Page 1

katalog

produktów

2013 profesjonalne środki utrzymania czystości


Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Grupa Amtra działa na rynku od ponad 20 lat. Jesteśmy producentem i dystrybutorem ponad 16 marek z branży profesjonalnej chemii sprzątającej oraz chemii samochodowej. Od kilku lat rozwijamy projekt marki Clinex – linii produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Nasze produkty znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Oferujemy produkty o wysokiej jakości i pełnej gwarancji, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich jakość potwierdza certyfikat jakości ISO 9001, certyfikat wiarygodności biznesowej D&B (Dun&Bradstreet). Korzystamy z najnowszych technologii – komponentów biodegradowalnych oraz z nanotechnologii. Nanotechnologia jest obecnie intensywnie rozwijającą się dziedziną, którą z powodzeniem wykorzystujemy w produkcji preparatów z linii Nano Protect Silver. Receptury opracowane na nanostrukturach zwiększają efektywność produktów, ochronę antybakteryjną, neutralność alergiczną, zapewniając skuteczność ich działania i bezpieczeństwo stosowania. Proces produkcji wspierany jest przez sprawną dystrybucję. Towar dociera do prawie każdego miejsca w Polsce w ciągu 24h od momentu wpłynięcia zamówienia. Mając na uwadze komfort klientów we współpracy z naszą firmą rozwinęliśmy sieć przedstawicieli handlowych, autoryzowanych dystrybutorów oraz stworzyliśmy program promocji i możliwość składania zamówień w każdej formie. Na życzenie klienta, służymy pomocą w opracowaniu planów higieny konkretnych pomieszczeń i obszarów roboczych według wymogów system HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontrolne). Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo oraz efektywność sprzątania a także szybko i skutecznie zostaje wdrożony system HACCP w każdym zakładzie gastronomicznym. Dla klientów, którzy mają już rozwiniętą sieć sprzedaży, a chcieliby posiadać własną markę, zapraszamy do współpracy. Przygotujemy Państwu projekty opakowań, zasugerujemy asortyment, dostosujemy jakość i cenę produktów do Państwa potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą, Z poważaniem, Jarosław Nowakowski Dyrektor Generalny Grupy Amtra Członek Zarządu Grupy Kapitałowej Amtra/Nanochem

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec tel.+48 32 294 41 00 fax +48 32 294 41 39 amtra@amtra.pl www.amtra.pl www.clinex.com.pl

2


NOWOŚCI W OFERCIE

Clinex Nano Protect Floral

Clinex Nano Protect Glass

Preparat czyszczący o przyjemnym zapachu cytryny do mycia posadzek odpornych na działanie wody. Dzięki zastosowaniu nanocząsteczek krzemu modyfikuje czyszczone powierzchnie chroniąc je przed ponownym osadzaniem się brudu. Nadaje czyszczonej powierzchni delikatny połysk, nie pozostawia smug. Zastosowanie: Do codziennej pielęgnacji i mycia wodoodpornych posadzek z płytek ceramicznych szkliwionych, kamiennych, lakierowanego drewna, paneli drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i PCV. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Do mycia ręcznego. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50 do 150 ml / 10 litrów wody. Uwaga: produkt może w czasie zmieniać zabarwienie. Nie jest to wadą produktu i nie ma wpływu na jego jakość oraz własności myjące. Magazynowanie produktu w temperaturze 5 - 30°C.

Do mycia szyb, kryształów, luster oraz innych powierzchni szklanych, emaliowanych, laminowanych i ze stali nierdzewnej. Z czyszczonych powierzchni usuwa trudne zabrudzenia pozostawiając krystaliczny blask, Usuwa tłuszcz i nie pozostawia smug. Dzięki zastosowaniu nanokomponentu zmniejsza stopień osadzania się pary wodnej, a czyszczoną powierzchnię na dłużej pozostawia czystą. Zastosowanie: Do mycia powierzchni szklanych, emaliowanych, laminowanych oraz ze stali nierdzewnej. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Czyszczoną powierzchnię spryskać preparatem, a następnie przetrzeć czystą szmatką, mikrofibrą lub niepylącym czyściwem. Uwaga: produkt może w czasie zmieniać zabarwienie. Nie jest to wadą produktu i nie ma wpływu na jego jakość oraz własności myjące. Magazynowanie produktu w temperaturze 5 - 30°C.

Nanopreparat do mycia podłóg

9

Nanopreparat do mycia powierzchni szklanych

10

KTM 1l5l -- 77-329 77-330

KTM 1l5l -- 77-333 77-334

Clinex W3 Forte

Clinex 4Hall

Gotowy do użycia, silny preparat do mycia sanitariatów i łazienek

Płyn do mycia i pielęgnacji posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych

Gotowy do użycia, kwaśny preparat do gruntownego czyszczenia uporczywych zabrudzeń w sanitariatach i łazienkach. Do stosowania na wszystkich odpornych na działanie kwasów materiałach i nawierzchniach. Skutecznie usuwa rdzę, kamień wodny, osady wapienne oraz resztki mydła. Szczególnie zalecany do mycia muszli klozetowych, pisuarów, bidetów oraz umywalek. Likwiduje przykre zapachy urynowe. Zastosowanie: Środek przeznaczony do mycia wanien, brodzików, kabin natryskowych, armatury łazienkowej, elementów ze stali nierdzewnej, glazury, posadzek, fug, spoin cementowych. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Na zabrudzoną powierzchnię należy równomiernie nanieść preparat, dokładnie rozprowadzić, pozostawić na około 1 minutę, po czym powierzchnię zmyć bieżącą wodą. Preparat nie pozostawia smug, nie wymaga wycierania do sucha.

Koncentrat niskopieniącego płynu przeznaczonego do utrzymania czystości i pielęgnacji wszelkich wodoodpornych posadzek. Skutecznie usuwa uporczywe, nawet trudno zmywalne zabrudzenia. Tworzy delikatną powłokę polimerową, która zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem i ułatwia proces bieżącej pielęgnacji. Zastosowanie: Do maszynowego i ręcznego mycia podłóg gresowych, terazzo, betonowych, wykonanych z żywic epoksydowych oraz PCV, linoleum i kauczuku. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50 - 100 ml/10 L wody.

1

KTM 1l10l- -77-634 77-652

8

3

KTM

5l -77-659 10l - 77-660


Plan higieny

Clinex Grill

Płyn do mycia grilli i piekarników

Clinex AGD

Preparat do czyszczenia sprzętu AGD

Gastro & Restauracja NPS Odour Killer

Clinex Glass

Preparat do neutralizacji zapachów

Płyn do mycia szyb

Clinex DishWash

Clinex Barren

Płyn do zmywarek gastronomicznych

Płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych

NPS Table

Płyn do dezynfekcji blatów i urządzeń kuchennych

Clinex DiShine

Płyn nabłyszczający do zmywarek gastronomicznych

NP Glass

Nanopreparat do mycia szyb

Clinex Clinex Steel Shine Preparat do Steel czyszczenia

stali nierdzewnej

Clinex M4

Concentrate Flowers Płyn do posadzek

Clinex Destoner

NPS Nice Preparat do dezynfekcji klimatyzacji

Płyn czyszczący do klimatyzacji

Clinex Blink

Clinex Table

Płyn do mycia Clinex Textile blatów i urządzeń Płyn do dywanów kuchennych i tapicerki

Odkamieniacz

Clinex A/C

Płyn do mycia posadzek ekskluzywnych

Preparat nabłyszczający do stali nierdzewnej

Clinex Hand Wash

Płyn do ręcznego mycia naczyń

Clinex Delos Shine

Płyn do pielęgnacji mebli

4

Clinex Delos Mat

Płyn do pielęgnacji mebli

Clinex Floral

Uniwersalny płyn do mycia podłóg

Clinex Textile Foam Pianka

Clinex do tapicerki Anti-Spot Odplamiacz


Plan higieny

Biuro & Hotel NPS Nice

Preparat do dezynfekcji klimatyzacji

Clinex Delos Mat

Płyn do pielęgnacji mebli

Clinex Textile Płyn do dywanów i tapicerki

Clinex Panel

Płyn do pielęgnacji mebli

Clinex Textile Foam

NP Floral

Płyn do mycia podłóg Nanopreparat do mycia podłóg laminowanych

NPS Odour Killer

Płyn do powierzchni plastikowych

Płyn czyszczący do klimatyzacji

Clinex Delos Shine

Pianka do tapicerki

Clinex Lux

Clinex A/C

Preparat do neutralizacji zapachów

Clinex LCD

Płyn do mycia powierzchni drewnianych

Płyn do mycia szyb

Clinex W3 Active

Clinex W3 Forte

Clinex W3 Multi

Gotowy do użycia preparat Gotowy do użycia preparat Skoncentrowany do mycia sanitariatów do mycia sanitariatów preparat do mycia i łazienek i łazienek sanitariatów i łazienek

Mydło w płynie

Clinex Wood

Odświeżacz powietrza

Clinex Glass

Do czyszczenia ekranów LCD

Clinex Liquid Soap

Clinex Air

Clinex Dispersion Ochronny polimerowy środek dyspersyjny do podłóg

5

Clinex Stripper

Preparat do usuwania podłogowych powłok polimerowych

Clinex Glazur

Płyn do mycia podłóg glazurowanych


Plan higieny

Przemysł & Magazyny

Clinex Glass

Płyn do mycia szyb

Clinex S6

Preparat do mycia gruntownego

Clinex M4

Płyn do bieżącego mycia posadzek

Clinex Steel

Preparat do czyszczenia stali nierdzewnej

Clinex 4Dirt

Preparat do usuwania tłustych zabrudzeń

Clinex M9

Płyn do gruntownego mycia posadzek

Clinex Anti-Oil

Płyn do silnie zaolejonych posadzek

Clinex Textile Płyn do dywanów i tapicerki

Clinex PURE

Clinex Destoner Odkamieniacz

Clinex S5

Płyn do mycia posadzek poliuretanowych

Uniwersalny odtuszczający preparat czyszczący

Clinex DHS Forte

Clinex M6 Medium

Płyn do gruntownego usuwania uporczywych zabrudzeń

6

Płyn do silnie mikroporowatych posadzek

Clinex Textile Foam Pianka do tapicerki

Clinex Neutral

Neutralny płyn do mycia posadzek szybko brudzących się

Clinex Lastrico

Płyn do czyszczenia lastrico


Plan higieny HACCP

BIURO /RECEPCJA Powierzchnie czyszczone

Rodzaj powierzchni BIEŻĄCE MYCIE powierzchni o wysokim połysku

BIEŻĄCE MYCIE Posadzki wszelkieg rodzaju

Rodzaj Produktu

Clinex Blink Clinex Floral

Sposób użycia

Stężenie

Mycie ręczne.

Do codziennej pielęgnacji od 50 do 150 ml / 10 l wody.

Mycie ręczne.

Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

BIEŻĄCE MYCIE Podłogi laminowane

Clinex Panel

Mycie ręczne.

