostały zanurzone w WD-40 bez żadnego widocznego efektu: polietylen, formika, epoksyd, derlin, polipropylen, akryl, pcv, teflon, poliester, nylon. Czyste poliwęglany i polistyren mogą ulec pęknięciom naprężeniowym w kontakcie z WD-40. Uwaga: pokrywanie WD-40 trwałymi warstwami: Najlepsze rezultaty zostaną uzyskane kiedy powierzchnia jest oczyszczona przy pomocy benzyny lakowej, rozpuszczalników do lakierów, odtłuszczania parowego lub czyszczącymi środkami alkaicznymi.

49


WD-40 SPECIALIST WD-40 SPECIALIST to nowoczesne formuły przeznaczone do profesjonalnego użycia. Zaprojektowane pod kątem konkretnych zastosowań, a ich wspólną cechą jest zapewnienie wysokiej skuteczności działania w możliwie najkrótszym czasie. Zawierają dodatki syntetyczne, które wzmacniają ich efektywność. Potwierdzona skuteczność w testach niezależnych laboratoriów badawczych - produkty WD-40 Specialist lepiej radzą sobie z najtrudniejszymi problemami, niż inne marki na rynku. Zastosowanie w eksploatacji i konserwacji maszyn i urządzeń wyposażonych w paski, łożyska, łączenia, prowadnice, tłoki oraz w zamkach, zaworach, zawiasach, nakrętkach, podnośnikach etc.

www.wd40specialist.pl 50


PREPARATY PROFESJONALNE Test odporności na ciśnienie

SMAR SILIKONOWY CECHA

KORZYŚĆ

Dwufunkcyjny aplikator Smart Straw

Pokrywa jednorazowo większą powierzchnię lub działa precyzyjnie

Tworzy powłokę smarującą na powierzchniach plastikowych, gumowych, drewnianych i metalowych

Eliminuje klejenie na różnego rodzaju powierzchniach, skracając czas przestoju

700

Wodoodporny, nieplamiący, chroni przed wilgocią

Może być używany w celu zabezpieczenia i przedłużenia żywotności materiału

500

Smaruje i chroni przed korozją

Zapewnia ochronę antykorozyjną

Działa w temperaturze od -35°C do +200°C

Zapewnia dobre wyniki w każdych warunkach klimatycznych i środowiskach operacyjnych

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

03-101

400 ml

12 sztuk

Kod kreskowy

900 800

600

400 300 200 100 0

Arexons Silikon CRC Spray Silixone

Test odporności na ciśnienie

CECHA

KORZYŚĆ

Dwufunkcyjny aplikator Smart Straw

Pokrywa jednorazowo większą powierzchnię lub działa precyzyjnie

Duża gęstość

Odporny na działania warunków atmosferycznych

Bezpieczny dla metali, stopów, gumy, plastików i powierzchni lakierowanych

Może być używany w wielu środowiskach pracy

Zawiera dodatki antykorozyjne

Zabezpiecza przed wilgocią, smaruje i chroni przed korozją

Działa w temperaturze od -20°C do +145°C

Zapewnia dobre wyniki w każdych warunkach klimatycznych i środowiskach operacyjnych

Pojemność

Ilość w kartonie

03-102

400 ml

12 sztuk

WDSP Silicone

Zastosowanie: metal, plastik, guma, drewno. Rekomendowane zastosowanie: paski, łożyska, łączenia, narzędzia, prowadnice, zawory, zamki, drzwi i zawiasy, podnośniki itp.

BIAŁY SMAR LITOWY

KTM

KF Fluide Rocol Precision Ambersil Silicone Silicone Spray Silicone FG

1600 1400 1200 1000 800 600 400 200 0

Arexons TW249-Grasso Branco

CRC WLG

Ambersil White Spray Grease

WDSP WLG

Kod kreskowy

Zastosowanie: sworznie motoru, łożyska, korby, zatrzaski, tłoki, taśmociągi, prowadnice, kable, szyny, pompy wodne, koła zębate i hamulce, części metalowe, zawiasy.

51


PREPARATY PROFESJONALNE SZYBKI PENETRANT CECHA

KORZYŚĆ

Dwufunkcyjny aplikator Smart Straw

Pokrywa jednorazowo większą powierzchnię lub działa precyzyjnie

Małe napięcie powierzchniowe przyspiesza penetrację zardzewiałych, skorodowanych i zapieczonych części

Uwalnia zablokowane mechanizmy skracając czas postoju maszyn

Bezpieczny dla metali, stopów, gumy, plastików i powierzchni lakierowanych

Może być używany w wielu środowiskach pracy

Smaruje i chroni przed korozją

W przeciwieństwie do innych penetrantów obecnych na rynku, zawiera dodatki smarujące i inhibitory korozji

Działa w temperaturze od -20°C do +90°C

Zapewnia dobre wyniki w każdych warunkach klimatycznych i środowiskach operacyjnych.