GRUNTOWNE MYCIE Posadzki, ceramika PCV, linoleum

Clinex M4

Mycie ręczne.

BIEŻĄCE MYCIE Szyby, elementy szklane, lustra

Clinex Glass

Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić niewielką ilość płynu na czyszczoną powierzchnię, a następnie polerować suchą szmatką.

Produkt gotowy do użycia.

ODŚWIEŻANIE POMIESZCZEŃ

Clinex Air

W zależności od oczekiwanego rezultatu i wielkości pomieszczenia zaleca się od 1 do 5 rozpyleń. Rozpylać za muszlą WC, pisuarem lub w narożach pomieszczeń.

Produkt gotowy do użycia.

BIEŻĄCE MYCIE efekt nabłyszczający Drewno, płyta MDF Meble, szafy, biurka, krzesła

Clinex Delos Shine

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Przed użyciem wstrząsnąć. Środek należy rozpylić na czyszczoną powierzchnię, przeszorować, a następnie spłukać obficie czystą wodą i wytrzeć do sucha.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Shine Steel

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex LCD

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką,czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Lux

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czyctą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Przed użyciem wstrząsnąć. Przeznaczony do czyszczenia dywan lub wykładzinę należy dokładnie odkurzyć. W mało widocznym miejscu należy sprawdzić trwałość kolorów. W tym celu należy nanieśc rozcieńczony preparat na powierzchnię za pomocą białego czyściwa. Rozcieńczony roztwór nanieść na czyszczoną powierzchnię. Czyścić (szorować) do momentu rozpuszczenia brudu. Nie dopuścić do nadmiernego zmoczenia czyszczonej powierzchni. Brudną pianę zebrać odkurzaczem piorącym na mokro.

Do czyszczenia stosować roztwór 20-50ml preparatu na 1l wody.

Clinex A/C

Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na czyszczoną powierzchnię, następnie rozprowadzić po niej pędzelkiem lub mokrą szmatką. Preparat spłukać wodą i przetrzeć do sucha.

Produkt gotowy do użycia.

NPS Nice Pozwolenie Min.

Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. W czasie czyszczenia wyłączyć klimatyzację. Nastawić nagrzewnicę na zimny nawiew powietrza. Wyjąć filtr antypyłkowy systemu klimatyzacji. Ustawić tryb pracy wentylatora na recyrkulację wewnętrzną. Uruchomić dmuchawę na maksymalnych obrotach. Rozpylić środek czyszczący (około 100ml) bezpośrednio do środka głównego kanału dolotowego klimatyzacji. Wyłączyć dmuchawę i odczekać 15 min. Po tym czasie można uruchomić klimatyzację. Produkt nie należy stosować do pomieszczeń związanych z produkcją żywności i pasz.

Produkt gotowy do użycia.

DO STALI NIERDZEWNEJ doczyszczanie

DO STALI NIERDZEWNEJ Bieżące mycie i pielęgnacja

BIEŻĄCE MYCIE ekrany LCD

DO POWIERZCHNI PLASTIKOWYCH Bieżące mycie i pielęgnacja GRUNTOWNE MYCIE dywany, meble tapicerowane, wykładziny dywanowełn-a

BIEŻĄCE MYCIE klimatyzacja nawiewy

DEZYNFEKCJA klimatyzacja nawiewy

Clinex Steel

Clinex Textile

Zdr. nr 4008-10

Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.


Plan higieny HACCP

SALE KONSUMPCYJNE Powierzchnie czyszczone

Rodzaj powierzchni BIEŻĄCE MYCIE powierzchni o wysokim połysku

BIEŻĄCE MYCIE Posadzki wszelkiego rodzaju

BIEŻĄCE MYCIE Podłogi laminowane

GRUNTOWNE MYCIE Posadzki, ceramika PCV, linoleum

Sposób użycia

Rodzaj Produktu

Clinex Blink

Mycie ręczne.

Stężenie Do codziennej pielęgnacji od 50 do 150 ml / 10 l wody.

Mycie ręczne.

Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

Mycie ręczne.

Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

Mycie ręczne.

Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić niewielką ilość płynu na czyszczoną powierzchnię, a następnie polerować suchą szmatką.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Floral Clinex Panel Clinex M4

BIEŻĄCE MYCIE Szyby elementy szklane, lustra

Clinex Glass

ODŚWIEŻANIE POMIESZCZEŃ

Clinex Air

W zależności od oczekiwanego rezultatu i wielkości pomieszczenia zaleca się od 1 do 5 rozpyleń. Rozpylać za muszlą WC, pisuarem lub w narożach pomieszczeń.

Produkt gotowy do użycia.

BIEŻĄCE MYCIE efekt nabłyszczający Drewno, płyta MDF Meble, szafy, biurka, krzesła

Clinex Delos Shine

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Table

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Textile Foam

Przed użyciem wstrząsnąć. Przeznaczony do czyszczenia dywan lub wykładzinę należy dokładnie odkurzyć. W mało widocznym miejscu należy sprawdzić trwałość kolorów. W tym celu należy nanieśc rozcieńczony preparat na powierzchnię za pomocą białego czyściwa. Rozcieńczony roztwór nanieść na czyszczoną powierzchnię. Czyścić (szorować) do momentu rozpuszczenia brudu. Nie dopuścić do nadmiernego zmoczenia czyszczonej powierzchni. Brudną pianę zebrać odkurzaczem piorącym na mokro.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Shine Steel

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć powierzchnię.

Produkt gotowy do użycia.

BIEŻĄCE MYCIE Blaty i urządzenia barowe

GRUNTOWNE MYCIE dywany, meble tapicerowane, wykładziny dywanowe DO STALI NIERDZEWNEJ Bieżące mycie i pielęgnacja

OKRESOWE ODKAMIENIANIE Zmywarki, czajniki, grzałki DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI Meble, stoły, krzesła, szafy

Clinex Destoner NPS Table

Pozwolenie Min. Zdr. nr 4103-10

MYCIE I DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI ZMYWALNYCH Również mających kontakt z żywnością

Clinex Barren Pozwolenie Min. Zdr. nr 4379-11

Preparat do usuwania kamienia wodnego w urządzeniach gastronomicznych. Przed użyciem wstrząsnąć.

Stężenie średnio 30-200-ml/1l wody (czas reakcji 15-30 minut), w razie potrzeby, czynność powtórzyć. W przypadku użycia w zmywarkach, stężenie30 -200ml na cykl mycia.

Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć dezynfekowaną powierzchnię z brudu oraz kurzu. Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić około 15ml cieczy na dezynfekowaną powierzchnię, odczekać około 15 minut. Stosować systematycznie, zalecana temperatura stosowania 20oC.

Produkt gotowy do użycia.

Przygotować roztwór o wymaganym stężeniu ( informacja obok ). Nanieść na powierzchnię za pomocą gąbki, mopa, opryskiwacza lub lancy pianotwórczej. Czyścić do momentu usunięcia zabrudzeń. W celu dezynfekcji bakteriobójczej pozostawić na powierzchni na minimum 5 minut a w celu dezynfekcji grzybobójczej na minimum 15 minut. Po tym czasie spłukać wodą pitną.

Dezynfekcja bakteriobójcza : roztwór 1 %, czas działania minimum 5 minut. Dezynfekcja grzybobójcza : roztwór 0,5 %, czas działania minimum 15 minut.

8


Plan higieny HACCP

TOALETY Powierzchnie czyszczone

Rodzaj powierzchni BIEŻĄCE MYCIE powierzchni o wysokim połysku

Rodzaj Produktu

Clinex Blink

Sposób użycia

Stężenie

Mycie ręczne.

Do codziennej pielęgnacji od 50 do 150 ml / 10 l wody.

BIEŻĄCE MYCIE Pomieszczenia sanitarne (muszle klozetowe,pisuary, bidety, umywalki)

Clinex W3 Multi

Przed użyciem wstrząsnąć. Preparat nanieść na zabrudzoną powierzchnię, odczekać około 1 minuty, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Gotowy do użycia. Mycie powierzchni zmywalnych od 50-300ml/10l wody.

BIEŻĄCE MYCIE Pomieszczenia sanitarne,płytki ceramiczne, wanny, kabiny prysznicowe

Clinex W3 Active

Przed użyciem wstrząsnąć. Preparat nanieść na zabrudzoną powierzchnię, odczekać około 1 minuty, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Umiarkowane zabrudzenie od 300 do 400 ml/1 l wody. W przypadku silnych zabrudzeń stosować stężony roztwór.

GRUNTOWNE MYCIE Pomieszczenia sanitarne,płytki ceramiczne, wanny, kabiny prysznicowe

Clinex W3 Forte

Przed użyciem wstrząsnąć. Preparat nanieść na zabrudzoną powierzchnię, odczekać około 1 minuty, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Gotowy do użycia.

BIEŻĄCE MYCIE RĄK

Clinex Liquid soap

Niewielką ilość preparatu nanieś na dłonie, namydlić, a następnie spłukać obficie wodą.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Air

W zależności od oczekiwanego rezultatu i wielkości pomieszczenia zaleca się od 1 do 5 rozpyleń. Rozpylać za muszlą WC, pisuarem lub w narożach pomieszczeń.

Produkt gotowy do użycia.

Zdjąć plastikowe wieczko. Odciągnąć zawleczkę. Zdją całkowicie metalową pokrywę. Nałożyć plastikowe wieczko.

Produkt gotowy do użycia.

Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć dezynfekowaną powierzchnię z brudu oraz kurzu. Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić około 15ml cieczy na dezynfekowaną powierzchnię, odczekać około 15 minut. Stosować systematycznie, zalecana temperatura stosowania 20oC.

Produkt gotowy do użycia.

Przygotować roztwór o wymaganym stężeniu ( informacja obok ). Nanieść na powierzchnię za pomocą gąbki, mopa, opryskiwacza lub lancy pianotwórczej. Czyścić do momentu usunięcia zabrudzeń. W celu dezynfekcji bakteriobójczej pozostawić na powierzchni na minimum 5 minut a w celu dezynfekcji grzybobójczej na minimum 15 minut. Po tym czasie spłukać wodą pitną.

Dezynfekcja bakteriobójcza : roztwór 1 %, czas działania minimum 5 minut. Dezynfekcja grzybobójcza : roztwór 0,5 %, czas działania minimum 15 minut.

ODŚWIEŻANIE POMIESZCZEŃ

ŻELOWE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA

DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI Blaty, urządzenia, klamki

MYCIE I DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI ZMYWALNYCH Ceramika, wanny, kabiny, podłogi

My Shaldan NPS Table

Pozwolenie Min. Zdr. nr 4103-10

Clinex Barren Pozwolenie Min. Zdr. nr 4379-11

9


Plan higieny HACCP

KUCHNIA Powierzchnie czyszczone

Rodzaj powierzchni MYCIE W ZMYWARKACH AUTOMATYCZNYCH naczynia, sztućce

Sposób użycia

Stężenie

Stosować zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia myjącego.

Zalecane stężenie robocze od 1ml do 5ml na 1l wody w zależności od stopnia zabrudzenia.

Zalecane stężenie robocze od 0,1ml do 0,5ml na 1l wody w zależności od stopnia zabrudzenia.

Rodzaj Produktu

Clinex Dish Wash

NABŁYSZCZANIE W ZMYWARKACH AUTOMATYCZNYCH naczynia, sztućce

Clinex

Dishine

Stosować zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia myjącego.

RĘCZNE MYCIE NACZYŃ Naczynia, sztućce

Clinex Handwash

Jedną łyżkę płynu rozpuścić w 3 litrach wody. Po umyciu naczyń dokładnie spłukać wodą.

OKRESOWE ODKAMIENIANIE Zmywarki, czajniki, grzałki

GRUNTOWNE MYCIE Posadzki, ceramika, PCV, Linoleum

MYCIE GRUNTOWNE I BIEŻĄCE. PRANIE ODZIEŻY ROBOCZEJ.

Do usuwania tłustych zabrudzeń

OKRESOWE MYCIE, ODTŁUSZCZANIE Posadzki, ściany, parapety DO STALI NIERDZEWNEJ Mycie bieżące i doczyszczanie powierzchni mających kontakt z żywnością BIEŻĄCE MYCIE

Urządzenia konwekcyjne (grille, piekarniki)

DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI Blaty, urządzenia kuchenne, lodówki, klamki

MYCIE I DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI ZMYWALNYCH Również mających kontakt z żywnością

Clinex Destoner

Preparat do usuwania kamienia wodnego w urządzeniach gastronomicznych. Przed użyciem wstrząsnąć.

Clinex M4

Mycie ręczne.

Produkt gotowy do użycia.

Stężenie średnio 30-200-ml/1l wody (czas reakcji 15-30 minut), w razie potrzeby, czynność powtórzyć. W przypadku użycia w zmywarkach, stężenie30 -200ml na cykl mycia.

Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody. W zależności od stopnia zabrudzenia od 50 do 500 ml / 10 L wody. Pranie odzieży roboczej od 10 do 100 ml / 10 L wody.

Clinex 4 Dirt

Na bazie substancji biodegradowalnych. Mycie ręczne lub maszynowe. Pranie odzieży roboczej.

Clinex S5

Nanieść na czyszconą powierzchnię przy pomocy urządzenia ciśnieniowego lub pianotwórczego, odczekać około 1 minutę a następnie spłukać wodą.

Czyszczenie 5-50ml/l wody.

Clinex Steel

Przed użyciem wstrząsnąć. Środek należy rozpylić na czyszczoną powierzchnię, przeszorować a następnie spłukać obficie czystę wodą i wytrzeć do sucha.

Produkt gotowy do użycia.

Clinex Grill

Stosować zawsze na zimnych piekarnikach i rusztach. Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść równomiernie na czyszczoną powierzchnię nie rozcieńczony preparat. Pozostawić na około 1 minuty do rozpuszczenia zabrudzeń, następnie czyszczone powierzchnie należy spłukać dokładnie wodą. Może być stosowany w technologi „ akltywnej piany”. Nie należy stosować na nawierzchniach mało odpornych na działanie alkaliów.

Produkt gotowy do użycia.

Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć dezynfekowaną powierzchnię z brudu oraz kurzu. Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić około 15ml cieczy na dezynfekowaną powierzchnię, odczekać około 15 minut. Stosować systematycznie, zalecana temperatura stosowania 20oC.

Produkt gotowy do użycia.w

Przygotować roztwór o wymaganym stężeniu ( informacja obok ). Nanieść na powierzchnię za pomocą gąbki, mopa, opryskiwacza lub lancy pianotwórczej. Czyścić do momentu usunięcia zabrudzeń. W celu dezynfekcji bakteriobójczej pozostawić na powierzchni na minimum 5 minut a w celu dezynfekcji grzybobójczej na minimum 15 minut. Po tym czasie spłukać wodą pitną.

Dezynfekcja bakteriobójcza : roztwór 1 %, czas działania minimum 5 minut. Dezynfekcja grzybobójcza : roztwór 0,5 %, czas działania minimum 15 minut.

NPS Table Pozwolenie Min. Zdr. nr4103-10

Clinex Barren

Pozwolenie Min. Zdr. nr 4379-11

10


Instrukcja użycia środków chemicznych do zmywarek gastronomicznych Nazwa produktu / Przeznaczenie

Sposób użycia

Clinex DISH WASH

Stosować zgodnie z zaleceniami producenta zmywarki. Zalecane stężenie robocze od 1 ml do 5 ml na 1 litr wody w zależności od stopnia zabrudzenia mytych naczyń.

Płyn myjący do zmywarek profesjonalnych

Regulację dozowania płynu należy powierzyć serwisantowi urządzenia.

Clinex DI SHINE

Stosować zgodnie z zaleceniami producenta zmywarki. Zalecane stężenie robocze od 0,1 ml do 0,5 ml na 1 litr wody w zależności od stopnia jej twardości.

Płyn nabłyszczający do zmywarek profesjonalnych

Regulację dozowania płynu należy powierzyć serwisantowi urządzenia.

Clinex DESTONER

Preparat do usuwania kamienia wodnego z wnętrza zmywarki. Stosować okresowo. Usuwa kamień ze ścian komory myjącej, grzałki i dysz wodnych. W zależności od stopnia zakamienienia wlać do komory zmywarki 30-200 ml Clinex DESTONER na 1 litr wody. Trzykrotnie uruchomić standardowy cykl mycia, po czym spuścić wodę z komory zmywarki, spłukać bieżącą wodą, zatkać otwór odpływowy i ponownie napełnić wodą. Zmywarka jest gotowa do eksploatacji.

Preparat do usuwania kamienia wodnego

Clinex SHINE STEEL

Preparat gotowy do użycia. Przeznaczony do czyszczenia i konserwacji zewnętrznych powierzchni zmywarki, wykonanych ze stali nierdzewnej. Pozwala utrzymać estetyczny wygląd urządzenia. Stosować systematycznie. Niewielką ilość preparatu nanieść na czyszczoną powierzchnię, równomiernie rozprowadzić i wytrzeć do uzyskania naturalnego połysku. Clinex SHINE STEEL usuwa brud i zacieki nie pozostawiając zarysowań.

Preparat nabłyszczający do stali nierdzewnej

11


Plan higieny HACCP

MAGAZYNY / OBIEKTY WIELKOPOWIERZCHNIOWE Powierzchnie czyszczone

Rodzaj powierzchni

Sposób użycia

Rodzaj Produktu

BIEŻĄCE MYCIE Posadzki: beton, terrakota, kafle, klinkier, kamień naturalny, syntetyczny

Clinex M6

GRUNTOWNE MYCIE Posadzki beton, terrakota, kafle, klinkier, kamień naturalny, syntetyczny

Mycie maszynowe, mycie ręczne.

Clinex M9

BIEŻĄCE MYCIE Posadzki: ceramika, PCV, linoleum,

Mycie maszynowe, mycie ręczne.

Clinex

Stężenie W układach mechanicznych: w zależności od zabrudzenia stosować roztwór od 100 do 200 ml na 10 l wody. W myciu ręcznym w zależności od stopnia zabrudzenia stosować roztwór 50-200 ml na 10 l wody. W układach mechanicznych: w zależności od zabrudzenia stosować roztwór od 100 do 200 ml na 10 l wody. W myciu ręcznym w zależności od stopnia zabrudzenia stosować roztwór 50-200 ml na 10 l wody. Czyszczenie silnych zabrudzeń 300-500 ml na 10 l wody

W układach mechanicznych: w zależności od zabrudzenia stosować roztwór 50-200ml na 10l wody. W układach rozpylających lub myciu ręcznym w zależności od stopnia zabrudzenia stosować roztwór 50-200 ml na10 l wody

Neutral

Mycie maszynowe, mycie ręczne.

Clinex S5

Nanieść na czyszczoną powierzchnię przy pomocy urządzenia ciśnieniowego lub pianotwórczego, odczekać około 1 minutę a następnie spłukać wodą.

Czyszczenie posadzek 5-50ml/l. Mycie maszyn przemysłowych 5-100ml/l. Mycie części zewnętrznych silników 1-10ml/l

BIEŻĄCE MYCIE Posadzki: beton, terrakota, kafle, klinkier, kamień naturalny, syntetyczny

Clinex 4Hall

Mycie maszynowe, mycie ręczne.

W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50-100 ml/10 L wody.

BIEŻĄCE GRUNTOWNE MYCIE Posadzki: beton, terrakota, kafle, klinkier, kamień naturalny, syntetyczny

Clinex Anty Oil

Mycie maszynowe. Mycie ręczne.

Codzienna pielęgnacja 50-100ml/10l wody. Gruntowne czyszczenie 300-500ml/10l wody.

Clinex DHS Forte

Mycie maszynowe. Mycie ręczne.

Mycie maszynowe 200-500ml/10l wody. Mycie ręczne 50-200ml/10l wody.

Clinex Steel

Przed użyciem wstrząsnąć. Środek należy rozpylić na czyszczoną powierzchnię, przeszorować, a następnie spłukać obficie czystą wodą i wytrzeć do sucha.

Produkt gotowy do użycia

Clinex Glass

Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić niewielką ilość płynu na czyszczoną powierzchnię, a następnie polerować suchą szmatką.

Produkt gotowy do użycia

BIEŻĄCE GRUNTOWNE ODTŁUSZCZANIE Posadzki, elewacje, maszyny, silniki

OKRESOWE MYCIE Posadzki: utwardzony beton, ceramika, PCV

BIEŻĄCE MYCIE Stal nierdzewna Meble, szafy, blaty kuchenne

BIEŻĄCE MYCIE Szyby elementy szklane, lustra

BIEŻĄCE MYCIE Klimatyzacja nawiewy

DEZYNFEKCJA Klimatyzacja nawiewy

-

Clinex A/C NPS Nice

Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na czyszczoną powierzchnię, następnie rozprowadzić po niej pędzelkiem lub mokrą szmatką. Preparat spłukać wodą i przetrzeć do sucha. Brudną pianę zebrać odkurzaczem piorącym na mokro.

Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. W czasie czyszczenia wyłączyć klimatyzację. Nastawić nagrzewnicę na zimny nawiew powietrza. Wyjąć filtr antypyłkowy systemu klimatyzacji. Ustawić tryb pracy wentylatora na recyrkulację wewnętrzną. Uruchomić dmuchawę na maksymalnych obrotach. Rozpylić środek czyszczący (około 100ml) bezpośrednio do środka głównego kanału dolotowego klimatyzacji. Wyłączyć dmuchawę i odczekać 15 min. Po tym czasie można uruchomić klimatyzację. Produkt nie należy stosować do pomieszczeń związanych z produkcją żywności i pasz.

12

Produkt gotowy do użycia

Produkt gotowy do użycia


Dbając o wysoki standard wszystkich naszych działań, podzieliliśmy asortyment naszych środków na sześć grup zgodnie z przeznaczeniem produktów. Aby ułatwić ich prezentację, każda grupa została oznaczona innym kolorem.