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

03-103

400 ml

12 sztuk

Kod kreskowy

Zastosowanie: metal, stopy metali, guma, plastik i większość lakierów. Rekomendowane zastosowanie: nakrętki, śruby, łańcuchy, zamki, łożyska, zapięcia, rolki, rury, podnośniki, narzędzia, złącza i wiele innych.

SMAR PTFE

52

Test czterokulowy KORZYŚĆ

Dwufunkcyjny aplikator Smart Straw

Pokrywa jednorazowo większą powierzchnię lub działa precyzyjnie

Tworzy powłokę smarującą

Redukując tarcie wydłuża żywotność narzędzi oraz urządzeń

Bezpieczny dla metali, stopów, gumy i plastików

Może być używany w wielu środowiskach pracy

Smaruje i chroni przed korozją

Zapewnia ochroną antykorozyjną

Działa w temperaturze od -20°C do +260°C

Zapewnia dobre wyniki w każdych warunkach klimatycznych i środowiskach operacyjnych

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

03-104

400 ml

12 sztuk

Kod kreskowy

0,8 0,7 Głębokość skazy w mm

CECHA

Test cztero kulowy

0,6 0,5 0,4 0,3 0,2 0,1 0

Italy-Arexons Germany France-KF TT163 Caramba Lubrifiant Lubrificante AL Multifunktions Chaines FPS PTFE PTFE Spray

UK-Rocol Sapphire Precision Lube Spray

WD-40 Specialist High Performance PTFE Lubricant

Zastosowanie: metal, szkło, plastik, winyl i guma. Rekomendowane zastosowanie: osie, narzędzia ręczne i elektryczne, zębatki, tuleje, podnośniki, prowadnice, pokrętła, liny stalowe i wiele innych.


STP PROFESSIONAL STP Professional to nowa linia najwyższej klasy dodatków, przeznaczona dla profesjonalistów do użytku w serwisach i warsztatach samochodowych. Nowe formuły o wysokim stopniu stężenia pomagają utrzymać silnik i jego elementy w doskonałej formie, błyskawicznie rozwiązując powstałe problemy.

www.stp.com.pl


DODATKI DO PALIW SERIA PROFESJONALNA FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY SILNIKÓW DIESLA

FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY SILNIKÓW BENZYNOWYCH

Profesjonalny środek do czyszczenia wtryskiwaczy silników Diesla.

Profesjonalny środek do czyszczenia wtryskiwaczy silników benzynowych.

Szybko usuwa osady z wtryskiwaczy i zaworów.

Szybko rozpuszcza szkodliwe osady z wtryskiwaczy i zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Przywraca moc i przyspieszenie.

Przywraca wydajność i skuteczność silnika.

Redukuje tworzenie się osadów.

Chroni przed rdzą i niszczeniem.

Chroni przed powstawaniem rdzy. Zmniejsza emisję spalin i dymu.

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

30-051 200 ml 12 sztuk

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

Kod kreskowy

30-050 200 ml 12 sztuk

CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY

Przed zastosowaniem preparatu STP

Po zastosowaniu preparatu STP

FORMUŁA DO CZYSZCZENIA DPF Czyści i regeneruje zablokowane Filtry Cząstek Stałych (DPF). Skutecznie oczyszcza niedrożny filtr cząstek stałych, szczególnie w przypadku techniki prowadzenia start/stop. Wydłuża żywotność silnika i DPF bez konieczności demontażu. Zmniejsza emisję sadzy.

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

30-052 200 ml 12 sztuk 54

Kod kreskowy

PŁUKANKA DO SILNIKA

Neutralizuje kwaśne osady powstające w silnikach. Uwalnia zapieczone elementy silnika. Zapobiega zanieczyszczeniu nowego oleju usuwając pozostałości po zużytym oleju. Do stosowania ze standardowymi, wielogatunkowymi mineralnymi i syntetycznymi olejami.

KTM

Pojemność Ilość w kartonie

30-053 450 ml 6 sztuk

Kod kreskowy


CLINEX Clinex Nanochem to producent profesjonalnych środków utrzymania czystości - do zastosowania w halach przemysłowych, magazynowych, w obiektach handlowych, w instytucjach użyteczności publicznej oraz w sektorze HORECA. W swej ofercie posiada również specjalistyczne preparaty do usuwania i doczyszczania trudnych zabrudzeń powstałych w warsztatach i serwisach samochodowch. Ofertę uzupełniają środki do czyszczenia wykładzin i tapicerek oraz prania mocno zabrudzonej odzieży roboczej. Produkty Clinex cechuje wysoka wydajność, niezawodna jakość połączona z optymalną ceną.