Podłogi .......................................................14-18 Odświeżanie...............................................19-21 Powierzchnie zmywalne ...........................22-24 Zmywanie i czyszczenie urządzeń ..........25-26 Sanitariaty...................................................27-28 Tekstylia......................................................29-30 Systemy dozowania...................................31-33

Znaczenie piktogramów............................38

13


Podłogi

Podłogi

Nasze preparaty gwarantują skuteczność i efektywność sprzątania. W celu zaspokojenia Państwa potrzeb, stworzyliśmy różnorodną gamę preparatów do posadzek i podłóg.

14


Clinex Anti-Oil

13

Clinex DHS Forte

Płyn do silnie zaolejonych posadzek

Płyn do usuwania uporczywych zabrudzeń

Niskopieniący płyn do mechanicznego czyszczenia posadzek odpornych na działanie środków alkalicznych. Posiada bardzo dobre właściwości emulgujące tłuszcze i smary, przez co doskonale sprawdza się w myciu silnie zaolejonych posadzek w warsztatach i halach fabrycznych. Zastosowanie Do mycia posadzek w zakładach przemysłowych, halach fabrycznych, warsztatach samochodowych. Może być stosowany także w myciu ręcznym. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Codzienna pielęgnacja: 50-100ml/10l wody. Gruntowne czyszczenie: 300-500ml/10l wody. Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30°C.

Płyn czyszczący oparty na naturalnych ekstraktach owoców cytrusowych. Czyści i odtłuszcza powierzchnie wykonane z utwardzanego betonu, ceramiki i PCV. Preparat przeznaczony w szczególności do czyszczenia śladów gumy z posadzek. Doskonale sprawdza się w usuwaniu śladów po wózkach widłowych z wszelkiego rodzaju powierzchni. Nie pozostawia smug. Nadaje się do mycia maszynowego oraz ręcznego. Zastosowanie Produkt do użytku profesjonalnego. Do czyszczenia trudnych zanieczyszczeń (szczególnie gumy). Mycie hal sportowych – ślady po butach. Mycie obiektów przemysłowo-produkcyjnych. Może być stosowany także w myciu maszynowym. Sposób użycia Uwaga, wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Przed użyciem wstrząsnąć. Mycie ręczne: w zależności od zabrudzenia stosować roztwór 50-200ml/1l wody. Mycie maszynowe: 200500ml/10l wody. Unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych.

10l -77-010 KTM 1l5l -77-011 -77-013 20l -77-012

KTM 5l -77-004

Clinex Floral

10

Clinex Neutral

Uniwersalny płyn do mycia podłóg

Neutralny płyn do posadzek szybko brudzących się

Skuteczny i niezawodny płyn do podłóg przeznaczony do codziennej pielęgnacji wszelkiego rodzaju zmywalnych posadzek. Konserwuje oraz dzięki składnikom antystatycznym, zapobiega ponownemu przyleganiu kurzu i brudu. Wydajny i bardzo skuteczny, pozostawia gładkie, lecz nie śliskie podłogi. Odświeża myte powierzchnie nie pozostawiając smug. Pozostawia przyjemny, długotrwały zapach. Zastosowanie Do codziennej pielęgnacji wszelkiego rodzaju zmywalnych posadzek. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

Niskopieniący, neutralny płyn czyszczący do posadzek. Bardzo szybko usuwa uporczywe zabrudzenia, a dzięki odpowiednim rozcieńczeniom, nadaje się do mycia wstępnego i zasadniczego. Preparat może być stosowany także w myciu ręcznym. Czyści bez potrzeby spłukiwania. Zastosowanie Neutralny płyn czyszczący do posadzek. Zalecany do pielęgnacji podłóg zabezpieczonych warstwą polimerową. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie z wodą. W układach mechanicznych, rozpylających lub myciu ręcznym stosować roztwór od 50 do 200 ml / 10 litrów wody. Do pielęgnacji powierzchni zabezpieczonych warstwą polimerową stosować roztwór od 20 do 50 ml / 10 litrów wody.

10l -77-151 KTM 1l5l -77-149 -77-150 20l -77-152

8,5

Clinex Glazur

Clinex Lastrico

Płyn do mycia podłóg glazurowanych

Płyn do czyszczenia lastrico

Najnowszej generacji skoncentrowany płyn do mycia i pielęgnacji podłóg glazurowanych. Płyn posiada doskonałe właściwości antystatyczne. Pogłębia naturalny kolor podłogi pozostawiając przyjemny zapach. Zastosowanie Do mycia podłóg glazurowanych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

9

KTM 5l10l-77-066 -77-067

Znakomity płyn do gruntownego czyszczenia. Szczególnie zalecany do czyszczenia silnie zabrudzonych posadzek kamienno-betonowych typu lastrico, granitu oraz do czyszczenia ceramiki z zabrudzeń cementowo-gipsowych. Idealnie sprawdza się w czyszczeniu płyt nagrobkowych. Zastosowanie Do doczyszczania posadzek betonowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do gruntownego czyszczenia używać produktu nierozcieńczonego z wyjątkiem marmuru, dla którego stosować rozcieńczenie 300 ml / 1 litr wody. Czyszczenie bieżące od 50 do 200 ml / na 10 litrów wody. UWAGA: wykonać próby w mało widocznym miejscu.

10l -77-164 KTM 1l5l -77-162 -77-163

2 15

10l -77-155 KTM 1l5l -77-153 -77-154


Clinex Panel

9

Clinex Wood

Płyn do mycia podłóg laminowanych

Płyn do powierzchni drewnianych

Skoncentrowany płyn do mycia i pielęgnacji podłóg laminowanych. Płyn posiada właściwości antystatyczne. Pogłębia naturalny kolor podłogi pozostawiając przyjemny zapach. Zastosowanie Do codziennego mycia podłóg laminowanych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

Skoncentrowany płyn do czyszczenia podłóg drewnianych. Zawartość środka antystatycznego opóźnia ponowne osadzanie kurzu i pozwala dłużej utrzymać powierzchnie w czystości. Nie pozostawia smug. Zastosowanie Do mycia powierzchni drewnianych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody.

KTM 1l5l -77-158 -77-159

9

Clinex M4 Concentrate Flowers

Clinex M6 Medium

Płyn do mycia mikroporowatych posadzek

Płyn do bieżącego mycia posadzek Wysokoskoncentrowany płyn czyszczący przeznaczony do mycia posadzek. Sprawdza się w bieżącym utrzymaniu czystości oraz usuwaniu uporczywych zabrudzeń. Doskonale zmywa i konserwuje, nadaje połysk, zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem. Nie pozostawia smug. Posiada przyjemny, długotrwały zapach. Zastosowanie Do mycia ręcznego powierzchni wykonanych z betonu, ceramiki, PCV, linoleum, drewna. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Do codziennej pielęgnacji 50ml/10l wody. Usuwanie silnych zabrudzeń 100ml/10l wody. Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30°C.

13

10l -77-089 KTM 1l5l -77-087 -77-088 20l -77-090

13

Clinex M9 Strong

Płyn do gruntownego mycia posadzek

Niskopieniący płyn przeznaczony do maszynowego i ręcznego doczyszczania silnie zabrudzonych powierzchni odpornych na alkalia. Zawiera aktywne rozpuszczalniki brudu oraz silnie działające substancje czyszczące. Zastosowanie Do czyszczanie warsztatów, hal fabrycznych i innych obiektów przemysłowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Codzienna pielęgnacja: 50-100ml/10l wody. Mycie maszynowe: 100-200ml/10l wody. Gruntowne czyszczenie: 300-500ml/10l wody. Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30°C.

13

KTM 1l5l -77-166 -77-167

10l -77-098 KTM 1l5l -77-385 -77-097 20l -77-099

16

Niskopieniący płyn do mechanicznego mycia wszelkiego rodzaju posadzek. Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Doskonale sprawdza się w codziennym utrzymaniu czystości. Zastosowanie Do codziennego mycia mikroporowatych posadzek, a także wszystkich zmywalnych, odpornych na alkalia twardych powierzchni takich jak: beton, terrakota, kafle, klinkier, żywica epoksydowa, kamień naturalny i syntetyczny. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. W układach mechanicznych: w zależności od zabrudzenia stosować roztwór 200ml/10l wody. W układach rozpylających lub myciu ręcznym: w zależności od zabrudzeń stosować roztwór 50-200ml/1l wody. Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30°C. 20l -77-096 KTM 5l10l-77-094 -77-095


Clinex S5

Clinex S6

Uniwersalny, odtłuszczający preparat czyszczący

Preparat do mycia gruntownego

Wysokoskoncentrowany, uniwersalny płyn czyszczący przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju uporczywych zabrudzeń. Poprzez zastosowanie różnych rozcieńczeń z wodą doskonale nadaje się do mycia gruntownego jak również do codziennego utrzymania czystości. Zastosowanie Do doczyszczania silnie zaolejonych posadzek przemysłowych, elewacji budynków, mycia maszyn, urządzeń, silników oraz podzespołów mechanicznych i samochodowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpuścić z wodą, roztwór rozpylić przy pomocy urządzenia ciśnieniowego lub pianotwórczego, odczekać około 1 minuty a następnie spłukać wodą. Czyszczenie posadzek 5-50ml/1l. Mycie maszyn przemysłowych 5-100ml/1l. Mycie części zewnętrznych silników 1-10ml/1l. Uwaga: Produkt może po czasie zmieniać zabarwienie (na ciemno słomkowe). Magazynować produkt w temperaturze od 5-30°C.

Wysokoskoncentrowany, uniwersalny preparat czyszcząco-myjący, przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju uporczywych zabrudzeń. Posiada silne właściwości emulgujące tłuszcze oraz aktywne rozpuszczalniki brudu. Zastosowanie Mycie silnie zaolejonych paletopojemników, posadzek przemysłowych, elewacji budynków, mycie wagonów, lokomotyw, ciężkich maszyn i urządzeń. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpuścić z wodą, roztwór rozpylić przy pomocy urządzenia ciśnieniowego lub pianotwórczego, odczekać około 1 minuty a następnie spłukać wodą. Mycie kontenerów 10-15ml/1l wody. Mycie wagonów, lokomotyw 3-8ml/1l. Czyszczenie posadzek 5-50ml/1l. Mycie maszyn przemysłowych 5-100ml/1l. Produkt przechowywać w temperaturze od 5-30

13

KTM

12

KTM 1l-77-477 5l -77-104

1l -77-278 10l -77-108 5l -77-107 20l -77-109

Clinex Dispersion

Clinex Stripper

Ochronny, polimerowy środek dyspersyjny do podłóg

Preparat do usuwania podłogowych powłok polimerowych

Dyspersyjny środek polimerowy o bardzo dużej twardości. Posiada znakomite właściwości tworzenia powłoki z optymalnym połyskiem i wysokim współczynnikiem antypoślizgowym. Zabezpiecza wykładziny podłogowe, eliminując ryzyko wypadków. Zapobiega osadzaniu się brudu. Jest wysokojakościową pielęgnacją bazową wyjątkowo wytrzymałą na ścieranie. Elastyczną powłokę można wypolerować, co usuwa zarysowania na powierzchni ale nie zmienia jej właściwości antypoślizgowych. Zastosowanie Do wodoodpornych i gruntownie wyczyszczonych podłóg i wykładzin, takich jak PCV, poliolefiny, linoleum, kamień naturalny i sztuczny, asfalt etc. Nie stosować do wykładzin podłogowych z przezroczystą warstwą użytkową położoną przez producenta. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Z powierzchni przeznaczonej do zabezpieczenia powłoką polimerową usunąć, używając Clinex Stripper, wszelkiego typu zanieczyszczenia w tym stare warstwy polimerowe. Po tej czynności powierzchnię należy zneutralizować roztworem kwaśnego preparatu np. W3 Multi, zmyć czystą wodą i osuszyć. Na tak przygotowane podłoże równomiernie nałożyć Clinex Dispersion za pomocą mopa lub miękkiej szmatki. W zależności od żądanego efektu końcowego zaleca się nałożenie 2-3 warstw preparatu. UWAGA: Każdą kolejną warstwę polimeru nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy ( minimalny czas schnięcia: 40 min.). Po nałożeniu ostatniej warstwy pozostawić do wyschnięcia i utwardzenia na min. 1,5h.

Preparat o bardzo dużej sile czyszczenia, przeznaczony do usuwania polimerów z powierzchni pokrytych powłokami nawarstwionymi w wyniku długotrwałej pielęgnacji, których do tej pory nie można było usunąć całkowicie lub częściowo zwykłymi środkami do mycia gruntownego. Niskopieniący i bardzo skuteczny. Zastosowanie Do wodoodpornych, wrażliwych lub odpornych na zasady wykładzin podłogowych takich jak np.: linoleum, guma, PCV, poliolefiny, kamień naturalny i sztuczny. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni stosować w rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:4 lub w przypadku usuwania powłok polimerowych używać bez rozcieńczenia. Roztwór roboczy rozprowadzić na czyszczonej powierzchni, pozostawić na 10-15 minut nie dopuszczając do wyschnięcia. Szorować padem do zupełnego usunięcia brudu i polimerów, brud zebrać, a następnie czyszczoną powierzchnię zneutralizować roztworem kwaśnego preparatu np. W3 Multi, zmyć czystą wodą i osuszyć.

13

10l -77-534 KTM 1l5l -77-532 -77-533

17

10l -77-538 KTM 1l5l -77-536 -77-537


Clinex 4Dirt

Clinex Nano Protect Floral

Biodegradowalny, uniwersalny preparat do usuwania tłustych zabrudzeń

11

Nanopreparat do mycia podłóg

Skoncentrowany, uniwersalny preparat przeznaczony do usuwania wszelkiego typu trudnych, tłustych zabrudzeń z powierzchni takich jak: posadzki betonowe, PCV, kamień naturalny i sztuczny, kafle, itp. znajdujących się w przemyśle i gastronomii. Doskonale rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego, zanieczyszczenia ropopochodne i wielowarstwowe powłoki brudu. Skutecznie usuwa zabrudzenia kuchenne i przemysłowe. Nadaje się do mycia maszyn i urządzeń. Może być stosowany w myciu ręcznym i maszynowym oraz do prania odzieży roboczej. Zastosowanie: Do mycia wodoodpornych powierzchni w gastronomii i przemyśle przetwórczym, posadzek przemysłowych w halach produkcyjnych, zakładach remontowych, warsztatach samochodowych. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować rozcieńczenie od 50 do 500ml/10L wody. Do prania odzieży roboczej od 10 do 100ml/10L wody.

NOWOŚĆ

9

10l -77-642 KTM 1l5l -77-640 -77-641

KTM 1l5l -- 77-333 77-334

Clinex 4Hall

Płyn do mycia i pielęgnacji posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych Koncentrat niskopieniącego płynu przeznaczonego do utrzymania czystości i pielęgnacji wszelkich wodoodpornych posadzek. Skutecznie usuwa uporczywe, nawet trudno zmywalne zabrudzenia. Tworzy delikatną powłokę polimerową, która zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem i ułatwia proces bieżącej pielęgnacji. Zastosowanie: Do maszynowego i ręcznego mycia podłóg gresowych, terazzo, betonowych, wykonanych z żywic epoksydowych oraz PCV, linoleum i kauczuku. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50 - 100 ml/10 L wody.

KTM 8

Preparat czyszczący o przyjemnym zapachu cytryny do mycia posadzek odpornych na działanie wody. Dzięki zastosowaniu nanocząsteczek krzemu modyfikuje czyszczone powierzchnie chroniąc je przed ponownym osadzaniem się brudu. Nadaje czyszczonej powierzchni delikatny połysk, nie pozostawia smug. Zastosowanie: Do codziennej pielęgnacji i mycia wodoodpornych posadzek z płytek ceramicznych szkliwionych, kamiennych, lakierowanego drewna, paneli drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i PCV. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Do mycia ręcznego. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50 do 150 ml / 10 litrów wody. Uwaga: produkt może w czasie zmieniać zabarwienie. Nie jest to wadą produktu i nie ma wpływu na jego jakość oraz własności myjące. Magazynowanie produktu w temperaturze 5 - 30°C.

5l -77-659 10l - 77-660

18


Odświeżanie Odświeżanie Bez względu na to czy jest to biuro, restauracja, czy pomieszczenie sportowe, pierwsze wrażenie czystości daje zapach. Nasze preparaty to połączenie w różnych kombinacjach neutralizatorów i pochłaniaczy przykrych zapachów, całkowicie nieszkodliwych dla środowiska, ludzi i zwierząt.

19


Clinex Air

Nano Protect Silver Odour Killer

Gotowy do użycia odświeżacz powietrza. Nadaje ładny zapach na długi czas. Szybko i skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Jest wydajny i łatwy w użyciu. Zastosowanie Do odświeżania powietrza i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od oczekiwanego rezultatu dezodoryzacji, wielkości pomieszczenia oraz intensywności wentylacji zaleca się od 1 do 5 rozpyleń. W pomieszczeniach sanitarnych preparat rozpylać za muszlą WC, pisuarem, a w pozostałych przypadkach w narożach pomieszczeń, przy podłodze. Rozpylać na powierzchnie zmywalne, nie w powietrze. Długotrwałe stosowanie na powierzchnie z tworzyw sztucznych z połyskiem może powodować ich matowienie.

Nowoczesny preparat do neutralizacji zapachów. Zawiera aktywne nanocząsteczki, które łącznie z innymi składnikami sprawiają, że preparat ma unikatową zdolność likwidowania nieprzyjemnych zapachów. Usuwa przykre zapachy pochodzenia organicznego przez ich katalityczne utlenianie, oczyszcza powietrze dając trwały efekt świeżości. Posiada własności permanentnego działania, a nie tylko w chwili zastosowania. Aktywne nanocząsteczki neutralizują całkowicie nieprzyjemne zapachy, usuwając nie tylko skutki, ale przede wszystkim przyczyny jego powstawania. Nie pozostawia plam. Zastosowanie Do neutralizacji zapachów. Zwalcza i neutralizuje zapachy kuchenne i sanitarne, zapach dymu tytoniowego, spalin samochodowych, potu, zapachy gnilne oraz przykre zapachy zwierzęce (pies, kot, koń) i roślinne. Nie tylko maskuje nieprzyjemne zapachy, lecz całkowicie je neutralizuje. Dostępny również w wersjach zapachowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić w powietrzu kierując strumień w górę bądź w miejsce powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Odświeżacz powietrza NOWY ZAPACH NOWA POJEMNOŚĆ

Preparat do neutralizacji zapachów

KTM Fresh 200ml -77-292 650ml -77-347

Zapach Lemon Soda 650ml - 77-655 1l - 77-135 5l - 77-136

KTM

1l-77-348

KTM Green Tea 200ml -77-315 1l-77-351

Zapach Lawendowy Specjał 1l - 77-601 650ml - 77-657

KTM

Zapach Konwaliowa Polana 650 ml - 77-656

KTM

Zapach Nuta Relaksu NOWOŚĆ 650ml - 77-654

KTM

Zalecane równoległe użycie produktów

Clinex A/C

Nano Protect Silver Nice

Płyn czyszczący do klimatyzacji

Preparat do dezynfekcji klimatyzacji i wentylacji

Niezawodny płyn czyszczący klimatyzację z nawarstwionego kurzu i brudu. Gwarantuje doskonałą higienę wewnątrz pomieszczeń i samochodu. Zastosowanie Do czyszczenia klimatyzacji i wentylacji przemysłowych jak i samochodowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na czyszczoną powierzchnię, następnie rozprowadzić po niej pędzelkiem lub mokrą szmatką. Preparat spłukać wodą i przetrzeć do sucha. By osiągnąć dłuższy efekt czystości zaleca się zastosować po tym zabiegu produkt Nano Protect Silver Nice.

Gwarantuje doskonałą higienę wewnątrz pomieszczeń i samochodów, Dzięki zawartości aktywnych NANO czsteczek srebra likwiduje bakterie, grzyby oraz ich zarodniki opóżniając jednocześnie ich ponowne rozmnażanie. Eliminuje nieprzyjemny zapach. By osiągnąć lepszy efekt czystości zaleca się stosować wcześniej produkt Clinex A/C. Zastosowanie Do dezynfekcji układów klimatyzacji i wentylacji. Sposób użycia Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. W czasie czyszczenia wyłączyć klimatyzację. Nastawić nagrzewnicę na zimny nawiew powietrza. Wyjąć filtr antypyłkowy systemu klimatyzacji. Ustawić tryb pracy wentylatora na recyrkulację wewnętrzną. Uruchomić dmuchawę na maksymalnych obrotach. Rozpylić środek czyszczący bezpośrednio do środka głównego kanału dolotowego klimatyzacji. Wyłączyć dmuchawę i odczekać 15 min na zewnątrz samochodu bądź pomieszczenia z klimatyzacją. Po tym czasie można uruchomić klimatyzację.

10l -77-556 KTM 1l5l -77-554 -77-555

Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym nr 4008/10

KTM 1l5l -77-344 -77-345

20


My Shaldan

Żelowe odświeżacze powietrza

My Shaldan to linia żelowych odświeżaczy powietrza do stosowania w samochodzie, domu, łazience i biurze. Zawierają one olejki eteryczne powstałe z ekstraktów z naturalnych owoców cytrusowych, które wytwarzają świeży i przyjemny zapach, jednocześnie neutralizując nieprzyjemne zapachy. Działa aż do 8 tygodni. Sposób użycia: 1. zdjąć plastikowe wieczko 2. odciągnąć zawleczkę 3. zdjąć całkowicie metalową pokrywę 4. nałożyć plastikowe wieczko

KTM 90-001 My Shaldan - Orange (pomarańczowy)

KTM 90-004 My Shaldan - Lemon (cytrynowy)

KTM 90-003 My Shaldan - Apple (jabłkowy)

KTM 90-002 My Shaldan - Lime (limonkowy)

KTM 90-005 My Shaldan - Herb (ziołowy)

KTM 90-006 My Shaldan - Squash (świeży)

KTM 90-Z01 My Shaldan - MIX zapachów (15 szt.)