www.clinex.com.pl


PROFESJONALNE ŚRODKI UTRZYMANIA CZYSTOŚCI AntyOil

Płyn do silnie zaolejonych posadzek Niskopieniący płyn do mechanicznego czyszczenia posadzek odpornych na działanie środków alkalicznych. Posiada bardzo dobre właściwości emulgujące tłuszcze i smary, przez co doskonale sprawdza się w myciu silnie zaolejonych posadzek w warsztatach i halach fabrycznych. Zastosowanie: Do mycia posadzek w zakładach przemysłowych, halach fabrycznych, warsztatach samochodowych. Może być stosowany także w myciu ręcznym. Sposób użycia: • Przed użyciem wstrząsnąć. • Codzienna pielęgnacja: 50-100ml/10L wody. • Gruntowne czyszczenie: 300-500ml/10L wody. • Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30°C.

GreaseOff

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

77-011

1L

12 sztuk

77-013

5L

-

77-010

10 L

-

Kod kreskowy

Preparat do usuwania silnych zabrudzeń Gotowy do użycia preparat to usuwania silnych tłustych zabrudzeń Produkt posiada bardzo dobre właściwości odtłuszczające. Doskonale rozpuszcza tłuszcze, smary na wszelkich typach powierzchni zmywalnych. Nie pozostawia smug i zacieków. Zastosowanie: Może być stosowany zarówno do czyszczenia silników i usuwania plam powstałych na skutek działania produktów ropopochodnych, ale również w doczyszczaniu pomieszczeń gastronomicznych. Sposób użycia: • Preparat gotowy do użycia. • Rozpylić równomiernie na zabrudzoną powierzchnię, przeszorować lub przetrzeć wilgotną szmatką. • W przypadku mocnych zabrudzeń czynność powtórzyć. Uwaga: Powierzchnie mające kontakt z żywnością po umyciu, obficie spłukać wodą.

4Dirt

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

77-712

1L

12 sztuk

Kod kreskowy

Preparat do usuwania tłustych zabrudzeń Biodegradowalny, skoncentrowany, uniwersalny preparat przeznaczony do usuwania wszelkiego typu trudnych, tłustych zabrudzeń z powierzchni takich jak: posadzki betonowe, PCV, kamień naturalny i sztuczny, kafle, itp. znajdujących się w przemyśle i gastronomii. Doskonale rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego, zanieczyszczenia ropopochodne i wielowarstwowe powłoki brudu. Skutecznie usuwa zabrudzenia kuchenne i przemysłowe. Nadaje się do mycia maszyn i urządzeń. Może być stosowany w myciu ręcznym i maszynowym oraz do prania odzieży roboczej. Zastosowanie: Do mycia wodoodpornych powierzchni w gastronomii i przemyśle przetwórczym, posadzek przemysłowych w halach produkcyjnych, zakładach remontowych, warsztatach samochodowych. Sposób użycia: • Przed użyciem wstrząsnąć. • W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować rozcieńczenie od 50 do 500ml/10L wody. • Do prania odzieży roboczej od 10 do 100ml/10L wody.

56

KTM

Pojemność

Ilość w kartonie

77-640

1L

12 sztuk

77-641

5L

77-642

10 L

Kod kreskowy


ODDZIAŁY AMTRA W POLSCE

ODDZIAŁY AMTRA Sp. z o.o. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

KATOWICE POZNAŃ RZESZÓW WARSZAWA WROCŁAW KRAKÓW BYDGOSZCZ OLSZTYN

mob. 604 63 53 53, katowice@amtra.pl mob. 603 070 724, poznan@amtra.pl mob. 513 060 758, rzeszow@amtra.pl mob. 603 333 307, warszawa@amtra.pl mob. 601 927 233, wroclaw@amtra.pl tel/fax 12 412 51 21, mob. 501 584 878, krakow@amtra.pl tel/fax 52 341 43 56, mob. 501 760 700, bydgoszcz@amtra.pl tel. 89 534 95 60, fax 89 534 04 41, mob. 502 538 909, olsztyn@amtra.pl

TWÓJ DYSTRYBUTOR

57


NOTATKI

58


NOTATKI

59


AA-046

www.amtra.pl

Edycja 2

2006-2014

Grupa Amtra, ul. Schonรณw 3, 41-200 Sosnowiec, tel. +48 32 294 41 00, amtra@amtra.pl, www.amtra.pl

Profile for Amtra Sp. z o.o.

Katalog Warsztat 2017  

Profesjonalna chemia samochodowa OFERTA DLA SERWISÓW I WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH

Katalog Warsztat 2017  

Profesjonalna chemia samochodowa OFERTA DLA SERWISÓW I WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH

Profile for amtra
Advertisement