21


Powierzchnie zmywalne

22

Powierzchnie zmywalne Utrzymanie czystości wymaga odpowiednio dobranych preparatów do miejsca aplikacji. Prezentujemy środki, które zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju powierzchni. Znajdują się tu preparaty do czyszczenia powierzchni szklanych, drewnianych, plastikowych, metalowych czy kamiennych.


Clinex Delos Mat

8

Clinex Delos Shine

Płyn do pielęgnacji mebli

Płyn do pielęgnacji mebli (pozostawia połysk)

Płyn do codziennej pielęgnacji mebli drewnianych, drewnopodobnych oraz elementów laminowanych. Doskonale usuwa kurz, brud, przebarwienia, tłuste ślady. Posiada właściwości antystatyczne, opóźnia proces osiadania kurzu. Pielęgnuje i chroni czyszczone powierzchnie, odświeża pozostawiając przyjemny zapach. Zastosowanie Do codziennej pielęgnacji mebli. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć nią powierzchnię.

Wysokiej jakości, nowoczesny płyn o właściwościach nabłyszczających oraz antystatycznych. Idealnie nadaje się do mebli drewnianych, drewnopodobnych i laminowanych. Nie tylko skutecznie usuwa kurz, ale zapobiega ponownemu osiadaniu. Pozwala uzyskać wysoki połysk i gładkość czyszczonych powierzchni a przyjemny, świeży zapach na długo pozostaje w pomieszczeniu. Zastosowanie Do wszystkich rodzajów mebli, zarówno matowych jak i błyszczących. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię bądź rozpylić na miękką, czystą szmatkę, a następnie przetrzeć nią powierzchnię.

KTM 1l5l -77-140 -77-141

9

-77-626 5l -77-146 KTM 650ml 1l -77-145

Clinex Lux

Płyn do powierzchni plastikowych

Clinex Table

Najnowszej generacji płyn do czyszczenia plastiku, sprzętu komputerowego i RTV. Preparat doskonale usuwa brud z powierzchni o porowatej strukturze, pozostawiając powłokę antystatyczną, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu. Nie pozostawia smug ani zacieków. Zastosowanie Do plastiku, sprzętu komputerowego i RTV, plastikowej stolarki drzwiowej i okiennej, mebli ogrodowych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na miękką, czystą szmatkę, następnie przetrzeć nią powierzchnię.

9

Płyn do mycia blatów i urządzeń kuchennych Uniwersalny płyn czyszczący przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju uporczywych zabrudzeń z wszelkich urządzeń, stołów, pojemników itd. Doskonale nadaje się do mycia gruntownego jak również do codziennego utrzymania czystości. Zastosowanie Do mycia blatów i wszelkich urządzeń kuchennych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na miękką, czystą szmatkę następnie przetrzeć nią powierzchnię.

KTM 1l -77-170

Clinex Barren

KTM 650ml -77-627 1l -77-038

Koncentrat płynu do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych mających kontakt z żywnością

10

Właściwości: Zasadowy, płynny preparat na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakterio- i grzybobójczym, przeciw grzybom drożdżopodobnym, przeznaczony do dezynfekcji i mycia wodoodpornych powierzchni, urządzeń mających bezpośredni kontakt z żywnością. Zastosowanie: Może być stosowany w zakładach kosmetycznych, solariach, w instytucjach użyteczności publicznej, w przemyśle mleczarskim, mięsnym, spożywczym, oraz gastronomii, może być stosowany do czyszczenia powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością. Produkt nie ma zastosowania w obszarze medycznym. Sposób użycia: Preparat rozcieńczać wodą w proporcjach od 50 do 100 ml preparatu / 10 l wody ( stężenie od 0,5% do 1% ). Nanieść na czyszczoną powierzchnię niewielką ilość preparatu metodą pianową, ręcznego oprysku lub za pomocą mopa. Działanie bakteriobójcze: Dezynfekcja przy temperaturze 20°C, używać 1% roztwór preparatu. Wymagany czas kontaktu minimum 5 minut. Zgodnie z normą EN 13697:2001 zmywać czystą wodą pitną. Działanie grzybobójcze, przeciw grzybom drożdżopodobnym: Dezynfekcja przy temperaturze 20°C, używać 0,5% roztwór preparatu. Wymagany czas kontaktu minimum 15 minut. Zgodnie z normą EN 13697:2001 zmywać czystą wodą pitną. Substancja czynna: N-(3-Aminopropylo)-N-dodecyl-propano-1,3-diamina – w ilości 78,22

Nano Protect Silver Table

Gotowy do użycia płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych mających kontakt z żywnością

Uniwersalny płyn do dezynfekcji wszelkich blatów, stołów, urządzeń kuchennych, pojemników, wnętrz urządzeń chłodniczych itp. Dzięki zawartości aktywnych NANO cząsteczek preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki. Doskonale nadaje się do codziennej i okresowej dezynfekcji. Zastosowanie Do dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń mających kontakt z żywnością. Sposób użycia Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć dezynfekowaną powierzchnię z brudu oraz kurzu. Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić około 15 ml cieczy na dezynfekowaną powierzchnię, odczekać około 15 min. Stosować systematycznie. Zalecana temperatura stosowania 200C.

Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym nr 4379/11

Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym nr 4103/10

KTM 1l-77-635 5l-77-636

KTM 1l -77-342

10l-77-637

23


Clinex Steel

2

Clinex Shine Steel

Preparat do czyszczenia stali nierdzewnej

Preparat do czyszcząco-nabłyszczający do stali nierdzewnej

Kwaśny preparat myjący przeznaczony do mycia powierzchni i urządzeń ze stali nierdzewnej. Środek posiada doskonałe właściwości czyszczące i odtłuszczające. Usuwa kamień, nacieki z rdzy, uciążliwy brud, tłuszcz. Dzięki specjalnej opracowanej formule, znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, gastronomi, gospodarstwach domowych. Zalecany jest do czyszczenia kuchenek, stołów, okapów,itp. Posiada neutralny zapach. Zastosowanie Preparat myjący do wszelkiego rodzaju urządzeń oraz powierzchni ze stali nierdzewnej. Do mycia i czyszczenia stołów, kuchenek, umywalek, zlewozmywaków, wanien itd. Sposób użycia Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na powierzchnię, następnie przetrzeć do sucha.

Preparat do czyszczenia i konserwacji powierzchni ze stali szlachetnej. Nadaje się do pielęgnacji szafek, zmywarek, lad chłodniczych, blaszanych obić drzwi, wind i innych urządzeń ze stali szlachetnej. Charakteryzuje się łatwością rozprowadzania, bardzo krótkim czasem odparowywania, nie pozostawiając na czyszczonej powierzchni tłustych plam, smug. Ujednolica czyszczoną powierzchnię, nadając jej połysk, konserwuje i chroni przed ponownym zabrudzeniem. Preparatu nie należy stosować do powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością. Zastosowanie Preparat szczegółnie polecany jest do czyszczenia zewnętrznej oraz wewnętrznej zabudowy wind, balustrad, parapetów, klamek, gzymsów, podestów, listew ochronnych, urządzeń oraz mebli ze stali nierdzewnej. Sposób użycia Preparat gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić niewielką ilość środka na suchą czyszczoną powierzchnię. Następnie równomiernie rozprowadzić i wytrzeć do uzyskania naturalnego połysku. Preparat usuwa brud i zacieki bez zarysowań.

KTM 1l5l -77-515 -77-545

Clinex Destoner

-77-628 KTM 650ml 5l-77-500

Odkamieniacz

1

Clinex Glass

Skoncentrowany środek o działaniu odkamieniającym. Szczególnie zalecany do czajników, grzałek elektrycznych, ekspresów do kawy, zlewów, brodzików, jak również wszelkich powierzchni niklowanych, chromowanych, stalowych, miedzianych itp. Oprócz działania odkamieniającego, jednocześnie nabłyszcza myte powierzchnie, nie powodując ich uszkodzenia. Preparat zalecany jest również do stosowania w zmywarkach do mycia naczyń jako środek zapobiegawczy przeciw osadzaniu się kamienia - bieżące płukanie. Zastosowanie Preparat do usuwania kamienia wodnego z urządzeń gastronomicznych oraz w gospodarstwie domowym. Sposób użycia Stężenie średnio 30-200ml/1l wody, (czas reakcji 15-30 minut); w razie potrzeby, czynność powtórzyć. W przypadku użycia w zmywarkach, stężenie 30-200ml na cykl mycia.

Płyn do mycia szyb

Skuteczny i niezawodny płyn do mycia szyb, luster, kryształów, powierzchni emaliowanych i laminowanych, a także elementów ze stali nierdzewnej. Skutecznie usuwa nawet najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz. Wysoka jakość gwarantuje uzyskanie krystalicznie czystych, lśniących szyb bez smug i zacieków. Wzbogacony o środki antystatyczne, zabezpiecza powierzchnie przed szybkim zabrudzeniem. Nie wymaga wstępnego mycia szyb. Zastosowanie Polecany do mycia powierzchni szklanych, laminowanych, emaliowanych oraz ze stali nierdzewnej. Łatwo się rozprowadza i szybko wysycha. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić niewielką ilość płynu na czyszczoną powierzchnię a następnie polerować suchą szmatką.

KTM 1l5l -77-501 -77-529

10

Clinex Blink

-77-235 KTM 650ml 1l -77-110

Uniwersalny płyn do mycia powierzchni wodoodpornych

9

5l-77-111 10l-77-112 20l -77-113

Clinex Nano Protect Glass

Nowoczesny, uniwersalny preparat czyszczący o przyjemnym zapachu cytryny do mycia wszelkich powierzchni zmywalnych, odpornych na działanie wody. Dzięki dużej zawartości alkoholu szybko odparowuje i nie pozostawia smug. Nadaje czyszczonej powierzchni delikatny połysk, gwarantując łagodne i jednocześnie skuteczne działanie. Pozostawia przyjemny zapach. Zastosowanie: Do codziennej i okresowej pielęgnacji powierzchni odpornych na działanie wody. Szczególnie polecany do szkła, porowatych tworzyw sztucznych, PCV, ceramiki, płytek szkliwionych, posadzek gresowych, marmuru, itp. powierzchni wodoodpornych. Sposób użycia: Do mycia ręcznego. Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie od 50 do 150 ml / 10 litrów wody. Uwaga: produkt może w czasie zmieniać zabarwienie. Nie jest to wadą produktu i nie ma wpływu na jego jakość oraz własności myjące. Magazynowanie produktu w temperaturze 5 - 30°C.

Nanopreparat do mycia powierzchni szklanych

NOWOŚĆ

10l -77-645 KTM 1l5l -77-643 -77-644

Do mycia szyb, kryształów, luster oraz innych powierzchni szklanych, emaliowanych, laminowanych i ze stali nierdzewnej. Z czyszczonych powierzchni usuwa trudne zabrudzenia pozostawiając krystaliczny blask, Usuwa tłuszcz i nie pozostawia smug. Dzięki zastosowaniu nanokomponentu zmniejsza stopień osadzania się pary wodnej, a czyszczoną powierzchnię na dłużej pozostawia czystą. Zastosowanie: Do mycia powierzchni szklanych, emaliowanych, laminowanych oraz ze stali nierdzewnej. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Czyszczoną powierzchnię spryskać preparatem, a następnie przetrzeć czystą szmatką, mikrofibrą lub niepylącym czyściwem. Uwaga: produkt może w czasie zmieniać zabarwienie. Nie jest to wadą produktu i nie ma wpływu na jego jakość oraz własności myjące. Magazynowanie produktu w temperaturze 5 - 30°C.

10 24

KTM 1l5l -- 77-329 77-330


Zmywanie i czyszczenie urządzeń

25

Zmywanie i czyszczenie urządzeń Preparaty w tej grupie szczególnie polecane dla gastronomii, opracowywane są w oparciu o najnowsze technologie i starannie wyselekcjonowane surowce dostarczane przez zaufanych i sprawdzonych dostawców.


Zalecane równoległe użycie produktów

Clinex DishWash

Clinex DiShine

Płyn do zmywarek gastronomicznych

13

Płyn nabłyszczający do zmywarek gastronomicznych

Skoncentrowany środek do mycia w zmywarkach gastronomicznych naczyń ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego oraz porcelany. Doskonale czyści porcelanę, sprzęt oraz sztućce kuchenne. Nie nadaje się do mycia naczyń aluminiowych. Zaleca się stosowanie razem ze środkiem nabłyszczającym Clinex DiShine, uzyskując tym samym super połysk! Środek do użytku profesjonalnego i domowego. Zastosowanie Szczególnie polecany do profesjonalnych zmywarek w restauracjach, hotelach, zakładach zbiorowego żywienia oraz w automatycznych zmywarkach domowych. Sposób użycia Stosować zgodnie z zaleceniem producenta urządzenia myjącego. Zalecane stężenie robocze od 1ml do 5ml na 1l wody, w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń.

KTM 5l10l-77-062 -77-063

2

20l -77-064

Clinex HandWash

10

Skoncentrowany środek do płukania i nabłyszczania naczyń w zmywarkach gastronomicznych. Preparat sprawia, że umyte naczynia są błyszczące, bez zacieków, plam oraz osadów. Wyjątkowo dobre efekty uzyskuje się w połączeniu z profesjonalnym płynem do zmywarek Clinex DishWash. Środek do użytku profesjonalnego i domowego. Zastosowanie Szczególnie polecany do profesjonalnych zmywarek w restauracjach, hotelach, zakładach zbiorowego żywienia oraz w automatycznych zmywarkach domowych. Sposób użycia Stosować zgodnie z zaleceniem producenta urządzenia myjącego. Zalecane stężenie robocze od 0,1ml do 0,5ml na 1l wody, w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń.

KTM 5l-77-058 10l -77-059

Clinex Grill

Płyn do ręcznego mycia naczyń

Płyn do mycia grilli i piekarników

Płyn przeznaczony do mycia naczyń kuchennych, ze szkła, metalu i tworzyw sztucznych. Nie pozostawia smug ani zacieków na umytych naczyniach nadając im połysk bez konieczności wycierania do sucha. Skutecznie usuwa tłuszcz i zabrudzenia, posiada wysoką zdolność do emulgowania tłuszczów. Produkt sprawdza się zarówno w zimnej jak i ciepłej wodzie. Zastosowanie Do ręcznego mycia naczyń szklanych, porcelanowych, plastikowych i metalowych. Sposób użycia Jedną łyżkę płynu rozpuścić w 3 litrach wody. Po umyciu naczyń dokładnie spłukać wodą. Magazynować produkt w temperaturze od 5-30°C.

Preparat o bardzo silnym działaniu do samoczynnego usuwania zapieczonego tłuszczu, zadymień. Doskonale nadaje się do usuwania tłustych, spieczonych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni i przedmiotów odpornych na działanie alkaliów. Idealnie rozpuszcza i usuwa nawet najbardziej zapieczone resztki potraw. Zastosowanie Produkt do zastosowań profesjonalnych. Środek zalecany do skutecznego czyszczenia grilli, piekarników, rożna, rusztów oraz płyt grzewczych, kuchenek gazowych, patelni, komór wędzarniczych itp. Nie niszczy powierzchni emaliowanych. Może być stosowany w technologii „aktywnej piany”. Nie należy stosować na powierzchniach mało odpornych na działanie alkaliów. Sposób użycia Stosować zawsze na zimnych piekarnikach i rusztach. Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść równomiernie na czyszczoną powierzchnię nie rozcieńczony preparat. Pozostawić na około 1 minutę do rozpuszczenia zabrudzeń, następnie czyszczone powierzchnie należy spłukać dokładnie wodą. Po użyciu osuszyć dyszę spryskiwacza papierowym ręcznikiem.

10l -77-069 KTM 1l5l -77-050 -77-051

13

KTM 1l5l -77-071 -77-023

Clinex AGD

9

Clinex LCD

Preparat do czyszczenia sprzętu AGD

Do czyszczenia ekranów LCD

Bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny płyn do czyszczenia plastikowej obudowy sprzętu kuchennego. Dzięki specjalnie opracowanej formule dogłębnie usuwa zabrudzenia z porowatych powierzchni tworzyw sztucznych. Pielęgnuje i chroni czyszczone powierzchnie, odświeża, pozostawiając przyjemny zapach. Zastosowanie Do czyszczenia sprzętu AGD. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na zabrudzoną powierzchnię, następnie wycierać do sucha

Niezawodny preparat do czyszczenia wszelkiego rodzaju ekranów i monitorów LCD w elektronice, a także w samochodach. Czyści powierzchnie z kurzu, nikotyny, tłuszczów i innych typowych zabrudzeń, nie pozostawiając smug. Zastosowanie Czyszczenie ekranów LCD. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylić preparat na miękką, czystą szmatkę następnie przetrzeć nią powierzchnię.

KTM 1l -77-130

KTM 1l -77-187 26


Sanitariaty

27

Sanitariaty Nasze środki zostały skomponowane specjalnie z uwzględnieniem Państwa potrzeb, w formie skoncentrowanego preparatu bądź łatwego w obsłudze, gotowego do użycia spray’u, który idealnie nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc oraz w codziennym utrzymaniu czystości.


BIODEGRADOWALNY Nowa formuła

Clinex W3 Multi

Clinex W3 Active BIO

Skoncentrowany preparat do codziennego mycia sanitariatów i łazienek

1

Gotowy do użycia preparat do codziennego mycia sanitariatów i łazienek

Wysokowydajny, skoncentrowany i szybko działający środek do codziennej pielęgnacji urządzeń sanitarnych kwaso- i wodoodpornych (np. muszle klozetowe, pisuary, bidety, umywalki z porcelany, ceramiki), do gruntownego mycia posadzek w halach przemysłowych, basenach kąpielowych, pomieszczeniach sanitarnych, doskonale sprawdza się do czyszczenia fug. Skutecznie usuwa kamień wodny, osady wapienne, cementowe, urynowe, rdzę, tłuszcze oraz pozostałości mydlane. Posiada przyjemny zapach. Zastosowanie Zastosować odpowiedni roztwór preparatu w zależności od zastosowanej metody mycia. Nadaje się zarówno do ręcznego jak i maszynowego mycia (z użyciem Clinex Anti-Foam). Środek przeznaczony do mycia i odkamieniania urządzeń gastronomicznych (piece konwekcyjne, bemary, kotły warzelnicze itp.) do czyszczenia muszli klozetowych, pisuarów, bidetów, wanien, umywalek, kabin natryskowych, kafelek, otworów ściekowych, syfonów. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Preparat nanieść na zabrudzoną powierzchnię, odczekać około jednej minuty, a następnie dokładnie spłukać wodą. W zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni stosować odpowiednie rozcieńczenie z wodą. Mycie powierzchni zmywalnych od 50-300ml/10l wody. Umiarkowane zabrudzenia od 300ml/1l wody. W przypadku silnych zabrudzeń zastosować stężony preparat.

1

Delikatny, kwaśny preparat myjący na bazie kwasy cytrynowego do codziennego mycia sanitariatów. Bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni, w tym elementów emaliowanych, akrylowych, chromowanych, niklowanych, plastikowych. Skutecznie usuwa typowe, napotykane w sanitariatach zabrudzenia i osady, np. resztki mydeł. Pozostawia delikatny, świeży zapach. Zastosowanie Przeznaczony do mycia wanien, brodzików, kabin natryskowych, armatury łazienkowej (urządzenia emaliowane), elementów ze stali nierdzewnej, muszli, pisuarów, umywalek (urządzenia ceramiczne i plastikowe), glazury, płytek ceramicznych, itp. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Stosować bez rozcieńczania. Nanieść równomiernie na czyszczoną powierzchnię, pozostawić na czas nie mniejszy niż 1 minutę, przeszorować a następnie spłukać wodą.

-77-630 KTM 650ml 1l -77-512 5l -77-517

10l -77-518 20l -77-519

Clinex Liquid Soap Mydło w płynie

10l -77-120 KTM 1l5l -77-076 -77-119 20l -77-121

Clinex Liquid Soap to mydło w płynie będące mieszaniną łagodnych substancji myjących oraz składników chroniących skórę ludzką. Delikatnie nawilża i zabezpiecza skórę przed wysuszaniem i pękaniem. Jest bardzo wydajne w użyciu, posiada przyjemny zapach. Nie powoduje podrażnień. Zastosowanie Mydło w płynie do mycia rąk.

7

KTM 1l5l -77-520 -77-521

Clinex W3 Forte

Gotowy do użycia, silny preparat do mycia sanitariatów i łazienek

NOWOŚĆ

Fast Orange

Gotowy do użycia, kwaśny preparat do gruntownego czyszczenia uporczywych zabrudzeń w sanitariatach i łazienkach. Do stosowania na wszystkich odpornych na działanie kwasów materiałach i nawierzchniach. Skutecznie usuwa rdzę, kamień wodny, osady wapienne oraz resztki mydła. Szczególnie zalecany do mycia muszli klozetowych, pisuarów, bidetów oraz umywalek. Likwiduje przykre zapachy urynowe. Zastosowanie: Środek przeznaczony do mycia wanien, brodzików, kabin natryskowych, armatury łazienkowej, elementów ze stali nierdzewnej, glazury, posadzek, fug, spoin cementowych. Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Na zabrudzoną powierzchnię należy równomiernie nanieść preparat, dokładnie rozprowadzić, pozostawić na około 1 minutę, po czym powierzchnię zmyć bieżącą wodą. Preparat nie pozostawia smug, nie wymaga wycierania do sucha.

1

Emulsja do mycia rąk

Wysokiej jakości emulsja do mycia silnie zabrudzonych rąk, działąjąca bez konieczności użycia wody. Do stosowania w zakładach przemysłowych, magazynach, warsztatach oraz przy różnego rodzaju pracach mechanicznych i remontowych. Nie zawiera rozpuszczalników powodujących wysuszanie i pękanie skóry. Szybko, skutecznie i delikatnie usuwa trudne zabrudzenia z żywicy, oleju, smaru, atramentu, smoły i wielu innych pozostawiając świeży pomarańczowy zapach. Zawiera glicerynę, lanolinę, aloes oraz olej z jojoby, które pozostawiają ręce nawilżone i pachnące. Całkowicie biodegradowalna. Zastosowanie Do mycia silnie zabrudzonych rąk. Sposób użycia Nałożyć na ręce niewielką ilość emulsji, równomiernie rozetrzeć. Wytrzeć do sucha lub spłukać wodą. -60-039 KTM 444ml 3,79l -60-040

KTM 1l10l- -77-634 77-652 28


Tekstylia

Tekstylia Nasze środki nie zawierają substancji wybielających czy rozjaśniaczy, dlatego gwarantują bezpieczeństwo czyszczenia wszelkich tekstyliów, skutecznie usuwając plamy i zabrudzenia. Idealnie nadają się do czyszczenia dywanów, wykładzin, tapicerek, materacy i innych obić materiałowych.

29


Clinex Anti-Spot

Clinex Textile

Odplamiacz

Płyn do dywanów i tapicerki

Preparat o bardzo skutecznym działaniu, posiada dobre właściwości czyszczące. Produkt jest bardzo wydajny. Poprzez miejscowe stosowanie usuwa zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie. Usuwa gumę do żucia, kleje, smołę i bitumen, tusz z kopiarki i pieczątek, wosk ze świec. Bez trudu usuwa resztki etykiet oraz żywice naturalne. Zastosowanie Do wykładzin tekstylnych z włosia naturalnego i sztucznego. Do dywanów i mebli tapicerowanych. Sposób użycia Przed użyciem wstrząsnąć. Stosować bez rozcieńczenia. Rozpylić i pozostawić do zadziałania. Zebrać za pomocą czystej, chłonnej szmatki. Gumę do żucia usunąć za pomocą szpachelki. Przed użyciem preparatu sprawdzić jego działanie na podłoże w niewidocznym miejscu.

Profesjonalny preparat przeznaczony do usuwania typowych zabrudzeń z dywanów i obić tapicerskich. Preparat nie pozostawia plam na czyszczonej powierzchni. Zastosowanie Do prania dywanów, wykładzin i tkanin obiciowych z włókien naturalnych i sztucznych. Sposób użycia Preparat przed użyciem wstrząsnąć. Przeznaczony do prania dywan lub wykładzinę należy dokładnie odkurzyć. W mało widocznym miejscu należy sprawdzić trwałość kolorów. W tym celu należy nanieść rozcieńczony preparat na powierzchnię za pomocą białego czyściwa. Po czyszczeniu stosować roztwór 2-5% ( 20-50 ml preparatu na 1l wody) czyścić (szorować) do momentu rozpuszczenia brudu. Nie dopuścić do nadmiernego zmoczenia czyszczonej powierzchni. Brundą pianę zebrać odkurzaczem na mokro.

8

KTM 250ml -77-613

10l -77-186 KTM 1l5l -77-184 -77-185

Clinex Textile Foam Pianka do tapicerki Pianka do tapicerki, która opóźnia osadzanie się zanieczyszczeń oraz doskonale odświeża kolory. Zastosowanie Do czyszczenia tapicerki. Sposób użycia Wstrząsnąć, spryskać równomiernie czyszczoną powierzchnię z odległości ok. 20 cm, odczekać kilka minut a następnie czyścić szczotką lub gąbką. Nie wymaga spłukania. Uwaga: wykonać próbę w mało widocznym miejscu w celu sprawdzenia trwałości koloru.

-77-629 KTM 650ml 1l -77-614

30


Systemy dozowania

31

Systemy dozowania Przygotowanie roztworów roboczych o właściwych stężeniach jest podstawą skutecznego i ekonomicznego wykorzystania naszych preparatów chemicznych. Służą do tego profesjonalne urządzenia do dozowania różnego rodzaju środków chemicznych w urządzeniach myjących oraz systemy rozcieńczania koncentratów chemicznych. Znajdują one zastosowanie w przemyśle spożywczym, gastronomii, hotelarstwie oraz w firmach świadczących usługi utrzymania czystości.


Dozownik Pro-Dose System dozowania chemii dla przemysłu spożywczego i gastronomii. Ułatwia pracę w zgodzie z procedurami HACCP. Gwarantuje oszczędność miejsca i niezawodną pracę. Podanie określonej ilości koncentratu następuje po naciśnięciu przycisku. Wielkość dawki po jednokrotnym naciśnięciu : 7,5 ; 15 ; 22 lub 30 ml . Ustalenie wielkości dawki przy użyciu dołączonych pierścieni regulacyjnych. W komplecie znajdują się wszystkie elementy do montażu.

7,5 ; 15 ; 22 lub 30 ml

HP 30 E

Pompy perystaltyczne Systemy dozowania chemii do zmywarek gastronomicznych. Osobne dla płynu myjącego i nabłyszczającego. Ułatwiają pracę w zgodzie z procedurami HACCP. Gwarantują oszczędność miejsca i niezawodną pracę. Wydajność regulowana poprzez trymer praca / pauza : - płyn myjący od 0,6 – 3 litrów / godz.; - płyn nabłyszczający od 0,2 – 1 litra / godz. W komplecie znajdują się wszystkie elementy do montażu.

Dozownik Promix 1-P System rozcieńczania chemii na jeden produkt z możliwością ciągłego dozowania roztworu roboczego. Uruchamiany przyciskiem. Umożliwia dozowanie do małych i dużych pojemników. Gwarantuje oszczędność miejsca i niezawodną pracę. Wyposażony w zabezpieczenie chroniące przed wstecznym przepływem czynnika w celu uniknięcia chemicznego zanieczyszczenia dopływu wody. System daje możliwość przygotowania roztworu roboczego w 14 różnych stężeniach. Wydajność urządzenia: 4, 16 lub 30 litrów gotowego roztworu na minutę. W komplecie znajdują się wszystkie elementy do montażu.

32


Dozownik Promix 4-P System rozcieńczania chemii na cztery produkty z możliwością ciągłego dozowania roztworu roboczego. Uruchamiany dźwignią. Minimalne ciśnienie robocze wody to 3 bary. Umożliwia dozowanie do małych i dużych pojemników. Gwarantuje oszczędność miejsca i niezawodną pracę. Wyposażony w zabezpieczenie chroniące przed wstecznym przepływem czynnika, w celu uniknięcia chemicznego zanieczyszczenia dopływu wody. System daje możliwość przygotowania roztworu roboczego w 14 różnych stężeniach. Wydajność urządzenia: 4 litry gotowego roztworu na minutę. W komplecie znajdują się wszystkie elementy do montażu.

Dozownik Pro-Wash Wielofunkcyjny, pianotwórczy system dozująco-myjący dla przemysłu spożywczego i gastronomii. Do mycia powierzchni zmywalnych, samochodów do transportu żywności, pojemników do przewożenia żywności, dużych powierzchni. Zasilany wodą, na dwa rodzaje chemii (np. do mycia i dezynfekcji). Umożliwia precyzyjne dozowanie, właściwe dla stosowanych koncentratów. W zestawie wąż o długości 15 m oraz pistolet pianotwórczy. Ułatwia pracę w zgodzie z procedurami HACCP. Gwarantuje oszczędność miejsca i niezawodną pracę. Wyposażony w zabezpieczenie chroniące przed wstecznym przepływem czynnika, w celu uniknięcia chemicznego zanieczyszczenia dopływu wody. W komplecie znajdują się wszystkie elementy do montażu.

Dozownik do butelki o pojemności 1 litr

Dozownik do kanistrów o pojemności 10 lub 20 litrów

Pozwala odmierzyć 10, 15, 20 i 25 ml preparatu

Wydajność 10; 15; 20; 25 ml

Odmierzana ilość preparatu wynosi 30 ml

KTM 78-020

Przeznaczenie Do kanistra 10 litrów Do kanistra 20 litrów

33

KTM 78-017 78-018


Międzynarodowe targi branżowe Marka CLINEX i wysoka jakość produktów wchodzących w jej skład prezentowane są na międzynarodowych edycjach targów branżowych Automechanika Frankfurt ISSA Interclean

34


35


Chemia dla myjni samochodowych i warsztatów

Chemia dla myjni samochodowych i warsztatów wysoce specjalistyczne i zaawansowane technologicznie preparaty myjące w formie superkoncentratów marki MA-FRA przeznaczone do stosowania w zautomatyzowanych systemach myjniowych, kompatybilne z wszystkimi rodzajami urządzeń myjących (myjnie automatyczne szczotkowe, tunelowe, samoobsługowe oraz ręczne) najwyższej jakości produkty do profesjonalnego ręcznego mycia samochodów, warsztatów, hal i maszyn przemysłowych marki Clinex Expert+, Turtle Wax Professional akcesoria dla myjni samochodowych marki Clinex Expert+ i Turtle Wax ułatwiające aplikację profesjonalnych preparatów chemii samochodowej

Więcej informacji na temat oferty znajduje się w specjalistycznym „Katalogu produktów dla myjni samochodowych i warsztatów”

36


Chemia samochodowa

Chemia samochodowa AMTRA to jeden z największych dystrybutorów i producentów chemii samochodowej w Polsce. Oferta AMTRA to markowe produkty globalnych liderów rynkowych, takich jak: WD-40, STP, WUNDER-BAUM, Moje Auto, Permatex, Tridon, Slime, Turtle Wax, Bison, My Shaldan, Pro Seal, Rocol. Sprzedaż produktów wspierana jest przez regularne promocje, kampanie reklamowe i inne działania marektingowe. AMTRA to również logistyka na wysokim poziomie zarządzania - skutkująca terminowością dostaw do Klientów. Celem AMTRA - jest ciągłe doskonalenie w ramach systemu zarządzania jakością ISO 9001.

Więcej informacji na temat oferty chemii samochodowej znajduje się w „Katalogu produktów Amtra‘‘

www.amtra.pl 37


znaczenie piktogram贸w

38


notatki

TWÓJ DYSTRYBUTOR

39


NC-029

www.clinex.com.pl

Amtra Sp. z o.o. ul. Schon贸w 3 41-200 Sosnowiec tel. +48 32 294 41 00 fax +48 32 294 41 39 amtra@amtra.pl www.amtra.pl

Amtra - Katalog produktów CLINEX 2013r  

Produkty Clinex Nanochem - profesjonalne środki utrzymania czystości - hotel, biuro, restauracja, gastronomia, magazyn, przemysł.